http://www.ozzip.pl/

Obajtus

 • 13oddział 13 wrz
  KotekMamrotek napisał/a:

  Chcesz powiedzieć, że mamy poziom życia jak 30 lat temu ? Serio nie widzę tych ciężkich czasów i biedy, tego po prostu teraz nie ma. Jak ktoś chce to naprawdę są możliwości aby dobrze zarabiać i żyć na poziomie.

  Też bym nie porównywał dzisiejszych czasów do "epoki Balcera" bo jest nie trafne. Niemniej nie patrzyłbym aż tak optymistycznie. Fakt roboty jest dużo, jest rynek pracownika tak zwany. Niemniej : dalej jesteśmy tania siłą roboczą , "rynek pracownika" może się skończyć za 2,3, 10 lat lub za tydzień. I najważniejsze dzisiejszy pracownik (jeżeli nie odziedziczył coś po rodzicach) tak naprawdę nie ma nic. Samochód który za rok będzie wart tyle co rower ? Mieszkanie lub dom na kredyt ? Oszczędności (jeśli nawet to ile 5, 8, 10 tys to naprawdę nie fortuna) ? Umowy śmieciowe, samozatrudnienia, agencje pracy , Stefy ekonomiczne (np. Eldorado w Coperze to już mit ) Większość z nas od bezdomności dzielą trzy wypłaty. Tak właśnie przedstawia się nasza sytuacja : 14 milionowej klasy społecznej która utrzymuje ten kraj.

  7

Jak korzystać z fontanny posadzkowej w Rynku? „Chodzenie, czy bieganie między dyszami jest dozwolone, ale mamy prośbę, aby nie kąpać się w fontannie”

 • 13oddział 5 lip

  "Fontanna schładzająca powietrze i usuwająca kurz" to chyba jedyny taki okaz na świecie. Co do kąpieli..... Przestańmy dzieciakom odbierać zabawę i traktować je jak bezmyślne ładnie ubrane laleczki którym "nic nie wolno" i bardzo bym nie chciał by to jeszcze próbował robić burmistrz, prezydent, starosta czy inny urzędnik.

  22 6

Polski Ład

 • 13oddział 3 cze

  "Odebrać bogatym- oddać biednym" mówi rząd. Posługuje się hasłem Janosika lub Robin Hooda (oczywiście tych legendarnych nie prawdziwych). Problem polega jednak na tym że nie przypadkowo owe dwie postacie były "wyjęte spod prawa" i jakby nie było rabowali także państwową kasę. Otóż najbogatszym tworem w naszym kraju jest nie kto inny jak właśnie rząd który zarządza całym państwem. Jeżeli więc super bogacz mówi- odbiorę kasę mniejszym bogatym i dam biednym, no istnieje duże prawdopodobieństwo że duża część "odebranych" nie trafi do kieszeni biednych lecz skarbca rządzących. Większość ludzi i tak to kupi a że Partia ma opozycję ( nie tylko w partiach ) jaką ma to kapitan Kaczyński dalej będzie u steru , może i ładnie pomalowaną ale jednak nie oszukujmy się gnijącą łajbą .

  11 2

Praca w Cooper Standard - operator maszyn

Zamknięte galerie? To nie problem. Artystka swoje prace powiesiła na ogrodzeniu

 • 13oddział 11 kwi

  Nie widziałem galerii więc się nie wypowiem na temat czy mi się podoba. Jednak pomysł super. Takie starej szkoły- zrób to sam. Nie zamykajcie galeri - otwierajcie swoje. Piękna sprawa.

  1 2

Bożena Góra: Przeszkadzam? Ale czym?

 • 13oddział 15 mar

  Bardzo dobrze. Patrzeć na ręce każdemu politykowi bo według nich obywatel jest potrzebny tylko w czasie wyborów. Kontrolować, słać pisma i jak najbardziej "przeszkadzać" bo to oni mają chleb z naszych pieniędzy nie my z ich.

  30 21

Chrzest bojowy

 • 13oddział 15 mar

  No i to jest historia. Takie rzeczy właśnie powinny być i w tym Muzeum Niepodległości a nawet na lekcjach historii. Właśnie historie zwykłych ludzi (choćby i niepoprawnie politycznie) są dla mnie najbardziej interesujące. Bo wojna nie doskwiera ludziom na salonach tylko właśnie szaremu człowiekowi.

  14

"Dobra zmiana" PiS

 • 13oddział 3 mar

  Czemu ceny mieszkań w Krakowie rosną ? Deweloprka przede wszystkim - oni windują ceny by dostać większe kredyty a sprzedawcy mieszkania z rynku wtórnego po prostu korzystają z okazji. Mimo że kredyty mieszkaniowe dla szarych ludzików trochę się zaostrzyły to bogaci traktują mieszkania jako po prostu inwestycję (bo idą w górę a można wynająć tym co nie dostali kredytu). Bogaci sie bogacą , biedni biednieją - ot nic szczególnego od wieków.

  1
 • 13oddział 9 lut

  Warto zobaczyć jak w regionie ciemiężonym pracodawcą rząd sypną kasę (czyżby z naszych podatków ?) https://sudop.uokik.gov.pl/search/aidBeneficiary;jsessionid=FcCTqfVkgZrheVzYtnpRgnuN.undefined

  2 2

DEBATA. Łukasz Malinowski: W duchu najnowszych wzorców polskiego muzealnictwa postawiliśmy przede wszystkim na opowieść. To ona jest najważniejsza

 • 13oddział 3 mar

  Przeczytałem wpis Olgi i wypowiedz owego dyrektora (plus jego komentarze pod wpisem Olgi). I moje zdanie jest takie : Żeby zrobić fajne muzeum to trza mieć jaja i nie bać się starych dygnitarzy partyjnych którzy mogą mruczeć z niezadowolenia. Współczesne muzeum to nie nudne jak flaki z olejem wystawy i parę zakurzonych zdjęć (takie rzeczy to sobie można w necie znaleźć). Olga ma rację w tym wpisie a jednocześnie dyrek się myli - ludzie kochają opowieści ludzi (tak właśnie działa Netfix - opowiada jakąs historię ). Filmik z opowieściami mieszkańców (najlepiej starszych jak to ich ojciec walczył czy matka radziła sobie w czasie okupacji itp.) zdjęcia tych ludzi z prywatnych zbiorów, jakies artefakty itp. To ludzie lubią, to jest właśnie w serialach, książkach a nawet grach . Tym bardziej mnie dziwi że facet który pisze książki tego nie rozumie i już za młodu stał się starym "miernym ale wiernym" urzędnikiem.

  7 1

Policja: Cztery osoby zatrzymane w związku z dewastacją kościoła. 20-latek usłyszał zarzuty

 • 13oddział 3 mar

  Sorry ale co oni tak dokładnie zniszczyli ? Bo tak po zdjęciach to za bardzo nie wiadomo. p.s. Trochę mnie śmieszą te polityczne komentarze (pod poprzednim artykułem tego zdarzenia). Myślę ze jakby zniszczyli znak "Zakaz skrętu w lewo" to by im się oberwało od lewaków (co pewnie im Sorosz zlecił) a jak zdemolowali "zakaz skrętu w prawo" to homofoby od Rydzyka. No sorry.

  26 32

Media bez wyboru: Rozgłośnie radiowe, telewizyjne, prasa i portale protestują przeciw podatkowi od reklam

 • 13oddział 12 lut

  O całości tworu znanej pod kryptonimem "klasa polityczna". Łupią nas jak chcą, sami nabijając sobie kabzę (no i swoim kolesiom przy okazji). A głupi naród jak zwykle zacięcie broni swojego "klubu". Kibice którzy nic nie robią tylko kibicują od dawna skorumpowanej drużynie grającej beznadziejną grę.

  6
 • 13oddział 11 lut

  Najsmutniejsze w tych rządach buraków jest to że patologia staje się normalnością. Afery i głupoty wypowiadane publicznie to taka norma że aż się nieraz ne chce tego sprawdzać. A trolle z ministerstwa sprawiedliwości znów za moje pieniądze bronią kolejnej głupoty. Na ludzką głupotę nie ma niestety lekarstwa.

  9 3

Dotacje dla pracodawców na Covid

Ich główna funkcja to upłynnianie ruchu, ale od 12 lat radni nadają im imiona. Dzisiaj nazwanych mamy 9 rond

 • 13oddział 10 lis 2020

  Sorry ale ja mam problem z tymi "Niezłomnymi ziemi Myślenickiej" : Jan Sałapatek ps. Orzeł - działał i pochodził z Makowa Podhalańskiego, Franciszek Mróz (Żubr)- był w cztero osobowym oddziale Jóżefa Miki (trochę kontrowersyjnej postaci- może ktoś z Raciechowic się wypowie, dziwi mnie że nie został tu wymieniony), Jan Dubaniowski „Salwa” - działał za okupacji sowieckiej w Bochni, reszta spoko no ale nie oszukujmy się to tylko cztery osoby. Wydaje mi się że to bieganie na siłę za modą i szukanie "bohaterów co z komuna walczyli". Oczywiście jak fakty się nie zgadzają- tym gorzej dla faktów (motto IPN).

  13 1

Władysław Kurowski: Życie trwa od poczęcia do naturalnej śmierci, a Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia. Koniec i kropka

 • 13oddział 6 lis 2020

  Słuchaj no poseł. Trzeba być skończonym idiotą lub wyrachowanym politykiem (nie wiem która obelga jest gorsza) by nie wiedzieć jak ludzie zareagują na ów "wyrok" (który jest interpretacją konstytucji- gdyż w konstytucji nie ma definicji "poczęcia"). A ów wyrok wydał Trybunał który jak i ty służy Jedynej Partii. Partia którą reprezentujesz a jest zarządzana przez niejakiego Jarosława K. działa cynicznie i liczy się dla niej tylko jedna rzecz : Władza . Zaprzeczasz też pośle (zasługujesz na tą obelgę) sam sobie : Piszesz "Życie ludzkie trwa od poczęcia do naturalnej śmierci, a Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia. Koniec i kropka." a następnie zupełnie coś innego : "Obowiązujące dzisiaj przepisy nie zmuszają – wbrew szerzonej propagandzie - matek do urodzenia dziecka poczętego w wyniku gwałtu czy w momencie, gdy zagrożone jest jej życie i zdrowie. Nic w tej kwestii się nie zmienia." Więc jak ? Dalej idzie twoje niedouczenie lub cyniczna manipulacja "czy znak błyskawicy jakże kojarzący się z okrutnymi i złymi czasami okupacji i nazizmu" (oświadczenie ekspertów a nie podrzędnych polityczków : https://www.onet.pl/styl-zycia/onetkobieta/jest-oswiadczenie-historykow-z-uniwersytetu-warszawskiego-w-sprawie-blyskawicy/g1v50ly,2b83378a ) . Bądź więc "mierny ale wierny"Kończąc dziekuje wszystkim tym że takim jak ty umieli głośno i wyraźnie (szkoda że nie prosto w twarz- bo się ukrywacie przed społeczeństwem ale może i słusznie) : „WY…LAĆ”. Więc choć raz posłuchaj ludzi i „WY…LAJ”

  57 6

Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła ?

 • 13oddział 6 lis 2020

  No nie dziwie się jak czytam takie kwiatki : "Po premierze filmu "Tylko nie mów nikomu" okazało się, że kard. Gulbinowicz wiedział o pedofilskich skłonnościach ks. Pawła Kani, jednego z czarnych charakterów obrazu braci Sekielskich. W 2005 r. policjanci znaleźli na plebanii dziecięcą pornografię. Dzięki poręczeniu kard. Gulbinowicza ks. Kania uniknął aresztu." Mamy dowody na pedofilstwo a gość mówi- nieee ten jest spoko. Więc go wypuszczają. To nie jest chore ?

  1 1

Od soboty w galeriach czynne tylko wybrane sklepy. Premier przedstawił nową listę obostrzeń

 • 13oddział 4 lis 2020

  Z polskiego na nasze . Pinokio mówi- Ludzie leżymy i kwiczymy, przez pół roku nie zrobiliśmy nic, no oprócz wydawania niepotrzebnie kasy. By było na kogo zwalić wkurzyliśmy i podjudziliśmy ludzi a oni wyszli na ulice. A tak w sumie to nie wiem za bardzo co się dzieje to sobie obostrzenia nowe wymyślam. A z reszta i tak rządzi Jarosław Kaczyński a ja nie mam nic do gadania.

  29 6

Mam dość

 • 13oddział 4 lis 2020

  Dlatego z ciekawością to obserwuje bo jak sie przerodzi w partię to będzie pogrzeb tej inicjatywy. Liczę jednak że tak się nie stanie. Może tym razem się uda ? Zobaczymy. p.s. Można jeszcze dodać- Samoobrone i AWS tym ciekawsze bo rządziły lub współrządziły.

  4 4
 • 13oddział 4 lis 2020

  Dla mnie ciekawa sytuacja, obserwuje bardzo uważnie Radę Konsultacyjną jaką powołał Strajk Kobiet. Być może to ruchy społeczne są odtrutką na skostniałe i nieudolne partie polityczne ? Może w końcu ludzie będą mieli większy wpływ na życie w naszym kraju niż narzekanie lub dopingowanie "swoich" polityków. Zobaczymy co z tego wyniknie.

  6 5
 • 13oddział 2 lis 2020
  dirty_affair napisał/a:

  Co z tymi protestami ? Na rynku żywej duszy, obalacie ten rząd czy juz wam opadł zapał. Jak to tak można tylko w wybiórcze dni walczyć o demokrację? W innych miastach też frekwencja spadła, jeszcze tydzień i po ptakach ?

  Dziś miała być demonstracja zwolenników Kaczyńskiego. Nie było nikogo ?

  10 7
 • 13oddział 2 lis 2020
  albert7575 napisał/a:

  Co to za bzdury?

  Akurat to prawda. W tm kraju jeszcze każdy może protestować. Jeżeli masz problem to zrób demonstrację "Kocham PiS"- ja nie mam nic przeciwko temu. Kogoś chyba po prostu boli że nie wszyscy łykają propagandę płynącą z TV i mogą mieć odmienne zdanie... Nie możliwe. p.s. Bolszewicy podczas rewolucji... byli mniejszością. Warto czasem poczytać.

  19 5

Park na Zarabiu w Myślenicach będzie nosił imię Jana Izydora Sztaudyngera. Radni nazwali też 5 rond

 • 13oddział 4 lis 2020

  Fajnie że jest dużo lokalnych ważnych osób (słowo "bohater" nie bardzo mi tu pasuje). Z parkiem Jana Izydora Sztaudyngera to trochę naciągane (na temat samej osoby się nie wypowiem bo nie znam jego twórczości ani biografii) - gość spędzał na Zarabiu wakacje więc był związany z Myślenicami ? No trochę słabe. No i "Żołnierze Niezłomni"- jaki mają związek choćby z gmina Myślenice bo z tego co mi wiadomo było ich czterech z oddziału "Miki" a i ów oddział ma niezbyt pochlebna opinię (chętnie sie dowiem czegoś więcej jak ktoś wie na ten temat- Żołnierzy Wyklętych w Myślenicach).

  15 14

Zwrócił im uwagę, że zniszczyli znak. Ciężko pobity trafił do szpitala

 • 13oddział 2 lis 2020

  Nawet pod informacją o wandalach znaków znajdzie się ktoś co pluje polityką. Co za ludzie.

  24 2

Strajk kobiet. Protestujący myśleniczanie przeszli przez miasto. „Myślę, czuję, decyduję”. Jakie hasła niesie ulica?

 • 13oddział 2 lis 2020

  Była. W PRL była zupełnie legalna. Czeszki i Szwedki tu przyjeżdżały ja robić. No ale jak się historii własnego kraju nie zna.

  1 1