Wybory Samorządowe 2024. Jarosław Szlachetka burmistrzem miasta i gminy Myślenice na drugą kadencję

 • 23 kwi

  kole to twoja głupota.

  8 1
 • 23 kwi

  przestań ### przy moich komentarzach bo obniżasz poziom forum.

  9 5
 • 23 kwi

  Wiesz co, wydaje się, że jednak się mylisz, bo o ile po wsiach można było się spodziewać przewagi Szlachetki z wielu względów (kampania, zaplecze polityczne, odbiorcy i wyborcy, preferencje polityczne i kościół), to w kilku wsiach Ostrowski notuje zbliżone wyniki do Szlachetki, które są do odrobienia. Przegraną mu daje miasto, to miasto wybrało Szlachetkę. Bo jeżeli po takiej aferze jaką było zamknięcie przedszkola na Zarabiu, Zarabie zamiast wystawić mu bilet w jedną stronę, głosuje praktycznie po połowie na obu. To samo np osiedle. Ostrowski miasto miał mieć w kieszeni, a przewagi miażdżącej nie widać. Zatem to nie wieś. Zresztą czemu ty się dziwisz, kiedy ostatnio Ostrowskiego na wsi widziałeś poza kampanią? Wybrało też lenistwo, bo do wyborów generalnie poszli ci sami obywatele co w I turze, młodzież i wiek średni mają inne zajęcia.
  Ciekawie też wygląda procentowy rozkład poparcia względem I tury, Bylica, jednak nie zrobiła tego łał, na które postawiono, bo Szlachetka w wielu miejscach notuje większy wzrost poparcia względem I tury niż Ostrowski, a to świadczy, że kampania nie była najlepszą z możliwych.
  Błędy kampanii Ostrowskiego, słaba pozycja KO, słabe kandydatury opozycji w radach, powodują to, że Miasto które miało zostać odbite z zapyziałej polityki pis złodziei, dostają większość w tym władze wykonawczą w osobie partyjnego polityka.
  Po stronie opozycji, czas chyba w końcu dokonać rozliczeń i promować inne osoby, przyjąć inny parytet działań, bo ta forma, z tymi twarzami już się nie sprawdziła w poprzednich wyborach.

  24 2

Myślenice. Ruszyła rozbiórka stadionu Dalinu. Budowa nowego potrwa do połowy 2025 roku

 • 18 kwi

  ok!

  4
 • 18 kwi

  Dodatkowy tor, dodatkowe miejsce, wykonanie projektu, zgody, w końcu realizacja, budowa i materiał, myślisz, że gdy ten tor będzie kosztował ekstra jakieś 100tys, powyżsi krytykanci puszczą to płazem? Oczywiście, że nikt nie będzie patrzył na nich, ale nie wypowiadam się w tym temacie, takie jest założenie z jakiegoś powodu, może ktoś się wypowie z większą wiedzą, dlaczego tak a nie inaczej.

  6 9
 • 18 kwi

  Panowie, ale dajcie spokój z tym doszukiwaniem się drugiego dna i pomawianiem czy to władz Dalinu czy to dokumentacji czy zasadności projektu. Jesteście śmieszni i małostkowi.
  Pamiętam dobrze, kiedy to Strzelnica stała się obiektem drwin i powątpiewań, kiedy ogłoszono jej przetarg, że na co to komu? teraz działa i ma się dobrze.
  Piłka nożna, jest naszym sportem narodowym i w jakimkolwiek wydaniu, jeżeli są fundusze, to należy zrobić poziom na tyle europejski, na ile to możliwe - żeby taki cymbał jak każdy z was nie pisał zaraz, że były pieniądze i ich nie wykorzystano. Zresztą każdy gospodarz obiektu, czy właściciel firmy prosperującej, inwestuje, rozwija aby nie zarzucono mu nie gospodarności.
  Czy wam jest żal, że nie bierzecie finansowo w tym udziału (róbcie coś to może się wam uda)? czy waszym zdaniem po ogłoszeniu przetargu, prezes dalinu powinien zrezygnować z funkcji, bo jest związany ze sportem z zamiłowania i branżowo? no to życzę wam korzystać z fundacji pomocy dla osób nie słyszących, której prezesem będzie kominiarz! a nie lekarze. Śmiech. Macie uwagi, idźcie, graja jak słyszałem w piłkę we środy, czwartki, regularnie, pogadajcie, przedstawcie żale a nie pod kontem anonimem na tanim forum pieniactwo i tanie dezawuowanie faktów na poziomie małolata.
  Środki na remont i budowę nowego stadionu są w większości pozyskane, częściowo dopłaca Miasto jako właściciel terenu, no łał normalnie - mam wrażenie, że przez was przemawia w czystej postaci zazdrość, to też jest nasz sport narodowy, społeczny a często wręcz socjopatyczny. Dla was większe ma znaczenie, kto jest w magistracie a nie to co jest wykonane - i to jest niestety efekt ostatnich rządów, podział społeczeństwa, ogarnijcie sie, zagłosujcie jak nalezy ale dajcie też pracować i funkcjonować w społeczeństwie poza polityką.
  Gdybyście mieli jakiekolwiek pojęcie o ścieżce przetargowej, to obeszło by się bez tych, głupich wręcz uwag. Nie jestem tutaj żadną stroną medalu, na Dalinie nigdy nie byłem, ale patrząc na zdjęcia i materiały z obecnego stanu, wydaje sie, że każde z was za tą plaplanine powinien ponieść odpowiedzialność i konsekwencje w przypadku jakiegokolwiek wypadku na obiekcie - wstyd za was.
  Co do wymogów olimpijskich, nowe boiska czy orliki budowane lokalnie głownie nie spełniają żadnych wymogów na poziomie międzynarodowych FIFY, czy Fiby itd. Do tego są już areny i międzynarodowe obiekty przygotowane pod poziom olimpijski, tak samo jak boiska pod rozgrywki o charakterze międzynarodowym czy turniejowym. Polska liga koszykówki nie rozegra meczu na hali na zarabiu!. Gdzieś należy trenować, aby dojść do poziomu olimpijskiego, obecnie tracimy czas na zazdrość i pomówienia. To wszystko było już tutaj kilka razy omawiane, i dalej.. te same argumenty, na czyjeś zamówienie?

  10 17

Wybory Samorządowe 2024. Barbara Bylica poparła jednego z kandydatów. "Mój głos 21 kwietnia otrzyma burmistrz Maciej Ostrowski”

 • 12 kwi

  No jest. Bolek, franz, Anka... Jak pisałem, to pytanie nadaje się na porządną pracę socjologiczną, obawiam się, że też w terenie. Niestety bliskość Krzyszkowic do Krakowa nie idzie w parze z dostępem do wielu doczesnych narzędzi i postępem w szerokim ujęciu, też myślenia jak widać.

  52 8
 • 12 kwi

  generalnie tutaj masz jednego pana w kilku osobach, Mirek z Krzyszkowic, które.. no muszą być jakoś dumne ze swojego poparcia. Najlepszym sposobem jest ignorancja. Idziemy na wybory za tydzień!

  70 5
 • 12 kwi

  Fita, ciesz się, że cię ktoś poparł, trudno to zrozumieć i tak zostanie, zwyczajnie niepojęte.

  111 17

Wybory Samorządowe 2024. Druga tura w niedzielę 21 kwietnia. Jak do dogrywki przygotowują się kandydaci na burmistrza Myślenic?

 • 11 kwi

  no dobrze, ale pytam dalej, gdzie jest mowa o tym projekcie w spocie Ostrowskiego? bo tobie się grubo plączą inwestycje, rozumiem, że obecny burmistrz może przyzwyczaić do wielu ... projektów, przetargów i koncepcji, ale myśl myśl, bo wrzucasz przetarg (kolejny hahaha) z budową kładki w ramach nie kończącej się historii pt velo raba na odcinku 0,4km dla rowerów (sic!). Co to ma do wystąpienia Ostrowskiego w temacie rozbudowy i w końcu dalszej budowy ścieżki zwłaszcza biegowej? Velo raba nie jest trasą dla biegaczy!. Czy to rozróżniasz - odróżniasz od siebie takie zachowania nie obyczajne, jak bieganie, jeżdżenie rowerem albo np morsowanie? czy z pozycji kanapowca dla ciebie to wszystko jedno, ważne, że w bezpiecznej odległości w tv. Szlachetka zrobił kompletnie NIC dla ludzi, jedynie co robi to dużo dla własnego parytetu poparcia. Czas na zmiany.

  29 11
 • 11 kwi

  a gdzie o tym projekcie jest mowa? akurat Ostrowski wybudował ścieżki, Szlachetka nie zmieścił się w koncepcjach...

  60 10

Wybory Samorządowe 2024. W Myślenicach pięciu kandydatów na burmistrza. Kto startuje w pozostałych gminach?

 • 15 mar

  podobno konfederacja, czyli "znafca" ekonomii, gospodarki i uprawy pomidora polskiego i wszystkiego co jest na tapecie politycznych zawirowań.

  14 20

Rozliczenia przedwyborcze

 • 14 mar
  Bzyczek3 napisał/a:

  Co sądzicie o budowie nowego ronda w Osieczanach a raczej jego obietnicy rozpoczęcia ? Akurat wybory idą. Nie sądzicie że wybory powinny być co 12 miesięcy ?

  Rondo jest potrzebne, z uwagi na wjeżdżające auta od strony buliny i notoryczne wymuszanie pierwszeństwa. Problem inny jest taki, że droga powiatowa pomiędzy Myślenicami a Trzemeśnią naroiła się od ograniczeń, w efekcie, bezpieczeństwo nie wzrosło, natomiast zatory na drogach owszem. Wcześnie rano i popołudniu szybciej będzie rowerem. Od lat widać, że droga jest pompowana wysepkami, chodnikami, ograniczeniami prędkości, co dobre to dobre, ale efektem jest też dłuższy czas przejazdu - niedzielni kierowcy i ci na kacu, panie z bąbelkami i zator gotowy.

  2 2

Gmina Myślenice. Cztery osoby chętne na stanowisko burmistrza. Pełna lista kandydatów do rady

 • 8 mar

  Fita kolejne konto :) tak to kandydat do Rady Gminy w Myślenicach, obecnie sekretarz.

  71 12
 • 8 mar

  Ficie już dziękujemy. Czytajcie, co sobą prezentują PIS kandydaci. Obłuda, szczucie i nienawiść a przede wszystkim pogarda do ludzi, wyniesiona propagandą w którą uwierzyli dzięki diecie radnego.

  108 23
 • 8 mar

  W sumie można powiedzieć, że każdy wybór z wyjątkiem obecnego włodarza i jego listy, to jakiś wybór. Podobnie jest z kandydatami do rad. Tyle się mówiło o rozliczeniach, to mówmy głośno. Przypomnijmy sobie jak grupa radnych PIS głosowała na zawołanie przy każdej sposobności, jak podrożały śmieci, woda (tacy z nich społeczniacy jak to ujmuje Mateusz Suder, a potem publikuje żenujące nagranie na poziomie polacy na wakacjach). Jak likwidowano przedszkole na Zarabiu, jak finansowano remonty kościołów, dofinansowano strażaków, gospodynie wiejskie i swoje zaprzyjaźnione instytucje i fundacje np owocna. Na zaśnieżone drogi i chodniki już kasy nie było, tam bo wyborców już jest mniej (w takiej trosce o starszych - ale hipokryzja pisowi nie jest obca).
  Społeczeństwo to nie wybrane grupy społeczne ale mieszkańcy, którym ma się żyć dobrze, ale nie kiedy w tle jest zawiść, polityczna nienawiść, kumoterstwo i szczucie oraz bezpardonowe rycie w korycie. Socjotechniczna megalomania i samochwalca z zadań i zadań i obwiązków, które są przypisane jako zadania własne gminy obligatoryjnie do wykonania (np utrzymanie szkół, dróg itd). To ta partia i ci ludzie krzywią nas, że należy wypłacać z bankomatu i jeszcze mu klaskać, że wydaje naszą kasę.
  Przede wszystkim PIS kandydaci, samorząd to nie partia i nie polityka, macie być oczami mieszkańców a nie logo którego zakazano wam używać do wyborów. Nie chce traktować FB jako źródła wiedzy (ale to dzięki włodarzowi tak się stało) i praktycznie każde z was, nie ukrywa swojej przynależności i poglądów. Nie znajdziemy u was rozprawy na temat spraw społecznych, bieżących problemów mieszkańców, tylko: ryży, tuskofobia, niemcy, ruski , Jan Paweł II a teraz rolnicy - popatrzcie na profil Pana Fity, aż włos się jeży na głowie, że taki ktoś w ogóle pełni jakieś funkcje publiczne.
  Podsumowanie bieżące ostatnich lat tego samorządu, to teatrzyk koncepcji i już gruby budżet wydany na plany, pomysły i rozwiązania na papierze. Kolej do Krakowa, właśnie zajechała w postaci autobusu przegubowego.
  Gdy należało rozmawiać z ludźmi, to były krzyki (zebranie z rodzicami w sprawie przedszkola na Zarabiu) - blokowanie kont w mediach społecznościowych. Uśmiechy były i kwiaty kiedy zapraszano do klubu gazety polskiej w Myślenicach (jeszcze nie zdelegalizowanej) polityczne dno jak Macierewicz czy Tarczyński, a mieszkańcy gdzie?. Nie macie nic do zaoferowania poza budżetem na kampanie, finansowanym z umigu i twarzą na ulotce.
  Skończyła się propaganda z funduszy rządowych, których celem nie było wsparcie strażaków czy osób starszych, ale zwykła tępa agitacja polityczna dla partii, jak i w wyborach parlamentarnych tak i samorządowych. Oby tych ludzi z listy KWW Szlachetka nigdy więcej. Wam już dziękujemy.

  137 46

PiS i jego nienawiśc do ludzi

 • 7 mar
  PiterOlek napisał/a:

  Nasze Słońce na swoim profilu grzeczne, ugładzone , spokojne bo to by źle wyglądało przed wyborami (mimo że wcześniej hejtował co się dało) popuszcza sobie swoją nienawiść na profilu PiS . To jakieś rozdzielenie jaźni.

  Generalnie większość tych co pisali nie po myśli partyjnej, jest już dawno zablokowanych na jego profilach. Ten sposób czyni pewny obraz w przypadku gdyby ten Pan został szefem rządu czy Państwa, nazwisko pasuje do przedstawiciela Polski jako Państwa totalitarnie zarządzanego, względem opozycji nie byłoby głosu demokracji, na którą ten Pan i cała ta zbieranina przebierańców z tych list się powołuje.

  13

Euro za i przeciw

 • 7 mar
  Dorota_S napisał/a:

  Po wprowadzeniu euro zjadą do kraju wszyscy eksportowcy i okaże się, że gospodarka klęknie.

  Problem w tym, że dzięki inflacji, za którą należy mówić wprost, należy podziękować PIS partaczom, nasze produkty stały się już mało konkurencyjne na rynku Europejskim. Jedna branża sobie radzi, inna już nie. Ratuje nas jeszcze jako taka myśl technologiczna i rozwiązania. Ale ani siła robocza, ani koszty produkcji (też koszty działalności które rosną stale) czy sama oferta nie są tymi samymi co jeszcze 5 lat temu. Cenowo w mojej branży lepsi są Włosi, Hiszpanie, Francuzi. Nie wspomnę już o Chińczykach, którzy na szczęście nie przebijają sie tak łatwo do Europy. Po wprowadzeniu Euro zobaczymy, że u nas zrobiło się zwyczajnie drogo. Poza czysto politycznymi jeszcze argumentami, które zostaly z pogranicza fantazy oraz strachulca ze strony obozu prawicy, euro u nas jest dawno przeliczane i kalkulowane. Każdy z łatwością widzi, jak nasze ceny poszybowały w górę względem zachodu, widział bym jedynie szanse, że to się jeszcze jakoś wyrówna, kiedy zobaczymy i porównamy ceny w sklepach polskich i niemieckich tych samych produktów, może wtedy jeden z drugim pis matoł, którzy zapatrzeni w atak na ryżych, lewaków i komuchów ledwo się własno ręcznie podcierają - japy do polityki maja największe.. - wyciągnie jakiś wniosek na swoim poziomie. Jak będziemy żyć dalej Morawieckim i jego wnikliwą oceną wprowadzenia euro w Chorwacji, to skończymy jak on i całe pis, jak zwykłe dziady, czyli tak jak Polska szlachta i smutna polska historia. Najwięcej do gadania a ekonomia i gospodarka co najwyżej orężem populistów.

  5 1

Debata kandydatów na Burmistrza Myślenic!

 • 16 lut
  Radosław234 napisał/a:

  Według Ciebie debata nic nie wnosi w wyborach prezydenckich, ale prezydent Wałęsa w 1995 roku i Komorowski w 2015 roku czy nawet premier Kaczyński w 2007 roku, przekonali się na własnej skórze, że jednak może odwrócić losy kampanii. Ale Ty masz doświadczenie polityczne... Nie to co oni...

  Najlepiej z góry zakładać, że debata jest bez sensu i nic nie zmieni.

  Odwrócić to się może krowa dupą z ogonem.

  3 9
 • 16 lut
  Radosław234 napisał/a:

  @irussus- rozumiem, że jesteś zmęczony lokalną polityką, ale ja uważam, że taka debata byłaby bardziej dla niezdecydowanych osób, które nie interesują się polityką na co dzień.

  źle rozumiesz, zwyczajnie to doświadczenie polityczne a nie naiwność. Debata nic nie wnosi w wyborach prezydenckich, nie bardzo rozumiem co ma wnieść z samorządowych, gdzie 2 kandydatów reprezentują dobrze znane szerokiej opinii poglądy. Proszę nie przedłużaj, bo ciągniesz jak krówka temat.

  12
 • 16 lut
  Radosław234 napisał/a:

  Czyli mamy wybrać tego kto na plakacie ładniej wygląda?

  Raz na 5 lat posłuchałbym takiego starcia, a nie lania wody do zaprzyjaźnionych mediów.

  Znaczy no wiesz, generalnie to nie żyjemy w latach nawet 80tych, gdzie dostęp do wiedzy teraźniejszej jeszcze był mocno utrudniony poprzez ograniczoną ilość nośników. Teraz? Jeden kandydat był burmistrzem naście lat, wszystkie media zależne i nie zależne i napalone dużo o nim pisały w kontekście wielu spraw, są też cytaty i nagrania z wystąpień, zostawił prawie dekadę po sobie w Myślenicach, jeżeli myślisz że usłyszysz więcej niż historia, bo będzie mówił do ciebie, no to gratulować. Drugi kandydat podobnie, masz ostatnią kadencje w blasku słońca i wszelkich social mediów, co ta osoba sobą prezentuje, zależne i nie zależne, również te napalone dużo o nim piszą. Reasumując, jeżeli myślisz, że usłyszysz coś co nie będzie oralną polityką do potencjalnego wyborcy - no to prezentujesz tzw wyborcę marzyciela na piękne oczy... obawiam się, że nawet debata nie zaspokoi twych pragnień.

  15 3
 • 16 lut

  ale dlaczego ma ktoś debatować albo tchórzyć? to nie jest ranga wyborów prezydenckich aby debaty organizować, we fleszach gazety myślenickiej, tv regionalnej i info myślenice i innych pomniejszych?! serio.... Nie dajmy się zwariować, bo najwyraźniej zainteresowanym samym kandydatom do rad i powiatu się już nieco udziela, dajcie ludziom żyć w spokoju, bo już dość że patrzy na tych dwóch i widzi, że przyszłość miasta myślenice ugrzęzła, bo perspektyw brak - znamy obu. Jeden upartyjniony kot, który kupił inteligencje na wyprzedaży w pcimiu, drugi sprzedał co się dało sprzedać dla dobra wspólnego swojego. Dajcie żyć, dość się już was ogląda.

  22 10

Fiasko w sprawie włączenia LGD Ziemi Gorczańskiej do LGD Ziemi Myślenickiej. „Emocje, kłótnie i brak porozumienia"tak spotkanie w Mszanie Dolnej relacjonuje portal tv28.pl

 • 16 lut

  prężnie turystycznie działające gorczańskie samorządy vs myślenickie partyjniactwo i medialna megalomania. Gorce, dobra decyzja!

  16

Małgorzata Miszczak nie jest już zastępcą dyrektora MOKiS. „Pytacie, potwierdzam zostałam odwołana ze stanowiska”

 • 12 lut

  Ustawka to raz, ale już słychać że szukają po ludziach Ostrowskiego, z którymi gdzieś, coś kiedyś była jakaś współpraca, chętnych na kandydatów do rady gminy, takie będzie ich zadanie, przejąć zmanipulować i potem w finalnym głosowaniu wskazać na kogo oddać swoje głosy. Komu się uda wejść, to się uda, ale głównie będą to ludzie z drugiej linii.

  15 4

Myślenice. Kto przebuduje stadion Dalinu i gdzie w trakcie remontu będą grali piłkarze IV ligowego klubu? „Jest dużo znaków zapytania”

 • 9 lut

  ależ oczywiście, pełna zgoda tutaj. Jebać pis i się tutaj nic nie zmienia. CBA będzie już niedługo na rynku, natomiast zostawmy tą łódkę, czy już tratwę samej sobie, niech tonie. Natomiast klubowi zostawmy co jest klubu, tutaj jest on tylko beneficjentem a właściwie odbiorcą projektu - nie inwestorem, czy w ogóle rozróżniacie te dwa pojęcia?, dlatego wycieczki finansowe do zarządu klubu nie są za bardzo na miejscu. Chciałbym aby każdy z was, po pracy lub w trakcie pracy planował co będzie robić na 2 etacie w klubie i później wracając do 3 etatu w domu. Nie ma nikomu czego zazdrościć. Chce ktoś poczyścić siedziska na stadionie z kurzu, załatwię wejściówkę, bo nie ma że odpowiedzialny, to jest społecznie, może nie każdy ma czas na to.
  Poza tym, dobrze wszyscy widzą, że obecny samorząd nie zrobił kompletnie nic dla sportu, poza swoimi statutowymi zadaniami które wypełnia minimalistyczne, nie ma żadnych inwestycji w sport czy turystykę.
  Zobaczcie, ścieżka biegowa, tak oczywisty temat, wybudowana przez poprzedników. Po latach batalii z budżetu obywatelskiego wykonuje się... oświetlenie, we fleszach, w asyście kół gospodyń wiejskich i ulewnym deszczu.. no smutny obraz politycznej sytuacji w Myślenicach. Dziwne, że OSP nie bylo, bo to głowni beneficjenci obecnej władzy.
  Szkoda, że nikt nie zauważył, że ścieżka zakręca koło stadionu w Osieczanach - tam lamp już zabrakło, tam już burmistrz nie dojechał autem. Tyle lat minęło, i nikt nie pomyślał aby zrobić złączkę pod mostem dla użytkujących ścieżkę - o przedłużeniu ścieżki wzdłuż raby do zalewu można tylko pomarzyć. I co tutaj sekcja biegowa Dalinu powinna ponieść za to odpowiedzialność? za lampy za ileśset tysięcy? - przeciez były komentarze, że dużo, Biegacze też byli i asystowali, bo każdy kto biega to się cieszy z takiej inwestycji, pomimo tego, że biorąc pod uwagę możliwości, to jest żadna inwestycja a raczej oczywista oczywistość?!, ale tak PIS zgnębiło społeczeństwo, że z niczego się już trzeba cieszyć. Zostawmy Dalinowi stadion, niech się dzieje, cieszmy się że będzie bieżnia.

  4 5