koli

Sułkowice: „Zalew jest w tragicznym stanie”. Czy gminie uda się to zmienić przed sezonem?

 • 11.05.2019 - 14:48
  EXC 200 napisał/a:
  Za kilka milionów zamiast pięknego kąpieliska zrobili bajoro i miejsce spotkań meneli. Zaorać i zapomnieć. Takie miejsce przerasta mentalnie mieszkańców Sułkowic.
  Fakt, nigdzie nie ma takich zniszczeń mienia, jak w Sułkowicach. Nigdzie też nie ma takiej frekwencji w kościele. Coś mi tu więc nie współgra.

Artur Grabczyk: Zalew jest w tragicznym stanie i nie nadaje się do użytku

 • 04.05.2019 - 23:18
  Głównymi niszczycielami zalewu są crossowcy. Najpierw jeżdżą po terenie, później imprezują.

Pierwszy etap rewitalizacji Rynku zakończony

 • 20.04.2019 - 11:49
  prywatnie napisał/a:
  Jeśli to teren miasta wokół kościoła, to logiczne że zrobić powinni, a jeśli teren stricte parafialny to mieszać budżet gminny z parafialnym byłoby czymś nieładnym ;-p, choć nie sądzę by tutaj do tego doszło.
  Czyli według ciebie teren za murem kościelnym jest terenem miasta?
 • 19.04.2019 - 16:38
  Dla Kościoła to nigdy w tej Polsce nie braknie pieniędzy! Choćby na chleb nie było, Kościół dostać musi!

Egzamin gimnazjalny już dzisiaj. Czy odbędzie się mimo trwającego w szkołach strajku?

 • 10.04.2019 - 12:29
  Strozaninek napisał/a:
  Mozesz mi powiedziec, kto z mlodych energicznych pojdzie do pracy za 2000 netto, kiedy ma blisko Krakow i prywatne firmy placace 2,3,4 razy wiecej? Na start daja wiecej a po 2-3 latach juz zarabiasz ponad 2 razy lepiej niz nauczyciel stazysta czy kontraktowy.
  Tylko w tych prywatnych placówkach pracuje się po 10 godzin dziennie a nie po 3, 4.

Artur Grabczyk: Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, gdzie będzie mieścił się urząd

 • 10.04.2019 - 7:59
  Podjęliście, podjęliście towarzyszu, tylko jeszcze nie poinformowaliście Rady, jak mają głosować i za czym. Taki nowy sposób rządzenia, najpierw decyzja, później dowiedzą się radni, bo przecież i tak zagłosują jak chce Burmistrz.
  Szanowni Radni, wiecie, że to Wy jesteście władzą w Gminie?

Sułkowice: Budynek urzędu może grozić katastrofą budowlaną. Gdzie przenieść urzędników?

 • 10.04.2019 - 7:33
  Obywatelka napisał/a:
  Chciałem zwrócić uwagę na sposób rozmowy Pana Burmistrza z mieszkańcami. Nie szanuje żadnej naszej propozycji. Nie ma dialogu. Tak ważne dla gminy decyzje powinny być podjęte wspólnie , rozważając różne koncepcje. Haslo wyborcze Pana Grabczyka-DOBRO GMINY PONAD PODZIAŁAMI? -nigdy nie byliśmy bardziej podzieleni!
  Tak, arogancki sposób odnoszenia się do rodziców przebija ten poprzedniej wiceburmistrz. Miejmy nadzieję, że więcej wzorców nie będzie czerpał z poprzedników. Mierzi mnie też widok pani współwinnej temu wszystkiemu, która milcząco towarzyszy Burmistrzowi w zebraniach z miną jakby smutniejszą, niż przy boku poprzedniego Burmistrza. Może czas na reorganizację Urzędu Gminy?
 • 09.04.2019 - 20:12
  Pomysł przeprowadzenia się do nowoczesnego budynku SP2 jest z punktu widzenia urzędnika - najlepszy. My urzędnicy musimy mieć super warunki, a wy dzieci możecie gnieść się na jedynym jaki wam zostanie korytarzu, bez żadnego okna!
  A nie lepiej byłoby przenieść część dzieci z SP1 do SP2 i zająć tamtejszy budynek B ? Dzieci nie musiałyby przechodzić przez szkolny dziedziniec z lekcji na lekcję , co wiążę się z całodziennym noszeniem butów zimowych na nogach, bo nie ma czasu na zmianę. Schody w budynku B już jedno dziecko pozbawiły zdrowia , więc lepiej obiekt ten - budowany niegdyś jako część Urzędu Miasta oddać na biura.
  Skoro i tak trzeba przeprowadzić modernizację budynku na potrzeby urzędu, to lepiej chyba remontować budynek zniszczony, tam murować ściany, wybijać drzwi, niż robić to w świetnej, nowoczesnej, przystosowanej do wszelkich norm szkolnych SP2.
  Oczywiście, wina nowego Burmistrza jest tylko taka, że nie słucha ludzi, a słucha pana Wolskiego, bo to poprzedni Burmistrz, znając sytuację doprowadził gminę na skraj przepaści i nie zabezpieczył środków na remont UG, bo to by mu wyborców nie przysporzyło. Także radnych, którzy są w radzie już od lat i znają potrzeby jak sołtys Biertowic, Krzywaczki i inni przyrośnięci do stołków. Remont starego budynku UG nie ma sensu, wyjdzie drożej. Rozwalić toto i wybudować nowy w innym miejscu koniecznie. Pewnie prowizorka będzie trwała 10 lat, bo Gmina nie ma pieniędzy, a może obligacje wypuścić? Samorządy mogą to robić! 10.000 obligacji po tysiąc złotych rozejdzie się po gminie, a kwota starczy na budowę Urzędu.

Nauczyciele mówią "Dosyć!". Trwa strajk w szkołach w całym kraju

 • 09.04.2019 - 20:33
  To chyba jedyni pracownicy, którzy strajkują mając stawkę 60-70zł za godzinę pracy (a dokładnie 45 minut). Wystarczy szanowne ciało pedagogiczne pozbyć się Karty Nauczyciela i będziecie zarabiać duużo więcej. Dlaczego jej tak bronicie? Bo się Wam nie chce pracować. Ot co!

ALARMUJECIE: Park na Zarabiu niszczeje. Tak wyglądał po sobocie

 • 09.04.2019 - 20:21
  I tak jest lepiej , niż w Sułkowicach nad Zalewem. Tam już jest gruzowisko. Ale poprzedniej władzy to wisiało, a obecna nie ma środków. A Policja? Robi wszystko,żeby statystyki były ok, a się nie narobić - czyli łapią kierowców.

Fiasko rozmów z rządem. W poniedziałek w szkołach rozpocznie się strajk

 • 06.04.2019 - 21:39
  Wystarczy zlikwidować religię w szkołach i już znajdą się pieniądze na podwyżki, historię, geografię i inne potrzebne przedmioty.

Raciechowice na skraju bankructwa. Czy pozostałe gminy powinny je ratować?

 • 06.04.2019 - 10:37
  Po części jest to wina roszczeniowości mieszkańców, którzy żądają coraz nowych inwestycji w drogi, chodniki, szkoły, a nie zadają pytania skąd na to wziąć. Ma być i koniec! A włodarze chcą przypodobać się elektoratowi i pchają kasę bez opamiętania. Kredyty dożynają gminne finanse. Zdajmy sobie sprawę, że budżet gminy to nie jest worek bez dna! Jest inna kwestia - niewłaściwe wydatki! Pieniądze gminne czy sołeckie na np. oświetlenie wokół kościoła. Mylą zadania gminne z zadaniami parafian.

Myślenice: Bloczki parkingowe odchodzą w niepamięć. Parkingowych zastąpią parkometry

 • 28.03.2019 - 7:30
  blakmet napisał/a:
  NO WRESZCIE!!! DOBRĄ DEKADĘ JESTEŚMY ZA "PRAWIE" WSZYSTKIMI MIASTAMI POWIATOWYMI
  To może jeszcze strefę zieloną i zakaz poruszania się autami innymi jak elektryczne? Wszak jesteśmy zacofani, trzeba to nadrobić!

Strajk nauczycieli: Większość pracowników szkół "za". Te placówki będą protestować

 • 25.03.2019 - 10:35
  Vivaldi napisał/a:
  Dalej : pseudoreforma stworzenia gimnazjów za PO jako złoty środek na problemy, kolejna powrót do 8-klas za PiS jako złoty środek na problemy, równolegle dyskusyjna kosmetyka programowa dla szkół.
  Vivaldi, chyba krótko żyjesz. Gimnazja powołał do życia rząd Jerzego Buzka w 1999 roku. W składzie tego rządu był również ministrem niejaki Lech Abel Kaczyński.
  O Platformie Obywatelskiej jeszcze nikt nawet nie myślał - powstała dwa lata później. Gimnazja zlikwidował drugi z braci Kaczyńskich - Kain.
  Reszta wywodu słuszna.
 • 24.03.2019 - 8:55
  oportunista napisał/a:
  No i następny dur. ń się ujawnił, bo na przerwach nikt dzieci nie pilnuje, a dzienniki to same fruwają, nie trzeba po nie chodzić, no i kto pracuje pełne 8 h bez przerwy śniadaniowej, kibla, fajki, rozmowy, zamyślenia, braku klientów? Nikt, więc dziecko nie pieprz o 45min i idź spać
  No tak, trzeba po dziennik pójść. Oj, to 10000zł to mało za takie poświęcenie????.
 • 23.03.2019 - 21:07
  power napisał/a:
  Ile powinni zarabiać nauczyciele?
  Nawet trzykrotność stawki minimalnej czyli 41zł za godzinę. Pracują 72 godziny w miesiącu ( dokładnie to 54, bo godzina pracy dla nich to 45minut). 72x41zł = niecałe 3000zł brutto. Dołóżmy im jeszcze 4 godziny w miesiącu jako rekompensatę za wywiadówkę i wycieczkę i kwita. Trzykrotność zwyczajnej stawki to chyba dużo? Kto z nas ma taką stawkę godzinową?
 • 23.03.2019 - 6:39
  oportunista napisał/a:
  Z tymi 8 h pracy dziennie dla nauczycieli to dobry pomysł, wywiadówki między 7.30 a 15.30 żadnych telefonów od rodziców po godz. pracy i w weekend, radocha dla dzieci bo nie byłoby sprawdzianów, ani też wycieczek, przecież wasze dzieci mają być tępe, pasać krowy i głosować na pis
  A słyszałeś kiedyś o nadgodzinach? Te dwie godziny na pół roku w ramach wywiadówki i jedna wycieczka spokojnie mogą być opłacone w tej formie.
 • 23.03.2019 - 6:34
  t-34 napisał/a:
  cyt. : Znam od podszewki grono pedagogiczne. Oprócz pojedynczych przypadków, to ludzie płytcy, bez ambicji, bez poczucia misji, za to z wygórowanymi żądaniami.
  Przecież to samo można powiedzieć o każdej grupie zawodowej więc czemu służy takie pisanie ????

  Zresztą to co napisałeś Panie Koli dokładnie pasuje do mojej teorii - marne zarobki, wszyscy pomiatają to i nabór do zawodu negatywny...... A potem wszyscy cudów wymagają....

  Ciekawe ilu nauczycieli się tu wypowiadało ????
  apel do nauczycieli - a podajcie konkretnie ile dostajecie wypłaty za miesiąc np za marzec ?? Tu u nas w gminie ??
  ciekawe też jaki procent nauczycieli daje osławione korepetycje ????
  Każda grupa zawodowa ma swoją kartę przywilejów??
 • 22.03.2019 - 22:20
  Znam od podszewki grono pedagogiczne. Oprócz pojedynczych przypadków, to ludzie płytcy, bez ambicji, bez poczucia misji, za to z wygórowanymi żądaniami. Nauczyciel powinien zarabiać 4000 zł minimum, ale jeśli zrzeknie się praw wynikających z komunistycznej Karty Nauczyciela. Czyli 8 godzin pracy dziennie, urlop według kodeksu itd. Coś za coś.

Radni dyskutują o Muzeum Niepodległości: „Złe ustalenie priorytetów” - kontra „Duma z inwestycji”

 • 21.03.2019 - 7:42
  Nie sądziłem, że kiedyś przyznam rację Szlachetce, czy komuś z PiS. Tym razem jednak muszę to zrobić. Muzeum to wielka pomyłka i olbrzymie obciążenie finansowe dla miasta. Takie rzeczy tworzy się, gdy nie ma co z pieniędzmi robić.

Jarosław Szlachetka: Pod moim adresem wysłano groźby pozbawienia życia

 • 16.03.2019 - 8:55
  Biedaczek. Dopiero teraz zauważył, że jego partia rozwinęła politykę hejtu na wszystkich poziomach dyskusji, a to przeniosło się na fora? Trzeba było pogrożek, i strachu w gaciach, aby zaczął rozumieć, że to co się dzieje w polityce tej dużej, jak i lokalnej jest złe?

Pociąg do Krakowa – ankieterzy zapukają do drzwi!

 • 10.03.2019 - 18:32
  Pociąg z Kalwarii do Krakowa - 1,5 godziny do 2,5 godziny w zależności od pociągu. Bus - 45minut - gdy są korki jedzie opłotkami. Rezultat? W pociągu jedzie kilka osób, busy są zapchane. Kto zagwarantuje, że inaczej będzie z Myślenic? Pendolino tu nie będzie jeździło.

Rusza Myślenicki Alarm Smogowy. Ma dbać o czystość powietrza i angażować władze samorządowe

 • 04.03.2019 - 19:38
  Bartol26 napisał/a:
  Dlaczego smog występuje też ''po sezonie'' ? w Krakowie wymienili kilka tysięcy piecy i smog dalej jest,to ja się pytam o co chodzi z tym smogiem?
  W okresie od kwietnia do końca września smog w Krakowie praktycznie nie występuje. Dane ogólnodostępne znajdziesz w necie.

Żołnierze Wyklęci w Myślenicach

 • 02.03.2019 - 7:59
  Nie można wszystkich "wyklętych" wkładać do "jednego worka". Byli wśród nich bohaterowie i byli pospolici bandyci. Wiecie dlaczego pomnik Ognia stoi w Zakopanem, w mało eksponowanym miejscu? Bo w Waksmundzie, Ostrowsku, Łopusznej, czyli tam gdzie żył a później walczył, ludzie do dziś nazywają go bandytą i masowo wystąpili przeciw idei postawienia tam pomnika. Zresztą nie tylko Ogień jest źle widziany, blisko naszych terenów żył do niedawna Franciszek Oremus, również wyklęty. Na swoim terenie oskarżany o zbrodnię lanckorońską (warto poczytać "Śmierć przyszła z lasu") i wydanie na przesłuchaniu wszystkich swoich kolegów, dzięki czemu został zwolniony z więzienia UB.

Dobczyce:Dyrektor szkoły zawieszona po tym jak zaprosiła na lekcję obcokrajowców. Może stracić pracę

 • 01.03.2019 - 7:52
  Niedługo będą zwalniać nauczycieli historii, gdy zaczną uczyć o protestantach, a biologów po lekcji o Teorii Darwina. Dobra zmiana.

Myślenickie „Zamczysko”. Czym jest, kto za nie odpowiada i czy powinno zostać odbudowane?

 • 27.02.2019 - 7:06
  Lukaszz napisał/a:
  Mam dokładnie takie samo zdanie.
  Zamiast budować muzeum można stworzyć:
  a.) kolejne miejsca pracy w ramach programu "rodzina pis na państwowych lub gminnych posadach",
  b.) powołać jeszcze 5ciu zastępców burmistrza
  c.) zainwestować w ustawienie konkursów na stanowiska np: dyrektorskie w ościennych szkołach.

  Mamy już przeszło 4 miesiące od wyborów na stanowisko burmistrza.
  W Myślenicach tyle zmian - nie tylko kadrowych.

  Powstały nowe miejsca pracy, gminne drogi i chodniki zostały wyremontowane, zostały wybudowane nowe przedszkola, szkoły, problemy z parkowaniem zostały rozwiązane (durni lokalni przedsiębiorcy zostali zastąpieni parkometrami), „pendolino” z Krakowa do Myślenic dojeżdża w 3 min, czystość powietrza została poprawiona, cena wody i ścieków obniżona, ceny w sklepach nie zostały podniesione, lokalny biznes ma się świetnie i nikt nie zamyka swoich sklepów. Tłumy zadowolonych myśleniczan walą na obowiązkowe msze do kościoła. Po tym jak opozycja domagała się równouprawnienia - najjaśniejszy budowniczy wież zdecydował, że obecni (w tym myśleniccy) księża mogą oficjalnie kandydować do parlamentu (już nie będą po cichu wspierać chlebodawców). Książa oficjalnie będą mogli zajmować się polityką. Mając na uwadze, ich doświadczenie będą robić niesamowite kariery. To kwestia czasu jak ksiądź zostanie burmistrzem, posłem, senatorem, czy ministrem. W Myślenicach bezrobocie wśród członków pis wynosi - 5 % (tak, minus 5%) Wszyscy znaleźli pracę w spółkach gminnych lub urzędzie, również Ci nienarodzeni członkowie partii.

  Rząd wprowadza nowy podatek tzw. "oddechowy" aby sfinansować program "planowane dziecko +".
  Z programu będą mogli skorzystać wszyscy (księża również).

  Po prostu kraina miodem i mlekiem płynąca.
  Dlatego w najbliższych wyborach zagłosuję na pis.
  Oczywiście, masz rację, jednak budowa muzeum w prowincjonalnej mieścinie, gdzie istnieje tysiąc innych potrzeb, jak parkingi, szpital, drogi, szkoły, to decyzja nie wstydźmy się tego słowa - głupia. Gdyby miasto było krainą mlekiem i miodem płynącą, i nie było innych potrzeb, przyklasnąłbym temu projektowi. Niestety, teraz trzeba toto finansową do końca życia.
 • 24.02.2019 - 20:25
  Następnym elementem muzeum powinien być dymny system ostrzegania. Będą tam wtedy waliły tłumy. Instytucja ta była tak potrzebna Myślenicom, jak umarłem kadzidło.

Sułkowice: Burmistrz powołuje zastępcę i tworzy nowy referat w urzędzie

 • 13.02.2019 - 7:11
  Panie Burmistrzu. Zalew przyciągał do Sułkowic rzesze ludzi. Przez całe lato, gdy jeszcze prawidłowo funkcjonował miał pełne obłożenie. Teraz jest miejscem wstydu dla miasta. Wiem, że są pilniejsze potrzeby, ale wizerunkowo to właśnie to miejsce jest dla miasta ważne. Można by jakiś cykliczny festiwal zrobić?

Myślenice: "Afera krzesełkowa", czyli radni kłócą się o miejsca przy stole [WIDEO]

 • 06.02.2019 - 6:29
  almar25 napisał/a:
  To nie ma znaczenia. Miejsca dotyczą największego klubu. A rządzi Burmistrz.
  Rządzi Burmistrz? Chyba według PiSowskich standardów! Wiesz kto jest władzą ustawodawczą a kto wykonawczą? Rządzi Rada, Burmistrz wykonuje to, co uchwalą.

Sułkowice: Ktoś niszczy publiczne toalety. Burmistrz nie kryje oburzenia

 • 29.01.2019 - 10:33
  Element zamieszkujący Sułkowice, podobnie jak i mieszkańców Nowej Huty ukształtowała dawna fabryka. Wódka i stosunek do mienia publicznego (fabryki bezkarnie były rozkradane z majątku za cichym przyzwoleniem lokalnej społeczności), spowodowała, że dzieci tych ludzi nie mają szacunku do niczego i nikogo. Zniszczeń na taką skalę, aktów wandalizmu, nie spotkamy w innych miejscowościach. Ale do tej pory było też na to przyzwolenie ze strony władz i Policji, wyrażające się w postawie : i co im zrobimy, kto ich znajdzie itd. Wystarczy zacząć od ukrócenia dewastacji Zalewu przez kierujących quadami, crossami i terenówkami, rozpocząć akcje legitymowania osób siedzacych grupami w Rynku nocami, przy butelce i papierosach, wyplenienie wykroczeń od tych mniejszej wagi, po te duże. Od czegoś trzeba zacząć. Objąć minitoringiem skrzyżowania w mieście, newralgiczne punkty i nakłonić Policję, aby oprócz łapania kierowców zająć się huliganami, pomimo, że psują im statystyki wykrywalności.
Pokaż więcej komentarzy