Zima 2023/24. Kto odśnieża drogi gminne i powiatowe?

 • 18 godz.

  strażacy osp, podobno teraz Szlachetka szykuje promesy z pługami do tych nowych aut, którymi chwailł się na fb.

  9 2

Józef Tomal: Zmieni się władza w Generalnej Dyrekcji i zaczną rozmawiać z ludźmi

 • 17 lis

  wątpię. Z powiatem przecież podobnie się rozmawia na temat inwestycji, dróg czy chodników. Decyzje o inwestycji biorą się z znikąd, tam gdzie trzeba to nie ma, tam gdzie są, to nie wiadomo co i dlaczego. Starosta organizuje spotkanie online z mieszkańcami, i co? pusto! bo wszyscy wiedzą, że nie ma, że są ważniejsze rzeczy, ludzie już nie chcą nawet pytać, bo szkoda czasu.
  Drogi w tym momencie w powiecie myślenickim są coraz bardziej zakorkowane, wysepka na wysepce, ograniczenia. Myślenice po południu, dzięki cudownej lokalizacji galerii stoi cała północ.
  Dzięki wymalowanym liniom po wsiach, wystarczy jeden traktor, który się wykoci o godzinie 16.20 aby zrobił zator na odcinku myślenice - trzemeśnia.
  Chodniki? wszędzie robi się chodnik z pasem dla rowerów a u nas po staremu, ale cieszmy się że jest.
  Zatem w mojej opinii zmiana Generalnej dyrekcji tak, obowiązkowo, ale zaczynać trzeba od zmian na szczeblu powiatowym, bo szanowne grono zwyczajnie wydaje się już lata temu wypaliło zawodowo i nie jest na bieżąco, a przede wszystkim tutaj wyśmiewany zarząd dróg powiatowych.

  27 18

Altana ze stołami i siedziskami, oznakowane trasy tak gmina Sułkowice otwiera się na turystów

 • 9 lis

  Można? można! a w Myślenicach jest, jak było, business i leśne dziadki. Brawo Sułkowice.

  3

Maciej Ostrowski i Józef Tomal bez mandatów poselskich. Czy kampania parlamentarna to rozgrzewka przed Wyborami Samorządowymi 2024?

 • 21 paź

  no tak, inną sprawą jest to, że pasowałoby generalnie obstawić w końcu kandydata i bez partyjnego i może chcącego coś zrobić a nie żądnego władzy. Każde wyjście tutaj jest odgrzewaniem kotleta.

  14 6

Nauczycielka plastyki z Wiśniowej wiceprezesem w PGNiG

 • 18 paź

  Po odprawie jaką otrzyma, długo nic nie będzie musiała robić. Poza tym, nauczycieli brakuje, zatem do emerytury dociągnie.

  8

praca w ALPHA Dobczyce

 • 12 paź
  adamos napisał/a:

  Znam tą narrację jestem głupi bo się nie znam na niczym (jako wyborca PIS) i jestem bezczelny bo cytuję post z 2012 roku. Pozdrawiam wszystkich najmądrzejszych w świecie wyborców PO

  To już twoja narracja. Ale tak, nie do końca rozumiem jak można głosować na PIS, no to już nie jest logika powszechnie znana.

  5 8
 • 12 paź
  adamos napisał/a:

  Patrząc z perspektywy czasów (2012 było to za PO) szału nie było, praca na 4 zmiany, szkodliwe warunki pracy (plastiki) wypłata 1200zł a podobno było za tamtych czasów tak dobrze.

  uwielbiam czytać taki tani populizm. Teraz jest dobrze? a może rusz mózgownicą i pomyśl, z czego jest obecne rozdawnictwo? z czego miejsca do pracy?. Ktoś to latami wypracował! Ktoś wszedł do Uni, ktoś uruchomił projekty, środki unijne. To nie jest tak, jak ci się wydaje, że podpiszesz umowe i dostajesz pieniądze na konto - tego uczy PISland i niebezpieczny socjalizm, chociaż PIS i socjalizm to i tak łagodne określenie. Złodziejstwo i zwykłe kupowanie wybranych grup społecznych, tych których nie grzeszą inteligencją. Dać zrobić zdjęcia i bić brawo jak jest zajebiście (patrz FB umigu w myślenicach).
  W latach 2010 nie było łatwo ale było. W latach 2000 było w cholerę ciężej a w latach 90tych przejeb...(i nie było telefonów komórkowych przez tuska). Tak to idzie i tak iść powinno, że władza stara się na tyle na ile im zależy, aby kraj się rozwijał. A nie rozdawał to co zostało wypracowane latami tylko dla własnej korzyści i wybranej grupki tępego pospólstwa.
  Wyszliśmy z jednej ciemnoty jaki był stan powojenny. Wciągnięto nas w obszar wpływów ZSRR tylko dlatego, żę mieliśmy tępą politykę międzynarodową i zaserwowane półwiecze recesji gospodarczej i społecznej. Dlatego UE i Nato były szansą. Przyglądnij się teraz polityce międzynarodowej i poszukaj podobieństw ze stanem komunistycznym. Pozdrawiam.

  5 5

Tydzień do wyborów. Tak oceniacie szanse kandydatów „ziemi myślenickiej” na zdobycie mandatu poselskiego

 • 7 paź

  no to wejdź do pierwszego lepszego domu np trzemesnia, zasań, lipnik, łęki i się dowiesz.

  26 9

Drozyzna,inflacja,niskie dochody

 • 18 wrz
  cmpunk napisał/a:

  Powinna być jakaś komisja po każdym wniosku kontrola stanu faktycznego komu się należy a komu nie.

  I to jest jeden z głównych zarzutów przeciwko 500+, które pogłębiło szarą strefę, bo zamiast ludzi mobilizować do pracy, aktywności też w wymiarze społecznym i świadomym, aby nie brylować choćby w budowlance bez papierów, ubezpieczenia pracowników czy vatu, to w tym momencie, ten sektor ma raj na ziemi. Nie ma żadnej kontroli i socjal dostają wszyscy co jest chore. Można pominąć, że 500+ zupełnie sie nie sprawdziło, jako to źródło finansowania do zwiększenia dzietności w Polsce, bo dzieci jest mniej. Co za tym idzie, planowanie rodziny w głównej mierze w małżeństwach, związkach pracujących, jest jak było, na dalszym etapie, bo nie jest to priorytet i z tym władza nie umie sobie radzić. Teraz rodzinom z ambicjami doszła walka o kredyt, o jego spłatę, o mieszkanie czy dom, o jakie takie plany na przyszłość. Z tym władza se nie radzi, dotując ludzi o prostych potrzebach.
  Ostatnio czytałem na jednym z profili lokalnej aktywnej działaczki PISu, że 500 czy 800 to już nawet nie socjal na dziecko, ale jakby wypłata za trud bycia matką, ze im się też coś należy. Nie mają wstydu dosłownie.
  Tylko że ci ludzie jak nasz burmistrz i jego PIS świta, robią to celowo, maja świadomość, że póki się na nich klaszcze to mają w ręku władzę i pieniądz, czyli kompleksy ujarzmione. Mają w poważaniu przyszłość tego kraju, gospodarki, samorozwój społeczny ludzi. Wolą kontrolować przez darmochę co kto ma lub nie ma, co kto może im zawdzięczać. Jedna grupa dostaje, drugą się doi.
  Martwi mnie cała strefa ludzi głosujących na PIS. Nigdy nie chciałem wyjść z założenia, że to 32-34% (w zależności do sondaży) -to głupsza i pazerna część nas. Ale... no jak inaczej? Czyżby wyborca PISu uzewnętrzniał naszą prawdziwą naturę?

  12
 • 15 wrz
  malina napisał/a:

  No jak to jest ? drożyzna inflacja niskie dochody ? a ludzi pełno w wszystkich sklepach w Myślenicach ? wychodzą z pełnymi koszami ,wszędzie brak miejsc pod tymi dużymi sklepami ? o co tu chodzi ? przecież Polacy są w ruinie ! Biedni !

  Raz, że budowlanka siadła, teraz bez problemu pstryk i masz ekipę do każdego etapu budowy. Dlaczego?, bo jest najbardziej kosztowną inwestycja codziennego Kowalskiego. Kowalski teraz nie buduje, ani dzieci Kowalskich, bo szukają szansy choćby w 2% kredycie. W efekcie, coś robią z pieniędzmi, to konsumują.
  Dwa, rząd dotuje wybraną grupę obywateli. Dawniej wyjście do galerii, sklepu w godzinach przedpołudniowych rokowało "szybką akcję" teraz rokują ból głowy od rozwydrzonych bachorów, kolejek z nieporadnymi madkami. Może trudno uwierzyć, ale 500 plus, wszelkie dodatki, typu węgiel, sołtys, 14 emerytura, czy budowlanka bez wystawiania faktur, powodują to, że .. żreją. Uwierz mi, że duże grono ludzi oszczędza, na zus, na opłaty. Nie zobaczysz nikogo na zakupach i pełnym koszem kto teraz spłaca kredyt, który jest 2x większy niż w momencie jego zaciągania. Zwyczajnie tych ludzi nie stać na to.
  Trzy, właśnie ta grupa społeczna, która konsumuje, nie jest nauczona oszczędności. Nie chcę tutaj tworzyć lepszego i gorszego sortu, bo tym zajmuje się jeden z tych którzy niszczą Polskę, ale tak jest. Grupa ludzi która obecnie dobrze żyje, nie ma podstawowej wiedzy ekonomicznej, nie umie oszczędzać, kiedy się władza zmieni, zmienią się również obyczaje i być może reguły gry społecznej.

  11 3

Wybory Parlamentarne 2023. Oni startują do Sejmu w okręgu nr 12. Kto ma największe szanse na mandat poselski?

 • 11 wrz

  Ale Ostrowski nie naprawi kraju, zwłaszcza z PSLem, który jest partią przetrwalników. Głosowałbym na niego, bez mrugnięcia ale z KO. Teraz jest wojna i tylko jedna partia ma szansę się przeciwstawić pislamowi, i tutaj trzeba skupić głosy a nie pesel.

  11 8
 • 8 wrz

  Coś Senat u nas nie cieszy się popularnością, czyżby tam mniej było możliwości poza kulisowych?
  Wybór mamy dość jasny, wedle gustów czy to będzie Ostrowski czy Tomal, szkoda, że trochę rywalizują. Patrząc z perspektywy uniwersalizmu, to Tomal, bo jednak KO jest grupą ludzi którzy potrafią organizować i kreować całość zarządzania. Patrząc z perspektywy jednak jakości zarządzania to Ostrowski, jedynie to PSL które nie jest partią do rządzenia racze jako koalicjant, który dogada się z każdym, jest dość formą ograniczoną i zawsze się mi kojarzy z potrzebą przetrwania zamiast czegoś wykonania. Zatem Tomal.

  37 21

Myślenice. Połączyli przedszkole nr 3 i SP4. Mocne wystąpienie Romana Lisa dotyczące sytuacji w placówce na Zarabiu

 • 5 wrz

  Dlatego, czas wystawić rachunek PISowi w Myślenicach oraz Radnym PISu, bo nie są to osoby przedstawiające interes mieszkańców, tylko ślepym posłuszeństwem stanowisko władzy i partii z którą się związali, na wiosnę przyszłego roku!, ta lista radnych, nigdy więcej nie powinna zasiadać w UMIGU bo to są lokalni szkodnicy:

  Dyląg Halina
  Fita Mirosław
  Gablankowski Wojciech
  Grzybek Andrzej
  Jaśkowiec Małgorzata
  Kutrzeba Izabela
  Motyka Piotr
  Stankiewicz Bogusław
  Stopka Katarzyna
  Topa Stanisław
  Wierzba Czesław

  57 1

Na Zarabiu stanęło miasteczko rycerskie. Wieczorem odbyła się bitwa w ramach „krucjaty przeciwko poganom”

 • 4 wrz

  Akurat wyprawy wszelkie przeciw poganom nie kojarzą się dobrze. Dziwi mnie postawa Muzeum Myślenickiego, jakby brakowało serio wątków przewodnich. Coś w stylu ukraińskiego piknika 800plus z nutką ich patriotyzmu pod nazwą z siekierą na lahów.

  9 6

Cztery lata temu otrzymał listę zadań od samorządowców. Poseł nawiązał do niej podczas sesji rady powiatu

 • 24 sie

  że chłopina nie ma krzty i marginalnej samooceny, tak się pokazywać, że się tylko pokazuje. Może jako radny, gdzieś tam, przedstawiciel Pcim Sucha, ale poseł? przedstawiciel mieszkańców? czy mieszkańcy Myślenickiego to strażacy i członkowie KGP?
  Ostatnie jego wystąpienie na mównicy sejmowej, jedno z dwóch, to bełkot o Sułkowicach. Po co i na co? naprawdę, niechże pan zostanie radnym powiatowym, 3 tyś na rękę i styknie. Nie chcemy PISU nie chcemy złodziejstwa, ściemy, nie poszanowania ani prawa ani umów społecznych. Chcemy spokoju, ale to nie z Panem Kurowskim. Myślenice to nie Podhale czy Lubelszczyzna, przeprowadźcie się tam i się fotoreportujcie przy każdym wyjściu z domu.
  Myślenice, to też ludzie pracujący, aktywni zawodowo i prywatnie we wszelkich dziedzinach, nie tylko na wiejskich spotkaniach dożynkowych. Przaśność w wydaniu Pana i partii PIS obnaża chęć i chuć do władzy. Kogo chce Pan reprezentować, plebana? osp jako ostatni batalion naszego narodowego wyzwolenia czy kgp jako wzór kultury i edukacji patriotycznej. Takie są Pana aktywności!. Poza zdjęciami przy każdym pierdnięciu z byle powodu, kosztujesz Pan mnie i każdego który jest za stary na 14 emeryturę, za młody na kredyt 2% czy 800plus podatki z vatu, podatki z polskiego ładu, koszty czynszów, zakupów, składek. Zawyżone ceny energii, paliw, gazu. Podniesione koszty bankowe, kredyty x2. Nie głosuję na Pana, bo się Pan nie sprawdził, proszę szukać poparcia na dożynkach.

  90 7

FORUM PODRÓŻNIKA

 • 3 sie
  Prawicowiec napisał/a:

  Po wprowadzeniu euro ceny w Chorwacji byłem płaciłem: €=

  Piwo €4-17,80zl
  Kawa 2,5-11,10zł
  Cola 2.4-10,50zł
  Pizza 9-40zł
  Lody 2-9zł
  Kalmary 15-67,50zł
  Kotlet 10-45zł
  To gastronomia

  W sklepach drogo
  Masło 4,5-20zł
  Mleko €2-9zł
  Piwo 1.8 -8

  Tak to wyglada.
  W Polsce jest taniej, ale nie na Kazimierzu, Zakopanem, czy Mielnie.

  Tak dla porównania, nad Soliną, kawa czarna sypana kosztuje 13zł, lura z jednej łyżeczki. Lody gałka 7-8zł. Pizza 40-50zł w zależności od wersji. Piwo butelkowe lokalne 15zł. Zakładając że masz ceny z części turystycznej, to ... jest tam taniej niż ze stolicy Bieszczad, zatem jednak u nas jest drogo, biorąc pod uwagę kraj 38mln ludności, który miał być gazelą produkcyjną a nie turystyczną.

  5

Sułkowice. Czekają na wizytę prezydenta. Te ulice i parkingi będą zamknięte 13 i 14 lipca

 • 13 lip

  Będzie szykowane jakieś "powitanie", ktoś coś wie?

  12

Myślenice. W pół roku zmienią latarnie uliczne na ledowe. Operacja będzie kosztować 5,5 mln, a płatność rozłożona zostanie na 5 lat

 • 13 lip

  Ciekawe co jeszcze przed wyborami.

  15 3

Media ogólnopolskie o karierach polityków z „ziemi myślenickiej”. Jarosław Szlachetka i Stanisława Kasprzycka na nowych stanowiskach

 • 20 cze

  Siostra Stachy, Horecka też się dostała do spółki Państwowej. Myślę, że opisany problem to czubek góry pisowej.

  53 2
 • 20 cze

  ale złodzieje PO nie kradli w białych rękawiczkach z poparciem społeczeństwa i kościoła. Aż taki ślepy jesteś że nie widzisz, że moralny kręgosłup PISU to jest przekręt, nie jak dawniej, że przekręt = dymisja = dochodzenie i sankcja. Obecnie z tym rządem przekręt = awans, poparcie. Nie widzisz degrengolady moralnej? pomijam fakt że kradną nasze pieniądze ze składek, z podatków z kieszeni, ze cieszą się z inflacji, dzięki której banki i spółki państwowe doją nas do granic. Tutaj też twierdzisz że możesz coś porównywać? to pogratulować wiedzy.

  58 6

Mąż przewodniczącej PO uciekł z miejsca wypadku?

 • 19 cze

  pis trolle celowo wyciągają ten wątek aby artykuł świecił się na czołówce www, może prośba tutaj do redakcji o zarchiwizowanie tego wątku?

  3 5

Policjanci z Dobczyc uratowali mężczyznę, który próbował odebrać sobie życie

 • 25 maj

  a pijesz do czegoś konkretnego czy chcesz zabłyszczeć na forum? jeżeli nie chcesz błyszczeć to pisz konkretnie a nie parafrazuj swoje problemy, a jak chcesz błyszczeć, to ci nie pomogę.

  5 6
 • 25 maj

  ja dzisiaj wysłałem fakturę, inną zapłaciłem, przyjąłem też zamówienie. Napiszecie o mnie? aaa jeszcze podatki, tutaj się wykazałem prawdziwym męstwem, uiściłem :)

  12 6

Myślenice. Jubileusz 150-lecia zorganizowanej turystyki w Polsce. PTTK Lubomir reaktywował odznakę „Miłośnika Ziemi Myślenickiej”

 • 23 maj

  PTTK, kolejny przejaw tej lokalnej pato organizacji. Powyższe potwierdza i przekonuje, że działa to jak działa w ramach towarzystwa wzajemnej adoracji ku czci prezesa, którego poziomu nie komentuję.
  Obraz turystyki w naszej okolicy jest dramatyczny, poza Kudłaczami, które jako tako korzystają z najazdu turystów w weekend, głównie z Krakowa i też zbierających koronę KGP to co? wieża widokowa z Chełmu na monety? - w sumie to nawet nie PTTK! tablice informacyjne samo się wykluczające na lokalnych szczytach, czy medale i odznaki za zdobycie szczytów skopiowane z beskidu wyspowego. Trochę tutaj jak z Pisem, tak z PTTK, czekać aż upadnie, tyle, że tutaj nie wiele im trzeba do egzystencji.

  9 7

Politycy KO w Myślenicach: O państwie, przyszłości, lokalnych problemach i otwarciu zbiornika dobczyckiego

 • 16 maj

  ale szczujesz, do rodziny też tak się odnosisz?kto broni złodziei, sam nim jest. PIS = ZŁODZIEJE.

  27 29