wert

Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła ?

 • 02.01.2019 - 1:52
  bono napisał/a:
  Piszesz co chcesz takie tam cmoje boje. Nie odowaiadasz na pytania.
  Powtórzę wskaż wzór do jakiego zdążamy.
  A musisz mieć wzór? Może trzeba ułożyć takie państwo, aby to nas brano za wzór.

Katarzyna Burda nowym prezesem MZWiK w Myślenicach

 • 23.11.2018 - 12:12
  Jak to analizować??? W kampanii woborczej p. Szlachetka, Suder i spółka szarżowali tematem wodociągów powołując się na własne analizy. Samo usunięcie p.Urbańskiego miało spowodować spadek kosztów o 20 %......

Myślenice: Policjanci mieli pomagać sutenerom. Są zatrzymania

 • 01.11.2018 - 22:47
  Vivaldi napisał/a:
  A to teraz Państwo nie wspiera przedsiębiorców? Ja to odczuwam inaczej, właśnie teraz lżej, mam coraz mniej konkurencji która sprzedaje towary po karuzeli tańsze o 23%. Zatem albo Państwo Ci obecnie przeszkadza bo kręciłeś ostro na fakturach słupach albo wypowiadasz się z okresu okresie do 2016 wtedy kiedy "wspierali".

  chciałbym zobaczyć Twoją pracę za copke gruszek :-))) na pewno znalazłbym kilkanaście zastrzeżeń. Idź do Policji i pracuj za 2-2,5tyś zł kiedy wszyscy naokoło od współpracowników po obywateli mają cię w d...pie. Ani zarobku, ani szacunku, do tego przynieś sobie swój długopis, kartki papieru, krzesło, ubezpiecz się jakbyś zarysował KIAnkę itd - ot po prostu znaleźli alternatywny system gdzie coś znaczyli w hierarchii i ktoś ich lepiej wynagrodził. System był i na razie jest chory, a takie patologie trzeba tępić. Ci którzy tam dobrze dla nas pracują to fanatycy, a psycha im siada szybciej niż w innych zawodach, a wśród nich niestety i czarne owce którzy myślą, że czysta wódka munduru i honoru nie plami :-)))
  NIc się nie bój. Przyjdą i do Ciebie a wtedy się okaże, że ci się tylko wydawało żeś czysty...

"Dobra zmiana" PiS

 • 18.10.2018 - 23:23
  Bagietka napisał/a:
  Czy nie wystarczająco już podniesiono wartość turystyczną Myślenic, strzelnicą?
  Strzelałaś?
  Niejaki Antoni Maciarewicz przy okazji uruchamiania programu WOT głosił, iż jednym z założeń obronności jest strzelnica minimum w każdym mieście powiatowym. MO więc nawet wyprzedził marzenia AM.

  stop pisowskim kłamstwom bagietki!!
 • 18.10.2018 - 13:46
  Bo Myślenice nie mają swojej historii i nie ma tu ludzimających coś do zaoferowania.
  NIE BREDŹ.

  BOJKOTUJMY TEGO TROLA
 • 18.10.2018 - 13:37
  Bono - nie trzeba było długo czekać
 • 18.10.2018 - 13:33
  Bagietka napisał/a:
  Tak ja. Czym innym jest muzeum w dużym mieście dotowane z budżetu a czym innym w mieścinie.
  W Toruniu muzeum ma swoich krytyków.
  Chcesz porównywać wartościowość eksponatów?
  Myślę, że ten wpis w pełnej krasie ukazuje twoją osobowość i związki z naszym miastem. Apeluję do wszystkich o całkowity bojkot tego trola.
 • 18.10.2018 - 12:38
  Bagietka napisał/a:
  Lewactwo sobie huczy na temat Muzeum Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II

  "Co złego w tym, że Państwo Polskie inwestuje fundusze w muzeum, które przywraca Polakom pamięć i tożsamość ??? Proszę o konkrety jeśli są jakieś fakty niezgodne z prawdą !!! Nie czytałem o protestach na łamach tego tygodnika o podobnym muzeum Polin"
  a to nie ty krytykowałaś MO za budowę muzeum w Myślenicach?

Wybory Samorządowe 2018

 • 18.10.2018 - 12:49
  A jeden szewc głosi tu i ówdzie, że po wygranej pis zostanie prezesem wodociągów i wszystko połata, żeby nie było wycieków...

Smolarnia Bysina

 • 04.10.2018 - 12:53
  Jadzia napisał/a:
  Tego typu obiekty powinny być lokalizowane w strefach przemysłowych, a nie w bezpośrednim sąsiedztwie domów rodzinnych, publicznych placówkach takich jak przedszkole, szkoła i kościół. Od lat, być może ktoś będzie ironizował, ale tak dużej liczby zachorowań spowodowanych rakotwórczymi substancjami jak ma miejsce u mieszkańców Bysiny nie ma nigdzie. W każdym domostwie bliżej usytuowanym wytwórni mas ktoś z domu choruje na rak, choroby związane z układem oddechowym, czy z zwyrodnienia kręgosłupa. My tam chorujemy i umieramy!!!!! Twierdzenie, że smolarnia ma być, funkcjonować i być w takim kształcie i w tym teranie jest wysoce nietrafne.
  z tego co pamiętam, to jeszcze 20 lat temu nie było tam w promieniu 1 km żadnych domów. Czyli najpierw buduje ktoś dom obok smolarnii a potem walczy o jej zamknięcie?

Pogłębienie koryta Raby, albo budowa ciągu kąpielisk to pomysł Krzysztofa Halka na wypoczynek

 • 26.09.2018 - 18:40
  Lech Kosyjan napisał/a:
  Niejaki "wert" pisze: ..." Ostrowski...Wydaje mi się, że ma po prostu dość"... Brawo za przenikliwość i szczerość.
  Dziękuję.

  Swoją drogą zastanawia mnie, dlaczego ci dwaj kandydaci (p. Ambroży pomijam bo ona wogóle nic nie proponuje) licytują się mega inwestycjami, których realizacja jest mało prawdopodobna.
  Obaj to dla mnie typowi socjaliści uważający, że jedynym obowiązkiem burmistrza jest wydawanie naszych pieniędzy.
  Ja chciałbym usłyszeć co zrobią, aby obniżyć podatki lokalne, koszty funkcjonowania urzędów i jednostek gminnych, koszty utrzymania dróg itp.
 • 23.09.2018 - 22:46
  Bagietka napisał/a:
  Pan Halek musiał się pojawić bo Pan Ostrowski w obecnej sytuacji przegrałby z kretesem.
  Na liście wyborczej będzie nazwisko Halek a nie Ostrowski i niestety wielu ludzi to kupi i zagłosuje. Dlatego trzeba przypominać o powiązaniach, chociaż do większości niestety to nie dojdzie i na niego zagłosują jako na kogoś zupełnie nowego. Trzeba się niestety z tym liczyć.
  Wątpię czy Ostrowski by przegrał. Wydaje mi się, że ma po prostu dość. Obiektywnie patrząc trzeba uznać jego wielkie zasługi dla Myślenic. Po wypędzeniu p. Cupiała i innych dużych graczy (papierosy) przez pseudo burmistrza Kurowskiego Ostrowski wiele zdziałał by odbudować rynek pracy w Myślenicach. Poza tym jak nasze miesto dziś wygląda wszyscy chyba widzimy. Mam nadzieję, że myślaniczanie z przymróżeniem oka patrzą na szemrany marketing Szalchetki pt Bagietka and cohors reliquas i nie zwiodą się tym mydleniem oczu.
  Poza tym pamiętajcie PIS-PO jedno ZŁO

Wybory Samorządowe 2018: Grażyna Ambroży kandyduje na burmistrza Myślenic. Co proponuje?

 • 25.09.2018 - 0:23
  Bagietka napisał/a:
  dyrektywa Rady 2003/96/WE w sprawie restrukturyzacji wspólnotowych przepisów ramowych dotyczących opodatkowania PRODUKTÓW ENERGETYCZNYCH i energii elektrycznej.
  (czym są paliwa jak nie produktami energetycznymi)

  benzyny silnikowej - 1.540,00 zł/1.000 l,
  oleju napędowego - 1.171,00 zł/1.000 l,

  Znowu wrzucasz dane z 2008 roku?

  Jeszcze raz żebyś zrozumiał:

  Przepisy systemu podatkowego Unii Europejskiej WYMAGAJĄ, aby państwa członkowskie w zakresie struktury i stawek podatku akcyzowego dla wyrobów akcyzowych, stosowały określony dla poszczególnych wyrobów POZIOM MINIMALNY wysokości podatku. Państwa członkowskie mogą jednak zawsze ustalić i stosować w oparciu o własną politykę fiskalną wyższe stawki akcyzy.

  Nic nie poradzę, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
  A kiedy ja wrzuciłem dane z 2008?
  Przeczytajcie dokument, który przytaczacie oraz powiązane z nim, a szybko się doczytacie, że paliwa silnikowe są traktowane w sposób szczególny, że ani po ani pis nie stosuje stawek minimalnych, lecz wyższe, że państwa członkowskie zobowiązały się do stosowania minimalnych podatków, ale dla państw nie należących do strefy euro za zastosowanie niższych nie grożą żadne poważne restrykcje.

  I dla waszej wiadomości: przypisywanie mi popierania PO (łącznie z tych ich nowoczesnymi kodami) uważam za największą potwarz, podobnie w przypadku popierania PIS.
 • 24.09.2018 - 12:45
  Bagietka napisał/a:
  Może podaj nam jeszcze dane z 2004 roku :)

  Ty naprawdę nie widzisz, że wklejasz dane sprzed 10 lat?
  Cypr jest w strefie euro więc nie mieszaj. Poza strefą euro stosuje się co rok przeliczniki waluty krajowej do euro.

  Szkoda słów na was. Staracie się usilnie udowadniać coś ale dane z 2018 roku podałam w linku.
  Co rok przelicznik na złotówki się zmienia podobnie jak może się zmienić stawka unijna.


  https://www.finanse.mf.gov.pl/akcyza/stawki-akcyzy

  Jeszcze raz przeczytaj co wkleiłam z ministerstwa finansów i nie kompromituj się bo aż żal się robi gdy się Ciebie czyta. Państwa będące w EU i nie będące w strefie euro nie podlegają KE i Komisarzom Unijnym? Brak słów. Widać jak na dłoni jaki "obeznany" elektorat reprezentujesz a Ci co te Twoje wpisy plusują, muszą zaliczać się do tego samego sortu. Nie ma innej opcji :)
  Dyrektywa nie jest ważna bo została już dawno zaimplementowana do Polskiego systemu, który musi być z nią w pełni zgodny.

  https://www.finanse.mf.gov.pl/akcyza/stawki-akcyzy

  Już w prostszy sposób nie da się tego przedstawić. Jeżeli nie rozumiecie tego, co jest napisane na stronie Ministerstwa Finansów to zalecam powrót do szkoły podstawowej albo krowy doić jak zalecał Komorowski :)

  Doszłam do wniosku, że wy nie potraficie nawet otworzyć linku, więc wklejam stawki akcyzy na rok 2018 łącznie z poszczególnymi dyrektywami.

  Przepisy systemu podatkowego Unii Europejskiej wymagają, aby państwa członkowskie w zakresie struktury i stawek podatku akcyzowego dla wyrobów akcyzowych, stosowały określony dla poszczególnych wyrobów poziom minimalny wysokości podatku. Państwa członkowskie mogą jednak zawsze ustalić i stosować w oparciu o własną politykę fiskalną wyższe stawki akcyzy. Takie rozwiązanie kwestii kształtowania poziomu stawek podatku akcyzowego powoduje, że w Unii Europejskiej występuje duże zróżnicowanie wysokości obciążeń fiskalnych dla poszczególnych wyrobów akcyzowych. Dodatkowo, w celu wypełnienia kryterium minimalnego poziomu opodatkowania, Polska podobnie jak inne państwa członkowskie, które nie przyjęły wspólnej waluty, zmuszona jest do corocznego przeglądu poziomu opodatkowania wyrobów akcyzowych w zależności od obowiązującego na dany rok kursu euro w stosunku do waluty krajowej i ewentualnej korekty stawek akcyzy.

  Minimalne poziomy są określone w następujących aktach prawa Unii Europejskiej:

  dyrektywa Rady 92/84/EWG z dnia 19 października 1992 r. w sprawie zbliżenia stawek podatku akcyzowego dla alkoholu i napojów alkoholowych,
  dyrektywa Rady 2011/64/UE z dnia 21 czerwca 2011 r. w sprawie struktury oraz stawek akcyzy stosowanych do wyrobów tytoniowych,
  dyrektywa Rady 2003/96/WE w sprawie restrukturyzacji wspólnotowych przepisów ramowych dotyczących opodatkowania produktów energetycznych i energii elektrycznej.

  W ustawie w art. 89, art. 93-97 oraz art. 99 oraz art. 105 określone zostały stawki akcyzy dla wyrobów akcyzowych oraz samochodów osobowych.

  Stawki te są wyrażane w:

  kwocie na jednostkę wyrobu,
  procencie podstawy opodatkowania,
  procencie maksymalnej ceny detalicznej,
  kwocie na jednostkę wyrobu i procencie maksymalnej ceny detalicznej.
  Aktualnie obowiązujące stawki akcyzy na niektóre wyroby akcyzowe i samochody osobowe wynoszą w przypadku:

  benzyny silnikowej - 1.540,00 zł/1.000 l,
  oleju napędowego - 1.171,00 zł/1.000 l,
  gazów skroplonych do napędu silników spalinowych - 670,00 zł/1.000 kg,
  biokomponentów stanowiących samoistne paliwa - 1.171,00 zł/1.000 l,
  energii elektrycznej - 20,00 zł/1 MWh,
  alkoholu etylowego – 5.704,00 zł/1 hl 100% vol.,
  piwa - 7,79 zł od 1 hektolitra za każdy stopień Plato gotowego wyrobu,
  wina - 158,00 zł/1 hl gotowego wyrobu,
  papierosów – 206,76 zł za każde 1.000 sztuk i 31,41% maksymalnej ceny detalicznej,
  samochodów osobowych o poj. silnika powyżej 2000 cm3 - 18,6% podstawy opodatkowania; pozostałych samochodów osobowych - 3,1% podstawy opodatkowania.[/cytatI dalej to samo. Najpierw atakujesz, że nie [cytat=Bagietka]Może podaj nam jeszcze dane z 2004 roku :)

  Ty naprawdę nie widzisz, że wklejasz dane sprzed 10 lat?
  Cypr jest w strefie euro więc nie mieszaj. Poza strefą euro stosuje się co rok przeliczniki waluty krajowej do euro.

  Szkoda słów na was. Staracie się usilnie udowadniać coś ale dane z 2018 roku podałam w linku.
  Co rok przelicznik na złotówki się zmienia podobnie jak może się zmienić stawka unijna.


  https://www.finanse.mf.gov.pl/akcyza/stawki-akcyzy

  Jeszcze raz przeczytaj co wkleiłam z ministerstwa finansów i nie kompromituj się bo aż żal się robi gdy się Ciebie czyta. Państwa będące w EU i nie będące w strefie euro nie podlegają KE i Komisarzom Unijnym? Brak słów. Widać jak na dłoni jaki "obeznany" elektorat reprezentujesz a Ci co te Twoje wpisy plusują, muszą zaliczać się do tego samego sortu. Nie ma innej opcji :)
  Dyrektywa nie jest ważna bo została już dawno zaimplementowana do Polskiego systemu, który musi być z nią w pełni zgodny.

  https://www.finanse.mf.gov.pl/akcyza/stawki-akcyzy

  Już w prostszy sposób nie da się tego przedstawić. Jeżeli nie rozumiecie tego, co jest napisane na stronie Ministerstwa Finansów to zalecam powrót do szkoły podstawowej albo krowy doić jak zalecał Komorowski :)

  Doszłam do wniosku, że wy nie potraficie nawet otworzyć linku, więc wklejam stawki akcyzy na rok 2018 łącznie z poszczególnymi dyrektywami.

  Przepisy systemu podatkowego Unii Europejskiej wymagają, aby państwa członkowskie w zakresie struktury i stawek podatku akcyzowego dla wyrobów akcyzowych, stosowały określony dla poszczególnych wyrobów poziom minimalny wysokości podatku. Państwa członkowskie mogą jednak zawsze ustalić i stosować w oparciu o własną politykę fiskalną wyższe stawki akcyzy. Takie rozwiązanie kwestii kształtowania poziomu stawek podatku akcyzowego powoduje, że w Unii Europejskiej występuje duże zróżnicowanie wysokości obciążeń fiskalnych dla poszczególnych wyrobów akcyzowych. Dodatkowo, w celu wypełnienia kryterium minimalnego poziomu opodatkowania, Polska podobnie jak inne państwa członkowskie, które nie przyjęły wspólnej waluty, zmuszona jest do corocznego przeglądu poziomu opodatkowania wyrobów akcyzowych w zależności od obowiązującego na dany rok kursu euro w stosunku do waluty krajowej i ewentualnej korekty stawek akcyzy.

  Minimalne poziomy są określone w następujących aktach prawa Unii Europejskiej:

  dyrektywa Rady 92/84/EWG z dnia 19 października 1992 r. w sprawie zbliżenia stawek podatku akcyzowego dla alkoholu i napojów alkoholowych,
  dyrektywa Rady 2011/64/UE z dnia 21 czerwca 2011 r. w sprawie struktury oraz stawek akcyzy stosowanych do wyrobów tytoniowych,
  dyrektywa Rady 2003/96/WE w sprawie restrukturyzacji wspólnotowych przepisów ramowych dotyczących opodatkowania produktów energetycznych i energii elektrycznej.

  W ustawie w art. 89, art. 93-97 oraz art. 99 oraz art. 105 określone zostały stawki akcyzy dla wyrobów akcyzowych oraz samochodów osobowych.

  Stawki te są wyrażane w:

  kwocie na jednostkę wyrobu,
  procencie podstawy opodatkowania,
  procencie maksymalnej ceny detalicznej,
  kwocie na jednostkę wyrobu i procencie maksymalnej ceny detalicznej.
  Aktualnie obowiązujące stawki akcyzy na niektóre wyroby akcyzowe i samochody osobowe wynoszą w przypadku:

  benzyny silnikowej - 1.540,00 zł/1.000 l,
  oleju napędowego - 1.171,00 zł/1.000 l,
  gazów skroplonych do napędu silników spalinowych - 670,00 zł/1.000 kg,
  biokomponentów stanowiących samoistne paliwa - 1.171,00 zł/1.000 l,
  energii elektrycznej - 20,00 zł/1 MWh,
  alkoholu etylowego – 5.704,00 zł/1 hl 100% vol.,
  piwa - 7,79 zł od 1 hektolitra za każdy stopień Plato gotowego wyrobu,
  wina - 158,00 zł/1 hl gotowego wyrobu,
  papierosów – 206,76 zł za każde 1.000 sztuk i 31,41% maksymalnej ceny detalicznej,
  samochodów osobowych o poj. silnika powyżej 2000 cm3 - 18,6% podstawy opodatkowania; pozostałych samochodów osobowych - 3,1% podstawy opodatkowania.
  i dalej to samo. wycieczki osobiste i lanie wody.
  Ja wiem, że macie tam KW tow. Szlachetki gotowce by je wklejać, ale chociaż je czytajcie.

  przywołaliście powyżej przepisy dotyczące akcyzy na alkohol, tytoń i energie a nie na paliwo.
  Akcyza na paliwa a w szczególności jej minimalma wysokość są regulowane co roku i co ważne są to stawki zalecane a nie narzucane. każdy kraj może stosować swoje stawki ( z reguły wyższe) ale jest też możliwość zastosowania stawki niższej od minimalnej bez konsekwencji dla danego kraju, co rząd musi jednak uzasadnić.
  obecnie polski rząd stosuje stawki wyższe niż zalecane minimalne i np. na EU95 wynosi ona 389,1 Eur/1000 litrów, przy zalecanej minimalnej 359 eur/1000 litrów. ponadto mamy VAT 23% a Unia dopuszcza vat 19%. udział podatków w cenie litra benzyny wynosi ponad 57,2% a po wprowadzeniu "opłaty paliwowej", przy założeniu, że wpłynie ona na cenę paliwa, udział podatków wzrośnie do ok. 59,6 %.
  Więc nie piszcie, że rząd ma związane ręce.
  no a teraz czekam na wiadro pomyj, pisowskie troliki.
 • 23.09.2018 - 23:42
  Bagietka napisał/a:
  Wszystko się zgadza. Zobacz jaka wtedy była narzucona akcyza przez ministerstwo finansów a jaka wtedy była narzucona minimalna unijna akcyza dla państw nie będących w strefie euro.
  Wszystko Ci się rozjaśni. Wtedy dało się obniżyć. Obecnie akcyza jest na minimum.

  Naprawdę niektórym brak jest elementarnego instynktu samozachowawczego, pisząc rzeczy których nawet nie sprawdzają :(
  Narzucona stawka akcyzy???? Poprosimy o numer dyrektywy UE.
 • 23.09.2018 - 23:25
  Bagietka napisał/a:
  Naucz sie najpierw czytać bo chyba masz z tym problem.
  „... dla państw nie będących w strefie euro”

  Czy sa tu jacyś przeciwnicy PiSu z IQ powyżej 70 bo zaczynam sie powoli nudzić ????
  podkreśliłem, że Polska nie jest w strefie euro i nie podlega komisarzom UE, co jest chyba sztandarowym haslem PIS. Brak argumentów więc robimy wycieczki w osobę. Typowy schemat działąnia internetowych troli.

  A wpisywaniem bzdur wyborów nie wygracie.
  Panie Szachetka zmień Pan agencję bo zrobią panu z gęby mordę.
 • 23.09.2018 - 23:14
  CIEKAOWSTKA
  A wiecie, że Halek i Szlachetka w dzieciństwie w tej samej piaskownicy przy ulicy Słowackiego sobie grzebali?? I razem w Pisie kariery zaczynali.....
 • 23.09.2018 - 23:07
  Bagietka napisał/a:
  Kolejne kalumnie wklejasz. USA w celu utrzymania niskiej ceny baryłki ropy naftowej na stacjach paliw obciąża pośrednio obywateli i budżet kilkukrotnie bardziej niż każde państwo Europy.

  Jeżeli nie potrafisz tego zrozumieć to naprawdę bardzo źle o Tobie świadczy. Otwórz oczy i patrz szerzej. Znacznie szerzej.
  no teraz to żeście przy......li towarzysze.
  i te baryłki na stacjach....
  Byłkiedyś taki kraj wszechobecnej szczęśliwości, który wszyskim wmawiał imperializm i kapitalistyczny wyzysk w USA.
 • 23.09.2018 - 22:51
  Bagietka napisał/a:
  Wszystko się zgadza. Zobacz jaka wtedy była narzucona akcyza przez ministerstwo finansów a jaka wtedy była narzucona minimalna unijna akcyza dla państw nie będących w strefie euro.
  Wszystko Ci się rozjaśni. Wtedy dało się obniżyć. Obecnie akcyza jest na minimum.

  Naprawdę niektórym brak jest elementarnego instynktu samozachowawczego, pisząc rzeczy których nawet nie sprawdzają :(
  Polska nie jest w strefie euro, więc nie piszcie KW Szlachetki głupot. I zdecydujcie się, czy uznaPolskę za obszar pod juryzdykcją UE czy też za suwerenne państwo.
 • 21.09.2018 - 14:23
  WKibic napisał/a:
  Uszczelniać system podatkowy trzeba. Polska w tej dziedzinie za rządów PO-PSL mieściła się gdzieś w środku. Problem ze ściągalnością VAT-u ma cała UE. Uszczelnianie przygotował minister Szczurek i PiS miał gotowy program. Wprowadza. Ulegasz jednak propagandzie PiS-owskiej i za nią powtarzasz, jakoby 500+ , obniżenie wieku emerytalnego czynione było z oszczędności na VAT. Tak nie jest. Pomaga dobra koniunktura gospodarcza i 400 mld zł z UE wydawane aktualnie. Ponadto wiele populistycznych zadań finansowane jest bezmyślnie z eksploatacji spółek skarbu państwa, funduszy celowych, NBP z łamaniem zasad, celów i reguł gospodarczych. Mimo to duża część idzie z kredytów. Odbije się to fatalnie na polskiej gospodarce i finansach w przyszłości. Dobrą koniunkturę należy wykorzystać do inwestycji rozwojowych, a nie przejadać pieniędzy pod wybory. Komuniści i złodzieje. To nie tak. Morawiecki jeżdzi i łże, że aż wstyd na Premiera. Rozdadzą wszystko i nie będzie czego uszczelniać. To w skrócie, aby ostudzić Twoje dobre samopoczucie. Misiewicze rozgrabią tej kraj. Ziobry i niedouczone prawniki już sprowadzily nas na manowce Europy i cywilizowanego świata. A Ty taki idealizm. Naiwność godna odnotowania, bo dotyczy rzeczy realnych.
  nie uszczelniać tylko upraszczać. Działania poprawające ściągalność VAT ciągną za sobą koszty i rozbudowę uprawnień fiskusa. Za kilka lat możemy mieć odwrotną patologię, że opresyjny aparat fiskalny oraz niejasne i niejednoznaczne prawo podatkowe będą stanowiły największą barierę dla biznesu. Pamiętajmy, że dochód nie wypracowywany jest przez rząd, co nam próbował wmówić kiedyś Tusk a teraz Morawiecki ale przez masę drobnych i średnich firm. Przykład macie w Wenezueli -zabili socjalizmem prywatną inicjatywę i mają kryzys.
  Jeśli podatek Vat będzie prosty a jego wysokość odpowiednio ustalona pole do kombinacji będzie niewielkie i fiskusowi byłoby łatwo obserwować potencjalne obszary wyłudzeń. To samo tyczy się akcyzy.
 • 21.09.2018 - 14:08
  Bagietka napisał/a:
  Pora może zauważyć, że obecnie także i w Polsce scena polityczna dąży do systemu dwupartyjnego co uważam za bardzo dobry kierunek. Rozdrobnienie partyjne w Polsce była dla nas od zawsze wielkim nieszczęściem.
  Jedna partia to POPIS a druga?
 • 21.09.2018 - 10:34
  Bagietka napisał/a:
  To jest właśnie cała żenada opcji Nowoczesna, którą mieliśmy od 2015 roku. Sami "bez układów" ale od dawna przytuleni do Opozycji Mafiozów z Platformy Obywatelskiej.

  Chyba ktoś niespełna rozumu będzie głosował na opcję KODomicką, która robi w całej Polsce obciach i pojawiła się z niczego z napompowanymi sondażami. Ciemny lud to kupi?
  Nie sądzę. Myślę, że Myśleniczanie myślą i czują nosem co jest grane.
  ciemny lud już kilka razy kupił:
  najpierw POPIS
  potem PO
  a teraz PIS

Krzysztof Halek: Deklaruję wprowadzenie dopłat za wodę i ścieki, aby ich cena była niższa [WIDEO]

 • 20.09.2018 - 21:42
  Bagietka napisał/a:
  Głupoty piszesz. Czy energetyka obciąża dodatkowymi opłatami wszystkich klientów gdy stawia nowe słupy i podłącza pod nowe linie energetyczne, nowe osiedla? Co mnie to interesuje, że rozszerza ona swoje zasięgi. Robi to by zwiększać zyski przez powiększanie ilości odbiorców. Dlaczego ja miałabym za to dodatkowo płacić?

  Najpierw pomyśl i dopiero pisz.

  Sugerujesz, że MZWiK to organizacja pożytku publicznego nie skierowana na zyski? No to mnie w tym momencie zaskoczyłeś i zaczynam rozumieć dlaczego myślenickie MZWiK to nie zyski tylko straty. Szkoda, że straty tej organizacji pożytku publicznego nie są tożsame pożytkiem publicznym mieszkańców, których obciąża się za nieporadność, chociażby tą, spowodowaną niemałymi stratami wody, która poszła w ziemię w wyniku różnego rodzaju nieszczelności sieci, mówiąc równocześnie o wielkich inwestycjach i wymianach sieci na najnowocześniejsze i bardzo drogie.
  Ładny mi pożytek publiczny, gdy za wszystko dostają po kieszeniach odbiorcy.
  Jak chcecie coś porównać KW Szlachetki to sami najpierw pomyślcie. Firmy energetyczne to spółki o zasięgu ogólnokrajowym, z udziałem kapitału prywatnego, niektóre nawet 100%. firmy te świetnie prosperują, więc myślę że koszt robudowy sieci jest właściwie skalkulowany w cenie.
  Mzwik został powołany przez gminę do realizacji konkretnych działań i ma slużyć wyłącznie mieszkańcom.
  co do kosztów działalności tej spółki - zawsze będą one obciązały mieszkańców, a jeśli macie dowody na niegospodarność to je opubikujcie bo na razie poza pomówieniami i osobstymi urazami waszego zleceniodawcy do prezesa nic nam (wybrcom) konkretnego nie podajecie. tyle.
 • 20.09.2018 - 15:23
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  A to ciekawe stwierdzenie o którym "nie miałem pojęcia". Czyli jak według Ciebie nazwać ten zakład pobierający za darmo wodę z rzeki, oczyszczający i "zaopatrujący" mieszkańców w tę wodę za opłatą, "odbierający" od nich ścieki za opłatą oczyszczając je i wprowadzający do wtórnego obiegu jako wodę "zaopatrując" w nią mieszkańców za opłatą?

  A tu masz obrazowo wytłumaczony ten proces: https://www.kierunekenergetyka.pl/artykul,33343,produkcja-wody-czy-oczyszczanie-sciekow-kontrola-zasolenia-wody-i-sciekow-w-procesie-prowadzonym-przy-uzyciu-technik-membranowych.html
  właścicielem wodociągów jest gmina, która ustala i nadzoruje m.in. ceny. Jeżeli mzwik wypracuje zysk, powinien on trafić do właściciela, czyli gminy. jej obowiązkiem jest też sprawowanie władzy właścicielskiej poprzez kontrolę kosztów działalności. mzwik w statucie ma zapis, że jest jednostką pożytku publicznego, powołaną do realizacji celowego zadania. woda na terenie gminy należy do gminy więc trudno aby ta sama sobie płaciła. tak więc nie miałeś pojęcia...:)

  ale miałbyś rację, gdyby współwłaścicielem wodociągów były podmioty trzecie, prywatne i czerpały korzyści z pobierania opłat.
 • 20.09.2018 - 12:15
  Bagietka napisał/a:
  Są i tacy dla których Twoje zużycie wody jest "żadne", co nie zmienia faktu, że średnie zużycie wody wynosi od 3-5 m3 na mieszkańca a wtedy abonament w kwocie 67zł zdecydowanie ma znaczenie.

  Dobry gospodarz rozbudowuje i unowocześnia swoją sieć z zysków lub częściowo z kredytów ale bez zwiększania obciążeń, gdyż dba o interes i o klientów. Rozbudowa sieci automatycznie przyniesie mu zwiększenie wpływów. Zwiększanie rynku zbytu nie jest powodem do podnoszenia cen ale wręcz do ich zmniejszania.
  Wyobrażasz sobie by przedsiębiorca wymieniał maszyny lub rozbudowywał linię produkcyjną kosztem pracowników? Powiedziałby swoim pracownikom, że teraz kupuje nowoczesne maszyny i z tego powodu zmniejszam wam pensje o 15% bo potrzebuję kasę na zakupy i kredyty :)

  Wyśmiali by go prosto w oczy.
  Wodociągi to nie zakład produkcyjny, więc nie piszcie bredni. zadaniem wodociągów jest zaopatrzenie mieszkańców w wodę i odbiór ścieków a nie wypracowywanie zysku. Jeżeli podjęto decyzję o rozbudowie i modernizacji sieci, to myślę że nie była to jednoosobowa decyzja Urbańskiego czy Ostrowskiego ale uczestniczyli w tym radni oraz rada nadzorcza spółki. Ponadto dofinansowanie ze środków EU wymagało szczegółowego planu i analiz, więc ja uważam że to duży sukces Ostrowskiego, mimo że mieszkańcy muszą się liczyć z ewentualnymi kosztami. Pytanie jest tylko, czy powinno to obciązać aktualnych użytkowników sieci poprzez podwyższone opłaty, czy wszysktich mieszkańców jako inwestycja gminna, ponieważ rozbudowa sieci nie jest równoznaczmna z natychmiastowym wzrostem odbiorców.
  PS. jesne żeby wyśmiali wiedząc ile poniósł kosztów a jakie pieniądze zyska od nich. Nie piszcie o rzeczach o których nie macie pojęcia.

  I jeszcze jedno: PIS i PO to jedno zło.
 • 20.09.2018 - 9:02
  Znaczenie ma właśnie cena mediów a nie abonament. Policz sobie różnicę w przypadku domu wielorodzinnego wielopokoleniowego (na Dolnym i Górnym Przedmieściu to minimum 60% bydynków), gdzie abonament dalej wynosi 66 zł a zużycie wody to nie jak w moim przypadku 20 m3 a np 40 lub 50. Oni czują różnicę i chętnie płacili by nawet 100 zł abonamentu byle wrócić do cen wody choćby sprzed 5 lat.
  poza tym cały czas pomijacie towarzysze fakt, że mieszkańcy Myślenic płacą teraz za rozbudowę sieci w okolicznych wioskach i remost starych instalacji w samych Myślenicach.
  Na marginesie: głównymi tematami przepychanek Szlachetki i Halka są wodociągi i zjazdy na zakopiance, czyli tematy które i tak są zależne od władzy centralnej. Analizując ich programy można dojść do wniosku, że Ostrowski tak dużo zrobił, że bidulki nie mają się już gdzie wykazać.
 • 19.09.2018 - 23:06
  Bagietka napisał/a:
  Oto cennik, którego nie wkleiłeś i zaraz zlecą się hejterzy, którzy napiszą, że to kłamstwo.
  Właśnie warto zwrócić uwagę na ceny abonamentu za dostarczenie wody oraz za odprowadzenie ścieków. To są stawki stałe, wchodzące w każdy rachunek i nie ważne czy w ogóle pobierasz jakakolwiek wodę z sieci czy nie pobierasz, masz to zapłacić.

  https://mzwikmyslenice.com.pl/dla-klienta/aktualne-ceny-uslug.html

  A teraz porównajmy to z Krakowem. Tam nie ma nawet takiego elementu jak abonament za dostarczenie wody a abonament na odprowadzenie ścieków to 5zł.

  https://wodociagi.krakow.pl/strefa-klienta/taryfa-i-cenniki.html


  Czy nadal uważacie, że mamy tanią wodę i ścieki?

  Jedno jest pewne. Zmiana burmistrza na J.Szlachetkę jest wreszcie szansą by to zmienić. Opcja pozostawienia P. Halka to pozostawienie tego tak, jak jest obecnie.
  Ale lawirujecie KW Szlachetki. jakie ma znaczenie abonament w wysokości dwudziestu kilku zł. w moim przypadku to mniej niż 10% miesięcznego kosztu, a myślę że jestem typowym klientem wodociągów; rodzina 2+2 w małym domku. średnio zużywam 20 m3 więc jeżeli by nawet nie było abonamentu nie odczułbym zmiany ceny.
  Ani Szlachetka ani Halek nic tu nie zmieni. Mamy coraz droższe państwo i cena mediów jest wynikiem tego stanu. I niech oni zostawią pieniądze gminy na szkoły i przedszkola (stan niektórych jest fatalny) i inne faktyczne potrzeby a nie dopłaty do wody.
  A spółka wodociągi powinna opublikować szczegółowe dane finansowe, abyśmy mogli sami sprawdzić jak jest naprawdę. Może Miasto info się pokusi?
 • 19.09.2018 - 22:56
  Vivaldi napisał/a:
  Bardzo prosty przykład : od 15 lat mam zużycie wody na poziomie 35-40 m.sześciennych co rachunek. Pralka czy zmywarka nowsze ale przybyła kolejna osoba przez ten czas więc się wyrównało. Przez ostatnie 10 lat rachunek wzrósł o 400% i obecnie nie ma szans abym zapłacił poniżej 500zł. Nawet kwiatki w ogrodzie podlewam deszczówką od 5 lat. Nie ma mowy o zejściu poniżej 500zł za rachunek a częściej bywa bliżej 600. Przecież to normalne nie jest.
  u mnie woda i ścieki to najwyższe opłaty. W 2008 roku płaciłem średnio 130 zł za 20m3, teraz mam rachunek 260 zł za 19 m3.

Kocham PiS

 • 21.08.2018 - 17:53
  Przestańcie już obrażać ludzi ubogich. dla nich 500+ to ratunek, to środki na jedzenie, opłaty czy leki. Siedzicie w internecie i nawalacie jaki głupi naród ci Polacy, że głosował na PIS. Głosowali na nich bo nie mieli wielkiego wyboru: wytrawni złodzieje kontra początkujący. 500+ ja traktuję jako zwrot pieniędzy zagrabionych mi w podatkach zusach i innych złodziejskich daninach. A i nie biadolcie mi nad losem tych zagranicą. tam zarabiają, wypracowują bogactwo Niemiec czy WB a jak choroba dopadnie to do Polski i bo tu im się należy bezpłatna opieka.
  POPISowska sitwa ma was głęboko w ....., wykorzystuję tylko waszą zarozumiałość i przekonanie o byciu lepszym.

Chcąc zapalić grilla musisz dostać pozwolenie

 • 21.08.2018 - 17:29
  Peggy, czyżby wczorajsze i wcześniejsze odymianie osiedla było twojego autorstwa???? jeśli tak to gratuluje pomysłu.
  PS. Skąd wiesz, że straż odmawia??
Pokaż więcej komentarzy