Dlatego dwoje uszu, a jeden język dano, żeby mniej mówiono, a więcej słuchano.

Rośnie liczba zakażonych. Powiat drugi w województwie. Wirus dopadł strażaków

 • jeden język a dwoje uszu 9 maj

  Szczepionka mnie nie do końca przekonuje. Jeżeli tu chodzi o kasę, to myślę że raczej o wielokrotnie większa niż można zarobić na szczepionkach.

  3
 • jeden język a dwoje uszu 9 maj

  Wow nie wiedziałem że on już nawet szczepionki się zajmuje.

  1
 • jeden język a dwoje uszu 9 maj

  A w jaki sposób? Ja początkowo podejrzewałem Putina, ale teraz to on raczej traci na tym.

  2 1
 • jeden język a dwoje uszu 9 maj

  poprawka: nie powiedziałbym, że na luzie

  2
 • jeden język a dwoje uszu 9 maj

  cząsteczka wody jest co najmniej kilka razy mniejsza od wirusa, i owszem przenika przez maseczki, ale odpowiedzialnym ze na luzie. przynajmniej dopóki jej nie ma dużo.
  Maseczki chirurgiczne podczas operacji czemu maja służyć?

  4 1
 • jeden język a dwoje uszu 9 maj

  Kupiec jeżeli masz racje, to oznaczało by to, ze ktoś raczej poza Polską chce na tym albo zarobić, albo zdobyć więcej władzy. Pytanie za 200 punktów kto i w jaki sposób?

  3
 • jeden język a dwoje uszu 8 maj

  maseczka ma nie tobie tylko innym pomoc, abyś będąc nieświadomym nosicielem dzięki noszeniu maseczki zarazil kilka osób mniej.

  10 9

Dzieci wrócą do przedszkoli? Jedna gmina je otwiera, dwie czekają na zainteresowanie ze strony rodziców

 • jeden język a dwoje uszu 5 maj

  przepraszam że trzeci raz podrząd - skleroza.
  Ja myślę, że przedszkola są otwierane albo dlatego, że dla niektórych rodziców ich zamknięcie jest bardzo poważnym problemem, albo dlatego, aby ZUS nie zbankrutował.

  8 2
 • jeden język a dwoje uszu 5 maj

  Moje doświadczenie mi pokazuje, że czasami łatwiej czegoś nauczyć 5 letnie dziecko, niż dorosłego, nie mówiąc już o staruszkach. Mam przy tym wrażenie, że dorośli czasem nie mogą się czegoś nauczyć, bo po prostu tego nie chcą się nauczyć.

  8 1
 • jeden język a dwoje uszu 5 maj

  To prawda, że na myslenice.pl nie znalazłem konkretnych informacji na ten temat, choć burmistrz zapowiadał podjęcie decyzji do końca minionego tygodnia. Z tego co mi wiadomo to do dziś, albo do jutra (środa) mają być zbierane deklaracje rodziców czy chcą posłać dziecko do przedszkola od 11 maja.

  6 2

Pierwszy przypadek potwierdzenia koronawirusa u mieszkanki powiatu myślenickiego

 • jeden język a dwoje uszu 25 mar

  A czy możliwe jest obecne produkowanie co najmniej miliarda testów na świecie tygodniowo?

  1
 • jeden język a dwoje uszu 22 mar

  wyleczeniu A nie wyłączeniu

  5 9
 • jeden język a dwoje uszu 22 mar

  oczywiście to wymaga długich badań, ale sęk w tym, że o tym nic się nie mówi- A jakieś wstępne wnioski już pewnie sa. Przykładowo w jakim stopniu miesiac po wyłączeniu zmniejszona jest wydolność płuc. Czy płuca po wyłączeniu mogą być w jakimś stopniu trwałe uszkodzone. Nie zadawał bym tych pytań, gdybym w piątek będąc na zakupach nie widział młodych osób, które miałem wrażenie, że zbyt lekko podchodzą do niebezpieczeństw związanych z koronawirusem

  7 14
 • jeden język a dwoje uszu 22 mar

  Ja blisko 20 lat temu skręciłem nogę w kostce. Choć nie jestem człowiekiem starszym, to gdy kładę się spać już dziś muszę odpowiednio ułożyć nogę by usnąć.

  Dotychczas nie słyszałem w żadnym programie informacji, w jakim stopniu zachorowania na koronawirusa u młodego człowieka wpłynie w przyszłości na jego komfort zycia, zdolności psychofizycznych i długość życia. Czy ktoś z was umie odpowiedzieć na to pytanie?

  13 20

W Małopolsce 52 potwierdzone przypadki koronawirusa. Wśród nich 4 osoby z powiatu myślenickiego

 • jeden język a dwoje uszu 25 mar

  Wsio ok tylko najpierw trzeba te szybkie testy opracować, a następnie wyprodukować. Póki tego się nie uda zrobić pozostaje "kupowanie czasu" i nadzieja.

  6

Iść do kościoła, czy zostać w domu? Dylemat wiernych w czasach koronawirusa

 • jeden język a dwoje uszu 15 mar

  Ja szczególnie zachęcam, aby spowiedzi nie odkładać. Mnie życie wielokrotnie nauczyło, ze jak się coś na później odkłada, to później nie zdąży się, albo trzeba będzie czekać do następnego roku.
  Ponadto nikt z nas nie wie, czy jutra dożyje, czy nie zostanie poddany kwarantannie, czy nie trafi do szpitala, a na pewno łatwiej wyspowiadać się teraz np. w sanktuarium niż później w domu czy szpitalu.
  Kiedyś jak przeliczyłem pewną część pewnego cmentarza to wyszło mi że na około 70 grobów co siódma osoba miała nie więcej niż 33 lata w momencie śmierci. Najmłodszy 6 lat.

  6 18

Episkopat wydaje nowe wytyczne dla wiernych. Nieobecność na mszy nie będzie grzechem

 • jeden język a dwoje uszu 15 mar

  A co do reszty to każdy z nas jest grzeszny. Nikt z nas nie potrafi na 100% prawdziwie, bezinteresownie kochać - bo wszyscy jesteśmy tylko ludźmi.

  1 2
 • jeden język a dwoje uszu 15 mar

  Jak by na to nie patrzyć to nieodpowiedziałaś na moje pytanie. Ja na twoje po prostu nie mam czasu szukać odpowiedzi. Natomiast z tego co ja dawno temu czytałem wynikało by, że do ważności Eucharystii konieczne jest wino. Link wskazany przez Ciebie mówi coś przeciwnego, dlatego zadałem wcześniejsze pytanie.

  2
 • jeden język a dwoje uszu 14 mar

  Pierwszy raz słyszę, że do Mszy można użyć soku zamiast alkoholu. Poproszę o potwierdzenie w przepisach kościelnych na oficjalnych stronach diecezjalnych lub podobnych.
  Mój drogi kierowco!
  Podczas odprawiania Mszy Świętej ksiądz musi choć zamoczyć konsekrowaną Hostię w konsekrowanym winie. Jeżeli uzależnienie jest tak duże, że nawet taka odrobinka może wywołać powrót do picia, to taki ksiądz nie powinien celebrować Mszy Świętej, a uczestniczyć w niej podobnie jak świecki.

  2 6

Zapadł wyrok w sprawie byłego prezesa MARG

 • jeden język a dwoje uszu 8 mar

  Czyli kara wynosi zwróć to, co udowodniono żeś ukradł plus kilka procent? Toż to nawet jeżeli nic więcej nie ukradł, to i tak zapewne co najmniej dwa razy więcej za ten okres zarobił niż ja. To przepraszam, jakie to ma być ostrzeżenie dla innych? Jaki to ma być straszak?

  Kary z Kodeksu Karnego według mnie nie powinny w pierwszej kolejności służyć karaniu, czy wymierzaniu sprawiedliwości, ale minimalizowaniu ilości i skali przestępstw w przyszłości. Odnoszę wrażenie, że tak mały wyrok jest nie straszakiem, ale wręcz zachętą dla innych do podobnych czynów.

  4

Osuwisko na zboczu góry Zembalowej pod obserwacją. Czy zagrozi jadącym przez Lubień?

 • jeden język a dwoje uszu 25 lut

  Dwu metrowy symbol kojarzony z religia nie chrześcijańska w centrum Myślenic krytyki nie wywołuje, ale krzyże ciągle komuś przeszkadzaja.
  Co do tenczyn to naturalna ma 7 kolorów, a sztuczne zwykle 6.

Czystośc powietrza

 • jeden język a dwoje uszu 29 sty

  Przepraszam. W drugim zdaniu miało być nie kończących tyko kopcących.

 • jeden język a dwoje uszu 29 sty

  apap - chyba trochę naiwnie sądzisz, że alarm antysmogowy działa tylko i wyłącznie na korzyść naszego zdrowia i czystości powietrza. Gdyby tak było to już doprowadzili by do przymusowych szkoleń dla kończących palaczy. A kto najwięcej zarobi na ich działalności?

  Nie zwróciłes dostatecznej uwagi na jeden szczegół: Twój piec w przeciwienstwie do sąsiadów nie ma wentylatora. Jeżeli do niego kupisz miarkownik ciągu i dobry sterownik to będziesz sobie mógł mocą ogrzewaniem sterować w pewnym zakresie automatycznie lub nawet że smartfona.

  Przypominam, że wiele wiosek nie jest zgazyfikowana.

Mieszkańcy blokowali Zakopiankę. Domagają się budowy tunelu

 • jeden język a dwoje uszu 27 sty

  prawo jazdow nie powinni mieć Ci, którzy wyprzedzają ponad setką na przejściu dla pieszych. Ja do tej grupy się nie zaliczam. A najbardziej mnie wku****, jak ktoś na mnie miga, gdy zwalniam tuż prze przejściem dla pieszych.

  4
 • jeden język a dwoje uszu 26 sty

  Jeżeli nie ma kładki dla pieszych w odległości bodajże 200 metrów i przejścia dla pieszych w odległości 100metrów i nie przeskakuje przez barierki to jaki zakaz jeszcze im zabrania przechodzenia przez zakopianke? Jak jeszcze kilkanaście lat temu nie było ani jednej kładki, wiaduktu i przejścia dla pieszych z Mogilan do Myślenic, to w jaki sposób zgodnie z przepisami miał ktoś wracać autobusem z pracy w Krakowie do Krzyszkowic?

  7