mknp

Europark - dekada -> UWAŻAJCIE!

 • 09.02.2018 - 22:34
  myslenicedekada napisał/a:
  ciężko Ci zrozumieć o co postuluje w całym tym wątku.. uważasz że w porządku jest wystawienie mandatu za 2-3 minuty nieobecności (równie dobrze mógłbyś stać w kolejce do parkomatu..)
  Część punktu 3 regulaminu Parkingu przy ul. Słonecznej 2D w Myślenicach:
  "Opłatę należy uiścić z góry, niezwłocznie po przybyciu na parking."
  (http://www.europark.net.pl/pomoc-w-parkowaniu/regulaminy-parkingow )

  Dostałeś mandat, ponieważ nie udałeś się uiścić opłaty niezwłocznie po przybyciu na parking, więc otrzymałeś go słusznie i zgodnie z regulaminem który zaakceptowałeś podczas wjazdu.
 • 09.02.2018 - 15:23
  Bardzo dobrze że parking jest płatny, jeszcze przed otwarciem sklepów połowa miejsc była zajęta przez samochody osób jadących busem do Krakowa. Ja z tego powodu zrezygnowałem z zakupów w dekadzie, teraz od kilku dni zacząłem znowu tam jeździć, bo łatwiej znaleźć miejsce, za jakieś kilkadziesiąt mandatów będzie pewnie jeszcze więcej miejsc dla klientów. Tylko za długo trwa darmowy postój, wystarczyłoby 30m max 1h.

Sułkowice zlikwidowały straż miejską

 • 09.02.2018 - 17:02
  @Orzełwkoronie - ja zaminusowałem. Straż Miejska w Myślenicach jest akurat przydatna. Zajmują się rzeczami, na które policja nie zwraca uwagi (dzięki temu policja może się skupić na innych równie ważnych sprawach do których SM nie ma uprawnień). Chodzi mi np o mandaty i odholowywanie samochodów parkujących karygodnie, ale z drugiej strony niejednokrotnie widziałem jak nie karali kierowców pojazdów, którzy zaparkowali co prawda niepoprawnie, ale nie stwarzali utrudnień ani zagrożenia, za co oczywiście plus, bo w Myślenicach ciężko znaleźć miejsce. Często widziałem również jak interweniowali w sprawie pijaków uprzykrzających życie innym mieszkańcom.
  Wydaje mi się że w razie potrzeby mogę liczyć na myślenicką SM.

Myślenicki Festiwal Lata 2018: Są wyniki ankiet. Chcecie Sławomira i disco polo

 • 08.02.2018 - 21:29
  A gdyby zaprosić coś typu Korpiklaani? Muzyka przy której nawet ludzie z tak wypaczonym gustem muzycznym jak fani discopolo mogliby się zabawić.

Daniel Obajtek - były wójt Pcimia został prezesem PKN Orlen

 • 06.02.2018 - 0:08
  Zauważ tylko, że w artykule jest mowa o Energa SA, a Ty sprawdzałeś wykres ENEA SA.

Prawo jazdy

 • 23.01.2018 - 14:14
  Stopień trudności niski. Cała procedura podobna jak przy pozwoleniu na broń palną.
  W części teoretycznej pojawia się kilka pytań, na które poprawna odpowiedź jest teoretycznie poprawna, ale niezgodna z praktyką, jak o upuszczenie powietrza z opony w samochodzie zakopanym w śniegu. Teoretycznie ok, będzie łatwiej wyjechać, ale kontrolowane spuszczanie powietrza, zimą, ze skostniałymi z zimna palcami? Są lepsze sposoby :) Ale większość pytań jest prosta i logiczna.

  Część praktyczna jest podobnie prosta, myślę że 2-3 razy może się noga powinąć, ale głównie przez stres albo przypadek. Np moja żona nie zdała prawa jazdy zaraz przed końcem egzaminu już prawie pod ośrodkiem. Wracała pod ośrodek i z pomiędzy samochodów zaparkowanych na poboczu, wbiegła jej pod maskę kobieta, żona od razu zahamowała, ale egzaminator się wystraszył i również wcisnął hamulec. Powiedział po tym, że ją przeprasza, bo nie musiał hamować, tylko się wystraszył, ale nie może zaliczyć egzaminu, bo fakt wciśnięcia przez niego hamulca będzie w jakiejś tam dokumentacji i to automatycznie ustala wynik negatywny.
  Ale jeśli ktoś nie zda więcej niż 3 razy, to albo robi to specjalnie, albo nie nadaje się do jazdy samochodem.

  Czasu od chwili zapisania się na kurs do odebrania dokumentu nie pamiętam.

Założenie sklepu internetowego - jaki skrypt?

 • 17.10.2017 - 15:22
  Sprawa wcale nie jest skomplikowana.
  Pierwsze musisz zastanowić się ile chcesz w to zainwestować, sklep możesz postawić prawie za darmo, wtedy musisz pomyśleć o jakimś lekkim systemie, może prestashop, jest lżejszy i przyjemniejszy w pracy niż wspomniane spaghetti o nazwie wordpress. Do presty są darmowe szablony, jeśli nie potrzebujesz udziwnień, to może być dobre rozwiązanie.
  Koszty w tym wypadku to hosting to groszowe sprawy, może z 200 zł/rok, domena 100zł/rok, ssl można mieć za darmo od Let’s Encrypt (darmowy nie znaczy zły - projekt jest wspierany m.in. przez mozilla, google, facebook).
  Ewentualna pomoc przy postawieniu presto to w przypadku czystej instalacji to pewnie z 500zł.

  Drugi system sklepu jaki znam, to magento, ale to jest ogromna kobyła, z ogromną ilością wtyczek i możliwości, do tego potrzebny będzie mocniejszy serwer i najlepiej roota do ssh (więc vps lub dedyk), żeby skonfigurować cache, wtedy serwer będzie kosztował około 100zł/mc.

  Jeśli potrzebujesz czegoś niestandardowego to możesz zlecić napisanie sklepu jakiejś firmie, tutaj jednak nie można patrzyć jedynie na cenę, ponieważ najpewniej system pisany po kosztach będzie bardzo kosztowny w rozwoju i będziesz uzależniony od jego twórcy. W tej sytuacji trzeba wyłożyć pewnie z 10000 zł w górę.

Internet Stróża

 • 17.02.2017 - 14:33
  Cześć, radzę omijać firmę netmar, zrezygnowałem z ich usług ponad rok temu, z powodu strasznie wolnego internetu, w weekendy i wieczorami zwalniał do tego stopnia, że nie dało się wejść nawet na stronę www, nie mówiąc już o pobieraniu czegokolwiek. Po telefonicznej interwencji poprawiało się na 2 tygodnie, a później znów to samo. Obecnie korzysta z ich usług jeden sąsiad, do pobrania CS:GO na steam podchodził 8 razy zanim udało się pobrać bez przerwania, z tego co mówi, popołudnia, weekendy i wszystkie dni wolne od nauki nie ma internetu.
  Obecnie mam Neostradę z Orange, tak średnio 3-5 dni w roku są problemy z internetem, prędkość do 80 mb, faktyczna osiągana prędkość to 50-60Mbps downloadu i około 30-40Mbps uploadu.
  Jeśli chodzi o tooFIBER, korzystam z ich internetu w pracy w Myślenicach, prędkość to 40Mbps download i około 15Mbps upload. Wielką zaletą tooFIBER jest doskonały kontakt, szybka reakcja na zgłoszenia, są zawsze chętni do pomocy, nawet jeśli nie należy to do ich obowiązków.
Pokaż więcej komentarzy