Dobczyce: Paweł Machnicki burmistrzem

 • 28 kwi 2015

  "Afera wykresowa", bo niewątpliwie można już o niej mówić, potwierdza moim zdaniem jedynie brak podstawowych kompetencji kandydata i jego sztabu. Rozpętana na facebooku awantura pokazuje, że żadna z osób pomawiających dobczyckich urzędników o zmanipulowanie wykresów, nie ma pojęcia o obsłudze podstawowego w dzisiejszych czasach programu jakim jest Excel. Gdyby choć jedna z nich zadała sobie "trud" wpisania dwóch liczb i stworzenia wykresu (czynności te zajmują ok. 10 sekund) zobaczyłaby, że to program z automatu ustawia skalę i dlatego wykresy tak wyglądały. Zamiast publikować na swoim fb informacje o zwycięskiej batalii z Urzędem Gminy, Tomek powinien przeprosić urzędników za bezpodstawne oskarżanie ich. Burza w szklance wody, bo liczby były na wykresach uwzględnione. Ale po przegranej do czegoś się trzeba doczepić...

  14 5

Wybory Samorządowe 2014: Sprawdź kto kandyduje do rady powiatu

 • 20 paź 2014

  No i ty też jesteś na liście, a się nie pochwalisz :D. Wiek to nie wszystko. Ja się cieszę, że listy długie, bo jest w kim wybierać.

  5

Wybory 2014: Kandydaci na radnych w GMINIE DOBCZYCE

 • 19 paź 2014

  Ale jak ustawka? Mówisz, że Pawlak kazał redakcji tak to opisać? :D

  edit: rozumiem, że tutaj http://miasto-info.pl/pools/show/213,dobczyce-burmistrzem-gminy-i-miasta-zostanie.html mamy sytuację odwrotną i to na zlecenie pani Dudek kolejność jest taka a nie inna.

  Skandal i hańba :D.

  5 1
 • 18 paź 2014

  @eudob: co znaczy "na górze"? Przecież to nie karta wyborcza tylko zestawienie kandydatów na miasto-info. Nie unoś się. Wyraźnie napisane jest kto z jakiego komitetu startuje, więc w czym problem?

  6 2

Wiśniowa: Stracił prawo jazdy za brawurę i spowodowanie wypadku

 • 22 wrz 2014

  Kolejna pseudo redakcja, która nie zna znaczenia słowa "rajd". Specjalnie dla "redaktora", aby nie musiał przeciążać swoich komórek mózgowych http://sjp.pwn.pl/sjp/rajd;2573384

  2 4

Dobczyce: Całą bandą napadli na kierowcę i pasażera samochodu w centrum miasta

 • 30 sty 2014

  Taki jest polskie prawo. Rozróżnia pomiędzy pobiciem, a rozbojem. Jak kogoś uderzysz to jest pobicie i dużo mniejsza kara. Jak coś komuś zabierzesz w trakcie napadu (nawet nie trzeba nikogo bić) to już rozbój i automatycznie większa kara.

  Ciekaw jestem czy to jakieś "porachunki" bandy idiotów kryjącej się pod barwami klubowymi, czy zwykli debile, którzy nie mieli co robić.

  Cieszę się, że monitoring służy policjantom nie tylko do wlepiania mandatów. Może ta sytuacja zamknie usta niektórym malkontentom.

  Ja już kiedyś pisałem o pijanych kierowcach i kamizelkach, pracach społecznych itp. W naszym kraju nigdy do tego nie dojdzie ze względu na tzw. "prawa człowieka". Jeśli organizacje typu Helsińska Fundacja Praw Człowieka mają czelność bronić zwyrodnialców typu Trynkiewicz, to czego możemy oczekiwać jeśli chodzi "tylko" o pobicie czy jazdę pod wpływem środków odurzających?

  14

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz 22

 • 13 sty 2014

  A ja mówię stanowcze NIE finansowaniu z moich podatków pielgrzymek, procesji (zabezpieczenie tych imprez przez odpowiednie służby opłacane ze skarbu państwa). Nie zgadzam się, aby podatki jakie płacę szły do kieszeni księży i hierarchów kościelnych (fundusz kościelny, 1% od dochodu itp.) Tak samo z meczami piłki nożnej itp. I co mogę z tym zrobić? Nic! Cytowany post i jemu podobne to czysta demagogia.

  Nie wiem czy zauważyłeś michall_s, że twój guru, JKM (którego promujesz chyba w większości swoich wypowiedzi, a z którego poglądami ekonomicznymi w dużej części się zgadzam) twierdzi, że służba zdrowia (a tym samym szpitale) powinna być prywatna. Co to oznacza? Ano to, że to nie Państwo powinno kupować sprzęt, a sektor prywatny czyli np. ja, ty. Zdaję sobie sprawę, że obecne prawo jest inne, ale JKM nie uznaje kompromisów. Tak więc powinieneś dążyć do zmiany prawa, a wręcz ustroju, a nie pisać, że Państwo ma coś za nas robić.

  Ktoś już kiedyś powiedział, że chciałby zobaczyć rodzica plującego jadem na WOŚP, jak odmawia ratowania swojego dziecka za pomocą sprzętu zakupionego przez fundację. Ciekaw jestem, czy ów rodzić będzie się domagał i czekał na sprzęt zakupiony przez Państwo.

  Jak słusznie zauważył/a Ja_i_Oni rozliczenia obu organizacji są dostępne w sieci, ale jak widać niektórzy mają problem z wejściem na stronę i odnalezieniem takowego. Dla leniwych choć i tak ich to nie przekona http://www.wosp.org.pl/fundacja/rozliczenia_finansowe Nie wiem jak Caritas, ale WOŚP dodatkowo jest kontrolowany przez organy do tego powołane, więc podejrzewam, że gdyby były jakieś nieprawidłowości to już dawno WOŚP przestałby istnieć. Również jestem zdania, że jeśli ktoś chce pomagać to niech pomaga. Obojętnie w jakiej formie, czy wspierając WOŚP czy Caritas - wolna wola.

  I na koniec przydługawego postu. Jak czytam o tym ile Owsiak bierze pensji z fundacji itp. to mi ręce opadają. Przecież zarząd (stanowiska członków zarządu z wynagrodzeniem), liczba pracowników i koszt ich pensji są jawne. Wszystko w linku powyżej. Ale rozumiem, że zamiast czytać ze zrozumieniem kilkadziesiąt stron sprawozdania finansowego lepiej jest powtarzać bzdury i obrzucać ludzi błotem. A nuż się coś przyklei.

  6 4

Dobczyce: Baszta z platformą widokową dostępna od grudnia

 • 3 paź 2013

  Nie zawiodłem się :). Jest temat o Dobczycach - jest i michall_s ze swoją wiecznie ze wszystkiego niezadowoloną opinią. Weź się ogarnij. Naprawdę sprawia ci przyjemność narzekanie na wszystko co związane z gminą w której mieszkasz?

  Widok z baszty będzie robił niesamowite wrażenie :).

  12 5

Dobczyce: 5 kamer śledzi życie w centrum miasta

 • 27 wrz 2013

  @michall_s: Serwis, a gwarancja to dwa różne rodzaje świadczenia, ale skoro dla Ciebie to jedno, to nie dziwię się opiniom Twoich klientów. Pełen profesjonalizm. Dziękuję, dobranoc :).

  4 3
 • 27 wrz 2013

  @michall_s, a rzucanie cen z allegro nie mając pojęcia co to za sprzęt, jakie są warunki umowy (może np. obejmuje serwis itp.) to nie jest wprowadzanie w błąd? Skoro tak dobrze wiesz ile to powinno kosztować, a ile kosztowało to zgłoś odpowiednim organom podejrzenie popełnienia przestępstwa. To twój obowiązek obywatelski. Ja nie mówię, że nie można tego zrobić taniej. Może i można. Ale nie mając podstawowych danych nie stwierdzam kategorycznie, że "drogo".

  3 3
 • 27 wrz 2013

  Ależ ja się nie denerwuję i zawsze, ale to zawsze mówię w swoim i tylko swoim imieniu. Nie gminy, nie wykonawcy, ale zwykłego mieszkańca, który ma dość Twojego trollowania i hejtowania na wszystkich możliwych, okolicznych forach. I nie musisz mi mówić per Pan. Jesteśmy w końcu w Internecie. Jeśli to przedstawienie się nie wystarczy i oczekujesz podania imienia i nazwiska, to czekam na Twoje. Moje będzie zaraz nim.

  michall_s napisał/a:

  ...średnio dobra kamera to tak 4 do 7 tyś zależy jaki model jaka rozdzielczość, zakładam czysto teoretycznie że kamery były droższe niż 5 tyś czyli zakup sprzętu i tak zamyka się do 40 tyś,

  Rozumiem, że to wypowiedź kogo innego. Jeśli jednak Twoja, to która w końcu jest tą "prawdziwa wyceną"?

  michall_s napisał/a:

  ...(przesadziłem z ceną celowo, można kupić taniej) + Kable + rejestrator.

  Pewnie, że można. Są kamery nawet za 300zł. I producent zachwala, więc muszą być dobre :).

  Użytkowników przepraszam za OT.

  Ps. Dzięki za minusa michall_s ;).

  8 1
 • 27 wrz 2013

  @michall_s może kandyduj na burmistrza, bo widzę, że jesteś ekspertem w każdym temacie dotyczącym Dobczyc. Znasz się na remontach/budowach mostów, monitoringu itp. Potrafisz w ciągu kilku minut wycenić każdą inwestycję, ocenić jej sens i przydatność. Na takiego "fachowca" na pewno będą mieszkańcy głosować. Zwłaszcza niezmiernie Ci wdzięczni mieszkańcy twojej miejscowości i klienci Twojej firmy, których po 17:00 wysyłasz na drzewo. Jak wynika z twojej wypowiedzi (i wyliczeń) wystarczy powiesić kamerę i będzie działać :). Bo jeśli liczyć te 7 tys. to zostaje 5 tys. na stworzenie infrastruktury technicznej (kable/sieć), przygotowanie pulpitu do sterowania, stanowiska itp. Jeśli Cię tak ciekawi co i ile kosztowało, to wystarczy postępować zgodnie z ustawą i wszystkiego się dowiesz.

  A monitoring w Dobczycach się jak najbardziej przyda. Zgadza się, że jest to poświęcenie pewnej prywatności, ale jak zauważyli przedmówcy niejednokrotnie pomaga w ujęciu sprawców przestępstw, wykroczeń itp. Czyli ogólnie spełnia swoje zadania.

  6 8

Gmina Dobczyce kupiła od powiatu zamkniętą w 2012 roku szkołę

 • 22 lip 2013

  Żaden z przedmówców nie zauważa (nie chce zauważyć), że tzw. powiat przejął z mocy ustawy od gminy tą nieruchomość za darmo. Miało to związek właśnie ze szkołą. Teraz, gdy szkoła została zlikwidowana etycznym posunięciem było by oddanie gminie tego co jej zabrano. W związku z tym nie widzę nic zdrożnego w tym, że powiat (zgodnie z prawem - jakie by ono nie było) dostał "tylko" ok. 1mln zł za coś, co dostał od obecnego właściciela za darmo.

  6 2

Wolne tematy o rajdach, motoryzacji itp

 • 6 sty 2013

  A mógłbyś jakoś uzasadnić dlaczego w Makowie jest

  michalsko1 napisał/a:

  w ch,,lepiej

  ?

  Bo jednak tych parę kilo jest.

  1
 • 11 sty 2012

  frans: nie ma sprawy :). Na dobczyckim odcinku oni byli na pewno, bo nawet na plakacie było ich logo. A zakończenie terenowców organizował RmfMaxxx Rally Team, a to członkowie AG. Chyba, że było inaczej, to niech mnie ktoś z błędu wyprowadzi :).

  3
 • 10 sty 2012

  frans: a czy czasem to nie członkowie AG organizowali dobczycki odcinek Rallysprintu oraz zakończenie sezonu "terenowców"?

Dobczyce: Otwarcie obwodnicy miasta [WIDEO]

 • 24 lip 2012

  [quote=gość: eud] A jaki udział w budowie tego mostu ma Pawlak. Przecież to nie jest inwestycja gminna. Natomiast Sepioł czasem nie wie co mówi. [/quote]

  Ooooo! Widzę znawca zabrał głos. Może by tak najpierw zagłębić się (przeczytać choćby) w informacje na temat całej historii tej obwodnicy zanim zabierze się głos w temacie? Może wtedy zrozumiesz, że gdyby nie Pawlak, to o tej obwodnicy nikt by nawet nie marzył. Ja nie wiem, skąd w ludziach tyle jadu. Czyżby głos jakiegoś nieudolnego samorządowca?

  [quote=gość: drogomistrz] Pieniadze wyrzucone w błoto, w Dobczycach nikt korków nie widział. Obwodnicy potrzebuje Skawina. Tak pochopnie wydaje się publiczne pieniądze. [/quote]

  No to drogomistrzu widać znasz Dobczyce tylko z mapy. Szkoda, że dopiero teraz to piszesz, bo zaprosiłbym Cię do Dobczyc w piątek lub niedzielę i przekonałbyś się czy nikt tu korków nie widział. Co do obwodnicy Skawiny, to się z Tobą absolutnie zgadzam. Tylko tam nie mogą się dogadać nie tylko ludzie, ale i samorządy.

  9 2

Powiat: Pijemy na potęgę, a potem wsiadamy za kółko

 • 6 wrz 2011

  Trzeźwy kierowco niestety zabieranie prawa jazdy nawet dożywotnio nic tu nie da. Masz przykład w artykule, gdzie o zgrozo policja przekazuje dziecko i samochód matce, która musiała wiedzieć, że jej mężuś jeździ z ich pociechą na bani. Co to w ogóle jest? W takich przypadkach sprawa powinna być kierowana do sądu rodzinnego. Takie osoby nie powinny mieć prawa do "opieki" nad dziećmi.

  Prace społeczne - być może. Ale tylko i wyłącznie w centrach miast i w kamizelkach z napisem "Jestem idiotą. Prowadzę samochód mając X promili".

  W stosunku do recydywistów powinno się stosować kary drastyczne, jak np. obcinanie dłoni (bez prawa do renty inwalidzkiej), żeby taki degenerat nie mógł już nigdy nikogo skrzywdzić. Oczywiście, żadna z powyższych opcji nie wchodzi w grę, bo mamy tzw. prawa człowieka. Szkoda tylko, że nie zwraca się uwagi na prawa ludzi, którzy przez tępotę takich imbecyli giną lub zostają kalekami.

  14 4

Dobczyce, Siepraw: Porozumienie w sprawie kanalizacji

 • 30 sie 2011

  Oj Kramer, Kramer. leenny wytłumaczył koszty logicznie. Niestety, ale samo się nie wykopie, a rury same się nie położą. Zbudowanie całego systemu od podstaw nie jest tanie. Polecam zapoznanie się z http://www.dobczyce.pl/index.php?id=1&n_id=1493 .

  3

Temple/Wróbel: Po Rajdzie Rzeszowskim

 • 12 sie 2011

  [quote=Nona77777] do Tymczasowego:

  Chyba Ci się strasznie nudzi, że wypisujesz takie głupoty, a nawet nie doczytałeś artykułu...
  [/quote]

  Czy jesteś w stanie sprecyzować swoją wypowiedź, bo nie rozumiem o co ci chodzi?

  [quote=Nona77777]
  Chyba przestanę czytać ten portal
  [/quote]
  Myślę, że portal na tym nie ucierpi.

  [quote=Nona77777]
  ...kogo obchodzi ten, kto był ostatni na mecie??? Każdego zaś interesuje kto wygrał, a takiej informacji tutaj nie ma!!! [/quote]

  A mnie obchodzi. Jeśli by przyjąć kryteria pisania tylko o zwycięstwach to żadna ze wspominanych załóg nie zajęła miejsca pierwszego, czyż nie? Jak chcesz się dowiedzieć kto wygrał, to zaglądnij na portale branżowe.

  [quote=Nona77777]
  a tak to tylko kłótnie na portalu - zero w tym wszystkim sensu!!! [/quote]

  Najpierw wszczynasz awanturę i "zaczepiasz" użytkowników, a potem podnosisz larum, że są kłótnie. Ciekawe tok rozumowania...

  Czy możesz mi wytłumaczyć, kto ci broni napisać o pominiętych chłopakach artykuł na miasto-info? Jest taki magiczny przycisk "Dodaj Artykuł". No ale w sumie to trzeba by wtedy napisać coś więcej i z sensem. Nie wystarczą żale i kalumnie rzucane w stronę Klaudii i Kuby.

  i na koniec: czy tak ciężko niektórym pojąć co to jest PATRONAT MEDIALNY?

  Trzymam kciuki za wszystkich (no prawie) rajdowców z okolicy. Niech wam budżety dopisują, a słowa znawców nie psują humoru i przyjemności z jazdy.

  2 1
 • 12 sie 2011

  [quote=Nona77777]
  ....Z tego co wiem... [/quote]

  Nona77777 nie chcę cię obrazić, ale wydaje mi się, że albo nie czytałaś tego co powyżej, albo mało wiesz i zależy ci tylko na toczeniu piany. Bo czy różnica po pętli 0,7sek świadczy o tym, że Rafał "dużo lepiej radzi sobie w rajdach" niż Klaudia? Nie wydaje mi się. Prawdą jest, że w ogólnym rozrachunku melduje się na wyższych pozycjach. Jednak jako "znawca" rajdów wiesz na pewno, że pozycja na mecie zależy nie tylko od kierowcy, ale również od niezawodności i klasy sprzętu jakim dysponuje. Patrząc na poszczególne czasy OS, to ta różnica nie jest porażająca (w warunkach jazdy bez awarii). Dajmy czas obojgu debiutantom. Po tych kilku startach naprawdę ciężko stwierdzić "kto lepszy".

  Znam oboje i powiem ci, że nie wiem czy Rafał jest zadowolony z takiego rodzaju kibicowania, jaki ty tu prezentujesz. Jeśli zależy ci na promowaniu jego osoby to zrób coś w tym kierunku. Nie stosuj czarnego PR, bo to przynosi odwrotny skutek do zamierzonego.

  2 3

WIELKA WODA 2010 - TWORZYMY RAPORT Z POWIATU