Jarosław Szlachetka: Pierwszy rok? Mogę być z siebie zadowolony

 • 29 lis

  Gdzie jest boisko sportowe na Zasani, bo miejsce na nie dalej jest?! Jak się zmieniła komunikacja miejska w Myślenicach, co z połączeniem do Krakowa? co z inwestycjami z turystykę? nic. To po co się pokazywać i chwalić niczym?!

  29 8

Piesi nie czują się tu bezpiecznie. Większość kierowców pędzi nawet setką

 • 10 lis

  Generalnie, jesteś w błędzie, do zobaczenia w lusterku.

  7 20
 • 10 lis

  Zaraz zejdzie na mnie larum poprawnych ale jest problem w mojej opinii. Po co Bóg stworzył ludzi i nogi?, aby za pomocą nich chodzili, zatem po co samochody? aby za ich pomocą jeździli! Po co komu samochód?, jeżeli za niedługo czas przemieszczenia się przez Osieczany będzie odbywał się w podobnym czasie jak na nogach, rowerem czy hulajnogą elektryczną (tak takie coś istnieje i jest całkiem popularne).!
  Kolejne ograniczenia, skretyniałe malowanie linii na wsi (osieczany - trzemeśnia) - i przykład - kiedy jedzie traktor bez tablic 20km/h i żaden poprawny kierowca nie śmie go wyprzedzić bo podwójna linia, kolejne ograniczenia i problemy - zatory i korki na wsi :)
  Ludzie, nie umiecie przechodzić przez drogę, nie wychodźcie na drogę. Dzieci pilnujcie, bo jakże od zarania dziejów, wypadki - jest to jakaś forma selekcji naturalnej.
  Nie zamierzam respektować przepisów, umiem jeździć i wiem do czego służą pedały w aucie, może za to zapłacę, ale uważam, że narzucanie wszystkiego wszystkim w imię poprawy ludzkiej głupoty jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na indoktrynacje władzy w społeczeństwo. Brakuje na pincet? szukacie kolejnych powodów aby nowoczesne bmw za nasze podatki stały wszędzie w powiecie?
  Chcecie ronda? nauczcie wszystkich tych, co robili prawko za kopertę korzystać z rond! wszystkie matki z dziećmi, starców i szeryfów drogowych i również budowlańców na prądzie - niech włączają kur. .. kierunkowskazy - wszystkie te kategorie jeżdżą jakby pierwszy raz to robili. Wyspy, przejścia - może kładkę w Osieczanach też by pasowało?!

  28 25

„Tu od kierowcy potrafisz dostać zje**, bo nie powiedziałeś, że chcesz wysiąść”. Mamy poziom przewozu osób jak na Ukrainie?

 • 30 paź

  No przystanki już są, zatem może o to chodziło w kampanii - poprawa komunikacji - a jakże!, mają ludzie gdzieś stać i czekać na ... busa relacji nie wiadomej godziny, czasem kierunku, wyjątkowo na siedząco z pewnością z jakąś przygodą.

  20 4

Zainteresowanie rejsami przerosło oczekiwania organizatorów. Od teraz rezerwacja tylko przez internet

 • 11 wrz

  Nasze samorządy zaskoczyłoby wiele rzeczy, jak dostęp do turystyki przy zbiorniku w Dobczycach, tak zorganizowanie cywilizowanego transportu pomiędzy Myślenicami a Krakowem, czy poprawienie atrakcji turystycznych na szlakach w Myślenickim nadleśnictwie. Szkoda, że zaskoczenia kosztują lata...

  15

Paweł Kukiz w Myślenicach środa 4 września g. 17:00

 • 8 wrz

  Czy Kukiz jest jak Mikke - facet który nie umie skończyć? :)

  2

Są dopłaty do komunikacji autobusowej. Którędy pojadą obsługujące ją busy?

 • 3 wrz

  Połączenie z Krakowem jest ogromnym problemem i narazie.. dużo się gada, obiecuje a ludzię nadal jak sardynki na stojąco w smrodzie i oparach alko. albo bus zabierze albo nie, jeden jedzie 30km/h, drugi 100km/h. Jedzie lub nie, zatrzyma się lub nie. Główne połączenie dla pracy, interesów, szkoły, turystyki dla Myślenic i .... tyle w temacie. Tylko bilety coraz droższe.

  33 1

Czy radni powierzą losy Miasta i Gminy Matce Boskiej Myślenickiej? Dzisiaj nadzwyczajna sesja

 • 19 sie

  Oczywiście symbolika jest sprawą ważną, ale przy obecnej władzy, symbolika i wartości chrześcijańskie stają się źródłem władzy, decyzji, ideologi do działania co ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Obecny rząd zaciera linię pomiędzy symboliką a ideologią, zatem każde działanie tego typu, kiedy władza utożsamia się z partią której ideologia łączy się z tą "symboliką" jest w mojej opinii nie na miejscu.

  10
 • 19 sie

  Może jeszcze zbiorą się komisję i zostanie powołana... Maryjna Myślenicka?! Sprawniej byłoby powierzyć losy w chęć do działania, bo widzę, że skoro dotykamy abstracji to nasi Radni to już abstrakcja.

  17 4

Ścieżki wokół zalewu, wieża widokowa

Przenosić czy zostawić na miejscu? Co robić z pożydowską Bożnicą?

 • 15 lip

  To się dorobiłem atrybutu :) pogratulować dystansu do rzeczywistości.

  16 1
 • 15 lip

  Dziedzictwo to jedno, koszt utrzymania to drugie. Myślenice nie znają wartości i fundują sferę kulturalną czy historyczną - jaką leci. To że Myślenice stać na nowe Muzeum, remont rynku, kapliczek, zabytkowych Kościołów w gminie - to są jakieś priorytety, koszem czegoś np chodników. Wiśniowa to nie Myślenice, pytanie czy stać gminę na utrzymanie tego budynku? Pragnę wam przypomnieć, że obowiązek "troski" o zabytek, koszt jego "utrzymania" leży po stronie właściciela. Konserwator tylko wygodnie odmawia jakichkolwiek czynności i tutaj rola się jego kończy, ale czy Wiśniowa ma na to środki, aby dbać o elementy kulturalno - historyczne? Ten budynek jest właściwie ruiną jak się patrzy.

  22 3

Quady i crossy to prawdziwa plaga. Wciąż rozjeżdżają lasy. Kilkanaście mandatów w jeden dzień

 • 20 cze

  Troszkę mi to pachnie, latami 80tymi, karać i rozgłaszać jak słuszna jest kara w imię powszechnego ładu społecznego.
  Pewnie się narażę potakiwaczom władzy i ogólnie społecznie wyczekanym zachowaniom, ale, co nadleśnictwo zrobiło, aby pozwolić takowym rozjdeżdżaczom szlaków, korzystać z jakiegoś wyznaczonego terenu?
  Żyjemy chyba w czasach, kiedy, rozwiązaniem problemu nie jest zbrodnia i kara, tylko sposób?!

  Nadleśnictwo, poza tym, że jest, nic nie zrobiło aby umożliwić turystom, wszelkim, jakiegokolwiek użytkowania natury i przyrody w jakże wyjątkowym miejscu Polski na jakimś poziomie, znanym z Beskidów, czy Gorców.
  Zobaczcie jak niszczony jest las przy wyrębie drzewa, nie wierzycie, podeślę wam zdjęcia, jak wygląda las dostosowany do ściągnięcia paru drzew, tutaj nie ma motocykla czy quada, tutaj jest naprawdę ciężki sprzęt i jest OK.

  Na szlaku w paśmie Lubomira, ciągle leżą drzewa od zimy, kiedy zostaną usunięte aby można było swobodnie korzystać ze szlaku? tym się nikt nie zainteresuje.
  Punktów widokowych, poza dzikimi nie ma. Punktów H2o, dawniej były i się z były. Wieże widokowe?
  Mamy kary, zaraz znikną szlaki i za wejście do lasu będzie kara.

  31 26

PSY BIEGAJĄCE LUZEM - OPAMIĘTAJCIE SIĘ!

 • 11 cze

  [cytat=zygi]a co to jest jakis przepis na to,ze masz OBOWIAZEK OGRODZENIA-swojej posesji.
  Nie-to ''mieszczuchom''sie wydaje,ze poszli na ''lono natury''i wolno im chodzic gdzie chca[/cytat

  Właśnie dzięki takiemu myśleniu, są sceny jak wyżej i sytuacje o których słyszy się codziennie.
  Ludzie, z czym wy macie problem?, pies to zwierzę. To że będzie się do ciebie łasił - to jest naturalne, bo go karmisz, ale osobę spoza domu, gospodarstwa, której nie zna, tratuje jako potencjalnego wroga.
  To jest zwierzę i nie ważne czy pimpek, buldog czy nie groźny wilczur.
  Nie rozumiem, was, właścicieli, że na siłę szukacie sposobu aby obejść jakąś odpowiedzialność za to, bo mam dużą działkę, bo jest nie groźny, bo prawo nie zabrania... żal to czytać.
  Świadomie narażacie innych na niebezpieczeństwo, swoim lenistwem i nieporadnością, bawicie się we właścicieli psów a nawet z tym sobie nie radzicie, ale jak z psami to i pewnie z życiem.

  7

Wraca temat otwarcia jeziora dobczyckiego.Czy kiedykolwiek będziemy mogli z niego korzystać? [WIDEO]

 • 31 maj

  Co te wybory z ludźmi robią :) zaczyna mi to przypominać temat jak z wizami do USA, nie osiągalne ale namacalne :)

  16 1

Nachalna kampania Jakiego

 • 22 maj

  A nie ważne z jakiego jest ugrupowania, chce wisieć, proszę bardzo, 200 zł za dzień i nawet mu ramkę zrobię. W tym momencie osoba kierująca kampanią w naszej okolicy łamie prawo i należy to nagłośnić.

  13 21
 • 21 maj

  Gdyby ktoś wiedział, kto stoi za tą kampanią tutaj lokalnie, proszę o informację.
  Dziękuję.

  6 19
 • 21 maj
  stefano napisał/a:

  a czyj jest słup? ;)

  podstawa wg art. 110 kodeksu wyborczego, par. 1

  2 18
 • 21 maj

  Witam.
  Czy ktoś może wie, kto odpowiada za plakatowanie kandydata do euro parlamentu p. Jakiego w okolic Myślenic? ktoś powiesił plakat na mojej działce, bez pytania czy jakiegokolwiek kontaktu. Plakat na słupie, jeszcze użyto drabiny, zatem świadomie i z rozwagą.
  Prosze o ew. priv, bo nikt nic nie wie a za usunięcie mogę dostać nawet mandat :)

  27 23

Paweł Lemaniak został odwołany ze stanowiska dyrektora Muzeum Niepodległości

 • 28 mar

  Dobra decyzja. Miałem z tym Panem do czynienia. Jak góra zagra tak Pan Lemaniak zatańczy. Naturalna kolej rzeczy.

  36 34

Chełm droga

 • 8 mar

  Czy tam dalej obowiązuje zakaz ruchu poza mieszkańcami Chełma?

  13 1

Turystka piesza, funkcja PTTK Lubomir i Nadleśnictwa Myślenice.

 • 25 lut

  Cześć.
  Ostatnio miałem przyjemność poświęcić trochę czasu i odwiedzić naszej rodzime zakątki górskie jakże piękne i urodziwe pasma Lubomira (podobno Beskid makowski) oraz Beskidu wyspowego na terenie ziemi Myślenickiej.
  To co mnie zastanawia, to taki dziwny brak chęci do zrobienia czegoś, co rzeczywiście mogłoby wpłynąć realnie na turystykę krajoznawczą w naszej okolicy.
  Rowerem przemierzyłem wielokrotnie Chełm, Kudłacze, kamiennik, okolice Kornatkę. Pieszo od Koskowej góry po Luboń i tak by wymieniać.
  Jak ktoś lubi oglądać drzewa - oczywiście fajnie, super, ale brakuje czegoś więcej, czegoś co zrobiły gorce: wieże widokowe, online kamery, trasy skiturowe i rowerowe. Beskid wyspowy, piękna i kultowa wieża na Mogielicy, beskid sądecki ma Radziejową i Obidzę. Limanowa paproć, wieżę na Jawożu gdzie są przepiękne wschody słońca i panorama tatr.
  U nas? wieża na Chełmie która jest otwarta lub zamknięta nie wiadomo na jakiej zasadzie.
  Co czuje człowiek kiedy słyszy obserwatorium na Lubomirze? żę coś zobaczy i i zobaczysz :)
  Nasze lasy są zniszczone jak na przykładu kamiennik, przez maszyny, nowe drogi i wycinki drzew. Dlaczego Panowie działacze z nadleśnictwa i wszelkich organizacji turystycznych, nie wytną tych drzew albo nie wykonają projektu widokowego co by pokazać naszą piękną okolicę z innej perspektywy?
  Na kamienniku była wieża widokowa - się rozpadła parędziesiąt lat temu i cisza.
  Mam wrażenie że pomimo wielkiej polityki turystycznej w naszej okolicy, las i możliwości stanęły dawno na etapie wieńczenia biegów, memoriałów i wspomnień historycznych. Czy tylko o to chodzi?
  Czytałem że w Gorcach, obrońcy przyrody bębnili, że wieże widokowe zniszczą las, szlaki że hoho armagedon będzie. Tak się nie stało:
  https://www.youtube.com/watch?v=eIvRDVyB5LE
  Może narzekam, ale nie widzę, żadnych konkretnych zmian w tym temacie, może co najwyżej odmalowanie szlaków turystycznych.
  Wyobraźcie sobie wieżę na Luboniu, Lubomirze czy Łysinie (powiększenie i ogólne udostępnienie tej na Chełmie) i jeszcze mamy Trupielca koło Zasani lub coś z Wiśniowej? jest wiele możliwości, tyle lat i nic....
  Jedynie co nam zostaje to podziwianie widoków z polany pod Kudłaczami na prywatnej posesji parkingu.
  Pozdrawiam

  5 2

Mieszkańcy od lat domagają się przejść dla pieszych. Czy powstaną?

 • 13 lut

  Trochę to jest żałosne, że do spraw oczywistych trzeba debatować. Myślenice stać było na muzeum niepodległości czy nową nawierzchnię na rynku - były decyzje a nie debaty a skala finansowania :) - nie stać o podstawowe elementy bezpieczeństwa. Już jest po wyborach a dalej jakby zarzucano nas kiełbasą o debatach, to są rzeczy które się po prostu wykonuje a nie o których debatuje.

  24 10

Policjanci się wycwanili, teraz mierzą prędkość „kaskadowo”. Co to oznacza dla kierowców?

 • 9 sty

  To może policja kaskadowo zacznie rozładowywać korki, choćby na zakopiance.

  30 1

Członkowie Oddziału Terytorialnego „Halniak” wstępują do Wojsk Obrony Terytorialnej

 • 20 gru 2018

  Zawsze lepsze to niż picie piwa przed tv po pracy, ale mimo wszystko mam nadzieję, że na to nie idą pieniądze z mojego podatku dochodowego :)

  22 9