Krzywaczka: Pięć rodzin z Donbasu zamieszka w budynku starego przedszkola

 • Paweł Stanisław Latoń 22 lip 2018

  Otóż to.

  6 7
 • Paweł Stanisław Latoń 22 lip 2018

  Smutne jest to że Polacy kochają swój kraj lecz nienawidzą się na wzajem. Widać to po wszech obecnych komentarzach, na wszystkich forach społecznych. Wykazuje się to uszczypliwoścismi i nietolerancją do zdania drugiego człowieka.

  25 7

Myślenice: 78 lat temu Niemcy zabili 35 mieszkańców naszego miasta. Garstka ciągle pamięta

 • Paweł Stanisław Latoń 24 cze 2018

  Polecam książkę Kazimierza Sobolewskiego. "Tak było", którą można kupić w Muzeum Niepodległości. Jest tam bardzo ciekawie opisana historia Myślenic i mieszkańców z czasów okupacji.

  15 2

Po 35 latach odwiesił buty na kołku. Całe życie grał w jednym klubie. „Szybko przeleciało”

 • Paweł Stanisław Latoń 19 cze 2018

  Roman wydaje ci się że jesteś pierwszym komikiem, a tym czasem jesteś pierwszym błaznem i durniem Powiatu. I tak na Marginesie. -Chopce prubujes tu na miasto-info cośik napisać po nasemu. Wydaje ci się ze umiys i ześ kasik cosik widzioł i swysoł, i ze jeześ śmiyszny. A tak naprowde to pises jak warszawsko kaciała i łamaga co się i wydaje ze zno gware i godke. Chopce przestoj bo ino wstyd łojcu ksiendzu przynosis.

  7 6
 • Paweł Stanisław Latoń 18 cze 2018

  Duma Goscibii! Duma Sułkowic !

  20 2

Z Donbasu do Krzywaczki. Zamieszkali w starym przedszkolu. Potrzebują pieniędzy na remont

 • Paweł Stanisław Latoń 24 lis 2017

  Chwała tym co pomagają! Dobrze się stało że ci ludzie mają taki budynek. Że mogą go wyremontować i mieszkać w nim.

  31 12

Pamiętacie zespół HellHaven? Myślenicka formacja wydała kolejną płytę [ODSŁUCH]

 • Paweł Stanisław Latoń 8 mar 2017

  Otóż ta miłość i życie tam jest tylko to właśnie zależy od tego czy ktoś ją dostrzega i w jaki sposób? Mnie tylko chodzi o to że gdybyśmy odwrócili sytuację . I przykładowo była by mowa o jazzie. A ja wiem bardzo mało,i gdybym zaczął walić stereotypami. A ty jako doświadczony człowiek widział byś w tym całkowity nonsens to też bronił byś swojego. Wyobraź sobie klasyczną rytmiczną kapele heavy metalową , wiosnę, motocykl, i pustą drogę za tobą zachód słońca. To jest właśnie miłość do życia. Z resztą z tych samych powodów uwielbiam słuchać amerykańskiego bluesa. To jest to sama miłość do życia tylko w troszkę inaczej przedstawiana przez różne formacje. Są też takie kapele które właśnie śpiewają o śmierci o przelewie krwi. Jedni to uznają za pogaństwo i plugastwo a inni widzą w tym ( I tu odniosę się do konkretnego nurtu) np. fakt w jaki sposób Chrześcijanie mordowali przodków jak ich wieszali i palili żywcem na stosach pod pod pretekstem walki pogaństwem. Takie kapele śpiewają właśnie o miłości do życia, o pięknie i spokoju które zostało brutalnie zgwałcone przez rycerskich kaznodziejów.

  2
 • Paweł Stanisław Latoń 8 mar 2017

  Po prostu wybrali swój styl w którym się bardzo dobrze czują i idą z tym na przód do ludzi. A czaszki, krzyże, pentagramy i śmierć są tylko takim stereotypowym obrazem widzianym przez ludzi którzy nie do końca wiedzą o co chodzi.

  1
 • Paweł Stanisław Latoń 7 mar 2017

  No faktycznie się nie znasz . Ani na przebijaniu się, ani na metalowcach. Tym bardziej nie wiesz czemu służy ta symbolika. A ja mam taką zasadę że jak nie mam zielonego pojęcia o czymś to tego nie komentuje. Oszczędzi mi to później wstydu i kompromitacji. Ale to jest tylko takie moje.Metalowcem się nie bywa z powodu oryginalności. Metalowiec rodzi się z tym w sercu, jest z tą muzyką do końca życia , z tą otoczką i z tymi ludźmi .I powie ci to tysiące takich jak my. A kto się ucieka do oryginalności ten zwykłym pozerem jest. Przeminie z trendem a my zostaniemy dalej tacy sami. Powiat Myślenicki potęgą metalu jest! Za sprawą tych wszystkich kapel. A swoją drogą najłatwiej jest się wybić Margaret, bo jest tępa jak but. Jej przekaz jest tępy. A ludzie takiej tępizny potrzebują. Bo coś mądrzejszego nie jest wstanie przebić ich czaszek. Przepraszam że tak naskoczyłem na ciebie, ale mam prawie 40 lat na karku. I wiem co to znaczy być metalowcem,a już tym bardziej wiem ile trzeba krwi upuścić aby się wybić. Cała.strona " trudnej muzyki"(jazz,blues,nie komercyjny rock czy heavy metal) jest przeznaczona dla wąskiego grona odbiorców,w całym społeczeństwie.Dlatego przebicie się dane jest tylko wytrwałym. Pozdrowienia od Spectrum dla starych Myślenickich ziomków :-)

  2

Wesele !!! Udane czy nie ? ORGANIZACJA, SALE, ZESPOŁY

 • Paweł Stanisław Latoń 17 kwi 2016

  Z zup to herbata z spirytusem ;-)

  10 1

Najlepsze filmy

 • Paweł Stanisław Latoń 10 sty 2016

  Dzisiaj na Canal + oglądałem Bella i Sebastian. Niesamowity ciepły i wzruszający film o psie i jego małym przyjacielu. Pięknie nakręcona opowieść z wątkiem bożonarodzeniowym, w alpejskiej scenerii. Polecam bardzo :-)

  4
 • Paweł Stanisław Latoń 10 sty 2016

  Ilu Fanów tyle Opinii. :-)
  Ja też jestem dumny z czasów w których się urodziłem bo rok po premierze IV części. Pierwszy raz gwiezdne wojny widziałem chyba końcem lat osiemdziesiątych lub na początku dziewięćdziesiątych . Film wtedy emitowany był w czasie świąt wielkanocnych. Bałem się jak diabli. A końcem lat 90- tych za namową kolegi zacząłem fanatycznie oglądać sagę. Później z powodu współczesnych części, swoją miłość do gwiezdnych wojen zahibernowałem aż do dziś. Ale z drugiej strony nie chcę być zarozumiałym zakalcem jak wielu moich rówieśników. Czasy idą do przodu i trzeba się do nich dostosować.
  Twoim wpisem podsunąłeś mi właśnie myśl którą mogę teraz rozszerzyć bo trochę inaczej widzę tą ostatnią część. Stare wojny są niepodważalne ponadczasowe. Ale jeśli mówimy o współczesnych produkcjach, to siódmą część, od pozostałych odgradza przepaść. Co do wnuczka to napiszę tak. Dla mnie jego charakter jest właśnie idealny. Co się również wiąże z twoją niezrozumiałością dla poświęcenia Hana Solo . Jak pamiętasz Skywalker’owie mieli trudny charakter. Dużo złych cech posiadali. Nawet sam jego wujek był buntowniczy i uległy emocjom. Zaś z drugiej strony, Darth Vader nie był aż tak zniszczony ponieważ nie był wstanie zabić własnego syna. Kylo jest jeszcze gorszy od dziadka, Zabił własnego ojca. I dopiero teraz jest gotowy na ostatecznie wcielenie w zło.
  Abrams , na siódmą cześć , nałożył powłokę starych część i bardzo dobrze to wyszło. W ten sposób uratował ten film. Ludzie oczekiwali czegoś co przypomni im legendarne części. Dobry pomysł był też z kobitą Jedi
  A co do Fina to faktycznie był kopią charakteru Hana łącznie właśnie z przebudzeniem charakteru. Przejawów jedi- skości w nim nie widziałem resztą tak samo jak w Hanie solo . Osobiście mi się ten aktor nie specjalnie podobał. Cały film dużo bardziej pasował do gwiezdnych wojen z XX wieku. Ty patrzyłeś na charakter ludzi wyciągnąłeś z tego złe wnioski . Ja raczej patrzę na całość. Czyli jak już pisałem- Na mrok który dominował w tej części w porównaniu do części współczesnych. Na krajobrazy które na szczęście były skopiowane z starych części a nie z współczesnych. Na surowość obrazu nie przesyconą świecidełkami. Np. ta scena gdzie Rey grzebała w wnętrzu wraku krążownika. W rekach trzymała faktyczny kawałek złomu stalowego. Dla mnie ten szczegół był bardzo istotny. (wrak krążownika też w końcu jest rozpoznawalny) Przez chyba 30 sekund pokazany był widok planetarnego miasta które zostało zniszczone przez ową broń. Można to miasto teraz porównać do miasta np. z zemsty sitchów. Różnica w surowości, naturalności była kolosalna. Zresztą można sobie zrobić takie doświadczenie włączyć pierwsze 20 minut części VII a później III . Różnica jest masakrująca. Jako że uwielbiam słuchać muzyki filmowej. To tu faktycznie jestem tyko za starą muzyką bo ta muza z VII była słabsza. Najcudowniejsze momenty dla ucha można znaleźć tylko w starych częściach
  A co do języka to tu akurat jest tak. Ty znasz perfekcyjnie Angielski. Udowodniłeś to już tutaj wiele razy. Ja nie znam angielskiego . No chyba nie utrzymujesz że fani znający język są lepszymi od tych nie znających go? A więc to jest twoja bardzo osobista opinia. Z tego to powodu możesz nie polecić filmu człowiekowi ( fanowi) który zna język tak dobrze jak ty . Większości ludziom to nie będzie przeszkadzało nawet jak lepiej go znają. I nie mówię tu akurat o poziomie językowym naszych „Londyńczyków” którzy angielski mieszają z polskim „kulturalnym słownictwem”.
  To są moje spostrzeżenia poparte moimi „prywatnymi osądami” odmiennymi od twoich.

  Film jest przyjemnością daleką od spraw związanych polityką więc na szczęście nie musimy się tu bić na dowody. Szanuję twoje poglądy na temat gwiezdnych wojen ale są one odmienne od moich. I z czystym sumieniem, część VII, mogę każdemu polecić :-).

 • Paweł Stanisław Latoń 4 sty 2016

  Siódma część sagi. Polecam!. Te pierwsze trzy gnioty to była porażka Ale ta siódma część to wielki ukłon Georga i starych weteranów w stronę milionów fanów. Film mroczny nawiązujący perfekcyjnie do szóstej części, przyroda jak w 6 i 5-tej. Kaski, kanciaste statki (Te same. W końcu) , piloci , Zachowanie żołnierzy kapitalne. Cała otoczka tego złomu którego na pierwszych częściach nie było. Obecność prawdziwego Hana i Czubaki, Lei i Luka na samym końcu spotęgował tą część . Wnuczek też był idealny. Strasznie brzydki swoją drogą. Odrodziła we mnie nowa nadzieja ;-) że ta saga nie skończy się totalną klapą Po tych przeżyciach, w domu włączyłem trzecią część i wyłączyłem po 30 minutach. Te stateczki , te roboty i wszystko takie kolorowe, seledynowe , łącznie z aktorami . Marne to było. Moim zadaniem oczywiście.

  1 1

Bastardzi nagrali kolejną płytę. Zobaczcie klip [WIDEO]

 • Paweł Stanisław Latoń 24 wrz 2015

  Ten kawałek jest kapitalny!!! Rytmiczny, melodyjny i nie taki stary Punk ;-) .
  Powiat może się szczycić taką ilością dobrych kapel :-)

  6

Temat offtopowy , czyli czego teraz słuchasz ?

 • Paweł Stanisław Latoń 15 wrz 2015

  to jest ten MAKING OF teledysk "Co fałszem co prawdą". Można się trochę pośmiać :-)

  2 1

Temat turystyczny

 • Paweł Stanisław Latoń 21 sie 2015

  ok dzięki

 • Paweł Stanisław Latoń 21 sie 2015

  Ok dzięki .Mam jeszcze jedno pytanie. Czy złotówki zamienić na kuny i mieć 100€ na drogę? Czy zamienić prawie wszystko na euro i trochę kun mieć na drogę?

 • Paweł Stanisław Latoń 18 sie 2015

  Dzięki za informację. właśnie się wybieram w tym tygodniu na Chorwację i nie wiem którą trasę wybrać? Trasa przez Austrię i Słowenię jest bardziej komfortowa ale duży koszt wychodzi bo na samej Słowenii chyba 15 euro winieta kosztuje. To jest prawie 35 euro przez trzy kraje nie licząc Chorwacji. I wszytko muszę liczyć razy dwa bo mnie czas nie złapie. Czy nie lepiej jechać przez Węgry? Co poradzicie ? Endrju przez jakie okolice ( miasta) prowadzi ta poboczna trasa?

 • Paweł Stanisław Latoń 18 sie 2015

  Sorki Bono ale wydaje mi się że osąd Słowaków wydałeś na podstawie rozmów z jednym człowiekiem. Ja od kilku lat eksportuję moje wyroby i usługi na Słowację i jestem tam przynajmniej jeden raz w miesiącu. Znam też setki Słowaków.I wcale się tak nie chwalą. Mają te swoje piwa i wina i częstują ohydną śliwowicą gości. Ale żeby tak się tym przechwalać? Nie kojarzę. Natomiast bardzo chwalą nas Polaków są gościnni i uczciwi. Jak płacą to nigdy nie narzekają rzadko się targają jak nasi rodacy. I ogólnie uważają nas za pracowitych i fachowców. Wewnątrz Słowacji na wsiach i malych miastach,często spotykam się z narzekaniem jacy to Słowacy są leniwi. Na co mówię że Polacy też tacy są. Nie wy jesteście inni. I taka gatka. Są totalnie inni od Czechów, dużo lepsi jako naród. Na pewno co wam mogę powiedzieć. To to że bardzo narzekają na euro. Jak była korona to handel przygraniczny tętnił życiem. A teraz oszczędzają. Pod koniec korony Nowy Targ i Jabłonka to było słowackiego Eldorado. Teraz zobaczcie jak jest. Ale i tak sobie radzą i zamawiają u nas pracę. Swoją drogą temat jest bardzo ciekawy. Mam takie pytanie czy na Węgrzech i Chorwacji obowiązują winiety? Czy są bramki na autostradach?

  4

POMOC DLA KSAWEREGO z NASZEJ GMINY

 • Paweł Stanisław Latoń 17 sie 2015

  Witam 21 sierpnia tj. w ten piątek, w Cafe TNT odbędzie się koncert zespołu Spectrum. Podczas koncertu będą zbierane pieniądze dla małego Ksawerego.

  4

W czym wasz facet chodzi po domu?!?

 • Paweł Stanisław Latoń 11 sie 2015

  Jaki autor, taki temat.

  7 2

Bysina: Roczny chłopiec ma raka oczu. Rodzice proszą o pomoc

 • Paweł Stanisław Latoń 9 sie 2015

  W Sułkowicach jak najbardziej! Z Księdzem gadać! Bedzie pomagał wiem to.

  4 1
 • Paweł Stanisław Latoń 5 sie 2015

  Zespół Spectrum z Sułkowic również mógłby przyłączyć się do akcji! Jesli by to była dobra data to jak najbardziej. Jak by coś było wiadomo to piszcie do nas.Wtedy zrobimy wszystko co w naszej mocy.. Niech Ksawery i jego rodzice wiedzą że nie są sami. Uważam że w taką akcję powinno włączyć się miasto. Mdek Myślenicki mógłby zorganizować nagłośnienie i jakieś fajne miejsce. Zauważalne Np.rynek. Tak aby jak najwięcej ludzi przyjechało. Jest dużo kapel są ,motocykliści. Myślę że Huntersi też z swym sprzętem pomogli by chętnie. Można zorganizować naprawdę wielką akcję i pomóc rodzinie finansowo i duchowo.

  29 2

Uczestnicy Światowych Dni Młodzieży będą nocować w Myślenicach

 • Paweł Stanisław Latoń 18 cze 2015

  Nie za moje podatki!! ;-) To tak w odniesieniu do niedawnego artykułu. A tak poważnie gościć tylu ludzi i to pewnie z innych krajów to chyba powinien być zaszczyt dla powiatu a nie poniżenie. I też ci pielgrzymi w podzięce parę groszy w Myślenicach zostawią.

  4 11

Wybory Prezydenckie 2015: Andrzej Duda wygrywa II turę. W powiecie ponownie nokaut

 • Paweł Stanisław Latoń 27 maj 2015

  Wkibic poczytaj swoje posty i pomyśl w swej Entelygencji czy ty sam sobie nie zaprzeczasz w tym co piszesz? Ty się dławisz własnymi wymiocinami!

  9 6