Endrju Andrzej

KOD - Komitet Obrony Demokracji

 • Andrzej Dzisiaj 0:01
  Strozaninek napisał/a:
  Mam inne autorytety, nie są nimi skompromitowani dziennikarze, internetowe błazny, zakompleksieni belfrowie czy populistyczni politycy.
  Nie chcę Cię martwić, ale święty Mikołaj nie istnieje...

  mspanc
 • Andrzej 17.01.2019 - 12:52
  Powodzianin_ napisał/a:
  Nie cierpię kłamstw i hipokryzji, niezależnie czy jesteście z pisu czy z kodu, czy z suchej czy z dolnego przedmieścia.
  Dobrze powiedziane! Zarówno po stronie PO, jak i PiS retoryka podziału skutecznie się pogłębia od 2005 roku, gdzie dyskusja staje się coraz ostrzejsza, a ludzie pokroju Kurskiego, Palikota, Pawłowicz czy Niesiołowskiego sprawiają, że jest ona coraz bardziej brutalna. I chociaż hasła głoszone przez polityków są hiperbolą, jednak niebezpieczną, gdyż niektórzy traktują te słowa zbyt dosłownie. Powoli zaczyna to wyglądać, jak hasła na naszych stadionach piłkarskich. Niestety, ofiary w ludziach już są, po obu stronach.
 • Andrzej 13.01.2019 - 10:07
  Vivaldi napisał/a:
  A wcześniej jak TVP było PO(...)
  Wtedy też była propaganda rządu, tylko forma była inna, bo target był też inny. Wtedy lawirowali bardziej subtelnie bo odbiorcami byli ludzie bardziej wykształceni. Obecnie odbiorcami jest elektorat PiSu, gdzie najlepiej zdaje egzamin propaganda a'la PRL.

  Telewizję publiczną lata temu zawłaszczył SLD i tak już została, jako przechodnia tuba propagandowa.

Budujemy razem Polske

 • Andrzej Wczoraj 23:58
  To Trump, tak z rosyjska, gdzie nazwiska i nazwy w większości tłumacząc na rosyjski zapisuje się fonetycznie.

  P. S. Też odpadłem po czwartym zdaniu.

Internet światłowód w Trzemeśni

 • Andrzej Wczoraj 8:24
  Moja Umowa i tak wygasa w lutym. Aneks podpisałem, teraz czekam na ten światłowód.
 • Andrzej 18.01.2019 - 23:23
  To o wiele lepiej niż u mnie
 • Andrzej 18.01.2019 - 17:13
  kar9876 napisał/a:
  A na tej stronie ile ci pokazuje
  http://m.speedtest.pl/
  Screenshot z dzisiaj
  zdjecie
 • Andrzej 17.01.2019 - 21:57
  Ty masz po kablu, od, jakby nie patrzyć, potentata. Ja to mam z radiówki. Kraków to nie Trzemeśnia...
 • Andrzej 17.01.2019 - 21:46
  10Mbps/3.4Mbps, opóźnienia 18ms. Test robiony przed chwilą, z komórki, połączonej po WiFi z routerem. Dodatkowo na dole młodzi grają na kompach. Mam screen, mogę wrzucić.
 • Andrzej 17.01.2019 - 12:33
  kar9876 napisał/a:
  A ile płacisz na miesiąc i jaka masz prędkość pobierania na testach.
  60 zeta, mam 12Mbps/4Mbps, stabilnie. Również, jak ściągam pliki z netu (np. steam, instalacja gry, czy xbox), mam deklarowaną prędkość.
 • Andrzej 12.01.2019 - 18:52
  Ja też jestem w Fasternet i nie jest tragicznie. Zdarzały się drobne potknięcia, ale zazwyczaj jest, jak w umowie. Teraz czekam na światłowód...

Zmiana ks.w Rudniku

 • Andrzej 17.01.2019 - 21:18
  Kamienowanie.

Sprawa zmian w PIT w 2019

 • Andrzej 17.01.2019 - 12:29
  Jeśli chcesz jakiekolwiek ulgi, rozliczasz się sama. Możesz to zrobić, jak dotychczas, pit 11 i tak dostaniesz od pracodawcy. US nie rozliczy Ci ulgi, przepisze tylko pita 11 do pita trzydzieści ileśtam... Jedyne, co zrobią, to przekażą 1% na ten sam cel, co w Twoim ostatnim picie.

Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła ?

 • Andrzej 14.01.2019 - 0:07
  WKibic napisał/a:

  3 Wszystko przez Nie się stało,
  a bez Niego nic się nie stało,
  co się stało
  Bóg stworzył zło. I po co? Czy dobro nie może istnieć bez zła?
  Temat dobry do innego wątku, bo to jest już zbyt duży OT.
 • Andrzej 13.01.2019 - 23:20
  Może użyłem niefortunnego skrótu myślowego. Doprecyzuję: wychował sie w rodzinie niewierzących. Obecnie, zdecydowanie nie jest on ateistą.
 • Andrzej 13.01.2019 - 22:53
  Szukanie Boga poza społecznością, gdzie poznało się wiarę jest trudne, bo Twoje postrzeganie zawsze będzie przez pryzmat tego, czego cię nauczono. Dlatego katolik szukający Boga poza Kościołem, powinien go najpierw szukać wewnątrz swojej społeczności. Tyczy się to wszystkich wyznań. Może się zdarzyć, że przez swój światopogląd, który się kształtuje i zmienia, jest się bliżej innego odłamu chrześcijaństwa, np luteranizmu, czy kalwinizmu. Ale ja nie o tym.

  Mam kolegę, krakusa, urodzonego ateistę. W pewnym momencie zaczął szukać czegoś więcej, bo jak mi mówił, człowiek potrzebuje w coś wierzyć, jest to jego naturalna potrzeba. I stad wnioskował on, że Bóg jest. I zaczął go szukać. Był w Indiach, zachwycony hinduizmem, przeczytał Koran i Biblię. I najbardziej do niego przemawiają idee przedstawione w chrześcijaństwie. Jest on daleko od jakiegokolwiek kościoła, myślę jednak, że blisko Boga. Jego definicja Absolutu odbiega nieco od naszego, katolickiego postrzegania, ale generalnie wpisuję się w słowo Bóg. Zgadzam się, że czerpał on garściami z nauk różnych religii, jednakże nie jest wyznawcą żadnej z nich. Wierzy w Boga.
  Z drugiej strony jestem ja - urodzony katolik, znający dogmaty i założenia katolicyzmu trochę więcej, niż przeciętny katolik w naszym kraju. Również przeczytałem zarówno Stary jak i Nowy Testament. Wychowany w wierze katolickiej, ministrant, oaza, pielgrzymki. Kiedyś wydawało mi się, że rozmawiam z Bogiem, czuję jego obecność. Ale tylko mi się wydawało. Dzisiaj nie wierzę w Boga, nie tylko osobowego, omnipotencjalnego, ale również w jakąkolwiek siłę wyższą.
  Ciekawie wyglądają nasze rozmowy na temat istnienia Boga, zapewniam Cię ;)
 • Andrzej 13.01.2019 - 9:36
  Tak wczytuję się w Waszą dyskusję i z tego, co widzę, masz @bara bardzo duże problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu. I to praktycznie w każdym Twoim poście, który jest odpowiedzią na wypowiedź @Luny.
 • Andrzej 12.01.2019 - 19:32
  ZdolnaZDolnego napisał/a:
  Jak się żyje "blisko Boga"? Ma ktoś z tym jakieś doświadczenia? Nie wiem...rozmawiacie z nim? Gracie w warcaby? Tak z ciekawości pytam.
  W szachy. Bóg bardziej woli szachy od warcabów... I jest małomówny, raczej słucha...

Coraz więcej jeżdżących na "halogenach"

 • Andrzej 13.01.2019 - 9:26
  Dla jasności, nie bronię jeżdżących z włączonymi halogenami bez potrzeby. Nie lubię, jak mi od mokrego asfaltu odbija się światło. Głupotą jest też jazda na dziennych we mgle lub przy ograniczonej widoczności. Ale nie zmienia to faktu, że przy opadach deszczu dozwolone jest korzystanie z halogenów z przodu, więc karanie za to jest niemożliwe. A co oznaczenia odpowiednimi znakami drogi krętej - żyjemy w takiej części kraju, że można spotkać je często.
 • Andrzej 12.01.2019 - 19:06
  NAKW1 napisał/a:
  Nieważne czy kropi deszczyk, prószy śnieg (...)Na koniec dla tych, co nie wiedzą kiedy używać świateł przeciwmgielnych (przeciwmgłowych) przednich. Pozdrawiam.

  Art. 30. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami, a ponadto: Kierujący pojazdem silnikowym jest obowiązany: włączyć światła mijania lub przeciwmgłowe przednie albo oba te światła jednocześnie, Światła przeciwmgielne przednie, mogą pełnić rolę świateł doświetlających drogę na zakrętach: Używanie świateł zewnętrznych

  Art. 51 (…) Na drodze krętej, oznaczonej odpowiednimi znakami drogowymi, kierujący pojazdem może używać przednich świateł przeciwmgłowych od zmierzchu do świtu, również w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.
  Skoro pada, to przejrzystość powietrza jest mniejsza, a zatem, jak cytujesz, dozwolone jest stosowanie świateł przeciwmgielnych przednich. Dodatkowo, niejednokrotnie jest to wzmocnione smogiem.
  Również, jak zacytowałeś dalej, na krętych drogach jest to dozwolone, niezależnie od pogody.
  Więc nie czepiaj się przepisów, bo te zezwalają na korzystanie z halogenów.

Wywóz śmieci 2019 - Trzemeśnia

Beton ochronny Krzyszkowice-zakopianka

 • Andrzej 06.01.2019 - 22:16
  Nie wiem, bo nigdy tam nie zawracałem. Jutro w drodze do pracy zwrócę uwagę, czy jest zakaz.
 • Andrzej 26.12.2018 - 22:48
  Vivaldi napisał/a:
  Ja to się często zastanawiam dlaczego sami kierowcy nie mają instynktu samozachowawczego. Przeskakują aby jechać w lewo podczas gdy rozsądniej jest zawsze jechać w prawo, poświęcić kilka minut i kilkaset metrów i na najbliższej nawrotce nawinąć. Duzo łatwiej, wygodniej, bezpieczniej i często szybciej.
  No, ja dziękuję za nawrotkę koło krakowiaków i górali. To już wolałbym w Bęczarce zawracać, przynajmniej więcej miejsca. Chociaż obie opcje beznadziejne.
 • Andrzej 25.12.2018 - 10:14
  taki_gość napisał/a:
  A to Burmistrz budował ??
  Ale obiecywał przebudowę skrzyżowania. Więc apel dobrze skierowany.

Zapytanie do Pani premier B. Szydło

 • Andrzej 26.12.2018 - 23:14
  albert7575 napisał/a:
  wojna POlsko =POlska zaczeła sie od tego ze wybory po nienawidzonych przez wszystkich SLD wygrało PIS a nie PO...i zaczeło sie od PISomatołkow a potem to juz poleciało.Jak na razie to POwiec zabił PISowca a nie przeciwnie ,wiec zwalanie winy za mowe nienawisci na PIS to pprostackie odwracanie kota ogonem
  Nie POwiec zabił PiSowca, tylko psychol i morderca zabił człowieka! A winne są obie strony, zarówno PiS jak i PO.
  Pamiętam przed wyborami 2005 jak POPiS zapewniał, że idzie razem rządzić, a politycy poszczególnych partii mówili o rzeczach wzajemnie wykluczających się. Ale pomimo tego, mogli stworzyć kolektyw, PO zająć się gospodarką (wtedy jeszcze z Zytą Gilowską), a PiSowi dać rozliczać przeszłość i komunę. Ale poszło im o marszałka. IMHO, to musiało być coś więcej, niż tylko ten biedny marszałek, przyszły prezydent RP. I tak poszły obie strony w dzielenie Narodu, jedni warci drugich.

"PÓŁ ŻARTEM I CAŁKIEM NA SERIO"-czyli-Powtórka z rozrywki -(KAZIMIERZ BŁAŻEJ)

 • Andrzej 26.12.2018 - 22:55
  Jest sacrum i jest profanum. Zawsze, gdy jedno z drugim się miesza, czuję się jakoś dziwnie.

Bezpieczeństwo na dworcu PKS

 • Andrzej 26.12.2018 - 22:51
  Dla mnie dworzec PKS brzmi ok, jak również CPN... Ale dla malkontentów możesz nazwać go dworcem autobusowym.

Telefon: Jaki kupić? Trudny wybór

 • Andrzej 24.12.2018 - 21:01
  Normix napisał/a:
  Ja już tylko wybrałaym iPhona. Mają najlepsze wyświetlacze i aparaty.
  Eee, najlepsze to mają ceny!

Katarzyna Burda nowym prezesem MZWiK w Myślenicach

 • Andrzej 03.12.2018 - 15:17
  Vivaldi napisał/a:
  Wychodzi z opisu, że w końcu fachowiec będzie zarządzał miejskim zakładem. Zamiast ględzić należy poczekać na efekty. Co by nie gadać PiS do tej pory realizował deklaracje, przynajmniej na szczeblach wyżej. Poczekajmy bez jadu.
  Tak, w rzeczy samej! Obniżyli VAT do poprzednich stawek, nie wprowadzili żadnego nowego podatku, podnieśli kwotę wolną od podatku, przewalutowali kredyty frankowe z kursem z dnia zaciągnięcia kredytu, et cetera, et cetera...

"Korupcja polityczna?"Burmistrz komentuje wybory prezydium.Odpowiada mu wiceprzewodnicząca

 • Andrzej 23.11.2018 - 12:11
  Bagietka napisał/a:
  Szlachetka wygrał zdecydowaną większością w I turze i to Ty i Tobie podobnie są w mniejszości a demokracja to rządy większości.
  To niech rządzi! Ja cały czas czekam na obniżkę opłat za ścieki.

Pokaż więcej komentarzy