Lukaszz

Co tam Panie w polityce?

 • 22.01.2017 - 14:07
  Walker84 napisał/a:
  Ej markos jesteś po przeciwnej stronie barykady. Nie wiem czy cie ktoś opłaca czy naprawdę ufasz tym cwaniakom ale miałem cię za w miarę kumatego. Ale to co tutaj wyżej napisałeś to już jest pełna załamka. czy ty naprawdę łykasz takie gnioty tego w wykonaniu tego świra ?
  Drogi Towarzyszu.

  Niektórym wciąż wydaje się, że „miesięcznice” to modlitwy za ofiary katastrofy smoleńskiej, że pis naprawił TK z Przyłębską na czele , że prokuratura jest niezależna od Ziobry, że 16.12.2016 roku miał miejsce pucz w sejmie ( kanapkowy ), że w Smoleńsku był zamach, że tvp jest rzetelna i niezależna, że Kaczyńskiemu zależy na Polakach a nie na pomnikach ( swojego nazwiska ) , że wśród pis są fachowcy, że Brudziński to inteligent a Macierewicz nie odleciał, że to co robi Szydło z resztą pomazańców to „dobra zmiana”, że Kaczyński, Duda, Szydło, Brudziński, Terlecki, Sasin i inni z pierwszych ław w kościele to prawdziwi katolicy, którym miłość pomyliła się z nienawiścią, że 500+ to dobry „program” a nie tandetna łapówka wyborcza, że Kaczyński to bohater stanu wojennego, że partię pis nie dotyczy nepotyzm i kolesiostwo, że Szydło jest szefem rządu a Duda prezydentem i mają coś do powiedzenia; że Kaczyński z pisem „dorzuci” do gospodarki ponad bilion zł itd.,

  Gratuluję dobrego humoru :-)
 • 31.12.2016 - 22:03
  seba napisał/a:
  Ostatnimi czasy w radiu usłyszałem informację która mnie zaniepokoiła, a o której nie mogę znaleźć od kilku dni nic w internecie.

  mianowicie, pewna stacja podała informację o tym, że w przyszłym roku rząd PIS który tak krytykował decyzję PO ma zamiar zlikwidować OFE i wchłonąć nasze pieniądze na poczet ZUS, ale to nie wszystko, rząd ma w planach :
  * zabieranie 2% z naszych wypłat na "nowe subkonto emerytalne"
  * nakaz dopłacania 1,5% na "nowe subkonto emerytalne"
  * Państwo ma odkładać 0,5% na "nowe subkonto emerytalne".
  Wg. owej stacji można dobrowolnie zrezygnować z tej opcji wysyłając od niej odwołanie w przeciągu 3 miesięcy, jednak nie mogę doszukać się gdzie i w jaki sposób to zrobić oraz od kiedy te 3 miesiące będą liczone.
  Nie muszę chyba mówić o tym, że bardzo wątpię aby Państwo zadbało o moją przyszłość, i jeśli sam nie odłożę na starość, to nic nie będę miał i tym samym nie zgodzę się aby ktoś zabierał kolejną część mojej wypłaty, zwłaszcza, że już teraz 80% mojej pensji idzie na podatki, ubezpieczenia, inne opłaty itd.
  Skłamałbym pisząc że jestem zaskoczony :-(
 • 19.12.2016 - 1:07
  Mohikanin napisał/a:
  ubecja i ciemnogród jest wszędzie, jak widać ;)
  Nocna Zmiana 2 upada a jutro ostatnia linia obrony odchodzi z TK. Coś za łatwo to wszystko poszło :)
  Zapomniałeś jeszcze o lewakach i SBkach.
  Super, ale nie byłem świadkiem stanu wojennego. Jestem za młody a Ty mnie robisz UBEKIEM.
  Już wiem z jakiego "grodu" się wywodzisz.
 • 18.12.2016 - 21:05
  Pośle Kaczyński - Warszawa cię kocha, KRAKÓW cię kocha, Polska cię kocha.

  https://www.facebook.com/ania.daniszewska.94?fref=nf

MAREK SOWA w Myślenicach 19.01.2017

 • 21.01.2017 - 12:29
  Walker84 napisał/a:
  Skończył byś już majaczyć w kółko to samo.
  Dzień dobry towarzyszu. Ile zebrałeś już kasy za pisanie postów ?
  A może jesteś jednym z Misiewiczy i pis "dał Ci" stanowisko ?

Droginia: W poślizg wpada się w ułamku sekundy. Nawet przy niewielkiej prędkości [WIDEO]

 • 19.01.2017 - 22:45
  Jeśli policjant widział zdarzenie uważam że powinien zatrzymać pojazd i zweryfikować stan ogumienia we fiacie.

  Istnieje prawdopodobieństwo że taka sytuacja może się powtórzyć. Czy kierowca ponownie będzie miał tyle szczęścia?

  Niezależnie od tego należałoby wezwać służby zajmujące się utrzymaniem w zimie tej drogi.

  Chodnikiem szedł pieszy. Kilka sekund, szybszy chód i mogło dojść do tragedii.

Super moc dla Krzysia: Znad morza do gór z chęci niesienia pomocy

 • 19.01.2017 - 22:29
  Natalia - to co robisz jest cudowne. Ogromny szacunek za odwagę, wytrwałość, silną wolę, no i za to że pomagasz innym. Ktoś kiedyś powiedział, że dobre uczynki powracają. Z całego serca tego Ci życzę.

25 Finał WOŚP. W Myślenicach zebraliśmy rekordowe 124 140,27 zł

 • 19.01.2017 - 6:54
  Towarzyszu Walker.
  Gdzie przepadłes?
 • 16.01.2017 - 8:31
  Dziękuję wszystkim wspierającym organizacyjnie i finansowo WOŚP .
  Zwłaszcza tym, dzięki którym finał akcji odbył się w Myślenicach.
  Moi drodzy - jesteście wielcy !
  To bardzo miłe, że jednak możemy coś zrobić razem. Z dala od polityki i różnic jakie nas dzielą.

  Wzruszające było jak pod Tesco małe dzieciaki na mrozie, poświęcały swój czas kwestując do puszek. Niektórzy dorośli powinni się wstydzić, biorąc przykład z tych dzieciaków.

Gdzie to może być?

 • 18.01.2017 - 23:55
  adzygmunt napisał/a:
  Gdzie to może być?
  Piękna pocztówka. Piękna pamiątka.

GASTRONOMIA OPINIE - pizzerie, puby, kawiarnie, restauracje, kebaby, bary

 • 16.01.2017 - 19:49
  Bozena251 napisał/a:
  Co myślicie?
  Warto sie wybrać?
  Smaczne jedzenie, miła obsługa, lokal o przyzwoitym standardzie. Polecam.

Gdzie zjeść dobre pierogi?

 • 16.01.2017 - 18:23
  Bozena251 napisał/a:
  Gdzie w naszym mieście można zjeść dobre pierogi i w jakim lokalu można dobrze zjeść w Myślenicach?
  Polecam pierogi u Słonia na Słonecznej koło Dekady.
  Meksykańskie są the best.

Za ten film Jakub Stoszek w nagrodę pojedzie na Światowe Dni Młodzieży do Panamy [WIDEO]

 • 11.01.2017 - 21:15
  Brawo Kuba !

"Dobra zmiana" PiS

 • 09.01.2017 - 17:10
  Lightman napisał/a:
  Pan (p)oseł Szlachetka Jarosław bardzo nie lubi krytyki. Kiedyś na jego fb profilu zadałem niewygodne pytanie ale odpowiedzią na nie było stwierdzenie, że działam na rzecz moich popleczników z PO. Oczywiście śmieszne jest to, że kto nie z panem Szlachetką to od razu z PO. Zresztą polecam zadawać pytania na jego profilu i zobaczycie "odpowiedzi". Albo linki do artykułów albo brak odp i blokowanie możliwości pisania komentarzy. Dodać też należy, że niewygodne posty są bardzo szybko usuwane. Ot taka "dobra zmiana". Zresztą czego się spodziewać po kimś kto głosuje jak maszynka i tak jak prezes każe ? Ani trochę samodzielności. Chyba, że chodzi o zdjęcia bo tych na fb pana Jarosława nie brakuje. No i komentarze pod zdjęciami... jego wyznawcy (podobnie jak i Jarosław Szlachetka) mają już chyba bardzo brązowe nosy. Panie Jarku czekam aż będzie pan burmistrzem, starostą i może przy okazji proboszczem Myślenic. Wierzę w pana panie Jarku !
  Robią te same błędy co PO. Skończą jak oni.
 • 22.12.2016 - 22:58
  Walker84 napisał/a:
  Z punktu widzenia państwowości był tam prywatnie. .
  Z punktu widzenia państwowości należy Ci się order od Kaczyńskiego za bezmyślne małpowanie usłyszanych stereotypów. Myślę, że miesięczny pobyt w sanatorium powinien Ci pomóc.
 • 18.12.2016 - 1:26
  Nihilizm napisał/a:
  Na obecny problem w kraju składa się według mnie dwa główne czynniki: po pierwsze większość prawej strony politycznej jest wyjątkowa przywiązana do historii ...
  Chociaż nie podzielam Twojego zdania - bardzo dziękuję za ten wpis. Wreszcie poza przekleństwami i personalnymi wycieczkami pojawia się opinia z którą można polemizować.

  W ostatnich wyborach nie głosowałem na PiS. Wynik wyborów mocno odbiegał od moich poglądów, mimo to zaakceptowałem go i obiecałem sobie że dam szanse dotychczasowej opozycji. W ich zapowiedziach poza obawą o ich realność – widziałem szansę na zmianę pewnych symptomów które za czasów PO mnie drażniły. Wydaje mi się, że PO zamiast rozwijać Polskę, bardziej zaczęło dbać o to aby jak najdłużej utrzymać władzę. Bali się podejmować społecznie niepopularne decyzji uzasadnionych interesem gospodarczym lub społecznym.

  No i przyszedł PiS i … szybko moje nadzieje prysły.

  To co od roku obserwuję to jednostronne zerwanie umowy społecznej z obywatelami. Władza nie utrzymuje nawet pozorów. Każdy kto jej podpadnie staje się jej WROGIEM. (patrz na przykład dziennikarze z TVP1, TVP2, TVPINFO czy radiowej trójki ). Nie można krytykować Jaśnie Państwa z PiS.

  1.) BILANS OTWARCIA. Pojawiła się moja pierwsza istotna wątpliwość. Na samym początku PiS pokazał ogromne nieprawidłowości, które były skutkiem nieudolnego rządzenia PO. Ile z tych spraw zakończyło się wyrokiem skazującym ?
  Czy zatem działanie PiS nie było PRem ? Kłamstwem ? Grą ?
  To chyba nic dobrego na przyszłość nie wróży.

  2.) MISIEWICZE. Nominowanie na ważne stanowiska osób bez kompetencji (patrz: np. Obajtek) w imię interesu partii i interesu prywatnego a nie dbanie o dobro wspólne – bardzo mocno mnie zaniepokoiło. Dla mnie to jasny sygnał, że nie liczy się fachowość tylko prywatny interes.

  3.) Bardzo mnie zezłościła walka PiSu z organizacjami pozarządowymi, mediami, Trybunałem Konstytucyjnym, blokowanie dostępu do informacji, ustawowe ułatwianie inwigilacji obywateli, ograniczanie możliwości wyrażania swoich poglądów i demonstrowania … tych spraw tyle się namnożyło, że nie sposób być biernym obserwatorem tego co się wokół dzieje.

  4.) Nie mogę zgodzić się ze stwierdzeniem, że „prawa strona polityki jest przywiązana do historii. Z tego co obserwuję, jest to bardziej „graniem historią”. Granie jednostronne pod publikę (a raczej pod ONR). Bo co ma wspólnego z Katolicyzmem, łysy gość wołający „Bóg, honor, ojczyzna” ?
  Kiedy był on ostatni raz w kościele ? Kiedy był do spowiedzi i komunii ? Dlaczego nie żyje według dekalogu ? Dlaczego nie umie wybaczać ? Dlaczego ten patriota pracuje w Anglii, Irlandii, Niemczech i tam płaci swoje podatki ? Dlaczego „honorowym” jest dla niego dać w pysk murzynowi lub gejowi zamiast pomóc w zakupach starszej sąsiadce/sąsiadowi ?
  To jest klasyczne zaburzenie wartości. I PiS w tym kierunku zmierza, aby robić z ludzi „debili”.
  Tacy ludzie są łatwi do manipulacji. Wystarczy dać im pożywkę. Dziś słyszałem w TVPiS, że były wojewoda mazowiecki uczestniczył w marszach KOD. Następnie dodano „zasłynął on w zamykaniu stadionu Legii”. Przecież to jasny przekaz dla kiboli. Jeśli poleje się krew – PiS za to odpowie !

  5.) Piszesz o DUMIE OBYWATELI. Po części być może przyczyną konfliktów w Polsce może być duma. Ale czy na pewno ? Dla mnie "granie" śmiercią brata w celu osiągnięcia politycznych korzyści jest objawem upodlenia i zatraceniem jakichkolwiek wartości. Mam wrażenie jakby priorytetem dla Kaczyńskiego była ZEMSTA - zemsta za katastrofę. Nie widzę w Kaczyńskim chęci dialogu.
  Dlaczego nasze elity nie chcą ze sobą rozmawiać ? Myślę, że ważniejszy jest dla nich interes prywatny i prowadzenie jak najdłuższe tej „wojenki”. Daje im to ciągłe bycie „na pierwszej linii frontu”. Jest o nich głośno. Dlatego uważam, że katastrofą Smoleńską w Polsce będzie się jeszcze bardzo długo grać. A w interesie Kaczyńskiego, jest to aby śledztwo w tej sprawie nigdy się nie skończyło.

  6.) Ludzie mają dość tego syfu. A ponieważ nie mają wartościowej alternatywy, nie chodzą na wybory a kraj popada w coraz większą ruinę w otoczce wojny partyjnej. Zwróć uwagę na ogromną ilość nieważnych głosów oddanych w ostatnich wyborach. O czym to świadczy ?

  Partie polityczne tworzy się u nas od … zebrania grupy polityków i karierowiczów nie znających się na rządzeniu. Moim marzeniem jest powstanie partii w oparciu o uznanych specjalistów.

  Co do Twojego podsumowania – w stu procentach zgadzam się z nim.

  „ problemem nie jest brak debaty nad poszczególnymi punktami danej ustawy, problemem aktualnym jest brak chęci likwidacji przeciwieństw między grupami, jednostkami. Ludzie chcą "dobrejzmiany", ale zmiana nie jest teraz pilnie potrzebna w postaci nowelizacji ustaw, tworzenia nowego prawa. Zmiana jest potrzebna w ujęciu aksjologicznym, potrzebna jest zmiana naszej hierarchii wartości, dojrzeniu, że w polityce nie jest na pierwszym miejscu bezwzględna realizacja przyjętego przez partie planu, tylko realizowanie wspólnego długofalowego planu przyjętego planu przez społeczeństwo na drodze debaty pozapartyjnej.”

  Nasze elity doskonale o tym wiedzą – dlatego unikają tych tematów jak ognia. Co tam wartości, co tam gospodarka, co tam dojrzała demokracja – ważniejsze jest dla nich własne dobro, interes personalny - kosztem społeczeństwa. A to co robią nie jest rządzeniem – tylko okradaniem Państwa. Uwikłuje się sędziów, dziennikarzy i wielu innych którzy z zasady powinni być apolityczni w rozgrywki między partiami gwałcąc zasadę obiektywizmu i niezależności. A durny naród - daje się wciągać w te prywatne wojenki.

  Oni nie chcą abyśmy byli mądrzy, życzliwi, mili i uprzejmi. Nie chcą abyśmy mieli swoje zdanie. Nie chcą abyśmy samodzielnie myśleli bo ... wtedy nie zagłosujemy na nich.

NOWOROCZNE ŻYCZENIA "ZWYKŁEGO"OBYWATELA

Myślenice: Seniorzy grają w speed-ball

 • 09.01.2017 - 16:44
  Wspaniała inicjatywa, która zachęca do aktywności dla ludzi w różnym wieku.
  3-cie zdjęcie jest cudowne.

Laboratorium w Myslenicach- gdzie robic badania?

 • 08.01.2017 - 20:26
  Osobiście jestem bardzo zadowolony z Diagnostyki. Wyniki mogę sprawdzić online po kilku godzinach od badania. Ważne jest dla mnie również to, że mam dostęp do wyników archiwalnych.

Sympatycy ruchu społecznego KOD MYŚLENICE

 • 06.01.2017 - 9:32
  krowka123 napisał/a:
  Noworoczny prezent od durnej opozycji
  https://www.youtube.com/watch?v=HAh3jXnAQ2s
  Ten wpis mówi całą prawdę o tym jak traktujecie ludzi.
  Popełniacie ten sam błąd co PO.
  Macie ludzi gdzieś i z pogardą o nich wypowiadacie się "durny naród", "durna opozycja" czy "gorszy sort".

  Ludzie to zapamiętają.

Powiat: Radni przyjęli rekordowy budżet na 2017 rok. Na co zostaną wydane pieniądze?

 • 02.01.2017 - 22:46
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Pokonujesz się własną bronią - to jest właśnie deficyt. Rozumu jezykiem nie zastapisz, nie sztuka pisać słowa - trzeba je jeszcze rozumieć.
  Wracając do tematu, widać że zadłużenia ciąg dalszy. Ciekawi mnie tylko która nieruchomość w powiecie jeszcze nie ma hipoteki? Może warto by to było sprawdzić?
  Taka noworoczne rezolucja...
  http://miasto-info.pl/myslenice/2843,mysleniczanin007-kultura-przez-duze-q.html

  Przeczytaj ze zrozumieniem napisany powyżej swój tekst i odnieś do tego co piszesz w tym temacie. Pozdrawiam.
 • 02.01.2017 - 21:52
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  "Deficyt umysłowy" to są dwa powszechnie znane i używane słowa czy też wyrazy określające w tym przypadku brak logicznego myślenia. Czy jest to obraźliwe? Widocznie dla osób z takowym deficytem jak najbardziej, co właśnie zademonstrował nam Lukaszz powyższym wpisem.
  Wstyd to powinno być Tobie że nie rozumiesz lub też udajesz że nie rozumiesz co jest napisane w cytowany przeze mnie tekście. Teraz już wiem dlaczego nie ma transmisji z obrad Rady Miasta czy Powiatu, bo skoro można "deficyt przeznaczyć na realizację zadań majątkowych"- to wszystko można.
  Nie doczekałem się definicji kultury osobistej i szacunku.
  Brniesz w bagno i nie widzisz tego, albo widzieć tego nie chcesz. Żal...

  „Granice Twojego języka wyznaczają granice Twojego świata.” Ludwig Wittgenstein
 • 02.01.2017 - 19:27
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  ... u Ewy deficyt umysłowy?
  Czy takie słowa przystają mężczyźnie piszącemu do kobiety ?
  Czy ten jad jest potrzebny ?
  Wstyd.

  Mysleniczanin007 - czekamy teraz na definicję kultury osobistej i szacunku.

  Ewa S. - dziękujemy za merytoryczny wpis.

Złote lamborgini ;)

 • 02.01.2017 - 22:00
  Też tak mi się wydaje. Widziałem je ostatnio na Piłsudskiego.

Podwyżki cen wody i wywozu śmieci w 2017 roku - podziękowania dla Burmistrza i jego radnych

 • 27.12.2016 - 0:08
  szaramyszka5 napisał/a:
  muszą jednych ograbić zeby dać innym w tym przypadku 500+ dlatego my wszyscy mieszkańcy Myślenic i okoliczne wioski zapłacimy za to horendalne kwoty za wode ,ścieki,śmieci tak to teraz się robi .a radni są tylko od brania wynagrodzeń ,reszta dla nich się nie liczy
  O CENIE WODY pisałem kilka postów powyżej, CENY W SKLEPACH już dawno poszły w górę (zamiast deflacji jak za PO mamy inflację), ceny USŁUG BANKOWYCH są znacznie droższe - podobnie jak LPG (wzrost o ok 30%) i paliwa (cena zakupu jest trzy razy tańsza niż za czasów po a ceny na stacjach są niewiele tańsze).

  Za kilka dni doczekamy się PODWYŻKI:

  a.) prądu
  b.) gazu
  c.) ZUS dla prowadzących działalność
  d.) wycieczek turystycznych

  Coś pominąłem z zasług "dojnej zmiany ?"

BANKI w Myślenicach. Konta, kredyty, obsługa

 • 26.12.2016 - 23:56
  Piotr Benet napisał/a:
  Orientujecie się moze jaki ma być wkład własny na kupno mieszkania w 2017 roku?
  Czytałem że 20%

Teatr w Stodole ma 10 lat. Najlepsi aktorzy sezonu 2016 odebrali Melpomeny

 • 25.12.2016 - 21:31
  Gratuluję odwagi, pomysłu i determinacji w realizacji tego projektu. Działalność społeczna wymaga silnej woli i mnóstwa czasu. Jestem dumny ze tacy ludzie są wśród nas. Dziękuję Pani Doroto za to, że Pani jest.

Zbiórka ubrań "Pomaganie przez ubranie"

 • 22.12.2016 - 23:08
  Odkąd pis zlikwidował 1% od naszego podatku dla stowarzyszeń pożytku publicznego pomoc bezpośrednia dla fundacji jest bardzo potrzebna.

Myślenice: Protest w 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

 • 20.12.2016 - 22:54
  krowka123 napisał/a:
  Koalicja obrony SBckich przywilejów walczy jak lew a Ksiądz Popiełuszko się w grobie przewraca.Na miły Bóg doczekać czasów że Rulewski w Senacie broni SBków i ich przywilejów emerytalnych?Czy za to ginęli ludzie w 1970,1976 ,1981 i w całym okresie stanu wojennego??
  Dobra - przyznam się, popieram opozycję bo jestem lewakiem, UBekiem i SBekiem.

  Przyznaję się, bo jest mi przykro patrzeć na to jak się kompromitujecie.
  W latach 70-tych nie było mnie jeszcze na świecie. Jestem SBekiem - bo tak prezes Kaczyński kazał Wam nas nazywać. Wy musicie w ciemno wszystko bezrozumnie małpować. Jestem takim samym SBkiem jak Frasyniuk czy legenda krakowskiej Solidarności Edward Nowak. Takich ludzi po tej stronie jest znacznie więcej niż ta dwójka. Nie przepadam za Maciejem Maleńczukiem ale to kolejny człowiek z lokalnego podwórka, którego historię zna wielu z nas. On także polityce PiS mówi stanowcze - NIE. Wszyscy oni byli represjonowani w latach 70tych lub 80 tych. Odbywali karę więzienia podobnie jak każdy znaczący opozycjonista...

  ..UPS chyba popełniłem gafę - czy Kaczyńscy byli internowani ? Dlaczego ?

  ..New Bolek ? Kto wie?

  https://www.facebook.com/MaciejMalenczukOfficial/?fref=ts

Dziwne zachowanie Ks. Proboszcza Pcim

 • 19.12.2016 - 1:04
  Praktykujący napisał/a:
  Nic dodać nic ująć .Szczekanie to żywcem przypomina KODziarzy,zrobią wszystko żeby zaistnieć,ale niestety inteligencji i kultury nie sprzedają na targu w Myślenicach.
  Praktykujący napisał/a:
  Nie chcę nikogo obrażać,ale PIS jest partią prokatolicką i ktoś kto ją popiera sam powinien trzymać się chrześcijańskich zasad i nie wylewać jadu na kogokolwiek oraz pomawiać bezpodstawnie.
  Przeczytaj obie wypowiedzi.
  Jak się teraz czujesz ?
Pokaż więcej komentarzy