IMIGRANCI

 • 17 paź 2015

  Chyba coś jest nie tak jeśli Polacy pracują całe życie i dostają głodowe emerytury a imigrantom daje się za nic 2,5 tys i to dla nich mało. Gdzie nie jedna polska rodzina musi się utrzymać za najniższą krajową.

  4

Pomiary jakości powietrza

Radni powiatowi wybrali starostę. Ponownie został nim Józef Tomal

 • 5 gru 2014

  Sposoby manipulowania społeczeństwem

  Sposób nr 1. Odwróć uwagę:
  Kluczowym elementem kontroli społeczeństwa jest strategia polegająca na odwróceniu uwagi publicznej od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, poprzez technikę ciągłego rozpraszania uwagi i nagromadzenia nieistotnych informacji. Strategia odwrócenia uwagi jest również niezbędna aby zapobiec zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu nauki, ekonomii, psychologii, neurobiologii i cybernetyki. „Opinia publiczna odwrócona od realnych problemów społecznych, zniewolona przez nieważne sprawy. Spraw, by społeczeństwo było zajęte, bez czasu na myślenie”.

  Sposób nr 2. Stwórz problemy, po czym zaproponuj ich rozwiązanie:
  Ta metoda jest również nazywana „problem – reakcja – rozwiązanie”. Tworzy problem, „sytuację”, mającą na celu wywołanie reakcji u odbiorców, którzy będą się domagali podjęcia pewnych kroków zapobiegawczych. Na przykład: pozwól na rozprzestrzenienie się przemocy, lub zaaranżuj krwawe ataki tak, aby społeczeństwo przyjęło zaostrzenie norm prawnych i przepisów za cenę własnej wolności. Lub: wykreuj kryzys ekonomiczny aby usprawiedliwić radykalne cięcia praw społeczeństwa i demontaż świadczeń społecznych.

  Sposób nr 3. Stopniuj zmiany:
  Akceptacja aż do nieakceptowalnego poziomu. Przesuwaj granicę stopniowo, krok po kroku, przez kolejne lata. W ten sposób przeforsowano radykalnie nowe warunki społeczno-ekonomiczne (neoliberalizm) w latach 1980 i 1990: minimum świadczeń, prywatyzacja, niepewność jutra, elastyczność, masowe bezrobocie, poziom płac, brak gwarancji godnego zarobku – zmiany, które wprowadzone naraz wywołałyby rewolucję.

  Sposób nr 4. Odwlekaj zmiany:
  Kolejny sposób na wywołanie akceptacji niemile widzianej zmiany to przedstawienie jej jako „bolesnej konieczności” i otrzymanie przyzwolenia społeczeństwa na wprowadzenie jej w życie w przyszłości. Łatwiej zaakceptować przyszłe poświęcenie, niż poddać się mu z miejsca. Do tego społeczeństwo, masy, mają zawsze naiwną tendencję do zakładania, że „wszystko będzie dobrze” i że być może uda się uniknąć poświęcenia. Taka strategia daje społeczeństwu więcej czasu na oswojenie się ze świadomością zmiany, a także na akceptację tej zmiany w atmosferze rezygnacji, kiedy przyjdzie czas.

  Sposób nr 5. Mów do społeczeństwa jak do małego dziecka:
  Większość treści skierowanych do opinii publicznej wykorzystuje sposób wysławiania się, argumentowania czy wręcz tonu protekcjonalnego, jakiego używa się przemawiając do dzieci lub umysłowo chorych. Im bardziej usiłuje się zamglić obraz swojemu rozmówcy, tym chętniej sięga się po taki ton. Dlaczego? „Jeśli będziesz mówić do osoby tak, jakby miała ona 12 lat, to wtedy, z powodu sugestii, osoba ta prawdopodobnie odpowie lub zareaguje bezkrytycznie, tak jakby rzeczywiście miała 12 lub mniej lat”.

  Sposób nr 6. Skup się na emocjach, nie na refleksji:
  Wykorzystywanie aspektu emocjonalnego to klasyczna technika mająca na celu obejście racjonalnej analizy i zdrowego rozsądku jednostki. Co więcej, użycie mowy nacechowanej emocjonalnie otwiera drzwi do podświadomego zaszczepienia danych idei, pragnień, lęków i niepokojów, impulsów i wywołania określonych zachowań.

  Sposób nr 7. Utrzymaj społeczeństwo w ignorancji i przeciętności:
  Spraw, aby społeczeństwo było niezdolne do zrozumienia technik oraz metod kontroli i zniewolenia. „Edukacja oferowana niższym klasom musi być na tyle uboga i przeciętna na ile to możliwe, aby przepaść ignorancji pomiędzy niższymi a wyższymi klasami była dla niższych klas niezrozumiała”.

  Sposób nr 8. Utwierdź społeczeństwo w przekonaniu, że dobrze jest być przeciętnym:
  Spraw, aby społeczeństwo uwierzyło, że to „cool” być głupim, wulgarnym i niewykształconym.

  Sposób nr 9. Zamień bunt na poczucie winy:
  Pozwól, aby jednostki uwierzyły, że są jedynymi winnymi swoich niepowodzeń, a to przez niedostatek inteligencji, zdolności, starań. Tak więc, zamiast buntować się przeciwko systemowi ekonomicznemu, jednostka będzie żyła w poczuciu dewaluacji własnej wartości, winy, co prowadzi do depresji, a ta do zahamowania działań. A bez działań nie ma rewolucji!

  Sposób nr 10. Poznaj ludzi lepiej niż oni samych siebie:
  Przez ostatnich 50 lat szybki postęp w nauce wygenerował rosnącą przepaść pomiędzy wiedzą dostępną szerokim masom a tą zarezerwowaną dla wąskich elit. Dzięki biologii, neurobiologii i psychologii stosowanej „system” osiągnął zaawansowaną wiedzę na temat istnień ludzkich, zarówno fizyczną jak i psychologiczną. Obecnie system zna lepiej jednostkę niż ona sama siebie. Oznacza to, że w większości przypadków ma on większą kontrolę nad jednostkami, niż jednostki nad sobą.

  14 11

Wstępne wyniki: Burmistrzem Myślenic Maciej Ostrowski. Radnymi w gminie Myślenice zostali...

 • 17 lis 2014

  Dlatego pójście na wybory powinno być obowiązkowe.

  14 2
 • 17 lis 2014

  Będą wybory do parlamentu może Synowiec wystartuje wtedy Maciej będzie mógł się mu udzielić swojego poparcia.

  9 3
 • 17 lis 2014

  mce-on85 idąc tym tropem to MO ma dożywcie w Myślenicach na stanowisku burmistrza, a Obajtek w Pcimiu;)) No cóż może stary nowy burmistrz miło nas zaskoczy nie wolno tracić nadziei.

  7 2
 • 17 lis 2014

  Sójka dobrze poczekamy porozmawiamy np za rok i zobaczymy jak będzie wyglądała sytuacja finansowa Myślenic jakie będą podatki jakie ceny za wodę i ścieki. I jak będą źródła finansowania i jak będzie wyglądał spłata zaciągniętych kredytów tylko dlatego, że ktoś lekką ręką wydaje nie swoje pieniądze.

  16 3
 • 17 lis 2014

  To powiedzcie jak to jest tyle było negatywnych komentarzy jak to źle Pcim jest zarządzany i ile złego tam się dzieje a Obajteka popiera 87% głosujących wyborców.
  Majka a co do urzędników to Ty chyba nie musisz chodzić po urzędach w Myślenicach. Nie przeszkadza mi, może pracować rodzina, znajomi pod warunkiem, że coś sobą reprezentują. A niestety ich kompetencja a raczej ich brak nie jednemu już podniosły ciśnienie. Zmiana burmistrza- pracodawcy wyszła w tym przypadku nam na korzyść zmusiłaby, co niektórych do czytania bieżących przepisów i skupieniu się na tym do czego zostali zatrudnieni.

  13 6
 • 17 lis 2014

  kogut_18 powodem do dumy na pewno nie jest 1 miejsca la liście miast najbardziej zadłużonych zastanowiłeś się jakie to teraz może mieć konsekwencję i skąd gmina weźmie pieniądze na spłatę tego zadłużenia. Wybór MAcieja Ostrowskiego pozwala mu myślec, że dalej może bezkarnie zadłużać gminę bo w końcu ludzie popierają jego działania http://sedno.myslenice.org.pl/stan-finansow-gminy-myslenice-wedlug-dr-magdaleny-gorzelany-dziadkowiec/ czyli przy takiej tendencji jaką mamy teraz czego się możemy się spodziewać? Ani jeden ani drugi kandydat nie przedstawił programu, który by mnie przekonał tylko zmiana dała bym nam szanse, że faktycznie coś się zmieni bo gorzej już nie może być w końcu jesteśmy i tak najgorsi.

  16 13
 • 17 lis 2014

  Tylko dobry gospodarz najpierw 2 razy pomyśli zanim coś zrobi to co się teraz działo w Myślenicach robione było pod publikę. Działanie jak się okazuje przyniosło skutek. Ludzie widzą chodniki ale nie zastanawiają się skąd faktycznie wzięły się pieniądze na ich położenie. Skoro kasa miasta świeci pustkami trzeba się zastanowić kto teraz za nie zapłaci i czemu to będziemy my. Tak naprawdę Myślenice to bankrut. Bagietka powodzenia w życiu życzę z takim podejściem. Ty dalej myślisz, że na kredyt można wszystko wybuduj dom ale jak nie będziesz go spłacać komornik zabierze Ci dom a Tobie zostanie kredyt i marzenia o lepszym jutrze pod mostem. Banki mają gdzieś, że nie masz kasy na spłatę kredytu. Czyli Bagietka zamiast budować dom dla siebie zbieraj pieniądze na spłatę długu gminy bo gmina to my.

  28 18

WIELKA WODA 2014: Wspólnie tworzymy raport powodziowy z powiatu

 • 15 maj 2014

  W Krzyszkowicach wyje syrena strażacka

  3 2