koli

Strajk nauczycieli: Większość pracowników szkół "za". Te placówki będą protestować

 • Dzisiaj 10:35
  Vivaldi napisał/a:
  Dalej : pseudoreforma stworzenia gimnazjów za PO jako złoty środek na problemy, kolejna powrót do 8-klas za PiS jako złoty środek na problemy, równolegle dyskusyjna kosmetyka programowa dla szkół.
  Vivaldi, chyba krótko żyjesz. Gimnazja powołał do życia rząd Jerzego Buzka w 1999 roku. W składzie tego rządu był również ministrem niejaki Lech Abel Kaczyński.
  O Platformie Obywatelskiej jeszcze nikt nawet nie myślał - powstała dwa lata później. Gimnazja zlikwidował drugi z braci Kaczyńskich - Kain.
  Reszta wywodu słuszna.
 • Wczoraj 8:55
  oportunista napisał/a:
  No i następny dur. ń się ujawnił, bo na przerwach nikt dzieci nie pilnuje, a dzienniki to same fruwają, nie trzeba po nie chodzić, no i kto pracuje pełne 8 h bez przerwy śniadaniowej, kibla, fajki, rozmowy, zamyślenia, braku klientów? Nikt, więc dziecko nie pieprz o 45min i idź spać
  No tak, trzeba po dziennik pójść. Oj, to 10000zł to mało za takie poświęcenie????.
 • 23.03.2019 - 21:07
  power napisał/a:
  Ile powinni zarabiać nauczyciele?
  Nawet trzykrotność stawki minimalnej czyli 41zł za godzinę. Pracują 72 godziny w miesiącu ( dokładnie to 54, bo godzina pracy dla nich to 45minut). 72x41zł = niecałe 3000zł brutto. Dołóżmy im jeszcze 4 godziny w miesiącu jako rekompensatę za wywiadówkę i wycieczkę i kwita. Trzykrotność zwyczajnej stawki to chyba dużo? Kto z nas ma taką stawkę godzinową?
 • 23.03.2019 - 6:39
  oportunista napisał/a:
  Z tymi 8 h pracy dziennie dla nauczycieli to dobry pomysł, wywiadówki między 7.30 a 15.30 żadnych telefonów od rodziców po godz. pracy i w weekend, radocha dla dzieci bo nie byłoby sprawdzianów, ani też wycieczek, przecież wasze dzieci mają być tępe, pasać krowy i głosować na pis
  A słyszałeś kiedyś o nadgodzinach? Te dwie godziny na pół roku w ramach wywiadówki i jedna wycieczka spokojnie mogą być opłacone w tej formie.
 • 23.03.2019 - 6:34
  t-34 napisał/a:
  cyt. : Znam od podszewki grono pedagogiczne. Oprócz pojedynczych przypadków, to ludzie płytcy, bez ambicji, bez poczucia misji, za to z wygórowanymi żądaniami.
  Przecież to samo można powiedzieć o każdej grupie zawodowej więc czemu służy takie pisanie ????

  Zresztą to co napisałeś Panie Koli dokładnie pasuje do mojej teorii - marne zarobki, wszyscy pomiatają to i nabór do zawodu negatywny...... A potem wszyscy cudów wymagają....

  Ciekawe ilu nauczycieli się tu wypowiadało ????
  apel do nauczycieli - a podajcie konkretnie ile dostajecie wypłaty za miesiąc np za marzec ?? Tu u nas w gminie ??
  ciekawe też jaki procent nauczycieli daje osławione korepetycje ????
  Każda grupa zawodowa ma swoją kartę przywilejów??
 • 22.03.2019 - 22:20
  Znam od podszewki grono pedagogiczne. Oprócz pojedynczych przypadków, to ludzie płytcy, bez ambicji, bez poczucia misji, za to z wygórowanymi żądaniami. Nauczyciel powinien zarabiać 4000 zł minimum, ale jeśli zrzeknie się praw wynikających z komunistycznej Karty Nauczyciela. Czyli 8 godzin pracy dziennie, urlop według kodeksu itd. Coś za coś.

Radni dyskutują o Muzeum Niepodległości: „Złe ustalenie priorytetów” - kontra „Duma z inwestycji”

 • 21.03.2019 - 7:42
  Nie sądziłem, że kiedyś przyznam rację Szlachetce, czy komuś z PiS. Tym razem jednak muszę to zrobić. Muzeum to wielka pomyłka i olbrzymie obciążenie finansowe dla miasta. Takie rzeczy tworzy się, gdy nie ma co z pieniędzmi robić.

Jarosław Szlachetka: Pod moim adresem wysłano groźby pozbawienia życia

 • 16.03.2019 - 8:55
  Biedaczek. Dopiero teraz zauważył, że jego partia rozwinęła politykę hejtu na wszystkich poziomach dyskusji, a to przeniosło się na fora? Trzeba było pogrożek, i strachu w gaciach, aby zaczął rozumieć, że to co się dzieje w polityce tej dużej, jak i lokalnej jest złe?

Pociąg do Krakowa – ankieterzy zapukają do drzwi!

 • 10.03.2019 - 18:32
  Pociąg z Kalwarii do Krakowa - 1,5 godziny do 2,5 godziny w zależności od pociągu. Bus - 45minut - gdy są korki jedzie opłotkami. Rezultat? W pociągu jedzie kilka osób, busy są zapchane. Kto zagwarantuje, że inaczej będzie z Myślenic? Pendolino tu nie będzie jeździło.

Rusza Myślenicki Alarm Smogowy. Ma dbać o czystość powietrza i angażować władze samorządowe

 • 04.03.2019 - 19:38
  Bartol26 napisał/a:
  Dlaczego smog występuje też ''po sezonie'' ? w Krakowie wymienili kilka tysięcy piecy i smog dalej jest,to ja się pytam o co chodzi z tym smogiem?
  W okresie od kwietnia do końca września smog w Krakowie praktycznie nie występuje. Dane ogólnodostępne znajdziesz w necie.

Żołnierze Wyklęci w Myślenicach

 • 02.03.2019 - 7:59
  Nie można wszystkich "wyklętych" wkładać do "jednego worka". Byli wśród nich bohaterowie i byli pospolici bandyci. Wiecie dlaczego pomnik Ognia stoi w Zakopanem, w mało eksponowanym miejscu? Bo w Waksmundzie, Ostrowsku, Łopusznej, czyli tam gdzie żył a później walczył, ludzie do dziś nazywają go bandytą i masowo wystąpili przeciw idei postawienia tam pomnika. Zresztą nie tylko Ogień jest źle widziany, blisko naszych terenów żył do niedawna Franciszek Oremus, również wyklęty. Na swoim terenie oskarżany o zbrodnię lanckorońską (warto poczytać "Śmierć przyszła z lasu") i wydanie na przesłuchaniu wszystkich swoich kolegów, dzięki czemu został zwolniony z więzienia UB.

Dobczyce:Dyrektor szkoły zawieszona po tym jak zaprosiła na lekcję obcokrajowców. Może stracić pracę

 • 01.03.2019 - 7:52
  Niedługo będą zwalniać nauczycieli historii, gdy zaczną uczyć o protestantach, a biologów po lekcji o Teorii Darwina. Dobra zmiana.

Myślenickie „Zamczysko”. Czym jest, kto za nie odpowiada i czy powinno zostać odbudowane?

 • 27.02.2019 - 7:06
  Lukaszz napisał/a:
  Mam dokładnie takie samo zdanie.
  Zamiast budować muzeum można stworzyć:
  a.) kolejne miejsca pracy w ramach programu "rodzina pis na państwowych lub gminnych posadach",
  b.) powołać jeszcze 5ciu zastępców burmistrza
  c.) zainwestować w ustawienie konkursów na stanowiska np: dyrektorskie w ościennych szkołach.

  Mamy już przeszło 4 miesiące od wyborów na stanowisko burmistrza.
  W Myślenicach tyle zmian - nie tylko kadrowych.

  Powstały nowe miejsca pracy, gminne drogi i chodniki zostały wyremontowane, zostały wybudowane nowe przedszkola, szkoły, problemy z parkowaniem zostały rozwiązane (durni lokalni przedsiębiorcy zostali zastąpieni parkometrami), „pendolino” z Krakowa do Myślenic dojeżdża w 3 min, czystość powietrza została poprawiona, cena wody i ścieków obniżona, ceny w sklepach nie zostały podniesione, lokalny biznes ma się świetnie i nikt nie zamyka swoich sklepów. Tłumy zadowolonych myśleniczan walą na obowiązkowe msze do kościoła. Po tym jak opozycja domagała się równouprawnienia - najjaśniejszy budowniczy wież zdecydował, że obecni (w tym myśleniccy) księża mogą oficjalnie kandydować do parlamentu (już nie będą po cichu wspierać chlebodawców). Książa oficjalnie będą mogli zajmować się polityką. Mając na uwadze, ich doświadczenie będą robić niesamowite kariery. To kwestia czasu jak ksiądź zostanie burmistrzem, posłem, senatorem, czy ministrem. W Myślenicach bezrobocie wśród członków pis wynosi - 5 % (tak, minus 5%) Wszyscy znaleźli pracę w spółkach gminnych lub urzędzie, również Ci nienarodzeni członkowie partii.

  Rząd wprowadza nowy podatek tzw. "oddechowy" aby sfinansować program "planowane dziecko +".
  Z programu będą mogli skorzystać wszyscy (księża również).

  Po prostu kraina miodem i mlekiem płynąca.
  Dlatego w najbliższych wyborach zagłosuję na pis.
  Oczywiście, masz rację, jednak budowa muzeum w prowincjonalnej mieścinie, gdzie istnieje tysiąc innych potrzeb, jak parkingi, szpital, drogi, szkoły, to decyzja nie wstydźmy się tego słowa - głupia. Gdyby miasto było krainą mlekiem i miodem płynącą, i nie było innych potrzeb, przyklasnąłbym temu projektowi. Niestety, teraz trzeba toto finansową do końca życia.
 • 24.02.2019 - 20:25
  Następnym elementem muzeum powinien być dymny system ostrzegania. Będą tam wtedy waliły tłumy. Instytucja ta była tak potrzebna Myślenicom, jak umarłem kadzidło.

Sułkowice: Burmistrz powołuje zastępcę i tworzy nowy referat w urzędzie

 • 13.02.2019 - 7:11
  Panie Burmistrzu. Zalew przyciągał do Sułkowic rzesze ludzi. Przez całe lato, gdy jeszcze prawidłowo funkcjonował miał pełne obłożenie. Teraz jest miejscem wstydu dla miasta. Wiem, że są pilniejsze potrzeby, ale wizerunkowo to właśnie to miejsce jest dla miasta ważne. Można by jakiś cykliczny festiwal zrobić?

Myślenice: "Afera krzesełkowa", czyli radni kłócą się o miejsca przy stole [WIDEO]

 • 06.02.2019 - 6:29
  almar25 napisał/a:
  To nie ma znaczenia. Miejsca dotyczą największego klubu. A rządzi Burmistrz.
  Rządzi Burmistrz? Chyba według PiSowskich standardów! Wiesz kto jest władzą ustawodawczą a kto wykonawczą? Rządzi Rada, Burmistrz wykonuje to, co uchwalą.

Sułkowice: Ktoś niszczy publiczne toalety. Burmistrz nie kryje oburzenia

 • 29.01.2019 - 10:33
  Element zamieszkujący Sułkowice, podobnie jak i mieszkańców Nowej Huty ukształtowała dawna fabryka. Wódka i stosunek do mienia publicznego (fabryki bezkarnie były rozkradane z majątku za cichym przyzwoleniem lokalnej społeczności), spowodowała, że dzieci tych ludzi nie mają szacunku do niczego i nikogo. Zniszczeń na taką skalę, aktów wandalizmu, nie spotkamy w innych miejscowościach. Ale do tej pory było też na to przyzwolenie ze strony władz i Policji, wyrażające się w postawie : i co im zrobimy, kto ich znajdzie itd. Wystarczy zacząć od ukrócenia dewastacji Zalewu przez kierujących quadami, crossami i terenówkami, rozpocząć akcje legitymowania osób siedzacych grupami w Rynku nocami, przy butelce i papierosach, wyplenienie wykroczeń od tych mniejszej wagi, po te duże. Od czegoś trzeba zacząć. Objąć minitoringiem skrzyżowania w mieście, newralgiczne punkty i nakłonić Policję, aby oprócz łapania kierowców zająć się huliganami, pomimo, że psują im statystyki wykrywalności.

Myślenice: Centrum Pomocy Społecznej już stoi. Otwarcie planowane na lipiec

 • 28.01.2019 - 17:59
  "Caritas buduje". A kto płaci?

Myślenice: Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania ul. Sobieskiego z Zakopianką coraz bliżej

 • 23.01.2019 - 9:41
  kolor1 napisał/a:
  Skupcie się na tym krzyszkowickim problemem i skrętem na Sułkowice to o wiele pilniejsze.
  Dokładnie. Tam są światła, ruch jest płynny, bezpiecznie, a no kolejnych skrzyżowaniach tragedia.

Wysyłasz dziecko na ferie? Policjanci sprawdzą stan techniczny autokaru

 • 21.01.2019 - 18:17
  Ja bym tam zwrócił uwagę na napraną wieczorami kadrę na obozach sportowych.

Zakaz handlu: W 2019 roku sklepy będą zamknięte w 37 niedziel

 • 03.01.2019 - 19:08
  Może zamkniemy stacje benzynowe? Przecież tam też pracują matki? Można przecież poczekać autem do poniedziałku choćby na kościelnym parkingu ????

Myślenice: Pierwsza ulica częściowo z nowym brukiem. Jak wam się podoba?

 • 03.01.2019 - 8:47
  Ile Kościół zapłacił za remont wokół swojej posiadłości? Pytam, bo wokół mojej firmy, nikt za darmo bruku nie ułożył, a też mieszkańcy przychodzą i korzystają.

Sułkowice: Fotoradar już działa. Stanął na jednej najbardziej niebezpiecznych dróg w powiecie

 • 25.12.2018 - 16:12
  Fabryka przed wiekiem, jeśli sięgniesz do przywołanej przez ciebie historii wybudowana została przy drodze prowadzącej do Suchej Beskidzkiej i Krakowa. To droga była pierwsza. Co ma do dyskusji wpływ fabryki na istnienie miasta, skoro dyskusja jest o drodze, która według ciebie przeszkadza w funkcjonowaniu fabryki. Teraz na siłę doszukujesz się ideologii do istnienia fabryki, a temat dyskusji, którego obronić nie możesz zszedł na boczny tor. Skoro przestudiowałaś podręczniki historii, to teraz wróć do podręczników ortografii, gdzie wyłożone są ponadwiekowe zasady Pisowni polskiej.
 • 25.12.2018 - 13:05
  Fabryka jesy agresorem w Sułkowicach bo przez wieki jej tu nie było i powstała obok istniejących domostw - to tok Twojego myślenia. Fabryka dziedzictwem kulturowym? No odważna myśl. Fakt, tyle gorzoły, ile tam się przelało, musiało wpłynąć na kulturę społeczności.
 • 22.12.2018 - 20:33
  sardynka27 napisał/a:
  Co do wózków widłowych, to nie fabrykę wybudowano przy drodze krajowej, lecz drogę krajową przy fabryce. I to jest istotny element, chyba że tak już nazywali szosę w 19 wieku. A FN Kuźnia, zakład który przez dziesiątki lat dawał tysiącom ludzi pracę , (mimo że teraz zatrudnia tylko ileś set), który jest jedną z największych wizytówek Sułkowic, znany w Europie i na świecie, który przy obecnym prezesie rządzącym twardą ręką rozwija się dynamicznie jak zachodnie firmy, jest zwyczajnie upokarzany przez tiry, busy i całą sieć komunikacyjną, która już dawno powinna wykorzystywać obwodnicę Sułkowic. Plany takiej obwodnicy albo przynajmniej jakieś zapiski pewnie od 30 lat leżą w gdzieś tam po naszych urzędach. O ile są takie, ale pamiętam że już na początku lat dziewięćdziesiątych rozmawiali ludzie o możliwości istnienia obwodnicy biegnącej na zachód od Sułkowic. Każdy ma swoje zdanie i nic mi po narzucaniu mojego innym, ale moje jest takie że powinniśmy się czepiać tirów i całego tego zła które biegnie przez Sułkowice a nie wózków widłowych.
  Malikówka obecnie stała się zapomnianą Arizoną. Po podpaleniach stodół, leżący i zamarznięty granatowy trup przed chałupiną nie robi już na nas większego wrażenia. Tu trzeba mieć nerwy ze stali jak nasze dzieci chodzą do szkoły i jak my sami wychodzimy na ulicę. Obecny nasz burmistrz ma szanse zapisać się w kartach tego Sułkowickiego rejonu jeśli coś zmieni na lepsze, jeśli poprawi nasz los z którym jak na razie my mieszkańcy Malikówki zostawieni jesteśmy sami sobie. Wtedy wygra i zaskarbi sobie przychylność społeczeństwa. Jeśli zostawi nas z tą Syberią, to lud będzie szukać pomocy dalej. Co do wiary to, jak mocno wierzy obecny burmistrz jest jego sprawą i nic nam do tego. Jeśli będzie dobrze służył Sułkowicom to, to czy jest zagorzałym chrześcijaninem czy też nie, będzie mieć to drugorzędne znaczenie. Nic mi do szukania problemów w cudzej wierze, dopóki nikt nie będzie zaglądał do mojej. Ale to jest moje zdanie. Z Panem Grabczykiem już wstępnie rozmawiano na temat sprawy bezpieczeństwa na górze Sułkowic. Ale my szary człowiek, też musimy działać, bo samym narzekaniem będziemy dalej siedzieć w tej Arizonie.
  Jeszcze może powiesz, że to nie fabryka wybudowała się w środku miasta, a to miasto wybudowała się wokół fabryki i trzeba wyburzyć domy, aby nie przeszkadzały w rozbudowie i działaniu fabryki. Fabryka już dawno powinna wybudować nową siedzibę.

Myślenicki Festiwal Lata 2019: Kto powinien zagrać na Zarabiu? Ruszyła ankieta

 • 17.12.2018 - 20:41
  Biorąc pod uwagę, jaka opcja doszła do władzy, nie zdziwię się, gdy Dni Myślenic zmienią się w Dni Modlitwy o kanonizację Lecha Kaczyńskiego z kilkoma ortodoksyjnymi zespołami modlitewnymi.????
 • 16.12.2018 - 11:41
  bono napisał/a:
  Lekarzu, ulecz sam siebie:

  WSJP:

  iczba pojedyncza liczba mnoga
  m
  wynająłbym
  +bym wynajął
  1.os.
  ż
  wynajęłabym
  +bym wynajęła
  mo
  wynajęlibyśmy
  +byśmy wynajęli
  n
  wynajęłobym
  +bym wynajęło
  Co chcesz udowodnić? To, że popełniłeś błąd?
  A co do zespołu, to sądząc po wyborze burmistrza, to myśleniczanie zagłosują na disco polo.

Reaktywacja skoczni narciarskiej w Myślenicach? "Na razie to tylko przymiarki..."

 • 16.12.2018 - 11:59
  W Pcimiu to mają skocznię! Jeden się wybił, choć wybitny nie był, i do Warszawy doleciał. Co prawda nie wylądował telemarkiem, tylko na twarzy przed prezesem, ale i tak zajął wysokie stanowisko.

Sułkowice: Burmistrz Artur Grabczyk zaprzysiężony. Rada wybrała prezydium [WIDEO]

 • 27.11.2018 - 10:52
  Piskorz przewodniczącym rady?

Katarzyna Burda nowym prezesem MZWiK w Myślenicach

 • 23.11.2018 - 17:43
  PiSowski burmistrz zaczyna od najważniejszego dla tej partii stanowiska. Wszak dla nich podstawa to lanie wody.
Pokaż więcej komentarzy