http://www.ozzip.pl/

Media bez wyboru: Rozgłośnie radiowe, telewizyjne, prasa i portale protestują przeciw podatkowi od reklam

 • 13oddział 12 lut

  O całości tworu znanej pod kryptonimem "klasa polityczna". Łupią nas jak chcą, sami nabijając sobie kabzę (no i swoim kolesiom przy okazji). A głupi naród jak zwykle zacięcie broni swojego "klubu". Kibice którzy nic nie robią tylko kibicują od dawna skorumpowanej drużynie grającej beznadziejną grę.

  6
 • 13oddział 11 lut

  Najsmutniejsze w tych rządach buraków jest to że patologia staje się normalnością. Afery i głupoty wypowiadane publicznie to taka norma że aż się nieraz ne chce tego sprawdzać. A trolle z ministerstwa sprawiedliwości znów za moje pieniądze bronią kolejnej głupoty. Na ludzką głupotę nie ma niestety lekarstwa.

  9 3

"Dobra zmiana" PiS

Dotacje dla pracodawców na Covid

Ich główna funkcja to upłynnianie ruchu, ale od 12 lat radni nadają im imiona. Dzisiaj nazwanych mamy 9 rond

 • 13oddział 10 lis 2020

  Sorry ale ja mam problem z tymi "Niezłomnymi ziemi Myślenickiej" : Jan Sałapatek ps. Orzeł - działał i pochodził z Makowa Podhalańskiego, Franciszek Mróz (Żubr)- był w cztero osobowym oddziale Jóżefa Miki (trochę kontrowersyjnej postaci- może ktoś z Raciechowic się wypowie, dziwi mnie że nie został tu wymieniony), Jan Dubaniowski „Salwa” - działał za okupacji sowieckiej w Bochni, reszta spoko no ale nie oszukujmy się to tylko cztery osoby. Wydaje mi się że to bieganie na siłę za modą i szukanie "bohaterów co z komuna walczyli". Oczywiście jak fakty się nie zgadzają- tym gorzej dla faktów (motto IPN).

  13 1

Władysław Kurowski: Życie trwa od poczęcia do naturalnej śmierci, a Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia. Koniec i kropka

 • 13oddział 6 lis 2020

  Słuchaj no poseł. Trzeba być skończonym idiotą lub wyrachowanym politykiem (nie wiem która obelga jest gorsza) by nie wiedzieć jak ludzie zareagują na ów "wyrok" (który jest interpretacją konstytucji- gdyż w konstytucji nie ma definicji "poczęcia"). A ów wyrok wydał Trybunał który jak i ty służy Jedynej Partii. Partia którą reprezentujesz a jest zarządzana przez niejakiego Jarosława K. działa cynicznie i liczy się dla niej tylko jedna rzecz : Władza . Zaprzeczasz też pośle (zasługujesz na tą obelgę) sam sobie : Piszesz "Życie ludzkie trwa od poczęcia do naturalnej śmierci, a Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia. Koniec i kropka." a następnie zupełnie coś innego : "Obowiązujące dzisiaj przepisy nie zmuszają – wbrew szerzonej propagandzie - matek do urodzenia dziecka poczętego w wyniku gwałtu czy w momencie, gdy zagrożone jest jej życie i zdrowie. Nic w tej kwestii się nie zmienia." Więc jak ? Dalej idzie twoje niedouczenie lub cyniczna manipulacja "czy znak błyskawicy jakże kojarzący się z okrutnymi i złymi czasami okupacji i nazizmu" (oświadczenie ekspertów a nie podrzędnych polityczków : https://www.onet.pl/styl-zycia/onetkobieta/jest-oswiadczenie-historykow-z-uniwersytetu-warszawskiego-w-sprawie-blyskawicy/g1v50ly,2b83378a ) . Bądź więc "mierny ale wierny"Kończąc dziekuje wszystkim tym że takim jak ty umieli głośno i wyraźnie (szkoda że nie prosto w twarz- bo się ukrywacie przed społeczeństwem ale może i słusznie) : „WY…LAĆ”. Więc choć raz posłuchaj ludzi i „WY…LAJ”

  57 6

Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła ?

 • 13oddział 6 lis 2020

  No nie dziwie się jak czytam takie kwiatki : "Po premierze filmu "Tylko nie mów nikomu" okazało się, że kard. Gulbinowicz wiedział o pedofilskich skłonnościach ks. Pawła Kani, jednego z czarnych charakterów obrazu braci Sekielskich. W 2005 r. policjanci znaleźli na plebanii dziecięcą pornografię. Dzięki poręczeniu kard. Gulbinowicza ks. Kania uniknął aresztu." Mamy dowody na pedofilstwo a gość mówi- nieee ten jest spoko. Więc go wypuszczają. To nie jest chore ?

  1 1

Od soboty w galeriach czynne tylko wybrane sklepy. Premier przedstawił nową listę obostrzeń

 • 13oddział 4 lis 2020

  Z polskiego na nasze . Pinokio mówi- Ludzie leżymy i kwiczymy, przez pół roku nie zrobiliśmy nic, no oprócz wydawania niepotrzebnie kasy. By było na kogo zwalić wkurzyliśmy i podjudziliśmy ludzi a oni wyszli na ulice. A tak w sumie to nie wiem za bardzo co się dzieje to sobie obostrzenia nowe wymyślam. A z reszta i tak rządzi Jarosław Kaczyński a ja nie mam nic do gadania.

  29 6

Mam dość

 • 13oddział 4 lis 2020

  Dlatego z ciekawością to obserwuje bo jak sie przerodzi w partię to będzie pogrzeb tej inicjatywy. Liczę jednak że tak się nie stanie. Może tym razem się uda ? Zobaczymy. p.s. Można jeszcze dodać- Samoobrone i AWS tym ciekawsze bo rządziły lub współrządziły.

  4 4
 • 13oddział 4 lis 2020

  Dla mnie ciekawa sytuacja, obserwuje bardzo uważnie Radę Konsultacyjną jaką powołał Strajk Kobiet. Być może to ruchy społeczne są odtrutką na skostniałe i nieudolne partie polityczne ? Może w końcu ludzie będą mieli większy wpływ na życie w naszym kraju niż narzekanie lub dopingowanie "swoich" polityków. Zobaczymy co z tego wyniknie.

  6 5
 • 13oddział 2 lis 2020
  dirty_affair napisał/a:

  Co z tymi protestami ? Na rynku żywej duszy, obalacie ten rząd czy juz wam opadł zapał. Jak to tak można tylko w wybiórcze dni walczyć o demokrację? W innych miastach też frekwencja spadła, jeszcze tydzień i po ptakach 😂

  Dziś miała być demonstracja zwolenników Kaczyńskiego. Nie było nikogo ?

  10 7
 • 13oddział 2 lis 2020
  albert7575 napisał/a:

  Co to za bzdury?

  Akurat to prawda. W tm kraju jeszcze każdy może protestować. Jeżeli masz problem to zrób demonstrację "Kocham PiS"- ja nie mam nic przeciwko temu. Kogoś chyba po prostu boli że nie wszyscy łykają propagandę płynącą z TV i mogą mieć odmienne zdanie... Nie możliwe. p.s. Bolszewicy podczas rewolucji... byli mniejszością. Warto czasem poczytać.

  19 5

Park na Zarabiu w Myślenicach będzie nosił imię Jana Izydora Sztaudyngera. Radni nazwali też 5 rond

 • 13oddział 4 lis 2020

  Fajnie że jest dużo lokalnych ważnych osób (słowo "bohater" nie bardzo mi tu pasuje). Z parkiem Jana Izydora Sztaudyngera to trochę naciągane (na temat samej osoby się nie wypowiem bo nie znam jego twórczości ani biografii) - gość spędzał na Zarabiu wakacje więc był związany z Myślenicami ? No trochę słabe. No i "Żołnierze Niezłomni"- jaki mają związek choćby z gmina Myślenice bo z tego co mi wiadomo było ich czterech z oddziału "Miki" a i ów oddział ma niezbyt pochlebna opinię (chętnie sie dowiem czegoś więcej jak ktoś wie na ten temat- Żołnierzy Wyklętych w Myślenicach).

  15 14

Zwrócił im uwagę, że zniszczyli znak. Ciężko pobity trafił do szpitala

 • 13oddział 2 lis 2020

  Nawet pod informacją o wandalach znaków znajdzie się ktoś co pluje polityką. Co za ludzie.

  24 2

Strajk kobiet. Protestujący myśleniczanie przeszli przez miasto. „Myślę, czuję, decyduję”. Jakie hasła niesie ulica?

 • 13oddział 2 lis 2020

  Była. W PRL była zupełnie legalna. Czeszki i Szwedki tu przyjeżdżały ja robić. No ale jak się historii własnego kraju nie zna.

  1 1
 • 13oddział 1 lis 2020

  Absurdów "obostrzeń " można mnożyć. Ot taktyka : jeżeli nie wiesz co robić - rób cokolwiek. Oczywiście taktyka : Dziel i rządź- byle się utrzymać przy władzy. Taka taktykę ów rząd stosuje cały czas, nic nowego (oczywiście nie tylko ten ma "swoich wrogów którzy zagrażają nam wszystkim" ). Tylko że teraz nie przewidzieli że lud się naprawdę... wkurzy.

  5 2
 • 13oddział 1 lis 2020

  Kaczyńskiemu do Erdorana jeszcze trochę brakuje ale porównanie trafne.
  Co do Kościoła- dla mnie jeśli przestanie brać pieniądze z naszych podatków i utrzymywać się wyłącznie ze składek wiernych . Może sobie robić co chce.

  7 8
 • 13oddział 1 lis 2020

  Oczywiście bo bohaterów trzeba czcić a nie ich słuchać. A jak mają jeszcze wizję która nie pasuje do naszych celów- tym bardziej trzeba ich czcić i mniej słuchać. Niestety w naszym kraju historii nigdy nie uczono jedynie wykorzystywano do własnych politycznych wizji.

  4 1
 • 13oddział 1 lis 2020

  A skąd wiadomości że większość nie popiera całkowitej aborcji ? Istnieją też inne pytania - skąd wiadomo ze za atakami na świątynie stoją "lewackie bojówki" czy kogoś złapano ? przy dobie telefonów i wszędobylskich kamer no i pewnie policja pracowała nad tym w pocie czoła z rozkazu wiadomych osób a tu nic , ani nagrań, ani sprawców (trochę podobny scenariusz jak przy zadymie LGBT). Ilu księży zostało pobitych przy tych niesamowitych atakach ? Pytam o dowody nie zmanipulowany przekaz. I uprzedzając : nie mam od 10 lat telewizora więc i TVN nie oglądam.

  10 6
 • 13oddział 31 paź 2020

  Jak zaglądają patrioci to polecam dwie starsze panie co gadają mądrzej od tych pseudoekspertów (Sanitariuszki z Powstania Warszawskiego) : https://www.youtube.com/watch?v=Q2xvmbYZ9T4

  22 11
 • 13oddział 31 paź 2020
  12 12
 • 13oddział 31 paź 2020

  Prezes potrzebuje ORMO do rozgromienia protestów bo policja musi pilnować siedzib partii i jego własnej osoby. Ot zaczyna się "obrona kościołów" (gdzie na rondzie de Gaulle'a w Warszawie jest kościół ? ) https://www.radiomaryja.pl/informacje/ksp-doszlo-do-starc-pomiedzy-grupami-mlodych-ludzi-w-rejonie-ronda-de-gaullea/

  27 19

Myśleniczanie protestują na wiele sposobów. Do antyrządowych haseł dołożyli taniec i śpiewy

 • 13oddział 31 paź 2020

  Jak na razie to ja widze ze na szybko formowane ORMO bije kobiety (ot np we Wrocławiu) a nie ""broni kościołów" . Tak na "chłodno" kilka pytań : Skąd wiadomo że to "lewackie bojówki" skoro nikogo na mazaniu po kościołach nie złapano ? Dlaczego akty wandalizmów sa tylko w większych miastach ? Dlaczego nie ucierpiała żadna plebania ? Ilu księży zostało pobitych (ja wiem o jednym na jakiejś stacji benzynowej) ? Dlaczego właśnie teraz "bronicie kościołów" a nie przed wezwaniem wodza ?

  5 1

Mieszkańcy Dobczyc dołączają do strajku kobiet. Protestujący przeszli ulicami miasta

 • 13oddział 31 paź 2020

  W podobnym tonie wypowiadał się np. Jaruzelski (i też zachęcał ORMO by bronili władzy). Dlaczego rościsz sobie prawa do "monopolu o Polsce"- ma być tak i tak. W tym kraju żyją i żyli różni ludzie, walczyli również od wieków o różne sprawy (może cię o tym nie uczyli ale np. Kościuszko też chciał wieszać biskupów a Piłsudski swego czasu był socjalistą i protestantem ) . "Naród" to nie jednolita bryła są różne grupy społeczne które nigdy nie będą mieć wspólnych interesów a jak ktoś mówi "Polacy chcą tego lub tego" to po prostu kłamie. Kobiety walczą o wybór ale tez po mojemu o godne życie. Po prostu zwykłej uczciwie pracującej rodziny nie stać na aborcję- politycy, biskupi czy bogaci biznesmeni mogą swoje partnerki, żony i kochanki wysłać na Czechy na legalną aborcję (i to nie zależnie od stanu płodu).

 • 13oddział 31 paź 2020

  Hitler też był wybrany w demokratycznych wyborach.

  1 2