żołnierz Niezłomny- Polskie Podziemie Niepodległościowe 1944- 1956

Pomnik żołnierzy wyklętych w Myślenicach, co myślicie?

 • Mak 30 mar 2017
  Lotnik napisał/a:

  Żołnierze wyklęci to ci sami którzy pacyfikowali wsie na Białorusi i zabijali bezbronnych pracowników MO?

  Odwet
  Lotnikowi proponuję wyjazd do Moskwy lub stanowisko sekretarza w Korei Północnej

  4 7
 • Mak 2 cze 2016

  Co sądzicie z opublikowaniem danych osobowych /informacja z dokumentów IPN agentów TW/
  którzy brali aktywny udział w rozpracowaniu mojej osoby kiedy pracowałem w WG.Galalit PEMOD w Myślenicach. Służba Bezpieczeństwa usiłowała wytoczyć mi ponowny proces .
  Niezlomny

  13 4

Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej: Wywieszacie ją podczas świąt narodowych?

 • Mak 3 maj 2014

  Polska Flaga państwowa powinna mieć ochronę prawną i być eksponowana zgodnie z ceremoniałem.
  To co robią polscy sportowcy i kibice na imprezach sportowych to brak elementarnego szacunku w eksponowaniu barwy i flagi państwowej Jest to zeszmacenie polskiej flagi i barwy..Sportowcy mistrzowie i kibice większej i mniejszej rangi przyjmijcie do wiadomości ze o naszą barwę i flagę Polacy na przestrzeni naszych dziejów przelewali swoją krew.Wieszanie na swojej selwetce i okrywanie się flagą świadczy o waszym zeszmaceniu i niema nic wspólnego z eksponowaniem naszej ojczyzny. Flaga powinna być niesiona na drzewcu bo jest to sztandar/tak Panie mistrzu sporu i dziennikarzu Robercie Korzeniowski i inni/
  Najwyższy czas aby tą sprawą zajął się Polski Parlament czy Pan Prezydent i polscy dziennikarze.

  4 4

Czy w Myślenicach jest miejsce na pomnik żołnierzy wyklętych?

 • Mak 27 kwi 2014

  Władze i mieszkańcy Ziemi Myślenickiej w dowód pamieci o walce o wolnośc i niepodleglośc w latach 1939-1956 naszego kraju powinni wybudować okazały pomnik,który powinien stanć przed budynkiem przy ul.Kazimierza W.
  nr.5/bud.starostwa była siedziba UB/Pomnik powinien nawiązywać wymową i treścia do walk wojny polsko niemieckiej1939,działalności Polskiego Państwa Podziemnego w czasie okupacji niemieckiej,walk oddziałów partyzanckich AK Zgrupowania "Kamiennik"i krakowskiego "Zelbetu"oraz olbrzymich strat ludności cywilnej.w samych Myslenicach i na calej ziemi myślenickiej.W symbolice i treści pomnik powinien nawiązywać równiz do walki o wolnośc i niepodległośc w okresie niewoli sowieckiej i rządów reżimu komunisycznego oraz działalności oddziałów partyzanckich tego okresu.Umieszczone tablice nie odzwierciadlają całkowicie tematu a wiele z nich powstało w okresie PRL-u i tworza zafałszowany obraz.Następne pokolenia naszych rodaków nie potrafią prawidlowo ocenić wydarzeń historycznych które mialy miejsce w naszym kraju.
  Władze i mieszkańcy Ziemi Myślenickiej nie zatrcajcie pamięci o zdarzeniach i ludziach którzy oddali życie za sprawę naszej wolności i niepodległości w której my żyjemy.
  Odwet

  7