Myślenice. Co zrobić z samochodami stojącymi na ul. Średniawskiego? Burmistrz zapowiada rozwiązanie

 • 4 mar

  Chyba troszkę nie rozumiesz. Żeby odprowadzić niepełnosprawną osobę do Caritasu (jak ja moją babcię) potrzebuję czasu na: wyjście z nią z samochodu, zaprowadzenie jej do środka, przebranie, czasami wyjście do toalety, odprowadzenie do fizjoterapeuty - co zabiera mi ponad 15 minut. Nie mogę zostawić samochodu przed wejściem do budynku, bo tamuję ruch. Na parkingu nie ma miejsca, a babcia sama do budynku nie wejdzie i nie obsłuży się. Wyjdzie na to, że babcię będę wozić chyba na taczkach. Komuś zabrakło wyobraźni, ponieważ zbudował taki kompleks, a zapomniał o parkingu z prawdziwego zdarzenia.

  1

Lepsze busy niż autobusy?

 • 23 lip 2021

  A ja mieszkam na osiedlu i coraz częściej widzę, że podjeżdża biały klekotek, wsiadają do niego ze 2, 3 osoby a reszta czeka. Podjeżdża żółty i wsiada z 15. Inna sprawa, że cholernie nieczytelny mają rozkład jazdy i do tej pory nie znalazłam skąd odjeżdżają w Krakowie - ja wsiadam na muzeum.

  19 1

Od nowego roku przestanie działać Ośrodek Pomocy Społecznej. W jego miejscu powstanie Centrum Usług Społecznych

 • 9 paź 2020

  To żaden pomysł burmistrza czy innego polityka. To są pomysły "góry".

  6 4

Raba wystąpiła z brzegów. Zalała Górny Jaz i plażę. Trudna sytuacja w powiecie

 • 28 cze 2020

  Dlatego nie powinno być jazu.

PIT 2015 ROZLICZANIE I CZEKANIE NA ZWROT

 • 9 kwi 2017

  Pit złożony elektronicznie 28 luty - zwrot na jedno dziecko - 22 kasa na koncie. Mniej więcej w tym samym czasie babci złożyłam pit (ulga rehabilitacyjna), ale papierowy - do dnia dzisiejszego cisza.

  1 1
 • 21 mar 2017
  tinka napisał/a:

  Pierwsze slysze żeby rodzina 3+ miała pierwszeństwo. Ja skladalam elektronicznie 20.02 i mam zwrot na 3 dzieci i do dzisiaj zwrotu nie ma. Faktycznie w zeszłym roku jakos szybciej to wszystko się odbywalo

  To się doinformuj - ma pierwszeństwo - w skarbówce powiedzą, bo jest w ich biuletynie.

 • 18 mar 2017

  Po pierwsze - rodzina 3+ ma pierwszeństwo, po drugie - elektronicznie zawsze szybciej, po trzecie - na konto również. W zeszłym roku złożyłam końcem lutego papierowo na konto zwrot na jedno dziecko dostałam ..... 3 dni przed końcem 3 miesięcy (maj 2016)!!!! Gdybym się nie upomniała w pewnym momencie, to pewnie w ogóle nie dostałabym zwrotu, ponieważ w skarbówce stwierdzili, że się nie rozliczyłam (chyba coś zgubili :) W tym roku przytrzymał mnie ZUS i również rozliczenie poszło końcem lutego, ale już przez internet. Liczę na zwrot końcem marca. Chociaż znając moje szczęście ....

  2

Myślenice pisanki. Rozstrzygnięcie konkursu

 • 9 kwi 2017

  Przecież widać kto wygrał - główną nagrodą jest publikacja kartki pocztowej z pisanką ...

czego brakuje w Myślenicach i co w nich zmienic???

 • 8 gru 2014

  Brakuje niedrogiej rozrywki dla rodzin (także małych rodzin).

  Strzelnica fajnie - ile kosztuje godzina dla rodzica i dziecka? Kręgielnia? W lecie tor wspinaczkowy (dla mojej córki która wspina się od 2 lat nic ciekawego, a i drogi). Fajnie, że jest niedrogie kino. Ale poza tym tylko w zasadzie jakieś zajęcia plastyczne dla dzieci. Nie ma nic (zwłaszcza w zimie) co można by robić razem z dzieckiem, a nie dziecko się bawi, a ja siedzę. Dobrze, że niedługo zimowe ferie - w Krakowie dla dzieci i rodziców mnóstwo niedrogich lub bezpłatnych warsztatów. Trzeba się tylko wcześniej zapisać :)

  8 4

Woda w kranach na osiedlu- o co chodzi?

 • 6 gru 2014

  ARISTON VELIS 80 1,5 kW ogrzewacz elektryczny 3605217 - teraz na promocji :) Ale są też mniejsze 60 i większe 100. Mieści się nad wanną, przewody są podłączone w łazience (wchodzą w kran). Elegancko w fudze puszczono kabel do gniazdka :)

  5
 • 5 gru 2014

  Dziś była maskara z wodą. Nawet szanowny prezio odkleił się od stołka i przyleciał zobaczyć koło południa co z wodą. Rodzinka wzięła się na sposób - koszt ciepłej wody to ponad 50 złotych. Kupili sobie 80 litrowy ogrzewacz wody (na prąd, bo na II osiedlu się inaczej nie da) - śliczny prostopadłościan i powiesili w malutkiej łazience. Ponieważ ma on nietypowy kształt zapłacili tysiaka, ale za to nie zapchali łazienki i dostali 10 letnią gwarancję. Średnio zużywali 3 kubiki ciepłej (bo gorącą nie można tego nazwać) wody - koszt koło 150 zł miesięcznie (najmniej), prądu zaczęli zużywać 27 złotych miesięcznie więcej. Vide: licząc koszt prądu oszczędność na poziomie co najmniej 120 złotych miesięcznie. I TUTAJ NAJLEPSZE - PAN W SPÓŁDZIELNI OSKARŻYŁ ICH O TO, ŻE KRADNĄ WODĘ!!!! I zaraz przylazł Bogu ducha winien człowiek ze spółdzielni i sprawdził wszystkie zegary - ale był niezadowolony, że ludzie są uczciwi. Smutna prawda, złodziej zawsze będzie patrzył na drugiego człowieka po swojemu czyli jak na złodzieja :(

  13 4

Masowa prowokacja bez echa

 • 13 lis 2014
  bill napisał/a:

  kasiu to nie mieszkańcy zadłużają spółdzielnię tylko ci co nią zarządzają (tj. zarząd i rada nadzorcza). Jak podawano na walnym nasza spółdzielnia ma już 25 mln zobowiązań i to są fakty, które możesz wyczytać z bilansu! Niestety członkowie się tym nie przejmują do czasu, aż wszystko się posypie. Wtedy takie osoby jak Ty będą się dziwić jak to się stało.
  A co do wyboru wariantów to wybór między dżumą i cholerą. Dziś presją czasu próbuje się wymusić na mieszkańcach podjęcie decyzji, chociaż od kilku lat wiedziano że kotłownia musi być remontowana. Gdzie w tym czasie był zarząd i rada nadzorcza? Czemu nie skorzystano z funduszy unijnych, gdzie dotacje dochodziły nawet do 80%? A dziś zarząd wymyślił - uzależnienie od zachodniej firmy lub pożyczka. I to wg Ciebie jest dobre zarządzanie?

  Dokładnie tak. Zapłacimy ze swoich pieniędzy za nową kotłownię, a później ona i tek wejdzie w skład majątku spółdzielni i prędzej czy później zlicytuje ją komornik. Masakra. Cała ta rządzenie ZORZY nie może się skończyć inaczej.
  A CO DO PANI KASI - proszę nie mówić, że emeryt z Sułkowic dopłaca do ciepłej wody w Myślenicach - proszę zobaczyć blok w Sułkowicach - zebrane pieniądze 24 tysiące, remont ponad 60 tysięcy. Blok w Myślenicach Osiedle II zebrane pieniądze 64 tysiące, remont nieco poniżej 18 tysięcy - dane ze strony Spółdzielni - kto do kogo dopłaca? Ja w końcu chcę mieszkać w bloku bez azbestu, a nie stać mnie na wynajęcie kogoś ze służb technicznych, żeby stwierdzić ile jest tu azbestu i że mam ścianę grubości 2 cm. I zaskarżenie do sądu o niegospodarność. A ocieplanie budynków? Takich cen nie ma nigdzie - kolejne przewały. 145 złotych za m3? W Krakowie 77 złotych. No ale jeżeli policzyć dolę dla funkcyjnych spółdzielni to nie wyjdzie inaczej ... .
  Po prostu słów brak ...

  13 1