Dlatego dwoje uszu, a jeden język dano, żeby mniej mówiono, a więcej słuchano.

Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła ?

 • jeden język a dwoje uszu 24 cze

  "Czy można żyć blisko Boga?" Ale jakiego Boga?
  Jeżeli chodzi o Tego Boga, w którego ja wierzę, tego Boga, którego miłości doświadczyłem, to tak. Można żyć blisko Boga i daleko o kościoła, ale jest to na dłuższą metę bardzo trudne. Doświadczyłem namiastkę tego, gdy pracowałem za granicą. Łatwiej jest żyć blisko Boga, gdy chociaż raz w tygodniu uczestniczy się w kościele we Mszy Świętej. Pierwsi chrześcijanie nie mieli kościołów, a przypuszczam, że byli bliżej Boga, niż 99% współczesnych Polaków.

  Natomiast nie da się żyć blisko Boga i daleko od Kościoła pisane przez duże K.

  Oczywiście tak jak i w rodzinie tak i różnie bywa w Kościele. Wielokrotnie ktoś może nas wk*****, często z kimś się możemy nie zgadzać, ale nadal tworzymy jeden kościół Chrystusowy. Czy to katolicy, czy protestanci, czy prawosławni. Czy Żydzi, czy Grecy. Czy Polacy czy Ukraincy. Nadal tworzymy jeden Kościół, którego wszyscy jesteśmy członkami. I trzeba nam w dzisiejszych czasach dużo pokory, aby zauważyć, że to ja - nie kto inny, tylko najpierw ja plamię ten Kościół własnym grzechem. Trzeba nam pamiętać, że wszyscy jesteśmy ludźmi i tylko ludźmi.

Msza o uzdrowienie i uwolnienie

 • jeden język a dwoje uszu 1 maj

  "Msza o uwolnienie" to nie jest to prawidłowe sformułowanie. W 3 środy zwykle jest, ale Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie (i uwolnienie), która to modlitwa jest po Mszy Świętej. Włączenie całych tych modlitw, jakie mają miejsce, w liturgię Eucharystii było by nadużyciem. Ta Msza Święte ma też jako jedną z intencji właśnie Uzdrowienie i Uwolnienie.

  Modlitwa jest bardzo ważna. Wiele osób stwierdza, że zostali uzdrowieni właśnie na modlitwie. Ja z pewnej złej rzeczy też, ale z innej nie. To uzdrowienie może dokonywać się na płaszczyźnie przede wszystkim duchowej, ale także psychicznej. Rzadziej fizycznej. Należy jednak pamiętać, że podstawowym źródłem Bożego uzdrowienia jest sakrament Spowiedzi Świętej. Są osoby, które mówią, iż nawet z dolegliwości fizycznych zostali uzdrowieni na łóżku szpitalnym podczas spowiedzi. Gdy jak czytamy w Ewangelii paralityka spuścili z dachu, to Pan Jezus najpierw powiedział odpuszczają Ci się twoje winy, a dopiero potem wstań i chodź.

  No i co bardzo ważne z dobrych lekarzy trzeba koniecznie korzystać. Módl się, jakby wszystko zależało od Boga, a pracuj, jak by wszystko zależało od Ciebie. Przykładowo wspomnianych wyżej egzorcyzmów nad potencjalnie opętanym nie wolno odprawiać, dopóki nie wykluczy się poprzez lekarza psychiatrę choroby psychicznej.

  2

Pierwsi mieszkańcy Myślenic przeciwko budowie S7 w mieście. „Nie tędy droga! Stop!”

 • jeden język a dwoje uszu 7 mar

  "Tym bardziej, że na zaawansowanym etapie jest już węzeł na Zakopiance w Jaworniku i w efekcie, wraz zaproponowanym węzłem S7 przy Orlenie, mielibyśmy przy Myślenicach dwie potężne, żelbetowe konstrukcje praktycznie jedna obok drugiej."
  No cóż już chyba od dziesięciu lat powtarzam, że chcąc projektować wiadukty na obecnej zakopiance należało by najpierw wiedzieć, którędy pójdzie nowa!

  2 1
 • jeden język a dwoje uszu 7 mar

  "Według szacunków poruszać się nią będzie średnio 60 tys. samochodów na dobę,co w godzinach szczytu może oznaczać co najmniej dwukrotnie większą liczbę."
  Najpierw mają dwa pasy. Chcąc przestrzegać obecnych przepisów to przy prędkości 108Km/h i długości samochodu 6m mamy:
  (wiedza z dawnej podstawówki 8 klasowej)
  s=54m+6m=60m
  V=108Km/h=30m/s
  V=s/t
  t=s/V==60m/(30m/s)=2s
  Czyli jednym pasem może nam przejechać maksymalnie jeden samochód co 2 sekundy, czyli dwoma samochodami po dwóch pasach w Stróży wychodzi: 2 pasy*24h*3600s/2s=86400
  Paradoksalnie czym mniejsza prędkość to przepustowość wychodzi mniejsza :-D

  1 1

Dyrektor GDDKiA o budowie drogi S7 Kraków - Myślenice. Co wiemy po dyskusji Tomasza Pałasińskiego z radnymi?

 • jeden język a dwoje uszu 7 mar

  Dlaczego wszystkie warianty S7 przez Myślenice przebiegają od Wschodu? Myślę, że odpowiedź jest bardzo prosta. Przy innym przebiegu należy się spodziewać dużo więcej protestów. Być może również większych kosztów. Przecież przy innym przebiegu do wyburzenia było by pewnie ponad setka domów, być może Dekada i być może wszystkie wiadukty po drodze!

  1 5
 • jeden język a dwoje uszu 6 mar

  O ile to co jest na Ukrainie nie jest początkiem trzeciej wojny światowej, to myślę, że GDKiA jeżeli chodzi o przebieg przez Myślenice będzie miała do wybory cztery opcje:
  A) zrobić na górnym tunel napowietrzny z filtrami - zapewne tańsze to niż podziemny. Znaczy się drogę wpuścić w "rurze" napowietrznej.
  B) olać protesty
  C) poczekać do czasu, gdy pseudo zieloni zaczną mówić na poważne o zakazie jazdy starymi samochodami nie elektrycznymi po ekspresówkach
  D) Zmienić założenia projektowe zmniejszając standard drogi S7 przez Myślenice do tego, jaki jest od Stróży do Lubnia.

  1 4
 • jeden język a dwoje uszu 6 mar

  Panie Leszku: Jeżeli ta ekspresówka nie będzie płatna, to dopóki się ona nie zakorkuje, to obecna zakopianka w Myślenicach stanie się tylko drogą lokalną. W miejscu wejścia ekspresówki (nie autostrady) w tunel nie będzie mógł powstać tunel.
  Jak dla mnie obecna zakopianka bardziej przebiega przez centrum niż planowana.

  4 7

Sześć propozycji przebiegu nowej Zakopianki od Krakowa do Myślenic. "Po trzy pasy ruchu w każdym kierunku"

 • jeden język a dwoje uszu 30 sty

  Po czwarte pseudoekoldzy już chcą zabranić za kilkanaście lat produkcji samochodów nie elektrycznych, a szybciej niż za prawie dziesięć lat ze względóe wymagań prawnych i tak tej ekspresówki nie wybudują. To po co w takim razie stawać na pierwszy plan smród, skoro problem z nim będzie trwał niewiele dłużej niż same przygotowania do budowy?!

  2 14
 • jeden język a dwoje uszu 30 sty

  Po drugie dawno mnie tu nie było. Osoby się zmieniły, ale poziom dyskusji nie. Ciągle ino narzekanie na szybko, często brak merytorycznej dyskusji, przy każdej okazji wplątywanie swoich preferencji politycznych.

  Po trzecie ktoś napisał, że warto by się doszkolić. "Należy podkreślić, że zaprezentowane na spotkaniu korytarze mają ok. 3-5 km szerokości, a konkretny przebieg wariantu drogi poznamy dopiero po opracowaniu Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ) i uzyskaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach." (www.myslenice-itv.pl/)
  Tak więc warto się doszkolić, i zauważyć chociażby ten drobny szczegół, że nie ma mowy o budowie autostrady przez Myślenice, tylko drogi ekspresowej. Warto się doszkolić i wiedzieć, że na drogę ekspresową nie mają wstępu rowery, piesi itd.

  4 15
 • jeden język a dwoje uszu 30 sty

  Po pierwsze to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Pamiętam swoją reakcję, gdy pomyślałem, że nowa zakopianka ma przechodzić tuz obok mojego miejsca zamieszkania. Jedna z pierwszych myśli to: trzeba szykować protesty! Jak mowa o uciążliwości, to może warto zwrócić uwagę też na tych, którzy mieszkają przy obecnej zakopiance! Może warto zwrócić uwagę, że natężenie ruchu w weekendy jest tak duże, że już nie tylko przejście na drugą stronę jest często niebezpieczne, ale też przejechanie na druga stronę, albo wjechanie na zakopiankę bywa czasem niebezpieczne.

  5 17

Są pasy, miejsca parkingowe i prędkościomierz. Oceniacie ulicę Kniaziewicza po remoncie

 • jeden język a dwoje uszu 2 maj 2021

  Po pierwsze jeżeli dobrze pamiętam to jest za skrzyżowaniem, które odwołuje wcześniejsze ograniczenie do 40. Po drugie choć młody już nie jestem to sam się przyłapałem na tym, że testowałem przyśpieszenie mojego malutkiego i słabego samochodu przed nim. No i zaświecił mi się na czerwono pomimo ze 50 nie przekroczyłem. Tak więc czy wogóle stawianie tego typu radarów gdziekolwiek jest bezpieczne to miałbym poważne wątpliwości.

  1

Niebezpiecznie na zjeździe z Zakopianki. Dwa dachowania dzień po dniu

 • jeden język a dwoje uszu 2 maj 2021

  Na marginesie to co najmniej jedna osoba która tu coś napisała albo jest zatrudniona na etacie trolla, albo pisze emocjami a nie rozumem.

  2 1
 • jeden język a dwoje uszu 2 maj 2021

  Faktycznie zbyt bezpiecznie tam może i nie jest - ale szczególnie wówczas, gdy się jedzie szybciej niż ograniczenie. Pewnie by tam dobrze było zmienić oznakowanie - ale to raczej nie kompetencje GDDKiA. Tak na chłopski rozum jak gdzieś jest ograniczenie prędkości, to przynajmniej warto by się zastanowić dlaczego ono jest - szczególnie jeżeli jest mokro.

  2

Czy rewitalizacja centrum Myślenic dobiegła końca? „Sprawa największego remontu, który trwał od 2019 roku jest już poza nami"

 • jeden język a dwoje uszu 10 lut 2021

  Coś z tym całym remontem jest nie tak. Powinien nim się zająć NIK albo prokurtor. Szczególnie tymi niby oryginalnymi kamyczkami.

  2 1

Myślenicki Alarm Smogowy: „Coraz więcej czujników smogu przestaje być aktywnych”. Gmina rezygnuje z ich obsługi

 • jeden język a dwoje uszu 21 paź 2020

  Jestem za poprawa jakości powietrza, ale bardzo przeciwko wszelakim alarmom antysmogowym od czasu, gdy alarm atysmogowy dla Krakowa powiedział mojemu koledze, że od kad po modernizacji kotłowni za kilkaset złotych i zmianie sposobu palenia dużo bardziej zanieczyszcza powietrze. A wymiata komin kilka razy rzadziej. Dymu widzi kilka razy mniej. Węgla za rok spala kilkaset kilogramów mniej. Narobi się dużo mniej. Syfu w chlapię ma mniej. Alarm antysmogowym dla Krakowa opierał się przy tym na bardzo profesjonalnych badaniach, ale opublikował tylko własne streszczenie z własnym komentarzem. Pełnego raportu nie chce opublikować pomimo, że został wykonany za publiczne pieniądze.

  Czy to przypadek, że alarm antysmogowym zrobił się popularny wowczas, gdy było wiadome, że za kilka lat USA będzie wozić gaz statkami do Europy?
  Czy to przypadek, przepisy UE, a jeszcze bardziej uchwała antysmogowa dla małopolski są tak skonstruowane, że chcąc być całkiem zgodny z przepisami, to należało by w nowych domach jednorodzinnych palić nie polskim węglem ale z np Ukrainy lub syberi?
  Czy to przypadek że Niemcy mają tańszy gaz, a w wielu sklepach z kotłami nie znajdziesz na wystawie innego kotła gazowego niż Niemiecki?

  10 4

Zakopianka od Krakowa do Myślenic będzie drogą ekspresową. GDDKiA: „Intensyfikujemy nasze prace”

 • jeden język a dwoje uszu 21 paź 2020

  Myślę że jeżeli zdecydują się na ekspresówkę po starej trasie, to co najwyżej do Głogoczowa - nie dalej. Myślę że przez Dobczyce to ona nie pójdzie. Prędzej przynajmniej w połowie podobnie jak kolej.
  Przypominam, że ekspresówka standardowo może mieć zjazdy nie częściej niż co 5 km, a z tego wynika, że gdyby szła stara trasa, to w Myślenicach tylko jeden, następny w Jaworniku i może jeszcze jeden przed skrzyżowaniem z droga na Bielsko-Biała - ale na pewno nie w Krzyszkowicach.

  4
 • jeden język a dwoje uszu 21 paź 2020

  No przecież cały ten artykuł mówi o tym, że dopiero zaczną się zastanawiać nad tym, którędy najlepiej ta s7 poprowadzic.
  Już tu na forum byli tacy, co twierdzili, że taniej od nowa wybudować, niż obecną przerabiać na standardy s7
  Już tu byli tacy, co pisali iż sama papierologia przed rozpoczęciem budowy drogi ekspresowej trwa co najmniej 7 lat.
  Już był tu artykuł mówiący że lada chwila rozpocznie się budowa s7 z
  Bielska do Głogoczowa.
  Już dawno były mapki jakiś samorządowców z Krakowa pokazujące ekspresówkę z Głogoczowa w stronę węzła Biezanowskiego.

  1

Dodatkowe namioty przy szpitalu. Kolejne zakażenia i trzecia ofiara Covid w powiecie myślenickim

 • jeden język a dwoje uszu 15 paź 2020

  Napisałem "Luna WHo to ja nie wierzę odkąd zalecają zagajanie do masturbacji robić w przedszkolu, a w podstawówce zawczasu jej uczyć." Po czym dostałem dużo minusów bez merytorycznego komentarza. Dlatego osoby które dały mi minusy proszę o wyjaśnienie czemu ma służyć to, o czym można przeczytać poniżej w dokumencie WHO, bo ja nie rozumiem.

  Grupa wiekowa 0-4lat.
  Wiersz "seksualność",
  Kolumna "Informacje(wiedza) Przekaż informację na temat"
  Treść jako "temat główny": "Radość i przyjemność z dotykania własnego ciała, masturbacja w okresie wczesnego dzieciństwa"
  źródło: str 38 https://www.bzga-whocc.de/fileadmin/user_upload/Dokumente/WHO_BzgA_Standards_polnisch.pdf

  5 14
 • jeden język a dwoje uszu 14 paź 2020

  A CO DO KOLEJEK
  Pewna osoba stała tam na polu w kolejce 4 godziny. Po tym była bardziej chora niż wcześniej. A wyszedł ponoć wynik dodatni. Namioty dobrze że stanęły, ale podstawa to tak to zorganizować, aby nie trzeba w kolejkach długo stać. Powinno się w ten czy inny sposób umawiać na godzinę lub coś podobnego. Papierologie załatwiać w okienku lub telefonicznie i na badanie iść już tylko z numerkiem. Kolejka miewała już z 50 osób. Wyobrażaci sobie ten namiot zapełniony 50 osobami.
  No i jak kolejka to jasne zasady i parking zarezerwowany przede wszystkim dla oczekujących w kolejce samochodowej. Zdarzyło mi się tak, że jak w jednej kolejce w szpitalu stałem, to po wyjściu ze szpitala nadal nie wiedziałem jakie zasady tam obowiązują.

  11 20
 • jeden język a dwoje uszu 14 paź 2020

  Luna WHo to ja nie wierzę odkąd zalecają zagajanie do masturbacji robić w przedszkolu, a w podstawówce zawczasu jej uczyć.
  Tobie też już nie wierzę odkąd poleciłaś ten zmontowany film.
  https://www.youtube.com/watch?v=nN96i_V8QVc
  Notabene nie najgorzej zmontowany, bo za pierwszym razem pomyślałem jedynie, że wyrwany z kontekstu. Wyrwany z kontekstu czasów ostatecznych, tajemnicy Eucharystii, działania szatana itd.Kwestia pandemii nie była tam podstawowym wątkiem, a jedynie służyła wytłumaczeniu jak szatan działa w dzisiejszym świecie. Zresztą zobacz - wszystkie filmy osoby, która umieściła ten film na YouTube są wyrwane z kontekstu. Zatem jak mam ufać, ze inne twoje cytaty dotyczące min badań naukowych nie są podobne wyrwane z kontekstu?

  Piszesz jak osoba głęboko wierząca, że niema pandemii. A piszesz tak dużo, że myślę iż dokładnie Cię czytają tylko osoby które mają dużo czasu, albo te które głęboko wierzą w istnienie pandemii albo w jej nieistnienie.
  Tu jest pełne nagranie. Pandemia zaczyna się od 22 minuty 48 sekundy
  https://www.youtube.com/channel/UCMqPpRNmhM_ieEW7UUXp8_g

  7 25

Powiat myślenicki w czerwonej strefie. Wraca obowiązek chodzenia w maskach, ale to nie wszystko

Liczba zakażonych ciągle rośnie. Wicestarosta: "Strefa żółta coraz bliżej"

 • jeden język a dwoje uszu 17 wrz 2020

  Komuna tylko teoretycznie się skończyła. Czemu miał służyć stan wojenny? Po co nocne zmiany w sejmie?

  4

Koronawirus potwierdzony w Polsce!

 • jeden język a dwoje uszu 14 wrz 2020

  No ***** *"* znów słyszę, że jest mniej zgonów niż roku temu. Zapewne to prawda, ale po których mediach to w kółko jest powtarzane. Włączmy własne myślenie!

  Po pierwsze czy skoro przez kilka miesięcy dużo mniej się ze sobą spotykaliśmy to czy to zmniejszyło rozprzestrzenianie się tylko jednej choroby, czy wielu?

  Po drugie mój tata gdy był chory na nowotwór zmarł w dwa tygodnie po tym, jak zaczęły go łapać jakieś choroby gardłowe. Ponoć miał zapalenie krtani. Czy za tym nie jest tak, że zwykle umieramy jak już nasz złapie kilka chorób na raz i osłabiony organizm nie ma już sił się bronić? Ja mam takie doświadczenie, że jak coś grypo podobne mnie łapie, to zwykle jak jestem zmęczony i niewyspany.

  Po trzecie czy mnie coś będzie boleć jak codziennie na kolację pół godziny przed spaniem będę jadł tabliczkę czekolady? No raczej chyba nie. A przynajmniej nie od razu. Jednak wówczas emerytury raczej nie dożyję. Tym bardziej, że mam pracę umysłową. Co po mojej śmierci wpiszą w akcie zgonu?
  Czy są pacjenci bezobjawowi którym przypadek sprawił, że zrobiono tomografię płuc przed i po chorobie? Jeżeli tak, to jakie wnioski z tych badań można wysunąć.

  Po piąte nie ma mediów całkowicie niezalanych, a politycy z każdej albo z prawie każdej opcji politycznej wykorzystują pandemię do celów politycznych. Czy to przepadek, ze wszyscy liczący się politycy w wyborach prezydenckich, albo ich partie polityczne mówili o możliwości przeprowadzenia wyborów 10 maja tak, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną? Czy nie jest czasem tak, ze niektórzy politycy albo media początkowo straszyli epidemią, mówili że rząd za mało robi aby powstrzymać epidemię, ze obostrzenia są za słabe, a teraz mówią że nie ma żadnej epidemii?

  2

Koronawirus w myślenickiej parafii? Proboszcz w szpitalu, księża na kwarantannie

 • jeden język a dwoje uszu 7 wrz 2020

  Ponoć gdzieś w okolicach Łodzi wykonano badania, z których wynika że większych powikłań można się spodziewać u osób, którzy przechodzili to bezobjawowo niż u osób, które przechodziły to z umiarkowanymi objawami.

  Nie można dać się zwariować. Jeszcze przed uchwaleniem ustawy o stanie epidemii mówiłem, że wirus ten więcej zła wyrządzi pośrednio niż bezpośrednio. Ilu z was, którzy mówicie że wirusa nie ma zachowywało się irracjonalnie podczas zakupów jeszcze kilka miesięcy temu? Ilu z was za wolontariusza pójdzie pracować w np. ośrodku do starych ludzi, gdzie wykryto COVID19?

  Obostrzenia mają służyć przede wszystkim temu, aby wirusa opóźnić w czasie, aby służba zdrowia była wydolna. Spotkałem się z opinią osoby pracującej w służbie zdrowia, że wcześniej czy później każdy z nas go będzie przechodził.

  Kiedy było najwięcej zachorowań? Póki ludzi nie zaczęli jeździć na wakacje to dokładnie tydzień po spotkaniach rodzinnych w czasie Wielkanocy - mimo że w czasie Wielkanocy były najostrzejsze obostrzenia i najbardziej restrykcyjne kontrole. Ponoć zdarzało się że w środku dnia zakopianką przez ponad minutę nie przejechał żaden samochód! Gdyby nie te obostrzenia to przecież mielibyśmy wówczas dużo więcej zachorowań niż obecnie. A należy jeszcze pamiętać, że wirus mutuje, ze wirus jak zabije pacjenta to też ginie i tym samym najbardziej groźne jego mutacje same siebie eliminują.

  17 6

300+

 • jeden język a dwoje uszu 7 wrz 2020

  Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.
  źródło www.gov.pl