koli

Jarosław Szlachetka: Mam nadzieję, że z całą Radą będę pracować razem dla Myślenic

 • 11.11.2018 - 14:16
  Pracować dla Myślenic? A czy ten chłop kiedykolwiek ubrudził swe ręce pracą?

"Muzeum Niepodległości to wotum dziękczynne myśleniczan za wolność i niepodległość"

 • 11.11.2018 - 14:12
  To muzeum jeszcze Myślenicom wyjdzie bokiem. Koszty jego utrzymania będą olbrzymie, a zainteresowanie bliskie zeru.

Sumo: Krzysztof Szpakiewicz mistrzem Europy

 • 05.11.2018 - 20:23
  Brawo Krzysiek! Gratulacje?

Adrian Płatek ma dopiero 16 lat a już został wicemistrzem Polski Fitness [WIDEO]

 • 03.11.2018 - 19:05
  Chłopak wygląda jak trzeba, nie jak nabity byczek ze zrytym beretem na koksie.

Wybory Samorządowe 2018: Wybraliśmy sześciu nowych gospodarzy gmin. W trzech bez zmian

 • 27.10.2018 - 19:07
  Od PiSu, choroby, ognia, głodu i wojny - zachowaj nas Panie!

Wybory Samorządowe 2018: Artur Grabczyk burmistrzem Sułkowic. Kto zasiądzie w radzie?

 • 26.10.2018 - 0:35
  Zmiana była konieczna. Choć wszelkie zmiany są nieprzewidywalne. Sułkowice w odróżnieniu od Myślenic mają jednak jakaś szansę. Pan Grabczyk jest mądrym.czlowiekiem.

Wybory Samorządowe 2018: Pełne wyniki do Rady Powiatu

 • 24.10.2018 - 23:08
  Czy na sali obrad będzie respirator i balkonik , bo wiek niektórych nasuwa obawy, że do końca kadencji mogą nie dotrwać.

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka burmistrzem Myślenic

 • 22.10.2018 - 14:44
  Myślenice zawsze były miasteczkiem zacofanym, teraz cofną się jeszcze o kolejne 100 lat. Dobra zmiana heheheb. Nie zapomnijcie pomnika Kaczyńskiego na Rynku postawić.
 • 22.10.2018 - 14:39
  Bagietka napisał/a:
  Skądże znowu. Miałam na myśli Totalna Opozycję, która niezależnie od propozycji, zawsze jest przeciw.
  Totalnie, to masz nasr... w głowie.

Krzysztof Halek zapowiada:Wielopoziomowe parkingi, linię miejską za 1zł i bezpłatne przejazdy dzieci

 • 13.10.2018 - 6:31
  Lesica napisał/a:
  Ja już trochę wyemigrowałem z Myślenic, ale jeszcze rok temu regularnie kilka razy w miesiącu jeździłem na trasie Kraków - Myślenice, także pozwolę sobie zabrać głos. Nie obiecujcie tańszych biletów tylko zacznijcie wymagać od busiarzy wyższych standardów. Z chęcią dopłaciłbym 2 zł (7 chyba teraz kosztuje Szwagropol na trasie Myślenice - Kraków) za odpowiednio wyższy standard pojazdu, możliwość płatności zbliżeniowo i kilka innych rzeczy. Albo wreszcie zajmijcie się na poważnie tematem kolei aglomeracyjnej.
  Szwagropol ma nowoczesne autobusy, klimatyzowane, jednej z wiodących na rynku europejskim firm, więc nie wiem, czego jeszcze oczekujesz? Tajskiego masażu?

Sułkowice: Czy fotoradar poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu? Rok temu zginęła tu 5-latka

 • 10.10.2018 - 20:46
  @mknp Cofnij się do swoich wcześniejszych wypowiedzi, i nie obracaj kota ogonem
 • 10.10.2018 - 13:11
  mknp napisał/a:
  @AnetaM - nie powiesz chyba, że ktoś przypadkowo przekracza prędkość, przypadkowo wyprzedza na przejściu dla pieszych, przypadkowo ma w gdzieś wszystkich dookoła?
  Posiadanie prawa jazdy i prowadzenie pojazdu to duża odpowiedzialność, każdy kierowca powinien wiedzieć, że w pobliżu przejścia dla pieszych należy zachować ostrożność. Musimy wiedzieć, że każdy pieszy w okolicy przejścia może nagle na nie wtargnąć, oczywiście że nie powinien, ale kierowca musi być na to gotowy.

  Jeśli kierowca przekracza prędkość lub nie stosuje się do innych przepisów ruchu drogowego to UMYŚLNIE naraża innych uczestników ruchu drogowego na śmierć i w razie wypadku UMYŚLNIE zabił (albo spowodował uszczerbek na zdrowiu) człowieka.

  W Polsce przyjęło się, że przekraczanie prędkości to nic takiego, przecież każdy tak robi, dlatego wg wielu, wypadek to coś nieplanowanego, zdarza się i już. Ale przyrównując samochód do broni palnej, łamanie przepisów jest jak celowanie w kogoś, co dla wielu ćwierćmózgów jest zabawą, wtedy, jeśli z jakiegoś powodu broń wystrzeli, to nie jest to przypadek, tylko morderstwo.

  Polskim kierowcom brakuje szacunku do samochodu i innych ludzi, nie zdają sobie sprawy, że samochód w rękach idioty powoduje znacznie większe zagrożenie niż broń, której wielu tak strasznie się boi.
  Czyli nie dochodzi do wypadków przy normalnej prędkości i trzeźwym kierowcy? A o wtargnięciu slyszałeś/łaś.

Wybory Samorządowe 2018: Zobacz kto kandyduje na radnego w Gminie Sułkowice

 • 03.10.2018 - 14:33
  AnetaM napisał/a:
  Niestety na to wyglada. Chociaz my, Polacy mamy tendencje do narzekania. Czy jest tak zle? Czy może być lepiej? Lub, co równie możliwe, gorzej, w obu przypadkach będziemy narzekać, z tym ze przy tym drugim jeszcze bardziej ;)
  Czy jest źle? Jest tragicznie, i usunięcie Rozalii nie wpływa na polepszenie wizerunku Burmistrza. Czy może być lepiej? Przy takich kandydatach na radnych? Zdecydowanie NIE! Do końca nie wiem na kogo oddam swój głos, przeszkadza mi potencjalny mariaż władzy z Kościołem, przeszkadzają mi związki p. Grabczyka z rodziną prezydenta, który łamie konstytucję, której przestrzegania przysięgał bronić. Z drugiej strony przeszkadza mi arogancja obecnej władzy. Sitwa w urzędzie, pani Sekretarz, która zdaje się nie wie, jakie stanowisko piastuje, urzędnicy, z których połowa plotkuje po korytarzach oparta o kontuar w biurze kolegi czy koleżanki. Razi mnie bylejakość tej gminy, gdzie proste rzeczy są przeszkodą ponad siły urzędnika. A przede wszystkim razi mnie poziom ludzi, którzy są radnym teraz i tych, którzy chcą nimi zostać. Oczywiście są wyjątki, ale to tylko potwierdza regułę.
 • 30.09.2018 - 7:23
  Madlen napisał/a:
  i oby nie wygrał
  Pan Grabczyk też dokonał nieszczęśliwego wyboru kandydatów na radnych. Zastanawiam się, czy w tej gminie nie ma młodych, prężnych, wykształconych ludzi, którzy chcieliby wziąć losy gminy w swoje ręce?
 • 27.09.2018 - 7:47
  Jak widzę nazwiska Król z Biertowic czy Starzec z Krzywaczki, to myślę, że Pan Pułka nie chce wygrać tych wyborów.

Myślenice: Ruszyły prace nad rewitalizacją centrum. Trwa remont alejek wokół kościoła

 • 01.10.2018 - 22:22
  No, to myślę, że w ramach rewitalizacji, plebanowi trza jeszcze nową bryłę kupić. A kiedy obejrzymy KLER w kinie MOKIS?

Biertowice: Na posadzce kościoła ułożyli "Maryjną Drogę Narodu Polskiego"

 • 23.09.2018 - 17:45
  Tak oto ojciec Kordecki pisał do króla szwedzkiego Gustawa:
  „Ponieważ całe królestwo polskie posłuszne jest Najjaśniejszemu Królowi Szwecji i uznało Go za swego Pana, przeto i my wraz ze świętym miejscem, które dotąd królowie polscy mieli we czci i poszanowaniu, pokornie poddajemy się Jego Królewskiej Mości Panu Szwecji, zgodnie z listem z dnia 28 października, nadesłanym nam przez Wielmożnego Posła Wittenberga. Nasze poddanie się ponawiamy w liście do Warszawy (do króla Karola Gustawa), na który łaskawej obecnie czekamy odpowiedzi. Jako wierni poddani Jego Królewskiej Mości Króla Szwecji, a naszego Najmiłościwszego Pana, nie myślimy podnosić więcej oręża przeciwko wojsku Waszej Dostojności”. (tj. gen. Müllera).

  „Niechaj się dowie szanowna i szlachetna Dostojność Wasza, że nasz stan zakonny nie posiada prawa wybierania królów, lecz czci tych, których szlachta królestwa wybrała. Ponieważ Jego Królewską Mość Króla Szwecji całe królestwo uznaje i na swego pana wybrało, przeto i my z naszym miejscem świętym (…) pokornie poddaliśmy się Jego Królewskiej Mości Szwecji (…) Czcimy więc jako ulegli poddani Jego królewską Mość Szwecji, Pana naszego najłaskawszego, nie zamierzamy też podnieść zaczepnego oręża przeciw wojsku Jego Królewskiej Mości (…) Nasz klasztor (…) zasyła do Boskiego Majestatu modlitwy za bezpieczeństwo Najjaśniejszego Króla Szwecji, Pana i protektora naszego królestwa, jak i nas samych, których bynajmniej nie jest powołaniem opierać się potędze królów (…) Cokolwiek Jego Królewska Mość rozkaże, spełnimy. (…) Zanosimy ustawiczne modły do Boga i Najświętszej Bogarodzicy, czczonej w tym miejscu, o zdrowie i pomyślność Najjaśniejszego Pana, Króla Szwecji, Pana i Protektora naszego Królestwa…”.[1]
 • 23.09.2018 - 8:00
  To dlatego pielgrzymki z tej parafii kosztują dwa razy więcej. Choć pocieszeniem jest, że kasa poszła na posadzkę, nawet tak badziewną, a nie do kieszeni " KLER"-u.

Myślenice: Wiózł 80 gramów narkotyków. Może trafić za kratki na 3 lata

 • 22.09.2018 - 11:16
  Bagietka napisał/a:
  Doprawdy straszliwe przestępstwo. Inny facet za pobicie i skopanie do nieprzytomności dziewczyny na ulicy dostaje 6 miesięcy prac społecznych a tego za posiadanie tej "hurtowej" ilości wpakować na 3 lata bezwzględnego więzienia ;) Coś chyba jest nie tak z tym KK w Polsce.
  Nie będzie miał ci kto dostarczyć towaru? Może ten wyrok uratuje życie kilkuset młodym ludziom.

Krzyszkowice: Jak bezpiecznie pokonać Zakopiankę? Problem ciągnie się od lat

 • 22.09.2018 - 3:05
  Bagietka napisał/a:
  Tylko mnie nie pisz znowu o skokach (bo to ulubiona wrzutka POprzedników). Najpierw zgłęb temat i zobacz kto wyłudzał tam kasę.
  Postępowań z czasów PO-PSL jest już sporo a zapewniam Cię, że będzie ich znacznie więcej.
  Masz dowody na kradzieże PiS to zgłaszaj je do prokuratury. To twój obowiązek.

  Nie musisz nic domniemywać. Za Tuska i Schetyny już zatrzymywano za poglądy polityczne a i nie tylko pały ale też broń poszła w ruch.

  Żyjesz w alternatywnej rzeczywistości czy bronisz poprzedników bo możesz coś materialnie utracić?
  Idź do lekarza. Może to się da leczyć. Teraz jest spory postęp w farmakologii psychiatrycznej.
 • 20.09.2018 - 11:56
  Budowa tunelu dla pieszych jest tania i nieskomplikowana. Przyjeżdża koparka i w dwa dni rozkopuje jedną jezdnię. Podbudowa z tlucznia 1 dzień, dźwig wkłada gotowy prefabrykat z żelbetonu i koparka zasypuje ubytek w jezdni. Podbudowa i asfalt to kolejne dwa dni. Tydzień, i przechodzimy na drugą nitkę. Po dwóch tygodniach ekipy przygotowują wejścia i wyjścia z tunelu, oświetlenie itd. Myślę, że PO dwóch miesiącach przejście mogłoby działać, koszt pewnie około kilkuset tysięcy, i co najważniejsze, Zakopianka nie jest zwężona przez rok.

Myślenice: Podpisali umowę na rewitalizację centrum. Prace zaczną od alejek wokół kościoła

 • 15.09.2018 - 10:42
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Dziwisz się? ;) Jeszcze wmurują tablicę pamiątkową...
  O treści: "Na projekt rewitalizacji rynku w 2018 roku w kuluarach sejmowych spojrzał przelotnie Jarosław Kaczyński! W podziękowaniu J.Szlachetka mierny, bierny, ale wierny."
 • 14.09.2018 - 15:18
  To chyba jakaś kpina. W Myślenicach jest więcej firm, choć zapewne mniej dochodowych, niż Kościół pedo...(o przepraszam, pierwsze skojarzenie ????) Katolicki. Czy im też zostaną wyremontowane wjazdy i place w ramach rewitalizacji? Może by tak przy szpitalu coś zrobić?

Rudnik: Radiowóz jechał na sygnale. Zderzył się z półciężarówką. Cztery osoby ranne

 • 14.09.2018 - 15:11
  Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze. Policjantka bez pasów i jeszcze pytanie, czy właściwe i zasadne było używanie sygnałów świetlnych i czy były użyte wraz z dźwiękowymi.

Sułkowice: Za projekt tego przedszkola architekci dostali specjalną nagrodę

 • 11.09.2018 - 20:49
  To chyba kpina! Brak parkingów, brak stołówki dla dzieci, posiłki dostarczane windami przez kilka poziomów na wózkach! Dzieci jedzą posiłki na stolikach, na których wcześniej i później się bawią. Ani to higieniczne, ani praktyczne. Szatnie oddalone od sal i ogródka dla dzieci, o kilka poziomów, na drugim końcu budynku, przez co chcąc wyjść do ogródka muszą drałować przez całe przedszkole, na górę, ubrać się, po czym znów przez całe przedszkole do wyjścia na plac zabaw. Może to przedszkole jest ładne, ale architekt powinien łączyć piękno z funkcjonalnością, a tego tu zdecydowanie brakuje.

Wybory Samorządowe 2018: Burmistrz Sułkowic Piotr Pułka potwierdza udział w wyborach

 • 29.08.2018 - 14:18
  Wybór pomiędzy dżumą a cholerą zawsze jest trudny. Pan Pułka udowodnił, że nie jest w stanie kierować gminą, gdy na jaw wyszły sprawy dyrektorki gimnazjum. Pan Grabczyk zbytnio zabiega o kolejne zdjęcie z rodzicami pożal się Boże prezydenta, czyli pokazuje, że krzywoprzysięstwo tego osobnika, jego łamanie prawa, łamanie własnych obietnic, nie przeszkadza mu w peanach na jego cześć. To źle wróży!

Myślenice: Nad Rabą znaleziono zwłoki. Trwa śledztwo. Policja aresztowała dwie osoby

 • 29.08.2018 - 9:37
  marek09 napisał/a:
  Zobacz na Dąbrowskiego gdzie mieszkają ukraincy
  Jeden z aresztowanych to Polak. Też będziesz podawał, gdzie mieszkają Polacy? Po co szczuć? Tacy sami ludzie, jak my.

Dlaczego podczas dni miast i wsi grają zespoły disco polo? CBOS zna odpowiedź

 • 26.08.2018 - 10:44
  Rośnie popularność disco polo, rośnie popularność seriali, rośnie spożycie piwa, rośnie elektorat PiS. Widać korelację. Ten sam słuchacz, widz, konsument, wyborca. Świat się stacza. Inteligencja, prawda, uczciwość, zdrowy rozsądek Nie są w cenie.

Niedawno obchodziło 25 lecie. Tak schronisko na Kudłaczach widzą turyści [WIDEO]

 • 04.08.2018 - 13:25
  Turysta w tym schronisku jest dla prowadzących elementem zbędnym.

Motocyklista jechał środkiem Zakopianki. Uderzył go samochód. Wszystko nagrał inny kierowca [WIDEO]

 • 02.08.2018 - 21:35
  kar9876 napisał/a:
  A dla kierowcy od kamerki mandat za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych.
  I nieudzielenie pierwszej pomocy, bo nawet się nie zatrzymał.
Pokaż więcej komentarzy