koli

Myślenice: Wyjazd z Cegielskiego nie należy do łatwych. To skrzyżowanie zastąpi rondo

 • 06.07.2018 - 18:45
  Jeśli ktoś tam miał problemy z wyjazdem, to nie powinien posiadać prawa jazdy.

Czy kiedyś pojedziemy pociągiem do Krakowa? Samorządowcy podpisali umowę

 • 18.05.2018 - 15:14
  Ktoś lubi wyrzucać pieniądze w błoto. To nie jest inwestycja za miliard, 20 letni budżet tych gmin nie jest w stanie udźwignąć takiej inwestycji, a projekt będzie miał ważność dwa lata i do kosza.

Crossy, quady i inne mechaniczne wynalazki w lesie to problem znany od lat

 • 12.05.2018 - 11:56
  Wujek d napisał/a:
  no widzisz na taki "*****" żeby pewna mądra cześć ludzi zobaczyła że stopniowo w podobno wolnym kraju nie wolno nam nic. Bij pianę pajacu dalej skoro pozwoliłeś sobie na obrażanie mnie proszę uprzejmie rewanżuje się;)
  Ps polityka chodź nią gardzę szczerze jest wszędzie tam gdzie należy ukarać ludzi celem pozyskania pieniędzy których nie mają już z czego wydawać amen
  Kup sobie kawałek lasu i jeździj po nim ile chcesz, ewentualnie jedź na tor, zapłać i używaj . Ale tam, gdzie jest to zabronione, czyli w lesie państwowym, lub w prywatnym lesie nie będącym twoją własnością - wara.
 • 11.05.2018 - 12:55
  W sobotę byłem na wędrówce na Babicę. Kilkukrotnie musieliśmy schodzić ze szlaku, uciekając przed quadami i terenówkami. A ci, widząc rodzinę z małymi dziećmi, jakby jeszcze celowo przyspieszali, oblepiając nas warstwą kurzu unoszącą się z drogi. Rozjeżdżane są pola i uprawy. Panowie policjanci, wystarczy po południu wpaść na zalew w Sułkowicach i macie ich po kilkunastu na raz w jednym miejscu. Albo na myjni samochodowej w Sułkowicach, gdzie motocykle bez rejestracji to połowa klientów w niedzielne popołudnie.

Rok temu nie byli zainteresowani. Dzisiaj Sułkowice chcą posterunku policji

 • 02.05.2018 - 8:45
  Problem w tym, że ludzie wybierający pracę w Policji nie są zainteresowani służbą społeczeństwu. Chcą w najlżejszy sposób odpracować dniówkę, zebrać wymaganą liczbę mandatów (oczywiście od kierowcy, bo lump pod sklepem, albo nie daj Boże kilku gówniarzy dewastujących kosze na śmieci może się zdenerwować). Kwitnie więc patologia, młodociani bandyci robią, co chcą, a policjanci stoją przy prostej drodze, bez zabudowań, ale z ograniczeniem i nabijają statystyki, aby wykazać, jak są potrzebni.

Znamy gwiazdy Myślenickiego Festiwalu Lata. Pierwszy raz miasto otwiera się na disco polo

 • 26.04.2018 - 15:15
  Uważam, że zadaniem Miasta jest szerzenie kultury, poszerzenie horyzontów, również w dziedzinie muzyki. Ceniłem to, że Myślenice broniły się przed dźwiękami Disco Polo, jest wiele uznanych gatunków muzycznych, które można pokazać na scenie, i przy których można się pobawić. Czy następnym krokiem będzie wyświetlanie w MOK "M jak Miłość" lub innych seriali? Wszak plebs to ogląda! Ogłupianie narodu trwa.

Nadleśnictwo Harbutowice ma nową siedzibę. Leśników znajdziesz w budynku urzędu miasta

 • 18.04.2018 - 15:19
  Może zabrali by się za quady i crossy jezdzace po lasach!

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018: Który z wójtów i burmistrzów będzie ponownie kandydować, a kto się waha?

 • 07.04.2018 - 21:13
  Zmianaw Sułkowicach jest konieczna. Czy Pan Grabczyk będzie dobrym burmistrzem? Zaryzykuję, i oddam mu swój głos.

Myślenice: To koniec z parkowaniem na płycie Rynku. Trwa montaż nowego oznakowania

 • 27.03.2018 - 16:13
  Gdyby tak przy okazji remontu Rynku zbudować pod nim parking podziemny?

Weronika Muniak wróciła do domu. Jej poszukiwania trwały od 3 tygodni

 • 22.03.2018 - 7:02
  Najważniejsze, że żyje! Może to doświadczenie czegoś ją nauczy, może stosunki rodzice - dziecko zostaną przebudowane? Mam nadzieję, że ktoś im pomoże w tym.

Sułkowice: Zajechali mu drogę. Kopali i bili 19-letniego kierowcę - potem świadka zdarzenia

 • 15.03.2018 - 22:33
  Gdy przymyka się oko na drobne wykroczenia, jak wandalizmu, czy weekendowe wyścigi na motorach po zalewie, to nie ma się co dziwić, że mlodzi szukają nowych wrażeń.
 • 15.03.2018 - 22:30
  OKOKI napisał/a:
  Kusze można kupić bez zezwolenia lub pukawkę czarnoprochową :)
  Kusza wyłącznie za zezwoleniem.

Tak będzie wyglądać myślenicki Rynek w 2020 roku. Na jego przebudowę gmina otrzymała 25 mln zł

 • 28.02.2018 - 16:06
  Czy stara nawierzchnia jest zła? Wystarczy tylko zrobić dwa równe ciągi płaskiej wózkostrady, a resztę zostawić. Fontanny po jakiego grzyba?

Biertowice, Rudnik: Kapliczka i kaplica przejdą renowację

 • 12.02.2018 - 15:52
  Eddie, ostro, ale to jest prawda.

Linia kolejowa z Krakowa do Myślenic? Sułkowice mówią: Nie!

 • 12.02.2018 - 15:43
  To pierwsza mądra decyzja radnych z Sułkowic od kilkunastu lat. Widać po odejściu pani wice zaczęło świecić jakieś światełko w tunelu.

Myślenicki Festiwal Lata 2018: Są wyniki ankiet. Chcecie Sławomira i disco polo

 • 07.02.2018 - 15:46
  I dziwić się, że PiS wygrało wybory. Ba, nawet rozkład głosów podobny.

Sułkowice: Biorą się za rewitalizację gminy

 • 21.01.2018 - 8:46
  Malika.
  Chciałoby się w tym momencie zacytować słynne słowa Rydzyka o Marii Kaczyńskiej, te o perfumerii, ale przyzwoitość nie pozwala. To, że w okolicach Hatbutowic a terytorialnie na terenie tej miejscowości nieliczne osoby z Krakowa budują swe domy, nie świadczy o tym, że miejscowość im się podoba. Jeden, czy dwa przysiółki Harbutowic są położone w ładnej okolicy. Trudno jednak np. Kozówkę zaliczać do Harbutowic a formalnie to część tej miejscowości. Generalnie, jadąc przez Harbutowice, czy to główną trasą, czy przez Pagórek, czy na Końcówkę ( oryginalna nazwa przysiółku wiele mówi o stosunku mieszkańców do tego zakątka) nie zachwyci nas ani jeden budynek. Mało tego. W porównaniu do innych miejscowości gminy, tutaj prawie się nie buduje. Nie jest też obrazą mieszkańców stwierdzenie, iż miejscowość powinna zostać wybudowana od nowa, bo pewnie wszyscy by się z tym zgodzili. Zacząłem od przypomnienia pewnego cytatu, i skończę cytatem, teraz już przyzwoitym : "de gustibus non est disputandum".
 • 13.01.2018 - 5:49
  Będzie miała młodzież miejsce na libacje. Zalew już zapełniony śmeciami,zniszczone lampy, ławki, pomost, to trzeba lumpom nowe miejsce na imprezki zrobić. A policja do Sułkowic przyjeżdża tylko łupić kierowców. Patologii nie tyka. Czy faktycznie mamy nadmiar pieniędzy w gminie? A już inwestowanie w rewitalizację "centrum" Harbutowic mija się z celem. Tę miejscowość powinno się zaorać i zabudować od nowa. W plebiscycie na najbrzydszą miejscowość w Polsce mają murowany sukces. A "skwer czy altana" koło remizy będzie pasowała jak kwiatek do kożucha. Mam prośbę do mieszkańców. Gdy w najbliższych wyborach bedziecie głosować na radnych i sołtysów, pomyślcie, ze warto by "przewietrzyć" trochę te instytucje. Ci ludzie juz pokazali, że nie mają pomysłu na gminę.

Rudnik: Budują salę gimnastyczną za ponad 5 milionów

 • 16.12.2017 - 10:40
  A w Sułkowicach kolejne potrącenie pieszego na przejściu. A na oświetlenie przejść kasy nie ma. Na chodnikach i przejściach dla pieszych panuje półmrok, ledwie świecące lampy pamiętające pewnie pierwszego sekretarza Gminnej Rady Narodowej p. Garbienia dają tyle światła, co kot napłakał, zuzywają zaś energii, jak mała fabryka. Zabije nas smog, albo samochody, ale za to zejdziemy z tego świata w dobrej kondycji fizycznej. I nie jestem broń Boże przeciwnikiem budowy hali w Rudniku, bo to jedna z rozsądniejszych decyzji. Inwestuje się tu dużo, jak na małą biedną gminę, ale większość z tych inwestycji jest nieprzemyślanych, lub zrobionych byle jak. Sztandarowym przykładem są ruiny zalewu, kolejnym będzie "rewitalizacja Rynku" czy centrum Harbutowic. A ulica Kwiatowa po zbliżającej się zimie będzie nadawała się do zaorania, choć ma dopiero 3 miesiące. W Polsce gminy dopłacają do wymiany piecy, pomp ciepła, inwestycji ekologicznych często z własnych pieniędzy, u nas mam wrażenie inwestuje się na zasadzie chybił-trafił. Zbliżają się wybory, będzie koncert życzeń, cześć z nich zapewne zostanie spełniona, aby zadowolić wyborców. Czy drużyna Burmistrza, którego szanuję, zrobi sobie zdjęcie na plakat wyborczy na tle zruinowanej infrastruktury zalewu czy hali w Rudniku?

Myślenice: Ruszyła budowa Centrum Pomocy Osobom Niepełnosprawnym

 • 27.11.2017 - 22:00
  Ile gmina , czy miasto będzie płacić Caritas za wynajmowane dla WTZ i innych instytucji pomieszczenia? Mam nadzieję, że nie więcej niż 1% średniej stawki wynajmu w mieście

Kornatka: Skradzione przedmioty przepadły, ale strażaków wspomagają prywatne firmy

 • 18.11.2017 - 7:40
  A po co strażakom projektor? Nie ma ważniejszych potrzeb? To tak, jakby ludziom, którym spłonął dom kupić huśtawkę ogrodową.

Sułkowice: Inauguracja roku kulturalnego w SOK

 • 30.10.2017 - 21:39
  Panie Burmistrzu! Gmina nabrała normalności po wywaleniu wice, teraz czas, aby normalnie było w SOK i w Gimnazjum.

Sułkowickie: Orkiestry dęte zagrały przy zalewie

 • 31.08.2017 - 9:44
  Grali pięknie, ale smród bijący od zalewu przeszkadzał w delektowaniu się muzyką.

Myślenice: Tu powstanie Centrum Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Starszym

 • 20.08.2017 - 12:45
  Kupili plac za 1% wartości. Teraz zwrócą się o finansowanie budowy, później na utrzymanie placówki. Czy nie taniej by było zrobić to od razu za państwowe pieniądze i pozostawić w rękach Państwa?

Sułkowice: Skarżycie się na stan kąpieliska. Gmina odpowiada

 • 14.08.2017 - 9:42
  Dbałość gminy o grilla? Kilka lat temu dotychczasowy dzierżawca wyciął z grilla ruszt, aby ludzie zmuszeni byli do kupowania u niego.Od tego czasu czyli de facto od początku istnienia Zalewu jest on nieczynny. Gdzie więc ta dbałość? Brzegi rozjeżdżane przez quady, crossy i terenówki, sypiący się amfiteatr, zdewastowane ławki i pomost. To o co oni dbają? A teraz gmina chce rewitalizacji rynku, i przylegającego doń "parku". Po co? Aby przez miesiąc było ładnie? A co robi straż miejska? Nad zalewem zakaz ruchu, a samochody nawet kołami do wody wyjeżdżają. Zwolnić te etety i zatrudnić dwie osoby do dbania o zalew. Będzie więcej pożytku dla mieszkańców. Gmina jest potężnie zadłużona, bierze kredyty na spłatę odsetek od poprzednich zobowiązań, rozumiem trudną sytuację, ale nierozważne inwestycje pod publiczkę tak właśnie się kończą.

Sułkowice: Pierwsza fontanna w mieście

 • 16.06.2017 - 18:58
  Family Fest!
  Jaka piękna polska nazwa dla pikniku rodzinnego!
  Przypomnę wstęp do ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999 r :
  Parlament Rzeczypospolitej Polskiej:

  - zważywszy, że język polski stanowi podstawowy element narodowej tożsamości i jest dobrem narodowej kultury,
  - zważywszy na doświadczenie historii, kiedy walka zaborców i okupantów z językiem polskim była narzędziem wynaradawiania,
  - uznając konieczność ochrony tożsamości narodowej w procesie globalizacji,
  - uznając, że polska kultura stanowi wkład w budowę wspólnej, różnorodnej kulturowo Europy, a zachowanie tej kultury i jej rozwój jest możliwy tylko poprzez ochronę języka polskiego,
  - uznając tę ochronę za obowiązek wszystkich organów i instytucji publicznych Rzeczypospolitej Polskiej i powinność jej obywateli
  uchwala niniejszą ustawę.
  I tę imprezę firmują parlamentarzyści z PiS?

  A wyniki egzaminów w sułkowickim gimnazjum znów najgorsze w Małopolsce?

Sułkowice: Wiceburmistrz odwołana po 10 latach

 • 31.05.2017 - 23:11
  To święto dla Gminy Sułkowice, teraz jeszcze tylko 3 kobiety z nadania byłej wice, piastujące dyrektorskie stanowiska i będzie tak, jak być powinno w każdej gminie, czyli normalnie. Panie Burmistrzu, decyzja spóźniona o 9 lat, ale dobra. Zawsze twierdziłem, że jest Pan dobrym człowiekiem i gospodarzem, tylko do współpracowników nie ma Pan szczęścia lub ręki. Trzymam kciuki za kolejne dobre decyzje personalne.

Szymon Gumularz Mistrzem Polski w szachach do 16 lat

 • 29.03.2017 - 9:31
  A w "Klamrze" cisza. Temat tabu!

Harbutowice: Potrącił narciarkę i odjechał. Policja szuka świadków

 • 12.03.2017 - 15:30
  70 latka zna chyba ryzyko uprawiania narciarstwa, zwłaszcza w tym wieku? A co to da, jeśli poznają tożsamość chłopca? Wróci to zdrowie tej kobiecie? Policja nie ma nic innego do roboty?

Sułkowice: Tak uczniowie obchodzili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

 • 03.03.2017 - 22:03
  Dlaczego kolumna pieszych idzie lewą stroną drogi?
Pokaż więcej komentarzy