Znane osoby wplatające się w jakiś związek z Myślenicami.

 • ppp ppp 19 kwi 2019

  Jan Ripper mówi wam to coś. Rajdowiec. Do dzisiaj pamiętam czerwone Bugatti w garażu na Zarabiu.

  6

Nauczyciele

 • ppp ppp 19 kwi 2019
  Vivaldi napisał/a:

  Juz jestem. Ogarniałem papiery po pracy. nie minęła 23:00 i oto mam chwilkę "luzu".....nie to co u nauczycieli, skoro Ci orają 5 godzin w szkole i z 10 godzin w domu :-))) ale de facto podatek z dniówki będzie spory więc i barnabie coś skapnie skoro miał nawet ze 3 godziny WFu w podstawówce, rzucił piłkę na boisko z hasłem "to grajcie se chłopacy" - taki żart tematyczny :-))) - bez urazy

  A Ty liczyłeś na to, że przy ujemnej demografii (od dekady) szkół będzie przybywać? Gratuluje :-)))

  Uważasz, że inaczej było do tej pory? Przedszkola prywatne -podczas niedomagania państwowych- wyrosły jak grzyby po deszczu, wyższe uczenie to samo. Ty na prawdę uważasz, że dostęp do dobrej, mocnej jakościowo wiedzy, z dobrymi nauczycielami jest darmowy? Noooo i oplułem monitor ze śmiechu - muszę pościerać. Idź się podlecz ale nie radze na NFZ skoro także jest powszechnie dostępna możliwość. Rynek Endriu nie lubi pustki. Spróbuj iść do dentysty "darmowego". Amalgamat srebrny czy płacimy za porcelankę? Weź .....proszę Cię z darmowym i powszechnym szkolnictwem. Wiem ile płacę na tą "darmoszkę". Wiem też jakie są efekty tego bez korków i dodatkowych lekcji. Wiem, że nie dopcham się do porozmawiania o problemach w podstawówce. Mogę Ci wiele udowodnić co wiem, że mi się należy ale za darmo nic nie ma......

  Znam cię i mydl tu oczu ludziom że o tej porze pracujesz. Widzę cię że całymi dniami siedzisz w domu, a jak wyjedziesz to wielki płacz.

  5 15
 • ppp ppp 19 kwi 2019
  barnaba44 napisał/a:

  I oto objawił nam się maluczkim.... Vivaldi, człowiek wielu pasji prawy i sprawiedliwy, wszechwiedzący znawca mechaniki, edukacji,muzyki,polityki,religii,stosunków międzynarodowych i damsko-męskich oraz męsko-damskich, literatury, kosmologii,filozofii, fizyki, alchemii oczywiście medycyny i wszech nauk.. Chłopie czy jest coś, COŚ......? na czym się nie znasz?
  Ad vocem
  1. Co do nauczycieli nie wypowiadaj się proszę o przedstawicielach zawodu, którego nigdy w swoim życiu nie wykonywałeś. Nie masz zielonego pojęcia jak to jest tkwić cały dzień w budynku, w którym natężenie dźwięku sięga 100 decybeli, uczniowie przychodzą z domu z komunikatem zasłyszanym od rodziców, że uczą ich "larwy (żeńskie i męskie) bez życia, bez pasji" (brawo "pięknie" to określiłeś) i oczekują, że owe "larwy" powinny być tylko na ich życzenie i zawołanie.
  " absolutnie nie należą się podwyżki w takiej wysokości i w takiej formie jaką żądają"- rozumiem, że Ty je przyznajesz to ile się należy?? Określ wysokość.
  "To nie są strajki to jest terroryzm a zakładnikami są dzieci."- a czym były strajki pielęgniarek w CZMP w CZD?? Kto był zakładnikiem? Wtedy było ok? A dlaczego w ogóle mówimy o zakładnikach? Nie ma zakładników jest walka o godność!
  "Nikt nigdzie nie zaproponował, że się "zwalnia" jak nie dostanie podwyżki. Dlaczego?"- Dlatego, że nie robimy nic innego tylko doskonalimy się dla szkoły i pod szkołę. Wybacz ale żaden dyrektor nie zapłaci mi za kurs np. mechaniki pojazdowej, względnie prowadzenia baru szybkiej obsługi lub wulkanizacji. Czego mam się uczyć jak do jasnej Anielki jestem nauczycielem??
  A teraz Ad vocem:
  1. Urzędnicy szkolą się za pieniądze urzędu-nauczyciel często (nie zawsze) za swoje
  2. Nie ma sprawy 40 godz tydzień pracy ok! wywiadówka od 14-15, wycieczka do 15 później życzę sobie płatnych nadgodzin, dyskoteka do 15 o telefonie do mnie po 15 zapomnij (larwa odpoczywa)
  3. Indywidualizować to możesz w klasie do 10 uczniów w przypadku większej liczby- zapomnij, nie ma takiej możliwości. Jeśli potrafisz to zrobić naucz mnie proszę- przecież potrafisz! Ty potrafisz wszystko więc pokaż jak indywidualizować pracę w zespole, w którym 10 uczniów ma opinię np. o specyficznych problemach w uczeniu się i do każdego masz dostosować wymagania edukacyjne. Tylko Ty to wiesz więc na pewno mi powiesz jak to zrobić.
  4. "Pozostało 20% nauczycieli którym się chce z czego połowa jest sfrustrowana."- skąd masz takie dane z CBOS-u? Podaj mi proszę źródło, z którego czerpiesz, przecież taki fachura jak Ty na pewno ma sprawdzone informacje.
  Pozdrawiam Barnaba

  3 16

KATOLICYZM W ZYCIU CODZIENNYM

 • ppp ppp 18 kwi 2019

  Podobno pan bóg jest wszędzie, wszystko widzi i wszystko słyszy. To jaka to różnica czy pomodlę się w WC czy kościele.

  8

Paweł Lemaniak został odwołany ze stanowiska dyrektora Muzeum Niepodległości

 • ppp ppp 1 kwi 2019

  Co masz do kręconych włosów. Czyżby źle działała.

  8 7

Strajk nauczycieli: W których szkołach odbędzie się protest? Spływają wyniki referendum

 • ppp ppp 25 mar 2019

  Może jakiś konkret, a nie jedna pani powiedziała w tramwaju drugiej pani, a ty to usłyszałeś. Znam dużo nauczycieli i żaden nie zarabia więcej niż 3500 brutto.

  1
 • ppp ppp 23 mar 2019

  Dalej to utrzymuję Złość, zazdrość, byle tylko dowalić, dokopać. Dołożę jeszcze obrazić, a na koniec się obrazić o to, że się nie na racji

  2 1
 • ppp ppp 22 mar 2019

  "zabrać się do roboty" Może poeto rozwiniesz ten poemat.

  2 10
 • ppp ppp 22 mar 2019

  No i pokazaliście iście polskie podejście do sprawy. Złość, zazdrość, byle tylko dowalić, dokopać. Z zajadłości chcecie wszystkich którzy walczą o lepsze jutro nie tylko dla siebie , ale dla was i waszych " geniuszy" utopić w łyżce wody. Potraficie tylko pisać zmień pracę, może wy zamienicie swoją na nauczyciela. Ale nie da się bo się szkół nie skończyło. Stare powiedzenie mówi" Jak się za młodu nie chciało nosić teczki, to się teraz nosi woreczki ". Pozdrawiam wszystkich myślenickich frustratów.

  14 12

Jarosław Szlachetka: Mam nadzieję, że z całą Radą będę pracować razem dla Myślenic

 • ppp ppp 9 lis 2018

  Wam myśleniczanie nikt i nic nie dogodzi. Zawsze i wszystko wam nie pasuje. Jak to rzekł mój szwagier bardziej zarozumiałych ludzi jakimi są myśleniczanie to z gromnicą szukać. Tylko umiecie krytykować, czemu żadne z was nie zajmie się polityką? Lepiej jest stać z boku i krytykować anonimowo.

  25 17

Krzysztof Halek: Gmina Myślenice może być doskonałym miejscem do uprawiania sportu i do rekreacji

 • ppp ppp 19 paź 2018

  Panie Halek. Tyle obietnic a ani słowa skąd kasa. Raczej wątpię że przy pana układach dostanie pan kredyt na tak zadłużoną gminę. No chyba, że od bociana.

  7 3

Krzysztof Halek: Bezpieczeństwo na Zakopiance mogą zapewnić bezkolizyjne przejazdy [WIDEO]

 • ppp ppp 11 wrz 2018

  Facet sobie z nas robi jaja

  17 3

SUMO: Krzysztof Szpakiewicz walczy o miejsce w reprezentacji

 • ppp ppp 1 paź 2015

  BRAWO

  4

Myślenice: W Rynku stanie figura Kardynała Karola Wojtyły

 • ppp ppp 22 wrz 2015

  TRAGEDIA Co za idiota wpadł na ten kretyński pomysł.

  21 9

Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików Sumo rozegrano w Myślenicach

 • ppp ppp 15 wrz 2015

  Wiwat Krzysiu.

  6 3

Myślenice: Zegar na Rondzie Śródmieście odlicza czas do ŚDM

 • ppp ppp 10 wrz 2015

  Nie mam nic przeciw. Ale kto wyraził zgodę na postawienie tego na wprost wjazd na rondo. Jest to niezgodne z KD. Wczoraj około 21 o mało co nie przejechałem pieszego na pasach bo to światło oślepia.

  58 8

Wybory Samorządowe 2014: Wyniki do Rady Miasta i Gminy Myślenice

 • ppp ppp 25 lis 2014

  A kto to taki Synowiec? Równie dobrze można by napisać Józef Tula. Kim on jest, że go tak gloryfikujecie. Choć mieszkam od 50 lat w Myślenicach nie znam dokonań faceta. Dla mnie to podstawiony pionek, pracujący w UM. A tak na marginesie to teraz dowiecie się ile was będzie kosztowała wod i śmieci. Wybraliście to nie chcę słyszeć po 1 stycznia narzekań na wzrost cen wody, ścieków, śmieci i podatku od nieruchomości.

  3 4

Myślenickie dyktando: Dlaczego warto wziąć w nim udział?

 • ppp ppp 15 cze 2014

  Kiedyś języka polskiego uczył mnie p. Emil Biela. I chwała mu za to . Takiego nauczyciela już nie będzie. Jego lekcja zaczynała się od dyktanda i to do dzisiaj procentuje.

  9 3

Myślenicki Festiwal Lata 2014: Zagra Andrzej Piaseczny i LemON

 • ppp ppp 14 cze 2014

  A ja wolę disco polo

  7 8

Dobczyce: Łowili ryby w niedozwolonym miejscu. Trafią przed sąd

 • ppp ppp 17 maj 2014

  Brawo pieski. Byle tak dalej. Wykrywalność 100%

  6 4

DYSKUSJA: Czy rondo w Śródmieściu jest prawidłowo oznaczone?

 • ppp ppp 10 maj 2014

  A pomyślał ktoś o tym, że przepis obowiązuje za znakiem. Czyli należy jechać pod prąd.

  2 7