Wręczyli Rafałowi Trzaskowskiemu obraz z podobizną przodka i dyplom z herbem miasta. Burmistrz chce przeprosin i 10 tys. zł

 • Beata 7 lip

  Nie jestem osobą publiczną, żebym musiała się poddawać lustracji. Ci wyżej są i każdy ma prawo prześwietlać ich przeszłość.
  Nie bądź jak Trzaskowski, który wczoraj stwierdził, że nie musi sprawdzać życiorysu Gontarczykowej TW SB, którą po akcji rozpracowywania zamordowanego księdza Blachnickiego służby sowieckie wyciągały z Niemiec i ukryły na lata. Teraz ta pani już z nazwiskiem Lange z "nieposzlakowaną" opinią dostaje 2 mln z publicznej kasy.

  1 3
 • Beata 6 lip

  Ty nie masz czasem dwubiegunówki? Czytasz się czasem?

  1 2
 • Beata 6 lip

  Dziękuję. Rozumiem, że go sprawdziłaś. Widzę, że nieskuteczny. Doradzam zmianę.

  1 3
 • Beata 5 lip

  To może porozmawiajmy o pradziadku Sienkiewicza lub jednym z dziadków Kidawy z ONRu?

  1 4
 • Beata 5 lip

  A ja mam wrażenie, że gdyby adresatem takiego dyplomu był ktoś z pisu a miejscem wręczenia był magistrat to Tomalowi przeszkadzałoby, że zostałby na nim umieszczony herb Starostwa Powiatowego i pieczątka Starosty.

  1 3
 • Beata 4 lip

  Co tu czytać. Starosta to herb starostwa nie gminy. Herb gminy jak każdy inny herb jest pod prawną ochroną w tym przypadku burmistrza. Do tego podróbka pieczęci magistratu miasta, a wszystko to w Starostwie Powiatowym. czyżby Tomal wstydził się by na tym "dyplomie" był herb Starostwa? Pewnie się wstydził.
  Ja odnoszę się jedynie to faktów i tego co widzę. Nie interesują mnie opinie. Mam swoje zdanie i tyle.

  3 7
 • Beata 4 lip

  Niechcący adresowałeś to do mnie a powinieneś do maktora.

  1 8
 • Beata 4 lip

  Trzaskowskiego świra gadającego na wiecach o dżemie, musztardzie i maśle?
  Trzaskowskiego świra, który puszcza oczka do tych co od zawsze nazywał faszystami?
  Trzaskowskiego który wysyła na propagandowe wystąpienia do warszawskiej Czajki innych świrów by brali udział w otwieraniu nowych zbiorników retencyjnych na które rząd PiS przeznaczył pieniądze 1,2 mld?

  Idź Pan być Nitrasem gdzie indziej ;)

  2 12
 • Beata 2 lip

  tak sobie to tłumacz

  1 14
 • Beata 30 cze

  Trzeba było od razu napisać, że mama ci zablokowała otwieranie linków :)

  4 16
 • Beata 30 cze

  Należy uznać, co znajduje potwierdzenie choćby w wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z 2 kwietnia 2009 r. (sygn. III SA/Kr 786/08), że w polskim systemie prawnym ochrona przyznana prawom do herbu może być realizowana na podstawie różnych przepisów prawnych, w tym art. 24 kodeksu cywilnego. W szczególności na podstawie tego przepisu, w wypadku gdy jednostka samorządu terytorialnego uzna, że osoba trzecia naruszyła jej dobra osobiste poprzez wykorzystanie herbu, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. Co ważne, w przypadku sporu sądowego to pozwany podmiot zobowiązany będzie do wykazania, że jego działanie nie było działaniem bezprawnym.

  żródło: https://www.rp.pl/Administracja/303299986-Bezprawnego-wykorzystanie-herbu---jakie-roszczenia-przysluguja-jednostce-samorzadu-terytorialnego.html

  Nikt nie będzie się czepiał wykorzystywania herbu na koszulkach, czapeczkach czy długopisach.

  3 27
 • Beata 30 cze

  To ty nie zrozumiałeś. Nie chodzi o moje zdanie ale o artykuł z orzeczeniami podpartymi paragrafami, który miażdży twoją głupawą teorię.

  4 24

Tydzień do wyborów. W Myślenicach Borys Budka namawiał do udziału w głosowaniu i poparcia jego kandydata

 • Beata 7 lip

  Taki obrano system po 89 roku, że emerytury i renty to nie tylko FUS a wciąż powiększająca się część dosypywanych do tej puli pieniędzy budżetowych pochodzących z różnej maści podatków pośrednich i bezpośrednich. VAT, akcyza to główne źródła i te dochody państwa zawsze były brane pod uwagę przy ustalaniu kolejnych budżetów.
  Każdy płaci podatki i dokłada się do emerytów. Nawet pracujący w szarej strefie. Strasznie naiwny jesteś @Paulo12 jeżeli naprawdę myślisz tak jak piszesz.

  1 4
 • Beata 7 lip

  Ty jak zwykle swoje. Już nie tyle uważasz się za wszystkich mieszkańców Myślenice ale i za wszystkich użytkowników forum. Zabawna jesteś :)

  5
 • Beata 6 lip

  Tak Platforma budowała autostrady. Okradali, że się kurzyło
  https://youtu.be/yMnNKjuFT-s

  6 8
 • Beata 6 lip

  zapytaj może ile poprawiono bo Platforma zrobiła autostrady z dwoma nie trzema pasami ruchu? Do dzisiaj dobudowują ale największy problem to dostosowanie mostów i wiaduktów.

  6 8
 • Beata 6 lip

  Dobry komentarz telefoniczny mieszkańca Jastrzębia na temat działań Platformy Obywatelskiej.
  https://youtu.be/oFliwlzWJ2E?t=1816

  8 13
 • Beata 5 lip

  Nie miałam okazji nigdy być w Sejmie i wcale tego nie żałuję.

  9 14
 • Beata 4 lip

  Nikt nie dostaje za darmo. Każdy płaci podatki. Zwroty płaconych podatków są realnym zmniejszeniem podatków. Do tego dochodzi mnożnik Keynesa pobudzający konsumpcje, która zapewnia większy wzrost dochodu narodowego. Pewnie nie pamiętasz ale to samo zrobili Niemcy po 2015 roku.
  Takich rzeczy nie wiedzieć?

  10 32
 • Beata 4 lip

  Ona nie przyjedzie, gdyż jak zakomunikowała tuż po wysadzeniu z siodła Kidawy, uważa, że odejście Trzaskowskiego z warszawskiego magistratu jest niezwykle groźne dla Warszawy. Komisarz z PiS mógłby przez 3 miesiące mieć dostęp do wszystkiego, łącznie z pochowanymi po szafach "trupach". Tak więc ona nie przyłoży ręki do kampanii co zresztą widać po jej absencji.
  Podobno zaczęła nawet chodzić do Kościoła i modlić się za wygraną Andrzeja Dudy.

  21 33
 • Beata 4 lip

  Nie rozumiem tych emocji. Przyjechał sobie Budka. Pospacerował w towarzystwie niewielkiej grupy zwolenników partii zdrady i zaprzaństwa. Poagitował w imieniu krzykacza, który na każdym kroku podaje się za "bezpartyjnego" będąc jednocześnie wiceszefem owej bandy i szambolanem warszawskim. Tyle jego. Niechże się nacieszy i za publiczną kasę pozwiedza Polskę Prawa i Sprawiedliwości.
  Jako mieszkańcy przyjęliśmy go godnie, bez ekscesów bo jesteśmy normalni i tolerancyjni. Nikt nie nosi maseczek "Je.ać Platfusa" jak robią to oni. To, że stosują chwyty poniżej pasa w mediach jedynie polskojęzycznych? I tak przegrywają a może z tego też powodu przegrywają i przegrają raz kolejny.
  Słuchaliście szambolana warszawskiego jak deklarował swoją obecność na Marszu Niepodległości? Na marszu, który wg niego od zawsze był marszem nazioli i faszystów? Na marszu który od zawsze pragnął ze wszystkich sił rozwalać. Pamiętamy jak wysyłali bojówki sprowadzanych z Niemiec antifiarzy, jak wypuszczali prowokatorów z Policji jako tajniaków. Jak podpalali budki pod ambasadą chcąc zrzucić winę na patriotów. Wszystko jest na filmach w sieci. Są rozmowy w Sowa & Kamaraten.
  To partia pajaców, którzy są w stanie zadeklarować wszystko wiedząc dobrze, że nie zrealizują z tego nic.
  tak więc niech sobie pochodzą, pojeżdżą. Tyle im zostało.

  25 36
 • Beata 4 lip

  A ty nie bardzo. Dwóch prosty zdań nie potrafiłeś połączyć. Nie nadałbyś się nawet na żonę sołtysa :)

  13 33
 • Beata 4 lip

  Przy takich wyrokach nikt o zdrowych zmysłach nie będzie żądał sprawiedliwości w POlitycznych sądach. Przyjdzie na to czas. Dodam tylko, że większość chciałaby być sądzone teraz a nie za kilka lat.

  https://polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2541278,Dziennikarze-piszacy-o-molestowaniu-przez-Durczoka-skazani-Majewski-absurdalna-interpretacja

  9 30
 • Beata 4 lip

  Marsz przegrywów. Aż miło było popatrzeć jak plewy same oddzielają się od ziarna

  16 36