Myślenice. Wyburzyli dwa budynki po dawnym Urzędzie Pracy. Powiększą parking o 50 miejsc

 • 22 lis

  To chyba pod gminą. Bo pod starostwem nigdy nie był płatny. Tak samo, jak parkowanie przy drogach powiatowych w mieście jest darmowe a przy gminnych płatne.

  25 3

Jarosław Szlachetka: Następne wyzwanie to poprowadzenie drogi S7 poza gminą Myślenice

 • 18 lis

  A jakie konkretne działania podjął burmistrz, w których go trzeba wspierać? Bo nie bardzo rozumiem. On sam chyba też nie. Taka ogólna koncepcja przyszła mu do głowy na poczekaniu? Czyli jeszcze raz pytam: co konkretnie włodarz już zrobił i w czym konkretnie trzeba go wspierać? No chyba że w samym gadaniu i obiecywaniu? Ale to akurat jest bez sensu. Może po cichu liczy na sytuację odwrotną, że starosta podejmie konkretne działania (a myślę, że to zrobi, bo na pomysł puszczenia takiej trasy przez środek dzielnicy mieszkalnej, tylko geniusze z obecnie rządzących mogli wpaść) i wtedy burmistrz się chętnie podepnie, odtrąbiając we wszystkich opłacanych z naszej kasy mediach, jako swój wielki sukces? Skądś to już znamy?
  Tak więc, konkrety panie koncepcyjny! Konkrety!

  55 7

Jarosław Szlachetka: „Nie jestem tym, który zabiegał o wpisanie budynku starej szkoły w rejestr zabytków”. Nieruchomość w Krzyszkowicach nadal budzi wiele emocji

 • 7 lis

  Skoro mowa o straszeniu sądami... Czy wiadomo jak skończyło się straszenie nieokreślonej osoby, która rzekomo groziła niegdyś burmisiowi w słynnym mailu??? Bo twierdził, że to była poważna groźba. I co?

  36 2

Brak kwesty na renowację pomników i nagrobków- co się stało?

 • 2 lis
  Radosław234 napisał/a:

  Dlaczego w tym roku nie odbyła się kwesta na ratowanie zabytkowych pomników i nagrobków na cmentarzu na Stradomiu?
  Byłem dwa razy: rano i popołudniu i nikogo nie zastałem, zarówno "na starym jak i nowym" cmentarzu przy ul. Niepodległości, a w poprzednich latach można było spotkać lokalnych polityków i znanych Myśleniczan.

  Może Redakcji miasto- info uda się wyjaśnić ten temat chyba, że ktoś wie?

  Około 13-ej kwestowali tzw. urodzeni patrioci w mundurach, ale co to za jedni, to już nie wiem.

  8 1

Wybory Parlamentarne 2023. Jak wypadli reprezentanci „ziemi myślenickiej”?

 • 20 paź

  Nie martw się. Jarosławowi nie dorównają. On przeleciał już wiele koryt. A to pewnie nie koniec.

  11 2

Wybory Parlamentarne 2023. Liczenie głosów dobiegło końca. Kto w Sejmie z "ziemi myślenickiej"?

 • 17 paź

  Skoro pisowcy (pazerni na kasę) przyjęli afrykańskich inżynierów
  (przecież za to zdymisjonowali swojego wiceministra, czyli przyznali się do tego, oczywiście unikając o aferze informacji w tvpis) , to trzeba będzie ich zatrudnić. No cóż...
  Nie oglądam TVN ani szczujni tvpis. Jest XXI wiek i masa źródeł informacji. Kiepskie masz argumenty i bardzo szablonowe, ale cóż, takie zlecenie.

  18 8
 • 17 paź

  Człowieczku pomyśl: Józek i Maciek zdobyli tyle głosów, mimo że nie mieli dostępu do lokalnych mediów, które zawłaszczył Jaro (oczywiście płacąc nie swoją kasą). Jaro wpychał Władka z plastikowymi tabliczkami przed kamery gdzie tylko się dało, więc dzięki promocji obietnicami, mógł ugrać ten wynik. Teraz pomyśl (jeżeli jesteś w stanie), co by było, gdyby cała trójka miała równy dostęp do mediów. Władek byłby cieniutki. Więc nie podniecaj się tą nierówną walką o głosy. A co do Jarka, to może się na wiosnę... rozwalić. Ale pewnie go to nie ruszy, bo miał szansę się już zabezpieczyć na przyszłość i będzie chciał odpocząć od wielowariantowych koncepcji.

  20 13
 • 16 paź

  Tych przybyszów, którzy kupili pisowskie wizy?
  A idąc twoim tokiem myślenia i sposobem wyrażania się: wyborcy chyba wolą bandę rudego, niż mafię starego, fanatycznego mlaskacza, który trzęsie niezbyt czystymi portkami przed własnymi rodakami i otacza się przed nimi żywym murem w mundurach, oczywiście za nasze podatki. Czyli tu odbyt skierowany prawidłowo?

  35 18

Jarosław $zlachetka (vel Jaro) w aferze mailowej!!!

 • 13 paź
  Obserwator30 napisał/a:

  Czy w Myślenicach powinien powstać pomnik tłustych kotów? Moim zdaniem tak - ku przestrodze następnych pokoleń: niech wszyscy pamiętają jakie instynkty mogą się zbudzić w ratowniku basenowym, czy w nauczycielce plastyki, kiedy ktoś zaoferuje im hajs z publicznej kasy...

  Po wyborach być może powstanie nie jeden pomnik.

  9
 • 17 sie
  PiterOlek napisał/a:

  Ciekawe kiedy ktoś ujawni dotowanie Fundacji Bylicowej i Miszczakowej. Szczególnie ta pierwsza to ma parcie na kasę straszne.

  A co to za fundacja? I skąd dotowana?

  13

Nauczycielka plastyki z Wiśniowej wiceprezesem w PGNiG

 • 13 paź
  t-34 napisał/a:

  A nasza pani startuje tym razem???? Może byłaby lepsza niż Władysław???

  Wiadomo. Startuje.

  6 2

Polanka. Kończą się miejsca na cmentarzu. "Żebyśmy nie doprowadzili do sytuacji, że pogrzeby będą się odbywać gdzie indziej”

 • 13 paź

  Ewentualnie poddać to pod budżet obywatelski. Może vice złoży wniosek?

  17

Spotkanie z autorami biografii Daniela Obajtka 13.10.2023

 • 11 paź
  Pablo napisał/a:

  To PO już do podziemi zeszło?
  Wczoraj jeszcze ponoć ich "wódz" w jakiejś debacie brał udział... to może jednak nie jest jeszcze tak źle ? ;-)

  Jeszcze nie. Nos Pinokia go nie dosięgnął. Ale wszystko jest możliwe, bo dalej rośnie.

  13 2

Niebezpieczne, zapadające się studzienki na ul. Piłsudskiego- wypadek.

 • 11 paź
  Radosław234 napisał/a:

  Ja nie wiem po co Starosta startuje do Sejmu jak na swoim podwórku nie może się dogadać i zrobić tych paru studzienek dla świętego spokoju. POrażka.

  Artykuł 30 czerwca, dzisiaj 30 września i dalej bez zmian...
  https://miasto-info.pl/myslenice/30048,alarmujecie-na-ulicy-pilsudskiego-zapadaja-sie-studzienki-kanalizacyjne-starosta-odpowiada.html

  "W ostatnim czasie rozmawiałem z panią prezes MZWiK. Powiem tak; spróbujemy wspólnie pomóc sobie nawzajem. Ponieważ większość studzienek kanalizacyjnych i wodociągowych, w tym na ul. Piłsudskiego - na drogach powiatowych, to sieci, studzienki należące do MZWiK, albo do gminy Myślenice.

  Do powiatu należą tylko te studzienki przy chodnikach, tzw. „przykanaliki”. Dlatego te postaramy się ze swojej strony poprawiać, resztę pani prezes, która obiecała, że takie zadanie będzie wykonane w miarę możliwości." ....... Pani prezes obiecała, ale sobie zapomniała. O gminie nie wspomnę. Droga powiatowa, studzienki gminne i wodociągowo- ściekowe MZWiK. Czyli z naszych podatków i powiatowej kasy trzeba naprawić studzienki za ich właścicieli? No to może wsadzić koszty w budżet obywatelski? I przy okazji podnieść rachunki za wodę i prąd? Ewentualnie niech poseł przywiezie tabliczkę z wirtualnym czekiem na naprawę i stanie z prezeską i włodarzem gminy do foci. Tak dla świętego spokoju.....?

  4

GDDKiA wybrała wykonawcę. Ma 6 lat na opracowanie przebiegu drogi S7 z Krakowa do Myślenic

 • 5 paź

  No tak. Najlepiej rozorać zielone płuca Myślenic. Ale palmy na Zarabiu powinny to zastąpić i będzie ok.
  Jacy eksperci, takie koncepcje. Po wygranych wyborach pójdą na całość. Co im tam tragedia ludzkiego dorobku. A jeżeli chodzi o koncepcję rozkorkowania Zakopianki, to ciekawe, jak to się będzie odbywało dla miasta, skoro podobno mają powstać po 3 pasy w każdą stronę a za przyszłym tunelem, w Stróży dalej będą dwa. Czyli cały korek w godzinach szczytu będzie się odbywał przez miasto. Nieźle to wymyślili.

  10 5

Powiat Myślenicki. Radni jednogłośnie przyjęli oświadczenie w sprawie reparacji i odszkodowań dla Polski z powodu napaści Niemiec w 1939 roku

 • 3 paź

  No przecież już kiedyś była informacja, że studzienki to problem wodociągów, jako właściciela. Więc skoro ściągają z nas sporą kasę za ścieki, to niech ją spożytkują tam, gdzie trzeba. Droga gminna, czy powiatowa a studzienka wodociągowa.

  15 1
 • 2 paź

  Te reparacje to załatwią tak samo, jak sprowadzili wrak do Polski. Dużo gadania i zwalania winy na innych a mało efektów z wypełniania obietnic. No ale trzeba jakoś odwracać uwagę od potopu afer z ostatnich ośmiu lat. Ile kasy na to poszło? Żadne reparacje (kwota finansowa) tego nie dościgną.
  A może panowie radni zajęliby się tym razem reperacją systemu, który uniemożliwia leczenie ciężkich chorób u dzieci, aby rodzice nie musieli błagać o pomoc! Zwłaszcza, że mają swojego człowieka w sejmie. To są konkrety!

  27 9

Myślenice. Te projekty wybrano do realizacji w Budżecie Obywatelskim w 2024 roku

 • 2 paź

  Ja bym chciała wiedzieć (zostać jasno oświecona), jakie są obowiązki gminy wobec szkół. Obowiązki. Czy doposażanie do nich nie należy? Czy koszty szafek wynoszą tyle samo, lub podobnie, co koszty autopromocji w miejscowych mediach (i potem deficyt w kasie)? Jakoś inne gminy sobie z tym radzą a tu jakoś kiepsko idzie. O przedszkolu na Zarabiu nie wspomnę.
  Sam budżet obywatelski jest ok, jeżeli tylko gmina nie zabiera z niego na swoje łatanie dziur.
  Projekty wiejskie bardzo fajne.

  26 3

Myślenice. Koniec z parkowaniem w ten sposób na ul. Dunina-Brzezińskiego. Burmistrz zapowiada remont

 • 27 wrz

  Resztę załatwi budżet obywatelski. I będzie okazja się chwalić na następnych konferencjach.

  29 3
 • 27 wrz

  Ciekawe, ile pieniędzy włodarz przeznacza na te ciągłe konferencje w różnych mediach, bo przecież chyba nie za darmo korzysta? I ile inwestycji (nawet drobniejszych, ale potrzebnych) mógłby zrobić za tą kwotę, skoro ciągle narzeka na brak kasy? Z tego, co słyszałam, czas antenowy nie jest tani. No to ile???

  30 2

Barwy biało - czerwone.

 • 20 wrz
  Prawicowiec napisał/a:

  A gdyby trenerem kadry zrobić Jarosława Kaczyńskiego.?
  Lubi wojować ze wszystkimi, ma charakter,
  ma pazur wojownika i nie boi się nikogo.
  Gdyby zbudował reprezentację że piłkarze jedli by mu z ręki; może by się udało.

  Oj, to by trzeba było na zachętę obiecać i powołać 11 nowych spółek skarbu państwa i obsadzić stanowiska kierownicze w nagrodę.

  6 2

Stara Zakopianka lata 90-te/2000.

 • 20 wrz

  Super ten filmik! Fajne wspomnienia starej trasy.

  5

Budżet Obywatelski 2024: Zgłoszono 37 projektów, wybierać będziemy spośród 31. Co proponują mieszkańcy?

 • 15 wrz

  No właśnie. Poza tym, ileż to było obietnic przed wyborami na burmistrza, że od swoich ma możliwość zdobyć więcej kasy, jeżeli zostanie wybrany. A teraz budżet obywatelski ma załatwiać czcze obietnice. Przecież placówki edukacyjne to podstawowy obowiązek gminy a budżet obywatelski dotyczy fajnych pomysłów mieszkańców.
  Przy okazji mam pytanie: Co to jest "Inwestując dziś - zyskamy w przyszłości!"?- czego dotyczy ten projekt?

  21 2

Rządowe pieniądze na remonty dróg w powiecie myślenickim. Które odcinki czeka przebudowa?

 • 22 sie

  "Rządowe pieniądze"... czyli rząd nam daje z własnej kieszeni, czy może jakoś je zarobił? Niech rząd przypomni, ile zabrał na samym początku samorządom i jaki ochłap z tego teraz daje, jako wielki prezent. To tak, jak z 13 i 14 emeryturą. Łaskawie daje a zabrał odliczenia składki zdrowotnej i ciesz się narodzie. A za niezłą sumkę z tej różnicy rząd się wyżywi zgodnie z wielkim hasłem "rodzina na swoim", "do polityki nie idzie się dla pieniędzy", "damy radę". No brawo!!! Dali!

  21 5

Roztańczona Polska na płycie Rynku w Myślenicach. Zagrała Doda, Pectus, B.R.O