Wybory Samorządowe 2014: Radnymi sejmiku województwa zostali...

 • 23 lis 2014

  Popatrzmy na Węgry, Tam już długo rządzi Orban, a w tym roku wygrał 3 razy zdecydowanie wybory w swoim kraju (samorządowe, parlamentarne i do europarlamentu). Mimo wprowadzania ciągle nowych podatków ma poparcie sięgające nawet 70 - 80%. Dlaczego? Bo trzeba umieć wprowadzać podatki, nie obciążając klasy średniej, ale głównie wielkich zachodnich inwestorów, którzy płacą podatki w swoich krajach, a a nie w kraju, gdzie inwestują. Dlatego Orban wprowadza podatki tzw. obrotowe - proste, przejrzyste i bardziej sprawiedliwe niż VAT.

  9 2
 • 23 lis 2014

  To była po prostu kompromitacja PKW, ale też i całego państwa, bo przecież demokracja opiera się właśnie na wyborach, które są zasadniczo jej podstawą.
  Spokojnie czekam na kolejne wybory, mam nadzieję, że będzie bardziej przejrzyście.
  PS @rozum - Żelichowski, Kłopotek, Siwiec, Pawlak, Piechociński, Zych - to ta "nowa" jakość i młodość w polskiej polityce? :) W PiS i PO posłowie do 50 lat to prawie 60%, a w PSL to niespełna 30%. Ponadto PSL posiada tylko jednego posła poniżej 40 lat, PiS 34, PO 52. Nie ma to jak stawiać na młodych. :)

  4 7
 • 23 lis 2014

  Drogi @rozum - poparcie dla PSL to głównie świetne struktury, a nie realne działanie. Koła Gospodyń, OSP, Kółka Rolnicze i wiele innych, tam się skupia siła PSL. Tylko to jest pokazówka, przykrycie nieudolności. PSL-em rządzi układ powiązań, często rodzinnych. Przypomnij sobie ile było afer dotyczących nepotyzmu w PSL-u... Możliwe, że są pojedyncze osoby, które coś nowego wnoszą do działania tej partii, ale tylko na poziomie samorządów lokalnych. W parlamencie są nieskuteczni, w koalicję wejdą z każdym, niezależnie od poglądów, byle tylko utrzymać się u władzy i przekroczyć te magiczne 5%. I radziłbym zmienić hasło na: "Bliżej swoich ludzi".
  Jeszcze komentując te "cudowne" 23%... Nie chcę sugerować fałszerstwa, a niedoinformowanie społeczeństwa, które stawiało krzyżyk na każdej stronie książeczki do rad powiatów i sejmików. I przede wszystkim kwestia szczęścia - pozycja na pierwszej stronie na pewno dużo dała PSL-owi. Przyznają to też sami przedstawiciele: Piechociński, Kalinowski czy Kłopotek.

  7 6
 • 22 lis 2014

  Bardziej niż "zniknięcia lewicy" wyczekuję wyparowania PSL. Naprawdę nie wiem dlaczego ludzie są tak wielce infantylni, żeby sądzić, że ta sprzedajna k***a jest warta głosu wyborczego. Przecież to przez nich polskie rolnictwo upada, zamykane są cukrownie, niszczy się polskie sadownictwo... Nawet dochodowy sektor mleczarski powoli wchodzi w regres, a to wszystko dzięki wspaniałym rządom PSL-u i ministra Siwca. Jednym słowem - jeśli chcesz zmiany w Polsce - nie głosuj na PSL. Nie bądź frajerem.

  12 7

Wszystko co powinieneś wiedzieć na tydzień przed wyborami

 • 13 lis 2014

  Trudno będzie cokolwiek zmienić, gdy zdecydowana większość wyborców po prostu olewa wybory lub głosuje przeciw innej partii. Trzeba zacząć od zmiany myślenia, a to bardzo trudne. Zwykły Kowalski idąc do wyborów myśli: "Jeśli oddam głos na KNP, Ruch Narodowy lub inną małą partię to mój głos przepadnie" i głosuje na wielkie partie typu PiS/PO/SLD/PSL. Pytanie więc - co zrobić, aby jednak takie stereotypy przełamać?

  2
 • 12 lis 2014

  Problem leży w roku 1989 i czasach, gdy prawdziwy "okrągły stół" był w podwarszawskiej "Magdalence". I sprawa jest prosta - komuniści zachowali swoje wpływy i mają je do tej pory. A gdy ktoś z zewnątrz chce naruszyć przysłowiowy "układ", ten jest od razu szykanowany i wyśmiewany. Dlatego nie widzę sensu w wyborach, bo i tak każdy, kto dąży do władzy, chce czerpać tylko korzyści dla siebie i swoich "ziomków". Póki jeszcze coś zostało w tej Polsce, bo za niedługo już nie będzie czego sprzedać.

  5 2
 • 12 lis 2014

  Tak się akurat składa, że już kilkanaście razy uczestniczyłem w wyborach, więc proszę nie oceniać po "okładce". Co do funkcji publicznych... Mam takie zdanie, że tylko najbardziej LENIWI pchają się do władzy i wszystkich z nią związanych etatów, m.in. do Komisji Wyborczych. Mógłbym się tam zgłosić jak i większość społeczeństwa, ale po co? Żeby czerpać z garnuszka państwa i podatków obywateli? Moja ambicja, drogi @random nie pozwala na to, by siedzieć, gadać jak to w Polsce jest źle i korzystać z takich okazji jak wybory. Bo moim zdaniem tylko ludzie przedsiębiorczy tak naprawdę wnoszą coś w rozwój tego kraju, a nie korzystający z gotowych posad urzędnicy i politycy. Pozdrawiam.

  1 7
 • 10 lis 2014

  A czy ktoś z Was się orientuje ile zarabiają w tym dniu członkowie Komisji Wyborczych? Bo coś mi się wydaje, że grubo ponad średnią krajową.

  2 11

Kto stanie na czele gmin? Typujecie zwycięzców wyborów

 • 12 lis 2014

  Właśnie, @Nestor - takie sondy chyba nic nie wnoszą, lepiej by było zorganizować sondaż np. telefoniczny albo nawet sms-owy. Na innych lokalnych portalach się to sprawdza i jest w miarę obiektywnie.

  4 2

Bojkot tacy podczas ślubu

 • 12 lis 2014

  Taca jest dobrowolną ofiarą - nie chcesz, nie musisz dawać. Tylko potem nie miej pretensji, że nie ma się kto zająć bezdomnymi, nieuleczalnie chorymi, sierotami... Przecież duża pula pieniędzy kościelnych idzie na Caritas i inne instytucje charytatywne!

  3 7

Jawornik: Koniec z korkami na Zakopiance

 • 31 paź 2014

  Mimo wszystko fajnie wiedzieć, że nie będzie już utrudnień na drodze, bo czasami czekało się z dobre 30 minut na przejazd przez zwężenie :/

  1 1

Sklep z art. do produkcji wina/piwa

 • 29 paź 2014

  Dzięki za info. Generalnie to większy sprzęt zamawiam przez internet, ale właśnie chodzi mi o drobiazgi typu drożdże lub pożywka. :)

 • 27 paź 2014

  No właśnie, jak w temacie - czy znajdę taki sklep z artykułami do produkcji wina/piwa domowego w Myślenicach?