Endrju Andrzej

Myślenice: Miejska Biblioteka nosi imię ks. Jana Kruczka

 • Andrzej 23.02.2017 - 21:37
  Po kilku w 1943 r. przeniesiono go Myślenic.
  Niczym na onecie...

"PÓŁ ŻARTEM I CAŁKIEM NA SERIO"

 • Andrzej 23.02.2017 - 21:32
  Kazimierz Błażej napisał/a:
  do Endrju
  Dziękuje Kolego -(poznaje "swojego"-)
  Pozdrawiam Kazimierz Błażej Myślenice
  Bynajmniej ja nie swój!
 • Andrzej 23.02.2017 - 14:11
  Dobre. Rytm jest a i znaków interpunkcyjnych o wiele mniej!
 • Andrzej 20.02.2017 - 8:52
  Sztuka może sobie pozwalać na niesmaczne rzeczy i wulgaryzmy.
  mspanc.

"PÓŁ ŻARTEM I CAŁKIEM NA SERIO"

 • Andrzej 23.02.2017 - 21:29
  Stare!

Rzeź drzew

 • Andrzej 22.02.2017 - 15:39
  A dlaczego nie?
 • Andrzej 22.02.2017 - 9:03
  Oj te wredne media. Jak nie Tusk i PO winni, to media. Bo teraz wielki szum.

CZEKAJ NA PARAGON

 • Andrzej 22.02.2017 - 9:11
  Apel @bono przyniósł sukces, nie mniejszy, niż sławetne 500+. Już widać efekty: https://www.tvp.info/29180987/coraz-wiecej-osob-zada-paragonow-zyskuje-na-tym-budzet
 • Andrzej 20.02.2017 - 11:38
  Znaczy, że jak zmieniam zameldowanie, to automatycznie zmieniają mi adres zamieszkania w US? I czy w takim przypadku muszę składać ZAP-3, czy robi to za mnie odpowiedni organ, jak obecnie przy zmianie dowodu osobistego?
 • Andrzej 18.02.2017 - 10:50
  anula napisał/a:
  Niby obowiązku nie ma. Ale meldunek był obowiązkowy przy przyjmowaniu do przedszkola. Możesz płacić podatek zgodnie z zamieszkaniem a nie meldunkiem ale musisz to zgłosić wiec chyba jakieś znaczenie ma.
  W urzędzie skarbowym zgłaszasz miejsce zamieszkania i ze wzgledu na ten adres jest pobierany podatek. Mogę się teraz zameldować w Gdańsku, ale jak adresu zamieszkania nie zmienię, to podatki będę płacił w Myślenicach.
 • Andrzej 17.02.2017 - 12:21
  Ale meldunek ma niewiele wspólnego z podatkiem. Ja mam inny adres zameldowania a inny zamieszkania (co jakiś czas temu było problemem nie do przeskoczenia w MZWiK). Podatek płaci się ze względu na miejsce zamieszkania. A obowiązku meldunkowego nie dopełnię, bo i po co? Od 2013 roku nie ma już żadnych kar czy sankcji z tego powodu. A pracuję w Krakowie, jak wiele osób z naszej gminy.

  WKibic napisał/a:
  PiS antyniemiecki, to i siódmego przykazania wdrażał nie będzie.
  Jeszcze tylko tego brakowało, aby PiS zajmował się wprowadzaniem przykazań.
 • Andrzej 15.02.2017 - 21:19
  Zatrudniam pracownika. Zarabia on na rękę 5000 miesięcznie. Mnie to kosztuje 8540. Ile jest tutaj podatków? Ponad 41%. Nie dość, że państwo zabrało mu 41% z wypłaty to dodatkowo kasuje go na lewo i prawo: akcyza, VAT, podatek CCP itp, itd...

  A on biedak nie odpisze sobie vatu od paliwa, za które płaci, aby dojechać do pracy, nie wrzuci w koszty zakupu i serwisowania samochodu.

Gdzie to może być?

 • Andrzej 21.02.2017 - 6:37
  Czyli odpowiedź @jasmin wydaje się być strzałem w dziesiątkę.

  Kapliczka zdecydowanie bardziej przypomina tę obecną koło starej strażnicy. Wysokość i kształt drzwi oraz ułożenie samej figurki względem dachu oraz drzwi nardziej mi pasuje. Ale przed 100 laty mogło być zupełnie inaczej.

"Dobra zmiana" PiS

 • Andrzej 20.02.2017 - 11:34
  Ale to jak? Na ten film też dostali kasę od Glińskiego, czy co?
 • Andrzej 19.02.2017 - 16:44
  Lukaszz napisał/a:
  Wiem, że są ludzie którzy mają problem z percepcją rzeczywistości. Współczuję.
  Jeśli cena ropy spadła o 2/3 czy taką samą obniżkę zauważyłeś na stacjach ?
  (lub proporcjonalną biorąc pod uwagę że podatki wliczone w cenie paliwa nie zmieniły się) .

  Brawo PiS.
  Teraz manipulujesz. Czy te podatki są proporcjonalne do ceny ropy?
  Składnik stały (akcyza, opłata paliwowa) to prawie 2 złote. Zatem, jeśli cena ropy byłaby 0$, nikt po drodze nie wziąłby żadnej marży ani rząd VATu, to zapłaciłbyś na stacji prawie 2 złote za litr benzyny czy oleju napędowego. Poza tym (akcyza, opłata paliwowa, VAT) jest tutaj też marża rafinerii czy samych stacji benzynowych. Kurs dolara tez ma tutaj znaczenie - powołujesz się na cenę ropy w dolarach, ale cenę paliwa w złotówkach. Poza tym, nawet, gdyby rządził Tusk i ferajna, złotówka by spadła a dolar się umocnił. A przede wszystkim umocniłby się frank szwajcarski.
 • Andrzej 19.02.2017 - 9:30
  Lukaszz napisał/a:
  Rok "dojnej zmiany".
  Kurs franka czy ceny paliw to nie wina PiSu. Wcześniej wszyscy powtarzali jak mantrę, ze to wina Tuska i PO, a teraz przegięcie w drugą stronę - wszystko wina PiSu.

Co tam Panie w polityce?

 • Andrzej 19.02.2017 - 19:13
  Lukaszz napisał/a:
  Mnie zastanawia jedna kwestia.

  Czy podróżowanie ma sygnale w drodze do domu to nie nadużycie?

  Czy można ignorować znaki drogowe oraz przepisy ruchu drogowego aby szybciej dojechać do domu?
  Moralnie - na pewno. A jak stanowi prawo: nie wiem.

  Walker84 napisał/a:
  Chyba internet od Michnika i lisa rudego ci pokazuje jak kolumna jechała.
  Tam już pokazywali żeby się ni zderzyć to borowik wjechał w drzewo. A wychodzi na to że ten mały fiacik gościa puknął z boku.
  To powiedz mi propagandysto platformiano-nowoczesny czy kierowca audi miał prawo stracić panowanie nad tą furą i uderzyć w drzewo ?
  Nawet krówka wkleiła linka z kamery na jednej ze stacji benzynowych. Chyba, że to stacja Michnika, to przepraszam.
 • Andrzej 19.02.2017 - 9:25
  niebieskooka123 napisał/a:
  Ale biadolenie, wypadek i tyle, media biją pianę, a opozycja szaleje
  Wypadek, który nie powinien mieć miejsca. W tym cały problem. Zauważ, że to nie pierwszy taki wypadek za czasów obecnej ekipy wynikający z nieprzestrzegania procedur. A że opozycja szaleje - jej pełne prawo.
 • Andrzej 18.02.2017 - 11:50
  bono napisał/a:

  Może ktoś mi wytłumaczy, wyższość rozsprzedaży majątku narodowego w postaci obligacji, które po latach trzeba odkupić i od których trzeba płacić co roku daninę, a sprzedaż np. nierentownych kopalni -zarobienie i pozbycie się długu.
  Nie porównuj wyprzedaży majątku z emisją obligacji - to drugie to pożyczka. Fakt, że przy za dużym kredycie można popłynąć, ale to chyba jeszcze nie ta skala.
  Poza tym, jakby PiSu nie lubić, to jednak oni raczej skupują majątek, niż go wyprzedają i robią to całkiem sprytnie: nie kupują, gdy drogo, lecz gdy ceny są całkiem przystępne (wcześniej wypuszczając info, po którym ceny dodatkowo spadły) - patrz banki i Pekao. Nie wiem, czy to przypadek, czy celowe działania. To może owocować w przyszłości - tak, jak Zyta Gilowska pomogła Tuskowi w osiągnięciu zielonej wyspy podczas kryzysu.
 • Andrzej 16.02.2017 - 9:26
  Co się dzieje w tym kraju...
  Najpierw ktoś krzesłem chciał zabić prezydenta na wiecu wyborczym, teraz seicento zamachnął się na premier...
  Wcześniej koło w limuzynie prezydenta Dudy, Tupolew w Smoleńsku, Casa w Mirosławcu, Mi z Milerem na pokładzie...

  Coś jest na rzeczy z tą nasza polską bylejakością...
 • Andrzej 14.02.2017 - 8:51
  Malatesta13 napisał/a:
  A jam pytanie a z jakiej okazji politycy powinni być "uprzywilejowani " ratują komuś życie ? Az tak są ważni że nie mogą jak pół społeczeństwa w korkach stać ? To jest patologia , robią co im się żywnie podoba stawiajac się ponad prawem a najgorsze że nikt na tak prostymi sprawami się nie zastanawia.
  Endrju napisał/a:
  Dobrze to podsumował Max Kolonko (podlinkowany film znalazłem tutaj: http://telewizjarepublika.pl/max-kolonko-zdradza-prawde-o-wypadku-premier-szydlo,44487.html )
  Malatesta13 napisał/a:
  Nie jezdziłem na jawie z moim kuzynem po tych samych drogach co Max Kolonko ale apeluje do niego : Zmień leki a jeżeli bierzesz inne używki to - stary nie żryj tego. Stek nikonu zupełnie niepotrzebnych informacji, przez kolory aut , jakieś wyliczenia, przegląd anatomi człowieka , po bzdurne apele : niech pani nie jezdzi zbyt szybko (nie bede odpowie premier ale ja bede odpowie jej kierowca). Co z tej pogadanki wynika ? (...). Więc pytam jeszcze raz - Z jakiej okazji politycy mają jezdzić ignorując zasady ruchu drogowego ? bo takiej odpowiedzi w owym filmiku nie usłyszałem.
  Trzeba wybrać, to co ważne z tego słowotoku.
  5:35-5:55 - najpierw stwierdzenie, że gdyby kierowca trzymał się procedur, to chłopak z seicento mógłby już nie żyć (fakt, że wcześniej sam dał dupy odstawając tak od pierwszego samochodu w kolumnie). Następnie postuluje, aby nie było takich przypadków, gdzie politycy mkną sobie drogą - dokładnie o to samo pytasz Ty stawiając swoje pytanie.
  Dalej w podsumowaniu (7:30-7:50) pada apel o rozważną jazdę i nie stawianie się władzy ponad prawem i ludźmi (Polska 2 prędkości) - też o tym piszesz w swoich obu postach.
 • Andrzej 13.02.2017 - 13:20
  Malatesta13 napisał/a:
  A jam pytanie a z jakiej okazji politycy powinni być "uprzywilejowani " ratują komuś życie ? Az tak są ważni że nie mogą jak pół społeczeństwa w korkach stać ? To jest patologia , robią co im się żywnie podoba stawiajac się ponad prawem a najgorsze że nikt na tak prostymi sprawami się nie zastanawia.
  Dobrze to podsumował Max Kolonko (podlinkowany film znalazłem tutaj: http://telewizjarepublika.pl/max-kolonko-zdradza-prawde-o-wypadku-premier-szydlo,44487.html )
 • Andrzej 11.02.2017 - 12:32
  Tam musiał być wybuch. Przecież jakiś głupi słup nie mógł dokonać takich szkód w pancernym samochodzie jadącym 50 km/h.

  Domagam sie komisji śledczej. Czwarty taki przypadek - to już nie może być zbieg okoliczności!

Temat offtopowy , czyli czego teraz słuchasz ?

Były wójt Pcimia został nowym prezesem Grupy Energa

 • Andrzej 16.02.2017 - 13:02
  zdjecie
  Jeszcze nie.

PIT 2015 ROZLICZANIE I CZEKANIE NA ZWROT

 • Andrzej 14.02.2017 - 12:46
  >>Jedyne co warto - zabezpiecz się z Martą.<<

Netflix

 • Andrzej 13.02.2017 - 20:08
  Mam pytanie do korzystających z Netflixa: macie polskie napisy i ścieżki dźwiękowe? Od kogo macie internet?
  Zauważyłem, że na TV u mnie jest tylko wersja angielska i hiszpańska, napisy również angielskie i hiszpańskie oraz że brakuje niektórych filmów, podczas gdy na tablecie wszystko było ok. Okazało się, że gdy włączyłem WiFi w tablecie - język polski znikł, jest tylko hiszpański i angielski - dokładnie tak samo, jak na TV.

  Spotkał się ktoś z takim samym problemem?

Internet Fasternet Problemy

 • Andrzej 13.02.2017 - 6:17
  Zgłaszasz do nich czy tylko na forum piszesz o tym? U mnie każdorazowo jest telefon zwrotny z wytłumaczeniem, co się działo i co zrobili w tej sprawie.

Antonio Che Gevara

 • Andrzej 09.02.2017 - 17:52
  Nie dyskutuj zatem.

Laserowa korekcja wzroku

 • Andrzej 08.02.2017 - 13:04
  Tutaj jest doktor okulista (niestety, z USA), bardzo popularny wśród Polaków:
  http://tnij.org/okulista


  edit:
  Link skrócony, bo niestety, automatyczny cenzor wycina kawałek linka. Link prowadzi na facebooka kliniki.
Pokaż więcej komentarzy