www.13oddzial.wordpress.com

11 LISTOPADA

 • 13oddział 18 lis

  oho zaczęła się polityczna napinka. Gdyby ci wasi politycy choć w połowie się tak przejmowali wami jak wy nimi. Dziel i rządź ta recepta na władzę zawsze się sprawdza.

  1
 • 13oddział 13 lis

  Sytuacja z Kościołem jest taka sama jak z każdym innym ugrupowaniem politycznym- wybielanie swojej historii i demonizowaniem historii przeciwnika. Poważniejszy problem jest z goła inny : Wchodzisz do restauracji o nazwie "Polska" , siadasz przy stoliku swojej opcji politycznej i nieważne co ci podadzą- łykasz wszystko . Bez myślenia o składnikach, możesz oszukiwać swoje kubki smakowe, nie interesuje cię czy to są wczorajsze zlewki itd. Łykasz wszystko bo przecież kelner - "twój kelner" powiedział ci że to smaczne. Najciekawsze jednak jest to że dania sa z jednej kuchni gdzie kilku spasionych na daniach z pięciogwiazdkowego hotelu kucharzy po prostu się z ciebie śmieje.

  4 1
 • 13oddział 12 lis

  Mnie trochę męczy ten cały jarmarczny patriotyzm. Napuszone mowy wielkich polityków którzy najlepiej wiedzą co "Polakom, Polsce , Narodzie " najlepiej potrzeba a "Polakom , Polsce, Narodzie " w każdym przemówieniu, w każdej wypowiedzi, praktycznie w każdym zdaniu, praktycznie każdego polityka, księdza, eksperta i celebryty , Narodowa Telewizja, Narodowe Radio, Narodowe gazety, Narodowe Instytuty, Narodowe Muzea, Narodowe wystawy, Narodowe biegi, Narodowe pokazy, Narodowe festyny, Narodowe bankiety, Narodowe bale, Narodowe akademię, flagi biało- czerwone , baloniki biało-czerwone, kotyliony biało-czerwone, szaliki biało-czerwone, koszulki biało-czerwone, parasole biało-czerwone, czapeczki biało-czerwone (jak na meczu reprezentacji), nawet kogut z teleranka ma wstążkę biało-czerwoną w ogonie. Piłsudski na koniu, Piłsudski na spacerze, Piłsudski w oknie, Piłsudski na pomniku, Piłsudski na kubkach, koszulkach i parasolach. Trochę jak z papieżem- Jan Paweł II wszędzie tylko nie jako autor książek na półce gorliwego katolika.

  13

Ksiądz Andrzej Ciaputa: Czasami mamy gorsze powietrze niż w Krakowie. Pamiętajcie o tym

 • 13oddział 28 paź

  Nie po drodze mi z Kościołem Katolickim ale ma chłop rację. Prawda jest taka - "nie ważne co dostaliśmy od poprzednich pokoleń, ważne co my zostawimy przyszłym pokoleniom ".

  9 3

ALARMUJECIE: Brutalnie pobił koleżankę z klasy. Dzieci zamiast reagować, nagrywały filmy

 • 13oddział 8 paź

  Nie oszukujmy się : Dzieciaki się tłukły, tłuką i tłuc będą. Czasem brutalnie a czasem "lekko" . Nie wszystko zostanie nagrane na telefonach. Może zamiast kamieniować, wrzucać do poprawczaków, włóczyć po psychologach, psychiatrach, egzorcystach , wołać gdzie była policja, nauczyciele , rodzice , św. Mikołaj itd . zakazywać gier, filmów, dostępów do komputerów, czy po prostu zwyczajnie biadolić- zorganizować dzieciakom lekcje karate, judo czy capoeiry (starszym boks, zapasy czy BJJ) niech się tłuką ale z zasadami i na macie czy ringu.

  44 8

Panaceum dorasta. "Ukryty w mieście szept" jest tego najlepszym dowodem

 • 13oddział 7 paź

  Może przez to że nie mam już 20 lat , może przez to że jako 20 miałem inne problemy, może dlatego że namiętnie nie słucham rapu i nie siedzę w temacie a zatrzymałem się na twórczości Peji, Abradaba, Kalibra czy zupełnie nie znanych podziemnych składów. Dla mnie to słabe. Najgorsze że ani mi sie podoba ani mnie nie odrzuca, zwyczajnie nudzi.

  8 11

Sprzedawać, czy nie sprzedawać? Czyli kto wie lepiej, czego chcą mieszkańcy Górnego Przedmieścia

 • 13oddział 7 wrz

  A co stoi na przeszkodzie by zorganizować spotkanie z mieszkańcami ?. Przyjdą ci którzy są zainteresowani i może coś sie ustali. Denerwuje mnie niesamowicie jak politycy wiedzą doskonale czego chcą obywatele lepiej od nich samych i działają na zasadzie "dla waszego dobra". Oni nas mają faktycznie za głupi motłoch.

  15 5

SMYK Fest 2019: Podczas koncertu dla potrzebujących zebrano 45 459,05 zł

 • 13oddział 2 wrz

  Gratulacje. Jak to mawiają - trza se pomagać.

  5

Komu przeszkadzał mural? Wandale zniszczyli malunek przy Zakopiance

 • 13oddział 30 sie

  Jeżeli jesteśmy krajem katolickim to skąd ta panika na temat osób homoseksualnych ? Jeżeli katolikom nie wolno być w związkach homoseksualnych to po prostu by ich nie formalizowali. To jest jak ze słynną "pigułką po" czy antykoncepcją- katolikom nie wolno więc jeżeli ktoś jest katolikiem nikt go nie zmusza do korzystania z tego, natomiast dorosły człowiek ma wybór - tak chce to zrobić (i lekarz czy aptekarz nie ma najmniejszego prawa mu tego zabronić), tak chce to kupić to dlaczego mu się tego odmawia ? Politycy czy Kościół traktują nas jak dzieci które nie wiedzą co dla nich dobre , więc dla "naszego dobra" zakazuje się różnych rzeczy, bo krzywda, zło i piekło nas czeka. Może zakazać handlu mięsem w piątek ? Albo słuchania niektórych rodzajów muzyki ?

  26 3
 • 13oddział 29 sie

  Jak na koszulce "cały nasz chuligański trud - Tobie Ojczyzno". He he. Zwykłe gówniarze dla których historia własnego kraju jest zupełnie nie zrozumiała. Tutaj można sobie wytatuować kotwicę "Polskę walczącą" a śmigać w koszulce Blood and honor (jawnie nazistowska organizacja) przykładów w sumie można mnożyć. Ot, debile i tyle.

  29 1

Budżet Obywatelski: Głosowaliście za tym, aby powstał tu plac zabaw. Ciągle nie ruszyła jego budowa

 • 13oddział 29 sie

  A tak zupełnie na serio. Fajnie na tym przykładzie widać dobrze czym obywatele są dla polityków. Społeczeństwo zadecydowało o placu zabaw - maja to gdzieś ale gdy sami chcą błysnąć uchwałą bez znaczenia nie przeszkadza nawet że nie ma obrad. Jak to powiedział pewien radny jednej z dzielnicy Krakowa "Budżet Obywatelski to kpina bo ludzie mnie wybrali dlatego że wiem lepiej czego potrzebują" (poważnie !)

  6
 • 13oddział 28 sie

  I cały misterny plan w piz...u. Się biedactwa o kombinowały jak tu delikatnie społeczeństwu przekazać że są niedożywieni a tu taka wpadka. Radny też człowiek ! Przygarniajmy jak któregoś się spotka gdy czatuje gdzieś pod śmietnikiem , dajmy im jeść zresztą dużo nie zje taki radny (czy radna) bo jest na "diecie".

  7 1

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Pojawiają się ideologie, które w imię wolności chcą zawładnąć naszymi sercami i umysłami

 • 13oddział 26 sie

  Mi też . Dopóki nie rozprawią się z pedofilią (i pedofile i ich kryjący powinni za to beknąć), zaczną płacić podatki oraz przestaną się z nich utrzymywać (katecheci, kapelani i reszta bezskładkowych zusowiczów) oraz przestaną brać dotację od państwa oraz Unii i zajmą sie tylko swoimi wiernymi a nie "wszystkimi Polakami i Polkami".

  4 2
 • 13oddział 26 sie

  Jeżeli jest to władza komunistyczna, faszystowska lub nazistowska to faktycznie "są po dobrej stronie mocy".

  1
 • 13oddział 25 sie

  Oczywiście że za krótko . A masz jakieś dowody owych niesamowitych prześladowań ?

  3 2
 • 13oddział 25 sie

  Mi to kazanie przypomina kazanie mojej ciotki- starej bezdzietnej panny która nie była ani przedszkolanką , ani nauczycielką. Ciotka owa zarzuciła nas (mnie z żoną) tysiącem dobrych rad pt. "jak wychowywać dzieci". Tutaj biskup wypowiada się w podobnym tonie. Tak mnie zastanawia w jaki to niezwykły sposób Kościół był prześladowany przez PRL. Więcej kościołów niż dzisiaj to zbudowano chyba za komuny, księża zdobywali wykształcenie na państwowych uczelniach, pielgrzymki Jana Pawła II ochraniała milicja , Próba łagodzenia czy wyciszania strajków ,o współpracy niektórych z SB nie wspomnąc. O współpracy z III Rzeszą nie trzeba wspominać. O udziale biskupów w Targowicy nie wspominając a w mroki historii dalej nie sięgając. Kościół zawsze trzymał się władzy .

  18 10

Tylko nie mów nikomu

 • 13oddział 24 sie
  Vivaldi napisał/a:

  Sam sobie kreowałem........
  https://miasto-info.pl/myslenice/25353,na-zywo-glowne-obchody-zlotego-jubileuszu-trwa-czuwanie-na-rynku-zbieraja-sie-wierni.html
  ......sporo tych fanatyków się myli, pewno reszta trzymała się za brzuch ....... ze śmiechu, a Ty wśród nich bo to co się wokół dzieje to opium dla prostego ludu tak? Spokojnie, otocz się śmieszkami, ja się też pośmieję tylko.....później.

  Czytanie ze zrozumieniem musi cię naprawdę bardzo boleć. Tutaj mógłbym zacytować samego siebie ale to niestosowne trochę. Napiszę więc poraz wtóry tym razem łopatologicznie : Wierz sobie w co chcesz- W Matkę Boską , w Jezusa , Allacha, Marsjan Odyna lub Harrego Pottera. Wierz w co ci się żywnie podoba- mnie nic do tego. Jeżeli ktoś wypowiada się publicznie to mam prawo go krytykować, śmiać się z niego czy popierać. Nawet jeżeli jest to papież, rabin, premier, dyrektor, rolnik, mechanik czy łysy mężczyzna z wąsami. Jeżeli chcesz uczestniczyć we mszy na rynku to oczywiście że możesz . Właściwie to zaczynam się martwić o twoje zdrowie psychiczne bo mi jakieś linki zupełnie nie związane z tematem i naszą dyskusją ale zaryzykuje (no chyba że jesteś autorem owego artykułu i sie po prostu chcesz pochwalić, nie bardzo jest czym ale jeśli ci sprawi to przyjemnośc - Gratulacje.)

 • 13oddział 24 sie
  Vivaldi napisał/a:

  Kreujesz rzeczywistość wg tego co sam widzisz. Nikt nie napisał, że nie oburza ale Ty napisałeś że się wyśmiewasz. Ale ja byłem w Częstochowie, Licheniu, Kalwarii właśnie na dróżkach, fakt Watykanu jeszcze nie widziałem, ale wolę takie miejsca jak Medjugorie gdzie da się wyczuć "okno do nieba".
  Podrzucę Ci żołędzi do śmiania, bo dla mnie jest raczej nad czym zapłakać, ale masz i żryj przy flaszce będzie z czego łacha drzeć, będzie wesoło :
  https://kobieta.interia.pl/zycie-i-styl/news-nie-ma-bata-na-pralata-tajemnice-ksiedza-jankowskiego,nId,3157016

  Ja tak napisałem , co więcej ty mnie zacytowałeś ( Na razie to raczej z KK się ludzie śmieją i ICH OBURZA w sumie słusznie od ohydne wypowiedzi na temat krycia pedofilów (...) ) . Nie musisz podrzucać, mam aż nadto - nie komentuje bo nawet nie otworzyłem linku (za niedługo kabarety w tym kraju padną bo nie nadążą za rzeczywistością). A ostatnio sie uśmiałem jak myśleniccy radni uchwałę sobie przegłosowali, świetnie to pokazuje teoretyczny rozdział kościoła od państwa oraz dupowlazstwo polityków .
  Poza tym zgodzę się z wypowiedzią powyżej- Sam sobie kreuje rzeczywistość bo tylko fanatycy, psychopaci i narkomani twego nie robią.
  Ogólnie to jakieś zioła czy meliski sobie zaparz a nie flaszkę mi proponuj boś strasznie nerwowy (może przez ten brak argumentów ?)

  1
 • 13oddział 18 sie
  Vivaldi napisał/a:

  cóż Ci powiedzieć? To są "Twoi" ludzie. Ci "moi" się nie śmieją a raczej mająnad czym zapłakać z powagi sytuacji. Ci "Twoi" to Twój krąg ludzi. Jeśli dobrze się w nim czujesz, zostań wśród nich i śmiej się z nimi. Ja zostanę w swoim otoczeniu, wspólnie pójdę w niedzielę i do kościoła i na mszę. Doskonale czuję się rozmawiając z ludźmi pokolenia JPII. Lubię swoje otoczenie. Jest swobodne i spokojne, szczere i pomocne. Jesli takie "zaszufladkowanie" Ci nie pasuje a imponują Ci ci któzy się śmieją śmiej się i Ty z nimi, żyj, czerp .....tylko w jakim celu szukasz tutaj potwierdzenia podejrzenia?
  Ale rozróżnij KK od wiary. Podobnie ksiądz to nie KK a człowiek w kościele wcale nie oznacza chrześcijanina. Jest to tak indywidualne jak Twoje pytania. Jednak one powstały. Ciekawe dlaczego? Na pewno dobrze się czujesz we własnym otoczeniu? To Ty je budujesz. Jeśli Ci pasuje to OK.

  Jeżeli Twoje otoczenie nie oburza krycie pedofilów na dość znaczną skalę....... To jednak wolę swoje otoczenie (a są i tacy którzy sa w nim katolikami). Nie wiem za bardzo co to to pokolenie JPII (20, 30, 23 latków ? ) moim zdaniem kolejny dziwny termin. Idz sobie nawet na pielgrzymkę do Częstochowy, odwiedź Licheń, idź na dróżki do Kalwarii, leć do Watykanu (albo nawet idź jak masz ochotę) - szczęśliwej drogi i bezpiecznego powrotu, Rozróżniam KK od wiary dlatego nie śmieję się z wierzących chrześcijan w tym kraju (a szczerze mi jest ich żal) tylko z idiotycznych wypowiedzi hierarchów KK. Wiara innych mnie nie interesuje- to jest każdego intymna sprawa a w takie nie wnikam.

  2 1

Agnieszka Cahn: Kiedy dowiedziałam się prawdy, poczułam się oszukana

 • 13oddział 24 sie

  1200 mieszkańców Myślenic zostaje zamordowanych . W tej zbrodni warto się zastanowić dlaczego do tego doszło. Politycy dość często wykorzystują taktykę wojskową "odhumanizowania przeciwnika" polega to na tym by "likwidować cel" a nie zabjać człowieka. Wielu Żydów było kupcami tak samo wielu było murarzami, szewcami, piekarzami czy przestępcami. Wojna i okupacja to sytuacje ekstremalne ale nie ma czegoś takiego jak odpowiedzialność zbiorowa. Polacy, Żydzi, Czesi, Finowie, Niemcy , Białorusini, Hiszpanie itd. - jedni ludzie byli nazistami i komunistami , niektórzy kolaborowali z nazistami lub komunistami, niektórzy walczyli z nimi a niektórzy po prostu starali się jakoś przeżyć. Narodowość nie określa czy jesteś dobrym człowiekiem czy totalnym zwyrodnialcem.

  6 4
 • 13oddział 24 sie

  Twoja teoria spiskowa ma jedną dość poważną dziurę bo znów nas najechał Austriak rządzący Niemcami i tych Żydów wymordował. Więc gdzie tu jakikolwiek sens ?

  4 7

Radni powierzyli dalsze dzieje i losy Miasta i Gminy opiece Matce Boskiej Myślenickiej

 • 13oddział 20 sie

  Komunizm jest ponoć bez klasowy. Ale uznam to za ciężki, ważny i na temat argument .

  1 2
 • 13oddział 19 sie

  Kwestia podziału : Klasa rządząca (kościół, politycy, kilkunastu oligarchów oraz mniejszch lokalnych "Eskobarów") i klasa pracująca. Cóż mogą wszystko i za bardzo się z nami nie liczą.

  18 13

Czy radni powierzą losy Miasta i Gminy Matce Boskiej Myślenickiej? Dzisiaj nadzwyczajna sesja

 • 13oddział 19 sie

  Rzeczywistość pobiła Monty Pythona i to już jest nokaut. No chyba że uchwala nie przejdzie ale to też niedobrze bo to będzie cud no i trza będzie przynajmniej bazylikę wznieść.

  7 1

Przy „Matce Miłościwej” dokonywały się cuda i uzdrowienia.Obraz stał się znany niemal w całym kraju

 • 13oddział 17 sie

  Sorry ale majsterku co to oznacza ? : "Uzdrowiła nie jednego zgładzonego czlowieka"

  9 2