budowa kolei Myślenice-Kraków? POSTĘPY PRAC

 • 13 paź

  W okolicach lutego w prasie była informacja że w przeciągu pół roku będziemy wiedzieć czy linia kolejowa będzie miała szansę powstać juz pazdziernik ciągle szukam jakiś wzmianek na ten temat i cisza ktoś coś może wie ?

  4 1
 • 20 sie

  Wiadomo kiedy zostaną ogłoszone wyniki konsultacji społecznych, oraz czy w ogóle zostanie podana do wiadomości publicznej jakakolwiek decyzja ???? bo cos temat ucichł ...

  8

Wisła Kraków chce budować bazę w Skawinie. Czy wyprowadzka z Myślenic jest przesądzona?

 • 26 wrz

  "Obiekt, który w tej chwili znajduje się w Myślenicach, jest na tyle daleko od Krakowa, że stanowi dla klubu pewne utrudnienie w dowożeniu młodzieży, dlatego klub szuka terenu bliżej Krakowa, który jest dobrze skomunikowany. " wszyscy widzą problem braku komunikacji między Krakowem A Myślenicami tylko nie władze Myślenic niech dalej problem nie będzie zauważany to wszyscy się z Myślenic wyniosą bo w 21 wieku komunikacja to podstawa.

  20 2

Paczka w RUCH

 • 17 wrz
  Mohikanin napisał/a:

  Nie sępić i dopłacić te kilka złotych a kurier dostarczy pod drzwi. Proste.

  nie zawsze to takie proste, ja nie korzystam z usług kurierów, ponieważ oni zazwyczaj jeżdżą rano, i o ile DHL ma punkt odbioru przesyłek w M-ce to już np fedex nie i musiałem jechać kawał drogi żeby odebrać paczkę, jak tylko mogę zamawiam do paczkomatu, wraz z żoną pracujemy rano, i nie ma możliwości żebyśmy dogadali się z kurierem, nawet dopłacałem za przywóz paczki wieczorem, mimo to kurier zadzwonił i powiedział że nie ma czasu podjechać po południu, no to wziął paczkę ze sobą, inne przykłady pracy kurierów na terenie Myślenic - dwa razy zostawiali paczkę u sąsiadów których nawet nie znałem, raz pomylił adresy i zostawił paczkę 50 numerów niżej, natomiast bardzo często zdarzało się że wrzucał paczkę za ogrodzenie.

  4

Budżet Obywatelski: Głosowaliście za tym, aby powstał tu plac zabaw. Ciągle nie ruszyła jego budowa

 • 15 wrz

  na szczęście to to twoje prywatne zdanie na ten temat, a plac zabaw czy miejsce do spotkań na Górnym jest jak najbardziej potrzebne.

  1
 • 28 sie

  Świetnie że ktoś się tym w końcu zainteresował, sam osobiście pytałem o tą sprawę jeszcze poprzedniego radnego, może ktoś wreszcie przypomni sobie o tej dzielnicy, bo na tą chwilę nie ma u nas porządnego spożywczaka, ba nawet koszy na śmieci czy ławek, a jak przystanek został zniszczony w wypadku na wiosne, to do tej pory nikt go nie odbudował,

  14 2

Sprzedawać, czy nie sprzedawać? Czyli kto wie lepiej, czego chcą mieszkańcy Górnego Przedmieścia

 • 6 wrz

  Mieszkam na Górnym od urodzenia, i nie przypominam sobie aby ktoś ze mną albo sąsiadami cokolwiek konsultował /moja babcia jest w kole gospodyń i też nic nie słyszała/. Jak już wielokrotnie mówiłem, na Gornym nie ma nic, nawet założyłem kiedyś temat "Górne Przedmieście zapomniana dzielnica" ale nikt się tym nie przejął. Na górnym, nie ma żadnego placu zabaw dla dzieci, większość sklepów się pozamykała, przez dobrych kilka kilometrów nie ma żadnego kosza na śmieci, przez co wszędzie jest pełno śmieci pozostawianą przez dzieci i młodzież, jak na wiosnę ktoś rozwalił przystanek to do tej pory nikt go nie naprawił chociaż radni oraz starosta przejeżdżają pewnie tamtędy codziennie. Sprawę wraz ze zdjęciami przekazałem do Urzędu Miasta.
  Jedyna plotka jaką słyszałem, to taka, że tamten plac chciał kupić deweloper.
  Prawda jest taka, że moja babcia dostała dyplom za ponad ćwierćwieczną pracę w kole gospodyń, a jak jest chora kto ktoś musi brać wolne żeby zawieźć ją do lekarza, bo nie mamy żadnej komunikacji z centrum, a "pseudo busiki" nie są w żaden sposób dostosowane do przewożenia osób starszych czy niepełnosprawnych. Podsumowując jeszcze w latach 90 było dużo lepiej, mieliśmy na górnym 4 sklepy, 2 bary i przejeżdżał przez dzielnice PKS, teraz nie zostało nic.

  44 6

Paweł Kukiz w Myślenicach środa 4 września g. 17:00

 • 4 wrz
  Strozaninek napisał/a:

  Pokaz potwierdzenia pism, bo smiem twierdzic, ze po Twoim slabym orientowaniu sie w podziale administracyjnym, moga byc wyslane do innego urzedu :)

  Nie wydaje mi się żebym musiał Tobie coś udowadniać A tym bardziej pokazywać cześć moich pism i odpowiedzi na nie przesłałem redskcji.

  2 4
 • 4 wrz
  Strozaninek napisał/a:

  Mówię za siebie w imieniu sowim i swojej rodziny - czy teraz dotarło? Sprawdź proszę lepiej czy Twoje pisma do UMiG już dotarły... nie trać czasu na forum

  Wydaje mi się że to ty powinieneś sprawdzić w jaki sposób wypowiadać się na forum, w pierwszym poście nie napisałeś ani słowa o tym, że piszesz w imieniu swojej rodziny,
  po prostu zjechałeś kolejną osobę, co nie jest właściwe nikt nie siedzi w twojej głowie i nie wie co masz na myśli hejtując na lewo i prawo.
  bądź zdrów,
  ps co do moich pism wiem że dochodzą bo wysyłam je za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

  4 5
 • 4 wrz
  Strozaninek napisał/a:

  Nie, nie bierzemy udziału. Przestańcie promować kogoś tak skompromitowanego.

  Mów za siebie nie używaj sformułowania "my", ja mam np inne zdanie na ten temat. Kukiz jest jakąś alternatywą, nie da się u nas głosować ani na PIS ani na PO.

  6 14

Są dopłaty do komunikacji autobusowej. Którędy pojadą obsługujące ją busy?

 • 4 wrz

  jak można przejazd "Busami" nazwać w ogóle "komunikacją miejską", rzuciła mi się w oczy wypowiedź Pana Kaczyńskiego podczas prezentowania swojego programu i wyraźnie zaznaczył że "przywrócą PKS'Y" nie mówił że będą pompować nasze pieniądze w prywaciarzy. Poza tym zastanawiające jest to, że artykuł jest bardzo świeży a już spadł na stronce tak nisko

  11 4

OBŁUDA TVN

 • 3 wrz

  ja bym raczej zaczął dyskutować o rodzimych mediach typu Gazeta Myślenicka, która również jest bardzo stronnicza, a co do TVN i TVP to są media po zupełnie różnych biegunach, jednemu nie podoba się to co mówią w tvn innemu to co mówią w TVP, jest na to jedna złota rada, nie oglądać tv.

  4

Nowe linie autobusowe nie dla Myslenic

 • 29 sie

  szwagropol jeździ rzadko, na pośrednich przystankach nie ma rozkładu jazdy, poza tym nie wjeżdża na nasz pseudo dworzec.

  4 7
 • 28 sie

  Założyłem temat, aby czytający go pomogli mi i wsparli moją inicjatywę, tzn razem ze mną zaczęli kierować pisma do odpowiednich urzędów ponieważ aj sam jako jednostka nic nie zdziałam,
  nie mam natomiast ochoty kłócić się z osobami krytykującymi wszystko co tylko można.
  Zatem, jeśli ktoś ma ochotę zachęcam do redagowania pism i wysyłania ich do Burmistrza, Urzędu Miasta oraz Urzędu Marszałkowskiego, miasta takie jak Wieliczka mają bardzo dobrą komunikację, a i tak dostały jeszcze więcej, my nie mamy żadnej komunikacji i nikt z tym nic nie robi, więc uważam, że bzdury pisze mój przedmówca a nie ja.

  4 9
 • 28 sie
  Strozaninek napisał/a:

  Spoglądam na mapę i widze, że .....
  Polecalbym tez zamiast komunikowac sie z wladza przez forum, uzywac do tego oficjalnych pism. Oczywiscie, weryfikujac swoja wiedze i to co sie pisze, zeby nie wyjsc na idiote.

  Nie wiem co wnosi twoja wypowiedź, potrafię korzystać z wikipedii, poczytaj moje wcześniejsze posty, pisałem w nich wielokrotnie, że jako jedna z nielicznych osób nieustannie kontaktuje się w tej sprawie bezskutecznie.

  4 8
 • 28 sie
  Strozaninek napisał/a:

  Ale Wieliczka po pierwsze styka się granica z Krakowem, a po drugie dopłaca do funkcjonowania MPK. Gmina Myślenice musiała by zapłacić za linie aglomeracyjna. Czy w obecnym stanie finansowym może sobie na to pozwolić? Nie wiem.

  Polecam busy inne niż Myslenickie. Ostatnio jechałem busem Krk-Rabka „Tyrpuła” i miał nawet klimatyzacje i bilety przez internet.... To tylko Mysleniccy „cebularze” się zatrzymali w latach 90.

  nie wydaje mi się, aby linia Kraków Myślenice nie była na tyle rentowna aby nasze miasto musiało dużo do niej dopłacać, poza tym , spójrz na mapę nasz Powiat również graniczy bezpośrednio z Gminą Kraków.
  Są środki Europejskie, znaleźli pieniądze na remont chodnika przy kosciele w rynku a nie znajdą pieniędzy na linię aglomeracyjną ? wydaje mi się że to brak chęci.

  9 8
 • 28 sie

  Ukazał się artykuł mówiący o nowych liniach autobusowych https://dziennikpolski24.pl/38-nowych-linii-autobusowych-w-malopolsce-mamy-pelny-wykaz/ar/c7-14379757 . Standardowo najwięcej uzyskała najlepiej skomunikowana Wieliczka.
  Radni oraz Burmistrz nic nie robią sobie z moich apeli dotyczacych zlego stanu technicznego przepelnionych oraz nie jezdzacych z rozkladem busow. Jest w tym duza wina mieszkanców Myślenic poniewaz jak to już bardzo często wspominałem potrafią głównie narzekać A nikomu nie chce się choćby wysłać pisma do Urzędu Marszałkowskiego czy Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, dzięki czemu nasi włodarze udają że nie ma problemu A my dojeżdżający do pracy do Krakowa sprawia to wielki problem bo jak dojechać do pracy lub z pracy w godzinach nocnych gdy nic nie kursuje w wigilię wieczorem lub w sylwestra gdy po godzinie 18 nic już praktycznie nie kursuje.

  13 7

Zderzenie na Zakopiance. Ranne 3 osoby w tym pieszy

 • 26 sie

  Czyli jesteś potencjalnym mordercą któremu natychmiast powinno się odebrać prawo jazdy przed każdym z przejść jest ograniczenie do 50 a na każdych pasach pierwszeństwo ma pieszy koniec i kropka jestes niebezpieczny.

  4

Jak w grze komputerowej: Wsiadasz, jedziesz, zostawiasz gdzie chcesz. Moda na hulajnogi dotarła do Myślenic

 • 25 sie

  Nie mamy w ogóle ścieżek rowerowych poza zarabiem, nie równe chodniki taka usługa o 100 lat za wcześnie dla Myślenic ....

  20 4

budowa nowego budynku starostwa

 • 20 sie
  antomasz napisał/a:

  Jeżeli mogę wyrazić swoje zdanie na temat budowy budynku starostwa, to powiem że nie do końca została sprawa przemyślana! Proszę Pana Starostę o nie wciskanie "kitu" ze jest to dla dobra mieszkańców. Raczej dla dobra urzędników. Ponieważ budowa ma być na ul. Drogowców, to dla nas emerytów szykuje się nową "ścieżkę zdrowia", szczególnie dla tych, którzy nie mają własnego transportu. Więc mniejsza ilość petentów, jest dobra dla urzędników. W związku z tym, może by tak od razu lądowisko dla helikopterów i pas startowy dla samolotów (teraz to modne)! Będzie nowocześnie!

  Wydaje mi się, że właśnie z tego powodu (obawy przed negatywnymi komentarzami) miasto-info uniemożliwiło dodawanie komentarzy pod artykułem. Faktycznie najpierw powinna zostać utworzona komunikacja na terenie miasta i gminy a później przenosić urzędy.
  Przykład placu targowego który był w centrum - zawsze było multum ludzi, a po przeniesieniu go na Dolne powoli umiera, właśnie z powodu braku komunikacji

  15 5

Hulajnogi skutery elektryczne w Myślenicach co o nich myslicie

Czy radni powierzą losy Miasta i Gminy Matce Boskiej Myślenickiej? Dzisiaj nadzwyczajna sesja

 • 19 sie

  Czyli jak nie będzie złotego pociągu to zwala winę na Matkę Bożą :( ja się w takie coś nie bawię jestem katolikiem wierzącym i praktykującym przyjmującym sakramenty i nie bardzo mi się to podoba zawsze trzeba oddzielać wiarę od polityki tym bardziej że Matka Boska jest oficjalnie Królowa Polski !!! Gdzie jakieś konsultacje społeczne o których ostatnio Pan Burmistrz tak głośno mówi ??

  9 1

czyste powietrze

 • 19 sie
  kaka napisał/a:

  Witam czy w Urzędzie Miasta Myślenice są dofinansowania do ogrzwania i solary?

  Na ogrzewanie zabrakło pieniędzy dla naszej gminy, włodarze mało wydolni, wymagają polepszenia jakości powietrza, robią ciągłe kontrole, a jak w zeszłym roku składaliśmy papiery o dofinansowanie na wymianę starego pieca "kopciucha" na ekologiczny gazowy to obiecywali gruszki na wierzbie, w tym roku przyszła odpowiedź, że nie otrzymali dotacji na modernizację palenisk Myślenice nie Kraków tylko trzeci świat.

Drzewa w Rynku czeka wycinka? Mieszkańcy apelują o ich pozostawienie

 • 12 sie

  Jak wycieli pomniki przyrody na cmentarzu obok kościółka to nikt nie protestował .... prawda taka że bez drzew nie ma życia mamy beznadziejne powietrze A bez drzew w rynku będzie jeszcze gorsze

  24 1