http://www.ozzip.pl/

Kto pomoże przedsiębiorcom? Samorządowcy składają interpelacje, deklaracje i obietnice

 • 13oddział 22 maj

  Dokładnie. Wolny rynek działa tak że przedsiębiorców głaszcze a pracowników klepie w tyłek. Za wszystkie kryzysy płacimy jak zwykle my- pracownicy.

  3 1

Neksi „Człowiek Progress”. Raper z Pcimia nagrywa teledysk

 • 13oddział 15 maj

  Elegancko majsterku. Działaj dalej.

  5 1

Thank you for your service

 • 13oddział 15 maj

  Problem polega tylko na jednym : Żołnierz jest szkolony do tego by odbierać życie, służba zdrowia jest po to by życie ratować. Tak więc sorry ale za służbę podziękuję tylko lekarzą, pielęgniarkom, sprzątaczką, ratownikom i rzeszy pracowników którzy pracują dla i w szpitalach.

  3 3

Koronawirus u pracowników betoniarni. Firma wstrzymuje produkcję na dwa tygodnie

 • 13oddział 5 maj

  Prawidłowo. Mam nadzieję ze pracownicy dostaną 100% pensji za postojowe. A jak tam we Vistuli ? Politycy już się nagadali ? Sanepid przeprowadził telefoniczną kontrolę ? Temat już zameciony pod dywan ?

  24 2

Sprawa zachorowań w zakładach odzieżowych dociera coraz wyżej. Poseł Kurowski wyjaśnia sytuację. Co ustali?

Myślenice: 13 pracowników zarażonych koronawirusem, 31 na kwarantannie. Firma pracuje nadal

 • 13oddział 22 kwi

  Według mnie tak : te 13 pracownic powinno oskarżyć Mikusiewicza i otrzymać grube odszkodowanie (myślę ze wystarczy podzwonić po adwokatach na pewno któryś się zaoferuje bo to łapczywy kąsek dla nich). Reszta szwaczek powinna zastrajkować i domagać się 100 % pensji w czasie postoju. Nie ma co się dać zastraszać dyrekcji a tym bardziej im iść na rękę zostając dalej w pracy. Dla nich widać ludzie są tylko narzędziami do pomnażania zysków. Bo prawda jest taka że jak my im pozwolimy na takie rzeczy to w jaki świat zostawimy w spadku swoim dzieciom ?

  14 2
 • 13oddział 21 kwi

  Nie szanowna pani Dominika Łatak-Glonek, rzecznik Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie: Firma według mojej wiedzy zatrudnia 290 pracowników, z czego zachorowało 13 osób (10 z powiatu myślenickiego, 3 z innych powiatów). Stanowi to mniej niż 5% załogi, dlatego nie ma na razie uzasadnienia do wstrzymania produkcji w zakładzie, który wykonuje pracę o istotnym znaczeniu w dobie pandemii, szyjąc maseczki. "
  W Polsce do tej pory zaraziło sie około 10 tys. osób , stanowi to w 38 milonowym kraju - promil ? pół promila ? Da się to obliczyć ?Owa eksperta ma na pewno powyżej 2 promili ale alkoholu we krwi (a raczej jakieś ostrzejsze dragi bo po pijaku nawet największy cham jest mądrzejszy). Moja propozycja dla "ekspertki"- bus do Myślenic , pod Vistulę (naprzeciwko Biedronki) i od 6 rano szyjesz sobie sama te swoje maseczki. Chciwego zarządu i instytucji państwowych nawet nie chce mi się komentować bo to groźby karalne by były.

  41 3

Problem z transportem i brak maseczek? Gospodarze reagują na Wasze apele. Jakiej pomocy i działań oczekujecie od samorządowców?

Co nam wolno, a czego nie? Rząd zapowiada powolne odmrażanie codziennego życia

 • 13oddział 17 kwi

  A przyczepię się bo jest okazja- Premierze panie gdzież maskę ma pan ? Jak nie stać to oficjalnie zapewniam- naród się ściepnie. No chyba że dla was jest inne prawo.

  14 3

Jak koronawirus zmieni rynek pracy? Przedstawiciele tych zawodów w pierwszej kolejności mogą ją stracić

 • 13oddział 13 kwi

  "Jest prawo dla bogatych i rządzących i prawo dla takiego jak ja i ty" by się posłużyć tekstem pewnej kapeli ze Szkocji. No lub tradycyjnie "są równi i równiejsi".

  6
 • 13oddział 11 kwi

  Zgadzam się . Od siebie dodam ze w pewnym sensie rządowi ta zaraza na rękę - pchają ustawy które mogłyby się spotkać ze społecznym oporem, zamienili kraj w państwo policyjne i ratują budżet sypiąc mandatami. Sami jak wiadomo maja całe swoje zakazy głęboko gdzieś i bezczelnie to manifestują. Zresztą cokolwiek sie wydarzy i tak ogłoszą sukces. Co do biznesu- niektórzy stracą (przede wszystkim "mali"), niektórzy zyskają (duzi i średni)- pozgarniają wszelakie dotacje, obniżą pensje, spokojnie przeczekają i zaczną potem przyjmować na gorszych warunkach . Banki dostaną zastrzyk forsy(już w sumie dostali ale i tak politycy sypną jeszcze kasą). Stracą przede wszystkim pracownicy- w hipermarketach będą chcieli podwyżki nie dostaną jej bo już nie będą "bohaterami", służba zdrowia już też nie będzie bohaterami, reszta będzie walczyła o przetrwanie i zaszantażowani będa przyjmować gorsze warunki pracy.

  11 4

Przekazali pieniądze na dwa respiratory. Teraz zbierają na karetkę

 • 13oddział 13 kwi

  Ja mam takie pytanie- czy pracownicy z rzeczonej strefy pracują nadal, są na postojowym czy może część zwolniono ? Bo jak powszechnie wiadomo firmy ową darowizną mogą sobie od podatku odpisać czyli wiadomo : i tak w praktyce jej nie wydają a robi sobie darmową reklamę. Piszę owe pytania nie bez powodu bo pewna duża firma "rzuciła" na walkę z zarazą jednocześnie produkując i sprzedając nadal (akurat meble) co jest po prostu hipokryzją.

  2 4

Od 16 kwietnia wyjście z domu tylko z zasłoniętą twarzą

Na jaką pomoc mogą liczyć lokalni przedsiębiorcy? Jarosław Szlachetka: "Każdy przypadek będę rozstrzygał indywidualnie"

 • 13oddział 9 kwi

  Władza nam nie pomoże- może jedynie jeszcze pogorszyć naszą sytuację (w sumie już to zrobiła Tarczą "anty" Kryzysową). Historia jednak uczy że zawsze (mimo trudnej sytuacji) można dużo wywalczyć . Słowem : pracownicy nie są podzieleni dlatego że są słabi- sa słabi dlatego ze są podzieleni.

  6
 • 13oddział 6 kwi

  O burmistrz coś znów obiecuje. Szczerze powiedziawszy to nawet nie chce mi się słuchać co , wątpliwe jest to że dotrzyma słowa.

  35 1

W wyborach prezydenckich 2020 będziemy głosować listownie? Sejm przyjął projekt ustawy

Kolejne wsparcie dla szpitala. Do pomocy przyłączają się coraz większe firmy

 • 13oddział 6 kwi

  1) Frekwencja- ok. 50 % uprawnionych ma to gdzieś 2) Nie każdy aktywny wyborca siedzi na miasto info i naparza komentarze.
  Ja się nie wybieram na wybory- na te oraz żadne inne (poza referendami) dla mnie nie ma znaczenia kto rządzi- ważne jest dla mnie jaki mam wpływ na owych polityków gdy coś mi nie pasuje w ich "rządzeniu". Dołączam do protestów, wychodzę na ulicę i normalnie drę ryja, protestowałem przeciwko SLD, PO i PiS gdy mi coś nie pasowało , nie mam z tym najmniejszych oporów (różnie to bywało z tym "wpływem" ale dla mnie to najlepszy na nich sposób ). Poza tym jestem anarchistą i jestem anty polityczny- hierarchię i władzę proponuję zastąpić współpracą (obecny kryzys pokazuje że państwo sobie zupełnie nie radzi a pomocy udzielają sobie i szpitalą zwykli ludzie ).

  2 1
 • 13oddział 5 kwi

  Prawda jest taka że służbę zdrowia każda ekipa rządząca miała gdzieś (i nadal tak jest). Czasem rzucili jakieś drobne pielęgniarkom na otarcie łez za to pluli na lekarzy, szkalowali rezydentów , olewali ratowników. O kolejnych super reformach jak na królikach doświadczalnych nie wspominając. Gdy nadchodzi przewidywalna epidemia naród i tak musi się ściepać na wszystko bo niczego nie ma. Państwo jedyne co umie to zamienić kraj w państwo policyjne i grozić wysokimi mandatami. Szwaczki szyją maseczki nawet po godzinach, supermarkety dziękują swoim pracownikom nazywając ich bohaterami - gdy minie kryzys a oni pozwolą sobie upomnieć o podwyżki dostaną wielkiego wała. Będą rozczeniowcami, nieukami , niech sobie zakładają firmy lub zmieniają prace jak im się nie podoba. Zwolnienia w wielkich firmach się posypią bo oczywiście zamiast zmniejszyć godziny pracy- politycy je wydłużyli. Dla mnie ci ludzie pracy zawsze byli codziennymi bohaterami- nie tylko w czasie zarazy i zamierzam ich po tym szaleństwie dalej wspierać a polityczne gierki zostawiam prawdziwym łajdakom.

  12 1
 • 13oddział 3 kwi

  Rząd jest zajęty wyborami- musimy radzić sobie sami .

  32 8

W weekend spacer w parku lub na Górny Jaz? Zapomnij. Zamknięto dostęp do Zarabia

 • 13oddział 4 kwi

  Pasożyty już chyba nie mają co wymyślać. Z tymi lasami to przeginają. Ja to widzę tak : siedzi cały rząd na video konferencji i każdy z ministrów wymyśla jakąś głupotę, wrzucają to do wirtualnej machiny losującej i bach- wygrywa pomysł ministra X : zamykamy lasy, no to zamykamy lasy - mówi premier. Innego rozwiązania zagadki tego debilizmu nie widzę.

  13 3

Puste miasto. Zamknięte sklepy. Jaka będzie przyszłość firm i pracowników?

 • 13oddział 31 mar

  Takie coś wyszukałem- trudno się z naukowcami i inteligencją nie zgodzić : https://regeneracjamanifest.wordpress.com/

  1
 • 13oddział 30 mar

  Trzeba by było skrócić dzień pracy- tymczasem rząd ..... wydłużył. Apteki wiadomo nie przyjmą nowych pracowników (brak byłby chyba kwalifikacji). Sklepy spożywcze jednak powinny być otwarte normalnie z tym że ludzie spędzali by mniej godzin w pracy. Powinniśmy mieć dostęp do żywności i środków pierwszej potrzeby.

  4
 • 13oddział 28 mar

  Kariera tak naprawdę polityczna ma być przykładem na karierę biznesową ? Działki odziedziczone po rodzinie się już nie liczą w naszej dyskusji ? Może go poratować w kryzysie "bo ma łeb do interesów" ? Super. A może gdybyś (i co by "było gdyby" się włącza :) miał wybierać zostałbyś synem Trumpa albo Putina, albo zięciem Billa Gatesa ?
  Ja proponuje żeby pracownicy zorganizowani w związki zawodowe mieli faktyczny wpływ na gospodarkę i rząd (największy pracodawca w Polsce) i tym samym na własne życie. Proponuje żebyśmy przestali być chłopami pańszczyźnianymi wykonującymi tylko rozkazy i gnani do roboty (tym razem przez terrorystów ekonomicznych) a wzieli odpowiedzialność za siebie i przyszłość swoich rodzin. Tyle proponuje.

  6 3

Rząd wprowadza kolejne obostrzenia. Co się zmienia od 1 kwietnia?

 • 13oddział 31 mar

  A teraz na logikę - co da ograniczenie ilości kupujących w sklepie ? Jak można się zarazić na spacerze od osoby która spaceruje kilkanaście metrów dalej ? Fryzjerzy, tatuaże itd już od dawna sa zamknięte lub nie mają klientów to samo hotele. p.s. Na moje oko to ci dwaj panowie na zdjęciu nie są dwa metry od siebie ;)

  14 6