Sfor Inżynier Monk

Artur Grabczyk: Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, gdzie będzie mieścił się urząd

 • Inżynier Monk 14.04.2019 - 0:11
  Budynek grozi "katastrofą budowlaną" ale to dopiero od przyszłego roku. Więc spoko.

  A nie lepiej po prostu napisać, że to nora zwykła jest, i wstyd wizerunkowy dla Miasta - niegdyś tętniącej regionalnej stolicy kowali... a dziś nawet Włodarzowi w zapomnianym Magistracie się sufit na głowę sypie.

Kebab w Myślenicach - który najlepszy?

 • Inżynier Monk 20.03.2019 - 1:02
  mfaka napisał/a:
  U Szwagra najlepszy :)
  Próbowałem. Dla mnie u Szwagra (tak samo jak w Krk) te sosy to jakieś za słodkie, jakbym chili z cukrem jadł, nigdy mi nie podchodziły. Do tego są dowalone duże kawałki warzyw (zakładając, że sałata i pomidor to warzywa). Może to jest dobre, może ktoś lubi itd. Ja np. nie, ja wolę posiekane. Ilość mięsa jest OK zgadza się, tylko te sosy mi nie podchodzą, strasznie mulące, bułka też nie w moim guście, ogółem nie mój smak .W krk na pewno sprawdza się to w lokalach 24/7 na głodne żołądki po całonocnym disco.
  Moja próba w M-cach przeprowadzona została przy akompaniamencie wydobywającego się z wieczornych czeluści głośników ukraińskiego hip-hopu. Nie jestem ekspertem tego gatunku muzyki więc recenzji nie udzielę. Mnie się nie podobało akurat.
  Pewnie wpadnę tam spróbować jeszcze innych rzeczy, bo z tego co wiem to mają jeszcze np. burgery.

Myślenice: Z nożem napadł na stację. Uciekł samochodem należącym do właścicielki plantacji marihuany

 • Inżynier Monk 20.03.2019 - 0:27
  Luna napisał/a:


  Oczywiście jestem przeciwna używaniu marihuany. Jednak myślenie logiczne u nas mocno szwankuje, a w związku z tym ustawodawstwo...
  Co roku na świecie przez papierosy umiera 5,5 miliona ludzi. Dlaczego producenci i handlarze nikotyny nie odpowiadają karnie za te tragedie?
  Tu nie idzie o życie ani o to że coś jest szkodliwe, bo idąc tą drogą to nawet masło zabija itd. Nawet po wypiciu w krótkim czasie ok 8 litrów czystej wody można niechybnie zejść z tego świata... (zatrucie wodą, przesycenie tkanek). I cóż... mamy zakazać picia wody?
  Tu chodzi o interesy, na które Państwo nie potrafi (bo nie chce) położyć swojej łapy.
  Wszystko jest szkodliwe... papierosy, wódka, smalczyk ze skwarkami, glutaminian sodu, KFC i McDonald itd. Każdy dorosły człowiek ma prawo decydować o swoim losie, jak będę chciał walić w płuca 3 paczki fajek dziennie, to będę palił i nikt, poza mną, nie jest i nie ma prawa być za to odpowiedzialny.

  Z maryśką to jest inaczej - dopóki jest nielegalna to ma wartość. Dlatego jak posiejesz w ogródku krzaczek, to masz jazdę i kłopoty po wieki wieków, ale jak kupisz 20 kartonów Marlboro, to wspaniałomyślnie wsparłaś program 500+ swoim wkładem z akcyzy i jest OK.

Gmina Myślenice: Ile zapłacimy za śmieci w 2019 roku?

 • Inżynier Monk 06.03.2019 - 22:56
  Lukaszz napisał/a:

  Szlachetka obiecywał tańsze koszty wody i śmieci.
  Gdzie one są ?
  W miarę proste i bardzo jasne pytanie, jak na moje spojrzenie.
  Wiem, że nic nie dzieje się od razu itd, wiem, że nowej ekipie trzeba dać czas.
  Ale tego typu pytania będą się powtarzać, zresztą bardzo słusznie.

Dobczyce: Komendant podinsp. Krzysztof Mięsowski przeszedł na emeryturę

 • Inżynier Monk 04.03.2019 - 0:34
  Lula napisał/a:
  Każdy może iść do Policji.Więc dlaczego krytykujący tam nie poszli? Panie Krzysztofie, wszystkiego najlepszego.
  Nie, nie każdy może i nie każdy chce "iść do Policji". W Polsce potrzebni są też inni ludzie o innych (żeby nie powiedzieć większych ) aspiracjach, co potwierdzają historie wielu Wielkich Polaków, z których zdecydowanie niewielu było policjantami.
  To czego potrzeba w Polsce to także ludzie ciężko pracujący fizycznie, w tym także narażający życie, niestety tym ludziom nikt nie da gwarancji, że będą mogli przejść na emeryturę, kiedy strzeli im kręgosłup od noszenia pustaków czy węgla.

  Prawdziwi policjanci zasługują na godne wynagrodzenie i godne warunki pracy. Zasługują na szacunek społeczny, zwłaszcza jeśli w swojej codziennej służbie narażają życie i zdrowie. Co do "niebezpieczeństwa i trudu pracy" policjantów zza biurka (w tym np. pełniących stanowiska kierownicze, bez żadnego doświadczenia praktycznego, związanego z bezpośrednim narażaniem życia i zdrowia) mam odmienne zdanie. Niestety biografie większości wysokich oficerów Policji rzadko owocują jakimkolwiek doświadczeniem niebezpieczeństwa pracy "ulicznej", z reguły zaczynają się i kończą na pracy biurowej.

Ruszyła kwalifikacja wojskowa 2019

 • Inżynier Monk 07.02.2019 - 23:14
  Wojny wygrywa technologia.
  Albo Rosja.
  I w zasadzie tyle w temacie szeroko pojętej obronności.

Ruszyły kontrole domowych pieców

 • Inżynier Monk 17.12.2018 - 1:33
  concord11 napisał/a:
  Ciekawe gdzie są te kontrole. W Krzyszkowicach na górze wieczorem odpalają śmiercionośne machiny. Piece tak kopcą że ciężko oddychać. Z kominów czarne dymy że cała okolica zadymiona.
  No i co w tym dziwnego? Myślisz, że spalanie czystego węgla uwalnia z komina Chanel No 5? Myślisz, że produktem spalania jakiegokolwiek paliwa a zwłaszcza węgla "da się oddychać"?
  Można trochę to ograniczać techniką spalania itd ale nie oszukujmy się - efektem spalania węgla są pyły, sadze, popioły lotne itd. To jest zawiesina charakterystyczna dla zimowego wieczornego powietrza jaką pamiętam od najwcześniejszego dzieciństwa.

Myślenicki Festiwal Lata 2019: Kto powinien zagrać na Zarabiu? Ruszyła ankieta

 • Inżynier Monk 17.12.2018 - 1:13
  bono napisał/a:
  Szczerze, wynajął bym świetną i profesjonalną kapelę, która doskonale kopiuje różne przeboje.
  Czyli po prostu "DJ" z laptopem i dostępem do youtube i masz doskonałe, wręcz oryginalne kopie przebojów...

  A tak serio... naprawdę proponujesz cover-kapelę na Festiwal Lata? Przecież w koncertach nie chodzi o to żeby usłyszeć po raz któryś jakąś tam zlepę przebojów, tylko żeby pójść na występ konkretnej kapeli na żywo i usłyszeć konkretne przeboje grane przez tą właśnie kapelę. Duża impreza plenerowa organizowana przez Miasto teoretycznie powinna to właśnie umożliwić, uwieńczyć festiwal występem jakiegoś znanego zespołu, jakiś lubianych i szanowanych artystów. Jeśli mieszkańcy mogą wybrać zespół który chcieliby zobaczyć na żywo to tym lepiej.

Alkomat

 • Inżynier Monk 17.12.2018 - 0:52
  Vivaldi napisał/a:
  .

  Co do miękkich narkotyków (chyba za mocne słowo) wszem i wobec było za czasów inków i indian wiadome o leczniczych właściwościach heroiny, co więcej jest to i dzisiaj udowodnione.
  No, heroinę to ciężko nazwać miękkim narkotykiem ;)

  Vivaldi napisał/a:
  oczywiście lecznicze właściwości marihuany a nie heroiny :-)))
  Problem w tym, że jeśli chodzi o Indian i Amerykę Południową, to chyba miałeś na myśli kokainę, alkaloid rytualny itd. Średnio leczniczy. Leczniczo natomiast marihuanę stosowano w Azji - Indie, Chiny, Persja. Do tego też cała Arabia.

  Natomiast co do leczniczych zastosowań heroiny, to słyszałem, że opioid ten legalnie stosowany jest w Skandynawii, jako lek przeciwbólowy dla pacjentów onkologicznych, zamiennie z morfiną (ale tego nie wiem), oraz w leczeniu substytucyjnym w profilaktyce uzależnienia od środków psychoaktywnych.

Ochrona danych osobowych w szkole

 • Inżynier Monk 19.11.2018 - 0:11
  Znawcą może nie jestem, ale wydaje mi się, że dane osobowe i niebezpieczeństwo z nimi związane to jeden z mniejszych problemów edukacji naszych dzieci.
  Dawniej (przed erą sztucznej paniki zwanej RODO) nie było takich pytań a mimo to kolejne pokolenia kończyły kolejne etapy edukacji. I tyle.
  Wiem, czasy się zmieniają i zagrożenia też... ok. Ale edukacja dzieci w Polsce ma chyba jednak większe bolączki i będzie miała jeszcze większe, zwłaszcza te związane z postępującym dramatycznym upośledzeniem prestiżu zawodu nauczyciela, który pociąga za sobą wszelkie inne konsekwencje, w tym także i upadek profesjonalizmu nowych nauczycieli w każdej płaszczyźnie.

Jak podrywać

 • Inżynier Monk 18.11.2018 - 23:47
  Vivaldi napisał/a:
  jeśli nie masz nikogo bliższego aby o tym porozmawiać tylko poważnie na forum pytasz to .....albo to żart albo faktycznie coś z Tobą nie tak. Polecam psychoterapeutę. To nie wstyd a odpowie na Twoje pytania.
  Nie sądzę. To po prostu forma łowienia siecią. Zarzut tematu na forum i nóż widelec może coś wpadnie na priv. Albo wyniknie dyskusja i znajdzie się "samiec alfa" co to poczuje się odpowiedzialny za przejęcie pasterstwa nad zagubioną owieczką ;)

KRYPTOWALUTY

 • Inżynier Monk 06.11.2018 - 23:45
  Z kryptowalutami i ryzykiem to było różnie. Na początku było zero ryzyka, tylko pewny zysk. Potem było ryzyko. Teraz znów nie ma ryzyka, tylko pewna strata ;)

Adrian Płatek ma dopiero 16 lat a już został wicemistrzem Polski Fitness [WIDEO]

 • Inżynier Monk 04.11.2018 - 22:58
  W kwestii sylwetki to Jak miałem 16 lat to też byłem wyrzeźbiony szczypior, bez żadnych szczególnych treningów. No, może nie aż tak i przede wszystkim nie byłem tak wysportowany itd... Ale nie wiem na czym polega "Kategoria juniorów do 23 roku życia"... Niedługo będą "juniorzy do sześćdziesiątki".

Myślenice: Policjanci mieli pomagać sutenerom. Są zatrzymania

 • Inżynier Monk 31.10.2018 - 21:38
  "Policjanci mieli pomagać grupie prowadzącej w Myślenicach agencję towarzyską m.in. w unikaniu odpowiedzialności za prowadzenie w lokalu gier hazardowych na automatach oraz sprzedaży alkoholu bez zezwolenia. Według prokuratury policjanci uprzedzali agencję o planowych kontrolach, a później nie dokonywali rzetelnych przeszukań."

  Wielkie larum... W przeciwieństwie do Państwa wspierali przedsiębiorców ;)

Papież Franciszek otrzymał kopię obrazu Matki Boskiej Myślenickiej

 • Inżynier Monk 16.10.2018 - 0:05
  Mądrala napisał/a:
  Przepiękne ujęcie foto naszej Mateczki Pani Myslenickiej u Papieża.
  ...Repliki. Ktoś wpadł na pomysł żeby wysłać obraz obrazu dla Papieża.
  Równie dobrze można było przesłać zdjęcie na whatsapp.

UWAGA NA WŁAMYWACZY! Żeby okraść dom wystarczą im 3 minuty

 • Inżynier Monk 19.02.2018 - 0:18
  Rutger napisał/a:
  Zalegalizować prawo do posiadania broni palnej!
  Każdy powinien posiadać broń palną, żeby móc się bronić przed bandytami!
  A tak z ciekawości... Ile włamań dokonuje się pod obecność właścicieli? Nie wiem co Ci z czołgu na podwórku, jak Cie w domu nie będzie. A jak będziesz to i tak nikt się nie włamie, czy masz broń czy nie.
  Dziwne rozumowanie w tej materii...

Myslenice smog wiekszy niż w krakowie

 • Inżynier Monk 17.02.2018 - 12:49
  Mogę się podpisać rękami i nogami. Robi nam się tu, w Polsce iście szwajcarska mentalność, no i bardzo dobrze, zachłysnęliśmy się bogatą Europą pełną standardów i wymagań, dlaczego nie... Tylko szkoda, że zaczynamy od d... strony.

Regularnie kradł w drogeriach. W Dobczycach wyniósł towar za 1000 zł

 • Inżynier Monk 31.01.2018 - 22:32
  Co do ochrony... Jaka płaca, taka praca, na pewno włodarze takowych sieciówek wolą płacić grosze ochronie za odstraszanie sporej części przypadkowych złodziei i stracić raz za czas nawet 1000 zł, niż co miesiąc "tracić" regularnie 1000 zł podwyżki na w miarę normalną wypłatę ochroniarzowi. Wszystko wrzucone w koszty, transakcja wiązana, nie martwcie się tak bardzo, sklep nadal stoi.

Myślenicka drogówka ma nowy radar. Sprawdzą go w ten weekend

 • Inżynier Monk 07.01.2018 - 13:30
  Zakopianką całe rzędy furek walą lewym pasem po 120km/h i jeśli już coś leży w rowie to najczęściej jakiś grat co nawet na prostej zbieżności nie utrzyma. Przepisy są z lat 70-tych a technologia motoryzacyjna poszła do przodu, profile nakładek na drogach też są o niebo już lepsze i powiązanie "dostosowania prędkości do warunków jazdy" trochę ewoluowało... Ale tutaj i tak beton i najlepiej kupować radary

Nawet 30 złotych za wjazd do centrum Krakowa?

 • Inżynier Monk 04.01.2018 - 22:54
  niebieskooka123 napisał/a:
  Dlaczego ja codziennie muszę tracić ponad godzinę w korkach bo państwo wygodniccy musza pojechać do pracy samochodem?
  Tzn tracisz czas w korkach idąc pieszo? Bo chyba nie tramwajem.

ALARMUJECIE: Ruszył sezon grzewczy. Normy przekroczone nawet dziewięciokrotnie

 • Inżynier Monk 19.11.2017 - 12:26
  To ciekawe, że mapa "alarmu smogowego" jest odwrotnością mapy długości życia, tzn. w województwach o największym "zagrożeniu smogowym" (np Małopolskie, Podkarpackie) notuje się jednocześnie najwyższe średnie długości życia. Natomiast w Łódzkim, gdzie długość życia jest najniższa jakoś nie trąbi się o szczególnie wysokim poziomie smogu.
  Dziwię się, że jeszcze żaden cwaniak z farmacji nie wpadł na pomysł z "tabletkami antysmogowymi"... zrobiłby biznes życia.

Za przegląd samochodu zapłacimy przed badaniem. Bez względu na jego wynik

 • Inżynier Monk 14.11.2017 - 19:23
  Zawsze mnie uczono, że płaci się po robocie a nie przed.

Myślenice: Zatrzasnęła dziecko w samochodzie. Razem z kluczykami

 • Inżynier Monk 16.10.2017 - 10:20
  "Drzwi samochodu zostały otwarte we współpracy z właścicielem pomocy drogowej przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego oraz sprzętu dostarczonego przez pomoc drogową"

  Widzę, że impulsator kinetyczny z naprowadzaniem ręcznym można definiować także przez szeroki zestaw innych fachowych pojęć :)

Linia kolejowa Kraków - Myślenice: Podpisano porozumienie w sprawie budowy

 • Inżynier Monk 09.09.2017 - 14:37
  idefix napisał/a:
  Rząd Beaty zabiera mi 700 żeby dać 500. Ostrowski zabierze 100 i nie będę miał z tego NIC. Uważam to za bezsensowny pomysł.
  Może nie zauważyłeś, ale w pierwszym przypadku jesteś dwie stówy w plecy a w drugim tylko stówę ;)

Myślenice: Tu powstanie Centrum Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Starszym

 • Inżynier Monk 20.08.2017 - 13:34
  Szkoda, że gmina wolała sprzedać za 1% niż zagospodarować we własnym zakresie

WARIAT

 • Inżynier Monk 25.06.2017 - 12:05
  Nie o to chodzi. Chodzi o ograniczenia prędkości przez przejścia dla pieszych na których to przejściach raz za czas piesi giną. To jakis absurd, to jak wkładanie ręki do agnia "a może sie jednak tym razem nie oparzę..." Utrudnienia dla jednych i drugich po prostu.
 • Inżynier Monk 25.06.2017 - 11:34
  Z tego co wiem to karanie po fakcie nie przywraca życia. Choćby nie wiem jaka to była kara. Ludzie jeżdżą tak jak jeżdżą, myślą o niebieskich migdałach, popełniają błędy, sa ułomni itd. Tego nie zmienią kary i groźby, najrozsądniej byłoby budować niekolizyjne przejścia dla pieszych. Na razie to i kierowcy mają pod górę bo ciągle ograniczenia do 50 km/h i piesi mają ruletkę przy każdym przejściu.
 • Inżynier Monk 25.06.2017 - 0:46
  Mimo wszystko lokowanie przejść dla pieszych na krajowych drogach dwujezdniowych rozdzielonych pasem zieleni nie jest zbyt rozsądne, stąd liczne ostatnie inwestycje w kieunku alternatywnych przejśc, niestety głównie w postaci kładek.
 • Inżynier Monk 24.06.2017 - 19:11
  Stary dylemat, jak przepuszczać ludzi na Zakopiance żeby im nie zaszkodzić swoją uprzejmością.

Policjant służbista podczas procesji na osiedlu .

 • Inżynier Monk 17.06.2017 - 19:48
  He he, a nikt nie pomyślał co by było gdyby jakiś społecznik (np wojujący ateista) zauważył że policjant przymyka oko na łamanie przepisu przez jakiegoś tam (w świadomości tegoż społecznika) kościelnego i doniósł oficjalnie jego przełożonym, że nie dopełnił obowiązków. Ciekawe co by taki policjant powiedział... że Monstrancja? I efekt byłby taki, że kościelny złamał przepis a policjant musi sie tłumaczyć. Gdzie tu logika?

  Niech każdy pilnuje swojego interesu i będzie dobrze.
Pokaż więcej komentarzy