Punkt powszechnych szczepień w hali na Zarabiu. Chcą tu szczepić nawet 500 osób dziennie

 • 16 kwi 2021

  Bzdura .

  6 8

Marznący deszcz, opady śniegu i mróz. To będzie trudny tydzień nie tylko dla kierowców i pieszych

 • 8 lut 2021

  KOGO ZIMA ZASKAKUJE

  W Polsce zawsze tak bywało
  Śniegiem zimą zasypało
  Czy panowie, czy też panie
  Używały kiedyś sanie.

  Kiedyś ludzie byli prości
  I czerpali w tym radości,
  I nikogo nie dziwiło
  Że tak zawsze tak tu było.

  Czasy bardzo się zmieniły,
  Śniegi mądrych zaskoczyły
  I uczonych wielu bada
  Czemu śnieg tu u nas pada.

  Czy człek prosty, czy uczony
  Śniegiem w Polsce zaskoczony,
  Różne obradują gremia
  Czemu w zimie marznie ziemia.

  Czemu śnieg tu z nieba prószy,
  Czemu ludziom marzną uszy,
  Czemu kraj nasz zasypany
  I dlaczego są bałwany.

  O diagnozę poproszono
  Bardzo kompetentne grono,
  By zbadano też zjawisko
  Czemu zimą jest tak ślisko.

  Komunikat w telewizji
  Ogłoszono to na wizji
  Dziś w TV relacja była,
  Że znów zima zaskoczyła.

  Klarenbach też dziś wywodzi,
  Że ta zima ludziom szkodzi
  I się bardzo źle z tym dzieje,
  Że tak mocno wiatr znów wieje.

  Co ja myślę? Zimą przecie
  Tak już bywa w całym świecie,
  Nie drogowców jest to wina,
  Kiedy zima mocno trzyma.

  Ech kierowcy, malkontenci!
  Cały świat się zimą kręci
  Czy Europa, Ameryka,
  Zima wszystkich równo tyka.

  Zima była i znów będzie,
  Jest w Europie choć nie wszędzie,
  Taka świata jest uroda
  I słów dalszych jest już szkoda.

  Nie kreujcie więc idiotów,
  Że z tą zimą full kłopotów
  Dziś przymrozi, zaś spasuje...
  To KIEROWCÓW zaskakuje!

  Źródło, Internet
  Miłego dnia

  12 3

Zmarł Stanisław Cichoń

 • 24 lis 2014

  Wspaniały człowiek , posiadał potężną dawkę optymizmu ... Jego uśmiech, skromność i miłe słowo zawsze dawało otuchy. Uśmiech zawsze pozostanie w mej pamięci. .... nie tylko dziś - zawsze ... bo tak długo człowiek żyje jak długo o nim się pamięta !
  Wyrazy współczucia dla Rodziny i Znajomych .

  35 6

Wybory Samorządowe 2014: Wyniki do Rady Miasta i Gminy Myślenice

 • 20 lis 2014

  http://eksploratorzy.com.pl/viewtopic.php?f=99&t=13920 .Inteligentny domyśli się dla kogo ten link .

  Jakoś nie mogę pozbyć się osobistego uczulenia na brak stanowczości chowanie głowy w piasek a raczej w skały.

  Pociągająca legenda dawnych, minionych czasów przekonuje : Że słowo raz dane było nieodwoływalne, że znaczyło więcej niż życie.

  Legenda - dziś :Tylko krowa nie zmienia pogladów . Coś co świętym się zdało tydzień temu , pod wplywem czegoś – świętym być przestało .

  3 2

Wstępne wyniki: Burmistrzem Myślenic Maciej Ostrowski. Radnymi w gminie Myślenice zostali...

 • 17 lis 2014

  Pcim znam tylko z reklamy pewnego banku .Lecz nie mogę się zgodzić z takim poziomem ,tym bardziej ze forum czyta młode pokolenie i głośno o tym dyskutuje .

  Jeśli nie wygrali kandydaci na których głosowałam to co mam siedzieć i pisać jakie to jest do du.... Użyć wszystkich synonimów słowa przaśny by bardziej określić swoje rozgoryczenie dla mnie czas na takie wpisy był przed 16 list

  4 3
 • 17 lis 2014
  KOKOS napisał/a:

  mój drogi przaśność nie dotyczy tylko głównego włodarza Pcimia ale składu jego Rady gratuluje zatem 87% i jego przaśnych radnych , a co za tym idzie decyzji dokładnie takich samych jak skład

  Przegrywać uczymy dzieci już w przedszkolu . Zasda fair play - Gdy przegrasz, pogratuluj zwycięzcy, uściśnij jego rękę i pochwal – to dla większości przykład, jak można zachowywać się będąc pokonanym.

  87% ,56%,46% czy 1% to liczby które mówią że Ci wyborcy ruszyli 4 litery i zagłosowali tak jak sobie tego życzyli.

  4 2
 • 17 lis 2014

  Gratuluję wygranym .
  Szanuję wybór mieszkańców całego powiatu,którzy poszli do urn oddać swój głos .

  15 5

Szpital: Protest krzesełkowy pielęgniarek. Chcą podwyżek

 • 6 lis 2014

  Polecam dla osób zainteresowanych poblemami służby zdrowia artykuły dr Stefana Karczmarewicza np Szanuj pielęgniarki głupcze lub Przestańmy liczyć pielęgniarki , zacznijmy myśleć.A tu mała namiastka w której zawarta jest święta prawda .

  cyt dr Karczmarewicz
  Żyjemy bowiem w takich czasach, że dochody w danym zawodzie zależą nie od wymaganych umiejętności, ani korzyści, będących efektem wykonywanej pracy, ale od umownie przyjętej pozycji zawodowej. Gdyby było inaczej, doświadczona pielęgniarka zarabiała by więcej, niż młody wilczek od Marketingu Czegokolwiek. W naszej rzeczywistości pielęgniarka to ktoś, z kim niekoniecznie trzeba się liczyć, bo i tak musi swoje zrobić, niezależnie od wynagrodzenia, oraz warunków pracy. Ponieważ nie ma innego wyjścia. Pielęgniarki nie maja wpływowego związku zawodowego. Nie zrobią zadymy na pół Warszawy. Jeżeli zastrajkują – zaszantażuje się ich brakiem etyki (obrzydliwą role w takich przypadkach odgrywają i politycy, i wielu dziennikarzy). Jeżeli odejdą z pracy – będą mogły wybierać głównie pomiędzy emigracją i bezrobociem.

  Prestiż zawodowy pielęgniarek, a najprawdopodobniej również ich sytuacja materialna, mogłyby zmienić się na korzyść. Warunek, żeby było to możliwe jest prosty: za kolejnymi osiąganymi w tym zawodzie stopniami zawodowymi musi iść proporcjonalnie coraz większa realna samodzielność zawodowa. Najlepiej wykształcone i najbardziej doświadczone pielęgniarki i położne mogłyby przejąć część uprawnień dostępnych dzisiaj tylko lekarzom. Stworzyłoby to młodym kandydatkom i adeptkom zawodu perspektywę autentycznego rozwoju zawodowego. Nie wymyślam tu niczego nowego – wzorce w krajach Unii Europejskiej istnieją od dawna. Niepowikłane ciąże prowadzą w Wielkiej Brytanii położne i jakoś nie słychać o epidemii okołociążowych, lub okołoporodowych dramatów w tym kraju. O kontrolowaniu przez pielęgniarki stanu osób przewlekle chorych pisałem już poprzednio.

  Zwiększenie autonomii zawodowej pielęgniarek musiałoby prowadzić do poprawy ich zarobków. Dzisiaj lekarz, jeżeli nie odpowiadają mu warunki pracy, składa grzecznie wymówienie i idzie na swoje. Jak w prawie każdym innym innym zawodzie. Pielęgniarka tak zrobić nie może, bo sama jest zawodowo prawie ubezwłasnowolniona. Ma to znaczenie zwłaszcza w warunkach opieki ambulatoryjnej, czyli tam, gdzie niedobory opieki lekarskiej, oraz pielęgniarskiej są najbardziej zauważalne. Gdyby nasza doświadczona i wyedukowana pielęgniarka wiedziała, że w każdej chwili może otworzyć prywatną praktykę, po czym zawrzeć kontrakt z dowolną instytucją opieki zdrowotnej (gabinetem, przychodnią, etc.) na współpracę w zakresie opieki ambulatoryjnej nad osobami przewlekle chorymi, jej pozycja negocjacyjna byłaby zupełnie inna. Mam nadzieję, że zmiana pozycji negocjacyjnej wymusiłaby wreszcie stworzenie realnych uregulowań dla systemu pracy pielęgniarek . Obecnie bowiem to dyrektorzy szpitali decydują suwerennie, ile pielęgniarek powinno przypadać na ilu pacjentów, co prowadzi do niebezpiecznego cięcia liczebności obsad – zwłaszcza dyżurowych.

  Wyraźna poprawa statusu zawodowego pielęgniarek, ze wszystkimi tego konsekwencjami, mogłaby potencjalnie przynieść istotne pozytywne następstwa. Nie będzie szaleństwem stwierdzenie, że odpływ z zawodu, a także emigracja zawodowa mogłyby z czasem ulec zmniejszeniu. Również z czasem powinna wzrosnąć takiej sytuacji liczba chętnych do zawodu.

  Zachowanie obecnego status quo oznacza natomiast, że polskie pielęgniarki podzielą los amerykańskich bizonów – znikną na skutek bezmyślności decydentów. Ponieważ natura nie znosi próżni trzeba będzie pielęgniarki importować. Z punktu widzenia ekonomicznego i społecznego może to być kosztowne rozwiązanie.

  Nietrudno wskazać winnych istniejącej obecnie sytuacji. Pierwsza grupa, to niewątpliwie politycy. Od lat, podczas kampanii wyborczych, mają gęby pełne frazesów na temat naprawy systemu opieki zdrowotnej. Po wyborach konsekwentnie udają , że nie ma sprawy. W razie problemów oscylują pomiędzy moralnym szantażem (jeżeli są w danym momencie przy władzy), a instrumentalnym rozgrywaniem protestu dla swoich potrzeb (gdy są w opozycji). Szczególnie obrzydliwie zachowują się zazwyczaj ministrowie i wiceministrowie zdrowia. Ci obecni i ci ex. A na szczeblu lokalnym? Polecam komentarz o relacjach pomiędzy Izbą Pielęgniarską, a lokalną władzą, którego autorką jest Pani Anna.

  Druga grupa winowajców – o czym piszę z przykrością – to organizacje lekarskie. Nie stanowią żadnego realnego wsparcia dla środowiska pielęgniarskiego. Być może część Kolegów nie zdaje sobie sprawy, że wzajemne zależności zawodowe lekarzy i pielęgniarek można określić biologicznie mianem mutualizmu, czyli – zależności koniecznej dla istnienia obydwu stron. Narastający kryzys w pielęgniarstwie oznacza zatem nieuchronne kłopoty dla lekarzy. Część z nas wydaje się ponadto nie rozumieć, że jeżeli przekażą część swoich uprawnień zawodowych pielęgniarkom, to nie ucierpią na tym, ani prestiżowo, ani finansowo. Bo pacjentów naprawdę starczy dla wszystkich.

  Trzecia grupa, to tabloidowi dziennikarze. Nie mam tu na myśli miejsca pracy, ale sposób myślenia. To smutne, ale ogromna większość autorów publikujących na temat problemów opieki zdrowotnej szuka newsów, a nie rzetelnej informacji, a tym bardziej – analizy. Ma być – że zacytuję Doktora Boya – „dużo, byle jak i prędko”, co przyczynia się do społecznego niezrozumienia skali problemu. Dlatego ludzie bardziej boja się prywatyzacji szpitali, niż tego, że za niewiele lat być może będą musieli wynajmować w szpitalu pielęgniarkę na własny koszt, lub być pielęgnowani przez rodzinę, bo pielęgniarek może nie być za żadne pieniądze. Garstka dziennikarzy, którzy niezmiennie zachowują nienaganną znajomość zagadnienia (nisko chylę czoła!) nie jest w stanie zrównoważyć skutków bezmyślności rodem z telenowel.

  Do kogo zatem adresowane jest tytułowe wezwanie? Jak widać, potencjalnych adresatów może być wielu. Koniec cyt .

  12 18
 • 6 lis 2014

  Średnia - ile osób ją otrzymuje?
  Maxymalna ile wynosi - ile osób ją otrzymuje ?
  Minimalna ile wynosi - i ile osób ją otrzymuje ?

  Odpowiedzi na takie pytania zobrazują zasadność poczynionych kroków.

  max1999 napisał/a:

  Ileż tych podwyzek? Co roku to samo co roku jest więcej i dalej mało. A pisanie ze 2 tys brutto zarabiają jest sianiem propagandy. Bo zarabiają dużo więcej.

  .

  17 11

Wybory Samorządowe 2014: Sprawdź kto kandyduje do rady powiatu

 • 23 paź 2014

  Do zadań rady powiatu należy:
  - stanowienie aktów prawa miejscowego, w tym statutu powiatu,
  - wybór i odwołanie zarządu oraz ustalanie wynagrodzenia jego przewodniczącego,
  - powoływanie i odwoływanie, na wniosek starosty, sekretarza powiatu i skarbnika powiatu,
  - stanowienie o kierunkach działania zarządu powiatu
  -rozpatrywanie sprawozdań z działalności zarządu, w tym z działalności finansowej,
  - uchwalanie budżetu powiatu,
  - rozpatrywanie sprawozdań z wykonania budżetu
  - podejmowanie uchwały w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium dla zarządu z tego tytułu,
  - podejmowanie uchwał w sprawach wysokości podatków i opłat w granicach określonych ustawami,
  - podejmowanie uchwał w sprawach majątkowych powiatu dotyczących:
  a) zasad nabycia, zbycia i obciążania nieruchomości oraz ich wydzierżawiania lub wynajmowania na okres dłuższy niż trzy lata, jeśli przepisy ustaw nie stanowią inaczej,
  b) emitowania obligacji oraz określania zasad ich zbywania, nabywania i wykupu,
  c) zaciągania długoterminowych pożyczek i kredytów,
  d) ustalania maksymalnej wysokości pożyczek i kredytów krótkoterminowych zaciąganych przez zarząd oraz maksymalnej wysokości pożyczek i poręczeń udzielanych przez zarząd w roku budżetowym,
  e) zobowiązań w zakresie podejmowania inwestycji i remontów o wartości przekraczającej granicę ustaloną corocznie przez radę,
  f) tworzenia i przystępowania do związków, stowarzyszeń, fundacji i spółdzielni oraz ich rozwiązywania lub występowania z nich,
  g) tworzenia i przystępowania do spółek, ich rozwiązywania i występowania z nich oraz określania zasad wnoszenia wkładów oraz obejmowania, nabywania i zbywania udziałów i akcji,
  h) współdziałania z innymi powiatami i z gminami, jeżeli związane jest to z koniecznością wydzielenia majątku,
  i) tworzenia, przekształcania i likwidacji jednostek organizacyjnych oraz wyposażania ich w majątek,
  - określanie wysokości sumy, do której zarząd może samodzielnie zaciągać zobowiązania,
  - podejmowanie uchwał w sprawach herbu powiatu i flagi powiatu,
  - podejmowanie uchwał w innych sprawach zastrzeżonych ustawami do kompetencji rady powiatu.cyt

  Wymień zadania rady powiatu ? Wierzę że cała ta dłu.....ga lista kandydatów jest w stanie wymienić je w nocy o północy.

  I jeszcze '' Wspólnota'' pokusiła się o artykuł ,którego przeczytanie ułatwi nam dokonanie wyboru.Ujmujący jest frag:

  Radny powinien doskonale orientować się, jaki jest status mieszkańców (biedni, bogaci, młodzi, starzy), jakie mają plany i oczekiwania wobec gminy, co stanowi ich największy problem. Dopiero po takiej analizie może spróbować zdefiniować, co będzie działaniem na rzecz „dobra” tej konkretnej jednostki samorządu terytorialnego, co właśnie tu i teraz można zrobić pożytecznego, co zaproponować, a przed czym przestrzegać

  .http://www.wspolnota.org.pl/portal-dla-radnych/prawa-i-obowiazki-radnego/

  4 1
 • 17 paź 2014
  6

Wybory Samorządowe 2014: Znamy kandydatów na burmistrzów i wójtów

 • 20 paź 2014

  W bezpartyjnośc nie wierzę ... Dlaczego kandydatów tylko dwóch ?|To właśnie bezpartyjny układ dogadany by nie odebrać głosów obecnemu burmistrzowi .W kupie siła ..Czy idzie ofensywa z Pcimia ...może i ,,dla zdrowotnośći '' należy do stajenki wpuścić jakieś widełki w celu przetrzepania ......ściółki.
  To taki będzie prezent od przeciętnego obywatela tzw wczasy pod gruszą za 11 lat pracy 4lata urlopku.
  A jak dobro ,miłość ,troska ,przyzwoitość ,uczciwość, prawdomówność służba dla ogółu będą tak mocne to rozsądek podpowie że należy powrócić do służby .Po tak symbolicznym urlopie do przewietrzonego budynku - oczywiście dla zdrowotności obywatela .
  Czy mamy inwazję Pis z Pcimia a może samorząd to nie jest jednak polityka?
  Zostawić polityke posłom, senatorom, wojewodzie. Niech na naszym poziomie przede wszystkim decyduje rozsaądek, to jaki ktoś jest i co potrafi, a nie jaki ma kolor legitymacji partyjnej.
  Co wcale nie wyklucza czyjejś przynależności do partii .I ważne są dla mnie decyzje dotyczące przeciętnego Kowalskiego
  Dobrze byłoby,aby nie traktowć urzędu w sposób merkantylny. Kandydata na Burmistrza powinniśmy wybrać świadomie. Gorzej jest, jeśli wybieramy mniejsze zło albo wybory lekceważymy. Jeśli zostaniemy w domu to elektorat miłośników oper mydlanych wybierze osobę, która oczarowała go najbardziej swoim śpiewem .

  ,,olo,forumowicz ,pod artykułem w Dzienniku Polskim napisał

  ,,olo,,cyt

  Widzę jaskrawe różnice w programach Jarek stawia na rozwój podstawowej komórki czyli rodziny i jej gospodarstwa domowego. Ostrowski nadal chce inwestować w sferę państwową kosztem podnoszenia opłat dla mieszkańców Gminy Myslenice- podatki i inne daniny. Nie ujawnia planu w jaki sposób my mieszkańcy spłacimy dług. Droga zachodnia to w minionych i obecnych wyborach była i jest kusząca kiełbasa wyborczą. Jak wiadomo sprawę o przebieg drogi UMiG przegrał z mieszkańcami Grzebieniówki i Górnego Przedmieścia. Teraz w realizacji w Powiecie jest plan przebudowy i podniesienie tonażu mostów w Sułkowicach i wsi Jasienica co w efekcie spowoduje legalny ruch Tirów z kierunku Harbutowice przez Myślenice do Zakopianki i dalej na Dobczyce. W centrum Myślenic i wsi Bysina, Jasienica będzie większy ruch poj niż obecnie na ul Słowackiego od Zakopianki w kierunku Dobczyc. Na ten cel są pieniądze, a na drogę zachodnią nie ma!! Chciałbym usłyszeć od obecnego burmistrza dlaczego Myślenice nie przystąpiły do projektu dopłat montażu solarów wraz z Niepołomicami i Wieliczką w miejsce Myślenic weszła Skawina? koszt montażu pakietu w tych miejscowościach wynosi obecnie tylko 4,5tys zł dla rodziny, wartość pakietu to 13 tys zł .
  Coraz więcej takich wpisów gmina gmina no a gdzie ten Kowalski ??Coraz więcej wątpliwości ma szary obywatel ..I na kogo tu oddać swój głos.

  16 7

Wybory Samorządowe 2014: Poznaj kandydatów na radnych w twojej miejscowości

Pcim: Nowa karetka dla pogotowia ratunkowego

 • 16 paź 2014

  Inicjatywa słuszna za nasze ale dla nas .Ale jak zakończył się konflikt w szpitalu .W jednym z wywiadów strona negocjująca wspomniała o konflikcie jaki ma wywołać podniesienie zarobków w zależności od stopnia wyedukowania .W szkolnictwie tak funkcjonuje i nikt z nikim nie jest w konflikcie a przeciwnie każdy się stara aby zyskać kolejny stopień bo za tym idą pieniądze i np http://www.bibliotekako.pl/news.aid,2675,Wynagrodzenie_nauczycieli_w_2014_r____bez_zmian.html tu mamy ustawę ale zasada działania jest prosta inwestujesz - zyskujesz .Zainwestował szpital ,zainwestował urząd ok .Nic dla nas bez nas .Zainwestowały kobitki w szkolenia i jak to tam się potoczyło ...?Tu chyba chodzi o zmianę sposobu myślenia ale to nie na ten temat - zaraz mi tu napisze Mys...007 (którego pozdrawiam)

  9 3
 • 15 paź 2014

  Idziesz gdzieś, a tu ktoś leży
  Nie bój nic, wiesz co należy
  Może tylko śpi, a może
  umrze, gdy ktoś nie pomoże

  Ale najpierw sprawdź koniecznie
  czy pomagać jest bezpiecznie
  Głośno spytaj, czy jest zdrowy
  Lekko wstrząśnij staw barkowy

  Jeśli nie chce reagować
  musisz pomoc - kombinować
  Głośno wołaj dookoła,
  sam niewiele zrobić zdołasz

  Odchyl głowę, przyłóż ucho
  patrz na żebra, czuj i słuchaj
  nie oddycha albo charczy
  112 kręć na tarczy

  Mów spokojnie co widziałaś,
  Że nie dycha, co chcesz zdziałać
  Gdzie jesteście, jak dojechać
  Możesz krótko ponarzekać

  Aż przyjadą już nie czekaj
  z uciskami nic nie zwlekaj
  w środku klatki, łokcie proste
  a uciski dosyć mocne

  Co trzydziesty zrób dwa wdechy
  Żebra muszą drgnąć jak miechy
  Tempo na minutę setka
  już po chwili jesteś betka

  Więc po pięciu takich cyklach
  Ktoś cię zmieni – nie ma byka
  Nie dasz rady, trudna rada

  Lecz gdy nie chcesz – wstyd i zdrada ! cyt

  Tylko uzasadnionych wezwań można życzyć całemu zespołowi.

  21 4

Kwiatek + czekoladki ? Czy to jeszcze funkcjonuje ?

 • 14 paź 2014
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  A może było tak chwilę pomyśleć w jakim dziale forum rozpocząć ten wątek? Choć chwileńkę, chwilenieńieńkę?
  Jest taki dział na forum nazwany dumnie EDUKACJA.
  Wystarczyła jedynie chwila. Czy myślenie jeszcze funkcjonuje?

  Myslenie nie funkcjonuje jeśli chodzi o chwileńkę ,chwilenieńieńkę.
  Wystarczyła tylka chwila jedynie chwila ....by zdecydować że przeczytany zostanie więcej razy w tym dziale .....i tak się stało .
  Zbieranie pieniędzy na karnet do mydlarni czy gabinetu odnowy i tu można wymieniać pomysły ...To nie temat o nauczycielach a o kolejnych pomysłach komitetów .

  Mam podobne zdanie do osoby,której słowa cytuje autorka artykułu

  Na innym forum, użytkowniczka z loginem Integra napisała: „jestem nauczycielką i proszę was o opanowanie. Zawsze byłam przeciwna kupowaniu prezentów dla nauczycieli. To jest nasza praca, za którą mamy płacone. Wychowawca dostaje też dodatek wychowawczy. Chcecie podziękować? Zróbcie coś dla szkoły. Propozycja odnowienia klasy, to jest bardzo dobry pomysł. Można też kupić książki do biblioteki szkolnej. Jeżeli chcecie obdarować konkretnego nauczyciela zróbcie coś sami, np. koszulka z waszymi zdjęciami, własnoręcznie zrobiony album, anioł (drewniany, z masy solnej, na szydełku itp.), wiersz, piosenka. Możecie mi wierzyć, że taki wiersz czy piosenka zapadną w pamięć bardziej niż kolejne pióro czy kwiatek.”

  Głośno o tym mówię na zebraniach i koniec 40zł x 23 osoby daje kwotę ,która może zasilić konkretny widoczny cel .

  16 3
 • 14 paź 2014

  Temat zaczyna żyć swoim życiem z rozpoczęciem roku szkolnego.Otrzymanie informacji na maila zbiórka po 40 czy 50 zł na klasowe.I tu kilka propozycji co za te pieniądze zostanie zakupione .W odpowiedzi pieniądze i poparcie dla jednego z pomysłów . Artykuł ,który proponuję dotyczy zakończenia roku szkolnego ale czy czas na zmianę nie przypada właśnie w czasie jego trwania .http://www.bankier.pl/wiadomosc/Czy-prezenty-dla-nauczycieli-to-lapowka-7216337.html

  7 5

Szpital Myślenice - różne przeżycia

 • 10 paź 2014

  I.C.E.
  Skrót I.C.E. (ang. „In Case of Emergency”, co można przetłumaczyć jako „W Nagłym Wypadku”) oznacza ideę umożliwienia ratownikom kontaktu z rodziną poszkodowanego. Nie tylko po to, by powiadomić ich, ze stało się coś złego, ale także, by uzyskać od nich informacje o stanie zdrowia – a te są niezwykle ważne, gdy trzeba udzielić skutecznej pomocy (np. jeżeli osoba jest uczulona na jakieś lekarstwo, nie można go jej podać). Informacja o przewlekłych chorobach (np. cukrzycy, epilepsji) przyśpiesza postawienie właściwej diagnozy i zastosowanie odpowiednich środków.
  Taka informacja jest też bezcenna, gdy ktoś straci przytomność, nie potrafi podać swoich danych osobowych albo jest zagubionym małym dzieckiem…
  Można wpisywać numery ICE w telefonie komórkowym: np. ICE 1 Mama, ICE 2 Brat – dziś telefon komórkowy nosi przy sobie prawie każdy z nas. Ratownik, który znajdzie przy nas telefon, a w nim numer oznaczony jako ICE – będzie wiedział, że od tej osoby uzyska potrzebne informacje.

  Dzieci mają często wpis mama ,tata .U dorosłych często jest to Krysia ,Marysia .
  Akcja jest prowadzona w wielu miastach pod hasłem :Prośba ratowników medycznych do społeczeństwa .Czy słyszł ktoś z Państwa na ten temat ?

  8 1
 • 2 paź 2014

  Szkoda nerwów ...Historię wpisów na forum polecam z datami - proszę również uruchomić zmysły wszelakie.

  5 5

Ranking inwestycji w infrastrukturę: Myślenice na pierwszym miejscu

Dom w Mylenicach

 • 3 paź 2014

  Najpiękniejsze wyjątkowo malownicze tereny z widokiem na góry i wodę oraz Myślenice są wokół Jeziora Dobczyckiego .Czekam na obiecane trasy rowerowe .
  Wypijać codziennie kubek kawy o poranku z takimi widokami za oknem marzenie .Droginia i przeciwna strona ... z malowniczym krajobrazem .Ale mamy piękne tereny ...zaparkować i spacerować bo jest gdzie . Fajnie macie drodzy mieszkańcy tych terenów widoczki .....bezcenne .

  7 2

Ośrodek interwencji kryzysowej

 • 2 paź 2014

  W Ośrodku Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach są dyżury
  w każdą sobotę od godz. 14:00 do godz. 18:00 oraz w niedzielę od godz. 9:00 do godz. 13:00.Prowadzone wówczas są konsultacje indywidualne .Warto podejśc i nie sugerować się forum .Co dobre dla jednego jest złe dla innego

  6 3

Becikowe

 • 1 paź 2014

  Niektóre samorządy na podstawie podjętych przez siebie uchwał zadecydowały o wypłaceniu z własnych środków tzw. becikowego samorządowego. Becikowe samorządowe jest dodatkowym świadczeniem rodzinnym z tytułu urodzenia się dziecka obok tzw. „państwowego becikowego”. To, czy w danej gminie dodatkowe świadczenie jest wypłacane, komu i w jakiej wysokości przysługuje, zależy od woli samorządu.
  Jak dostać becikowe samorządowe? Najlepiej najpierw dowiedzieć się, czy w naszym mieście takie becikowe jest wypłacane, a jeśli tak, to jakie warunki trzeba spełnić. Jeśli chcesz zdobyć informacje zadzwoń pod numer telefonu urzędu miasta lub podejdz się dopytać. Czasem, by uzyskać becikowe samorządowe, trzeba być zameldowanym przez określony czas w danym mieście lub spełniać inne warunki. No nic trzeba zakręcić się koło tematu aby coś wiedzieć .

  Nalezy pamiętać ze od 2 września trwa nabór wniosków na okres zasiłkowy 2014/2015 http://ops.myslenice.pl/