Jestem założycielką Teatru w Stodole.Od 5 lat dla Was gramy i tworzymy. Nasza dewiza to być i żyć dla innych przez wspólną pasję.W zespole są ludzie o dobrych sercach i pracowitych dłoniach. Chcemy być potrzebni.
Wolontariusze zebrali 600 ozdób choinkowych
Kultura 7

Wolontariusze zebrali 600 ozdób choinkowych

Wolontariusze akcji Nie każde łóżeczko musi być białe oraz aktorzy Teatru w Stodole, zbierali bańki na choinkę, która stanie w grudniową noc przed wejściem głównym w Krakowie –Prokocimiu

MIKOŁAJ DLA DZIECI Z PROKOCIMIA I NASZEGO SZPITALA

 • Dorota Ruśkowska 28 lis 2013

  Można z nami pojechać do Prokocimia i rozdawać z nami prezenty,jesli jest się zdrowym.Zaczynamy załadunek o 7.30 ranow Myślenicach,dotrzemy na 8.30 przepakowanie na wózki i 4 godzinny obchód po oddziałach.Zapraszamy.Każde zdrowe i chętne ręce mile widziane.Pozdrawiam.

  12

Pokaz filmu "Ich Troje" zobaczyło 400 osób

 • Dorota Ruśkowska 11 gru 2011

  [quote=KoJot] Dorota Ruśkowska napisał/a: KoJot napisał/a: Jak widać niektórzy aktorzy grający w filmie nawet nie wiedzieli że będzie on wystawiany na pewno jest im teraz bardzo przyjemnie czytając artykuł o filmie w który choć troszkę serca wsadzili.. Widać polityka Teatru w stodole nie jest do końca precyzyjna skoro nie wszyscy grający dostają zaproszenie a podobno takie dla nich były przygotowane :) no cóż dodam jeszcze że niektórzy aktorzy dowiadują się od obcych ludzi że nie istnieją już w rubrykach zespołu czy też ktoś inny jest od nich lepszy (a podobno każdy w zespole ma być równy i traktowany na tych samych zasadach) nie będę wymieniał nazwisk ponieważ było by to niedorzeczne ale jest mi przykro pisać te słowa bo moja współpraca z Panią Dorotą (przynajmniej tak mi się wydawało) była owocna. Kończąc wypowiedz dodam że zawsze służę pomocą podczas akcji charytatywnych czy też tym co będę w stanie pomóc załatwić :)

  Pozdrawiam

  Radosław Skałka
  Radku
  Pamiętasz jak wystawiłeś zespół przed premierą "Pojmania konfederatów w Nowym Targu? Wiedziałeś,ze czeka prawie tysięczna widownia. Na trzy dni przed spektaklami/ grałeś główna rolę!/ przekazałeś nam wiadomość,że nie zagrasz bo wyjeżdżasz .Nie osobiście,a przez kogoś. Zafundowałeś nam stres, za który niektórzy zapłacili poważnym schorzeniem.Zawiodłeś zespól.Dobrze wiesz jakie u nas są zasady.Od tego czasu pojawiłeś sie tylko raz i to nie na probie, na krótko po powrocie zza granicy.A potem cisza,cisza,cisza.Miej pretensje do siebie,ze nie otrzymałeś zaproszenia.

  Pani Doroto nie na premiere tylko drugi spektakl nie trzy dni przed tylko tydzień (tyle ile ja miałem czasu aby sie do roli przygotować jak w końcu dowiedziałem sie że jednak zagram Tadeusza). Mówiłem Pani dlaczego nie powiedziałem tego osobiście. Muszę zarabiać na własne utrzymanie i w trakcie próby która normalnie odbywała sie w godzinach od 18 po czym zaczeła się odbywać w godzinach od 17 nie mogłem sie pojawić ponieważ pracuje i mam nad sobą szefa. Widzę że nie mogła Pani tego zrozumieć. Pisze Pani potam że nie ma Pani ze mną kontaktu... hmmm ma Pani mój telefon a napewno adres poczty internetowej więc to nie jest dla mnie argument biorąc pod uwagę to że Pani Edyta Firek chciała zabrać zaproszenia dla moich rodziców a Pani powiedziała że ma dla nich osobne a Paulinka chciała wziąść zaproszenia dla mnie i usłyszała to samo :) jest mi bardzo moło :) nie chodzi o mnie drogi "polio" moje zaproszenie dałbym moim rodzicom którzy się tym filmem interesowali, a jak byś nie zaóważył i bywał na premierach to znam Panią Dorotę i nigdy nie zapomniała nawet o statystach a to chyba pierwszy raz :)

  pozdrawiam
  Radosław Skałka [/quote]
  Przestań mnie obrażać. Doskonale Radku wiesz o czym mówie. Nie kłam.Nie kłam.

  19 19
 • Dorota Ruśkowska 11 gru 2011

  Zapraszam w styczniu.Nie umieszczę go na portalu ponieważ chcemy wysłać film na kilka konkursów. Zazwyczaj jest tak,ze taki pokaz w internecie, mógłby temu filmowi już raz na zawsze nie pozwolić zaistnieć na festiwalu.Stąd ta ostrożność.Proszę mi wierzyć, chciałabym pokazać go każdej chętnej osobie,ale jeszcze w tej chwili nie mogę. Mam nadzieję,ze uda się Pani zobaczyć go w styczniu.

  17 5
 • Dorota Ruśkowska 11 gru 2011

  I wiadomość z ostatniej chwili. Ci z Państwa,którzy są zainteresowani obejrzeniem "Pojmania konfederatów" powiadamiam,ze w połowie stycznia 2012roku,damy trzy przedstawienia jednego dnia.Wszyscy chętni będą mieli możliwość obejrzenia tego spektaklu. W poniedziałek przeprowadzę rozmowę z właścicielem sali widowiskowej i o dacie Państwa powiadomię.Nasi koledzy z Podhala chętnie u nas teraz zagrają. Cieszę się,ze będę mogła go Państwu pokazać.

  16 5
 • Dorota Ruśkowska 11 gru 2011

  [quote=gość: pan M] Pani Doroto proponuję umieszczenie całego filmu, nie tylko zwiastuna w internecie, ażeby mogło zobaczyć go jak najwięcej osób!
  Pozdrawiam [/quote]
  Proszę Pana. Z filmem mamy związane, pewne dalsze plany, dlatego umieszczenie go w całości w internecie jeszcze w tej chwili nie jest możliwe.Ale jeśli zobaczę, że zainteresowanie nim jest duże, wtedy postaram się wyświetlać go przynajmniej raz w miesiącu.

  16 2
 • Dorota Ruśkowska 11 gru 2011

  Proszę Państwa. Pragnę wyjaśnić, że kłótni nie ma. Wyjaśniłam tylko Radkowi na forum dlaczego nie otrzymał zaproszenia,ponieważ inną drogą nie mam możliwości,bo nie mam z nim kontaktu.
  Co do projekcji. Dla mieszkańców,w styczniu 2012 roku wyświetlony będzie jeden seans. Na stronie portalu miasto-info.pl zamieszczę czas i miejsce projekcji.Pozdrawiam

  20 8
 • Dorota Ruśkowska 11 gru 2011

  [quote=KoJot] Jak widać niektórzy aktorzy grający w filmie nawet nie wiedzieli że będzie on wystawiany na pewno jest im teraz bardzo przyjemnie czytając artykuł o filmie w który choć troszkę serca wsadzili.. Widać polityka Teatru w stodole nie jest do końca precyzyjna skoro nie wszyscy grający dostają zaproszenie a podobno takie dla nich były przygotowane :) no cóż dodam jeszcze że niektórzy aktorzy dowiadują się od obcych ludzi że nie istnieją już w rubrykach zespołu czy też ktoś inny jest od nich lepszy (a podobno każdy w zespole ma być równy i traktowany na tych samych zasadach) nie będę wymieniał nazwisk ponieważ było by to niedorzeczne ale jest mi przykro pisać te słowa bo moja współpraca z Panią Dorotą (przynajmniej tak mi się wydawało) była owocna. Kończąc wypowiedz dodam że zawsze służę pomocą podczas akcji charytatywnych czy też tym co będę w stanie pomóc załatwić :)

  Pozdrawiam

  Radosław Skałka [/quote]
  Radku
  Pamiętasz jak wystawiłeś zespół przed premierą "Pojmania konfederatów w Nowym Targu? Wiedziałeś,ze czeka prawie tysięczna widownia. Na trzy dni przed spektaklami/ grałeś główna rolę!/ przekazałeś nam wiadomość,że nie zagrasz bo wyjeżdżasz .Nie osobiście,a przez kogoś. Zafundowałeś nam stres, za który niektórzy zapłacili poważnym schorzeniem.Zawiodłeś zespól.Dobrze wiesz jakie u nas są zasady.Od tego czasu pojawiłeś sie tylko raz i to nie na probie, na krótko po powrocie zza granicy.A potem cisza,cisza,cisza.Miej pretensje do siebie,ze nie otrzymałeś zaproszenia.

  21 19

Trzebunia: Koncert charytatywny ”Razem z Dobrym Głodem"

 • Dorota Ruśkowska 9 gru 2011

  I to jest powód do smutku i działań. Takie małe gesty, małej społeczności mogą w znacznym stopniu ograniczyć ten wstydliwy dla nas problem.NIKT nie powinien być głodny.

  2

Ich troje: Zobacz zwiastun komedii [wideo]

 • Dorota Ruśkowska 27 lis 2011

  [quote=gość: wnuk] filmowcy za dyche. nakrecili 3 min filmu naobiecywali premier i cisza :) [/quote]
  Proszę o kontakt na pocztę,wszystko wyjaśnię.Pozdrawiam:)

  3 1
 • Dorota Ruśkowska 7 lis 2011

  [quote=gość: Myśleniczanin 3] W budynku MOKIS by się nie dało pokazać " Pojmania Konfederatów"? Chyba kiedyś już tam coś graliście. [/quote]
  Owszem graliśmy.Ale wtedy teatr występował pod auspicjami WDK Głogoczow, teraz muszę zapłacić za godzinę na scenie /ponad 1000złotych/, za sprowadzenie dekoracji/niektóre elementy maja 100lat/, do tego dochodzi obiad dla 16 członków zespołu, dojazd grupy nowotarskiej,gaża dla aktorów zawodowych. To ogromny wydatek.Proszę się uzbroić w cierpliwość i poczekać do przyszłego roku. Planujemy spektakl na przełomie maja i czerwca. A wcześniej dysponuje kasetą.

  7 4
 • Dorota Ruśkowska 6 lis 2011

  Byłam na spotkaniu z Piotrem Oprzędkiem.Tam padło ważne zdanie:Artysta to człowiek, który zatrzymuje się by coś ludziom pokazać. Wyhamowuje by piórem,pędzlem, aparatem, kamerą pokazać rzeczywistość. Komedia,którą dla Was uczyniłam wraz z kolegami z Krakowa ma Was bawić,a nie rozwścieczać.Nie opluwajcie ludzi, których temat nie dotyczy. Proszę o wzajemne poszanowanie. Ten film ma ukazywać wady, a nie konkretnych ludzi.To ma nas skłaniać do refleksji.Chce zaznaczyć,ze wszelkie podobieństwo do innych osób jest przypadkowe. Kręciłam film na naszym terenie bo nie miałem funduszy żeby nakręcić go w innym kręgu kulturowym.Nie chcę Drodzy Państwo być autostradą do osobistych animozji.Robię coś z moimi aktorami by Waszym dniom dodać kolorytu,a nie krzyżować.

  11 3
 • Dorota Ruśkowska 6 lis 2011

  [quote=gość: Myśleniczanin 3] Co z "Pojmaniem Konfederatów"?
  Pani Doroto [/quote]
  Drogi Myśleniczaninie. Nawet nie wiesz jak bardzo chciałabym pokazać myślenickiej publiczności ten spektakl.Sa jednak przeszkody natury organizacyjnej.Dotąd,wszelkie koszty związane ze scenografią,salą widowiskową i innymi wydatkami pokrywali organizatorzy spektaklu czyli Gmina Lubień i miasto Nowy Targ wraz z pasjonatami tego tematu,ludźmi kultury i dyrektorami szkół.Ja dawałam serce i moich aktorów.Jeśli Pan znajdzie rozwiązanie to chętnie zagramy. Nie dysponuje taka scena ,na której moglibyśmy to pokazać. Będę natomiast dysponowała kasetą z nagraniem tego spektaklu i chętnie się nią z Panem podzielę.

  12 2
 • Dorota Ruśkowska 5 lis 2011

  [quote=gość: vavuc] jak ja nie lubię tej baby [/quote]
  Masz prawo:). Ale ja Cię lubię.Miłego dnia

  38 7

Pcim: Zofia Sopkowicz Mistrzem Rajskiej Szarlotki

 • Dorota Ruśkowska 20 lis 2011

  Gratuluje. Zarówno pomysłu jak i sukcesu.Mam nadzieję, że kiedyś będę miała okazję spróbować tego wypieku.

  2 1

Głogoczów: Czekoladowe Andrzejki 2011 - IMPREZA ODWOŁANA

 • Dorota Ruśkowska 16 lis 2011

  Szkoda,bardzo szkoda. Dziwię się. NIKT nie pomógł?Niektórzy tylko z nazwy wspierają lokalne inicjatywy.Proszę nie tracić wiary i siły. Niech Pani zabiega dalej o swoje środowisko i dzieci.Coś wymyślimy i mebelki dzieci będą miały.

  6 4

Pcim: Wieczór poetycki Piotra Oprzędka

 • Dorota Ruśkowska 21 paź 2011

  Piękne wiersze, piękny poeta. Zachwyca, wzrusza,skłania do zadumy. Warto dać swojemu duchowi tą godzinę, by mógł się na nowo stać dzieckiem.

  2 2

Pierwsze miejsce HellHaven na Jesiennym Festiwalu Opatów 2011

 • Dorota Ruśkowska 20 paź 2011

  Gratuluje! Pasja zawsze zostanie nagrodzona. brawo!!!!

  32 3

Zapasy: Pięć medali zapaśników Dalinu w Katowicach

 • Dorota Ruśkowska 17 paź 2011

  Brawo! Jesteśmy z Was dumni. Życzę dalszych sukcesów.

  6 2

Szwajcaria wyda na renaturyzację Raby ponad 1,3 mln franków

 • Dorota Ruśkowska 13 paź 2011

  Obyśmy tylko potrafili uszanować taki GEST i nie zrobili z Nią na powrót tego, do czego ja doprowadziliśmy teraz.Pamiętam widok z mostu. Jako mała dziewczynka lubiłam oglądać pływające w Rabie ryby. Teraz widzę tylko reklamówki powiewające na krzakach,które od czasu powodzi,rechoczą z naszego lenistwa.

  22 7

Pcim: Święto Pieczonego Ziemniaka i Korpiela

 • Dorota Ruśkowska 12 paź 2011

  Byłam. Kapitalna zabawa. Proszę nie przegapić tej imprezy w roku następnym.

  3

Powiatowy Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych 2011: Wygrał Hell Haven [wideo]

 • Dorota Ruśkowska 7 paź 2011

  Wszystkim zespołom muzycznym, niezależnie od nazwy i poziomu jaki reprezentują gratuluje pasji i życzę wielu sukcesów scenicznych. Grajcie dla nas, grajcie dla tych,którzy kochają muzykę.

  10 7

Turystyka: Jak przejść przez Uklejnę na Kudłacze

 • Dorota Ruśkowska 5 paź 2011

  Lubie kiedy pasjonat namawia mnie do zrobienia czegoś.Sam jest tego najlepszą wizytówką. Butów jeszcze nie mam,ale kijkami dysponuje,zatem może,któregoś dnia ..zachęcona zostałam.

  10 3

Pcim: Święto ziemniaka i korpiela

 • Dorota Ruśkowska 5 paź 2011

  Będę. Zapraszam wszystkich. Przyjdźmy.Środek tygodnia to dzień dobry jak każdy. Warto spędzić miłe popołudnie wspólnie z Pcimianami. Ze swojej strony gratuluje pomysłu.

  1

Odebrali klucze do własnego mieszkania od Anny Dymnej i burmistrza Myślenic

 • Dorota Ruśkowska 5 paź 2011

  Gratuluję. Ciesze sie, że ktoś dostrzegł potrzeby Państwa Żak. Życzę wszystkiego dobrego.

  55 1

Teatr w Stodole wystawił Pojmanie konfederatów

 • Dorota Ruśkowska 30 wrz 2011

  Rozumiem. Ale znalazłam inne rozwiązanie.Spektakl w całości był amatorsko nagrywany. Jeśli będę w posiadaniu tego nagrania, to chętnie podaruje Panu kopię. Obawiam się, że w Myślenicach nie będzie możliwa prezentacja tego tematu.

  8