Dlatego dwoje uszu, a jeden język dano, żeby mniej mówiono, a więcej słuchano.

"Jak to nie mam pierwszeństwa?!" To skrzyżowanie nadal sprawia wam kłopot

 • jeden język a dwoje uszu 14 lip

  Obawiam się, że to nie tylko jest domeną tego skrzyżowania, ale większości zakorkowanych skrzyżowań w Polsce.
  Na marginesie, gdyby kierowcy mieli trochę więcej doświadczenia, a mniej strachu, to zmieniali by pas z lewego na prawy na światłami, i wtedy dużo rzadziej były by tam korki. Gdy budowano most koło biedronki nie było tam ani Biedronki ani Kauflandu i ruch był znacznie mniejszy. Może dużo płynniejszy byłby tam ruch gdyby te skrzyżowania koło biedronki nieco poprzerabiać.

 • jeden język a dwoje uszu 14 lip

  Na początku były pomalowane. Problem też jest z samochcodami parkującymi tam za blisko ronda

 • jeden język a dwoje uszu 14 lip

  Po pierwsze nie jest to dodatkowy pas, tylko pas, który się ciągnie aż od zakopianki. Gdyby nie miał służyć do skrętu do rynku, to i tak musiał by się skończyć. A co do szerokości chodnika, to przed rondem nie widzę powodu po co miał by być większy - chyba że po to aby więcej stolików z pobliskiego baru wystawić na pole.........

  1

Radni Bez Układów: Od burmistrza Szlachetki domagamy się przeprosin i zaprzestania języka poniżania

 • jeden język a dwoje uszu 18 cze

  Jeszcze przed wyborami nie wierzyłem komuś, kto nagle pojawia się w polityce, nie wiadomo skąd i twierdzi że jest bez układów. Bycie zwykłym człowiekiem beż żadnych układów jest bardzo trudne, a bycie politykiem bez układów to już utopia. Radni pseudo bez układów już na pierwszej sesji pokazali, że są powiązani z panem Maciejem. Gdyby faktycznie byli niezależni, to nie pozwolili by na to, aby ugrupowanie, które zdobyło najwięcej mandatów nie miało ani jednego wice przewodniczącego w radzie.

  16 15

W tym roku obchodzimy 50-lecie koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. Jak wyglądał ten dzień?

 • jeden język a dwoje uszu 1 cze

  Co do kradzieży koron to jeżeli ks. Michał nic nie napisał w swojej ksiązce na en temat, i jeżeli w materiałach IPN nic na ten temat nie ma, to nie sądzę abyśmy za życia poznali prawdę.
  W artykule jest więcej błędów. Złoty jubileusz trwa od zeszłego roku, a nie początku tego.

  4 1

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019: Kto został Europosłem z Małopolski?

 • jeden język a dwoje uszu 28 maj

  Większość z was zapomina o tym co Golec orkiestra śpiewała. Pieniądze to nie wszystko, choć ciężko bez nich żyć.

  1 14
 • jeden język a dwoje uszu 28 maj

  Maktor: czy przeczytałeś uważnie co wkleiłes? To tak jakbyś dziś(wtorek) pisał o prognozie pogody na zeszła niedziele która ukazala się w zeszła sobotę, a nie napisał na ile się sprawdzila

  1 11

Pirat drogowy jechał 171 km/h w terenie zabudowanym

 • jeden język a dwoje uszu 28 maj

  A za dużo to nie da. Patrz zakopianka. Wiele kierowców na fotoradarze zwalnia do 50, choć ograniczenie jest do 70, a kawałek dalej gdzie ograniczenie na pasach wynosi 50 ma 80.
  Trzeba zmienić ale przepisy tak, aby w promieniu 50 metrów od przejścia dla pieszych mógł być ukryty nieoznakowany fotoradar lub wideorejestrator. Wtedy znacząco zmalała by liczba zabitych pieszych, MORD nienwyrabiap by się z egzaminami.

  3 11

Egzamin gimnazjalny już dzisiaj. Czy odbędzie się mimo trwającego w szkołach strajku?

 • jeden język a dwoje uszu 14 kwi

  Czyli co? Chcesz powiedzieć że na początku marca gdy ogłaszano termin strajku to nie były jeszcze znane terminy egzaminów?

 • jeden język a dwoje uszu 10 kwi

  "Ten zbiegł się z terminami egzaminów gimnazjalnych zaplanowanych na 10-11-12 kwietnia. "
  Zabawne aż się roześmiałem. Tak oczywiście sam tak przypadkowo się zbiegł! Czy nauczyciele powinni strajkować, czy nie trudno mi powiedzieć- nie mam tutaj swojego zdania, natomiast termin i forma każdemu samodzielnie myślącemu powinna nasunąć pytanie: o co tu tak naprawdę chodzi? Naleśniki nie tylko o nauczycieli, ale i wielka politykę.

  12 13

Parkowanie na chodnikach. Czy powinno się tego zabronić? [SONDAŻ]

 • jeden język a dwoje uszu 11 lut

  Nie gmina tylko w pierwszej kolejności inwestorzy. Ot przykład. Na ulicy 3 maja była sobie apteka (nawet nie wiem czy nadal jest) a przed nią mniej m2 na parkingu, niż m2 dla klientów wewnątrz.

  3 3

Wymiana ogrzewania na gaz czy ekogroszek?

 • jeden język a dwoje uszu 26 sty

  `Do gruntowej pompy ciepła podchodzę sceptycznie,bo koszt na tyle duży ( a nie wierzę że nie zacznie się psuć póki inwestycja się nie zwróci)a za prąd do niej trzeba też płacić - że nie wierzę aby sumarycznie to się ewidentnie opłacało. Natomiast, gdyby nie uchwała antysmogowa dla małopolski, to przy braku dostępu dogazu rozważył bym pompa ciepła typu powietrze woda z buforem ciepła + na duże mrozy piec zasypowy dolnego spalania 5klasy.

  1
 • jeden język a dwoje uszu 9 sty

  Co do wygody użytkowania przeskok pomiędzy zasypowym tym co ja miałem doczynienia a podajnikowe jest większy niż pomiędzy podajnikiem a gazem.

  Jesteś w błędzie myśląc że każdy 5klasy wolno obecnie montować. To nie prawda.

 • jeden język a dwoje uszu 8 sty

  Piotrku:
  Jeżeli twój wujek przy gazie, takim samym domu i tak samo mocnym grzaniu wychodzi taniej niż wcześniej płacił za ekogroszek to oznacza że z jakiś powodów palił bardzo nieefektywnie. Pewnie mial dużo za mocny pięć.

  Oficjalnie takiego pieca na drewno jak piszesz nie można obecnie montować w malopolsce.

  Po co palić ekogroszek w kotle zasypowym?

  Nie rozumiem dlaczego do kotła gazowego upierać się na wymianę całej instalacji. Jak dobrze zaprogramowany sterownik kotła to powinien sobie przecież z tymi grubymi rurami dać radę.

  Czy nie masz czasem radiatorów w postaci balkonów?

  Przy piecu na ekogroszek, a nawet zasypowym jak podłączy się go do dużego bufora ciepla można sobie podobnie jak w gazowym sterować automatycznie temperatura w pomieszczeniach podobnie jak przy piecu gazowym.

  1
 • jeden język a dwoje uszu 8 sty
  piotr_ek napisał/a:

  Zapomniałem dodać jest jeszcze pellet czyli czyste paliwo w stosunku do ekogroszku cena 750 -1100 (na olx.pl Jawornik masz za 850)zł za tonę

  Zapomniałeś dodać że ten pelet w Jaworniku jest z dodatkiem plastiku:
  [cytat]Sprzedam pellet przemysłowy 8 mm z trociny mieszanej tzn z dodatkiem MDFU. W palnikach samoczyszczących bardzo dobrze się pali- jest tylko troszkę więcej popiołu ale kaloryczność jest dobra tzn ponad 17 kj. przy maksymalnej pracy palnika nie ma nawet małego dymku z komina.
  Stosunek ceny do jakości jest BARDZO korzystny.

  Cena tony 850 zł. w tonie jest 67 worków ( 1 worek 14 zł).[/cytat]

  1
 • jeden język a dwoje uszu 6 sty

  K1993: Najpierw przeczytaj sobie to
  http://czysteogrzewanie.pl/kociol/co-za-duzo-to-niezdrowo-dobor-mocy-kotla-weglowego/
  Potem oblicz tutaj http://cieplowlasciwie.pl/start
  Są to bardzo niedokładne obliczenia ale i tak o niebo lepsze od szacunków sprzedawcy kotłów.
  Wynikami podziel się to łatwiej będzie coś doradzić
  I jeszcze koniecznie zwróć uwagę na to, o czym większość fachowców nie mówi, a co niejednemu odbija się za kilka lat poważnymi problemami - od rozdziału moc 7-22kw:
  http://czysteogrzewanie.pl/2016/09/szatan-w-piatej-klasie/

 • jeden język a dwoje uszu 6 sty
  malina napisał/a:

  Ja się nie zgodze z tym co piszę vivaldi , ze swojego doświadczenia wiem ,że gaz jest bardziej opłacalny . Różnica między gazem a gekogroszkiem jest nie wielka ale wieź też pod uwagę komfort ,który masz użytkując gaz : czyli zero brudu i syfu jak z eko

  I napisz jeszcze ile razy za duży piec na ekogroszek porównywalas. Piec na gaz można zastosować za duży - oczywiście bez przesady. Piec na ekogroszek jeżeli ma być ekonomiczny, ekologiczny i nie uciążliwy zbytnio w eksploatacji to musi być jego moc dokładnie dobrana do budynku. W przeciwnym razie wymagania 5klasy będzie spełniał tylko na papierze.

  2

Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania ul. Sobieskiego z Zakopianką coraz bliżej

 • jeden język a dwoje uszu 26 sty

  Wyremontowali zakopiankę, a potem sobie przypomnieli że piesi muszą przechodzić na drugą stronę i dziesięć razy przepłacili na kładki. Wybudowali kładkę w Jaworniku, ktorej utrzymanie kosztuje kolosalne pieniądze, a ze dwa lata później przypomnieli sobie o dawno planowanym wiadukcie 200 metrów dalej. Wybudują wiadukty kładki na zakopiance, a potem dojdą do wniosku, że taniej wybudować od nowa ciąg dalszy ekspresówki z Myślenice do Krakowa, niż przerabiać obecną zakopiankę. I nowa ekspresówka tuż przed wiaduktem o którym mowa skręci w stronę polanki i Wieliczki. A jeżeli będzie inaczej, to przepisy i tak zabraniają tak gęsto wjazdów na drogę ekspresowa robić. Standardowo≥5km wyjątkowo ≥3km wg Wikipedii.

  ******** Czy w tym kraju zacznie ktoś w końcu myśleć perspektywicznie i przestanie marnować moich podatków!

  4

Myślenicko gwara

 • jeden język a dwoje uszu 20 sty

  gorko - gorąco.

  1 1

Myślenice: "Światełko" na płycie Rynku. Mieszkańcy wyrazili sprzeciw wobec fali nienawiści

 • jeden język a dwoje uszu 18 sty

  Przestałem wierzyć w przypadki, i dlatego sądzę, że abo morderca jest psychiczny, albo działał na zlecenie.
  Kto z was pamięta, że w tym czasie jak czytam tylko część tej dyskusji na świecie zginęło statystycznie jakieś 5 -10 chrześcijan tylko dlatego, że nie zaparli się wiary. A pewnie jeszcze więcej dzieci posiadających już wszystkie organy wewnętrzne, bijące serce i wysyłający impulsy mózg zostało zabitych w łonie matki. A słyszeliście o Asi Bibi?

  Inie mówcie że tylko w Polsce polityka jest be. Nie wierzę w przypadki,dlatego jestem przekonany, że polityka Rosyjska i Amerykańska to jest wielkie bagno, ino ładniej ubrana niż w Polsce.

  3 1

Policjanci się wycwanili, teraz mierzą prędkość „kaskadowo”. Co to oznacza dla kierowców?

 • jeden język a dwoje uszu 11 sty

  Prawo powinno zezwolić na ukryte fotoradary przynajmniej na przejściach dla pieszych. Na zakopiance w tydzień by się zwróciły, co 5 kierowca w tydzień stracił by prawo jazdy, a śmiertelność pieszych na przejściach dla pieszych spadła by kilkukrotnie.

  5 4

Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła ?

 • jeden język a dwoje uszu 1 sty

  Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. Pierwszy prezydent Turcji gdy tworzył prawo od zera to kopiował ustawy z różnych państw. Nie jest dobre dAwac za wzór tylko jedno państwo, bo wszyscy mamy plusy i minusy

  2 2
 • jeden język a dwoje uszu 1 sty

  Nie sądzicie abyście nie byli sądzeni, bo takim sądem jak sądzicie i was osądzą. Te słowami Pana Jezusa stają się bardzo mocne, jak popatrzy się na nie przez pryzmat psychologii, która mówi, że często w innych nas wkurza to, z czym sami mamy problem.

  2 1
 • jeden język a dwoje uszu 1 sty

  A ile osób groziło pastorowi śmiercią za to że odważył się cytować niewygodne fragmenty z Biblii? Taka to cenzura gorsza niż w PRL-u

  1

Czy być dalej w Unii Europejskiej

 • jeden język a dwoje uszu 1 sty

  E tam to nie chodzi o praworządność, o dobro Polski, tylko o to aby do władzy powrócił rząd, który traktował Polskę jako mało licząca się republikę UE, i który słuchał potulnie Merkel. Reszta to głównie preteksty do zagrywek politycznych. Schetyna robi wszystko aby UE ograniczyła budżet dla Polski, a potem wmawia ludziom z to wina PiS

  2 8