Gmina uruchamia linię miejską. Bus pojedzie z Jasienicy na Dolne Przedmieście

 • 13 sty

  Nie wyobrażam sobie za bardzo jak moja 80 letnia babcia ma wejść do takiego busa ... I jeszcze za to płacić w Krakowie starsi ludzie jeżdżą za darmo i to w cywilizowanych warunkach A tu .. kilka przejazdów z czego ostatni przed 17 ??? Za rok burmistrz powie że próbował ale się nie przyjęło bo ludzie nie chcą jeździć w taki sposób żenujące czekam na autobus od kwietnia na Kraków.

  53 8

Brzączowice: Strażacy ratowali łabędzia, który utknął na zamarzniętym jeziorze

 • 11 sty

  A kiedy jezioro zdążyło zamarznac jak zimy nie ma ?

  4

ALARMUJECIE! Ubrali mu na głowę prezerwatywę, wyzywali a film trafił do sieci. Sprawę bada policja

 • 9 sty

  Szkoda że myslenice i okolice są wymieniane w mediach tylko przy aktach rozboju, pobić handlu narkotykami innej patologii etc

  36

„Pasażerów nie brakuje”, ale i tak rosną ceny biletów w busach

 • 5 sty

  Bynajmniej dotacje nigdy nie były i nie są dla wszystkich zawsze są jakieś warunki które trzeba spełnić aby dotacje dostać i zawsze są ograniczenia w ilościach popatrz na dotacje np na solary czy wymianę pieców w Myślenicach, i działa to na takich właśnie zasadach. Wystarczy uruchomić nowa linie która będą obsługiwać autobusy, mi to obojetne czy będę jeździł z prywaciarzem czy z MPK ważne aby te warunki były cywilizowane

  5 1
 • 5 sty

  Czyżbyś był jednym z przewoźników że tak wszystko hejtujesz ? Jeśli są dopłaty z budżetu to są dopłaty z naszych podatków, o to chodzi że jeśli jakąś trasa jest nie rentowna to żeby do niej dopłacić z budżetu ale pisze po raz setny trasa Kraków Myślenice jest rentowna i nie mogę słuchać twoich bzdur, bo dla czego inni mogą mieć A my nie ? Że niby mieszkańcy Myślenic są gorsi od mieszkańców Wieliczki i skawiny ?

  9
 • 5 sty

  z trzech powodów
  1) trasa jest niezwykle rentowna,
  2) Kraków jest miastem wojewódzkim
  3) sam osobiście codziennie muszę dojeżdżać tam do pracy

  9 2
 • 5 sty

  Nie wiem skąd ty wyciągasz kłamliwe i nie sprawdzone informacje ale podam ci 3 autentyczne przykłady z okolicznych miejscowości
  1. Wieliczka przejazd do Krakowa koleją aglomeracyjna wynosi poniżej 6 zł.
  2. Dzieci ze szkół podstawowych dojeżdżają komunikacja do Krakowa za darmo przez co tamtejsi busiarze się już pakują
  3. Po Skawinie jeździ darmowy elektryczny autobus .
  Tu nie ma nic do rzeczy wielką polityka ani podnoszenie cen wywołanych przez nie udolne rządy 500 plus czy brak kierowców . Tu chodzi o to że nasze władze przez lata nie interesowały się problemem braku komunikacji i są tego owoce, zmowa cenowa między właścicielami oraz brak alternatywy brak kontroli stanu technicznego oraz jakości przewozów spowodował to co się dzieje na trasie Kraków Myślenice

  18
 • 4 sty

  Masz chyba coś nie tak z głową, na tą chwilę przejazdy busem są już nie opłacalne, uwzględniając amortyzację samochodu osobowego w 2 osoby 1 trasa Kraków Myślenice daje nam 26 zł czyli bardziej opłaca się jechać do Krakowa samochodem osobowym w 2 osoby niż jechać pseudo komunikacją. Nie rozumiem też osób mieszających w sprawę komunikacji wielką politykę, jesteśmy jednym z 3 Gmin w Polce bez dostępu do kolei to chyba o czymś świadczy ??.

  10 1
 • 3 sty

  Dokładnie wszyscy przewoźnicy z Myślenic się podnieśli, z tego co się orientuję to taka sytuacja nazywa się zmową cenową, i jest nie legalna.

  30 7
 • 3 sty

  Nie masz racji ponieważ nie ma alternatywy gdyby za wzrostem cen szło podniesienie jakości nikt z nas by się nie bulwersowal A mając monopol robia na trasie co chcą już i tak wystarczająco dużo ludzi ma zdanie podobne do Ciebie czego skutkiem są mega korki w Krakowie czy wszechobecny smog.

  23 14
 • 2 sty

  2 linie pilotażowe od Nowego Roku ? Ciekawe o które chodzi bo jakos o nich nic nie słychać ??? Nikt nic nie wie zero odzewu pytanie też w jakich godzinach owe pilotażowe przejazdy się odbędą bo jak o 10 to Burmistrz powie że się nie opłacają bo mało kto jeździ .....

  32 2

Maciej Ostrowski: Nie muszę grać pierwszych skrzypiec

 • 26 gru 2019

  Z tego ci pamiętam to burmistrz ostatnio nie dostał wotum zaufania jeszcze jedna taka sytuacja i będzie referendum ??? Nie wiem dla czego ludzie go wybrali pewnie dla tego że z pisu PiSu polityka rozdawania na prawo i lewo nie jest dobra ale za to krótkoterminowa.

  33 26

Myślenice - Kraków ,busy,autobusy.

 • 24 gru 2019

  Ale naprawdę czy tylko mi to przeszkadza ? Wystarczy popatrzeć na wątek mało odpowiedzi w porównaniu np do innych politycznych bezsensownych tematów A sądząc po ilości osób korzystających z busów powinno być tysiące zainteresowanych. Gdyby tak chociaż 10% osób dojezdzajacych w ten sposób pokazywalo władza swoje niezadodowolenie, pisało skargi, pisma dzwonilo do urzędów jak ja to już dawno mieli byśmy krakowskie mpk bo rządzący bali by się o swoje stołki A tak to wszyscy narzekają nikt nic nie robi A transport zatrzymał się w średniowieczu

  5 1
 • 23 gru 2019

  Od nowego roku BUSY drożeją w jednej z firm do 6,5 zaznaczę tylko że to była do tej pory jedna z tańszych firm !!!!. Podwyżka znacząca, przy braku podnoszenia jakości przewozów dla mnie nie do zaakceptowania !!!!. Jest to trasa na której ludzie zawsze się wysypują !!!!!!!!

  6

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos

 • 9 gru 2019

  ale spychologia

  35 6

Podwyżki 2020

 • 25 lis 2019

  w nowym roku wzrastają ceny śmieci : https://dziennikpolski24.pl/gmina-myslenice-od-nowego-roku-drozej-za-odbior-smieci/ar/c1-14607331
  w Myślenicach się o tym głośno nie mówi, tymczasem śmieci z domów są odbierane skandalicznie rzadko, wystarczy zwrócić uwagę na harmonogramy odbioru odpadów, na prywatnych posesjach tworzą się miniaturowe wysypiska, co sprzyja namnażaniu się np szczurów, a bez względu na ilość oddanych worków dostaje się zawsze taką samą ich ilość.
  Miało nie być podwyżek, a są, miała być kolej a nie ma.

  16 1

Czy na tych ulicach staną parkometry? Radni zdecydują o tym w poniedziałek

 • 23 lis 2019

  Jeśli komunikacja w mieście oparta jest na samochodach osobowych zamiast transportu publicznego to nie ma się co dziwić że brakuje miejsc deweloperzy budują nowe mieszkania bez parkingu A zdarza się że w 1 mieszkaniu są 4 samochody sugeruje rozszerzyć strefę na całe miasto bo problem jest wszędzie na osiedlu 1000 Lecia po 16 nie ma w ogóle wolnych miejsc

  41 2

Trwa budowa ulicy Solidarności. Pojedziemy nią w 2020 roku, a prędkość zmierzy nam radar

 • 19 lis 2019

  nie wiem czy jest się czym chwalić, mój dziadek opowiadał mi, ze jak on był młody to planowana była droga pod lasem w tamtym kierunku, minęło pół wieku a władze robią taki kawałeczek za absurdalnie wysoką kwotę.

  28 5

Radny apeluje o kosz przy kapliczce. Burmistrz obawia się kradzieży

 • 16 lis 2019

  Jakie to wszystko płytkie i świadczy o niskim poziomie naszego miasta jaki to jest koszt takiego śmietnika 200 zl ?????

  10 4

„Tu od kierowcy potrafisz dostać zje**, bo nie powiedziałeś, że chcesz wysiąść”. Mamy poziom przewozu osób jak na Ukrainie?

 • 5 lis 2019

  powiedz to dziewczynie która dostała dziś zje*e od busiarza o to że poprosiła o zatrzymanie się na przystanku, albo pasażerowi którego kierowca busa przyciął drzwiami bo tak mu się spieszyło, przypadków jest mnogo a kierowcy w większości to dno.

  4
 • 4 lis 2019

  Ja dziś czekałem 50 minut w łagiewnikach wszystkie busy myslenickie full nikogo nie brały, standardowo trzeba było wsiąść w Jordanów.

  4
 • 2 lis 2019

  bono,
  nie chodzi o to, żeby burmistrz kupował solarisy, lub ściągał korporację, chodzi o to, aby Myślenice wyszły z inicjatywą do zikitu on ma odpowiednie środki, jeśli warunki transportu się nie poprawią, to Myślenice na tym stracą i to dużo, bo kto osiedli się tu jeśli może np. w Wieliczce, która ma kolej i mpk. Gospodarka też ucierpi, bo duże firmy poszukują pracowników, a Ci nie chcą lub nie mogą dojeżdżać własnymi samochodami. Osobiście dojeżdżam do Krakowa do pracy 6 lat, tam pracuję i zarabiam, w Myślenicach płacę podatki i to nie małe, więc chce w cywilizowany sposób dojeżdżać do pracy, a nie stać po kilka godzin na przystanku i modlić się żeby któryś z zapchanych po szybę busów mnie wziął. Nie mówiąc już o braku rozkładów jazdy, brakiem odjazdów i brak jakiejkolwiek komunikacji nocnej - to jest gwóźdź do trumny przewoźników, pracuje na zmiany i nie raz nie mam innej możliwości niż jazda samochodem, a Kraków ciągle w jakiś sposób ogranicza wjazdy, zamyka ulice i podnosi koszty parkingów a alternatyw nie ma ... żadnych.

  9 2
 • 2 lis 2019

  chyba jesteś nie poważny ... mam kupić "sprintera" żeby wozić innych do pracy ?, właśnie tego chcemy uniknąć sprintery to samochody dostawcze, a nie autobusy. Żeby zrobić to jak należy - to transport osobowy należy utrzymywać jak najdalej od prywaciarzy bo jak wiadomo jak się ma firmę to chce się z niej jak najwięcej wycisnąć, komunikacja powinna być Państwowa na jednakowym poziomie dla wszystkich.
  Poza tym, większość z nas nie jest z zawodu kierowcą, nie każdy lubi jeździć samochodami, część z nas pewnie nie ma nawet prawa jazdy.
  Trzeba zwiększyć komfort transportu poprzez utworzenie linii aglomeracyjnej, koniec i kropka.

  8 3
 • 30 paź 2019

  jesteś busiarzem prawda ? nie mamy alternatywy, żadnej, postój 2h tak jak ja w zeszły piątek żeby dostać się do domu, albo godzinę w niedzielę żeby dostać się do pracy, przez to że busy jeżdżą jak im pasuje notorycznie spóźniam się do pracy, jeżdżą przeładowanymi złomami, itd powinno codziennie sprawdzać stan techniczny tych wehikułów, Przeładowanie, i brak rozkładu jazdy, złe warunki przewożenia pasażerów powinno skutkować natychmiastowym odebraniem koncesji,

  36 4