Europark - dekada -> UWAŻAJCIE!

 • 2 gru 2021
  zarobiak napisał/a:

  witam bylem dzisiaj pod dekada w Myslenicah aby sprawdzic z przyczajki jak dzialaja ci niby kontrolezy ,po zaparkowaniu wysiadlem z samochodu,idac do stacji biletowej oczywiscie nie spuszczam samochodu z oka oby zamaskowany delikwent nie wyskoczyl za krzaka i nie wlepil mi kary z zaplata 150 zl wziolem bilet oczywiscie szybko , dobrze ze akurat nikogo nie bylo przy maszynie ,wsadzilem za szybe w samochodzie przy samej szybie tak aby nie bylo watpliwosci cz jest widoczny i czytelny i poszedlem sie przyczaic wszystko trwalo ok 5 minut ,parze idzie gosciu patrzy w gore na niebo i na samochod ,znowu dogory i znowu na karzdy samochod gosciu w kurtce nie oznaczony nie wiadomo czemu robi zdjecia morze to zlodziej i chce ukrasc mi samochod podeszlem do niego i pytam kim jest ze sprawdza te auta a on zebym sie nie interesowal jak podnioslem glos co to za odpowiedzi i ze zadzwonie na Policje to wyciagnol telefon i zaczol mnie nagrywac ja mysle ze to jest jakas mafia tak ze uwazajcie jak nie musicie tam robic zakupow to tam nie jezdzijcie OSTRZEGAM WSZYSTKICH ///////////////////////////////////////

  Muszę, sorki:
  - kontrolezy - kontrolerzy
  - wziolem - wziąłem
  - dogory - do góry
  - karzdy - każdy
  - wyciagnol - wyciągnął
  - zaczol - zaczął

  pisałeś to z tej przyczajki, nawet internet cię poprawia.

  11 2

Kolejne progi zwalniające na Zarabiu. „Mamy nadzieję, że mieszkańcy będą czuli się bezpieczniej, a kierowcy będą poruszać się z głową”

 • 18 lis 2021

  chciałbym zobaczyć jak ktoś dojeżdża 157km/h z włączającymi się autami ze strony hali sportowej, szkoły, sklepu, przejściem dla pieszych... do ronda na Zarabiu? nie usprawiedliwiajmy populistycznych prac starostwa tragikomedią drogową, bo nikt tam tak nie jeździ. Bezpieczeństwa mieszkańcy powinni już szukać nie zostawiając samochodów na jezdni wzdłuż ulicy - jak to się dzieje w kierunku Osieczan. W chwili obecnej od g. 7.30 do 8 tworzą się zatory, droga się robi trasą parkingową dla rodziców dzieci a progi są niebezpieczne dla pojazdów, tyle w temacie starostwa...

  1

Dobczyce. Powszechny Punkt Szczepień przeciwko Covid-19 zamknięty. Powód? Niska frekwencja

 • 18 lis 2021

  Trochę sam sobie zaprzeczasz z tym dawaniem życia...

  5 10

Powiat unieważnił dwa przetargi na wyposażenie nowej siedziby. Czy w Myślenicach uda się utworzyć punkt paszportowy?

 • 27 sie 2021

  coś nie pykło z zaprzyjaźnionymi firmami :)

  29 17

Jak korzystać z fontanny posadzkowej w Rynku? „Chodzenie, czy bieganie między dyszami jest dozwolone, ale mamy prośbę, aby nie kąpać się w fontannie”

 • 5 lip 2021

  Ciekawe czy się tak szczepicie na covid jak boicie bakterii z rynku w Myślenicach :)

  20 4

Nowy kościół w Trzemeśni

 • 19 kwi 2021
  ufająca_76 napisał/a:

  Księdza trzeba przyjąć właśnie. Dobrze że jesteśmy jedną parafią w powiecie w której jest kolęda widać przynajmniej że proboszczowi zależy na parafianach. Ludzie nie powinni narzekać tylko przyjmować. Popatrzmy jak wygląda nasza parafia wszyscy nam zazdroszczą, mamy dobrego włodarza, Kościół główny parafialny, stary kościół kaplica w porębie tylko się chwalić tym co mamy. W tych ciężkich czasach powinniśmy się trzymać razem a nie narzekać i nadawać jeden na drugiego.

  Trzymaj się dalej tak blisko Kościoła a będzie:
  https://www.youtube.com/watch?v=yFG5J2Q01Ys

  4 3

Ruszyła pierwsza linia autobusowa Myślenice-Kraków. Docelowo mają powstać trzy

 • 31 mar 2021

  Ale jakiej linii? co rozumiesz przez linię aglomeracyjną? i po co ona komu, kiedy średnio każde gospodarstwo domowe ma własny pojazd 4 kołowy (minimum 1). Komu się to opłaci? będzie w prywatnych przewoźnikach, bo nie jesteśmy Krakowem aby dotować MPK, poza tym wiecie jakie MPK stawki winduje? z czegoś to wynika.

  20 8
 • 31 mar 2021

  Jeżeli krytykować wszystko dla zasady to masz racje, w rzeczywistości nie masz.

  16 3
 • 31 mar 2021

  i okaże się że nikt tym nie będzie jeździł i pieniądze pójdą w błoto, finalnie napiszesz, że gmina finansuje nie trafione inwestycje. Każdy rozsądny przedsiębiorca, sprawdza nowe przedsięwzięcie i nie ma co tutaj nawet o tym dywagować. Problemem jest jedynie to, że przewoźnik jest prywatny, niestety nie jest to MPK które najwyraźniej nie było zainteresowane tematem i w efekcie nie ma nad tym konkretnej kontroli, podobnie jak nie ma w przypadku busów. Sprawa też opłacalności dla przeciętnego mieszkańca. Cena 6,50 do Krakowa, tak samo jak w busach, no wygrywa na pewno tutaj wygoda i przestrzeń, natomiast przegrywają na całej linii z pandemią i w sumie to PIS sam sobie w tym wypadku strzela w kolano. W przypadku biletu MPK za 200zł byłaby cała aglomeracja a tutaj dalej baw się w drobne...

  17 9

Wytną połowę lasów na Chełmie i Uklejnie? Internauci alarmują, nadleśnictwo wyjaśnia

 • 25 mar 2021

  i zrobię ci zdjęcie i będzie super!

  5 10
 • 25 mar 2021

  I dobrze, może w końcu coś się uda zobaczyć z tych krzaków

  10 19

Zwroty Pit 2020

 • 12 mar 2021

  rok w rok ten sam problem i te same pytania.

  3

Policja: Cztery osoby zatrzymane w związku z dewastacją kościoła. 20-latek usłyszał zarzuty

 • 4 mar 2021

  Myślenicka już przesądziła o demonstrantach spod znaku błyskawicy, żal..

  64 34

Piotr Siergiej: Smog to nie tylko problem największych miast

 • 26 lut 2021

  Ale pisze, że nie wszędzie jest gaz! Dużo się pisze o ekologi i alternatywnej formie palenia a nie zapewnia podstawy do tego aby to wykonać. Ja czekam na gaz, projekt, cokolwiek już prawie 2 lata i to nie jest jakiś przysiółek. I co i nico. Czytam tylko te bzdury o smogu, jakby nas chciano regularnie maltretować tymi strachami, podobnie jak reklamą media expert.

  13 1
 • 26 lut 2021

  Często nachodzi mnie myśl, że cała sprawa z tym smogiem to jest też trochę taka forma lobbingu wszystkich tych firm fotowoltanicznych, panelowców, ekogroszków i innych suplementów natury. Na wsi pali się tym, czym się da. Nie ma gazu bo gazownia nie zamierza pośpieszyć się z gazociągiem, to jest drzewo i węgiel i miał i tyle. Wymiana na ekogroszek, a kto za to zapłaci? może podatkobiorca, tylko może nie pseudo programem na wymianę pieca tylko realnym wsparciem. Dużo się kracze, ale brakuje realnych narzędzi aby ze straszenia smogiem przejść do jakiegokolwiek działania.

  11 4

DEBATA. Po co nam muzeum? A jeśli już jest, to w jaki sposób je prowadzić i jaką rolę powinno odgrywać w codziennym życiu mieszkańców?

 • 19 lut 2021

  Takie pytanie należało zadać przed inwestycją i wydanymi pieniędzmi na nie, wstępnie 8,5mln zł, powtórzę 8,5mln zł i nie wiadomo co gdzie i jak.

  31 15

Robert Makłowicz zwiedza Beskid Wyspowy. Gotuje potrawy o których jego mieszkańcy zapominają

 • 4 lut 2021

  nie szukaj wiedzy na forum internetowym, to rada a nie dygresja, a ja nie jestem od wyjaśniania czegokolwiek na zawołanie. Wszystko zostało napisane. A co do Kondrackiego, to nie jest mój kumpel tylko autorytet naukowy z dziedziny geografii. Że tobie się nie podoba, to twój problem, twojej wiedzy nabytej i cokolwiek tam jeszcze. Facet podzielił Polskę wszerz i wzdłuż, podzielił, nazwał, określił i naukowo to uzasadnił. Nie mi przedstawiać jego pracę, od tego są podręczniki, publikację naukowe i PAN. Trochę szacunku, ja wiem, że klawiatura wszystko przyjmie, ale po sobie zostawiasz to co zostawiasz-spam. Bez odbioru.

  7 8
 • 4 lut 2021

  tak tak...:)

  2 4
 • 4 lut 2021

  nie są, czyste bzdury z dziada pradziada :) broń miedzy a nie wiedzy.

  3 8
 • 3 lut 2021

  Znakowanie szczytów jest przewidziane na późną wiosnę tego roku, zdradzę ci inteligencie, że tabliczki są już przygotowane. Kpisz z autorytetów a sam żeś nico.

  6 11
 • 3 lut 2021

  Oczywiście się nie zgodzę i to nie jest błąd. Regionalizacja Polski została dokonana przez prof. Kondrackiego i góra Chełm jest Beskidem Wyspowym a nie żadnym śląskim czy Słowackim Makowskim. Co poniżsi geografowie chcieli zasłynąć to zrobili coś po swojemu, tak już jest w tej branży. A Beskid Myślenicki? no też przecież były i planty Myślenickie, kompleksów tutaj jest co nie miara, a inwestycji w turystykę żadnych!

  9 8
 • 3 lut 2021

  A możesz sobie pochodzić, żadna to informacja. Nic nie wiesz. Gwoli informacji: Rumuni a Romowie stanowi różnicę. Ale utożsamianie pasma górskiego z jakaś nacją społeczną, marginalną która zamieszkuje kilka domów w Limanowej, to jak rozmowa o sensie srania z rana.

  13 7
 • 2 lut 2021

  Ale sam wspominasz o jakichś rumunach, ani to komentować ani... człowieku ogarnij się co ty piszesz publicznie. A uczyli cię źle, czas samemu się przejść a nie politykować zasłyszaną wiedzą. Poczytaj, też o prof. Kondrackim i podziale geograficznym rejonu Myślenickiego. I oczywiście, że ma wszystkie walory Beskidu Wyspowego!

  14 8
 • 2 lut 2021

  żadna przesada tylko czysta geografia, z takim stereotypem to można byłoby Myślenice określać żydowskie lub lenne blond włose :). Możemy się wiele uczyć od Wyspowego i jej władz, choćby gospodarki turystycznej, której tutaj poza kolesiostwem zwyczajnie nie ma.

  16 9
 • 2 lut 2021

  Ja jestem ciekawy, gdyby przeprowadzić sondę wśród mieszkańców wyspowego, z pytaniem, w jakim Beskidzie mieszkają?! no boję się jej wyników. To też uznanie dla Szanownego P. Makłowicza, ze szerzenie nie tylko wiedzy i kultury kulinarnej :)

  14 10