Dlatego dwoje uszu, a jeden język dano, żeby mniej mówiono, a więcej słuchano.

Proboszczowi nie podoba się mural z kogutem. Symbolizuje wieś, czy nawiązuje do ideologii LGBT?

 • jeden język a dwoje uszu 15 sie

  Popieram. Najpierw przeczytać. Notorycznie w mediach są przedstawiane zdania wyrwane z kontekstu obarczone tonami komentarzy, a rzadko kiedy ktoś fatyguje się przeczytać źródło. Przeczytałem całe kazanie i nigdzie nie jest napisane, że ten kogut nawiązuje do lgbt, tylko: "Dlatego dla mnie ta grafika między Pcimiem a Stróżą, zawsze będzie przypominała koguta zdrady, tej zdrady Piotrowej – najboleśniejszej, bo dokonanej przez umiłowanego ucznia."

  4 30
 • jeden język a dwoje uszu 15 sie

  "Przeczytajcie, a potem wrócimy do dyskusji"

  4 27

Tylko nie mów nikomu

 • jeden język a dwoje uszu 9 sie

  I w końcu wspomniany przez papieża Franciszka Katechizm Kościoła Katolickiego:

  KKK 2357 Homoseksualizm oznacza relacje między mężczyznami lub kobietami odczuwającymi pociąg płciowy, wyłączny lub dominujący, do osób tej samej płci. Przybierał on bardzo zróżnicowane formy na przestrzeni wieków i w różnych kulturach. Jego psychiczna geneza pozostaje w dużej części nie wyjaśniona. Tradycja, opierając się na Piśmie świętym, przedstawiającym homoseksualizm jako poważne zepsucie (Por. Rdz 19,1-29; Rz 1, 24-27; I Kor 6, 9;1 Tm 1, 10). zawsze głosiła, że "akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane" (Kongregacja Nauki Wiary, dekl. Persona humana, 8). Są one sprzeczne z prawem naturalnym; wykluczają z aktu płciowego dar życia. Nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej. W żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane.

  KKK 2358 Pewna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Skłonność taka, obiektywnie nieuporządkowana, dla większości z nich stanowi trudne doświadczenie. Powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji. Osoby te są wezwane do wypełniania woli Bożej w swoim życiu i – jeśli są chrześcijanami – do złączenia z ofiarą krzyża Pana trudności, jakie mogą napotykać z powodu swojej kondycji.

  KKK 2359 Osoby homoseksualne są wezwane do czystości. Dzięki cnotom panowania nad sobą, które uczą wolności wewnętrznej, niekiedy dzięki wsparciu bezinteresownej przyjaźni, przez modlitwę i łaskę sakramentalną, mogą i powinny przybliżać się one – stopniowo i zdecydowanie – do doskonałości chrześcijańskiej.

  2 1
 • jeden język a dwoje uszu 9 sie

  Powyższe powiedział arcybiskup Marek. Papież Franciszek 3 lata temu na pokładzie samolotu powiedział:

  "Lobbowanie na rzecz homoseksualizmu jest złem. Jeśli ktoś jest homoseksualistą, poszukuje Pana Boga, ma dobrą wolę, kimże ja jestem, aby go osądzać? Katechizm Kościoła Katolickiego wyjaśnia to tak pięknie, że tych osób nie należy z tego powodu marginalizować, powinny być włączone do społeczeństwa. Problemem nie jest posiadanie tej skłonności. Nie – musimy być braćmi. To jedna kwestia, inną jest natomiast lobbing, zarówno lobbing biznesowy, polityczny, czy lobbing masoński – tak wiele lobbowania. To jest dla mnie najpoważniejszy problem”

  1 2
 • jeden język a dwoje uszu 9 sie

  Notorycznie mamy w mediach doczynienia, z sytuacją, w której cytuje się zdanje wyrwane z kontekstu, a następnie się je komentuje, w sposób kilku krotnie dłuższy, niż cała wypowiedź. Wróć do źródła:
  "Dzisiaj, kiedy mija już 75 lat od tamtych wydarzeń, wiemy: spełniło się to, co napisał Józef „Ziutek” Szczepański. Z powstańczych mogił narodziła się nowa Polska, choć na jej narodzenie trzeba było czekać bardzo długo – aż do 1989 roku, do pierwszych wówczas przebłysków odzyskiwania suwerenności przez nasze państwo. I dzisiaj już wiemy, że czerwona zaraza po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska i bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha – neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa. Doświadczamy paradoksu, który tak bardzo trafnie uchwyciło społeczeństwo rzymskie antycznych czasów, kiedy potęga Cesarstwa była wznoszona na jego prawie. Wtedy właśnie powstało powiedzenie: Summum ius, summa iniuria – „gdzie jest najwyższe prawo, tam bardzo często mamy do czynienia z najwyższą niesprawiedliwością”. Z tragicznych doświadczeń, między innymi drugiej wojny światowej, doskonale wiemy, że jeśli prawo nie ma odniesienia do Boga, to w imię tzw. „rządów prawa” niewinnych ludzi można bardzo krzywdzić. Nawiązując do tego powiedzenia, powtórzę to, co mówiłem wczoraj na Jasnej Górze: największa tolerancja to zarazem szczyt nietolerancji. Na ustach tych, którzy głoszą wszem i wobec tolerancję, pojawiają się przemoc, poniżanie, szyderstwo z najświętszych znaków: z Najświętszego Sakramentu, z Matki Bożej Częstochowskiej, z Przenajświętszej Dziewicy, a ostatnio także z symbolu Polski Walczącej. Pamięć o mogiłach, o których pisał Józef „Ziutek” Szczepański, każe nam zdobywać się na sprzeciw i w tym sprzeciwie nie ustawać, mówiąc jak bohaterka wiersza Dziesięć kroków: nie ustawaj, synku, „jeszcze dziesięć kroków, (…) dziesięć albo chociaż jeden”. Czcząc bohaterów, musimy mieć poczucie zobowiązania, które płynie z tamtych tragicznych 63 dni zawartych między 1 sierpnia a 2 października 1944 roku. Musimy bronić autentycznej wolności. I powtarzać za Zbigniewem Herbertem jego Przesłanie Pana Cogito: „Bądź wierny, idź”. "

  1 2
 • jeden język a dwoje uszu 5 sie

  Nikt z biskupów nie pasuje lepiej do Kościoła łòdzkiego niż Ryś i Duch Święty najlepiej o tym wie.

  2 1

Na Zakopiance w Gaju powstanie węzeł

 • jeden język a dwoje uszu 7 sie

  Tak jak się znajdzie chętny za tą kasę!
  "Na etap realizacji natomiast 15 miesięcy od uzyskania decyzji ZRiD, z wyłączeniem okresów zimowych od 15 grudnia do 15 października."
  Czyli zostają 2 miesiące w roku na pracę-czyli mają ponad 7 lat na robotę 😂

  1 3

Trwa remont mostu w Jasienicy. Efekt? Zapycha się Zakopianka

 • jeden język a dwoje uszu 26 lip

  Niektorzy na tym forum twierdzą że taniej wybudowac ekspresówkę z Myślenic do Krakowa od nowa niż obecną zakopiankę przerabiać

  1

"Jak to nie mam pierwszeństwa?!" To skrzyżowanie nadal sprawia wam kłopot

 • jeden język a dwoje uszu 14 lip

  Obawiam się, że to nie tylko jest domeną tego skrzyżowania, ale większości zakorkowanych skrzyżowań w Polsce.
  Na marginesie, gdyby kierowcy mieli trochę więcej doświadczenia, a mniej strachu, to zmieniali by pas z lewego na prawy na światłami, i wtedy dużo rzadziej były by tam korki. Gdy budowano most koło biedronki nie było tam ani Biedronki ani Kauflandu i ruch był znacznie mniejszy. Może dużo płynniejszy byłby tam ruch gdyby te skrzyżowania koło biedronki nieco poprzerabiać.

 • jeden język a dwoje uszu 14 lip

  Na początku były pomalowane. Problem też jest z samochcodami parkującymi tam za blisko ronda

 • jeden język a dwoje uszu 14 lip

  Po pierwsze nie jest to dodatkowy pas, tylko pas, który się ciągnie aż od zakopianki. Gdyby nie miał służyć do skrętu do rynku, to i tak musiał by się skończyć. A co do szerokości chodnika, to przed rondem nie widzę powodu po co miał by być większy - chyba że po to aby więcej stolików z pobliskiego baru wystawić na pole.........

  1

Radni Bez Układów: Od burmistrza Szlachetki domagamy się przeprosin i zaprzestania języka poniżania

 • jeden język a dwoje uszu 18 cze

  Jeszcze przed wyborami nie wierzyłem komuś, kto nagle pojawia się w polityce, nie wiadomo skąd i twierdzi że jest bez układów. Bycie zwykłym człowiekiem beż żadnych układów jest bardzo trudne, a bycie politykiem bez układów to już utopia. Radni pseudo bez układów już na pierwszej sesji pokazali, że są powiązani z panem Maciejem. Gdyby faktycznie byli niezależni, to nie pozwolili by na to, aby ugrupowanie, które zdobyło najwięcej mandatów nie miało ani jednego wice przewodniczącego w radzie.

  16 15

W tym roku obchodzimy 50-lecie koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. Jak wyglądał ten dzień?

 • jeden język a dwoje uszu 1 cze

  Co do kradzieży koron to jeżeli ks. Michał nic nie napisał w swojej ksiązce na en temat, i jeżeli w materiałach IPN nic na ten temat nie ma, to nie sądzę abyśmy za życia poznali prawdę.
  W artykule jest więcej błędów. Złoty jubileusz trwa od zeszłego roku, a nie początku tego.

  4 1

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019: Kto został Europosłem z Małopolski?

 • jeden język a dwoje uszu 28 maj

  Większość z was zapomina o tym co Golec orkiestra śpiewała. Pieniądze to nie wszystko, choć ciężko bez nich żyć.

  1 14
 • jeden język a dwoje uszu 28 maj

  Maktor: czy przeczytałeś uważnie co wkleiłes? To tak jakbyś dziś(wtorek) pisał o prognozie pogody na zeszła niedziele która ukazala się w zeszła sobotę, a nie napisał na ile się sprawdzila

  1 11

Pirat drogowy jechał 171 km/h w terenie zabudowanym

 • jeden język a dwoje uszu 28 maj

  A za dużo to nie da. Patrz zakopianka. Wiele kierowców na fotoradarze zwalnia do 50, choć ograniczenie jest do 70, a kawałek dalej gdzie ograniczenie na pasach wynosi 50 ma 80.
  Trzeba zmienić ale przepisy tak, aby w promieniu 50 metrów od przejścia dla pieszych mógł być ukryty nieoznakowany fotoradar lub wideorejestrator. Wtedy znacząco zmalała by liczba zabitych pieszych, MORD nienwyrabiap by się z egzaminami.

  3 11

Egzamin gimnazjalny już dzisiaj. Czy odbędzie się mimo trwającego w szkołach strajku?

 • jeden język a dwoje uszu 14 kwi

  Czyli co? Chcesz powiedzieć że na początku marca gdy ogłaszano termin strajku to nie były jeszcze znane terminy egzaminów?

 • jeden język a dwoje uszu 10 kwi

  "Ten zbiegł się z terminami egzaminów gimnazjalnych zaplanowanych na 10-11-12 kwietnia. "
  Zabawne aż się roześmiałem. Tak oczywiście sam tak przypadkowo się zbiegł! Czy nauczyciele powinni strajkować, czy nie trudno mi powiedzieć- nie mam tutaj swojego zdania, natomiast termin i forma każdemu samodzielnie myślącemu powinna nasunąć pytanie: o co tu tak naprawdę chodzi? Naleśniki nie tylko o nauczycieli, ale i wielka politykę.

  12 13

Parkowanie na chodnikach. Czy powinno się tego zabronić? [SONDAŻ]

 • jeden język a dwoje uszu 11 lut

  Nie gmina tylko w pierwszej kolejności inwestorzy. Ot przykład. Na ulicy 3 maja była sobie apteka (nawet nie wiem czy nadal jest) a przed nią mniej m2 na parkingu, niż m2 dla klientów wewnątrz.

  3 3

Wymiana ogrzewania na gaz czy ekogroszek?

 • jeden język a dwoje uszu 26 sty

  `Do gruntowej pompy ciepła podchodzę sceptycznie,bo koszt na tyle duży ( a nie wierzę że nie zacznie się psuć póki inwestycja się nie zwróci)a za prąd do niej trzeba też płacić - że nie wierzę aby sumarycznie to się ewidentnie opłacało. Natomiast, gdyby nie uchwała antysmogowa dla małopolski, to przy braku dostępu dogazu rozważył bym pompa ciepła typu powietrze woda z buforem ciepła + na duże mrozy piec zasypowy dolnego spalania 5klasy.

  1
 • jeden język a dwoje uszu 9 sty

  Co do wygody użytkowania przeskok pomiędzy zasypowym tym co ja miałem doczynienia a podajnikowe jest większy niż pomiędzy podajnikiem a gazem.

  Jesteś w błędzie myśląc że każdy 5klasy wolno obecnie montować. To nie prawda.

Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania ul. Sobieskiego z Zakopianką coraz bliżej

 • jeden język a dwoje uszu 26 sty

  Wyremontowali zakopiankę, a potem sobie przypomnieli że piesi muszą przechodzić na drugą stronę i dziesięć razy przepłacili na kładki. Wybudowali kładkę w Jaworniku, ktorej utrzymanie kosztuje kolosalne pieniądze, a ze dwa lata później przypomnieli sobie o dawno planowanym wiadukcie 200 metrów dalej. Wybudują wiadukty kładki na zakopiance, a potem dojdą do wniosku, że taniej wybudować od nowa ciąg dalszy ekspresówki z Myślenice do Krakowa, niż przerabiać obecną zakopiankę. I nowa ekspresówka tuż przed wiaduktem o którym mowa skręci w stronę polanki i Wieliczki. A jeżeli będzie inaczej, to przepisy i tak zabraniają tak gęsto wjazdów na drogę ekspresowa robić. Standardowo≥5km wyjątkowo ≥3km wg Wikipedii.

  ******** Czy w tym kraju zacznie ktoś w końcu myśleć perspektywicznie i przestanie marnować moich podatków!

  4

Myślenicko gwara

 • jeden język a dwoje uszu 20 sty

  gorko - gorąco.

  1 1

Myślenice: "Światełko" na płycie Rynku. Mieszkańcy wyrazili sprzeciw wobec fali nienawiści

 • jeden język a dwoje uszu 18 sty

  Przestałem wierzyć w przypadki, i dlatego sądzę, że abo morderca jest psychiczny, albo działał na zlecenie.
  Kto z was pamięta, że w tym czasie jak czytam tylko część tej dyskusji na świecie zginęło statystycznie jakieś 5 -10 chrześcijan tylko dlatego, że nie zaparli się wiary. A pewnie jeszcze więcej dzieci posiadających już wszystkie organy wewnętrzne, bijące serce i wysyłający impulsy mózg zostało zabitych w łonie matki. A słyszeliście o Asi Bibi?

  Inie mówcie że tylko w Polsce polityka jest be. Nie wierzę w przypadki,dlatego jestem przekonany, że polityka Rosyjska i Amerykańska to jest wielkie bagno, ino ładniej ubrana niż w Polsce.

  3 1

Policjanci się wycwanili, teraz mierzą prędkość „kaskadowo”. Co to oznacza dla kierowców?

 • jeden język a dwoje uszu 11 sty

  Prawo powinno zezwolić na ukryte fotoradary przynajmniej na przejściach dla pieszych. Na zakopiance w tydzień by się zwróciły, co 5 kierowca w tydzień stracił by prawo jazdy, a śmiertelność pieszych na przejściach dla pieszych spadła by kilkukrotnie.

  5 4