Myślenice: Wiadukt w tym miejscu chcą budować 22 firmy

 • 3 mar 2016

  Ktoś chce wybudować wiadukt i kładkę tymczasową, którą później rozbierze za 5,8 mln, a w Jaworniku samą kładkę wybudowano za 7,5 mln... To trzeba było może lepiej przy okazji jeszcze wiadukt w Jarowniku zrobić, bo i tak by było taniej :)

  35 2

Stróża: Pieszy zginął na zakopiance

 • 11 gru 2014

  Ja się pytam kto zapłaci za nerwy kierowcy audi i być może traume, że zabił człowieka?

  Kto zapłaci za uszkodzenia powstałe na samochodzie? Takich kaskaderów jak w Stróży, czy na "Tarnówce" policja powinna karać, karać i jeszcze raz karać maksymalnymi mandatami. Nie dość, że cierpią ich rodziny, to jeszcze inni niewinni ludzie.

  Jeśli wina jest kierowcy, to sąd, więzienie, utrata prawa jazdy, a taki baran przechodzi w miejscu gdzie auta mogą jechać 90...

  78 8

Wstępne wyniki: Burmistrzem Myślenic Maciej Ostrowski. Radnymi w gminie Myślenice zostali...

 • 18 lis 2014

  To może w punktach, będzie bardziej czytelnie:

  - Określeniem "nie mieliśmy zarabia" sam się ośmieszasz pokazując jak mało jesteś w stanie pojąć, ale może jednak dyskusja na argumenty. To, że napiszesz mi, że się ośmieszam, czy ja Tobie że jesteś kretynem zbyt wiele do dyskusji nie wniesie.
  - Zarabie owszem było, ale bez ścieżki rowerowo biegowej aż do Osieczan, bez ładnej alejki od mostu do mostu wiszącego, bez placu zabaw w częsci od strony ul. Piłsudskiego, bez skate parku, porządnych kortów tenisowych itd. Bardzo dużo zmian przez ostatnią dekadę. Nie wierzę, że ich nie widzisz.
  - "Śmiem twierdzić że w tamtych czasach na zarabiu było więcej turystów z racji kąpieliska." Czy Ty bywasz na zarabiu w lecie? Jeśli tylko jest pogoda, to parking przy ul Parkowej jest pełny. (KR, KWI, KRA), wiem bo widziałem. Jeśli nie ma ładnej pogody, nie ma turystów. Taki mamy klimat.
  - Raba wylewa i niszczy Zarabie. Tu się zgodzę. Nie mam wiedzy jakie to są koszty i co zostało zrobione, a co nie. Nie mniej bardzo bym chciał, żeby zrobiono raz, a porządnie zabezpieczenie przed zalewaniem, bo od 1997 permanentnie co 2-3 lata Raba wylewa i niszczy wcześniejsze drogie inwestycje.
  - "Jakoś od ostatniej powodzi nie widzę żadnej modernizacji ani placów zabaw ani boisk sportowych" są dwa duże ładne place zabaw na zarabiu. Od strony ul Piłsudskiego i przy ul. Parkowej. Jeśli powódź ich nie zniszczyła i po wysprzataniu są ok, to po co je remontować, jeśli mają może 2 lata od poprzedniego remontu?
  - Interesuje się trochę piłką i często czytając różne felietony o Wiśle widzę, że dziennikarz pisze: na treningu w bazie szkoleniowej w Myślenicach.... Inwestycja ta przyciąga dziennikarzy i kibiców, którzy chcą zobaczyć treningi ich zespołu. Dla wielu spotkanie np Głowackiego, czy Brożka to atrakcja. Nie uważam, że jest to jakiś super wielki impuls dla turystyki, jednak raczej pomaga, niż szkodzi. A jeśli Wisła za dzierżawe będzie pokrywała koszt kredytu, to nie widzę tu nic złego, wręcz przeciwnie docelowo może ta inwestycja przynieść spory zysk. Może nie jutro, ale za jakiś czas
  - "Proszę nie wspominaj o budowie dróg parkingów " powiedz to ludziom na osiedlach, jak mało potrzebne były te parkingi...
  - Byłą modernizacja wodociągów, podniosło jakość i normalne jest, że trzeba za to zapłacić. Nie ma nic za darmo. Wolę czystszą wodę jednak. Chcesz jeździć nowym mercedesem, a nie starym uno - niestety musisz za to zapłacić
  - Kwestia placu targowego, akurat jak jest poniedziałek, to przejechać po K.Wielkiego wystarczy, by zobaczyć jak jest zakorkowane. Wcześniej tak zakorkowane było miasto w każdy poniedziałek i piątek. Dla mnie lepiej, że jest plac na dolnym, niż w centrum. Wygodniej jest podjechać autem i zaparkować tam, niż przy starym placu. Oczywiście dla starszych ludzi, jest to mniej wygodne i podejrzewam, że obrót spadł. Coś za coś. Są plusy, są minusy. (ja je widzę, Ty widzisz tylko minusy)
  - Mogę sie po panu Ostrowskich spodziewać, że będzie burmistrzem przez całą kadencję i będzie dbał o to miasto. Tak jak do tej pory. Ja jestem zadowolony z tego jak to miasto się zmieniło przez ostatnie 10 lat i bardzo mi się tu podoba. Dużo zostało zrobione, ale Ty znowu oczywiście tego nie widzisz. Nie widzisz hali gdzie można pograć, placy zabaw dla dzieciaków, boisk przy szkołach na zupełnie innym poziomie, niż gdy ja chodziłem do szkoły, chodników w okolicach....
  - Piszę o kontrkandydacie, że nie był nigdy burmistrzem i nie wiem, czy chciął by być. Może został by na rok, podjął pare decyzji i wystartował do sejmu? Śledząc jego karierę widać, że skacze ze stołka na stołek. Nie przedstawił realnego planu dla Myślenic, tylko oparł się na krytyce aktualnej władzy. Krytykować można każdego i za wszysztko.
  - Osądziłem go w wyborach. Każdy osądził swoim rozumem zakreślając krzyżyk przy nazwisku. Takie prawo wyborcy.
  - Nie przekręcaj moich słów o inwestycjach! W odpowiedzi na krytykę inwestycji zapytałem, czy Szlachetka by nie inwestował, skoro mamy deficyt.
  - "Tylko głupiec zadłuża się ponad swoje możliwości finansowe. " Bardzo łądnie to ująłeś, nawet mogę się zgodzić, tylko to jest zwykły populistyczny cytat. Dźwignia finansowa pomaga w rozwoju i może być bardzo pomocna, a może być zabójcza. Ale zadłuża się Myślenice na inwestycje, a nie na zabawe. Dni Myślenic np zostały skrócone do 2 dni, a Sylwestra na rynku praktycznie nie ma. To pewnie też błąd Ostrowskiego, który zaraz wytkniesz, ale jak by były te imprezy, to powiedział byś, że zadłuża sie na głupoty.

  11 11
 • 17 lis 2014

  W wyborach samorządowych, to większe znaczenie ma osoba, a nie partia. Mnie np bliżej do PiS niż do PO, a głosowałem na pana Ostrowskiego, bo wg mnie jest lepszym kandydatem.

  12 11
 • 17 lis 2014

  Dudek i jarekk

  Powiem szczerze w większości się zgadzam z tym co piszecie. Nie ma idealnego kandydata. I można przegiąć w każdej materii, ale to co zostało zauważone. Nie ma ŻADNEJ, powtarzam ŻADNEJ gwarancji, że Szlachetka był by lepszy, nie zatrudniał by i nie zadłużał dalej. Bo każdy kto dostanie władzę chce ją utrzymać. A nie robiąc żadnej inwestycji i tnąc koszty, to następnych wyborów by nie wygrał.

  Może od razu Szlachetka by tylu znajomych nie zatrunił, ale podejrzewam, że tamtych by nie zwolnił (zresztą, nie jestm zwolennikiem żeby zwalniać ludzi co nowy burmistrz będzie, bo jednak już nabyli jakieś doświadczenie), ale jednak próbował by pewnie wcisnąc swoich znajomych i znowu zwiększyło by to koszty miasta. Poza tym szanuje Ostrowskiego, że angażuje się w sprawy gminy i nie jest takim karierowiczem. Przecież jak miał tak duże poparcie społeczne mógł szukać już czegoś lepszego.

  Taki karierowicz jak Szlachetka wygrał by teraz wybory widząc, że ma duże poparcie, zobaczył by że w budżecie dziura i za rok wziął by udział (pewnie i tak weźmie) na Posła RP zostawiając Myślenice po roku rządzenia. Yyyy przepraszam, bo nie wiem czy dobrze "słyszałem", czy podobna sytuacja nie miała miejsca w gminie Pcim?

  19 13
 • 17 lis 2014

  No oczywiście, że my za to zapłacimy. A znasz jakieś gminy, gdzie chodniki burmistrz buduje ze swoich prywatnych pieniędzy? Może Ty byś chciał ze swoich budować.

  Ludzie.... no minimum zrozumienia. Nie każdy kredyt jest zły. Bierzesz kredyt na dom i spłacasz go 30 lat, ale przez ten czas mieszkałeś w nim, a nie płaciłeś komuś za najem.

  Na szczęscie ludzie coraz częściej potrafią myśleć racjonalnie i to rozumieją.

  Ponawiam pytanie do krytyków. Czy macie zapewnienie od Szlachetki, że przez całą kadencje będzie spłacał tylko te kredyty i nie zrobi żadnej inwestycji i zetnie wszystkie wydatki maksymalnie?

  A co do krytyków, że P. Ostrowki zatrudnia znajomych itp. Rozumiem, że Szlachetka żadnego znajomego by nie zatrudnił i Wy na miejscu burmistrza też byście żdnego kumpla nigdzie nie wkręcili. Kur** proszę nie bądzcie takimi hipokrytami :) Ci wszyscy co w kampanii pomagali teraz Szlachetce, a 4 lata temu Kielanowi robili to tylko i wyłącznie pro publico bono :)

  36 11
 • 17 lis 2014

  Podałeś te, które wszyscy znamy. Ale skoro możesz tak bez końca, to podaj jeszcze z 10 takich istotnych porażek Pana Macieja Ostrowskiego.

  Ja pragnę zauważyć, że mamy Zarabie, które ściaga bardzo dużo turystów, obiekty dla Wisły, które teoretycznie powinny się zwrócić (a też są na kredyt), dające prestiż naszemu miastu, boiska sportowe dla dzieci, place zabaw co chwilę modernizowane, nowe parkingi na osiedlach, basen, hale sportową (również małą salę w obiekcie na Zarabiu dla sekcji Judo) i wiele innych inwestycji. Ale oczywiście zaraz ktoś napisze, że to pewnie nie zasługa Pana Ostrowkiego, bo przecież była kasa z Uni itp. Polakom nigdy się nie dogodzi. A ja cieszę się, że P. Ostrowski wygrał. Idealny nie jest, ale jeżeli ktoś z Was uważa sie za idealnego, to bardzo szkoda, że nie startował w wyborach, bo w takim razie zmarnowałem swój głos.
  Wiem, czego można się po nim spodziewać, a jego kontrkandydat? Nie znam go, ale jeśli ktoś w krótkim okresie czasu jest V-ce wójtem Pcimia, radnym sejmiku i startuje do sejmiku i na BM, to zastanawiam się, czy ma jakiś konkretny plan, czy CV sobie nabija.

  A jeżeli ktoś podnosi argument o zadłużeniu miasta, to rozumiem że ma potwierdzenie od kontr kandydata, że ten by w Myślenicach przez najbliższe lata nic nie inwestował. Tak? No bo chyba proste, że skoro jesteśmy tak zadłużeni, to już nie może być żadnej inwestycji innej, niż na kredyt

  45 28

Myślenice: Kierowca audi wjechał w budynek starostwa

 • 5 wrz 2013
  masss napisał/a:

  OKOKI napisał/a:Pewnie chciał wysłać do piekła to całe towarzystwo ze starostwa tylko bomby zapomniał :-))))Ty to masz jakis problem chyba,
  Arabów w Polsce nie chcecie a tutaj wszyscy bomby nie wspomne o gościu co napisał że niestety starostwa był w innym pomieszczeniu, czy Was poje....? pytam sie już poważnie. Cała ta strona powinna iść do zamknięcia, bo piszą tutaj sami erudyci, którzy jak by przejęli władzę to byłoby wszystko bo teraz nie ma niczego. Wszystko wiedzący, wyśmiewający i bluzgający heh. A resztą im wtóruje plusując że szlag nie trafił władzy. eh szkoda tego czytać.

  To nie czytaj:):p

  14 11

Piłkarze Wisły Kraków będą trenować w Myślenicach?

 • 8 cze 2013

  W 100% się z Tobą zgadzam Dlaczego My podatnicy, mamy z własnego budżetu budować Wiśle boiska, na których pewnie przeciętny mieszkaniec nie będzie mógł pograć?
  Niech sobie bogacz Cupiał sam buduje swojemu klubowi, a nie żeruje na kasie gminnej. Jemu się odwidzi, a Myślenice zostaną z kredytem?

  12 5

Taksówki w Myślenicach

 • 4 mar 2013

  No niestety 2 razy próbowałem napisać, jednak wpisy zostały usunięte..... Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę napisać na priva, bo tu nie ma to sensu

  3 3
 • 1 mar 2013

  Ja osobiście mogę polecić taxi Jedna z tańszych taksówek jaką jechałem, dodatkowo miły gościu. Kilka razy zamawiałem kurs i zawsze był punktualnie. Pozytyw. Natomiast nie mogę polecić kilku cwaniaków, którzy mają opłatę 7 zł przy wsiadaniu i chyba 2.2zł za km. Dodatkowo droga do domu, to na około... na prawdę gratuluje...

  11 5

Drogi powiatu: Kierowcy nie panują nad samochodami

 • 8 lut 2013

  Najlepiej mówić, co kto umie, a co nie i kim kto nie jest. Z poślizgu nie tak łatwo wyjść, więc najlepiej robić wszystko, żeby w ten poślizg nie wpaść. Oto kilka prostych rad dla każdego na zimę:

  I uwaga przede wszystkim w zakrętach, na zaśnieżonej i oblodzonej drodze, czyli:
  Jedziesz w zakręcie to nie dodawaj gwałtownie gazu, nie redukuj gwałtownie biegu, żeby nie zerwać przyczepności kół napędzanych i absolutnie nie hamuj gwałtownie, najlepiej w ogóle nie. Zwolnić przed zakrętem, a sam zakręt przejeżdżać jak najbardziej płynnie równym łukiem.
  Dodatkowo przy śliskiej nawierzchni 100 % koncentracji i po prostu nie przesadzać z prędkością (co nie znaczy, żeby jechać 5km/h po lekko zaśnieżonej zakopiance, bo to też wpływa na bezpieczeństwo Twoje i innych)

  6 1

SKANDALICZNE zachowanie pracujących w Urzędzie Skarbowym w Myślenicach

 • 5 lut 2013

  Natomiast co do obsługi w US. Zdecydowanie zgadzam się z przedmówcami: Pani na NIP bardzo niemiła...wróć. Pani na NIP jest "chamska". Wybaczcie epitet, ale on odzwierciedla dokładnie jej zachowanie do petentów. Jest też pani na którymś ze środkowych okienek, gdzie wydają zaświadczenia o dochodach. (z tego co kojarzę, to nie jest tam tylko jedna i ta sama pracownica). Przychodzę kiedyś po południu, bo potrzebowałem bardzo pilnie to zaświadczenie. W całym urzędzie totalnie pusto. Praktycznie brak Petentów. Pani siedzi rozwalona na krześle i mówi: Proszę za złożyć to podanie, za tydzień do odbioru.
  - Przepraszam bardzo, a czy nie dało by się wcześniej, bo mi na prawdę bardzo zależy na czasie?
  - Nie!
  Mają takie terminy ktoś powie. Ok, ale ona na prawdę nic nie robiła i to ona jest dla nas, a nie my dla niej, jak już ktoś bardzo dobrze wspomniał wcześniej. Bo, gdy wcześniej potrzebowałem takie zaświadczenie a była akurat moja znajoma w US, to wydali mi je praktycznie od ręki...

  Nie zgodzę się natomiast z tym, że wszyscy są nie mili, ale pozwolę sobie podać tutaj kilka przykładów urzędów w Myślenicach.

  Pan w urzędzie skarbowym I piętro "Podatek od spadków i darowizn" Bardzo miły i pomocny człowiek. Widać, że szanuje ludzi.

  Pani na dzienniku podawczym, w sali obsługi klienta w UMiG - mała szczupła, czarne włosy - bardzo nie miła. Z pretensjami, że ktoś składa jakikolwiek wniosek. Obok niej na II stanowisku np inna pani, totalne jej przeciwieństwo. Miła, pomocna. Również taki młody pan na jednym z końcowych stanowisk, bardzo pomocny.

  Sąd w Myślenicach - Wydział ksiąg wieczystych, gruba pani, ok 50 lat. Prostactwo jakie wykazuje wobec Petentów woła o pomstę do nieba...

  8 2
 • 5 lut 2013

  Ja również chciałem się podzielić opinią na temat US w Myślenicach. Nie wiem czy jest to standard ogólnopolski, czy precedens, ale...
  Chciałem zapłacić podatek PCC za zakupiony samochód. Samochód nabyłem nazwijmy to za kwotę x. Dość okazyjna cena, ale również auto w stanie adekwatnym. Przedstawiam panu w okienku umowę kupna - sprzedaży, na co on do mnie. Ale podatek będzie wyższy od tej kwoty, bo my mamy widełki... Wartość podatku podniosła się może o 10%. Ale co istotne. Pan powiedział mi jaki jest dolny próg wartości mojego samochodu, wg ich cennika i... kazał mi na mojej deklaracji skreślić kwotę nabycia samochodu i wpisać tą, którą mi podaje. Czy uważacie, że to jest legalne? Ja oczywiście rozumiem, dlaczego podatek wyższy, że ludzie wpisywali na umowie kupna - sprzedaży 1 zł i od tego płacić chcieli podatek. Ale po 1 jeśli ja na prawdę kupiłem samochód za tą cenę, to dlaczego mam płacić więcej. A po 2 jeśli już jest tak, że tyle mam płacić, bo jak się okazuje pcc nie jest podatkiem od wartości zakupu, tylko widełek US, to dlaczego tego nie ma na formularzu? Tylko zmusza się mnie, żebym deklarował wyższą kwotę zakupu, skoro to jest kłamstwo.

  P.S Chociaż w moim przypadku US już raz na tym stracił. Kiedyś kupiłem samochód za 8 tys. a gdy sprzedawałem handlarzowi, to ten wpisał kwotę 10 tys zł. Było to tylko 3 miesiące po zakupie. I już się zmartwiłem, że zgodnie z prawem zapłacę teraz podatek dochodowy od tych 2 tysięcy. Na szczęście przypomniałem sobie, że i wtedy pan w okienku kazał mi wpisać cenę zakupu 11 tys.

  7 3

Trwa zimowa akcja urzędu skarbowego "Nie bądź jeleń, weź paragon"

 • 31 sty 2013
  mirekm napisał/a:

  marron napisał/a:Bądź jeleń,weź paragon,rząd potrzebuje pieniędzy na nagrody dla siebie,60mln sobie przyznali złodzieje.za kazdym razem kiedy nie bierzesz paragonu zarabia nieuczciwy sprzedawca ktory od tej kwoty nie odprowadza podatku a tracimy na tym wszyscy...

  Tylko jeśli ten "nieuczciwy" przedsiębiorca upadnie, bo podatki go wykończą, to zwolni ludzi i wtedy na tym kto straci? Państwo? My? Poczytaj trochę o nadmiernym fiskalizmie, do czego może doprowadzić gospodarkę. I policz ile ten "nieuczciwy" przedsiębiorca płaci łącznie podatków, zus-ów i innych opłat...

  12 1
 • 31 sty 2013

  Niestety muszę Cię zmartwić... Już dzisiaj płacimy "podatek od podatku" tylko nie wszyscy o tym wiedzą. Do ceny paliwa z rafineria jest doliczana akcyza (czyli podatek od dóbr luksusowych), a po dodaniu akcyzy i opłaty paliwowej od całości jest liczony podatek VAT...

  8

Lipnik: Pożar garażu. Spłonął samochód osobowy i ciągnik

 • 22 sty 2013

  Tragedia była by, gdyby komuś się coś stało. A tak tylko trochę pieniędzy, które może da się jakoś odzyskać. Kwestia ubezpieczenia, ewentualnie dochodzenia, czy jeśli to rzeczywiście samozapłon samochodu, czy można od producenta próbować egzekwować, bo przepraszam, ale że samochód staje w płomieniach, to nie jest coś normalnego.

  13 13
 • 22 sty 2013

  Po zdjęciu widzę, że to jest peugeot 307, a w nich były samozapłony, chyba błąd elektroniki... niestety....

  tutaj tez o tym jest napisane, ale dość ubogo...

  http://media.wp.pl/kat,1022939,wid,7428814,wiadomosc.html

  17 5

Myślenice: Kolejny płatny parking. Tym razem przy. ul. Słowackiego

 • 21 paź 2012

  Co do zostawiania samochodów na cały dzień i busikiem do Krakowa. Rozwiązanie bardzo proste i bardzo skuteczne. Wprowadzić obowiązek umieszczania zegarów (papierowych) za przednią szybą z godziną pozostawienia samochodu, oraz zastosowanie bezpłatnych parkingów np na 2 godziny:)

  7 4

Myślenice: Dwóch mężczyzn rannych w pożarze altanki

 • 12 paź 2010

  Jaka grupa krwi jest potrzebna?