http://www.ozzip.pl/

Myślenice. Kierowca biskupa zaatakowany nożem na Chełmie

 • 13oddział 14 lis 2022

  Ja to myslę że niektórzy już są tak fanatyczni że nawet jak gołąb narobi na pomnik jest to akt polityczny i trzeba oczywiście gołębia ukamieniować. Dajcie sobie na wstrzymanie bo jeszcze nikt nie ma pojęcia o co w ogóle poszło.

  29 8

Poseł Marek Sowa (PO) zamieszany w małopolski przekręt stulecia?

 • 13oddział 4 lis 2022
  Bysina355 napisał/a:

  To, że nie jestem zwolennikiem PISU, nie robi ze mnie zwolennika PO - więc wypraszam sobie.

  Świeżym spojrzeniem - skoro Twoja ulubiona partia jest u władzy już dłuuugi czas, to dlaczego ich wszystkich nie wsadzi do więzienia? Macie dowody, macie "teczki", a prawda jest taka, że politycy i PO i PiSU brali w tym udział. Ręka, rękę myje, a osoby będące w rządzie - kłócą się na mównicy, a wieczorem razem piją piwo - tylko po to, żeby takie osoby jak Ty wierzyły w to, że jedna partia jest lepsza od drugiej i że walczy o dobro Polaków - a to wszystko to jedno wielkie G! W dupie mają obywateli, robią tylko tak, aby im było dobrze.

  Jedyne co potraficie to pierd*** farmazony. Zero konkretów, tylko rzucicie hasło i czekacie na oklaski. Wiem jedno, takie burdelu w PL jak jest teraz nie było dawno.

  100% Racji. Czaem wydaje mi sie że kibice piłkarscy w Argentynie są mniej fanatyczni na temat swojego klubu niż wyborcy n atemat swojej partii. Dwa stare powiedzienia się zawsze sprawdzają co do polityki : dziel i rzadź oraz K...wa , K...wie łba nie urwie.

  3 1

Myślenice. Prawie setka "terytorialsów" przysięgała na Rynku. Wśród nich 7 mieszkańców powiatu myślenickiego

 • 13oddział 11 lip 2022

  Od razu zaznaczę ze nie jestem "Ekspertem wojskowości" bo ostatnio prawdziwy wysyp ich. Jak Macierewicz tworzył OT sama idea mi się podobała (choć nie określam się jako patriota) myślałem że będzie to w stylu "milicji amerykańskich " tylko plus przeszkolenie wojskowe. Wciągnięcie tego typu oddziałów pod MON uważam za błąd. Po pierwsze to zwykła rezerwa tylko z częstszymi szkoleniami, po drugie trafiają pod rozkazy a to po prostu w razie konfliktu uniemożliwia im dalsze niezależne działanie, po trzecie przestają być anonimowi dla wroga (dość przydatna cecha gdyby zostać po złej lini frontu). Wiadomo jest że MON musi wszystko ściśle kontrolować i jak pokazuje wojna na Ukrainie nie jest to konieczne (a może być to nawet zgubne- np. mamy wojsko więc niech nas chroni bo od tego jest czy trafienie w ręce wroga dokumentacji).

  5 6

Myślenice. „Na Dolnym Jazie pojawił się bohomaz” – piszecie. Rekreacyjna część miasta z wielkim graffiti

 • 13oddział 26 kwi 2022

  Urzędnik nie zatwierdził, ksiądz nie poświęcił, nie pojawił się znany polityk by przeciąć wstęgę, Unia kasy nie dała. Jaka panie szkoda bo mogła być "Sztuka"... no może nie współczesna bo niej więcej wiadomo o co chodzi. Dwa trójkąty - czarny i czerwony to oznaka anarchosyndykalizmu, UPA ma dwa prostokąty... Niby subtelna różnica ale znaczna (mimo że anarchiści pierwsi używali owych barw). No mniej więcej tak jakby flagę Polski pomylić z flaga Monako. Przesłanie i osobiście mi się podoba- jestem na tak.

  14 13

Msza o uzdrowienie i uwolnienie

 • 13oddział 29 mar 2022
  Prawicowiec napisał/a:

  Nie są tym o czym piszesz. Wpisują się jedynie w swój byt (interes), by być koalicjantem rządzących i w tej koalicji jeżeli się da, -przewodzić. Kiedyś nie miały konkurencji i były kierowniczą siłą narodów.

  Religia to pierwowzór partii politycznych.
  Partie zagospodarowały z religii strukturę organizacyjną, sposób komunikacji, kazania i składki oraz budowę ideologii.

  Po części się z tobą zgodze jednak nie do końca. Religie i władza zawsze szły w parze. Wiadomo Bogowie (lub Bóg) wybierali władców co przekazywali kapłani. Czasem władcy zmieniali religię która im akurat nie pasowała ale zawsze na inną. Nie inaczej było i jest nadal w naszym kraju (i na świecie ot choćby np. na Boga powoływali się i Bush i Husein w wojnie irackiej, Putin wspiera się popami- Ukraińcy apelują do papieża itd, itp. ) Religia to naturalny sojusznik władzy - jaka by nie była religia i jaka by nie była władza.

  1 3

Sześć propozycji przebiegu nowej Zakopianki od Krakowa do Myślenic. "Po trzy pasy ruchu w każdym kierunku"

 • 13oddział 31 sty 2022

  Miał byc pociąg teraz są "autostrady" czekam na pomysł metra. Papier wszystko przyjmie.

  4 3

wolne media

 • 13oddział 27 gru 2021

  Te "reparacje za Warszawę" to zabawa na która nabierają się chyba nieliczni. Co do "wolnych mediów"- naprawdę ktoś wierzył że Duda to podpisze ? Zabawa w dobrego i złego glinę stara jak świat. Będąc sługa USA nie da rady pana ugryźć bo pan się odwinie. Logiczne. Teraz : wyborcą coś trza dać- no mysmy chcieli ale nie przecholowac - ale 'niezależny" prezydent nam nie pozwolił. Przeciwnicy TVN jak "wszelakiego zła" - zadowoleni : Partia chciała dobrze, Duda zły. Przeciwnicy TVP - zadowoleni : Partia chciała żle, Duda dobry. Partia zadowolona, Opozycja - zadowolona. Kabareciarze zadowoleni. Unia - zadowolona.USA zadowolone. Prezes zadowolony. Inflacja zadowolona- rośnie sobie po cichutku.

  3 1

"Dobra zmiana" PiS

 • 13oddział 18 gru 2021
  t-34 napisał/a:

  Na co ??? A może już za późno ? Liczysz jeszcze na uczciwe wybory ???? Na nową Solidarność ????

  Nie liczę na żadnych polityków - polityka to smród. Jakbyś się nawet najbardziej wyperfumował i był najczystszym człowiekiem z najczystszymi intencjami to jak w nią wleziesz - ona nie przestanie śmierdzieć a zaczniesz ty. Tak to wygląda na każdym szczeblu władzy. A w "nową Solidarność "- wierzę. Nie w ten związek który jest przybudówką władzy i kosztem pracowników się z nią układa ale właśnie w te ideały z Solidarności 80. Po mojemu w historii Polski to był jeden z nielicznych ruchów klasy pracującej przed którym zatrzęsła się władza i zaczęła słuchać ludzi a nie nimi manipulować. Aż do tego stopnia że podstawiona pod ścianą musiała użyć po prostu brutalnej siły. Historii trzeba się uczyć a nie bezmyślnie czcić.

  3
 • 13oddział 14 gru 2021
  Prawicowiec napisał/a:

  Ordynarna piosenka z takim tekstem
  jest rozprowadzana na 13 grudnia- rocznicę stanu wojennego:

  Gdy w telewizji brak teleranka, gdy na chodniku czekała tanka.
  w wygodnym łożu na Żoliborzu, Jarek Kaczyński spał

  Jeden zraniony drugi zabity, krew się polała grudniowy świtem,
  a tam w łóżeczku na poduszeczce, Jarek Kaczyński spał

  Nie płaczcie dzieci płakać nie warto w miękkiej piżamie z różową kokardą,
  za chleb za wolność za Małopolskę, Jarek Kaczyński spał

  Szczerze ? Słabe. To ważna piosenka a spłycanie jej do pseudo dyktatora jest słabe. Natomiast co do rzeczonego Jarka- inteligentna i bezwzględna bestia. Zbudował partię która dowodzi twarda ręką. Co więcej Partia sie szybko uczy- nie miał kto "bronic kościołów" nawet na wezwanie samego wodza ? Kupili sobie narodowców Bąkiewicza. Wiele takich zagrywek mają - bezczelnych ale skutecznych.
  p.s. Ciekawsza personą wracając do stanu wojennego jest niejaki Piotr Duda- przewodniczący obecnej "Solidarności" o którym można śmiało powiedzieć ze "stał po tej stronie co ZOMO" (był wtedy w wojsku i ochraniał min. budynek telewizji) a dziś.... No cóż chyba nie pamięta .

  6 2
 • 13oddział 28 wrz 2021
  jaskokrakow napisał/a:

  pewny jesteś ?

  Świętokrzyskie tak podjęło taką uchwałę ale Kraków i małopolskie nie- . zaproponowali zmiany by wykreślić wszystkie słowa LGBT i zdania w których występują - ale rura mięknie

  Zacznijmy od tego że owa "uchwała" to nic innego jak podlizanie się władzy. Bo co ona tak naprawdę znaczy ? Bo jak ktoś jej powiedzmy "nie przestrzega" to co się stanie ? Taka uchwała jak "Jezus królem Polski" nic nie daje , bo co ma dawać ? Tylko o ile "Jezus królem Polski" nie szkodzi to za "Wolne strefy" Unia może przykręcić kranik a to sporo kasy na sporo inwestycji. A tak ogólnie to rząd sam się bilbordami chwali że wyżebrał 770 mld zł... no tyle że "Gdy więc od 171 mld euro odejmiemy 34 mld euro z pożyczek i 45 mld euro składki, to otrzymamy sumę 92 mld euro, czyli 414 mld zł. " Co i można tu przeczytać : https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/fundusze-na-lata-2021-2027/aktualnosci/770-mld-zl-z-nowego-budzetu-ue-trafi-do-polski-sejm-przyjal-ustawe-o-zasobach-wlasnych-ue/ . No a Unia może powiedzieć "o nie ładnie owa gmina się dyskryminuje, pieniążki zamrażamy dopóki się nie będzie tolerancyjna".

  5
 • 13oddział 27 wrz 2021

  A tak ogólnie to za szopka z imigrantami ? Dobra w pedofilię i zoofilię to bym jeszcze uwierzył. Ale ze szkolonego agenta czy terrorystę wysyłają ze zdjęciami go obciążającymi ? Bo nie chce mi sie wierzyć że KGB czy Al kaida jest aż tak głupia ze nie wie że można odzyskać zdjęcia lub ich nie stać na nowe aparaty.

  4 1
 • 13oddział 27 wrz 2021
  topamers napisał/a:

  Sejmik województwa małopolskiego zdecydował, że uchwała anty-LGBT uchwalona w 2019 r. zostanie unieważniona. :) Zmiękła rurka widzę :)

  Lepsza kasa od rządu czy Unijna ? Właściwie to pytanie retoryczne bo rząd też od Unii żebra.

  4

Radni przegłosowali podwyżki diet dla siebie i burmistrza. "Nie ma wątpliwości, co do zaangażowania i pracy na rzecz gminy i mieszkańców"

 • 13oddział 1 gru 2021

  Jacy wszyscy zgodni- i politycy i społeczeństwo. Nikt się nie kłóci, nie wyzywa. Forum nie trzeszczy od obelg i obrony "swoich" i ataku na "tamtych". Cud nad Rabą ! Zapomnicie góra za dwa tygodnie. A dla mnie każdy polityk to pasożyt i zawsze nim będzie

  12 5

Radni przegłosowali podwyżkę dla starosty. „Nie jest to maksymalna pensja”

 • 13oddział 1 gru 2021

  Jacy wszyscy zgodni- i politycy i społeczeństwo. Nikt się nie kłóci, nie wyzywa. Forum nie trzeszczy od obelg i obrony "swoich" i ataku na "tamtych". Cud nad Rabą ! Zapomnicie góra za dwa tygodnie. A dla mnie każdy polityk to pasożyt i zawsze nim będzie.

  5 7

Ceny rosną, ale nie wszyscy mogą liczyć na podwyżki. Dr Maciej Grodzicki: Wielu musi się zastanowić, zanim coś weźmie ze sklepowej półki

 • 13oddział 29 lis 2021

  Po pierwsze i populistów z PiS (a także innych polityków) oraz pracodawców utrzymuj pracownicy- po prostu oni żyją z naszej pracy. więc niektóre rzeczy nam się po prostu nalezą. Straszysz Chinczykami a nawet jak przyjdą to jeśli nie będą czuć oporu zorganizowanych pracowników owszem będziemy za miskę ryżu robić . A mam nawet przykład- Firma Chińska w Holandii (sprawdzają telefony co przypłynęły kontenerami) coś na taśmie ktos zawalił. Chiński dyrektor się wsciekł, zebranie i Chińczyk mówi po angielsku- zwolnić całą zmianę . Holenderski zastępca dyrektora purpurowy, delikatnie bierze szefa na bok i mówi - To nie są Chiny , to jest Holandia tu się tak nie robi i .... przeprasza pracowników. Tak ma być i miejmy nadzieje że tak będzie i u nas.

 • 13oddział 27 lis 2021

  Wolny rynek- bajeczka dla 15 latków z bogatych rodzin. Jak działa ? Płacić podatki- wolny rynek, nie wolno. Brać kasę od państwa, dotacje od unii - wolnego rynku nie ma. Związki zawodowe ? Wolny rynek zakazać. Stowarzyszenia pracodawców, spółki , korporacje, partię polityczne ? Wolnego rynku nie ma. Politycy chcą rządzić państwem a państwo jest największym pracodawcą. Co do Cooper- jak dyrektor nie ma na podwyżki to pracownicy powinni zastrajkować jak nie umie zarządzać to przy jego pensji niech pokaże jak operuje na czterech, pięciu stanowiskach. Ja Inicjatywie Pracowniczej Cooper otwarcie kibicuje jak wszystkim pracownikom którzy się nie boją dbać i walczyć o swoje . Pracodawcy i państwo słucha tylko siły (nie mylić z przemocą) więc musimy być silni. 500 plus a pracodawcy nie biorą tego zasiłku oraz wielu innych ? Tarcz, dotacji itd.? Każdy jest kowalem własnego losu a kowale łączyli się w cechach- politycy w partiach , szefowie w stowarzyszeniach już o tym wiedzą , my mamy związki zawodowe .

  4 6
 • 13oddział 26 lis 2021

  Jesteśmy narodem chłopów pańszczyźnianych- można kręcić śrubkę ile się da bo nie ma oporu. Wciąż liczymy na łaskę panów łudząc się że wrzucając co jakiś czas karteczkę do urny tym razem będzie lepiej. A powinno być tak - jak pracodawca nie ma na podwyżki : Niech zwija biznes i jedzie zakładać firmę w Niemczech, Filipinach czy na Malediwy, podwyżki paliwa ? Francuzi już pokazali jak się "negocjuje " takie rzeczy z rządem, gdy politycy próbują zrzucić koszty na społeczeństwo na Zachodzie społeczeństwo doskonale wie jak "negocjować". U nas śrubka się kręci i właśnie dlatego jesteśmy 14 milonami taniej siły roboczej. Nawet w 80 przy mocnej komunie ludzie wiedzieli jak się postawić- teraz tylko skamlenie i politykowanie ("mój lepszy niż twój").

  29 5

Myślenice: Narodowy Bieg Stulecia odwołany. Biegacze zostali na lodzie, a samorządowcy kłócą się w sieci

 • 13oddział 14 lis 2021

  Tak wygląda polityka . Interes polityczny ponad interesem publicznym. Zawsze to tak wygląda. Dwie rzeczy sa tu smutne- kibice jednej i drugiej strony (bo "mój polityk" nieskazitelny i zawsze ma rację - ten drugi to zawsze po "ciemnej stronie mocy") i sami mieszkańcy (tu owi biegacze) którzy zostali po prostu oszukani. "Politycy obiecują zbudować most nawet tam gdzie nie ma rzeki"- tak samo traktuje te ich "oświadczenia".

  4 9

Budżet Obywatelski 2022: Są wyniki glosowania. Wziął w nim udział co piąty mieszkaniec gminy

 • 13oddział 16 paź 2021

  Dla mnie ów Budżet to krok w dobra stronę- to choć częściowe odebranie władzy nad naszymi pieniędzmi politykom. Można narzekać że nie ten projekt albo zgłosić swój, można narzekać że "mój nie wygrał" albo przekonać do niego współmieszkańców. To nasza sprawa jako mieszkańców bo to my mieszkańcy powinniśmy wiedzieć czego potrzebujemy czy ławki, czy drogi czy innych rzeczy które będą służyć naszej społeczności. Warto spojrzeć na to też w taki sposób- nie musisz mieć znajomości, radny nie musi cie lubić (z jakiegoś powodu ) by "coś załatwić". Może czas by to nie układy biznesowo-polityczne (czyli kilkanaście osób) decydowały o tym jak ma wyglądać masze miasto lub wieś ale my- ludzie którzy na co dzien tam mieszkają. Dla mnie to sprawdzian: Czy chcemy decydować naprawdę czy zadowalamy się wrzuceniem karteczki raz na cztery lata by potem narzekać (lub bronić - zależy czy "nasza drużyna " wygra)

  1

XXXI Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich. Historia w pamięci i przed oczami zebranych

 • 13oddział 24 wrz 2021

  Chyba nie jest to jedynie problem owej Partii a problem w centralizacji szkolnictwa. Zbyt mała autonomia dla szkół i narzucany sztywny program przez centralę. Jeżeli zas jeśli chodzi o historię to faktycznie owa Partia zakłamuje ją i przeinacza jak tylko sie da- ja jednak wierzę w młodzież i w to że bzdur tak łatwo nie dadzą sobie do głów wbić.

  3
 • 13oddział 22 wrz 2021

  Nareszcie- Rzeczypospolita Raciechowicka i bitwa pod Łysiną. Szkoda że nie ma lokalnej historii uczonej w szkole bo tak naprawdę mało ludzi o tych wydarzeniach wie a warto wiedzieć bo oba te " zdarzenia " są warte uwagi. Jednak się przyczepię- no te kazania to z roku na rok coraz dziwniejsze (a można by było np. wspomnieć że właśnie na Suchej Polanie odbywały się msze dla partyzantów). Jezus jako przykład patriotyzmu ? no sorry, nie. Krytykował walkę o wolność Żydów z Rzymem, Rzymianie go upokorzyli napisem "Jezus król żydowski", moim zdaniem choć był Zydem sam nie poczuwał sie do żadnej narodowości. Dużo jeszcze by wymieniać. A co do płaczu- dlaczego płakał ? bo był człowiekiem prosta i banalna prawda.

  3 3

Obajtus

 • 13oddział 13 wrz 2021
  KotekMamrotek napisał/a:

  Chcesz powiedzieć, że mamy poziom życia jak 30 lat temu ? Serio nie widzę tych ciężkich czasów i biedy, tego po prostu teraz nie ma. Jak ktoś chce to naprawdę są możliwości aby dobrze zarabiać i żyć na poziomie.

  Też bym nie porównywał dzisiejszych czasów do "epoki Balcera" bo jest nie trafne. Niemniej nie patrzyłbym aż tak optymistycznie. Fakt roboty jest dużo, jest rynek pracownika tak zwany. Niemniej : dalej jesteśmy tania siłą roboczą , "rynek pracownika" może się skończyć za 2,3, 10 lat lub za tydzień. I najważniejsze dzisiejszy pracownik (jeżeli nie odziedziczył coś po rodzicach) tak naprawdę nie ma nic. Samochód który za rok będzie wart tyle co rower ? Mieszkanie lub dom na kredyt ? Oszczędności (jeśli nawet to ile 5, 8, 10 tys to naprawdę nie fortuna) ? Umowy śmieciowe, samozatrudnienia, agencje pracy , Stefy ekonomiczne (np. Eldorado w Coperze to już mit ) Większość z nas od bezdomności dzielą trzy wypłaty. Tak właśnie przedstawia się nasza sytuacja : 14 milionowej klasy społecznej która utrzymuje ten kraj.

  9

Jak korzystać z fontanny posadzkowej w Rynku? „Chodzenie, czy bieganie między dyszami jest dozwolone, ale mamy prośbę, aby nie kąpać się w fontannie”

 • 13oddział 5 lip 2021

  "Fontanna schładzająca powietrze i usuwająca kurz" to chyba jedyny taki okaz na świecie. Co do kąpieli..... Przestańmy dzieciakom odbierać zabawę i traktować je jak bezmyślne ładnie ubrane laleczki którym "nic nie wolno" i bardzo bym nie chciał by to jeszcze próbował robić burmistrz, prezydent, starosta czy inny urzędnik.

  22 6

Polski Ład

 • 13oddział 3 cze 2021

  "Odebrać bogatym- oddać biednym" mówi rząd. Posługuje się hasłem Janosika lub Robin Hooda (oczywiście tych legendarnych nie prawdziwych). Problem polega jednak na tym że nie przypadkowo owe dwie postacie były "wyjęte spod prawa" i jakby nie było rabowali także państwową kasę. Otóż najbogatszym tworem w naszym kraju jest nie kto inny jak właśnie rząd który zarządza całym państwem. Jeżeli więc super bogacz mówi- odbiorę kasę mniejszym bogatym i dam biednym, no istnieje duże prawdopodobieństwo że duża część "odebranych" nie trafi do kieszeni biednych lecz skarbca rządzących. Większość ludzi i tak to kupi a że Partia ma opozycję ( nie tylko w partiach ) jaką ma to kapitan Kaczyński dalej będzie u steru , może i ładnie pomalowaną ale jednak nie oszukujmy się gnijącą łajbą .

  11 2

Praca w Cooper Standard - operator maszyn