Dlatego dwoje uszu, a jeden język dano, żeby mniej mówiono, a więcej słuchano.

Problem z potencją w młodym wieku

 • jeden język a dwoje uszu 26 mar 2023

  Oj nie znam się, ale sądzę, że są ziółka po których ma się niezłe odloty. Tak więc nie zakładałbym, że ziołowe lekarstwa nie mają skutków ubocznych, choć przypuszczam, ze jest ich dużo mniej.

  1
 • jeden język a dwoje uszu 19 mar 2023

  Jak to mówią. Facet zawsze chce, ale nie zawsze może, a kobieta zawsze może, ale nie zawsze chce. Chyba to nie do końca prawda, ale coś w tym jest. Na seks większy wpływ ma duża głowa. Oprócz tego o wcześniej napisano na potencję może miec wpływ historia wcześniejszych doświadczeń seksualnych i psychika. Przypuszczam, że też coraz częste choroby tarczycy.

  1 1

Zapytała Władysława Kurowskiego; czy ponownie będzie się starał o mandat posła?

 • jeden język a dwoje uszu 27 sty 2023

  Tusk obiecał wyrzucić 1/2 posłów za burtę. Ja proponuję wywalić 3/4 posłów za burtę. Czyli pozostawić max 120 posłów. Gdyby zrobić np. okręg w postaci z województwa, to w jednym województwie było by od 3 do około 17 mandatów.

  8

Myślenice. Kierowca biskupa zaatakowany nożem na Chełmie

 • jeden język a dwoje uszu 14 lis 2022

  Ja nie wiem, czy przypadkowy, czy nie. A Ty skąd to wiesz?
  Z tego co ktoś mi mówił, ostatnimi czasy liczba ataków na księży itp w Polsce ostatnio mocno wzrosła. Dlaczego? 15 lat temu wierzyłem w przypadki. Dziś już nie.

  10 5

Wspólnie obchodzili 80. rocznicę „wywózki” żydowskich mieszkańców Myślenic. „O to walczyliśmy od 20 lat. Nie róbmy polityki, to część historii miasta”

 • jeden język a dwoje uszu 30 sie 2022

  Nie tylko Putinowscy i Merkelowi ludzie znający troszkę historię i psychologię dobrze wiedzą, że nas Polaków łatwo nie pokonają jeżeli będziemy razem. Natomiast jeżeli nas skłócą, to zrobić z nas ludzi, którzy teoretycznie będą wolni, a praktycznie niewolnikami będzie proste.
  I ot jest główny powód, dlaczego rozmów na tematy polityczne w rodzinie i czasem poza nią lepiej dziś unikać.

  2
 • jeden język a dwoje uszu 30 sie 2022

  Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
  Oraz puszczonego kanału na TV lub w internecie.
  Każdy kto jednocześnie interesuje się bieżącą polityką, ma odrobinę inteligencji i pokory zdaje sobie sprawę, że w kwestiach politycznych nie jest w stanie być obiektywnym.

  2

Sprawdzili ceny węgla. Polski Alarm Smogowy: „Ten spalany w kopciuchu to najdroższa metoda ogrzewania”

 • jeden język a dwoje uszu 30 sie 2022

  Życie nauczyło mnie bacznie zwracać uwagę na to, co ktoś przemilcza. Zapewne to nie przypadek, że powyższym rankingu nie ma uwzględnionych kotłów 3 klasy, oraz kotłów zasypowych na węgiel zgodnych z aktualnie obowiązującą dyrektywą europejską -tzw. ekoprojekt.

  4
 • jeden język a dwoje uszu 29 sie 2022

  Gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze!

  To święta prawda, że im więcej dymu z kopciucha, to tym więcej naszych pieniędzy puszczanych w powietrze, ale również tym więcej roboty, chociażby przy czyszczeniu komina. Gdyby 25% pieniądze, które wydano na program Czyste Powietrze wydano na edukację i promocję oraz nieznacznie zmieniono prawo, to te największe kopciuchy już dawno zaczęły by kopcić co najmniej 3 razy mniej. Ludzie przestali by kopcić, bo momentalnie by zauważyli, że mniej się narobią i mniej węgla spalą. Tak jak chociażby mój kolega z pracy.

  Dlaczego tego nie zrobiono? Bo na tym nie zarobił by niemiec i rusek, a nawet by stracił. A Polak też wiele by nie zarobił.

  2
 • jeden język a dwoje uszu 29 sie 2022

  A przede wszystkim do całkowitych kosztów ogrzewania należało by doliczyć amortyzację sprzętu, przeglądy, naprawy robotę przy piecu itp.

  2
 • jeden język a dwoje uszu 29 sie 2022

  No cóż. Papier wszystko przyjmie. To jakie wyniki analizy nam wychodzą w przypadku drewna i węgla w dużej mierze zależeć będzie o przyjętych założeń, w tym min od tego jak piec jest obsługiwany (szczególnie zasypowy) oraz od tego, czy kocioł jest prawidłowo dobrany (szczególnie w przypadku podajnikowego) .Około 5 lat temu jeden z sprzedawców polecał mi piec podajnikowi 25KW. To jest 3 razy więcej, niż potrzeba po temomodernizacji, a jak jest kocioł 3 razy za duży, to w praktyce klasę ekoprojektu zaczyna spełniać dopiero przy temperaturze zewnętrznej około -12C. Jeżeli pracuje on w sposób ciągły, to większość zimy ten węgiel będzie się w nim wędził, a nie palił.

  2

Myślenice. Nauczyciel Roku 2021 nie pracuje już w Małopolskiej Szkole Gościnności. „Odchodzę ze szkoły publicznej po 15 latach”. Nie tylko on

 • jeden język a dwoje uszu 7 lip 2022

  Znam nauczyciela, który odszedł z tej szkoły i to nie z powodów politycznych. Każdy samodzielnie i uczciwie myślący zauważy, że ten wywiad jest nieco polityczny i jak na mowę polityczną przystało jakiś konkretów poza faktem że odchodzi brak.

  14 7

Fontanna na Rynku - skandal!

 • jeden język a dwoje uszu 2 lip 2022
  Alina Przedział napisał/a:

  Owszem, niemniej woda jest wodą - i w przypadku tak trudnej sytuacji hydrologicznej lanie jej bez sensu na półgołe i rozwrzeszczane dzieci uważam za zbędne.

  zapewne jest w obiegu zamkniętym, bo inaczej to już za samą wodę urząd zapłacił by pieniądze porównywalne z kosztem jej zakupu. A skoro jest w obieu zamkniętym to ile jej ubędzie? Tyle co wyparuje, co dzieci wyniosą na mokrych ubraniach lub rozchlapią i tyle, co Ty na zupę zużyjesz. Przypuszczam, że na dobę będzie to porównywalne z umyciem kilku samochodów na myjce, więc jak chcemy coś zamykać, to najpierw myjki samochodowe.

  9 1

Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła ?

 • jeden język a dwoje uszu 24 cze 2022

  "Czy można żyć blisko Boga?" Ale jakiego Boga?
  Jeżeli chodzi o Tego Boga, w którego ja wierzę, tego Boga, którego miłości doświadczyłem, to tak. Można żyć blisko Boga i daleko o kościoła, ale jest to na dłuższą metę bardzo trudne. Doświadczyłem namiastkę tego, gdy pracowałem za granicą. Łatwiej jest żyć blisko Boga, gdy chociaż raz w tygodniu uczestniczy się w kościele we Mszy Świętej. Pierwsi chrześcijanie nie mieli kościołów, a przypuszczam, że byli bliżej Boga, niż 99% współczesnych Polaków.

  Natomiast nie da się żyć blisko Boga i daleko od Kościoła pisane przez duże K.

  Oczywiście tak jak i w rodzinie tak i różnie bywa w Kościele. Wielokrotnie ktoś może nas wk*****, często z kimś się możemy nie zgadzać, ale nadal tworzymy jeden kościół Chrystusowy. Czy to katolicy, czy protestanci, czy prawosławni. Czy Żydzi, czy Grecy. Czy Polacy czy Ukraincy. Nadal tworzymy jeden Kościół, którego wszyscy jesteśmy członkami. I trzeba nam w dzisiejszych czasach dużo pokory, aby zauważyć, że to ja - nie kto inny, tylko najpierw ja plamię ten Kościół własnym grzechem. Trzeba nam pamiętać, że wszyscy jesteśmy ludźmi i tylko ludźmi.

Msza o uzdrowienie i uwolnienie

 • jeden język a dwoje uszu 1 maj 2022

  "Msza o uwolnienie" to nie jest to prawidłowe sformułowanie. W 3 środy zwykle jest, ale Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie (i uwolnienie), która to modlitwa jest po Mszy Świętej. Włączenie całych tych modlitw, jakie mają miejsce, w liturgię Eucharystii było by nadużyciem. Ta Msza Święte ma też jako jedną z intencji właśnie Uzdrowienie i Uwolnienie.

  Modlitwa jest bardzo ważna. Wiele osób stwierdza, że zostali uzdrowieni właśnie na modlitwie. Ja z pewnej złej rzeczy też, ale z innej nie. To uzdrowienie może dokonywać się na płaszczyźnie przede wszystkim duchowej, ale także psychicznej. Rzadziej fizycznej. Należy jednak pamiętać, że podstawowym źródłem Bożego uzdrowienia jest sakrament Spowiedzi Świętej. Są osoby, które mówią, iż nawet z dolegliwości fizycznych zostali uzdrowieni na łóżku szpitalnym podczas spowiedzi. Gdy jak czytamy w Ewangelii paralityka spuścili z dachu, to Pan Jezus najpierw powiedział odpuszczają Ci się twoje winy, a dopiero potem wstań i chodź.

  No i co bardzo ważne z dobrych lekarzy trzeba koniecznie korzystać. Módl się, jakby wszystko zależało od Boga, a pracuj, jak by wszystko zależało od Ciebie. Przykładowo wspomnianych wyżej egzorcyzmów nad potencjalnie opętanym nie wolno odprawiać, dopóki nie wykluczy się poprzez lekarza psychiatrę choroby psychicznej.

  2

Pierwsi mieszkańcy Myślenic przeciwko budowie S7 w mieście. „Nie tędy droga! Stop!”

 • jeden język a dwoje uszu 7 mar 2022

  "Tym bardziej, że na zaawansowanym etapie jest już węzeł na Zakopiance w Jaworniku i w efekcie, wraz zaproponowanym węzłem S7 przy Orlenie, mielibyśmy przy Myślenicach dwie potężne, żelbetowe konstrukcje praktycznie jedna obok drugiej."
  No cóż już chyba od dziesięciu lat powtarzam, że chcąc projektować wiadukty na obecnej zakopiance należało by najpierw wiedzieć, którędy pójdzie nowa!

  2 1
 • jeden język a dwoje uszu 7 mar 2022

  "Według szacunków poruszać się nią będzie średnio 60 tys. samochodów na dobę,co w godzinach szczytu może oznaczać co najmniej dwukrotnie większą liczbę."
  Najpierw mają dwa pasy. Chcąc przestrzegać obecnych przepisów to przy prędkości 108Km/h i długości samochodu 6m mamy:
  (wiedza z dawnej podstawówki 8 klasowej)
  s=54m+6m=60m
  V=108Km/h=30m/s
  V=s/t
  t=s/V==60m/(30m/s)=2s
  Czyli jednym pasem może nam przejechać maksymalnie jeden samochód co 2 sekundy, czyli dwoma samochodami po dwóch pasach w Stróży wychodzi: 2 pasy*24h*3600s/2s=86400
  Paradoksalnie czym mniejsza prędkość to przepustowość wychodzi mniejsza :-D

  1 1

Dyrektor GDDKiA o budowie drogi S7 Kraków - Myślenice. Co wiemy po dyskusji Tomasza Pałasińskiego z radnymi?

 • jeden język a dwoje uszu 7 mar 2022

  Dlaczego wszystkie warianty S7 przez Myślenice przebiegają od Wschodu? Myślę, że odpowiedź jest bardzo prosta. Przy innym przebiegu należy się spodziewać dużo więcej protestów. Być może również większych kosztów. Przecież przy innym przebiegu do wyburzenia było by pewnie ponad setka domów, być może Dekada i być może wszystkie wiadukty po drodze!

  1 5
 • jeden język a dwoje uszu 6 mar 2022

  O ile to co jest na Ukrainie nie jest początkiem trzeciej wojny światowej, to myślę, że GDKiA jeżeli chodzi o przebieg przez Myślenice będzie miała do wybory cztery opcje:
  A) zrobić na górnym tunel napowietrzny z filtrami - zapewne tańsze to niż podziemny. Znaczy się drogę wpuścić w "rurze" napowietrznej.
  B) olać protesty
  C) poczekać do czasu, gdy pseudo zieloni zaczną mówić na poważne o zakazie jazdy starymi samochodami nie elektrycznymi po ekspresówkach
  D) Zmienić założenia projektowe zmniejszając standard drogi S7 przez Myślenice do tego, jaki jest od Stróży do Lubnia.

  1 4
 • jeden język a dwoje uszu 6 mar 2022

  Panie Leszku: Jeżeli ta ekspresówka nie będzie płatna, to dopóki się ona nie zakorkuje, to obecna zakopianka w Myślenicach stanie się tylko drogą lokalną. W miejscu wejścia ekspresówki (nie autostrady) w tunel nie będzie mógł powstać tunel.
  Jak dla mnie obecna zakopianka bardziej przebiega przez centrum niż planowana.

  4 7

Sześć propozycji przebiegu nowej Zakopianki od Krakowa do Myślenic. "Po trzy pasy ruchu w każdym kierunku"

 • jeden język a dwoje uszu 30 sty 2022

  Po czwarte pseudoekoldzy już chcą zabranić za kilkanaście lat produkcji samochodów nie elektrycznych, a szybciej niż za prawie dziesięć lat ze względóe wymagań prawnych i tak tej ekspresówki nie wybudują. To po co w takim razie stawać na pierwszy plan smród, skoro problem z nim będzie trwał niewiele dłużej niż same przygotowania do budowy?!

  2 14
 • jeden język a dwoje uszu 30 sty 2022

  Po drugie dawno mnie tu nie było. Osoby się zmieniły, ale poziom dyskusji nie. Ciągle ino narzekanie na szybko, często brak merytorycznej dyskusji, przy każdej okazji wplątywanie swoich preferencji politycznych.

  Po trzecie ktoś napisał, że warto by się doszkolić. "Należy podkreślić, że zaprezentowane na spotkaniu korytarze mają ok. 3-5 km szerokości, a konkretny przebieg wariantu drogi poznamy dopiero po opracowaniu Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ) i uzyskaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach." (www.myslenice-itv.pl/)
  Tak więc warto się doszkolić, i zauważyć chociażby ten drobny szczegół, że nie ma mowy o budowie autostrady przez Myślenice, tylko drogi ekspresowej. Warto się doszkolić i wiedzieć, że na drogę ekspresową nie mają wstępu rowery, piesi itd.

  4 15
 • jeden język a dwoje uszu 30 sty 2022

  Po pierwsze to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Pamiętam swoją reakcję, gdy pomyślałem, że nowa zakopianka ma przechodzić tuz obok mojego miejsca zamieszkania. Jedna z pierwszych myśli to: trzeba szykować protesty! Jak mowa o uciążliwości, to może warto zwrócić uwagę też na tych, którzy mieszkają przy obecnej zakopiance! Może warto zwrócić uwagę, że natężenie ruchu w weekendy jest tak duże, że już nie tylko przejście na drugą stronę jest często niebezpieczne, ale też przejechanie na druga stronę, albo wjechanie na zakopiankę bywa czasem niebezpieczne.

  5 17

Są pasy, miejsca parkingowe i prędkościomierz. Oceniacie ulicę Kniaziewicza po remoncie

 • jeden język a dwoje uszu 2 maj 2021

  Po pierwsze jeżeli dobrze pamiętam to jest za skrzyżowaniem, które odwołuje wcześniejsze ograniczenie do 40. Po drugie choć młody już nie jestem to sam się przyłapałem na tym, że testowałem przyśpieszenie mojego malutkiego i słabego samochodu przed nim. No i zaświecił mi się na czerwono pomimo ze 50 nie przekroczyłem. Tak więc czy wogóle stawianie tego typu radarów gdziekolwiek jest bezpieczne to miałbym poważne wątpliwości.

  1

Niebezpiecznie na zjeździe z Zakopianki. Dwa dachowania dzień po dniu

 • jeden język a dwoje uszu 2 maj 2021

  Na marginesie to co najmniej jedna osoba która tu coś napisała albo jest zatrudniona na etacie trolla, albo pisze emocjami a nie rozumem.

  2 1
 • jeden język a dwoje uszu 2 maj 2021

  Faktycznie zbyt bezpiecznie tam może i nie jest - ale szczególnie wówczas, gdy się jedzie szybciej niż ograniczenie. Pewnie by tam dobrze było zmienić oznakowanie - ale to raczej nie kompetencje GDDKiA. Tak na chłopski rozum jak gdzieś jest ograniczenie prędkości, to przynajmniej warto by się zastanowić dlaczego ono jest - szczególnie jeżeli jest mokro.

  2