Pociąg do Krakowa – ankieterzy zapukają do drzwi!

 • 11 mar 2019

  Mieszkam tam gdzie jest kolej WKD. Najbardziej punktualna kolej w Polsce. Jest ona punktualna tylko dlatego że jest w pełni samodzielna i ma swoje tory niezależne od PKP Polskie linie Kolejowe. Równolegle do WKD jest linia z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy która jest zarządzana od strony infrastruktury przez PKP PLK od strony spółki kolejowej przez marszałka województwa mazowieckiego. Codziennie jest ona spóźniona o kilkadziesiąt minut, nic tam się nie dzieje tak jak powinno. Poza tym jest jeden wielki bałagan wokół infrastruktury. Zabiera ona dużo miejsca podzieliła miejscowości na getta. Mieszkając w 60 tysięcznym mieście linia przebiega przez środek i jest tylko jeden przejazd przez tory. Zastanówcie się dobrze czy chcecie tworzyć getta. Polecam spojrzeć przez portal pasażera jak wygląda ruch i opóźnienia kolei wokół Warszawy, tylko WKD jest punktualna, ale to tylko dlatego że ma własne tory własne pociągi i umowy z gminami. Zrobienie czegoś z PKP zapewne będzie olbrzymią porażką, pięści ziemi nie oddał bym PKP PLK, to strata na zawsze i wieki syf w tym miejscu które przejmą. Jeśli kolej to tyko w całości samorządowa bez udziału PKP PLK przy budowie nowych torów i infrastruktury. Jest kilka spółek kolejowych z których jako pasażer regularnie korzystam SKM, Koleje Mazowieckie i Warszawska Kolej Dojazdowa. Linia kolejowa musi być bardzo mądrzę pomyślana inaczej jest problemem i dzieli miasto bezpowrotnie. Tego się nie da tanio czy byle jak zrobić, to znaczy da się ale będzie bardzo źle działać i generować olbrzymie koszty.

  4 1

Dobczyce: Mariusz Obajtek wygrał konkurs Google. Pojedzie do San Francisco

 • 24 lut 2015

  Gratulacje !!!

  38 2

Remont basenu potrwa do 8 grudnia

 • 28 lis 2014

  Nieźle, w Warszawie w wielu dzielnicowych OSIRach, baseny wyglądają koszmarnie, nawet świetna Warszawianka gorzej wygląda w szatniach i natryskach niż basen myślenicki przed remontem. Korzystam jak tylko jestem a docenić go można jak się tylko skorzysta z infrastruktury krakowskiej np. Korona czy warszawskiej gdzie, tłok od 6 godziny, tory wąskie a natryski takie że chce się je minąć jak najszybciej.
  Wiem, że dla wielu pływanie to równoznaczne z taplaniem się w rabie i skakaniem do wody, basen jest do pływania i myślenicka pływalnia jest topowa w Polsce - świetnie oświetlona i z szerokimi torami. Jeśli ktoś zna miejsce gdzie tory są równie szerokie w Krakowie czy Warszawie to proszę o info w Warszawie warszawianka ma podobnie szerokie tory ale to wyjątek bo ten basen to klejnot i chluba warszawy (25 zł za godzinę) , za to gorzej oświetlony i większy syf w przebieralni i natryskach. Zachęcam też do normalnego pływania, wiem że nie jest to popularne w Myślenicach, ale warto, to jest pewien paradoks wiele osób potrafi pływać a mało pływa, raczej tapla się nad Rabą. Pływać można przez cały rok i choruję się zdecydowanie rzadziej. Ci co się poznali na Myślenickim basenie pewnie się nie będą odzywać, bo sobie chwalą spokojne i komfortowe pływanie, ale ja pływam w różnych miejscach i tak dobrze jak w Myślenicach nie mam.

  29 3

Basen kryty czeka na remont

 • 8 wrz 2014

  Brak słów. Na basenie w Myślenicach przepływałem kilka tysięcy godzin, znam kilkadziesiąt basenów w Polsce w różnych województwach i basen w Myślenicach jest jednym z najlepszych. Zapraszam do Krakowa, Korona czy Skawiny, albo do stolicy gdzie miasto nie szczędzi pieniędzy na baseny a są one o wiele gorsze, wąskie tory i kiepsko oświetlone. Jedyny wyjątek to warszawianka gdzie tory są tak samo szerokie jak w Myślenicach i ma 50 metrów, pływa się rewelacyjnie.
  Bez czepka i w gaciach to można sobie nad Rabę pójść i po skakać. Jeśli chce się pływać to trzeba robić to godnie i z szacunkiem dla innych. Nie każdy ma ochotę oglądać czyjeś genitalia płynąc za osobą w szerokich gaciach lub połykać kogoś włosy które naturalnie wypadają tym bardziej pod obciążeniem wody.
  Jeszcze raz napiszę, basen w Myślenicach jest jednym z najlepszych w Polsce, ma świetną wodę jest jasny, ma szerokie tory, rzadko panuje tłok i jest czysty w porównaniu do innych. Wiele osób którym opowiadam, że w Myślenicach jest basen z torami na których mogą się minąć dwie osoby motylkiem i w weekendy są tory wolne nie wierzy.
  Trzeba tylko chcieć pływać, bo warunki są w Myślenicach świetne i naprawdę wiele osób dało by wiele aby mieć takie.

  12