Mohikanin Pietja

Widzieliście ten projekt? Tak mógłby wyglądać myślenicki Rynek po rewitalizacji

 • Pietja 11.05.2017 - 11:44
  Rewitalizacja z kolejnego kredytu czy może z wypracowanych środków ?

"Dobra zmiana" PiS

 • Pietja 14.01.2017 - 10:44
  Mnie raczej ciekawi jak skorzysta Kijowski i koderaści, bo teraz to tam chyba tylko potencjalne złodziejaszki będą dryfować w nadziei, że może coś szarpną ze stołu pańskiego ;)
  Nie ma już ratunku dla totalnej opozycji, przynajmniej przy takim scenariuszu jaki mieli do tej pory.
  Albo zaczną normalnie działać, albo za miesiąc poparcie będzie jednocyfrowe, bo już się do takiego zbliża.

  Polacy może wcale nie są tacy głupi jakby się tym wszystkim liberałom zdawało. Wystarczy ich lekko wstrząchnąć faktami i zaczynają otwierać zaropiałe oczy ;)
  Swoją drogą to ta cała opozycja sporo uświadomiła społeczeństwu, które wreszcie zaczęło kumać tą całą politykę i samo to już cieszy :)
 • Pietja 14.01.2017 - 10:09
  Problem w tym, że oni za Czerską i TVN24 cały czas powtarzają, że Ziobro poluje na Sędziów z poprzedniego rozdania, a on pięknie rozgrywa i udowadnia hipokryzję Rzeplińskiemu, Budce i innym Zollom, Strzęboszom, którzy przez cały rok twierdzili, że TK może kontrolować uchwały sejmowe, zresztą sam Rzepliński w zdaniu odrębnym to napisał, po czym nie dopuszczał sędziów wybranych przez PiS.
  Teraz nagle oburzenie, że Ziobro wrzuca do TK ten właśnie temat.
  Trybunał nie ma prerogatywy by oceniać uchwały sejmowe i zostanie to oficjalnie przez Trybunał potwierdzone. Biedni Sędziowie Sądu Najwyższego i Administracyjnego, którzy mieli nadzieję, że nie będą respektować wyroków TK, gdy w przyszłych orzeczeniach będą brać udział Sędziowie z tej trójki z wyboru PiS. Tak sobie zaplanowali a tu Ziobro im wyskoczył i zaknebluje mordeczki wyrokiem TK :)

  Normalnie kabaret, jak się słucha tych wszystkich mądrych przesiąkniętych liberalnymi mediami robiącymi im z mózgów papkę :)
 • Pietja 20.12.2016 - 14:42
  Endrju napisał/a:
  Ale o co konkretnie chodzi?
  Rusofobia. Sprawa Syryjska. Medialna propaganda kłamstwa na każdym kanale i w każdej gazecie. Niektóre kłamstwa są jednak ponad podziałami :(
 • Pietja 18.12.2016 - 23:23
  Żadnego obalania rządu nie będzie. Kto wam takich głupot nagadał? Wierny współpracownik i pomocnik Kiszczaka - Michnik :(
 • Pietja 17.12.2016 - 11:46
  Ci co mówią, że chodzi o wolność mediów niech się w głowę najpierw pukną.
  W Sejmie od dawna był chaos i tylko ten, kto nie oglądał tych wszystkich "wywiadów" w biegu, tego nie widział.
  Porównanie

  http://niezlomni.com/wolne-sa-media-innych-krajach-krotkie-zestawienie/
 • Pietja 16.12.2016 - 2:15
  Wkurza mnie że wszystkie media kłamią w sprawach polityki zagranicznej. Jedno wielkie kłamstwo od Wyborczej, Newsweeka po Gazetę Polską i Republikę. Totalna propaganda kłamstw :(
 • Pietja 15.12.2016 - 17:34
  Był Pinior jest i Frasyniuk ;)
  Czego boją się wszystkie szuje, że tak bardzo wzajemnie się wspierają?
  Czas pokaże ;)

  http://polskaniepodlegla.pl/wydarzenia/item/9744-tylko-u-nas-byly-ziec-oskarza-wladyslawa-frasyniuka-o-korumpowanie-urzednikow-i-oszustwa-na-cle
 • Pietja 15.12.2016 - 13:12
  Walker84 napisał/a:
  Raczej nie oni nie czytają projektów..
  W Gazecie Szechtera ją źle zinterpretowali a to zwalnia od uruchamiania własnych szarych komórek :)
 • Pietja 15.12.2016 - 0:06
  Lukaszz napisał/a:
  Z OSTATNIEJ CHWILI.

  Sejm przyjął ustawę o zgromadzeniach, ograniczającą wolność demonstrowania.
  W rocznicę stanu wojennego. Co za wyczucie czasu!
  Przyjęli też wszystkie swoje ustawy o TK.
  A ustawę czytałeś ?
 • Pietja 13.12.2016 - 12:58
  Trafione prosto w dyszkę :)

  O kabarecie straszych panów. Ciemnota niech nie ogląda bo i tak niewiele zrozumie :)

  https://youtu.be/ypCEiZZXZiE
 • Pietja 12.12.2016 - 13:28
  Oj, widzę, że nie spodobało się to porównanie naszym miłośnikom esbecji i peerelu :)
  Minusować do woli, bo co Wam innego pozostało :)

  A teraz wczorajszy program o Stanie Wojennym i Celiński, kompromitujący się na każdym kroku. Stara się jak tylko może wmawiać ludziom, że Jaruzelski bronił Polski przez wprowadzenia SW przed stojącymi na granicach wojskami ZSRR, ale jak historycy jasno i konkretnie udowodnili, iż ZSRR nie miał zamiaru wchodzić do Polski, pomimo, że Jaruzelski tak usilnie ich zapraszał, Celiński zaniemówił.

  A wy też łykaliście przez te lata "prawdę" o stanie wojennym jako środku zapobiegawczym przed wejściem "Ruskich" ?

  http://niezlomni.com/andrzej-celinski-gdyby-nie-stan-wojenny-moglo-zginac-50-100-tys-polakow-uwaza-ze-jaruzelski-byl-wybitniejszym-politykiem-niz-kaczynski-wideo/

  Pamiętacie, że Wybiórcza zawsze robiła z Jaruzelskiego wielkiego bohatera, który uratował PRL przed zalewem ZSRR? Ja pamiętam :)
 • Pietja 11.12.2016 - 23:29
  @bono
  Zejdźże na ziemię :( To są pionki. Tak samo jak zwykłymi pionkami były żule, które zakładały działalności gospodarcze by wyłudzać kredyty bankowe. Dostawali okruchy ze stołu pana, do którego trafiała kasa z kredytów a sami zostali z papierkami, własnych firemek, stówką na jabola i pełną odpowiedzialność za wyłudzenia.
  Tamci to takie same pionki tylko trochę wyższych lotów i trochę lepiej opłacani. To jedno i to samo tylko skala i wygląd pionka inny :(

  Aż taki naiwny jesteś :(
 • Pietja 11.12.2016 - 0:06
  WKibic napisał/a:
  Ty ś się chyba ośmiorniczek nażarł i obłędu na tym tle dostałeś. Komisja ledwie rozpoczęła pracę i Ty po mizdrzących wynurzeniach blondynki poznałeś " czyste fakty". Fakty też muszą być czyste?A to ciekawe. Czyste jak ręce senatora Biereckiego. I metodologiem PiSu jesteś. Przechodzicie do drugiej fazy rewolucji. Lekkie czystki, pobudzanie strachem wyobraźni...ho ho ho. Krwawy Felek by tego nie wymyślił. Bardziej toporny był. Wygląda mi to na wyrafinowaną szkołę Stasi.
  Chłopcze, po tych wszystkich wynurzeniach prokuratorów i na koniec Seremeta, jak to mówisz, już w początkowej fazie Komisji !!! czyste fakty bezpośrednio z ich ust zawsze będą faktami, choćbyś zaklinał rzeczywistość :)

  Nie mam zdania na temat Smoleńska, ale wiem, że zaniedbania były straszliwe przed i po katastrofie, jednak to co ta głupia baba od tych idiotów z nowoczesnej mówi to już nawet śmieszne nie jest. Co oni mają pod tymi kopułami :(
  https://youtu.be/CY_ei0BQ39Y
 • Pietja 11.12.2016 - 0:02
  bono napisał/a:
  Ale z Ambera gość siedzi w ciupie, a zaferzysty skok, kaczor zrobił głównego, speca od szmalu w senacie, jeżeli to jest dobra zmiana, to jak przyszłe wybory wygrają narodowcy do członkowie mafii zostaną ministrami.
  Pionek siedzi? Zwykły słup do odsiadki.
 • Pietja 09.12.2016 - 13:32
  Skoki, skokami ale w sprawie Amber Gold nie ma już domysłów a jedynie czyste fakty :)
  Ukazuje się prawdziwa ośmiornica Platformy, prokuratury i sądów. Zdecydowanie większy kaliber.
  Program Cela+ od nowego roku ruszy pełną parą, miejmy nadzieję i za jednym zamachem zrobi się lekkie czystki a i strachem, jakby się komuś zachciało ponownie zabawić w złodzieja, pobudzi wyobraźnie :)


  http://vod.tvp.pl/27782682/08122016
 • Pietja 07.12.2016 - 13:10
 • Pietja 29.11.2016 - 1:50
  WKibic napisał/a:
  Najniższe instynkty się nawet na forum pojawiły. Nasłać CBA . I z takimi dyskutować o kwocie wolnej od podatku, o TK. Wystarczy nasłać CBA i po powiatach rozrzucić przy pomocy *****izji, że dzieci Rzeplińskiego i Komorowskiego lody w organizacjach pozarządowych kręcą. Dalej podła pisowska kampania wyborcza. Wy nigdy nie wygracie, bo Wy nie umiecie wygrać. Kolejne prowokacje się przeciw Wam odwócą. Cała Łódź broni Prezydent, Lublin też, Warszawa też, Gdańsk też, Poznań też, Wrocław też. Z tymi ludźmi nie wygracie. CBA rozjuszy tylko kolejne tłumy ludzi. Szukacie Układu, którego nie ma. Ludwik Dorn to dawno Kaczyńskiemu powiedział. Udało się ledwie wygrać, nabierając PKW na koalicję, nie koalicję. Kruche podstawy wkrótce runą i zostanie rumowisko. Gen autodestrukcji się odezwał.
  Tutaj nie chodzi o żadne układy, a o zwykłą sprawiedliwość społeczną i złodziejstwo. To nie są pracownicy wypracowujący swoje zyski w prywatnych firmach lecz ludzie którzy są opłacani z naszych pieniędzy i dlatego mają być przejrzyści finansowo a ich wydatki/nabywane nieruchomości czy inne dobra, nie mogą stanowić wielokrotności ich legalnych dochodów. Jeżeli tak jest to znaczy, że coś jest nie tak i należy to zbadać. Od tego jest m.in. CBA. Dotyczy to tak samo zwykłych urzędników jak i Prezydentów, Wójtów, Sędziów, Prokuratorów, pracowników Spółek Skarbu Państwa jak i polityków, policjantów czy wszystkich innych pobierających pensje z pieniędzy budżetowych. To jest jeden z wielu kierunków by załatać wreszcie dziury w znikających pieniądzach z podatków. Co w tym takiego złego, że wyszukuje się złodziejskie procedery i ma zamiar karać winnych?
  Ma to dodatkowe plusy. Strach, bo złodzieje muszą się bać i muszą wiedzieć, że nie są już nietykalni bo mają pozycję czy stanowisko. Pani na kasie w sklepie jak się jej bilans nie zgodzi to ma problem a ta pani jest kimś gorszym? Ma być traktowana wg innego prawa?
  Podobnie z decyzjami podejmowanymi przez urzędników. Powinni oni osobiście i finansowo odpowiadać za złe decyzje, którymi może szkodzić podatnikowi czy przedsiębiorcy, bo urzędnik ma służyć obywatelowi, który wypracowuje PKB, płaci podatki i opłaca każdego z nich. Urzędnik jest zwykłym kosztem dla państwa a każdemu z nich wydaje się, że jest zyskiem. Nie jest, bo nawet nie płaci podatku od pracy, nie mówiąc o ZUSie. Wszystko płaci się mu z jednych pieniędzy publicznych do innych pieniędzy publicznych, jak przekładając z jednej swojej kieszeni w drugą kieszeń. Zwyczajne przeksięgowanie kasy na kontach tego samego podmiotu (państwa)

  Kibicuję takiemu kierunkowi bo za dużo tego było w ostatnich latach, a koszty ponosi jak zwykle normalny, pracujący ciężko na chleb człowiek.
 • Pietja 28.11.2016 - 17:10
  Zbliżają się i w przyszłym roku wpadną także do naszej Gminy, a ile tutaj ciekawych rzeczy będzie można znaleźć, wiedzą osoby, które siedzą w pobliżu ;) Reforma edukacji nie jest skierowana na 2018 rok i wybory samorządowe. Na wybory samorządowe będą ciekawsze rzeczy. Sami zobaczycie.

Kocham PiS

 • Pietja 22.12.2016 - 19:50
  WKibic napisał/a:
  Profesor Andrzej Zoll powiedział, że to już nie jest państwo demokratyczne i tego się trzymam. Zollowie z Myślenic do Krakowa trafili. Mikołaj Klakurka doktor praw UJ ( Duda przy nim to miernota) i wielu innych to ich protegowani.
  Tak, tak ;)
  A wczoraj w Kropce nad I, Zoll stwierdził, że 3 nowych sędziów, których Rzepliński nie chciał dopuścić do obrad ale dał im gabinety i pobierali pensje, nie będą dobrymi i niezależnymi sędziami bo są z politycznego nadania i będą trzymać z pisem :) Ciekawe, bo jak Rzepliński jawnie politykował a wręcz był całym motorem platformerskiej nagonki, pisał ustawy o TK, samemu sobie, to Zollowi to nie przeszkadzało :)
  Zoll to marionetka i tuba propagandowa platformy i każdy to od dawna wie.
 • Pietja 08.12.2016 - 15:46
  bono napisał/a:
  Ach jakich wspaniałych PiS ma sędziów, taki to nosa uciera swojemu nauczycielowi.

  Nie mówimy o zwykłych sędziach a o sędziach TK bez podstaw wiedzy w zakresie czytania ze zrozumieniem zagadnień prawniczych. Ty jak zwykle nie w temacie, który jest niewygodny i kompromituje twoich ulubieńców a poza temat, o jakimś Marksiźmie czy Trockiźmie ;)
  Teraz już zaczynam rozumieć twoje upodobania polityczne. Zero konkretów a jedynie owijanie się obok tematu. Oczywiście wtedy, gdy nie da się odpowiedzieć bez skompromitowania się :)

  Sędziowie są lepsi i gorsi, komuchy i antykomuchy, sprawiedliwi i nie sprawiedliwi i są ich tysiące i obawiam się że więcej niż 95% z nich potrafiłoby przeczytać i zrozumieć powyższy artykuł z kodeksu :(
  Rzepliński do takich nie należy, więc jest zwykłym Misiewiczem :)
 • Pietja 07.12.2016 - 23:17
  Kompromitacja "wielkiego autorytetu prawniczego" nijakiego Kiepskiego z TK.

  "Skoro sędzia Eliza Kurkowska łatwo i ewidentnie wykazała elementarne braki w znajomości prawa u wielkiego autorytetu prawniczego, sędziowskiego i profesorskiego, rodzi się pytanie, ile są warte orzeczenia firmowane przez Andrzeja Rzeplińskiego jako sędziego i prezesa TK. Jeśli prezes Rzepliński myli się tak bardzo w prostej sprawie, to jaką wartość mają jego rozstrzygnięcia w kwestiach prawniczo skomplikowanych, do jakich należą te rozpatrywanie w Trybunale Konstytucyjnym? "


  http://wpolityce.pl/polityka/318421-tylko-u-nas-sedzia-sadu-okregowego-zmiazdzyla-i-osmieszyla-prawnicze-kompetencje-prezesa-tk-prof-rzeplinskiego-dokumenty

  Kiepski to idealny przydomek dla tego moćka. Ileż to mu czasu pozostało ? 12 dni :)
 • Pietja 07.12.2016 - 18:26
 • Pietja 04.12.2016 - 11:25
  Ja nie mam zamiaru bronić Piotrowicza ale fakty są takie, że jakoś nikt się nie znalazł, kto by mu coś udowodnił i chociażby wskazał jego działania "totalitarne".
  Z takim Wałęsą jakoś nie ma większych problemów. Są świadkowie, są dowody, są podpisy, są jego debilne tłumaczenia. Są też wygrane w totka. Jaki to z niego szczęściarz był ;) Ale oczywiście określone środowiska, które jadą na "jego" czynach, zaciekle go bronią, bo cały ich misterny plan istnienia poszedłby w pi..u. To się dzieje i tego już nikt nie zatrzyma :) Wałęsa i jego bohaterstwo, przechodzi w niebyt.

500-lecie "Jubileusz Reformacji"

 • Pietja 29.11.2016 - 14:31
  Wiara była zawsze i zawsze stanowiła podstawę społeczeństw. Tworzyła wzajemne więzi i tradycje. Wzmacniała społeczności i była dla nich łącznikiem tworzącym wspólnoty. Była też przyczyną wojen ale także scalała w obliczach zagrożenia.
  Nie można oceniać wiary tylko negatywnie, bo wszystko zależało od tego, kto stał na jej czele i jak to wykorzystywał ale mógł to robić tylko w pewnych granicach, poza które nie mógł wyjść. Identycznie jest z polityką, powiedziałbym, że jest to praktycznie to samo tylko, że wiara kieruje a przynajmniej powinna kierować się niezmiennymi zasadami moralnymi i etycznymi i nie powinna iść w stronę liberalizacji (przynajmniej chrześcijańska) gdy w przypadku polityki wystarczy by dorwał się idiota i przegłosował swoje halucynacje, a te stały się prawem.

  To są zasadnicze różnice i dlatego należy ich bronić. Nawet przed idiociejącymi hierarchami Kościoła.
 • Pietja 29.11.2016 - 13:45
  Hierarchowie Kościelni sami sobie poradzą we własnych środowiskach. To jest ich sprawa. My zostańmy przy wartościach na jakich wychowywano nas od wieków i nie chodzi o to czy ktoś chodzi do Kościoła i daje na tacę. To nie ma znaczenia tak samo jak ktoś kto zupełnie nie wierzy, ale jak sam pewnie wiesz, każdy z nich opiera się na wartościach, których fundamentem było Chrześcijaństwo.
  Chyba nie muszę mówić jakie wartości niesie za sobą islam czy talmud ? Każdy kto cokolwiek łyknął z hadisów, choćby wybiórczo, z tych nowych (bo w islamie nowsze hadisy wypierają stare) powinien coś wiedzieć na ten temat i od razu wychwycić różnicę światopoglądową.
 • Pietja 29.11.2016 - 13:22
  Żadnego przekazywania władzy Kościołowi.
  Pozostawmy go samemu sobie ale chrońmy wszelkich wartości chrześcijańskich przed wpływami neoliberalizmu. To wystarczy.
 • Pietja 29.11.2016 - 13:14
  Bo Kościół Chrześcijański należy zreformować. Za bardzo idzie na lewo bratając się z politykami. To wzajemność a nie wina samego Kościoła. Inne religie to folklor ? Widziałem ten folklor ostatnio w Malmo ;) W Danii, rzut kamieniem dalej jest znacznie lepiej. Do tego prowadzi chora polityka neoliberalna. Możesz sobie wierzyć lub nie, ale wołałbym "mohery spod krzyża" w sąsiedztwie.
 • Pietja 29.11.2016 - 12:59
  No tak, a przez ostatnie laty frontalny atak na chrześcijaństwo to mój wymysł? Mowa nienawiści, obrażanie uczuć religijnych respektowane przez państwa wyłącznie jednostronnie, bo obraziło się islamistę, talmudystę - tak a gdy katolika - nie. W cywilizowanych, demokratycznych państwach prawa rodzaje religii dzielą się na gorsze i lepsze? Chrześcijaństwo stanowi zbyt mocny filar przy chęci elit europejskich w dążeniu do neoliberalizacji całych narodów i odebrani im tożsamości. Można sobie wierzyć lub nie ale wartości chrześcijańskie są podstawą Polski i należy ich bronić bo jest to ostatni szaniec w drodze do totalnego kosmopolityzmu i degrengolady społeczeństwa.
 • Pietja 29.11.2016 - 12:04
  A ja tak nie uważam. Od kiedy polityka zaczęła wchodzić do Kościoła to Kościół ma prawo wypowiadać się na tematy polityczne ale wyłącznie, by być w porządku wobec wiernych, głosząc o rzeczach, które w państwie mają wpływ na wiarę a szczególnie o rzeczach które mają niekorzystny wpływ na naszą tożsamość i wartości chrześcijańskie. Jeżeli Kościół będzie bierny lub jak to jest ostatnio, lewoskrętny, dobrze to na nasze wartości zakorzenione od wieków w chrześcijaństwie na pewno nie wpłynie.
Pokaż więcej komentarzy