miłośniczka Myślenic,

Ranking. Jak oceniacie pracę gospodarzy na półmetku kadencji 2018-23?

 • ania 12 lut 2021

  Dzięki artykułowi poczułam niekłamaną ulgę. Jeszcze przed chwilą miałam wrażenie, że to nigdy się nie skończy a tu ciup...uświadomiłam sobie, że już za dwa lata dostaniemy kolejną szansę, żeby pogonić całe to towarzystwo.

  17 16
 • ania 12 lut 2021

  hmmm........

  2 4

Ile płacicie za wodę i ścieki - ile wody zużywacie ?

 • ania 23 cze 2018

  gdybyś chciał wywieźć 42 m3 szamba to brakło by Ci tysiąca, więc chyba nie jest tak źle, wodę też płacę ok 6 zł za m3, zużywamy ok 11m3 w ciągu 2 miesięcy

  9 20

Mieszkania do wynajęcia

 • ania 7 cze 2018
  Rossellinique napisał/a:

  Wg mnie ma prawo. Płaci za nie więc niejako należy ono do niego, to co w tym mieszkaniu się dzieje nie powinno interesować właściciela, wynajmujący ma obowiązek jednak by mieszkanie odddać w stanie w jakim było. Za media płaci przecież on sam, więc to on płaci i tak za dodatkowego lokatora. A czynsz winien być stały a nie uzależniony od osób, że jak więcej to wyższy.

  no ale za śmieci płaci się już od osoby, nie od zużycia, myślę więc, że właściciel powinien wiedzieć, żeby wywiązać się ze swoich obowiązków, bo to on podpisuje deklarację i on ponosi za nią odpowiedzialność prawną. Poza tym dla bezpieczeństwa powinien wiedzieć, kto u niego zamieszkuje- bo powyżej miesiąca to już jest zamieszkiwanie a nie wizyta. Nie rozumiem, dlaczego miała bym ukrywać przed właścicielem fakt, że ktoś ze mną mieszka, chyba, że sumienie nieczyste

  3 3

Myślenice: Wstawiła wodę na herbatę i zasnęła. Policjanci weszli do mieszkania przez balkon

 • ania 29 maj 2018

  Widząc dziecko w nagrzanym samochodzie czekać na przyjazd policji? Co to jest w ogóle za zachowanie? Teraz się bardziej broni przestępcy niż pokrzywdzonego. Tak, jestem sfrustrowana, bo nie mogę uwierzyć, że ktoś może się w ten sposób zachowywać. Jak można patrzeć, jak się dziecko dusi w samochodzie i nie reagować? Guzik mnie interesuje czy się mamuśka będzie pluła za rozbitą szybę. Policja jest od tego, żeby paniusi wytłumaczyć. Moja frustracja jest tym większa, że prawdopodobnie taka baba złoży skargę o zniszczenie mienia i sprawa skończy się w sądzie bo żaden policjant nie ma na tyle jaj, żeby sprawę zakończyć w kilku żołnierskich słowach. Ludzie są roszczeniowi, bo się im na to pozwala. Całą karą dla męża znęcającego się nad rodziną jest jakaś niebieska karta. Śmieje się jak słyszy to stwierdzenie. Twierdzi, że kolor nie jego ale może być. Byłam świadkiem, jak policja wezwana przez pobitą sąsiadkę w trakcie awantury domowej, odjechała, bo nie mogli wejść przez bramkę bo pieski biegały. Zostawili ją bez pomocy. Nie otworzyła im bo się bała męża ale równie dobrze mogła przecież leżeć martwa.
  Dawniej nikt się nie bał dzieci puścić na podwórko, czasami spędzało się na nim całe dnie. Matka wiedziała, że jak się w dziesięcioro bawimy to rodzice pilnują całej dziesiątki na zmianę zaglądając przez okno, a i sąsiad idąc z zakupami zagadał i wtrącił swoje 3 grosze.
  Miesiąc temu w Skawinie facet masturbował się patrząc na dzieci w szkole, rodzice zamiast zatrzymać zawołali policję, skończył zanim przyjechali. Facet na liście pedofilii. Policja się spisała, a właściwie jego i pouczyła oczywiście.

  Poważnie nie widzisz problemu?

  9 24
 • ania 29 maj 2018

  widzę, że czytanie ze zrozumieniem kuleje, póki co to sąsiedzi opóźnili akcję ratunkową o co najmniej kilkanaście minut. Zamiast otworzyć drzwi i zobaczyć co się stało czekali na policję. Te minuty to czasami granica między życiem a śmiercią.

  16 25
 • ania 29 maj 2018

  Dawniej sąsiedzi wyważyli by drzwi w trosce o sąsiadkę. Teraz każdy ma gdzieś, wzywa policję i na tym jego rola społeczna się kończy. Uważa, że jest supermenem. Policjanci też myślą, że są supermenami bo uciszyli gwizdek i tak każdy zadowolony. Policjanci powinni zajmować się patologiami, przestępstwami i oszustwami, no ale wyłączenie kurka z gazem jest bezpieczniejsze, no i na jakimś portalu opiszą, zdjęcie wkleją. Przestępcy są niebezpieczni przecież, po co to się pchać przestępcom na bagnet.

  Wstyd pozować do zdjęcia do takiego artykułu

  23 36

Dostał ataku epilepsji za kierownicą. Policjanci wyciągnęli go z auta w ostatniej chwili

 • ania 9 maj 2018

  ale prawdopodobnie nie zareagował by, gdyby nie zobaczył ludzi zbierających się przy samochodzie i wołających o pomoc.
  cyt.

  "Do zdarzenia doszło wczoraj ok. godz. 15, kiedy policjanci podczas patrolu zauważyli ludzi gromadzących się wokół stojącego na drodze samochodu. Przechodnie zaglądali przez szyby Alfy Romeo, szarpali za klamki, słychać było wołanie o pomoc"

  2 3
 • ania 8 maj 2018

  Jedyny pozytywny aspekt tej sytuacji to taki, że inni ludzie zareagowali, bo to teraz nieczęsto się przytrafia. Co do policji... no cóż, jak dupa od srania. Mam swoje spostrzeżenia na temat policji bo mam z nimi ostatnio do czynienia, chciała bym mieć tak naprawdę. Miganie się od swoich obowiązków to u nich codzienność niestety i wymyślają różne cuda, żeby tylko zniechęcić cie do jakichkolwiek zgłoszeń. Temat na osobny wątek. Także brawo ludzie

  10 8

Nie polecam Dhl

 • ania 27 kwi 2018
  seba napisał/a:

  o ... widzę że Pani jest kurierem, z oficjalnych informacji wiem, że paczka jest własnością moją dopiero gdy podpiszę papiery przewozowe, płacę wymagam. Mieszkam w Myślenicach, pracuję w Krakowie i nie mam możliwości odbierania prywatnych przesyłek w pracy. Właśnie przez takie podejście jak Twoje nie korzystam z usług kurierów

  nie jestem kurierem, bardzo często korzystam i to mnie zależy bardziej, żeby ją odebrać, niż kurierowi, żeby ją dostarczyć. A na pocztę z awizem chodzisz czy masz pretensję do listonosza, że nie wpadł do Ciebie po 21, jak Ty akurat byłeś w domu? Dobrze, że nie korzystasz z kurierów, robisz im ogromną przysługę

  17 2
 • ania 26 kwi 2018
  seba napisał/a:

  Ja już od jakiegoś czasu nie korzystam z usług kurierów, 3 przykłady z jakimi miałem styczność :
  - kurier kosiarkę zamiast pod mój adres przywiózł 20 numerów dalej pod zupełnie inny adres i nazwisko.
  - kurier zostawił paczkę mojemu sąsiadowi zupełnie inne nazwisko i adres
  - kurier twierdził, że może przyjechać tylko rano kiedy każdy normalny człowiek jest w pracy i musiałem jechać po paczkę kilkadziesiąt km do sortowni bo akurat w Myślenicach punktu odbioru paczek tego kuriera nie było.
  Dla tego korzystam z archaicznej i drogiej usługi Poczty Polskiej jacy są to są ale mam z nimi najmniej problemów, jak listonosz nie zastanie mnie w domu to sobie idę na pocztę, postoję 45 min w kolejce i odbiorę,
  najczęściej korzystam z usług paczkomatów inpostu najbardziej wygodna forma zarówno odbierania i nadawania przesyłek nie ma kolejek a paczkomat otwarty jest 24/7. Chociaż raz mi się tu zdarzyło, że paczka zginęła ale dotarła po 2 miesiącach.

  Bo kuriera się zamawia na adres, pod którym jesteśmy w godzinach dostarczania paczek 8-16. Jeżeli jest to coś czego nie możemy przyjąć np w pracy, piszemy dodatkowe informacje przy składaniu zlecenia. Kurier ma dziesiątki paczek do rozwiezienia i nie może z jedną jeździć po 3 razy, bo by się w życiu nie odrobił. Jak się czegoś spodziewamy i wiemy, że nie ma nas w domu, to dogadajmy się np z sąsiadem, który akurat jest w domu, żeby paczkę odebrał.
  Nie wiem dlaczego odbiorcom paczek wydaje się, że jak płacą 17 zł za przesyłkę, to są panem i władcą świata i mogą wszystko. To jest Twoja paczka, i Tobie powinno zależeć na jej odebraniu, przynajmniej tak bardzo, jak kurierowi na jej dostarczeniu.

  20 11

Zarabie teren zalewowy

 • ania 25 kwi 2018

  budujecie na terenach zalewowych a potem ręce po pieniądze podatnika wyciągacie. Niestety, taka jest prawda.

  26

Windykacja za długi syna

 • ania 23 kwi 2018

  koniecznie go wymelduj. Fakt, że jest zameldowany odczytywany jest przez komorników "przebywa" a jak przebywa to ma swoje rzeczy, czyli jest z czego licytować. Wtedy będziesz musiał udowodnić, że rzeczy w Twoim domu są Twoje, nie jego. To dość trudne, bo nikt latami nie trzyma rachunków a jeżeli już, to raczej paragony niż imienne faktury. Korespondencji nie odbieraj, niech listonosz odeśle z adnotacją "nie zamieszkuje". Tyle na początek.

  10

Skomielna Biała: Miał podpalić dom w którym znajdowała się jego rodzina. Grozi mu dożywocie

 • ania 20 kwi 2018

  HAHAHA, dokładnie. Ale zauważyliście, jak coś dobrego się mówi o facecie(nie mężu) to się mówi, partner, ojciec dzieci, a jak zdarzy się coś złego to od razu konkubent. Tak jakby samo bycie konkubentem miało wyjaśniać przyczynę zdarzenia. :)

  6

Patrzcie w lusterka. Motocykliści wyjechali na drogi. Ten wyprzedzał na podwójnej ciągłej

 • ania 11 kwi 2018

  dlaczego ja mam patrzeć? Jak zaczną stosować się do prawa o ruchu drogowym i będą patrzeć na znaki to żadna moja dodatkowa uwaga nie będzie potrzebna

  63 18

Niedziela z zamkniętymi sklepami. Jak oceniacie zmianę przepisów?

 • ania 25 mar 2018

  A może zamiast pisać te ograniczone myślowo bzdury zasłyszane w telewizjach, które mają za zadanie zrobić ci papkę z mózgu poczytał/a byś cosię więcej, poogladal/a? Tragedia jak ludziom się wydaje, że są wolni , i że wyglaszają własNe opinie. Co do obrażania. Do tego wpisu nie obrazilam Cię personalnie, nie rozumiem wiec dlaczego Ty starszych się mnie obrazić. Człowiek inteligentny powinien zapoznać się z opinią każdej ze stron i wyrobić sobie własny pogląd. Ty tego nie potrafisz i atakujesz ludzi bo to Twoja jedyna linia obrony. Wyszła ode mnie właśnie koleżanka peacujaca w Lidlu. Pracownicy Lidla śmieją się z każdego niedzielnego sklepowego spacerowicza. Mają Was za nie mających własnego życia, ulomnych umysłowo idiotów. Chyba się nie mylą?

  7 25
 • ania 25 mar 2018

  Nie. Mówicie o wolności to wam pokazuję wolność w lewackim wydaniu.

  10 37
 • ania 25 mar 2018

  Nie rozumiecie, o co tak naprawdę chodzi. Lewickie spojrzenie na świat to jest zniewolenie. Ty masz zapieprz ac najlepiej 7 dni w tygodniu a po pracy oglądać trudne sprawy i ukrytą prawdę. Masz być zniewolonym mentalnie idiotą, nie mającym czasu na zastanowienie się nad sobą i życiem. Masz pracować a w wolnych chwilach robić rzeczy odmóżdżające. Cały czas wmawia się ludziom, że ktoś nastaje na ich wolność. W czarnym marszu wmawia się kobietom, że co czwarta ich znajoma usunęła dziecko, co daje im usprawiedliwienie takich wyborów na przyszłość. Możecie mi napisać jakim bezmózgiem trzeba być żeby stać wśród ludzi z podniesioną głową i z dumą oświadczać, że zabiło się człowieka? Kuzwa ludzie opamiętajcie się.

  15 47

Weronika Muniak wróciła do domu. Jej poszukiwania trwały od 3 tygodni

 • ania 25 mar 2018

  Milo mi. Anula jestem

  16 6
 • ania 25 mar 2018

  OSZUŚCI. trzeba było nie puszczać w świat niepełnych czyli w tym przypadku fałszywych informacji. Trzeba było załatwić wszystko w swoim gronie a nie jojcyć na internerach i w telewizjach, skoro wiedzą była dla wybranych a pieniadze ciągło się od wszystkich. Jestem za tym żeby pomagać. Ale przy zbiorkach kasy musi być pełna przejrzystość. Tu jest żenada. Kpicie sobie z ludzi, którzy się martwią i chcą pomóc a potem się dziwicie, że nie pomagają.

  20 8
 • ania 25 mar 2018

  Śmieszne to jest to, że wszyscy ją szukali, cudowali myśleli ze trup a dopiero po 3 tygodniach ujawnili zdjęcie z monitoringu dziewczyny z walizka, co jednoznacznie wskazywało, że uciekła. Teraz się dowiaduję, że były jakieś zbiórki pieniędzy? ! Wiedzieliście, że poszła z walizki czyli zwiała. Zatailiście ten fakt przed ludźmi i zbieraliście pieniądze na jej poszukiwania?! No bez komentarza

  17 10

Mógł zagrać w Wiśle Kraków, ale... naruszył dobre imię klubu

 • ania 20 mar 2018

  tacy ludzie teraz są głupi, człowiek mądry przewiduje konsekwencje, pisze nawet najbardziej odrealnione scenariusze, tylko po to, żeby ustrzec się właśnie takiej wpadki. Jak ktoś planuje zawodowo kopać piłkę, jest stąd, to ma 50% szans, że jeśli mu się powiedzie to zagra w Wiśle. Jak ktoś jest idiotą to tak się właśnie to kończy. wiedzmin12 Twoje komentarze pozostawiam bez odzewu, bo śmiesznie to wygląda jak "kibic" Cracovii skomli i płacze, że jego kolegę wypieprzyli z Wisły za chamstwo. HAHAHA

  3

Trwają poszukiwania Weroniki Muniak. Czy jej zniknięcie mogło być zaplanowane? [WIDEO]

 • ania 20 mar 2018

  bardzo współczuję rodzicom

  22 9

Sułkowice: Zajechali mu drogę. Kopali i bili 19-letniego kierowcę - potem świadka zdarzenia

 • ania 14 mar 2018

  Z powodu likwidacji sułkowickiej Straży Miejskiej oraz zamknięcia posterunku Policji, uprasza się wszystkich przestępców o dokonywanie zbrodni i wykroczeń w poniedziałki od godziny 8-12 lub w czwartki od 12-17, gdyż tylko wtedy Organa Państwowe są w stanie prawidłowo zareagować. Przestępstwa dokonywane poza wyznaczonymi godzinami nie będą ścigane.

  59 4

Pizzeria w myślenicach

 • ania 13 mar 2018
  LOREN napisał/a:

  W Myślenicach niema dobrej pizzy.
  W Krzywaczce w ten weekend otwarła się Pizzeria Trento, pizza i jedzenie jak we Włoszech, warto przyjechać i zjeść prawdziwą pizzę,POLECAM

  marketing najgorszy z możliwych

  17