Myślenice. Głosowanie nad zamiarem likwidacji przedszkola nie doszło do skutku. Punkt wypadł z obrad, ale to nie oznacza końca sprawy

 • 27 sty

  Nie rozumiem tego Burmistrza. Pełni funkcję któryś rok ale to i tak nie jego wina pomimo że sam twierdzi że odpowiada prawnie za zaistniałą sytuację to i tak jest to wina kogoś innego

  69 3

Śmietnisko i miejscówka pijaczków przy garażach os. Tysiąclecia

 • 25 sty
  jaskokrakow napisał/a:

  a czy to nie jest czasem teren prywatny- Nie wiem wiec pytam

  nie nie jest to teren UMiGM

  3 1
 • 7 sty

  Mijają lata a slamsy w postaci przerdzewiałych blaszaków w centrum miasta jak były tak stoją dalej Ciekawe kiedy zostanie stworzona koncepcja na parking wielopoziomowy który jest obiecywany już z 10 lat.

  20 1

Sklep z męską bielizną

 • 24 sty

  idź do sex shopu w krakowie.

  1 4

Linie dotowane z gminy - wracamy do Euro II (!)

 • 21 sty

  Ja nie rozumiem 1 rzeczy. Przestaliście jeździć z dnia na dzień zostawiając nas z palcem w du;:e, nawet nie próbowaliście utrzymać m1 ciągle tylko obiecywaliście że będzie lepiej że będzie więcej kursów przy podnoszeniu cen biletów obiecaliście że od nowego roku szkolnego zwiększycie jeszcze ilość kursów obiecaliście że nas nie zostawice z dnia na dzień wyszło jak wyszło ?kierowcy nagle stracili prace wy straciliście swoje dobre imię. Więc jeśli wy nie chcecie jeździć to przestań Pan wtykać nochal nie w swoje sprawy bo bez przerwy widzę Pana docinki tutaj i na fb koleii małopolskich.

  9 2

Myślenice. Gmina unieważniła przetarg na budowę tężni solankowej na Zarabiu

 • 11 sty

  uuuu.... koncepcja się nie udało .... dziwne.

  44 3

Raport z „Planu Zrównoważonej Mobilności”: Najgorzej oceniamy jakość ścieżek rowerowych i dostępność miejsc parkingowych

 • 9 sty

  Chciałbym zaznaczyć że ta ankieta była przeprowadzona zanim z trasy zeszly żółte autobusy czyli jest nie aktualna

  25 1

Czy to już koniec dotowanego przewoźnika Myślenice - Kraków

 • 9 sty

  Akcja z dziś - na przystanku na osiedlu 5:40 ludzi z 20 chyba nie pojechał wcześniejszy "Kowal" a koleje podstawiają busika śmiech na sali, znowu ludzie nie dotarli na czas do pracy bo się fizycznie nie zmieścili. Jak tu zaufać jakiemukolwiek przewoźnikowi ?, Można by tak zrobić gdyby odjazdy były co 15 minut, a kolejny jest za godzinę !, i co znowu mam powiedzieć szefowi że się spóźnię bo coś nie pojechało albo mnie nie wzięło ? dla ludzi mieszkających w cywilizowanych miejscowościach jak Kraków Skawina Niepołomice Wieliczka etc to jest nie do pomyślenia !.

  17 5
 • 5 sty

  I zaczynają się pierwsze problemy. Dziś autobus był tak doładowany ze od matecznego przestał zabierać ludzi, przejazdów jest zdecydowanie za mało. A jeszcze nie jeżdżą studenci.

  10 4
 • 3 sty
  kochampis napisał/a:

  Nie jeżdżą, rozmawiałem dziś z 2 kierowcami, dostali wypowiedzenia sms i zostali na lodzie z dnia na dzień.

  Może jednak Pan Panie Stanek przeprosicie się z UMIGM oraz UM weźmiecie dofinansowanie i wrócicie na trasę?

  2 2
 • 3 sty

  Jka jeszcze jeździ? Bo na ich stronie nie ma żadnych info o kursowaniu w Nowym Roku a kierowca kiedyś wspominał że jeżdżą tylko do końca 22.

 • 2 sty

  Jechałem dziś z kolejami w obie strony i powiem tak komfort jak u żółtków cześć kierowców z żółtków, koszt przejazdu ok z myslenic do lagiewnik 6.5 z minusów czas przejazdu to prawie godzina bo jedzie przez rynek w mogilanach, /przynajmniej z krakowa bo do krakowa rano jechal normalnie /zdecydowanie za mało przejazdów, już dziś pierwszy przejazd w godzinach szczytu /15 wyjazd z dworca/ nie było miejsc siedzących.
  Brak możliwości płacenia karta / za to można apka.
  Rano standardowo doznałem szoku jak podjechały 2 busy przed autobusem i oczywiście większość wsiadła do nich stojąc na szybie.
  Maja jeździć 3 miesiące i co potem ?

  12
 • 15 gru 2022
  MVVM napisał/a:

  Nie powinno być żadnej dotacji dla przewoźnika, wolny rynek sam powinien wyregulować sytuację i urealnić ceny biletów. Ktoś jest chętny żeby wozić ludzi, niech wozi, niech bilet kosztuje ile sobie ten przewoźnik wyliczy. Nikt nie dopłaca do transportu rzeczy, wolny rynek i wzajemna konkurencja reguluje ceny przewozów towarów. Polska jest największym przewoźnikiem w Europie, a nikt do tego nie dopłaca z publicznych pieniędzy, mało tego państwo goli tych przewoźników jak tylko może.
  Widocznie ceny biletów są mocno zaniżone skoro każdy się zwija? Raczej nikt tego nie robi na złość.

  Mówicie głupoty. Na całym świecie są dotacje na komunikację zbiorową, jak wam nie pasuje zapraszam do mozambiku. ja osobiście nie dam 13 zł za bilet w jedną stronę, bo przy dwóch osobach będe na plus przy jeździe własnym autem. Samochód i tak każdy w domu ma albo 2,3, bo Myślenice to tak naprawde wieś gdzie psy Dup**mi szczekają wszystko przenieśli na dolne, z górnego jest tam za daleko, z osiedla też, nie da się iść na zakupy bo za daleko, komunikacji nie ma żadnej bo te kilka przejazdów dziennie to jest nic żeby to miało sens to odjazd powinien być 7 dni w tygodniu co 5 max 10 minut a nie raz na kilka godzin. Miało być ALD, cóż zobaczymy, ja słyszałem od kierowcy JKA że nie mają dotacji i prawdopodobnie zrezygnują, zresztą i tak mi ich nie szkoda bo są nierzetelni.

  12 1

Myślenice. Miejsca na parkingu „wyłącznie dla gości i pracowników Muzeum Niepodległości”?

 • 3 sty

  Na Górnym zostały zablokowane miejsca bo ludzie parkowali bezmyślnie na boisku. Tam parking to chybiony pomysł chciała byś zeby twoje dziecko bawiło się między autami ?

  6

Myślenice. Linia miejska nadal będzie wozić mieszkańców w 2023 r. Autobusy pojadą też do Poręby

 • 30 gru 2022

  A dla czego nie jeżdżą w weekendy rano i wieczorami jak są najbardziej potrzebne ?

  24 5

Burmistrz i jego zastępca odwołują kryzys komunikacyjny. Na linię Myślenice - Kraków wyjadą autobusy Kolei Małopolskich

 • 28 gru 2022

  Super ze są bo myslenicom bardzo brakuje porządnego dojazdu do Krakowa . Problem w tym że ilość przejazdów jest bardzo mała. Żółte jeździły co pół godziny i w godzinach szczytu ludzie się do autobusów nie mieścili. Prezes MPKS wypiął się na swoich klientów przez co my podróżni zostaliśmy na lodzie, teraz trudno będzie odbudować zaufanie zwłaszcza że ald może przestać jeździć w każdej chwili po zakończeniu dofinansowania. Tu potrzebujemy czegoś pewnego jeżdżącego częściej. Wystarczy że jeden autobus się zepsuję stanie w korku ulegnie wypadkowi i co ? Trzeba będzie czekać kolejna godzinę na następny? Czy będzie jeździł tylko jeden czy jak ?

  53 12

Myślenice. Dolne Przedmieście zakorkowane. Ruch rozładować ma północno-wschodnia obwodnica miasta

 • 28 gru 2022

  Przenieśli dosłownie wszystko na Dolne handel produkcję usługi stacje benzynowa bez polepszenia jakości i zwiększenia ilości dróg i miejsc parkingowych. Dawniej żeby cokolwiek kupić szło się do rynku w centrum było wszystko teraz to wszystko jest na dolnym bez komunikacji z prawdziwego zdarzenia wszyscy jeżdżą samochodami bo inaczej trzeba by było czekać kilka godzin na powrót. W takich okolicznościach myslenice zamieniają się w 1 wielki korek. Jest również coraz większy problem z miejscami parkingowymi na osiedlu do jednego małego mieszkanka przypada nieraz 3 i 4 samochody, stanąć tu graniczy z cudem jedyna szansa to zrobienie na osiedlu strefy i wydanie kart mieszkańca które na miesiąc będzie kosztowało np 10 zł za 1 samochod a już 200-300 za kazdy kolejny.

  49 3

Krzyszkowice. Tunelu jak nie było tak nie ma. Co robić dalej?

 • 26 gru 2022

  No jak to co robić? Koncepcję koncepcję i jeszcze raz koncepcję a po zakończonej koncepcyjnej kadencji powiedzieć że się nie udało przez Tuska

  39 5

Linia Myślenice-Kraków. Czym będziemy jeździć od 2023 roku?

 • 21 gru 2022

  Wiadomo co z tym przetargiem ? Szukałem jakiś info w bipie UM ale nie mogłem nic znaleźć

  3 5
 • 19 gru 2022

  "to jestem przekonany i mam nadzieję, że być może jeszcze lepszy tabor niż żółte autobusy wróci na trasę Myślenice-Kraków od początku stycznia."
  koncepcja koncepcji.

  nic dodać nic ująć, info brak, kolejny przewoźnik odchodzi znowu od 1.01 trzeba jeździć samochodem.

  41 9

Głogoczów. Każdej doby przejeżdża tędy 52 tys. samochodów. Spotkanie informacyjne w sprawie rozbudowy Zakopianki

 • 12 gru 2022

  Niech dalej utrudniają dojazd komunikacja do Krakowa i nie zostawiają wyboru ludziom to będzie 100 tys samochodów a potem 200.

  9 2

nowy przewoźnik

 • 9 gru 2022
  kochampis napisał/a:

  30.11 Jaśnie nam Panujący Jareczek na swoim profilu pisał:
  "W tym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg przez Departament Transportu Poblicznego UMWM w Krakowie na obsługę linii Kraków - Myślenice.
  Oprócz tego przekonywujemy władze województwa do zlecenia tego zadania dla naszych mieszkańców spółce Koleje Małopolskie w ramach Autobusowych Linii Dowozowych.
  Czekamy na pozytywne decyzje i dodatkowe środki, które mają zabezpieczyć funkcjonowanie tej linii w ramach dopłat z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Z wstępnych informacji od Pana Wojewody Małopolskiego, wiem że połączenie Kraków - Myślenice ma szanse na przyznanie wsparcia w ramach dodatkowych środków z budżetu państwa.
  Dzisiejsze spotkanie było również okazją do podkreślenia potrzeby budowy połączenia kolejowego, który zapewniłby podróżującym warunki komunikacyjne na miarę XXI wieku."

  10 dni minęło i cisza - nie ma nic ani na stronie Marszałka - ani na stronie Kolei Małopolskich - chyba kasa się nie spina...
  jutro już 10 grudnia w poniedziałek 12 a do 1 stycznia niedaleko - mieli fajny projekt to byli ślepi na dofinasowanie a nowy przewoźnik raczej do końca grudnia bo jeden z 3 wspólnikow (Rafał Langowski) zabrał autobusy od poniedziałku... i zastąpili je busami...

  rozmawiałem z busiarzem z JKA podobno jeżdżą tylko do 31.12 :) od 01.01 znowu będzie sajgon.

  8

Myślenice. Opracowanie wielowariantowej koncepcji obwodnicy miasta droższe niż zakładano

 • 5 gru 2022

  Świetne doprawdy koncepcyjna droga w kierunku koncepcyjnego węzła. Na Górnym taki ruch że nie da się przejść przez ulicę ale fotoradaru się nie da zrobić. A co do ruchu to tak już jest jak się planuje cała strefę ekonomiczną plus duże sklepy w jednym miejscu calkowicie zapominając o drugiej części miasta a że komunikacji praktycznie. Nie ma to wszyscy jeżdżą swoimi samochodami.

  33 10

Krzyszkowice. Historia o tym jak samorządowcy zapowiadali budowę tunelu i jak ten ciągle nie powstał oraz o dyskusji mieszkańców z władzą 

 • 19 lis 2022

  No będzie koncepcja :)

  21 2