"Legendy" myślenickiego szkolnictwa

 • 24 lut

  Oj tak, obydwóch profesorów znałam. Profesor Bajor z piąteczką pytań na piątkę przy mapie .... Jak zaczął mnie maglować z Kongresu Wiedeńskiego, to dotarliśmy do czasów arabskich na Półwyspie Iberyjskim, bo nie mógł się pogodzić z tym, że jednak coś umiem :)
  Zawsze mnie zostawiał sobie na tzw. deserek :) Jednego razu mu powiedziałam, że do mapy nie pójdę, bo nie mamy mapy Ameryki Północnej i .... odpowiadałam z ławki - jedyny taki przypadek :) A te jego teksty: "może lepiej zdawaj matematykę na maturze, skoro masz z niej piątkę" :) Profesorze kochany, nadal kocham historię ...
  A profesor Ślósarz ... Niech mu ziemia lekką będzie za to jego nauczanie matematyki i hurtowe ilości kartkówek i sprawdzianów. Egzamin z matmy zdałam jako jedna z najlepszych. A potem do humana poszłam ...

  3

Myślenice. Dolne Przedmieście zakorkowane. Ruch rozładować ma północno-wschodnia obwodnica miasta

 • 8 sty

  Obwodnica będzie miała prawdopodobnie i inne tego typu. Jeżdżę od poniedziałku do piątku z wyjątkiem świąt i widzę.osobówki. Transport ciężki nie blokuje, to są myślący ludzie, pojadą wcześniej lub późnej niż jak wracają ludzie z pracy. A fajnie byłoby zobaczyć jakieś plany, bo to zawsze człowiek mądrzejszy się robi i zawczasu pracę można zmienić.

  2
 • 6 sty

  Transport ciężki? W godzinach 15-16.30 widziałeś transport ciężki? Same osobówki. Jedna, może dwie osoby w środku - wracam codziennie od prawie roku. Prawdopodobnie i być może to ja dziś nie pojadę na zakupy, bo 6 stycznia jest. Nic nie wiadomo, nic nie pokazano. Ale badań także nie ma, skąd ci ludzie i dokąd jadą. I będzie jak z parkingiem na osiedlu - zrobią jak będą chcieli i tyle w temacie.

  4
 • 1 sty

  Podoba mi się. Szlabaniki i karty mieszkańca. Tyle tylko, że wtedy trza wyliczyć ile jest samochodów i tyle przygotować miejsc - mniej się nie da :) A miejsc, jak widać, jest po prostu za mało. Poza tym jak ogrodzisz miejsca postojowe na dole bloków? One takze przynależą do bloków. Chyba, że każdemu namalują nr rejestracyjny.. Na upartego da się zrobić. Co innego z obwodnicą. Chłopcy nie skumali, że ruch generują nie samochody jadące do Krakowa, tylko mieszkańcy - głównie osiedla i górne. Zrobią obwodnicę dla kogo? Ja wracam z pracy z Wieliczki. Mam jechać do Myślenic przez Jawornik? Nie wiem, po kim oni tacy mądrzy.

  5 1

Burmistrz i jego zastępca odwołują kryzys komunikacyjny. Na linię Myślenice - Kraków wyjadą autobusy Kolei Małopolskich

 • 1 sty

  Oj NYPD, NYPD. widać, że Twoje dzieci to raczej po lokalnych branżówkach, a i do pracy raczej nie dojeżdżasz. Moje dziecko nie ma szans wsiąść na osiedlu do autobusu jadącego co godzinę. Autobus na osiedle w ogóle nie przyjedzie, bo będzie full już na dekadzie. I tyle w temacie. To nie jest załatwianie sprawy, tylko działanie na odp...dol się. Są autobusy - są. A, że nie można będzie z nich skorzystać - to już inna sprawa ....

  2 13

Janina Cegielska odtworzyła dawną Droginię. Historia zatopionej przez Zalew Dobczycki wsi doczekała się filmu dokumentalnego

 • 27 lis 2022

  Najpierw moja rodzina, która miała dom obok kościoła w Drogini straciła cały majątek i dom. Za to kochane Państwo dało 2 małe mieszkania w bloku, które .... trzeba było wykupić na własność, a obecnie pozbyć się współwłasności spółdzielni. I tak "wykupić" je 2 razy. Teraz w pobliżu bloku puszczą nową drogę. I co? Znowu z niczym zostaniemy? Ile można się dorabiać?
  Szkoda, że Pani Janina nie szukała mieszkańców. Moja babcia (rocznik 1930) mogłaby dużo opowiedzieć o dawnej Drogini.

  8

Pierwszy dzień bez linii M1 na trasie Myślenice-Kraków. Pasażerowie czekają na busy

 • 5 paź 2022

  No to misiowaty,,,,, Wtorek. Kowal bus. Dziecko stoi na przystanku około 5.15. Z dworca podjechał. Na osiedlu wziął 2 osoby. Nie dopchała się. To były 3 przystanki. Zwieziona została na Dekadę. Tam była ósma w kolejce. Stało około 40 osób na bus co przed szóstą leci. Wziął ponad 20. Zamknął drzwi i powiedział, że z innych przystanków też musi. Pojechał na następny przystanek. Dopchał bus i na osiedle już nie zawitał. Ja umiem liczyć. To były 2 przystanki. Młoda powiedziała, że do samego Krakowa już nikt nie wsiadł, bo było pełno. I to nieważne, co napisane i na których przystankach ma się zatrzymać. Były dwa i kropka. Ogólnie możemy gdybać, ale jakby w Wieliczce ci się 304 na przystanku człowieku nie zatrzymała ...

  7
 • 4 paź 2022

  Człowieku, chodzi o to, że taki co mieszkał na końcu Myślenic też se podszedł i wsiadł jak człowiek do autobusu. I taki co na Osiedlu mieszkał. Który bus tak jeździ? Żaden. W zasadzie to ... . realizują 2 przystanki w Myślenicach i tyle. Miesięcznego też nie kupisz. Bilety sprzedają tylko normalne.. Żadna tam ulga. Więc moje osobiste dziecko dojeżdża do szkoły w Krakowie z Myślenic ..... [uwaga werble] ..... przez Wieliczkę! Ja tam pracuję. Rano podwożę na 304, wsiada i jedzie. Lepsze to niż stanie na przystanku na zasadzie bierze 20, a reszta niech spada.
  A ta spółka z Jerzmanowic to widziałeś czym jeździ? Ja widziałam. Strach się bać. 4 autobusy i reszta gorsza niż z Imartu.

  15 3
 • 4 paź 2022

  Ale żółte jeździły koło Kauflanda ....

  13

Myślenice. O ten znak mieszkańcy apelowali od stycznia. Co się zmieniło na ul. Średniawskiego?

 • 22 lip 2022

  Ja ci odpowiem. Babcia nie jeździ do Caritasu już. Załatwiłam rehabilitację domową. A że z domu nie wychodzi? Kogo to obchodzi ....

  2

Myślenice. W mieście trwa znakowanie ulic. „Na Osiedlu Tysiąclecia tracimy miejsca parkingowe”- piszecie

 • 3 lip 2022

  Do Hemingway`a
  Misiu, zostawisz samochodzik nieco dalej, to ci go okradną. Mnie już 2 razy - policja bezradna. A samochód mieć muszę, do pracy i w pracy swoim prywatnym. Chętnie byłabym się go pozbyła, bo wiadomo wszak, że na pieszo też dojdzie. Ale ... babcia ponad 90 lat i wszędzie jadę. Spółdzielni nie zmusisz, żeby wyznaczyła postój dla każdego samochodu. Mieszkam już ponad 40 lat na Osiedlu. I takie zapytano, wracam z pracy po 17 - gdzie mam samochodzik zostawić, skoro nawet na tym większym parkingu miejsc nie ma? Zostawię częściowo na trawie, mandacik murowany. Kupić garażu nie idzie. Na Solidarności strach się bać, bo wystaje - albo na ulicę, albo na ścieżkę, gdzie więksi i mniejsi popylają na różnych jednośladach. Jakieś rozwiązanie, tegoś, czegoś? Dodam, że autka mam od 20 lat i nigdy nie było problemu z parkowaniem. A obecnie jakoś często na Osiedlu widzę KRA, KWI, KLI i inne WZ. I dodam takze, że 1 auto jest na mieszkanie, nie 5. A na klatce mieści się 15 mieszkań. I jest może z 5 aut. Problem jest, gdy do tych mieszkań przyjeżdża rodzina. Wtedy jest 20 na 15 mieszkań. A i przypomnę, że Osiedle II do bloku 25 oddane zostało w 1980. No to jakie 15 lat? Trzeba infrastrukturę poprawić, a nie jeszcze dodatkowo namotać. Najłatwiej paseczki se namalować ... . Nie mówiąc już o tym, że jak mam szukać parkingu na Osiedlu, a potem wracać do sklepu na piechotę, to mi się nie chce. Bo i tak ledwo żyję. Więc zakupy zrobię po drodze w dyskoncie, a miejscowe interesy niech zdychają ... . Nikt nie zapytał, nie zrobił badań ile miejsc jest potrzebnych. Ale paseczki malować (i to krzywo) mogli ... . O tym by przenieść fatalnie położone przejście dla pieszych nikt nie pomyślał. Zrobili se stopik. A i tak jak jedziesz od dołu, to najczęściej piesi włażą ci prosto pod koła. Bo zatrzymujesz się na stopie i jedziesz do góry - musisz się zatrzymać jeszcze raz niecałe 2 metry dalej, bo piesi idący z góry kompletnie nie patrzą, tylko lezą jakby byli nieśmiertelnymi z jakiejś gry komputerowej. Ostatnio dzieciaki mi wleciały pod koła, kompletnie nie patrzyły, w pełnym pędzie. Myślałam, że zawału dostanę. Dobrze, że się ma refleks! I hicior - koło paczkomatu nie da się zatrzymać! Zamówiłam se ostatnio paczusie, bagatela 8 kg! i zatrzymaj się miły na środku ulicy, bo, powtarzam, jak wracam z pracy nigdzie nie ma miejsc postojowych!

  10

Myślenice. Co zrobić z samochodami stojącymi na ul. Średniawskiego? Burmistrz zapowiada rozwiązanie

 • 4 mar 2022

  Chyba troszkę nie rozumiesz. Żeby odprowadzić niepełnosprawną osobę do Caritasu (jak ja moją babcię) potrzebuję czasu na: wyjście z nią z samochodu, zaprowadzenie jej do środka, przebranie, czasami wyjście do toalety, odprowadzenie do fizjoterapeuty - co zabiera mi ponad 15 minut. Nie mogę zostawić samochodu przed wejściem do budynku, bo tamuję ruch. Na parkingu nie ma miejsca, a babcia sama do budynku nie wejdzie i nie obsłuży się. Wyjdzie na to, że babcię będę wozić chyba na taczkach. Komuś zabrakło wyobraźni, ponieważ zbudował taki kompleks, a zapomniał o parkingu z prawdziwego zdarzenia.

  1

Lepsze busy niż autobusy?

 • 23 lip 2021

  A ja mieszkam na osiedlu i coraz częściej widzę, że podjeżdża biały klekotek, wsiadają do niego ze 2, 3 osoby a reszta czeka. Podjeżdża żółty i wsiada z 15. Inna sprawa, że cholernie nieczytelny mają rozkład jazdy i do tej pory nie znalazłam skąd odjeżdżają w Krakowie - ja wsiadam na muzeum.

  21 1

Od nowego roku przestanie działać Ośrodek Pomocy Społecznej. W jego miejscu powstanie Centrum Usług Społecznych

 • 9 paź 2020

  To żaden pomysł burmistrza czy innego polityka. To są pomysły "góry".

  6 4

Raba wystąpiła z brzegów. Zalała Górny Jaz i plażę. Trudna sytuacja w powiecie

 • 28 cze 2020

  Dlatego nie powinno być jazu.

PIT 2015 ROZLICZANIE I CZEKANIE NA ZWROT

 • 9 kwi 2017

  Pit złożony elektronicznie 28 luty - zwrot na jedno dziecko - 22 kasa na koncie. Mniej więcej w tym samym czasie babci złożyłam pit (ulga rehabilitacyjna), ale papierowy - do dnia dzisiejszego cisza.

  1 1
 • 21 mar 2017
  tinka napisał/a:

  Pierwsze slysze żeby rodzina 3+ miała pierwszeństwo. Ja skladalam elektronicznie 20.02 i mam zwrot na 3 dzieci i do dzisiaj zwrotu nie ma. Faktycznie w zeszłym roku jakos szybciej to wszystko się odbywalo

  To się doinformuj - ma pierwszeństwo - w skarbówce powiedzą, bo jest w ich biuletynie.

 • 18 mar 2017

  Po pierwsze - rodzina 3+ ma pierwszeństwo, po drugie - elektronicznie zawsze szybciej, po trzecie - na konto również. W zeszłym roku złożyłam końcem lutego papierowo na konto zwrot na jedno dziecko dostałam ..... 3 dni przed końcem 3 miesięcy (maj 2016)!!!! Gdybym się nie upomniała w pewnym momencie, to pewnie w ogóle nie dostałabym zwrotu, ponieważ w skarbówce stwierdzili, że się nie rozliczyłam (chyba coś zgubili :) W tym roku przytrzymał mnie ZUS i również rozliczenie poszło końcem lutego, ale już przez internet. Liczę na zwrot końcem marca. Chociaż znając moje szczęście ....

  2

Myślenice pisanki. Rozstrzygnięcie konkursu

 • 9 kwi 2017

  Przecież widać kto wygrał - główną nagrodą jest publikacja kartki pocztowej z pisanką ...

czego brakuje w Myślenicach i co w nich zmienic???

 • 8 gru 2014

  Brakuje niedrogiej rozrywki dla rodzin (także małych rodzin).

  Strzelnica fajnie - ile kosztuje godzina dla rodzica i dziecka? Kręgielnia? W lecie tor wspinaczkowy (dla mojej córki która wspina się od 2 lat nic ciekawego, a i drogi). Fajnie, że jest niedrogie kino. Ale poza tym tylko w zasadzie jakieś zajęcia plastyczne dla dzieci. Nie ma nic (zwłaszcza w zimie) co można by robić razem z dzieckiem, a nie dziecko się bawi, a ja siedzę. Dobrze, że niedługo zimowe ferie - w Krakowie dla dzieci i rodziców mnóstwo niedrogich lub bezpłatnych warsztatów. Trzeba się tylko wcześniej zapisać :)

  8 4

Woda w kranach na osiedlu- o co chodzi?

 • 6 gru 2014

  ARISTON VELIS 80 1,5 kW ogrzewacz elektryczny 3605217 - teraz na promocji :) Ale są też mniejsze 60 i większe 100. Mieści się nad wanną, przewody są podłączone w łazience (wchodzą w kran). Elegancko w fudze puszczono kabel do gniazdka :)

  5
 • 5 gru 2014

  Dziś była maskara z wodą. Nawet szanowny prezio odkleił się od stołka i przyleciał zobaczyć koło południa co z wodą. Rodzinka wzięła się na sposób - koszt ciepłej wody to ponad 50 złotych. Kupili sobie 80 litrowy ogrzewacz wody (na prąd, bo na II osiedlu się inaczej nie da) - śliczny prostopadłościan i powiesili w malutkiej łazience. Ponieważ ma on nietypowy kształt zapłacili tysiaka, ale za to nie zapchali łazienki i dostali 10 letnią gwarancję. Średnio zużywali 3 kubiki ciepłej (bo gorącą nie można tego nazwać) wody - koszt koło 150 zł miesięcznie (najmniej), prądu zaczęli zużywać 27 złotych miesięcznie więcej. Vide: licząc koszt prądu oszczędność na poziomie co najmniej 120 złotych miesięcznie. I TUTAJ NAJLEPSZE - PAN W SPÓŁDZIELNI OSKARŻYŁ ICH O TO, ŻE KRADNĄ WODĘ!!!! I zaraz przylazł Bogu ducha winien człowiek ze spółdzielni i sprawdził wszystkie zegary - ale był niezadowolony, że ludzie są uczciwi. Smutna prawda, złodziej zawsze będzie patrzył na drugiego człowieka po swojemu czyli jak na złodzieja :(

  13 4

Masowa prowokacja bez echa

 • 13 lis 2014
  bill napisał/a:

  kasiu to nie mieszkańcy zadłużają spółdzielnię tylko ci co nią zarządzają (tj. zarząd i rada nadzorcza). Jak podawano na walnym nasza spółdzielnia ma już 25 mln zobowiązań i to są fakty, które możesz wyczytać z bilansu! Niestety członkowie się tym nie przejmują do czasu, aż wszystko się posypie. Wtedy takie osoby jak Ty będą się dziwić jak to się stało.
  A co do wyboru wariantów to wybór między dżumą i cholerą. Dziś presją czasu próbuje się wymusić na mieszkańcach podjęcie decyzji, chociaż od kilku lat wiedziano że kotłownia musi być remontowana. Gdzie w tym czasie był zarząd i rada nadzorcza? Czemu nie skorzystano z funduszy unijnych, gdzie dotacje dochodziły nawet do 80%? A dziś zarząd wymyślił - uzależnienie od zachodniej firmy lub pożyczka. I to wg Ciebie jest dobre zarządzanie?

  Dokładnie tak. Zapłacimy ze swoich pieniędzy za nową kotłownię, a później ona i tek wejdzie w skład majątku spółdzielni i prędzej czy później zlicytuje ją komornik. Masakra. Cała ta rządzenie ZORZY nie może się skończyć inaczej.
  A CO DO PANI KASI - proszę nie mówić, że emeryt z Sułkowic dopłaca do ciepłej wody w Myślenicach - proszę zobaczyć blok w Sułkowicach - zebrane pieniądze 24 tysiące, remont ponad 60 tysięcy. Blok w Myślenicach Osiedle II zebrane pieniądze 64 tysiące, remont nieco poniżej 18 tysięcy - dane ze strony Spółdzielni - kto do kogo dopłaca? Ja w końcu chcę mieszkać w bloku bez azbestu, a nie stać mnie na wynajęcie kogoś ze służb technicznych, żeby stwierdzić ile jest tu azbestu i że mam ścianę grubości 2 cm. I zaskarżenie do sądu o niegospodarność. A ocieplanie budynków? Takich cen nie ma nigdzie - kolejne przewały. 145 złotych za m3? W Krakowie 77 złotych. No ale jeżeli policzyć dolę dla funkcyjnych spółdzielni to nie wyjdzie inaczej ... .
  Po prostu słów brak ...

  13 1