służbista

Radni KW Macieja Ostrowskiego i Bez Układów przekładają sesję. „To jest cyrk” - komentują radni PiS

 • 14.06.2019 - 22:53
  Z innych postów wynika, że "prywatnie" ma zaburzenia i cierpi na manię wielkości. Polecam oddział dziennego pobytu przy ul.Drogowców w Myślenicach, może pomogą.
 • 14.06.2019 - 22:48
  "Prywatnie" zachowuje się jak była przewodnią siła narodu, czyli uważa, że ma jedynie słuszną racje w głoszeniu swoich nieomylnych poglądów i opinii, a faktycznie to opowiada głupoty, jednak w swoim zadufani tego nie dostrzega.
 • 12.06.2019 - 13:45
  Jan Podmokły nie posiadł umiejętności szybkiego czytania tekstu, a ze zrozumieniem tekstów ten Pan miał kłopoty od podstawówki.

Myślenice: Dyskusja na temat MZWiK na nadzwyczajnej sesji miejskiej

 • 14.06.2019 - 22:33
  Ludzie Mierzejewskiego ponownie wprowadzają cenzurę prewencyjną, co jest niezgodne z art.54 Konstytucji RP.

Raciechowice: Negatywna opinia RIO odnośnie planu naprawczego. Wójt się nie poddaje

 • 26.05.2019 - 11:56
  Panie były wójcie Gabzdyl, dlaczego nie zajmie Pan stanowiska w tej sprawie, tylko siedzi Pan jak g... w trawie w urzędzie w Dobczycach pod skrzydłami burmistrza Susia? Radni poprzedniej kadencji w większości są także radnymi obecnie i teraz żebrają o kasę, gdzie byli kiedy Gabzdyl brał pożyczki z parabanków? Co robi prokuratura w Myślenicach w tej sprawie na czele z-cą prokuratora rejonowego Beatą Florkow, której kwalifikacje do pełnienia tej funkcji są żadne?

Andrzej Duda: Dziękuję Wam myśleniczanie, że tacy jesteście. Niezłomni i odważni w polskich sprawach

 • 15.05.2019 - 23:38
  Każdemu Prezydentowi Polski należy się szacunek obojętne z jakiej byłby opcji politycznej, ale komentujący wolą wszystko i wszystkich krytykować, można i tak.

Czy gminy powinny zapłacić nauczycielom za czas strajku? Temat dzieli radnych [WIDEO]

 • 11.05.2019 - 0:31
  Większość tak zwanych nauczycieli, to lenie, nieroby i darmozjady, którzy przyszli do tego zawodu, bo jest dużo wolnego i niewiele trzeba pracować. Jeżeli strajkowali to za te dni nic im się nie należy, a jeżeli radni Ostrowskiego czy ci z układami chcą pomagać nauczycielom, to niech im dadzą z własnej kieszeni, a nie z pieniędzy podatnika.

Raciechowice na skraju bankructwa: Liczą na wsparcie prezesa Orlenu, sąsiednich gmin i rządu

 • 10.05.2019 - 9:00
  W gminie raciechowice szukają tam gdzie nie zgubili. Pieniądze winien oddać były wójt Gabzdyl, który je wydawał między innymi na różne festyny w których brali udział, a jakże starostą Tomal, były burmistrz Ostrowski i inni decydenci. Nadto gdzie wówczas była rada gminy, która w większości jest obecnie ta sama, gdzie był nadzór regionalnej izby obrachunkowej.

Raciechowice: Program naprawczy przegłosowany. Gdzie szukać oszczędności, a gdzie dochodów?

 • 26.04.2019 - 13:24
  Należy rozliczyć poprzedniego wójta czyli niejakiego Gabzdyla, radę oraz skarbnika, jak mogli dopuścić do takiego zadłużenia. Niech oni zrobią zrzutkę na finanse gminy. Jakoś nikt nie mówi o sprawcy całego zamieszania czyli Gabzdylu i jego urzędnikami tylko wszyscy chcą znowu kasy. Co robi prokuratura w Myślenicach w tej sprawie na czele z prokurator rejonową Beatą Antolską-Glac. Jeżeli nie ma zawiadomienia w tej sprawie to ja oficjalnie to czynię.

Myślenice: Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Trwa sprzątanie Zarabia

 • 13.04.2019 - 11:31
  Podobnie na wiosnę było za rządów Ostrowskiego, ale jakoś nikogo to nie oburzało. Oczywiście, że należy posprzątać Zarabie i myślę, że niedługo to zostanie zrobione przez odpowiednie służby urzędu.

Fiasko rozmów z rządem. W poniedziałek w szkołach rozpocznie się strajk

 • 06.04.2019 - 15:50
  Jeżeli nauczyciele chcą lepiej zarabiać, to niech się wezmą do pracy, a nie udają, że pracują. W Polsce obowiązuje 40 godzinny tydzień pracy, a nie 18 godzinny, 26 dni urlopu, a nie 90, ponadto wszystkie soboty i niedziele wolne, roczne płatne urlopy na podratowanie zdrowia!!!! i tak dalej, co wynika z "karty nauczyciela" który to akt prawny pochodzi jeszcze z głębokiej komuny. Już nikt nie ma takich przywilej, za udawanie że się pracuje. Myślę, że ten strajk, wyjdzie jeszcze bokiem nauczycielom i Broniarzowi.

Raciechowice na skraju bankructwa. Czy pozostałe gminy powinny je ratować?

 • 06.04.2019 - 15:37
  Starosta Tomal to dobry znajomy byłego wójta Raciechowic Gabzdyla. W przeszłości Tomal w środkach masowego przekazu bardzo promował wójta Raciechowic jako doskonałego gospodarza świetnie zarządzającego gminą. Ciekawe czy Gabzdyl ma już zarzuty za niegospodarność, ale o tym jakość starosta Tomal nic nie mówi? Starostwa to ułomne podmioty samorządowe, które funkcjonują tylko dzięki dotacjom, nie mają żadnych własnych dochodów. Jeżeli starosta Tomal chce ratować Raciechowice, to z własnego majątku, który nie jest mały, ale nie za pieniądze sąsiednich gmin, czyli podatnika. Przywoływanie przez starostę Tomala przykładu, że powiat bełchatowski pomógł powiatowi myślenickiemu podczas powodzi i dlatego należy pomagać gminie Raciechowice, jest nieetyczne, czym innym jest nieszczęście jakim jest powódź, a czym innym niegospodarność byłego wójta Gabzdyla i pożyczanie pieniędzy w parabankach.

Myślenice: Paweł Lemaniak został odwołany ze stanowiska dyrektora Muzeum Niepodległości

 • 28.03.2019 - 11:26
  Petycje to możecie sobie pisać np. do Macieja Ostrowskiego lub do niezatapialnego Józefa Tomala, a najlepiej do "budki z wodą sodową".

Raciechowice: Co zrobić, żeby gmina nie zniknęła z mapy? Trwa przygotowanie programu naprawczego

 • 22.03.2019 - 12:01
  To że Marek Gabzdyl ma nową pracę w Urzędzie w Dobczycach, jak podaje "Mądrala" jest bez znaczenia jeżeli chodzi o odpowiedzialność karną. Myślę, że kiedy ewentualnie zadziała prokuratura do burmistrz Suś, szybko się pozbędzie takiego pracownika.
 • 21.03.2019 - 17:14
  Ciekawe dlaczego obecny Wójt Gminy Raciechowice Wacław Żarski i prezes RIO Mirosław Legutko nie nazywają sprawy po imieniu. Wójtem który narobił takiego dziadostwa był MAREK GABZDYL, którego mieszkańcy gminy bezmyślnie wybierali na to stanowisko przez 24 lata, sześć kadencji, obecnie mają czego chcieli. Panie wójcie Wacławie Żarski i panie prezesie RIO Mirosławie Legutko z treści artykułu wynika wysokie prawdopodobieństwo że MAREK GABZDYL popełnił przestępstwo niegospodarności oraz przekroczył lub niedopełnił swoje obowiązki /art. 231kk/. Oczywiście należy dać szansę nowemu wójtowi ale w pierwszej kolejności należy powiadomić prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Marka Gabzdyla. Przypominam panu wójtowi Żarskiemu i prezesowi Legutko, iż jeżeli tego jeszcze nie zrobili, to jako funkcjonariusze publiczni mają ustawowy obowiązek podjąć takie działania, jeżeli tego nie zrobią to sami popełniają przestępstwo.

Strajk nauczycieli: W których szkołach odbędzie się protest? Spływają wyniki referendum

 • 22.03.2019 - 11:52
  Nauczyciele to lenie i darmozjady ich praca polega na chodzeniu do szkoły i wyrabianiu pensum, a nie uczeniu, wiem co pisze znam dobrze to środowisko. Nauczyciele w szkołach publicznych nikogo niczego nie nauczą, bo sami mają mizerną wiedzę. Jeżeli rodzice chcą aby ich dzieci zdobyły wiedzę, to wysyłają je na korepetycje lub do szkół niepublicznych, niestety nie każdego na to stać.

Nieprawidłowe parkowanie to nie wszystko. Komendant chce,aby policja była obecna w życiu mieszkańców

 • 20.03.2019 - 13:20
  Komendant Gamrat to typowy "spadochroniarz", który wiele naobiecywał w lokalnych środkach masowego przekazu i niewiele zrobił, a następnie wrócił/ uciekł/ do rodzinnego Chrzanowa na stanowiska komendanta tamtejszej jednostki. Podobnie jest z obecnym komendantem Kobiakiem i jego zastępcą Darą, obydwaj nie pochodzą z Myślenic czy okolicy, są także "spadochroniarzami" i nie mają bladego pojęcia co się dzieje w Myślenicach, gdyż po służbie około godziny 15,30 jadą do domów poza powiat myślenicki. Komendancie Kubiak, niech pan poczyta ustawę o policji i inne akty prawne odnoszące się do najważniejszych zadań Policji, bo opowiadasz pan bzdury o otwartej jednostce, opiniach ludzi i.t.d. Jeżeli ceni pan opinie mieszkańców to niech się pan weźmie za parkowanie samochodów w miejscach niedozwolonych, bo według ankiety to najbardziej palący problem mieszkańców.

Myślenice: Nie ma chodnika, nie ma przejścia. Na ul. Sobieskiego jest kłopot. Jak go rozwiązać?

 • 20.03.2019 - 12:56
  Nie widzę powodu aby miasto dokładało się do infrastruktury drogi powiatowej jaką jest ulica Sobieskiego, od tego jest starostwo. Najlepsza jest informacja od starosty Józefa Tomala, który pisze "rolę inwestora, który zgodnie z przepisami na etapie projektowania inwestycji, powinien uwzględnić warunki drogowe oraz zabezpieczenie i obsługę komunikacyjną realizowanej przez siebie inwestycji – w tym przypadku bloków przy ul. Sobieskiego. " i dalej "Jeżeli włączenie komunikacyjne wymaga przebudowy drogi publicznej, to inwestor jest zobowiązany wykonać tą przebudowę na własny koszt - czytamy w odpowiedzi. No właśnie panie starosto, gdzie pan był i służby panu podległe, kiedy wydał pan zezwolenie na budowę tych budynków wielorodzinnych, kiedy inwestycja nie była zgodna z obowiązującymi przepisami gdyż jak pan podaje "nie zaprojektowano i nie wybudowano ani jednego ciągu pieszego łączącego bloki z ulicą Sobieskiego oraz nie zaproponowano żadnych usprawnień w samym pasie drogi"/ jest to niedopełnienie obowiązków służbowych ar.231kk/ , mógł pan wstrzymać wydanie zezwolenia do czasu przeprojektowania inwestycji, jednak pan tego nie uczynił ciekawe dlaczego?

Myślenice: Wicepremier Beata Szydło przedstawiła propozycje programowe PiS

 • 19.03.2019 - 11:32
  Jak PiS "jeździ" ze swoim programem to źle, kiedy by to robiła PO, nie robi bo nie ma programy, to jest cacy. Totalna hipokryzja u niektórych komentujących.

Burmistrz Jarosław Szlachetka prezentuje wyniki audytu.„W Urzędzie istniał układ towarzyski”[WIDEO]

 • 13.03.2019 - 12:08
  Stanowisko dyrektora Urzędu zostało utworzone, tylko dlatego, aby pani Trolka, kiedy została żoną burmistrza Ostrowskiego, mogła nadal być naczelnikiem wydziału. Z ustawy o samorządzie wynikało, że osoba najbliższa do burmistrza nie może mu bezpośrednio podlegać, a w tym przypadku tak było gdyż naczelnik wydziału bezpośrednio podlegał burmistrzowi. Co robi burmistrz Ostrowski, zmienia regulamin urzędu tworzy stanowisko dyrektora, gdzie bezpośredni nadzór nad panią Trolką sprawuje dyrektor czyli pan Kęsek, zatem już nie ma bezpośredniej podległości pod burmistrza. Takie rzeczy tylko w Myślenicach pod rządami burmistrza Ostrowskiego.

Myślenicki Alarm Smogowy: Mamy smogu po dziurki w nosie

 • 08.03.2019 - 8:39
  Każdy tylko nie Szczotkowski, ta osoba chce tylko zaistnieć w przestrzeni publicznej.

Pół miliona złotych od MSWiA

 • 06.03.2019 - 11:40
  Złośliwe komentarze ze strony "prywatnie", "blakmat" i innych pod adresem PiS i burmistrza Jarosława Szlachetki, nic nie zmienią, a pokazują tylko frustracje wymienionych z wyników demokratycznych wyborów. Niektóre komentarze to prawie mowa nienawiści, jednak redakcja miasto info jakoś tego nie dostrzega.

Czym zajmą się radni podczas 6. sesji rady powiatu?

 • 21.02.2019 - 13:31
  Samorząd powiatowy jest nikomu do niczego niepotrzebny, dubluje tylko większość zadań miast i gmin powiatu. Ponadto samorząd powiatowy nie generuje żadnych dochodów, a jego budżet to wynik dotacji na poszczególne zadania, zatem podejmowanie uchwał budżetowych nie ma żadnego sensu, bo wszystko już jest podzielone. Jego zadania i dotacje należy przekazać do miast i gmin powiatu, a samorząd powiatowy zlikwidować.

Wóz strażacki OSP Rudnik ma 38 lat. Druhowie zbierają na nowy

 • 19.02.2019 - 18:00
  Ten wóz bojowy to złom i każdy jego wyjazd na drogi publiczne jest zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Ciekawe czy jest dopuszczony do ruchu, czyli czy ma aktualne badania techniczne. Apeluję do myślenickiej policji aby to sprawdziła.

Region myślenicki może liczyć na wsparcie województwa

 • 19.02.2019 - 17:51
  Nie wiem po co zaproszono na to spotkanie starostę Józefa Tomala, on powinien otrzymać dofinansowanie dla powiatu od PO.

Osieczany: Mieszkańcy od lat domagają się przejść dla pieszych. Czy powstaną?

 • 14.02.2019 - 13:09
  W tej "debacie" ze strony decydentów brali udział przedstawiciele instytucji, poza dyrektorem zarządu dróg powiatowych, który bez zgody starosty nic nie zrobi, od których w temacie przejść dla pieszych na drodze powiatowej nic nie zależy. Policja co najwyżej może o takie przejścia wnioskować, straż miejska nie ma prawie żadnych uprawnień odnośnie ruchu drogowego. Drogą powiatową zarządza starostwo pod kierownictwem Józefa Tomala, zatem ta instytucja z mocy prawa odpowiada za tę drogę i jej infrastrukturę w tym przejścia dla pieszych i.t.d. Urząd MiG w Myślenicach nie ma żadnych uprawnień i obowiązków wobec tej drogi. A teraz rada dla mieszkańców Osieczan i okolicznych miejscowości, zamiast "bić pianę" na tego typu spotkaniach, należy udać się z delegacją do starosty Józefa Tomala i zarządać natychmiastowego wykonania przejść dla pieszych. Kiedy otwierano po remoncie jeden z oddziałów szpitala w Myślenicach Józef Tomal jako pierwszy przecinał wstęgę, niech teraz wykaże się w temacie przejść dla pieszych.

Myślenice: Zmiany na stanowiskach prezesów czterech gminnych spółek

 • 30.01.2019 - 0:31
  A co z wiceprezesami, to także koledzy, znajomi lub rodzina byłego burmistrza. Nominacja ostatniego prezesa to totalna pomyłka, pewnie Pan Burmistrz miał zły dzień, ale można to jeszcze naprawić.

Myślenice: Protest pracowników sądu. Rozprawy odwołane

 • 13.12.2018 - 23:49
  Jeżeli personel pomocniczy w sądzie mało zarabia to może zawsze podjąć pracę na kasie w biedronce lub kauflandzie.

Katarzyna Burda nowym prezesem MZWiK w Myślenicach

 • 23.11.2018 - 15:40
  No to panie Burmistrzu pora na dalszą dobrą zmianę i rozbicie układu rodzinno-koleżeńskiego w Urzędzie/naczelnicy wydziałów i ich zastępcy/,spółkach zależnych od gminy/prezesi i ich zastępcy/,szkołach i przedszkolach/dyrektorzy i ich zastępcy/ oraz kierownictwo innych jednostek organizacyjnych zależnych od urzędu. Ciekawe czy Tomal i Ostrowski przyjmą zwolnionych do Starostwa, może zabraknąć stanowisk kierowniczych, ale chyba dla jednej pani naczelnik szczególnie bliskiej byłemu burmistrzowi nie zabraknie.

"Korupcja polityczna?"Burmistrz komentuje wybory prezydium.Odpowiada mu wiceprzewodnicząca

 • 20.11.2018 - 8:57
  Pani Grażyna Ambroży okazała się wytrawnym graczem politycznym, twierdząc cytuję "nie interesują mnie układy jakie proponuje klub Macieja Ostrowskiego czy klub PiS". Widać, że obecnie radna uzyskała lepszą propozycję od Ostrowskiego, zatem poparła klub Ostrowskiego, czym doprowadziła do wyboru rady miasta, która sprzyja byłemu burmistrzowi. Być może za jakiś czas klub PiS przebije ofertę Ostrowskiego i radna zmieni zdanie. Szanowna pani Ambroży, taka "obrotowa" postawa doprowadzi do totalnego chaosu, a nie do równowagi. Nie da się skutecznie rządzić i przeprowadzać projektów w radzie miasta, nie mając tam większości. Prognozuje, że w samorządzie miasta będą nieustające potyczki pomiędzy burmistrzem z PiS i radą miasta Ostrowskiego, co z pewnością nie wyjdzie na dobre mieszkańcom i miastu.
Pokaż więcej komentarzy