obserwator 3

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka przedstawił program. Nazwał go „Planem dla Myślenic”

 • 06.09.2018 - 23:20
  Opanowanie samorządów przez PIS to droga do totalitaryzmu i wykończenie społeczeństwa inflacją.

Wybory Samorządowe 2018:Gdyby odbyły się w sierpniu burmistrzem Myślenic zostałby...[WYNIKI SONDAŻU]

 • 02.09.2018 - 15:26
  Gdy proboszcz nakaże wybrać miernego Szlachetkę to postawie na nim krzyżyk, nawet gdyby Halek był świętym kontrkandydatem. Tyle w temacie tych wyborów.
 • 31.08.2018 - 16:32
  Najgorsze, co może spotkać samorządy, to ich upartyjnienie. Dziury w drogach ani niedrożne rowy nie mają kolorów partyjnych. Cieszę się, że opuściłem ten chory kraj.
 • 31.08.2018 - 13:27
  A ja wyjadę do Szwecji, bo tam jest wolność i demokracja. Nie będę słuchać wszechobecnych kosiarek, ani nie będę wdychać palonych wieczorami plastików. Nie muszę też jeździć w busach podobnych bardziej do trumien niż do samochodów dla ludzi.Nie muszę też wybierać między orłami intelektu Halkiem czy Szlachetką. Powodzenia myśleniczanie.

Wybory Samorządowe 2018: Krzysztof Halek przedstawia filary swojego programu

 • 23.08.2018 - 17:10
  Program Halka mądry i realny. Program Szlachetki to pisowskie przekupywanie wyborców ich własnymi pieniędzmi, jak mawia mistrz Michalkiewicz

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka kandydatem PiS na burmistrza Myślenic [WIDEO]

 • 12.08.2018 - 18:21
  Po wyborze pana posła na burmistrza trzeba będzie zredukować ilość prokuratorów, sędziów , policjantów i zlikwidować Straż Miejską . Ci ludzie nie będą mieć nic do roboty. A nie tak jak dotychczas zajmowali się rozpatrywaniem skarg na dotychczasowego niepisowskiego burmistrza , który jak widać żadnych nadużyć nie popełnił skoro jest na wolności.
 • 11.08.2018 - 22:59
  Poseł Szlachetka jako specjalista od wychowania fizycznego wprowadzi obowiązkową gimnastykę dla mieszkańców miasta i wsi. Na tym się na pewno zna. Dzięki temu wyborcy PiS będą zdrowsi.

Maciej Kubiak został powołany na Komendanta Powiatowego Policji

 • 28.06.2018 - 10:59
  Wreszcie absolwent Akademii Świętokrzyskiej (w Staszowie?) zrobi tu dobrą zmianę.

Burmistrz - wyrok sądu w sprawie ZUO

 • 18.06.2018 - 22:13
  Ktoś tu narzekał ,że w gminie Myślenice nie zaszły zmiany. Cudze chwalicie a nie widzicie ,że każdy przysiółek ma kanalizację. Na Ukrainie i Białorusi tego nie ma. Już 15 km na północ od Krakowa też nie ma kanalizacji .
 • 16.06.2018 - 9:50
  Przepraszam za błąd ortograficzny- pisze się " niewiele"
 • 16.06.2018 - 9:32
  Burmistrz Ostrowski powinien obowiązkowo startować na kolejną kadencję. Myśleniczanie wzorem Krakowian muszą go do tego zmusić. Z pewnością wygra kolejne wybory, podobnie jak wygra je prezydent Majchrowski w Krakowie. Polski nie stać na eksperymenty z nowymi niedoświadczonymi władzami , typu jakiś radny z kanapowej rusofobicznej partii czy jakiś prawnik gaduła albo inny , który nauczyć może się tej funkcji dopiero po pierwszej lub drugiej kadencji. Eksperymenty z młodymi karierowiczami , którzy nie wiele umieją mogą Naród i Kościół drogo kosztować.

Maciej Ostrowski nie będzie kandydował na burmistrza. Rekomenduje Krzysztofa Halka

 • 16.06.2018 - 11:09
  Nie znam Pana Halka ale jak będzie kierował w stylu burmistrza Ostrowskiego to będzie dobry wybór. Od upolitycznienia samorządów przez PiS wybaw nas Panie.

Sułkowice: Pięciolatka zginęła na przejściu dla pieszych

 • 27.11.2017 - 19:04
  Jeżdżę od 1988 r. bez kolizji i wypadków .Czasem trzeba też przejść drogę pieszo. Dwa lata temu przechodziłam przez przejście dla pieszych na zakopiance. Zatrzymali się kierowcy na dwóch pasach drogi. To było w kwietniu, zaczął się sezon dla motocyklistów. Dwóch wariatów na motocyklach wjechało pomiędzy te samochody. Ja byłam wtedy na środku drogi.Myślę, że od śmierci dzieliły mnie milimetry.W naszym pięknym kraju najlepiej nie wychodzić z domu.Wyrazy współczucia dla ofiar tego wypadku.

Zabytkowa Szkoła w Krzyszkowicach.

 • 14.11.2017 - 18:17
  Przyszłość starej szkoły łatwo przewidzieć. Postoi bezużytecznie kilkanaście lat ,nowy burmistrz załatwi u nowego ministra dokończenie rozbiórki , tak jak teraz załatwiono wpis do rejestru i wreszcie przestanie ludzi straszyć .Ciekawe ,kto miał takie chody w ministerstwie aby straszydło wpisać do rejestru zabytków , skoro tyle lat było tylko w ewidencji . Nie wierzę , aby przyszli radni Miasta i Gminy postanowili przeznaczyć pieniądze miasta i gminy na jego remont. Tak ,że proponuję mieszkańcom Krzyszkowic już teraz złożyć się dobrowolnie na cele odnowy zabytku , żeby nie było tak jak w sytuacji dworu na nowo pobudowanego,który już zabytkiem nie jest.

Wybory samorządowe 2018: Kampanię PiS w Małopolsce poprowadzi Jarosław Szlachetka

 • 11.11.2017 - 10:38
  A czy to prawda ,że w gminie Pcim nie ma kanalizacji , tylko śmierdzi z szamb, bo to by świadczyło źle o dotychczasowych władzach .

Podwyżki cen wody i wywozu śmieci w 2017 roku - podziękowania dla Burmistrza i jego radnych

 • 11.11.2017 - 10:22
  Podwyżki nie zależą od żadnego burmistrza tylko od polityki gospodarczej rządu. I nie róbcie tej głupiej propagandy ,że jak burmistrzem wybierzecie sportowca albo katechetę to będziemy za wszystko mniej płacić. Ludzie uczcie się ekonomii a nie wrogiej propagandy.

Zapadł prawomocny wyrok ws. nieprawidłowości w dokumentacji wysypiska w Myślenicach

 • 10.11.2017 - 22:14
  idefix napisał/a:
  a do tego noworoczna podwyżka opłat za gospodarowanie odpadami segregowanymi do 9,90 za osobę. Nic tylko na rękach nosić, cytuję z wypowiedzi powyżej , "porządnego burmistrza".
  Niestety ceny opłat za gospodarowanie odpadami rosną wszędzie , w Myślenicach są jedne z niższych i żaden burmistrz nawet z nadania samego naczelnika państwa temu nie zapobiegnie.
  Podobnie jak z ceną masła , jajek ,węgla , itd.
 • 10.11.2017 - 11:20
  Wynika z tego ,że opozycja samorządowa się skompromitowała chcąc zrobić z porządnego burmistrza przestępcę. Ale jak zmienimy prokuratorów i sędziów na naszych to damy radę.

SKANDAL W JASIENICY

 • 10.05.2017 - 9:17
  Tam chyba brakuje jodu.
 • 13.04.2015 - 9:55
  No i kto został sołtysem ? , jak nie organista to źle gdyż nawet w czasie wojny ludzie mieliby śpiewane pochówki. Pod tym względem Krzyszkowice są bardziej myślące, wybrały grabarza. Dobry grabarz to skarb na przyszłość.
 • 06.04.2015 - 9:29
  A mnie się widzi ,że wszystko zmienia się ku wojnie. Rodzone siostry Rosja i Ukraina biją się jak wariatki wciągając innych idiotów do wojny. A na powiatowym podwórku ludzie słusznie przeczuwają zagrożenie i w porę przygotowują się do wojny. W Jasienicy sołtysem jest organista i dobrze żeby nim pozostał. A w Krzyszkowicach parafianie wybierają grabarza bo na wojnie takie kwalifikacje najbardziej się przydadzą.
 • 20.03.2015 - 13:28
  Parafianie przed najważniejszymi świętami powinni się pogodzić. Proponuję Wam wycieczki wiosenne do lasów a zauważycie ile tam różnego rodzaju śmieci. W Urzędzie Miasta i Gminy za darmo dają worki na odpady, nie zapomnijcie o posprzątaniu przydrożnych rowów. Gmina zebrane świństwa bezpłatnie odbierze na wysypisko . Po zakończeniu tej pożytecznej roboty urządźcie sobie wspólne ognisko z grzanym piwem ufundowanym przez Radną i Sołtysa , po czym będziecie dla siebie bardziej wyrozumiali. Tylko nie wolno się upić bo jest okres wielkopostny. Będzie to z korzyścią dla wizerunku Jasienicy.
 • 20.03.2015 - 13:08
  Ludzie zajmijcie się porządkowaniem wsi na wiosnę.
 • 19.03.2015 - 17:06
  Ludzie to wy macie sołtysa , który jest organistą? A może to ten który śpiewa w Kościele w Jaworniku ? To jest jeden z najpiękniejszych głosów jaki słyszałem w kościołach. Głosujcie wszyscy jak jeden na Niego , bo to postać nietuzinkowa . Nie wierzę ,że w Jasienicy znajdzie się lepszy kandydat na sołtysa od tego organisty.
 • 18.03.2015 - 22:44
  Narodzie chrześcijański , narodzie . Nie doprowadzaj Burmistrza do rozpaczy , bo jak ten Sługa przekona przeciwników ,że wybory winny się odbyć w salce katechetycznej a innych ,że poza salą katechetyczną.

Krzyszkowice stara szkola

 • 09.05.2017 - 17:15
  Wygląda na to ,że szkoła w 1/3 rozebrana ,dzięki Radnemu i wichrzycielom będzie stała do końca świata i jeden dzień, chyba ,że znajdą się prywatni sponsorzy , którzy ją odbudują na nowo , tak ja dwór. Wieś nie życzy sobie aby gmina marnowała nasze podatki na taki zabytek.
 • 30.07.2016 - 23:11
  Jak już mowa o Krzyszkowicach to nie podobają mi się niektórzy tutejsi katolicy . Podam przykład . Na pogrzebie dziewczyn zabitych w Nicei wyczytano dziesiątki osób zamawiających mszę św. za młode dziewczyny , które jeszcze nie zdążyły w życiu nagrzeszyć a już się dużo nacierpiały. Jest więc nadzieja,że dobry Bóg zabierze Je do Nieba .Moim zdaniem ci ofiarodawcy ani grosza nie przekazali na pomoc finansową pozostałej 4 półsierot. Co to za katolicy , którzy wolą dać 50 zł księdzu by ten wyczytał ich nazwisko na cmentarzu. Czyżby bardziej Bóg wymagał mszy i wzbogacania księdza niż biednej rodziny . Moim zdaniem jest to niemiłe Bogu ,gdyż prawdopodobnie tym ofiarodawcom chodzi o własne lansowanie się wśród innych a nie o troskę o to aby zamordowane dziewczyny poszły do Nieba. Twierdzę ,że gdyby proboszcz zaprzestał wyczytywania tych zamawiaczy mszy to oni by mszy nie zamawiali.

ALARMUJECIE: Okolice lasów w Krzyszkowicach pełne martwych zwierząt

 • 08.11.2015 - 10:24
  A gdzie miejscowe władze , mówi się ,że zajmują się budowaniem trotuarów na cmentarzu komunalnym a gdyby gmina zwróciła cmentarz Księdzu Proboszczowi to jeszcze by go bardziej upiększono , by zmarłym żyło się lepiej.

Pomnik Papieża w Rynku

 • 17.10.2015 - 11:54
  Ja bym ustawił pomnik na miejscu Lipki na Górze Plebańskiej. Piękna jest przecież nazwa tego wzgórza.Stamtąd przynajmniej miałby cudny widok na Myślenice a nie byłby stłoczony pomiędzy św. Tereską a św. Florianem , z widokiem na malutkie kamieniczki i kościół mocno przysłonięty. Święci nie są równi . Choć ci święci nic złego Myślenicom nie zrobili to trzeba byłoby ich usunąć aby Papież był tylko sam . Przecież np. tzw. lefebryści z pewnością bardziej szanują dawnych świętych a nie tych masowo wyświęcanych po Soborze i zamiast klękać przy Janie Pawle II modliliby się do św. Tereski. W sprawach kościelnych nie powinno się głosować bo demokracja to dzieło szatana .

Myślenice: W Rynku stanie figura Kardynała Karola Wojtyły

 • 07.10.2015 - 11:06
  Ludzie opanujmy się , byśmy stawiając pomniki papieżowi na same dno piekła nie poszli. W świetle ostatniego popisu księdza Charamsy , który tak wysoko awansował w Kościele będąc zboczeńcem i uprawiając stosunki analne ze swoim Eduardo , nasz papież nie zasługuje na żadne pomniki. Zbieramy teraz owoce Jego polityki personalnej albo zaniedbania polityki kadrowej , jak kto woli. Nie wspominając już o zmarłym arcybiskupie z Dominikany oraz Gilu spod Krakowa , który dobrowolnie poddał się karze a wcześniej nie przyznawał się , jak faryzeusz.
Pokaż więcej komentarzy