Ulica Sobieskiego ponownie otwarta. Remont 722 metrów drogi kosztował 2,9 mln zł

 • ilona muniak 17 wrz 2021

  Często korzystam z tej drogi omijając centrum Myślenic.Ale chciałabym aby włodarze miasta pochylili się nad ulicą Tarnówka.Bez oświetlenia,bez chodnika ,a dzieci chodzą do Myślenic do szkoły.Przejść zakopiankę w tym miejscu to horror.

  5

Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania ul. Sobieskiego z Zakopianką coraz bliżej

 • ilona muniak 25 sty 2019

  To wszystko fajnie opisane ,ale nie mogę się dopatrzyć i doczytać jak będzie wyglądał i gdzie będzie usytuowany przejazd przez zakopiankę dla mieszkańców Tarnówki ,Jawornika ,wyjazd ze strefy ekonomicznej.Czy to będzie rosyjska ruletka-zdążę przejechać czy nie.

  6
 • ilona muniak 23 sty 2019

  Dojazd do miasta z Tarnówki ,Jawornika to będzie tragedia .Już teraz trzeba swoje odstać.Nie widzę żeby nam mieszkańcom było łatwiej.

  18 3

Śniegu przybywa. Kto odpowiada za odśnieżanie dróg?

 • ilona muniak 25 sty 2019

  A proszę napisać kto odśnieża Tarnówkę od cmentarza Żydowskiego w stronę Jawornika ?

  5 2

Projekt linii komunikacji miejskiej.

 • ilona muniak 3 kwi 2017

  Proszę nie zapominać o Tarnówce, też przynależy do Myślenic.Dzieci chodzą na nogach do szkoły,albo rodzice się organizują i dowożą.Do wszelakich urzędów daleko,szpitala, nie mówiąc o sklepach których nie ma tu wcale.

  5 1

Przygotowanie ziemi pod wiosenne uprawy

 • ilona muniak 11 sty 2017

  Jeżeli Karolina chce uprawiać warzywa nie polecam stosowania roundupu. W pełni popieram badanie gleby,szczególnie jeśli chodzi o pomidory.Bowiem wszelkie niedobory azotu, magnezu itp można korygować przed posadzeniem roślin ,jak i w trakcie wzrostu i owocowania.Dlatego proponuję naprawdę skorzystać z forum ogrodniczo-działkowego.Te fora są kopalnią wiedzy .A badanie gleby robi w Krakowie Okręgowa Stacja Chemiczno-Rolnicza.Uprawiam pomidory 3-ci rok,i dzięki forum i radom bardziej doświadczonych forumowiczów jemy pyszne własne pomidory

 • ilona muniak 28 gru 2016

  Polecam Ci fora ogrodnicze dla działkowców-jest ich kilka.Znajdziesz na nich wiele cennych informacji tak o przygotowaniu gleby pod trawnik,jak i pomidorach i nie tylko.

  4

GALERIA MYŚLENICKA

 • ilona muniak 8 lip 2016

  Czy już wiadomo kiedy rozpocznie działalność Kaufland?

  1

Wyrywanie zeba mądrosci

 • ilona muniak 28 lip 2015

  Ja też polecam dr Sobieraja- świetny chirurg szczękowy.

  11 3

Kiedy wystawić śmieci? Sprawdź termin ich odbioru w Twojej okolicy

 • ilona muniak 21 sty 2015

  No, jest problem ze śmieciami.Ograniczona ilość worków,wywożenie raz w miesiącu śmieci niesegregowanych itd.Masz dużo popiołu-kup sobie dodatkowy pojemnik i płać.W ościennych gminach nie mają tego problemu.Ale mamy nowych radnych i im trzeba zgłaszać problem śmieciowy,bowiem oni będą ustalać nowe zasady.

  4

Segregowanie śmieci

 • ilona muniak 16 sty 2015

  Jeżeli chcemy zmienić coś w zakresie wywozu śmieci ,to proponuję pisać do pana Tomasza Wójtowicza- przewodniczącego rady miasta z naszymi uwagami.Może wezmą je pod rozwagę.Nowa rada -nowe zasady .

  3

Psy husky

 • ilona muniak 24 lut 2014

  Każdy zakup psa powinien być przemyślany,bowiem zyskujemy przyjaciela na wiele lat,ale też i obowiązki na wiele lat.Mam 2 owczarki niemieckie i duży ogród, a i tak oprócz tego chodzimy na spacery by mogły się wygonić i pobawić .Pies znudzony potrafi zrujnować i mieszkanie, i ogród

  2

Palimy czym popadnie? Czy w Myślenicach przyjąłby się zakaz palenia węglem?

 • ilona muniak 4 lut 2014

  Ale foliowe reklamówki rozkładają się kilkadziesiąt lat-jeżeli mamy dbać o środowisko- to wszyscy powinni brać w tym udział.Doświadczenie życiowe mówi mi,że nie jest tak łatwo i szybko zmienić mentalność ludzi-czasem trzeba na to zmiany pokolenia.Jak ludziom trudno się przestawić, niech posłuży przykład sprzątania po swoich pupilkach.Jedni sprzątają,a drudzy uważają że to nie ich problem.

  2
 • ilona muniak 4 lut 2014

  Część ludzi spala śmieci bo tak ma, część z przymusu bo nie ma ich gdzie dać. Jeżeli wymaga się ode mnie ,bym tych śmieci nie paliła, to stwarza mi się warunki do ich wyrzucenia. W sklepach też mogłyby być torby papierowe na zakupy , niż wszechobecne reklamówki foliowe.Myślę ,że trzeba trochę czasu ,aby zmienić nasze przyzwyczajenia.To muszą być nasze starania ale i władzy też.

  2 1
 • ilona muniak 1 lut 2014

  Prawda też jest taka ,że przy obecnym harmonogramie wywozu odpadów pozostałych-raz w miesiącu-pozostaje albo zapełnić kosz popiołem a śmieci spalić,albo śmieci do kosza ,a popiół gdzie popadnie.

  12 4

Terminarz odbioru śmieci - 2014r

 • ilona muniak 8 sty 2014

  Ja też wysłałam zapytanie do gminy 30 .12 w tej sprawie. Na razie zero odzewu.Ustawa jest jedna ,ale interpretacja w każdej gminie różna.Mogłabym się zgodzić z harmonogramem odbioru śmieci-jak chcą niech odbierają raz w miesiącu-pod warunkiem ,że biorą wszystko co wystawię.Wiem ,że w niektórych gminach tak właśnie robią-biorą wszystko !

  5
 • ilona muniak 28 gru 2013

  A ja Wam powiem ,że w 2014 są wybory samorządowe i zobaczymy jak będą się tłumaczyć z podjętych decyzji.I napiszę do ministerstwa ochrony środowiska -ja nie będę kombinować co zrobić z popiołem.Można zrobić aneks do umowy , znaleźć kompromisowe rozwiązanie a tu nic.Ciekawe jak sobie radzą mieszkańcy gminy gdy nie segregują śmieci i odbierają im wszystkie śmieci tylko raz na miesiąc? To jest dopiero kombinowanie!!!

  5
 • ilona muniak 27 gru 2013

  No i po co pisać uwagi do UMi G Myślenice na temat częstotliwości wywozu śmieci ,jak to nie jest brane pod uwagę.Urzędnicy proponują wykupienie dodatkowego kosza ,który będzie wywożony raz w miesiącu za dodatkową opłatą 19 zł netto +vat -nie ma innej opcji.Zostaje łatanie dziur.Tylko że ze spalania 1 tony węgla zostaje od 200-300 kg popiołu.

  3

REWOLUCJA ŚMIECIOWA: Harmonogram odbioru odpadów i inne uwagi

 • ilona muniak 19 gru 2013

  Myślałam,że po półrocznym okresie obowiązywania ustawy urzędnicy zrobią korektę w harmonogramie wywozu śmieci-przecież zgłaszamy co trzeba poprawić-ale niestety nie.Proponują albo usługi dodatkowo płatne,albo wywieź sobie sam człowieku na wysypisko.Chyba nie o to chodzi w ustawie śmieciowej.Wiosna pokaże ile śmieci wyrzuconych jest gdzie popadnie

  7
 • ilona muniak 18 gru 2013

  Na stronie UMiG ukazała się informacja" Gospodarka odpadami: dodatkowe usługi ".Polecam bardzo ,a w szczególności cennik

  2
 • ilona muniak 17 gru 2013

  No i doszliśmy do meritum sprawy -otóż mogę sobie dobrać worek żółty ,zielony i na odpady zielone jak potrzebuję i nic za to nie płacę, natomiast na odpady pozostałe propozycja jak wyżej.W różnych miejscowościach jest to różnie rozwiązane .W Nowym Targu biorą wszystko ,nie ma ograniczeń w ilości worków, i nie ma worków "firmowych" i odbierają częściej.

  3
 • ilona muniak 17 gru 2013

  Spalając w sezonie grzewczym 4 tony węgla mamy około 1-1,2 t popiołu. Jak to pomieścić w 120 l pojemniku nie wiem. Ilość popiołu jest taka sama jak w poprzednich latach , tylko że wtedy RPGK odbierało śmieci 4 x w miesiącu a nie jak teraz 1 x na miesiąc. Odbierają tylko worki "firmowe"

  11
 • ilona muniak 16 gru 2013

  Witam.Odświeżam temat-otóż pisząc do UMiG Myślenice jak zamierza rozwiązać problem popiołu dostałam taką odpowiedź :
  Na popiół można wykupić dodatkowy pojemnik o pojemności 110 litrów. Jedno opróżnienie kosztuje 19,00 zł netto. Pojemnik jest odbierany wtedy co odpady pozostałe.
  I czegoś tu nie rozumiem -dlaczego ja,-- płacąc za śmieci mam ponosić jeszcze dodatkowe koszty -tylko dlatego,że w durny sposób ustalono wywóz śmieci.Mam nadzieję ,że w przyszłym roku będzie to rozsądniej rozwiązane.

  7 1