Pytacie „Po co nam ronda skoro kierowcy nie znają przepisów?”. Sprawdź jak poprawnie pokonać rondo

 • 9 gru 2018

  Mowa o rondach, przez które przejeżdża się na wprost. Chociażby rondo koło galerii (Kazimierza WIelkiego/Słoneczna). Jadąc przez nie prosto, nie wykonuje się jazdy okrężnej, tak więc nie ma zmiany kierunku jazdy.

  2 24
 • 9 gru 2018

  Wg kodeksu drogowego, kierunkowskazu używa się wyłącznie podczas "zmiany pasa ruchu" lub "zmiany kierunku jazdy". Kilka myślenickich rond można pokonać jadąc przez nie prosto, tak więc żaden z tych warunków nie zostaje spełniony. Wówczas nie ma potrzeby użycia kierunkowskazu, przynajmniej w teorii. Taka ciekawostka.

  3 15

Woda w naszych kranach - JAKOŚĆ I CENA

 • 22 lis 2015

  Jako konsument bezstronny mogę jedynie pochwalić jakość wody, bo można rzeczywiście pić ją bezpośrednio z kranu (przynajmniej ja tak robię) ale ceny są astronomiczne zwłaszcza ścieków i do tego chyba nikt nie ma wątpliwości a abonament wody w tym tylko roku wzrósł niemal dwukrotnie i nie ma się co porównywać z gminami najdroższymi tylko dążyć do cen z gmin najtańszych. Ze wszystkich opłat jakie mam w domu to najdroższe są ścieki, a wystarczy tylko popatrzeć jak wygląda MZWiK teraz a jak wyglądał parę lat wcześniej, skądś muszą czerpać pieniądze na takie wielkie budowle.Wszyscy łudziliśmy się że po zakończeniu budowy wodociągów i kolektorów w pobliskich miejscowościach ceny pójdą w dół ale to chyba nie za tego burmistrza

  4 1

DOBRY! MECHANIK - naprawa i usługi samochodowe w Myślenicach

 • 20 cze 2014

  Potrzebuję dobrego mechanika do wymiany sprzęgła wraz z kołem dwumasowym VW Touran , kogo byście polecili

  3