Żółte autobusy dojechały do ściany. Trasę Myślenice-Kraków będą obsługiwać do końca września

 • 27 wrz

  Owszem, gmina wyręcza, ale w pobieraniu za parkingi i oczywiście w braniu podatków, bo przecież nasze podatki nie idą do powiatu, tylko do gminy. Więc gmina ma o wiele więcej kasy na remonty dróg. A jednak drogi powiatowe są na bieżąco remontowane... Choć zapewne Hemingwaye temu zaprzeczą jak zwykle.

  8

Gmina Myślenice. Lampy nie świecą w nocy? To nie awaria, gmina oszczędza pieniądze. Tak wyglądają niektóre ulice

 • 31 sie

  20-ty stopień zasilania? Drogie masło (jeszcze nie solone)? Jak w epoce PRL? A miało być tak pięknie! Teraz tyle obietnic trzeba wygaszać... Jak to mądry premier przepowiedział????? Na szczęście jest wiele pomysłów na dobrze przyrządzony ryż. No i taniej będzie jeść z jednej misy, jak za dawnych czasów. Dobra zmiana daje radę.

  39 3

Myślenice. Miał być teren rekreacyjny, a wyszedł parking - piszecie. „To nie koniec prac. Potrwają do połowy września” – nastroje tonuje gmina

 • 13 sie

  Z tym wiaduktem, to niestety, wszystko jest możliwe... Więc oprócz betonowni będzie i pakiet "świeżego" powiewu.

  10

Myślenice. Wierni spotkali się na "Mikołaju". Modlitwa za partyzantów to wieloletnia tradycja

 • 13 sie

  Oby ta tradycja trwała jak najdłużej. To jest miejsce spotkań wielu pokoleń jednocześnie. Wspólne ogniska i zabawy dzieci. Przy okazji Mszy polowej można bezpośrednio obcować z przyrodą. Leśny klimat bezcenny. I co ważne, dojść trzeba piechotką, rodzinnie. Super!

  10 1

Światła na Zakopiance w Krzyszkowicach? Starosta i wicestarosta: „Mamy prawo domagać się tymczasowego rozwiązania”

 • 12 sie

  Oj, Pani! Mnie podwyżki naobiecywał obecny rząd. I dał! Benzyna, cukier, masło, olej, ..... A ponieważ zrezygnował z pieniążków KPO, to i Pani się oberwało. No chyba że Pani coś zyskała, bo praca pod różnymi nickami musi się opłacać. Wiadomo. No bo przecież idą wybory i trzeba zacząć działać. U mnie inflacja dwucyfrowa. A u Pani???
  Dobra zmiana. Nowy ład. Bez nepotyzmu. Bo do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Dali radę! Podejrzane? Eee tam! Wystarczy kupić miskę i ryż.

  21 1

Dyrektorzy szpitali i starostowie z Małopolski alarmują: Pieniędzy z NFZ nie wystarczy na podwyżki dla pracowników

 • 11 sie

  Kapitalny remont oddziałów nazywasz malowaniem ścian? Nieźle! Ekspert na miarę całej partii. Malowanie ścian było, owszem. Też eksperci malowali, ale to było w Pcimiu.
  Kondycja szpitali w Polsce... Skoro kasa idzie na rządową tv, albo do słynnego ojca dyrektora, zamiast na służbę zdrowia, to co się dziwić? Bo szpital nie jest firmą dochodową, coś Ci się pomieszało. Tam się ludzi ratuje a nie robi biznesy. Może wymienisz te szpitale na plusie? Daj jakiś konkret.
  A co do dawania nam pieniędzy od PiSu, hmmm czyli pisowcy dają z własnej kieszeni??? Co zarobią np. w spółkach skarbu państwa, przekazują na szczytne cele? No to bardzo ładnie z ich strony! Może jeszcze założą fundusz na ratowanie ciężko chorych dzieci (w tych dochodowych szpitalach), żeby rodzice nie musieli organizować prywatnych zbiórek. Ewentualnie taki pomysł: kasa z jednego dnia ochrony prezesika na ratowanie jednego dziecka?! Jesteś za, czy przeciw?
  A póki co, porozmawiaj z tymi rodzicami właśnie o kondycji szpitali, w których miesiącami leżą ich dzieci. Zacznij np. od Prokocimia... Ekspercie.

  15
 • 7 sie

  A ten najnowszy covid-19 to u Pani? Bo skoro budynek się sypie, to chyba gorączka trawi. A może zbyt silne leki?
  W czwartek tamtędy przejeżdżałam i się nie sypał. Zobaczę jutro ewentualne ruiny. A póki co, dużo zdrowia życzę, bo trzeba się przygotować do ciężkiej zimy, bez węgla i prądu.

  18 2

Starosta rozdał nagrody dla artystów, sportowców i społeczników

 • 13 lip

  Jasiu273 a dzieci/młodzież klasyfikujesz jako lewą stronę? Może bliżej im do "pis.r". Pytałeś, czy tak sobie piszesz skrupulatnie? Wszędzie trzeba wsadzić politykę? A swoją drogą, jak zapewne wiesz, dużo "pis.r" już otrzymało duże nagrody, bo przecież im się po prostu należały, mimo że do polityki nie idzie się dla pieniędzy.
  Co do wszystkich w/w nagrodzonych, moje gratulacje! Zasłużyli sobie!

  15 2

Myślenice. W mieście trwa znakowanie ulic. „Na Osiedlu Tysiąclecia tracimy miejsca parkingowe”- piszecie

 • 2 lip

  Popieram! Przecież tam są również sklepy. Ciekawe gdzie klienci mają parkować podczas zakupów. Widać jak włodarze mają społeczeństwo i prywatny handel w poważaniu. A podatki chętnie podnoszą.

  15

Dyrektor GDDKiA będzie gościem rady gminy Myślenice. Czeka na pytania w sprawie przebiegu drogi S7 Kraków-Myślenice

 • 27 lut

  Dobrze to ująłeś. Przed takimi pomysłami jakie ma GDDKiA trzeba mieszkańców ratować. Bo tak, jak potraktowali mieszkańców "eksperci" od dróg krajowych (patrz: plan trasy przez dzielnicę ściśle mieszkalną) to jest kpina. I "jaśniepan" dyrektor powinien się wszystkim wytłumaczyć w każdej. Może w tej kwestii wykażesz swoje oburzenie, tak jak to robią mieszkańcy na fb w grupie: NIE dla projektu budowy S7 przez Myślenice. Polecam.

  11 3

Pierwsi mieszkańcy podkrakowskich miejscowości przeciwko budowie nowej Zakopianki. Planowana droga przecina Myślenice

 • 11 lut

  I pewnie za to przyznają im nagrody, które po prostu będą się należały?

  28
 • 10 lut

  Tego typu drogi wyprowadza się poza obszar zamieszkały a nie prowadzi w sam środek. Po to są obwodnice. A eksperci z GDDKiA za coś biorą grubą kasę, więc niech szukają takiego wariantu, który nie będzie szkodził mieszkańcom.
  Czy poseł, przedstawiciel Myślenic, mógłby się wstawić za mieszkańcami? Bo tu nie tylko jest kwestia Górnego Przedmieścia, ale też osiedla, gdzie jest masa ludzi a zanieczyszczenie nie osiądzie na drodze, tylko "przejdzie" na tereny mieszkalne.

  70 4
 • 10 lut

  I dymiące kominy zastąpią rurami wydechowymi. Nowelizacja czystego powietrza dla Myślenic. Pomysł na miarę ............

  78 3

Oskarżenia względem portalu miasto-info

 • 2 lut
  Obserwator30 napisał/a:

  Czy te komentarze i epitety Was nie obrażają?

  Jako użytkownik tego portalu czuję się obrażony. Moim zdaniem Redakcja Miasto-Info, z którą czasem się nie zgadzam, jest obecnie najbardziej rzetelną redakcją w Myślenicach.

  Natomiast inwektywy "lewackie pociotki" i "czerwono-tęczowy" portal, które padły z ust weterynarki, uderzają we wszystkie osoby, które czytają ten portal i piszą komentarze na forum. Może z wyjątkiem ludzi, którzy robią to w ramach swoich obowiązków służbowych. Oni nie utożsamiają się z głównym nurtem, który jest tutaj prezentowany.

  Czuję się obrażony. Pani weterynarka powinna nas teraz publicznie przeprosić. Bardzo schańbiła swoje szlachetne nazwisko, które nosili niegdyś wybitni profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego.

  Pani Weterynarko, jeśli będzie Pani to czytać, proszę zwrócić uwagę, że ja nie wyzywam Pani, nie piszę o Pani z małej litery itd. To jest różnica pomiędzy kulturą, którą prezentuje większość użytkowników tego portalu, a kulturą (a raczej całkowitym jej brakiem), którą reprezentuje Pani. Powinna się Pani wstydzić. A profesor Roman Ingarden zapewne przewraca się w grobie, jeśli widzi jacy ludzie noszą teraz jego nazwisko.

  W punkt!

  19 10

Czy ktoś widział ostatnio naszego Starostę?

 • 26 sty
  Vojtek napisał/a:

  Co się dzieje z naszym Starostą? wie ktoś coś? od jakiegoś miesiąca zniknął z życia publicznego a pojawiają się medialne doniesienia że jakiegoś starostę z okolic Krakowa nie wypuszczono z kraju, nie przeszedł kontroli na lotnisku. Ciekawe o co i o kogo chodziło?

  Hemingway, przy okazji popatrz w lustro i zapytaj Vojtka, skąd ma te informacje i jakie to medialne doniesienia były? Potem daj znać w następnym poście, bo sama jestem ciekawa. Ja o pracy Starosty, przeczytałam na ich stronie. Nie zniknął "od jakiegoś miesiąca". Według Ciebie kłamstwo jest wykładnikiem prawdy, jak u Barei? Stąd moje posty. Są tacy, którzy reagują na zakłamaną propagandę. A ja jako mieszkanka powiatu, mam takie prawo.

  22
 • 26 sty
  Hemingway napisał/a:

  Ty tutaj sam ze sobą prowadzisz konwersacje?

  mieszkanka1980 skąd ty znasz takie szczegóły co? :D chyba wiadomo kim już jesteś i jaki jest cel twojego pisania pod każdym tematem dot starostwa.

  To najpierw piszecie że na lotnisku na bramkach go nie wpuszczono bo miał pozytywa a teraz nagle że nawet na lotnisku go nie było? zdecydujcie się na jedną wersje w tym Powiecie bo ludzie już sami nie wiedzą co mają o tym wszystkim myśleć.

  Przecież napisałam, że zasięgnęłam informacji. Czytaj ze zrozumieniem. Wiadomo kim jestem? Widzę, że znowu tworzysz swoją teorię. Ja czytam różne posty a piszę tam, gdzie widzę zakłamanie propagandzistów, którzy zostali uruchomieni w jednym celu. Wystarczy obejrzeć parę minut rządowej tv, żeby wiadomo było o co mi chodzi. Więc nie dopisuj mi ciągle powiązań wyssanych z Twojej propagandy. Popatrz lepiej na siebie i swoje "nie hejtowanie" po różnymi nickami.
  A co do tego lotniska, to najpierw przeczytałam pierwszy wpis prowokatora, który ciągnął się w temacie innych piszących, więc w końcu zasięgnęłam informacji, co nie było trudne i napisałam mój poprzedni post. Ciebie nie było stać, żeby to zrobić, bo przesłanie musi być anty-Starostwo. Z resztą jak może zauważyłeś, nie we wszystkich postach o niszczeniu starostwa się wypowiadam, bo taka polemika nie ma sensu.
  A swoją drogą, jak to jest... usilnie próbować niszczyć człowieka a potem wyznawać swoją wiarę bez wyrzutów sumienia???
  Widzę jak jest, dlatego piszę co i gdzie uważam za stosowne. Więc zajmij się swoim pisaniem, bo masz przecież takie zadanie. Nie przypisuj mi swoich cech. I nie mów za ludzi, tylko za siebie, skoro tak mącisz. Ludzie mają swój rozum, na szczęście.

  27
 • 23 sty
  Hemingway napisał/a:

  Ale ty zdajesz sobie sprawę że na Kubę trzeba robić testy PRZED WYLOTEM pcr, i na wynik czeka się 24 godziny. Wynika z tego że starosta sobie olał sprawę nie czekając na wynik tylko pojechał na lotnisko bo był taki pewny negatywnego wyniku. Trzeba było wcześniej zrobić i czekać na wynik w izolacji.Kto teraz odpowie za to ile osób w drodze na lotnisko na nim samym i z powrotem zaraził? Szalenie nieodpowiedzialne zachowanie i zgadzam się z Wojtkiem w 100%!

  Skoro tak wałkujesz ten temat (hejt?), to zasięgnęłam informacji w 100%, co nie było takie trudne. Wystarczyła odrobina dobrej woli. Starosta robił test dzień przed wylotem, wiec na lotnisko nie dotarł. Wynik pokazał, że musi pozostać na kwarantannie, którą właśnie kończy (z tego co wiem, trwała dużo dłużej niż Kurskiego). Więc nigdzie nie robił wycieczek w celu zarażania innych, tylko odwołał wyjazd. W razie wątpliwości możesz sobie sprawdzić.
  A ciekawe ile osób mogłeś Ty zarazić chodząc między ludźmi. Przecież nie robisz codziennie testów a covid często jest bezobjawowy w chwili zakażania.
  Szukaj dalej, tylko tym razem opieraj wypowiedzi o rzetelne informacje, bo sianie plotek nie przystoi. Tu nie tvpis i GM.
  "bo był taki pewny negatywnego wyniku."- widzę, że umiesz czytać w myślach Starosty.
  Szukaj dalej, bo musisz. A jak nie znajdziesz, to znowu stwórz teorię, tylko trochę ambicji proponuję, bo do tej pory sama twórczość grafomańska.

  20
 • 22 sty
  Vojtek napisał/a:

  Co się dzieje z naszym Starostą? wie ktoś coś? od jakiegoś miesiąca zniknął z życia publicznego a pojawiają się medialne doniesienia że jakiegoś starostę z okolic Krakowa nie wypuszczono z kraju, nie przeszedł kontroli na lotnisku. Ciekawe o co i o kogo chodziło?

  Vojtek napisał/a:

  Ale ty jesteś ograniczony chłopie, widać od razu że hejterską lewatywą na etacie jesteś*, bo wszędzie pisowców widzi hahahaha no powiedz czy to twojego pana z reja nie wypuścili z kraju? Wszyscy chętnie przeczytamy jak było. Bo na razie żadnych konkretów ale skoro cię tak piecze to coś chyba jest na rzeczy?

  *zniżyłem się do twojego poziomu, wybaczcie forumowicze!

  Vojtek napisał/a:

  Rysiu to ten co go zawinęli i któremu to ponoć język się rozwiązał w prokuraturze? Czy mylę osoby?
  Hmm tutaj podobno jakaś akcja na lotnisku, No kurczę to się wszystko podejrzanie składa w jakąś całość. Ale poczekamy na etatowego powiatowca może nam wyjawi jak było :)

  Język "nie hejtu". Język "nie hipokryzji". Po prostu język polski dobrej zmiany.

  28 2
 • 22 sty
  Vojtek napisał/a:

  To bardzo odpowiedzialny ten Starosta! Nie ma co! Zamiast siedzieć na tyłku i czekać na wynik to łazi miedzy ludzi i po lotniskach jeździ! Ciekawe ile osób zaraził!!!! Brawo gratuluje odpowiedzialności!!

  Nie rozśmieszaj mnie!! Przecież to wy wiecznie ten hejt na burmistrza wylewacie, i jeszcze śmiesz na kogoś palcem pokazywać? Hipokryto! Bardzo odpowiedzialnego tego Józka macie! Nie ma co!

  Temat powstał, aby Vojtek mógł bez hipokryzji stwierdzić, że hejt wylewamy na burmistrza. A wspomnienie o staroście jest jedynie chęcią wyjaśnienia sprawy jego zaginienia. Wyrażenie "Zamiast siedzieć na tyłku..." nie jest hejtem a jedynie kulturalnym wyrażeniem własnej opinii, tak jak pewien klasyk na sesji... o kibelku. A że nie ma pojęcia o zasadach bezpieczeństwa przeciw covid na lotniskach, no cóż poradzić. Czasem nienawiść przesłania rozumowanie.

  Vojtku, nie każdy covid daje objawy i właśnie po to są testy. A po testach z wynikiem pozytywnym wraca się na kwarantannę, tylko trzeba niestety przejść między ludźmi, żeby wyjść z lotniska. To tak dla informacji.

  21 1
 • 22 sty
  Hemingway napisał/a:

  Coo Józefine zawinęli? ale by były jajca.
  Ciekawe czy to przez te sprawy z cebeesiami co tam były w starostwie. Ale faktycznie, nawet na królach go nie było ino belzebub Rafał awanturował się o scenę :D

  Hemingway napisał/a:

  ...... Na nar tyto się na Chełm jedzie a nie po lotniskach włóczy :)

  .....dostał odpowiedz że covid i wszystko jasne. Po cholerę go atakujecie, zapytać nie wolno? Tomal to jakaś wasza święta krowa? Bo nie czaje? Normalnie pobijcie go jeszcze bo śmiał o Józka zapytać :D...... ale dzięki za rozwianie wątpliwości !! O ile oczywiście z tym covidem to prawda a nie zasłona dymna. To ile ten Józek już jest na urlopie? miesiąc?

  Nie trzeba pracować w starostwie, żeby zdobyć informacje. Wystarczy wejść na stronę:
  https://www.facebook.com/200005666801554/posts/2448846215250810/ (post ze Starostą w pracy) i sobie sprawdzić, tak jak ja to robię (odnośnie gminy również). A skoro jesteś na "ty" z Tomalem, to przecież możesz do niego zadzwonić i zapytać. Natomiast powyższe cytaty nie świadczą o czystej ciekawości tylko tworzą ustalony przekaz na wiadomym poziomie. Ciekawe co będzie następne, bo na pewno będzie.
  "Dobrze wiedzieć kto pracownikiem starostwa (albo osobą blisko związana z powiatem)"- nie pracuję i nie jestem blisko związana z powiatem (może tylko jako mieszkanka), ani żoną jak mi to już sugerowano. Nie przerzucaj na innych tego, co robisz wraz z towarzyszem Vojtkiem.

  17 1
 • 21 sty
  t-34 napisał/a:

  No i ca

  No i cały plan Vojtusia poszedł w PiS...... du........

  Nie ma strachu, wymyśli coś nowego. Od tego jest. Ale najlepsze jest to budowanie napięcia:
  "Hmm tutaj podobno jakaś akcja na lotnisku, No kurczę to się wszystko podejrzanie składa w jakąś całość."
  Prawie jak Alfred Hitchcock, tylko taki pudelkowy.

  23

"Przejrzyj na oczy. Gramy dla okulistyki dziecięcej" - 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej

 • 26 sty

  30-ty finał! Gramy dalej!!!

  7 3

Wojewoda powołał wojewódzką konserwator zabytków. Kolejnego dnia przestała nią być

 • 21 sty

  A odprawa się należy?

  5

Parking na Końskim Rynku

 • 20 sty
  czarownica napisał/a:

  tez jestem ciekawa kto o tym zadecidowal,kto wykonal,czy byl przetafg i wreszcie czy sie ktos zastanowil jak spie...........l caly plac .i nawtykal znakow.MASAKRA.Co raz to glupsze pomysly.Teraz niecg nadadza mu jszcze imie i wstege przetna z przemowa ,ktoregos ''wodza''

  W punkt. Ciekawe gdzie będzie następny "las" znaków.

  6

Jak sto lat temu wyglądali i żyli mieszkańcy regionu? Historia zapisana na zdjęciach Muzeum Etnograficznego

 • 30 gru 2021

  Super fotki. Szkoda, że tak mało.

  10 1