Skrzyżowanie za carefourem. Jak jechać?

 • JOJO 22 wrz 2017

  Ok. Wszystko w porządku ale co w wypadku kolizji?

  1 1
 • JOJO 22 wrz 2017

  Ale tam tak jest że możesz wjechać bez przejeżdżania przez linie. A tam jest mocno wysunięta tak że nie da się przejechać bez przejeżdżania jej

  1 2
 • JOJO 22 wrz 2017

  Najlepiej napisać że mam problem z podstawowymi przepisami ruchu drogowego, zaraz będziemy się licytować kto ile kilometrów przejechał a nie o to chodzi. Ok dajecie link do zdjęć na google map przed remontem. A ja daje już po remoncie proszę https://www.google.pl/maps/@49.8331783,19.9468016,127a,35y,258.39h,45t/data=!3m1!1e3 .

  I ciekawe jak ktoś wjedzie na prawy pas na mostku bez przejeżdżania przez linię ciągłą?

  2 5
 • JOJO 21 wrz 2017

  I nie może zająć na moście który chce tylko ma zająć lewy. Bo tam jest linia ciągła

  5 7
 • JOJO 21 wrz 2017

  Mnie chodzi cały czas o pas na moście lewy i prawy

  1 1
 • JOJO 21 wrz 2017

  I chodzi mi o to że jak ktoś jedzie ulica Słowackiego od strony Carrefour wjeżdża na mostek to zajmuje lewy pas a nie prawy na mostku. A nie może bo tam jest linia ciągła. I tu jest problem bo ja jadąc od szpitala na mostek mogę wjechać pomimo że ktoś jedzie od carrefura na mostek bo on musi zająć lewy pas na mostku a wszyscy zajmują prawy

  5 8
 • JOJO 21 wrz 2017

  Ale tam masz linię ciągłą także nie możesz nawet zająć prawy pas. Jak chcesz jechać do Jana to na moście lewy pas a później trzeba zjechac na prawy

  3 6
 • JOJO 21 wrz 2017

  Witam. Nie wiem czy myślę prawidłowo. Mam pewne wątpliwości co do zasady jazdy. Jedziemy od szpitala. Wjeżdżamy na skrzyżowanie na ul. SŁOWACKIEGO zaraz za carefourem. Chcemy wjechać na mostek i jechać w lewo w kierunku rynku. I tu pojawia się problem. Według mnie mam ustąpić pierwszeństwa tylko samochodom które jadą na wprost. Auta które wjezdzaja na mostek powinny zajmować lewy pas. A prawie wszyscy zajmują prawy blokując ruch dla samochodów które jadą od szpitala. Jak myślicie jak powinno być?

  4 6

Budowa wiaduktu Polanka - Myślenice

 • JOJO 1 wrz 2016

  "Na czas realizacji nowego obiektu zostanie zbudowana kładka dla pieszych.

  - Podczas realizacji zasadniczych robót budowlanych utrzymany będzie ruch po obu jezdniach dwoma pasami, natomiast okresowo będzie ograniczany do jednego pasa ruchu na danej jezdni, dodatkowo podczas budowy kładki dla pieszych oraz rozbiórki starego obiektu ruch odbywać się będzie jedną jezdnią jako dwukierunkowy.

  O wprowadzanych zmianach w organizacji ruchu GDDKiA Oddział w Krakowie będzie informować na bieżąco w lokalnych mediach oraz na swojej stronie internetowej.

  Pierwsze utrudnienia planowane od połowy maja 2016r."

  Wypowiedź przed budową kierownika GDDIA.
  Jeżeli dobrze się orientuje to tylko na ŚDM dwa pasy były otwarte. A czemu w weekendy i teraz nie jest utrzymany ruch na dwóch pasach po obu stronach jezdni? I tak się nic nie dzieje, a ludzie stoją w korkach nie tylko na zakopiance ale przy wyjazdach z Myślenic.

  15 1
 • JOJO 1 wrz 2016

  Za przetarg powinien ktoś odpowiedzieć bo widocznie wybrana została najmniej kompetentna firma. Jest jeszcze lato,pogoda jest, wszystko powinno iść do przodu. Nie jestem znawcą budownictwa, według mnie już coś powinno stać, ale jakto w naszym kraju jest ktoś musi zarobić.

  13
 • JOJO 31 sie 2016

  Witam, wydaję mi się że ktoś powinien zainterweniować. Pracę nad tym wiaduktem stoją w miejscu, zła organizacja ruchu, ciągłe korki przy wyjeździe z Myślenic. Przejeżdżam tamtędy kilka razy w tygodniu praktycznie nikogo nie ma. Termin wykonania 14 miesięcy i tak za długo na taką drogę( o takim natężeniu ruchu). Wiem że u nas tak się buduje, ale bez przesady.
  Link do filmiku jak się buduję w Holandii

  http://www.wykop.pl/link/3220259/jak-zrobic-tunel-pod-autostrada-w-3-dni-holandia-film-43-sekundy/

  ale w Polsce też się da

  http://zmid.waw.pl/fileadmin/user_upload/zadania/Trasa_Swietokrzyska/wideo/tts_ok.mp4

  20

CYFROWE KINO MUZA kino - wrażenia repertuar

 • JOJO 30 sty 2012

  To nie jest tak że narzekam, tylko drugi raz mi się zdarza że w weekend nie ma kina. Byłem w tygodniu też na innym filmie i powiem że samo kino jak najbardziej w porządku tylko te weekendy. Dla przykładu "W ciemności" ktoś kto nie był wcześniej (a było faktycznie o 19), to teraz od 27 stycznia najpóźniej jest o godzinie 16. W poprzednim tygodniu ogłoszono nominacje do oskara także to dodatkowo zmobilizuje ludzi do pójścia do kina a juz w weekendy nie ma.

  1
 • JOJO 29 sty 2012

  Witam, mam pewną obawę o funkcjonowanie naszego kina dzis myślałem że wybiorę się na film a konkretnie na "W ciemności" patrzę na repertuar a w weekend nie ma. W tygodniu godzina 11 lub 16  to w końcu dla kogo to, chyba nie dla ludzi pracujących. Kino przecież największe pieniądze zarabia w weekendy.

  4 3

Busy odjazdy rozkłady trasy

 • JOJO 7 wrz 2011

  Witam, czy może ktoś wie o co chodzi z tymi naklejkami na busach "jazda bez biletu grozi 50 zł mandatem" skoro jak proszę o bilet kierowca chamsko odpowiada, że płatne przy wysiadaniu?! Czyżby to było jakieś ustalenie po niedawnym proteście w "obronie pasażera - no przecież tak o nas dbają ", którego jak zwyle nikt nie przestrzega?
  Ps. mam nadzieję, że od października będziamy "jak cywilizowani ludzie" odjeżdzać z dworca PKS. Dużymi krokami zbliża się jesień, zima a co za tym idzie deszcz, wiatr, śnieg byłoby fajnie schronić się na dworcu. Skorzystać z normalnej toalety a nie z śmierdzącego TOI TOI niczym imprezowicz w potrzebie :) !!! APEL do kierowców busów; kupcie sobie zestawy słuchawkowe BT. To jest masakra co wyrabiacie podczas jazdy! Jak można gadać przez 10-15 minut bez przerwy mając w samochodzie ok 20-30 osób wrajających po pracy do swoich domów !!!!!!!!!

  8 5

Bus bez koła Myślenice-Kraków

 • JOJO 20 wrz 2010

  Dziś jechałem busem do pracy relacji Myślenice-Kraków godzina 6:40-6:50, zawsze jadę autobusem myślenickim ale dziś musiałem jechać akurat busem i byłem uczestnikiem niesamowitego wydarzenia. Całą drogę coś stukało, pukało w kole z tyłu, jak zaczęliśmy jechać z góry borkowskiej odpadło nam koło, na szczęście nikomu nic się nie stało, jechaliśmy w miarę wolno. Nie wiem jak to możliwe że kierowca nic nie czuł. Wydarzenie niesamowite i teraz pytanie co się musi jeszcze stać żeby wreszcie ktoś zrozumiał jak wygląda droga do Krakowa???!!!,gdzie policja, gdzie kontrole techniczne, bus jechał przeładowany przypuszczam jakby odpadło przednie koło to sytuacja zakończyła by się tragicznie. Czemu nie ma większych busów, czy też większej ilości autobusów w godzinach porannych między 6 a 8?

  3

Busy Myślenickie!!!

 • JOJO 11 mar 2010

  Proste i jasne wnioski ilość busów powinna się zwiększyć, popyt jest bardzo duży także każdy zarobi. Ale przypuszczalnie jest tak że kierowcy biorą kasę na lewo i tak nie nabijają biletów na kasę fiskalną(pracodawca nie wie ile może zarobić), może nawet nie jest to wina właścicieli bo oni dostają pewnie mniejszą część, dużą część biorą pracownicy czyli po prostu kradną. Każdy potrafi sobie policzyć ile za jeden kurs szczytowy zarabiają. Jedzie w busie 35-40 osób(pewnie jest więcej), średnio bierze po 3,5zł(w różnych miejscach wysiadają) to daje nam 123zł-140zł a spali benzyny może 30zł. Zysk koło 100zł. Czyli kierowca okradnie pracodawcę na 100zł za cały dzień, plus to co zarobi. Wychodzi na to że całkiem nieźle zarabiają. Dlatego też niektórzy „driverzy” wypowiadają sie w taki sposób bo po prostu dla nich to strata zarobków . Każdy chce jechać jak najwcześniej do domu dlatego też nie raz wybiera zapchanego busa bo nie ma wyjścia. A myślę że duża część osób wini tu PKS albo miasto za nie gospodarność bo potencjał jest. Osobiście wolę jechać dwudziestoletnim autobusem PKS bo jak driver to określił jest komfortowy.

 • JOJO 11 mar 2010

  Driver gwarantuje Ci jeżeli PKS kursował by normalnie, większa ilość ludzi będzie jeździć autobusami, większa powierzchnia a co za tym idzie komfort jazdy, bilety ulgowe też są plusem zawsze to taniej na studenckim o 1 zł z Myślenic do Krakowa:), myślę że bezpieczniej. Busiarze mają prawie monopol. Po za tym PKS nic nie robi dla klientów, jeździłem PKS z Krakowa o 17:20(przystanek AGH) w pewien piątek przyjechał o 18, kierowca jechał oburzony bo na dworcu wsiadło tyle osób że wszystkie miejsca były zajęte, parę osób już stało, ale miejsca jeszcze było dużo. Dostałem „zjebke” ze on jedzie do węglówki a kursowy do myślenic jedzie za 10 min. No ale dla mnie to już kolejne minuty straty i jeszcze nie wiadomo kiedy przyjedzie. Jeszcze od matecznego już nie zatrzymywał sie. Także dla mnie PKS jak na razie nie żyje, zresztą w godzinach 7 do 7:40 rano nie spotkałem żadnego autobusu.

 • JOJO 11 mar 2010

  Niech, każdy nagra swoją podróż busem wystarczy do tego komórka. Dziś jak będe wracał z Krakowa to może uda mi się nagrać.

  1
 • JOJO 11 mar 2010

  Można powiedzieć zacisnąć zęby, ale ludzie to nie zwięrzeta chociaż te są w lepszych warunkach przewożone. W sumie za transport płacimy, czyli jakiś warunków można wymagać.

  1
 • JOJO 11 mar 2010

  Chciałbym poruszyć temat, komunikacji w Myślenicach. Chodzi mi głównie o przepełnione busy, codziennie dojeżdżam do pracy do Krakowa, jednym słowem jakim da się to określić to MASAKRA, ludzie jeżdżą jak w puszce, busy przepełnione na maksa ale tak że jeżdżą przyklejeni do przedniej szyby. Główny problem to mała ilość busów w godzinach szczytu zarówno do Krakowa jak i z Krakowa, a busy które jeżdżą to z roku na rok coraz mniejsze. Nawet nie chodzi mi tu o jazdę na siedzącą, ale o warunki komfortowe jak stoję czy też wychodzę z busa, bo teraz to duży problem(coraz to mniejsze przejścia między siedzeniami). Bus który jedzie do Krakowa już jest przepełniony w Krzyszkowicach, a ten co jedzie z Krakowa to na rondzie Grunwaldzkim!!! Czy nie można wrzucić dwóch dodatkowych busów(lub większych) w godzinach szczytu. A pytanie co robi władza lokalna, co jest z kontrolami policyjnymi(wystarczy że staną między 7-8 na trasie Myślenice-Kraków a zarobią na dwa miesiące na paliwo). Nawet już miałem pomysł sfilmować taką drogę i wysłać do TV na pewno się zainteresują będzie to dobra reklama naszego miasta. O PKS-ie nic tu nie piszę ze względu na to że nie istnieje, raz próbowałem jeździć, ale spóźnienia godzinne mnie zniechęciły.

  2 2

Otwarcie boisk przy Szkole Podstawowej nr 2

 • JOJO 14 sty 2010

  Tylko pytanie czy te boiska będą dla wszystkich dostępne.

Premierowy seans "Ambitnego Kina"

 • JOJO 9 lis 2009

  Jak dla mnie pomysł super:) Myślę że będę stałym bywalcem. A jeżeli chodzi o godzinę to idealna.

Wesele !!! Udane czy nie ? ORGANIZACJA, SALE, ZESPOŁY

 • JOJO 5 sie 2009

  Jeżeli chodzi o zespół to faktycznie grahamband są rewelacyjni, bardzo dobra kapela, mają swoją stronę na której są ich kawałki, ale tak naprawdę najlepiej umówić się na próbę lub na wesele. Najlepiej usłyszeć ich na żywo. Grali u mnie na weselu.

  3 1

Pizzeria w myślenicach

 • JOJO 23 cze 2009

  Teraz jest nowa pizzeria, antykwariat przekształcił się w pizzerie. Jeżeli chodzi o pizze to rewelacja plus do tego fajny klimat:)

  1

Transport Kraków Praca

 • JOJO 18 gru 2008

  Chodzi o dojazd do pracy z Myślenic do Krakowa wyjazd koło 7:00.

  2