Jakie książki czytacie i co polecacie ?

 • 20 sty 2014

  Witam,

  Jestem świeżo po lekturze "Inferno" Dana Browna- ciekawa książka przedstawiająca dalsze losy Roberta Langdona, w którego rolę zapewne w wersji filmowej wcieli się Tom Hanks. Autor trzyma wysoki poziom, do której nas przyzwyczaił w swoich poprzednich książkach.

  Z ostatnio przeczytanych książek bardzo podobało mi się "Togo" Michała Lisiaka. Jest to książka dla czytelników, którzy zainteresowani są choć trochę historią współczesną oraz Afryką- choć należy pamiętać, że rzeczywistość w niej przedstawiona to kompletna literacka fikcja. Pojawia się o dziwo w tej książce także akcent polski- w bardzo pozytywnym świetle. Dodatkowym atutem tej książki jest niewątpliwie jej cena, która nie przekracza w ogólnie znanych sklepach internetowych kilku złotych. W związku z tym nawet niezbyt zamożny czytelnik może sobie pozwolić na zakup oryginalnego pliku.

  Dla miłośników książek w stylu Dana Browna polecam naszego polskiego autora Victora Orwellskiego i jego "Kod władzy"- tutaj również możemy liczyć na bardzo dobry stosunek ceny do jakości w porównaniu z książkami bardziej znanych pisarzy.

  Victor Orwellsky po bardzo udanym debiucie napisał też drugą część swojej książki "Kod władzy- tajemnica czternastej bramy"

  W "Kodzie władzy" znajdziecie wszystko czego można oczekiwać po dobrej książce sensacyjno-kryminalnej. Na początku miałem wrażenie, że autor przesadził z ilością wątków, które jednocześnie czytelnik musi śledzić, ale muszę powiedzieć, że moja cierpliwość się opłaciła. Jest to naprawdę porządna literatura beletrystyczna.

  Jeżeli czytelniku zainteresowany jesteś jakimiś konkretnym gatunkiem to warto poszukać trochę recenzji książek na licznych blogach tematycznych.

  1