bono

O sobie

obywatel

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka kandydatem PiS na burmistrza Myślenic [WIDEO]

 • Wczoraj 22:21
  bono napisał/a:
  @ Bagietka

  Powodzianin zrobił Ci dwa profesjonalne wykłady.
  Miałaś się do nich ustosunkować po pracy. Za trudne?
  Coś mi się wydaje,ze względu na święto, biuro propagandy partyjnej pomagające w budowaniu wlasciwych odpowiedzi, jest nieczynne.
 • Wczoraj 17:25
  @ Bagietka

  Powodzianin zrobił Ci dwa profesjonalne wykłady.
  Miałaś się do nich ustosunkować po pracy. Za trudne?
 • 14.08.2018 - 12:13
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Mówisz o tym co w klapie nosił Madonnę a w kieszeni wygrane losy loterii "Zielony Słoń"? Dwudziesto-kilku latkom możesz takie bzdury opowiadać, ja rozmawiałem z byłymi konsulami RP w USA to wiem swoje.
  Tak na marginesie, nie musimy się szanować. Ważne że dyskusja jest konkretna.
  Mówię o tym którego popiersie stoi w mieście Port Luis pomiędzy Albertem Ensteinem a Margaret Thatcher.
  Zapytaj na następnej odprawie tych byłych konsulów RP w USA, który z nich ma takie popiersie może być nawet w Stróży.
 • 13.08.2018 - 16:12
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Tak się zastanawiam Bono, Czy Ty czytasz co piszesz, czy też jesteś tak przesiąknięty własną nieomylnością że już nie zauważasz swojej hipokryzjii? Zamiast "Fiszer" wstaw "Wałęsa" może zrozumiesz.
  Wiesz tracę do Ciebie szacunek. Takie zestawianie ikony z jakimś niemieckim Lepperem to nie pogadamy bo stoczyłeś się w dyskusji na samo dno.
 • 13.08.2018 - 8:15
  @ bagietka
  Jest tyle wyzwań na świecie np.
  Polacy którzy są krzywdzeni przez kraje do których wyemigrowali w Anglii w Niemczech Włoszech Hiszpanii Irlandii . Oni wszyscy w tej samej UE nie czuja zagrożenia a twoja ideologia zagarnięcia kultur dotyczy ich jeszcze mocniej. My w Polsce damy sobie radę a oni są tam na straconych pozycjach . Może to im w pierwszej kolejności należy uświadamiać zagrożenie jakie niesie UE. Może staraj się swoją ideologie zagrożenia zaszczepić w tamtych środowiskach jako najbardziej zagrożonych multi kulti.
 • 13.08.2018 - 8:00
  Oj na przykładzie bagietki widzę ze w społeczeństwach zawsze są ludzie skarżenia jakimiś ideologiami . Te osoby będą działaczkami wg. Ich słusznej sprawie. Będą naprawiac świat który jest krzywdzony i niszczony . Tu bagietka jest już pochłonięta nowa ideologia naprawy państwa . Będzie chłonąc wszystkie wiadomości od swoich idoli w celu ratowania Polski .
  A wróg jest za progiem. Osoby mające skłonności do budowania idealizmu wykorzystywały wszystkie reżimy. Cel jest za każdym razem inny a to socjalizm a to komunizm a to czerwone brygady a to walka z niewiernymi.
  To człowieka nakręca ten wyimaginowany wróg. O to chodzi by go znaleźć . Teraz jest nim UE ale później będą nowe wyzwania bić burżuja czy walczyć na morzu o życie uchodźców itd.
  To z wiekiem przechodzi i tak jak w Niemczech były działacz antyrządowy Josche Fiszer został później ministrem spraw zagranicznych rzadu, który to rząd był wcześniej jego wrogiem.
  Te ideologie z wiekiem z młodych umysłów wyparowują korzystają na tym ich liderzy którzy robią na tym karierę a ideologia później już przestaje obowiązywać, gdy jej pomysłodawca dostaje intratna propozycje.
 • 12.08.2018 - 17:57
  Bagietka napisał/a:
  Jest jednak duża różnica. W EU to KE ustala zasady i przygotowuje prawo, które PE tylko ma przyklepać i tak robi a nie odwrotnie jak to jest w prawdziwej demokracji.
  To niby taka niewielka różnica, gdzie pijaczyna przez nikogo nie wybierany stoi na czele ustawodawstwa i wykonawstwa. Jednak ta różnica czyni z UE twór antydemokratyczny.
  Naprawdę zachęcam do głębszego zapoznania się ze strukturą UE, bo ja na tym swego czasu zjadłam zęby.

  Zachęcam równocześnie do oglądnięcia sobie sposobu przyklepywania prawa w PE, jest wiele filmów z PE i jeszcze więcej opinii deputowanych, którzy, ci co już zrozumieli jak to działa, publicznie mówią, że jest to zwyczajna farsa robiona z demokracji. Przechodzi to co ma przejść i jest pozytywnie opiniowane przez KE a reszta ginie.
  Czyli co mamy? Jacyś tam niewybieralni komisarze i reszta kasty ustala zasady a deputowani są tylko po to by zrobić wrażenie, że wszystko jest przeprowadzane w sposób demokratyczny.
  Oczywiście ciemny lud, który nie bardzo orientuje się w tym wszystkim, wierzy, że tak działa demokratyczny system.
  Słuchaj, jeżeli to przeszkadza tylko nam, to problem mamy my a nie UE.
  Stara zasada mówi:
  Jeżeli nie możesz ich pokonać to dołącz do nich o próbuj nimi przewodzić .
  Jakieś tam minimum odrobiliśmy . Nie zaczynajmy wszustkiego od nowa bo spalimy intencje.

  Co do ciemnego ludu , naraz my Polacy pod kierownictwem PiS staliśmy się najbardziej oświeconym narodem w UE i może jeszcze Węgrzy a nawet oni przed namoi. Reszta to ciemna masa bezmogowicy kupujący wszystko co im UE powie.
  Jeżeli tak jest przejmujmy kolejne struktury UE i rządzimy tymi bezmózgowcami wg naszych kryteriów demokracji, taka szansa może się drugi raz nie powtórzyć. Ka się obudza z letargu to już będzie po nas.
 • 12.08.2018 - 16:27
  Bagietka napisał/a:
  Twoja indolencja/impotencja polityczna jak widać jest ogromna. O czym Ty piszesz? Kto ją wybierał do PE? Poważny jesteś czy naprawdę już tak przesiąknięty nienawiścią do wszystkiego co się z pisem kojarzy?

  I kto tu jest robiony w idiotę?

  Dziewczyno komisarz to minister. Ministra się powołuje nie wybiera. W kraju jest cała masa ministrów którzy nie byli posłami .
  Dzięki ze się rewanzujesz epitetami , ale to nie zwalnia od logicznego myślenia.
 • 12.08.2018 - 16:14
  Trzaskowski tez jest w teczce przywieziony tzn. z partyjnego nadania. Co do Tuska oni tak wszyscy maja przebił go Kaczyński z macarewiczem i gowinem.
  Wszyscy to robią, dlatego tum się nie podniecam.
 • 12.08.2018 - 15:44
  Jeżeli gość się wypowiada w radiu o niestartowaniu tzn. ze przyszedł komunikat z góry i masz startować, a to teczka partyjna.
  Pisze jako mieszkaniec wyborca a nie członek komitetu wyborczego, wiec daj sobie spokój z tymi wyuczonym tekstami.
 • 12.08.2018 - 15:24
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Więc może również przez "delikatność do uprzedzeń" naszych rodaków na tle politycznym (sic) powinieneś - wróć - należało by przedstawić retrospektywę obu kandydatów. Ktoś może pomyśleć że masz płacone za szkalowanie Szlachetki (mimo że go nie znasz) a o Halku "cicho, sza" bo to temat niewygodny.
  Bądzmy obiektywni, jak mamy rzucać błotem to we wszystkich. Jak mamy chwalić to każdego z osobna. Nie bądźmy jak ten Polak z żartu o krowie - potraktuj obu po "amerykańsku". No dalej Bono, nie daj się prosić...
  Tu przeginasz. Na czym polega szkalowanie przeze mnie Szlachetki ? Przytoczyłem tylko ogólne informacje dostępne w Wikipedii i sobie wyrobiłem zdanie.
  Od lat w Myślenicach władze samorządowe nie były sterowane prze partie polityczne. Od lat burmistrz i starosta maja swoje komitety i grają zarówno z jedna druga czy trzecia partia a może nawet czwarta bo w kościołach wodze ich regularnie.
  Ta zasada ma być w tym roku zmieniona na rzecz monopolistycznej partii która zabiera wszystko- sady prokuraturę władze wojewódzkie centralne sąd najwyższy trybunał stanu a apetyt ciagle rośnie. Niedługo upanstwowia wszystkie przedsiębiorstwa łącznie z pesa Solarisem ccc reserwed i wszystko co przynosi dochód.
  Ni chce aby ta pazerność tej władzy przemiosla się do myslenic.tyle w temacie.
 • 12.08.2018 - 15:12
  Bagietka napisał/a:


  Bono, sugerujesz, że np Bieńskowską to my obywatele wybraliśmy do rządów w jakiejkolwiek randze w UE? Nie wydaje mnie się. Ziobrę czy Macierewicza kto wybrał? Ordynacja Wyborcza ich wybrała. Taką już mamy i nikt jakoś jej nie negował do tej pory.
  Porównujesz rzeczy nieporównywalne.
  Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że nawet Tuska nie popieraliśmy jako Państwo do drugiej kadencji.
  Boże, bagietko o czym ty piszesz? Ziobre wybierano do parlamentu krajowego - ja nie, a Bieńkowska do paramenty europejskiego. I gdy ja oddałbym na nią głos to tobie nic do tego.
  Rząd europejski jest powoływany z pośród wybranych o nikt poza parlamentarzystami na nich nie głosuje . To tak jak w Polsce Schetyna nie głosował na morawieckiego a on jest. Nie głosował tez na Dudę a on jest prezydentem. Tusk został wybrany głosami większości parlamentu europejskiego. Czy to za trudne?
  Aż przykro łączyć jak z ludzi och idole robią idiotów .
 • 12.08.2018 - 14:56
  Bagietka napisał/a:
  Dobre pytanie. Kto wybiera Komisję Europejską? Może pora się ocknąć?
  Wybierałeś taką Bieńskowską, dla której za 6tys pracuje tylko złodziej?
  Podciągają sobie ludzi na stanowiska zgodnie z ich ideologią i posłuszeństwem. Nazywa się to kooptacja i nie ma nic wspólnego z demokracją.
  Wybierałeś taką Szydło , dla której za 6tys pracuje tylko złodziej?
  Podciągają sobie ludzi na stanowiska zgodnie z ich ideologią i posłuszeństwem. Nazywa się to kooptacja i nie ma nic wspólnego z demokracją.

  W twój tekst włożyłem ludzi PiS ,robią to samo. Z tym na pewno się nie zgodzisz- ale na pewno ci głupio , jak łatwo oczernić innych.
 • 12.08.2018 - 14:38
  Bagietka napisał/a:
  Dobre pytanie. Kto wybiera Komisję Europejską? Może pora się ocknąć?
  Wybierałeś taką Bieńskowską, dla której za 6tys pracuje tylko złodziej?
  Podciągają sobie ludzi na stanowiska zgodnie z ich ideologią i posłuszeństwem. Nazywa się to kooptacja i nie ma nic wspólnego z demokracją.
  Oj bagietko podstawowe braki w edukacji. A kto w Polsce wybiera ziobre, Macierewicza itd. ?
  Komisja europejska jest rządem europejskim i ministrowie tego rzadu są wybierani w wyniku kompromisu poszczególnych regionów UE.
  Przestań przytaczać te z różnych parafii głupoty bo się kompromitujesz.
 • 12.08.2018 - 14:27
  Pisałem nie o własności jachtu tylko o jego armatorze. Przez delikatność do uprzedzeń na tle zamożności naszych obywateli napisałem ze większość jest czarterowane, bo nawet to nie miesi się w głowie naszych rodaków. Wykazałem ze w przypadku pozostałych nacji które wymieniłem naszemu rodakowi nie przychodzi do głowy kontestować ich
  pochodzenie.
  Co do Halka mi zakładam ze może wygrać wiec nie ma tematu.
 • 12.08.2018 - 11:44
  A skąd oni się tam wzięli? Jakiś dyktator ich tam wepchnął ?
  Powołując się na retorykę PiS są suwerenem lub go reprezentują .
  Ale wracając na boisko przecie PiS ma tam swego Krychowiaka a więc nie wszyscy grają do jednej bramki.
 • 12.08.2018 - 9:27
  Kolega jest teraz w HR i czyta te nasze komentarze. Mówi mi ze nasza świadomość jest taka:
  W porcie jachtowym stoją lodzie na bandrze z całej Europy w tym jest ukraińska słowacka czeska i polska. Na brzegu rodziny z naszego terenu ostro agitują za PiS i jeden z ojców mówi do drugiego zobacz tam jest na tym jachcie flaga polska, e tam coś czerwonego się rusza odpowiada ten drugi, gdzieżby Polaka było stać ma taki jacht.
  Oczywiście żaden nie wie ze jachty są w większości czarterowane.
 • 12.08.2018 - 8:14
  A tak przy okazji, matkami chrzestnymi braci Kaczyńskich były dwie Żydówki .
 • 12.08.2018 - 0:03
  Bagietka napisał/a:
  Manifest z Ventotene czytał? Altiero Spinelli jest ci znany jeżeli tak bronisz UE to powinieneś wiedzieć wszystko na jego temat gdyż ta Unia działa pod jego doktrynę.
  O Szkole Frankfurckiej coś liznąłeś?
  UE jest jak drużyna piłkarska tylko ze zawodników jest dwa razy więcej. A gra tak jaka dyspozycje maja zawodnicy. A terenem jest już kolejny z własna filozofia gry i nie przewidział ze Węgier będzie faulował, ze Polak wbije samobója a Anglik się spakuje i opuści drużynę . Tak ze twoje dywagacje spiskowe o myślicielach kierujących UE są tak trafne, jak to ze Gen.Sikorskiego zestrzelili nad Gibraltarem.
 • 11.08.2018 - 23:36
  Bagietka napisał/a:
  Manifest z Ventotene czytał? Altiero Spinelli jest ci znany jeżeli tak bronisz UE to powinieneś wiedzieć wszystko na jego temat gdyż ta Unia działa pod jego doktrynę.
  O Szkole Frankfurckiej coś liznąłeś?
  Rzucasz z zadowoleniem nazwiska i powołujesz się na współczesnych filozofów z Włoch czy Niemiec . Jakby ludziom już nie wolno było myśleć i dzielić się swoimi przemyśleniami ze społeczeństwem . Te tematy maja tyle wspólnego z UE co powieść Faraon z obalaniem wiary w Boga . Ktoś ci robi wodę w mózgu powołując się ma te tytuły. A nawet gdyby przyjac ze antyfaszyści włoscy są twórcami UE , to italia to kupiła , jeżeli kultura PiS w doświadczeniu uważa ze może konkurować z kultura italii to tym bardziej jest mi Was bardzo żal.
 • 11.08.2018 - 21:46
  Viking napisał/a:
  Im szybciej tym lepiej. UE to nowa wersja ZSRR. Wystarczy sobie poczytać o manifeście z Ventotene i Altiero Spinellim.
  Piszesz, takie bzdury jak tępy propagandzista z czasów Bieruta.

  UE to najwyższa cywilizacja aktualnie na świecie, pod względem socjalu i cywilizacji życia. Nie zostaliśmy przez UE zagarnięci, ani wcieleni w wyniku podziałów mocarstw.

  Bez UE jeździlibyśmy dalej Polonezami w najlepszym układzie DEU. To tylko takie łopatą do głowy, aby nie zejść na dno tej dyskusji.
  Dodam, że jeszcze więcej kierowców jeździło by na Gierkówce pod prąd, i była by to jedyna na dzień dzisiejszy najdłuższa dwupasmówka w Polsce.
  Z taką mentalnością jaką masz, bylibyśmy dzisiaj Ukrainą, Gruzją, lub Macedonią, bo przyjęcie jakichkolwiek postępowych rozwiązań było by blokowane przez takie umysły jak Twój. I to nie jest próba obrazy z mojej strony, tylko chcę pokazać, jak nietwórcze są umysły konserwatywne.
 • 11.08.2018 - 21:13
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Dlaczego ominąłeś postawione pytanie? Odnośnie Szlachetki, ma się rozumieć.
  Kompletnie nie znam gościa, nie wiem czy jest z Myślenic czy z Pcimia. W internecie przeczytałem, że był ratownikiem wodnymi krótko uczył w szkole WF, później został sekretarzem posła PiS i tak zaczęła się jego błyskotliwa kariera polityczna.
  Z tej historii wyczytuję że lizał tyłek tym którzy byli nad posłem Łatasem i w ten sposób został żołnierzem PiS.
  I to go dyskwalifikuje. Szukajmy dalej prawdziwego samorządowca a nie żołnierza partii.
 • 11.08.2018 - 21:01
  Andrzejandrzej napisał/a:
  Ciekawe czy panująca obecnie władza ponownie będzie wymagała od pracowników urzędu, szkół, przedszkoli
  oraz innych instytucji potwierdzenia swojej lojalności przy urnach jak to miało miejsce w poprzednich wyborach :)
  A jak to wyglądało, wzywali pracowników i dawali do podpisu lojalkę? I jak to sprawdzali, bo wybory były anonimowe.
  Wydaje mi się, że coś zmyślasz.
 • 11.08.2018 - 18:52
  I tak sobie myślę, że ten Kaczyński to nie jest wyedukowany. Ma podstawówkę i nic więcej. Bo jak można traktować naukę o marksizmie i leninizmie? A studia? jakie studia, prawo komunistyczne, toż to komuch prawniczy, czy nostryfikował dyplom na pokomunistycznej uczelni? nic o tym nie wiem. Chwali się doktoratem, u kogo u komuchów którzy dzisiaj są wyrzucani z sądu? toż on napisał jakieś komunistyczne wypociny i doktorat? powinien oddać te komusze tytuły i na obecnych uczelniach się bronic, ale nie na KUL i nie u Rydzyka, bo ci mu dadzą dyplom za zasługi.
 • 11.08.2018 - 16:37
  Bagietka napisał/a:
  Wymiar Sprawiedliwości przesiąknięty postkomuną na górze w SN, KRS, TK, który zawsze bronił patologii politycznej i układu Magdalenki. Nadzwyczajna kasta ma inne prawa, że może nie stosować się do zasad ogólnych? Nie sądzę a tak było od lat. Czas na zmiany a te wprowadza się od góry i zawsze na początku są to zmiany kadrowe w których pozbywa się tych, którzy wydają decyzje w dół.
  500+ socjal skierowany w ludzi a nie w baronów i ich rodzinne układy i fundacje. Negowanie tego jest negowaniam polityki całego zachodu, który tak samo działa. Dlaczego u nas ma być gorzej dla zwykłego obywatela. Napiszesz, że zabierają by dawać. Chyba normalne. EU cały czas zabiera jednym by rozdawać innym. Zmieńmy politykę Unii to zmienimy także u siebie.
  O czym ty dziecinko piszesz? Zapytaj swoich rodziców, kiedy żyli , w jakim ustroju żyli, gdzie się kształcili i gdzie pracowali, jakich nawyków, kompleksów się pozbywali, a swoich pradziadków czy umieli pisać i czytać. I czy mieli szanse nie żyć w komunie, czyli bojkotowali komunę jedynie lumpy i nałogowcy, bo żyli między domem a Zarabiem.
  Zaś swe bożyszcze Kaczyńskiego zapytaj, czy nie kończył komunistycznych uczelni i czy był w owym czasie w inkubatorze chroniącym go od komuny, jaką pozycję w tej komunie miał jego ojciec, i dlaczego komunistyczny film wybrał ich do roli w komunistycznym filmie a nie tysiące bliźniaków z rodzin robotniczo -chłopskich.
  Dzisiaj TVP PiS pokazuje komunistycznego idola Bronisława Cieślaka, który po upadku komuny pracował w kiosku w Domu Turysty, a teraz PiS robi z nim wywiady o wspaniałych latach komuny.
  Tak naprawdę, to obecnie jest proces rekomuny, tylko aktorzy z tamtej komuny zostali zastąpieni ich rówieśnikami, którzy w czasie komuny, mieli kaca, że to nie oni są tymi sekrtarzami, i teraz nadrabiają z nawiązką.
 • 11.08.2018 - 16:19
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  To jest dopiero agitacja! Prawie jak za czasów słynnego pana od "cukierków". "Przywieziony w teczce"- oj Bono, Bono. To z kąd niby jest Szlachetka? Z Łodzi, Poznania, Warszawy?
  Tzn. że za kim agituję, bo co do zmiany burmistrza już się wypowiedziałem na tak.
  Natomiast jeżeli układ który stworzył Ostrowski nazwiesz bandą, to w przypadku zamiany na rządy PiS w Myślenicach, jedna banda zastąpi bandę drugą. I będzie to banda gorsza niż postkomuna i wszystkie te Magdalenki razem wzięte, bo tam był pluralizm , tzn że dogadali się z prawa lewa i środka i chłopów i robotników tam ktoś reprezentował. Tutaj jest jedynie słuszna władza. Czyli klakierzy, którzy klaszczą Kaczyńskiemu za to są tym kim są, jeden szefem TVP, drugi marszałkiem pozostali ministrami inni posłami a jeszcze inni mają posady w spółkach skarbu państwa. To teraz jest prawdziwa komuna.
  Tylko, że my tak naprawdę o tej komunie marzymy i chcemy zastąpić jedną komunę, komuną drugą.
  Za parę lat wybierzemy inną komunę, która będzie rozliczać dotychczasową i udowadniać ile nakradła poprzednia, a my będziemy szczęśliwi, że znowu kogoś załatwili.
 • 11.08.2018 - 10:39
  Bagietka napisał/a:
  Wygląda na to, że będzie się działo.
  Ostrowskiego większość ma już dość i pewnie nie wystartuje (nie zmieni zdania), tak jakby to zrobił Tusk na Prezydenta, czując w osoczu pewną porażkę. Większość rozsądnie myślących już wie i zdołała się przekonać przez te prawie 3 lata, że PiS w przeciwieństwie do całej reszty spełnia obietnice wyborcze a nie grabi wyłącznie pod siebie.
  Czas na zmianę i u nas.
  To, że stara ekipa się zużyła, to normalne. Czas na inną, ale nie na tą którą ty naiwnie stawiasz. Jeżeli piszesz o spełnionych obietnicach przez PiS, to jest mi Ciebie bardzo żal.
  Naiwnie też postrzegasz zamianę Ostrowskiego na PiS. A PiS to co zrobi? przywiezie swoich, których już nikt nie ruszy, bo będzie taki burmistrz wspierany przez centralę. Ostrowskiego centrala nie wspierała, bo niby kto- Schetyna, Gronkiewicz Walc, nie to ludzie go wybierali a nie był przywieziony w teczce. Gorzej czy lepiej rządził miastem, ale był wybrany demokratycznie.
  Teraz takiej jak Ty powiedzą Szlachetka i choć na oczy gościa nie widziałaś w ciemno na niego zagłosujesz. I to się nazywa parodia demokracji.

Kocham PiS

 • 14.08.2018 - 15:38
  Bagietka napisał/a:
  Jaką spiskową teorię?
  Przecież cel działania EU dla głównych rozgrywających, Niemiec jest jasny od 1918 roku.

  Reszta tekstu to frazesy stosowane przeważnie przez tych, którzy nie mają nic konstruktywnego do powiedzenia ale chcą zabłysnąć.
  Każda aktywistka tak mówi.
 • 14.08.2018 - 11:43
  Dla takich którzy mają spiskową teorię istnienia Unii Europejskiej
  ( Bagietka i podobni), a od której wg. nich, powinniśmy się zdecydowanie różnić by nas nie zrobiła na obraz i podobieństwo swoje, mam propozycję, dla rządu PiS, abyśmy przed wyjściem z UE, przeszli na nowe cyfry i nowe pismo, wymyślone przez ludzi min. Glińskiego, bo jednakowe pismo i cyfry w UE, całkowicie uzależniają nas od niej i całego cywilizowanego świata, a przecież ten cywilizowany świat jest be, jest gender, jest multi
  kulti, jest niekatolicki.
  Za wzór wybierzmy np. Nepal. A brońmy swojej kultury, jak naród żydowski.
  I wzorem najbardziej nielubianych (przez PiS) państw UE i Rosji,
  edukujmy w języku polskim resztę świata. Niech język polski promieniuje na cały świat, w tym celu należy założyć we wszystkich państwach świata instytut np. Glińskiego (na wzór Gethego), by ten uczył i popularyzował polski język w całym świecie.

  Proponował bym przekonać też Orbana aby otworzył podobny instytut z nauką języka węgierskiego i założył w całym świecie.

  Za 100 lat węgierski i polski zajmą miejsce mandaryńskiego i angielskiego (odpowiednio) w cywilizowanym świecie.
 • 13.08.2018 - 9:12
  Bagietka napisał/a:
  A może istnieje inne wytłumaczenie tej sytuacji? Może ci urzędnicy państwowi mający dostęp do znacznie większej ilości dokumentów wiedzą jednak coś więcej, aniżeli to co jest w ogólnym obiegu?
  Oj bagietko, przesiąknięta jesteś ideologią swoich idoli. Ideologia jakakolwiek to krótkowzroczność. Ideolodzy manipulują nami i robią z nas powolne sobie jednostki.
  Nie przyjmuj w ciemno co ci podają na tacy, zobacz na drugie dno i nie daj sobą manipulować.
Pokaż więcej komentarzy