Małopolska ciągle w czołówce ilości zakażeń. Jak w czasach pandemii będą wyglądać Święta Bożego Narodzenia?

 • 20 lis

  A wystarczy przestać robić testy wtedy będą mogli powiedzieć że pandemia w Polsce się skończyła :)

  16 2

Przewrócił się na ulicę. Chwilę potem przejechał po nim samochód

 • 17 lis

  Z tego co mi się wydaje to ty sam nie możesz sobie wybrać czy rejestracja zaczynać się będzie na kmy kr kra czy jak kolwiek inaczej więc nie kozacz bo wczoraj widziałem gościa z rejestracją kr który jechał przez całe osiedle pod prąd.

  19 6
 • 17 lis

  Zaznaczę tylko że w tamtym miejscu jest ograniczenie do 40 kmh wielokrotnie interweniowalem do policji aby częściej sprawdzać prędkość w tym miejscu nic z tym nie zrobili i o to skutek. Jak kierowca przejechał z gościem na zderzaku dobre 30 metrów to łatwo obliczyć z jaka prędkością jechał.

  53 15

Ruszyła akcja „Chodnik bardziej dla pieszych". Policja sprawdza czy parkując, kierowcy zostawiają półtora metra dla przechodniów

 • 13 lis

  Odkąd stworzone zostały miejsca z parkomatami to co się dzieje na starym osiedlu można nazwać masakrą zajęte CALE chodniki do tego stopnia że trzeba z nich schodzić samochody stoją na skrzyżowaniach, zakrętach, najciekawszym przykładem jest Dunin Brzezinskiego i ta nowa złączka z Bratem Albertem cały pas zajęty centralnie do skrzyżowania A parking dosłownie 20 metrów dalej pusty. Sam jestem zmotoryzowany codziennie dojeżdżam do pracy samochodem z powodu braku cywilizowanego połączenia z Krakowem, jak wracam to nie ma gdzie zaparkować ale nie zostawiam samochodu tak żeby przeszkadzał tylko zostawiam go trochę dalej. Trzeba zmienić politykę miasta wprowadzić strefy w których każdy z mieszkańców będzie mógł zostawić 1 samochód za darmo A resztę płacić bo zdaza że w 40 metrowym mieszkaniu są 4 osoby i każde z nich ma samochód. Należy również zmusić deweloperów aby do nowych horendalnie drogich mieszkań dawali w cenie miejsca parkingowe.

  54 2

Busy Myślenickie!!!

 • 8 lis

  co do Kowala jeździ raczej zgodnie z rozkładem, chyba że zaśpi,albo coś mu wypadnie/usterka busa/ co do grupy jeżdżą jak chcą, a dodzwonić się do nich nie da telefon zawsze nie odpowiada. Ale może już nie długo, jak pojedzie do nas MPK to stanie się to co z busami w Wieliczce i Skawinie czyli PLAJTA - tego im życzę z całego serca,

  7 1

Kolejne obostrzenia w związku z epidemią. Rząd zamyka cmentarze

 • 30 paź

  Żeby tak tych wszystkich Kaczorów zesra*o, to co oni z nami robią przechodzi wszelkie pojęcie, zarazę się na cmentarzu A w sklepie nie ? Nie zarazaja dzieci w przedszkolach i klasach 1 do 3. Kobiety mają rację niech obala ten pseudo rząd przecież widać że oni nie wiedzą co robią decyzję są bezsensowne wydawane na predce specjalnie nas przetrzymali na cmentarzach tłok dolalo mi jak nie wiem zamiast rozłożyć ruch na 3 dni to zrobili wszystkich świętych dziś. GENIUSZE.

  34 4

Nie będzie autobusu na Wszystkich Świętych. Czekają nas zmiany na drogach

 • 27 paź

  Jeśli się nie mylę to nigdy nie było autobusu tylko standardowo bus ... Poza tym pewnie w piątek zamkną kraj więc na cmentarz I tak na legalu się nie dojdzie.

  6 2

Jarosław Szlachetka: Zwoływanie zgromadzeń w czasie trwania epidemii i dramatycznej sytuacji m.in. w naszym szpitalu jest skrajną nieodpowiedzialnością

 • 27 paź

  PiS sam sobie winien myśleli że podczas pandemii mogą robić co chca bez obaw o jakieś zamieszki A tu taki zonk. Teraz będą trabic że wzrost zakażeń przez protesty.

  16 4

Protest przeciwko zaostrzeniu prawa dotyczącego aborcji. Tłum skandujący na myślenickim Rynku nie przebierał w słowach

 • 25 paź

  Urodziłem się i wychowałem w wierze katolickiej, zdaje sobie sprawę jednak że nie każdy jest katolikiem i należy to uszanować. Każda kobieta powinna mieć prawo wyboru w przypadku gwałtu zagrożenia życia matki czy uszkodzenia płodu skutkujacego jego śmiercią decyzja powinna należeć do kobiety. Koniec i kropka. Podkreślę że jestem kategorycznie przeciw aborcji na życzenie jako "środka antykoncepcyjnego".

  48 6

KOMUNIKACJA W MYŚLENICACH

Byle dojechać do celu... Czy transport wytrzyma drugą falę epidemii?

 • 13 paź

  Maskę powinien mieć każdy poprawnie założona A jak komuś nie pasuje to ma 3 opcje albo prywatnym samochodem, rowerem albo na nogach nie przepadam za busiarzami ale prawo jest dla wszystkich takie samo

  13 1
 • 13 paź

  Dobry początek chociaż poślizg spory autobus do Krakowa miał jeździć już kilka miesięcy temu, 6 kursów dziennie to zdecydowanie za mało taki autobus powinien jeździć conajmniej co godzinę A żeby miało to sens najlepiej co pół.

  31 3

Droga w Polance prowokuje do szybkiej jazdy? Radny zabiega o ograniczenie prędkości i przejście dla pieszych

 • 8 paź

  A mi się wydaje że myślenicka policja skupia się tylko na wylapywaniu "wczorajszych" kierowców absolutnie nie pochwalam jazdy po alkoholu ale powinni się zająć też czym innym, zawalone samochodami chodniki skrzyżowania zakręty wyprzedzanie na podwójnej ciągłej przekraczanie prędkości przy szkołach, to wszystko jest codzienność Myślenickich ulic A kiedy ktoś widział ostatnio na terenie Myślenic patrol pieszy dający mandaty za parkowanie albo kontrolujący prędkość np na osiedlu, obok domu ludowego, czy obok ogólniaka ?.

  9

Zakończono budowę łącznika ulicy Solidarności. Ma pełnić funkcję „obwodnicy” Osiedla Tysiąclecia

 • 23 wrz

  zgadzam się, cały pas zajęty sznurem samochodów a parkingi 50m dalej puste.

  19

Na szybach busów zawisną plakaty promujące powiat. To najnowszy pomysł starostwa na wsparcie przewoźników

 • 23 wrz

  Idąc twoim tokiem myślenia dalej s#!l byś do wychodka w domu nie miał prądu ani gazu ulice nie były by oświetlone, jakbyś nie wiedział to takie udogodnienia j/w podobnie jak komunikacja nazywa się cywilizacja. Do komunikacji wszędzie na świecie się dopłaca i jest to norma po to zabierają nam podatki.

  7 1
 • 22 wrz

  Od razu widać że masz coś wspólnego z "busiarzami". Jak trzeba to niech Państwo dopłaca do komunikacji dają po 500+ młodym zlikwidowali podatek to niech nam dołożą do komunikacji to normalne że trzeba do transportu włożyć trochę publicznych pieniędzy, będzie to inwestycja która przyciągnie więcej turystów mieszkańców etc. A busiarze niech się schowaja jak chcesz możesz jeździć po 6.5 za przejazd busem ja bym wolał dac nawet 300 zł miesięcznie i wykupić pełną aglomeracje i jeździć po wszystkich okolicznych miejscowościach i miastach w tej kwocie z samochodu mogę wtedy całkiem zrezygnować więc i koszty się zwrócą.

  8 1
 • 21 wrz

  chore, mam nadzieje ze starosta kiedys za to odpowie, bo nic dla mieszkancow nie robi, tu nie ma pieniedzy na autobus do krakowa ale nagle dla busiarzy sie znalazla kasa. Nagroda za to ze potraktowali klientow jak smieci ??, za co oni te pieniadze dostali ? gmina powinna im powypowiadac umowy a nie finansowac ich machlojki z naszych podatków. Żenada. Panie Starosto my mieszkancy widzimy co Pan robi.

  71 5

jaka predkosc na osiedlu - ul Solidarności

 • 9 wrz

  Ponieważ wjeżdżając do strefy / na osiedlu takowa obowiązuje/ to masz w niej ograniczenie prędkości do 30 kmh i takowa obowiązuje na całym osiedlu.

  4 1

Autobusem MPK z Myślenic do Krakowa? „Chcemy zaprezentować takie połączenie od nowego roku budżetowego”

 • 5 wrz

  Moderator powinien usuwac takie posty kompletnie nie na temat. Teraz w czasie pandemii komunikacja jest szczególnie ważna dzieci wróciły do szkół busów nie przybyło więc jest w nich jeszcze ciasniej . Zaraz będziemy w czerwonej strefie busiarza nie będzie się opłacać jeździć pozawieszaja znowu polaczenia i będzie płacz.

  31 4

Budowa połączenia kolejowego Kraków-Myślenice trafiła do oceny. Szacowany koszt to 1,1 mld zł

 • 3 wrz

  Była ankieta ankieterzy odwiedzali domy w zeszłym roku przez kilka miesięcy było o tym pelno informacji w gazecie Myślenickiej miasto info, kmy, dzienniku polskim. Poczytaj popytaj nie siej herezji.

  5 10
 • 3 wrz

  Na wszystkie twoje pytania znajdziesz odpowiedzi w starszych wątkach o kolei, zastanawia mnie jedna rzecz złożyli wniosek do kolei + która ma budżet 6 mld sama kolej do Myślenic to koszt ponad 1 mld A wniosków jest ponad 100 czyli mamy 1% szans, zamiast złożyć wniosek od razu do innych źródeł jak fundusze unijne to burmistrz czekać będzie 3 miesiące na oczywista negatywna odpowiedź.

  17 1

Za dużo śmieci w mieście? Urzędnicy mają pomysł jak temu zaradzić

 • 24 sie

  Ja bym zasugerował podnieść jeszcze cenę śmieci zmniejszyć częstotliwość ich odbioru i w zamian za to wbić kilka więcej palikow z tymi hasłami bez pokrycia.

  26 4

Ostrzegacie przed dziurą przy przejściu na ul. Pardyaka. „Można w niej urwać koło, albo zniknąć"

 • 22 sie

  Nie pamiętam kiedy ostatnio robiony był remont i wymiana asfaltu na osiedlu gdzie radny ?? Od czego jest ?

  4 5

Wchodzisz bez maseczki do sklepu lub busa? Sprawdzi to straż miejska i policja

 • 6 sie

  Temu, że jak ktoś charczy smarka i pluje stojąc praktycznie na mnie w busie albo w kolejce to robi to do swojej maseczki A nie na mnie.

  15 3
 • 5 sie

  Ciekawe rozumowanie władz jestem jak najbardziej za maseczkami dla wszystkich jak jednak rozumieć to że w sklepach kinach teatrach mpk trzeba mieć maseczki A w szkołach od września już nie ? W szkole koronawirus ginie ??

  19 7