Myślenice. Urządzili sobie kulig na parkingu. O karze zdecyduje sąd. Mamy nagranie

 • 21 godz.

  Sąd zdecyduje... whoooooa ale jesteśmy groźni... łoooooaaa, i to jeszcze na sankach nie skrętnych, normalnie dewiacja moralna i bezprawie.

  21 6

Znalazł się sponsor na czujniki smogu. Urządzenia zostaną zainstalowane w 5 gminach

 • 8 sty

  OK, to teraz niech powiat wyłoży kasę na chodniki, których brakuje!

  24 22

Nowy kościół w Trzemeśni

 • 5 sty
  justynao napisał/a:

  A po sklepach jak łażą, ciuchy przymierzają, kosmetyki i co tam jeszcze kupują to na nic nie są narażeni pfffff. Przenieśmy wizytę duszpasterską do biedronki, kauflada, Lidla, h&m a i jeszcze pepco tam jest bardzo bezpiecznie 😅😅

  to chyba miał być argument gwóźdź, ale coś poszło nie tak :)

  9 5
 • 28 gru 2020

  Jest popyt to jest i podaż. Nie bez kozery takowy proboszcz jest w Trzemeśni. Trafił na właściwy grunt. Jaki proboszcz tacy parafianie. Tyle w temacie.

  13 5

Kierowcy na Zakopiance nie zauważają przejść dla pieszych. "Prędkość i ignorowanie znaków to najczęstsze błędy"

 • 5 sty

  Sami sobie te nakazy i zakazy tworzymy a potem pomstujemy i nawołujemy do intelektu, myślenia i stereotypów społecznych, że ktoś robi tak a nie inaczej. Głupim jest ograniczenia takiej trasy przy co odcinek do 50km/h. Takowe ograniczenia mógłby być w latach 60tych kiedy motoryzacja i postęp nie pozwalał osiągać tych zawrotnych prędkości. Czy ty tak się podporządkowujesz władzy na każdym kroku? nie rzucaj kamienia. Zakopianka jest źle skonstruowana a osoba która jedzie zgodnie z przepisami również naraża innych, bo przepisy nie są poprawne.

  3

Kto pomaga, kto mówi, że pomaga, a kto nie pomaga? Samorządowy spór ze szpitalem w tle

 • 6 lis 2020

  że jak powiedział, to znaczy, że tak się stało?! no gratuluje tej pozytywnej energii i wiary w słowa polityka nauczyciela, jeszcze ze starostwa :)

  20 21

Władysław Kurowski: Życie trwa od poczęcia do naturalnej śmierci, a Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia. Koniec i kropka

 • 6 lis 2020

  se wybraliście, to se macie.

  65 10

Otwarcie zbiornika dobczyckiego? "To kwestia podejścia i zmiany filozofii"

 • 19 paź 2020

  Ja czekam kiedy zaczną obiecywać chodnik w Zasani, problem że go nawet niema w tych wiekopomnych planach.

  12

Byle dojechać do celu... Czy transport wytrzyma drugą falę epidemii?

 • 13 paź 2020

  jedno i to samo,,.

  10 5

Droga w Polance prowokuje do szybkiej jazdy? Radny zabiega o ograniczenie prędkości i przejście dla pieszych

 • 8 paź 2020

  No taką interpelacją niczym zawodowy polityk PIS, wbija się w matki z dziećmi, starszych i budowlańców na porannym kacu. Jak się nie chce zająć problemem, to najłatwiej ograniczyć. Takiego sobie radnego wybraliście.

  6 4

Polana Kudłacze: Zachód Słońca i widoki to powody dla których warto tu przyjść

Druhowie instalują tablice informacyjne swojego autorstwa. Tak wykorzystali Inicjatywę Lokalną

 • 6 paź 2020

  i super inicjatywa. PTTK jak zwykle śpi i organizuje kolejny zlot partyzantów.

  17 1

Zasań - grilowisko... czy rykowisko?

 • 2 paź 2020
  marko napisał/a:

  Wodzu... wszechwiedzący...
  1.Czemu to musi być otwarte 24h... dla dzików???
  2. Czemu w krzakach...a nie mogło być koło nowej szkoły? Palisz grilla s dzieciaki bawią się na placu zabaw.
  3. Naprawdę jest już wszystko na Zasani... taki wypas że tylko miejsca do grillowania brakowało...:-)))
  4. Nie lepiej było choćby 10m chodnika więcej zrobić??

  Skoro już wiesz, że w moich oczach jesteś zwykłym mentalnym pospulstwem, uświadomię cię:
  ad. 1) może, ale nie musi, zaproponuj coś, jesteśmy jutro ok. 10, sadzimy tuje, przyjdź i przedstaw swoją opinię na quorum wsi.
  ad. 2) Koło szkoły jest terenem szkoły, mniej populizmu, więcej realizmu!
  ad.3) przyjdź i zaproponuj coś, tutaj można wszystko wykrzyczeć, jesteś tzw. patostremem czy kimś konkretnym?, zapraszam jutro na Zasań
  ad.4) Lepiej dokształć się, co to jest powiat i droga powiatowa i jakie za sobą niesie konsekwencje i oraz oddziaływania na politykę z tym związaną w obrębie utrzymania dróg. Chcesz być mądry? mniej populizmu, bo na razie to piszesz dużo a właściwie to nic nie wnosisz. Nie masz 15 lat, zatem gdzie to doświadczenie życiowe? Udzielając się w przestrzeni społecznej wartałoby coś mieć w zanadrzu, nie tylko pustosłowia i hasła typu chodnik, oświetlenie i krzaki. To nie dzięki temu zmienia się przestrzeń publiczna i wnosi coś do społeczeństwa lokalnego.

  10 6
 • 2 paź 2020
  marko napisał/a:

  Właśnie się dowiedziałem, że Zasań w ramach budżetu obywatelskiego 2019 otrzymała... grillowisko :-)
  Popłakałem się ze śmiechu...
  Jaki to ma sens?
  I to gdzie to jest postawione... w charzszczach i ciemnościach...
  Kto tam będzie grilla palił?...

  Ale jak widać niżej burmistrz dumny osobiście grillowisko odebrał.
  Pięknie zmarnowane pieniądze....

  BRAWO!!!

  https://www.myslenice.pl/altana-grillowisko-i-oswietlenie-drog-lokalnych-w-zasani,art-2120

  Oficjalne otwarcie grillowiska będzie miąło miejsce kiedy zainstalowane zostaną wszystkie elementy parku. Zostało zrobione to nie tylko z UMiG ale przede wszystkim pracą społeczną mieszkańców, tych zainteresowanych a nie interesujących się.

  To tak pokrótce do powyższych komputerowych narzekaczy. Jaki jest sens? a taki aby nie spędzać wolnego czasu jak wy. Gdzie jest postawione? a tam gdzie jest dostępna działka miejska do takiego celu możliwa do zagospodarowania. Kto będzie palił grilla? każdy zainteresowany! Grill jest miejscem publicznym dla każdego. Poza tym, czy grille się pali nocą? Głupie podejście, typowego polskiego Janusza.
  A co wam, ćwiartkę postawić żeby was zachęcić do tego? z takim podejściem to można was zachęcić do kapusty i kiszki na obiad :)

  mknp napisał/a:

  W którym miejscu w ogóle znajduje się ta altana? Na tych zdjęciach nie wygląda to zachęcająco. Takie grilowisko ma sens w jakimś ładnym miejscu z ciekawym widokiem, a tutaj wygląda to na jakąś zwyczajną działkę, bez żadnego pomysłu.

  Ty wiesz co piszesz? może jest marmurem wyłożyć ci chodnik, głupie to takie.

  Jest to społeczna inicjatywa, mieszkańców. Siłą was w krzaki nikt nie będzie pchał, szczerze to też nie chciałbym z kimś takim czego-kolwiek społecznie robić. Podziękowania dla Radnej za wytrwałość w dobie kapuścianych fleków jak Panowie powyżej.

  11 10

Trzy poranki i trzy stłuczki. „To zmora na naszych drogach”

 • 26 wrz 2020

  To ty se przeczytaj ze zrozumieniem, bo masz problem a jedyną formą argumentacji jest odwoływanie się do czytania ze zrozumieniem. Od pouczania są rodzice, szef, nadrzędny w grupie, ty jesteś mądry.. przed kompem. Brniesz i tyle, twój wpis to generalnie tylko afekt do mnie, przestań śmiecić forum, to teraz ja zejdę do twego mądrego bytu i przestań pouczać, bo wiesz tyle co se napiszesz, bez odbioru.

  2
 • 25 wrz 2020

  W osieczanach jest ograniczenie do 40km/h, odejmując 20km/h ile ci zostaje? pouczaj swego w majtach a nie ludzi publicznie!

  1 5
 • 25 wrz 2020

  Może w ogóle przerzućmy się na piechotę?!. Po co jechać autem 20km/h? Jeżeli nie "łapiesz" umiejętności kierowania samochodem to i 10km/h ci nie pomoże. Nie zrzucajmy wszystkich problemów drogowych do prędkości bo tak najłatwiej. Problemem jest brak kultury drogowej i brak umiejętności płynnej jazdy. Akurat tego dnia na drodze było suchutko!

  1 3

Na szybach busów zawisną plakaty promujące powiat. To najnowszy pomysł starostwa na wsparcie przewoźników

 • 21 wrz 2020

  i co będzie taniej w busach? będą teraz miejsca? busy będą regularnie jeździć? nie będzie śmierdziało? będą miejsca siedzące? no nie!
  To po co wspieracie patologię? transport w Myślenicach jest najlepiej przedstawiającym się obrazem kupiectwa i przekrętów poprzedniej i obecnej władzy. Od zlikwidowania dworca PKS tylko grząźnięcie w tym g...nie. Starostwo kojarzy się mi tylko z niedorzecznością.

  45 4

Przedszkole w Trzemeśni opinie

 • 11 wrz 2020
  taki_gość napisał/a:

  Powinieneś to powiedzieć w oczy Paniom z przedszkola. Może zaprosiłyby Cię na kawę?

  tak, ty wiesz co ja powinienem, za te nauki i myślenie za innych to rynte może dostaniesz....

  1 1
 • 11 wrz 2020
  t-34 napisał/a:

  Myślę, że panie w Przedszkolu w Trzemeśni nic nie robią (zresztą jak w każdym innym) tylko sobie kawę cały dzień piją.....
  A zresztą teraz to możesz się zastanawiać jak już miejsca na pewno nie ma. No chyba że specjalnie dla twojego bombelka zostawili.
  A czytać to chyba uczą w szkole.......

  Akurat to przedszkole zawsze było na poziomie i ciężko tam było o miejsce. Z myśli i generalizowania to nie opinia tylko objaw zgryzoty online.

  3

Zwrot pieniędzy za bilet miesięczny - busy

 • 7 wrz 2020

  Cześć.
  Temat busów jest tutaj na okrągło wałkowany i chciałem was zapytać o inny aspekt. Szkoły z uwagi na pandemię zamknięto 16 marca. Czyli najogólniej mówiąc w połowie marca. Co z pieniędzmi za bilety miesięczne? Może dla dorosłych 35-40 zł to nic, ale dla dzieciaków które mają swoje parę groszy to dużo.
  Pan P nie zwrócił połowy kwoty za bilety i nawet nie chciał wyjść z tego z twarzą i we wrześniu liczył normalnie za bilet miesięczny, zamiast zrobić jakąś ulgę lub wyjść z jakąkolwiek inicjatywą.
  Dotację firma otrzymała łącznie z Urzędem Marszałkowskim, dobrze wiemy, że nie wyjeżdżanie na trasę było celowe i bardziej opłacalne. No dobra, ale czemu z mojej czy waszej kieszeni też? wszyscy ponosimy straty z uwagi na pandemię, ale tutaj zalatuje cwaniactwem. Co o tym uważacie?

  10 20

Nawałnica nad powiatem myślenickim. Podtopione trzy gminy

 • 20 sie 2020

  Wzdłuż drogi powiatowej od Trzemeśni przez Zasań w kierunku Lipnika brakuje chodnika, Powiat od lat nic nie zrobił (poza okresem przedwyborczym i nie udanym skrzyżowaniem w Trzemeśni). To też brakuje konkretnej regulacji i melioracji rowów, studzienek. A ta woda właśnie regularnie się przelewa przez drogę, nawet przy mniejszych opadach i zalewa domy, podwórka i zabiera co się da w potok. Telefon alarmowy jest, ale dotyczy strice zalanych domów, natomiast straty na drogach dojazdowych i terenów wokół domów nie związanych z inwentarzem żywym i gospodarstwem są poza ..podanym numerem. Zatem radź se sam.

  23 8

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska

 • 29 maj 2020

  Opcjonalnie zawsze mógł być Lech Kaczyński lub Jan Paweł II, nic nowego.. nic specjalnego a szlaków modlitewnych jest tyle ile pomników w Polsce, na zawołanie i wg. potrzeb. Szkoda, że nad innymi tyle troski niema.

  50 29

Tak będzie wyglądać lokal na Górnym Jazie. Ma powstać w 2022 roku

 • 29 maj 2020

  ale to nie jest obiekt użyteczności publicznej tylko prywatna inwestycja dzierżawcy, to o co takie halo? jak moją firmę zakładałem to o tym nie pisali... :)

  21 6

Czy ktoś otrzymał pieniądze z Tarczy Rządowej?

 • 28 maj 2020

  Postojowe wypłacone, pożyczka z UP wypłacona (pierwsza tura), wiem, że postojowe wypłacają regularnie już za drugi miesiąc. Mało tego ale zawsze coś.

  3