Endrju Andrzej

Aktualności z Trzemeśni

 • Andrzej 05.12.2017 - 7:16
  zakapior napisał/a:
  A czemu ma oberwać adz, skoro on zaczął temat by sensor stał się widoczny na którymś z centralnych budynków?
  Dlatego, że mieszka najbliżej czujnika, bliżej, niż sołtys czy proboszcz. To był sarkazm, jeśli nie zauważyłeś.
 • Andrzej 03.12.2017 - 21:07
  Twierdzisz, że na polecenie sołtysa go odłączyli? Czy może sam sołtys własnoręcznie to zrobił? W następnym kroku przejdziesz do proboszcza, bo jeszcze bliżej? A na koniec oberwie adzygmunt.
 • Andrzej 29.09.2017 - 9:42
  zniesmaczony pizzą napisał/a:
  no dobra a po co wymieniać chodnik przed szkołą i przedszkolem? chodnik w stronę poręby kończy się nagle przy dawnym klubie. dalej ludzie idą jezdnią, nieraz po ciemku bo światło nawala. zamiast tam pociągnąć parę metrów chodnika wymienia się już istniejący.
  Zgadzam się. Pomimo fatalnego już stanu chodnika koło szkoły i przedszkola, powyżej Hajduka chodnik powinien być priorytetem. Również problematyczny, wspomniany przez Ciebie, odcinek powyżej skalnika jest dość newralgiczny. Dla dzieciaków wracających ze szkoły zapewniłby on sporo więcej bezpieczeństwa.

  a parking koło ośrodka zdrowia. po co skoro ludzie którzy podjeżdżają pod sklep i tak stają na jezdni lub połową na jezdni a połową na chodniku blokując ruch. po co im parking skoro i tak nie umieją z niego korzystać.
  Dzisiaj o godzinie 6:30 na 6 miejsc parkingowych, 4 były zajęte.

  tak samo jak na mszy w niedzielę. nie chce się ruszyć tyłka parę metrów spod strażnicy lub cmentarza to zatrzymują się wzdłuż chodnika koło kościoła - bo o tym aby przyszli raz w tygodniu na ,msze na nogach to nawet nie myślę. po co więc parking najpierw spaliniarze musieliby chcieć chodzić na nóżkach i z nich korzystać a nie jak teraz zaparkować byle gdzie byle jak najbliżej aż się dziwię że nikt nie zgłosił parkingu dla aut pod ołtarzem.
  To już jest kwestia kultury i wychowania oraz współżycia społecznego. Parafrazując klasyka, musi niejedno pokolenie wymrzeć, aby coś się zmieniło.

  a dlaczego niektórzy nic nie zgłosili - może dlatego że mają meldunki gdzie indziej i nie mieli takiego prawa!
  To nie mają też z prawa krytykować wysuniętych dwóch (sic!) pomysłów, gdyż ich zamieszkiwanie we wsi nie przyniosło żadnej korzyści w przyznawaniu budżetu obywatelskiego- ten jest przyznawany na mieszkańca w wysokości 15 złotych.
 • Andrzej 27.09.2017 - 7:27
  Rewitalizacja ośrodka zdrowia IMVHO nie jest rzekomym działaniem, to się dzieje na prawdę. Poza tym SIO to nie tylko ośrodek zdrowia. A że tak zapytam: co Ty uczyniłeś dla swojej miejscowości? Który projekt został zgłoszony przez ciebie w ramach budżetu obywatelskiego?

Tatuaż Opinia Proszę o odpowiedź

 • Andrzej 13.11.2017 - 10:38
  Tak samo, jak mechanikowi, dentyście, lekarzowi.

Podwyżki cen wody i wywozu śmieci w 2017 roku - podziękowania dla Burmistrza i jego radnych

 • Andrzej 12.11.2017 - 9:05
  obserwator 3 napisał/a:
  Podwyżki nie zależą od żadnego burmistrza tylko od polityki gospodarczej rządu. I nie róbcie tej głupiej propagandy ,że jak burmistrzem wybierzecie sportowca albo katechetę to będziemy za wszystko mniej płacić. Ludzie uczcie się ekonomii a nie wrogiej propagandy.
  Czyli w Mogilanach jest inny rząd niż u nas? Bo tam ścieki kosztują kilka razy mniej niż u nas. Śmieci też nie mają tej samej ceny. Bo nie zależą one od rządu, tylko lokalnego samorządu. Więc nie siej propagandy, że to PiS podnosi ceny wywozu śmieci w Myślenicach.

Netflix

 • Andrzej 02.11.2017 - 19:41
  Problem rozwiązany. Netflix miał z czapy pulę adresów IP przypisaną, obecnie to poprawili.
 • Andrzej 24.10.2017 - 15:18
  Przeczytaj wszystkie moje wypowiedzi w niniejszym wątku, a później pisz o opcjach i zaznaczaniu gdzieś tam... O ile dalej ma to racje bytu (a nie ma).
 • Andrzej 22.10.2017 - 14:11
  Nie naprawili, ale działają w tym temacie (takie zapewnienie dostałem). Niestety, jak sprawdzali, to całą pulę ich IP traktuje, jak adresy z US. Dodam, że tylko Netflix widzi te adresy, jako amerykańskie. Hulu, HBO GO czy inne serwisy VOD widzą adres normalnie, jako polski.
 • Andrzej 20.10.2017 - 15:02
  Powodzianin_ napisał/a:
  Prawdopodobnie ustawienia językowe. Wejdź na netflix.pl, zaloguj się, na swoim imieniu w prawym górnym roku kliknij konto, na samym dole masz "mój profil" i tam kliknij język i tam wybierz język polski - powinno zadziałać.

  Jeśli nadal masz problem, to sprawdź w informacji do swojego telewizora czy nie łączy się z internetem przez jakieś proxy/vpn.

  Mnie to pomogło i na wszystkich urządzeniach (apple tv, ipad, iphone, mac) mam tę samą wersję netflix. IP mam polskie i nie łącze się przez proxy/vpn.

  Natomiast, gdy loguje się z pracy (pracując z domu, używam VPN, który nadaje mi IP z USA), mam na swoim koncie dostęp do oferty, która jest w USA, jednakże nie jest to zgodne z regulaminiem Netflix i takie korzystanie z konta, może groić banem.
  To nie mógł być problem w ustawieniach konta, bo w zależności od sieci, do której byłem podpięty (3G/LTE lub radiówka), na tym samym urządzeniu był inny kontent.

  Problem siedzi na linii mój dostawca internetu - Netflix. Rozmawiałem z konsultantem Netflixa - twierdzi, że połączenie jest z USA i oni nic z tym nie zrobią, kazali zgłosić się do dostawcy netu. Zgłosiłem dostawcy internetu - zweryfikowali to u siebie i faktycznie tak to jest widziane przez Netflixa (dostępność konkretnej zawartości jest na rynek amerykański + ścieżka angielska lub hiszpańska).

Spotkanie z publicystami i autorem książki "Zakłamany holocaust"

 • Andrzej 30.10.2017 - 12:52
  No to jak? Był ten holocaust, czy nie? No i odwieczne pytanie minister Zalewskiej: kto zabił Żydów w Jedwabnem?

Gdzie zamówić rolety okienne?

 • Andrzej 30.10.2017 - 8:46
  Zareklamuj! Masz 2 lata rękojmi.

angielski w Myślenicach

 • Andrzej 27.10.2017 - 13:22
  Nie polecam.

Wywoływanie zdjęć :)

 • Andrzej 23.10.2017 - 16:44
  Może znls zna odpowiedź?

Ciekawe, tajemnicze miejsca wokół Myślenic

 • Andrzej 20.10.2017 - 20:30
  Kaper napisał/a:
  Oj tam, się czepiasz, Endrju!
  Oj, może troszeczkę. A piramidy pięknie się wpisują w całość ;)
 • Andrzej 20.10.2017 - 15:13
  Taaa. Zamek w Mosznej, tajemnicze miejsce wokół Myślenic. Wiem, wszystko zależy od promienia.
  Następny spam!

Założenie sklepu internetowego - jaki skrypt?

 • Andrzej 20.10.2017 - 15:11
  oczywiście, @dzeks zadaje sobie pytanie, później zagaja do siebie i na końcu odpowiada. Używając konta @znls. Nie było mnie chwilę, ale spam cały czas taki sam. Słabe.

Ja się tak zastanawiam...

 • Andrzej 06.10.2017 - 20:15
  zakapior napisał/a:
  Ostatnio podczas głosowania na budżet obywatelski w Myślenicach. Należało podać nr telefonu, adres zamieszkania i pesel. Nie podanie tych nawet jednego z tych danych dyskwalifikowało głosowanie obywatela. To jak to jest z tym co musi mieć obywatel???
  Aby głosować na projekt musiałeś mieć meldunek, inaczej nie miałbyś prawa głosu. Poza tym adres zamieszkania nie musi być tożsamy adresem zameldowania. Telefon? To, żeby łatwiej było obywatela/konsumenta łatwiej inwigilować.
 • Andrzej 03.10.2017 - 16:31
  Zameldowania Polak nie musi mieć.
  Może nie mieszkać na terytorium RP lub też nie dopełnić obowiązku meldunkowego. Bodajże od 2013 roku nie ma już żadnych kar za brak meldunku.

Gdzie pracujecie

 • Andrzej 06.10.2017 - 20:09
  Zawsze odpowiadam, że wystarczająco.

Marsz w obronie praw kobiet - Rynek Myślenice pon. 03.10.2016 g.13:00

 • Andrzej 06.10.2017 - 20:08
  Podwiązać jajowody? A to jest legalne w naszym kraju, bez zdrowotnych wskazań?

Praca za granicą.

 • Andrzej 06.10.2017 - 20:06
  Na pewno znls ci odpowie.

Humor polityczny

 • Andrzej 29.09.2017 - 9:28
  Myślisz, że to będzie problem dla PO? Tam więcej takich kwiatków cały czas przy korycie. Jeden z nielicznych plusów rządów PiSu to ten, że takie przekręty wychodzą na światło dzienne.

Czy w Krakowie warto kupić mieszkanie na wynajem

 • Andrzej 27.09.2017 - 7:34
  Widzę, że masz takie same spostrzeżenia, brak reakcji na zgłoszenia o spamie reklamowym, a bezpośrednie posty to komentujące - skasowane (nie mam nic przeciwko, o ile spam też znika). Sam miałem wrażenie, że autorami jest samo miasto-info.pl a nie rzekomi anonimowi użytkownicy.

Skrzyżowanie za carefourem. Jak jechać?

 • Andrzej 24.09.2017 - 22:52
  Tak więc miałaś rację pisząc, że samochód A ma pierwszeństwo.
 • Andrzej 24.09.2017 - 22:43
  Samochód A od szpitala ma pierwszeństwo i nie ważne, czy wjeżdża na lewy czy na prawy pas. Jak będzie kolizja z tym od strony dekady, to wina będzie tego wjeżdżającego z mostu (nawet, jeśli chciałby zająć lewy pas a nie prawy). To są podstawy, mam nadzieję, że pytający nie posiadają jeszcze prawa jazdy.
 • Andrzej 23.09.2017 - 17:45
  Marioosz napisał/a:
  To na co ten drugi pas jest? Są dwa pasy, to można zajmować obydwa.
  W rzeczy samej.
 • Andrzej 23.09.2017 - 15:50
  kanapkazmlekiem napisał/a:
  Czerwony samochód. W czym tkwi problem i po co tak podstawowe pytanie? ;P
  Ponieważ połowa ludzi odpowiada błędnie. Obrazek zapożyczyłem z fb, gdzie ludzie wygrażają wręcz, że pierwszeństwo ma autobus. Tak ma się też rzecz z tym naszym skrzyżowaniem wspomnianym w tym wątku.

  kar9876 napisał/a:
  To jest moje zdanie. I tak ja bym jechał na prawy bo masz zasadę jechać najbliżej prawej strony jezdni.
  A jak prawy pas będzie zajęty, a lewy wolny?

Schody zewnętrzne - czym wyłożyć?

 • Andrzej 24.09.2017 - 22:49
  Najlepiej to zadać sobie pytanie i na nie odpowiedzieć. dzeks i znls to ta sama osoba. Wystarczy przeczytać ich posty. A jak doda się to tego ich wzajemne interakcje, to uzyskujemy niemal 100% pewność.

  Ciekawe, czy @marce też z tej samej bajki?

Gdzie tanio naprawić telefon?

 • Andrzej 24.09.2017 - 20:32
  Nie podróbkę, tylko dobrej jakości zamiennik ;)

  mspanc
Pokaż więcej komentarzy