Łukasz Malinowski nowym dyrektorem Muzeum Niepodległości w Myślenicach

Myślenicki Alarm Smogowy: Mamy smogu po dziurki w nosie

 • 11 mar 2019

  prywatnie,

  zobacz jaki news, rozwiazuje 3 Twoje problemy i ponownie każe zapytać, czemu ma służyć alarm smogowy, jeśli nie tylko promocji jego twórców?

  1. konkretne rozwiązanie problemu jest wdrażane, czyli kasa na zmniejszenie emisji;

  2. program rozpoczęto jeszcze przed kadencją p. Szlachetki, więc śmiało możesz popierać te działania ;)

  3. ani słowa o burmistrzu a głos zabiera urzędnik...

  http://myslenice.pl/nie-truj-wymien-piec-postepy-programu,art-998?fbclid=IwAR3RYlCcsK01m0G_AjE1Suu1Id7qP-HHe7v3odGHsCwnLvLxIz3yjnNeSTQ

  Czy Magistrat nas czyta? ;)

  1
 • 9 mar 2019

  prywatnie, problem w tym że jak wyjdzie sam Fita, Pitala czy Suder, to mało kto się zainteresuje tematem, dlatego zawsze musi jeszcze z nimi pojawiać się burmistrz, do momentu aż uda się ich już skutecznie wypromować.

  Różnica taka że faktycznie przy okazji rozwiązują jakieś problemy i skupiają się na tych problemach, a nie na sobie. W przypadku alarmu smogowegp panowie jeszcze nic konkretnego nie zrobili ani zaproponowali, a już dostajemy ich zdjęcia cv wywiady... trochę to nie po kolei.

  3 1
 • 8 mar 2019

  A czy ja gdzieś napisałem, że mi to przeszkadza? ;)

  No dobra, jeśli się zastanowić, to będzie mi przeszkadzać, gdy ktoś będzie chciał się wylansować politycznie udając że walczy z problemem, którego w rzeczywistości nie ma zamiaru rozwiązać. Raz, że problem nadal będzie istniał. A dwa że w ten sposób w naszej historii już wiele razy niszczono tzw. kapitał społeczny.

  Naprawdę liczę na to, że się mylę.

  A co do burmistrza/posła to wydaje mi się, że właśnie jego rolą jest uczestniczenie w życiu publicznym i rozwiązywanie problemów społecznych. Faktycznie nasz obecny włodarz jest w tym zakresie dość aktywny, ale to... chyba dobrze, bo za to mu się płaci, żeby pracował ;) . Chyba że znasz podobny przykład z jego dorobku (może coś mi umknęło).

  1 2
 • 8 mar 2019

  Haha, może Cię to zszokuje ale na listach wyborczych też zdjęć nie drukują.

  Zacytuj gdzie pojawił się hejt bo to spory zarzut.

  Ależ ja im chętnie pomogę bo również duszę się tym smogiem a dzień rozpoczynam od spojrzenia w airly. Niech tylko zadeklarują że alarm nie zostanie wykorzystany do celów politycznych. Bo na razie patrząc na to wszystko można mieć spore watpilowosci co do intencji, o których wspomniałem wcześniej.

  3 3
 • 8 mar 2019

  Nie chodzi o tworzenie partii, ale promowanie ludzi którzy później wystarują z list np. Wiosny czy innej tam KE. Tak jak piałem wcześniej, jeśli chcą coś zrobić to niech to robią, a nie wrzucają swoje zdjęcia, życiorysy, wywiady...

  Niestety zamiast szczytnej akcji wyglada to raczej jak lans.

  1 5
 • 8 mar 2019

  a co ma wspólnego metoda górna z wykorzystywaniem istotnego problemu społecznego w celach politycznych?

  2 3
 • 8 mar 2019

  nomad, Lula.

  Mnie też nie obchodzi skąd oni są, ale póki co nic nie wskazuje na to, by faktycznie chcieli ten problem rozwiązać, a jedynie wypromować siebie i mieć temat pod pretekstem którego będą mogli angażować ludzi wokół siebie.

  Na razie tylko gadają, głównie o sobie. A mój sąsiad nadal kopci bo nie ma kasy na wymianę pieca i co w/w panowie proponują w tej sytuacji? Spotkania edukacyjne z dziećmi, które i tak obecnie o smogu wiedzą już więcej niż oni razem wzięci. Litości...

  5 4
 • 8 mar 2019

  ...stołki w parlamencie albo kasę ze sprzedaży maseczek.

  Rozpoczynanie na wiosnę walki ze smogiem jest tyleż sensowne, co np. z nieodśnieżaniem chodników. Ich kolega p. Kudas też naprawiał piaskownice i rozdawał kwiatki tuż przed wyborami. Po wyborach przestał. Metoda niestety w naszym społeczeństwie skuteczna...

  9 4
 • 8 mar 2019

  Gorąco popieram akcje antysmogowe, tylko że tutaj coś mi - nomen omen - śmierdzi...

  Śledzę działania np. krakowskich antysmogowców, widzę co robią, ale prawdę powiedziawszy niespecjalnie kojarzę osoby, które tam działają.

  A u nas? Zanim podjęto jakiekolwiek konkretne kroki, głównym newsem jest informacja o tym, kto za tym stoi, z wywiadami, życiorysami itp. I to w chwili gdy apogeum smogowe wraz z zimą się kończy, a nadchodzi - znów nomem omen - "wiosna" (np. ta lewicowa) i wybory do Brukseli.

  Redakcja powinna tutaj wprost zapytać, czy panowie pojawią się na listach wyborczych, żeby uciąć tego typu domysły. Ale albo kiepska Redakcja albo artykuł sponsorowany?

  Pozdrawiam

  10 2

Krzysztof Halek podpisuje kontrakt dla Myślenic, prezentuje program i kandydatów na radnych [WIDEO]

 • 5 paź 2018

  Rewelacyjny program, fantastyczny kandydat na burmistrza, cudowni na radnych, znakomite ich dotychczasowe osiągnięcia, a wszyscy nie mieli dotychczas jakichkolwiek powiązań z partiami/ugrupowaniami politycznymi = świetlana przyszłość miasta i gminy!

  Pamiętajcie by postawić krzyżyk przy każdym kandydacie z listy KWW M. Ostrowskiego - żeby wszyscy weszli do Rady :D

  14 21

Wybory samorządowe 2018: Premier wyznaczył datę. Do urn pójdziemy 21 października

 • 21 sie 2018
  5 1
 • 17 sie 2018

  Heheszki heheszkami, ale patrząc racjonalnie, mamy w Myślenicach dość przykrą i nietypową sytuację - dwóch kandydatów, ale w obydwu przypadkach tak naprawdę nie wiadomo dlaczego, po co startują, i czy w ogóle chcą wygrać :(

  1. Szlachetka - z posła na burmistrza to raczej średni awans, ale startuje bo:
  a) kierowanie Myślenicami to zawsze był dla niego główny cel;
  b) lokalny PiS nie posiada sensowniejszego kandydata na to stanowisko;
  c) widzi, że w PiS szykują się spore rozłamy, przyszłość niepewna, więc lepiej przeczekać nadchodzące burze na lokalnym stołku?

  2. Ostrowski&Halek (WTF!!! Co to w ogóle za konstrukcja/hybryda/mariaż!?) - startuje/ją, bo:
  a) Ostrowski już ma tak spaprane papiery kolejnymi rozprawami i zarzutami, że woli prowadzić gminę z tylnego siedzenia, a Halek świetnie nadaje się na marionetkę;
  b) faktycznie Ostrowski lepiej przysłuży się gminie w sejmiku, a Halek to idealny przyszły burmistrz;
  c) sytuacja finansowa gminy jest już tak tragiczna (mocno przekroczone limity zadłużeń i kolejne kredyty/pożyczki w planach :( ), że niech tym się już martwi kto inny - jednak żeby nie było że się poddajemy, to trzeba kogoś wystawić - ale najlepiej tak słabego, że sam się wyrżnie na pierwszej przeszkodzie (przecież w swoim obozie mają silniejszych kandydatów) ?

  Eh, kiedyś przynajmniej było wiadomo, że szli po stołki, a teraz to diabli wiedzą, o co tutaj chodzi...

  21 11

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka kandydatem PiS na burmistrza Myślenic [WIDEO]

 • 16 sie 2018

  A z góry zdyskredytowales moją sugestię, że politykom mogą przyświecać szczytne cele. Możesz mieć ku temu podstawy ale nigdy przecież nie będziesz miał pewności ;).

  5 6
 • 16 sie 2018

  To radzę uważać, bo pewność własnego zdania to jedno i jest OK, ale można stracić wiarygodność zakładając z góry, że zna się prawdziwe intencje innych osób.

  1 9
 • 16 sie 2018

  Ja zawsze jeżdżę autem nad morze trwa to kilka dni bo po drodze zwiedzamy nasz piękny kraj - polecam!

  NS - nie ma reguł, newag ma problemy z tym żeby przenieść swoich projektantów z KRK do Sącza, więc to wszystko jeszcze się u nas układa a mniejsze ośrodki po mału się odbudowuja gospodarczo po transformacji. Mnie chodzi o co innego - wspieranie rodzimych producentów. To jest dobry kierunek, choć bardzo irytuje zachodnich członków UE. Bardzo.

  A ja znam młodych preferujących warzywniaki, wróciłem właśnie z dolnego Śląska i na wsiach przy gospodarstwach są stoiska z produktami rolnymi, więc ktoś tam kupuje. Wg mnie idą/wracają dobre czasy - oby...

  Ziemia pewnie pozostanie okragla, ale życie nauczyło mnie pokory i jestem ostrożny w zakładaniu z góry, że jestem czegoś pewny ;)

  Pozdrawiam

  2 9
 • 16 sie 2018

  Tak, cieszę się z Twojej kultury dyskusji i liczę że się tutaj upowszechni.

  Przy 500+ mamy różne założenia co do celów programu więc się nie dogadamy.

  Monopol monopolem ale znam wiele rodzin które nawet z dziećmi i bagazami wolą jechać nad morze pendo, bo choć drożej to jednak wygodniej, bezpieczniej i szybciej niż samochodem. Jakość też tam jest, a opóźnienia zdarzają się w każdym rodzaju komunikacji.

  NS - gdy w Polsce somsiad pomaga somsiadowi to trzeba docenic :D. Dobrze że przykład zaczyna iść z góry
  - choć podobno w stołówce sejmowej np. nadal jedzą duński lurpak, brrr...

  Heh, tylko spójrz na nasze osiedlowe warzywniaki - wg mnie kwitną, a nie upadają!

  Tym bardziej docenmy tych którzy zamiast sluchac promotorow i innych gurów, w przeciwieństwie do nas, wolą rozdawać kiełbasę wyborczą. Może faktycznie mają szczytne cele?

  Dzięki i już nie przeszkadzam Ci w dyskusji z bagietka - nie znam dziewczyny, ale to chyba nie Twoja waga, a ja z założenia bronię słabszych ;D.

  Pozdrawiam

  6 9
 • 16 sie 2018

  1. O to komu bardziej się należy można spierać się bez końca. Tu chodzi o prosty mechanizm: Państwo potrzebuje dzieci, żeby móc w przyszłości płacić emerytury wszystkim - niezależnie od tego, czy ktoś trudził się wychowaniem dzieci czy nie. 500+ pozwala wesprzeć tych którzy ten trud podejmą. To tak jakbyśmy bezdzietnym mówili że im się emerytura nie należy, bo nie zasilili gospodarki dziećmi. System emerytalny jest zły i niesprawiedliwy, ale dopóki się nie zmieni, 500+ co prawda niedoskonale, ale będzie tę niesprawiedliwość niwelować.

  2. Sposobów jest o wiele więcej - np. tamta akcja lidla z możliwością zwracania opakowań po produktach własnych genialnie pozwoliła wyrolować fiskusa, choć na szczęście dzięki polskim januszom Lidl też sam się zaorał :D. A jest zarejestrowany w Polsce więc nie chodzi tyle o ściąganie firm, co o jasne i uczciwe zasady wymiany handlowej, która jest cenna i potrzebna. Podatek przychodowy mógłby taką zasadę wprowadzić.

  3. A jednak w pendo pomimo wysokiej ceny jest prawie zawsze full... fakt, gdyby to była pesa to sieć komorkowa może by działała ;p

  4. Tak, jestem na bieżąco ze strukturą właścicielską krajowych firm, ale trochę zmieniasz temat - Solaris stał się światowym liderem będąc polską firmą. Albo TZMO - światowy gigant! Krajowe znajdzie się dobre albo kiepskie, wiem, ale mi chodzi o co innego. Oto że nasi zaczęli wspierać się nawzajem. A to jest dobre, popatrz skąd tylu milionerów w Nowym Sączu, sami o tym mówią - współpracowali i wspierali się nawzajem.

  5. No a ja o tym właśnie piszę, że w Lidlu ani nie jest taniej, ani nie ma tam jakości - nawet Róża Thun ostatnio zgłosiła do KE problem, że Lidl sprzedaje kiepskie produkty w cenach wyższych niż w DE...

  Mnie też nie do końca podoba się to, że Obajtki robią kariery pomimo braku wykształcenia, ale to nie jest raczej wina bagietki ale konstytucji (złej), która za taki system odpowiada. Więc zamiast bagietki może raczej atakuj obrońców konstytucji ;) .

  Inna sprawa że prezes ma dość krótką ławkę kompetentnych ludzi którym może zaufać. Ale Powodzianinie wszystko w Twoich rękach - Szlachetka zaprasza do współpracy ;) , no właśnie... może winni są właśnie Ci kompetentni ludzie którzy są, ale trzymają się z dala od polityki - przecież nikt ich tam siłą nie zaciągnie :(

  9 8
 • 16 sie 2018

  Heh, większość napisano tutaj w konwencji 'moja racja jest mojsza' więc liczyłem na ciekawą dyskusję. Ale spoko, kończę, weź tylko pod uwagę że:

  1. 500+ ma wiele wad, ale mnie chodzi o sprawiedliwość - ludzie wychowując dzieci mają więcej wydatków i mniej czasu na zarabianie pieniędzy, nie zrobią też takich karier jak bezdzietni więc będą mieli niższe emerytury, ale ich dzieci będą zarabiały na emerytury tych bezdzietnych. Mamy taki a nie inny system emerytalny i przy nim 500+ jest bardzo zasadne.

  2. Szkoda bo nie wiem czy pomysł podatku od przychodów ma sens i ciekaw byłem uwag praktyka. Ostatnio krążyła po sieci lista cudownych korporacji zagr które rok w rok wykazują w Polsce straty ale nadal trzymają się na powierzchni... Ceny transferowe to nie jedyny sposób wyprowadzania kasy.

  3. A ja często jeżdżę PKP i wiem że na niektóre relacje trzeba robić rezerwacje z kilkudniowym wyprzedzeniem. Bo wbrew temu co się Tobie wydaje, PKP dzisiaj to jest bardzo wysoka jakość (ale również i monopol, jeszcze), choć wiele włoskich składów też blokuje biznes stojąc w warsztatach, więc awaryjność pesy nie jest wyjątkiem.

  4. A co powiesz o Solarisie, Wieltonie i innych? Nie ma reguł. Ikea nawet książki do ekspozycji sprowadza ze Szwecji, bo jest to ekonomicznie zasadne, trzeba więc docenić że polskie spółki przerzucają się na rodzimych dostawców.

  5. Raz piszesz o jakości a raz o niskiej cenie, musisz się zdecydować bo żadko idą one w parze ;).

  6. Konsumenckie wybory Polaków nie są racjonalne - np. kupują w rossmanach i lidlach gorsze produkty po wyższych cenach...

  7. Jesteś pewien że górnikom chodziło przede wszystkim o podwyżki?

  A u mnie nawet sympatię budzi ta bagietka - nieźle się zapetliła, ale dajcie jej czas. Doczyta, dopyta w partii... sam jestem ciekaw jak wybrnie :D .

  Pozdrawiam

  PS. A Obajtkowi się należało bo prezes mu ufa... W naszym systemie politycznym to jest wystarczające.

  6 7
 • 16 sie 2018

  Hej Powodzianin_!

  Fajnie poczytać tu kogoś z sensownym podłożem ekonomicznym - merytorycznym i praktycznym - a na dodatek nieskrzywionym (tak mi się wydaje) w którąkolwiek ze stron naszego podzielonego społeczeństwa. Dwie sprawy:

  1. Biorąc pod uwagę to, na czym opiera się nasz system emerytalny, nie wydaje Ci się że program 500+ jest jednak społecznie sprawiedliwy i zasadny? Nie wchodząc w oczywiste kwestie likwidacji ubóstwa, wpływu na rynek pracy czy inflację, Polska przede wszystkim potrzebuje dzieci żeby miał kto płacić podatki (i niekoniecznie musiał to być imigrant).

  2. Transfery zagranicznych korporacji - rozumiem, że na chwilę obecną uszczelnienie systemu podatkowego, którym chwali się PiS to tylko wprowadzenie pakietu paliwowego? Czy zaostrzenie kar i zapowiedzi częstszych kontroli mogły być tutaj skuteczne? Na ile problem może rozwiązać propozycja Kukiza, żeby pobierać podatek - niższy procentowo - ale od przychodu, a nie dochodu?

  Choć trzeba przyznać PiSowi, że znalazł też pośrednie rozwiązanie problemu - stawia na rodzimych przedsiębiorców, którzy siłą rzeczy nie wytransferują nic zagranicę. Np. w ostatnim czasie w pociągach PKP wymieniono podawane napoje: herbaty z Liptona na Herbapol, kawy z Nescafe na MK Cafe (Izraelczycy, ale produkują w Poznaniu), a wody z Nałęczowianek na Ostromecko (Food Care). Niby drobiazg, ale Zachód to boli. Ostatnio sprawdzałem w zagranicznej prasie, jak naprawdę odbierana jest ta nasza szopka z sądami i natrafiłem na felieton, którego autor oczywiście narzekał na polski rząd i zarzucał mu 2 rzeczy - nie żadne sądy, bo co ich to tak naprawdę obchodzi, ale: 1. że nie przyjęliśmy uchodźców, 2. że PiS wspiera rodzimych przedsiębiorców... Kasa. Nie po to nas przyjmowali do UE, żeby nasza gospodarka zakwitła, ale żeby mieli łatwiejszy dostęp do naszych zasobów oraz rynku zbytu...

  Naprawdę nie wiesz, gdzie jest sprawiedliwość w przypadku kariery p. Obajtka? ;)

  Pozdrawiam!

  7 7

Co sądzicie o JOW-ach?

 • 4 wrz 2015

  Ja pójdę, bo zamiast narzekać na wszystko wokół, lubię zmieniać to, co mi się nie podoba.

  Pozdrawiam,
  LR

  1

religia jak supermarket?

 • 18 sie 2015
  bono napisał/a:

  A co odpowiesz na :

  "Jeżeli kościół ma kryzys a ma i to głęboki, bo owieczek lawinowo ubywa, i dotyczy to całego postępowania kościoła.
  Błędów i odstępstw od nauczania Chrystusa jest tak wiele, że pedofilia (mała) to przy nich pikuś.
  W kościele po prostu brak Boga, za to wszystko inne jest w nadmiarze."

  Spokojnie, jak pisałem wcześniej, odpowiem po kolei na wszystko :) , dziś już nie dam rady, więc wrzucę kilka materiałów pod rozwagę. Przyznam że nie szukałem tego długo - wystarczy wyłączyć kłamliwą telewizję i wpisać w google'u odpowiednie zapytania (oczywiście jest tego tam więcej - wrzucam tylko kilka z różnorodnych źródeł)...

  http://m.krakow.gazeta.pl/krakow/1,106511,17547337,Medale_sw__Brata_Alberta_za_pomaganie_niepelnosprawnym.html

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019393,title,Superproboszcz-ze-Skorca-Ksiadz-wybudowal-biednej-rodzinie-dom,wid,16002873,wiadomosc.html?ticaid=11541d

  http://grudziadz.naszemiasto.pl/artykul/duchowny-z-grudziadza-pomaga-dzieciom-ubogim-i-alkoholikom,2589180,art,t,id,tm.html

  zdjecie

  powyższe wyliczenia, to nie tylko stworzenie tych placówek, ale ich stałe prowadzenie i utrzymywanie. Porozmawiaj z przypadkowo spotkanym księdzem, gwarantuję Ci, że większość z nich, jeśli nie każdy, przekazuje na te działania sporo swoich (nie parafian) pieniędzy.

  Pozdrawiam,
  LR

  4 3
 • 18 sie 2015
  Endrju napisał/a:

  A może tylko częściej wykrywane?

  Oczywiście jest takie ryzyko...

  Endrju napisał/a:

  A co do pedofila księdza czy pedofila nauczyciela - jest tylko jeden rodzaj pedofila gorszy od nich: pedofil rodzic.

  :( . Kiedyś luźno rozmawiałem z pewnym kuratorem sądowym, weszliśmy na temat rodzin i gdy przejeżdżaliśmy przez jedną z wiosek stwierdził, że tutaj tak sobie spokojnie jedziemy, a średnio w połowie mijanych przez nas domów ma miejsce kazirodztwo... Byłem zszokowany tak wysoką statystyką, tym bardziej że miałem szczęście nie mieć w dzieciństwie takich doświadczeń, ale skala jest zatrważająca. Co gorsza, o tym się nie mówi, a winą za pedofilię obarcza się Kościół...

  Raz jeden znajomy ksiądz stwierdził, że te wszystkie ataki na Kościół mają za zadanie sprawić, by głos biskupów nie był słyszalny. W myśl zasady - jeśli nie masz jak walczyć z argumentami mówiącego, podważ jego wiarygodność. W efekcie jeśli dzisiaj Kościół chce zabrać głos w jakiejś społecznej kwestii, to od razu pojawiają się odpowiedzi, żeby najpierw biskupi zrobili porządek z pedofilami. A że wszędzie się mówi o tych pseudoproblemach Kościoła, to hasło ma duży posłuch.

  Skutkiem tego udało się m.in. uchwalić ustawy o:
  - in vitro - która nie wymaga tego, by korzystający z tej metody byli w związku małżeńskim - mogą to więc być homoseksualiści...
  - uzgodnieniu płci - która pozwala na to, by np. fizycznie pozostać mężczyzną, a w papierach być kobietą - co pozwoli homoseksualistom formalnie zawrzeć związek małżeński i np. adoptować dzieci...

  A skoro 40% pedofili to geje, można podejrzewać, że statystycznie minimum 40% ich dzieci będzie wykorzystywanych seksualnie.

  Ale i tak wszyscy będą mówić o tym, że jednym na 1000 pedofilów okazał się być duchowny...

  Pozdrawiam,
  LR

  3 3
 • 17 sie 2015

  No i tak wyglądają merytoryczne dyskusje z bono - jak mu się kończą argumenty to zaczyna bluzgać...

  Niestety:
  - napisałeś nieprawdę więc czułem się w obowiązku wyprowadzić Cię z błędu;
  - czasem gubisz wątki więc postanowiłem dyskusję podzielić - jeden temat na post, a chronoligicznie pedofilia była pierwsza;
  - nawet nie śmiem robić z Ciebie durnia bo Tobie wychodzi to lepiej ;) - to tak żartem, kolejny raz radzę Ci darować sobie personalne wycieczki.

  Pozdrawiam,
  LR

  1 3