Endrju Andrzej

Netflix

 • Andrzej Wczoraj 14:11
  Nie naprawili, ale działają w tym temacie (takie zapewnienie dostałem). Niestety, jak sprawdzali, to całą pulę ich IP traktuje, jak adresy z US. Dodam, że tylko Netflix widzi te adresy, jako amerykańskie. Hulu, HBO GO czy inne serwisy VOD widzą adres normalnie, jako polski.
 • Andrzej 20.10.2017 - 15:02
  Powodzianin_ napisał/a:
  Prawdopodobnie ustawienia językowe. Wejdź na netflix.pl, zaloguj się, na swoim imieniu w prawym górnym roku kliknij konto, na samym dole masz "mój profil" i tam kliknij język i tam wybierz język polski - powinno zadziałać.

  Jeśli nadal masz problem, to sprawdź w informacji do swojego telewizora czy nie łączy się z internetem przez jakieś proxy/vpn.

  Mnie to pomogło i na wszystkich urządzeniach (apple tv, ipad, iphone, mac) mam tę samą wersję netflix. IP mam polskie i nie łącze się przez proxy/vpn.

  Natomiast, gdy loguje się z pracy (pracując z domu, używam VPN, który nadaje mi IP z USA), mam na swoim koncie dostęp do oferty, która jest w USA, jednakże nie jest to zgodne z regulaminiem Netflix i takie korzystanie z konta, może groić banem.
  To nie mógł być problem w ustawieniach konta, bo w zależności od sieci, do której byłem podpięty (3G/LTE lub radiówka), na tym samym urządzeniu był inny kontent.

  Problem siedzi na linii mój dostawca internetu - Netflix. Rozmawiałem z konsultantem Netflixa - twierdzi, że połączenie jest z USA i oni nic z tym nie zrobią, kazali zgłosić się do dostawcy netu. Zgłosiłem dostawcy internetu - zweryfikowali to u siebie i faktycznie tak to jest widziane przez Netflixa (dostępność konkretnej zawartości jest na rynek amerykański + ścieżka angielska lub hiszpańska).

Ciekawe, tajemnicze miejsca wokół Myślenic

 • Andrzej 20.10.2017 - 20:30
  Kaper napisał/a:
  Oj tam, się czepiasz, Endrju!
  Oj, może troszeczkę. A piramidy pięknie się wpisują w całość ;)
 • Andrzej 20.10.2017 - 15:13
  Taaa. Zamek w Mosznej, tajemnicze miejsce wokół Myślenic. Wiem, wszystko zależy od promienia.
  Następny spam!

Założenie sklepu internetowego - jaki skrypt?

 • Andrzej 20.10.2017 - 15:11
  oczywiście, @dzeks zadaje sobie pytanie, później zagaja do siebie i na końcu odpowiada. Używając konta @znls. Nie było mnie chwilę, ale spam cały czas taki sam. Słabe.

Ja się tak zastanawiam...

 • Andrzej 06.10.2017 - 20:15
  zakapior napisał/a:
  Ostatnio podczas głosowania na budżet obywatelski w Myślenicach. Należało podać nr telefonu, adres zamieszkania i pesel. Nie podanie tych nawet jednego z tych danych dyskwalifikowało głosowanie obywatela. To jak to jest z tym co musi mieć obywatel???
  Aby głosować na projekt musiałeś mieć meldunek, inaczej nie miałbyś prawa głosu. Poza tym adres zamieszkania nie musi być tożsamy adresem zameldowania. Telefon? To, żeby łatwiej było obywatela/konsumenta łatwiej inwigilować.
 • Andrzej 03.10.2017 - 16:31
  Zameldowania Polak nie musi mieć.
  Może nie mieszkać na terytorium RP lub też nie dopełnić obowiązku meldunkowego. Bodajże od 2013 roku nie ma już żadnych kar za brak meldunku.

Gdzie pracujecie

 • Andrzej 06.10.2017 - 20:09
  Zawsze odpowiadam, że wystarczająco.

Marsz w obronie praw kobiet - Rynek Myślenice pon. 03.10.2016 g.13:00

 • Andrzej 06.10.2017 - 20:08
  Podwiązać jajowody? A to jest legalne w naszym kraju, bez zdrowotnych wskazań?

Praca za granicą.

 • Andrzej 06.10.2017 - 20:06
  Na pewno znls ci odpowie.

Aktualności z Trzemeśni

 • Andrzej 29.09.2017 - 9:42
  zniesmaczony pizzą napisał/a:
  no dobra a po co wymieniać chodnik przed szkołą i przedszkolem? chodnik w stronę poręby kończy się nagle przy dawnym klubie. dalej ludzie idą jezdnią, nieraz po ciemku bo światło nawala. zamiast tam pociągnąć parę metrów chodnika wymienia się już istniejący.
  Zgadzam się. Pomimo fatalnego już stanu chodnika koło szkoły i przedszkola, powyżej Hajduka chodnik powinien być priorytetem. Również problematyczny, wspomniany przez Ciebie, odcinek powyżej skalnika jest dość newralgiczny. Dla dzieciaków wracających ze szkoły zapewniłby on sporo więcej bezpieczeństwa.

  a parking koło ośrodka zdrowia. po co skoro ludzie którzy podjeżdżają pod sklep i tak stają na jezdni lub połową na jezdni a połową na chodniku blokując ruch. po co im parking skoro i tak nie umieją z niego korzystać.
  Dzisiaj o godzinie 6:30 na 6 miejsc parkingowych, 4 były zajęte.

  tak samo jak na mszy w niedzielę. nie chce się ruszyć tyłka parę metrów spod strażnicy lub cmentarza to zatrzymują się wzdłuż chodnika koło kościoła - bo o tym aby przyszli raz w tygodniu na ,msze na nogach to nawet nie myślę. po co więc parking najpierw spaliniarze musieliby chcieć chodzić na nóżkach i z nich korzystać a nie jak teraz zaparkować byle gdzie byle jak najbliżej aż się dziwię że nikt nie zgłosił parkingu dla aut pod ołtarzem.
  To już jest kwestia kultury i wychowania oraz współżycia społecznego. Parafrazując klasyka, musi niejedno pokolenie wymrzeć, aby coś się zmieniło.

  a dlaczego niektórzy nic nie zgłosili - może dlatego że mają meldunki gdzie indziej i nie mieli takiego prawa!
  To nie mają też z prawa krytykować wysuniętych dwóch (sic!) pomysłów, gdyż ich zamieszkiwanie we wsi nie przyniosło żadnej korzyści w przyznawaniu budżetu obywatelskiego- ten jest przyznawany na mieszkańca w wysokości 15 złotych.
 • Andrzej 27.09.2017 - 7:27
  Rewitalizacja ośrodka zdrowia IMVHO nie jest rzekomym działaniem, to się dzieje na prawdę. Poza tym SIO to nie tylko ośrodek zdrowia. A że tak zapytam: co Ty uczyniłeś dla swojej miejscowości? Który projekt został zgłoszony przez ciebie w ramach budżetu obywatelskiego?

Humor polityczny

 • Andrzej 29.09.2017 - 9:28
  Myślisz, że to będzie problem dla PO? Tam więcej takich kwiatków cały czas przy korycie. Jeden z nielicznych plusów rządów PiSu to ten, że takie przekręty wychodzą na światło dzienne.

Czy w Krakowie warto kupić mieszkanie na wynajem

 • Andrzej 27.09.2017 - 7:34
  Widzę, że masz takie same spostrzeżenia, brak reakcji na zgłoszenia o spamie reklamowym, a bezpośrednie posty to komentujące - skasowane (nie mam nic przeciwko, o ile spam też znika). Sam miałem wrażenie, że autorami jest samo miasto-info.pl a nie rzekomi anonimowi użytkownicy.

Skrzyżowanie za carefourem. Jak jechać?

 • Andrzej 24.09.2017 - 22:52
  Tak więc miałaś rację pisząc, że samochód A ma pierwszeństwo.
 • Andrzej 24.09.2017 - 22:43
  Samochód A od szpitala ma pierwszeństwo i nie ważne, czy wjeżdża na lewy czy na prawy pas. Jak będzie kolizja z tym od strony dekady, to wina będzie tego wjeżdżającego z mostu (nawet, jeśli chciałby zająć lewy pas a nie prawy). To są podstawy, mam nadzieję, że pytający nie posiadają jeszcze prawa jazdy.
 • Andrzej 23.09.2017 - 17:45
  Marioosz napisał/a:
  To na co ten drugi pas jest? Są dwa pasy, to można zajmować obydwa.
  W rzeczy samej.
 • Andrzej 23.09.2017 - 15:50
  kanapkazmlekiem napisał/a:
  Czerwony samochód. W czym tkwi problem i po co tak podstawowe pytanie? ;P
  Ponieważ połowa ludzi odpowiada błędnie. Obrazek zapożyczyłem z fb, gdzie ludzie wygrażają wręcz, że pierwszeństwo ma autobus. Tak ma się też rzecz z tym naszym skrzyżowaniem wspomnianym w tym wątku.

  kar9876 napisał/a:
  To jest moje zdanie. I tak ja bym jechał na prawy bo masz zasadę jechać najbliżej prawej strony jezdni.
  A jak prawy pas będzie zajęty, a lewy wolny?
 • Andrzej 22.09.2017 - 16:52
  Swoją drogą, tak przy temacie:
  Kto ma pierwszeństwo?
  zdjecie
 • Andrzej 22.09.2017 - 16:27
  JoJo napisał/a:
  Ok. Wszystko w porządku ale co w wypadku kolizji?
  W przypadku kolizji winny będzie ten jadący od Żwirki i Wigury, gdyż Słowackiego jest drogą główną a ŻiW podporządkowaną.

  https://www.youtube.com/watch?v=iQOyWq_WFX4
  poza tym:
  Art. 16.
  1. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.
  (...)
  4. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni . Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.
  Stąd trzymając się przepisów, powinniśmy zajmować właśnie pas prawy, ale trzymając się zdrowego rozsądku, zostawienie prawego pasa dla jadących od szpitala (mogą wjechać, o ile będzie wolne skrzyżowanie i nikt nie będzie jechał Słowackiego) lub skręcającym w kierunku Jana jest najlepszym wyjściem i za to mandatu nam nie dadzą. Podejrzewam, że za zahaczenie tylnym kołem o ciągłą linię też mandatu nie dostaniesz.
 • Andrzej 21.09.2017 - 21:54
  marr napisał/a:
  https://www.google.pl/maps/@49.8326916,19.9446567,3a,75y,120.6h,74.05t/data=!3m6!1e1!3m4!1seHOFyWJxSI6wKd22lV2WGQ!2e0!7i13312!8i6656 znaki okreslaja dokladnie z ktorego pasa gdzie mozna jechac
  Ale ja piszę o prawym pasie na moście, a nie słowackiego. Reszta już została powiedziana w tym wątku przez inne osoby. @Jojo, niestety masz problem z podstawowymi przepisami ruchu drogowego, lepiej sobie daruj prowadzenie samochodu ;)
 • Andrzej 21.09.2017 - 16:32
  A co z tymi, którzy zaraz będą zjeżdżać że słowackiego, bo jadą do Jana? Dla nich zdecydowanie lepiej zająć prawy pas, a nie lewy...

Schody zewnętrzne - czym wyłożyć?

 • Andrzej 24.09.2017 - 22:49
  Najlepiej to zadać sobie pytanie i na nie odpowiedzieć. dzeks i znls to ta sama osoba. Wystarczy przeczytać ich posty. A jak doda się to tego ich wzajemne interakcje, to uzyskujemy niemal 100% pewność.

  Ciekawe, czy @marce też z tej samej bajki?

Gdzie tanio naprawić telefon?

 • Andrzej 24.09.2017 - 20:32
  Nie podróbkę, tylko dobrej jakości zamiennik ;)

  mspanc

BANKI w Myślenicach. Konta, kredyty, obsługa

 • Andrzej 23.09.2017 - 15:47
  To jest stary Bank Smart (należący do FM Bank PBP). Tam też mieli taką samą ofertę, jest szansa, że darmowe konto bez opłat za kartę, przelewy, wypłaty z bankomatu pozostanie.
 • Andrzej 20.09.2017 - 21:44
  AgataDi napisał/a:
  O matko to faktycznie jest tak źle z tymi frankami ? Nie znam osobiście nikogo kto ma kredyt we frankach (raczej złotówki lub euro) O ile rata jest większa od tej wyjściowej ??
  U mnie rata jest porównywalna lub nawet lekko niższa, niż na początku, ale ja mam raty malejące. Ujemny LIBOR sporo obniża raty i nie czuć wyższego franka.

Temat offtopowy , czyli czego teraz słuchasz ?

 • Andrzej 22.09.2017 - 10:41
  Endrju napisał/a:
  Zajebiste!
  Po kolejnym przesłuchaniu już takiej rewelacji nie ma, nie zakochałem się, jak w Riverside swojego czasu, ale dają radę.
 • Andrzej 20.09.2017 - 21:53
  Zajebiste!

Sesja ślubna w Bielsku-Białej - gdzie?

 • Andrzej 20.09.2017 - 21:55
  Przecież to przygotowanie gruntu pod reklamę. Ale na spamforum.miasto-info.pl to normalka...

Budżet Obywatelski Myślenice 2018: To ostatni moment na oddanie głosu

 • Andrzej 19.09.2017 - 13:34
  anulkacmok napisał/a:
  Zachęcam do zagłosowania na projekt Myślenickiej Grupy Poszukiwawczej
  Mój głos poszedł.
Pokaż więcej komentarzy