obserwator 3

Maciej Kubiak został powołany na Komendanta Powiatowego Policji

 • 28.06.2018 - 10:59
  Wreszcie absolwent Akademii Świętokrzyskiej (w Staszowie?) zrobi tu dobrą zmianę.

Burmistrz - wyrok sądu w sprawie ZUO

 • 18.06.2018 - 22:13
  Ktoś tu narzekał ,że w gminie Myślenice nie zaszły zmiany. Cudze chwalicie a nie widzicie ,że każdy przysiółek ma kanalizację. Na Ukrainie i Białorusi tego nie ma. Już 15 km na północ od Krakowa też nie ma kanalizacji .
 • 16.06.2018 - 9:50
  Przepraszam za błąd ortograficzny- pisze się " niewiele"
 • 16.06.2018 - 9:32
  Burmistrz Ostrowski powinien obowiązkowo startować na kolejną kadencję. Myśleniczanie wzorem Krakowian muszą go do tego zmusić. Z pewnością wygra kolejne wybory, podobnie jak wygra je prezydent Majchrowski w Krakowie. Polski nie stać na eksperymenty z nowymi niedoświadczonymi władzami , typu jakiś radny z kanapowej rusofobicznej partii czy jakiś prawnik gaduła albo inny , który nauczyć może się tej funkcji dopiero po pierwszej lub drugiej kadencji. Eksperymenty z młodymi karierowiczami , którzy nie wiele umieją mogą Naród i Kościół drogo kosztować.

Maciej Ostrowski nie będzie kandydował na burmistrza. Rekomenduje Krzysztofa Halka

 • 16.06.2018 - 11:09
  Nie znam Pana Halka ale jak będzie kierował w stylu burmistrza Ostrowskiego to będzie dobry wybór. Od upolitycznienia samorządów przez PiS wybaw nas Panie.

Sułkowice: Czterolatka zginęła na przejściu dla pieszych

 • 27.11.2017 - 19:04
  Jeżdżę od 1988 r. bez kolizji i wypadków .Czasem trzeba też przejść drogę pieszo. Dwa lata temu przechodziłam przez przejście dla pieszych na zakopiance. Zatrzymali się kierowcy na dwóch pasach drogi. To było w kwietniu, zaczął się sezon dla motocyklistów. Dwóch wariatów na motocyklach wjechało pomiędzy te samochody. Ja byłam wtedy na środku drogi.Myślę, że od śmierci dzieliły mnie milimetry.W naszym pięknym kraju najlepiej nie wychodzić z domu.Wyrazy współczucia dla ofiar tego wypadku.

Zabytkowa Szkoła w Krzyszkowicach.

 • 14.11.2017 - 18:17
  Przyszłość starej szkoły łatwo przewidzieć. Postoi bezużytecznie kilkanaście lat ,nowy burmistrz załatwi u nowego ministra dokończenie rozbiórki , tak jak teraz załatwiono wpis do rejestru i wreszcie przestanie ludzi straszyć .Ciekawe ,kto miał takie chody w ministerstwie aby straszydło wpisać do rejestru zabytków , skoro tyle lat było tylko w ewidencji . Nie wierzę , aby przyszli radni Miasta i Gminy postanowili przeznaczyć pieniądze miasta i gminy na jego remont. Tak ,że proponuję mieszkańcom Krzyszkowic już teraz złożyć się dobrowolnie na cele odnowy zabytku , żeby nie było tak jak w sytuacji dworu na nowo pobudowanego,który już zabytkiem nie jest.

Wybory samorządowe 2018: Kampanię PiS w Małopolsce poprowadzi Jarosław Szlachetka

 • 11.11.2017 - 10:38
  A czy to prawda ,że w gminie Pcim nie ma kanalizacji , tylko śmierdzi z szamb, bo to by świadczyło źle o dotychczasowych władzach .

Podwyżki cen wody i wywozu śmieci w 2017 roku - podziękowania dla Burmistrza i jego radnych

 • 11.11.2017 - 10:22
  Podwyżki nie zależą od żadnego burmistrza tylko od polityki gospodarczej rządu. I nie róbcie tej głupiej propagandy ,że jak burmistrzem wybierzecie sportowca albo katechetę to będziemy za wszystko mniej płacić. Ludzie uczcie się ekonomii a nie wrogiej propagandy.

Zapadł prawomocny wyrok ws. nieprawidłowości w dokumentacji wysypiska w Myślenicach

 • 10.11.2017 - 22:14
  idefix napisał/a:
  a do tego noworoczna podwyżka opłat za gospodarowanie odpadami segregowanymi do 9,90 za osobę. Nic tylko na rękach nosić, cytuję z wypowiedzi powyżej , "porządnego burmistrza".
  Niestety ceny opłat za gospodarowanie odpadami rosną wszędzie , w Myślenicach są jedne z niższych i żaden burmistrz nawet z nadania samego naczelnika państwa temu nie zapobiegnie.
  Podobnie jak z ceną masła , jajek ,węgla , itd.
 • 10.11.2017 - 11:20
  Wynika z tego ,że opozycja samorządowa się skompromitowała chcąc zrobić z porządnego burmistrza przestępcę. Ale jak zmienimy prokuratorów i sędziów na naszych to damy radę.

SKANDAL W JASIENICY

 • 10.05.2017 - 9:17
  Tam chyba brakuje jodu.
 • 13.04.2015 - 9:55
  No i kto został sołtysem ? , jak nie organista to źle gdyż nawet w czasie wojny ludzie mieliby śpiewane pochówki. Pod tym względem Krzyszkowice są bardziej myślące, wybrały grabarza. Dobry grabarz to skarb na przyszłość.
 • 06.04.2015 - 9:29
  A mnie się widzi ,że wszystko zmienia się ku wojnie. Rodzone siostry Rosja i Ukraina biją się jak wariatki wciągając innych idiotów do wojny. A na powiatowym podwórku ludzie słusznie przeczuwają zagrożenie i w porę przygotowują się do wojny. W Jasienicy sołtysem jest organista i dobrze żeby nim pozostał. A w Krzyszkowicach parafianie wybierają grabarza bo na wojnie takie kwalifikacje najbardziej się przydadzą.
 • 20.03.2015 - 13:28
  Parafianie przed najważniejszymi świętami powinni się pogodzić. Proponuję Wam wycieczki wiosenne do lasów a zauważycie ile tam różnego rodzaju śmieci. W Urzędzie Miasta i Gminy za darmo dają worki na odpady, nie zapomnijcie o posprzątaniu przydrożnych rowów. Gmina zebrane świństwa bezpłatnie odbierze na wysypisko . Po zakończeniu tej pożytecznej roboty urządźcie sobie wspólne ognisko z grzanym piwem ufundowanym przez Radną i Sołtysa , po czym będziecie dla siebie bardziej wyrozumiali. Tylko nie wolno się upić bo jest okres wielkopostny. Będzie to z korzyścią dla wizerunku Jasienicy.
 • 20.03.2015 - 13:08
  Ludzie zajmijcie się porządkowaniem wsi na wiosnę.
 • 19.03.2015 - 17:06
  Ludzie to wy macie sołtysa , który jest organistą? A może to ten który śpiewa w Kościele w Jaworniku ? To jest jeden z najpiękniejszych głosów jaki słyszałem w kościołach. Głosujcie wszyscy jak jeden na Niego , bo to postać nietuzinkowa . Nie wierzę ,że w Jasienicy znajdzie się lepszy kandydat na sołtysa od tego organisty.
 • 18.03.2015 - 22:44
  Narodzie chrześcijański , narodzie . Nie doprowadzaj Burmistrza do rozpaczy , bo jak ten Sługa przekona przeciwników ,że wybory winny się odbyć w salce katechetycznej a innych ,że poza salą katechetyczną.
 • 18.03.2015 - 21:29
  Myślę ,że dekoracja jest związana z religią , dlatego np. patrząc na wizerunek świętego Jana Pawła II nie miałbym sumienia nie słuchać proboszcza w sprawach wyborów albo głosować na osobę , która nie należy do Kółka Różańcowego. Sołtys ma rację ,że budynki kościelne i przykościelne takie jak plebanie , świetlice parafialne , salki , nie powinny być wykorzystywane w celach nie dotyczących religii . Wykorzystywanie obiektów kościelnych na cele wyborcze jest nieświadomym ale ewidentnym działaniem na szkodę Kościoła i dziwię się ,że elity Jasienicy tego nie rozumieją. Kościół przez takie bezsensowne udostępnianie salek katechetycznych posądzany jest o działalność ściśle polityczną i na pewno odtrąca ludzi od Kościoła. Ludzie w sposób jawny tego nie wyrażają ale taka jest prawda. Gratuluję zatem sołtysowi zdrowego rozsądku i mówienia prawdy.
 • 18.03.2015 - 20:34
  Wolałbym sobie rękę złamać niż głosować w salce katechetycznej nie na osobę wskazaną przez proboszcza lub administratora parafii bo to grzech prawie śmiertelny .
 • 18.03.2015 - 20:28
  Radni , którzy zostali wybrani dzięki księżom są wdzięczni i dlatego chcą by ludzie byli posłuszni księdzu i radnemu i nie mogli wyrazić odrębnego zdania. Nawet sama dekoracja w salce katechetycznej powoduje ,że głosując na przeciwnika popełnia się grzech przeciwko przykazaniom kościelnym , nakazującym słuchać swoich pasterzy a tym samym radnych , bo tylko wtedy możemy pójść do Nieba.
 • 17.03.2015 - 19:54
  Lud boży słuchać powinien swoich pasterzy, nawet jak to są pasterze nie najlepsi,wszak każdy z nich powołany jest przez samego Pana Jezusa. Prawdą jest jednak ,że dobry pasterz troszczy się o życie wieczne owiec a nie takie dyrdymały doczesne jak to , gdzie będą wybory , kto je wygra i o to by wykorzystywać luki prawne i powołać katechetkę na dyrektora. Zaznaczyć należy ,że katecheta nawet nie może być wychowawcą klasy a dyrektorem może. Znany jest w powiecie fakt , że dyrektorem jednej ze szkół była katechetka i źle skończyła. A zgorszeniem było ,iż katechetkę tę zdradził własny konkubent.

Krzyszkowice stara szkola

 • 09.05.2017 - 17:15
  Wygląda na to ,że szkoła w 1/3 rozebrana ,dzięki Radnemu i wichrzycielom będzie stała do końca świata i jeden dzień, chyba ,że znajdą się prywatni sponsorzy , którzy ją odbudują na nowo , tak ja dwór. Wieś nie życzy sobie aby gmina marnowała nasze podatki na taki zabytek.
 • 30.07.2016 - 23:11
  Jak już mowa o Krzyszkowicach to nie podobają mi się niektórzy tutejsi katolicy . Podam przykład . Na pogrzebie dziewczyn zabitych w Nicei wyczytano dziesiątki osób zamawiających mszę św. za młode dziewczyny , które jeszcze nie zdążyły w życiu nagrzeszyć a już się dużo nacierpiały. Jest więc nadzieja,że dobry Bóg zabierze Je do Nieba .Moim zdaniem ci ofiarodawcy ani grosza nie przekazali na pomoc finansową pozostałej 4 półsierot. Co to za katolicy , którzy wolą dać 50 zł księdzu by ten wyczytał ich nazwisko na cmentarzu. Czyżby bardziej Bóg wymagał mszy i wzbogacania księdza niż biednej rodziny . Moim zdaniem jest to niemiłe Bogu ,gdyż prawdopodobnie tym ofiarodawcom chodzi o własne lansowanie się wśród innych a nie o troskę o to aby zamordowane dziewczyny poszły do Nieba. Twierdzę ,że gdyby proboszcz zaprzestał wyczytywania tych zamawiaczy mszy to oni by mszy nie zamawiali.

ALARMUJECIE: Okolice lasów w Krzyszkowicach pełne martwych zwierząt

 • 08.11.2015 - 10:24
  A gdzie miejscowe władze , mówi się ,że zajmują się budowaniem trotuarów na cmentarzu komunalnym a gdyby gmina zwróciła cmentarz Księdzu Proboszczowi to jeszcze by go bardziej upiększono , by zmarłym żyło się lepiej.

Pomnik Papieża w Rynku

 • 17.10.2015 - 11:54
  Ja bym ustawił pomnik na miejscu Lipki na Górze Plebańskiej. Piękna jest przecież nazwa tego wzgórza.Stamtąd przynajmniej miałby cudny widok na Myślenice a nie byłby stłoczony pomiędzy św. Tereską a św. Florianem , z widokiem na malutkie kamieniczki i kościół mocno przysłonięty. Święci nie są równi . Choć ci święci nic złego Myślenicom nie zrobili to trzeba byłoby ich usunąć aby Papież był tylko sam . Przecież np. tzw. lefebryści z pewnością bardziej szanują dawnych świętych a nie tych masowo wyświęcanych po Soborze i zamiast klękać przy Janie Pawle II modliliby się do św. Tereski. W sprawach kościelnych nie powinno się głosować bo demokracja to dzieło szatana .

Myślenice: W Rynku stanie figura Kardynała Karola Wojtyły

 • 07.10.2015 - 11:06
  Ludzie opanujmy się , byśmy stawiając pomniki papieżowi na same dno piekła nie poszli. W świetle ostatniego popisu księdza Charamsy , który tak wysoko awansował w Kościele będąc zboczeńcem i uprawiając stosunki analne ze swoim Eduardo , nasz papież nie zasługuje na żadne pomniki. Zbieramy teraz owoce Jego polityki personalnej albo zaniedbania polityki kadrowej , jak kto woli. Nie wspominając już o zmarłym arcybiskupie z Dominikany oraz Gilu spod Krakowa , który dobrowolnie poddał się karze a wcześniej nie przyznawał się , jak faryzeusz.

Radni powiatowi wybrali starostę. Ponownie został nim Józef Tomal

 • 09.12.2014 - 13:35
  Gdyby Szlachetka wybrał to nastąpiłaby wymiana służb powiatowych, niekoniecznie na lepsze
 • 09.12.2014 - 13:33
  Z tego wynika ,że Szlachetka nie jest lubiany nawet wśród radnych PIS i woleli nie ryzykować w powierzeniu funkcji osobie mniej kompetentnej

Myślenice: Mężczyzna odmówił wizyty księdza. Z bronią zabarykadował się w domu

 • 24.01.2013 - 0:17
  Nie wiem,czy śmiać się, czy płakać... Ludzie, gdzie jest dzielnicowy? Wiem, o czym mówię.Żeby była jasność-nie winię obecnego dzielnicowego. Jeżeli w Komendzie Powiatowej Policji w Myślenicach o pracy dzielnicowych będą decydować tacy jak obecnie amatorzy, to będą zdarzać się takie" perełki". Wstyd. Myśleniczanie pamiętają, że pan dzielnicowy Kazimierz K.(nie żyjący już) znał każdy zakątek,każdego mieszkańca Dolnego Przedmieścia. Dlatego, że pracował w rejonie 20, a może więcej lat. Zapewne wiedziałby, co zrobić. Bez negocjatorów i antyterrorystów...No i byłoby taniej. Ale cóż... dzielnicowego wymieńmy co dwa lata... Żenada. I są skutki. Nie znam człowieka, który miał grozić księzu,ale myślę,że Policja myślenicka zbłaźniła się strzelając z armaty do kaczki.
Pokaż więcej komentarzy