licealista

Cracovia

 • 16 lis 2011

  Jestem kibicem Wisły , ale nie rozumiem nienawiści do Cracovii ( podobnie jak nienawiści Cracovii do Wisły)jako klubu o tradycjach przedwojennych , i powojennych , rozumiem ze ktoś nie lubi się z kibicami innej drużyny ale sama instytucja która zrzeszała wielu porządnych rodaków zasługuje na szacunek.

  2 2

Barwy biało - czerwone.

 • 16 lis 2011

  Gdy byłem dzieckiem , co ja mówię nawet jeszcze z 3, 4 lata temu - choćby MŚ 2006 mecze reprezentacji to było dla mnie święto - a teraz , co tu dużo mówić - trzech obcokrajowców - którzy nie potrafią mówić podstawowych słów po polsku , zniknięcia godła narodowego bez którego {nawet wtedy gdy niektórzy wychodzili na boisko na solidnym kacu (to jest złote lata lata 80 i 90) } , nikt nie wszedł by na boisko. Dziś ANI JEDEN piłkarz nie powiedział nawet że te koszuli mu się nie podobają .. Gdzie ten zadziorny , słowiański charakter , teraz reklamują żyletki i grają sobie w Dortmundach ... Stadiony jakieś takie nowoczesne , bez charakteru , nawet nie ma gdzie się ubrudzić , za to kamera obserwuje twój każdy ruch powiek.
  W polskich drużynach klubowych coraz mniej Polaków nie mówiąc o osobach z regionu (patrz Wisła , Cracovia) .
  Niestety , powiem to ze smutkiem ale to już nie ten futbol , nieprzewidywalny , pełen ciekawych postaci , teraz jak w każdej dziedzinie kasa , kasa , kasa (dawniej też była ważna ,ale nie tylko ) i wyścig szczurów .

  2

czego brakuje w Myślenicach i co w nich zmienic???

 • 16 lis 2011

  tylko nie kolejne rondo bo mi się już w głowie kręci szczególnie na słowackiego..

  2 1

BRUDNE czy CZYSTE Myślenice? Śmieci na terenie miasta i okolic

 • 16 lis 2011

  syf syfem który trzeba posprzątać ale najgorzej jest w Rosmannie - śmierdzi jakimiś chemikaliami a światło tak białe i sterylne jak w laboratorium produkującym tabletki przeciwprobólowe.

  3 3
 • 6 mar 2010

  Odnośnie centrum , chyba nie jest źle . Natomiast tereny zielone , szlaki turystyczne szczególnie te po północnej stronie gminy są bardzo zaśmiecone - winna tkwi głównie niestety w mentalności ludzi .

Myślenickie miejsca, budynki których już nie ma ...

 • 16 lis 2011

  Wątek wspomnieniowy . W Myślenicach w miarę upływu lat niektóre miejsca , budynki znikają lub zmieniają swoje funkcje , wygląd , atmosferę - jak ktoś chce może tu je wymieniać . Proszę o nie umieszczenie komentarzy na temat roku 2011 a szczególnie dotyczących władzy.
  Ja wymieniłbym tak:
  1 Teren wokół SP nr 2 - wiele drzew , alejki poprzecinane korzeniami , dolne boisko , mocno chropowate (często ze szkłami od butelek( na których często obijało się kolana) , i górne idealnie proste , z tyłu były dwie ławki i rząd topoli , za szkołą zielona sala , przed godło Orła Białego - na którego mimo tego że ,każdy 9 latek  uważał to conajmniej  grzech , wchodziło się i przebiegało w trakcie zabaw w gonianego pomiędzy żywopłotami.
  2 Hotel Gestor - dla każdego kibica Dalinu (siedzącego na trybunach ) nieodłączny element krajobrazu na horyzoncie - obok niego amfiteatr (przynajmniej ja to tak nazywałem)
  3 Trzeci Jaz - koło Wałów na Dolnym Przedmieściu - idealne miejsce do wypoczynku , niestety zniszczone przez powódź .
  4 Dworzec Autobusowy - jak dla mnie unikatowa architektura , klimat lat 90 w środku , to było to.
  5 Dawne obiekty klubowe i boisko Orła - ten blaszak był idealnym miejscem do siedzenia , a najciekawsze podczas meczów była orenżada w butelce za 50 groszy .

  21 1

Święto Niepodległości

 • 7 lis 2011

  Mam dwa pytania:
  - Czy jest planowana jakaś uroczystość w związku z listopadowym świętem narodowym Roku Pańskiego 2011  w Myślenicach ??
  - Gdzie można kupić polską flagę średniej wielkości w Myślenicach ?? (o ile w ogóle można)
  bo chciałem sobie pierwszy raz zawiesić w te święto dla uczczenia naszego pięknego kraju , tych którzy za niego walczyli i walczą , i na znak protestu przeciw modzie na globalizm unijny , radziecki czy też hamerykański...

  5 2

Wasze zdjęcia Myślenic i okolic :)

 • 22 paź 2011

  idealne zdjęcie - kiedyś za 20 lat będzie można zobaczyć jak wyglądały Myślenice w prawie całej okazałości .

  24

Kryzys --> ujęcie wieloaspektowe

 • 22 paź 2011

  [quote=gość: Mister Zarobass] A bujaj ty zawistny ... wymoderowano niecenzuralne wiejskie określenie ... chaupa ubezpieczona w hdi samopomoc fura minicasco w hesti, dotacje a niech sie skończą mam jeszcze 2 i pół ha lasu. [/quote]
  A Tusk i jego mocodawcy mają pomysł na podatek katastralny ...

  Sztucznie wykreowany kryzys , aby wprowadzić chaos na świecie i zintensyfikować wyścig szczurów.
  Gdyby pieniądze miały realną wartość (pokrycie w złocie , materii) , kredyty byłyby zabronione a osoby zadłużające własne państwo lądowały w więzieniu - nie byłoby żadnego kryzysu.
  A telewizji radzę nie oglądać - tylko budowanie strachu wśród ludzi , lepiej już posłuchać własnych myśli. Amen.

  2 1

Policjanci -uczciwi czy nie?

 • 19 paź 2011

  Policjant "policjantowi" nie równy.
  Złe prawo (jakie oczywiście mamy dzięki "dobrodziejstwu" Unii i faszyzujących globalistów którzy rządzą nami z krótki przerwami (o ile takie przerwy nie były wyreżyserowane) tworzy złych policjantów.
  Dobre prawo (powiedzmy przedwojenne ) z zasadami "chcącemu nie dzieje się krzywda" i nie karzące za przysłowiowe pierdoły typu palenie w barze albo wydzielanie za dużych ilości CO2 (którego brakuje naszym lasom kilkaset milionów ton) tworzy dobrych , policjantów zajmujących się przęstępcami , który nie pilnują obywateli (bo pilnować mają bandytów w więzieniu) ale ich chronią przed aktualnie przebywającymi na wolnym powietrzu kryminalistami. Proste, logiczne , nierealne w dobie telewizyjnego szamba wlewającego się przez ekrany do słowiańskich domów .(czy jeszcze jest w Polakach trochę zdrowej antysystemowej Słowiańszczyzny??)

  5

Hity z dawnych lat.

Zegar na wieży kościelnej

 • 19 paź 2011

  Anioł Panski dobry pomysł , Kościół na biało - zły , dawniej Kościół wydawał się nieco gotycki , piaskowy , żółty kolor dodawał mu sacrum - teraz to dla mnie już nie to miejsce..

  7 1

Dziwne Obiekty nad Myślenicami

 • 14 cze 2010

  Wczoraj tj. w niedzielę na tle Uklejny było widać 12 (co najmniej) dziwnych , czerwonych obiektów latających poruszających się w kierunku góry Plebańskiej , leciały bardzo synchronicznie i wolno (jakby obserwując teren) nie wiem co to było , nie wydawało żadnego odgłosu - może to jakieś balony , światła , pioruny kuliste ?? Na pewno nei były to samoloty , przynajmniej nie takie jakie oficjalnie znamy.
  Ale mi wydaję się że to były obiekty mechaniczne ponieważ poruszały się jednostajnym , tym samym tempem w tym samym kierunku i na prawie identycznej wysokości. Czy ktoś to jeszcze widział ??

Gdybyś Był/a Burmistrzem...

 • 29 maj 2010

  Łatwo jest krytykować naszego burmistrza , często słusznie , czasem nie ale co wy zrobilibyście w Myślenicach (i okolicy) gdyby to do was należała władza w gminie Myślenice . Proszę o pomysły (warto zwrócić też uwagę że budżet Myślenic to nie budżet Polski i kompetencje burmistrza , oczywiście mogą być też hipotezy fantastyczne jak ktoś chce się zabawić)
  Moje decyzje byłby takie
  a) usunięcie monitoringu
  b) wycofanie projektu rewitalizacji parku (kosztem przywrócenia jego stanu przedpotopowego)
  c) wysłanie straży miejskiej do sprzątania Myślenic i okolic (w ramach akcji przywracania świętego spokoju mieszkańców)
  dalsze pomysły później

  1

Kogo Byście Chcieli Na Dni Myślenic 2o1o ?

 • 15 maj 2010

  [quote] napisał:[hr Ciekawy jest także pomysł "FrankZappa" z 6 strony, taki festiwal wspaniale promowałby miasto. Faktycznie Dni Myślenic mają poziom wsiowego jarmarku i może wypadałoby to zmienić.[/quote]
  Nie uważam ze Dni Myślenic w obecnej formie są złe , chciałem tylko zaznaczyć że można zorganizować jakiś festiwal muzyczny - z płatnym wstępem czyli koszty się zwrócą w jakiejś części lub przyniosą nawet zysk . A imprez nigdy niezawiele w mieście turystycznym

 • 7 mar 2010

  Feel gwarantuje tłum ludzi , choć zespół jest to słaby , a po reklamie w banku jak dla mnie powinni nazywać się Agencja Reklamowa Feel.

  Cygnus , na większości plenerowych imprez typu Dni Miasta można spotkać osoby o których piszesz , ale można też spotkać wielu dawno nie widzianych znajomych i przyjemnie spędzić czas .

 • 6 mar 2010

  Zgadzam się pomijając kwestię tego kto występuje Dni Myślenic są jedną z najlepszych imprez w regionie

EKOLOGIA Globalne ocieplenie i nie tylko wszystko co powinieneś wiedzieć o dbaniu o swoje otoczenie

 • 15 maj 2010

  Nie ma globalnego ocieplenia.

Media w Myślenicach

 • 15 maj 2010

  Gazeta Myślenicka jest warta czytania ale dopiero od 6 strony reszta to propaganda na ogół (pomijając fakty , których nie da się zeufemizować)

Wybory Prezydenckie 2010 - czyli na kogo głosujecie i dlaczego ?

 • 15 maj 2010

  Moim zdaniem utopią jest to co chce wprowadzić Unia Europejska - czyli socjalizm pod pozorem demokracji i wolności (wolności polegającej na ograniczeniu prywatności).
  Nie oddam głosu na kogoś kto nie reprezentuje moich poglądów i jest promowany przez pseudosondażę i media , nie dam się zmanipulować telewizji , a głos nigdy nie jest oddany na marne bo wyraża moje zdanie.

 • 15 maj 2010

  Już niedługo wybory - na kogo zagłosujecie , co chcieli byście aby zmieniło się w naszym kraju , a może uważacie że stan rzeczy jest odpowiedni ?

  Ja osobiście oddam głos w I (i być może w II) turze na Janusza Korwina - Mikke a argumentuje to jego programem który zakłada m.n.
  1 Deregulację Rynku .
  2 Krytyczna politykę wobec Unii Europejskiej i nieakceptowanie dyrektyw Unii sprzecznych z duchem konserwatywno-liberalnym.
  3 Wprowadzenie zasady Chcącemu nie dzieje się krzywda - czyli zwiększenie wolności osobistej w ramach odpowiedniego prawa - całkowita wolność dla działań człowieka nie naruszających dobra i własności prywatnej innych.
  Wycofanie niepotrzebnych zakazów i nakazów m.in. nakazu jazdy w pasach bezpieczeństwa w samochodzie i kasku na motocyklu , legalizacja narkotyków , ograniczenie działań służb specjalnych w sferze gospodarczo-społecznej itp.
  4 Silna władza wykonawcza , zmniejszenie ilości posłów i senatorów oraz ograniczenie wpływu władzy na sferę prywatną obywatela czyli - "prawo obowiązujące w państwie będzie respektować wolności osobiste obywateli ograniczając działania urzędników państwa jedynie do zabezpieczenia interesów ludzi "
  5 Autonomiczność dla wyższych uczelni.
  6 Zlikwidowanie przymusu ubezpieczeń oraz podatku dochodowego.
  7 Deficyt budżetowy będzie zakazany a zaciąganie pożyczek ograniczone do sytuacji wyjątkowych
  8 Zniesienie akcyzy .
  9 Prawo stanowione będzie w oparciu o uniwersalne zasady moralne wypływające z chrześcijaństwa, natomiast wyznanie i światopogląd obywateli jest obszarem w żaden sposób nie podlegającym zainteresowaniu państwa.
  10 Zaostrzenia wyroków za przestępstwa przeciw życiu i zdrowiu.

Burmistrz o BAT, składowisku, zadłużeniu i wycince drzew

 • 15 maj 2010

  A może pan Ostrowski przedstawi ilość drzew wyciętych (procentowo) które były suche lub/i stare - bo wydaję mi się ze nie przekraczały one 30 % ilości drzew wyciętych.

Refleksje: Debiutancka płyta The Bastard

 • 27 kwi 2010

  Chętnie bym przesłuchał , widziałem ich na żywo ale było złe nagłośnienie a na płycie wszystko perfect słychać.

Kredyt

 • 27 kwi 2010

  Wiecie gdzie można dokonać pożyczki/kredytu w Myślenicach na kwotę 50-150 zł tylko na dowód osobisty bez zaświadczenia o prace , konta w banku itp. jest w ogóle taka możliwość ??

  3 8

Człowiek z Myślenic ma szansę na Oscara!!!

 • 7 mar 2010

  W piątkowym Dzienniku Polskim autor mówi o sobie jako o "osobie z prowincji".
  Szkoda że nie ma transmisji w TVP , choć jeżeli Oscara w najważniejszej kategorii ma dostać znów tak słaby film jak "Slumdog" to może i dobrze że tego nie zobaczę

  1