koli

Zakaz handlu: W 2019 roku sklepy będą zamknięte w 37 niedziel

 • 03.01.2019 - 19:08
  Może zamkniemy stacje benzynowe? Przecież tam też pracują matki? Można przecież poczekać autem do poniedziałku choćby na kościelnym parkingu ????

Myślenice: Pierwsza ulica częściowo z nowym brukiem. Jak wam się podoba?

 • 03.01.2019 - 8:47
  Ile Kościół zapłacił za remont wokół swojej posiadłości? Pytam, bo wokół mojej firmy, nikt za darmo bruku nie ułożył, a też mieszkańcy przychodzą i korzystają.

Sułkowice: Fotoradar już działa. Stanął na jednej najbardziej niebezpiecznych dróg w powiecie

 • 25.12.2018 - 16:12
  Fabryka przed wiekiem, jeśli sięgniesz do przywołanej przez ciebie historii wybudowana została przy drodze prowadzącej do Suchej Beskidzkiej i Krakowa. To droga była pierwsza. Co ma do dyskusji wpływ fabryki na istnienie miasta, skoro dyskusja jest o drodze, która według ciebie przeszkadza w funkcjonowaniu fabryki. Teraz na siłę doszukujesz się ideologii do istnienia fabryki, a temat dyskusji, którego obronić nie możesz zszedł na boczny tor. Skoro przestudiowałaś podręczniki historii, to teraz wróć do podręczników ortografii, gdzie wyłożone są ponadwiekowe zasady Pisowni polskiej.
 • 25.12.2018 - 13:05
  Fabryka jesy agresorem w Sułkowicach bo przez wieki jej tu nie było i powstała obok istniejących domostw - to tok Twojego myślenia. Fabryka dziedzictwem kulturowym? No odważna myśl. Fakt, tyle gorzoły, ile tam się przelało, musiało wpłynąć na kulturę społeczności.
 • 22.12.2018 - 20:33
  sardynka27 napisał/a:
  Co do wózków widłowych, to nie fabrykę wybudowano przy drodze krajowej, lecz drogę krajową przy fabryce. I to jest istotny element, chyba że tak już nazywali szosę w 19 wieku. A FN Kuźnia, zakład który przez dziesiątki lat dawał tysiącom ludzi pracę , (mimo że teraz zatrudnia tylko ileś set), który jest jedną z największych wizytówek Sułkowic, znany w Europie i na świecie, który przy obecnym prezesie rządzącym twardą ręką rozwija się dynamicznie jak zachodnie firmy, jest zwyczajnie upokarzany przez tiry, busy i całą sieć komunikacyjną, która już dawno powinna wykorzystywać obwodnicę Sułkowic. Plany takiej obwodnicy albo przynajmniej jakieś zapiski pewnie od 30 lat leżą w gdzieś tam po naszych urzędach. O ile są takie, ale pamiętam że już na początku lat dziewięćdziesiątych rozmawiali ludzie o możliwości istnienia obwodnicy biegnącej na zachód od Sułkowic. Każdy ma swoje zdanie i nic mi po narzucaniu mojego innym, ale moje jest takie że powinniśmy się czepiać tirów i całego tego zła które biegnie przez Sułkowice a nie wózków widłowych.
  Malikówka obecnie stała się zapomnianą Arizoną. Po podpaleniach stodół, leżący i zamarznięty granatowy trup przed chałupiną nie robi już na nas większego wrażenia. Tu trzeba mieć nerwy ze stali jak nasze dzieci chodzą do szkoły i jak my sami wychodzimy na ulicę. Obecny nasz burmistrz ma szanse zapisać się w kartach tego Sułkowickiego rejonu jeśli coś zmieni na lepsze, jeśli poprawi nasz los z którym jak na razie my mieszkańcy Malikówki zostawieni jesteśmy sami sobie. Wtedy wygra i zaskarbi sobie przychylność społeczeństwa. Jeśli zostawi nas z tą Syberią, to lud będzie szukać pomocy dalej. Co do wiary to, jak mocno wierzy obecny burmistrz jest jego sprawą i nic nam do tego. Jeśli będzie dobrze służył Sułkowicom to, to czy jest zagorzałym chrześcijaninem czy też nie, będzie mieć to drugorzędne znaczenie. Nic mi do szukania problemów w cudzej wierze, dopóki nikt nie będzie zaglądał do mojej. Ale to jest moje zdanie. Z Panem Grabczykiem już wstępnie rozmawiano na temat sprawy bezpieczeństwa na górze Sułkowic. Ale my szary człowiek, też musimy działać, bo samym narzekaniem będziemy dalej siedzieć w tej Arizonie.
  Jeszcze może powiesz, że to nie fabryka wybudowała się w środku miasta, a to miasto wybudowała się wokół fabryki i trzeba wyburzyć domy, aby nie przeszkadzały w rozbudowie i działaniu fabryki. Fabryka już dawno powinna wybudować nową siedzibę.

Myślenicki Festiwal Lata 2019: Kto powinien zagrać na Zarabiu? Ruszyła ankieta

 • 17.12.2018 - 20:41
  Biorąc pod uwagę, jaka opcja doszła do władzy, nie zdziwię się, gdy Dni Myślenic zmienią się w Dni Modlitwy o kanonizację Lecha Kaczyńskiego z kilkoma ortodoksyjnymi zespołami modlitewnymi.????
 • 16.12.2018 - 11:41
  bono napisał/a:
  Lekarzu, ulecz sam siebie:

  WSJP:

  iczba pojedyncza liczba mnoga
  m
  wynająłbym
  +bym wynajął
  1.os.
  ż
  wynajęłabym
  +bym wynajęła
  mo
  wynajęlibyśmy
  +byśmy wynajęli
  n
  wynajęłobym
  +bym wynajęło
  Co chcesz udowodnić? To, że popełniłeś błąd?
  A co do zespołu, to sądząc po wyborze burmistrza, to myśleniczanie zagłosują na disco polo.

Reaktywacja skoczni narciarskiej w Myślenicach? "Na razie to tylko przymiarki..."

 • 16.12.2018 - 11:59
  W Pcimiu to mają skocznię! Jeden się wybił, choć wybitny nie był, i do Warszawy doleciał. Co prawda nie wylądował telemarkiem, tylko na twarzy przed prezesem, ale i tak zajął wysokie stanowisko.

Sułkowice: Burmistrz Artur Grabczyk zaprzysiężony. Rada wybrała prezydium [WIDEO]

 • 27.11.2018 - 10:52
  Piskorz przewodniczącym rady?

Katarzyna Burda nowym prezesem MZWiK w Myślenicach

 • 23.11.2018 - 17:43
  PiSowski burmistrz zaczyna od najważniejszego dla tej partii stanowiska. Wszak dla nich podstawa to lanie wody.

Myślenice: Burmistrz Jarosław Szlachetka złożył ślubowanie. Czy uda mu się zrealizować swój program?

 • 19.11.2018 - 12:55
  Swój program to on zrealizuje, gorzej z programem dla Myślenic.

Szachy: Szymon Gumularz z brązowym medalem Mistrzostw Świata

 • 19.11.2018 - 12:50
  kcroot napisał/a:
  Kasparov nam rośnie w Myślenicach :)
  W Sułkowicach!
  Swoją drogą zastanawia mnie,okolice dlaczego władze Sułkowic nie promują tego chłopca?

Jarosław Szlachetka: Mam nadzieję, że z całą Radą będę pracować razem dla Myślenic

 • 11.11.2018 - 14:16
  Pracować dla Myślenic? A czy ten chłop kiedykolwiek ubrudził swe ręce pracą?

"Muzeum Niepodległości to wotum dziękczynne myśleniczan za wolność i niepodległość"

 • 11.11.2018 - 14:12
  To muzeum jeszcze Myślenicom wyjdzie bokiem. Koszty jego utrzymania będą olbrzymie, a zainteresowanie bliskie zeru.

Sumo: Krzysztof Szpakiewicz mistrzem Europy

 • 05.11.2018 - 20:23
  Brawo Krzysiek! Gratulacje?

Adrian Płatek ma dopiero 16 lat a już został wicemistrzem Polski Fitness [WIDEO]

 • 03.11.2018 - 19:05
  Chłopak wygląda jak trzeba, nie jak nabity byczek ze zrytym beretem na koksie.

Wybory Samorządowe 2018: Wybraliśmy sześciu nowych gospodarzy gmin. W trzech bez zmian

 • 27.10.2018 - 19:07
  Od PiSu, choroby, ognia, głodu i wojny - zachowaj nas Panie!

Wybory Samorządowe 2018: Artur Grabczyk burmistrzem Sułkowic. Kto zasiądzie w radzie?

 • 26.10.2018 - 0:35
  Zmiana była konieczna. Choć wszelkie zmiany są nieprzewidywalne. Sułkowice w odróżnieniu od Myślenic mają jednak jakaś szansę. Pan Grabczyk jest mądrym.czlowiekiem.

Wybory Samorządowe 2018: Pełne wyniki do Rady Powiatu

 • 24.10.2018 - 23:08
  Czy na sali obrad będzie respirator i balkonik , bo wiek niektórych nasuwa obawy, że do końca kadencji mogą nie dotrwać.

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka burmistrzem Myślenic

 • 22.10.2018 - 14:44
  Myślenice zawsze były miasteczkiem zacofanym, teraz cofną się jeszcze o kolejne 100 lat. Dobra zmiana heheheb. Nie zapomnijcie pomnika Kaczyńskiego na Rynku postawić.
 • 22.10.2018 - 14:39
  Bagietka napisał/a:
  Skądże znowu. Miałam na myśli Totalna Opozycję, która niezależnie od propozycji, zawsze jest przeciw.
  Totalnie, to masz nasr... w głowie.

Krzysztof Halek zapowiada:Wielopoziomowe parkingi, linię miejską za 1zł i bezpłatne przejazdy dzieci

 • 13.10.2018 - 6:31
  Lesica napisał/a:
  Ja już trochę wyemigrowałem z Myślenic, ale jeszcze rok temu regularnie kilka razy w miesiącu jeździłem na trasie Kraków - Myślenice, także pozwolę sobie zabrać głos. Nie obiecujcie tańszych biletów tylko zacznijcie wymagać od busiarzy wyższych standardów. Z chęcią dopłaciłbym 2 zł (7 chyba teraz kosztuje Szwagropol na trasie Myślenice - Kraków) za odpowiednio wyższy standard pojazdu, możliwość płatności zbliżeniowo i kilka innych rzeczy. Albo wreszcie zajmijcie się na poważnie tematem kolei aglomeracyjnej.
  Szwagropol ma nowoczesne autobusy, klimatyzowane, jednej z wiodących na rynku europejskim firm, więc nie wiem, czego jeszcze oczekujesz? Tajskiego masażu?

Sułkowice: Czy fotoradar poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu? Rok temu zginęła tu 5-latka

 • 10.10.2018 - 20:46
  @mknp Cofnij się do swoich wcześniejszych wypowiedzi, i nie obracaj kota ogonem
 • 10.10.2018 - 13:11
  mknp napisał/a:
  @AnetaM - nie powiesz chyba, że ktoś przypadkowo przekracza prędkość, przypadkowo wyprzedza na przejściu dla pieszych, przypadkowo ma w gdzieś wszystkich dookoła?
  Posiadanie prawa jazdy i prowadzenie pojazdu to duża odpowiedzialność, każdy kierowca powinien wiedzieć, że w pobliżu przejścia dla pieszych należy zachować ostrożność. Musimy wiedzieć, że każdy pieszy w okolicy przejścia może nagle na nie wtargnąć, oczywiście że nie powinien, ale kierowca musi być na to gotowy.

  Jeśli kierowca przekracza prędkość lub nie stosuje się do innych przepisów ruchu drogowego to UMYŚLNIE naraża innych uczestników ruchu drogowego na śmierć i w razie wypadku UMYŚLNIE zabił (albo spowodował uszczerbek na zdrowiu) człowieka.

  W Polsce przyjęło się, że przekraczanie prędkości to nic takiego, przecież każdy tak robi, dlatego wg wielu, wypadek to coś nieplanowanego, zdarza się i już. Ale przyrównując samochód do broni palnej, łamanie przepisów jest jak celowanie w kogoś, co dla wielu ćwierćmózgów jest zabawą, wtedy, jeśli z jakiegoś powodu broń wystrzeli, to nie jest to przypadek, tylko morderstwo.

  Polskim kierowcom brakuje szacunku do samochodu i innych ludzi, nie zdają sobie sprawy, że samochód w rękach idioty powoduje znacznie większe zagrożenie niż broń, której wielu tak strasznie się boi.
  Czyli nie dochodzi do wypadków przy normalnej prędkości i trzeźwym kierowcy? A o wtargnięciu slyszałeś/łaś.

Wybory Samorządowe 2018: Zobacz kto kandyduje na radnego w Gminie Sułkowice

 • 03.10.2018 - 14:33
  AnetaM napisał/a:
  Niestety na to wyglada. Chociaz my, Polacy mamy tendencje do narzekania. Czy jest tak zle? Czy może być lepiej? Lub, co równie możliwe, gorzej, w obu przypadkach będziemy narzekać, z tym ze przy tym drugim jeszcze bardziej ;)
  Czy jest źle? Jest tragicznie, i usunięcie Rozalii nie wpływa na polepszenie wizerunku Burmistrza. Czy może być lepiej? Przy takich kandydatach na radnych? Zdecydowanie NIE! Do końca nie wiem na kogo oddam swój głos, przeszkadza mi potencjalny mariaż władzy z Kościołem, przeszkadzają mi związki p. Grabczyka z rodziną prezydenta, który łamie konstytucję, której przestrzegania przysięgał bronić. Z drugiej strony przeszkadza mi arogancja obecnej władzy. Sitwa w urzędzie, pani Sekretarz, która zdaje się nie wie, jakie stanowisko piastuje, urzędnicy, z których połowa plotkuje po korytarzach oparta o kontuar w biurze kolegi czy koleżanki. Razi mnie bylejakość tej gminy, gdzie proste rzeczy są przeszkodą ponad siły urzędnika. A przede wszystkim razi mnie poziom ludzi, którzy są radnym teraz i tych, którzy chcą nimi zostać. Oczywiście są wyjątki, ale to tylko potwierdza regułę.
 • 30.09.2018 - 7:23
  Madlen napisał/a:
  i oby nie wygrał
  Pan Grabczyk też dokonał nieszczęśliwego wyboru kandydatów na radnych. Zastanawiam się, czy w tej gminie nie ma młodych, prężnych, wykształconych ludzi, którzy chcieliby wziąć losy gminy w swoje ręce?
 • 27.09.2018 - 7:47
  Jak widzę nazwiska Król z Biertowic czy Starzec z Krzywaczki, to myślę, że Pan Pułka nie chce wygrać tych wyborów.

Myślenice: Ruszyły prace nad rewitalizacją centrum. Trwa remont alejek wokół kościoła

 • 01.10.2018 - 22:22
  No, to myślę, że w ramach rewitalizacji, plebanowi trza jeszcze nową bryłę kupić. A kiedy obejrzymy KLER w kinie MOKIS?

Biertowice: Na posadzce kościoła ułożyli "Maryjną Drogę Narodu Polskiego"

 • 23.09.2018 - 17:45
  Tak oto ojciec Kordecki pisał do króla szwedzkiego Gustawa:
  „Ponieważ całe królestwo polskie posłuszne jest Najjaśniejszemu Królowi Szwecji i uznało Go za swego Pana, przeto i my wraz ze świętym miejscem, które dotąd królowie polscy mieli we czci i poszanowaniu, pokornie poddajemy się Jego Królewskiej Mości Panu Szwecji, zgodnie z listem z dnia 28 października, nadesłanym nam przez Wielmożnego Posła Wittenberga. Nasze poddanie się ponawiamy w liście do Warszawy (do króla Karola Gustawa), na który łaskawej obecnie czekamy odpowiedzi. Jako wierni poddani Jego Królewskiej Mości Króla Szwecji, a naszego Najmiłościwszego Pana, nie myślimy podnosić więcej oręża przeciwko wojsku Waszej Dostojności”. (tj. gen. Müllera).

  „Niechaj się dowie szanowna i szlachetna Dostojność Wasza, że nasz stan zakonny nie posiada prawa wybierania królów, lecz czci tych, których szlachta królestwa wybrała. Ponieważ Jego Królewską Mość Króla Szwecji całe królestwo uznaje i na swego pana wybrało, przeto i my z naszym miejscem świętym (…) pokornie poddaliśmy się Jego Królewskiej Mości Szwecji (…) Czcimy więc jako ulegli poddani Jego królewską Mość Szwecji, Pana naszego najłaskawszego, nie zamierzamy też podnieść zaczepnego oręża przeciw wojsku Jego Królewskiej Mości (…) Nasz klasztor (…) zasyła do Boskiego Majestatu modlitwy za bezpieczeństwo Najjaśniejszego Króla Szwecji, Pana i protektora naszego królestwa, jak i nas samych, których bynajmniej nie jest powołaniem opierać się potędze królów (…) Cokolwiek Jego Królewska Mość rozkaże, spełnimy. (…) Zanosimy ustawiczne modły do Boga i Najświętszej Bogarodzicy, czczonej w tym miejscu, o zdrowie i pomyślność Najjaśniejszego Pana, Króla Szwecji, Pana i Protektora naszego Królestwa…”.[1]
 • 23.09.2018 - 8:00
  To dlatego pielgrzymki z tej parafii kosztują dwa razy więcej. Choć pocieszeniem jest, że kasa poszła na posadzkę, nawet tak badziewną, a nie do kieszeni " KLER"-u.
Pokaż więcej komentarzy