Wyprzedzał na podwójnej ciągłej i pędził 120 km/h przez teren zabudowy. Stracił prawo jazdy

 • 1 mar

  :) za dużo myślisz. Raz, nie czytasz ze zrozumieniem, dwa zajmij się dziećmi.

  5 13
 • 1 mar

  skoro ustawodawca na potrzeby zarobku wprowadził mandaty i utratę prawa jazdy za przekraczanie podwójnej linii czy prędkości w obszarze zabudowanym, to co za problem aby wprowadzić zapis, że przy ograniczeniu prędkości do 90km, minimalną prędkością dla poruszających się pojazdów 4 kołowych (z wyłączeniami np traktorów itp) jest 80km/h? wówczas ustawodawca wymusił by płynność ruchu drogowego, a nie jak jest obecnie, kiedy na takim przykładowym odcinku jeden jedzie 50km/h a drugi 90km/h. W obecnym kształcie obaj jadą zgodnie z przepisami, tyle, że 2gi 2x szybciej, w mojej opinii spotkanie takich 2 nie będzie bezpieczne. Jak wiemy, to jest plaga i codzienność, zawalanie dróg panami na kacu, budowlanką, dostawczakami, bez kultury i czegokolwiek, wpuszczanie się na krzyżówkach, tamowanie ruchu, mamuśki w porannym przebudzeniu w walce o życie na drodze i cała reszta niedzielnych i z wykupionym prawkiem. Przecież to jest patologia na drodze i tutaj cisza. Łatwo wskazać i rzucać kamieniem na tego co wyprzedza i szarżuje, ale w innych sytuacjach kiedy myślenie pasuje włączyć, już trudniej. Oj PIS rozpasał tępogłowych.

  7 17
 • 1 mar

  ja czekam kiedy zaczną zatrzymywać prawo jazdy za blokowanie i tamowanie ruchu, wszystkim jadącym poniżej dopuszczalnej prędkości i wszystkim wpuszczającym samochody z dróg podporządkowanych. Jest to temat tabu, ale uważam, że należałoby się tym również zająć dla zasady równowagi na polskich drogach. Może wówczas ruch będzie płynny, nie będzie konieczności wymuszania zachowań skrajnych, jak tych powyżej tutaj i w drugę stronę. Państwo ciągle traktuje kierowców jak takich przygłupów, nie widząc problemu z dolnym zakresem prędkości i zachowaniami kierowców. Łatwiej jest karać za szybką jazdę, za przekraczanie wymalowanych prawie już wszędzie lin (jakby na zawołanie), po to aby właśnie wyłapywać każdego co chce wyprzedzić. Na chwilą obecnię wszystkie zawalidrogi są bezkarni.

  10 31

Myślenice. Otwarto Klub Senior+

 • 23 lut

  Dbamy o wyborców.

  11 2

Wystawa w MOKiS: „Myślenicka skocznia K-45. Prawie zapomniana historia"

 • 21 lut

  Podobno się już kręci projekt skoczni, będzie wpisany w nowo powołaną radę do spraw planowania nowej kadencji (przedsiębiorcy, artyści, media gazety polskiej i wierne stado). Projekt zakłada zjazd na nartach oraz sankach, aby wszyscy mogli spróbować sił do fotorelacji na FB.

  14 5

Politycy z Polski 2050: Wchodzimy do gry i tworzymy struktury na terenie powiatu myślenickiego

 • 16 lut

  ale co takiego chcesz usłyszeć? to że umrzesz i czeka cię osąd?, usłyszysz z ambony i zapłacisz za to jak co niedziela i od ekstra mszy. Nowa obwodnica, skrzyżowanie, boisko, atrakcje z Brazylii?.... itd... to masz obecną władzę a nawet samopis (od samorządu ale to, co jest dzisiaj nie jest idea choćby Kuleszy, nie jest to samorząd). Ci obietnic i konkretów mają pełny kapelusz. Różowy most? masz plan różowego, nawet w TVP pis regionalnej będzie, że jest koncepcja różowego mostu już już zaraz będzie zgłoszenie konsultacji.
  Pan Zbyszek robi jakiś afront, w dziwnym kierunku, zamiast rzucić wszystko i rozpierniczyć obecną sytuację która jest szkodliwa dla Polski w każdym wydaniu, bawią się w nowe ugrupowania, niszowe. Od tego jest PSL czy SLD. Nie rozumiem.

  10 9
 • 16 lut

  Rozdzielają pizzę przed jej dostawą. Po co? w czyim interesie jest rozbieranie opozycji, jeszcze Chołownia, ktory boi się śmieciarek na ulicy? więcej tu zagrania PISu widać! zostaniemy ze słoneczkiem i zgrają małp w radzie dłużej niż się wydawało.

  24 4

Zastał gminę murowaną, zostawi drewnianą...

 • 30 sty
  marko napisał/a:

  A w Zakopanem... zapomnieli sobie o WOŚP :-)))) ... dobrze, że o Sylwestrze sobie nie zapomnieli ;-)

  https://wiadomosci.onet.pl/krakow/trudna-relacja-wosp-z-zakopanem-dlaczego-orkiestra-nie-bawi-sie-pod-tatrami/l2dwbgv

  Trochę nie na temat, ale muszem: Zakopane pokazuje to już kilka publikacji i spostrzeżeń, że Zakopane zdziadziało. Poza Górami, nie ma tam nic, kompletnie nic dla normalnego człowieka. Jak to mówią i piszą: "splendor". Dotyczy to ludzi Podhala i turystów tam przybywających. Nie chcę oceniać ludzi, ale kto tam się pojawia celem sylwestra, popicia, wyjścia nad morskie oko po wizycie w maku i duglasie i wiele innych pamiątek, no nie może być traktowany jako "źródło inspiracji". Teraz dołóżmy sobie trochę tej polskiej wszechwiedzącej szlachty, która wzbogaciła się własnie w ostatnim czasie na wałach z dotacjami covidowymi, trochę budowlani i śląska... masz. Nie lubią Owsiaka, przed kapłanem klękają i co wieczór walą do sąsiadki z kiełbaską i whisky w ręku i życie się toczy. Tipsy, sztuczne rzęsy i latorośl bez kontroli. Schodzą po 60 tce na miażdżyce, zawał lub wylew w przekonaniu że osiągnęli sukces życiowy. Chwała im za to, ale w społecznym wymiarze są splendorem. Sam jeździłem regularnie, i bywało raz w miesiącu, na krupówkach byłem 2x w życiu, nie twierdzę, żem zajebisty, ale wydaje mi się, że wiem po co tam jadę. Obecnie ta proporcja jest grubo zakrzywiona. Do tego człowiek Podhala, skrzywiony pieniądzem, już nawet tradycje i kulturę ma grubo przeliczoną. Oni wiedzą, zawsze że są do tyłu ze wszystkim. Maja w d. inflacje, powyżej Nowego Targu jest inny monetaryzm "skubiszyzm", gdzie ceny nic nie mają wspólnego z realiami rynkowymi. Jak oceniać takich ludzi? tylko złotymi. Tych ludzi nie tknęła edukacja, co na pewno to rachunkowość w podstawowym wymiarze. Cała reszta, jak Bóg pozwoli, Klecha przy ambonie po spowiedzi wybaczy, trochę bimbru i cwaniactwa, ale wszystko w imię Kościoła (celowo nie piszę o Bogu) i patriotyzmu Podhalańskiego, czyli takim Polak jak zapłacisz. Lata temu co się mówiło o Górach? wydarzenia sportowe, górskie wyprawy dla każdego, miejsce spotkań kultury, tradycji i o niepowtarzalności tego regionu i można tak wymieniać, teraz? sylwester, martyniuk, PIS liczba interwencji na krupówkach i incydenty pijanych turystów - tak w skrócie. Reasumująć, jedna grupa w efekcie rozdawnictwa dostaje kasę od PIS, druga grupa zarabia dzieki rozdawnictwu PIS. PIS nie znosi WOŚPu i Owsiaka czyli Podhale również. Owsiak nie ma czego żałować, a wośp będzie bez tej elity Polski.

  12 2
 • 23 sty

  Sprawa jest taka, że PO nie podchodziło do wyborów z hasłami gruntownej zmiany prorodzinnej i nie zrobiło inflacji w Polsce, kosztem życia podatników i przedsiębiorców, gdzie teoretycznie wpompowano w robienie dzieci pieniądze publiczne. Teoretycznie, bo co z pieniędzmi się teraz robi to zobaczcie na turnusie w Zakopcu, dorosłych więcej niż dzieci.
  To nie były hasła PO. Zatem porównywanie teraz co było za PO czy nie było, jest zwyczajnie szczekaniem na zasadzie odbijania piłeczki. Tak na marginesie, nie bardzo rozumiem, jak ktoś teraz w jakiejkolwiek kwestii może "bronić" hipokryzję pis.
  W efekcie, mamy kryzys gospodarczy i rozdawnictwo dla grupy dzieciorobów, bo samych dzieci niema więcej a miało być!. Przypomnę, kosztem naszych kredytów, naszego ZUSU, naszych cen w sklepach, kosztem zaostrzenia prawa aborcyjnego, mieliśmy być eldorado rozpłodowe europy, jakie Polska nigdy nie miała (bo nie miała takiej pompy socjalu nigdy. Gomuła się w grobie przewraca).
  Czasu dość minęło, 2ga kadencja i co? są dzieci? zatem jakikolwiek temat zamknięcia szkoły czy przedszkola się pojawia i każdy prominent tej złodziejskiej partii powinien się usunąć w kąt, ale tego nie zrobi, bo obecny rząd, to nie konsekwencja i zasady tylko koryto i pustosłowie.

  15

Rodzice dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3; „Chcemy rozmawiać z władzami kompetentnymi jeszcze przed głosowaniem”

 • 25 sty

  Pan Burmistrz miał czas aby zadawać pytania w Oświęcimiu do Tuska, a nie ma czasu zająć się swoimi sprawami za które pobiega publiczną wypłatę z moich również podatków. Szczerze jeszcze rok do wyborów, myślałem, że tą szopkę udźwignie dłużej. Z chęcią opublikuję listę wstydu z piątkowego głosowania, właściwie to już wiadomo kto za czym podniesie łapę.

  33
 • 25 sty

  zwróć uwagę, że skończyły się promesy dla strażaków i kół gospodyń wiejskich, zaraz znowu będzie Muzeum Niepodległości. Jest jeszcze chór ... no zapomniałem, same najważniejsze problemy przed jakimi stoimy za jego kadencji.

  25

Myślenice. Jaki los czeka Przedszkole Samorządowe nr 3 na Zarabiu? Trwają przymiarki do jego likwidacji

 • 23 sty

  Akurat z biegiem nie uważam aby to był jakiś wielki dramat dla kogo kogokolwiek. Sa 2 biegi w roku, z Dalinem i Bieg Myślenicki, bo Niepodległości był poza Zarabiem. Więcej razy zamykają drogi powiatowe z uwagi choćby na kolarzy i nikt z tego nie robi jakiegoś wielkiego ale, logistycznie przedsięwzięcia są o wiele bardziej dotkliwe i rozległe. Te biegi były już organizowane wcześniej przed obecną kadencją i promują zdrowy tryb życia. Ścieżka biegowa nie jest na tyle szeroka aby pomieścić tyle ludzi.
  W Krakowie potrafili w sylwestra zamknąć centrum miasta dla biegu sylwestrowego i nikt się nie plumka. Zatem gdzie ta nieustanność? mała moja uwaga, bo pretensji do obecnego burmistrza jest masa, ale niech one będą uzasadnione, bo jest w czym wybierać. Pozdr.

  10 36

Myślenice. Gmina po raz drugi ogłasza przetarg na budowę trzeciej niecki krytego basenu

 • 18 sty

  Jeszcze boisko na Zasani.

  16

Gmina Myślenice. Radni ustalili ceny za odbiór śmieci na 2023 rok. To trzecia podwyżka w tej kadencji

 • 9 gru 2022

  Zawsze masz opcje korzystać ze Środowiska Białorusi, Kaliningrad, jak ci źle, oni cię przyjmą, uchodźców z Polski nawet brawami nagradzają, będziesz w końcu sławny. Tam jest i gaz i środowisko nie zdegradowane UE tam jest gospodarka, przyszłośc, tam nie będziesz w czarnej tylko zielonej wypieszczonej dupci. Powodzenia.

  22 6
 • 9 gru 2022

  i zapadła wymowna cisza :)

  18 1

Wyjazd spod starej biedronki.

 • 7 gru 2022
  mknp napisał/a:

  a akurat w naszym regionie oznakowanie dróg nie jest złe, w większości przypadków jest rozsądne i przemyślane, a problemy tworzą wyłącznie kierowcy łamiący przepisy.

  Generujesz własną tezę czy też opinię?, czy jest to może podsumowanie opracowanego.. badania jakości, efektywności z punktu widzenia np kolizji drogowych?

  3

Zasań - grilowisko... czy rykowisko?

 • 30 lis 2022
  marko napisał/a:

  Zdjęcie potrzebujesz? Pojedź, zobacz.... zrozumiesz. Tak żeby zobrazować: kasa wyrzucona w błoto... tak dosłownie :-)

  Zwracam honor. Do momentu kiedy tym się interesowałem, szło w dobrym kierunku,
  i społecznym, także pomysł, zamysł tego miejsca był dobry. Teraz? jakieś bramki, ogólnie brak koncepcji na zagospodarowanie, chaos decyzyjny i lekkie kolesiostwo sołectwa. Finalnie ma tam być jakiś kontenerowiec/biurowiec. No nie, nie jest to tym czym miało być. Generalnie nie można krytykować inicjatyw społecznych, ale problemem się staje, kiedy inicjatywy i miejsce społeczne staje się oazą do leczenia kompleksów i wiejskich zagrywek politycznych. Zasań ogólnie przeżywa kryzys liderów społecznych, wydawałoby się że będzie lepiej, nie jest, znaczy jest na fejspopuliźmie. Poza tym raczej wymagana jest totalna zmiana i powrót do ludzi z korzeni mieszkańców i prawdziwych społeczniaków, jeżeli jeszcze tacy się tam znajdą. 2 koła gospodyń wiejskich, sołectwo w jednym wydaniu, osp w drugim wydaniu, radna która gra na wszystkie fronty celem poparcia społecznego, do tego parę szarych eminencji i skłóceni ludzie. Wieś ma tyle liderów i działaczy, że w normalnej sytuacji powinna już być budowana obwodnica Zasani :) Od jakiegoś czasu, lepiej przejechać i zaparkować przed domem, zamknąć drzwi i cieszyć się meczem! Pozdr.

  8

Myślenice. Kolejny „drifter” przyłapany na Zarabiu. Parking z kamerami jak magnes przyciąga fanów „jazdy bokiem”

 • 29 lis 2022

  wiesz, tylko taki "świr" w przypadku wpadnięcia w poślizg, będzie wiedział jak się zachować za kierownicą, jest duża szansa, że wyjdzie z trudnej sytuacji niż ty. W tym przypadku wolałbym z nim jechać niż z tobą.

  5 19

Wyprzedzał na pasach przy 100 km/h. Efekt? Mandat na 3 tys. zł, 28 punktów i utrata prawa jazdy

 • 24 lis 2022

  Ktoś wymyślił przepisy, takie a nie inne, których przekroczenie nazwał piractwem. To nie ty je wymyśliłeś, tylko ktoś sprytniejszy kto się dopchał do koryta i chciał zrobić dla siebie dobrze, żeby nie bylo że czegoś nie robi.. i zrobić dla partii dobrze, bo z czegoś kasa musi być na rozdawnictwo. Potwem głupiemu ludowi sprzedano dewizę pirata drogowego i wielka maskarada, z odbieraniem prawa jazdy, przekraczaniem lin itd itd itd..A ciemnota i cidpodrogi.. tak tak, za sybko, pilat pital.
  Ty się do tego stosujesz - fajnie. Ale dlaczego narzucasz innym swoje pasywne i służalcze zachowanie?Przecież dla mnie i dla osób które mają swoje zdanie jesteś nikim. To ty wsiądź do busa, jeżeli masz problem. To ty jeździsz jak pirat blokując drogę. Może masz czas, bo bierzesz kasę bez faktury do łapy, żona bierze 3x500 plus i masz w dupie czas i życie..ale inni zapierdalają na życie aby takim jak ty żyło się lepiej. Jesteś cipodróg. i zanim komukowile powiesz jak żyć i jak ma funkcjonować, popatrz na swoje 4 litery i oceń, czy dla siebie zrobiłeś wystarczająco że dajesz się ruchać systemowi, prawu i ludziom którym poklaskujesz.

  7 9
 • 23 lis 2022

  będzie na nowe buty dla wybranego OSP lub stroje dla wybranego koła gospodyń wiejskich, w blasku fleszy PIS dobrodziejstwa.

  26 29

i jest - mamy go Tunel pod małym Luboniem

 • 10 lis 2022

  Jak nie będzie Kaczyński to będzie Jan Paweł. Opcji dużo niema, no chyba że Piłsudski, ale wątpię, przecież to najdłuższy tunel w Polsce, zatem będą leczyć tych z kompleksami, stawiam na Kaczyńskich.

  5 2

Pierwszy dzień bez linii M1 na trasie Myślenice-Kraków. Pasażerowie czekają na busy

 • 5 paź 2022

  Odpowiadając już bez twoich intymnych wycieczek. Kto rządził to wszyscy wiemy, jak byś czytał inne posty, to wiedziałbyś że o włodarzach w tym wątku z tych lat mam gorzkie zdanie. Ale nadal nie wiem gdzie jest to PO z piekielnej otchłani?. Ja tutaj nie widzę polityków PO. Ja mogę się domyślać, że jesteś typowym pis-zakapiorem z koronką w ręku i stoisz na rogu swego domostwa, ze strachem patrząc czy nie idą z zachodu, doktory, lewaki, PO czy unijni.. Człowieku, nie wszystkim PO na imię, tutaj są konkretnie decyzje konkretnych ludzi. Partię polityczną PISIORY wepchnęły w samorząd Myślenicki, w lampach jupiterów, każde pierdnięcie podkładać, że to PIS, wcześniej był spokój, waliło nas co jest co, bo sprawy były imienne lub jakieś grupy ludzi. A teraz ty taki mądry i co... co złe to: platfusy, majątek przejąć, PO politycznie oskarżać... tyle w tobie złego że weź się może wysikaj i nie zasrywaj nas platformą. Tutaj są konkretne osoby w całą tą historię zamieszane, to nie sejm i senat tylko personalne stanowiska.

  5 7
 • 5 paź 2022

  Rozumiem, że dygresja o dziobaniu jest do mnie? zakładam, że jesteś mądrzejszy bo... tak ci sie wydaje z racji zawodu, wieku czy co?... czy że masz inne zdanie w tej kwestii?. Prosiłem cię o konkret i tyle. Tak się z tobą dyskutuje. Szacunku wymagasz, a sam co soba prezentujesz?

  4 5
 • 4 paź 2022

  A możesz mi konkretnie wskazać tego polityka PO który roztrwonił ten majątek PKSu? proszę wyślij mi info na PW jeżeli nie chcesz tutaj. Bo z tego co się orientuje, to jedyną frakcją polityczną która z każdą aktywności w samorządzie lokalnym w Myślenicach się lansuje, jest własnie PIS. Jest Sowa z PO ale on raczej nie jest tym zainteresowany. Kto zatem z polityków PO brał udział przy PKSie, proszę o konkret.

  10 14
 • 3 paź 2022

  Nie bronię pisiorów, ale tutaj Powiat jest odpowiedzialny za organizację transportu. Gmina zrobiła coś pod publiczkę i teraz połyka żabę. Powiat... wrzuca posty o prywatnych busiarzy na prywatnych social kontach, taki jest ich poziom zaangażowania.

  33 10