Opuszczone budynki?

 • 21 kwi 2012

  Witam serdecznie
  Szukam w okolicach Myślenic opuszczonych budynków min. 2/3 piętra do przeprowadzanie szkolenia wysokościowego, czy ktoś może orientuję się gdzie mogę znaleźć takie budowle? Najlepiej żeby znajdowały się na uboczu.
  Pozdrawiam
  łysy

  4 2

Mieczysław Kęsek wiceburmistrzem Myślenic?

 • 19 paź 2011

  zamiast oszczędzać bo podobno ciężkie czasy nadchodzą po wyborach wygranych przez PO to zatrudnia się zastępce, zawsze będzie na kogo zwalić winę :)

  BTW: gdzie są wyborcy Pana Ostrowskiego i co oni na to?

  23 1

Zapasy: Pięć medali zapaśników Dalinu w Katowicach

 • 19 paź 2011

  Brawo młodzi :) jako dawny zapaśnik jestem z was bardzo dumny za to, że przynosicie chwałę nigdy nie docenianej sekcji zapasów K.S Dalin Myślenice. HOAH!

  5

MMA i inne sztuki walki Myślenice

 • 20 wrz 2011

  KAPAP Academy w hali do sportów walki na zarabiu. Zajęcia prowadzone są we wtorki i czwartki od 19.30 do 21.00

  12 8

Czy w Myślenicach dodalibyście jakieś kluby sportowe?

 • 4 mar 2011

  Od 6 miesięcy działa w Myślenicach sekcja KAPAP Academy. Treningi odbywają się we wtorki i czwartki od 19.30 do 21.00. KAPAP Academy jak sama nazwa wskazuje to nie tylko trening walki wręcz i sprawności fizycznej, ale również zbiór wiedzy na temat bezpieczeństwa indywidualnego i publicznego

Jakie książki czytacie i co polecacie ?

 • 25 lut 2011

  Polecam "Moja wojna" Waldemara Skrzypczaka. Dobrze opowiedziana lekcja historii :)

  1

Zwłoki noworodka w budynku starej przepompowni

 • 22 lut 2011

  Podziękujcie systemowi, który sami tworzycie i który pozbawia ludzi jakichkolwiek wartości nie mówiąc o tych najbardziej pierwotnych jakim jest macierzyństwo. Co skłoniło matkę tego dziecka do jego porzucenia? Możemy gdybać, ale na pewno nie było to kochane i przyjemnie środowisko, w którym funkcjonowała przez tyle lat. Bo jak normalna kobieta może porzucić swoje dziecko, które wcześniej nosiła przez 9 miesięcy w swoim łonie. Jak?!

  1

Najlepsze filmy

 • 21 lut 2011

  Polecam "Przekroczyć horyzont zdarzeń". Film dokumentalny opowiadający o historii naszej planet przez zupełnie nową, ale bardzo realną perspektywę, którą przedstawia Nassim Haramein.

  "Jest to rezultat jego 20 lat badań w różnych obszarach, takich jak zaawansowana fizyka, kosmologia, starożytne cywilizacje, jak również filozofia i studia nad świadomością. Zachęcamy państwa do obejrzenia tej serii DVD z możliwie małymi przerwami pomiędzy każdą z jej części w celu zachowania ciągłości i osiągnięcia maksymalnych korzyści. (...) Proszę usiąść wygodnie i przygotować się na zmieniającą życie przygodę. (...)"

  http://www.youtube.com/watch?v=X5vLLhJQcVI

  1

Stanisław Jawor: Nowe spojrzenie na Ziemię Myślenicką

 • 20 gru 2010

  Niesamowite!

Wybory 2010: Maciej Ostrowski burmistrzem Myślenic

 • 22 lis 2010

  "Widzę, że nie umiesz pogodzić się z porażką swojego faworyta- a myślałem, że znajdzie się tu choć jeden "prawdziwy" facet od Kielana który to wszystko przyjmie na klatę ... ale Was na to chyba nie stać." cytuję tu gościa podpisanego jak "włos". Otóż przyjacielu mój prawdziwy mężczyzna bierze odpowiedzialność za swoje wypowiedzi, podpisując się pod nimi imieniem i nazwiskiem w moim wypadku jest to pisanie komentarzy z konta, na którym łatwo sprawdzić kim jestem. Więc nie ucz mnie kim są prawdziwi mężczyźni. Dwa Wiktor Kielan nie był moim faworytem, a lepszym kandydatem wg mojej opinii niż Pan Maciej Ostrowski. Nie wypowiadam się w imieniu nikogo i niczego prócz siebie, a więc to ja biorę odpowiedzialność za moje słowa. I na litość boską, jeżeli taka istnieje to zacznijcie tworzyć konta i za ich pośrednictwem się wypowiadać, bo szczekać z za ogrodzenia każdy kundel potrafi.

 • 22 lis 2010

  I koniec końców to nie zwolennicy, ani nawet nie sam Pan Kielana ponieśli klęskę, tylko mieszkańcy powiatu Myślenickiego, którzy na tym wyborze ucierpią najbardziej.

  1
 • 22 lis 2010

  I napiszę raz jeszcze, jak to w d****kracji bywa, większość "nieświadomych" zadecydowała o losie mniejszości "świadomych" :)

B&W: Były skrzypce, będzie saksofon

 • 14 wrz 2010

  Polacy to sobie zawsze znajdą powód do narzekań, albo małolaci, albo muzyka zła, albo organizacja... Nie podoba się to w domu siedzieć, a nie pisać nonsensowne komentarze bo rzygać się chce "normalnym" ludziom.

Złote Słowa czyli cytat za cytat. Zabawa.

 • 3 sie 2010

  "Gdy kocham, zmieniam świat, gdyż zmieniam jego mały fragment, którym jest moje serce."

SKANDALICZNE zachowanie pracujących w Urzędzie Skarbowym w Myślenicach

 • 3 sie 2010

  Człowiek myśli prosto i logicznie to szuka u źródła. Nawiązując do tego tematu mamy w Polsce ogromny problem z administracją, która ciągle się rozrasta, pochłania niesamowite pieniądze z budżetu państwa i nikt nie ma nad nią 100% kontroli. Przykre, ale prawdziwe :)

  Urzędnik powinien mieć obowiązek znalezienia tego listu, a jeżeli nie listu to kogoś, kto ten list nadał, wytłumaczenia interesantowi powodu zainteresowania nim przez US i wyjaśnienia w jaki sposób sprawę rozwiązać. Bo jeżeli obywatel nie może polegać na urzędnikach, policji itp. to na co nam instytucja jaką jest państwo? I gdzie mamy zwracać się o pomoc i z naszymi problemami?

  19 1

Bezpieczeństwo osobiste. Samoobrona dla kobiet.

 • 3 sie 2010

  Luna nie mogłaś tego lepiej ująć, kobiety od zawsze były i są poddawane tzw. wychowaniu patriarchalnemu, w którego przekonaniu jak to ujęłaś kobieta ma być ładna, czysta, łagodna, opiekuńcza, uległa, posłuszna itd. kluczem do odniesienia sukcesu w prowadzeniu zajęć z samoobrony jest przede wszystkim pozbycie się tej wizji kobiety jaka została wam przekazana. System na którym się opieramy to ŚPUS (świadomość, psychologia, unikanie i sprawność fizyczna). Proszę od razu zapomnieć, że na przygotowywanych tutaj kursach i zajęcia będą Panie uczyć się chwytać, wykręcać, czy rzucać cięższym i silniejszym przeciwnikiem. Tego typu kursu prowadzone są przez ludzi świetnie przygotowanych do walki z przeciwnikiem równym sobie, prowadzonej na zasadach sportowych, a nie panujących w realnej konfrontacji. Takie zajęcia świetnie budują pewność siebie, ale również prowadzą w ślepą uliczkę ponieważ pewność siebie oparta o brak jakichkolwiek umiejętność reagowania kiedy sytuacja tego wymaga prowadzi do narażenia swojego lub cudzego życia i zdrowia. Celem zajęć jest uświadomienie skąd i gdzie może pojawić się zagrożenie, omówienie i przezwyciężenie barier psychologicznych ( w postaci np. strachu przed sprawieniem komuś bólu, czy zadaniem ciosu), umiejętności unikania sytuacji i miejsc, w których możemy stać się ofiarą oraz podwyższenia ogólnej sprawności fizycznej (w tej części również będą przekazywane proste techniki obrony zaprojektowane tak, aby każda kobieta była w stanie je sobie przyswoić, a następnie ich użyć). Jeżeli moja odpowiedź nie jest wystarczająca proszę o kolejne pytania. Co do akcji "kobieta bezpieczna" niestety zajmują się tym ludzie, którzy nie do końca mają "pomysł" jak to zorganizować, dlatego mogła Pani o tym nie słyszeć. Z tego względu również poruszyłem ten temat na forum ponieważ odnoszę wrażenie, że tak istotne informacje powinny być ogólnie dostępne dla wszystkich. Dzięki temu razem możemy podnieść poziom bezpieczeństwa własnego, jak i innych.

  Pozdrawiam
  łysy

  1 1
 • 3 sie 2010

  Nie omawiamy tu problemów związanych z miastem Krakowem, ale z miastem Myślenice. Dodam jeszcze, że na terenie w ciągu roku jest prowadzonych wiele akcji m.in. "Kobieta bezpieczna" organizowanych przez władze miasta. Moim celem jest zebranie informacji na temat powiatu i miasta Myślenice, a więc proszę o o wypowiedzi dotyczące tego, a nie innego obszaru.

  Pozdrawiam
  łysy

 • 3 sie 2010

  Witam wszystkie czytające ten temat Panie :)

  Założyłem go ze względu na chęć poznania opinii Pań na temat tego jak bezpiecznie czujecie się w naszym mieście i powiecie, które miejsca zaliczacie do niebezpiecznych? Jak oceniacie wizję organizacji co miesięcznych (dwu dniowych) kursów samoobrony dla dziewcząt i kobiet oraz regularnych zajęć odbywających się dwa razy w tygodniu? Zależy mi na waszych wypowiedziach ponieważ dzięki nim będę mógł dostosować końcowy kształt zajęć do waszych realnych potrzeb. Z góry dziękuję za poświęcony czas!

  Pozdrawiam
  łysy

Wybory Prezydenckie 2010 - czyli na kogo głosujecie i dlaczego ?

 • 24 maj 2010

  [ALIGN=justify]Nie wiem nomad do czego zmierzasz, ale depenalizacja narkotyku zwanego marihuaną :) nie wynika z żadnego nieporozumienia, czy wariactwa, ale jest logicznym posunięciem każdego normalnego państwa. Jest wiele głosów za, a głosy przeciw są po prostu wynikiem chęci narzucenia komuś swoich poglądów bo nie mają żadnego realnego odniesienia w obecnym kształcie społeczeństwa nie tylko Polskiego. Zacznę od tego, że w wyniku depenalizacji system bezpieczeństwa zwany w Polsce Policją zacznie skupiać się na przestępstwach przeciwko mieniu, zdrowiu i życiu, a mam tu na myśli kradzieże, wymuszenia, haracze, pobicia, morderstwa, gwałty... i wiele innych moim zdaniem bardziej znaczących niż palenie "trawki" przez młodzież. Już o wiele większym problem naszego społeczeństwa jest alkohol, który jest całkowicie legalny i spożywany przez wszystkich obywateli mimo zakazu sprzedaży i spożywania go młodzieży do lat 18 :) ale produkt ten nigdy nie zostanie zakazany w handlu ponieważ nałożona jest na niego ogromna akcyza, która zapewnia stały przypływ pieniędzy do budżetu państwa i nie tylko jego. Jeżeli nomad zastanawiasz się między Bronisławem Komorowskim, a Jarosławem Kaczyńskim to widocznie nie jesteś świadom tego, że Ci ludzi, czy to jest PO, PiS, SLD itd. rządzą naszym państwem od 20 lat, zmieniając tylko partie, hasła wyborcze, poglądy w zależności od nastrojów społecznych. Janusz Korwin Mikke jest przede wszystkim człowiekiem, który pragnie żyć w normalnym kraju, wolnym i praworządnym.[/ALIGN]

 • 24 maj 2010

  Głos oddaję na Janusza Korwina Mikke, a argumentuję to programem jego i jego partii Wolność i Praworządność: http://partiawip.pl/program/ . Nie zgadzam się, że to głos stracony ponieważ notowania JKM w sondażach internetowych idą w górę. Na portalu społecznościowym www.facebook.pl przy oddanych głosach w liczbie ponad 50000 jego osoba znajduję się na drugim miejscu po B. Komorowskim z poparciem na poziomie 25% i ciągle idzie w górę. Jego wizja to nie utopia tylko normalne państwo, w którym nie marnuję się potencjału ludzkiego socjalizmem, czyli nie daję się człowiekowi rybki, ale wędkę.

Zakopianka: Zginął pieszy, motocyklista ciężko ranny

 • 4 kwi 2010

  jeżeli ktoś jest winny to pieszy, który przechodzi w niedozwolonym miejscu, dla motocyklistów respekt za odwagę, fajnie jest popatrzeć jak taki przelatuje obok, to daje kopa :)