służbista

Czym zajmą się radni podczas 6. sesji rady powiatu?

 • 21.02.2019 - 13:31
  Samorząd powiatowy jest nikomu do niczego niepotrzebny, dubluje tylko większość zadań miast i gmin powiatu. Ponadto samorząd powiatowy nie generuje żadnych dochodów, a jego budżet to wynik dotacji na poszczególne zadania, zatem podejmowanie uchwał budżetowych nie ma żadnego sensu, bo wszystko już jest podzielone. Jego zadania i dotacje należy przekazać do miast i gmin powiatu, a samorząd powiatowy zlikwidować.

Wóz strażacki OSP Rudnik ma 38 lat. Druhowie zbierają na nowy

 • 19.02.2019 - 18:00
  Ten wóz bojowy to złom i każdy jego wyjazd na drogi publiczne jest zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Ciekawe czy jest dopuszczony do ruchu, czyli czy ma aktualne badania techniczne. Apeluję do myślenickiej policji aby to sprawdziła.

Region myślenicki może liczyć na wsparcie województwa

 • 19.02.2019 - 17:51
  Nie wiem po co zaproszono na to spotkanie starostę Józefa Tomala, on powinien otrzymać dofinansowanie dla powiatu od PO.

Osieczany: Mieszkańcy od lat domagają się przejść dla pieszych. Czy powstaną?

 • 14.02.2019 - 13:09
  W tej "debacie" ze strony decydentów brali udział przedstawiciele instytucji, poza dyrektorem zarządu dróg powiatowych, który bez zgody starosty nic nie zrobi, od których w temacie przejść dla pieszych na drodze powiatowej nic nie zależy. Policja co najwyżej może o takie przejścia wnioskować, straż miejska nie ma prawie żadnych uprawnień odnośnie ruchu drogowego. Drogą powiatową zarządza starostwo pod kierownictwem Józefa Tomala, zatem ta instytucja z mocy prawa odpowiada za tę drogę i jej infrastrukturę w tym przejścia dla pieszych i.t.d. Urząd MiG w Myślenicach nie ma żadnych uprawnień i obowiązków wobec tej drogi. A teraz rada dla mieszkańców Osieczan i okolicznych miejscowości, zamiast "bić pianę" na tego typu spotkaniach, należy udać się z delegacją do starosty Józefa Tomala i zarządać natychmiastowego wykonania przejść dla pieszych. Kiedy otwierano po remoncie jeden z oddziałów szpitala w Myślenicach Józef Tomal jako pierwszy przecinał wstęgę, niech teraz wykaże się w temacie przejść dla pieszych.

Myślenice: Zmiany na stanowiskach prezesów czterech gminnych spółek

 • 30.01.2019 - 0:31
  A co z wiceprezesami, to także koledzy, znajomi lub rodzina byłego burmistrza. Nominacja ostatniego prezesa to totalna pomyłka, pewnie Pan Burmistrz miał zły dzień, ale można to jeszcze naprawić.

Myślenice: Protest pracowników sądu. Rozprawy odwołane

 • 13.12.2018 - 23:49
  Jeżeli personel pomocniczy w sądzie mało zarabia to może zawsze podjąć pracę na kasie w biedronce lub kauflandzie.

Katarzyna Burda nowym prezesem MZWiK w Myślenicach

 • 23.11.2018 - 15:40
  No to panie Burmistrzu pora na dalszą dobrą zmianę i rozbicie układu rodzinno-koleżeńskiego w Urzędzie/naczelnicy wydziałów i ich zastępcy/,spółkach zależnych od gminy/prezesi i ich zastępcy/,szkołach i przedszkolach/dyrektorzy i ich zastępcy/ oraz kierownictwo innych jednostek organizacyjnych zależnych od urzędu. Ciekawe czy Tomal i Ostrowski przyjmą zwolnionych do Starostwa, może zabraknąć stanowisk kierowniczych, ale chyba dla jednej pani naczelnik szczególnie bliskiej byłemu burmistrzowi nie zabraknie.

"Korupcja polityczna?"Burmistrz komentuje wybory prezydium.Odpowiada mu wiceprzewodnicząca

 • 20.11.2018 - 8:57
  Pani Grażyna Ambroży okazała się wytrawnym graczem politycznym, twierdząc cytuję "nie interesują mnie układy jakie proponuje klub Macieja Ostrowskiego czy klub PiS". Widać, że obecnie radna uzyskała lepszą propozycję od Ostrowskiego, zatem poparła klub Ostrowskiego, czym doprowadziła do wyboru rady miasta, która sprzyja byłemu burmistrzowi. Być może za jakiś czas klub PiS przebije ofertę Ostrowskiego i radna zmieni zdanie. Szanowna pani Ambroży, taka "obrotowa" postawa doprowadzi do totalnego chaosu, a nie do równowagi. Nie da się skutecznie rządzić i przeprowadzać projektów w radzie miasta, nie mając tam większości. Prognozuje, że w samorządzie miasta będą nieustające potyczki pomiędzy burmistrzem z PiS i radą miasta Ostrowskiego, co z pewnością nie wyjdzie na dobre mieszkańcom i miastu.

Kierowcy nie mają obowiązku wożenia ze sobą dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia aktualnego OC

 • 08.10.2018 - 9:56
  Polisę OC można natychmiast sprawdzić na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego poprzez mobilna aplikacje na smartfony, ściąganą darmowo ze sklepu google play.
 • 05.10.2018 - 17:45
  Myślę, że nadgorliwa, a raczej niedouczona policjantka K, będzie żądać od kierującego wszystkich dokumentów i będzie sprawdzać bieżnik na obuwiu.

Pogłębienie koryta Raby, albo budowa ciągu kąpielisk to pomysł Krzysztofa Halka na wypoczynek

 • 21.09.2018 - 13:20
  Ma racje Vivaldi, a ponadto Raba i jej koryto to nie własność MiG Myślenice, tylko skarbu państwa, a administratorem i zarządzą w imieniu właściciela jest RZGW. Panie Krzychu, trzeba trochę poczytać na ten temat, a dopiero potem "sypać" pomysłami nie do zrealizowania. No cóż kandydować na burmistrza każdy może raz lepiej raz gorzej, tu raczej gorzej....

Wybory Samorządowe 2018: Grażyna Ambroży kandyduje na burmistrza Myślenic. Co proponuje?

 • 21.09.2018 - 13:07
  Nowa kandydatka na burmistrza, to śmieszna Pani, ze śmiesznego komitetu wyborczego, jedno co nie jest śmieszne to chęć dorwania się do władzy przez dyletantów, "bez układów", aby sobie zrobić układy. No cóż kandydować każdy może raz lepiej raz gorzej....

Krzysztof Halek: Deklaruję wprowadzenie dopłat za wodę i ścieki, aby ich cena była niższa [WIDEO]

 • 17.09.2018 - 16:21
  Woda w Myślenicach jest tak droga gdyż mieszkańcy składają się na wynagrodzenie prezesa wodociągów Andrzeja Urbańskiego, który prawie nic nie robiąc inkasuje miesięcznie ponad 12 tys zł, Należy obniżyć jego pensje i woda już będzie tańsza.

Wybory Samorządowe 2018:Gdyby odbyły się w sierpniu burmistrzem Myślenic zostałby...[WYNIKI SONDAŻU]

 • 31.08.2018 - 11:00
  Halek nie jest bezpartyjnym, należy do partii Ostrowskiego, Kęska i Tomala, a jego program to rodzina zatrudniona w urzędzie i spółkach zależnych oraz bezpieczeństwo ich zatrudnienia, czyli nieusuwalność.

Wybory Samorządowe 2018: Krzysztof Halek przedstawia filary swojego programu

 • 28.08.2018 - 1:27
  Usunąć to trzeba radnego z urzędu i szkoły, a nie jego fotografie, które sam publikował na facebooku. A tak na marginesie, Myślenice to ciekawe miasto. Przewodniczący rady nadużywa alkoholu i jeszcze się tym chwali publicznie, burmistrz oskarżony jest o łapownictwo, a starosta to sprawca innych czynności seksualnych.
 • 27.08.2018 - 9:43
  Tak się bawią samorządowi wybrańcy narodu, oraz osoby które uczą nasze dzieci.
 • 22.08.2018 - 13:48
  Halek to kontynuacja Ostrowskiego, czyli rodzina i znajomi zatrudnieni w Urzędzie bez względu na kwalifikacje. Znajomi, koledzy, koleżanki i ich rodziny zatrudnieni w szkołach, przedszkolach i innych instytucjach podległych urzędowi. A przy okazji na jakim etapie jest sprawa karna w Sądzie w Myślenicach, gdzie burmistrz Ostrowski oskarżony jest o łapownictwo przy przetargu na "orliki"?

Wybory Samorządowe 2018: Burmistrz Maciej Ostrowski wystartuje do rady powiatu

 • 27.08.2018 - 9:38
  Panie Burmistrzu jak zakończyła się sprawa przed myślenickim sądem w której jest Pan oskarżony o przyjmowanie łapówek przy przetargu na "orliki", oszustwa, przekroczenie uprawnień, niedopełnienie obowiązków i składanie fałszywych oświadczeń ? Jako wyborca chciałbym to wiedzieć zanim będę głosował.

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka kandydatem PiS na burmistrza Myślenic [WIDEO]

 • 13.08.2018 - 11:40
  I bardzo dobrze, że na burmistrza kandyduje Szlachetka. Jeżeli wygra to może wreszcie "wymiecie" z urzędu, spółek zależnych, szkół, przedszkoli i innych instytucji podległych urzędowi, rodzinę i krewnych burmistrza/np. żona burmistrza jest naczelnikiem wydziału/ jego kolegów ze szkoły i znajomych. Halek to przedłużenie Ostrowskiego. Trzeba także dobrego kandydata na starostę, tak aby Tomal został odsunięty od "koryta" wraz ze swoja sitwą.

Nieprawidłowe parkowanie to nie wszystko. Komendant chce,aby policja była obecna w życiu mieszkańców

 • 26.07.2018 - 11:07
  Następny figurant, który opowiada dyrdymały o priorytetach dla myślenickiej policji. Nie zdąży się zadomowić jak zostanie odwołany. A faktycznie myślenicka policja to dno o wodorosty.

Policjanci odebrali nagrody za bohaterską postawę podczas wypadku w Tenczynie

 • 25.06.2018 - 21:07
  Jestem bardzo ciekawy jak ten spasiony policyjny generał zalicza coroczne testy sprawnościowe?

Myślenice: Najwięcej zgłoszeń dotyczy ulicy Sobieskiego

 • 30.05.2018 - 10:15
  Myślenicka policja, a szczególnie przełożeni policjantów to dramat i masakra. Obecni komendanci, podobnie jak ich poprzedni to "spadochroniarze", którzy nie maja bladego pojęcia o problemach mieszkańców Myślenic dotyczących "ruchu drogowego" gdyż nie znają specyfiki i pewnie topografii Myślenic. Komendant Kubiak i jego zastępca Dara, zamiast teoretyzować na spotkaniach z mieszkańcami, powinni pieszo i operacyjnie przespacerować się po myślenickich ulicach to wówczas zobaczą jaki jest stan bezpieczeństwa pod katem ruchu drogowego oraz w jaki sposób pełnia służbę policjanci. Zobaczą jak ich podwładni w "pocie czoła" przemieszczają się radiowozami po ulicach i nie reagują z własnej inicjatywy na żadne wykroczenia drogowe czy porządkowe. Jak to jest możliwe panowie komendanci, gdzie są ich przełożeni, jak są policjanci rozliczani z zadań i.t.d..

Radni KW Macieja Ostrowskiego o radnych PiS: Zmierzają do upolitycznienia samorządu

 • 22.05.2018 - 9:27
  Zarzuty Ostrowskiego i jego żołnierzy z rady miasta do radnych PiS o upolitycznienie samorządu lokalnego są śmieszne. Samorząd lokalny od kiedy powstał zawsze był polityczny. Najgorszą chorobą samorządu myślenickiego jest nepotyzm, czyli zatrudnianie przez burmistrza Ostrowskiego w Urzędzie, spółkach podległych, szkołach i przedszkolach samorządowych, bez względu na kwalifikacje, rodziny, znajomych, kolegów i koleżanek ze szkoły i innych pociotków. Burmistrz Ostrowski zatrudnił nawet żoną na stanowisku naczelnika wydziału, niedługo jego dzieci i wnuki też będą zatrudnione w Urzędzie bo są dobrze urodzone, a etaty w urzędzie będą dziedziczne.
  Ponadto burmistrz Ostrowski zamiast cokolwiek komuś zarzucać, sam powinien odpowiedzieć przed Sądem na zarzuty Prokuratury o korupcje.
  https://krakow.tvp.pl/37217060/kolejny-proces-ws-burmistrza-myslenic

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018: Który z wójtów i burmistrzów będzie ponownie kandydować, a kto się waha?

 • 04.04.2018 - 13:12
  Ustawa o samorządzie gminnym to tragiczny bubel prawny. W zasadzie burmistrzowie i wójtowie są niekontrolowalni, podobnie jak ich urzędnicy, zatem jest to najlepszy z możliwych etatów urzędniczych w Polsce. Wszyscy wymienieni bez wyjątku będą startować w wyborach, tego jestem pewny, ale burmistrzowi Myślenic w czasie kampanii wyborczej przypomnę parę wstydliwych rzeczy.

Myślenice: W tym roku przebudują most na Rabie i ulicę Zdrojową

 • 07.03.2018 - 9:25
  Do Rutger od służbisty. Mieszkanka 1980, to oszołom i osoba nawiedzona oraz fan lub fanka starosty Józefa Tomala. Na forum broniła jak niepodległości Józefa Tomala, który jest sprawcą innej czynności seksualnej. Pewnie po tym wpisie będzie zionęła jadem.

Sułkowice zlikwidowały straż miejską

 • 10.02.2018 - 10:42
  Straż miejska jest w Myślenicach potrzebna, ale winna wykonywać czynności wynikające z ustawy, a nie być na posyłki burmistrza i jego urzędasów.

ALARMUJECIE: Ruszył sezon grzewczy. Normy przekroczone nawet dziewięciokrotnie

 • 20.11.2017 - 13:45
  Szanowny Panie Burmistrzu, to, że nie nadaje się Pan nawet na sołtysa Więciórki, to wcale nie znaczy, że nie może Pan pogonić do roboty strażników miejskich. Strażnicy, to nieudacznicy i poza wożeniem swoich czterech liter w samochodach nic nie robią, a ich wiedza prawna w zakresie wykonywanych czynności jest żadna. Strażnicy mają podstawę prawną wynikającą w Kodeksu Wykroczeń do kontroli palenisk w domach prywatnych pod kątem spalanego paliwa, jednak nie wiem dlaczego tego nie robią, zatem do roboty i powietrze będzie lepsze. Pierwsze kontrole należy wykonać u "sradowazy", który się chwali na forum, że "Mnie tam segregacja śmieci nie dotyczy, dzisiaj np. z dymem poszly stare buty i butelki po muszyniance...

Budżet Obywatelski 2018: Zobacz, które projekty zostaną zrealizowane w twojej miejscowości

 • 13.10.2017 - 8:38
  To Wasze wygranie przypomina "ustawiony" przetarg.
 • 12.10.2017 - 16:43
  Projekt boiska piłkarskiego do gry w "coś tam", który będzie realizowany z budżetu obywatelskiego to zwykła przewałka. Faktycznie chodzi o to aby za pieniądze publiczne w kwocie 200 tys zł zwane szumnie "budżetem obywatelskim" wymienić nawierzchnie boiska klubu piłkarskiego Orzeł w Myślenicach, który to klub jest bardzo bliski burmistrzowi, tak bliski, iż pracuje tam część rodziny burmistrza.

Myślenice: Zmiany w centrum. Koniec z wjeżdżaniem samochodami na Rynek?

 • 09.10.2017 - 20:46
  Popieram zmiany, tylko mam duże wątpliwości i zastrzeżenia, co do poruszania się po płycie rynku lub parkowania, nie jest to dookreślone dla kierujących posiadających zezwolenie UMG. To z daleka śmierdzi hipokryzją i aby nie korupcją, może się tak stać iż tych zezwoleń będzie bardzo dużo, a będą je posiadali rodziny, znajomi, koledzy i inne pociotki burmistrza i jego urzędników.
Pokaż więcej komentarzy