www.13oddzial.blox.pl

Radni powierzyli dalsze dzieje i losy Miasta i Gminy opiece Matce Boskiej Myślenickiej

 • 13oddział 16 godz.

  Komunizm jest ponoć bez klasowy. Ale uznam to za ciężki, ważny i na temat argument .

  1 2
 • 13oddział 19 sie

  Kwestia podziału : Klasa rządząca (kościół, politycy, kilkunastu oligarchów oraz mniejszch lokalnych "Eskobarów") i klasa pracująca. Cóż mogą wszystko i za bardzo się z nami nie liczą.

  14 13

Czy radni powierzą losy Miasta i Gminy Matce Boskiej Myślenickiej? Dzisiaj nadzwyczajna sesja

 • 13oddział 19 sie

  Rzeczywistość pobiła Monty Pythona i to już jest nokaut. No chyba że uchwala nie przejdzie ale to też niedobrze bo to będzie cud no i trza będzie przynajmniej bazylikę wznieść.

  7 1

Tylko nie mów nikomu

 • 13oddział 18 sie
  Vivaldi napisał/a:

  cóż Ci powiedzieć? To są "Twoi" ludzie. Ci "moi" się nie śmieją a raczej mająnad czym zapłakać z powagi sytuacji. Ci "Twoi" to Twój krąg ludzi. Jeśli dobrze się w nim czujesz, zostań wśród nich i śmiej się z nimi. Ja zostanę w swoim otoczeniu, wspólnie pójdę w niedzielę i do kościoła i na mszę. Doskonale czuję się rozmawiając z ludźmi pokolenia JPII. Lubię swoje otoczenie. Jest swobodne i spokojne, szczere i pomocne. Jesli takie "zaszufladkowanie" Ci nie pasuje a imponują Ci ci któzy się śmieją śmiej się i Ty z nimi, żyj, czerp .....tylko w jakim celu szukasz tutaj potwierdzenia podejrzenia?
  Ale rozróżnij KK od wiary. Podobnie ksiądz to nie KK a człowiek w kościele wcale nie oznacza chrześcijanina. Jest to tak indywidualne jak Twoje pytania. Jednak one powstały. Ciekawe dlaczego? Na pewno dobrze się czujesz we własnym otoczeniu? To Ty je budujesz. Jeśli Ci pasuje to OK.

  Jeżeli Twoje otoczenie nie oburza krycie pedofilów na dość znaczną skalę....... To jednak wolę swoje otoczenie (a są i tacy którzy sa w nim katolikami). Nie wiem za bardzo co to to pokolenie JPII (20, 30, 23 latków ? ) moim zdaniem kolejny dziwny termin. Idz sobie nawet na pielgrzymkę do Częstochowy, odwiedź Licheń, idź na dróżki do Kalwarii, leć do Watykanu (albo nawet idź jak masz ochotę) - szczęśliwej drogi i bezpiecznego powrotu, Rozróżniam KK od wiary dlatego nie śmieję się z wierzących chrześcijan w tym kraju (a szczerze mi jest ich żal) tylko z idiotycznych wypowiedzi hierarchów KK. Wiara innych mnie nie interesuje- to jest każdego intymna sprawa a w takie nie wnikam.

  1
 • 13oddział 17 sie

  Myslę że nie widzisz pewnego systemu- tam gdzie są wielkie pieniądze nigdy nie będzie oczyszczenia bo tam zawsze jest brudno. Nie wierzę w te "pokolenia" (zawsze musi się jakoś kolejne pokolenia zaszufladkować tylko nie wiem po co) i jak one będą się zachowywać tu nie ma reguły. Na razie to raczej z KK się ludzie śmieją i ich oburza w sumie słusznie od ohydne wypowiedzi na temat krycia pedofilów , szukania spisków w kogutach, tęczach itd. przekręty i oszustwa, po bratanie się z politykami i olewaniu "zwykłych" wiernych. Ja to doskonale widzę i w sumie mi trochę żal niektórych moich współmieszkańców tego kraju że dają się tak traktować. Kondycja KK mnie zupełnie nie interesuje ale jężeli księża, biskupi czy inni hierarchowie z KK wypowiadają się publicznie, są ponad prawem czy nawet obrażają mój światopogląd i to za moje pieniądze to nie zamierzam im na to pozwalać.

  1 1
 • 13oddział 16 sie
  Vivaldi napisał/a:

  nooo to ja też pozwolę sobie aby się z Tobą nie zgodzić

  https://fakty.interia.pl/polska/news-ksiadz-z-lublina-oglosil-ze-jest-gejem-i-odchodzi-z-kaplanst,nId,3151915

  i właśnie dlatego Sekielski pomógł KK. Każdy kryzys czyści sytuację/rynek/otoczenie. Dodatkowo pomogli wręcz samemu chłopu (czy tam kobicie, bo nie napisane jaką ma rolę XD ) który uwolnił się od ciśnienia psychicznego. Przecież teraz wyrządzi mniej zła w oficjalnej wersji niż udając, że wszystko w sutannie a raczej pod nią jest w porządku. W mojej ocenie w tym przypadku zyskały dwie a nawet trzy strony kościół, były ksiądz, społeczeństwo czyli wierni oraz chłopczyca byłego księdza. Jak dla mnie odważna postawa godna pochwały. U mnie ma większy szacun kiedy już wiem a on zrezygnował niż gdybym nie wiedział a on ściemniał dalej.
  Jednocześnie pokazane jak ułomny jest system weryfikacji podczas zdobywania wykształcenia duchownych. Przecież mają świetnie rozwiniętą socjotechnikę, psychologię i marketing Leadów B2B :-) a nie potrafią lub nie chcą odsiać plew od ziarna ....bo tak wygodniej (było) ?

  Tyle tylko że się zgodziłeś. Napisałem że ruch LGBT zyskał na tej "wojence" i ty także to stwierdzasz. Zyskują człowieka - Kościół traci księdza. Sytuacja oczywiście jak najbardziej zdrowa. Nie interesuje się jakie wymagania trzeba mieć by być księdzem ale mają zakaz bycia gejami skoro i tak żyją w celibacie?
  p.s. Społeczeństwo to nie to samo co wierni ale wierni są częścią społeczeństwa .

 • 13oddział 12 sie
  Vivaldi napisał/a:

  zarówno Ci księża o złym dotyku jak i ludzie którzy żyją takimi wydarzeniami rozbiją sobie głowę o polski monolit wiary. Nawet na podstawie samej historii Polski powinni brać poprawkę na jednoczenie w chwili kiedy gra się naszą wiarą. Już niejeden kraj i człowiek rozwalił sobie pięści a później łeb jak zaczął grać u nas wiarą zarówno w nas jako chrześcijan jak i w nas/nasz KK.
  http://telewizjarepublika.pl/soros-bedzie-wspieral-akcje-lgbt-pod-patronatem-min-tygodnika-powszechnego,37622.html
  kto straci na tej próbie namieszania w głowach? Obecnie najbardziej stracą LGBT. Podjęli temat nie widząc całości. Szkoda, że nie widzą że są pachołkami w tej gierce do tego beznadziejnie prowadzonej, bo wizerunkowo wykreowali się jako agresorzy np. w zdobywaniu Jasnej Góry. Doprowadzili do tego, że spora część z drugiej strony kibicuje kibolom. Dziwna sytuacja ale jeśli to jedyne wyjście......ciekawe kiedy ludzie LGBT się zorientują.
  Kiedyś napisałem zdanie w temacie imigrantów: "obyśmy nie musieli dziękować narodowcom kiedy rządy będą miały związane ręce poprawnością polityczną" nie przewidziałem tego, że może nastąpić sytuacja kiedy będą nas ratować przed nami samymi w naszym kraju. Tak to jest jak się myśli nie głową a główką......

  Pozwole się nie zgodzić.
  1) Kościół dużo stracił na tym filmie, myślę że nawet nie samym filmem a reakcją na niego. Wypowiedzi hierarchów czy polityków tak buńczuczne i powiedzmy sobie ohydne to po prostu strzał w stopę. Nie żal mi ich bo sami sobie na to zasłużyli (bez tajemnego "wsparcia" masonów, Żydów , lewactwa czy choćby Marsjan).
  2) Soros to musi mieć naprawdę kupę niepotrzebnej kasy- sponsoruje wszystkich. W kwesti pieniędzy- jak antysystemowcy z Kukiz biorą kasę od państwa jest ok, jak antyuniowcy biorą kasę od wrednej uni jest ok. Nawet Ojciec z Torunia dotacje od Uni może brać. Niech sobie każdy do własnej kieszeni patrzy.
  3) LGBT zyskuje moim zdaniem- kiedy mialiśmy aż taki zalew wiadomości i dyskusji na ten temat ?
  4) W temacie inigrantów- patriotycznym kibolom nie przeszkadzało to przemycać inigrantów, ot biznes to biznes. Pułkownik Polko powiedział kiedyś że kibole jako pierwsi w razie wojny poszliby walczyć z przeciwnikiem. Nie wziął pod uwagę jednego - gdyby żołnierze wroga potrzebowali narkotyków przeciwnik szybko zmieniłby się w konsumenta.Idee są dla takich ludzi fajne jeżeli są opłacalne.

  2
 • 13oddział 21 maj
  bono napisał/a:

  Tu zgoda, jeżeli w Słupsku działała grupa pedofilii podobna w zasięgu do działalności Kurii, to rzeczywiście Biedroń ma za uszami że współuczestniczył w procederze, krył fakty i zacierał ślady.

  Jeżeli jeszcze zabrał za sobą pedofila do swojej partii i pokazuje się z nim publicznie, oj to kawał s.rwysyna z tego Biedronia.
  Jestem za karą więzienia, pozbawienia go funkcji publicznych i wyrzucenia z partii.
  A jeżeli go przesunął ze Słupskiego oddziału partii i ukrył go np. w Olsztyńskim oddziale partii, to musi być ukarany a partia zdelegalizowana.

  Nie ma wyjątku dla żadnego ugrupowania, czy to polityczne czy religijne.
  Na niekorzyść religijnego przemawiają święcenia, których nie mają pracownicy świeccy, a więc nie składają przysięgi czystości. Stąd pracownicy świeccy mają tylko jedno sito- organy ścigania.
  Funkcjonariusze kościoła, mają dwa sita - organy ścigania, przed którymi udaje się im w większości ukryć i sąd kościelny, przed którym się nie ukryją, ale działa jak sąd koleżeński w korporacjach, czyli przymyka oczy.

  Otóż tak : 1) Delegalizacja- żadna legalna partia, organizacja czy związek wyznaniowy nie powinna być nigdy delegalizowana bo nie ma czegoś takiego jak odpowiedzialność zbiorowa. Ktoś chce być w legalnej organizacji a jest uczciwy to dlaczego ma cierpieć za przestępców ? 2) Przysięga czystości - czy po niej dostaje się jakieś super moce chroniące przed "złem tego świata" czy raczej to deklaracja świadomego wyboru dorosłego mężczyzny ? 3) Co to te sądy kościelne ? Wewnętrzna organizacja Kościoła która stoi ponad prawem ? Co mnie obchodzi że pozbawią kogoś kapłaństwa, rzucą klątwę czy przeniosą na parafię na Antarktydę? To tak jakby uczeń okradający staruszki miał obniżoną oceną z zachowania. Takie wyroki zupełnie nie mają znaczenia.

  1
 • 13oddział 15 maj
  Vivaldi napisał/a:

  Ty chcesz kogoś uczyć? Oplułem monitor ze śmiechu....ścierasz.

  O tym własnie mówiłem, sedno leży w tuszowaniu a nie wiem po co jeden czy drugi pozorant nie wytrzymał i w tym wątku i wmieszał politykę zatem dostał ripostę. Co ciekawe tak jak laicy najczęściej tutaj cytują biblię tak pozoranci wiary chcą rozpieprzać cały kościół. Niech się to skończy łapaniem, osądzaniem, dymisjami hierarchów byleby dążyć do wymycia brudu. Prawdopodobnie będzie trzeba jak zwykle zacząć od początku byleby nie pozorami tylko nie rozumiem tutaj tych ludzi którzy mają najmniej do udowodnienia co do wiary i najmniej wiary w sobie a najgłośniej krzyczą aby kamień na kamieniu nie pozostał z naszego społeczeństwa katolickiego. Bono w tych swoich wymiocinach...yyy...sorry .... wypocinach przechodzi już sam siebie, chyba myśli że grunt do zaorania znalazł - to się przeliczy, chwasty może wyrwać, nawet pomogę ale z orką musi się wstrzymać albo zacząć od siebie i tez pomogę, mogę mu nawet homonto założyć.

  Mnie nie interesuje kościół, meczet , cerkiew ani wiara bo to sprawa prywatna każdego z nas (ja jestem akuratnie ateistą). Jak wierzący katolicy chcą rozwalać swój kościół ich sprawa czy się licytować kto tam jest lepszym chrześcijaninem- ich sprawa. Ale jak słyszę o tuszowaniu tych gwałtów, bez karności sprawców a następnie słyszę ze hierarcha mówi że "nie ogląda byle czego", następny ze winne jest społeczeństwo i zgniły Zachód, potem SB, a tak w ogóle to więcej pedofili jest wśród murarzy, ślusarz i kto tam jeszcze wie gdzie no to sorry ale czy są to poważni ludzie czy biorą tylko resztę za bandę idiotów?

  5
 • 13oddział 15 maj

  Może dzięki takim reportażom nie tylko dorwie się tych bydlaków ale i reszcie gangu się pokarze że krycie pedofili to także zbrodnia przeciwko społeczeństwu. A komentarze i odwracanie kota ogonem (hierarchów kościoła , polityków i reszty) są tak bezczelne i ohydne że aż się noż w kieszeni otwiera.

  4

Przy „Matce Miłościwej” dokonywały się cuda i uzdrowienia.Obraz stał się znany niemal w całym kraju

 • 13oddział 17 sie

  Sorry ale majsterku co to oznacza ? : "Uzdrowiła nie jednego zgładzonego czlowieka"

  8 2

Proboszczowi nie podoba się mural z kogutem. Symbolizuje wieś, czy nawiązuje do ideologii LGBT?

 • 13oddział 15 sie

  Ci tropiciele spisków wszelakich stają się już niebezpiecznie powszedni. Na szczęście liczba wpisów pod tym artykułem napawa optymizmem.

  28 6

75 rocznica Powstania Warszawskiego: Mały Powstaniec

 • 13oddział 10 sie

  Dzieci biorące udział w jakichkolwiek wojnach to wstyd i hańba dla dorosłych.

  1

Co powie Ryba która psuje się od ogona?

 • 13oddział 29 lip
  bono napisał/a:

  Może myślą ekonomicznie o tanim państwie.
  Zamiast Sejmu - Konferencja Episkopatu Polski,
  zamiast Kaczyńskiego -Rydzyk,
  zamiast wojewodów- biskup,
  zamiast gmin - parafie.
  Nie wiem tylko jak pomysł z prezydentem, może Prymas Polski,
  i kogo by Rydzyk powołał na premiera?

  Ciekawe rozwiązanie. Niestety Kościół musiałby chociaż jakąś drogę od czasu do czasu wyremontować (czyli nie tylko brać tylko czasem coś dać). Co moim zdaniem się im po prostu nie opłaca. Rozmawiałem ostatnio z gościem który twierdził że religia (czy raczej religie) to najlepszy interes- obiecują coś w zamian za korzyści po śmierci. zero reklamacji. Nie miałem kontrargumentu.

  3 1

Rozliczenia_Sądy_Pozwy_Polityczne

 • 13oddział 27 lip

  Wyroki skazujące polityków (chodzi mi o procesy karne) są naprawdę rzadkie . Oczywiście opozycja (jaka by nie była) zawsze chce przed wyborami wsadzać każdy rząd do paki za afery, po wyborach nie wsadza nikogo. Nie chodzi o to że polityk jest jedną z najuczciwszych profesji na świecie,-wręcz przeciwnie. System moim zdaniem polega na podziale klasowym społeczeństwa. Klasy są dwie - Pierwsza rządzi i posiada duże pieniądze, druga to klasa pracująca. Pierwsza trzyma się razem i dzięki władzy i pieniądzom po prostu nie odwiedza więzień (chyba że z wizytacją lub niezwykle na krótko) . Człowieka z klasy pracującej łatwiej jest wsadzić . Jak mawia stare przysłowie - K....a , k...wie łba nie urwie.

  5

Od września podwyżki dla nauczycieli. Ile będą zarabiać?

 • 13oddział 13 lip

  Czyli jest ale jednak nie ma (widocznie nikomu jest nie potrzebna skoro magiczny "rynek " jej nie stworzył). W ogóle wmawianie ludziom że "nie ma alternatywy" albo złe publiczne , albo dobre prywatne jest słabe. Chory jest system który z nauczyciela robi pracownika z fabryki- ma realizować normy i tyle. A że przeważnie normy są napięte własnej "wiedzy" już nie starcza przekazać. Decentralizacja moim zdaniem to dobry krok - To nauczyciel powinien wybierać czy np. "Pan Tadeusz " będzie lekturą czy "1984" Orwella. Nauczyciel w moim mniemaniu to nie człowiek który wbija niepotrzebną wiedzę (nie mam tu na myśli podstaw - czytanie pisanie, liczenie itd) ale ktoś kto nie odpowiada na pytania ale zadaje takie pytania że dzieciaki same poszukują odpowiedzi. Sztywnym programem czy to prywatnym czy publicznym tego nie osiągniemy. Co do podwyżek - dane mi było chodzić do szkoły i gdy w jednej klasie na 30 dzieciaków trafiło by mi się z trzech takich jak ja to nie chciałbym wykonywać tego zawodu nawet za pensję posła (ok. 10 tys na rękę - bez wliczenia dodatków, premii i przywileji)

  3 6
 • 13oddział 11 lip

  Jest w Myślenicach prywatna szkoła. Dlaczego nie ma więcej ?- pewnie ten rynek co nie znosi pustki jest za drogi na zwykła kieszeń uczciwie pracującego rodzica. Szkolnictwo już dawno jest fikcją. Ot takie fabryki gdzie nauczyciel przychodzi robi program , idzie do domu. Uczeń - przychodzi, kuje na pamięć , kombinuje, zdaje i kończy szkołę. Nauczyciele (ogólnie szkoła) powinni mieć większa autonomię co do programu. Teraz jest tak że zmienia się minister i cyk nowe podręczniki , nowy program albo i kolejna reforma.
  p.s. Szkoły prywatne też sa podporządkowane rządowym programom.

  9 2

Sytuacja tak normalna że aż niezwykła.

 • 13oddział 29 cze

  Widzisz - Ty twierdzisz że każdy powinien decydować sam o swoim losie (także tym w pracy) i psioczysz na związki zawodowe gdy jednak przywołuje stowarzyszenia pracodawców (które mogą np. potajemnie dyktować ceny albo już jawnie wpływają na sytuacje pracowników) nie odnosisz się do tego zupełnie . Ty twierdzisz że "każdy sobie rzepkę skrobie" ja twierdze ze żyjemy w społeczeństwie - wspólnie pracujemy, wspólnie sie uczymy w szkołach, wspólnie mieszkamy w danych miejscowościach i moim zdaniem wspólnie też mamy prawo podejmować decyzje co do otaczającej nas rzeczywistości (a nie tylko politycy, urzędnicy czy dyrektorzy).
  Urlopy- W historii nie ma "co by było gdyby" ona się już wydarzyła. Czy gdyby nie wojsko USA korzystalibyśmy z neta ? Czy gdyby nie Kopernik ktoś inny by wpadł na to że Ziemia obraca się wokół Słońca ? Tego się nie dowiesz . Wiadomo jednak że większość praw pracowniczych które dziś są normą wywalczyli robotnicy z organizacji pracowniczych.
  Chile- To był cytat dlatego jest w cudzysłowie. Skoro na 18 mln obywateli - 11 mln jest zadłużonych (czyli pewnie większość dorosłych) i zapewne są to kredyty konsumpcyjne to po prostu nie zadłużone jest państwo a obywatele. Jeżeli nie mogą spłacać kredytów w każdym momencie to może walnąć i mamy Argentynę. Z drugiej strony masz Skandynawię- państwo jest wszędzie, socjal, duże podatki i dobrobyt. Te kraje mają jednak coś czego u nas nie ma - naturalne surowce (Chile dosłownie siedzi na miedzi). Oczywiście są kraje gdzie są i surowce i kapitalizm i to się nie sprawdza (Rosja, RPA itd). Nie ma reguły- co się sprawdza w jednym kraju nie koniecznie sprawdzi się w drugim. Nie zgodzę sie jednak że "dla kapitalizmu nie ma alternatywy" bo to stare hasło powinno skończyć jak jej autorka.
  Składki w związkach zawodowych zawsze są obowiązkowe , nie obowiązkowe jest członkostwo.

  1 2
 • 13oddział 28 cze

  Czytasz ale ze zrozumieniem to już kiepsko (albo udajesz , albo jesteś z tych osób co podchodzą do dyskusji "wiem lepiej od ciebie kim jesteś"). Więc zacznijmy od początku- Ty mnie utrzymujesz , ja pracując na etacie składek nie płacę. Ciekawa teoria. Pisałem o tym że czy na etat czy na czarno stawka jest taka sama - ty twierdzisz że gdyby nie składki zarabiałoby się więcej o te pieniądze mi chodzi (nie płacisz składek a wypłatę masz taką samą).
  Urlop- ja w sumie mam tak że dogaduje sie z chłopakami z brygady i czasem przed lub w trakcie urlopu dowiaduje się szef. Jeden warunek- może na urlopie być tylko jeden z nas, potem następny itd. A skoro korzystasz już z tego dobrodziejstwa to nie przyszło ci na myśl skąd się wzięły urlopy dla pracowników ? Może złe związki zawodowe ?
  "Jako anarchista sam powinieneś popierać kraj w którym trwa wojna domowa mają na celu obalenie władzy" A to dobre a czym chcą ją zastąpić wielcy obalatorzy- swoją władzą.
  Bardziej byłbym skłonny do Kurdów w Syrri i ich teori "bezpaństowości" a tam tez trwa wojna.
  Chile- W Argentynie to się nie sprawdziło. A taki kwiatek znalazłem - "Wynagrodzenia w Chile są stosunkowo niskie (połowa pracujących zarabia ok. 555 dol. miesięcznie), a rozpiętość dochodów – mimo że nieco się zmniejszyła w ostatnich latach – jedna z najwyższych na świecie. Zdaniem Marca Kremermana, ekonomisty z wyspecjalizowanej w sprawach pracy Fundación Sol, kredyty ma 11,3 mln spośród 18,5 mln Chilijczyków. Wielu nie jest w stanie spłacić zadłużenia."
  Płaca minimalna. Zauważ że zawsze jest płacz- podwyższymy będą zwolnienia i tragedia. Podwyższają i ... brakuje pracowników. Ponoć nawet podwyższenie napędza konsumpcję . To że jest regulowana przez państwo mi sie nie podoba. powinna być branżowa np. Związek zawodowy cukierników ustala- nie będziemy robić poniżej 3.000 i żaden cukiernik poniżej nie będzie robił. Ciekawy jest i skłaniam się ku niemu model Islandzki gdzie to związki zawodowe (ze składkach swych członków) wypłacają urlopy, macierzyńskie, emerytury itd. Co by ci pewnie pasowało.

  1 1
 • 13oddział 27 cze

  Nie wiem kto ci takich mitów do łba natłukł.
  "A więc to przez Was zabierają mi prawię połowę wypłaty, na zasiłki, emerytury, ubezpieczenia dla ludzi, którzy nie są w stanie sami o siebie zadbać. To przez Was nie mogę dysponować swoim urlopem jak chcę i podpisywać umów jakie chcę, to przez Was wypłaty są tak niskie. Na prawdę masz się czym chwalić." -

  w teorii tak. W rzeczywistości jednak - nie zawsze. Weźmy mój przykład z budowlanki czy na czarno czy na etacie stawka ta sama. Na śmieciówce czy na etacie stawka podobna . Gdzie te mityczne pieniądze ? Może w agencjach pracy ? (no ci nikogo nie okradają przecież) . Możesz dysponować swoim urlopem- piszesz prośbę i tak dysponujesz że ci pracodawca wyznacza termin.

  "Marzę o tym, abym mógł podpisać umowę jaką chcę, co do urlopów, ubezpieczeń, dogadywać się z pracodawcą, bez narzuconych wymogów, chciałbym móc nie płacić składek z których utrzymywani są nieudacznicy, którzy przez całe życie nie będą w stanie odłożyć na swoją emeryturę jeśli ktoś nie wyrwie im tych pieniędzy siłą. "

  Rób na czarno bo warto spełniać swoje marzenia.

  "Nie lubię takiego socjalistycznego podejścia jak Twoje, jeśli Ci się to podoba, przejedź się do Wenezueli, zobaczysz do czego doprowadza takie ingerowanie państwa w rynek i polityka państwa opiekuńczego."

  Nie jestem socjalistą a anarchistą. Tobie proponuje Somalię- wolny rynek jak się patrzy.

  "Pisałeś o pracy minimalnej, twierdzisz że to coś dobrego? Po co taki dziwny twór, wypłata powinna być taka, jaką wynegocjuje pracownik z pracodawcą. Nie widzisz oczywistych wad rozdawnictwa, nie zauważasz, że żeby komuś dać, komuś trzeba jeszcze więcej odebrać.
  Pieniądz sam w sobie nie ma żadnej wartości, wartość nadaje mu wytworzone dobro, dlatego tak w uproszczeniu jeśli podnosisz minimalne wynagrodzenie i za tą wypłatę ktoś wytworzy tyle samo dóbr co przed podwyżką, to faktycznie "numerek" na koncie będzie większy, ale wartość pieniądza spadnie i za tą wypłatę kupi jeszcze mniej niż przed podwyżką. "

  Co ma płaca minimalna do rozdawnictwa ? W jaki sposób "ktoś " ją rozdaje ? (oprócz tego że od niej ustala się wysokość zasiłków ) Twierdzisz że na podwyżki wpływa głównie płaca minimalna. A wysokość surowców do twojego "dobra" , bankructwo banku, wzrost podatków, ceny ropy, warunki pogodowe (np. w rolnictwie), kataklizmy, podwyżki cła, choroby zwierząt..... itd.itd. Wojna gdzieś niedaleko lub wielka powódź może spowodować więcej podwyżek niż podwyższenie płacy minimalnej chocby o 1.000 zł. Bo ekonomia to nic innego jak teoretyczne wróżenie z fusów.

  2
 • 13oddział 27 cze

  Ostro. Pospisujesz umowę o prace i pracujesz 8 godzin dziennie. Przychodzi facio i prosi byś pracował (a) dzisiaj cztery godziny więcej (tzw. nadgodzinny , lepiej płatne)- zgadzasz się, facio przychodzi na drugi dzień- również się zgadzasz. Facio przychodzi na trzeci dzień - ty się nie zgadzasz idziesz do domu. BO : NADGODZINY NIE SĄ PRZYMUSOWE I NIE WLICZAJĄ SIE DO TWOJEJ UMOWY O PRACĘ. Czy tak trudno to zrozumieć ? Dlaczego zamiast wyzyskiwać pracowników szef nie może zatrudnić więcej pracowników ? Tak twierdzę ze związki zawodowe oraz inne organizacje pracownicze są potrzebne. Ponieważ - płatne urlopy, ubezpieczenie zdrowotne, macierzyńskie, ośmiogosdzinny czas pracy, emerytury ,zasiłki dla bezrobotnych (w naszym kraju to akurat śmieszne kwoty), to że dzieci nasze nie muszą chodzić do pracy , płaca minimalna, umowy na etat, ogólnie większość praw pracowniczych i parę innych "szczegółów". Nikt nam tego nie dał za darmo. O to walczyli, gnili we więzieniach, byli prześladowani i często ginęli robotnicy na całym świecie przez naprawdę długi czas. Nie wiem skąd bierzesz te bajki o związkach które doprowadziły do bankructwa biednego przedsiębiorcę. Może choć jeden przykład ? Związki zawodowe tworzą ludzie i są jak ludzie jedne dobre drugie kiepskie ale bardzo potrzebne. No i bardzo często mitologizowane (a to nieraz nawet dobrze dla nieuczciwego szefcia).

  3 2
 • 13oddział 26 cze

  Z tego co mi wiadomo w Polsce obowiązuje nadal 8 godzinny dzień pracy. Musieliśmy czytać jakiś inny artykuł bo nijak nie mogę się doczytać że się zgodzili na kolejny dzień nadgodziny. tzn. zgodzili się w jeden dzień, w drugi a trzeciego odmówili . Niech zwalnia i porobi sobie uczciwie sam , cóż mu przeszkadza zostać pracownikiem skoro to takie super. Nie każdy dba o siebie bo nie żyjemy na bezludnych wyspach tylko w społeczeństwie. Związki zawodowe są złe- kongregacje kupieckie czy stowarzyszenia pracodawców to już nie .

  5 1
 • 13oddział 24 cze

  Nie bardzo widziałem gdzie to wlepić więc lepie tu. Może to jest sposób na kolejne podwyższanie norm i nadgodzin a nie kolejna zmiana pracy ? https://egarwolin.pl/artykul/pracownicy-avon-odmowili/705656?fbclid=IwAR2_FiCILCrQQp_T49TZuzy8BfCydFcCOPw4PeJyS9pnX6Vxb0TFAKDrL18

  3 5

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019: Kto został Europosłem z Małopolski?

 • 13oddział 27 maj

  Dostaliście kiełbasę wyborczą i zupę teraz drodzy rodacy pocałujcie nas w d...ę.

  74 35

Andrzej Duda: Dziękuję Wam myśleniczanie, że tacy jesteście. Niezłomni i odważni w polskich sprawach

 • 13oddział 15 maj

  Mi to przypomina przemówienie Trumpa- pochwalił waleczność, bohaterskie czyny sprzed lat i ..... w sumie tyle. Taka gadka dla gadki. Co wynikło z tego przyjazdu ? przekonani są i tak przekonani , przeciwnicy przeciwnie. Jedyny plus że samochód BORowcy nie rozwalili albo meczu nie przerwali jak helikopter lądował.

  65 19