Myślenice. Budżet Obywatelski z zaległościami. Doskwiera mu inflacja. Jak przekonać do niego mieszkańców?

 • 22 maj

  Przecież panujący ogłaszał przed wyborami, że jeżeli jego wybiorą, to od swoich popłynie do gminy więcej kasy. A tu się okazuje, że swoi go zawiedli. Teraz, kiedy obiecują 800+++++, to już nie będzie szans, tylko tłumaczenie się inflacją, którą sami napędzili.
  I zgadzam się z @mirekm, że zamiast wypełniać obowiązki gminne z gminnej kasy, będą tu wykorzystywać pieniądze z budżetu obywatelskiego. A to nie jest zgodne z ideą tego budżetu. Niezaradność jwp spod zegara bije coraz bardziej po oczach. Wszystkie koncepcje upadają.

  18

Szpital w Myśleniach. Oddział wewnętrzny przeszedł modernizację. Rocznie trafia tu 2000 pacjentów

 • 12 maj

  NFZ. Musi zaoszczędzić na nowe siedziby, bazy "szkoleniowe" i samochody dla swoich.

  17 1

Przedszkole na Zarabiu

 • 26 kwi
  Obywatel C napisał/a:

  Wracając do tematu:

  Cytat z programu wyborczego kandydata na Burmistrza Myślenic-Jarosława Szlachetki. 2018 rok:
  "Więcej dla rodzin

  Problemem w naszej gminie jest brak wystarczającej ilości miejsc w żłobku oraz gminnych przedszkolach. Dlatego deklaruję budowę nowego przedszkola z funkcją żłobka. Remont obecnego żłobka lub w ogóle jego budowę od podstaw. Modernizację istniejących przedszkoli taka aby powiększyć bazę opiekuńczo-wychowawczą dla najmłodszych."

  Jak to mówią: Wyjątek potwierdza regułę. Więc widocznie dla potwierdzenia obietnicy musiał zrobić ten wyjątek. No i będzie możliwość nowej koncepcji odnośnie działki. Może hasło "więcej dla rodzin" się w niej zmieści. A w jaki sposób, to już koncepcja pokaże.

  15

Myślenice. Wjeżdża na rondo jakby miał pierwszeństwo. Wszystko nagrała kamera innego kierowcy

 • 19 mar

  No tak. Dla takich powinno się budować ronda ze specjalną instrukcją obsługi. Ewentualnie pan/pani w kamizelce odblaskowej powinni takiego szofera przeprowadzić przez rondo, wstrzymując ruch.

  37 3

Myślenice. Z dzieckiem na ręku prosi o pieniądze. Kiedy kobieta wyciąga portfel, podbiera z niego banknoty. WIDEO

 • 10 mar

  Był kiedyś artykuł, że niektóre żebrzące matki faszerują swoje malutkie dzieci lekami, po których te dzieci przez cały dzień "pracy" śpią. Mam nadzieję, że policja sprawdziła stan tego dziecka. Strach pomyśleć, jakie życie je czeka..........

  44

Myślenice. Dobudowali dodatkowe skrzydło w liceum. Teraz myślą o sali sportowej, ale nie wszystkim się to podoba

 • 13 lut

  Starostwo zakończyło kolejną inwestycję. Pech. Jak to się mogło stać?! Czyżby Pan Jan inwestycjom bez koncepcji i przetargom bez unieważnienia mówił stanowcze NIE ?!
  Ja się cieszę, że moja dawna szkoła się rozbudowuje, zwłaszcza z myślą o niepełnosprawnych (z resztą inne też po kolei). Ale mieszać trzeba, taka funkcja. Niech jednak posłucha swojego ministra, który zapowiada duuuże zwolnienia nauczycieli, bo podobno idzie niż uczniowski. Wtedy w szkole radnego będzie więcej luzu. I sprawa załatwiona. Tanio.

  43 9

Myślenice. Co dalej z budową tężni solankowej? – pytacie. „Musieliśmy się wycofać z tej inwestycji”

 • 10 lut

  Jak to było? "Damy radę!!!" Miało być dużo kasy od swoich dla społeczeństwa a jest odwrotnie. I póki co, inwestycje-obiecanki padają jak muchy. Dawać Kowalskiego z brawami!

  24

Myślenice."Na SOR jest dramat, kiedy w końcu będą mniejsze kolejki?". Starosta odpowiada na wasze pytania

 • 1 lut

  Co znaczy "bez mała dwadzieścia lat nie poprawić sytuacji myślenickiego szpitala" ? Że dług, ale po całkowitym remoncie i poprawie warunków dla chorych? A może lepiej byłoby odwrotnie? Jakikolwiek rząd jest przy władzy, to służba zdrowia leży. Ludzie we własnym zakresie zbierają miliony na leczenie a NFZ sobie robi jałmużnę. Z tego co wiem, obecny starosta nie 20 ale 13 lat jest na stanowisku. I w tym czasie szpital przeszedł kapitalny remont. No rzeczywiście trzeba mieć tupet. Lepiej byłoby sypać koncepcjami i czekać na łaskę ministrów zdrowia od maseczek, respiratorów i broni. Szkoda, że obecnemu posłowi się nie udało zarządzać tą super dochodową placówką. Byłaby wtedy z najwyższymi standardami (jak pewien hotel) i ani jednego sprzętu z czerwonym serduszkiem. No szkoda!

  12 6
 • 31 sty

  Tak. Tylko w takim razie, skoro służba zdrowia jak zwykle kuleje, to tylko prywatne leczenie pozostaje? A gdzie ta słynna misja dla człowieka? Nie mówię, że za darmo, czy za marne grosze mają pracować. Ale skoro wiadomo jak jest z pensją lekarzy w państwowej służbie zdrowia, to mają wszyscy się przenieść do gabinetów prywatnych, zamiast walczyć o swoją branżę? Co w takim razie z osobami, których nie stać na takie leczenie? Nie każdy jest Kaczyńskim z pełną obsługą. Żal mi tych, którzy się nie mogą leczyć, bo ich nie stać a terminy odległe. "Dobra zmiana" miała to zmienić i co? Jakie jest wyjście z tej sytuacji? Może czas, żeby rząd spełnił swoje obietnice, bo hasła były piękne a kolejki rosną zamiast maleć.

  22 4
 • 31 sty

  Myślę, że ta dyrekcja nie ma wyjścia. Może przytoczę tu sytuację z pewnego dnia na sorze. Po godzinie 14ej rośnie liczba oczekujących, bo lekarz dyżurny nie przyszedł do pracy i nie odbiera telefonu. Inni lekarze nie chcą przyjść, bo się nie opłaca a dużo pracy. My siedzimy i czekamy. Dyrektor chodzi wkurzony, bo nie może znaleźć zastępstwa a ludzi przybywa. Pielęgniarka (chyba z chirurgii) na pytania nie odpowiada, albo odburkuje, że nie za te pieniądze (druga jej przytakuje). A na to jeden pecjent, że chciałby mieć tak jak ona podstawę wypłaty 6000+. Wtedy pani sobie poszła obrażona (nie zaprzeczyła). I bądź tu mądry!
  Za żadne pieniądze nie chciałabym piastować takiego stanowiska.
  Myślę, że gdyby po następnych wyborach szef Dandela przejął władzę, wszystko chodziłoby jak w zegarku. A ponieważ jest to bardzo wątpliwe, więc raczej likwidacja i problem z głowy (jak niestety w wielu polskich szpitalach).
  Dodam tylko, że nie chcąc generalizować, jest kilka życiowych i kompetentnych pań pielęgniarek na sorze. Kto był, ten wie jak jest.

  30 5

Myślenice. Być, albo nie być dla Przedszkola Samorządowego nr 3. Czy radni poprą zamiar jego likwidacji? Dzisiaj głosowanie

 • 29 sty

  Szkoły likwidują, przedszkola też zaczynają. Dobrze, że szpital im nie podlega. Bo przecież nie generując zysków, byłby na odstrzał. I radź sobie szary człowieku. Nieudolność zatacza coraz większy krąg.

  6
 • 27 sty

  Albo takie pytanie: Ile np. w skali roku kosztuje etatowy fotorgaf i opłaty na gminne media propagandowe? Niby garstka (tak jak przedszkolaków) a jakie koszty? Kwestia korzyści i dla kogo. Ta garstka rodziców, też płaci podatki do gminy. Więc niech włodarze działają na korzyść a nie wręcz przeciwnie. Wypadałoby się nauczyć pisać programy, czy projekty pozyskiwania funduszy na niezbędne potrzeby (społeczne) podatników a nie powtarzać, że NIE MA!

  18
 • 27 sty

  Racja pisorg. Poza tym, kandydat na burmistrza obiecywał, że dużo pieniążków może zdobyć, bo jego partia jest przy władzy. A kończy się na likwidacjach, lub zgłaszaniu potrzeb placówek podległych gminie (np. właśnie przedszkola) do budżetu obywatelskiego, co nie powinno mieć miejsca. Tak się kończą koncepcje nieudolności. Może burmistrz zaprezentuje konkretny stan wolnych miejsc w konkretnych przedszkolach. Albo zleci to swoim pomocnikom. Choć tyle dobrej woli niech wykaże. To on jest dla społeczeństwa a nie na odwrót.
  I nadmieniam, że nikt mnie nie opłaca i nie wydaje zleceń. Nie mam "zaszczytu" podlegać jwp.

  18 1

Myślenice. Głosowanie nad zamiarem likwidacji przedszkola nie doszło do skutku. Punkt wypadł z obrad, ale to nie oznacza końca sprawy

 • 29 sty

  I rozdawać drożdżówki protestującym, jak za dawnych lat.

  8

Myślenice. Gmina po raz drugi ogłasza przetarg na budowę trzeciej niecki krytego basenu

 • 17 sty

  Gmina pobiera podatki a starostwo (z tego co wiem), nie. Gmina pobiera parkingowe a starostwo nie. Gmina nie finansuje tak dochodowej firmy, jaką jest szpital a starostwo tak (z mierną pomocą nfz- jak i w innych szpitalach, które kończą tak dochodową działalność i "gaszą światło" na zawsze). Powiat obejmuje trochę wieksze terytorium do utrzymania niż ta super dochodowa gmina (na oko widać również różnicę w szerokości i długości dróg powiatowych i gminnych- patrz: utrzymanie). Przy samych koncepcjach i braku inwestycji wiadomo, że dług gminny lekko zmaleje, natomiast potrzeby zwykłych ludzi, karmione jedynie koncepcjami wzrosną. Ale to jest pikuś, bo gospodarz i świta zawsze sobie poradzi. A dla nas pozostaje słynna micha ryżu i wygaszanie obietnic. Na szczęście coraz więcej ludzi staje się świadomymi robienia koncepcji z mózgów.

  https://miasto-info.pl/myslenice/29539,skrzyzowanie-na-osiedlu-tysiaclecia-ma-pol-roku-trwa-usuwanie-awarii-uzbrojenia-podziemnego.html
  Dług maleje, straty rosną= nowa koncepcja!

  26 1
 • 17 sty

  Tak się panowie czepiali o przetarg na odśnieżanie a teraz sami zbierają kolekcję nieudanych przetargów. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia? A gdzie są teraz słynni komentatorzy od zegara? Tworzą nowe koncepcje koncepcji? To może zaproponują suche baseny. Tylko żeby się kolorowe kulki nie kojarzyły ze zjawiskiem tęczy!

  38 1

Krzyszkowice. Zerwany przez powódź most nad Głogoczówką według zapowiedzi będzie… ale nie teraz. Z tymczasowego można korzystać jeszcze pół roku

 • 30 gru 2022

  Wianuszek niespełnionych obietnic się powiększa. Ciekawe, co na temat nieudanego przetargu napisze Hemingway i s-ka.

  24 6

Myślenice. Linia miejska nadal będzie wozić mieszkańców w 2023 r. Autobusy pojadą też do Poręby

 • 30 gru 2022

  Jaka postkomuna? Ciągle te same propagandowe zwroty...
  Nie chodziło o rządy. Wtedy busy zaczęły być wygodniejsze i popularniejsze, bo zatrzymywały się na prośbę pasażerów w dowolnych miejscach. Były więc bardziej obłożone niż autobusy, dlatego te drugie mając mniej pasażerów, nie zarabiały tyle, ile wcześniej. I to nie tylko w Myślenicach. Taki był wybór ludzi. Wygoda na tamte czasy. Poza tym panowie kierowcy z PKS czuli się takimi władcami, że szkoda gadać. Ich widzi mi się decydowało, ilu pasażerów wezmą, mimo że nie raz były jeszcze wolne miejsca. Na ich nieszczęście przegrali z busiarzami. A potem zachęcali i byli mili do przesady. Za późno.
  Popytaj ówczesnych uczniów dojeżdżających do szkół.

  27 8

Starosta o odśnieżaniu dróg: „Wszyscy są już wybrani, na wszystkie zadania. Od tego tygodnia wszyscy mają jeździć i tyle”

 • 1 gru 2022

  Powiedz to radnemu z Krzyszkowic, który ciągle narzeka w mediach, że starostwo daje za mało na OSP i udowadnia, jak wiele daje gmina.
  Jednak nadal uważam, że te służby są warte wsparcia- takiego, na jakie stać dany samorząd. Zwłaszcza przy efekcie "dobrej zmiany".

  19
 • 30 lis 2022

  Oj, słyszałam, słyszałam (jak każdy) o tych nagrodach i limuzynach rządowych, o dotacjach dla toruńskiego bossa a ostatnio o grubej podwyżce dotacji dla tvpis, etc. Moje wyplute żyły też na to poszły. Ale "dla każdej straży, które nieaja gdzie jeździć", nie żałuję, bo co jakiś czas ich słyszę i wiem, jak ciężką robotę odwalają... w każdym sezonie.

  22 1
 • 30 lis 2022

  To nie jest odpowiedź na tylko jedno pytanie. Na sesji online (na chwilę włączyłam) jeden radny sypał pytaniami, ale chyba nie rozumiał odpowiedzi. Więc się nie dziwię reakcji. Natomiast zastanawiam się, czy wszyscy radni mają orientację w kwestii finansów gminy, czy powiatu, bo dużo wymagają, ale nie dają konkretów, skąd na to kasę. (Coś tak jak dzieci: mamo kup, bo ja chcę. A skąd pieniążki?). Skoro przetarg przyniósł oszczędności (są przecież jeszcze inne potrzeby), to znaczy, że się opłacało. Drogi i tak były odśnieżane z podobnym skutkiem jak niektóre gminne. Wiem, bo wtedy jechałam.
  Fajnie by było, gdyby radni oprócz wymagań (co jest zrozumiałe), mieli obowiązek w ramach swojej pracy w samorządzie pisać jakieś projekty pozyskiwania funduszy, tak jak to jest w różnych firmach...
  W końcu za coś biorą diety.

  26 4

"Dobra zmiana" PiS

 • 27 lis 2022
  Adamos napisał/a:

  Czy drogi powiatowe były dobrze odśnieżone? Czy wszystkie drogi powiatowe były przejezdne? NIE! Więc uważam że ktoś z powiatu też powinien odpowiedzieć za zaniedbania w tym zakresie. Czytaj ze zrozumieniem.

  Tak samo były przejezdne, jak te miejsko- gminne (szkoda, że nie wszystkie sprawdziłeś, na szczęście udało się bez "dzwona"). Ciekawe, jak to rozliczysz.
  A swoją drogą, odnośnie finansów gminy i powiatu (pamiętam, że już było to podejmowane na forum), to jak sądzisz? Kto ma większe możliwości przy przetargach- gmina, która ma dodatkową kasę z podatków i opłat parkingowych oraz mniejsze powierzchnie dróg (co widać gołym okiem), czy powiat, który nie pobiera takich opłat, co zdaje się ma wpływ na kwoty przetargu? I co roku ten sam problem powraca. Teraz, kiedy super rząd załatwił finanse państwa, sytuacja się nasila. A miało być tak pięknie. Szkoda, że nie mogę rozliczyć tych, którzy "zadbali" o to, żebym sobie mogła kupić np. masło za 8- 10 zł., zamiast jak dawniej za 3-4 zł. O ogrzewaniu nie wspomnę. Nie ten temat? Ten. Jeżeli mowa o rozliczaniu za zaniedbania (przekaz, że winny Tusk i unia, to kpina).
  Rozumiem jednak, że musisz drążyć temat z wiadomych powodów.
  (Nadmieniam, że nie pracuję w powiecie (nie moja branża) i nie jest mi po drodze z żadną partią, jednak obecnie panująca jest największą porażką od wielu dekad, co się odbija na moim-i nie tylko- budżecie domowym).

  13
 • 27 lis 2022
  Adamos napisał/a:

  Zimowym utrzymaniem dróg wojewódzkich na terenie Gminy i Miasta Dobczyce zajmuje się bezpośrednio Rejon Dróg Wojewódzkich w Myślenicach ul. Drogowców 2.

  Tak przeczytałem na stronie UG Dobczyce i dalej jestem za tym aby za takie zaniedbania ktoś powinien być odwołany ze stanowiska i tak samo odpowiedzialny ktoś za odśnieżanie w Powiecie myślenickim też powinien odpowiedzieć. Opady śniegu były zapowiedziane więc nic nie powinno nikogo zaskoczyć a jeżeli w powiecie nie rozstrzygnęli jeszcze przetargu to jest czyste zaniedbanie i jak najbardziej ktoś powinien zostać odwołany za niekompetencje w pracy jako urzędnik państwowy.
  Nie jestem nerwowy więc nie musisz mnie uspokajać, udało mi się dotrzeć do domu i cieszę się że nic się nie stało poza paroma nerwowymi sytuacjami na drodze ale musisz uspokoić panów Prawicowca i T-34 bo chyba już z nerwów pogryźli klawiatury i ich wpisy są coraz bardziej agresywne i przesycone wulgarnością.

  Strona U.G. Dobczyce... Czytaj ze zrozumieniem:
  "DROGI WOJEWÓDZKIE
  Zimowym utrzymaniem dróg wojewódzkich na terenie Gminy i Miasta Dobczyce zajmuje się bezpośrednio Rejon Dróg Wojewódzkich w Myślenicach ul. Drogowców 2."
  Powtarzam: Rejon Dróg Wojewódzkich... (a nie powiatowych) z siedzibą w Myślenicach na Drogowców 2.
  No to kto ma być odwołany???

  11
 • 27 lis 2022
  Adamos napisał/a:

  A mnie bardziej denerwuje że opady śniegu spowodowały paraliż drogi pod Borzętę a włodarze związani z PO nawet jeszcze nie zdążyli przetargu rozstrzygnąć. Za takie coś powinni odpowiedzialnych odwołać ze stanowiska.

  No to musisz odwołać wojewodę, bo to jest, jak zapewne wiesz, droga wojewódzka a nie powiatowa. Czy ta informacja sprawi, że będziesz się mniej denerwować?

  12
 • 26 lis 2022
  Prawicowiec napisał/a:

  "Ja wam mówię: jest dobrze,
  Jest dobrze, jest dobrze,
  Ale nie najgorzej jest"

  A będzie coraz lepiej:
  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0nBzKB7muR1NaEvvpEq5B3VcKxJAQ2gKB3TpwrXLK7ejU9rpyZGSMtvfcg8b6gjtEl&id=100013123182530

  5 1