Spółdzielni ZORZA strona internetowa i informacje

 • 17 lip 2014

  Brak informacji ciąg dalszy. Zgodnie z dokumentem pt. "Analiza techniczno-ekonomiczna i prawna systemu grzewczego zasilanego z kotłowni przy 3-go Maja 76 w Myślenicach" oferta na kontrakt operatorski złożona przez firmę DALKIA Sp. z o. o. była ważna do 15.07.2014. Dziś mamy 17.07.2014. Czy któryś z mieszkańców os. 1000-lecia II został poinformowany o podjętej decyzji? Pozwolę sobie zacytować fragment artykułu który ukazał się w Dzienniku Polskim:

  "Są trzy warianty planowanej inwestycji, a decyzja który wybrać powinna zapaść do końca tego miesiąca. Spółdzielnia nie zorganizowała do tej pory zebrania z mieszkańcami w tej sprawie. Wyrazy niezadowolenia z tego powodu wyraziły pojedyncze osoby podczas walnego zgromadzenia członków spółdzielni, które odbyło się w poniedziałek. Jerzy Ulman, wiceprezes „Zorzy” zapowiada, że zebranie z mieszkańcami zostanie zorganizowane w tym miesiącu, ale konkretnej daty nie podaje."

  Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3493165,wyjscia-sa-trzy-wybrac-trzeba-jedno-i-to-szybko,id,t.html

  14 4
 • 15 lip 2014

  Jedną z wielu uwag do zarządu Spółdzielni ZORZA jest niedostateczne informowanie jej mieszkańców o działalności Spółdzielni. Nadal nie ma strony internetowej, mimo wcześniejszych głosów za jej utworzeniem. Jest nieprawdą, że utworzenie i utrzymanie takiej strony jest kosztowne. Za to korzyści są bezsporne. Na takiej stronie każdy mieszkaniec mógłby za darmo i na spokojnie sprawdzić m.in.
  - sprawozdania finansowe
  - sprawozdanie z działalności zarządu
  - informacje o walnym zgromadzeniu
  - harmonogram odczytów wodomierzy
  - informacje o ogłaszanych przetargach

  Dodam tylko, że zgodnie z ustawą z dnia 15 grudnia 2000 roku o spółdzielniach mieszkaniowych, rozdział 1, art. 8.1, pkt 3:

  "Statut spółdzielni mieszkaniowej, regulaminy, uchwały i protokoły obrad organów spółdzielni, a także protokoły lustracji i roczne sprawozdanie finansowe powinny być udostępnione na stronie internetowej spółdzielni."

  W tym roku minie 14 lat od wejścia w życie w/w ustawy. Wygląda na to, że spółdzielnia ZORZA woli trzymać ludzi w dezinformacji. Obecnie aby uzyskać jakąkolwiek informacje trzeba wziąść dzień urlopu i osobiście udać się do siedziby Spółdzielni. Nie bez znaczenia jest też cena ksera którą wywindowano do 1 zł za stronę. Brak komunikacji z mieszkańcami odczuwamy szczególnie teraz, kiedy ważą się losy kotłowni na os. 1000-lecia II. Mieszkańcy mając utrudniony dostęp do podstawowych informacji cała swoją wiedzę opierają na plotkach które krążą po osiedlu. Podobno miało być spotkanie, podobno miały być prowadzone konsultacje z mieszkańcami, podobno prywatna firma wyremontuje kotłownie ze swoich środków i podobno będziemy płacić mniej.. podobno.

  Póki co czas leci, nikt nic nie wie, a w pewnym momencie zostaniemy postawieni przed faktem dokonanym.

  Zgadzasz się? Coś pominąłem? A może jestem w błędzie?
  Proszę o komentarze.

  31 7

Masowa prowokacja bez echa

 • 15 lip 2014

  "Zaniepokojeni członkowie Rady Nadzorczej" dobrze wiedzieli co robią nie podpisując się z nazwiska pod apelem. Teraz zapytani o tą sprawę odpowiadają że ładną mamy dziś pogodę..

  26 7