Wybory Samorządowe 2024. W Myślenicach druga tura między Jarosławem Szlachetką i Maciejem Ostrowskim

 • 8 kwi

  Czyli wyszło że najbardziej zacofany jest Głogoczów potem Bysina i Jawornik .

  44 13

"Wielkanocne Przesłanie'

 • 31 mar

  Oooo nasz pseudo artysta obudził się po latach nieobecności z swoją " poezją " .

  9 2

Koniec świateł na skrzyżowaniu ul. Sobieskiego z Zakopianką. Na wiosnę ruszą prace nad budową węzła

 • 22 sty

  To się zacznie :) ale będzie masakra z jazdą . Pomordujemy się trochę ale jak skończą , to przypuszczam że będzie super .

  32 7

Architekt

 • 22 lis 2023

  Wielkie dzięki .

 • 20 lis 2023

  Bardzo proszę o radę , szukam architekta w Myślenicach lub okolicy który narysuje przebudowę i powiększenie istniejącego domu .
  Na mapie google pokazało mi w Myślenicach ponad 40 architektów . Odwiedziłem 3 , jeden nie robi przeróbek domów , drugi kręci że nie ma czasu bo nie chciał bezpośrednio odmówić a ta duża firma za biedronką też ma tylko gotowe projekty domów .

  Dlatego tu proszę o polecenie kogoś co taki projekt już robił , bo jeździć po wszystkich i pytać to szkoda czasu .

  Najbezpieczniej :) proszę o prywatną informację bo tu na forum zaraz znajdzie się kilku komentatorów który muszą dorzucić swoje 3 grosze niezwiązane z tematem .

  2

Czy leci z nami pilot?

 • 13 sie 2023

  Oni tylko reagują i kasują wpisy jak ktoś prawdę napisze o naszej " kochanej inaczej " władzy .

  6 1

Myślenice. Wakacje na półmetku. Basen nadal nieczynny. Gmina szuka dzierżawcy i zachęca do „skorzystania z ochłody w dzikich kąpieliskach”

 • 30 lip 2023

  Nasze władze zapiepszyły sprawę z basenem już kilka lat temu . Wiadomo basen ma już swoje lata , na tamte czasy był dobry ale w obecnych warunkach nie nadaje się do użytku . Wszędzie wokół betonowe płytki każda odstająca w inną stronę i przede wszystkim brak wokół miejsca .

  Bardzo poważnym błędem było rozpoczęcie remontu tego bezsensownego skejtparku .
  Pożytku z niego nie ma żadnego a tylko niepotrzebny koszt . Jakby ktoś kilka lat temu pomyślał i policzył to można było na całym tym terenie zrobić piękny kompleks basenów .

  Kto był na basenie w Andrychowie to wie o czym piszę .
  Będąc tam w sobotę czy niedzielę ludzi jest okropna ilość , chwilami jest ciasno ale są tam wszyscy i ciężko nie trafić na kogoś z Myślenic . W całym Krakowie nie ma tylu basenów odkrytych w jednym miejscu co w Andrychowie . Cenowo jest też bardzo dobrze bo jadąc w 5 osób koszt wstępu jest około 100 zł ( zależy od dnia tygodnia ) za cały dzień pobytu .
  Z Myślenic jest tam tylko 48 km . ale zawsze ktoś jest tam znajomy .

  A w Myślenicach co mamy ?? dwa jazy wodne które przejdziemy nie mocząc kolan .
  Takie odkryte baseny pewnie wybudowało by się od zera taniej niż jedną nieckę krytego basenu .

  Jakby u nas były takie baseny nad Rabą to nikt by nie jeździł na jedno dniowe wyjazdy na Słowację czy u nas w Polsce po okolicy szukał basenów tylko zostawił by pieniądze na miejscu .
  To byłoby korzystne dla wszystkich miasto by zarobiło a mieszkańcy mieli by się gdzie pokąpać .

  12

Myślenice. Remontować, burzyć, a może sprzedać? Co dalej z blokiem pielęgniarskim i jego mieszkańcami?

 • 16 cze 2023

  Jak to możliwe ?? " To 29 lokali użytkowych, w których zamieszkuje ok. 30 osób. "
  że w 29 mieszkaniach mieszka 30 osób ??? , wymówić umowy , wyremontować i sprzedać a na pewno koszt remontu się wróci i jeszcze się zarobi .

  7 9

Kebab w Myślenicach - który najlepszy?

 • 15 cze 2023
  ronron napisał/a:

  Nie polecam, obsługa chciała mnie oszukać.

  Po 4 latach od ostatniego wpisu coś napisałeś ale po co ???

  2

Myślenice. Czy hala widowiskowo-sportowa na Zarabiu doczeka się wymiany parkietu?

 • 25 kwi 2023

  Romulus ale bredzisz . Kiedy byłeś na tym parkiecie ostatnio ? w szkole podstawowej nr. 3 parkiet na hali ma prawie 40 !!!!! lat i tam jest codziennie wiele godzin deptany i tam to jest rzeczywiście do wymiany a ten na zarabiu jest o niebo lepszy niż w 3 .
  Nie mam pojęcia komu wpadł do głowy taki pomysł ? ktoś musi mieć w tym jakiś interes .

  14 1

12 listopada - dzień wolny w szkołach?

 • 23 lut 2023

  " Voriran1 " o co Ci chodzi ???? obudziłeś się po 2 latach i coś piszesz ?

  4

Śmietnisko i miejscówka pijaczków przy garażach os. Tysiąclecia

 • 25 sty 2023
  seba napisał/a:

  nie nie jest to teren UMiGM

  To jest teren urzędu a konkretnie zarządza nim gminny MARG .

  4 1

Myślenice. Coraz bliżej święta. Na Rynku stanęła bożonarodzeniowa szopka

 • 28 gru 2022

  Komu przeszkadzały te kolorowe figury że tak je spiepsz.ył na złoto ? .

  Nowemu dyrektorstwu MDKu po przejęciu po poprzednikach kuło w oczy ?

  1 3

nowy przewoźnik

 • 3 lis 2022

  I bardzo dobrze tak wszystkim do jeżdżącym ,
  Sami jesteście sobie winni takiej sytuacji jaka jest teraz . Były syfne i ciasne busy jadące specjalnie pięć minut przed wygodnym autobusem ale droższym o parę groszy to wybieraliście busa . To jak miał się utrzymać ten autobus jak jeździł prawie na pusto .

  Konkurencja jest zawsze dobra dla konsumentów bo można wybrać miedzy tanim i gorszym a trochę droższym i lepszym , a przy braku konkurencji zawsze zostaje tańszy i gorszy . A ten tańszy jak jest sam to może robić co chce i podnosi cenę kiedy chce i o ile chce . .Nie jest tak ??? niech się wypowiedzą o cenie biletów jeżdżący do Poręby czy np. do Jasienicy .

  11 2

Oświetlone cmentarze to świadectwo naszej pamięci. Dzisiaj uroczystość Wszystkich Świętych

 • 1 lis 2022

  " Oświetlone cmentarze to świadectwo naszej pamięci " dokładnie oświetlone zniczami i na tym koniec .

  A wygląd naszego cmentarza to wstyd i hańba dla naszych włodarzy . Piszę tu o cmentarzu komunalnym na Polance .

  W tym tygodniu byłem na cmentarzu w Brzesku , Sułkowicach , Olkuszu , a dziś w Sieprawiu i właśnie na Plance .

  Wszędzie gdzie byłem to dało się normalnie przejść a tylko u nas na Polance są kamienie na głównych alejkach . Na innych cmentarzach są ładne równe chodniczki i przejścia a u nas kamienie wysypane od długich lat .
  Jako że jest to cmentarz komunalny i odpowiada za niego gmina to powinni się Ci nasi wszyscy radni wstydzić jaką mamy wizytówkę gminy przed wieloma przyjezdnymi . Taką wypowiedz usłyszałem przypadkowo przechodząc obok rozmawiających osób i ja się z nimi zgadzam w 100 % . Dlatego postanowiłem napisać ten komentarz .
  Takie przejścia to żenada , nie mówię tu aby wszędzie wszystko zabetonować ale główne alejki to powinny być ładne i równe . Na cmentarze chodzi dużo osób w podeszłym wieku i jakość podłoża ma znaczenie a i wygląd tak samo .
  Co do wyglądu to pasowało by jeszcze jakieś delikatne oświetlenie , wystarczyło by środkiem od kaplicy do dołu .

  Jak już jestem przy żenadzie cmentarnej to takie małe spostrzeżenie .
  W Sieprawiu przy wejściu do starego kościoła i przed głównym wejściem ma cmentarz co jest ??? stoisko z cukierkami odpustowymi a głupie ludzie stoją i kupują . Przy wejściu na cmentarz w Polance co jest ??? stoisko z obwarzankami i tak samo głupie ludzie kupują .

  Kolejna jakaś wieśniara bo inaczej nie da się jej nazwać dziś popołudniu na cmentarzu na Stradomiu przepychała się miedzy ludźmi z psem bo pewnie jej kundel nie mógł zostać w domu .

  11 1

Chleb na zakwasie

 • 1 lis 2022

  Zaglądnij do jarzyniaka przy bloku 6 obok żabki między "nowym " i " starym osiedlem " tam facet sam piecze chleb i ma go w sprzedaży .

  3 1

Drzwi wewnetrzne gdzie kupic

 • 13 sie 2022

  Teraz ja ponawiam pytanie . gdzie w ogóle w okolicy Myślenic kupię drzwi wewnętrzne ?. W Krakowie to jest gdzie wybrać tylko znowu problem z transportem .

Malowanie ulic

 • 24 cze 2022

  Obok bloku 20 to jest mały pikuś !!!!!!!!!. To co robią obok bloku 24 to są dopiero jaja . Raz że jest próg zwalniający to dobra był już dawno i po sprawie i było na nim przejście dla pieszych . Teraz go odnowili i przed progiem i za nim zaczęli zamalowywać po 4 miejsca parkingowe oraz zrobili jedno miejsce dla niepełnosprawnych .
  Po całej tej zmianie dla mieszkańców bloku 24 ubędzie przy tym jednym bloku 9 !!!!!!! miejsc parkingowych !!!!!!!!.
  Kolejna sprawa zwrócił ktoś uwagę ile napakowali kolejnych znaków na osiedlu i jak je zamontowali ?
  Na przykład przy szkole obok bloku 25 zamontowali znak około 70-80 cm od krawężnika do środka chodnika , Nie wiem po co ????? może po to by dwie panie jak będą jechały z naprzeciwka wózkami to po to , aby się nie minęły obok siebie ???? tylko jedna będzie musiała przepuszczać drugą ???.
  Kolejny przykład na tym " nowym skrzyżowaniu " twu , twu miedzy osiedlami obok sklepu żabka . Podobnie jest cały rząd słupków ( na których będą łańcuchy ) wkopanych w ziemię też z 30-40 cm od krawężnika po to też żeby zmniejszyć szerokość chodnika do minimum ?????? .

  To samo będzie obok 18 i 19 bo tam jest jeszcze przystanek autobusowy a już zaczęli wkopywać słupki i za kilka dni się okaże co wymyślił nam jakiś " mądry inaczej " magister urzędowy .

  Za jakiś czas zobaczymy jakie będą jak na " starym osiedlu " jak skończą tamto skrzyżowanie przerabiać i wezmą się za malowanie przejść i linii . Tam dopiero będzie dramat .

  Tak jest ciasno na osiedlach a tu ktoś wymyślił by teraz bawić się w takie przepisowe głupoty z zamalowywaniem miejsc parkingowych . Ktoś chce by parkingi były puste a samochody niech stoją na trawniku na Plebańskiej .

  Ludzie dajcie żyć !!!!!!!!!!!

  16

Szlaki rowerowe w Myślenicach

 • 17 maj 2022

  A pro po ścieżek to wiem bo sam mam działkę przez którą ma iść taka ścieżka rowerowa tylko że wzdłuż płynie taka malutka stróżka wody którą by przejszcz....... i tu jest problem bo " wody polskie " cały czas liczą jak daleko od tej " rzeki " i na jaką ścieżkę się zgodzić . Ostatnie dokumenty mam z przed 3 lat z decyzją o budowie tylko wymiary ??????????????

  7 1
 • 17 maj 2022

  t-34 odpowiem Ci na twoje 3 pytanie bo to akurat wiem z własnego doświadczenia .
  Plany pozostałych ścieżek są od lat ale " WODY POLSKIE " cały czas myślą i liczą tylko nie wiem nad czym .

  6

Tak parkują wierni przy kościele w Brzączowicach. To tutaj ma powstać parking. WIDEO

 • 15 maj 2022

  Ostatnio w piątek koło 10 była " czołówka " zaraz przy kościele .

  17 3

[NTC]Naziemna Telewizja Cyfrowa w nowym standardzie T2/HEVC. Jak u Was z odbiorem?

 • 15 maj 2022

  Nie rozumiem twojego postu ????? o co Ci chodzi ???? .
  Zadajesz dziwne pytania na które jak na razie w naszym rejonie nikt nie może Ci odpowiedzieć bo u nas tego nowego standardu nadawania jeszcze nie ma i nikt go nie odbiera bo będzie od 23 maja .
  Chcesz więcej szczegółów to poszukaj na stronie gov.pl tam jest wszystko obszernie opisane co jest w którym MUXsię .
  Sam napisałeś że już kupiłeś jakiś dziwny dekoder to musiałeś się już coś dowiadywać .
  Ja też kupiłem dekoder do telewizji naziemnej .
  Szukałem , pytałem , dzwoniłem do wielu sprzedawców na alegro i nikt nie ma dekodera do nowej telewizji naziemnej DVB+T/T2 HEVC razem z smart tv bo taki nie istnieje .

  Są osobno przystawki smart tv ( około 100 zł ) i dekodery do telewizji ( też około 100 zł ) i koniec .

  4

Yuliia Komenotrus królową polskiego fitness. W mistrzostwach kraju nie miała sobie równych

 • 5 maj 2022

  Łooooo matko , komu taki szkieletor może się podobać ?

  6 5

Wypożyczalnia dostawczaków Myslenice

 • 23 kwi 2022

  Jest taka zaraz przy wjeździe do Polanki po lewej stronie jadąc od cmentarza .

  5

Budynek dawnej mleczarni

 • 23 kwi 2022

  Tyle razy już tu na forum było pisane o dawnej mleczarni . Jest to budynek prywatnej osoby to co urząd ma do wtrącania się co tam będzie .

  15 1