Endrju Andrzej

MAREK SOWA w Myślenicach 19.01.2017

 • Andrzej Wczoraj 16:03
  Akurat przeciętny obywatel ma to wszystko w dupie i liczy się tylko pełny brzuch i pełny portfel.
 • Andrzej 22.01.2017 - 16:23
  Dlatego głosowałem za PiSem. I widzę, ze trafiłem z deszczu pod rynnę.

Co tam Panie w polityce?

 • Andrzej Wczoraj 15:50
  W ogóle, rozliczanie kogoś za jego ojca jest delikatnym nieporozumieniem. Jak w ST, grzechy nasze na dzieci nasze i dzieci ich dzieci, aż do 7 pokolenia. Paranoja jakaś. Ale jest to przypadłość obu stron, chociaż wydaje się tutaj przodować środowisko związane z PiSem (dziadki z Wermachtu, resortowe dzieci itp...)
 • Andrzej 18.01.2017 - 12:11
  Walker84 napisał/a:
  Nie wiem kiedy Stankiewicz był po stronie prawicy. To jest raczej w miarę neutralny dziennikarz.
  Nie napisałem, że jest jak Lisicki czy Zdort a tym bardziej, jak Karnowscy. Ale mimo wszystko uważam, że bliżej mu do PiSu, niż PO. Przynajmniej, dopóki rządziła poprzednia ekipa. U mnie zawsze był w tej samej szufladce, co Lisicki czy Zaremba, bardzo blisko Ziemkiewicza. Ale to mój subiektywny odbiór.
 • Andrzej 16.01.2017 - 15:29
  m_markos napisał/a:
  Dyskutowaliśmy tutaj stosunkowo nie dawno że urzędnik państwowy to zawód jak każdy inny. Że trzeba mieć doświadczenie, że zastępowanie doświadczonych pracowników Misiewiczami jest złe. Poniżej macie przykład Obajtka z PCIMIA w ARMIR. W normalnej firmie gość by został dyscyplinarnie zwolniony.

  -------------------------------------
  Do dziś nie wszyscy rolnicy dostali pełne dopłaty za rok 2015, bo Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pomyliła się w wyliczeniach płatności. Niektórzy dostali za dużo, a dla ok. 90 tys. rolników zabrakło pieniędzy. Jest pomysł rozwiązania problemu: ściągnąć nadpłaty od rolników, którzy dostali za dużo, żeby wypłacić dopłaty pozostałym.

  http://wyborcza.biz/biznes/1,147752,21241692,agencja-zle-wyliczyla-doplaty-dla-rolnikow-teraz-musi-zabrac.html
  -------------------------------------

  Ciekawe co jeszcze wypłynie.
  Kiedyś, jak Handke źle policzył kasę przy reformie edukacji, to poleciał ze stołka.

  Walker84 napisał/a:
  Kolejne świetne posunięcie. Dziś po wiadomościach :
  http://wpolityce.pl/polityka/323402-dzis-w-tvp1-po-wiadomosciach-film-dokumentalny-pucz-zobacz-trailer-podaj-dalej
  Propagandy czas. Nieudolnej, niemerytorycznej, bez żadnych dowodów na poparcie zawartej tezy - o czym nawet pisze Stankiewicz, redaktor, któremu bliżej do obecnej ekipy rządzącej, niż poprzedniej.
 • Andrzej 05.01.2017 - 12:59
  m_markos napisał/a:
  Wolę KOD z działalnością z prywatnych składek niż takie PIS którego działalność opozycyjna w poprzednich latach była finansowana przez SKOKi czyli defacto przez pieniądze podatników.
  WKibic napisał/a:
  Wartość KOD-u polega na spontanicznym oporze obywateli wobec rządów PiSu, łamaniu Konstytucji i ograniczaniui wolności. Choćby liderzy zawiedli, to obywatelski protest pozostanie i przyda się w czasie wyborów.
  Ja nie neguję KODu, ale ewidentnie ktoś z obywateli robi idiotów i jeszcze na tym zarabia. Czy obywatelski protest zostanie? Nie sądzę. Chyba, że PiS na prawdę zrobi skok na demokrację (chociaż tutaj nie jestem w 100% pewien, czy ludzie wtedy wyjdą na ulicę) lub na naszą kasę (ale nie tą w OFE).

  Wielu moich znajomych, którzy są sympatykami KODu (nie wiem, czy dawali datki, nie pytałem, na protestach bywali), jest zniesmaczonych ostatnimi doniesieniami, jak wcześniej spienionym Lisem, czy skaczącym Giertychem. Poza tym, KOD jest tak obywatelski, jak PiS prawy i sprawiedliwy a gospodarka w socjalizmie wolnorynkowa.
 • Andrzej 03.01.2017 - 11:43
  t-34 napisał/a:
  Eno, niemożliwe przecież tylko PO okradło OFE (tak mówili ci z PiSu) prawi i sprawiedliwi na pewno nie ruszą OFE, bujda jakaś z drugiego sortu, dzieci ubeckich albo tych świń co je od koryta oderwali.
  No i powoli staje się to faktem...
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Rzad-25-proc-srodkow-z-OFE-na-FRD-75-proc-na-III-filar-3636630.html

  Najpierw OFE kosiły mnie na prowizjach, bo tak nas sprzedał rząd Buzka (i pozostałe nic z tym nie zrobiły), później połowę zakosili kolesie z PO (niby te pieniądze nadal mam, ale na subkoncie w ZUS), teraz z tych ochłapów PiS jawnie kradnie mi 25%. To ile mi zostało? Samo Państwo zabrało mi 62,5% mojej kasy z OFE. Plus lichwiarskie opłaty w samych OFE.

  Pewnie niedługo przyjdzie czas i na IKE. Trzeba będzie chyba wypłacić środki i jakoś przełknąć podatek Belki... Nie mam już kompletnie zaufania do rządzących.
 • Andrzej 02.01.2017 - 22:10
  LeszekLewak napisał/a:
  Ja na szczęście chociaz częściowo uchroniłem się od tej całej farsy zakładając dawniej ikze w [beep]. Mam nadzieję, że owe oszczędności pozwolą mi przeżyć spokojną starość ;)
  Paskudna reklama.
 • Andrzej 02.01.2017 - 13:03
  seba napisał/a:
  Ostatnimi czasy w radiu usłyszałem informację która mnie zaniepokoiła, a o której nie mogę znaleźć od kilku dni nic w internecie.

  mianowicie, pewna stacja podała informację o tym, że w przyszłym roku rząd PIS który tak krytykował decyzję PO ma zamiar zlikwidować OFE i wchłonąć nasze pieniądze na poczet ZUS, ale to nie wszystko, rząd ma w planach :
  * zabieranie 2% z naszych wypłat na "nowe subkonto emerytalne"
  * nakaz dopłacania 1,5% na "nowe subkonto emerytalne"
  * Państwo ma odkładać 0,5% na "nowe subkonto emerytalne".
  Wg. owej stacji można dobrowolnie zrezygnować z tej opcji wysyłając od niej odwołanie w przeciągu 3 miesięcy, jednak nie mogę doszukać się gdzie i w jaki sposób to zrobić oraz od kiedy te 3 miesiące będą liczone.
  Nie muszę chyba mówić o tym, że bardzo wątpię aby Państwo zadbało o moją przyszłość, i jeśli sam nie odłożę na starość, to nic nie będę miał i tym samym nie zgodzę się aby ktoś zabierał kolejną część mojej wypłaty, zwłaszcza, że już teraz 80% mojej pensji idzie na podatki, ubezpieczenia, inne opłaty itd.
  Nie to mnie niepokoi... Oczywiście, koszt poniosą pracownicy, bo podwyżki będą niższe (słupki muszą się zgadzać u pracodawcy).
  Boję się natomiast, że oprócz OFE, rząd zrobi skok na moją kasę w IKE. Tak przy okazji likwidacji OFE. Tutaj ciekawa analiza: http://www.rynekobligacji.com/2016/12/limit-wplat-na-ike-w-2017-roku-a-wlasciwie-co-dalej-z-ike/

Fachowiec od anteny satelitarnej

 • Andrzej Wczoraj 15:21
  A później przyjdzie deszcz i sygnal zniknie. Sam ustawiłem antenę ręcznie i jako tako działa, ale jak ktoś chce mieć to zrobione profesjonalnie, to jedynie dobry monter z dobrym miernikiem.

RAPORT IMGW: Wysoki poziom szkodliwych pyłów PM10 w powiecie myślenickim

 • Andrzej 18.01.2017 - 12:13
  O widzisz... Ale prędzej podniosą (wprowadzą dla użytkowników domowych) akcyzę na węgiel, niż wprowadzą w życie Twój pomysł.
 • Andrzej 11.01.2017 - 11:10
  pan Kracy napisał/a:
  Jakość węgla w większości polskich kopalń wcale nie jest taki zła.
  Zgadza się, dlatego mój prześmiewczy post dotyczący dotacji, gdzie brak dotacji na kotły 5 klasy na ekogroszek (stąd propozycja wyłącznie pompy ciepła).

  OKOKI napisał/a:
  Polski węgiel (...) jak się go zapali to czuć go żywicą a nie jakimś scierwem.
  No ja nie wiem, co za węgiel Ty palisz w piecu, ale z mojego bynajmniej żywicy nie czuć. Podczas rozpalania zapach raczej ze smołą lub jakimś związkiem chemicznym mi się kojarzy. Jak już się rozpali, nie czuć go prawie w ogóle (palę ekogroszkiem w kotle retortowym). Ale żywicy tam nie uświadczysz (chyba, że z szyszką sosny w nosie).
 • Andrzej 10.01.2017 - 15:51
  Napisałem, o jakiej dotacji mówię (350 PLN/1kW).
  Przeczytaj jeszcze raz ostatnie zdanie mojego posta (clue: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia ).
 • Andrzej 10.01.2017 - 12:56
  Nie było mowy o smogu, bo nikt go nie mierzył, a i domów dawniej było o wiele mniej. A paliło się węglem, drzewem w zwykłych piecach kaflowych.

  A ja chętnie będę ogrzewał gazem, jak tylko będzie mnie to kosztować porównywalnie do węgla (bynajmniej nie mam na myśli podniesienia cen węgla).

  Ja mam propozycję: niech gmina zaproponuje wyłącznie pompy ciepła (a nie piec na pelet czy gaz) w ramach programu wymiany pieców na nowe, ekologiczne, dając dopłatę 350 złotych na 1kW potrzebnej mocy. Na pewno wszyscy chętnie skorzystamy.

Światowe Dni Młodzieży

SKLEPY w Myślenicach: opinie gdzie i co kupić?

 • Andrzej 17.01.2017 - 14:26
  Anika77 napisał/a:
  Ostatnio poszukiwałam bielizny termoaktywnej (...) ponieważ jest zimno, za oknem a ja lubię biegac.
  :D

Wysoki cholesterol – proszę o porady

 • Andrzej 17.01.2017 - 12:29
  Ja od siebie dodam:
  Więcej ruchu, ograniczyć tłuszcze pochodzenia zwierzęcego (jak zrezygnowałem z wieprzowiny i wołowiny oraz sera żółtego i włączyłem 30-60 minut biegania dziennie, zjechałem z cholesterolem i trójglicerydami w granice normy, a trójglicerydy miałem 3-krotnie przekroczone), więcej ryb i kwasów omega3.

  Niestety, później przyszła zima, i cholesterol wrócił do niebezpiecznych granic (bo pizza, bo schabowy, bo wątróbka, bo się ruszać nie chce).
  Oczywiście nie zawsze dieta i ruch pomogą. Konsultacja u lekarza wskazana jest zawsze.

"Dobra zmiana" PiS

 • Andrzej 16.01.2017 - 15:36
  pan Kracy napisał/a:

  No cóż.. była telewizja Platformiana to Owsiak nie musiał specjalnie zabiegać o nagłaśnianie tej wielkiej narodowej żebraniny. Teraz przyszedł czas na lansowanie w TVN.
  Telewizja Polska transmitowała koncert Caritasu.
  Żebranina, jak to nazwałeś robi wiele dobrego. I wielu doświadczyło tego osobiście lub widziało na własne oczy owoce tej żebraniny. Caritas w swej skromności nie chwali się sukcesami, może to błąd? A może ich owoce nie są tak obfite, jak u Owsiaka?
  Ja tam wrzuciłem do puszki, jak co roku. Równowartość rocznego abonamentu RTV, którego nie zapłacę.
 • Andrzej 11.01.2017 - 6:37
  krowka123 napisał/a:
  Nigdy nie głosują wszyscy uprawnieni a wygrywa ten który zyskał większość.
  PS.Może Kijowski zrobi coś żeby serwer lepiej działął?
  Chyba, że to demokracja amerykańska, to niekoniecznie wygrywa ten, co dostał większość ;)
 • Andrzej 09.01.2017 - 12:54
  Sortu, to oni są pierwszego.

Kolęda Trzemeśnia

 • Andrzej 16.01.2017 - 15:23
  Dla grabarza dawniej też była puszka w Trzemeśni, którą nosili ministranci. Dodatkowo chodził kościelny. A organista chodził z opłatkami i tak dorabiał (obecnie organista chodzi na zmianę z kościelnym, a opłatki można kupić w kościele.

  maruder 1254 napisał/a:
  To już jest KPINA i żerowanie na ludziach sami zobaczcie jak klecha i jego parobki próbują wyciągać pieniądze od i tak biednego społeczeństwa !!
  http://vlep.pl/qt0916.jpg
  Nie chcesz, nie dawaj. Na szczęście darowizny na kościół jeszcze nie są obowiązkowe. Jeszcze.

Ogrzewanie domu dofinansowanie ?

 • Andrzej 15.01.2017 - 20:09
  Też składałem w pierwszym dniu. Póki co, brak odzewu.

NOWOROCZNE ŻYCZENIA "ZWYKŁEGO"OBYWATELA

 • Andrzej 10.01.2017 - 13:09
  Tylko Ci Panowie z bejsbolami to bardziej kojarzą mi się z obecną ekipą, a nie poprzednią...

Laboratorium w Myslenicach- gdzie robic badania?

 • Andrzej 10.01.2017 - 13:05
  wiki24 napisał/a:
  Endrju dziekuje za linka:)
  Nie ma sprawy ;)
 • Andrzej 09.01.2017 - 15:01
  wiki24 napisał/a:
  Niewiem czy najdokladniej ale najszybciej przy szpitalu.Wyniki z morfologii czy moczu czesto sa w ten sam dzien( na mocz kilka razy czekalam ok 2h)-bynajmniej jesli robisz prywatnie.
  http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej/

BANKI w Myślenicach. Konta, kredyty, obsługa

 • Andrzej 09.01.2017 - 15:00
  Commerzbank cały czas ma kłopoty finansowe, sam mBank u nas też ma problem z "nabitymi w mBank", gdzie kredyty frankowe mogą wreszcie mBankowi odbić się taką czkawką, że straci oddech i odejdzie w niebyt. Ja te z mam konto u nich, ale pieniądze trzymam gdzie indziej, bo niewielka jest obecnie różnica pomiędzy mBankiem a skarpetą.

Sumliński Myślenice

 • Andrzej 09.01.2017 - 14:52
  Jakby każdego oszołoma chcieli za kratkami zamykać, to mało kto zostałby na wolności. A na pewno na Wiejskiej wiatr by hulał, a ławy pustkami świeciły.

  Ale coś może być na rzeczy, że jakoś nikt nie drąży tematu, zarówno po jednej jak i drugiej stronie. Nikt też nikogo przed Trybunał Stanu nie stawia, chociaż zawsze tak szumnie to powtarza każda opozycja... To po prostu jedna banda jest, ot cały sekret.

  To, że Sumliński sam pisać nie umie i posiłkuje się kryminałami - kompromituje go, jako pisarza. Ale czy pomimo plagiatu , cała historia może być prawdziwa? Pewnie może, ale jak ktoś sam podcina sobie skrzydła, to świadczy tylko o braku profesjonalizmu i dyskredytuje go w oczach obiektywnych odbiorców. Bo Ci zagorzali przeciwnicy/sympatycy i tak moją swoje zdanie wyrobione.

Ostrzeżenie trzeciego stopnia dla Małopolski: Fala mrozów utrzyma się do czwartku

 • Andrzej 09.01.2017 - 14:39
  W niedzielę 8 stycznia temperatura będzie oscylować w granicach -18 do -12 stopni. Podobnie będzie w poniedziałek i wtorek. Nieco niższa, bo w okolicach -9/10 stopni przewidywana jest na środę.
  Nie wiedziałem, że temperatura -9/-10 stopni jest niższa, niż -12/-18. Chyba mam termometr powieszony do góry nogami.

Chełm: Jeszcze za mało śniegu, aby uruchomić trasy zjazdowe

 • Andrzej 05.01.2017 - 13:06
  A jak już dośnieżą i otworzą stok, to następnego dnia przyjdzie wiosna i przylecą bociany.
Pokaż więcej komentarzy