Na co chorujemy najczęściej i jaka jest najpopularniejsza przyczyna zgonów w naszym regionie?

 • 9 cze

  Wejdź na stronę powiatu na fb. Tam masz wszystkie informacje na bieżąco. A to o czym piszesz, dotyczy nie tylko starostwa, ale i gmin powiatu. Fotowoltaika, to gmina Dobczyce. Wycinka lasów... hmmm powiat? Parkingi, beton i jeszcze parkometry, oj to chyba nie powiat. A gdzie ten "szwajcarski ser"? Bo są drogi powiatowe i są drogi gminne. Też jestem mieszkanką powiatu, ale podstawy znam. Ty też możesz

  12

Zaczęło się. Płoną trawy w powiecie. Ogień pojawia coraz bliżej lasów i zabudowań

 • 13 kwi

  Skoro kontrolują sytuację, to ciekawe dlaczego w mękach giną małe zwierzęta... Ludzie bez wyobraźni i rozumu!

  11 4

Trwają prace nad nową siedzibą starostwa. Oddanie budynku najpóźniej nastąpi jesienią

 • 1 kwi

  Widzę Publicysto, że świetnie orientujesz się w sytuacji polskich szpitali. Rzeczywiście toną w długach, no ale cóż się dziwić, skoro milionowe fundusze pochłania Toruń, telewizja, maseczki bez atestów, znikające respiratory, stare łóżka w cenie nowych, itp. Pewnie podobnie jest w szpitalu Babińskiego mimo, że jest w innym powiecie. Ale sprawdź jakby co.
  Nie muszę bronić naszego Powiatu. Każdy sam widzi efekty na bieżąco. A swoją opinię JESZCZE mogę wyrażać, jak każdy mieszkaniec powiatu tutaj piszący.
  Czyżbyś Ty kogoś ślepo musiał bronić?
  Nie polemizuję więcej, bo szkoda czasu przed Świętami. Życzę więcej obiektywizmu i szacunku dla pracy "nie swoich".

  13
 • 31 mar

  "ludzi na mrozie w kolejkach trzymają, kasy na nic nie ma, wydział komunikacji to groteska a jozek z rafauem pałace sobie budują"...
  Logika Bolka. Skoro groteska i ludzie na mrozie, to potrzebny jest większy budynek. Pałacami szczyci się niejaki wójt.
  Umieralnia... zarzucasz coś lekarzom, czy niespełnionym obietnicom obecnego rządu?
  Powiat pieniędzy nie dostaje, bo rozdzielane są dla "swoich" samorządów a i tak mimo to realizuje wiele inwestycji (patrz strona Powiatu). Natomiast kompromitacją jest brak kultury w pisaniu imion małą literą, nawet jeśli się pała taką nienawiścią (po katolicku?) "jak zwykle".

  14 4
 • 31 mar

  TomeL, rozumiem, że musisz. No cóż, taka linia działania. Niestety, jest pandemia i nie masz możliwości zobaczyć oddziałów po remontach. Ale popytaj tych, którzy skorzystali z leczenia. A z resztą po co, przecież dobrze znasz prawdę. A propaganda musi działać. Przykre.
  Natomiast budynek z wydziałami w jednym miejscu jest potrzebny, to jest wygoda, żeby ludzie nie ganiali w pocie czoła po mieście, chcąc załatwić swoje sprawy, bo to szkodzi zdrowiu. Tak się o nich martwisz, że się gubisz.

  15 2
 • 31 mar

  "Dzisiaj urzędnicy obsługują mieszkańców na 10 stanowiskach, natomiast w powstającym po sąsiedzku nowym budynku starostwa ma ich być 16."
  Ostatnie zdanie artykułu.

  13 2

WOŚP podliczył kwestę. Mimo zbiórki w reżimie sanitarnym, kwota jest imponująca

 • 1 kwi

  Dziękujemy! Za rok znowu gramy.

  4

W Myślenicach przybędzie parkomatów? Burmistrz ze starostą prowadzą rozmowy

 • 4 lut

  Darmowy parking, zbudowany przez obecnego burmistrza? Nawet ładny wyszedł. Starostwo nie ma kasy, bo podatki i opłaty parkingowe idą do gminy, ale powinno budować nowe gminne parkingi...
  Ja się kompromituję ???

  "Pałace", "POpulistycznych"... chyba się trochę zapętliłeś.

  39 44
 • 4 lut

  DLA MIESZKAŃCÓW jest budowana nowa siedziba z
  DARMOWYM parkingiem, żeby MIESZKAŃCY mogli załatwiać SWOJE sprawy w jednym budynku a nie w kilku (i biuro paszportowe jest tam planowane). A skoro gmina NIE MA darmowego parkingu dla petentów UMiG (pałac już ma), to niech go zbuduje na pobliskim byłym placu targowym. Nie widzę przeciwwskazań. Żeby żyło się lepiej.

  46 47
 • 4 lut

  Powiat niech buduje a gmina zbiera kasę z parkometrów. Genialne!!! Podatki też idą do gminy jak wiadomo. Wiec Panie Starosto, proszę zbudować kolejne parkingi z pieniędzy powiatu aby gmina mogła czerpać z tego korzyści. Ups, przecież nie tylko z tego, bo bo przecież ktoś musi wrzucać pieniążki do parkometrów. Więc płać kierowco, albo tuptaj na nogach z odległych parkingów. Ja chętnie zaparkuję samochód na parkingu zbudowanym przez obecnego burmistrza.
  P.S. niech Starostwo wydaje kasę na zachcianki Bolków a jak jej nie wystarczy na chodniki w powiecie, to będzie na co narzekać na forach. To nie będzie populizm, po prostu taka praca.

  48 49
 • 4 lut

  mysleniczaninzdziada, no i właśnie o tym mówi Starosta

  35 45

Strajk Kobiet ponownie na ulicach Myślenic. Tym razem pod hasłem „W rzą(ę)dzie tyle bałwanów”

Myślenice. Awantura radnych o zaśnieżone chodniki. "Może pan iść do toalety" kontra "chamstwo i brak kultury”

 • 29 sty

  Pudło! Nie jestem żoną Starosty! Kiepskim jesteś analitykiem. Mam własnego męża, który nie musi się podlizywać przełożonemu. Natomiast odnośnie chamstwa i arogancji, no cóż, oceniasz ludzi według siebie, co widać po tym jak się wypowiadasz. No i ta mowa za cały powiat. Cytując klasyka "państwo to ja".
  A co do żony, jakiejkolwiek, to wiedz że dobra żona zawsze jest gotowa bronić męża. Skoro o tym nie wiesz, to widocznie nie możesz liczyć na to samo.
  Mierniutkie argumenty masz jak zwykle.

  38 32
 • 29 sty

  mirekm, w punkt!

  30 32
 • 29 sty

  Krzyszkowice, coś o kibelku???

  37 29
 • 29 sty

  Przekaz szablonowy. Nic dodać, nic ująć. Tylko pod nowym nickiem. Pracuj dalej. Pan każe, sługa musi.
  Nie zapomnij o nabijaniu plusików.

  47 35
 • 29 sty

  Ci z PiSu potrafią tylko nadawać. Najpierw nadają, że Starostwo nic nie robi. Potem chętnie nadają nazwy rondom, które Starostwo zrobiło nic nie robiąc. Następnie nadają, że Starosta piecze ciasto na Orkiestrę, której PiS nie popiera a wręcz przeciwnie, krytykuje. A najwięcej nadawania odbywa się za pośrednictwem miejscowej prasy, bo taka jest ich taktyka. Nadawanie, to ich specjalność. Trzeba nadawać, żeby gminny był zadowolony, bo taki przykład idzie z centrali.
  Oczywiście zaraz potem do komunii z ręką na sercu, bo przecież nadawanie na drugiego człowieka jest miłosierne według nich.
  Krzyszkowice, ja już gratuluję wygranej licytacji z panem burmistrzem. Będzie można dodatkowo nadawać na Owsiaka.

  48 56
 • 28 sty

  TomeL, pofatyguj się na stronę Powiatu, masz tam wszystkie informacje. Same konkrety.

  37 59
 • 28 sty

  Ciekawe dlaczego radny Pitala nie pilnuje odśnieżania chodników przy drogach gminnych. Czy tu nie mieszkają osoby starsze, które nie są w stanie tego zrobić? Chodzi mu o dobro mieszkańców, czy "etatowe" atakowanie starostwa "Dzień jak codzień"??? Bo jak widać, oprócz chodników i słynnej drogi na Chełm, nie widzi ile inwestycji jest corocznie wykonywanych, mimo że zdobywanie na to dodatkowych funduszy nie idzie po linii partyjnej a potrzeby są ogromne.
  Póki co, czekam na odśnieżanie chodników gminnych chociaż dla osób starszych.

  65 69

Myślenicki Alarm Smogowy analizuje działania antysmogowe w Myślenicach i Skawinie. "Są lata świetlne przed nami"

 • 24 sty

  Taaaaaaa. No to przejrzyj swoje wpisy na tych forach, pod kątem nabijanych plusów. Tylko tym razem nie omiń prawdy.
  A z danych z czujników ludzie chętnie korzystają. Bo póki co, wychodzą na zewnątrz i chcą wiedzieć o ewentualnym zagrożeniu. Popytaj zwłaszcza astmatyków.

  13 2
 • 23 sty

  Bolek, przecież często robisz podobny cyrk. Teraz już wiesz, że to widać.

  21 11

Finał WOŚP 2021. "Bądźmy razem pomimo tego, że musimy zachować dystans. Musi się udać!"

 • 22 sty

  100% w punkt! Do końca świata i jeden dzień dłużej!!!

  9 3

Laboratorium analityki medycznej obok szpitala

 • 14 sty

  To prawda. Najgorzej jest się dodzwonić przed południem, bo duża kolejka do okienka. Przed 14-tą jest lepiej.

  6
 • 11 sty

  Dzwonisz pod nr tel. 12 273 03 23 i rejestrujesz się na konkretny dzień i godzinę. W dniu terminu rejestrujesz się w okienku i idziesz do pobrania. Terminy nie są długie.

  4

Gmina Myślenice. Radni przegłosowali podwyżkę cen śmieci. Ile zapłacimy za ich odbiór w 2021 roku?

 • 2 sty

  piotr1976, w punkt!

  9 1