koli

Sułkowice: Biorą się za rewitalizację gminy

 • 13.01.2018 - 5:49
  Będzie miała młodzież miejsce na libacje. Zalew już zapełniony śmeciami,zniszczone lampy, ławki, pomost, to trzeba lumpom nowe miejsce na imprezki zrobić. A policja do Sułkowic przyjeżdża tylko łupić kierowców. Patologii nie tyka. Czy faktycznie mamy nadmiar pieniędzy w gminie? A już inwestowanie w rewitalizację "centrum" Harbutowic mija się z celem. Tę miejscowość powinno się zaorać i zabudować od nowa. W plebiscycie na najbrzydszą miejscowość w Polsce mają murowany sukces. A "skwer czy altana" koło remizy będzie pasowała jak kwiatek do kożucha. Mam prośbę do mieszkańców. Gdy w najbliższych wyborach bedziecie głosować na radnych i sołtysów, pomyślcie, ze warto by "przewietrzyć" trochę te instytucje. Ci ludzie juz pokazali, że nie mają pomysłu na gminę.

Rudnik: Budują salę gimnastyczną za ponad 5 milionów

 • 16.12.2017 - 10:40
  A w Sułkowicach kolejne potrącenie pieszego na przejściu. A na oświetlenie przejść kasy nie ma. Na chodnikach i przejściach dla pieszych panuje półmrok, ledwie świecące lampy pamiętające pewnie pierwszego sekretarza Gminnej Rady Narodowej p. Garbienia dają tyle światła, co kot napłakał, zuzywają zaś energii, jak mała fabryka. Zabije nas smog, albo samochody, ale za to zejdziemy z tego świata w dobrej kondycji fizycznej. I nie jestem broń Boże przeciwnikiem budowy hali w Rudniku, bo to jedna z rozsądniejszych decyzji. Inwestuje się tu dużo, jak na małą biedną gminę, ale większość z tych inwestycji jest nieprzemyślanych, lub zrobionych byle jak. Sztandarowym przykładem są ruiny zalewu, kolejnym będzie "rewitalizacja Rynku" czy centrum Harbutowic. A ulica Kwiatowa po zbliżającej się zimie będzie nadawała się do zaorania, choć ma dopiero 3 miesiące. W Polsce gminy dopłacają do wymiany piecy, pomp ciepła, inwestycji ekologicznych często z własnych pieniędzy, u nas mam wrażenie inwestuje się na zasadzie chybił-trafił. Zbliżają się wybory, będzie koncert życzeń, cześć z nich zapewne zostanie spełniona, aby zadowolić wyborców. Czy drużyna Burmistrza, którego szanuję, zrobi sobie zdjęcie na plakat wyborczy na tle zruinowanej infrastruktury zalewu czy hali w Rudniku?

Myślenice: Ruszyła budowa Centrum Pomocy Osobom Niepełnosprawnym

 • 27.11.2017 - 22:00
  Ile gmina , czy miasto będzie płacić Caritas za wynajmowane dla WTZ i innych instytucji pomieszczenia? Mam nadzieję, że nie więcej niż 1% średniej stawki wynajmu w mieście

Kornatka: Skradzione przedmioty przepadły, ale strażaków wspomagają prywatne firmy

 • 18.11.2017 - 7:40
  A po co strażakom projektor? Nie ma ważniejszych potrzeb? To tak, jakby ludziom, którym spłonął dom kupić huśtawkę ogrodową.

Sułkowice: Inauguracja roku kulturalnego w SOK

 • 30.10.2017 - 21:39
  Panie Burmistrzu! Gmina nabrała normalności po wywaleniu wice, teraz czas, aby normalnie było w SOK i w Gimnazjum.

Sułkowickie: Orkiestry dęte zagrały przy zalewie

 • 31.08.2017 - 9:44
  Grali pięknie, ale smród bijący od zalewu przeszkadzał w delektowaniu się muzyką.

Myślenice: Tu powstanie Centrum Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Starszym

 • 20.08.2017 - 12:45
  Kupili plac za 1% wartości. Teraz zwrócą się o finansowanie budowy, później na utrzymanie placówki. Czy nie taniej by było zrobić to od razu za państwowe pieniądze i pozostawić w rękach Państwa?

Sułkowice: Skarżycie się na stan kąpieliska. Gmina odpowiada

 • 14.08.2017 - 9:42
  Dbałość gminy o grilla? Kilka lat temu dotychczasowy dzierżawca wyciął z grilla ruszt, aby ludzie zmuszeni byli do kupowania u niego.Od tego czasu czyli de facto od początku istnienia Zalewu jest on nieczynny. Gdzie więc ta dbałość? Brzegi rozjeżdżane przez quady, crossy i terenówki, sypiący się amfiteatr, zdewastowane ławki i pomost. To o co oni dbają? A teraz gmina chce rewitalizacji rynku, i przylegającego doń "parku". Po co? Aby przez miesiąc było ładnie? A co robi straż miejska? Nad zalewem zakaz ruchu, a samochody nawet kołami do wody wyjeżdżają. Zwolnić te etety i zatrudnić dwie osoby do dbania o zalew. Będzie więcej pożytku dla mieszkańców. Gmina jest potężnie zadłużona, bierze kredyty na spłatę odsetek od poprzednich zobowiązań, rozumiem trudną sytuację, ale nierozważne inwestycje pod publiczkę tak właśnie się kończą.

Sułkowice: Pierwsza fontanna w mieście

 • 16.06.2017 - 18:58
  Family Fest!
  Jaka piękna polska nazwa dla pikniku rodzinnego!
  Przypomnę wstęp do ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999 r :
  Parlament Rzeczypospolitej Polskiej:

  - zważywszy, że język polski stanowi podstawowy element narodowej tożsamości i jest dobrem narodowej kultury,
  - zważywszy na doświadczenie historii, kiedy walka zaborców i okupantów z językiem polskim była narzędziem wynaradawiania,
  - uznając konieczność ochrony tożsamości narodowej w procesie globalizacji,
  - uznając, że polska kultura stanowi wkład w budowę wspólnej, różnorodnej kulturowo Europy, a zachowanie tej kultury i jej rozwój jest możliwy tylko poprzez ochronę języka polskiego,
  - uznając tę ochronę za obowiązek wszystkich organów i instytucji publicznych Rzeczypospolitej Polskiej i powinność jej obywateli
  uchwala niniejszą ustawę.
  I tę imprezę firmują parlamentarzyści z PiS?

  A wyniki egzaminów w sułkowickim gimnazjum znów najgorsze w Małopolsce?

Sułkowice: Wiceburmistrz odwołana po 10 latach

 • 31.05.2017 - 23:11
  To święto dla Gminy Sułkowice, teraz jeszcze tylko 3 kobiety z nadania byłej wice, piastujące dyrektorskie stanowiska i będzie tak, jak być powinno w każdej gminie, czyli normalnie. Panie Burmistrzu, decyzja spóźniona o 9 lat, ale dobra. Zawsze twierdziłem, że jest Pan dobrym człowiekiem i gospodarzem, tylko do współpracowników nie ma Pan szczęścia lub ręki. Trzymam kciuki za kolejne dobre decyzje personalne.

Szymon Gumularz Mistrzem Polski w szachach do 16 lat

 • 29.03.2017 - 9:31
  A w "Klamrze" cisza. Temat tabu!

Harbutowice: Potrącił narciarkę i odjechał. Policja szuka świadków

 • 12.03.2017 - 15:30
  70 latka zna chyba ryzyko uprawiania narciarstwa, zwłaszcza w tym wieku? A co to da, jeśli poznają tożsamość chłopca? Wróci to zdrowie tej kobiecie? Policja nie ma nic innego do roboty?

Sułkowice: Tak uczniowie obchodzili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

 • 03.03.2017 - 22:03
  Dlaczego kolumna pieszych idzie lewą stroną drogi?

Myślenice: Koniec z parkowaniem przy kościele?

 • 09.04.2016 - 22:11
  Jeśli jest to teren parafii, to znak nie jest obowiązujący, gdyż nie hest to droga publiczna. Warunkiem uznania drogi za publiczną jest zaliczenie jej do jednej z następujących kategorii:
  1) drogi krajowej,
  2) drogi wojewódzkiej,
  3) drogi powiatowej,
  4) drogi gminnej.

Zakopianka: 35 milionów z ministerstwa na poprawę bezpieczeństwa

 • 18.03.2016 - 9:35
  Jak to? Kładka tańsza od tunelu? Aby przekonać zakopiankę trzeba pewnie z 5 dni pracy porządnej koparki. Cena za godzinę pewnie ze 100zł czyli 5000zł. Następnie w wykopie układamy prefabrykowane elementy betonowe , myślę, że 500tys to maks. Później zasypujemy, utwardzamy i wylewamy asfalt - powiedzmy, że ten odcinek szerokości 4 metrów będzie kosztował kolejne 500tys. Wykonujemy oświetlenie i podejścia z kostki brukowej czyli powiedzmy 100tys. I gotowe! A zapomniałbym o odwodnieniu. No pewnie kolejne 200tys. I mamy zaoszczędzone koło 4mln zł w stosunku do kładki. Projekt sporo tańszy, bez skomplikowanych obliczeń , i tańszy w utrzymaniu - z betonowego tunelu nie będzie schodziła farba, itd.

Trwają kontrole przewoźników. Sypią się mandaty

 • 23.08.2015 - 23:03
  Kto pisze te teksty, dzieci z podstawówki? "Ujawniono jedno naruszenie przepisów związane ze złym stanem technicznym kontrolowanego przewoźnika"- a co miał przewoźnik w złym stanie? Oko, czy nerkę?
  Albo:" Policjanci sprawdzali bezpieczeństwo przewożonych w busach pasażerów – np. czy liczba znajdujących się w nich osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym (nie było takich przypadków)". Skoro nie było przypadków prawidłowej liczby osób, to powinni zabrać sporo praw jazdy, zgodnie zimowymi przepisami.

Sułkowice: Wyrwali i spalili ławki nad zalewem

 • 01.05.2015 - 10:49
  Za miesięczne utrzymanie Straży Miejskiej w Sułkowicach można by objąć monitoringiem pół miasta. Tyle, że monitoring nie zawiedzie urzędniczki na zakupy.

Kiedy wystawić śmieci? Sprawdź termin ich odbioru w Twojej okolicy

 • 27.02.2015 - 20:40
  Najbardziej dyskryminowane są duże rodziny. Płaci się od osoby, przydział jest taki sam jak dla samotnej osoby.

Szpital Myślenice - różne przeżycia

 • 18.01.2015 - 21:10
  Przychodnia całodobowa przy szpitalu, w poradni pediatrycznej przyjmuje Pani Patrycja M. W pewnej chwili po kolejnym pacjencie zmierzyła pogardliwym wzrokiem kolejkę, i bez słowa zamyka drzwi. Pukam, będąc z dzieckiem następny w kolejce, otwieram drzwi - ciemno. PANI wyszła drugimi drzwiami. Po 10 minutach, z płaczącym dzieckiem na rękach, pytam w rejestracji , czy PANI będzie dalej przyjmowała, rejestratorka mówi, że być może zrobiła sobie przerwę. Ok, człowiek musi odpocząć, ale wychowany człowiek poinformuje pacjentów, że potrzebuje np.15 minut przerwy. Dzieci płaczą, kolejka rośnie. Po jakimś czasie wołanie: następny! Wchodzimy. Czuję się jak zbir zakłócający spokój PANI doktor. Dziecko jest traktowane jak przedmiot, ja, jak istota niższego rzędu, niegodna spojrzenia czy wysłuchania. Moje odpowiedzi na zadane pytania drażnią szacowne uszy PANI. Wzrok zdaje się mówić: "po coś tu przyszedł prostaku, ja, lekarz medycyny muszę tracić swój czas dla twojego bachora". Usiadłem na niewłaściwym krześle, zostałem skarcony, to jest krzesło do badania, ma być wolne. Ton pogardy wzmaga się. W końcu "wyrok" - antybiotyk. Z dobrego wychowania mówię " do widzenia", w odpowiedzi słyszę : następny!
  Czy to jest norma, czy przypadek w myślenickim szpitalu?

Gmina Sułkowice: Na co wydać 25 tys. zł? Mieszkańcy zdecydowali...

 • 25.10.2014 - 20:34
  Przeznaczenie pieniędzy publicznych na "drogę procesyjną " wokół kościoła w Rudniku to co najmniej skandal, jeśli nie pole do działania dla prokuratury. Jest tak wiele potrzebnych mieszkańcom inwestycji, które za te pieniądze można wykonać, ot choćby kosze na śmieci czy plac zabaw dla dzieci na Rudniku Dolnym. Każdy szanujący się ksiądz powinien odmówić takiego "dofinansowania", zdając sobie sprawę, że zabiera pieniądze na inne, bardziej potrzebne cele. To właśnie takie działania powodują niechęć do Kościoła.

Kładka w Jaworniku

 • 14.06.2014 - 7:55
  A może by tak zrobić referendum, jak w sprawie olimpiady w Krakowie, i okaże się, że nikt nie chce tej kładki w tym miejscu i za takie pieniądze. Kładka jest potrzebna kilometr niżej, w centrum Jawornika.

Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej: Wywieszacie ją podczas świąt narodowych?

 • 17.05.2014 - 16:18
  Całe swoje życie wywieszałem flagi na święta narodowe, lecz od kiedy wiem,że dla Państwa i dla rządu jestem zerem i dojną krową bez żadnych praw, nie czuję się już obywatelem .

Rewolucja śmieciowa: Można kupić worki na bioodpady

 • 01.09.2013 - 9:52
  Skoro w sezonie grzewczym ma być dopłata za nadwyżkę popiołu, to w sezonie letnim powinna byc zniżka za jego brak. Ludzie, nie dajmy się ! Trzeba wyrazić sprzeciw! Jeśli trzeba, zrobić referendum za odwołaniem władz miejskich!

Coraz więcej osób wybiera zalew w Sułkowicach. Warto?

 • 10.08.2013 - 15:16
  "Oraz zadaszonym miejscem na grilla z ławami i stołami i murowanym paleniskiem". Grilla wyciął dzierżawca budynku nad zalewem, aby ludzie zmuszeni byli kupować u niego. Co ciekawe za zniszczenie mienia nie ma żadnych konsekwencji.
  "Plany zbiornika wodnego o wiele wiekszego byly juz w latach 50-tych,szkoda ze ich nie zrealizowano". Plany będą zrealizowane za dwa lata i powstanie duży zalew o powierzchni 11 hektarow. Na stronie Urzędu Marszałkowskiego jest wszystko opisane.
Pokaż więcej komentarzy