Dni Myślenic na Zarabiu? Nie w tym roku. Gmina stawia na Festiwal Folkloru z główną sceną w Rynku

 • 31 maj

  A zastanowiłeś się, ile kosztuje promocja siebie samego z gminy w miejscowych wielu mediach? Z czyich pieniędzy to jest płacone? Też płacę duże podatki i wolałabym, żeby poszły na coś pożytecznego.

  12
 • 30 maj

  Skoro stać, to niech się włodarz wreszcie wykaże. Chyba że woli stać i tylko stać... przed obiektywami?

  20 3
 • 30 maj

  To ciekawe, że włodarz chętnie jeździ po wiejskich imprezach, gdzie nie ma abstynencji, a ludzie mimo to świetnie się bawią. W skrajnych przypadkach interweniuje ochrona- jak to wszędzie bywa. Czyli tam się da zorganizować imprezę i dobrze się bawić a tutaj nie? Czyżby już brakowało pomysłów na koncepcje? A może nie warto się starać przy drugiej kadencji...? Brak dróg ewakuacji... Śmieszne. No to chyba jedyną będzie ewakuacja do parlamentu europejskiego za parę lat? Ta koncepcja jest do wykonania?
  A póki co, smażing na rynku?

  24 4

Małgorzata Miszczak kończy pracę w MOKiS. Ciągle ma szansę zostać radną

 • 10 maj

  Nowa koncepcja pt.: zemsta jest słodka jak miód?
  Kto następny?

  9 7

Józef Tomal starostą, Rafał Kudas wicestarostą. Radni wybrali też prezydium rady

 • 6 maj

  Włodarz ze spółek skarbu państwa dał mu dobry przykład, ale on na szczęście nie był "pazerny", tylko działał dla dobra... a jemu dał dobry przykład jeden wójt ze złotego gabinetu. Więc czemu się dziwisz, skoro prawi i sprawiedliwi uczą zaradności?

  40 14
 • 6 maj

  Ciekawe kiedy w końcu ten spod znaku zegara pozdejmuje/posprząta swoje banery wyborcze, bo pomijając wygląd miasta i gminy upstrzony twarzą tego ...przystojniaka..., to powinna istnieć jakaś kultura sprzątania po sobie.
  Darsal, przekaż komu tam trzeba, bo chyba zapomnieli.

  53 16

Za 30 srebrników

 • 19 kwi

  A co tam 30 srebrników. To tylko około jedna pensja w spółce skarbu państwa. Zdrada, to pojęcie względne, bo najwięcej o zdradzie krzyczą ci, którzy niegdyś sami zdradzili. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
  Myślę, że decyzją tej pani nie było jakieś widzimisię, tylko akt desperacji w związku z konkretną sytuacją (ciekawe, co to było). Natomiast fala hejtu, zdaje się, generowana z chęci zemsty, aż nie przystoi tym, którzy mianują się patriotami i miłosiernymi katolikami. To zły przykład dla społeczeństwa. Oj, bardzo zły......

  10 7

wybory samorządowe

 • 5 kwi

  Codziennie skrzynki na listy są przepełnione pisowskimi (i ich pokrewnych komitetów) ulotkami. Nieźle dbają o ekologię. Kandydat spod zegara powinien w związku z tym zwiększyć przydział na odpowiednie worki na śmieci, żeby zadbać o środowisko a nie tylko lans.

  34 5

Bezczelna propaganda za pieniądze podatników.

 • 22 lut
  klisdis napisał/a:

  Gazeta Myślenicka oraz TVP do likwidacji! Zawsze w nich będzie propaganda władzy.

  A teraz podatek i ulotka ze zdjęciem do domów, banery na szkole i przedszkolu... oczywiście ze zdjęciem. Czy to jest chwalenie się, że burmistrz robi coś, za co bierze wypłatę? To tak, jakby np. lekarz, nauczyciel, fryzjer, na folderach rozwieszanych w mieście, chwalili się tym samym. A ja się zastanawiam nie tylko skąd na to kasa idzie, ale również jak włodarz dba o ekologię, skoro tyle farby idzie na wydruki z jego podobizną? O rzeczywistych plakatach przedwyborczych nie wspominam, bo wiadomo, wszyscy kandydaci drukują. Natomiast fajnie, gdyby po wyborach banery trafiały do schronisk dla zwierząt na zabezpieczenie kojców zimą.
  A póki co, ciekawe ile jeszcze megalomańskich zdjęć i za czyją kasę, będzie się pojawiać wokoło nas przed kampanią wyborczą?

  12 1

wybory 2024 w myslenicach czy maciek pogoni jarka?

 • 13 lut
  Stanko napisał/a:

  Zastanówcie się 10 razy zanim postawicie krzyżyk przy obecnym włodarzu, czy ludzie są naprawdę ślepi? Czy Myślenice dalej mają wspomagać tą ośmiornicę, czy jeszcze do wszystkich nie dotarło że najlepszymi jego kolesiami jest min. nieskazitelny, najuczciwszy były wójt Pcimia?
  https://www.youtube.com/watch?v=2jIjyYxytqs&t=25s&ab_channel=Goniec
  Ostatnio szlachetka wydał gazetkę, a ściślej mówiąc swoją reklamówkę wyborczą za pieniądze podatników, którą pracownicy podlegli panu władcy wciskają ludziom, a jak ktoś się sprzeciwi, to skończy jak Pani zastępca dyrektora z Domu Kultury lub Dyrektorka już zamkniętego przedszkola na Zarabiu i wielu innych. Czy ludzie są naprawdę tak ślepi żeby nie dostrzec z kim mają do czynienia?

  Też dostałam tą reklamówkę za naszą kasę. Do wyborów jeszcze nie jedna taka pewnie będzie podesłana. A co do odwołania pani z Domu Kultury, to czytałam w postach forumowiczów, że to jest tylko zagrywka i żadna krzywda się pani nie stanie. Wręcz przeciwnie. Ciekawe o co chodzi? No i ciekawe, ile kosztowały te "rozkłady jazdy" z uśmiechem włodarza? Lepiej by dołożył do lepszej jakości worków na śmieci (konkretnie na plastiki), bo te, które są, pękają przy niewielkiej ilości wsadu, albo są tak posklejane, że tylko częściowo można je załadować.

  7 1

Myślenice. Po dwóch tygodniach przerwy wraca całodobowy dostęp do leków

 • 15 sty

  Dorota_S, tańsze apteki się nie zgodziły dyżurować. Według poprzedniej ustawy obowiązkowo musiały mieć dyżury. Pisowska ustawa to zniosła i teraz trzeba się prosić, albo przepłacać, żeby jakakolwiek apteka się tego podjęła. Zrobiła to tylko niebieska. Ale za kasę, która pewnie przeznaczona była na inne potrzeby mieszkańców powiatu. Tak więc poseł jednym paluchem załatwił nas wszystkich. Ciekawe, czemu Darsal tego nie przeanalizuje? Czyżby rozumował tak, jak poseł?

  23 2
 • 15 sty

  Dziś dzięki posłowi głosującemu na rozkaz malutkiego wodza, nfz obraca sobie centralnie naszą kasą dla własnych potrzeb a do apteki idą pieniądze z naszego miejscowego samorządu. Skąd zostaną te pieniądze zabrane? Z dróg, szkół, szpitala? Genialna ustawa. Poseł naraził nie tylko zdrowie mieszkańców, ale i finanse powiatu. Po prostu geniusz! Szkoda, że siedzi cicho w ukryciu nie zabierając głosu, żeby się wytłumaczyć myślenickim mamom, które musiały naprawiać jego ustawowy bubel.

  28 4

Myślenice. Od 1 stycznia koniec z aptekami czynnymi całą dobę. Najbliższe w Skawinie, Bochni, Wadowicach i Krakowie

 • 30 gru 2023

  Proponuję również dofinansowanie prywatnemu podmiotowi np. nocną pomoc dentystyczną, bo przecież w nocy komuś ułamie się ząb. Okulista też jest potrzebny, bo mało to razy komuś coś w oko wpadnie wieczorem, czy nocy? Rehabilitant koniecznie musi mieć dyżur nocny przecież ból krzyża zawsze przychodzi niespodziewanie i najczęściej w nocy. Za to niech płaci starostwo. Tylko może być jeden problem. Komu dać dofinansowanie, a komu nie, zwłaszcza, gdy nie ma takiego obowiązku. Dlaczego ma dać starosta, a nie np. wojewoda, albo wójt, albo burmistrz? A może sołtys?
  A ile wynoszą te dofinansowania do dyżurów nocnych rocznie? Z jakiej puli trzeba zabrać, żeby tu dać? I dlaczego tym się nie zajmują instytucje odpowiedzialne za służbę zdrowia, tylko znowu samorząd musi uszczuplać swoją/ naszą kasę? Ładnie załatwiła ta pisowska ustawa finanse powiatów, w których nie ma aptek całodobowych. Po prostu super!

  23 14

Wybory Samorządowe 2024. Marszałek wskazał potencjalny termin

 • 24 gru 2023

  Powtórka z Kurskiego?

  6 1

Myślenice. To koniec Przedszkola Samorządowego nr 3 przy ul. Lipowej. Głosami radnych PiS w tym miejscu działać będzie do końca sierpnia 2024

 • 4 gru 2023

  On nie ma rozumieć. On ma pisać, co mu zlecono. Coś jak maszynki do głosowania w sejmie, które nie wiedziały, co przegłosowują (pytane w wywiadach). No i ma trzymać się zasady: kłamstwo powtarzane wielokrotnie, ma stać się prawdą w przekazie medialnym (patrz: tvpis). O prawie nawet nie wspomnę.
  Przed wyborami na burmistrza, obecnie władający obiecywał, że jak zostanie wybrany, to do gminy popłynie rzeka pieniędzy, bo przecież swojemu mieli dać. A tu... Oj! tylko gadanie o zadłużeniu i koncepcjach. No to gdzie ta obiecana kasa? Poprzednik, idealny nie był. Zadłużał, ale robiąc inwestycje a obecnie kupę kasy na kartonach do nas płynie a efektów nie widać. Ciekawe, co jeszcze okaże się nie rentowne i do zamknięcia? A upadłe mienie (działka) przekazane ......???

  13 1
 • 1 gru 2023

  Oni innego języka nie znają. Niby patrioci a kalają język ojczysty. Pranie mózgów zrobiło swoje.

  29 6
 • 1 gru 2023

  Racjonalnie i ekonomicznie wytłumacz, ile kosztuje utrzymanie jednego starca w stolicy z pieniedzy wszystkich biznesmenów/podatników, których się jednocześnie tak obawia, otaczając się kordonami policji. Wytłumacz.

  34 6

Myślenice. Wyburzyli dwa budynki po dawnym Urzędzie Pracy. Powiększą parking o 50 miejsc

 • 22 lis 2023

  To chyba pod gminą. Bo pod starostwem nigdy nie był płatny. Tak samo, jak parkowanie przy drogach powiatowych w mieście jest darmowe a przy gminnych płatne.

  25 3

Jarosław Szlachetka: Następne wyzwanie to poprowadzenie drogi S7 poza gminą Myślenice

 • 18 lis 2023

  A jakie konkretne działania podjął burmistrz, w których go trzeba wspierać? Bo nie bardzo rozumiem. On sam chyba też nie. Taka ogólna koncepcja przyszła mu do głowy na poczekaniu? Czyli jeszcze raz pytam: co konkretnie włodarz już zrobił i w czym konkretnie trzeba go wspierać? No chyba że w samym gadaniu i obiecywaniu? Ale to akurat jest bez sensu. Może po cichu liczy na sytuację odwrotną, że starosta podejmie konkretne działania (a myślę, że to zrobi, bo na pomysł puszczenia takiej trasy przez środek dzielnicy mieszkalnej, tylko geniusze z obecnie rządzących mogli wpaść) i wtedy burmistrz się chętnie podepnie, odtrąbiając we wszystkich opłacanych z naszej kasy mediach, jako swój wielki sukces? Skądś to już znamy?
  Tak więc, konkrety panie koncepcyjny! Konkrety!

  57 7

Jarosław Szlachetka: „Nie jestem tym, który zabiegał o wpisanie budynku starej szkoły w rejestr zabytków”. Nieruchomość w Krzyszkowicach nadal budzi wiele emocji

 • 7 lis 2023

  Skoro mowa o straszeniu sądami... Czy wiadomo jak skończyło się straszenie nieokreślonej osoby, która rzekomo groziła niegdyś burmisiowi w słynnym mailu??? Bo twierdził, że to była poważna groźba. I co?

  36 2

Brak kwesty na renowację pomników i nagrobków- co się stało?

 • 2 lis 2023
  Radosław234 napisał/a:

  Dlaczego w tym roku nie odbyła się kwesta na ratowanie zabytkowych pomników i nagrobków na cmentarzu na Stradomiu?
  Byłem dwa razy: rano i popołudniu i nikogo nie zastałem, zarówno "na starym jak i nowym" cmentarzu przy ul. Niepodległości, a w poprzednich latach można było spotkać lokalnych polityków i znanych Myśleniczan.

  Może Redakcji miasto- info uda się wyjaśnić ten temat chyba, że ktoś wie?

  Około 13-ej kwestowali tzw. urodzeni patrioci w mundurach, ale co to za jedni, to już nie wiem.

  8 1

Wybory Parlamentarne 2023. Jak wypadli reprezentanci „ziemi myślenickiej”?

 • 20 paź 2023

  Nie martw się. Jarosławowi nie dorównają. On przeleciał już wiele koryt. A to pewnie nie koniec.

  11 2

Wybory Parlamentarne 2023. Liczenie głosów dobiegło końca. Kto w Sejmie z "ziemi myślenickiej"?

 • 17 paź 2023

  Skoro pisowcy (pazerni na kasę) przyjęli afrykańskich inżynierów
  (przecież za to zdymisjonowali swojego wiceministra, czyli przyznali się do tego, oczywiście unikając o aferze informacji w tvpis) , to trzeba będzie ich zatrudnić. No cóż...
  Nie oglądam TVN ani szczujni tvpis. Jest XXI wiek i masa źródeł informacji. Kiepskie masz argumenty i bardzo szablonowe, ale cóż, takie zlecenie.

  18 8
 • 17 paź 2023

  Człowieczku pomyśl: Józek i Maciek zdobyli tyle głosów, mimo że nie mieli dostępu do lokalnych mediów, które zawłaszczył Jaro (oczywiście płacąc nie swoją kasą). Jaro wpychał Władka z plastikowymi tabliczkami przed kamery gdzie tylko się dało, więc dzięki promocji obietnicami, mógł ugrać ten wynik. Teraz pomyśl (jeżeli jesteś w stanie), co by było, gdyby cała trójka miała równy dostęp do mediów. Władek byłby cieniutki. Więc nie podniecaj się tą nierówną walką o głosy. A co do Jarka, to może się na wiosnę... rozwalić. Ale pewnie go to nie ruszy, bo miał szansę się już zabezpieczyć na przyszłość i będzie chciał odpocząć od wielowariantowych koncepcji.

  20 13
 • 16 paź 2023

  Tych przybyszów, którzy kupili pisowskie wizy?
  A idąc twoim tokiem myślenia i sposobem wyrażania się: wyborcy chyba wolą bandę rudego, niż mafię starego, fanatycznego mlaskacza, który trzęsie niezbyt czystymi portkami przed własnymi rodakami i otacza się przed nimi żywym murem w mundurach, oczywiście za nasze podatki. Czyli tu odbyt skierowany prawidłowo?

  35 18