koli

Biertowice: Na posadzce kościoła ułożyli "Maryjną Drogę Narodu Polskiego"

 • 23.09.2018 - 17:45
  Tak oto ojciec Kordecki pisał do króla szwedzkiego Gustawa:
  „Ponieważ całe królestwo polskie posłuszne jest Najjaśniejszemu Królowi Szwecji i uznało Go za swego Pana, przeto i my wraz ze świętym miejscem, które dotąd królowie polscy mieli we czci i poszanowaniu, pokornie poddajemy się Jego Królewskiej Mości Panu Szwecji, zgodnie z listem z dnia 28 października, nadesłanym nam przez Wielmożnego Posła Wittenberga. Nasze poddanie się ponawiamy w liście do Warszawy (do króla Karola Gustawa), na który łaskawej obecnie czekamy odpowiedzi. Jako wierni poddani Jego Królewskiej Mości Króla Szwecji, a naszego Najmiłościwszego Pana, nie myślimy podnosić więcej oręża przeciwko wojsku Waszej Dostojności”. (tj. gen. Müllera).

  „Niechaj się dowie szanowna i szlachetna Dostojność Wasza, że nasz stan zakonny nie posiada prawa wybierania królów, lecz czci tych, których szlachta królestwa wybrała. Ponieważ Jego Królewską Mość Króla Szwecji całe królestwo uznaje i na swego pana wybrało, przeto i my z naszym miejscem świętym (…) pokornie poddaliśmy się Jego Królewskiej Mości Szwecji (…) Czcimy więc jako ulegli poddani Jego królewską Mość Szwecji, Pana naszego najłaskawszego, nie zamierzamy też podnieść zaczepnego oręża przeciw wojsku Jego Królewskiej Mości (…) Nasz klasztor (…) zasyła do Boskiego Majestatu modlitwy za bezpieczeństwo Najjaśniejszego Króla Szwecji, Pana i protektora naszego królestwa, jak i nas samych, których bynajmniej nie jest powołaniem opierać się potędze królów (…) Cokolwiek Jego Królewska Mość rozkaże, spełnimy. (…) Zanosimy ustawiczne modły do Boga i Najświętszej Bogarodzicy, czczonej w tym miejscu, o zdrowie i pomyślność Najjaśniejszego Pana, Króla Szwecji, Pana i Protektora naszego Królestwa…”.[1]
 • 23.09.2018 - 8:00
  To dlatego pielgrzymki z tej parafii kosztują dwa razy więcej. Choć pocieszeniem jest, że kasa poszła na posadzkę, nawet tak badziewną, a nie do kieszeni " KLER"-u.

Myślenice: Wiózł 80 gramów narkotyków. Może trafić za kratki na 3 lata

 • 22.09.2018 - 11:16
  Bagietka napisał/a:
  Doprawdy straszliwe przestępstwo. Inny facet za pobicie i skopanie do nieprzytomności dziewczyny na ulicy dostaje 6 miesięcy prac społecznych a tego za posiadanie tej "hurtowej" ilości wpakować na 3 lata bezwzględnego więzienia ;) Coś chyba jest nie tak z tym KK w Polsce.
  Nie będzie miał ci kto dostarczyć towaru? Może ten wyrok uratuje życie kilkuset młodym ludziom.

Krzyszkowice: Jak bezpiecznie pokonać Zakopiankę? Problem ciągnie się od lat

 • 22.09.2018 - 3:05
  Bagietka napisał/a:
  Tylko mnie nie pisz znowu o skokach (bo to ulubiona wrzutka POprzedników). Najpierw zgłęb temat i zobacz kto wyłudzał tam kasę.
  Postępowań z czasów PO-PSL jest już sporo a zapewniam Cię, że będzie ich znacznie więcej.
  Masz dowody na kradzieże PiS to zgłaszaj je do prokuratury. To twój obowiązek.

  Nie musisz nic domniemywać. Za Tuska i Schetyny już zatrzymywano za poglądy polityczne a i nie tylko pały ale też broń poszła w ruch.

  Żyjesz w alternatywnej rzeczywistości czy bronisz poprzedników bo możesz coś materialnie utracić?
  Idź do lekarza. Może to się da leczyć. Teraz jest spory postęp w farmakologii psychiatrycznej.
 • 20.09.2018 - 11:56
  Budowa tunelu dla pieszych jest tania i nieskomplikowana. Przyjeżdża koparka i w dwa dni rozkopuje jedną jezdnię. Podbudowa z tlucznia 1 dzień, dźwig wkłada gotowy prefabrykat z żelbetonu i koparka zasypuje ubytek w jezdni. Podbudowa i asfalt to kolejne dwa dni. Tydzień, i przechodzimy na drugą nitkę. Po dwóch tygodniach ekipy przygotowują wejścia i wyjścia z tunelu, oświetlenie itd. Myślę, że PO dwóch miesiącach przejście mogłoby działać, koszt pewnie około kilkuset tysięcy, i co najważniejsze, Zakopianka nie jest zwężona przez rok.

Myślenice: Podpisali umowę na rewitalizację centrum. Prace zaczną od alejek wokół kościoła

 • 15.09.2018 - 10:42
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Dziwisz się? ;) Jeszcze wmurują tablicę pamiątkową...
  O treści: "Na projekt rewitalizacji rynku w 2018 roku w kuluarach sejmowych spojrzał przelotnie Jarosław Kaczyński! W podziękowaniu J.Szlachetka mierny, bierny, ale wierny."
 • 14.09.2018 - 15:18
  To chyba jakaś kpina. W Myślenicach jest więcej firm, choć zapewne mniej dochodowych, niż Kościół pedo...(o przepraszam, pierwsze skojarzenie ????) Katolicki. Czy im też zostaną wyremontowane wjazdy i place w ramach rewitalizacji? Może by tak przy szpitalu coś zrobić?

Rudnik: Radiowóz jechał na sygnale. Zderzył się z półciężarówką. Cztery osoby ranne

 • 14.09.2018 - 15:11
  Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze. Policjantka bez pasów i jeszcze pytanie, czy właściwe i zasadne było używanie sygnałów świetlnych i czy były użyte wraz z dźwiękowymi.

Sułkowice: Za projekt tego przedszkola architekci dostali specjalną nagrodę

 • 11.09.2018 - 20:49
  To chyba kpina! Brak parkingów, brak stołówki dla dzieci, posiłki dostarczane windami przez kilka poziomów na wózkach! Dzieci jedzą posiłki na stolikach, na których wcześniej i później się bawią. Ani to higieniczne, ani praktyczne. Szatnie oddalone od sal i ogródka dla dzieci, o kilka poziomów, na drugim końcu budynku, przez co chcąc wyjść do ogródka muszą drałować przez całe przedszkole, na górę, ubrać się, po czym znów przez całe przedszkole do wyjścia na plac zabaw. Może to przedszkole jest ładne, ale architekt powinien łączyć piękno z funkcjonalnością, a tego tu zdecydowanie brakuje.

Wybory Samorządowe 2018: Burmistrz Sułkowic Piotr Pułka potwierdza udział w wyborach

 • 29.08.2018 - 14:18
  Wybór pomiędzy dżumą a cholerą zawsze jest trudny. Pan Pułka udowodnił, że nie jest w stanie kierować gminą, gdy na jaw wyszły sprawy dyrektorki gimnazjum. Pan Grabczyk zbytnio zabiega o kolejne zdjęcie z rodzicami pożal się Boże prezydenta, czyli pokazuje, że krzywoprzysięstwo tego osobnika, jego łamanie prawa, łamanie własnych obietnic, nie przeszkadza mu w peanach na jego cześć. To źle wróży!

Myślenice: Nad Rabą znaleziono zwłoki. Trwa śledztwo. Policja aresztowała dwie osoby

 • 29.08.2018 - 9:37
  marek09 napisał/a:
  Zobacz na Dąbrowskiego gdzie mieszkają ukraincy
  Jeden z aresztowanych to Polak. Też będziesz podawał, gdzie mieszkają Polacy? Po co szczuć? Tacy sami ludzie, jak my.

Dlaczego podczas dni miast i wsi grają zespoły disco polo? CBOS zna odpowiedź

 • 26.08.2018 - 10:44
  Rośnie popularność disco polo, rośnie popularność seriali, rośnie spożycie piwa, rośnie elektorat PiS. Widać korelację. Ten sam słuchacz, widz, konsument, wyborca. Świat się stacza. Inteligencja, prawda, uczciwość, zdrowy rozsądek Nie są w cenie.

Niedawno obchodziło 25 lecie. Tak schronisko na Kudłaczach widzą turyści [WIDEO]

 • 04.08.2018 - 13:25
  Turysta w tym schronisku jest dla prowadzących elementem zbędnym.

Motocyklista jechał środkiem Zakopianki. Uderzył go samochód. Wszystko nagrał inny kierowca [WIDEO]

 • 02.08.2018 - 21:35
  kar9876 napisał/a:
  A dla kierowcy od kamerki mandat za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych.
  I nieudzielenie pierwszej pomocy, bo nawet się nie zatrzymał.

Myślenice: Mieszkańcy demonstrowali w obronie sądów

 • 29.07.2018 - 10:10
  Gascan napisał/a:
  Może zamiast demonstrowac przed sądami o nic, starszyzna zacznie myslec o demonstracjach przed szpitalami i żenującym stanem służby zdrowia?
  Może zamiast robić napad na sądy, rząd zająłby się służbą zdrowia?. Te dziadki, jak ich nazywacie pamiętają, jak wyglądało sądownictwo za komuny, podporządkowane partii. Dlatego nie chcą powrotu do tamtych czasów.

Myślenice: Wyjazd z Cegielskiego nie należy do łatwych. To skrzyżowanie zastąpi rondo

 • 06.07.2018 - 18:45
  Jeśli ktoś tam miał problemy z wyjazdem, to nie powinien posiadać prawa jazdy.

Czy kiedyś pojedziemy pociągiem do Krakowa? Samorządowcy podpisali umowę

 • 18.05.2018 - 15:14
  Ktoś lubi wyrzucać pieniądze w błoto. To nie jest inwestycja za miliard, 20 letni budżet tych gmin nie jest w stanie udźwignąć takiej inwestycji, a projekt będzie miał ważność dwa lata i do kosza.

Crossy, quady i inne mechaniczne wynalazki w lesie to problem znany od lat

 • 12.05.2018 - 11:56
  Wujek d napisał/a:
  no widzisz na taki "*****" żeby pewna mądra cześć ludzi zobaczyła że stopniowo w podobno wolnym kraju nie wolno nam nic. Bij pianę pajacu dalej skoro pozwoliłeś sobie na obrażanie mnie proszę uprzejmie rewanżuje się;)
  Ps polityka chodź nią gardzę szczerze jest wszędzie tam gdzie należy ukarać ludzi celem pozyskania pieniędzy których nie mają już z czego wydawać amen
  Kup sobie kawałek lasu i jeździj po nim ile chcesz, ewentualnie jedź na tor, zapłać i używaj . Ale tam, gdzie jest to zabronione, czyli w lesie państwowym, lub w prywatnym lesie nie będącym twoją własnością - wara.
 • 11.05.2018 - 12:55
  W sobotę byłem na wędrówce na Babicę. Kilkukrotnie musieliśmy schodzić ze szlaku, uciekając przed quadami i terenówkami. A ci, widząc rodzinę z małymi dziećmi, jakby jeszcze celowo przyspieszali, oblepiając nas warstwą kurzu unoszącą się z drogi. Rozjeżdżane są pola i uprawy. Panowie policjanci, wystarczy po południu wpaść na zalew w Sułkowicach i macie ich po kilkunastu na raz w jednym miejscu. Albo na myjni samochodowej w Sułkowicach, gdzie motocykle bez rejestracji to połowa klientów w niedzielne popołudnie.

Rok temu nie byli zainteresowani. Dzisiaj Sułkowice chcą posterunku policji

 • 02.05.2018 - 8:45
  Problem w tym, że ludzie wybierający pracę w Policji nie są zainteresowani służbą społeczeństwu. Chcą w najlżejszy sposób odpracować dniówkę, zebrać wymaganą liczbę mandatów (oczywiście od kierowcy, bo lump pod sklepem, albo nie daj Boże kilku gówniarzy dewastujących kosze na śmieci może się zdenerwować). Kwitnie więc patologia, młodociani bandyci robią, co chcą, a policjanci stoją przy prostej drodze, bez zabudowań, ale z ograniczeniem i nabijają statystyki, aby wykazać, jak są potrzebni.

Znamy gwiazdy Myślenickiego Festiwalu Lata. Pierwszy raz miasto otwiera się na disco polo

 • 26.04.2018 - 15:15
  Uważam, że zadaniem Miasta jest szerzenie kultury, poszerzenie horyzontów, również w dziedzinie muzyki. Ceniłem to, że Myślenice broniły się przed dźwiękami Disco Polo, jest wiele uznanych gatunków muzycznych, które można pokazać na scenie, i przy których można się pobawić. Czy następnym krokiem będzie wyświetlanie w MOK "M jak Miłość" lub innych seriali? Wszak plebs to ogląda! Ogłupianie narodu trwa.

Nadleśnictwo Harbutowice ma nową siedzibę. Leśników znajdziesz w budynku urzędu miasta

 • 18.04.2018 - 15:19
  Może zabrali by się za quady i crossy jezdzace po lasach!

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018: Który z wójtów i burmistrzów będzie ponownie kandydować, a kto się waha?

 • 07.04.2018 - 21:13
  Zmianaw Sułkowicach jest konieczna. Czy Pan Grabczyk będzie dobrym burmistrzem? Zaryzykuję, i oddam mu swój głos.

Myślenice: To koniec z parkowaniem na płycie Rynku. Trwa montaż nowego oznakowania

 • 27.03.2018 - 16:13
  Gdyby tak przy okazji remontu Rynku zbudować pod nim parking podziemny?

Weronika Muniak wróciła do domu. Jej poszukiwania trwały od 3 tygodni

 • 22.03.2018 - 7:02
  Najważniejsze, że żyje! Może to doświadczenie czegoś ją nauczy, może stosunki rodzice - dziecko zostaną przebudowane? Mam nadzieję, że ktoś im pomoże w tym.

Sułkowice: Zajechali mu drogę. Kopali i bili 19-letniego kierowcę - potem świadka zdarzenia

 • 15.03.2018 - 22:33
  Gdy przymyka się oko na drobne wykroczenia, jak wandalizmu, czy weekendowe wyścigi na motorach po zalewie, to nie ma się co dziwić, że mlodzi szukają nowych wrażeń.
 • 15.03.2018 - 22:30
  OKOKI napisał/a:
  Kusze można kupić bez zezwolenia lub pukawkę czarnoprochową :)
  Kusza wyłącznie za zezwoleniem.

Tak będzie wyglądać myślenicki Rynek w 2020 roku. Na jego przebudowę gmina otrzymała 25 mln zł

 • 28.02.2018 - 16:06
  Czy stara nawierzchnia jest zła? Wystarczy tylko zrobić dwa równe ciągi płaskiej wózkostrady, a resztę zostawić. Fontanny po jakiego grzyba?

Biertowice, Rudnik: Kapliczka i kaplica przejdą renowację

 • 12.02.2018 - 15:52
  Eddie, ostro, ale to jest prawda.

Linia kolejowa z Krakowa do Myślenic? Sułkowice mówią: Nie!

 • 12.02.2018 - 15:43
  To pierwsza mądra decyzja radnych z Sułkowic od kilkunastu lat. Widać po odejściu pani wice zaczęło świecić jakieś światełko w tunelu.
Pokaż więcej komentarzy