http://www.ozzip.pl/

Uczcili pamięć partyzantów walczących w czasie II wojny światowej. "O nich Polska musi pamiętać, a Polska to my"

 • 13oddział 15 wrz

  Sorry ale ksiądz to już odjechał (albo kompletnie nie zna tematu ). "Żołnierzy niezłomnych " czy tam "wyklętych" z tych partyzantów było 4 osoby tzw. oddział Miki który działał do 1950 roku. "Nie złamał ich żaden wróg i chociaż mówili im, że obrona już nic nie daje, chociaż wmawiano, że Polska to kraj tymczasowy, że nie warto przelewać za nią krwi, że nie warto poświęcać się za coś co jest chwilowe... oni nie uwierzyli."- tego za bardzo nie rozumiem. "Dzisiaj zastanawiamy się nad jedną rzeczą; co tych ludzi tak trzymało przy tym, że są Polakami? Trzymała ich modlitwa, wiara, wiedzieli, że po polsku mogą śpiewać, mogą modlić się po polsku w kościele i w swoim własnym domu."- tyle że władze Generalnej Guberii (czy szerzej Rzeszy) nie próbowały germanizować Polaków bo w sumie po co skoro uważali nas za "niewolników" i "podludzi". Nikt nie zakazywał ojczystej mowy. Zmieniono jedynie nazwy miejscowości ale sądzę że tylko dla wygody w papierach.

  4 4

Testy myślenickich księży negatywne. Koronawirus wśród policjantów. Rośnie liczba potwierdzonych przypadków

 • 13oddział 11 wrz

  Ja znam cztery osoby które były zarażone koronawirusem. Trzech przeszło w miarę dobrze- jak zwykłą grypę (jeden z nich jest górnikiem a jak wiadomo górników leczą szybciej) jeden rzeczywiście miał komplikacje i czuł sie kiepsko (przedewszystkim straszny kaszel). Co ciekawe wirus w tych przypadkach nie zaraził ani rodziny żadnego z nich ani znajomych z którymi się spotykali i którzy ich np. w domach odwiedzali. Ten wirus to po prostu ściema. Nie dziwię sie starszym ludziom- nie mają dostępu do informacji (w TV czy radiu to temat wałkowany non stop) ale ktoś mający choćby trochę rozumu powinien sie połapać. Pytanie tylko co możemy z tą wiedzą zrobić ? Pojedyncze "obywatelskie nieposłuszeństwa" mogą być szybko spacyfikowane, grupowe również (i pokażą jeszcze "oszołomów" czy "groźnych bandytów" w TV). Zresztą - politykom to na rękę, policja wykonuje jak zwykle rozkazy, Kościół trzyma z władzą itd. Eh , ciężki temat.

  12

Wandale zniszczyli budynek LKS Rudnik. Klub wyznacza nagrodę za pomoc w ich namierzeniu

 • 13oddział 30 sie

  Kompletny debilizm- bardziej nienawidzić "przeciwnika" niż kochać własny klub. To nie kibice to idioci.

  1 1

Koronawirus potwierdzony w Polsce!

 • 13oddział 23 sie

  Skąd sie wziął i dlaczego ów wirus- tego sie zapewne nigdy nie dowiemy. choć to nieważne tak naprawdę. Ważne jest natomiast to co w imieniu "obrony przed śmiertelnym zagrożeniem" dajemy sobie robić jako społeczeństwo (i cały świat). Boimy się bo nie wiemy dokładnie co to za cholerstwo, boimy się bo do końca nie wiadomo jak się roznosi, boimy się bo nie mamy lekarstwa i wreszcie boimy sie konsekwencji w postaci mandatów czy więzień. Taką spirale strachu łatwo kontrolować "władcą" a my łykamy ich każdą bzdurę i bezwolnie wierzymy. Mi to przypomina stado owiec - pasterz (czy pasterze) starszą przed groźnym wilkiem . Tak groźnym że wszystkie owieczki zginą jeżeli mu nie zaufają. Oczywiście potrzebuje psa , nie żeby im nie ufał ale dla ich dobra - by znały swoje miejsce w stadzie i nie działały na "na szkodę innych". Prawda jest jednak taka że ów pasterz szczyrze swoje potulne owieczki jak tylko się da a i sam którąś sobie na obiad co niedziela ubije.
  p.s. Ja doszedłem do wniosku ze skoro ludzie się boja to nie będę ich jeszcze dodatkowo przerażał. Jak ide do sklepu czy jadę autobusem to ta maseczkę zakładam, nic mnie to nie kosztuje a po cholerę komuś stracha bez sensu napędzać. Niemniej wierzę w to że jednak kiedyś się przebudzimy i kitów tak łatwo wciskać sobie nie damy.

  5
 • 13oddział 21 sie

  W ciągu 6 miesięcy w ów wirus w 38 milonowym kraju zachorowało około 60 tys ludzi (kto tam wie ile naprawdę ale takie są dane), zmarło około 2.000 (tu nie wiadomo czy do końca od wirusa czy przez inne choroby). Znam dwie osoby które go przeszły (testowane pozytywnie)- u żadnej z osób które miały z nimi kontakt nawet z najbliższej rodziny wirusa nie stwierdzono. I teraz moje pytanie - To ma byc ten groźny i morderczy wirus ? To ma być to zagrożenie przez które tylko dzięki mieszkańcom naszego kraju służba zdrowia nie padła całkiem ? To przed tą zarazą tak sie trzęsiemy ? Boję się tylko dwóch rzeczy- dalej będziemy potulnie realizować kolejne bzdurne pomysły i sami sobie kagańce i smycze nakładać i druga - jak sie przywlecze kiedyś coś naprawdę groźnego to jesteśmy pogrzebani.

  3 1

"Dobra zmiana" PiS

 • 13oddział 12 sie

  Wybory to farsa. Czym się tak naprawdę rózni PiS, SLD, AWS, PO (i kto tam był jeszcze ) ? Takie same kłótnie, takie same afery, takie same "reformy", wróg inny lecz walka taka sama (np. PO kotra kibice, AWS kontra "komuniści", PiS kontra LGBT itd), tak samo na smyczy USA i Watykanu (czy raczej w spółce z Polskim Kościołem ). Tak sam o łupią nas i tak samo wciskają ciemnotę. Ten sam scenariusz, inne czasy, inni aktorzy ale przedstawienie to samo. PO też upolityczniało media , tylko nie robiło to aż tak bezczelnie. Tutaj nie chodzi o to kto rządzi- chodzi o to jaki my mamy na nich wpływ , po za wrzuceniem kartki do urny. Bo mamy i to duży tylko sobie nie zdajemy sprawy z naszej siły.

 • 13oddział 12 sie

  Sorry chciałem napisać ze wiele zależy od polityki (a napisałem że niewiele). Same rozporządzenia w walce z "pandemią"- maski włóż, naród maski wkłada. Maski zdejm, naród maski zdejmuje.

 • 13oddział 12 sie
  jon snow napisał/a:

  Nie. Wszystko co dzieje się w Polsce w wyniku sprawowania rządów, lub nie w wyniku rządów tylko nawet "zajść" ktore nie są wina rządów jak wirus Sars cov-2 możesz nazwać ciężkim wydarzeniem i są to ciężkie wydarzenia, i mało tego Polska w kolejnych latach będzie zmagała się z kolejnymi problemami nieznanymi w chwili obecnej dla ludzi, i to od sprawności rządu w większej mierze a od społeczności w mniejszej zależy w jakim tempie i z jaką skutecznoscią będą problemy zwalczane.

  Tak naprawdę to niewiele zależy od polityki. Inna ekipa u koryta to po prostu inne nazwiska . te same afery, te same konflikty (tylko inny wróg, oczywiście), to samo szczucie i dzielenie kraju. A im bardziej obywatele stoją za "swoimi" tym gorzej to w mikro skali wygląda. Politycy sa po prostu od tego żeby nam ciemnotę wciskać a my by ich sponsorować w odbieranych siłą podatkach. Tak to wygląda.

  2
 • 13oddział 11 sie

  Mi to się podoba wypowiedź Ziobry- miał nóż , a jakby kogoś zabiła ? I gość to poważnie mówi. Wojsko ma ostrą amunicję a jak zacznie strzelać do posłów ? Wyzamykać żołniarzy. No tego typu rozumowanie. Po drugie - ludzie nie było żadnej zadymy. To że ktoś stawia tzw. bierny opór policjantowi to jeszcze nie zadyma. Jak policjant płonie jak znicz albo dostaje czymś ciężkim po głowie , no to można powiedzieć o zadymie. Ja mam takie podejście do sprawy. Nie jestem katolikiem ale jak mam brać udział w mszy (czy to ślub czy pogrzeb) to sie dostosowuję, nie wierzę w tą całą sztucznie rozdmuchaną "pandemię" ale zakładam maskę jak ide do sklepu- po co ktoś ma sie czuc zagrożony lub niewinna ekspedientka mieć problemy. Z LGBT nie mam problemu, co mi do tego że dwoje dorosłych ludzi sie kocha ? Chyba najczęściej do cudzych łóżek chca zgladać osoby niezadowolone seksualnie. Bo naprawdę nie mogę całej tej nienawiści zrozumieć. P.S. moim zdaniem następni będą obywatele z Ukrainy (bo nam pracę kradną), tak jak to Polacy zostali wykorzystani w Angli.

  4 1
 • 13oddział 10 sie

  Tak szczerze powidziawszy jeżeli Polska wchodzi do Unii a ta ma jakieś przepisy dotyczące dyskryminacji osób LGBT . No to raczej to nasz kraj pokazuje tego środkowego palca i zwyczajnie nie dotrzymuje umowy. Ja to się nie dziwie tym ludziom że dymią ale dziwie sie że nie tak ostro. Można zrobić eksperyment- zamiast LGBT wpisz sobie cokolwek z czym się identyfikujesz, ot narodowość, klub piłkarski, swoją grupę społeczną, cokolwiek. Teraz ktoś stwierdza że nie jesteście ludzmi, że nie nadajecie sie do społeczeństwa, ze zagrażacie (tak publicznie, politycy , księża, celebryci itd) że jesteście odpowiedzialni za korona wirusa czy atakujecie pielgrzymki (autentyk !). Nie wiem jak ty , ja bym się mocno wkurzył. Po za tym powiedzmy szczerze rządzącym skończył sie wróg to sobie nowego znaleźli, ot polityka.

  3
 • 13oddział 9 sie

  Przy okazji tej całej boruty z LGBT zastanawiam sie czy czasem nasi cudowni radni nie strzeli nam wszystkim w stopy. Bo jest tak : uchwalili Gmine wolną od LGBT co jest niezgodne z prawem Unii (jakiś tam paragraf antydyskryminacyjny). Uchwała oprócz samozadowolenia radnych nic nie daje, ot taki Jezus co zostaje królem Polski. Natomiast konsekwencje mogą byc takie że Unia odetnie kurek z kasą. No i dupa, inwestycje zostaną wstrzymane (bo nie oszukujmy sie dość sporo kasy idzie z Unii). Ot coś takiego jakby radni uchwalili że "kostka brukowa będzie się kładła sama"- wygrywa firma budowlana przetarg, no i nie robią "bo ma sie kłasc sama".

  2

Praca w Cooper Standard - operator maszyn

wybory

 • 13oddział 22 lip

  Ja was sorry ale wy naprawdę wierzycie że Nowak pójdzie siedzieć na "wiele lat" ? To byłby precedens w naszym kraju. Po mojemu to będzie tak : Przesiedzi 3 miesiące, dostanie zawiasy i tyle. Nawet Ziobro tu nic nie zdziała- kiedyś się może zmienić władza i być może on wtedy będzie oskarżany o przekręty. Każda partia sie drze że wsadzi do wiezień aferzystów z innych parti, gdy zdobywa władzę krzyk cichnie. Kruk krukowi oka nie wykole czy raczej K...rwa, k...rwie łba nie urwie.

  3 1

KATOLICYZM W ZYCIU CODZIENNYM

 • 13oddział 20 lip
  bono napisał/a:

  Wydaje się że pieniądze wypłacane kościołowi działają tak jak pieniądze przez Nowaka wypłacane firmom drogowym na Ukrainie.
  Czyli urzędnik bierze łapówę od kościoła, za to wypłaca kościołowi pieniądze.
  Rola kościoła jest tylko przekonanie owieczek- podatników, że kościołowi to się należy.
  A ponieważ obecnie to najbogatszy koncern, dyktuje warunki wszystkim opcjom politycznym.

  Dokładnie. Kościół to instytucja pozarządowa która ciągnie od państwa najwięcej pieniędzy. Porównanie do mafii też nie jest przesadzone.

  6 1
 • 13oddział 20 lip
  bono napisał/a:

  Cały ten kościół. to o dupę rozbić. Gość używa przez prawie 20 lat kobietę która mu daje troje dzieci. I co ?
  Te dzieci przyniósł Duch Święty. Są nieistniejące, bo małżeństwo zostało unieważnione. Dzieci są z nieprawego związku a gość dostaje ślub kościelny bez pytania- kto ma coś przeciw temu związkowi niech teraz powie ,bądź zamilknie na wieki.
  Nie takiej formuły nie ma bo przy świetle reflektorów nasi wielebni mogą robić wiernym wodę z mózgu i ogłaszać świętych i tych którzy świętymi być nie mogą.
  Jaja jak balony . Ten kościół go komedia, farsa i napierdzielanie się z ludzi. Drwina i śmianie się w usta owieczek.

  W Imię Ojca i Syna i Ducha Świetego, Kurskiemu zrobiono kolejne małżeństwo kościelne. Amen.

  Nie no serio wierzyłeś że Kościół Katolicki to wspaniała wspólnota ? Przecież wystarczy logicznie pomyśleć: Pasterze nie są po to by bronić owieczki - oni sa po to by INNI pasterze nie mogli ich zarzynać. Co w dzisiejszych warunkach przekłada się na : nie masz kasy i władzy: dla Kościoła jesteś nikim.

  1 2

Tydzień do wyborów. W Myślenicach Borys Budka namawiał do udziału w głosowaniu i poparcia jego kandydata

 • 13oddział 4 lip

  Facet mnie utwierdził w przekonaniu że nie warto sobie tą ich całą kabaretową polityką zawracać głowy. Nie mam zamiaru iść do wyborów i nie jest to mój obowiązek- moim obowiązkiem jest próba poprawy życia ludzi pracy na co dzień nie popieranie pasożytów raz na parę lat.

  1 20

Burmistrz Dobczyc rapuje w akcji hot16challange2. „Pomóżcie służbie zdrowia, korona wam nie spadnie”

 • 13oddział 19 cze

  Moim zdaniem politycy nie powinni brać udział w tej akcji- tak naprawdę to oni odpowiadają za zły stan Służby Zdrowia. A zbijanie kapitału politycznego jest po prostu ohydne.

  3 1

TVP-Rządowa SZCZUJNIA?

 • 13oddział 31 maj

  Politycy nie powinni rapować w tym hot16challenge. Ludzie tam zbierają kasę na publiczną ochronę zdrowia. Tak więc to ohydne zachowanie polityków co chcą sobie nabić punkty wyborcze : Duda- jest współodpowiedzialny za tragiczny stan publicznej ochrony zdrowia, Berkowicz i Korwin- chcą ją sprywatyzować . Co więcej w ich mniemaniu socjaliści to ci którzy ciągną kasę od państwa (lub też politycy co ciągną kasę od ludzi) a sami się z czego utrzymują ? Z naszych podatków biorą wypłaty. Ohydna hipokryzja na całego.

  5

Kto pomoże przedsiębiorcom? Samorządowcy składają interpelacje, deklaracje i obietnice

 • 13oddział 22 maj

  Dokładnie. Wolny rynek działa tak że przedsiębiorców głaszcze a pracowników klepie w tyłek. Za wszystkie kryzysy płacimy jak zwykle my- pracownicy.

  3 1

Neksi „Człowiek Progress”. Raper z Pcimia nagrywa teledysk

 • 13oddział 15 maj

  Elegancko majsterku. Działaj dalej.

  7 1

Thank you for your service

 • 13oddział 15 maj

  Problem polega tylko na jednym : Żołnierz jest szkolony do tego by odbierać życie, służba zdrowia jest po to by życie ratować. Tak więc sorry ale za służbę podziękuję tylko lekarzą, pielęgniarkom, sprzątaczką, ratownikom i rzeszy pracowników którzy pracują dla i w szpitalach.

  3 3

Koronawirus u pracowników betoniarni. Firma wstrzymuje produkcję na dwa tygodnie

 • 13oddział 5 maj

  Prawidłowo. Mam nadzieję ze pracownicy dostaną 100% pensji za postojowe. A jak tam we Vistuli ? Politycy już się nagadali ? Sanepid przeprowadził telefoniczną kontrolę ? Temat już zameciony pod dywan ?

  24 2

Sprawa zachorowań w zakładach odzieżowych dociera coraz wyżej. Poseł Kurowski wyjaśnia sytuację. Co ustali?

Myślenice: 13 pracowników zarażonych koronawirusem, 31 na kwarantannie. Firma pracuje nadal

 • 13oddział 22 kwi

  Według mnie tak : te 13 pracownic powinno oskarżyć Mikusiewicza i otrzymać grube odszkodowanie (myślę ze wystarczy podzwonić po adwokatach na pewno któryś się zaoferuje bo to łapczywy kąsek dla nich). Reszta szwaczek powinna zastrajkować i domagać się 100 % pensji w czasie postoju. Nie ma co się dać zastraszać dyrekcji a tym bardziej im iść na rękę zostając dalej w pracy. Dla nich widać ludzie są tylko narzędziami do pomnażania zysków. Bo prawda jest taka że jak my im pozwolimy na takie rzeczy to w jaki świat zostawimy w spadku swoim dzieciom ?

  14 2
 • 13oddział 21 kwi

  Nie szanowna pani Dominika Łatak-Glonek, rzecznik Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie: Firma według mojej wiedzy zatrudnia 290 pracowników, z czego zachorowało 13 osób (10 z powiatu myślenickiego, 3 z innych powiatów). Stanowi to mniej niż 5% załogi, dlatego nie ma na razie uzasadnienia do wstrzymania produkcji w zakładzie, który wykonuje pracę o istotnym znaczeniu w dobie pandemii, szyjąc maseczki. "
  W Polsce do tej pory zaraziło sie około 10 tys. osób , stanowi to w 38 milonowym kraju - promil ? pół promila ? Da się to obliczyć ?Owa eksperta ma na pewno powyżej 2 promili ale alkoholu we krwi (a raczej jakieś ostrzejsze dragi bo po pijaku nawet największy cham jest mądrzejszy). Moja propozycja dla "ekspertki"- bus do Myślenic , pod Vistulę (naprzeciwko Biedronki) i od 6 rano szyjesz sobie sama te swoje maseczki. Chciwego zarządu i instytucji państwowych nawet nie chce mi się komentować bo to groźby karalne by były.

  41 3