jasmin

Myślenice: Sześcioletni Bartek Rapacz to prawdziwy bohater. Uratował swoją mamę

 • 27.06.2017 - 11:38
  Gratulacje dla Bartka, brawo !
  a dla mamy dużo zdrowia.

Policjant służbista podczas procesji na osiedlu .

 • 17.06.2017 - 10:08
  Powodzianin nie chciałbyś spotkać tego policjanta na drodze, kiedy będziesz wiózł rodzącą żonę do szpitala, żona będzie rodziła w samochodzie a ten policjant będzie wypisywał Ci mandat za przekroczenie prędkości i złe zaparkowanie
  Profesjonalny policjant musi z każdej najtrudniejszej sytuacji znalezć wyjście i udzielić wsparcia tak po ludzku a przede wszystkim powinien mieć w sobie wrażliwość, godność.
  Wtym konkretnym przypadku zawiódł,ksiądz jechał z Jezusem w Świętym Sakramencie .

Jaki kolor do miętowego?

 • 14.06.2017 - 16:37
  Żółty mocny taki słoneczny.

Ulubione słodycze

 • 17.03.2017 - 13:57
  a ja uwielbiam chałwę mogłabym ją jeść i jeść ;) a z ,,gorzkości ,,czekoladę z min 75% kakao.

Gdzie to może być?

 • 21.02.2017 - 13:42
  Myślę, że to zdjęcie było zrobione w tym samym dniu i tym samym aparatem co zdjęcie ,,kursowego autobusu ,,. Zdjęcie to można zatytułować ,,organista z rodziną ,,,Nie sugeruj się ubiorem w małych wioskach kobiety jeszcze w latach trzydziestych nosiły długie spódnice. Zobacz kobiete na zdjęciu ,,kursowego autobusu w jakiej jest sukni ;) . Adzygmunt nie bądz taki tajemniczy podaj date tej fotografii .
 • 19.01.2017 - 11:26
  Trzemeśnia lata trzydzieste ubiegłego wieku. Szkoła obok kościoła a potem dom parafialny nazwany powszechnie organistówką. ? ? ;)

Zapomniane zwyczaje?

 • 08.11.2016 - 9:55
  Myślę, że to jest strug do obróbki wygiętych elementów z drewna .;)

Kocham PiS

 • 03.11.2016 - 12:09
  prywatnie napisał/a:
  O jakze to prawe. Kocham PiS!
  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/w-pis-brakuje-ludzi-mieli-wyroki-dostaja-stolki/xfbgrhc
  PiS też Cię kocha z wzajemnością . Wrzuć parę linków, jak to Twoi koledzy robili machloje, miliardowe przekręty, rozkradanie majątku narodowego, mafia reprywatyzacyjna. Setki tysięcy ludzi wyrzuconych na bruk, tysiące dzieci odbieranych rodzicom z powodu biedy .Prawde powiedział pan Si ,,to państwo istnieje teoretycznie, myśleli że będą wiecznie rządzić to się nikogo nie bali i robili co im się podobało bo nie było bata na nich. Aż bat się znalazł i teraz jest płacz i zgrzytanie zębów . PiS sprawiedliwie wynagradza, ale też sprawiedliwie karze winnych,-prywatnie serdecznie Cię pozdrawiam.
 • 14.10.2016 - 11:44
  Endrju napisał/a:
  Podniesie z kolan. Upadając na twarz nogi same w górę polecą!
  Pogadamy jak już PiS upadnie na twarz,;) a Petru z Kijowskim utworzą nowy rząd, na razie to są tylko Twoje pobożne życzenia, a tak im mi dalej do kogoś kto zle życzy Polsce, tym mi lepiej i piękniej .
 • 13.10.2016 - 22:03
  WKibic tak Cię oślepił blask Twoich ,, gwiazd ,, Kijowski, Petru i nie wiem kogo tam jeszcze wielbisz, że nie wiesz co piszesz. Załóż wreszcie okulary to zobaczysz dokładnie, że tylko PiS może teraz Polske podnieść z kolan.
 • 13.10.2016 - 20:49
  Bardzo się cieszę, że nareszcie mamy Rząd, który dba o Polskę i nas wszystkich .

Co tam Panie w polityce?

 • 30.10.2016 - 10:31
  prywatnie napisał/a:
  Nowoczesna - co nam z tego? Konserwatyzm na wszystkie jest bole. Wiec poszedlem do apteki po masc konserwatywna. Tam zdziwiona pani rzekla:
  - Co? My mamy najnowsze masci szwedzkie, niemieckie, amerykanskie, ale konserwatywnej nie mamy i nie zamierzamy sprowadzac bo siedzi nam na polkach latami i ludzie nie chca brac.
  Konserwatywna to konserwatywna - pomyslalem sobie - ale przeciez kochany prezes taka aplikuje, wiec zapisze sie do partii i dostane przydzial za darmo. I tak co miesiac dostaje tubke masci konserwatywnej. Wy tez tak zrobcie,,,
  Każdego wieczora i ranka, odkąd ,,prywatnie,,dostał przydział na maść konserwatywną smaruje się i naciera . Ale, że jego prawdziwą chorobą jest wściekłość, panika i łzy to na tę chorobę pomaga maść (wyprodukowana przez Twoich idoli ) z lisa i różnych wałęsa-jących się gadów . Ale te najnowsze maści wypalają dziury w mózgu, brzydko będziesz wygłądał z wielką wypaloną dziurą w głowie brrrr.
 • 22.10.2016 - 10:01
  Lukaszz napisał/a:
  "Mam dość dla ludzi pogardy
  Mamy dość smoleńskiej półprawdy
  Mamy dość niszczenia edukacji
  Mamy dość kościelnej dewiacji

  Mamy dość złej zmiany od roku
  Mamy dość "Miśków" przy boku
  Mamy dość pislamskiej racji
  Mamy dość kraju dewastacji

  Mamy dość stawianiu nowych granic
  Mamy dość że ma się nas za nic
  Mamy dość dyktatury ciemniaków
  Mamy dość rządów buraków

  już dość !

  Mamy dość osądów bez sądów
  Mamy dość milczenia porządnych
  Mamy dość Polaków dzielenia
  Mamy dość posłów spodlenia

  Mamy dość kraju zawłaszczania
  Mamy dość o wrogach gadania
  Mamy dość wszystkich pomazańców
  Mamy dość faszystowskich zas......ów

  już dość !

  Mamy dość WOT mobilizacji
  Mamy dość brunatnych akcji
  Mamy dość partyjnej homofobii
  Mamy dość kościelnej ksenofobii

  Mamy dość poniżania kobiet przez Walkera84
  Mamy dość ludzi upadlania
  Mamy dość zakazów wyboru
  Mamy dość braku honoru

  już dość !"

  https://www.youtube.com/watch?v=TWhIaehfO5M&feature=youtu.be&app=desktop

  Kto się boi czarnej "baby" ?
  https://www.youtube.com/watch?v=Xftu9cMxIFY
  Kup sobie chłopcze baśnie Andersena i poczytaj do snu, to są prawdziwe arcydzieła, nie to co nam tu serwujesz gnioty bez ładu i składu.
 • 20.10.2016 - 9:20
  WKibic napisał/a:
  Problem w tym, że zięć dba tylko o siebie, nie o rodzinę, do której dobrowolnie wszedł, nie dba o dom rodziny, nie zależy mu na jego rozwoju, nie pomnaża wspólnego dobra, nie kocha swej rodziny, nie jest solidarny z innymi członkami rodziny, spryt, cwaniactwo iegoizm zrażają teściów, a i żona przedziera na oczy. Udowodnił, że nie godzien progów, w które wstąpił. Ryja zaś tłucze członkom rodziny, osłabiając ją. Osłabiając rodzinę szkodzi sam sobie. To szkodnik, pasożyt, egoistą, którego nikt nie lubi i wkrótce zostanie sam, aż go z rodziny wyrzucą.
  No to na co czekacie ? wywal z domu takiego zięcia, który leje Cię po ryju. Jakoś tych 90 organizacji nie leci Wam z pomocą, dziwne co nie ? Przysyłają, tylko listy z ubolewaniem bo muszą coś napisać na wasze ciągłe skowyczenie i żebyście przestali przynudzać. Żyj sobie w swojej bajce, i nie przynudzaj .
 • 19.10.2016 - 16:30
  bono napisał/a:
  UE w brew pozorom podporządkował by pisiaków, albo zamieniła by na Węgrów. Tego się nie boję. Tylko na polskim gruncie takie indywiduum jest możliwe.

  Co do Ameryki, kupują pisiaków, stawiają obiady, pozwolą Dudzie podać rękę Obamie, zawiozą ich do Polonii, poklepią Maciarewocza po plecach, przeleją kasę na konta i tak mają piata kolumnę w Europie.

  Pisiaki robią jak ubogi zięć, który wżeni się w bogatą rodzinę
  i zaczyna żonę i teściów pouczać jak rodzina powinna wyglądać
  Bono ubogi zięć, ale jak dba o dom rodzinny jaki zaradny, mądry,uczciwy nie wyprzedaje rodzinnego majątku, nie okrada rodziny, a przede wszystkim kocha swoją rodzine .To nic, że jest ubogi, ale swoją postawą pokazał, że jest pełnowartościowym i równym pod każdym względem członkiem rodziny, a żona i teściowa są zachwycone i kochają zięcia. Wkibic tak przed weselem jak i po weselu komu trzeba r//a stłuc to nie ma zmiłuj w obronie rodziny zrobi to .;)
 • 12.07.2016 - 10:18
  maktor napisał/a:
  Wreszcie osoba nie zajmująca się politykowaniem na tej stronie. Tu nie chodzi o Schetynę, czy kogokolwiek z PO - oni już nie istnieją. Liczy się teraźniejszość i przyszłość. Mieć swoje idee i ich bronić - piękna rzecz. Idee mogą być dobre dla ogółu lub złe dla ogółu. Demokracja pozwala na wybór tych dobrych pomysłów i odrzucenie złych. Społeczność ma prawo szukać najlepszych rozwiązań. Zaufała PO, Ci zawiedli, więc naturalna kolej rzeczy - przyszła kolej na następną ekipę. Jeśli akceptujesz ich działania - Twój wybór, Twoje sumienie, Twoja przyszłość....
  Maktor każdy ma jakieś swoje idee czy pomysły na życie i codziennie dokonujemy masę różnych wyborów i w tych wyborach jedni przegrywają inni wygrywają.Sumienie ? ( do którego się odwołujesz ) każdy ma inne, sumienie każe nam dążyćdo prawdziwego dobra ale co to jest prawdziwe dobro, przecież mogą też być dobra fałszywe, zależy jak rozpoznajesz dane wartości. Najważniejsze jest być człowiekiem w zwykłych powszednich dniach i żeby nie zamykać oczu na biedy i potrzeby bliznich i myślę że nasz Rząd właśnie to robi, troszczy się o tych najsłabszych, a przyszłości nikt nie przewidzi.
 • 12.07.2016 - 10:01
  trekk napisał/a:
  A co, trekk ma was uczyć jak dzieci robić :-D

  Troska vel zaniepokojenie: >>W tym właśnie duchu wyraziłem w rozmowie z prezydentem Dudą naszą troskę (concerns) w związku z pewnymi działaniami oraz impasem wokół Trybunału Konstytucyjnego.>>

  Napomnienie: >>Podkreśliłem przy tym, że odnosimy się z pełnym poszanowaniem do suwerenności Polski, odnotowałem też, że parlament pracuje nad ważnymi rozwiązaniami ustawodawczymi w tym zakresie, choć wymagać to będzie jeszcze więcej pracy. Jako przyjaciel i sojusznik zaapelowaliśmy do wszystkich stron o wspólne działania dla dobra polskich instytucji demokratycznych. To właśnie bowiem czyni z nas demokracje – nie słowa zapisane w konstytucji czy fakt udziału w wyborach, ale instytucje, na których na co dzień polegamy, takie jak rządy prawa, niezależne sądownictwo i wolne media. Wiem, że są to wartości, na których zależy prezydentowi. Te właśnie wartości leżą u podstaw naszego Sojuszu, który został zbudowany, jak to zapisano w Traktacie Północnoatlantyckim, „na zasadach demokracji, wolności jednostki i rządów prawa”.>>
  Ok trekk już wiemy że umiesz dzieci robić i wiemy, że jesteś zachwycony wiarygodnością Obamy i tym, że Obama jest ,,przejęty, zatroskany,zaniepokojony,, losami Polski zwłaszcza wtedy jak mówi o Polskich obozach śmierci .Masz dziwne poczucie dumy narodowej, za wszelką cenę chcesz udowodnić że jednak Obama dokopał naszemu Prezydentowi.
 • 10.07.2016 - 19:00
  T-34 wiadomość z ostatniej chwili, Obama tak zrugał i zbeształ naszego Prezydenta, że ten aż zemdlał ze strachu i leży do tej pory a jedyni praworządni, sprawiedliwi do bólu, najuczciwsi z ludzi Schetyna, Petru, Kijowski kłócą się który z nich jest ważniejszy i powinien zostać prezydentem, którego typujesz ?
 • 21.06.2016 - 10:58
  m_markos napisał/a:
  Widzę że zyskałem kolejny przydomek "manipulant". Spieszę wytłumaczyć że to nie ja tworzę artykuły a tylko wklejam odnośniki i dyskutuję o nich.

  Chciałbym zaznaczyć że ty jak i inni PISowcy wielokrotnie podkreślali walkę PISu z układem. Tymczasem obraz jaki się pojawia koło Macierewicza waszego naczelnego lustratora jest co najmniej dwuznaczny. I możesz narzekać na źródło czy intencje piszącego artykuł, bo nie trzeba być znawcą żeby widzieć że GW ewidentnie jest na stopie wojennej z Macierewicze. Ale fakty są faktami. Macierewicz jest w tej samej radzie fundacji co SBek Luśnia. A to stawia wiele znaków zapytania.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Burza-wokol-Macierewicza-Tu-powinna-wkroczyc-prokuratura,wid,18386604,wiadomosc.html

  Czekam niecierpliwie jak sytuacja się rozwinie z waszym idolem.
  m_markos czekasz niecierpliwie jak sytuacja się rozwinie? Zacznie się rywalizacja, podgryzanie PO z Nowoczesną i KODem kto wymyśli coś lepszego na Macierewicza, teraz oplatacie go SBekami jutro powiecie ze jest transwestytą za chwilę ze jest homoseksualistą i tak będziecie się prześcigać w pomysłach i walczyć między sobą o ,,palme pierwszeństwa,, podgryzać az w końcu się zagryziecie. ;)

"Dobra zmiana" PiS

 • 20.10.2016 - 9:02
  Lukaszz napisał/a:
  Walker, cały Świat to lewacy.
  Kobiety z całego świata popierające "czarny marsz " w Polsce to wg. ciebie "szmaty".
  Czy wg. ciebie poza Kaczyńskim, Szydło i Dudą jest jeszcze na Świecie ktoś "normalny"?
  Walker84 nie ma za co przepraszać . Wiem że musicie dorównać swoim intelektem do waszych guru Petru i kijowskiego i dlatego nie mieści się w waszych głowach, że jest wśród was grupa radykalnych feministek idiotek, które same swoją organizację nazwały SZMATY, powiedz mi, która normalna kobieta mówi tak sama o sobie . ( to nie ma nic wspólnego z kobietami z Myślenic ) To tak jakbyś żądał przeprosin, że ktos na KOD mówi KOD, a na Nowoczesną, Nowoczesna .
 • 07.09.2016 - 10:43
  Lukaszz napisał/a:
  Cóż. Wyborco pis- dajesz przykład miłości do bliźniego, szacunku do drugiego człowieka i upadłości moralnej. Wartosci te jak widać skutecznie tłoczy Wam do mózgów prezes. Jezyk nienawisci to wasza katolicka broń.

  Zal patrzeć jak cześć Polaków nisko upadło :-(

  Ale jesli sie nie ma argumentów to obraża sie oponentów. Przyklad idzie z góry. Pamietacie 'spieprzaj dziadu' lub 'małpę w czerwonym'.
  Kaczynscy zawsze dawali przyklad jak nie szanuje sie blizniego i jak nie szanuje sie kobiet.

  Są tacy co lepiej dogadują sie z kotem niz z ludźmi.
  Ależ. Łukaszku wierz mi to był tylko najpiękniejszy komplement, jaki mógł Bono usłyszeć, mogło być duuuużo gorzej ;) Pytanie główne do Ciebie gdzie twoim zdaniem przebiega granica jeżeli chodzi o ubliżanie, obrażanie granica chamstwa ?,,,,,,,,,,,,,czy ciągła drwina, kpina ze wszystkiego i wszystkich jest dla Ciebie zabawne ?,,,,,,,,,czy jednego można tolerować a drugiego już nie ?do jakiego momentu można tolerować pewne słowa ,,,
 • 07.09.2016 - 8:22
  bono napisał/a:
  Moja inteligencja, każe wybierać mi mniejsze zło.
  bono nazywasz siebie inteligentnym ?, tak długo to sobie wmawiałeś że aż uwierzyłeś bidulku, ja widzę w tobie tylko chamstwo, grubiaństwo i desperacje, coś ci w życiu nie wyszło, że sam siebie chwalisz?. Żałosny jesteś .
 • 02.09.2016 - 8:03
  WKibic napisał/a:
  Czy Ty jesteś tak naiwna, czy tak cyniczna, jak kpisz? Bajeczki dla dzieci. Patriotyzm z osiłkami z ONR-u i kibolami. To jest piękna Polska? Polska owita smoleńską mgłą, łgarstwami Macierewicza, miesięcznicami , drwinami Prezydenta nad trumną zamordowanej przez aparat komunistycznego państwa,UB Inki, robienie jarmarku z pogrzebu bohaterów, wymazywaniu niewygodnych postaci z historii bieżącej, łgarstwie odnośnie Trybunału Konstytucyjnego. To jest piękna Polska? Ty kpisz. pis zakłamuje i niszczy wszystko co prawdziwe i patriotyczne. Obrzydza nam patriotyzm. To największa podłość jaka Polskę po 27 latach demokracji spotyka. Kijowskiemu bliżej do Inki i Selmanowicza ze względu na tradycje rodzinne niż Kaczyńskiemu, Szydło czy Dudzie.
  WKibic każda ,,operacja,, boli, jak masz chorą ręke i nie ma innej opcji to ją musisz obciąć, żeby żyć. Boli to co robi PiS, ale nic się nie martw poboli i przestanie. cytat dla Ciebie ,,Trzeba jednej skłonności przeciwstawić inną skłonność, nawykowi, inny nawyk, podobnie jak jeden klin wybije się innym klinem ,, .;)
 • 01.09.2016 - 10:36
  prywatnie napisał/a:
  Filmiki, widac kto robi zadyme. Pieknie Sojka, wszyscy mowia ze PiS wspiera organizacje narodowe.Wspieracie kiboli.
  Wypowiedzi Szydlo i innych z rzadu- "prowokacja KOD".

  A jakzeby, prokurator generalny Ziobro znow zainterweniuje?

  Szkoda slow na to jaka Polske budujecie...
  Polska jest bardzo pięknym krajem i nasz Demokratycznie Wybrany Rząd buduje Polskę idealną jeszcze piękniejszą i w takiej Polsce będziesz żył Ty i Twoje dzieci. Nie wierz w KOD, co ten Kijowski może Ci zaproponować no co ?
 • 25.08.2016 - 10:42
  Nie ważne co zrobi demokratycznie wybrany Rząd dla t-34 i jemu podobnych i tak będzie zle, i to nie dlatego, że jest zle, tylko dlatego że ten Rząd pokrzyżował interesy właśnie tych od ,,ośmiorniczek,,. Dlaczego poparcie dla PiS wciąż rośnie ? jesteście zawistnikami ?
 • 26.06.2016 - 8:11
  Bono nieważne jak się nasza waluta będzie nazywała złoty czy euro, bez silnej gospodarki nic nam nie pomoże a teraz nasz demokratycznie wybrany Rząd właśnie robi wszystko żeby tą zniszczoną gospodarkę ożywić i nie martw się nie ukradną nawet ,,grosika,, W Polsce w końcu doszli do głosu ludzie rozsądni, którzy wiedzą że lepiej liczyć na własny budżet niż ten UE ,,umiesz liczyć licz na siebie ,, i jeszcze jedno dla Ciebie ,,spiesz się powoli,,
 • 11.06.2016 - 19:42
  t-34 napisał/a:
  Oj biedny walker, jaki obrażony bo ktoś przemówił do niego jego własnym językiem. Aparatczyk się obraża za prostaka choć sam o kobietach idiotki mówi, no ale jemu to wolno bo to pierwszy sort.
  Gdzie wcześniej byłem ?? A trzymałem kciuki, żeby was z POPiSu w PiSdu pogonili, no ale wyszło jak zwykle tylko trochę gorzej.
  oj biedny t-34 jakby słuchać Twoich proroctw to PiS już powinien wielokrotnie ,, leżeć w grobie ,, a tu nadal rządzi i poparcie poniżej 30 procent im spadać nie chce i nikt ,,PiSu w PiSdu nie pogoni twoje marzenia niestety nie spełnią sie , a Twoje kciuki takie jakieś słabiutkie .
 • 11.06.2016 - 19:26
  m_markos napisał/a:
  Walker przedstawicielu PIS, przyznaj że to co zrobiło PO z OFE jest wam na rękę. Bez tego byście za nic nie spięli. Mało tego wy całe te OFE niedobitki jeszcze dalej znacjonalizujecie.

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Media-rzad-chce-przejac-kontrole-nad-OFE-7399805.html

  Tak tu ładnie nazywasz złodziejami PO a widze że PISiaki to ta sama nepotyczna i złodziejska sekta.

  Jestem tutaj bo przynajmniej mogę upuścić swoje nerwy spowodowane tym że po głąbach PO wpadliśmy w jeszcze gorszych nawiedzonych ludzi z PIS co na serio zaczęło mnie bardzo martwić.
  To co było prowadziło do nikąd i to powinno było Cię m_markos martwić . Całe szczęście dla Polaków , że PiS rządzi Polską to wielka ulga , że wreszcie odbiorą ją z łap złodziei i już nie musimy sie martwić o losy Polski . PiSma rządzić w nich jedyna nadzieja ,jak na razie robią to doskonale , mimo ataków i kłamstw totalnej opozycji , która bardzo chce ,,żeby było tak jak było ,, bo chyba opozycja nie ma innych lepszych pomysłów , ma ?? .

Myślenice: Szkoła na Dolnym Przedmieściu szuka patrona

 • 24.09.2016 - 8:42
  Archanioła Gabriela, opiekun wszystkich dzieci.

Program 500+ - wyborcze oszustwo?

 • 27.08.2016 - 9:28
  bono napisał/a:
  Mam babcię, która oprócz mojej mamy, ma jeszcze dwóch synów, którym powodzi się gorzej.
  Mój ojciec zasuwa na dwie zmiany, tamci jego szwagrowie nie przemęczają się. Gdy przychodzą do naszego domu babcia ich gości za pieniądze ojca i jest dla nich bardziej miła niż dla córki i ciągle mojemu ojcu sugeruje, że ten powinien (jako bogatszy), pomagać jej synom.
  Przy czym, żaden matce nigdy nie przyniesie nawet cukierków a liczy, że na coś się załapie.
  Ich matka ( moja babcia) też serwuje synom co najmniej 20+ za każdy pobyt ( w różnej formie), z pieniędzy moich rodziców, z których jest też ona utrzymywana i karmiona, leczona.
  Rentę odkłada w banku do równego podziału.

  Czy o taką pomoc chodzi, aby skubać pracujących dla wyrównania szansy pozostałym, którzy kochają nie pracować ?
  Bono Babcie już takie są jak PiS, obdarzają nas wielką miłością i bezinteresowną chęcią niesienia pomocy. Znasz dużo takich co kochają nie pracować ?
Pokaż więcej komentarzy