Myślenice - Kraków ,busy,autobusy.

Podwyżki 2020

 • 25 lis

  w nowym roku wzrastają ceny śmieci : https://dziennikpolski24.pl/gmina-myslenice-od-nowego-roku-drozej-za-odbior-smieci/ar/c1-14607331
  w Myślenicach się o tym głośno nie mówi, tymczasem śmieci z domów są odbierane skandalicznie rzadko, wystarczy zwrócić uwagę na harmonogramy odbioru odpadów, na prywatnych posesjach tworzą się miniaturowe wysypiska, co sprzyja namnażaniu się np szczurów, a bez względu na ilość oddanych worków dostaje się zawsze taką samą ich ilość.
  Miało nie być podwyżek, a są, miała być kolej a nie ma.

  15 1

Czy na tych ulicach staną parkometry? Radni zdecydują o tym w poniedziałek

 • 23 lis

  Jeśli komunikacja w mieście oparta jest na samochodach osobowych zamiast transportu publicznego to nie ma się co dziwić że brakuje miejsc deweloperzy budują nowe mieszkania bez parkingu A zdarza się że w 1 mieszkaniu są 4 samochody sugeruje rozszerzyć strefę na całe miasto bo problem jest wszędzie na osiedlu 1000 Lecia po 16 nie ma w ogóle wolnych miejsc

  41 2

Trwa budowa ulicy Solidarności. Pojedziemy nią w 2020 roku, a prędkość zmierzy nam radar

 • 19 lis

  nie wiem czy jest się czym chwalić, mój dziadek opowiadał mi, ze jak on był młody to planowana była droga pod lasem w tamtym kierunku, minęło pół wieku a władze robią taki kawałeczek za absurdalnie wysoką kwotę.

  28 5

Radny apeluje o kosz przy kapliczce. Burmistrz obawia się kradzieży

 • 16 lis

  Jakie to wszystko płytkie i świadczy o niskim poziomie naszego miasta jaki to jest koszt takiego śmietnika 200 zl ?????

  10 4

„Tu od kierowcy potrafisz dostać zje**, bo nie powiedziałeś, że chcesz wysiąść”. Mamy poziom przewozu osób jak na Ukrainie?

 • 5 lis

  powiedz to dziewczynie która dostała dziś zje*e od busiarza o to że poprosiła o zatrzymanie się na przystanku, albo pasażerowi którego kierowca busa przyciął drzwiami bo tak mu się spieszyło, przypadków jest mnogo a kierowcy w większości to dno.

  4
 • 4 lis

  Ja dziś czekałem 50 minut w łagiewnikach wszystkie busy myslenickie full nikogo nie brały, standardowo trzeba było wsiąść w Jordanów.

  4
 • 2 lis

  bono,
  nie chodzi o to, żeby burmistrz kupował solarisy, lub ściągał korporację, chodzi o to, aby Myślenice wyszły z inicjatywą do zikitu on ma odpowiednie środki, jeśli warunki transportu się nie poprawią, to Myślenice na tym stracą i to dużo, bo kto osiedli się tu jeśli może np. w Wieliczce, która ma kolej i mpk. Gospodarka też ucierpi, bo duże firmy poszukują pracowników, a Ci nie chcą lub nie mogą dojeżdżać własnymi samochodami. Osobiście dojeżdżam do Krakowa do pracy 6 lat, tam pracuję i zarabiam, w Myślenicach płacę podatki i to nie małe, więc chce w cywilizowany sposób dojeżdżać do pracy, a nie stać po kilka godzin na przystanku i modlić się żeby któryś z zapchanych po szybę busów mnie wziął. Nie mówiąc już o braku rozkładów jazdy, brakiem odjazdów i brak jakiejkolwiek komunikacji nocnej - to jest gwóźdź do trumny przewoźników, pracuje na zmiany i nie raz nie mam innej możliwości niż jazda samochodem, a Kraków ciągle w jakiś sposób ogranicza wjazdy, zamyka ulice i podnosi koszty parkingów a alternatyw nie ma ... żadnych.

  9 2
 • 2 lis

  chyba jesteś nie poważny ... mam kupić "sprintera" żeby wozić innych do pracy ?, właśnie tego chcemy uniknąć sprintery to samochody dostawcze, a nie autobusy. Żeby zrobić to jak należy - to transport osobowy należy utrzymywać jak najdalej od prywaciarzy bo jak wiadomo jak się ma firmę to chce się z niej jak najwięcej wycisnąć, komunikacja powinna być Państwowa na jednakowym poziomie dla wszystkich.
  Poza tym, większość z nas nie jest z zawodu kierowcą, nie każdy lubi jeździć samochodami, część z nas pewnie nie ma nawet prawa jazdy.
  Trzeba zwiększyć komfort transportu poprzez utworzenie linii aglomeracyjnej, koniec i kropka.

  8 3
 • 30 paź

  jesteś busiarzem prawda ? nie mamy alternatywy, żadnej, postój 2h tak jak ja w zeszły piątek żeby dostać się do domu, albo godzinę w niedzielę żeby dostać się do pracy, przez to że busy jeżdżą jak im pasuje notorycznie spóźniam się do pracy, jeżdżą przeładowanymi złomami, itd powinno codziennie sprawdzać stan techniczny tych wehikułów, Przeładowanie, i brak rozkładu jazdy, złe warunki przewożenia pasażerów powinno skutkować natychmiastowym odebraniem koncesji,

  35 4

Most na Górnym Przedmieściu "wąski i niebezpieczny". Wymaga rozbudowy, czy wymiany poręczy?

 • 25 paź

  pytanie nie na miejscu w ogóle nie związane z tematem, sugeruję zadzwonić do UMiGM i zapytać o osobę za to odpowiedzialną. mostu na Górnym, nie innych miejscowości, dzielnic, pasów itp. z tego co się orientuję to Caritas leży już w śródmieściu

  4 15
 • 24 paź

  absolutnie nie zgadzam się z przedmówcą, inne miejscowości mają swoich radnych, burmistrzów, wójtów, i co najważniejsze swoje budżety. Jak już kiedyś pisałem w temacie "Górne Przedmieście zapomniana dzielnica", są tu potrzebne wszelakie inwestycje, krzywe dziurawe chodniki, brak koszy, porządnych przystanków, komunikacji, jakiegokolwiek normalnego sklepu, placu zabaw etc, a most jest niebezpieczny, fakt faktem za komuny mieli myślenie typu "czołg się zmieści to ok budujemy".

  14 11

Policjanci sprawdzali busy. Zatrzymali prawo jazdy oraz 5 dowodów rejestracyjnych

 • 23 paź

  Gmina ma gdzieś to jak jeżdżą busy, teoretycznie odpowiada za to Urząd Marszałkowski bo on wydaje koncesje, ale też mają to gdzieś, wiem bo dzwoniłem w piątek i pytałem.
  Busiarze to mafia, nie zastanawiało was dla czego przepełniony zdezelowany bus nigdy nie został zatrzymany do kontroli przez policję ?, osobiście zanosiłem na policje w Myślenicach zdjęcia z wewnątrz zapchanego busa, filmik z tego jak jeżdżą, oraz informację o których godzinach.
  Poza tym Kraków Myślenice to najbardziej rentowna trasa, nawet gdyby MPK w Krakowie dogadało się Myślenicami to na pewno ani Myślenice ani MPK nie dołożyło by do tego interesu. Prawda jest taka, że pomimo tego że pracujemy w Krakowie a pieniądze wydajemy i płacimy podatki w Myślenicach to nikt tego nie docenia. A będzie tak do momentu w którym np. cooper, polplast czy Wisła nie zaczną się wynosić z powodu braku możliwości dojazdu pracowników. Burmistrz znowu naobiecuje pociąg przed wyborami, wyborcy PIS to łykną i znowu będzie powtórka, chociaż nie można zarzucić wszystkiego obecnej władzy, ponieważ to ta poprzednia zniszczyła PKS Myślenice.

  13 2

budowa kolei Myślenice-Kraków? POSTĘPY PRAC

 • 13 paź

  W okolicach lutego w prasie była informacja że w przeciągu pół roku będziemy wiedzieć czy linia kolejowa będzie miała szansę powstać juz pazdziernik ciągle szukam jakiś wzmianek na ten temat i cisza ktoś coś może wie ?

  4 1

Wisła Kraków chce budować bazę w Skawinie. Czy wyprowadzka z Myślenic jest przesądzona?

 • 26 wrz

  "Obiekt, który w tej chwili znajduje się w Myślenicach, jest na tyle daleko od Krakowa, że stanowi dla klubu pewne utrudnienie w dowożeniu młodzieży, dlatego klub szuka terenu bliżej Krakowa, który jest dobrze skomunikowany. " wszyscy widzą problem braku komunikacji między Krakowem A Myślenicami tylko nie władze Myślenic niech dalej problem nie będzie zauważany to wszyscy się z Myślenic wyniosą bo w 21 wieku komunikacja to podstawa.

  20 2

Paczka w RUCH

 • 17 wrz
  Mohikanin napisał/a:

  Nie sępić i dopłacić te kilka złotych a kurier dostarczy pod drzwi. Proste.

  nie zawsze to takie proste, ja nie korzystam z usług kurierów, ponieważ oni zazwyczaj jeżdżą rano, i o ile DHL ma punkt odbioru przesyłek w M-ce to już np fedex nie i musiałem jechać kawał drogi żeby odebrać paczkę, jak tylko mogę zamawiam do paczkomatu, wraz z żoną pracujemy rano, i nie ma możliwości żebyśmy dogadali się z kurierem, nawet dopłacałem za przywóz paczki wieczorem, mimo to kurier zadzwonił i powiedział że nie ma czasu podjechać po południu, no to wziął paczkę ze sobą, inne przykłady pracy kurierów na terenie Myślenic - dwa razy zostawiali paczkę u sąsiadów których nawet nie znałem, raz pomylił adresy i zostawił paczkę 50 numerów niżej, natomiast bardzo często zdarzało się że wrzucał paczkę za ogrodzenie.

  4

Budżet Obywatelski: Głosowaliście za tym, aby powstał tu plac zabaw. Ciągle nie ruszyła jego budowa

 • 15 wrz

  na szczęście to to twoje prywatne zdanie na ten temat, a plac zabaw czy miejsce do spotkań na Górnym jest jak najbardziej potrzebne.

  2

Sprzedawać, czy nie sprzedawać? Czyli kto wie lepiej, czego chcą mieszkańcy Górnego Przedmieścia

 • 6 wrz

  Mieszkam na Górnym od urodzenia, i nie przypominam sobie aby ktoś ze mną albo sąsiadami cokolwiek konsultował /moja babcia jest w kole gospodyń i też nic nie słyszała/. Jak już wielokrotnie mówiłem, na Gornym nie ma nic, nawet założyłem kiedyś temat "Górne Przedmieście zapomniana dzielnica" ale nikt się tym nie przejął. Na górnym, nie ma żadnego placu zabaw dla dzieci, większość sklepów się pozamykała, przez dobrych kilka kilometrów nie ma żadnego kosza na śmieci, przez co wszędzie jest pełno śmieci pozostawianą przez dzieci i młodzież, jak na wiosnę ktoś rozwalił przystanek to do tej pory nikt go nie naprawił chociaż radni oraz starosta przejeżdżają pewnie tamtędy codziennie. Sprawę wraz ze zdjęciami przekazałem do Urzędu Miasta.
  Jedyna plotka jaką słyszałem, to taka, że tamten plac chciał kupić deweloper.
  Prawda jest taka, że moja babcia dostała dyplom za ponad ćwierćwieczną pracę w kole gospodyń, a jak jest chora kto ktoś musi brać wolne żeby zawieźć ją do lekarza, bo nie mamy żadnej komunikacji z centrum, a "pseudo busiki" nie są w żaden sposób dostosowane do przewożenia osób starszych czy niepełnosprawnych. Podsumowując jeszcze w latach 90 było dużo lepiej, mieliśmy na górnym 4 sklepy, 2 bary i przejeżdżał przez dzielnice PKS, teraz nie zostało nic.

  45 6

Paweł Kukiz w Myślenicach środa 4 września g. 17:00

 • 4 wrz
  Strozaninek napisał/a:

  Pokaz potwierdzenia pism, bo smiem twierdzic, ze po Twoim slabym orientowaniu sie w podziale administracyjnym, moga byc wyslane do innego urzedu :)

  Nie wydaje mi się żebym musiał Tobie coś udowadniać A tym bardziej pokazywać cześć moich pism i odpowiedzi na nie przesłałem redskcji.

  2 4
 • 4 wrz
  Strozaninek napisał/a:

  Mówię za siebie w imieniu sowim i swojej rodziny - czy teraz dotarło? Sprawdź proszę lepiej czy Twoje pisma do UMiG już dotarły... nie trać czasu na forum

  Wydaje mi się że to ty powinieneś sprawdzić w jaki sposób wypowiadać się na forum, w pierwszym poście nie napisałeś ani słowa o tym, że piszesz w imieniu swojej rodziny,
  po prostu zjechałeś kolejną osobę, co nie jest właściwe nikt nie siedzi w twojej głowie i nie wie co masz na myśli hejtując na lewo i prawo.
  bądź zdrów,
  ps co do moich pism wiem że dochodzą bo wysyłam je za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

  4 5
 • 4 wrz
  Strozaninek napisał/a:

  Nie, nie bierzemy udziału. Przestańcie promować kogoś tak skompromitowanego.

  Mów za siebie nie używaj sformułowania "my", ja mam np inne zdanie na ten temat. Kukiz jest jakąś alternatywą, nie da się u nas głosować ani na PIS ani na PO.

  6 14

Są dopłaty do komunikacji autobusowej. Którędy pojadą obsługujące ją busy?

 • 4 wrz

  jak można przejazd "Busami" nazwać w ogóle "komunikacją miejską", rzuciła mi się w oczy wypowiedź Pana Kaczyńskiego podczas prezentowania swojego programu i wyraźnie zaznaczył że "przywrócą PKS'Y" nie mówił że będą pompować nasze pieniądze w prywaciarzy. Poza tym zastanawiające jest to, że artykuł jest bardzo świeży a już spadł na stronce tak nisko

  11 5

OBŁUDA TVN

 • 3 wrz

  ja bym raczej zaczął dyskutować o rodzimych mediach typu Gazeta Myślenicka, która również jest bardzo stronnicza, a co do TVN i TVP to są media po zupełnie różnych biegunach, jednemu nie podoba się to co mówią w tvn innemu to co mówią w TVP, jest na to jedna złota rada, nie oglądać tv.

  4

Nowe linie autobusowe nie dla Myslenic

 • 29 sie

  szwagropol jeździ rzadko, na pośrednich przystankach nie ma rozkładu jazdy, poza tym nie wjeżdża na nasz pseudo dworzec.

  4 7
 • 28 sie

  Założyłem temat, aby czytający go pomogli mi i wsparli moją inicjatywę, tzn razem ze mną zaczęli kierować pisma do odpowiednich urzędów ponieważ aj sam jako jednostka nic nie zdziałam,
  nie mam natomiast ochoty kłócić się z osobami krytykującymi wszystko co tylko można.
  Zatem, jeśli ktoś ma ochotę zachęcam do redagowania pism i wysyłania ich do Burmistrza, Urzędu Miasta oraz Urzędu Marszałkowskiego, miasta takie jak Wieliczka mają bardzo dobrą komunikację, a i tak dostały jeszcze więcej, my nie mamy żadnej komunikacji i nikt z tym nic nie robi, więc uważam, że bzdury pisze mój przedmówca a nie ja.

  4 9