Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska

 • 29 maj

  Opcjonalnie zawsze mógł być Lech Kaczyński lub Jan Paweł II, nic nowego.. nic specjalnego a szlaków modlitewnych jest tyle ile pomników w Polsce, na zawołanie i wg. potrzeb. Szkoda, że nad innymi tyle troski niema.

  49 29

Tak będzie wyglądać lokal na Górnym Jazie. Ma powstać w 2022 roku

 • 29 maj

  ale to nie jest obiekt użyteczności publicznej tylko prywatna inwestycja dzierżawcy, to o co takie halo? jak moją firmę zakładałem to o tym nie pisali... :)

  21 6

Czy ktoś otrzymał pieniądze z Tarczy Rządowej?

 • 28 maj

  Postojowe wypłacone, pożyczka z UP wypłacona (pierwsza tura), wiem, że postojowe wypłacają regularnie już za drugi miesiąc. Mało tego ale zawsze coś.

  3
 • 28 kwi

  pożyczka 21, postojowe kilka dni później - epuapem. Cisza.

  5 2

Straż miejska pilnuje wjazdu na Chełm. „Chcemy systematycznie eliminować przypadki łamania przepisów ruchu drogowego na tej drodze”

 • 28 maj

  Pamiętacie naczelne hasło Myślenic za czasów poprzedniej ekipy rządzącej, Myślenice miejscem aktywnego wypoczynku... no to teraz rozumiecie?! bo chyba nikt wcześniej nie rozumiał o co z tym chodzi :) a chodzi o ... chodzenie na Chełm!

  2 1

Polana Kudłacze: Zachód Słońca i widoki to powody dla których warto tu przyjść

 • 11 maj

  Skupmy się na ukształtowaniu terenu i proszę o konkrety.

  1
 • 10 maj

  Kiedyś zagłębiałem się w temat nazewnictwa naszego regionu Beskidów. Wychodzi na to, że generalnie ile mądrych tyle jest opcji. Finalnie wychodzi na to, że Beskidem Makowskim nas poczęstowano w literaturze i tak już zostało, co tez dziwi ponieważ pasmo jest Beskidu Wyspowego, i ani roślinnością, ani ukształtowaniem terenu ani w sumie niczym nie odbiega od reszty. Z pewnością jest bardziej "zapuszczoną częścią turystyczną" ale to przez lata celowego działania Nadleśnictwa Myślenice.
  Natomiast wg. autora Beskid średni, Myślenicki, to też autorska nieco forma, no taki kompleks jak Myślenic do Krakowa. Każdy coś chce mieć. Beskid średni Myślenicki, dobre :) porostu Makowski się tutaj zaczyna, wg. pewnej części teoretyków geografii.

  5
 • 9 maj

  Generalnie za parking od strony Pcimia się płaci, symbolicznie ale się płaci zwłaszcza w sezonie. Idealna trasa na rower, samochód można zostawić przy drodze po stronie Poręby i do góry szlakiem na Kudłacze.

  4

Nadleśnictwo Myślenice wprowadza zakaz wstępu do lasu

 • 22 mar

  Widze ze dalej jako społeczeństwo potrzebujemy knebla, kierowania i pokazywania palcem co robic aby cos zrobić.. w imie narodu, wiary i patriotyzmu. Wielu rządy pis odpowiadaja i pokazuja takie przypadki jak kampinowski park z wczoraj, jako zasadność decyzji. Lasy sa dla zwierzat, ludzi, roslinnosci, drzew..w lasach oddychaja ci ktorzy je kochaja, tam spotykamy nature i spokoj. Większość lasow nie widzi tych tłumów i Januszy polskiej maści. Dlatego zamykanie lasów i wrzucanie każdego miłośnika lasu, swiezego i powietrza czy aktywnego spedzania czasu, gór i natury do jednego worka z tym pospulstwem z kampinowskiego swiadczy tylko o tym ze władza nie wie co robi a z pewnoscia chce pokazac ze jest wladzą. Jestem przeciwny takim decyzjom ktore pomimo powyzszego przykladu uwazam za slabosc narodu i uleglosc do paniki medialnej oraz bezzasadne stosowanie wladztwa panstwowego. Ten wpis moglbym jeszcze przemyslec pod decyzja Gorczanskiego Parku, Mogielicy i Wyspowego, Babiej Gory ale Myslenice? co Nadlesnictwo Myslenice robi dla turystyki poza ..handlem drzewem? nic Co wy zamykacie? sposobnośc ukrycia kolejnych machloi z drzewem?. Jest to niezwykle leniwe nadleśnictwo dla turystyki zatem ta decyzja to nic innego jak lizanie odbytu wladzy.

  12 1

"Nie" dla rozwoju obserwatorium? Mimo niechęci radnych opiekun szuka pieniędzy na zakup teleskopu

 • 21 lut

  Nie rozumiecie sytuacji w kraju. Teraz stawia się krzyże, proponuję zwrócić się z inicjatywą do lokalnych parfii, tam już inwencji nie zabraknie a i fundusze się znajdą. Teleskop, a co niebo chcecie podglądać? bójcie się Boga za taką bezbożność.

  12 6

Radni chcą, aby tunel na Zakopiance nosił imię Generała Maczka

 • 12 lut

  Dokładnie JPII lub Kaczyński, krzyż na obu stronach tunelu i będzie cisza, spokój i polska jak się patrzy.

  14 3

Krzyż ma być widoczny z nowej Zakopianki. Postawili go w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II

 • 2 lut

  Zapomniałem dodać, nie da się edytować postu. Szkoda, że cechą charakterystyczną polskich katolików nie jest kawałek asfaltu, lub płyta chodnikowa, to byśmy mieli, drogi do nieba :)

  24 28
 • 2 lut

  Polacy się z tego chyba nigdy nie wyleczą.

  30 29

Który dostawca internetu?

 • 18 sty

  Cześć.
  Mam problem z toofiberem od kilku dni, w rotuerze pojawił się netis, czy u was też są problemy z tym dostawcą? internet nie działa od wczoraj.

  4 5

Konkursy UMiG - temat do dyskusji

 • 31 gru 2019

  Nic w tym ciekawego, od lat to samo, jak tak szukasz, to grzebnij bez uprzedzeń poza czasem z prawem i sprawiedliwością, jest wszystko na bip-ie.

  1 11

Mają jedyne takie obserwatorium w kraju, ale nie kupią do niego teleskopu

 • 14 gru 2019

  Nie opodal obserwatorium kiedyś była wieża widokowa. Szkoda, że zapuszczony temat. Miejsce ciekawe ale bez panoramy jaka mogłaby być na Gorce czy Wyspowy czy na same Tatry. Nasze tereny to same braki...

  16 2

Jarosław Szlachetka: Pierwszy rok? Mogę być z siebie zadowolony

 • 29 lis 2019

  Gdzie jest boisko sportowe na Zasani, bo miejsce na nie dalej jest?! Jak się zmieniła komunikacja miejska w Myślenicach, co z połączeniem do Krakowa? co z inwestycjami z turystykę? nic. To po co się pokazywać i chwalić niczym?!

  36 8

Piesi nie czują się tu bezpiecznie. Większość kierowców pędzi nawet setką

 • 10 lis 2019

  Generalnie, jesteś w błędzie, do zobaczenia w lusterku.

  7 20
 • 10 lis 2019

  Zaraz zejdzie na mnie larum poprawnych ale jest problem w mojej opinii. Po co Bóg stworzył ludzi i nogi?, aby za pomocą nich chodzili, zatem po co samochody? aby za ich pomocą jeździli! Po co komu samochód?, jeżeli za niedługo czas przemieszczenia się przez Osieczany będzie odbywał się w podobnym czasie jak na nogach, rowerem czy hulajnogą elektryczną (tak takie coś istnieje i jest całkiem popularne).!
  Kolejne ograniczenia, skretyniałe malowanie linii na wsi (osieczany - trzemeśnia) - i przykład - kiedy jedzie traktor bez tablic 20km/h i żaden poprawny kierowca nie śmie go wyprzedzić bo podwójna linia, kolejne ograniczenia i problemy - zatory i korki na wsi :)
  Ludzie, nie umiecie przechodzić przez drogę, nie wychodźcie na drogę. Dzieci pilnujcie, bo jakże od zarania dziejów, wypadki - jest to jakaś forma selekcji naturalnej.
  Nie zamierzam respektować przepisów, umiem jeździć i wiem do czego służą pedały w aucie, może za to zapłacę, ale uważam, że narzucanie wszystkiego wszystkim w imię poprawy ludzkiej głupoty jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na indoktrynacje władzy w społeczeństwo. Brakuje na pincet? szukacie kolejnych powodów aby nowoczesne bmw za nasze podatki stały wszędzie w powiecie?
  Chcecie ronda? nauczcie wszystkich tych, co robili prawko za kopertę korzystać z rond! wszystkie matki z dziećmi, starców i szeryfów drogowych i również budowlańców na prądzie - niech włączają kur. .. kierunkowskazy - wszystkie te kategorie jeżdżą jakby pierwszy raz to robili. Wyspy, przejścia - może kładkę w Osieczanach też by pasowało?!

  28 25

„Tu od kierowcy potrafisz dostać zje**, bo nie powiedziałeś, że chcesz wysiąść”. Mamy poziom przewozu osób jak na Ukrainie?

 • 30 paź 2019

  No przystanki już są, zatem może o to chodziło w kampanii - poprawa komunikacji - a jakże!, mają ludzie gdzieś stać i czekać na ... busa relacji nie wiadomej godziny, czasem kierunku, wyjątkowo na siedząco z pewnością z jakąś przygodą.

  21 4

Zainteresowanie rejsami przerosło oczekiwania organizatorów. Od teraz rezerwacja tylko przez internet

 • 11 wrz 2019

  Nasze samorządy zaskoczyłoby wiele rzeczy, jak dostęp do turystyki przy zbiorniku w Dobczycach, tak zorganizowanie cywilizowanego transportu pomiędzy Myślenicami a Krakowem, czy poprawienie atrakcji turystycznych na szlakach w Myślenickim nadleśnictwie. Szkoda, że zaskoczenia kosztują lata...

  15

Paweł Kukiz w Myślenicach środa 4 września g. 17:00

 • 8 wrz 2019

  Czy Kukiz jest jak Mikke - facet który nie umie skończyć? :)

  2

Są dopłaty do komunikacji autobusowej. Którędy pojadą obsługujące ją busy?

 • 3 wrz 2019

  Połączenie z Krakowem jest ogromnym problemem i narazie.. dużo się gada, obiecuje a ludzię nadal jak sardynki na stojąco w smrodzie i oparach alko. albo bus zabierze albo nie, jeden jedzie 30km/h, drugi 100km/h. Jedzie lub nie, zatrzyma się lub nie. Główne połączenie dla pracy, interesów, szkoły, turystyki dla Myślenic i .... tyle w temacie. Tylko bilety coraz droższe.

  33 1

Czy radni powierzą losy Miasta i Gminy Matce Boskiej Myślenickiej? Dzisiaj nadzwyczajna sesja

 • 19 sie 2019

  Oczywiście symbolika jest sprawą ważną, ale przy obecnej władzy, symbolika i wartości chrześcijańskie stają się źródłem władzy, decyzji, ideologi do działania co ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Obecny rząd zaciera linię pomiędzy symboliką a ideologią, zatem każde działanie tego typu, kiedy władza utożsamia się z partią której ideologia łączy się z tą "symboliką" jest w mojej opinii nie na miejscu.

  10