bono

O sobie

obywatel

Reaktywacja skoczni narciarskiej w Myślenicach? "Na razie to tylko przymiarki..."

 • Dzisiaj 9:43
  Znam jeszcze inny język słowiański (niepisany cyrylicą , nie pisany cyrylicą -ta pierwsza jest dopuszczalna) w mowie i piśmie.
  Tak kretyńską ortografię w tej grupie języków, ma tylko język polski.

  Ps.
  Pisany ręcznie tekst z błędami to błąd świadomy,
  na klawiaturze szybko i bez korekty - przeważnie nieświadomie
  z błędami .
  Klawiatura obnaża głupotę polskiej ortografii zaś tekst pisany ręcznie to sztuka podkreślająca oczytanie i umiejętności kaligraficzne.
 • 12.12.2018 - 20:18
  Reaktywacja skoczni, ma sens ale tylko z igelitem jako materiałem do skoków przez 9 miesięcy. Czyli pacząc na ten rok od 1 kwietnia do końca grudnia.
  O zimie zapomnijmy, naśnieżać skocznię aby dwóch czterech amatorów zrobiło po trzy skoki, to ja na to kasy w podatkach nie dam.

"Dobra zmiana" PiS

 • Dzisiaj 0:10
  Vivaldi napisał/a:
  Owszem zgadzam się, co prawda charakterystyka trochę uogólniona ale pro publico bono weźmy ją jako nie tezę ale założenie. Wniosek jest taki jak w moim pytaniu : co byś zmienił, jak to widzisz, kogo wybierzesz ? .
  Co bym zmienił, stosunek tego rządu do wyborców. Nie traktował bym ich jak ciemną masę i wiadomości były by o świecie, czyli bardziej ciekawe, a 15 min Polska i polityka.
  Prezesem TV, wybrałbym nie fana disco polo. Zmienił bym politykę zagraniczną z wojennej na partnerską. Wykorzystał bym Polaka na czele UE. (Thereza May, teraz już negocjuje z Tuskiem a nie z Merkel). Skończyłbym dyskredytowanie poprzedników a skupiłbym się na swoich sukcesach.

  "Za pakietu PO nikt nie bluzgał na nich aż w tak złym stylu jak na PiS bluzga PO czy takie dno jak za pieniądze Soroza KOD. Dano tamtemu pakietowi szanse, powinien i obecny pakiet dostać szansę."
  Z tym się nie zgodzę, bo to PiS budował Polskę w ruinie i drugi sort też i skłócił rodziny PiS - mają za paznokciami brud i się go nie myją.
  Co do mieszania do polityki kościoła, PiS musi wciągać w swoją politykę kościół, bo ten daje im wyborców (PiS ma głosy większości praktykujących).
  A że kościół chętnie zawsze uczestniczył w rządzeniu i podziale zysków, to taka opcja jest dla niego gratką, zresztą doraźnie, bo w perspektywie bardzo straci. I to nie my będziemy Niemców czy Czechów nawracać, raczej muzułmanie.

  Ludzie boją się też, zapędów PiS - niepewność z kim pójdą dalej (Tramp nie jest wieczny), boją się, że mimo wszystko demokratyczne Sądy, spółki Skarbu Państwa, nawet z błędami demokratycznie prowadzone, są lepsze aniżeli budowane (może nieświadomie) mafie zarządzające państwem (mafie w rozumieniu partyjnych i rządowych grup interesu przejmujących zarządzanie Spółkami SP).
  Podsumujmy:
  Rząd PiS po trzech latach, poza sferą socjalną i podatkową niewiele zbudował. A dostał kraj inny niż PO 2009 r (do Wrocławia jeździłem po płytach betonowych a dalej już nie mówię)
  PO w czwartym roku rządów miało za sobą porty lotnicze, część autostrad, dworce kolejowe, stadiony i organizację Mistrzostw Europy w Piłce nożnej za sobą.

  To na tyle, bo na horyzoncie widzę nową partię Biedronia i śledząc jakie tłumy zapełniają sale na spotkanie z nim, widzę w nim nową siłę, która pokona PiS i PO, a przynajmniej będzie drugą partią w sejmie, bo kanibalizm PiS i PO zostawi po sobie tylko wielki smród.
 • Wczoraj 18:18
  Bagietka napisał/a:
  nie, gdyż jeden mówi o Tobie a drugi o tumanach Tuska.
  Wydawało mi się ze to był twój bunt przeciw pluciu na innych i ze ty od tej pory zaprzestajesz bluzgi , plucie i nienawiść do inaczej czujących.

  Widzę ze musieli by ci przetoczyć krew.
 • Wczoraj 16:33
  robert napisał/a:
  Ja myślę Panie Wkibic że należy Pana wyszczelać po pysku, to się Panu należy jak nikomu. W końcu Pan się doigra i Pana miejscowi w Pcimiu obiją i będzie demokracja w praktyce
  Zwróć się do Ziobry o pozwolenie, dostaniesz na pewno obij gościowi gębę.
  Nikt cię nie ruszy! Takie czasy, korzystaj .
 • Wczoraj 16:27
  Bagietka napisał/a:


  będziesz pluć tym jadem wyssanym z mlekiem matki, że kolor składu jest faszystowski lub bolszewicki.
  Tacy jak Ty już tak mają.
  Bagietka napisał/a:
  Aż dziw bierze, że takiego tumana postawiono na takim stanowisku, ale przecież za Tuska same tumany były słupami.
  Czy te twoje teksty, nie są w sprzeczności?
 • 12.12.2018 - 20:11
  Vivaldi napisał/a:
  Imponuje Ci wykształcenie Rostowskiego? Nic dziwnego, mi imponuje. Problem w tym, że resort wyławiał mocno elitarnych, łebskich i inteligentnych ludzi. Widzisz coś zbieżnego np ws Leszka Czarneckiego nie gorzej wykształconego i obytego na świecie..... i w resorcie.
  Czy Rostowski ośmieszył? Mogło to tak wyglądać bo w tematyce VATu było to starcie Goliata z Dawidem, człowieka którzy tworzył prawo finansowe z ludźmi którzy nie do końca wiedzą co to jest ekonomia domowa. Problem w tym, że tu nie chodziło o złapanie się za fachowość ale udowodnienie kłamstwa i malwersacji, o tuszowaniu. W interpretacji fachowych regułek finansowych przegrywali i nie podejmowali tematu od spodu ale w celowanych pytaniach nagle Rostowski się przełączał na niepamięć lub wylewnie szukał ucieczki w okraszając oratorstwem względnie przypuszczając atak na którąś z osób w komisji. Łapiesz różnicę?
  ......jeżeli tacy ludzie są dla Ciebie wzorcem, cóż płytko widzisz a my głębiej nie pogadamy niestety. Pozostańmy przy tym, że każdy wybiera mentora, każdemu może imponować inna osobowość.
  Vivaldi, każdy z nas ma swoje sympatie polityczne, to normalne i poza komuną powszechne.
  Jeżeli twoja partia polityczna ma mądre posunięcia, cieszę się, bo to dla mnie jest lepiej.
  Nie walę jak w bęben, dla zasady (robię to tylko z Bagietką, bo to ślepa aktywistka, więc pokazuję gdzie jest jej miejsce w szeregu),
  ale to co jest korzystne dla kraju i obywatela, zawsze jest przeze mnie przyjaźnie przyjmowane.
  Nie znaczy to, że zapiszę się do PiS, bo nie jestem w swoich preferencjach politycznych klerykałem mimo, że jestem praktykujący, i nie ma u mnie społecznej wartości dóbr, czyli jestem z dala od lewicy, a PiS jest typową partią lewicową nieistniejącą bez poparcia kościoła. Taki rodzaj zbliżony do dyktatury współrządzącej z klerem. To już w Europie przerabialiśmy i nie wyszło.
  Mimo, że PiS nazywa siebie prawicą, w pierwszym świecie, podobnego przykładu obecnie nie ma. Może w drugim świecie- Argentyna, Brazylia i jeszcze by kilka znalazł.
 • 12.12.2018 - 19:51
  Bagietka napisał/a:


  Nic nie zbywam. Jedynie stwierdzam fakt, że nawet gdy się pojawi to będziesz pluć tym jadem wyssanym z mlekiem matki, że kolor składu jest faszystowski lub bolszewicki.
  Tacy jak Ty już tak mają.
  Te zdolności o których piszesz, to wasza i twoja cecha. Całą kampanię plułaś na wszystkich przeciwników i wyciągałaś brudy.
  Tak, że mleko miałaś jadowite, zaś smak, sądząc po ruchach nacjonalistycznych, które wspieracie i monopolu władzy który to model w stylu Putinowskim wdrażacie, świadczy że skażenie smakami o których piszesz, towarzyszy ci od narodzin.
 • 12.12.2018 - 17:02
  Bagietka napisał/a:
  a co za różnica co napiszę o pociągu?
  Tacy jak Ty niezależnie od odpowiedzi, zawsze plują jadem. Nie jestem psychologiem więc Ci nie pomogę przy Twoich problemach.
  A tak na marginesie to nawet riposty nie potrafisz sam wymyślić tylko małpujesz :)
  Ta riposta jest moja, może ją inni małpują .
  Specjalistą od jadu i drugiego sortu są Bagietki i inni pisowscy trole.
  Ta druga strona, jedynie się broni, zresztą nieporadnie, bo nie ma jadu wyssanego z mlekiem matki.

  Nie zbywaj tematu pociągu do Swoszowic, bo to jest obietnica wyborcza. Podobnie skrzyżowanie w Krzyszkowicach.
  I to nie mój problem, bo to nie ja obiecywałem, to problem twojego mocodawcy.
  Tego wyborcy wam nie odpuszczą.
 • 12.12.2018 - 14:33
  Bagietka napisał/a:
  sugeruję meliskę. Tylko uważaj bo po niej podniesiesz emisję gazów cieplarnianych ;)
  Sugeruję laxigen, tylko załóż pampersa.

  Ale wcześniej napisz co z tym pendolino do Swoszowic, uzgodnienia, projekt, konsultacje...jak etap jest obecnie?
 • 12.12.2018 - 13:55
  Bagietka napisał/a:
  Ja bardzo lubię jak wszystko stoi.
  .
  Nie pytałem o twoje potrzeby seksualne.

  Bagietka napisał/a:
  J
  Rostowski to powinien wykładać semantykę. Dobrze, że mu POKO przygotowało raport którym tylko się ośmieszył
  .
  Chyba oglądamy inny przekaz, bo w moim Rostowski ośmieszył nieuków z komisji ds. wyłudzeń vat.

  Bagietka napisał/a:
  J
  Zastanawiałam się co Ty możesz.
  .
  Czy to jest propozycja seksualna?


  [cytat=Bagietka
  Pozostaje Ci tylko to co najlepiej potrafisz. Pluć w złości i bezsilności.[/cytat] Świetnie ci to plucie innych wychodzi, jak na twój licencjat, to masz osobie duże mniemanie.
 • 12.12.2018 - 10:28
  Bagietka napisał/a:
  Co tam u was chłopcy-lemingi?
  Podobało się wczorajsze tarzanie tępego magistra Rostowskiego w smole i pierzu :)
  Widzę, że ty też widzisz, żółte kamizelki zbliżające się do naszego kraju. A2, już stoi, sądy stoją, tylko Bagietka nieśmiało jeszcze udaje, że jest zainteresowana działalnością PiS.
  Też cię wydymali?

  Ps. Rostowski, przy magistrach z PiS to cienki bolek. Uczelnia w Radomiu biją na łeb te obce imperialistyczne. A magister z komunistycznego UW, z góry patrzy na te wszystkie lewackie uczelnie poza Polską i Węgrami.

  Kiedy to Pendolino z Myślenic do Swoszowic?
 • 11.12.2018 - 21:52
  t-34 napisał/a:
  A ja się pytam co tam w naszych już nie słynnych stadninach ??? Rano mówili w radiu że tegoroczny wynik to jakieś marne grosze... Nawet z wygranych aukcji klienci się wycofali nie patrząc na stratę wadium.

  A przy okazji zapytam jeszcze o dobrą zmianę w naszej gminie, czy to prawda, że panią z promocji dyscyplinarnie zwolniono ??
  Te konie będą teraz pracować za pociągowe.

  O pani z promocji, jest już w innym artykule (poszukaj)

  A gorący temat to:

  "Rząd Egiptu wprowadza zakaz sprzedaży żółtych kamizelek".

  Myślę, że Morawieckiemu żółte kamizelki, śnią się po nocach.
 • 11.12.2018 - 10:02
  Tylko ćwoki i jelenie widzą prawdę w TVN-nie.

  Dziewiętnasta trzydzieści, jedyne prawdziwe treści.

KOD - Komitet Obrony Demokracji

 • 12.12.2018 - 20:22
  Vivaldi napisał/a:
  Lubisz czytać? Teraz uruchom jeszcze analityczną część mózgu lub czytaj wybiórczo. Przeraża mnie czasem jak umysł ludzi jest wpływowy i słaby, jesteś idealnym materiałem do manipulacji.
  Mów i pisz za siebie. Tobą manipulują abyś kochał PiS, mną pozostałe partie, jak widzisz wybór mam większy. Ty jesteś skazany na indoktrynację monopartyjną.
 • 12.12.2018 - 10:20
  robert napisał/a:
  Zastanawiam się bono jak można tak pierdo..ć
  Też o tym pomyślałem,
  gdy przeczytałem że dla ratowania reputacji pisowskiej KNF,
  PiS aresztował pobitego przez mafię SKOK, walczącego z tą mafią, POwskiego przedstawiciela KNF.

  Natychmiast, na whatsapp, pojawiła się analogia to działania PiS.

  Narada kierownictwa PiS:
  lider:
  - jakiś pomysł na ratowanie reputacji księży?

  pada propozycja z za stolika:
  - zamknijmy kilku ministrantów!
 • 11.12.2018 - 20:33
  Narada kierownictwa PiS:
  lider
  - jakiś pomysł na ratowanie reputacji księży?

  członek rządu
  - zamknijmy kilku ministrantów!
 • 11.12.2018 - 16:59
  Przy okazji jak mówimy o zawłaszczaniu mediów:

  – tygodnik „Sieci”, miesięczniki „Gazeta Bankowa” i „wSieci Historii” oraz strony internetowe – wPolityce.pl, wGospodarce.pl, wsie*****rawdy.pl, gb.pl i ABCtygodnik.pl.

  to Fratria, medialna grupa należąca m.in. do instytutu współtwórcy SKOK-ów, senatora PiS Grzegorza Biereckiego oraz Jacka Karnowskiego.

  Spółdzielczy Instytut Naukowy G. Bierecki Spółka Jawna (28 000 udziałów o łącznej wartości 2,8 mln zł),
  Apella Spółka Akcyjna (15 606 udziałów o łącznej wartości 1,56 mln zł).
  Jacek Karnowski (9050 udziałów o łącznej wartości 905 tys. zł).
  Spółka wydała pierwszy numer czasopisma „W Sieci” z datą 26 listopada 2012 roku.

  Zaś Radio Zet, jest własnością Czechów, to tak dla wiedzy tych, którzy podają spiskową teorię mediów. (TVN Discovery) USA.
 • 11.12.2018 - 16:22
  Gdzie się zapisać do partii Biedronia "Kocham Polskę"?

Myślenice: Protest pracowników sądu. Rozprawy odwołane

 • 12.12.2018 - 8:28
  pan Kracy napisał/a:
  A co to są "zady"?
  Zad to inaczej, du.a. Np. powiedzenie "całuj że mnie w zad", to delikatnie wypowiedziane "pocałuj mnie w du.ę.
  Ale zygi miał chyba na myśli "po rządach PIS" tylko mu martfon taką pisownię zrobił.
 • 11.12.2018 - 23:05
  Kolega wysłał mi na whatsapp

  Narada kierownictwa PiS,
  lider:
  - jakiś pomysł na ratowanie reputacji księży?

  minister PiS:
  - zamknijmy kilku ministrantów!
 • 11.12.2018 - 20:48
  A mówiłem, nie wywołujcie wilka z lasu i wywołali.
  Żółte kamizelki przenoszą się do nas.

  Ps.
  PiS wskazywał jedynych wyzyskiwaczy, że są nimi prywatne firmy i nakazał podnieść wynagrodzenia. Kapitał zareagował proporcją i podniósł wszystkie.

  Rząd PiS prawy i sprawiedliwy uważał, że ich to nie dotyczy, że są tylko od żądań i nakazów. Nie zabezpieczyli funduszy na podwyżki u siebie- czyli w całej budżetówce.
  Za chwile przyjdzie spowolnienie i upadek budżetu.

  I tak powoli PISrząd się sypie, Biedroń pociąga za sobą tłumy, a PiS
  w oczach topnieje.
  Nie przetrwają, tyle będą mieć ile Rydzyk ich zasili.

Powiat: Andrzej Pułka wicestarostą. Zobacz kto zasiądzie w zarządzie [WIDEO]

 • 11.12.2018 - 21:57
  Słyszałem też na mieście że bagietka zajęła się teraz kuchnią dla burmistrza.
 • 11.12.2018 - 16:19
  piotr1976 napisał/a:


  Wybory się skończyły i bagietka pewnie poszła karmić tych jak ona to nazywała: "kwiczących oderwanych od koryta." ( u siebie na dzielni :D) Przyjdą nowe a z nią bagietka ze swoją drużyną :D


  PS. ale tak rzeczywiście mocno PiS został ograny :D.
  Ten bagietka, już ma to co chciał- etat i skończył nadawać.

Kto jest za to odpowiedzialny...??!!

 • 11.12.2018 - 21:14
  taki_gość napisał/a:
  Na tej stronie można przeczytać o Zamczysku
  http://zamki.net.pl/zamki/myslenice/myslenice.php
  a tu można zobaczyć wizualizację.
  http://www.odkryjmalopolske.pl/zamczysko-w-myslenicach.html
  Tylko , że pozostałość i ta ze zdjęć też, kojarzy się z lawiną skalną a nie zamczyskiem.
  Albo rekonstrukcja, albo miniaturka Dolinki Sanki. (Dolinki Krakowskie)
 • 11.12.2018 - 17:18
  domownik napisał/a:
  W tym roku obchodzimy rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości.To ważna data i dobra okazja aby spojrzeć na historię, również na obiekty tą historię upamiętniające. Artefakty traktowane są z szacunkiem proporcjonalnym do ich wieku . I tu duże zdziwienie; mamy spory obiekt historii z przełomu XII i XIII wieku. Jakieś legendy z nim związane. To prawie rówieśnik Zamku Wawelskiego (większy zamek obronny zbudowano na przełomie XI i XII wieku). A jaki jest jego obecny wygląd ? Trudno znaleźć odpowiednio dosadne słowa na określenie obecnego stanu Zamczyska na Zarabiu. Zniszczone i nadal dewastowane ruiny baszty. Zasypana stertami śmieci studnia. Brak jakiejkolwiek informacji (wiele lat temu była). Obowiązek odpowiedniego zadbania o obiekty zabytkowe to nie tylko obowiązek moralny ale również nakaz prawny ( zapewne są na to odpowiednie sankcje w Kodeksie Karnym). Warto postawić publicznie pytania;
  1/ kto jest odpowiedzialny za właściwe zabezpieczenie tej klasy obiektu ?
  2/ co w tej sprawie było robione przez minione lata - nic ?
  3/kto powinien wyegzekwować od osób i instytucji odpowiedzialnych odpowiednie działania ? konserwator zabytków? ,prokurator ?

  Kilka lat temu pojawił się pomysł rekonstrukcji baszty. Niestety przemknął bez zainteresowania. Przy tej okazji warto przywołać cytat Józefa Piłsudskiego "...Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości...".
  Przecież ten obiekt może być atrakcyjnym narzędziem edukacji historycznej, miejscem atrakcyjnych spacerów a może nawet sposobem na promocję miasta. Nie koniecznie potrzebne są duże środki finansowe. Uporządkowanie i właściwe opracowanie oraz ewentualnie zwizualizowanie informacji to
  praca głównie dla myślenickich szkół. Może udało by się zainteresować pobliskie uczelnie krakowskie w celu przeprowadzenia kolejnych badań archeologicznych .
  Na koniec ostatni pomysł; rekonstrukcja materialna już była proponowana. Może na początek przy pomocy technologii 3D rekonstrukcja wirtualna baszty ?
  A czy istnieje szkic baszty, bo to zamczysko to kilka dużych głazów
  nieprzypominających baszty.
  Dobrze było by zbudować rekonstrukcję jakiejś części.

Myślenice: Burmistrz powołał swojego zastępcę. Został nim Mateusz Suder

 • 11.12.2018 - 20:56
  Vivaldi napisał/a:
  .....ale pieprzenie. że aż w oczy szczypie. Jednych i drugich pytam : wycinając zarzuty na drugą stronę jaką wizję masz (jeden czy drugi) tego co Ci przeszkadza. Co byś zmienił? nie chcesz rządów który ma określony cel (jaki ma taki ma ale określony) jak Ty byś to widziała? Nie chcesz do UE OK ale jak widzisz współpracę bez Unii? Chcesz Unii tez OK ale czy akceptujesz ją taką jaką Ci podają? Pytam się jakbyś to widział mając możliwość? Do tej pory większość wybrała jak wybrała i ten wybór należy w końcu zaakceptować tak wygląda demokracja, dzieje się wg.wyboru większości a nie tupania tych niezadowolonych. Dobry przykład to Myślenice gdzie po wyborach jest chyba więcej przegranych niż wygranych teraz czas na to aby się albo powycinać i pozabijać albo coś dobrego z tego uczciwie sklecić, przy czym słowo uczciwie nie wiem czy jest tu potrzebne czy zbędne.
  Z dużym stażem emerytalnym małżeństwo stoi przed drzwiami do szpitala i żona pyta męża:
  Vivaldi, my wchodzimy, czy już wychodzimy?
 • 10.12.2018 - 21:06
  Ps.
  słyszę o pierwszych ruchach nowych burmistrzów, prokurator w Wodociągach i dyscyplinarne zwolnienie żony poprzedniego burmistrza.
  Niby nic, ale ten chrześcijański odwet i rewanżyzm nowego kierownictwa aż z nich kipi.
  Najlepiej aby przeciwników politycznych od razu rozstrzelali.

Myślenice, Osieczany: Z nożem napada na sklepy. Szuka go policja [WIDEO]

 • 11.12.2018 - 16:14
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Może to jest tak że miał dość proszenia o paragon?..
  Pewnie był ze skarbówki.

Walka ze smogiem - apel do Burmistrza.

 • 11.12.2018 - 11:24
  sh_ma napisał/a:
  Wyjątkowo muszę przyznać ci rację. To co niedawno pewna firma reklamowała szumnie jako ekologiczny węgiel nazywając go błękitnym węglem to nic innego jak prawie koks.
  Koks się żarzył i mało dymił, choć specyficznie pachniał. Zakłady miały ogrzewanie parowe na koksie. Nie można było grzejnika dotknąć w szpitalu bo tak parzył.
Pokaż więcej komentarzy