Czy ktoś widział ostatnio naszego Starostę?

 • 26 sty
  Vojtek napisał/a:

  Co się dzieje z naszym Starostą? wie ktoś coś? od jakiegoś miesiąca zniknął z życia publicznego a pojawiają się medialne doniesienia że jakiegoś starostę z okolic Krakowa nie wypuszczono z kraju, nie przeszedł kontroli na lotnisku. Ciekawe o co i o kogo chodziło?

  Hemingway, przy okazji popatrz w lustro i zapytaj Vojtka, skąd ma te informacje i jakie to medialne doniesienia były? Potem daj znać w następnym poście, bo sama jestem ciekawa. Ja o pracy Starosty, przeczytałam na ich stronie. Nie zniknął "od jakiegoś miesiąca". Według Ciebie kłamstwo jest wykładnikiem prawdy, jak u Barei? Stąd moje posty. Są tacy, którzy reagują na zakłamaną propagandę. A ja jako mieszkanka powiatu, mam takie prawo.

  22
 • 26 sty
  Hemingway napisał/a:

  Ty tutaj sam ze sobą prowadzisz konwersacje?

  mieszkanka1980 skąd ty znasz takie szczegóły co? :D chyba wiadomo kim już jesteś i jaki jest cel twojego pisania pod każdym tematem dot starostwa.

  To najpierw piszecie że na lotnisku na bramkach go nie wpuszczono bo miał pozytywa a teraz nagle że nawet na lotnisku go nie było? zdecydujcie się na jedną wersje w tym Powiecie bo ludzie już sami nie wiedzą co mają o tym wszystkim myśleć.

  Przecież napisałam, że zasięgnęłam informacji. Czytaj ze zrozumieniem. Wiadomo kim jestem? Widzę, że znowu tworzysz swoją teorię. Ja czytam różne posty a piszę tam, gdzie widzę zakłamanie propagandzistów, którzy zostali uruchomieni w jednym celu. Wystarczy obejrzeć parę minut rządowej tv, żeby wiadomo było o co mi chodzi. Więc nie dopisuj mi ciągle powiązań wyssanych z Twojej propagandy. Popatrz lepiej na siebie i swoje "nie hejtowanie" po różnymi nickami.
  A co do tego lotniska, to najpierw przeczytałam pierwszy wpis prowokatora, który ciągnął się w temacie innych piszących, więc w końcu zasięgnęłam informacji, co nie było trudne i napisałam mój poprzedni post. Ciebie nie było stać, żeby to zrobić, bo przesłanie musi być anty-Starostwo. Z resztą jak może zauważyłeś, nie we wszystkich postach o niszczeniu starostwa się wypowiadam, bo taka polemika nie ma sensu.
  A swoją drogą, jak to jest... usilnie próbować niszczyć człowieka a potem wyznawać swoją wiarę bez wyrzutów sumienia???
  Widzę jak jest, dlatego piszę co i gdzie uważam za stosowne. Więc zajmij się swoim pisaniem, bo masz przecież takie zadanie. Nie przypisuj mi swoich cech. I nie mów za ludzi, tylko za siebie, skoro tak mącisz. Ludzie mają swój rozum, na szczęście.

  27
 • 23 sty
  Hemingway napisał/a:

  Ale ty zdajesz sobie sprawę że na Kubę trzeba robić testy PRZED WYLOTEM pcr, i na wynik czeka się 24 godziny. Wynika z tego że starosta sobie olał sprawę nie czekając na wynik tylko pojechał na lotnisko bo był taki pewny negatywnego wyniku. Trzeba było wcześniej zrobić i czekać na wynik w izolacji.Kto teraz odpowie za to ile osób w drodze na lotnisko na nim samym i z powrotem zaraził? Szalenie nieodpowiedzialne zachowanie i zgadzam się z Wojtkiem w 100%!

  Skoro tak wałkujesz ten temat (hejt?), to zasięgnęłam informacji w 100%, co nie było takie trudne. Wystarczyła odrobina dobrej woli. Starosta robił test dzień przed wylotem, wiec na lotnisko nie dotarł. Wynik pokazał, że musi pozostać na kwarantannie, którą właśnie kończy (z tego co wiem, trwała dużo dłużej niż Kurskiego). Więc nigdzie nie robił wycieczek w celu zarażania innych, tylko odwołał wyjazd. W razie wątpliwości możesz sobie sprawdzić.
  A ciekawe ile osób mogłeś Ty zarazić chodząc między ludźmi. Przecież nie robisz codziennie testów a covid często jest bezobjawowy w chwili zakażania.
  Szukaj dalej, tylko tym razem opieraj wypowiedzi o rzetelne informacje, bo sianie plotek nie przystoi. Tu nie tvpis i GM.
  "bo był taki pewny negatywnego wyniku."- widzę, że umiesz czytać w myślach Starosty.
  Szukaj dalej, bo musisz. A jak nie znajdziesz, to znowu stwórz teorię, tylko trochę ambicji proponuję, bo do tej pory sama twórczość grafomańska.

  20
 • 22 sty
  Vojtek napisał/a:

  Co się dzieje z naszym Starostą? wie ktoś coś? od jakiegoś miesiąca zniknął z życia publicznego a pojawiają się medialne doniesienia że jakiegoś starostę z okolic Krakowa nie wypuszczono z kraju, nie przeszedł kontroli na lotnisku. Ciekawe o co i o kogo chodziło?

  Vojtek napisał/a:

  Ale ty jesteś ograniczony chłopie, widać od razu że hejterską lewatywą na etacie jesteś*, bo wszędzie pisowców widzi hahahaha no powiedz czy to twojego pana z reja nie wypuścili z kraju? Wszyscy chętnie przeczytamy jak było. Bo na razie żadnych konkretów ale skoro cię tak piecze to coś chyba jest na rzeczy?

  *zniżyłem się do twojego poziomu, wybaczcie forumowicze!

  Vojtek napisał/a:

  Rysiu to ten co go zawinęli i któremu to ponoć język się rozwiązał w prokuraturze? Czy mylę osoby?
  Hmm tutaj podobno jakaś akcja na lotnisku, No kurczę to się wszystko podejrzanie składa w jakąś całość. Ale poczekamy na etatowego powiatowca może nam wyjawi jak było :)

  Język "nie hejtu". Język "nie hipokryzji". Po prostu język polski dobrej zmiany.

  28 2
 • 22 sty
  Vojtek napisał/a:

  To bardzo odpowiedzialny ten Starosta! Nie ma co! Zamiast siedzieć na tyłku i czekać na wynik to łazi miedzy ludzi i po lotniskach jeździ! Ciekawe ile osób zaraził!!!! Brawo gratuluje odpowiedzialności!!

  Nie rozśmieszaj mnie!! Przecież to wy wiecznie ten hejt na burmistrza wylewacie, i jeszcze śmiesz na kogoś palcem pokazywać? Hipokryto! Bardzo odpowiedzialnego tego Józka macie! Nie ma co!

  Temat powstał, aby Vojtek mógł bez hipokryzji stwierdzić, że hejt wylewamy na burmistrza. A wspomnienie o staroście jest jedynie chęcią wyjaśnienia sprawy jego zaginienia. Wyrażenie "Zamiast siedzieć na tyłku..." nie jest hejtem a jedynie kulturalnym wyrażeniem własnej opinii, tak jak pewien klasyk na sesji... o kibelku. A że nie ma pojęcia o zasadach bezpieczeństwa przeciw covid na lotniskach, no cóż poradzić. Czasem nienawiść przesłania rozumowanie.

  Vojtku, nie każdy covid daje objawy i właśnie po to są testy. A po testach z wynikiem pozytywnym wraca się na kwarantannę, tylko trzeba niestety przejść między ludźmi, żeby wyjść z lotniska. To tak dla informacji.

  21 1
 • 22 sty
  Hemingway napisał/a:

  Coo Józefine zawinęli? ale by były jajca.
  Ciekawe czy to przez te sprawy z cebeesiami co tam były w starostwie. Ale faktycznie, nawet na królach go nie było ino belzebub Rafał awanturował się o scenę :D

  Hemingway napisał/a:

  ...... Na nar tyto się na Chełm jedzie a nie po lotniskach włóczy :)

  .....dostał odpowiedz że covid i wszystko jasne. Po cholerę go atakujecie, zapytać nie wolno? Tomal to jakaś wasza święta krowa? Bo nie czaje? Normalnie pobijcie go jeszcze bo śmiał o Józka zapytać :D...... ale dzięki za rozwianie wątpliwości !! O ile oczywiście z tym covidem to prawda a nie zasłona dymna. To ile ten Józek już jest na urlopie? miesiąc?

  Nie trzeba pracować w starostwie, żeby zdobyć informacje. Wystarczy wejść na stronę:
  https://www.facebook.com/200005666801554/posts/2448846215250810/ (post ze Starostą w pracy) i sobie sprawdzić, tak jak ja to robię (odnośnie gminy również). A skoro jesteś na "ty" z Tomalem, to przecież możesz do niego zadzwonić i zapytać. Natomiast powyższe cytaty nie świadczą o czystej ciekawości tylko tworzą ustalony przekaz na wiadomym poziomie. Ciekawe co będzie następne, bo na pewno będzie.
  "Dobrze wiedzieć kto pracownikiem starostwa (albo osobą blisko związana z powiatem)"- nie pracuję i nie jestem blisko związana z powiatem (może tylko jako mieszkanka), ani żoną jak mi to już sugerowano. Nie przerzucaj na innych tego, co robisz wraz z towarzyszem Vojtkiem.

  17 1
 • 21 sty
  t-34 napisał/a:

  No i ca

  No i cały plan Vojtusia poszedł w PiS...... du........

  Nie ma strachu, wymyśli coś nowego. Od tego jest. Ale najlepsze jest to budowanie napięcia:
  "Hmm tutaj podobno jakaś akcja na lotnisku, No kurczę to się wszystko podejrzanie składa w jakąś całość."
  Prawie jak Alfred Hitchcock, tylko taki pudelkowy.

  23

"Przejrzyj na oczy. Gramy dla okulistyki dziecięcej" - 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej

 • 26 sty

  30-ty finał! Gramy dalej!!!

  6 2

Wojewoda powołał wojewódzką konserwator zabytków. Kolejnego dnia przestała nią być

 • 21 sty

  A odprawa się należy?

  5

Parking na Końskim Rynku

 • 20 sty
  czarownica napisał/a:

  tez jestem ciekawa kto o tym zadecidowal,kto wykonal,czy byl przetafg i wreszcie czy sie ktos zastanowil jak spie...........l caly plac .i nawtykal znakow.MASAKRA.Co raz to glupsze pomysly.Teraz niecg nadadza mu jszcze imie i wstege przetna z przemowa ,ktoregos ''wodza''

  W punkt. Ciekawe gdzie będzie następny "las" znaków.

  5

Jak sto lat temu wyglądali i żyli mieszkańcy regionu? Historia zapisana na zdjęciach Muzeum Etnograficznego

 • 30 gru 2021

  Super fotki. Szkoda, że tak mało.

  10 1

Mieszkańcy regionu zbierają pieniądze. Cel? Pomoc przebywającemu w śpiączce harcerzowi z Myślenickiego Hufca. Tak działa "Iskra Braterstwa"

 • 11 gru 2021

  „Dla serc szlachetnych najwyższą rozkoszą, gdy drugim radość w niedoli przynoszą.” A.Asnyk
  Każda złotówka się liczy.
  Walcz Kuba! A dla Rodziców... dużo, dużo sił!

  33 4

Myślenice. Rondo w Śródmieściu doczekało się nazwy. Od teraz nosi imię druha Andrzeja Burzawy

 • 10 gru 2021

  Pamiętam ilu było przeciwników tego ronda (i nie tylko tego). Ale dobrze, że mimo problemów powstało (i patron bardzo na miejscu). Tylko nie bardzo rozumiem jak to jest, że jedni budują (starostwo) a inni jedynie nadają.

  27 2

Przed Sądem Rejonowym w Myślenicach ruszył proces w sprawie rozbiórki "starej szkoły" w Krzyszkowicach

 • 5 gru 2021

  Wawel spokojnie stoi, natomiast gorzej ze znaną i cenioną na całym świecie stadniną w Janowie Podlaskim, gdzie dodatkowo cierpiały zwierzęta. O wycinaniu puszczy nie wspomnę... To jest dopiero władza absolutna.
  Jest za to jakaś odpowiedzialność?
  Ale najważniejsze, że znalazł się temat zastępczy wobec rosnących kwot podatków, odpadów itp. A co dalej?

  32 10
 • 4 gru 2021

  A czy osoba na tym samym stanowisku odpowie za bezprawne udostępnienie naszych danych poczcie polskiej? Inny temat, ale taka sama odpowiedzialność za podejmowane decyzje. I gdzie tu jest sąd?

  80 17

Myślenice. Podatki od nieruchomości w górę. Podwyżkę najbardziej odczują przedsiębiorcy

 • 4 gru 2021

  Oj, dajcie spokój, każdy może mieć pomroczność jasną a czasem i niejasną.

  38

Szpital w Myślenicach ma 85 łóżek covidowych. Mogą się zapełnić lada dzień. Starosta: „Jestem za tym, żebyśmy się wszyscy zaszczepili”

Minister przywiozła "pieniądze". Szkołę na Chełmie przebudują na centrum dla niepełnosprawnych. Jak ich tam dowieźć, skoro na dole stoi „zakaz ruchu”?

 • 25 lis 2021

  Obserwator30 w punkt! I podejrzewam, że to jeszcze nie koniec tej telenoweli pt. "Wina Tomala". Zbliżają się wybory, więc pewno akcja będzie nabierać tempa. Promicja tego bestselleru będzie w wiadomych mediach jak zwykle. Toż to ciężka praca, więc na resztę obowiązków nie będzie czasu. Nie wiem dlaczego, ale przyszło mi na myśl słynne zawołanie podburzonego tłumu fanatyków "ukrzyżuj go!". Ale to tuż przed wyborami.

  28 3

Jarosław Szlachetka: Droga zachodnia powinna być drogą powiatową. Starosta nie kryje zdziwienia

 • 24 lis 2021

  Ad. obietnicy. Wtedy Starosta nie był potrzebny.
  https://gazeta.myslenice.pl/dk7-i-co-dalej

  14
 • 24 lis 2021

  "Tomal totalnie olał wniosek, nie informując o swojej decyzji, a gdy się wypowiedział, było już za późno na jakiekolwiek zmiany.". Zobacz sobie na stronę Starostwa. Jest tam informacja z dnia 9.XI. Nie było za późno. Nikogo nie usprawiedliwiam, sprawdzam sobie informacje. Daleko mi do lwicy. Natomiast u Ciebie jednak nie widać całkowitej niezależności. Co do GDDKiA, to ciekawa jest rzetelność wypowiedzi w mediach w odniesieniu do przekazanej sprawy w NSA. Czyżby spór został już rozstrzygnięty? Bo jeżeli nie, to żadnych decyzji się nie podejmuje. Wystarczy doczytać na odpowiednich stronach internetowych. Jak już powiedziałam, lubię sobie sama sprawdzać a nie być karmiona ogólnikami. Jak powiedział pewien pan "ciemny lud to kupi", dlatego wolę szukać rzetelnych informacji.
  To tyle z mojej strony, bo ta polemika nie ma sensu.

  22 1
 • 24 lis 2021

  Nie obietnica Szlachetki?:

  https://gazeta.myslenice.pl/jaroslaw-szlachetka-przedstawil-swoj-plan-dla-myslenic
  "Ostatnio to właśnie Tomal tak wszystko blokuje..."
  Czyli co? Bieg? Przecież jest oświadczenie, że skoro sprawa jest w NSA, starostwo nie może wydać żadnej decyzji (dopóki spór nie zostanie rozstrzygnięty), zobacz sobie dokument na stronie starostwa. Ciekawe, czy Ty sam byś ryzykował wbrew przepisom. Natomiast była propozycja zmiany trasy, ale Szlachetka nie skorzystał, mimo zapewnień szybkiego wydania decyzji. Więc nikt nie blokował. Można było dokonać zmiany w porę i bieg by się odbył. No ale wiadomy przekaz w wiadomych mediach poszedł w świat z wiadomymi sugestiami.
  Każdy logiczne myślący wie, że Starosta nie stawałby przeciwko mieszkańcom powiatu, ryzykując krytykę. Ludzie nie są tacy głupi jak się niektórym wydaje i potrafią samodzielnie kojarzyć fakty.
  To samo jest z przekazami informacji "z góry". Codziennie. I dlatego ludzie są tak podzieleni, nawet w rodzinach, co mnie wkurza.

  25 2
 • 24 lis 2021

  Ach Vojtek, śmiech to zdrowie. Lepsze dotlenienie. Może Ci się stan poprawi, zawsze jest jakaś szansa. A póki co, popracuj nad kulturą wypowiedzi, bo wstyd i kompromitację przynosisz swoim.
  I pozwolę sobie nie odpowiadać na Twoje (vel ewentualnie biegacza) przytyki z literką "D".
  Pamiętaj, im więcej śmiechu, tym szybsze zdrowienie, dla ducha i dla ciała.

  28 1
 • 24 lis 2021

  A skąd się bierze ta wojna? Patrząc na to na przełomie dłuższego czasu widać, że: Starosta planuje inwestycję, pozyskuje kasę w zakresie możliwości starostwa, wykonuje (na bieżąco, co widać) i po zakończeniu informuje na stronie powiatu a Burmistrz planuje, woła w podległych mu mediach o kasę od Starosty (nie patrząc na uchwalony budżet), narzeka na brak współpracy (według swoich zasad) i krytykuje wraz ze swoimi panami na prawo i lewo. Jakoś nie widać tego samego z drugiej strony. Poza tym inne gminy bez problemu współpracują. Wystarczy prześledzić. A swoją drogą, ciekawe ile nas kosztuje to bytowanie w mediach?
  Najlepiej niech każdy robi swoje a nie włazi w czyjeś kompetencje.

  27 26
 • 23 lis 2021

  Ciekawe, że jak burmistrz mówi o dużych inwestycjach, to zahacza o powiat. A przecież tyle razy chwalił się przed wyborami, że jako były poseł partii obecnie rządzącej, będzie mógł pozyskiwać więcej pieniędzy. Poza tym to do gminy idą podatki, opłaty parkingowe itp. Powiat, z tego co się orientuję, nie ma takich możliwości. Obecnie jest masa pilniejszych inwestycji drogowych, na które wiadomo brak kasy. A tu oprócz kosztów projektu i budowy, dojdą koszty wywłaszczenia ludzi. W czasach pandemii czarno to widzę. I nie sądzę, że właściciele działek chętnie pójdą na ustępstwa. Ciekawe, kto się podejmie mediacji, burmistrz? Więc myślę, że pomysł nie na czasie, choć potrzeby odciążenia miasta wiadomo że są. Więc niech może najpierw niech burmistrz się zorientuje, czy w ogóle jest szansa na pieniądze "z centrali" a potem szuka w powiecie i oczywiście gminie. Bo będzie tak, jak z obiecanymi przez rząd autostradami.

  61 9

Od dzisiaj to rondo oficjalnie nosi imię Teodora Pitali. Odsłonięto obelisk upamiętniający myśleniczanina

 • 21 lis 2021

  Może działa po prostu według linii przekazu miejscowych mediów, jak nakazano? Jeden kierunek. Tylko kto za to płaci???

  29 2