Obywatelskie projekty ustaw

 • 15 wrz 2016

  Co do obrony koniecznej zgadzam się z Tobą w stu procentach.Co do reszty, mam wiele wątpliwości.

  6 3

Czystość naszego "wspaniałego miasta"

 • 6 wrz 2016
  seba napisał/a:

  Brak koszy, ich rzadkie opróżnianie robią swoje,

  3 Maja jest najdłuższą ulicą w mieście a są tu może ze 2 kosze, na całej jej długości. Młodzież, oraz dzieci idące do szkoły robią taki syf, że nie nadążę sprzątać na swojej działce.

  Nawet nie dwa,bo jeden,pod przedszkolem.

  4

NIE DLA ZWIERZĄT W CYRKU!!!STOP dla cyrków ze zwierzętami w naszym powiecie!!!!!

 • 10 sie 2016
  Malgorzata___ napisał/a:

  Niebieskooka a robisz coś dla tych ludzi ? Tak z ciekawości pytam . Umierające z głodu dzieci to najczęstszy argument przeciwników pomagania zwierzętom, milion razy co najmniej słyszałam oburzenie tych , którzy twierdzą że powinnam zamiast psom pomagać ludziom i milion razy mniej więcej zadawałam już pytanie - a robisz ty coś dla tych ludzi , o których tak krzyczysz ? W 90 % odpowiedzią było zmieszanie, często oburzenie " ale jak ja mam pomóc " albo głupia mina .
  Gdyby każdy , kto ma coś przeciwko tym, którzy pomagają zwierzętom , zrobił coś dla potrzebującego człowieka , zamiast oburzać się na nas zrobił coś konkretnego pomoc byłaby olbrzymia .

  W pomaganiu zarówno ludziom jak i zwierzętom nie chodzi o to , żeby jedna osoba przekazała duża kwotę bo wiadomo że mało kogo na to stać , ale o to , żeby duża grupa ludzi dała po kilka zł . Dla większości ludzi 2 zł tygodniowo to żadne pieniądze , pomyśl w miesiącu to tylko 8 zł gdyby takich osób było milion masz 8 milionów miesięcznie na pomoc ludziom ...tylko trzeba chcieć , mieć pomysł , zainteresować ten milion osób że warto pomagać ...

  Wiesz ilu ludzi można by nakarmić , zaszczepić , albo zafundoać im wodę za te 20 zł od każdego kto poszedł na ten marny spektakl z udziałem zwierząt ? Tam było pewnie z 200 osób jak nie więcej ...

  Trzeba wybrać priorytety , patrząc na to ilu jest oburzonych pomaganiem zwierzętom, ufam , że robią oni coś żeby pomóc ludziom więc ja spokojnie mogę się zająć zwierzakami ... Dla każdego starczy działki na dobroczynność , niech każdy tylko zajmie się tym co da niego ważne i coś zrobi a nie tylko gada ...

  A i jeszcze jedno , mam duże grono zafiksowanych pro zwierzęco znajomych , uwierz mi , że wielu z nich pomaga też ludziom ...

  Lepiej bym tego nie ujęła

  21 3

PIT 2015 ROZLICZANIE I CZEKANIE NA ZWROT

 • 15 kwi 2016

  Myślę,że kolejność składania,nie ma tu nic do rzeczy.Składałam elektronicznie 1 kwietnia,a zwrot dostałam 13 kwietnia.Natomiast w tamtym roku czekałam 2,5 miesiąca.

  3 2

Lodowisko

 • 12 lut 2016

  Myślę,że to drugie.

  30 2

Chcę zatrudnić nianię - jakie stawki za h?

 • 6 maj 2015

  Sztuką jest znaleźć dobrą nianię,przede wszystkim taką,którą dziecko zaakceptuje,a to nie dzieje się z dnia na dzień.Ten proces trwa nawet kilka miesięcy,po których okazać się może,że musimy szukać ponownie.Warto popytać rodziców u których wcześniej pracowała i poznać ich opinię.

  14

Agencja Opiekunek w Myślenicach, czy warto byłoby utworzyć u nas takie miejsce?

 • 20 sie 2014

  Myślę ,że taka agencja ma w Myślenicach prawo bytu.Ja sama szukam niani dla swojego maleństwa i mam problem(zależy mi na tym by opiekunka miała swoje dziecko,ponieważ uważam że to najlepsze rekomendacje) i naprawdę jest ciężko.
  Dlatego bardzo proszę o info,jeśli macie namiary na takie nianie;
  kolodziej126@interia.pl

  2 1

Atak agresywnych psów na terenie Myślenic 14 lipca rano

 • 15 lip 2014

  Strach się bać.Mieszkam na górnym,tyle że na 3-go maja,ale tutaj nikt nic nie mówi.Gdzie na Średniawskiego widziano te psy?

  15 2

Niania w Myślenicach

 • 2 lip 2014

  ava74.bardzo proszę o dane tej opiekunki ,co u Pani pracowała,lub jeśli ma ktoś namiary na inne sprawdzone opiekunki.
  Raczej proszę o namiary na nianie ,które same mają dzieci,uważam bowiem że to najlepsze rekomendacje.
  .Mój email;kolodziej126@interia.pl

  15 1
 • 12 cze 2014

  średnio od 6-10zł

  9 2

Kolonie 2014

 • 23 cze 2014

  Hej
  Proszę ,napiszcie opinię o koloni organizowanej przez Parafię św.Brata Alberta

  4

Parafia św. Brata Alberta w Myślenicach

 • 23 cze 2014

  Proszę ,o opinię odnośnie kolonii,organizowanej przez parafię św.Brata Alberta.Proszę o opinię osób które już wyjeżdżały z Caritasem.

  6 1

Zespół The Bastard zagra na Przystanku Woodstock

 • 21 cze 2014

  No ,niestety w tym roku nie zobaczysz, może gdyby grały nie tylko wiejskie kapele to nie przychodziłyby tylko same wieśniaki.

  9 3
 • 21 cze 2014

  Popieram!!!

  16 2

Co zrobić z dzieckiem (po pierwszej klasie podstawówki) w wakacje?

 • 18 cze 2014

  Może poszukać kogoś ,kto się zajmie dzieckiem.Myślę,że za 6 lub 7 zł ,kogoś Pani znajdzie,kto będzie potrafił zagospodarować czas Pani dziecku.

  6 8

Dni Myślenic 2014

 • 17 cze 2014
  temptationwithin napisał/a:

  a młodzieży słuchającej punk czy metal brak osobiście polecam KSU chłopaki dożo nie wezmą a graja i punkowo i symfonicznie pograj z 2,5 godz a zabawy będzie ze hoho
  http://www.youtube.com/watch?v=G_AYWN_1Piw

  Popieram KSU najlepsze!!!

  9 5

Ile zarabiają nianie w Myślenicach?

 • 11 cze 2014

  Myślę ,że niania powinna zarabiać przynajmniej 8-9 zł ,.dlatego ,że pracodawca z reguły nie odprowadza składek.Oczywiście za pracę ,jako niania,a nie za sprzątanie ,gotowanie itp.Kwota zarobku powinna być też zależna ,od ilości dzieci ,którymi się opiekuje.

  14 1