NOWE PRZEPISY: Lubisz szybką jazdę w mieście? Zabiorą ci prawo jazdy

 • 24 kwi 2015

  Szkoda że nie zabierają jadącym za wolno i niedzielnym kierowcom.

  46 11

Zakład Utylizacji Odpadów Myślenice - co się dzieje?

 • 26 mar 2015

  A dziś przyszła podwyżka opłaty śmieciowe! Trzeba zapłacić z czegoś odprawę.

  24 3

Dzisiaj zaćmienie Słońca. Tego nie można przegapić

 • 19 mar 2015

  Zapytajcie się swoich rodziców czy dziadków jak kiedyś obserwowali takie zjawiska - właśnie przez przydymione szkło lub kliszę.

  5

Myślenice: Płonące śmieci strażacy gasili prawie 6 godzin

 • 27 lut 2015

  Aż się włos na głowie jeży. Dopiero co mówili, że w ZUO za mało mają odpadów a limity na worki ponakładali i ledwo trzy na rodzinę dają (żółte) - istna paranoja - śmieci jest wszędzie wielka ilość a co za tym idzie są pieniądze. Bo śmieci to "czysty" biznes na którym można zarobić jeżeli tylko się chce. Przejmie ZUO prywatny inwestor i nagle zaczną kasę zarabiać. A co do opłat - niech tylko Radni spróbują podnieść opłaty to ludzie zaczną na ulicę wychodzić. Cena wody jest drakońska (no bo przecież ceramiczne rury trzeba układać), cena śmieci stanowczo za wysoka (powinna płacić za ich oddawanie). Niech się teraz w pierś puknie ten co głosował na tych co decydują o naszych portfelach.

  17 1

Zima 2014/15: Zobacz kto odśnieża w twojej gminie

 • 9 lut 2015

  A kto odśnieża parking na Zarabiu koło stadionu? Od początku zimy nazbierało się sporo do zebrania.

Na co powiat wyda pieniądze w 2015? Radni uchwalili budżet

 • 4 lut 2015

  Od 1.09.2015 religa w szkole jest nieobowiązkową zatem nie powinno iść żadne finansowanie.

  4 6
 • 2 lut 2015

  Czego jeszcze potrzebuje Pan Starosta, aby wybudować kawałek chodnika do granicy z Osieczanami????????????? Wg map jest to droga powiatowa bez żadnego ograniczenia tonażowego. Poruszają się po niej TIRY, autokary i inne wielkogabarytowe pojazdy a droga nie ma nawet przyzwoitego pobocza. Jeżeli do końca czerwca nie doczekam się chodnika gwarantuję, że tego tak nie odpuszczę. Od WIELU lat na tej części miasta nic się nie dzieje. Każda mała wieś ma chodnik a tutaj najwidoczniej Pan Starosta nie bywa. Po jaką ... mostek na Bysince? Zadbajmy o najmłodszych mieszkańców, które tą wielce niebezpieczną drogą codziennie do szkoły chodzą (i proszę nie zadawać pytań dorosłym "kiedy ostatni raz szli do miasta?" - bo dorośli pupki autkami wożą - to dzieci proszę pytać). A tak przy okazji to gdzie pieniądze na zagospodarowanie 7 ha działki otrzymanej od Państwa? Rozumiem, że ziemniaczki i kapusta w tym roku bezpiecznie może rosnąć.

  12 17

Kiedy wystawić śmieci? Sprawdź termin ich odbioru w Twojej okolicy

 • 22 sty 2015

  Za każdy dodatkowy worek się płaci (nie dają dowoli) o ile pamiętam to 2 złote. A jak do przetargu stanęła firma która chciała dopłacać za odbiór śmieci to okazało się że przetarg publiczny nie przewiduje oferty ujemnej. W Myślenicach częstotliwość wywożenia śmieci jak widać na harmonogramach jest 1 raz w miesiącu niezależnie czy to segregowane czy nie. Tylko na osiedlu robią to częściej za te same pieniądze.

  11
 • 20 sty 2015

  Kpina z ludzi. Na rodzinę do 6 osób należą się 3 żółte worki. Płacąc 6 razy więcej mam tyle worków co 1 osoba i równie rzadko wywóz. Śmieci odbierane 1 raz w miesiącu to żart. Przed wyborami w urzędzie mówili że po nowym roku będzie zmiana w tym zakresie, ale władza została a z nią został totalny b... Sprawa dla telewizji. Wnoszę o odszkodowanie za zaniżanie wartości gruntów - na każdej posesji jest małe składowisko odpadów a na to chyba powinna być zgoda. Może niech radni zajmą się w trybie pilnym śmierdząca uchwałą bo co wieczór czuć czym ludzie palą w piecach.

  20 3

Lodowisko na Zarabiu

 • 28 gru 2014

  Niestety głucho i bez poślizgu ... lodowisko nieczynne, a szkoda bo dzieciaki mają trochę wolnego.

  5 2

Rozleniwiły Was święta? Zobaczcie ile wolnego czeka nas w 2015 roku

 • 28 gru 2014

  Ustawowo należy się dzień wolny jeżeli święto wypada w sobotę (wprowadzili to w zamian za wolne Trzech Króli) problem z tym, że w 2015 większość wypada w niedzielę, więc nie będzie dodatkowego dnia wolnego.

  5 4

Myślenice: Kolejna stłuczka przy liceum. Kierowca nawet nie zahamował

 • 19 gru 2014

  Ten zna to jakaś szopka. Aby odczarować skrzyżowanie trzeba zmienić kierunek. Przerobienie ogrodzenia nic nie dało bo jak idzie pieszy chodnikiem to skutecznie zasłania drogę.

  4 1

Jawornik: Kolejny pieszy zginął na Zakopiance

 • 17 gru 2014

  Odnośnie chodzenia z odblaskami - ma ważenie, że ludzie się ich wstydzą - to przykre skoro może uratować życie. Pijany czy nie - szkoda człowieka. Tego co jechał samochodem też - trauma do końca życia. Do Panów policjantów i strażników miejskich - reagujcie na to co się dzieje na ulicach, zwracajcie uwagę na pieszych bez odblasków, pouczajcie dzieci w szkołach (choć tu widać postęp). Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo.

  36 4

Koniec remontu basenu. Od 8 grudnia ponownie otwarty

 • 10 gru 2014

  No tak negliż i włochy po pasy. Wybacz czepek i slipki to minimum cywilizacji.

  4 1

Jak zagospodarować 7 hektarów przy Rabie?

 • 13 lis 2014

  Chyba trochę młody jesteś bo scena na powietrzu była na Zarabiu - tylko jakieś 15 lat temu, albo i lepiej. Wtedy na Zarabiu stal wielki Hotel, była dyskoteka i właśnie scena. Teraz mamy wielki parking (i tu dziękujemy), halę sportową i strzelnicę. Niestety czasy się zmieniają.

  1
 • 4 lis 2014

  Zanim cokolwiek skonsultują muszą doprowadzić Zdrojową do standardu drogi powiatowej i przede wszystkim zadbać o parkingi. Przy dolnym jazie w okresie letnim samochody stoją dosłownie w każdej dziurze. Kąpielisko - super, siłownia na świeżym powietrzu (w wielu miejscach takie są), coś dla rodzin z dziećmi. Może warto odtworzyć scenę jaka kiedyś była na miejscu obecnego parkingu na Zarabiu - coś a la amfiteatr. Hotel - potrzebny tylko duży bo korporacje nas omijają (konferencje) itp. Tylko o ile dobrze widzę to rośnie tam kapusta i pasą się kozy.

  15

Szpital: Oddział dziecięcy po remoncie

 • 7 lis 2014

  Super - do tej pory dziecięcy był najbardziej zaniedbany!!! Życzyć jak najmniej pacjentów i samych zadowolonych.

  25 6

Szpital: Protest krzesełkowy pielęgniarek. Chcą podwyżek

 • 6 lis 2014

  Jak się to czyta to się aż nóż w kieszeni otwiera. 1. Kto im kazał wybierać taki zawód skoro taki ciężki? 2. Kto im każe pracować w Myślenickim szpitalu? 3. Dlaczego nie zostały lekarzami? Niech się Panie do pracy wezmą bo ich Święta na krzesełku zastaną.

  37 31

Rondo "Dom Grecki" gotowe. Jak oceniacie wykonanie?

 • 3 lis 2014

  A właśnie dzisiaj jadąc "rondkiem" bo tak należy nazwać ten obiekt budowlany, samochód jadący od Rynku wymusił pierwszeństwo na samochodzie poruszającym się po już po rondku (wjechał od Dąbrowskiego) - co za *** buduje rondko umożliwiające przejazd niemal na wprost (Sobieskiego od Rynku). Taki sam inteligent wybudował rondko na Słonecznej. Poza faktem, że organizacja tego miejsca wymagała zmian to, aby wybudować rondko potrzebne jest miejsce a tam go nie ma. Ile ma średnica wyspy? Powyżej podano, że promień ma 6 m, a ja coś widzę, że średnica to 6 m. Przy pierwszym śniegu pług się tam nie złoży, a Wy o TIR'ach piszecie. Jeszcze jedna prośba do władz - proszę o zamontowanie monitoringu w tym miejscu, bo inaczej każdy użytkownik tego rondka powinien uzbroić się w kamerkę samochodową dla celów dowodowych.

  9 12

Jawornik: Tydzień utrudnień na Zakopiance

 • 14 paź 2014

  Jest co zdziwiać bo kto widział budować takie coś ponad rok - chyba, że stawka jest za roboczogodzinę a nie za wykonaną pracę. Poza tym niech zamykają w nocy kiedy mniejszy ruch. A tak całkiem poza to to coś jest okropne. Jakby te kładki nad Zakopianką nie mogły jednakowo wyglądać.

  13 2

Krzywaczka: Pierwszaki zamiast na krzesłach siedzą na piłkach

 • 10 paź 2014

  "anula" wystarczy zaglądnąć do internety i poczytać - tak to jest zdrowsze od tradycyjnego krzesła. W niektórych biurach pracownicy mają krzesło na jednej nodze zakończone kulą - efekt ten sam.

  1 3

Szpital: Koniec pierwszego etapu remontu oddziału dziecięcego

 • 22 lip 2014

  Liczę, ze w części dla młodszych dzieci jest miejsce na łóżko dla rodzica tak jak w Rabce.

  1 1

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem: Koncert Muzyka Świata za nami [WIDEO]

 • 5 lip 2014

  Nie wiem czy na poziomie i nie wiem czy to dobry pomysł, że na Rynku. Właśnie powinna być na Zarabiu - wybudowaliby tam coś na zasadzie amfiteatru i byłoby na stałe dla małych i dużych gwiazd. A tak pomimo, że koncerty miały być od 19-tej to huczało cały czwartek i piątek - poza urzędnikami na rynku mieszkają i pracują ludzie, którzy nabawili się migreny i palpitacji serca. Akustyka na Rynku jest okropna.

  25

Urzędnicy pytają: Co wam się podoba, a co chcielibyście zmienić w Myślenicach?

 • 11 cze 2014

  Sroko miasto tak bardzo trudzi się to proponuję, aby redakcja na swojej stronie zamieściła analogiczną ankietę. Od razu będą mieli policzone. Mam nadzieję, że to przygotowanie do budżetu obywatelskiego. Warto byłoby, żeby mieszkańcy faktycznie mieli coś do powiedzenia.

  5

Chirurdzy z Myślenic po raz pierwszy w Małopolsce przeszczepili łąkotkę

 • 2 cze 2014

  Może organ wpisany prawidłowo, ale o "banku tanek" to ja nie słyszałam. Skoro to takie medialne wydarzenie to może tak bez byków by to napisać. Mimo to szacunek.

  12