alehandro

O sobie

"MontaniSemperLiberi" & " Dileas Gu Brath"

Wybory Samorządowe 2018: Mocna końcówka kampanii. Poseł odpowiada na film internauty

 • 19.10.2018 - 23:12
  bono napisał/a:
  Ale między bogiem a prawdą, gdyby Jarosław Szlachetka kandydował nie z PiS, tylko jako Szlachetka jego szanse byłyby bliskie zeru.
  10/10

Krzysztof Halek: Służba zdrowia podobnie jak rodzina jest największą wartością każdego z nas [WIDEO]

 • 18.10.2018 - 0:46
  Od jakies juz chwili zaczynem się czuc..….obrażany ! To uczucie czesto powoduje u mnie zmiane "nastawienia".

Krzysztof Halek zapowiada:Wielopoziomowe parkingi, linię miejską za 1zł i bezpłatne przejazdy dzieci

 • 13.10.2018 - 17:18
  Moze by tak ktorys z szanownych kandydatow zaproponowal wybudowanie na myslenickim rynku.. pręgierza, ktory by byl dobrze widoczny z okien Magistratu,oraz zlozyl obietnice przywrocenia jego funkcji spoleczno-wychowawczej w stosunku do niekompetentnych i nie wywiązujących się ze swych obietnic urzednikow ? Mozna tez postawic po jednym przed Urzedem Skarbowym i Sadem. Te juz mogą byc z dobrowolnych skladek publicznych.

Krzysztof Halek podpisuje kontrakt dla Myślenic, prezentuje program i kandydatów na radnych [WIDEO]

 • 10.10.2018 - 22:50
  Vivaldi napisał/a:
  :-)))) ...... taaaa.....z pewnością tak jest :-))) zrobiłem se z UP kurs na koparke bede chwasty wyrywał i na migomat ino nie umie szklanymi elektrodami spawać :-) jeszcze se zrobie kurs kasiera i wezme jako posade, skarbnika może bo tam czuć piniondz :-) .....Ty weź się .....zastanów.

  Po Twojej myśli przelanej na klawisze wnioskuje, że 1999 to Twój rocznik. Cóż......pasowałoby, żeby Ci kinderniespodzianki trochę bardziej włosem obrosły zanim się zaczniesz w politykę bawić ....nara
  :))) ...o zem sie usmial !
 • 06.10.2018 - 22:10
  [cytat=trekk]Poczytaj, szkoda tu wchodzić w tematykę która wybiega daleko poza wybory samorządowe.

  Nie mam nic przeciw zmianie Konstytucji w sposób LEGALNY, tzn. nie na drodze zamachu stanu. Polska potrzebuje dalej idącej decentralizacji, również w kwestii samorządów i ich kompetencji. Ludzie chcą decydować o swoich małych ojczyznach. Potrzebujemy też ograniczyć rolę partii politycznych.

  Szacunek do Konstytucji która obowiązuje - TAK. Jeśli tego zabraknie ,a kara za każde złamanie jej nie będzie egzekwowana, sorrki ale będziemy państwem prawa jedynie na papierze. Jak mądre mamy społeczeństwo, ludzie różnych zawodów gromadzą się i upominają władze, dopominają się przestrzegania prawa w tym kraju. Swoisty paradoks.[/c
  I tu się z Toba zgodze w 100% !!! W Naszej historii ,mielismy juz podobna sytuacje. I sie skonczylo pewnego majowego popołudnia baaaardzo mocno przerysowanym systemem prezydeckim,ktory niewyszedl tez nam na dobre i ktorego skutki odczuwamy prawdopodobnie do dzis ! Pozdro !
 • 06.10.2018 - 21:25
  No widzisz jak Ty pieknie i rzeczowo piszesz o tych powiazaniach ,ukladach i zaleznosciach wewnatrz partyjnych. I trudno sie tu z Toba nie zgodzic ! Tylko nie rozumiem dlaczego napisales "szacunek dla KONSTYTUCJI",skoro takowa stoi na strazy takiego systemu ,takich partii ,takich powiazan o jakich wspomniales. Moze warto by było napisac np: " PRZYSTOSUJMY KONSTYTUCJE Z 97,DO NASZYCH CZASOW ",albo "PRECZ Z PARTIAMI,CHCEMY NOWEJ KONSTYTUCJI ":)))
 • 06.10.2018 - 19:34
  Bulage napisał/a:
  Ale Wy jesteście naiwni. Teraz jestem przekonany że strach zagląda w oczy Panu Halkowi, Ostrowskiemu i całej podległej Im biurokratycznej ferajnie. Jak można wierzyć w te obietnice? Mam pytanie, czy jak nie uda się ich spełnić Pan Halek ustąpi ? Nie, powie że się bardzo starał ale nie zależało to tylko od niego i niestety nic na to nie poradzi. Zastanawiam się co tam się musi dziać że poszli tak va banque.
  Prawdopodobnie nikt z trzech kandydatow swoich wszystkich obietnic nie spelni ! Ale co robic ? Nic nie robic ? ,nie isc do wyborow i wiecznie narzekac jak to ma w zwyczaju duza czesc polskiego społeczeństwa ? Takich nam narzedzi dostarczono i takimi będziemy musieli "pracować".
 • 06.10.2018 - 18:26
  trekk napisał/a:
  Dwaj niepartyjni kandydaci powinni dążyć do porozumienia, że w razie drugiej tury przegrany kandydat przekaże poparcie drugiemu. Takie porozumienie, jeśli do niego doprowadzicie, będzie ostateczną klęską szubrawców.

  Zmienić nazwę ronda na Koziołka Matołka po wygranej. Żadnych pomników w Mcach. Dość tej farsy.

  Szacunek do KONSTYTUCJI, szacunek do Polaków, dość kłamstw
  :-)

  --------------------
  + na marginesie: http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,102433,21827295,wkrotce-w-kazdym-miasteczku-bedzie-musial-byc-pomnik-lecha.html
  Tobie chodzi zeby dojechac PIS w Myslenicach (i co dalej?) ?,czy zeby z tej calej trojki wylonic takiego, ktory się najlepiej przysluzy mieszkacom ?
 • 05.10.2018 - 16:18
  prywatnie napisał/a:
  Najbardziej rzeczowy kandydat. Co prawda, chciałoby się nieco zmian personalnych w urzędzie i wokół, no i samym sposobie burmistrzowania. Nie wiem czy akurat Halek to gwarantuje, może bardziej Ambroży i ta świeżość dla niej z kolei na plus. Trzeba zauważyć, że nowa kadra nie weźmie się nagle znikąd od cyk i tu spora praca do wykonania.
  I tu sie z Toba musze zgodzić ! Dla mnie jako urodzonemu pragmatykowi i w sumie wyroslemu w takim "praktycznym" spoleczenstwie,blizej mi w tym rozdaniu do Halka, jak do ideowo-partyjnego Szlachetki, ktory nasiakniety pogladami z warszafki ,nie gwarantuje dobrej wspolpracy z ludzmi o innym spojrzeniu,a tez kochających swa mala ojczyznę ! Co do pani Ambrozy, to z calym szacunkiem ,ale moze niech najpierw sobie pocwiczy gdzies indziej na mniejsza skale....a potem zobaczymy. A co do ukladow,ukladzikow to taka naturalna sklonnosc ludzka i na pewno powstanie przy nowym zarządcy. Nigdzie na swiecie nie istnieje system skutecznie zabezpieczający przed "kolesiostwem",byle sie tylko przysluzyl miastu. Amen !

Wybory Samorządowe 2018: Poznaj kandydatów na radnych w twojej miejscowości

 • 01.10.2018 - 19:16
  Ja na miejscu @prywatnie, bym z bagietka na zadne "solo" nie wychodzil !!.Chyba ze lubi mocarne klapsy!

Wybory Samorządowe 2018: Grażyna Ambroży kandyduje na burmistrza Myślenic. Co proponuje?

 • 26.09.2018 - 5:01
  No nie ma na kogo glosowac :(. Halek jakis taki malo samodzielny,Bagietka skutecznie odstrasza od Szlachetki , a pani Ambrozy …..ma jakies przemalowane plecy. Moze by się kto jeszcze na czwartego znalazł ?!
 • 22.09.2018 - 17:37
  @Bagietka. Czy dzisiejszy Szlachetka ,to ten sam którego komentowalas w 2014 ? Czy jakis inny ?

Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich

 • 24.09.2018 - 4:27
  A moze by tak kiedys wspomniec o mysleniczaninie , Adamie Stabrawie "Borowym", dowódcy Pulku Strzelcow Podhalanskich AK na okreg nowotarki i pobliski przesiakniety partyzantka limanowski.Co prawda "Borowy "nie byl bezposrednio zwiazany z tzw;Rzeczpospolita Raciechowicka,ale to tez syn ziemi myslenickiej i odnoszę wrazenie, ze w swoim rodzinnym miescie zapomniany :( .

Myślenice: Podpisali umowę na rewitalizację centrum. Prace zaczną od alejek wokół kościoła

 • 16.09.2018 - 22:04
  prywatnie napisał/a:
  Nie, ale ruską klawiaturę na głównej stronie PiS już tak  https://mobile.aszdziennik.pl/116039,sorry-kod-owcy-ale-to-pis-nadal-najlepiej-potrafi-sie-strollowac-i-to-na-oficjalnej-stronie-janusze-sieci
  To nie " ruska" klawiatura,to Cyrylica .Alfabet stworzony dla Slowian ,przez sw.Cyryla i Metodego ,którzy działali tez w Malopolsce ,około 100 lat przed oficjalnym "chrztem" reszty dzisiejszych ziem Polski. Uzywaja ja tez w Bulgari ,członku UE i naszym sojuszniku ,oraz u naszych "przyjaciol" Ukraincow !!! Siejesz tania propagande ! Ciebie ktos kiedys skrzywdzil ?,a może Cie nikt nie kocha ,i mieszkasz sam z kotem, skoro jestes tak zflustrowany i zaangazowany w "naprawianie swiata" po Twojej myśli ! BEZ ODBIORU

Będzie debata? Jarosław Szlachetka odpowiada i rzuca wyzwanie Krzysztofowi Halkowi

 • 14.09.2018 - 1:51
  Wrocilem wlasnie z baru, i tak czytam i czytam te kometarze z ktorych wynika ,ze.... Halek się rozwiodl i tłamsi babe Szlachetce. Szlachetka w ramach zemsty,chce rzucic ciepla posadke posla w warszafce i zostać burmistrzo Myslenic.Dodatkowo wyzywa Halka na solowke do Krakowa ,bo tam ma jakiś kumpli lajkonikow ! Maja ci nasi myśleniccy chłopcy fantazyje :)) ….I dlatego jestem tak dumny ze pochodze z tego miasta ! :))

Upał nie odpuszcza. W takie dni najczęściej szukamy ochłody nad Rabą

 • 20.08.2018 - 21:43
  Stary jaz w 80-tych i 90-tych latach ….troche się tam człowiek z winkla nalatal :)

Osieczany: Czy kopiec im. Józefa Piłsudskiego może stać się atrakcją turystyczną regionu?

 • 17.08.2018 - 15:05
  piękny maryjan napisał/a:
  Nam Polakom wielkiemu Narodowi wybranemu potrzeba takich miejsc aby podnosić wysoko głowy , tylko historia może nas uleczyć z naszej zaściankowości , obłudy i polaczkowatości . Współcześnie umiemy się tylko obrażać i wychodzi z nas chamówa - dlatego potrzebujemy takich miejsc aby udowodnić sobie jacy jesteśmy wielcy . My wielcy Polacy katolicy a rzeczywistości obłudnicy , oszuści i kombinatorzy . Sąsiadowi nóż w plecy każdy z nas by wbił ale na Kalwarię do Obrazu Najświętszej Maryji Panny na kolanach chodzimy . Ludzie więcej pokory a morale nie będziemy musieli za pomocą pomników podnosić .
  Rozumiem Twoje spostrzeżenia.Sam to czasem tak odbieram.Ale nie jest, az tak tragicznie.Inne nacje tez maja wiele przywar ,tak ze w porównaniu ,nie wypadamy tak zle :). Szkoda tylko ze nie korzystamy w pełni z ofiar i doswiadczen naszych przodkow i popełniamy te same bledy .Wszak plynie w nas ta sama krew i przekazywana z pokolenia na pokolenie metalnosc .
 • 16.08.2018 - 23:07
  taki_gość napisał/a:
  To się już tam stało, kiedy KOD przyszedł palić znicze a Pani Sołtys, Dyrektor Szkoły w Osieczanach i Przewodniczący Rady przybyli ich witać :(

  Piłsudski się w grobie przewraca.
  Pewnie o przewrocie majowym nie słyszeli,to przyszli.

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka kandydatem PiS na burmistrza Myślenic [WIDEO]

 • 13.08.2018 - 23:15
  m_markos napisał/a:
  Oboje jesteście nawiedzeni. Tyle kasy co wpompowała UE do zabytków i kultury zarówno Polski i UE to głowa mała. Wszystko jest do zweryfikowania w UE.

  Jednym z podstawowych załozeń jest ochrona i promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy oraz jej bogactwa kulturowego.

  https://europa.eu/european-union/topics/culture_pl

  Dobrze że jest młodsze pokolenie które korzysta z edukacji UE, które podróżuje, pracuje które widzi namacalnie ile dobrego zrobiła UE. Jest w stanie potwierdzić że równolatek z Hiszpani, Grecji czy Austri żyje podobnie i ma podobne problemy. Oczywiście nic nie ma perfekcyjnego ale dobro UE przeważa.

  Przedstawicielami homo sovieticus to jesteście właśnie wy. PIS i prezes jako dobro najwyższe. W dupie macię konstytucję. Demokracja dla Was to puste słowo. Taktujecie Kaczynskiego i PIS jak dawno sekretarza i PZPR.
  Skad Ty wiesz ,ze PIS jest dla mnie dobrem najwyższym ? To ze mam inne spojzenie na te sprawy niz Ty ,to w Twoim mniemaniu oznacza, ze jestem wyznawca prezesa i innych papierowych bohaterow ? I kto tu jest nawiedzony? To ze w spoleczenstwie sa roznice w spostrzeganiu pewnych spraw ,to zupelnie naturale. Wynika to czesto z doswiadczen zyciowych,edukacji i zdolnosci.To ze ktoś niedostrzega pewnych nawet bardzo finezyjnych koniunktur na rynku,wcale nie oznacze ze ten drugi tego nie widzi i nie zostanie np; rekinem giełdowym ;).itd...itd. To co teraz serwuje nam UE to typowa strategia tzw: sovietyzacji umyslow,(wykladaja to czesto na uczelniach wojskowych (nie wiem czy w Polsce ).Nie zwalczają kultury MATERIALNEJ danego społeczenstwa (,bo to budzi opor.),ale czesto ja promuja i dofinansuja. Metody od czasu ZSRR się troche zmienily ,ale cel pozostal ten sam.
 • 12.08.2018 - 19:15
  Bagietka napisał/a:
  Błąd. Nie tylko nam to przeszkadza. Przeszkadzało to wcześniej Węgrom, później nam a obecnie kolejne kraje to widzą chociażby w temacie najbardziej nośnym czyli marksizmie kulturowym jaki niesie za sobą w ostatnich latach UE. To, że państwa, rządy a wszystko na kanwie zasad jeszcze istniejącej w państwach narodowych demokracji, robią to z opóźnieniem, nie znaczy, że tego nie ma ale znaczy to, że społeczeństwa do wybudzenia potrzebują innego dzwonka i jego głośności. To jest już nie do powstrzymania i pora się z tym zacząć godzić.
  Zgadzam się, że najlepiej byłoby zreformować UE i powrócić do wartości na jakich była ona zakładana przez jej ojców założycieli. Obecnie głównym celem KE jest odwracanie pojęć, które od zawsze znaczyły to samo. Obecnie patriotyzm dla UE jest nacjonalizmem (który tak naprawdę na całkowicie inne znaczenia na zachodzie niż w Polsce), nazizmem i faszyzmem. To jest ich obecnie najmocniejsza ale nieuprawniona w niczym broń do walenia jak pałką w Polskę, której rząd nie stoi po ich stronie w degrengoladzie jaką tworzą. Wyjałowienie kultury i doprowadzenie do tego by to prawa mniejszości górowały nad prawami większości przy jednoczesnym zmasowanym ataku na zasady moralne, religię, patriotyzm czy narodowość.
  To jest odwracanie biegunów mające na celu rozbijanie jedności przez rozbijanie i ośmieszanie kultury, tradycji, religii i wartości, które przez wieki tworzyły ład i porządek.
  To nie my, Polacy jesteśmy ciemnym ludem i już niedługo sam to zobaczysz. My po prostu jesteśmy wyczuleni i bardzo ostrożni, czego nie da się powiedzieć o rządzących EU i już się sami o tym zaczynają przekonywać. Nie przyznają nam racji bo oni tek nisko nie upadną by przyznawać sie do błędów bo uważają się za nieomylnych i oświeconych. To ich oświecenie się kończy. Teraz czas na zmierzenie się z realnymi problemami w rozwiązywaniu których oni są najlepsi. Problemami które sami stworzyli. Tak jak w komunizmie.
  Nareszcie !! Tu Bagietka trafilas w sedno :) .Przecierz celem stworzenia tej wynarodowionej ,pozbawionej swych kultur i przeprogramowanej papki ludzkiej, jaka mial byc (jest) tzw:homo sovieticus ,było(jest) stworzenie masy ludzkiej ktora się latwo rzadzi!(wojacy wiedza o czym pisze). Tutaj nikt nie neguje dobrodziejst jakie plyna z naszej przynaleznosci do UE ,te sa zbyt oczywiste. W krajach bylego Bloku Wschodniego przeprowadzono na nas te experymety społeczne z hom.sov, i w krajach takich jak Polska,Wegry ,Czechy itd. stad te reakcje alergiczne ,na to co w swej najnowszej polityce serwuje nam dzis UE.
 • 11.08.2018 - 22:15
  prywatnie napisał/a:
  Ty mi tu kolego (nacjonalista?) UE do ZSRR nie przyrównuj. To bzdura totalna do tego stopnia, że aż nie chce się wierzyć że pisze to ktoś żyjący w dostatku, w wolnej rozwijającej się i spokojnej Europie.

  Widać nie masz pojęcia ani o stopie życiowej, prawach obywatelskich, nacjonalizacji, Czeka, KGB, zbrodniach Stalina i Lenina, czy latach wielkiego głodu i ucisku ludzi.
  A zyles tam w tej starszej UA ,i korzystales z tych wszystkich przywilejow i dobrodziejstw( zwlaszcza wolności wyrazania swej opinii w tamtejszych mediach )? Czy moze byles tam tylko na wakacjach ,lub przejazdem ?

Myślenice: Mieszkańcy demonstrowali w obronie sądów

 • 01.08.2018 - 0:12
  Adam 99 napisał/a:
  Alehamdro jaki system proponujesz skoro demokracja parlamentarna nie pasuje do mentalności polaków ?
  Adamie ! Najlepiej to sie chodzi w garniturze szytym na miare ,uwzgledniajacym wszystkie cechy anatomicznej budowy klienta, a nie w tym kupionym w sklepie, szytym na gotowych wzorcach. A jaki system ?.....praktyczny !:))
 • 30.07.2018 - 22:19
  A ja,cale zycie myslalem ze prawa ,kodeksy itd: w Polsce sa pisane w oparciu o konstytucje i w zgodzie z nia ! Oh ,jak zem się mylil !! A moze ten caly system ktory nam przeszczepili ,ta cala demokracja parlametarna ,pasuje do polskiej metalnosci i charakteru jak piesc do nosa ! Kiedys mielismy juz podobny system.
  SLABY KROL, sklocone ze soba, rozdrobnione stronnictwa(partie) uprzywiliowanych panow poslow-szlachcicow wysylajace swe poselstwa ze skargami i prosbami o pomoc do obcych mocarstw(skad my to znamy), i miliony chlopow -niewolnikow pracujących na cale to towarzystwo. Wiemy jak ta bajka się konczy. Dzis na strazy podobnego bajzlu stoi ta nieszczesna konstytucja z 97.


  @Adam ,ja nie wiem jakich znajomych,kolegow i przyjaciol ma pan Ryszard Terlecki pseudonim Pies. Mysle ze jak pan Ryszard Terlecki pseudonim Pies ,z własnej nie przymuszonej woli glosuje za ustawami zwanymi przez niektorych"komunistyczymi" to jest bardzo mozliwe ze dalej holduje swym mlodzienczym hippisowskim "dogmatom ".
 • 29.07.2018 - 17:36
  Adam 99 napisał/a:
  Wychodzą bronić komstutucji. Jaki związek z tym mają pieniądze zarabiane przez sędziów?
  Co Ty ciagle z ta konstytucja ? Czy to jakies prawo objawione ? Skoro mase ludzi w Polsce na co dzien obcuje z prawami pisanymi na jej podstawie, twierdzi ze te utrudniają rozwoj,czuja sie przedmiotowo w kontaktach z instytucjami panstwa, to moze warto wziasc ich glos pod uwagę. Nie obchodzi mnie to co mowia ci posthippisowscy "experci " z Brukseli ,bo oni TU NIEZYJA! Nie jestem zwolennikiem w wielu sprawach tego co robia obecnie panujacy.Czasem to wygląda jak tylko wymiana swin przy korytach !
 • 28.07.2018 - 0:47
  @kkkk ,po wpisach domniemywam ze w niektorych tematach nadajemy na zupełnie odmiennych falach.Sam mam problemy z pisanym jezykiem polskim ,ale ten Pani wpis skierowany do jednak sympatycznego@ księdzaROMANA…...,rozbawil mnie do lez ;)).Dziekuje i pozdrawiam !:)
 • 26.07.2018 - 23:30
  Pare lat temu ,osobiscie poznalem sie z tymi "wolnymi i niezawistnymi" sadami .Do dzis mam zakwasy w nogach i poczucie ,ze ludzi to sie jednak mierzy roznymi miarkami !

Krzywaczka: Pięć rodzin z Donbasu zamieszka w budynku starego przedszkola

 • 21.07.2018 - 23:23
  Orzełwkoronie napisał/a:
  Skąd? Stąd że banderowskie śmiecie mordowały Polaków w bestialski sposób (i nie, niewiem tego z filmu Wołyń). Stąd że brudasy tak zwani uchdźcy idą do europy nie po azyl, tylko po socjal.
  I stąd że że wydaje się Europejsie pieniądze na tych ''uchdźcow'', a jeżeli dziecko jest ciężko chore muszą być organizowane zbiórki pieniędzy.
  Ale przecież Donbas i ta cala wschodnia Ukraina ,to rosyjsko jezyczni "Ukraincy" ! Najwieksi po Polakach,zaciekli wrogowie banderow ! Ci ludzie przyznają się do polskich korzeni . Prawdopodobnie sa potomkami Polakow przymusowo przesiedlanych przez Stalina z zachodniej Ukrainy na wschod ,lub jeszcze wczesniejszych zeslancow po powstaniowych. Nie wiem w czym problem ? Dlaczego nie traktować ich jak swoich ? Zwlaszcza dzisiaj gdy się nam narzuca zupelnie odmienno kulturowych nasiedlencow ,którzy pojedynczo sa bardzo fajni ,ale w swej masie stanowią smiertelne zagrozenie dla nas i przyszłych pokolen.

Jakie wykształcenie powinien mieć radny? Prawie dwie trzecie z nich nigdy nie była na studiach

 • 15.07.2018 - 15:59
  Vivaldi napisał/a:
  Typowo po polsku - ze skrajności w skrajność. Nie przesadzacie? Pokaż mi gdziekolwiek system w którym lider podejmujący wybór oraz na którym ciąży potem odpowiedzialność pracuje za bułkę z dżemem. Wręcz przeciwnie za dobre decyzje powinno być odpowiednio dobre wynagrodzenie. Gmina, powiat, państwo to nic innego jak firma. Ty byś zapłacił dobremu managerowi 1/4 z rozkręconych zysków skoro Tobie zostałoby 3/4? Ja bym zapłacił. To jest w kontekście wykształcenia radnego : wiedza = zazwyczaj dobre decyzje, uwaga wiedza a nie wykształcenie. A słowo społecznik nie ma nic wspólnego z pracą za darmo. Daj, skontroluj, rozlicz ....za efekty nic bardziej prostszego.

  Wykształcenie to dopiero zalążek wiedzy. Zarządzającym szpitalem nie powinien być tylko lekarz, komunikacją czy transportem tylko kierowca, ale byłoby optymalnie gdyby dyrektor z wykształceniem np ekonomicznym szpitala miał ułamek wiedzy medycznej a manager z dyplomem np. w PKSie czy MPK choć dwa lata trzymał kierownicę w rękach. Absurdów przez same czytanie cyferek z bilansu in plus byłoby mniej.
  10/10
 • 14.07.2018 - 13:34
  Jesteś więc ze starego pokolenia.

  Nie. Nie jestem ze "starego"pokolenia.Po skończenie 7 klasy ,a przed rozpoczęciem 8 w nagrodę za dobre wyniki w nauce i naganne sprawowanie ,zostałem wraz z rodzicielami wyslany na bardzo długo na piekna kanadyjska ziemie ,gdzie dalsza edukacyje odebrałem od bardzo praktycznych kanadyjskich białych niedźwiedzi :))
 • 13.07.2018 - 22:59
  bartek napisał/a:
  I ty zabierasz głos w temacie o wykształceniu? :)
  Tak Ja !! Posiadam rowniez dyplom ukonczenia 7 klasy podstawowej w polskich szkołach. A jak sobie chce porozmawiać z aptekarzem to ide do apteki.
Pokaż więcej komentarzy