Dlatego dwoje uszu, a jeden język dano, żeby mniej mówiono, a więcej słuchano.

Liczba zakażonych ciągle rośnie. Wicestarosta: "Strefa żółta coraz bliżej"

 • jeden język a dwoje uszu 17 wrz

  Komuna tylko teoretycznie się skończyła. Czemu miał służyć stan wojenny? Po co nocne zmiany w sejmie?

  3

Koronawirus potwierdzony w Polsce!

 • jeden język a dwoje uszu 14 wrz

  No ***** *"* znów słyszę, że jest mniej zgonów niż roku temu. Zapewne to prawda, ale po których mediach to w kółko jest powtarzane. Włączmy własne myślenie!

  Po pierwsze czy skoro przez kilka miesięcy dużo mniej się ze sobą spotykaliśmy to czy to zmniejszyło rozprzestrzenianie się tylko jednej choroby, czy wielu?

  Po drugie mój tata gdy był chory na nowotwór zmarł w dwa tygodnie po tym, jak zaczęły go łapać jakieś choroby gardłowe. Ponoć miał zapalenie krtani. Czy za tym nie jest tak, że zwykle umieramy jak już nasz złapie kilka chorób na raz i osłabiony organizm nie ma już sił się bronić? Ja mam takie doświadczenie, że jak coś grypo podobne mnie łapie, to zwykle jak jestem zmęczony i niewyspany.

  Po trzecie czy mnie coś będzie boleć jak codziennie na kolację pół godziny przed spaniem będę jadł tabliczkę czekolady? No raczej chyba nie. A przynajmniej nie od razu. Jednak wówczas emerytury raczej nie dożyję. Tym bardziej, że mam pracę umysłową. Co po mojej śmierci wpiszą w akcie zgonu?
  Czy są pacjenci bezobjawowi którym przypadek sprawił, że zrobiono tomografię płuc przed i po chorobie? Jeżeli tak, to jakie wnioski z tych badań można wysunąć.

  Po piąte nie ma mediów całkowicie niezalanych, a politycy z każdej albo z prawie każdej opcji politycznej wykorzystują pandemię do celów politycznych. Czy to przepadek, ze wszyscy liczący się politycy w wyborach prezydenckich, albo ich partie polityczne mówili o możliwości przeprowadzenia wyborów 10 maja tak, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną? Czy nie jest czasem tak, ze niektórzy politycy albo media początkowo straszyli epidemią, mówili że rząd za mało robi aby powstrzymać epidemię, ze obostrzenia są za słabe, a teraz mówią że nie ma żadnej epidemii?

  2

Koronawirus w myślenickiej parafii? Proboszcz w szpitalu, księża na kwarantannie

 • jeden język a dwoje uszu 7 wrz

  Ponoć gdzieś w okolicach Łodzi wykonano badania, z których wynika że większych powikłań można się spodziewać u osób, którzy przechodzili to bezobjawowo niż u osób, które przechodziły to z umiarkowanymi objawami.

  Nie można dać się zwariować. Jeszcze przed uchwaleniem ustawy o stanie epidemii mówiłem, że wirus ten więcej zła wyrządzi pośrednio niż bezpośrednio. Ilu z was, którzy mówicie że wirusa nie ma zachowywało się irracjonalnie podczas zakupów jeszcze kilka miesięcy temu? Ilu z was za wolontariusza pójdzie pracować w np. ośrodku do starych ludzi, gdzie wykryto COVID19?

  Obostrzenia mają służyć przede wszystkim temu, aby wirusa opóźnić w czasie, aby służba zdrowia była wydolna. Spotkałem się z opinią osoby pracującej w służbie zdrowia, że wcześniej czy później każdy z nas go będzie przechodził.

  Kiedy było najwięcej zachorowań? Póki ludzi nie zaczęli jeździć na wakacje to dokładnie tydzień po spotkaniach rodzinnych w czasie Wielkanocy - mimo że w czasie Wielkanocy były najostrzejsze obostrzenia i najbardziej restrykcyjne kontrole. Ponoć zdarzało się że w środku dnia zakopianką przez ponad minutę nie przejechał żaden samochód! Gdyby nie te obostrzenia to przecież mielibyśmy wówczas dużo więcej zachorowań niż obecnie. A należy jeszcze pamiętać, że wirus mutuje, ze wirus jak zabije pacjenta to też ginie i tym samym najbardziej groźne jego mutacje same siebie eliminują.

  14 5
 • jeden język a dwoje uszu 6 wrz

  Co do zachowania odległości, to ja staram się ją zachowywać. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się że ograniczenia co do ilości osób w kościel zostały zniesione. Czy co do odległości też to nie jestem pewien.

  2 9
 • jeden język a dwoje uszu 6 wrz

  O którym kościele mówisz? W NNMP wczoraj byłem na Mszy i zauważyłem, że na ołtarzu było coś, co najwyraźniej było środkiem dezynfekującym. W NNMP już dawno przy rozdawaniu Komunii zaczęli używać materiału nasączonego środkiem dezynfekującym. Jeżeli dobrze pamiętam, to jeszcze przed wejściem w życie obostrzeń państwowych.
  Co do Komunii na rękę jak sam zauważyłeś jest to zalecenie, a nie nakaz. Spotkałem się co prawda z przypadkiem proboszcza, który nakazał przyjmować Komunię Świętą na rękę, ale po informacji od biskupa, że nie można nikogo zmuszać do przyjmowania Komuni na rękę to umożliwił przyjmowanie Komunii do ust, ale w taki sposób, że dany ksiądz jak już zacznie udzielać Komunię do ust to już potem Komunii na rękę nie udziela. W NNMP faktycznie to mieszanie może budzić słuszne obawy tych, którzy boją się przyjmowania Komunii do ust.

  Pragnę jeszcze zauważyć, że zanim została uchwalona ustawa o stanie epidemii to przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zalecał biskupom, aby na terenie swoich diecezji zalecali Komunię Świętą na rękę. Ów przewodniczący nie mógł zgodnie z prawem kościelnym od górnie coś tego typu zrobić na terenie całej Polski. Formalnie każdy biskup ordynariusz osobno na terenie swojej diecezji mógł to zrobić.

  3 9
 • jeden język a dwoje uszu 6 wrz

  A w jakim celu? Po to, aby wysłać wszystkich na kwarantanne? Wtedy to dopiero byś się w******!

  16
 • jeden język a dwoje uszu 5 wrz

  Czyli jeżeli dobrze Cię rozumiem to twierdzisz, że zastosowane przez rząd obostrzenia nie zmniejszają rozprzestrzeniania się grypy i innym chorób zakaźnych? Jeżeli porównywać rzetelnie statystyki w tym temacie, to należało by także popatrzyć na te z przyszłości.

  1 20

300+

 • jeden język a dwoje uszu 7 wrz

  Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.
  źródło www.gov.pl

Skrzyżowanie na Zakopiance w Krzyszkowicach

 • jeden język a dwoje uszu 15 lip

  A ja dalej nie wiem, czy docelowo za 10 albo 20 lat ma być to skrzyżowanie z droga ekspresowa, czy inna. Nie wyobrażam sobie jak można rzetelnie projektować to skrzyżowanie nie znając odpowiedzi na powyższe pytanie.

  2 2

wybory

 • jeden język a dwoje uszu 15 lip

  Widzę że ogólniki i nabijanie się z przeciwników króluje nie tylko u polityków, ale tel tutaj. Merytorycznej dyskusji jak na lekarstwo..

  1
 • jeden język a dwoje uszu 14 lip
  bono napisał/a:

  Duda już otrzymał oficjalne wyniki od prezesa.
  Jest pewny wyniku mimo ze jest remis, bo o,8 %, jeszcze wygranej nie czyni.
  Teraz robotę robią liczący głosy.

  Aż się rozmawiałem. Jak bardzo wielu Polaków nie chcesz, albo nie potrafisz zauważyć, że o 21szej obydwaj kandydaci ogłosili swoje zwycięstwo! Trzaskowski także w pierwszej turze mówiąc:"A 58 proc. Polek i Polaków najwyraźniej się z nami zgadza!"

  1 5

Tak głosowali mieszkańcy powiatu myślenickiego: Andrzej Duda 70,68%, Rafał Trzaskowski 29,32%

 • jeden język a dwoje uszu 15 lip

  gdybyś miał rację, to Duda wygrałby w pierwszej turze

  2 7

Zmiana ks. Proboszcza w Zawadzie

 • jeden język a dwoje uszu 14 lip

  dzięki za dobre słowo. Jest ono bardzo ważne. Chcąc mieć dobrego proboszcza to trzeba go troszeczkę traktować jak dziecko. Tak, jak chcąc dobrze wychować dziecko, to trzeba go częściej chwalić za to co robi dobrze, niż karcić za to co robi złe, tak samo i księdza. Problem w tym, że tak jak ja, tak i większość Polaków dużo częściej innych ludzi krytykuje niż chwali, bo chwalić po prostu mało kto nas właściwie uczył w dzieciństwie.. Po drugie tak jak i za własne dzieci, tak też za księży trzeba się codziennie modlić. Bez modlitwy, pomocy z góry i mocnej psychiki żaden gorliwy ksiądz w dzisiejszej Europie nie wytrzyma w powołaniu. Dobitnie o tym mówił kilka lat temu w Myslenickim sanktuarium założyciel radia profeto ks. Michał Olszewski.

  14 79
 • jeden język a dwoje uszu 13 lip

  Już w technikum życie mnie nauczyło, aby do końca nie ufać nawet samemu sobie. Tym bardziej z dużą rezerwa podchodzę do użytkowników, którzy są świeżymi i ich wypowiedzi znajdują się tylko w jednym wrażliwym temacie. Z drugiej strony bez odrobiny zaufania nie da się żyć.

  10 80
 • jeden język a dwoje uszu 13 lip

  "Wtedy przywołał do siebie dwunastu swoich uczniów i udzielił im władzy nad duchami nieczystymi, aby je wypędzali i leczyli wszystkie choroby i wszelkie słabości."...."14 Gdy przyszli do tłumu, podszedł do Niego pewien człowiek i padając przed Nim na kolana, 15 prosił: «Panie, zlituj się nad moim synem! Jest epileptykiem i bardzo cierpi; bo często wpada w ogień, a często w wodę. 16 Przyprowadziłem go do Twoich uczniów, lecz nie mogli go uzdrowić». 17 Na to Jezus odrzekł: «O plemię niewierne i przewrotne! Jak długo jeszcze mam być z wami; jak długo mam was cierpieć?9 Przyprowadźcie Mi go tutaj!» 18 Jezus rozkazał mu surowo, i zły duch opuścił go. Od owej pory chłopiec odzyskał zdrowie. 19 Wtedy uczniowie zbliżyli się do Jezusa na osobności i pytali: «Dlaczego my nie mogliśmy go wypędzić?» 20 On zaś im rzekł: «Z powodu małej wiary waszej. Bo zaprawdę, powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: "Przesuń się stąd tam!", a przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was. 21 <Ten zaś rodzaj złych duchów wyrzuca się tylko modlitwą i postem>»"

  10 78
 • jeden język a dwoje uszu 12 lip

  Czy jeżeli jesteś chrześcijaninem, to przeczytałeś choć raz Pismo Święte od deski do deski?

  15 81
 • jeden język a dwoje uszu 12 lip

  Czy to jest najważniejsze, aby było szybko, przyjemnie, i w połączeniu z rekreacją?
  Czy to jest najważniejsze, aby ksiądz się nie spóźnił?
  Czy podstawą kazania nie powinno być Pismo Święte?

  17 82

Rośnie liczba zakażonych. Powiat drugi w województwie. Wirus dopadł strażaków

 • jeden język a dwoje uszu 9 maj

  Szczepionka mnie nie do końca przekonuje. Jeżeli tu chodzi o kasę, to myślę że raczej o wielokrotnie większa niż można zarobić na szczepionkach.

  3
 • jeden język a dwoje uszu 9 maj

  Wow nie wiedziałem że on już nawet szczepionki się zajmuje.

  1
 • jeden język a dwoje uszu 9 maj

  A w jaki sposób? Ja początkowo podejrzewałem Putina, ale teraz to on raczej traci na tym.

  2 1
 • jeden język a dwoje uszu 9 maj

  poprawka: nie powiedziałbym, że na luzie

  2
 • jeden język a dwoje uszu 9 maj

  cząsteczka wody jest co najmniej kilka razy mniejsza od wirusa, i owszem przenika przez maseczki, ale odpowiedzialnym ze na luzie. przynajmniej dopóki jej nie ma dużo.
  Maseczki chirurgiczne podczas operacji czemu maja służyć?

  4 1
 • jeden język a dwoje uszu 9 maj

  Kupiec jeżeli masz racje, to oznaczało by to, ze ktoś raczej poza Polską chce na tym albo zarobić, albo zdobyć więcej władzy. Pytanie za 200 punktów kto i w jaki sposób?

  3
 • jeden język a dwoje uszu 8 maj

  maseczka ma nie tobie tylko innym pomoc, abyś będąc nieświadomym nosicielem dzięki noszeniu maseczki zarazil kilka osób mniej.

  10 9

Dzieci wrócą do przedszkoli? Jedna gmina je otwiera, dwie czekają na zainteresowanie ze strony rodziców

 • jeden język a dwoje uszu 5 maj

  przepraszam że trzeci raz podrząd - skleroza.
  Ja myślę, że przedszkola są otwierane albo dlatego, że dla niektórych rodziców ich zamknięcie jest bardzo poważnym problemem, albo dlatego, aby ZUS nie zbankrutował.

  8 2