służbista

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka kandydatem PiS na burmistrza Myślenic [WIDEO]

 • 13.08.2018 - 11:40
  I bardzo dobrze, że na burmistrza kandyduje Szlachetka. Jeżeli wygra to może wreszcie "wymiecie" z urzędu, spółek zależnych, szkół, przedszkoli i innych instytucji podległych urzędowi, rodzinę i krewnych burmistrza/np. żona burmistrza jest naczelnikiem wydziału/ jego kolegów ze szkoły i znajomych. Halek to przedłużenie Ostrowskiego. Trzeba także dobrego kandydata na starostę, tak aby Tomal został odsunięty od "koryta" wraz ze swoja sitwą.

Nieprawidłowe parkowanie to nie wszystko. Komendant chce,aby policja była obecna w życiu mieszkańców

 • 26.07.2018 - 11:07
  Następny figurant, który opowiada dyrdymały o priorytetach dla myślenickiej policji. Nie zdąży się zadomowić jak zostanie odwołany. A faktycznie myślenicka policja to dno o wodorosty.

Policjanci odebrali nagrody za bohaterską postawę podczas wypadku w Tenczynie

 • 25.06.2018 - 21:07
  Jestem bardzo ciekawy jak ten spasiony policyjny generał zalicza coroczne testy sprawnościowe?

Myślenice: Najwięcej zgłoszeń dotyczy ulicy Sobieskiego

 • 30.05.2018 - 10:15
  Myślenicka policja, a szczególnie przełożeni policjantów to dramat i masakra. Obecni komendanci, podobnie jak ich poprzedni to "spadochroniarze", którzy nie maja bladego pojęcia o problemach mieszkańców Myślenic dotyczących "ruchu drogowego" gdyż nie znają specyfiki i pewnie topografii Myślenic. Komendant Kubiak i jego zastępca Dara, zamiast teoretyzować na spotkaniach z mieszkańcami, powinni pieszo i operacyjnie przespacerować się po myślenickich ulicach to wówczas zobaczą jaki jest stan bezpieczeństwa pod katem ruchu drogowego oraz w jaki sposób pełnia służbę policjanci. Zobaczą jak ich podwładni w "pocie czoła" przemieszczają się radiowozami po ulicach i nie reagują z własnej inicjatywy na żadne wykroczenia drogowe czy porządkowe. Jak to jest możliwe panowie komendanci, gdzie są ich przełożeni, jak są policjanci rozliczani z zadań i.t.d..

Radni KW Macieja Ostrowskiego o radnych PiS: Zmierzają do upolitycznienia samorządu

 • 22.05.2018 - 9:27
  Zarzuty Ostrowskiego i jego żołnierzy z rady miasta do radnych PiS o upolitycznienie samorządu lokalnego są śmieszne. Samorząd lokalny od kiedy powstał zawsze był polityczny. Najgorszą chorobą samorządu myślenickiego jest nepotyzm, czyli zatrudnianie przez burmistrza Ostrowskiego w Urzędzie, spółkach podległych, szkołach i przedszkolach samorządowych, bez względu na kwalifikacje, rodziny, znajomych, kolegów i koleżanek ze szkoły i innych pociotków. Burmistrz Ostrowski zatrudnił nawet żoną na stanowisku naczelnika wydziału, niedługo jego dzieci i wnuki też będą zatrudnione w Urzędzie bo są dobrze urodzone, a etaty w urzędzie będą dziedziczne.
  Ponadto burmistrz Ostrowski zamiast cokolwiek komuś zarzucać, sam powinien odpowiedzieć przed Sądem na zarzuty Prokuratury o korupcje.
  https://krakow.tvp.pl/37217060/kolejny-proces-ws-burmistrza-myslenic

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018: Który z wójtów i burmistrzów będzie ponownie kandydować, a kto się waha?

 • 04.04.2018 - 13:12
  Ustawa o samorządzie gminnym to tragiczny bubel prawny. W zasadzie burmistrzowie i wójtowie są niekontrolowalni, podobnie jak ich urzędnicy, zatem jest to najlepszy z możliwych etatów urzędniczych w Polsce. Wszyscy wymienieni bez wyjątku będą startować w wyborach, tego jestem pewny, ale burmistrzowi Myślenic w czasie kampanii wyborczej przypomnę parę wstydliwych rzeczy.

Myślenice: W tym roku przebudują most na Rabie i ulicę Zdrojową

 • 07.03.2018 - 9:25
  Do Rutger od służbisty. Mieszkanka 1980, to oszołom i osoba nawiedzona oraz fan lub fanka starosty Józefa Tomala. Na forum broniła jak niepodległości Józefa Tomala, który jest sprawcą innej czynności seksualnej. Pewnie po tym wpisie będzie zionęła jadem.

Sułkowice zlikwidowały straż miejską

 • 10.02.2018 - 10:42
  Straż miejska jest w Myślenicach potrzebna, ale winna wykonywać czynności wynikające z ustawy, a nie być na posyłki burmistrza i jego urzędasów.

ALARMUJECIE: Ruszył sezon grzewczy. Normy przekroczone nawet dziewięciokrotnie

 • 20.11.2017 - 13:45
  Szanowny Panie Burmistrzu, to, że nie nadaje się Pan nawet na sołtysa Więciórki, to wcale nie znaczy, że nie może Pan pogonić do roboty strażników miejskich. Strażnicy, to nieudacznicy i poza wożeniem swoich czterech liter w samochodach nic nie robią, a ich wiedza prawna w zakresie wykonywanych czynności jest żadna. Strażnicy mają podstawę prawną wynikającą w Kodeksu Wykroczeń do kontroli palenisk w domach prywatnych pod kątem spalanego paliwa, jednak nie wiem dlaczego tego nie robią, zatem do roboty i powietrze będzie lepsze. Pierwsze kontrole należy wykonać u "sradowazy", który się chwali na forum, że "Mnie tam segregacja śmieci nie dotyczy, dzisiaj np. z dymem poszly stare buty i butelki po muszyniance...

Budżet Obywatelski 2018: Zobacz, które projekty zostaną zrealizowane w twojej miejscowości

 • 13.10.2017 - 8:38
  To Wasze wygranie przypomina "ustawiony" przetarg.
 • 12.10.2017 - 16:43
  Projekt boiska piłkarskiego do gry w "coś tam", który będzie realizowany z budżetu obywatelskiego to zwykła przewałka. Faktycznie chodzi o to aby za pieniądze publiczne w kwocie 200 tys zł zwane szumnie "budżetem obywatelskim" wymienić nawierzchnie boiska klubu piłkarskiego Orzeł w Myślenicach, który to klub jest bardzo bliski burmistrzowi, tak bliski, iż pracuje tam część rodziny burmistrza.

Myślenice: Zmiany w centrum. Koniec z wjeżdżaniem samochodami na Rynek?

 • 09.10.2017 - 20:46
  Popieram zmiany, tylko mam duże wątpliwości i zastrzeżenia, co do poruszania się po płycie rynku lub parkowania, nie jest to dookreślone dla kierujących posiadających zezwolenie UMG. To z daleka śmierdzi hipokryzją i aby nie korupcją, może się tak stać iż tych zezwoleń będzie bardzo dużo, a będą je posiadali rodziny, znajomi, koledzy i inne pociotki burmistrza i jego urzędników.

Budżet Obywatelski Myślenice 2018: To ostatni moment na oddanie głosu

 • 15.09.2017 - 9:41
  Panie Bisztyga, a może by tak zaproponować wykonanie boiska do gry w Bambuko.

Myślenice: Ruszył remont Słonecznej. Uwaga na nową organizację ruchu

 • 15.09.2017 - 9:37
  Policji nie ma gdzie potrzeba, bo zajmuje się karaniem pieszych przechodzących jezdnie poza pasami, co jest dozwolone w pewnych przypadkach art.13 Prawa o ruchu drogowym. Policja w ten sposób realizuje normy mandatowe jakie założył sobie do wykonania nowy, mało rozgarnięty, komendant. A tak przy okazji panie komendancie, tyle pan opowiadał w lokalnej prasie o nielegalnym parkowaniu samochodów na płycie rynku i co pan zrobił w tej sprawie NIC, samochody jak parkowały tak parkują.

Powiat myślenicki: Policja wystawiła 115 mandatów za prędkość. To dane z jednego dnia

 • 25.04.2017 - 23:07
  Szanowny Panie Komendancie. Reklamuje Pan swoja osobę we wszystkich lokalnych gazetach i opowiada Pan tam mniejsze lub większe bzdury, niezły z Pana pajac, pijarowiec, ale nic poza tym. Samochody jak stały na płycie Rynku tak stoją, gdzie Pana zapowiedzi o zrobieniu tam porządku.

Myślenice: Rada Lokalnej Przedsiębiorczości rozpoczęła pracę

 • 20.04.2017 - 1:09
  Prezydium tej nikomu, poza burmistrzem, niepotrzebnej rady posiada rewelacyjny skład. Między innymi Wiktor Kielan - były kandydat na burmistrza, no i prawa ręka burmistrza czyli niezastąpiony Mieczysław Kęsek - dyrektor urzędu, radny powiatowy i.t.d. Brakuje jeszcze żony i brata burmistrza, kilku znajomych ze szkoły oraz paru kolegów i koleżanek. Tak trzymać panie Ostrowski.

Policja zaprasza do debaty: W których miejscowościach potrzebne są posterunki?

 • 14.03.2017 - 22:49
  Nie trzeba znaku zakazu wjazdu lub ruchu w miejscu o którym pisze "Mądrala" gdyż jeżdżenie po chodnikach, a tam jest chodnik jest zabronione, co wynika z ustawy Kodeks Drogowy. Nie interesuje to ani straży miejskiej ani policji, ani burmistrza Ostrowskiego, który widzi to przez okno gabinety.

Myślenice: Zmiana na stanowisku komendanta policji

 • 12.03.2017 - 7:46
  Zamienił stryjek siekierkę na kijek.

Ponad 6 milionów na drogi w powiecie myślenickim

 • 12.03.2017 - 7:45
  Znowu wiejski nauczyciel i sprawca przestępstwa Józef Tomal bryluje na salonach.

Tak będzie wyglądać nowa siedziba starostwa

 • 06.02.2017 - 20:56
  Wiejski nauczyciel ma rozmach.

Myślenice: Na co wydać pieniądze z budżetu? O tym zdecydują mieszkańcy

 • 02.02.2017 - 22:52
  Głównym źródłem zła w Myślenicach jest burmistrz Ostrowski, który stworzył tak zwany układ zamknięty. Kluczowe stanowiska w urzędzie, spółkach, szkołach, przedszkolach oraz innych instytucjach zależnych od urzędu, zajmują osoby z nim spokrewnione, znajomi oraz koledzy i koleżanki ze szkoły. Są to przytupasy bez merytorycznego przygotowania i działają na zasadzie bmw czyli bierny, mierny ale wierny.

Maciej Ostrowski: Nie będzie podwyżek taryf za wodę i ścieki

 • 31.01.2017 - 13:51
  Panie Ostrowski gdzie i kiedy informuje Pan o konferencji prasowej, bo jako mieszkaniec tego miasta nic mi na ten temat nie wiadomo, chociaż śledzę lokalne media, bardzo chętnie bym wysłuchał takiej konferencji. Pewnie konferencja była niejawna. Z Pana postawy i pańskiego przytupasa Andrzeja U. widać, że zaczyna się samorządowa kampania wyborcza.

Każdego dnia przejeżdża tędy ponad 5000 samochodów. Remont głównej z dróg rusza w lipcu

 • 24.01.2017 - 8:45
  Wiejski nauczyciel Józef Tomal to przekleństwo dla powiatu myślenickiego.

Powiat: Radni przyjęli rekordowy budżet na 2017 rok. Na co zostaną wydane pieniądze?

 • 01.01.2017 - 18:44
  Jakoś na fotografii nie widać "słońca" myślenickiego powiatu, czyli wiejskiego nauczyciela Józefa Tomala i jego prawej ręki, czyli kobiety która otrzymała od Józefa Tomala prestiżową posadę jako zadośćuczynienie za wycofanie sprawy w Sądzie.

SYLWESTER 2016: Zamiast fajerwerków i imprezy pod chmurką - noc filmowa w kinie

 • 15.12.2016 - 21:25
  Burmistrz naprodukował nowych etatów, między innymi stanowisko dyrektora urzędu, którego roczne uposażenie przekracza z pewnością wydatki na fajerwerki.Ponadto trzeba spłacać kredyty za nietrafione inwestycje typu wielkie wysypisko śmieci i inne i to jest przyczyną braku fajerwerków.

Pcim: Most na Suszance otwarty

 • 08.11.2016 - 22:27
  Nie jestem zaangażowany politycznie, ani nie jestem osobą publiczną, zatem nie wiem dlaczego taka nerwowa reakcja Maxa1999 na moje informacje o staroście. Nie podaję, iż starosta ma "wyrok", tylko posługuje się pojęciem "sprawcy", czyli zgodnie z dyspozycją art.59kk, zatem proszę czytać moje teksty ze zrozumieniem. Nie obawiam się żadnych "wklejek" i życzę Maxowi 1999 wesołych świąt.
 • 08.11.2016 - 13:51
  Sprawa starosty Józefa Tomala, to nie są bzdury tylko fakty. Niedługo opublikuje dokumenty dotyczące nieetycznych działań burmistrza Macieja Ostrowskiego.
 • 07.11.2016 - 22:26
  Będę o tym zawsze pisał kiedy tylko starosta Józef Tomal pojawi się publicznie, tak aby wyborcy nie zapomnieli o jego wyczynach.
 • 07.11.2016 - 0:58
  Jak widać starosta Józef Tomal nadal pokazuje się publicznie i uważa, że wszyscy zapomnieli o jego dużych problemach z wymiarem sprawiedliwości, ale tak nie jest. Przypominam, że starosta Józef Tomal był oskarżony o czyny z art.199§1 kk, art.190a§1kk w zw. z art.11§2kk w zw. z art.12kk, to kwalifikacja prawna z wokandy zawieszonej na drzwiach sali 20 Sądu Rejonowego w Myślenicach w dniu 10.11.2015r o godz. 8,30. Starosta nie został uniewinniony, tylko skorzystał z art.59a§1kk , który brzmi: "§ 1. Jeżeli przed rozpoczęciem przewodu sądowego w pierwszej instancji sprawca, który nie był uprzednio skazany za przestępstwo umyślne z użyciem przemocy, naprawił szkodę lub zadośćuczynił wyrządzonej krzywdzie, umarza się, na wniosek pokrzywdzonego, postępowanie karne o występek zagrożony karą nieprzekraczającą 3 lat pozbawienia wolności, a także o występek przeciwko mieniu zagrożony karą nieprzekraczającą 5 lat pozbawienia wolności, jak również o występek określony w art. 157 § 1". Jak wynika z treści tego przepisu starosta Józef Tomal jest SPRAWCĄ przestępstwa, a postępowanie zostało umorzone, tylko dlatego gdyż SPRAWCA "naprawił szkodę lub zadośćuczynił wyrządzonej krzywdzie". Po prostu Józef Tomal utworzył w starostwie "sztuczne" stanowisko dla pokrzywdzonej i kosztem podatnika w ten sposób "naprawił szkodę".
  Tak działają decydenci w Myślenicach.
  Art.59 został już uchylony i od marca 2016r nie obowiązuje.

Powiat podpisał umowę o współpracy z rumuńskim okręgiem Bistrita – Nasaud

 • 30.10.2016 - 2:27
  Jak widać starosta Józef Tomal pokazując się publicznie uważa, że wszyscy zapomnieli o jego dużych problemach z wymiarem sprawiedliwości, ale tak nie jest. Przypominam, że starosta Józef Tomal był oskarżony o czyny z art.199§1 kk, art.190a§1kk w zw. z art.11§2kk w zw. z art.12kk, to kwalifikacja prawna z wokandy zawieszonej na drzwiach sali 20 Sądu Rejonowego w Myślenicach w dniu 10.11.2015r o godz. 8,30. Starosta nie został uniewinniony, tylko skorzystał z art.59a§1kk , który brzmi: "§ 1. Jeżeli przed rozpoczęciem przewodu sądowego w pierwszej instancji sprawca, który nie był uprzednio skazany za przestępstwo umyślne z użyciem przemocy, naprawił szkodę lub zadośćuczynił wyrządzonej krzywdzie, umarza się, na wniosek pokrzywdzonego, postępowanie karne o występek zagrożony karą nieprzekraczającą 3 lat pozbawienia wolności, a także o występek przeciwko mieniu zagrożony karą nieprzekraczającą 5 lat pozbawienia wolności, jak również o występek określony w art. 157 § 1". Jak wynika z treści tego przepisu starosta Józef Tomal jest SPRAWCĄ przestępstwa, a postępowanie zostało umorzone, tylko dlatego gdyż SPRAWCA "naprawił szkodę lub zadośćuczynił wyrządzonej krzywdzie". Po prostu Józef Tomal utworzył w starostwie "sztuczne" stanowisko dla pokrzywdzonej i kosztem podatnika w ten sposób "naprawił szkodę".
  Tak działają decydenci w Myślenicach.
  Art.59 został już uchylony i od marca 2016r nie obowiązuje.
Pokaż więcej komentarzy