Sułkowice. To była błyskawiczna sesja. Radni jednomyślni za podwyżką dla burmistrza Artura Grabczyka

 • 1 gru 2021

  17 750,42 zł brutto. - za co? Za wyższe rachunki za śmieci, kanalizacje, pokazywanie się i populizmie w wyborach. Poprzednik zarabiał 2 x mniej bez doradców, później zastępcy itp. Widać Pan Grabczyk apetyt ma tak wielki…. Za kilka milionów zrobił trochę betonu koło pomnika, a najdrobniejszy nawet remont publikuje jako wielka zasługę na stronie urzędu. Najgorszy burmistrz jakiego kiedykolwiek mieliśmy, w dodatku jawnie zarabia dwa razy więcej niż poprzednik, chociaż sam krzyczał jakie ma wysokie wynagrodzenie poprzednik. Po prostu szkoda słów…

  29 1

Jak powinno wyglądać logo Sułkowic? Urząd ogłasza konkurs na jego opracowanie

 • 16 lis 2020

  dodałabym że dodatkowo z pewnością przed ogłoszeniem konkursu nieformalnie był wybrany zwycięzca :)

  12 1

Mieszkańcy chcą oświetlenia na ul. Sucha Góra, ale gmina nie ma pieniędzy

 • 23 lut 2020

  Z jakiego deszczu? Przy tych rządach to chyba z mgły pod rynnę. Kilkukrotnie słyszeliśmy jak obecny „burmistrz” powtarzał jak to gmina jest w fatalnym stanie...

  Po tym do było a co jest to tylko zaczynam się obawiać się ze obecna władza strategie swoją opiera na tym ze „kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą”... biorąc pod uwagę autora tego cytatu należy tylko spróbować być spokojnym ze to nie prawda...

  5
 • 20 lut 2020

  Dla dobra ogółu, nie podawaj pomysłów. Jeżeli władza nie wykorzysta tego pomysłu to może to zrobić jeden z „doradców”... aż strach pomyśleć jaka będzie następna podwyżka... w ubiegłym roku były dwie...

  11
 • 20 lut 2020

  Zawsze możesz wziąć "pożyczkę" bez prowizji (za to z oprocentowaniem) na wymianę pieca w domu. Pożyczkę poleca nie ten słynny aktor, lecz w swoim mniemaniu ktoś o zdolnościach zahaczających o sferę sacrum...

  14
 • 20 lut 2020

  Ciężko się nie zgodzić, facet nie ma o niczym pojęcia a bierze się za rządzenie. Tak jak napisał @Brownie - do pokazywania się, poczęstunków i confetti jest pierwszy, jeżeli chodzi o zarządzenie miastem - tragikomedia.

  Za czasów nieszczęsnych rządów Pułki, sprawcy wszelkich nieszczęść, z którą zmaga się obecna władza, gmina działała bez "doradców", dodatkowych referatów czy nawet przez rok bez zastępcy. Opłaty były tragicznie... niskie w porównaniu do obecnych, a i człowiek był na poziomie, swojej nieudolności nie musiał wynagradzać sobie przez zawyżenie własnego ego i zachowywać się jak wielmożny hrabia, bo w kontekście swoich działań wygląda komicznie, a efekty są tragiczne.

  23
 • 20 lut 2020

  W gminie Sułkowice nie ma pieniędzy na nic. Nie głosowałam za populista i tym Panem, który zachowuje się jak dewotka. Nie można z nim na poziomie porozmawiać, tylko krzyczy i pokazuje jaki jest „ważny”, rekompensując sobie tym zapewne braki w innych dziedzinach... teraz mniej sarkastycznie...

  Gmina jest w okropnym stanie, ale powiedziałabym ze przyczyna jest nieudolność i bezradność ludzi, którzy nią kierują z burmistrzem na czele. Założył nawet profil Facebook gminy, natomiast słowa krytyki są usuwane lub blokowane. Strona ładniej wyglada jak są same pozytywy... ale tak naprawdę za co możemy chwalić obecna władze? Za podwyżki? Za obiecanki i gruszki na wierzbie? Nigdy nie spełnione obietnice? Za przypisywanie swojej bezradności poprzedniej władzy? Za zatrudnienie nowych pracowników administracji osób, które jak domniemam może zbyt kompetentne nie są, za to łączy je „niezwykła więź.” ? Powiem tak, różnie było w naszej gminie, ale jeżeli obecny burmistrz porównywał rządy poprzedniej władzy do filmów Barei, to ja porównam jego rządy do reżysera paradokumentów typu „trudne sprawy”...

  44 2

Kolejne lato bez zalewu. Brakuje pieniędzy na reaktywację zbiornika, a remontowane ławki są niszczone na bieżąco

 • 10 wrz 2019

  Warto byłoby zapytać doradcy burmistrza „co robić”, później kiedy już ktoś doradzi Najjaśniejszemu Panu należy zapytać o zdanie sekretarza, jeżeli i on wyrazi podobne zdanie to zastępca Pana burmistrza może już podjąć decyzje która zatwierdzi Jego Ekscelencja urzędowa (jego świątobliwości P. mgr Artur Grabczyk)...

  4 2

Sułkowice: Czy fotoradar poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu? Rok temu zginęła tu 5-latka

 • 9 paź 2018

  "Każde morderstwo (bo potrącenia na przejściu dla pieszych inaczej nazwać nie można) powinno być karane surowo."

  Uważaj co mówisz, w szczególności jeśli jesteś kierowcą. Wypadek to coś, czego nie planujemy, zdarza się nagle i powoduje okropne skutki.

  Z definicji słownika PWN: "morderstwo «przestępstwo polegające na umyślnym pozbawieniu życia człowieka»" - bez wątpienia używasz dalece nieprawidłowego słowa.

  Tak łatwo nam osądzać dopóki sami nie znajdziemy się w podobnej sytuacji.

  Co to samego fotoradaru jednak - uważam, że pomysł jest dobry.

  13 6

Wybory Samorządowe 2018: Zobacz kto kandyduje na radnego w Gminie Sułkowice

 • 3 paź 2018

  Zgadza się, zauważam taką tendencję, że polityka w obecnym systemie skierowana jest do ludzi odpowiednio przebiegłych i wywrotnych, żeby się tam utrzymać. Idzie to coraz w gorszym kierunku: wybór radnych osób, których zachowanie dalece jest od moralnego. Może po prostu moralni ludzie unikają polityki, skoro kieruje się ona takimi właśnie zasadami, stąd też mamy nawet wytłumaczenie dlaczego brakuje młodych, ambitnych ludzi, którzy chcą coś zmienić.

  Burmistrz Pułka - najbardziej zszokował mnie ten właśnie wybór radnych. Wielu znam osobiście i szczerze osobiście nie chcę mieć z nimi nic wspólnego. Chodź Burmistrz Pułka od religii również się nie dystansuje, to jednak nie dorówna w tym aspekcie konkurentowi. Ponadto ma otwarty przewód doktorancki, co akurat wg. mnie działa na korzyść, ale czy społeczeństwo będzie w stanie to docenić? Nie wiem. Dla mnie jednak edukacja jednak ma większą wartość od często hipokryzji religijnej, z którą mamy do czynienia akurat w małopolsce aż zanadto. Człowiek religijny nie będzie tłumaczył ani zasłaniał swoich występków religią. Religia jest głęboko w sercu, a kiedy widnieje jako maska oznacza często obłudę.

  Burmistrz Grabczyk - przykład idzie z góry, czyli tak jak ktoś napisał klękanie i po religii do celu, trafia to szczególnie do ludzi nie tyle religijnych, co pozbawionych wyobraźni i po prostu myślenia. Pan Prezydent RP w jednym z wywiadów bronił nawet Premiera za skandaliczne słowa przy aferze podsłuchowej słowami z biblii - więc znajomość Pana Grabczyka z obecnym Prezydentem, również w moim wypadku, ma niestety odwrotny skutek od zamierzonego. I jeszcze ta bliskość z Panią Sołtys w Rudniku, z którą się tak obnosi sprawia, że powiem szczerze: gdybym nawet przez pomyłkę zaznaczyła kratkę z Jego nazwiskiem, to głos zamiast do urny wrzuciłabym do kosza. Nie będą tego ukrywać. Inaczej natomiast jest z radnymi z Jego komitetu, których popieram o wiele bardziej od propozycji Pana Pułki.

  Zachowanie urzędników w gminie - grzechem byłoby się nie zgodzić. Dodałabym ponadto, że będąc pracownikami urzędu w ich odczuciu są "kimś lepszym" - przez to stając się aroganccy, wyniośli i mało-naturalni. W swoim zadufaniu, bo tak to trzeba nazwać, na moją krytykę nawet nie zwrócą uwagi. Ale stare porzekadło: jak cię widzą tak cię piszą. Niestety.

  Niestety (ponownie) nie sądzę żeby zmiana Burmistrza sprawiła że urzędnicy staną się inni. Pan Grabczyk z pewnością część wymieni (wiadomo, kontakty, powprowadzanie własnych ludzi), ale niemożliwe że wymieni całą kadrę. Zachowanie to, gwarantuję, w żadnym wypadku nie ulegnie zmianie. Taki już los urzędnika, własne ułomności wyrównają sobie takim właśnie zachowaniem. Oczywiście są również wyjątki (uogólnienia niestety zawsze są krzywdzące, ale czasem konieczne).

  11 5
 • 2 paź 2018

  Niestety na to wyglada. Chociaz my, Polacy mamy tendencje do narzekania. Czy jest tak zle? Czy może być lepiej? Lub, co równie możliwe, gorzej, w obu przypadkach będziemy narzekać, z tym ze przy tym drugim jeszcze bardziej ;)

  4 1

Sułkowice: Policja na tropie dilerów. Z czarnego rynku znika ponad 200 gramów narkotyków

 • 2 paź 2018

  “145 gramów substancji psychoaktywnej w postaci białego proszku“ skoro nie wiadomo było co to za substancja zastanawia mnie stwierdzenie / założenie ze jest psychoaktywna... czyżby wiedza czerpana z autopsji?

  Swoją droga 10 lat za sprzedaż narkotyków osobom, które były zainteresowane ich nabyciem... ah ta Polska i to prawo. Skoro nie można czegoś dokonać w cywilizowany sposób to tylko karać, karać, karać... Nie bronię w żadnym wypadku dilerow, ale czy 10 lat to nie jest „odrobine” za dużo za handel substancjami, gdzie, przynajmniej niektóre z nich można nawet legalnie nabyć poza granicami tego kraju..? Ponadto co oznacza słowo „narkotyk”, bo jeżeli uznamy ze jest to każda substancja psychoaktywna to możemy podpiąć pod to przedewszystkim alkohol, nikotynę, a idąc dalej nawet i kawę czy melisę...

  Martwi mnie ponadto czy zakład karny będzie odpowiednim miejscem do resocjalizacji tego młodego człowieka. Nieco bardziej zorientowani zdają sobie sprawę, ze wyobrażenia o ciepłym łóżku, posiłku i siedzeniu w jednym miejscu są tak dalekie od rzeczywistości ze aż ciężko znaleźć stosowne porównanie.

  Może nasze społeczeństwo kiedyś będzie bardziej racjonalne a wraz z nim i nasze prawo, bo póki co rządzą emocje kierowane bardzo powierzchowna znajomością tego tematu.

  3

Sułkowice: Burmistrz Piotr Pułka złożył ślubowanie

 • 11 gru 2014

  albert - czy przypadkiem nie masz na imię Artur?

  Burmistrz nie przyznaje sobie sam podwyżki, podwyżkę przyznaje rada - proszę o potwierdzenie ŹRÓDŁA informacji, bo bez tego to zwykłe pomówienia mające na celu sianie zamętu jak domniemam.

  10 7

Wybory Samorządowe 2014: Druga tura w Wiśniowej i Sułkowicach

 • 8 gru 2014

  Albercie - a to przypadkiem nie rada ustala wynagrodzenie Burmistrza? Ponadto zdanie zaczete od 'podobno' mowi samo za siebie i dobrze, ze przynajmniej zaczales je wlasnie of tego, bardzo pasujacego w tej sytuacji slowa.

Wybory Samorządowe 2014: W Sułkowicach druga tura

 • 19 lis 2014

  Oczywiście nie można się nie zgodzić. Jedyną moją intencją było zwrócenie uwagi na pewien fakt i zachęcenie do przeglądnięcia wymienionej wcześniej dyskusji.

  17 4
 • 19 lis 2014

  Ciekawa rozbieżność głosów pomiędzy sondażem udostępnionym w tym portalu a faktycznym wynikiem głosowania. Jedyne racjonalne wytłumaczenie tego faktu jest takie, że część kandydatów oddawała głosy sama na siebie ? lub osoby je popierające to robiły. Skoro polityka głosowania jeszcze przez wyborami i w tak mało znaczącym sondażu (o ile sobie dobrze przypominam, że sama redakcja serwisu pisała, że sondaż jest swego rodzaju zabawą) wyglądała w ten sposób, to o reszcie można sobie już tylko pomyśleć... Przy okazji warto przypomnieć sobie jak wyglądała kampania przedwyborcza w Internecie przeglądając poprzedni wątek, a treści zawarte w nim porównać ze stanem faktycznym.

  19 3