To koniec korków na nowej Zakopiance? Zmiana ruchu na węźle Skomielna

 • Mariusz 12 paź

  Korki nadal będą przez światła w Skomielnej.

  7

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic

 • Mariusz 7 wrz

  Odcinek Gałczyńskiego od warzywniaka do Słowackiego też będzie remontowany? Pytam, bo niedawno przecież tam była położona nowa nakładka przy remoncie sieci kanalizacyjnej.

  10 1

Lada dzień ruszą prace przy rewitalizacji Rynku. Te ulice rozkopią w pierwszej kolejności

 • Mariusz 2 wrz

  Przecież na Gałczyńskiego nie tak dawno była kładziona nowa nakładka asfaltowa.

  8

Zderzenie na Zakopiance. Ranne 3 osoby w tym pieszy

 • Mariusz 21 sie

  Tak dokładnie było ;)

  6
 • Mariusz 21 sie

  Nie, to było już za skrzyżowaniem z droga na Bielsko.

  3

Marcelina Czepiel: Na ścianie zawieszę klocki i tarcze hamulcowe

 • Mariusz 27 lip

  Tylko że jak chcesz skręcić później w stronę Stróży, to trzeba od razu zająć lewy pas na Słowackiego. Później już nie da się tego legalnie zrobić, bo mamy ciągłą za pierwszymi światłami.

  1 4

Trwa remont mostu w Jasienicy. Efekt? Zapycha się Zakopianka

 • Mariusz 22 lip

  Jadąc od strony Jawornika w stronę Krakowa to faktycznie teraz tam masakra. Ale można niekoniecznie przez Orlen, ale zrobić nawrotkę w miejscu gdzie Zakopianka krzyżuje się z drogą do strefy przemysłowej.

  6 1

Zamknięty most w Jasienicy. Z Myślenic do Sułkowic tylko przez Jawornik i Rudnik

 • Mariusz 16 lip

  Akurat jak mieszka koło mostu od strony Sułkowic, to mniejszy problem z jazdą do Myślenic, nie trzeba się wiele wracać. Gorzej jak jest odwrotna sytuacja, jedziesz do Sułkowic, a mieszkasz koło mostu od strony Myślenic.

  4

Pociągiem z Myślenic do Krakowa w 45 minut za 5,50 zł? Ruszyły konsultacje w sprawie kolei

 • Mariusz 9 lip

  Do Krakowa do centrum w 25 minut? Praktycznie nierealne w takim terenie bez ponoszenia gigantycznych kosztów budowy tuneli i estakad. Poza tym nie mógłby taki pociąg nigdzie się po drodze zatrzymywać. Co do planu połączenia z innymi kierunkami, to przecież można będzie się przesiać w Krakowie na inne kierunki, w czym problem? Nie musi to być bezpośrednie połączenie. Jeden warunek, muszą być wysokie takty kursowania, tak żeby nie czekać z przesiadką długo.

  4 2
 • Mariusz 8 lip

  Taa i stać w korkach na Zakopiance. Bo chyba piszesz o transporcie autobusowym?

  1

Europark - dekada -> UWAŻAJCIE!

 • Mariusz 20 cze

  To nie wiedziałem o opłatach w Galerii Myślenickiej. Bo w Dekadzie to jak pisałem, już to funkcjonuje dłuższy czas. Po prostu moja pomyłka.

  3
 • Mariusz 20 cze

  Jak od niedawna, jak od stycznia 2018 roku bodajże, czyli półtora roku.

  3 4

Pirat drogowy jechał 171 km/h w terenie zabudowanym

 • Mariusz 28 maj

  Teraz to chyba się zmieniło, mimo że nie posiadasz prawka przy sobie i tak wysyłana jest informacja drogą elektroniczną o jego zatrzymaniu.

  1 2

Bloczki parkingowe odchodzą w niepamięć. Parkingowych zastąpią parkometry

 • Mariusz 27 mar

  Skawina ma od półtora roku strefę płatnego parkowania, natomiast postój do 30 minut jest darmowy. Oczywiście trzeba bilecik pobrać wcześniej.

  3
 • Mariusz 27 mar

  Jak zaparkujesz koło samego banku na tą jedną minutę bez płacenia i wyskoczysz do bankomatu, to raczej małe szanse wpadki. No chyba, że kontroler będzie obserwował i łowił takich :D Tylko że postój do jednej minuty to nie parkowanie.

  1 2

Stacja benzynowa

Pociąg do Krakowa – ankieterzy zapukają do drzwi!

 • Mariusz 9 mar

  Przez Wolę Radziszowską nie jest na pewno bliżej do Krakowa. Może mniej budowania, to fakt, no i teren troszkę łatwiejszy. Ale czasowo to gorzej by zdecydowanie wypadało jadąc tamtędy, a to przecież o to chodzi, żeby to było w miarę szybkie połączenie z Krakowa z Myślenicami.

  2

Beton ochronny Krzyszkowice-zakopianka

 • Mariusz 5 mar
  smiglo napisał/a:

  Cała ta zakopianka i te skrzyżowania/przełączki to jeden wielki skandal kto to kiedyś odebrał...
  Często jeżdżę po europie i w żadnym cywilizowanym kraju nie widziałem takich przejazdów
  Myślę ze nawet w Rumunii chociaż nie byłem jak jest ekspresówka to nie ma takich jaj jak na zakopiance

  Tylko zdaj sobie sprawę, że odcinek Zakopianki między Krakowem a Myślenicami, to nie jest ekspresówka.

  2 2

Jak przejechać nowe skrzyżowanie między Szkołą Podstawową nr 2, a mostem na Bysince?

 • Mariusz 6 lut

  Teraz już wszystkie wątpliwości powinny być rozwiane :) https://krakow.tvp.pl/1279100/jedz-bezpiecznie

  3 1
 • Mariusz 6 lut

  jakby był jedne pas na Żeromskiego, to można byłoby sobie wybierać, który pas się zajmie później już na Słowackiego. Ale są dwa pasy, więc zasada jest taka, że powinno się jechać z lewego na skrajny lewy, a z prawego na skrajny lewy. Nie ma wtedy żadnego punktu kolizyjnego. Tylko że mało miejsca jest na zmianę pasa później, zbyt krótki odcinek jest i to rodzi problemy, bo każdy już chce być od razu na tym pasie docelowym, którym później pojedzie. Dlatego jak pisałem już wcześniej, prawy pas powinien być tylko dla jadących w kierunku Rynku, oddzielony ciągła linią od dwóch pozostałych.

  2
 • Mariusz 5 lut

  Jakby pas lewy się rozdzielał na mostku na do zawracania i w kierunku Zarabia, to znów lewy pas byłby ciągle zakorkowany. Trudniej byłoby też wjechać na niego jadąc od Żeromskiego. Tak było przed przebudową, tylko że wtedy blokował się też pas do jazdy na wprost. Teraz ten plus jedyny byłby, że na wprost nie byłoby blokady. Poza tym według planów przebudowy, to lewy pas na mostku od strony Żwirki i Wigury miał mieć właśnie kontynuację w postaci tego lewego pasa w kierunku centrum i do nawrotki na drugim mostku. Miał być tam znak tylko ustąp pierwszeństwa na mostku dla lewego pasa, a dla prawego stop. Jest teraz dla obu na mostku stop, na dodatek nie da się bezkolizyjnie zjechać z mostku w kierunku centrum na lewy pas, bo ten pas pełnowymiarowy zaczyna się dopiero parę metrów dalej.

  3
 • Mariusz 5 lut

  Tak naprawdę to powinno się jechać torem jak najmniej kolizyjnym, czyli z prawego pasa na skrajny prawy, a z lewego pasa na skrajny lewy. Tak po prostu jest najbezpieczniej. Tylko że tu w Myślenicach jest taki problem, że tu jest zbyt krótki odcinek na bezpieczną zmianę pasa na środkowy.
  Jakby był tylko jeden pas wyjazdowy z Żeromskiego, to nie byłoby żadnego problemu, wtedy możesz sobie wybrać pas którykolwiek, na który chcesz wjechać. Powinno zostać poprawione oznakowanie poziome, które nie powinno zezwalać na wjazd z prawego pasa na środkowy.
  Problem z wyborem pasa zauważam też przy Biedronce. Tam jadąc od strony PSP i dojeżdżając do ulicy Słowackiego, kierowcy bardzo często, jeśli nie w zdecydowanej większości, ustawiają się przy prawej krawędzi jezdni i później myk od razu na lewy pas i nawrotka na moście w stronę świateł.
  A przecież pasy ruchu to nie tylko te wyznaczone na jezdni, bo tam przy wyjeździe zmieszczą się spokojnie dwa samochody osobowe. Chcąc jechać w stronę świateł ustawiam się przy środku jezdni i wtedy jadę na lewy pas Słowackiego, natomiast Ci przy krawężniku powinni zająć prawy pas i dopiero ewentualnie go zmienić sygnalizując ten manewr.

  1 2
 • Mariusz 5 lut

  Tylko że powinien zająć prawy pas i dopiero zmienić na środkowy sygnalizując ten manewr.

  1
 • Mariusz 5 lut

  Z prawego pasa Żeromskiego wjeżdżamy na prawy pas Słowackiego i jedziemy prosto w kierunku Rynku. Natomiast z lewego pasa Żeromskiego wjeżdżamy na środkowy bądź lewy Słowackiego, w zależności czy chcemy zawrócić, czy pojechać w kierunku Zarabia. Proste? Najlepiej tego się trzymać i nie będzie nigdy żadnych problemów. Oczywiście możesz zmienić pas będąc już na Słowackiego, ale musisz ustąpić miejsca tym, którzy się znajdują na tym pasie, na który chcesz wjechać i zasygnalizować to z wyprzedzeniem. Tylko że odcinek naprawdę krótki jest na to, więc po co sobie utrudniać jazdę.

  mknp napisał/a:

  Po pierwsze, organizator ruchu powinien przewidzieć tam pasy prowadzące, wtedy nie byłoby problemu.
  W takich sytuacjach, gdy nie ma linii prowadzących, najbezpieczniej jest pilnować swojego pasa, ponieważ mamy pewność, że samochód z lewego pasa nie zajmie skrajnego prawego i odwrotnie, samochód z prawego pasa nie zajmie skrajnego lewego. Ale nie mogę założyć, że samochód jadący obok nie zajmie środkowego pasa. Dlatego na tym skrzyżowaniu powinniśmy zajmować pasy skrajne, później ewentualnie zmieniać na środkowy, mając na uwadze to, że jeśli dwa samochody chcą zmienić w tym samym czasie pas ruchu na środkowy, to pierwszeństwo ma ten po prawej, ale to ma zastosowanie TYLKO w przypadku zmiany pasa ruchu, nie w przypadku zajmowania pasa ruchu na skrzyżowaniu.
  Jednak czasem, ze względu na ruch na ulicy Słowackiego, zajęcie lewego skrajnego pasa może być utrudnione, dlatego logiczne wydaje się, aby z pasa prawego móc wjechać tylko na skrajny prawy i apeluję do organizatora ruchu, aby tak właśnie poprowadził linie prowadzące.

  Tak byłoby zdecydowanie najlepiej, jakby z prawego pasa Żeromskiego była możliwa jazda tylko prosto w kierunku Rynku.

  1 2