Myślenice. Budynek po szkole na Chełmie trzeci rok stoi pusty. Burmistrz ponownie zapowiada jego przekształcenie

 • 10 lis

  A dodam jeszcze, że przewodniczący RG szewczyk dratewka po studiach juniwersytetu :) of kembrydz wygląda tak jakby wiedział o co chodzi w tym co omawiają;);););)

  12 1
 • 10 lis

  Zasadnicze pytanie czy zdąży go przekształcić zanim wyprowadzi się z UMiG Myślenice bo raczej szanse na reelekcję przy nowym Rządzie beż Mateuszka kłamczuszka marne....No i dotacje dla PISowskich samorządów też chyba ukrócą a kaska popłynie tam gdzie przez 8 lat nie płynęła...:) to chyba raczej wystąpienie pod publikę żeby można było nowe zdjęcie na FB wstawić:)

  12 1

Jarosław Szlachetka: „Nie jestem tym, który zabiegał o wpisanie budynku starej szkoły w rejestr zabytków”. Nieruchomość w Krzyszkowicach nadal budzi wiele emocji

 • 10 lis

  Ci PISowscy politycy to mają jeden wielki minus...za co? Za to, że dorwali się do władzy i przez ostatnie 8 lat nie umieją odciąć pępowiny na szczeblu krajowym od Tuska i wszędzie widzą jego winę, a ci malutcy na szczeblu samorządu powielają to i syndrom Tuska widzą w swoich poprzednikach ;) myślę, że 8 lat to wystarczający czas na to by pokazać jakim to się jest super politykiem, że udało mi się naprawić błędy poprzednika i w dodatku dać coś dobrego od siebie. Czy się to udało naszemu słoneczku? To chyba nie jest retoryczne pytanie;)

  9 1

Baza Wisły Kraków w Dobczycach? Prezes klubu mówi o „ciekawej ofercie”

 • 10 lis

  Oj oj czyżby to już efekt powyborczych decyzji? Ci co bardziej rozgarnięci chcą lokować swój kapitał tam gdzie nie było rządów PIS? Hmmm..

  2 3

Wybory Parlamentarne 2023. Liczenie głosów dobiegło końca. Kto w Sejmie z "ziemi myślenickiej"?

 • 16 paź

  Partia wygrywa wybory po to, żeby przestać rządzić:) piękna sytuacja :) No i jakoś tak dziwnie cicho na tych Facebookach tych wszystkich lokalnych Pis- czyżby nie było się z czego cieszyć? :) czy tak wszystkim nagle odebrało zapał do zdjęć i chwalenia się wygrana :)

  43 14

Myślenice. Teren po dawnej "Primie" na sprzedaż? Burmistrz wycofuje projekt uchwały przed głosowaniem

 • 7 wrz

  Pamiętam jak byłem dzieckiem jak miejsce to tętniło życiem. Każdy domek był zajęty, przyczepy kempingowe jedna koło drugiej, namioty... wtedy się dało. Teraz nie? Może gmina niech zagospodaruje teren, wykosi, doprowadzi do ładu, postawi kilka drewnianych domków, odnowi restauracje, zrobi porządne sanitariaty. Ludzie po sklepach sportowych wykupują sprzęt biwakowy, namioty, stoliki, butle i co rozbijają się koło swojego domu? Nie jeżdżą tam gdzie są do tego miejsca. U nas też kilka dekad temu były takie dwa w mieście. Na jednym dzisiaj są boiska, strzelnica itp. Może warto by miasto samo wzięło w swoje ręce swoje tereny i próbowało zarobić na turystach. Mamy kajaki,mamy wyciąg,mamy trasy spacerowe,mamy trasy rowerowe itp...brakuje takiego miejsca pola namiotowego jak dekady temu. Ludzie na recepcji stali i czekali aż zwolni się miejsce na namiot. Teraz ludzie też wracają do tego typu wypoczynku, chcia pokazać dzieciom jak dawniej było fajnie a nie tylko hotele

  69 2

Myślenice. Wakacje na półmetku. Basen nadal nieczynny. Gmina szuka dzierżawcy i zachęca do „skorzystania z ochłody w dzikich kąpieliskach”

 • 29 lip

  Z całym szacunkiem dla jednej i drugiej ekipy rządzącej, ale w sprawie odkrytego basenu obie ekipy są tak nieudlone,że aż żal czytać te ich wypociny. W połowie wakacji organizować przetarg na dzierżawcę:) przy temperaturze 16-17 stopni :) jako dziecko pamiętam jak ten basen tętnił życiem, każdy dzień wakacji z kolegami spędzaliśmy właśnie tam. Ale mam wrażenie że już od 2 dekad basen ten nie ma szczęścia do kogoś kto pociągnął by ten temat na poważnie i zachęcił do korzystania z niego. Zmarnowany teren, zmarnowany czas, zmarnowane kolejne już wakacje bez odkrytego basenu na zarabiu. Zazwyczaj krytykuje jedna stronę polityczna, ale q tym temacie pokuszę się o krytykę wszystkich rządzących tym miastem. Basen w mojej pamięci tętniący życiem to co najmniej tak jak pisałem 2 dekady do tyłu a nawet więcej, potem to tylko prowizorka i nie udolna proba. Myślę,że te Facebook owe przepychanki to już żenada. Jeden mógłby może wydzierżawić i że swoją ekipa poprowadzić basen a drugi że swoją zabawiać się w słoneczny partol i zorganizować ekipę ratowników;)

  15 1

Myślenice. Szpital na celowniku radnych PiS. Jan Bylica chce powołania komisji weryfikującej sytuację na SOR

 • 6 lip

  Widać, że szuka dla siebie konkretnego stanowiska z ramienia partii pan radny Bylica, po tylu latach mijającej kadencji. Taki drugi Pitala nam się robi. A jak słyszę komisja to od razu mi się przypomina ten znamienity polityk co powołał komisję żeby udowodnić swoją chora teorie spiskową, a pierwszy wtedy z miejsca uciekł. Czyżby radny chciał byc takim lokalnym Macierewiczem? :)

  43 5

Myślenice. Dług szpitala rośnie. To wina zarządzania, czy systemu opieki zdrowotnej?

 • 5 lip

  Ja proponuję by wszech wiedzący i najmądrzejszy ekonomicznie radny Robert Pitala został poprostu Dyrektorem szpitala. Zapewne ma do tego duże kompetencje tak jak partyjni koledzy do zasiadania w różnych spółkach skarbu państwa. Proponuję to nie dlatego, że nie lubię czy nie darzę sympatią obecnego dyrektora. Wynika to z mojej obserwacji działań radnego Pitali w temacie szpitala. Proponuję to pod warunkiem, że jak radny Pitala zostałby dyrektorem szpitala to badzie miał zakaz zrzucania winny na poprzednika, będzie miał zakaz mówienia że nie jest w stanie zmniejszyć zadłużenia szpitala bo to wina poprzedniej ekipy. Dlaczego? Dlatego,że rozumiem że jest tak kompetentna osoba, przygotowany ekonomicznie że ma złoty środek by szpital wyprowadzić z długu i więcej go w ten dług nie wprowadzić. Pod takimi warunkami jestem za tym by objął stanowisko dyrektora.

  13 1

Media ogólnopolskie o karierach polityków z „ziemi myślenickiej”. Jarosław Szlachetka i Stanisława Kasprzycka na nowych stanowiskach

 • 19 cze

  Tłuste myślenickie koty dobrej zmiany....im się poprotu to należało:)

  97 6

Myślenice. Zmiany w radzie. Mirosław Fita przewodniczącym, Izabela Kutrzeba wice

 • 18 maj

  Zawrotna kariera naszego nowego przewodniczącego niczym z komedii o Nikodemie Dyzma :) to taki nasz lokalny Nikoś:)
  Musiał wymodlic sobie tą miejscówkę:)

  35 4

Myślenice. Radny prowadzi działalność gospodarczą na mieniu gminnym. Czy powinien stracić mandat?

 • 21 mar

  Uważam, że burmistrz Szlachetka przed wyborami zyskałby dużo wizerunkowo gdyby już pozbył się zbędnego balastu wizerunkowego, który i tak dla miasta nic nie zrobił za tej kadencji. Mowa o balasie w postaci pana Sudra i tego drugiego sekretarza Pitali. Obaj nie grzeszą inteligencja, a mam wrażenie że tylko podpuszczają Burmistrza bo oni i tak za nic odpowiedzialności nie biorą.

  34 1
 • 21 mar

  Myślę, że Pan Suder to już całkowicie odleciał :) nasowa mi się takie powiedzenie..."mierny, bierny, ale zawsze wierny" tak można by podsumować chyba całą kadencję tego pana. Niczym dobry nie zasłynął, nic dla miasta nie zrobił, niczego nie pozyskał. Ile trwa już obecną kadencja rady? Ile zostało do końca kadencji tej rady? Takie dwa proste pytania. Panie Suder dopiero teraz dowiedział się pan, że Ostrowski jest radnym, że prowadzi działalność i jest to, nie zgodne z prawem? To gdzie Pan był całą kadencję tej rady? Spał Pan? Na to wygląda. To co Pan nazywa hucpa to pana zachowanie. Myśli Pan, że wszyscy łykną to, że to nie jest walka polityczna? Teraz kiedy rozpocznie się kampania uznaje się Ostwowskiego za kogoś ponad prawem, a od kiedy on wynajmuje od gminy ? Od wczoraj? Niech Pan się nie kompromituje!!

  45 5

Mieszkańcy stawiają przy ogrodzeniach "kamienie, kamory i przekamienie wielkie". Czy można coś z tym zrobić? Pyta radna

 • 15 mar

  Droga Pani Radna zamiast zajmować się "przekamieniami wielkimi" 😀 można było by jako radna pomyśleć o fajnej lokalnej inicjatywie, bo jeszcze o takiej nie słyszeliśmy żeby była zgłoszona z Pani strony. Poza tym przed ogrodzeniem pas zieleni został kiedyś zabrany przez gminę na chodniki, których w niektórych miejscach nie ma do tej pory, a nie zostalo za to zapłacone. Ów pas zieleni natomiast widnieje w gruncie i podlega opłacie podatku od nieruchomości więc jeśli ktoś taki ma to może sobie na nim stawiać co chce oczywiście zgodnie z przepisami. Lepiej może byłoby zająć się lepsza organizacją parkingów lub Pan Komendant powinien spacerować w ramach służby po mieście i upominać tych którzy źle parkują np. w pobliżu przejść dla pieszych zasłaniając widoczność.

  9 1

Myślenice. Alkohol, śmiecenie i zakłócanie porządku publicznego. Tymi wykroczeniami zajmie się policja

 • 28 lut

  "Policjanci skontrolują też nieprawidłowe parkowanie przy ul. Henryka Jordana i Solidarności".... podajcie jeszcze dokładną datę i godzinę:) :):)

  32 1

Myślenice. Głosowanie nad zamiarem likwidacji przedszkola nie doszło do skutku. Punkt wypadł z obrad, ale to nie oznacza końca sprawy

 • 28 sty

  A dlaczego było pomijane. Czy osoby kierujące ta placówka składały jakieś wnioski o remont, zgłaszały jakieś tematy do organu? Są na to jakieś kwity? Są jakieś odpowiedzi ze strony organu na takie prośby?

  6 11

Rodzice dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3; „Chcemy rozmawiać z władzami kompetentnymi jeszcze przed głosowaniem”

 • 25 sty

  Dokładnie tak m_markos...wtedy były by krzyki dlaczego nikt nie zareagował na zaniedbania związane z bezpieczeństwem...no ale jest pretekst by pokrzyczeć z wygody...na dolnym też krzyczeli że zamyka się szkołę a przejeżdżali obok szkoły i wozili dzieci do szkoły np nr 2 lub 3... A w placówce która była pod nosem nie było problemu z bezpieczeństwem, niedostosowaniem warunków do nauczania tylko z faktyczną mała liczebnością uczniów, bo rodzice wozili dzieci do innych szkół mając swoją pod nosem ....ale pokrzyczmy bo tak jest najlepiej 😁

  3 19

Atak zimy. Śnieg będzie padać przez cały tydzień. Tak wyglądały Myślenice po pierwszym dniu

 • 12 gru 2022

  Jak zwykle zima i atak Brygidy zaskoczył drogowców w zimie :) przetargi po wygrywane, faktury powystawiane. A w niedzielę ulice białe i wszyscy zdziwieni, że zima w zimie. Drogowcy od odśnieżania też przecież się muszą wyspać do kościoła, a śnieg jak napadał to i stopnieje:) po co odśnieżać ważne by kasa grała. Pozdrawiam wszystkich w tą piękną biała zime :)

  19 1

Andrzej Adamczyk: Mamy problem z odcinkiem Myślenice-Kraków, który będzie się blokował na całe godziny od 2030-33 roku

 • 16 lis 2022

  A gdzie się podział nasz złoto usty vice burmistrz? Nie wypowie się w tym temacie? I już go po ostatnich wypowiedziach schowali jak to już bywało z niektórymi ? :):):)

  13 4

Latarnie uliczne świecą za dnia? Mateusz Suder: „To oświetlenie, które mamy jest z minionej epoki”

 • 30 paź 2022

  Miejmy nadzieję, że pan zastępca Suder po tej kadencji też już będzie z minionej epoki i zakończy się nasze i jego cierpienie.

  10 1

Starosta do myślenickich radnych: Pomóżcie szpitalowi umarzając podatek od nieruchomości. Burmistrz: Pomożemy, ale kupując sprzęt

 • 25 paź 2022

  Poza tym Panowie, mogę zrozumieć że w czasie kampanii wyborczej można sobie i na siebie "pluc" ale potem przychodzi czas pracy na rzecz gminy i powiatu za pensje z naszych podatków i powinniście wspólnie działać na rzecz Miasta i powiatu bo wydajecie nie swoje pieniądze tylko pieniądze podatników = mieszkańców miasta i powiatu. Mam wrażenie, że całą kadencję, zamiast pracować to prowadzicie kampanię wyborczą pokazując się tylko na zdjęciach co dajecie z naszych pieniędzy, komu dajecie i w dalszym ciągu "plując" na siebie, zamiast po prostu wsiąść się do roboty!!!

  19 12
 • 25 paź 2022

  Pan wice burmistrz może najpierw zechce zrobić coś sam na rzecz gminy, a przestanie pasożytować na plecach pana burmistrza to może wtedy będzie miał prawo wypowiadać się w tak mało dyplomatyczny sposób o pracy innych samorządowców?! To nie przystoi poważnym politykom, samorządowcom. Ktoś już poddał na tym forum i przeliczył ile gmina zaoszczędziła by na zwolnieniu i zlikwidowaniu niepotrzebnego stanowiska jakim jest wice burmistrz, może to uratowało by i gminę i szpital? Pozdrawiam

  59 13

Kryzys komunikacyjny. Jarosław Szlachetka: Robimy wzystko co w naszej mocy, aby utrzymać połączenia po 30 września

 • 27 wrz 2022

  Po co walczyć i budować złoty pociąg na trasie Myślenice Kraków za miliony złotych jak nie potrafią utrzymać dobrze funkcjonującej linii autobusowej? Z komentarzy wynika że ludzie byli zadowoleni zwłaszcza z komfortu jazdy. Wywalimy miliony na pociąg tylko po to żeby potem jeździł tylko do końca miesiąca?

  17

Myślenice. Straż miejska sprawdzi parkujących na miejscach dla niepełnosprawnych

 • 3 lut 2022

  Ja jeszcze nie widziałem, żeby spacerowali po mieście i zwracli uwagę na takie parkowanie, bo wtedy również dostrzegli by parkujących na chodnikach ?

  8

Kto i w jaki sposób może wyrażać wiarę? Spór polityków ze Świętem Trzech Króli w tle

 • 12 sty 2022

  A ja uważam,że patrząc na takie zachowania, w takiej sytuacji wniosek jest tylko jeden: ani jeden, ani drugi Pan nie dorósł do sprawowania funkcji publicznych. Pozdrawiam

  32 8