Piesi nie czują się tu bezpiecznie. Większość kierowców pędzi nawet setką

 • 15 lis 2019

  Art. 13. ustawy o ruchu drogowym
  2.
  Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu.

  4

Zegar ŚDM odlicza czas do... Runmageddonu. Dobry pomysł na promocję wydarzeń?

 • 2 wrz 2016

  Jakoś trzeba uzasadnić wydanie publicznych środków na śdm

  9 9

Myślenice: Zakończył się remont kościoła NNMP

 • 13 wrz 2014

  Jeśli ten nieszczęsny kolor był tym oryginalnym, będzie trzeba się z tym pogodzić. A jeśli nie. To szczere kondolencje. W porównaniu z czernią, którą znamy wygląda wulgarnie. No ale pasuje do lśniącej posadzki. Widać autentyczność nie jest w cenie.

  6 1

Seksualizacja dzieci

 • 25 cze 2014

  Zamiast do demotywatorów proponuję zajrzeć do źródła.

  18 2
 • 24 cze 2014

  A po co rozmawiać z dziećmi? Nie ma rozmowy, nie ma tematu.

  6 3

Konkurs na nowe logo Myślenic: Wygrał ten projekt

 • 20 maj 2013

  Ja czegoś nie rozumiem, to jest logo miasta czy strony internetowej (slenice.pl)?
  Jakoś tak kojarzy się z równie fatalnym logo Polskiej Organizacji Turystycznej. Lekko banalne.

  10 6

Jawornik: W tym roku ruszy budowa kładki dla pieszych

 • 30 kwi 2013

  Sęk w tym, że wcale nie jest zbyt ładna. Gdyby coś takiego z tego obrazka powstało, to nominacja do jakiejś antynagrody murowana.
  Żeby jeszcze te fikuśne kształty były uzasadnione. Zupełnie nie rozumiem dlaczego może się to podobać. Czy naprawdę wystarczy coś udziwnić i jest już ładnie? Jeśli tak, to proponuję jeszcze jakiś brzoskwiniowy akcent dla ocieplenia. Będzie ślicznie. Strasznie powierzchowny projekt. Naprawdę można ładniej. Niekoniecznie tylko prosto. Byle mądrze.

  3 3

religia jak supermarket?

 • 19 lut 2013

  Co więcej, takie hipotetyczne dziecko usłyszy informację o tym zewnętrznym świecie od kogoś, kto już tam jest a nie od innego dziecka, które takiego świata nie widziało.

  9

Szczepienia dzieci

 • 14 lis 2012

  Wakiefield nie dowiódł. Lancet wycofal publikację i generalnie była wokół tego masa niezdrowych emocji, które teraz objawiają się fobią szczepionkową.

  3 2
 • 14 lis 2012

  @otwórz_oczy

  Z jednej strony masz filmiki na youtube, z drugiej masę dzieci wokół Ciebie, które dzięki szczepieniom nie zachorowały.

  Czy słyszałeś kiedyś o odporności zbiorowej? Dzięki temu, że większość jednak szczepi, Ty możesz na tym żerować, bo ryzyko infekcji jest mniejsze niż w populacji nieszczepionej. To jest zwyczajna egoistyczna jazda na gapę.

  Aha, jeśli masz namiary na BigPharmę, to chętnie skorzystam, bo teraz piszę za nic.

  6 4

Budowa ronda Śródmieście: Gdzie nie będzie wody w weekend?

 • 23 sie 2012

  A od kiedy to rondo jest miejscem spoczynku?

  17 4

Zmiana organizacji ruchu: Zbędne posunięcie, czy brak umiejętności kierowców?

 • 27 lip 2012

  Może się mylę, ale mam takie wrażenie, że po wprowadzeniu tych zmian, ograniczeniu ruchu w rejonie placu budowy, nic specjalnego się nie stało i jakiejś dramatycznej różnicy nie ma. Wciąż się zastanawiam, po co ta budowa?

  6

Studenci Politechniki Krakowskiej projektowali budynki dla Myślenic

 • 16 cze 2012

  Generalnie cieszę się, że w tym roku padło na Myślenice (sam nie miałem tego szczęścia). Od paru ładnych lat, ten zakład WAPK robi jakiś projekcik w wybranym mieście. Przełożenia nie ma to żadnego na rzeczywistość, ale dla samych studentów jest to całkiem sympatyczne zadanie. Więc nie ma sensu traktowanie tego na poważne, ani to żadna realna propozycja, ani nic z tego nie będzie.

  3

Rondo Śródmieście: Wojewoda uchylił pozwolenie na budowę

 • 30 cze 2011

  A może dlatego, że nie boimy się rond tylko marnotrawienia publicznych środków, niszczenia przestrzeni i utwierdzania się w błędnych decyzjach?

  Muszę się jednak z Tobą zgodzić, kierowcy na myślenickich rondach wyprawiają prawdziwe cuda.

  5 2

Woda w naszych kranach - JAKOŚĆ I CENA

 • 2 gru 2010

  Zgadzam się, że bardziej trzeba przejmować się jakością samej wody (a przynajmniej takie mam wrażenie).
  Link podałem na przekór słowom, o sanepidzie, skandalu, zamykaniu wodociągu w kontekście rur cementowo azbestowych. Uwielbiam głosy specjalistów od wszystkiego.

Wybory 2010: Jarosław Szlachetka w Sejmiku Województwa Małopolskiego

 • 29 lis 2010

  To prawda, ale taki jest i urok wyborów do sejmików.
  Nawiasem mówiąc brakuje mi takiej obrzydliwie liberalnej partii, na którą mógłbym z nieczystym sumieniem zagłosować ;)

 • 29 lis 2010

  Nie strasz.
  Bez urazy, ale znów nauczyciel?

Czy w Myślenicach jest " TOLERANCJA " do gejów i lesbijek i wszystkiego ;

 • 25 wrz 2010

  [quote]Korwin zawsze był moim idolem :)....A teraz z innej beczki - ostatnie brytyjskie badania dowiodły iż odsetek pedofili wśród pedałów jest kilkakrotnie większy niż wśród osób heteroseksualnych. A zatem , jeżeli chcecie tolerowac zboczeńców to radze uważac na własne dzieci - bo wam je kiedyś jakiś poszukujący nowych doznań homoś odpowiednio potraktuje.[/quote]

  Nie rozumiem jednego.
  Pedofilia jest przestępstwem tak czy inaczej. Jaki to ma związek z orientacją tych, którzy nimi nie są?
  Teraz będzie ostro: można też powiedzieć, że odsetek bijących swoje żony jest dużo większy wśród heteroseksualistów (bo nie udawajmy że tylko tacy są), więc uważajcie przyszłe małżonki. Absurdalna retoryka, prawda?
  Nawiasem mówiąc poprosiłbym o cytowanie badań.

  1
 • 24 wrz 2010

  Z tym zatrudnieniem jest taki problem, że szkoły też o światopoglądzie związanym z wyznaniem są finansowane z budżetu. W sytuacji, w której byłbyś dyrektorem swojej prywatnej placówki, (nie biorę tu pod uwagę kodeksu pracy, bo z tym jest problem) powinieneś mieć prawo kierować się zasadami tej szkoły w doborze pracowników.
  Z panią rzecznik jest taki problem, że jej wywiad dla Gościa Niedzielnego przeszedłby z mniejszym szumem, gdyby nie jej późniejsza urocza wypowiedź.

  Kocham argumenty: jest kryzys, to nie mówimy o niczym innym. Czy zawsze musi być jedno albo drugie, czy nie może być i to i to? A hasła komunistów są dla mnie wstrętne od samego początku.

 • 7 wrz 2010

  Skąd ten pomysł, że ktokolwiek uważa heteroseksualizm za nienormalny?

 • 7 wrz 2010

  Nie ma sprawy. Wybrałem nick taki a nie inny to i mam tego konsekwencje.
  Oby tylko takie sprawy nas różniły. Pozdrawiam.

 • 7 wrz 2010

  Może faktycznie, na wyrost. Mam nadzieję, że Twoja uwaga nie dotyczyła samego terminu, bo ten jakkolwiek semantycznie sprzeczny (przez co oddaje swój charakter) jest używany: vide parytety, akcja afirmatywna, czy punkty za pochodzenie.

 • 7 wrz 2010

  @sh'ma:
  Przypadek z pewną panią (kochane niesprecyzowanie) jest przykładem ignorancji i głupoty, nic więcej.
  Kwestia symboli w przestrzeni publicznej: istotą sporu nie jest to, czy powinny być, tylko raczej gdzie się znajdują i kto je tam umieszcza (przynajmniej ja mam taką nadzieję).
  Powiem tak, nie jestem specem od prawa, ale jak cytowany zapis "Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione" ma się do kwestii konkordatu?
  Piszesz o dyskryminacji i nietolerancji (przywileje warunkowo dopuszczasz?), to proszę podaj jakiś konkret.
  Problem katastrof lotniczych: ich czar polega na tym, że są spektakularnie straszne, przez co i fascynujące.
  Mówisz o konstytucji, która pozwala na modlenie się na ulicy, pokazywanie przejawów wiary. Nie mam nic przeciwko, tylko dlaczego, gdy ktoś ma ochotę pokazać swoje przekonania (inne od większości) to jest oburzenie?
  A co do świąt, to proponuję jeszcze raz przeczytać co napisałeś. Około połowa z dni wolnych przypada na wydarzenia jednego kościoła (podczas gdy prawosławni, w niektórych rejonach większość nie mają wolnego w swoje święta), czy nie jest to wyraz dyskryminacji, ale pozytywnej?

  W sprawie ostatniej wypowiedzi kochanka powiem tylko tyle, że nie miałem serca do wykazywania słowa po słowie, jak fatalnie nielogiczna i nieprawdziwa była ta wypowiedź.

 • 6 wrz 2010

  Marla, muszę Cię zmartwić, nasze państwo nie jest świeckie. Jest tylko bezstronne światopoglądowo (co to oznacza w praktyce wszyscy wiemy).
  Mówiąc o konstytucji cały artykuł 25 wydaje mi się lekko dziwny. To wyróżnienie kościoła rzymskiego, przecież uznajemy równość.
  Zbaczając z tematu, przeglądając tekst ustawy zasadniczej naszła mnie wątpliwość dotycząca artykułu 23. Czy na forum jest ktoś obeznany w temacie, który mógłby mi wyjaśnić, czy nie jest to zapis lekko dyskryminujący