Otwarcie zbiornika dobczyckiego? "To kwestia podejścia i zmiany filozofii"

 • 19 paź

  Ja czekam kiedy zaczną obiecywać chodnik w Zasani, problem że go nawet niema w tych wiekopomnych planach.

  12

Byle dojechać do celu... Czy transport wytrzyma drugą falę epidemii?

 • 13 paź

  jedno i to samo,,.

  10 5

Droga w Polance prowokuje do szybkiej jazdy? Radny zabiega o ograniczenie prędkości i przejście dla pieszych

 • 8 paź

  No taką interpelacją niczym zawodowy polityk PIS, wbija się w matki z dziećmi, starszych i budowlańców na porannym kacu. Jak się nie chce zająć problemem, to najłatwiej ograniczyć. Takiego sobie radnego wybraliście.

  6 4

Polana Kudłacze: Zachód Słońca i widoki to powody dla których warto tu przyjść

 • 6 paź

  A jednak ten wpis nic nie wnosi, podrzucam link do ciekawego bloga, w którym właśnie opisują problem lokalizacyjny pasma Lubomira: https://podrozebezosci.pl/lubomir-beskid-wyspowy-najwyzszy-szczyt-makowski-korona-gor-polski/

  Dodam, że zwiedziłem większość szczytów Beskidu Wyspowego jak i Makowskiego, przypisanie danego wzniesienia do jednego czy drugiego pasma jest sprawą czysto uznaniową, zwłaszcza na ich rozgraniczeniu.

  1
 • 11 maj

  Skupmy się na ukształtowaniu terenu i proszę o konkrety.

  1
 • 10 maj

  Kiedyś zagłębiałem się w temat nazewnictwa naszego regionu Beskidów. Wychodzi na to, że generalnie ile mądrych tyle jest opcji. Finalnie wychodzi na to, że Beskidem Makowskim nas poczęstowano w literaturze i tak już zostało, co tez dziwi ponieważ pasmo jest Beskidu Wyspowego, i ani roślinnością, ani ukształtowaniem terenu ani w sumie niczym nie odbiega od reszty. Z pewnością jest bardziej "zapuszczoną częścią turystyczną" ale to przez lata celowego działania Nadleśnictwa Myślenice.
  Natomiast wg. autora Beskid średni, Myślenicki, to też autorska nieco forma, no taki kompleks jak Myślenic do Krakowa. Każdy coś chce mieć. Beskid średni Myślenicki, dobre :) porostu Makowski się tutaj zaczyna, wg. pewnej części teoretyków geografii.

  5
 • 9 maj

  Generalnie za parking od strony Pcimia się płaci, symbolicznie ale się płaci zwłaszcza w sezonie. Idealna trasa na rower, samochód można zostawić przy drodze po stronie Poręby i do góry szlakiem na Kudłacze.

  4

Druhowie instalują tablice informacyjne swojego autorstwa. Tak wykorzystali Inicjatywę Lokalną

 • 6 paź

  i super inicjatywa. PTTK jak zwykle śpi i organizuje kolejny zlot partyzantów.

  17 1

Zasań - grilowisko... czy rykowisko?

 • 2 paź
  marko napisał/a:

  Wodzu... wszechwiedzący...
  1.Czemu to musi być otwarte 24h... dla dzików???
  2. Czemu w krzakach...a nie mogło być koło nowej szkoły? Palisz grilla s dzieciaki bawią się na placu zabaw.
  3. Naprawdę jest już wszystko na Zasani... taki wypas że tylko miejsca do grillowania brakowało...:-)))
  4. Nie lepiej było choćby 10m chodnika więcej zrobić??

  Skoro już wiesz, że w moich oczach jesteś zwykłym mentalnym pospulstwem, uświadomię cię:
  ad. 1) może, ale nie musi, zaproponuj coś, jesteśmy jutro ok. 10, sadzimy tuje, przyjdź i przedstaw swoją opinię na quorum wsi.
  ad. 2) Koło szkoły jest terenem szkoły, mniej populizmu, więcej realizmu!
  ad.3) przyjdź i zaproponuj coś, tutaj można wszystko wykrzyczeć, jesteś tzw. patostremem czy kimś konkretnym?, zapraszam jutro na Zasań
  ad.4) Lepiej dokształć się, co to jest powiat i droga powiatowa i jakie za sobą niesie konsekwencje i oraz oddziaływania na politykę z tym związaną w obrębie utrzymania dróg. Chcesz być mądry? mniej populizmu, bo na razie to piszesz dużo a właściwie to nic nie wnosisz. Nie masz 15 lat, zatem gdzie to doświadczenie życiowe? Udzielając się w przestrzeni społecznej wartałoby coś mieć w zanadrzu, nie tylko pustosłowia i hasła typu chodnik, oświetlenie i krzaki. To nie dzięki temu zmienia się przestrzeń publiczna i wnosi coś do społeczeństwa lokalnego.

  8 3
 • 2 paź
  marko napisał/a:

  Właśnie się dowiedziałem, że Zasań w ramach budżetu obywatelskiego 2019 otrzymała... grillowisko :-)
  Popłakałem się ze śmiechu...
  Jaki to ma sens?
  I to gdzie to jest postawione... w charzszczach i ciemnościach...
  Kto tam będzie grilla palił?...

  Ale jak widać niżej burmistrz dumny osobiście grillowisko odebrał.
  Pięknie zmarnowane pieniądze....

  BRAWO!!!

  https://www.myslenice.pl/altana-grillowisko-i-oswietlenie-drog-lokalnych-w-zasani,art-2120

  Oficjalne otwarcie grillowiska będzie miąło miejsce kiedy zainstalowane zostaną wszystkie elementy parku. Zostało zrobione to nie tylko z UMiG ale przede wszystkim pracą społeczną mieszkańców, tych zainteresowanych a nie interesujących się.

  To tak pokrótce do powyższych komputerowych narzekaczy. Jaki jest sens? a taki aby nie spędzać wolnego czasu jak wy. Gdzie jest postawione? a tam gdzie jest dostępna działka miejska do takiego celu możliwa do zagospodarowania. Kto będzie palił grilla? każdy zainteresowany! Grill jest miejscem publicznym dla każdego. Poza tym, czy grille się pali nocą? Głupie podejście, typowego polskiego Janusza.
  A co wam, ćwiartkę postawić żeby was zachęcić do tego? z takim podejściem to można was zachęcić do kapusty i kiszki na obiad :)

  mknp napisał/a:

  W którym miejscu w ogóle znajduje się ta altana? Na tych zdjęciach nie wygląda to zachęcająco. Takie grilowisko ma sens w jakimś ładnym miejscu z ciekawym widokiem, a tutaj wygląda to na jakąś zwyczajną działkę, bez żadnego pomysłu.

  Ty wiesz co piszesz? może jest marmurem wyłożyć ci chodnik, głupie to takie.

  Jest to społeczna inicjatywa, mieszkańców. Siłą was w krzaki nikt nie będzie pchał, szczerze to też nie chciałbym z kimś takim czego-kolwiek społecznie robić. Podziękowania dla Radnej za wytrwałość w dobie kapuścianych fleków jak Panowie powyżej.

  11 7

Trzy poranki i trzy stłuczki. „To zmora na naszych drogach”

 • 26 wrz

  To ty se przeczytaj ze zrozumieniem, bo masz problem a jedyną formą argumentacji jest odwoływanie się do czytania ze zrozumieniem. Od pouczania są rodzice, szef, nadrzędny w grupie, ty jesteś mądry.. przed kompem. Brniesz i tyle, twój wpis to generalnie tylko afekt do mnie, przestań śmiecić forum, to teraz ja zejdę do twego mądrego bytu i przestań pouczać, bo wiesz tyle co se napiszesz, bez odbioru.

  2
 • 25 wrz

  W osieczanach jest ograniczenie do 40km/h, odejmując 20km/h ile ci zostaje? pouczaj swego w majtach a nie ludzi publicznie!

  1 5
 • 25 wrz

  Może w ogóle przerzućmy się na piechotę?!. Po co jechać autem 20km/h? Jeżeli nie "łapiesz" umiejętności kierowania samochodem to i 10km/h ci nie pomoże. Nie zrzucajmy wszystkich problemów drogowych do prędkości bo tak najłatwiej. Problemem jest brak kultury drogowej i brak umiejętności płynnej jazdy. Akurat tego dnia na drodze było suchutko!

  1 3

Na szybach busów zawisną plakaty promujące powiat. To najnowszy pomysł starostwa na wsparcie przewoźników

 • 21 wrz

  i co będzie taniej w busach? będą teraz miejsca? busy będą regularnie jeździć? nie będzie śmierdziało? będą miejsca siedzące? no nie!
  To po co wspieracie patologię? transport w Myślenicach jest najlepiej przedstawiającym się obrazem kupiectwa i przekrętów poprzedniej i obecnej władzy. Od zlikwidowania dworca PKS tylko grząźnięcie w tym g...nie. Starostwo kojarzy się mi tylko z niedorzecznością.

  45 4

Przedszkole w Trzemeśni opinie

 • 11 wrz
  taki_gość napisał/a:

  Powinieneś to powiedzieć w oczy Paniom z przedszkola. Może zaprosiłyby Cię na kawę?

  tak, ty wiesz co ja powinienem, za te nauki i myślenie za innych to rynte może dostaniesz....

  1 1
 • 11 wrz
  t-34 napisał/a:

  Myślę, że panie w Przedszkolu w Trzemeśni nic nie robią (zresztą jak w każdym innym) tylko sobie kawę cały dzień piją.....
  A zresztą teraz to możesz się zastanawiać jak już miejsca na pewno nie ma. No chyba że specjalnie dla twojego bombelka zostawili.
  A czytać to chyba uczą w szkole.......

  Akurat to przedszkole zawsze było na poziomie i ciężko tam było o miejsce. Z myśli i generalizowania to nie opinia tylko objaw zgryzoty online.

  3

Zwrot pieniędzy za bilet miesięczny - busy

 • 7 wrz

  Cześć.
  Temat busów jest tutaj na okrągło wałkowany i chciałem was zapytać o inny aspekt. Szkoły z uwagi na pandemię zamknięto 16 marca. Czyli najogólniej mówiąc w połowie marca. Co z pieniędzmi za bilety miesięczne? Może dla dorosłych 35-40 zł to nic, ale dla dzieciaków które mają swoje parę groszy to dużo.
  Pan P nie zwrócił połowy kwoty za bilety i nawet nie chciał wyjść z tego z twarzą i we wrześniu liczył normalnie za bilet miesięczny, zamiast zrobić jakąś ulgę lub wyjść z jakąkolwiek inicjatywą.
  Dotację firma otrzymała łącznie z Urzędem Marszałkowskim, dobrze wiemy, że nie wyjeżdżanie na trasę było celowe i bardziej opłacalne. No dobra, ale czemu z mojej czy waszej kieszeni też? wszyscy ponosimy straty z uwagi na pandemię, ale tutaj zalatuje cwaniactwem. Co o tym uważacie?

  10 20

Nawałnica nad powiatem myślenickim. Podtopione trzy gminy

 • 20 sie

  Wzdłuż drogi powiatowej od Trzemeśni przez Zasań w kierunku Lipnika brakuje chodnika, Powiat od lat nic nie zrobił (poza okresem przedwyborczym i nie udanym skrzyżowaniem w Trzemeśni). To też brakuje konkretnej regulacji i melioracji rowów, studzienek. A ta woda właśnie regularnie się przelewa przez drogę, nawet przy mniejszych opadach i zalewa domy, podwórka i zabiera co się da w potok. Telefon alarmowy jest, ale dotyczy strice zalanych domów, natomiast straty na drogach dojazdowych i terenów wokół domów nie związanych z inwentarzem żywym i gospodarstwem są poza ..podanym numerem. Zatem radź se sam.

  23 8

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska

 • 29 maj

  Opcjonalnie zawsze mógł być Lech Kaczyński lub Jan Paweł II, nic nowego.. nic specjalnego a szlaków modlitewnych jest tyle ile pomników w Polsce, na zawołanie i wg. potrzeb. Szkoda, że nad innymi tyle troski niema.

  50 29

Tak będzie wyglądać lokal na Górnym Jazie. Ma powstać w 2022 roku

 • 29 maj

  ale to nie jest obiekt użyteczności publicznej tylko prywatna inwestycja dzierżawcy, to o co takie halo? jak moją firmę zakładałem to o tym nie pisali... :)

  21 6

Czy ktoś otrzymał pieniądze z Tarczy Rządowej?

 • 28 maj

  Postojowe wypłacone, pożyczka z UP wypłacona (pierwsza tura), wiem, że postojowe wypłacają regularnie już za drugi miesiąc. Mało tego ale zawsze coś.

  3
 • 28 kwi

  pożyczka 21, postojowe kilka dni później - epuapem. Cisza.

  5 2

Straż miejska pilnuje wjazdu na Chełm. „Chcemy systematycznie eliminować przypadki łamania przepisów ruchu drogowego na tej drodze”

 • 28 maj

  Pamiętacie naczelne hasło Myślenic za czasów poprzedniej ekipy rządzącej, Myślenice miejscem aktywnego wypoczynku... no to teraz rozumiecie?! bo chyba nikt wcześniej nie rozumiał o co z tym chodzi :) a chodzi o ... chodzenie na Chełm!

  2 1

Nadleśnictwo Myślenice wprowadza zakaz wstępu do lasu

 • 22 mar

  Widze ze dalej jako społeczeństwo potrzebujemy knebla, kierowania i pokazywania palcem co robic aby cos zrobić.. w imie narodu, wiary i patriotyzmu. Wielu rządy pis odpowiadaja i pokazuja takie przypadki jak kampinowski park z wczoraj, jako zasadność decyzji. Lasy sa dla zwierzat, ludzi, roslinnosci, drzew..w lasach oddychaja ci ktorzy je kochaja, tam spotykamy nature i spokoj. Większość lasow nie widzi tych tłumów i Januszy polskiej maści. Dlatego zamykanie lasów i wrzucanie każdego miłośnika lasu, swiezego i powietrza czy aktywnego spedzania czasu, gór i natury do jednego worka z tym pospulstwem z kampinowskiego swiadczy tylko o tym ze władza nie wie co robi a z pewnoscia chce pokazac ze jest wladzą. Jestem przeciwny takim decyzjom ktore pomimo powyzszego przykladu uwazam za slabosc narodu i uleglosc do paniki medialnej oraz bezzasadne stosowanie wladztwa panstwowego. Ten wpis moglbym jeszcze przemyslec pod decyzja Gorczanskiego Parku, Mogielicy i Wyspowego, Babiej Gory ale Myslenice? co Nadlesnictwo Myslenice robi dla turystyki poza ..handlem drzewem? nic Co wy zamykacie? sposobnośc ukrycia kolejnych machloi z drzewem?. Jest to niezwykle leniwe nadleśnictwo dla turystyki zatem ta decyzja to nic innego jak lizanie odbytu wladzy.

  12 1