"Nie" dla rozwoju obserwatorium? Mimo niechęci radnych opiekun szuka pieniędzy na zakup teleskopu

 • 21 lut

  Nie rozumiecie sytuacji w kraju. Teraz stawia się krzyże, proponuję zwrócić się z inicjatywą do lokalnych parfii, tam już inwencji nie zabraknie a i fundusze się znajdą. Teleskop, a co niebo chcecie podglądać? bójcie się Boga za taką bezbożność.

  11 6

Radni chcą, aby tunel na Zakopiance nosił imię Generała Maczka

 • 12 lut

  Dokładnie JPII lub Kaczyński, krzyż na obu stronach tunelu i będzie cisza, spokój i polska jak się patrzy.

  12 3

Krzyż ma być widoczny z nowej Zakopianki. Postawili go w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II

 • 2 lut

  Zapomniałem dodać, nie da się edytować postu. Szkoda, że cechą charakterystyczną polskich katolików nie jest kawałek asfaltu, lub płyta chodnikowa, to byśmy mieli, drogi do nieba :)

  22 27
 • 2 lut

  Polacy się z tego chyba nigdy nie wyleczą.

  28 28

Który dostawca internetu?

 • 18 sty

  Cześć.
  Mam problem z toofiberem od kilku dni, w rotuerze pojawił się netis, czy u was też są problemy z tym dostawcą? internet nie działa od wczoraj.

  4 5

Konkursy UMiG - temat do dyskusji

 • 31 gru 2019

  Nic w tym ciekawego, od lat to samo, jak tak szukasz, to grzebnij bez uprzedzeń poza czasem z prawem i sprawiedliwością, jest wszystko na bip-ie.

  1 11

Mają jedyne takie obserwatorium w kraju, ale nie kupią do niego teleskopu

 • 14 gru 2019

  Nie opodal obserwatorium kiedyś była wieża widokowa. Szkoda, że zapuszczony temat. Miejsce ciekawe ale bez panoramy jaka mogłaby być na Gorce czy Wyspowy czy na same Tatry. Nasze tereny to same braki...

  16 2

Jarosław Szlachetka: Pierwszy rok? Mogę być z siebie zadowolony

 • 29 lis 2019

  Gdzie jest boisko sportowe na Zasani, bo miejsce na nie dalej jest?! Jak się zmieniła komunikacja miejska w Myślenicach, co z połączeniem do Krakowa? co z inwestycjami z turystykę? nic. To po co się pokazywać i chwalić niczym?!

  36 8

Piesi nie czują się tu bezpiecznie. Większość kierowców pędzi nawet setką

 • 10 lis 2019

  Generalnie, jesteś w błędzie, do zobaczenia w lusterku.

  7 20
 • 10 lis 2019

  Zaraz zejdzie na mnie larum poprawnych ale jest problem w mojej opinii. Po co Bóg stworzył ludzi i nogi?, aby za pomocą nich chodzili, zatem po co samochody? aby za ich pomocą jeździli! Po co komu samochód?, jeżeli za niedługo czas przemieszczenia się przez Osieczany będzie odbywał się w podobnym czasie jak na nogach, rowerem czy hulajnogą elektryczną (tak takie coś istnieje i jest całkiem popularne).!
  Kolejne ograniczenia, skretyniałe malowanie linii na wsi (osieczany - trzemeśnia) - i przykład - kiedy jedzie traktor bez tablic 20km/h i żaden poprawny kierowca nie śmie go wyprzedzić bo podwójna linia, kolejne ograniczenia i problemy - zatory i korki na wsi :)
  Ludzie, nie umiecie przechodzić przez drogę, nie wychodźcie na drogę. Dzieci pilnujcie, bo jakże od zarania dziejów, wypadki - jest to jakaś forma selekcji naturalnej.
  Nie zamierzam respektować przepisów, umiem jeździć i wiem do czego służą pedały w aucie, może za to zapłacę, ale uważam, że narzucanie wszystkiego wszystkim w imię poprawy ludzkiej głupoty jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na indoktrynacje władzy w społeczeństwo. Brakuje na pincet? szukacie kolejnych powodów aby nowoczesne bmw za nasze podatki stały wszędzie w powiecie?
  Chcecie ronda? nauczcie wszystkich tych, co robili prawko za kopertę korzystać z rond! wszystkie matki z dziećmi, starców i szeryfów drogowych i również budowlańców na prądzie - niech włączają kur. .. kierunkowskazy - wszystkie te kategorie jeżdżą jakby pierwszy raz to robili. Wyspy, przejścia - może kładkę w Osieczanach też by pasowało?!

  28 25

„Tu od kierowcy potrafisz dostać zje**, bo nie powiedziałeś, że chcesz wysiąść”. Mamy poziom przewozu osób jak na Ukrainie?

 • 30 paź 2019

  No przystanki już są, zatem może o to chodziło w kampanii - poprawa komunikacji - a jakże!, mają ludzie gdzieś stać i czekać na ... busa relacji nie wiadomej godziny, czasem kierunku, wyjątkowo na siedząco z pewnością z jakąś przygodą.

  21 4

Zainteresowanie rejsami przerosło oczekiwania organizatorów. Od teraz rezerwacja tylko przez internet

 • 11 wrz 2019

  Nasze samorządy zaskoczyłoby wiele rzeczy, jak dostęp do turystyki przy zbiorniku w Dobczycach, tak zorganizowanie cywilizowanego transportu pomiędzy Myślenicami a Krakowem, czy poprawienie atrakcji turystycznych na szlakach w Myślenickim nadleśnictwie. Szkoda, że zaskoczenia kosztują lata...

  15

Paweł Kukiz w Myślenicach środa 4 września g. 17:00

 • 8 wrz 2019

  Czy Kukiz jest jak Mikke - facet który nie umie skończyć? :)

  2

Są dopłaty do komunikacji autobusowej. Którędy pojadą obsługujące ją busy?

 • 3 wrz 2019

  Połączenie z Krakowem jest ogromnym problemem i narazie.. dużo się gada, obiecuje a ludzię nadal jak sardynki na stojąco w smrodzie i oparach alko. albo bus zabierze albo nie, jeden jedzie 30km/h, drugi 100km/h. Jedzie lub nie, zatrzyma się lub nie. Główne połączenie dla pracy, interesów, szkoły, turystyki dla Myślenic i .... tyle w temacie. Tylko bilety coraz droższe.

  33 1

Czy radni powierzą losy Miasta i Gminy Matce Boskiej Myślenickiej? Dzisiaj nadzwyczajna sesja

 • 19 sie 2019

  Oczywiście symbolika jest sprawą ważną, ale przy obecnej władzy, symbolika i wartości chrześcijańskie stają się źródłem władzy, decyzji, ideologi do działania co ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Obecny rząd zaciera linię pomiędzy symboliką a ideologią, zatem każde działanie tego typu, kiedy władza utożsamia się z partią której ideologia łączy się z tą "symboliką" jest w mojej opinii nie na miejscu.

  10
 • 19 sie 2019

  Może jeszcze zbiorą się komisję i zostanie powołana... Maryjna Myślenicka?! Sprawniej byłoby powierzyć losy w chęć do działania, bo widzę, że skoro dotykamy abstracji to nasi Radni to już abstrakcja.

  17 4

Ścieżki wokół zalewu, wieża widokowa

Przenosić czy zostawić na miejscu? Co robić z pożydowską Bożnicą?

 • 15 lip 2019

  To się dorobiłem atrybutu :) pogratulować dystansu do rzeczywistości.

  16 1
 • 15 lip 2019

  Dziedzictwo to jedno, koszt utrzymania to drugie. Myślenice nie znają wartości i fundują sferę kulturalną czy historyczną - jaką leci. To że Myślenice stać na nowe Muzeum, remont rynku, kapliczek, zabytkowych Kościołów w gminie - to są jakieś priorytety, koszem czegoś np chodników. Wiśniowa to nie Myślenice, pytanie czy stać gminę na utrzymanie tego budynku? Pragnę wam przypomnieć, że obowiązek "troski" o zabytek, koszt jego "utrzymania" leży po stronie właściciela. Konserwator tylko wygodnie odmawia jakichkolwiek czynności i tutaj rola się jego kończy, ale czy Wiśniowa ma na to środki, aby dbać o elementy kulturalno - historyczne? Ten budynek jest właściwie ruiną jak się patrzy.

  22 3

Quady i crossy to prawdziwa plaga. Wciąż rozjeżdżają lasy. Kilkanaście mandatów w jeden dzień

 • 20 cze 2019

  Troszkę mi to pachnie, latami 80tymi, karać i rozgłaszać jak słuszna jest kara w imię powszechnego ładu społecznego.
  Pewnie się narażę potakiwaczom władzy i ogólnie społecznie wyczekanym zachowaniom, ale, co nadleśnictwo zrobiło, aby pozwolić takowym rozjdeżdżaczom szlaków, korzystać z jakiegoś wyznaczonego terenu?
  Żyjemy chyba w czasach, kiedy, rozwiązaniem problemu nie jest zbrodnia i kara, tylko sposób?!

  Nadleśnictwo, poza tym, że jest, nic nie zrobiło aby umożliwić turystom, wszelkim, jakiegokolwiek użytkowania natury i przyrody w jakże wyjątkowym miejscu Polski na jakimś poziomie, znanym z Beskidów, czy Gorców.
  Zobaczcie jak niszczony jest las przy wyrębie drzewa, nie wierzycie, podeślę wam zdjęcia, jak wygląda las dostosowany do ściągnięcia paru drzew, tutaj nie ma motocykla czy quada, tutaj jest naprawdę ciężki sprzęt i jest OK.

  Na szlaku w paśmie Lubomira, ciągle leżą drzewa od zimy, kiedy zostaną usunięte aby można było swobodnie korzystać ze szlaku? tym się nikt nie zainteresuje.
  Punktów widokowych, poza dzikimi nie ma. Punktów H2o, dawniej były i się z były. Wieże widokowe?
  Mamy kary, zaraz znikną szlaki i za wejście do lasu będzie kara.

  31 26

PSY BIEGAJĄCE LUZEM - OPAMIĘTAJCIE SIĘ!

 • 11 cze 2019

  [cytat=zygi]a co to jest jakis przepis na to,ze masz OBOWIAZEK OGRODZENIA-swojej posesji.
  Nie-to ''mieszczuchom''sie wydaje,ze poszli na ''lono natury''i wolno im chodzic gdzie chca[/cytat

  Właśnie dzięki takiemu myśleniu, są sceny jak wyżej i sytuacje o których słyszy się codziennie.
  Ludzie, z czym wy macie problem?, pies to zwierzę. To że będzie się do ciebie łasił - to jest naturalne, bo go karmisz, ale osobę spoza domu, gospodarstwa, której nie zna, tratuje jako potencjalnego wroga.
  To jest zwierzę i nie ważne czy pimpek, buldog czy nie groźny wilczur.
  Nie rozumiem, was, właścicieli, że na siłę szukacie sposobu aby obejść jakąś odpowiedzialność za to, bo mam dużą działkę, bo jest nie groźny, bo prawo nie zabrania... żal to czytać.
  Świadomie narażacie innych na niebezpieczeństwo, swoim lenistwem i nieporadnością, bawicie się we właścicieli psów a nawet z tym sobie nie radzicie, ale jak z psami to i pewnie z życiem.

  7

Wraca temat otwarcia jeziora dobczyckiego.Czy kiedykolwiek będziemy mogli z niego korzystać? [WIDEO]

 • 31 maj 2019

  Co te wybory z ludźmi robią :) zaczyna mi to przypominać temat jak z wizami do USA, nie osiągalne ale namacalne :)

  16 1

Nachalna kampania Jakiego

 • 22 maj 2019

  A nie ważne z jakiego jest ugrupowania, chce wisieć, proszę bardzo, 200 zł za dzień i nawet mu ramkę zrobię. W tym momencie osoba kierująca kampanią w naszej okolicy łamie prawo i należy to nagłośnić.

  13 21
 • 21 maj 2019

  Gdyby ktoś wiedział, kto stoi za tą kampanią tutaj lokalnie, proszę o informację.
  Dziękuję.

  6 19
 • 21 maj 2019
  stefano napisał/a:

  a czyj jest słup? ;)

  podstawa wg art. 110 kodeksu wyborczego, par. 1

  2 18