Dlatego dwoje uszu, a jeden język dano, żeby mniej mówiono, a więcej słuchano.

Są pasy, miejsca parkingowe i prędkościomierz. Oceniacie ulicę Kniaziewicza po remoncie

 • jeden język a dwoje uszu 2 maj 2021

  Po pierwsze jeżeli dobrze pamiętam to jest za skrzyżowaniem, które odwołuje wcześniejsze ograniczenie do 40. Po drugie choć młody już nie jestem to sam się przyłapałem na tym, że testowałem przyśpieszenie mojego malutkiego i słabego samochodu przed nim. No i zaświecił mi się na czerwono pomimo ze 50 nie przekroczyłem. Tak więc czy wogóle stawianie tego typu radarów gdziekolwiek jest bezpieczne to miałbym poważne wątpliwości.

  1

Niebezpiecznie na zjeździe z Zakopianki. Dwa dachowania dzień po dniu

 • jeden język a dwoje uszu 2 maj 2021

  Na marginesie to co najmniej jedna osoba która tu coś napisała albo jest zatrudniona na etacie trolla, albo pisze emocjami a nie rozumem.

  2 1
 • jeden język a dwoje uszu 2 maj 2021

  Faktycznie zbyt bezpiecznie tam może i nie jest - ale szczególnie wówczas, gdy się jedzie szybciej niż ograniczenie. Pewnie by tam dobrze było zmienić oznakowanie - ale to raczej nie kompetencje GDDKiA. Tak na chłopski rozum jak gdzieś jest ograniczenie prędkości, to przynajmniej warto by się zastanowić dlaczego ono jest - szczególnie jeżeli jest mokro.

  2

Czy rewitalizacja centrum Myślenic dobiegła końca? „Sprawa największego remontu, który trwał od 2019 roku jest już poza nami"

 • jeden język a dwoje uszu 10 lut 2021

  Coś z tym całym remontem jest nie tak. Powinien nim się zająć NIK albo prokurtor. Szczególnie tymi niby oryginalnymi kamyczkami.

  2 1

Myślenicki Alarm Smogowy: „Coraz więcej czujników smogu przestaje być aktywnych”. Gmina rezygnuje z ich obsługi

 • jeden język a dwoje uszu 21 paź 2020

  Jestem za poprawa jakości powietrza, ale bardzo przeciwko wszelakim alarmom antysmogowym od czasu, gdy alarm atysmogowy dla Krakowa powiedział mojemu koledze, że od kad po modernizacji kotłowni za kilkaset złotych i zmianie sposobu palenia dużo bardziej zanieczyszcza powietrze. A wymiata komin kilka razy rzadziej. Dymu widzi kilka razy mniej. Węgla za rok spala kilkaset kilogramów mniej. Narobi się dużo mniej. Syfu w chlapię ma mniej. Alarm antysmogowym dla Krakowa opierał się przy tym na bardzo profesjonalnych badaniach, ale opublikował tylko własne streszczenie z własnym komentarzem. Pełnego raportu nie chce opublikować pomimo, że został wykonany za publiczne pieniądze.

  Czy to przypadek, że alarm antysmogowym zrobił się popularny wowczas, gdy było wiadome, że za kilka lat USA będzie wozić gaz statkami do Europy?
  Czy to przypadek, przepisy UE, a jeszcze bardziej uchwała antysmogowa dla małopolski są tak skonstruowane, że chcąc być całkiem zgodny z przepisami, to należało by w nowych domach jednorodzinnych palić nie polskim węglem ale z np Ukrainy lub syberi?
  Czy to przypadek że Niemcy mają tańszy gaz, a w wielu sklepach z kotłami nie znajdziesz na wystawie innego kotła gazowego niż Niemiecki?

  10 4

Zakopianka od Krakowa do Myślenic będzie drogą ekspresową. GDDKiA: „Intensyfikujemy nasze prace”

 • jeden język a dwoje uszu 21 paź 2020

  Myślę że jeżeli zdecydują się na ekspresówkę po starej trasie, to co najwyżej do Głogoczowa - nie dalej. Myślę że przez Dobczyce to ona nie pójdzie. Prędzej przynajmniej w połowie podobnie jak kolej.
  Przypominam, że ekspresówka standardowo może mieć zjazdy nie częściej niż co 5 km, a z tego wynika, że gdyby szła stara trasa, to w Myślenicach tylko jeden, następny w Jaworniku i może jeszcze jeden przed skrzyżowaniem z droga na Bielsko-Biała - ale na pewno nie w Krzyszkowicach.

  4
 • jeden język a dwoje uszu 21 paź 2020

  No przecież cały ten artykuł mówi o tym, że dopiero zaczną się zastanawiać nad tym, którędy najlepiej ta s7 poprowadzic.
  Już tu na forum byli tacy, co twierdzili, że taniej od nowa wybudować, niż obecną przerabiać na standardy s7
  Już tu byli tacy, co pisali iż sama papierologia przed rozpoczęciem budowy drogi ekspresowej trwa co najmniej 7 lat.
  Już był tu artykuł mówiący że lada chwila rozpocznie się budowa s7 z
  Bielska do Głogoczowa.
  Już dawno były mapki jakiś samorządowców z Krakowa pokazujące ekspresówkę z Głogoczowa w stronę węzła Biezanowskiego.

  1

Dodatkowe namioty przy szpitalu. Kolejne zakażenia i trzecia ofiara Covid w powiecie myślenickim

 • jeden język a dwoje uszu 15 paź 2020

  Napisałem "Luna WHo to ja nie wierzę odkąd zalecają zagajanie do masturbacji robić w przedszkolu, a w podstawówce zawczasu jej uczyć." Po czym dostałem dużo minusów bez merytorycznego komentarza. Dlatego osoby które dały mi minusy proszę o wyjaśnienie czemu ma służyć to, o czym można przeczytać poniżej w dokumencie WHO, bo ja nie rozumiem.

  Grupa wiekowa 0-4lat.
  Wiersz "seksualność",
  Kolumna "Informacje(wiedza) Przekaż informację na temat"
  Treść jako "temat główny": "Radość i przyjemność z dotykania własnego ciała, masturbacja w okresie wczesnego dzieciństwa"
  źródło: str 38 https://www.bzga-whocc.de/fileadmin/user_upload/Dokumente/WHO_BzgA_Standards_polnisch.pdf

  5 14
 • jeden język a dwoje uszu 14 paź 2020

  A CO DO KOLEJEK
  Pewna osoba stała tam na polu w kolejce 4 godziny. Po tym była bardziej chora niż wcześniej. A wyszedł ponoć wynik dodatni. Namioty dobrze że stanęły, ale podstawa to tak to zorganizować, aby nie trzeba w kolejkach długo stać. Powinno się w ten czy inny sposób umawiać na godzinę lub coś podobnego. Papierologie załatwiać w okienku lub telefonicznie i na badanie iść już tylko z numerkiem. Kolejka miewała już z 50 osób. Wyobrażaci sobie ten namiot zapełniony 50 osobami.
  No i jak kolejka to jasne zasady i parking zarezerwowany przede wszystkim dla oczekujących w kolejce samochodowej. Zdarzyło mi się tak, że jak w jednej kolejce w szpitalu stałem, to po wyjściu ze szpitala nadal nie wiedziałem jakie zasady tam obowiązują.

  11 20
 • jeden język a dwoje uszu 14 paź 2020

  Luna WHo to ja nie wierzę odkąd zalecają zagajanie do masturbacji robić w przedszkolu, a w podstawówce zawczasu jej uczyć.
  Tobie też już nie wierzę odkąd poleciłaś ten zmontowany film.
  https://www.youtube.com/watch?v=nN96i_V8QVc
  Notabene nie najgorzej zmontowany, bo za pierwszym razem pomyślałem jedynie, że wyrwany z kontekstu. Wyrwany z kontekstu czasów ostatecznych, tajemnicy Eucharystii, działania szatana itd.Kwestia pandemii nie była tam podstawowym wątkiem, a jedynie służyła wytłumaczeniu jak szatan działa w dzisiejszym świecie. Zresztą zobacz - wszystkie filmy osoby, która umieściła ten film na YouTube są wyrwane z kontekstu. Zatem jak mam ufać, ze inne twoje cytaty dotyczące min badań naukowych nie są podobne wyrwane z kontekstu?

  Piszesz jak osoba głęboko wierząca, że niema pandemii. A piszesz tak dużo, że myślę iż dokładnie Cię czytają tylko osoby które mają dużo czasu, albo te które głęboko wierzą w istnienie pandemii albo w jej nieistnienie.
  Tu jest pełne nagranie. Pandemia zaczyna się od 22 minuty 48 sekundy
  https://www.youtube.com/channel/UCMqPpRNmhM_ieEW7UUXp8_g

  7 25

Powiat myślenicki w czerwonej strefie. Wraca obowiązek chodzenia w maskach, ale to nie wszystko

Liczba zakażonych ciągle rośnie. Wicestarosta: "Strefa żółta coraz bliżej"

 • jeden język a dwoje uszu 17 wrz 2020

  Komuna tylko teoretycznie się skończyła. Czemu miał służyć stan wojenny? Po co nocne zmiany w sejmie?

  4

Koronawirus potwierdzony w Polsce!

 • jeden język a dwoje uszu 14 wrz 2020

  No ***** *"* znów słyszę, że jest mniej zgonów niż roku temu. Zapewne to prawda, ale po których mediach to w kółko jest powtarzane. Włączmy własne myślenie!

  Po pierwsze czy skoro przez kilka miesięcy dużo mniej się ze sobą spotykaliśmy to czy to zmniejszyło rozprzestrzenianie się tylko jednej choroby, czy wielu?

  Po drugie mój tata gdy był chory na nowotwór zmarł w dwa tygodnie po tym, jak zaczęły go łapać jakieś choroby gardłowe. Ponoć miał zapalenie krtani. Czy za tym nie jest tak, że zwykle umieramy jak już nasz złapie kilka chorób na raz i osłabiony organizm nie ma już sił się bronić? Ja mam takie doświadczenie, że jak coś grypo podobne mnie łapie, to zwykle jak jestem zmęczony i niewyspany.

  Po trzecie czy mnie coś będzie boleć jak codziennie na kolację pół godziny przed spaniem będę jadł tabliczkę czekolady? No raczej chyba nie. A przynajmniej nie od razu. Jednak wówczas emerytury raczej nie dożyję. Tym bardziej, że mam pracę umysłową. Co po mojej śmierci wpiszą w akcie zgonu?
  Czy są pacjenci bezobjawowi którym przypadek sprawił, że zrobiono tomografię płuc przed i po chorobie? Jeżeli tak, to jakie wnioski z tych badań można wysunąć.

  Po piąte nie ma mediów całkowicie niezalanych, a politycy z każdej albo z prawie każdej opcji politycznej wykorzystują pandemię do celów politycznych. Czy to przepadek, ze wszyscy liczący się politycy w wyborach prezydenckich, albo ich partie polityczne mówili o możliwości przeprowadzenia wyborów 10 maja tak, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną? Czy nie jest czasem tak, ze niektórzy politycy albo media początkowo straszyli epidemią, mówili że rząd za mało robi aby powstrzymać epidemię, ze obostrzenia są za słabe, a teraz mówią że nie ma żadnej epidemii?

  2

Koronawirus w myślenickiej parafii? Proboszcz w szpitalu, księża na kwarantannie

 • jeden język a dwoje uszu 7 wrz 2020

  Ponoć gdzieś w okolicach Łodzi wykonano badania, z których wynika że większych powikłań można się spodziewać u osób, którzy przechodzili to bezobjawowo niż u osób, które przechodziły to z umiarkowanymi objawami.

  Nie można dać się zwariować. Jeszcze przed uchwaleniem ustawy o stanie epidemii mówiłem, że wirus ten więcej zła wyrządzi pośrednio niż bezpośrednio. Ilu z was, którzy mówicie że wirusa nie ma zachowywało się irracjonalnie podczas zakupów jeszcze kilka miesięcy temu? Ilu z was za wolontariusza pójdzie pracować w np. ośrodku do starych ludzi, gdzie wykryto COVID19?

  Obostrzenia mają służyć przede wszystkim temu, aby wirusa opóźnić w czasie, aby służba zdrowia była wydolna. Spotkałem się z opinią osoby pracującej w służbie zdrowia, że wcześniej czy później każdy z nas go będzie przechodził.

  Kiedy było najwięcej zachorowań? Póki ludzi nie zaczęli jeździć na wakacje to dokładnie tydzień po spotkaniach rodzinnych w czasie Wielkanocy - mimo że w czasie Wielkanocy były najostrzejsze obostrzenia i najbardziej restrykcyjne kontrole. Ponoć zdarzało się że w środku dnia zakopianką przez ponad minutę nie przejechał żaden samochód! Gdyby nie te obostrzenia to przecież mielibyśmy wówczas dużo więcej zachorowań niż obecnie. A należy jeszcze pamiętać, że wirus mutuje, ze wirus jak zabije pacjenta to też ginie i tym samym najbardziej groźne jego mutacje same siebie eliminują.

  17 6
 • jeden język a dwoje uszu 6 wrz 2020

  Co do zachowania odległości, to ja staram się ją zachowywać. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się że ograniczenia co do ilości osób w kościel zostały zniesione. Czy co do odległości też to nie jestem pewien.

  2 10
 • jeden język a dwoje uszu 6 wrz 2020

  O którym kościele mówisz? W NNMP wczoraj byłem na Mszy i zauważyłem, że na ołtarzu było coś, co najwyraźniej było środkiem dezynfekującym. W NNMP już dawno przy rozdawaniu Komunii zaczęli używać materiału nasączonego środkiem dezynfekującym. Jeżeli dobrze pamiętam, to jeszcze przed wejściem w życie obostrzeń państwowych.
  Co do Komunii na rękę jak sam zauważyłeś jest to zalecenie, a nie nakaz. Spotkałem się co prawda z przypadkiem proboszcza, który nakazał przyjmować Komunię Świętą na rękę, ale po informacji od biskupa, że nie można nikogo zmuszać do przyjmowania Komuni na rękę to umożliwił przyjmowanie Komunii do ust, ale w taki sposób, że dany ksiądz jak już zacznie udzielać Komunię do ust to już potem Komunii na rękę nie udziela. W NNMP faktycznie to mieszanie może budzić słuszne obawy tych, którzy boją się przyjmowania Komunii do ust.

  Pragnę jeszcze zauważyć, że zanim została uchwalona ustawa o stanie epidemii to przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zalecał biskupom, aby na terenie swoich diecezji zalecali Komunię Świętą na rękę. Ów przewodniczący nie mógł zgodnie z prawem kościelnym od górnie coś tego typu zrobić na terenie całej Polski. Formalnie każdy biskup ordynariusz osobno na terenie swojej diecezji mógł to zrobić.

  3 10
 • jeden język a dwoje uszu 6 wrz 2020

  A w jakim celu? Po to, aby wysłać wszystkich na kwarantanne? Wtedy to dopiero byś się w******!

  17
 • jeden język a dwoje uszu 5 wrz 2020

  Czyli jeżeli dobrze Cię rozumiem to twierdzisz, że zastosowane przez rząd obostrzenia nie zmniejszają rozprzestrzeniania się grypy i innym chorób zakaźnych? Jeżeli porównywać rzetelnie statystyki w tym temacie, to należało by także popatrzyć na te z przyszłości.

  1 21

300+

 • jeden język a dwoje uszu 7 wrz 2020

  Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.
  źródło www.gov.pl

Skrzyżowanie na Zakopiance w Krzyszkowicach

 • jeden język a dwoje uszu 15 lip 2020

  A ja dalej nie wiem, czy docelowo za 10 albo 20 lat ma być to skrzyżowanie z droga ekspresowa, czy inna. Nie wyobrażam sobie jak można rzetelnie projektować to skrzyżowanie nie znając odpowiedzi na powyższe pytanie.

  2 2

wybory

 • jeden język a dwoje uszu 15 lip 2020

  Widzę że ogólniki i nabijanie się z przeciwników króluje nie tylko u polityków, ale tel tutaj. Merytorycznej dyskusji jak na lekarstwo..

  1
 • jeden język a dwoje uszu 14 lip 2020
  bono napisał/a:

  Duda już otrzymał oficjalne wyniki od prezesa.
  Jest pewny wyniku mimo ze jest remis, bo o,8 %, jeszcze wygranej nie czyni.
  Teraz robotę robią liczący głosy.

  Aż się rozmawiałem. Jak bardzo wielu Polaków nie chcesz, albo nie potrafisz zauważyć, że o 21szej obydwaj kandydaci ogłosili swoje zwycięstwo! Trzaskowski także w pierwszej turze mówiąc:"A 58 proc. Polek i Polaków najwyraźniej się z nami zgadza!"

  1 5

Tak głosowali mieszkańcy powiatu myślenickiego: Andrzej Duda 70,68%, Rafał Trzaskowski 29,32%

 • jeden język a dwoje uszu 15 lip 2020

  gdybyś miał rację, to Duda wygrałby w pierwszej turze

  2 7

Zmiana ks. Proboszcza w Zawadzie

 • jeden język a dwoje uszu 14 lip 2020

  dzięki za dobre słowo. Jest ono bardzo ważne. Chcąc mieć dobrego proboszcza to trzeba go troszeczkę traktować jak dziecko. Tak, jak chcąc dobrze wychować dziecko, to trzeba go częściej chwalić za to co robi dobrze, niż karcić za to co robi złe, tak samo i księdza. Problem w tym, że tak jak ja, tak i większość Polaków dużo częściej innych ludzi krytykuje niż chwali, bo chwalić po prostu mało kto nas właściwie uczył w dzieciństwie.. Po drugie tak jak i za własne dzieci, tak też za księży trzeba się codziennie modlić. Bez modlitwy, pomocy z góry i mocnej psychiki żaden gorliwy ksiądz w dzisiejszej Europie nie wytrzyma w powołaniu. Dobitnie o tym mówił kilka lat temu w Myslenickim sanktuarium założyciel radia profeto ks. Michał Olszewski.

  15 79
 • jeden język a dwoje uszu 13 lip 2020

  Już w technikum życie mnie nauczyło, aby do końca nie ufać nawet samemu sobie. Tym bardziej z dużą rezerwa podchodzę do użytkowników, którzy są świeżymi i ich wypowiedzi znajdują się tylko w jednym wrażliwym temacie. Z drugiej strony bez odrobiny zaufania nie da się żyć.

  11 80