Chełm droga

 • 30 mar
  stefano napisał/a:

  No i jak to z tą drogą? Gminna czy powiatowa? Przeprosiłaś już za pisanie głupot?

  Nie mam za co przepraszać. Jest to droga gminna (ta część z dziurami). A co do "głupot", no cóż, każdy ma swój sposób wyrażania.

  7 1
 • 8 mar
  taki_gość napisał/a:

  No i znowu miało być dow*****nie, a wyszło jak zawsze. Droga na Chełm jest drogą powiatową. Wszystkie uwagi należy kierować do Starosty, ale fakt faktem stan drogi jest skandaliczny.

  To nie jest droga powiatowa, tylko gminna, więc wszystkie uwagi należy kierować do Burmistrza. I to nie jest dow*****.

  16 1

ENDOKRYNOLOG - MYŚLENICE

 • 26 lis 2018
  zagroda napisał/a:

  Byłam zarejestrowana na kwiecień do endokrynologa na NFZ w Myślenicach.
  W dniu wczorajszym otrzymałam telefon z przychodni, żebym zabrała swoje skierowanie z w/wym placówki bo nie został podpisany kontrakt na 2019 rok z NFZ.
  Prośba do Starosty, żeby zainteresował się tą sprawą i wyjaśnił mieszkańcom
  dlaczego mają szukać poza Myślenicami takiej placówki.
  Jeżeli we wrześniu 2018 rejestrowano pacjentów na kwiecień 2019 roku to znaczy że potrzebujących nie jest mało.
  Podobno miał być coraz lepszy dostęp do specjalistów.

  A dlaczego nie zapytasz dyrektora szpitala? Przecież on jest od zawierania kontraktów. Co roku NFZ skąpi i nie można ustalić terminu, bo sytuacja niepewna. Co roku batalia. Swoją drogą, to od dwóch lat miało być lepiej w służbie zdrowia.

  alex_07 napisał/a:

  U nas w okolicy niestety jest problem z endokrynologiem na NFZ. Leczę się w ww. placówce już od 11 lat i tylko dlatego nie mam problemu z długim oczekiwaniem na kolejny termin, ale siedząc w poczekalni nie raz słyszałam jak przychodził ktoś pierwszy raz ze skierowaniem i na termin musiał czekać conajmniej rok... Niestety z lekarzami tej specjalności ogólnie jest problem, bo w Krakowie też są bardzo długie terminy. Chyba, że idzie się prywatnie, to co innego.

  Popieram. I nie tylko z tą specjalnością są problemy.

  6 1

Powiat: Radni wybrali starostę. Na trzecią kadencję został nim Józef Tomal [WIDEO]

 • 25 lis 2018

  Czyli wniosek, że nie liczą się ludzie i ich praca i pieniądze, tylko lepszy i gorszy sort. I to jest właśnie "patriotyzm dobrej zmiany". Śmiać się, czy płakać?

  12 5
 • 25 lis 2018

  "Nie pojawiał"? nie znaczy blokował. A jeżeli chodzi o chodniki, to ważniejsza dla mnie jest budowa tam, gdzie ich w ogóle nie ma, niż wymiana istniejących. Kwestia bezpieczeństwa, nie prawdaż? Dla innych kasa też się musi znaleźć.
  Nie chodzi mi o kwestię samego premiera, tylko kłamczuszka w sprawie infrastruktury drogowej o której tak się rozpisujesz. I nie OPS, tylko OSP- czytaj: Ochotnicza Straż Pożarna.
  Słowo "bzdury" dotyczy kwestii upolityczniania przez Ciebie (a nie przeze mnie) sprawy budowania chodników. To jest właśnie bzdura. Buduje się wtedy, kiedy są na to pieniądze. Powiat na wybory nie dostaje dodatkowej kasy, zwłaszcza że jest "nie z tej opcji", nie mieszaj.

  8 1
 • 22 lis 2018

  Ja upolityczniam? A kto wymyśla bzdury o budowaniu chodników właśnie przed wyborami? I jeszcze to celowe wstrzymanie. Przypompomnij sobie osuwisko na drodze po ulewach, usunięte w pierwszej kolejności i z niezawodną pomocą chłopaków z OSP. Drogi i chodniki robione są po kolei w całym powiecie. U nas też trzeba było trochę poczekać. Nie da się wszystkiego na raz, bo to się wiąże z kasą. Ciężko to zrozumieć? Na to, co piszesz nie trzeba argumentów, wystarczy zacząć myśleć i patrzeć wokoło.
  Chodzi o premiera, który przed wyborami twierdził, że przed rokiem 2015 nie było dróg i mostów.

  12 6
 • 22 lis 2018

  Woda, ścieki, kanalizacja, podatki to domena gminy, czyli burmistrza- skoro o tym nie wiesz. A co do powiatu, to jakoś dużo inwestycji jest realizowanych na bieżąco, co da się zauważyć. Jest na czwartym miejscu w Polsce. Czyli powiat umie się zatroszczyć o finanse i bardzo dobrze się rozwija. A zadłużenie dotyczy gminy.
  http://gazeta.myslenice.pl/powiat-myslenicki-czwarty-w-ogolnopolskim-rankingu-powiatow-w-2017-roku
  Poza tym pieniądze nie są rządowe ani sejmiku, tylko nas wszystkich. Więc dlaczego miałyby być rozdawane jedynie samorządom pisowskim? Samowolka? To jest prawnie i sprawiedliwie???

  17 12
 • 22 lis 2018

  Niestety, zdaje się, że lepiej nic nie robić, bo skoro przez te kadencje tak wiele zostało zrobione (za pieniądze nie pozyskane przez posła) a i tak malkontenci narzekają, to przynajmniej ich narzekanie miałoby prawdziwe podstawy. Polityka żadnej pracy nie doceni, uprzedzenia biorą górę. Szkoda gadać.

  19 6
 • 21 lis 2018
  Mądrala napisał/a:

  No to teraz czekamy na awans dla pani Ambroży .Chyba się przysłużyła i zasłużyła.

  KsiadzROMAN napisał/a:

  kurde ze ja zem plakato wyborczego se na pamientke nie skitrol i w rame przyozdobil

  cygnus napisał/a:

  Ten chłop chyba nigdy nie odklei tyłka od stołka.

  bzzy napisał/a:

  Niebywała jest kariera tego Dyzmy :D

  INTELIGENCJA rusza do akcji. Wobec tak błyskotliwych wypowiedzi, żadna dyskusja nie ma sensu. Trzeba zachować kulturę mimo takiej sztuki. A kogo to są wyborcy???

  21 16
 • 21 lis 2018

  Mało wiesz. "Obiecany" chodniki przy drogach powiatowych są realizowane podczas całej kadencji rady. Tak jest od lat. Ci, którzy tam jeżdżą, widzą to. Ale skoro musisz siać propagandę typu premiera Mateusza, to czyń co kazali.

  34 16

"Dobra zmiana" PiS

Burmistrz Jarosław Szlachetka złożył ślubowanie. Czy uda mu się zrealizować swój program?

 • 20 lis 2018

  Na szczęście jest wielu innych współpracowników, którzy nie tracą pracy i nie czują się podporządkowani. Po prostu robią swoje. A decyzje o swoim życiu podejmują wraz z rodziną a nie z narzucenia. Teoria Mądrali jest teorią Mądrali. A o faktach najlepiej porozmawiać z samą zainteresowaną. Ona też ma swoje zasady. I na pewno nie jest to droga, którą obierasz. Na szczęście nie. A skoro podczas głosowania zdecydowała tak a nie inaczej i na fb wyjaśniła pewnym osobom swoje stanowisko, to oznacza, że nie musi się niczego obawiać. Ma swoje zdanie i to jest ok. I to mnie przekonuje a nie bajeczki osób trzecich. Tyle.

  12 8
 • 19 lis 2018

  Uwaga! Powstaje nowa teoria sPiSku według sfrustrowanej "... zmiany". Czyżby ktoś się obawiał starosty, jako gracza, którego taktyce nie jest w stanie dorównać? Hmm, tylko jakoś trudno uwierzyć, że którykolwiek pracownik starostwa dałby się namówić na bycie pionkiem w grze. Luna i Mądra... cieniutka ta teoria. Tym bardziej, że Pani Ambroży nie jest osobą, która pozwoliłaby sobą manipulować. A i starosta nie zniża się do takiego poziomu działania. Zdaje się, że kto inny wydaje polecenia rezygnacji z fuchy w stolicy na "fuchę" w miasto- gminie. To jest dopiero gracz! Chociaż niskiego wzrostu. Proponuję wymyślić coś lepszego i na jako takim poziomie.
  Przy okazji... Pozdrowienia i gratulacje dla Pani Grażyny!

  14 7

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka burmistrzem Myślenic

 • 26 paź 2018

  Piszesz bzdury. Już widzę jak ludzie się zwalniają. Funduj sobie premie ze swojej kasy, bo przecież tak mało tam w stolicy zarabiają a Tobie się poprawilo. Z tym zyskiem też przesadzasz. A ja pracuję w budżetówce, więc co sądzisz o moim pracodawcy?????? Czy z sympatii ludzie pikietują i protestują pod Sejmem i ministerstwami? Zacznij samodzielnie myśleć a nie wybiórczymi przekazami od Kurskiego.

  7
 • 26 paź 2018
  Vivaldi napisał/a:

  ......
  Jak można temu zaradzić? Zaczynając od Twojej pracy. Pracujesz ciężko, prawdopodobnie solidnie a na premie nie masz co liczyć. To dlaczego liczysz czyjeś premię, czyjeś pieniądze? Pomyśl o sobie będzie Ci łatwiej.

  Tak właśnie myślę o sobie i zastanawiam się, jak ktoś mówiący o pokorze, bierze po dwóch latach premię 65- 75 tyś. mówiąc, że się należało. Mnie po ponad 20-tu latach się nie należy, ale z moich pieniędzy nie ma problemu komuś fundować. Bez mojej zgody. A gdybym mogła zadecydować, że moja część ma być oddana i przeznaczona na ratowanie życia takim Stasiom z nowotworem? Czy ktoś by się liczył z moim zdaniem? Wątpię. Nie robię z siebie ofiary, robią to ci, którzy obiecywali tzw "dobrą zmianę". Ja dalej sobie pracuję i obserwuję jak się manipuluje propagandą. A co do tych, którzy zarabiają 2 tyś.... mają się przebranżowić? No to kto wykona ich pracę za te 2 tyś.? Bo o podwyżkach ani mru mru.
  I jeszcze co do obietnic... Tak. Pis obiecywał cuda. I co??? Za 500+ też kiedyś słono zapłacimy. Zobaczysz.

  5
 • 25 paź 2018

  Niezła paplanina wraz z wszczepionym słownictwem typu: koryto, karawana, psy,... Nie narzekam, tylko stwierdzam fakty. Owszem, biorą mi moje pieniądze, które miały być przeznaczone np. na darmowe leki dla moich schorowanych rodziców, na poprawę służby zdrowia (jak wiesz, ciągle są akcje zbierania kasy na ratowanie chorych dzieci), na podwyżki dla emerytów, benzyna poszła w górę a za nią podwyżki cen, itd. To są przykłady blisko mnie... A podwyżka leku na raka piersi ?! I dla kogo poszły moje pieniądze? Dla biznesmena z Torunia, któremu daleko do prawdziwej posługi kapłańskiej, na horendalne premie po zaledwie dwóch latach tzw. pracy, na "miesięcznice", itd. Tobie przybyło, ale innym ubyło. I nie wszyscy kradną, więc nie obrażaj ludzi. Patrzysz na nich swoimi kategoriami. Nie biorę 500+, mam ciężką i odpowiedzialną pracę, ale o premii mogę pomarzyć. Więc jeżeli słyszę czcze obietnice a potem widzę rzeczywistość, to zastanawiam się ile warte jest słowo tych "sprawiedliwych". A jeszcze słuchając bzdur o nieistniejących drogach i mostach, albo o wkopywaniu kamieni węgielnych pod drogę, która już jest w budowie od dwóch lat... I Ty mi mówisz o frustracji??? Otóż nie, nie jestem frustratką, pracuję uczciwie, nie kradnę, nie poprawiła się moja sytuacja, brak czasu dla rodziny, nie jestem przy korycie, nadal czekam w długich kolejkach do lekarzy specjalistów. Propaganda wszechobecna, że jest super, mnie i wielu ludzi nie dotyczy. Tak, wkurzam się, że moje pieniądze idą nie tam gdzie trzeba, gdzie są prawdziwe potrzeby. Jednak kiepski z Ciebie obserwator. Tobie dano, bo innym zabrano. Tym, co się nie mogą obronić. Ale o tym propaganda ani słowa....

  Niezła paplanina wraz z wszczepionym słownictwem typu: koryto, karawana, psy,... Nie narzekam, tylko stwierdzam fakty. Owszem, biorą mi moje pieniądze, które miały być przeznaczone np. na darmowe leki dla moich schorowanych rodziców, na poprawę służby zdrowia (jak wiesz, ciągle są akcje zbierania kasy na ratowanie chorych dzieci), na podwyżki dla emerytów, benzyna poszła w górę a za nią podwyżki cen, itd. To są przykłady blisko mnie... A podwyżka leku na raka piersi ?! I dla kogo poszły moje pieniądze? Dla biznesmena z Torunia, któremu daleko do prawdziwej posługi kapłańskiej, na horendalne premie po zaledwie dwóch latach tzw. pracy, na "miesięcznice", itd. Tobie przybyło, ale innym ubyło. I nie wszyscy kradną, więc nie obrażaj ludzi. Patrzysz na nich swoimi kategoriami. Nie biorę 500+, mam ciężką i odpowiedzialną pracę (nie jest to koryto), ale o premii mogę pomarzyć. Więc jeżeli słyszę czcze obietnice a potem widzę rzeczywistość, to zastanawiam się ile warte jest słowo tych "sprawiedliwych". A jeszcze słuchając bzdur o nieistniejących drogach i mostach, albo o wkopywaniu kamieni węgielnych pod drogę, która już jest w budowie od dwóch lat... I Ty mi mówisz o frustracji??? Otóż nie, nie jestem frustratką, pracuję uczciwie, nie kradnę, nie poprawiła się moja sytuacja, brak czasu dla rodziny, nie jestem przy korycie, nadal czekam w długich kolejkach do lekarzy specjalistów. Propaganda wszechobecna, że jest super, mnie i wielu ludzi nie dotyczy. Tak, wkurzam się, że moje pieniądze idą nie tam gdzie trzeba, gdzie są prawdziwe potrzeby. Jednak kiepski z Ciebie obserwator. Tobie dano, bo innym zabrano. Tym, co się nie mogą obronić. Ale o tym propaganda ani słowa....
  I jeszcze jedno, masa ludzi nadal zarabia 2 tyś. i mniej. Spójrz ponad swoje korytko.

  10
 • 25 paź 2018

  Z moim umysłem jest wszystko ok. Natomiast Ty gadasz jak propaganda z TVP. Włącznie z obrażaniem rozmówców. Co do poprzedniej i obecnej władzy, nic się nie zmieniło. Jedni i drudzy doją podatników ile się da. Przy czym właśnie obecnie rządzący rozwalili własny kraj dzieląc go na dwa wrogie obozy, czyli lepszy i gorszy sort. O konstytucji nie wspomnę. Naszą kasę też dzielą jak im pasuje, byle im się opłacało. Nawiązujesz do Europy? A dlaczego nie odniosłeś się do mojej wypowiedzi? Przeczytaj sobie jeszcze raz. Czy uważasz, że sobie to wymyśliłam? W którym miejscu? Dodam dzisiejszy kolejny wypadek kolumny B. Szydło.

  Bagietko, jesteś(cie) wzorem wyrażania nienawiści do "niepisowców", więc daruj sobie swoją tzw. argumentację.

  15
 • 24 paź 2018

  Łatwizna, wygodnictwo, proste dobra... No fantastycznie charakteryzujesz swoją formację. A któż to jeździ służbową limuzyną z pełną ochroną... nie za swoje? Kto robi przelewy naszych pieniędzy do Torunia, nie ze swoich? Kto obiecywał skromność i pokorę a potem... "nam się po prostu należało"? Komu nieroby jedzą z ręki za 500+? (pomijam tych, którzy pracują). Kto i za co objął wysokie stanowiska Orlenu, PZU, TVP itp.? Jakież to są górnolotne ideały! Jakie "kręgosłupy"! To są złamania za garść miedziaków......

  18 2

Wybory Samorządowe 2018: Mocna końcówka kampanii. Poseł odpowiada na film internauty

 • 19 paź 2018

  Zakłamany atak? w oparciu o dokumenty z kancelarii Sejmu? To tam podają informacje zakłamane? Może ktoś mi wyjaśnić? Bo poseł tego nie zrobił.

  67 62

Staś jest nasz: Chłopiec wrócił do Polski po leczeniu w Niemczech

 • 7 paź 2018

  Zdrówka dla Stasia i siły dla całej Rodzinki!!!

  20

Myślenice: Kto załatwił pieniądze na szpital? Awantura wokół dotacji na remont [WIDEO]

 • 6 wrz 2018

  Madralo, czy to są pieniądze posła, żeby sobie nimi dysponował jak mu się podoba? Coś ci się pomieszało, albo propaganda za daleko poszła. To nie jest transfer zawodników piłki nożnej. Tu chodzi o nasz szpital, który leczy chorych ludzi. A kasa nie jest własnością partii rządzącej. Pieniądze zostały pozyskane w konkretnym celu i są bardzo dobrze wykorzystywane. Natomiast cyrki były za ogrodzeniem szpitala.

  24 35
 • 6 wrz 2018
  turysta 56 napisał/a:

  Pytanie do Pana Starosty Tomala Józefa na ile jest zadłużony szpital ?

  A może inne pytanie.. Kiedy PiS dotrzyma obietnic w sprawie naprawy służby zdrowia? Bo to, że nasz szpital jest od wielu lat systematycznie remontowany, uważam za super sprawę. A każda inwestycja generuje długi. Chcesz wiedzieć idź i zapytaj dyrektora. Myślę że to żadna tajemnica. Wystarczy odrobina ruchu w kierunku szpitala i zaspokoisz swoją ciekawość.

  34 46

Myślenice: W tym roku przebudują most na Rabie i ulicę Zdrojową

 • 6 lut 2018

  A! To ty tak wymachwałeś!!! Nie chodzę na wiece, bo jak sam mówisz, tam jest chamstwo (z dwóch stron) , którego się nauczyłeś. Kibice ok, wy trzymacie z kibolami. Nie ładnie... i te race... JĘZYK! Popraw JĘZYK!!! Na wiecu się przyda. I trochę pokory "człowieku bez skazy". Tyle ode mnie

  22 24
 • 6 lut 2018

  Moja relacja całościowa z wielu różnych tv (tak się zaparliście na ten tvn). Twoja z TVP po przeróbkach. Jeszcze raz powtarzam: JĘZYK "KATOLIKU", JĘZYK, JĘZYK, (polecam herbatkę z melisy, na zdrowie).
  Dalej już ciągnij sobie sam ten temacik w oparciu o swoją jedyną NIE WYBORCZĄ TVP.

  22 24
 • 6 lut 2018

  Pod klasztorem "modlący" się katolicy wołają RAUS do stojących obok, marsz niepodległościowoców z racami i hasłami rasistowskimi, celebrytka Krystyna z hamskimi odzywkami, uczestnicy miesięcznic wyma*****ący pięściami i z nienawistnym słownikiem podczas modlitw. Kpisz sobie Rutger. Mały zakres wiedzy. To o czym piszesz ma miejsce ale z OBYDWU STRON. Wojna polsko- polska jest dwustronna. Posły osły z opozycji poprzedniej kadencji też podobnie głosowali. Punk widzenia zależy od punktu siedzenia. Polityka jest polityką. I to dlatego Ojciec Święty się może w grobie przewracać. Najgorzej jest się podszywać pod katolików a jednocześnie nawoływać do nienawiści wobec rodaków. Jesteś zakłamany i niedoinformowany. Trochę pokory "katoliku" i jeszcze raz proponuję, poczytaj swój pisemny przekaz językiem "miłości", bo "człowiek człowiekowi wilkiem" już było i co narobiło? Czytaj siebie. Dużo czytaj i zobacz co piszesz. A w człowieku zobacz człowieka a nie wpojoną ci totalną opozycję, bo w końcu się pogubisz. Poczytaj też JP II- same mądrości bez słowa nienawiści.
  Myślę że cokolwiek powiesz jeszcze, będzie to to samo, więc szkoda czasu dla ciebie.

  22 24