służbista

Sułkowice zlikwidowały straż miejską

 • 10.02.2018 - 10:42
  Straż miejska jest w Myślenicach potrzebna, ale winna wykonywać czynności wynikające z ustawy, a nie być na posyłki burmistrza i jego urzędasów.

ALARMUJECIE: Ruszył sezon grzewczy. Normy przekroczone nawet dziewięciokrotnie

 • 20.11.2017 - 13:45
  Szanowny Panie Burmistrzu, to, że nie nadaje się Pan nawet na sołtysa Więciórki, to wcale nie znaczy, że nie może Pan pogonić do roboty strażników miejskich. Strażnicy, to nieudacznicy i poza wożeniem swoich czterech liter w samochodach nic nie robią, a ich wiedza prawna w zakresie wykonywanych czynności jest żadna. Strażnicy mają podstawę prawną wynikającą w Kodeksu Wykroczeń do kontroli palenisk w domach prywatnych pod kątem spalanego paliwa, jednak nie wiem dlaczego tego nie robią, zatem do roboty i powietrze będzie lepsze. Pierwsze kontrole należy wykonać u "sradowazy", który się chwali na forum, że "Mnie tam segregacja śmieci nie dotyczy, dzisiaj np. z dymem poszly stare buty i butelki po muszyniance...

Budżet Obywatelski 2018: Zobacz, które projekty zostaną zrealizowane w twojej miejscowości

 • 13.10.2017 - 8:38
  To Wasze wygranie przypomina "ustawiony" przetarg.
 • 12.10.2017 - 16:43
  Projekt boiska piłkarskiego do gry w "coś tam", który będzie realizowany z budżetu obywatelskiego to zwykła przewałka. Faktycznie chodzi o to aby za pieniądze publiczne w kwocie 200 tys zł zwane szumnie "budżetem obywatelskim" wymienić nawierzchnie boiska klubu piłkarskiego Orzeł w Myślenicach, który to klub jest bardzo bliski burmistrzowi, tak bliski, iż pracuje tam część rodziny burmistrza.

Myślenice: Zmiany w centrum. Koniec z wjeżdżaniem samochodami na Rynek?

 • 09.10.2017 - 20:46
  Popieram zmiany, tylko mam duże wątpliwości i zastrzeżenia, co do poruszania się po płycie rynku lub parkowania, nie jest to dookreślone dla kierujących posiadających zezwolenie UMG. To z daleka śmierdzi hipokryzją i aby nie korupcją, może się tak stać iż tych zezwoleń będzie bardzo dużo, a będą je posiadali rodziny, znajomi, koledzy i inne pociotki burmistrza i jego urzędników.

Budżet Obywatelski Myślenice 2018: To ostatni moment na oddanie głosu

 • 15.09.2017 - 9:41
  Panie Bisztyga, a może by tak zaproponować wykonanie boiska do gry w Bambuko.

Myślenice: Ruszył remont Słonecznej. Uwaga na nową organizację ruchu

 • 15.09.2017 - 9:37
  Policji nie ma gdzie potrzeba, bo zajmuje się karaniem pieszych przechodzących jezdnie poza pasami, co jest dozwolone w pewnych przypadkach art.13 Prawa o ruchu drogowym. Policja w ten sposób realizuje normy mandatowe jakie założył sobie do wykonania nowy, mało rozgarnięty, komendant. A tak przy okazji panie komendancie, tyle pan opowiadał w lokalnej prasie o nielegalnym parkowaniu samochodów na płycie rynku i co pan zrobił w tej sprawie NIC, samochody jak parkowały tak parkują.

Powiat myślenicki: Policja wystawiła 115 mandatów za prędkość. To dane z jednego dnia

 • 25.04.2017 - 23:07
  Szanowny Panie Komendancie. Reklamuje Pan swoja osobę we wszystkich lokalnych gazetach i opowiada Pan tam mniejsze lub większe bzdury, niezły z Pana pajac, pijarowiec, ale nic poza tym. Samochody jak stały na płycie Rynku tak stoją, gdzie Pana zapowiedzi o zrobieniu tam porządku.

Myślenice: Rada Lokalnej Przedsiębiorczości rozpoczęła pracę

 • 20.04.2017 - 1:09
  Prezydium tej nikomu, poza burmistrzem, niepotrzebnej rady posiada rewelacyjny skład. Między innymi Wiktor Kielan - były kandydat na burmistrza, no i prawa ręka burmistrza czyli niezastąpiony Mieczysław Kęsek - dyrektor urzędu, radny powiatowy i.t.d. Brakuje jeszcze żony i brata burmistrza, kilku znajomych ze szkoły oraz paru kolegów i koleżanek. Tak trzymać panie Ostrowski.

Policja zaprasza do debaty: W których miejscowościach potrzebne są posterunki?

 • 14.03.2017 - 22:49
  Nie trzeba znaku zakazu wjazdu lub ruchu w miejscu o którym pisze "Mądrala" gdyż jeżdżenie po chodnikach, a tam jest chodnik jest zabronione, co wynika z ustawy Kodeks Drogowy. Nie interesuje to ani straży miejskiej ani policji, ani burmistrza Ostrowskiego, który widzi to przez okno gabinety.

Myślenice: Zmiana na stanowisku komendanta policji

 • 12.03.2017 - 7:46
  Zamienił stryjek siekierkę na kijek.

Ponad 6 milionów na drogi w powiecie myślenickim

 • 12.03.2017 - 7:45
  Znowu wiejski nauczyciel i sprawca przestępstwa Józef Tomal bryluje na salonach.

Tak będzie wyglądać nowa siedziba starostwa

 • 06.02.2017 - 20:56
  Wiejski nauczyciel ma rozmach.

Myślenice: Na co wydać pieniądze z budżetu? O tym zdecydują mieszkańcy

 • 02.02.2017 - 22:52
  Głównym źródłem zła w Myślenicach jest burmistrz Ostrowski, który stworzył tak zwany układ zamknięty. Kluczowe stanowiska w urzędzie, spółkach, szkołach, przedszkolach oraz innych instytucjach zależnych od urzędu, zajmują osoby z nim spokrewnione, znajomi oraz koledzy i koleżanki ze szkoły. Są to przytupasy bez merytorycznego przygotowania i działają na zasadzie bmw czyli bierny, mierny ale wierny.

Maciej Ostrowski: Nie będzie podwyżek taryf za wodę i ścieki

 • 31.01.2017 - 13:51
  Panie Ostrowski gdzie i kiedy informuje Pan o konferencji prasowej, bo jako mieszkaniec tego miasta nic mi na ten temat nie wiadomo, chociaż śledzę lokalne media, bardzo chętnie bym wysłuchał takiej konferencji. Pewnie konferencja była niejawna. Z Pana postawy i pańskiego przytupasa Andrzeja U. widać, że zaczyna się samorządowa kampania wyborcza.

Każdego dnia przejeżdża tędy ponad 5000 samochodów. Remont głównej z dróg rusza w lipcu

 • 24.01.2017 - 8:45
  Wiejski nauczyciel Józef Tomal to przekleństwo dla powiatu myślenickiego.

Powiat: Radni przyjęli rekordowy budżet na 2017 rok. Na co zostaną wydane pieniądze?

 • 01.01.2017 - 18:44
  Jakoś na fotografii nie widać "słońca" myślenickiego powiatu, czyli wiejskiego nauczyciela Józefa Tomala i jego prawej ręki, czyli kobiety która otrzymała od Józefa Tomala prestiżową posadę jako zadośćuczynienie za wycofanie sprawy w Sądzie.

SYLWESTER 2016: Zamiast fajerwerków i imprezy pod chmurką - noc filmowa w kinie

 • 15.12.2016 - 21:25
  Burmistrz naprodukował nowych etatów, między innymi stanowisko dyrektora urzędu, którego roczne uposażenie przekracza z pewnością wydatki na fajerwerki.Ponadto trzeba spłacać kredyty za nietrafione inwestycje typu wielkie wysypisko śmieci i inne i to jest przyczyną braku fajerwerków.

Pcim: Most na Suszance otwarty

 • 08.11.2016 - 22:27
  Nie jestem zaangażowany politycznie, ani nie jestem osobą publiczną, zatem nie wiem dlaczego taka nerwowa reakcja Maxa1999 na moje informacje o staroście. Nie podaję, iż starosta ma "wyrok", tylko posługuje się pojęciem "sprawcy", czyli zgodnie z dyspozycją art.59kk, zatem proszę czytać moje teksty ze zrozumieniem. Nie obawiam się żadnych "wklejek" i życzę Maxowi 1999 wesołych świąt.
 • 08.11.2016 - 13:51
  Sprawa starosty Józefa Tomala, to nie są bzdury tylko fakty. Niedługo opublikuje dokumenty dotyczące nieetycznych działań burmistrza Macieja Ostrowskiego.
 • 07.11.2016 - 22:26
  Będę o tym zawsze pisał kiedy tylko starosta Józef Tomal pojawi się publicznie, tak aby wyborcy nie zapomnieli o jego wyczynach.
 • 07.11.2016 - 0:58
  Jak widać starosta Józef Tomal nadal pokazuje się publicznie i uważa, że wszyscy zapomnieli o jego dużych problemach z wymiarem sprawiedliwości, ale tak nie jest. Przypominam, że starosta Józef Tomal był oskarżony o czyny z art.199§1 kk, art.190a§1kk w zw. z art.11§2kk w zw. z art.12kk, to kwalifikacja prawna z wokandy zawieszonej na drzwiach sali 20 Sądu Rejonowego w Myślenicach w dniu 10.11.2015r o godz. 8,30. Starosta nie został uniewinniony, tylko skorzystał z art.59a§1kk , który brzmi: "§ 1. Jeżeli przed rozpoczęciem przewodu sądowego w pierwszej instancji sprawca, który nie był uprzednio skazany za przestępstwo umyślne z użyciem przemocy, naprawił szkodę lub zadośćuczynił wyrządzonej krzywdzie, umarza się, na wniosek pokrzywdzonego, postępowanie karne o występek zagrożony karą nieprzekraczającą 3 lat pozbawienia wolności, a także o występek przeciwko mieniu zagrożony karą nieprzekraczającą 5 lat pozbawienia wolności, jak również o występek określony w art. 157 § 1". Jak wynika z treści tego przepisu starosta Józef Tomal jest SPRAWCĄ przestępstwa, a postępowanie zostało umorzone, tylko dlatego gdyż SPRAWCA "naprawił szkodę lub zadośćuczynił wyrządzonej krzywdzie". Po prostu Józef Tomal utworzył w starostwie "sztuczne" stanowisko dla pokrzywdzonej i kosztem podatnika w ten sposób "naprawił szkodę".
  Tak działają decydenci w Myślenicach.
  Art.59 został już uchylony i od marca 2016r nie obowiązuje.

Powiat podpisał umowę o współpracy z rumuńskim okręgiem Bistrita – Nasaud

 • 30.10.2016 - 2:27
  Jak widać starosta Józef Tomal pokazując się publicznie uważa, że wszyscy zapomnieli o jego dużych problemach z wymiarem sprawiedliwości, ale tak nie jest. Przypominam, że starosta Józef Tomal był oskarżony o czyny z art.199§1 kk, art.190a§1kk w zw. z art.11§2kk w zw. z art.12kk, to kwalifikacja prawna z wokandy zawieszonej na drzwiach sali 20 Sądu Rejonowego w Myślenicach w dniu 10.11.2015r o godz. 8,30. Starosta nie został uniewinniony, tylko skorzystał z art.59a§1kk , który brzmi: "§ 1. Jeżeli przed rozpoczęciem przewodu sądowego w pierwszej instancji sprawca, który nie był uprzednio skazany za przestępstwo umyślne z użyciem przemocy, naprawił szkodę lub zadośćuczynił wyrządzonej krzywdzie, umarza się, na wniosek pokrzywdzonego, postępowanie karne o występek zagrożony karą nieprzekraczającą 3 lat pozbawienia wolności, a także o występek przeciwko mieniu zagrożony karą nieprzekraczającą 5 lat pozbawienia wolności, jak również o występek określony w art. 157 § 1". Jak wynika z treści tego przepisu starosta Józef Tomal jest SPRAWCĄ przestępstwa, a postępowanie zostało umorzone, tylko dlatego gdyż SPRAWCA "naprawił szkodę lub zadośćuczynił wyrządzonej krzywdzie". Po prostu Józef Tomal utworzył w starostwie "sztuczne" stanowisko dla pokrzywdzonej i kosztem podatnika w ten sposób "naprawił szkodę".
  Tak działają decydenci w Myślenicach.
  Art.59 został już uchylony i od marca 2016r nie obowiązuje.

Powiat podpisuje umowę z Caritas. W Nowej Wsi powstanie ośrodek rodzinny

 • 21.10.2016 - 13:08
  Jak widać starosta Józef Tomal pokazując się publicznie uważa, że wszyscy zapomnieli o jego dużych problemach z wymiarem sprawiedliwości, ale tak nie jest. Przypominam, że starosta Józef Tomal był oskarżony o czyny z art.199§1 kk, art.190a§1kk w zw. z art.11§2kk w zw. z art.12kk, to kwalifikacja prawna z wokandy zawieszonej na drzwiach sali 20 Sądu Rejonowego w Myślenicach w dniu 10.11.2015r o godz. 8,30. Starosta nie został uniewinniony, tylko skorzystał z art.59a§1kk , który brzmi: "§ 1. Jeżeli przed rozpoczęciem przewodu sądowego w pierwszej instancji sprawca, który nie był uprzednio skazany za przestępstwo umyślne z użyciem przemocy, naprawił szkodę lub zadośćuczynił wyrządzonej krzywdzie, umarza się, na wniosek pokrzywdzonego, postępowanie karne o występek zagrożony karą nieprzekraczającą 3 lat pozbawienia wolności, a także o występek przeciwko mieniu zagrożony karą nieprzekraczającą 5 lat pozbawienia wolności, jak również o występek określony w art. 157 § 1". Jak wynika z treści tego przepisu starosta Józef Tomal jest SPRAWCĄ przestępstwa, a postępowanie zostało umorzone, tylko dlatego gdyż SPRAWCA "naprawił szkodę lub zadośćuczynił wyrządzonej krzywdzie". Po prostu Józef Tomal utworzył w starostwie "sztuczne" stanowisko dla pokrzywdzonej i kosztem podatnika w ten sposób "naprawił szkodę".
  Tak działają decydenci w Myślenicach.
  Art.59 został już uchylony i od marca 2016r nie obowiązuje.

Zegar ŚDM odlicza czas do... Runmageddonu. Dobry pomysł na promocję wydarzeń?

 • 03.09.2016 - 15:31
  Zegar powinien odliczać dni do końca kadencji nieudolnego burmistrza i jego urzędników, a także poniewierającego się po sądach starosty.

Wisła Kraków ma nowego właściciela. Piłkarze nadal trenują w Myślenicach

 • 03.08.2016 - 7:33
  Dla mnie ten Mere.... i tak dalej to zwykły kombinator, a Wisła jest mu potrzebna jako przykrywka to "prania brudnej kasy". Były piłkarz Marek C. jest tylko po to aby ocieplić wizerunek tej"pralni" i wzbudzić zaufanie gawiedzi. Scyzoryki przejrzały tego Mere... i tak dalej i kazały iść "won", stawiając na "senegalczyków" czyli następnych kombinatorów i jak przypuszczam "gołodupców". Uważam iż Wisła i Korona spadną a ligi.

Piłka nożna, V liga: Orzeł kończy rozgrywki na 6 miejscu

 • 21.06.2016 - 12:12
  Niedawno reaktywowany "Dalin", od razu awansował do 4 ligi, natomiast "Orzeł" wspierany finansowo i organizacyjnie przez burmistrza, od kilku sezonów pozostaje w 5 lidze. Panie burmistrzu trzeba sypnąć więcej publicznego grosza na transfery i zatrudnić więcej członków rodziny w zarządzie to wówczas przyjdą wyniki.

Powiat Myślenicki drugi wśród najlepszych powiatów w Polsce

 • 18.06.2016 - 9:56
  do "max1999" Zawsze będę o tym pisał, kiedy tylko starosta Józef Tomal będzie występował publicznie.
 • 15.06.2016 - 11:53
  Józef Tomal jako "sprawca" zgodnie z dyspozycją art.51a kk, / przepis słusznie uchylony przez nowelizację KK z dnia 11.03.2016r/ poszedł na ugodę, wyrównał szkodę oraz zadośćuczynił "pokrzywdzonej" i znowu udziela się publicznie oraz uważa iż nic się nie stało. Stało się panie Starosto i myślę, że wyborcy rozliczą Pana przy najbliższych wyborach.

Całodobowa linia telefoniczna podczas Światowych Dni Młodzieży

 • 15.04.2016 - 0:49
  Oskarżony o przestępstwa obyczajowe starosta Józef Tomal ponownie udziela się publicznie. Panie starosto z uwagi, iz sąd wyłączył jawność postępowania sądowego proszę opowiedzieć społeczeństwu powiatu myślenickiego jak przebiegają rozprawy sądowe, czy może zapadł już wyrok, jeżeli tak to jaki ? Ponadto proszę podać do wiadomości publicznej czy wielbiciel jazdy na podwójnym "gazie" radny Dudzik, został już ukarany przez sąd za swoje wyczyny i czy nadal jest radnym ?
Pokaż więcej komentarzy