bono

O sobie

obywatel

Wybory Samorządowe 2018

 • Wczoraj 10:09
  ZdolnaZDolnego napisał/a:
  oświećcie mnie: czy Krzysztof Halek to jakaś rodzina Wiesława Halka, który ma firmę budowlaną?
  Bo jak tak, to normalny złodziej, będzie robić dla swojego krewniaka.
  Najlepiej wybrać jakiegoś, wykształconego bezdomnego.
  Boże, ta zazdrość wypala nam mózgi.
 • 15.07.2018 - 19:59
  Dywagacje kto kim steruje, wymyślone przez PiS, jest takim prymitywizmem celowanym w ciemniaków. Można również stworzyć religię, że Kaczyńskim steruje Tramp, a Duda robi mu sprawozdania z bieżącej działalności władz polskich.
 • 15.07.2018 - 7:06
  Wiesz, nie słucham Rydzyka bo to polityk z poza mojego kręgu zainteresowań. Zaś jako nauczyciel religijny nie jest dla mnie autorytetem.
  Rydzyk krytykuje obecną władzę, za brak całkowitego oddania i za niezaspokojenie jego wszystkich roszczeń materianych.
  Ale taką krytykę robi nawet rodzic swoim dzieciom, a egoistyczny rodzic ma ciągle oczekiwania zaspokojenia jego fanaberi.
 • 14.07.2018 - 8:53
  Juz katecheta za Skawiny został wojewodą małopolskim. Widzę że im, klerykałom kibicujesz .
  Zaproponuj katechetkę na burmistrza Myślenic
 • 14.07.2018 - 8:02
  sh_ma napisał/a:

  Pisem to przynajmniej wiadomo że staruje Kaczynski i to jest przynajmniej jasna sprawa. A kto steruje Tuskiem?
  A kto Kaczyńskim steruje? Wiadomo, Rydzyk po szkole niemieckiej.
  Tak czy owak, Niemcy nam służą.
  Niemcy mówią, że niemiecki Rydzyka, jest bardziej czysty niż Tuska.

Jakie wykształcenie powinien mieć radny? Prawie dwie trzecie z nich nigdy nie była na studiach

 • Wczoraj 10:03
  Taneli napisał/a:
  Wyższe i jakieś osiągnięcia w życiu prywatnym tj. zarobienie pieniędzy wlasnych, a nie grono nauczycieli którzy idą pouczać a pracują całe życie na etacie i pojęcia nie mają o biznesie itp.
  Takich radnych nauczycieli wybierają wyborcy, bo im się dobrotliwie kojarzą, najlepiej jak są biedniejsi od wyborców. Sukces dla nas Polaków, to coś nagannego, należy takiego zrównać z pozostałymi i to między innymi różni nas wśród innych społeczeństw i dlatego nie jesteśmy dobrze przez pozostałe społeczeństwa postrzegani.
  Dlatego radny bez diety, to ochotnik, który ma już dorobek za sobą i chce coś po sobie zostawić w postaci działalności społecznej.
  Teraz wybieramy wg. kryterium pomocy bliźniemu, czyli on jest biedny a zatem wg. nas porządny, to niechże ma tą dietę.
  To kryterium biedy, wpaja nam przez całe wieki kościół i to za nami wciąż idzie.
 • 19.07.2018 - 10:32
  OKOKI napisał/a:
  Gdyby radni pełnili tą funkcję społecznie ,czyli nie pobierali za to wynagrodzenia to by tam żadnego nie było ,czy po studiach czy po podstawówce.
  Tu pełna zgoda, radny to nie zawód, to funkcja społeczna. Radnych wskazuje społeczeństwo, przy ich równoczesnej zgodzie.
  Radny bez diety jest równie wartościowy jak radny z dietą. Radny to głos przeciętnego obywatela, dieta z jego zaangażowaniem nie ma nic wspólnego.
  Jestem święcie przekonany, że radnych bez diety też znajdziemy i będą równie dobrze reprezentować nas w urzędzie, a może jeszcze lepiej.
 • 13.07.2018 - 12:16
  Społecznik, to nie kwestia wyższego wykształcenia. Nawet trochę ten status wykształcenia, może przeszkadzać, (ale nie musi) w kontakcie z autochtonami.
  Niemniej średnie wykształcenie wydaje się tym minimum. człowiek musi rozumieć co się od niego wymaga i za czym głosuje, ze skutkami takimi a takimi.

FORUM PODRÓŻNIKA

 • 18.07.2018 - 7:15
  Kolega z pracy wrócił z Chorwacji. Opowiada że Chorwaci okazywali swoją radość z drugiej drużyny świata, nawet w małych miejscowościach Dalmacji, gdzie on był. Korowód samochodów na
  kaksonach, śpiewy zbiorowe przy winie, rakiji i piwie. Szkoda, mówił ze u nas nie ma przebojów sportowych, które można razem zaśpiewać. Tam śpiewają piosenki typu ko ko euro spoko i nikt się ich nie wstydzi. Ważne że śpiewają ( nie wyją i nie rozpoczynają po każdej zwrotce nowej melodii i nie falszują ) to nauka zbiorowego śpiewu, której nie uczą u nas nauczyciele śpiewu.

  Poza tym postanowili kolacje w czasie 10 dniowego jeść na mieście. Fakt podają kupę mięcha sa żaru plus frytki, jedli tez pizzę i takie polskie mielone , cevapicici. Rybę tez sprobowai i skampi sa żaru czy inne owoce morza. Jak wracali po przekroczeniu granicy w Zwardoniu, weszli do restauracji i natychmiast zamówili żurek, pierogi ruskie i placki ziemniaczane a jedno z nich miche salaty i naleśniki z serem i stwierdzili, że to najlepszy posiłek od 10 dni.
 • 03.07.2018 - 9:11
  Gdzie jedziecie na wakacje?

MUNDIAL 2018

 • 15.07.2018 - 19:49
  Piłka chodziła i bez Ameryki Łacińskiej.
  Na stadionie z oficjeli tylko Putin był suchy, a prezydent Chorwacji miała chorobę filipińską .
 • 08.07.2018 - 15:50
  bara napisał/a:
  Jeżeli Ameryka Łacińska będzie miała finał to było dlatego,ze potrafią grać a nie dlatego,ze sędzia z Meksyku. Kto jak kto ale u nich piłka chodzi i jest co oglądać.
  Świetnie grają, ale w pierwszej czwórce ich nie ma. Piłka chodzi ale efektu nie ma.
 • 01.07.2018 - 23:10
  bara napisał/a:
  Jeżeli Ameryka Łacińska będzie miała finał to było dlatego,ze potrafią grać a nie dlatego,ze sędzia z Meksyku. Kto jak kto ale u nich piłka chodzi i jest co oglądać.
  No zobaczymy jutro Brazylia Meksyk, ale Argentyna Chorwacji nie pokonała.
 • 30.06.2018 - 22:28
  Jak finał będzie sędziował sędzia z Meksyku (to on sędziowała teraz Portugalia Urugwaj i on Polska Kolumbia), to Ameryka Łacińska ma mistrzostwo świata w kieszeni.
 • 29.06.2018 - 6:01
  Taka myśl po naszym występie. Że uchodźcy w sporcie są potrzebni. Każdy klub ma więcej kolorowych niż białych. Nasza rasa fizycznie jest w odwrocie. Wygląda mi więc na to, że za lat 50 w miejsce Merkel będzie jej kolorowy wnuk. Może się zdarzyć ze my i Węgrzy bedziemy ginącym gatunkiem w Europie i będziemy pod ochroną jak indianie. Niestety nasz gatunek będzie mniej odporny na choroby a my takimi angorami.
 • 28.06.2018 - 18:15
  bara napisał/a:
  Mam do pytanie do Ciebie"bono". Dlaczego państwa z Afryki czy Ameryki Płd tak daleko zaszły w klasyfikacji?????
  Bo jak widać to po Kolumbii potrafią dobrze zagrać jeden mecz, toteż taka Kolumbia daleko nie zajedzie.
  Natomiast pozostałe Iran, Maroko to świeżość, siła ce*****ąca determinację tych narodów i szansa na wyjście z niewoli, poza tym stary kontynent się starzeje, co widać po kolorze skóry reprezentacji klubów europejskich, jest jeszcze jedno, nowi trenerzy, którzy są dla nich autorytetem.
  Przedstawiciel Europy Wschodniej, który awansuje do grona posiadacza śmigłowca, jest autorytetem dla rodaka trenera a nie na odwrót.

  ps. przecież oba dzisiejsze mecze w naszej grupie były marniutkie. Właściwie nie było co oglądać. Myślałem, że Kolumbia zajedzie Senegal a ledwo wygrała, tak że życzyłem Senegalowi, aby wyrównał i Kolumbia pakował by walizki.
  Natomiast mecz Polski z Japonią wyglądał, jak by się umówili, że się nie skrzywdzą. Polska miała obiecaną bramkę i tak miał się mecz skończyć.
 • 28.06.2018 - 10:25
  bara napisał/a:
  To jest sport. Raz się wygrywa a raz przegrywa. Jesteśmy tylko ludźmi.
  No nie całkiem, niektórzy są na topie cały czas inni tylko od czasu do czasu.
  Jak rządzący zlikwidują Orliki, to będziemy w tym sporcie uczestniczyć nie od czasu do czasu tylko, tylko raz na kilka dekad.
 • 28.06.2018 - 9:40
  barack napisał/a:
  bono a czy kolega piłkarskiego turysty wspominał coś o niemieckiej drużynie, czy może mądry jest dopiero po fakcie?
  Mówił coś tylko, że szkoda że nie ma w naszej grupie Australii, bo moglibyśmy zdobyć punkty. Korea Południowa mówił to przeciwnik przy którym byśmy polegli podobnie jak Niemcy.
  Ale powiedział, że gdyby mu ktoś przed mistrzostwami powiedział, że zajdziemy na tym turnieju tak daleko jak Niemcy, to brałby taki rezultat w ciemno.
  Tak, że jest zbudowany, bo marzenia o miejscu w szeregu z Niemcami zostały osiągnięte.

  Od siebie dodam, że Kolumbia nas zajechała i tę przegraną przyjmuję ze zrozumieniem, ale Senegal to nie Meksyk i był do ogrania tylko, że to coś przypominało sparingowy mecz kontrolny a nie rywalizację w turnieju.

  Trener w meczu z Kolumbią wystawił Grosickiego 20 min przed końcem meczu przy stanie 0:3. , "na próbę czy może już grać" - tak sam powiedział.
  Dla mnie głównym winowajcom jest oczywiście Nawałka, jest trenerem na jeden turniej, a później się rozkleja, pęka i robi się jak ten baca, który siebie nazwał jak mu nie wyszło- płcią żeńską.
  A czemu baco płeć żeńska- a bo toko ze mnie c.pa.
 • 27.06.2018 - 8:26
  Z Rosji dostałem telefon od kolegi piłkarskiego turysty.
  Chłopie śmieją się tu z nas, mówią nikt po was nie będzie płakał.
  Faktycznie, grają jak dziady. Przyjechali jak na uroczystość rodzinną, pogadać z przyjacielem Nawałką i resztą kumpli, poćwiczyć dla zachowania figury, aby dobrze wyglądać w TV i dobrze prezentować się w reklamach. Jedni z drugimi rywalizują kto lepszym wózkiem przyleciał.
  Nawałka odwiedzał ich w rodzinnych domach w krajach których obecnie mieszkają i tak się z nimi zżył, że zapewnił już im miejsce w drużynie zanim pokazali, że się do tego nadają.
  Dobrze byłoby aby im Japończycy du.ę strzepali, bo wtedy nie będzie zmiłuj. Nawałka do reklamy, a trener z importu. Może być każdy z tych którzy trenowali- Nigerię, Iran czy nawet Senegal.
  Nie będą się spoufalać z zawodnikami, na zasadzie wspólnych imprez "odprężeniowych"- to taka impreza na której niektórzy piją tylko jeden kufel piwa.
  Wracajcie chłopcy do domu i starajcie się przejść przez Okęcie w rozproszeniu, aby was nikt nie zauważył.

  Jak przypadkowo mieli by tyle szczęścia, że Japonia ma najgorszy dzień w roku -będą mieć migreny, bóle brzucha i złą dyspozycję i Polska wygra z Japonią to znowu "dziwna Polska" będzie śpiewać chłopaki nic się nie stało.

Zmiana ks.w Rudniku

 • 09.07.2018 - 22:49
  sh_ma napisał/a:
  akurat obecnie decyduje abp Marek, a on jest z Poznania, więc trudno uwierzyć, aby księża po wioskach mieli u niego jakieś specjalne znajomości.
  Raczej z Łodzi, choć urodził się w Poznaniu w rodzinie z korzeniami bambrów.

  Bamber- potomkowie osadników przybyłych z okolic Bambergu (Frankonia), którzy w latach 1719–1753 zostali sprowadzeni przez władze Poznania. Jedynym warunkiem dla osadników było (zgodnie z nakazem Augusta II Mocnego z 1710 dotyczącego wszystkich cudzoziemców osiedlających się w Polsce) wyznanie rzymskokatolickie.
  Tak że jest odwrotnością pochodzenia Angeli Merkel, której dziadek od strony ojca Kazimierczak pochodził z Poznania.
 • 09.07.2018 - 6:58
  Trwa wielka migracja w Archdiecjezji.
  Poniżej link do zmian w Archidiecezji Krakowskiej.

  same.http://www.diecezja.pl/archidiecezja/aktualnosci/zmiany-personalne-w-archidiecezji-krakowskiej.html

  Personalia proboszczów w większości pozostają niezmienne, czyli czynił źle w parafii X, idzie czynić źle w parafii Y i na odwrót, czynił dobrze w parafii X idzie dobrze czynić w parafii Y. Czyli loteria parafialna trwa.

Myślenice: Wyjazd z Cegielskiego nie należy do łatwych. To skrzyżowanie zastąpi rondo

 • 08.07.2018 - 16:18
  mknp napisał/a:
  @carna - ale ruszenie na wzniesieniu to na prawdę żaden problem, mieszkamy w takim rejonie kraju, że jeśli ktoś nie potrafi ruszyć pod górkę, to praktycznie nie może jeździć, więc nie wiem co to za wyczyn, że tak się tym chwalisz. A ręczny, inaczej hamulec postojowy to hamulec, jak sama nazwa wskazuje do postoju, a nie do ruszania na wzniesieniu.

  Żeromskiego - Słowackiego też idzie do przerobienia, ale jeśli trafią się rozsądni kierowcy, to łatwo wyjechać. Zwykle jak tam jadę, a jest większy ruch, to albo ktoś mnie wpuszcza, albo ja kogoś wpuszczam. Jedyne co należy zrobić, to być zdecydowanym, żeby osoba wpuszczająca nas nie znudziła się czekaniem na to aż ruszymy i należy uważać na prawy pas, gdzie musimy przepuścić przejeżdżające samochody.

  Ale jak już wspomniałaś o wjeżdżaniu na lewy pas, zerknijcie proszę na skrzyżowanie Przemysłowej i Słowackiego (obok biedronki). Wjeżdżając na Słowackiego, mamy do wyboru dwa pasy, dlaczego do cholery prawie każdy kierowca ustawia się przy prawej krawędzi, nawet jak jedzie na lewy pas? Jeśli chcemy jechać na lewy pas, ustawiamy się do środka jezdni, jeśli na prawy, ustawiamy się przy krawędzi. Po co blokować samochody jadące na prawy pas, niech sobie przejadą, a my chcąc zawrócić do centrum, ustawmy się przy środku jezdni.
  To są skutki niedawnej jazdy wozami konnymi z filmu Miś.

"Dobra zmiana" PiS

 • 08.07.2018 - 16:08
  Jestem na krótkim urlopie, obok pani z Wrocławia.
  Najechało się do nas Ukraińców- mówi i na początku robili co im kazano, a teraz to jak uchodźcy z Morza Śródziemnego, tylko roszczenia i żądania, wszystko im się należy i za tyle co Polacy robić nie będą. Zgadują się na portalach w sprawie oczekiwań i nie schodzą poniżej własnych warunków.

  Ciekawe, mówię bo Polacy budowali przyszłość USA i części Europy harując za psie pieniądze. Teraz dowiaduję się, że Ukraińcom Polacy płacą więcej niż rodakom, bo tamci mają taki apetyt. Nasi związani umową od lat, godzą się na wynagrodzenia z przed lat.

  Myślę, że gdyby rząd zrównał wiek emerytalny mężczyzn i kobiet,
  Ukraińcy zarabiali by w Polsce, tyle co w średniobogatych państwach starej unii.

  Myślę, że niedługo odkupią Przemyśl i wszystkie łemkowskie ziemie.
  Za pokolenie, będzie próba przyłączenia Podlasia i Bieszczad do Ukrainy, a język ukraiński powoli będzie wypierał język polski.

Euro za i przeciw

 • 01.07.2018 - 6:59
  Chorwacja chce możliwie szybko wejść do strefy euro i stać się członkiem strefy Schengen - mówił we wtorek w Parlamencie Europejskim w Strasburgu chorwacki premier Andrej Plenković.

  – Bułgaria będzie następnym krajem strefy euro – powiedział Moscovici dziennikarzom przed dzisiejszym spotkaniem ministrów strefy euro w Sofii.
  Dyplomaci ze strefy euro poinformowali POLITICO, że spodziewają się, że Bułgaria złoży wniosek do ERM II jeszcze w tym roku, prawdopodobnie zaraz po tym, jak latem jej przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej zakończy się.
  Bułgaria, której waluta, lew, jest sztywno powiązana z kursem euro od dwóch dekad, wzrost gospodarczy sięgający prawie 4 proc. jest sporo wyższy niż średnia w eurolandzie. Około 6-procentowe bezrobocie jest niższe niż w innych krajach UE.

  Rumuński rząd ogłosił, że kraj przyjmie euro w 2022 roku. Rumunia będzie mogła przyjąć euro w 2022 r. - ocenił szef rumuńskiej dyplomacji p. Teodor Melescanu.
  - Już dziś spełniamy wszystkie formalne wymogi, moglibyśmy przystąpić do unii walutowej nawet jutro - stwierdził minister.

  "Ostatecznie Węgry przystąpią do strefy euro i pojedziemy razem" z tymi, którzy naciskają na głębszą integrację, powiedział Csanyi w wywiadzie w Budapeszcie.
  Chociaż kraje takie jak Węgry, nie spieszyłyby się z przyjęciem euro, nie chcą też pozostać na uboczu głębszej integracji, powiedział Sandor Csanyi, dyrektor generalny w OTP Bank.
 • 28.06.2018 - 11:49
  Często sprzedaję złotówkę i tak sobie myślę że co tydzień nas inaczej wyceniają. Nigdy nie wiem ile za tę złotówkę dostanę.
  Dobrze, że to są małe kwoty, to nie czuję wielkiej różnicy 200-300zł, ale znajomy który sprzedaje towary za granicę, mówi że raz zarabia a raz idzie po bandzie, bo konkurencja duża więc dużej marży nie ma, a kontrakt jest terminowy, on pewnej kwoty w pln nie ma zapewnionej. Obrót ma w euro zamieniane na pln , ale podatek, ubezpieczenie, koszty i pracownicy oraz surowce są złotowe, więc mówi- gimnastyka jest potężna.
  Kontrakt podpisywał w w styczniu 2016 jak złotego sprzedawał po 4.45, niedawno sprzedawał złotego po 4.12 i pyta mi się- jak żyć?

Myślenice: To skrzyżowanie zniknie z mapy. W jego miejscu powstanie park

 • 29.06.2018 - 10:38
  W USA zamiast rond na skrzyżowaniach z każdej strony jest znak STOP. Kto pierwszy przyjedzie na skrzyżowanie, ten ten ma pierwszeństwo.
  https://www.wykop.pl/link/1163553/amerykanskie-skrzyzowanie-zobacz-jak-to-dziala-pl/

  To już lepsze te ronda.
 • 26.06.2018 - 13:18
  amuminek napisał/a:
  W tym kiszkowatym mieście szybciej się człowiek na nogach przemieści niż autem. Odleglosci sa jak rzut beretem, a tymi autami to tylko się nakręcą, na hamują, na trabia a i tak jeden drugiemu wjedzie w zad, parkowanie to horror jest jakiś. A tak to będzie park, rodziny w niedziele wolne od handlu będą mogly wyjść na spacer z hulajnoga zakupiona z 500+, bo na Zarabiu z 3 alejkami na krzyz można w wekkend zostać stratowanym
  To chyba normalne. Miasto było budowane dla pieszych oraz dla wozów drabiniastych.
  Dzisiaj jesteśmy na podium posiadanych samochodów na głowę mieszkańca 600 aut na 1000 mieszkańców.
  Żaden włodarz nie budował Myślenic na 10 tyś samochodów mieszkańców oraz na 24 tyś mieszkańców gminy, którzy do miasta przyjeżdżają na zakupy i do pracy.

Podróżnik Iti odwiedza Myślenice. Czyli czego nie dostrzegamy na co dzień

 • 27.06.2018 - 11:25
  No jakichś cudów, nie zobaczył. Znam lepsze miejsca w moim mieście.

Burmistrz - wyrok sądu w sprawie ZUO

 • 27.06.2018 - 11:01
  bobereczek napisał/a:
  Bono. Czy ty sie na pewno dzisiaj dobrze czujesz? Z tego co pamiętam to ty zawsze pałałeś sympatią do Białorusi i panującego tam systemu demokracji, a Może ta Białoruś dotyczy twojego kandydata którego wystawi PIS. A tak na poważnie nie pleć bzdur !!!!
  Sorry ale wymienianie tej persony jako kandydata na burmistrza jest nieporozumieniem.
 • 27.06.2018 - 9:30
  T
  marrrrio napisał/a:
  Tak w temacie wyborów coś dziwnego :) :) :) Ktoś sonduje wyniki ???????????:) :) :) Jakaś sondażownia dzisiaj do mnie dzwoniła z kilkoma pytaniami odnośnie wyborów :) :) czy do kogoś z Was też ? ale najlepsze pytanie hipotetycznie na którego z wymienionych kandydatów na burmistrza (jeśli wystartują) zagłosował by Pani/Pan : nazwiska Suder, Bisztyga, Synowiec, Halek, :) jak myślicie kto to zlecił ? wydaje mi się że chyba Prawo i Sprawiedliwość bada kandydata Ciekawe.. mojego typu nie zdradze :)
  Tylko Synowiec. Jak mamy być Białorusią, na którą się zawsze powoływał, bo bardzo mu imponowała, to tylko Synowiec.
Pokaż więcej komentarzy