bono

O sobie

obywatel

PIS się już PAKUJE!!!

 • Wczoraj 21:03
  albert7575 napisał/a:
  nie wiem czy już Soros przejął radio Zet czy nie,ale takie ma plany
  Jakieś dwa dni wczesniek PE zamówił sondaze w całęj UE i w Polsce PIS był wysoko w czołowce.
  Tu nie chodzi o sondaże, tylko co robią. Robią dobrze, maja głosy, są kelnerami USA i Izraela maja przejebane.
  Ostatnio im nie idzie, jakieś fatum, Srebrna, wierzyciel, niewiarygodność, naciąganie i w końcu służalczość czyli leżenie na brzuchu- to pozycja służebna wobec pozycji klęczącej.
 • Wczoraj 9:56
  Vivaldi napisał/a:
  :
  Kapuś i siusiak.
  + + + + + + + + + +
  Amen.
 • 20.02.2019 - 22:14
  Byłbym nieuczciwy gdybym napisał, że PiS nic nie zrobił.
  Zrobił i to niektórych zadowoliło ale do czasu gdy dał się poznać jako ten, któremu można zarzucić wszystko to, co ten zarzucał poprzednikom.

  Wiosna wystartowała w przyrodzie i naturze, i ta Wiosna zmieniła układ sił na korzyść opozycji.
  Połączone głosy opozycji zmiotą PiS jako tych którzy będą mieć w parlamencie mniejszość.
  Powiem, że PiSu mam już dość i choć po drugiej stronie PO -Schetyna to nie moja bajka, to liczę na nowe twarze z młodych partii, które pod kierunkiem tych weteranów, namieszają w polityce.

Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła ?

 • Wczoraj 20:45
  Ty kolego piszesz zawsze obok tematu.
  Tekst był o takich jak Ty, którym wrodzona przypadłość , czyli homoseksualizm ( gejów jest tyle samo co lesbijek) raczej kalectwo bardziej przeszkadza niż inne wrodzone przypadłości. Napiętnujesz i opluwasz błąd genetyczny i przypisujesz go tym ludziom.
  Tak myślę co byś zrobił, gdybyś się dowiedział , że jedno z twoich dzieci jest homo. Opluł byś córkę czy syna, wyrzucił z domu, znienawidził, poddał byś nieistniejącemu leczeniu ( czyli wypędzaniu diabła)

  Znam ten problem, bo moi bliscy byli tacy jak Ty, do czasu gdy jako ostatni w śród im bliskich, dowiedzieli się że jedno z dzieci jest homo. I to które najbardziej kochali. Wygadywali przez lata brednie, a inni to tolerowali, wiedząc, że ich dziecko jest homo. Naraz wszystko się zmieniło- wreszcie, i kochają dalej a ich tolerancja do przyprowadzanych do domu odmiennych znajomych obojga płci, się zupełnie zmieniła.
  To są naprawdę wspaniali ludzie, tu uwaga to niezauważalna orientacja, nie transwestyci, czy jacyś przebierańcy.
  Spotykają się w swoich restauracjach w dużych miastach i gdy przyprowadzają do domu znajomych, nagle przecierasz oczy ze zdumienia, tego i tego znasz, jednego z ekranu innego z polityki jeszcze innego pedagoga czy lekarza i również duchownego.

  Taki jak ty dzisiaj, gdy jeszcze nie wiesz że dotyczy to również ciebie, chciałbyś wszystkich powystrzelać, gdy się dowiesz, że to twoja córeczka też, zmienisz zdanie.
  Co 16 osoba jest homo.
 • Wczoraj 7:38
  Luna napisał/a:
  W nawiązaniu do moich słów z 6.01.2019r podaję jeden z wielu argumentów:

  "Watykan: papież Franciszek przyznał po raz pierwszy, że księża i biskupi wykorzystywali siostry zakonne. (...)"

  https://polskatimes.pl/watykan-papiez-franciszek-przyznal-po-raz-pierwszy-ze-ksieza-i-biskupi-wykorzystywali-siostry-zakonne/ar/13866052

  "Z ujawnionych przez miesięcznik informacji wynika, że niektóre siostry zakonne pod presją duchowych dokonywały aborcji, a inne w tajemnicy rodziły dzieci, które nigdy nie poznały swoich prawdziwych ojców-księży.
  (...)
  Franciszek podkreślił też, Stolica Apostolska musi podjąć zdecydowane działania i robić więcej, by walczyć z molestowaniem i "niewolnictwem seksualnym" w Kościele. (...)"

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24432535,papiez-franciszek-o-molestowaniu-zakonnic-sa-ksieza-i-biskupi.html
  Co znaczy wykorzystywali siostry zakonne? Roboli to zgodnie z naturą,
  Chyba ze siostry były gwałcone, jeżeli robili to za przyzwoleniem to był religijny swingers klub.
  To nie było wbrew naturze a wbrew celibatowi kościoła.
  Lepsze to niż molestowanie chłopców na parafiach czyli wykorzystywanie dzieci.
  Przeważnie tym którzy jakoś nie chcą potępić praktyk używania dzieci jak lalek z seks stopu, przeszkadzają homo, którzy rodzą się z wadą genetyczna jak głuchoniemi czy niewidomi, pragną żyć w zgodzie ze swoimi odpowiednikami, nie gwałcą, nie wykorzystują, nie krzywdzą. Ale taki ortodoks jeden z drugim w nich widzi szatana ( mimo ze za zgodą ich Boga przyszli na świat z defektem) , zaś kościelny zbok wkładający dziecku genitalia tam gdzie mu, się chce, jest przez te święte osoby, rozgrzeszanych i może odprawiać msze i pokazywać się jak bohater w świątyniach, tłumom wiernych.

Połączenie kolejowe na linii Kraków – Myślenice? Odpowiedź poznamy w połowie lipca

 • Wczoraj 14:43
  A ja chylę czoło przed burmistrzem jeżeli taki projekt zrealizuje do końca swojej kadencji.

Budujemy razem Polske

 • Wczoraj 10:02
  taki_gość napisał/a:
  Ale to nie pierwszy Twój unik
  Ale pierwszy raz ten typ, wyciągnął papiery na gościa , którego zna i podał je do publicznej wiadomości.
  To gnój. Niech poda swoje personali aby szkalowany mógł się bronić
 • Wczoraj 9:58
  taki_gość napisał/a:
  Dlaczego @bono jak zaczyna Ci brakować argumentów do dyskusji robisz uniki, tak jak w zacytowanym przykładzie?
  Bo z gnojkami atakującymi w plecy z za węgła, się nie dyskutuje.
 • 20.02.2019 - 22:03
  Vivaldi napisał/a:
  Dlaczego Wy rozmawiacie niby ze sobą ale aby przekazać ten stek bzdur na forum? Nie możecie wymienić się tematem na telefon? Caly czas wygląda to na nagonkę a dodatkowo dzisiaj usłyszałem od PO tą samą retorykę z założenia, że PiS przegra aby zagrać na psychoustawce socjologicznej? Na niby, że niby rozmawiacie.
  Kibic a co Ty gadasz skoro PiS został wybrany w pełni demokratycznie. Przecież Ty bredzisz w co drugim zdaniu.
  Bono o nacjonaliźmie podobnie jak u nas na pochodzie mieli to być nacjonaliści wszyscy i taki przekaz staraliście się wypłakać w Brukseli.
  I wieczny płacz i pajacowanie.
  A zabierzcie stanowisko co do mierzei przecież i sprzeciwia się PO i Wasi przyjaciele Ruskie. To po co Tusk za 5mln stwierdził, że przekop jest konieczny. Hipokryzja?
  Ty lokalny konfident, grający papierami na innych, jesteś spalony, taki współczesny ORMOWIEC.
  Nikt z takim elementem nie będzie dyskutował, poszukaj towarzystwa w dyskusji na portalu wpolityce, albo wsieci, to twoja rodzina.
 • 20.02.2019 - 14:12
  Dlaczego PiS przegra?

  Ano za politykę zagraniczną, a właściwie za jej brak. Mimo tuby propagandowej jacy to są wspaniali
  i jak się z nimi liczą, wyborca nie daje sobie tych tępych pierdoł wmawiać i ocenia sam.
  A ocena jest miażdżąca.

  Pis liże odbyt USA, a goście z Izraela, grają na nosie naszym wspaniałym przywódcom. Decyzja
  o obrażeniu się na Izrael zapada gdy Węgry i Czechy są już na miejscu.
  No chyba, że Morawiecki wpuszcza nas w maliny i po odmowie rezygnacji ze szczytu Węgier, Czech i Słowacji, dali szansę Morawieckiemu, uzgadniając komunikat dla Morawieckiego, że szczyt się nie odbędzie (mimo że się odbył bez nas), aby ten wyszedł z twarzą i ogłosił, że oni już wylądowali więc wypadało aby się spotkali.

  A sojusz z USA jest tyle warty, co sojusz z Izraelem. Tyle w temacie.
 • 20.02.2019 - 11:33
  "Ale aksamitna rewolucja to symbol czeskiego pragmatyzmu…

  Przecież oni mogli rozjechać tę aksamitną rewolucję w pięć minut! To było całkowicie realne. Petr Zelenka mi opowiadał, jak podczas strajku studenckiego zastanawiali się, kiedy wjadą czołgi. Ale czołgi zostały w koszarach tuż za miastem, bo czerwoni też chcieli wyskoczyć z komunizmu, chcieli wreszcie zostać realnymi właścicielami tego państwowego majątku, którym od czterdziestu lat rządzili jak swoim, i przekazać forsę dzieciom.

  A wie pan, gdzie jest dziś najwięcej czynnych prokuratorów, dawnych komunistów? W Czechach, tak, w tych rzekomo zdekomunizowanych Czechach! A kto jest dziś premierem Czech? Nomenklaturowy miliarder, były agent bezpieki, który rządzi dzięki poparciu niezreformowanej partii komunistycznej i prezydenta, będącego narzędziem i tubą Kremla. Nie warto idealizować czeskich przemian. "

  mówi w rozmowie z Onetem Aleksander Kaczorowski, bohemista, slawista, pisarz, tłumacz literatury czeskiej.
 • 16.02.2019 - 20:36
  Przez śmierć Jana Olszewskiego można zrozumieć ilu konfidentów budowało obecną Polskę.
  I w tej nowej Polsce TVN wroga stacja, finansowana i zarządzana jest przez Amerykanów. Dlaczego oni nie popierają obecnego rządu. Dlaczego Unia Europejska woli tajnych agentów niż uczciwych, bezinteresownych polityków? Ne mogę tego pojąć.

  Vivaldi, ty się lepiej już nie angażuj, bo za głęboko w to wchodzisz i nie chcę aby w kolejnych Twoich wejściach, pojawiły się podsłuchy a zaczyna się od publikacji dokumentów, czyli haki na przeciwnika.

  Na tym forum nie prowadzimy walki o stołki, więc wyluzuj.  Vivaldi napisał/a:
  ale nie mierz wszystkich miarą swoich znajomych co tam zostali i sobie chwalą ..... jakby Ci to powiedzieć, pojechałem na gotowe :-) czaisz ? Taki był warunek, że jadę z rodziną na gotowe albo wcale. Ty Polak warunek postawił ....ale jazda :-) nie do pomyślenia, zazwyczaj to warunki myśmy spełniali aby móc w płaszcz ucałować i wyjść z zacofania z kraju w którym białe niedziwedzie po ulicach chodzą.

  Napisz coś więcej, jak ci się powodziło, co ugrałeś, do czego doszedłeś, co przywiozłeś i czy powrót był konieczny?
 • 15.02.2019 - 21:41
  Vivaldi napisał/a:
  do tego się ograniczę tylko. Oto bezprawie w ocenie WKibic :


  Jakiej jakości niepodległość wnieśli i przenieśli Twoi przodkowie do czasów Twojej osoby? To co mówisz i piszesz świadczy o tym, pomyśl zatem jak przekazujesz to dalej i czy jakiegoś zaniedbania w wartościach nie było w Twoim dziedzictwie (na podstawie tego co napisałeś) genealogicznym.
  Napisz coś więcej o tym jak się dorabiałeś na zachodzie, co robiłeś, czego się dorobiłeś i dlaczego tam pojechałeś oraz dlaczego tam jest tak źle, ale o uchodźcach już nie pisz aby się nie powtarzać.

  Czy pojechałeś tam z kasą i wynająłeś piękne mieszkanie z wyjściem na ogródek, czy z materacem dmuchanym i śpiworem a kasy poszukiwałeś?
 • 15.02.2019 - 18:07
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  -"To gdzie możemy iść?"
  -"Jest wiele możliwości?"
  -"Jakich możliwości?"
  -"No właśnie? Jakich?"
  -"No, tam mozemy iść... albo tam..."
  -"No to chodzmy"
  1972 "Dziewczyny do wzięcia"
  My tego problemu nie mamy, wybraliśmy UE jako wspólną ojczyznę narodów Europy.
  Wy błąkacie się między Tel Awiw a Waszyngtonem - jeden 4 tyś km od nas a drugi 7200 km.

  Ja Niemców się nie lękam, bo pochodzę z grupy rzemieślników którzy przybyli do Krakowa z obecnych Niemiec w czasach Wita Stwosza (wtedy nazywał się Veit Stoß).
  Moi przodkowie pięknie się spolonizowali, a jeszcze ta pierwsza linia budowała Kościół Mariacki i w nim słuchali kazań w ojczystym czyli niemieckim języku.
  Ta grupa Niemców wydała wartościowych i pięknych patriotów jak:
  Wincenty Pol
  Helena Paderewska
  Edward Linde-Lubaszenko
  Jan Sztaudynger
  Karol Strasburger
  Andrzej Zoll
  Anna German
  Józef Dietl
  Mikołaj Zyblikiewicz
 • 15.02.2019 - 17:17
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Tu "chodzi o to" żeby komuś dowalić - trzeba sobie znaleźć kozła ofiarnego i po nim "jechać".


  .
  Nie chodzi aby komuś dowalić, tylko wybrać właściwą drogę, ta droga była właściwą, z dużymi niedostatkami, ale kierunek był słuszny.
  Obecny rząd ma inną wizję, i zawraca w drugą stronę, czyli cofamy się. Wy tego tak nie widzicie a my właśnie tak. I tu jest to, co nas różni.
 • 15.02.2019 - 17:12
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Masz rację Vivaldi - jak amerykański Trump "ingeruje" w poczynania polskiego rządu to "wielkie halo" jak Trybunał Europejski chce sterować polską Konstytucją to klaszczą na stojąco. Obaj chętnie obwiesili by Kościuszkę i Pułaskiego za zdradę bo zdrajcy stoją na amerykańskim piedestale zaraz obok Waszyngtona - ojca narodu amerykańskiego.


  Zastanów się co ty piszesz? Sąd Europejski który nas Polaków tak samo obowiązuje jak Sąd Wielki z Warszawy - Małopolan, a Trump to jakby Ergodan ingerował w poczynania polskiego rządu.
  Niektórzy na autostradzie jadą pod prąd- da się? da, ale obowiązują nas zasady na które się umówiliśmy! Za trudne?, nie logiczne? Z czy masz problem?

  Mysleniczanin007 napisał/a:  No tak - nasi przyjaciele! To oni uraczyli nas trzema rozbiorami: 1772, 1793, 1795. Dwoma wojnami światowymi i zdradą w Jałcie z 1945 roku. Uczyli nas na siłę Niemieckiego i Rosyjskiego żebyśmy lepiej czuli się w Zjednoczonej Europie a na początku lat czterdziestych ubiegłego wieku organizowali dla nas obozy pracy aby nauczyć nas hierarchii i szacunku dla pracodawcy.
  Gdyby nie te amerykany to pewnie teraz nie zarabiałbyś w złotówkach, euro tylko w reichsmarkach.
  Pisz tak dalej, to Niemcy, Francuzi i Angole znowu się pobiją, bo to odwieczni wrogowie. Te Twoje argumenty aż b oczy szczypią, to może dam dwa przykłady w naszej dobroduszności:

  Już w 1018 roku Bolesław Chrobry zagarnął Kijów. Wówczas nabytku nie udało się utrzymać. Za to pięć i pół wieku później Ukraina dostała się w polskie ręce. I to na długo. W 1569 roku Litwini, nie radząc sobie z obroną południa, oddali Polsce Wołyń, Podole, ziemię bracławską i kijowską. Przyłączenie częściowo bezludnego terytorium sprawiło, że polska szlachta miała co zasiedlać.
  Sukces na Ukrainie tylko zwiększył apetyt na ekspansję. W 1609 roku ruszyła polska wyprawa na Moskwę. Bojarzy uznali za cara polskiego królewicza Władysława Wazę. Rosyjski władca Wasyl Szujski zebrał kilkudziesięciotysięczną armię i zaatakował Polaków. Naprzeciw jego sił wysłano niecałe dwa tysiące żołnierzy ze Stanisławem Żółkiewskim na czele. Misja wyglądała na samobójczą.
  Żółkiewski starł się z Szujskim pod Kłuszynem. Mimo miażdżącej przewagi wroga – zwyciężył. Straty rosyjskie były ponad dwadzieścia razy wyższe od polskich. W sierpniu 1610 roku wojska Żółkiewskiego wkroczyły do Moskwy. Panowanie Władysława Wazy uznały nawet odległe miasta, takie jak Archangielsk i Nowogród Wielki. Przez dwa lata Moskwa miała polskich zarządców.

  W 1387 roku hospodar mołdawski Piotr przysiągł wierność Koronie Królestwa Polskiego. Przez kolejne wieki większość tamtejszych władców składało nam hołd. Nawet najwybitniejszy hospodar, Stefan Wielki, publicznie zgiął kark przed królem Polski.
  Gdy Mołdawia wymknęła nam się z dłoni, hetman Jan Zamoyski w 1595 roku osadził na tronie Jeremiego Mohyłę. Nowy hospodar uznał Mołdawię za polską prowincją, a plany zakładały nawet wcielenie kraju do Polski i nadanie Mohyle tytułu wojewody.
  5 lat później Michał Waleczny zjednoczył wszystkie rumuńskie ziemie – Wołoszczyznę, Mołdawię i Siedmiogród, zrzucając z tronu Jeremiego Mohyłę. Zamoyski szybko odbił Mołdawię i pokonał Michała. Wołosi uznali za hospodara młodszego brata Jeremiego. Jeszcze w tym samym roku polski pułk wyparł Turków z Bukaresztu. Tak oto dotarliśmy do Dunaju!

  A to że w USA lobby żydowskie rozdaje karty, wie każde dziecko.
  Co do dobrobytu, pakuj walizki i jedź do USA, tylko pamiętaj- płać tam na ubezpieczenie, abyś miał opiekę medyczną tylko taką jak w Polsce i przelicz ile ci zostanie.
  Wysokich lotów.
 • 15.02.2019 - 11:48
  To straszne proste. Polska ma być mocna w UE, związana z UE i gospodarczo i militarnie wiązać się
  z UE jako jednym organizmem czyli Europą.

  Szukanie żydów w USA i liczenie że oni nas bezinteresownie obronią jest niedorzeczne,
  taka ciągła mrzonka, że za Wielką Wodą jest Raj.
  Buduj śmigłowce i rakiety w ramach UE, buduj mocną armie UE w której będziemy mieć swoje miejsce
  (nie takie jak Niemcy bo ich jest 80 mln a nas 36 mln), ale należne dla naszej pozycji w UE.
  A USA, niech budują z żydami nową ziemię obiecaną, ale nie na naszym gruncie.

  Hegemonia USA w świecie dobiega końca i USA musi to przyjąć, to ostatnie podrygi i stroszenie
  piór, ale Europa to czuje i myśli o budowaniu własnej obronności, ośrodek cywilizacji przenosi się do Azji, tylko głupiec tego nie zauważa.

  Jedyne co nasz różni to strategia. PiS robi to z żydowskim USA, a pozostali widzą naszą siłę we wspólnym organizmie o nazwie UE. Kropka.
 • 15.02.2019 - 7:23
  Zadzwonił kolega z USA i mówi buduje dla Żydów jako podwykonawca, na budowie wieżowca przyjeżdża Żyd inwestor i wypłaca ludziom z walizki. Wszystko idzie pod stolikiem. W dzielnicy rządzi policja żydowska , założenie gminy wyznaniowej to sposób na niepłacenie podatków, wiec każdy większy zakłada swoją. Ogólnie panoszą się w USA. TV, gazety, prawnicy, banki, rząd.
  Sojusz z USA to sojusz z żydami, Polska będzie musiała służyć i USA i Izraelowi.
  To zły wybór- mówi dalej.
  Lepiej przytulcie się do UE, bo tam narasta niechęć do Żydów, dlatego nie grają z USA, bo to gra na Izrael. Ta dziennikarka z NBC to zydowka ojciec był rabinem i zrobiła to świadomie bo jest po siedemdziesiątce i zna historie Polski.
  Chyba tego w Polsce nie rozumieją - zakończył.
 • 14.02.2019 - 22:05
  Vivaldi napisał/a:
  y :-)))

  Tak bono tak z dupą przez zachłanność :-))) nooo i skoro dupa to musi być beemka zatem nie udało mi się e46 dobrze kupić i musiałem wracać, ale za to w tym samym dresie co wyjechałem wróciłem :-) .....mi sie już nie chce, pogadajcie między sobą, macie o czym, trois mousquetaires :-)))

  No Myślenic to ty nie reprezentujesz, bo zupełnie źle kojarzysz myślenickie powiedzenie jeszcze przedwojenne gdzie dupa była własną dupą a nie dziewczyną. To tak na marginesie, wiem że jesteś ptokiem (pewnie też nie zrozumisz), a BMka to marzenie mało myślenickie).

  A teraz do bieżących spraw.


  Żal na to patrzyć, i wcale się nie cieszę na tragedię wizerunkową tego rządu. Te sku.wysyny pod pretekstem Iranu, przyjechali Polsce dołożyć, a że trafili na frajera który się do nich łasi,
  to opluli gospodarza w jego domu.


  "Netanjahu powiedział bardzo wyraźnie, że Polacy pomagali Niemcom zabijać Żydów podczas Holokaustu" - to dokładny cytat podany przez "The Jerusalem Post". Portal Haaretz podaje, że Netanjahu powiedział o tym w kontekście ustawy o IPN. - Polacy kolaborowali z nazistami i nie znam nikogo, kto zostałby pozwany za takie stwierdzenie - miał powiedzieć.

  Wizyta w Muzeum Historii Żydów Polskich odbyła się przed 14:00, kiedy to Netanjahu, razem z Mateuszem Morawieckim i wiceprezydentem USA Mike'iem Pence'em złożyli wieniec przed pomnikiem Bohaterów Getta. Ze zdjęć zamieszczonych przez Kancelarię Premiera wynika, że Mateusz Morawiecki towarzyszył gościom również w Polin.

  Korespondentka amerykańskiej telewizji NBC stwierdziła, że podczas powstania w getcie warszawskim Żydzi "walczyli przeciw polskiemu i nazistowskiemu reżimowi".

  ​Podczas środowego spotkania w Warszawie sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo i szefa polskiego MSZ Jacka Czaputowicza padły słowa o:
  restytucji mienia ofiar Holokaustu. Pompeo "zachęcił polskich kolegów", by wprowadzili prawo pozwalające na zwrot majątków "tym, którzy je stracili".

  PiS urządził "przyjaciołom" przyjęcie na którym splunięto gospodarzom w twarz.
  Nikt nie zareagował ani Czaputowicz ani Morawiecki. To hańba!!!
 • 14.02.2019 - 17:00
  Vivaldi napisał/a:


  Widzisz miało nie być o LOTcie i innych Amberach a Ty swoje. Co z tego, że na pewno był tam jeden fachowiec skoro końcowo wciągli go nosem i mało brakło aby rozłozyli na łopatki i sprzedali za złotówkę, ale miało o tym nie być.

  Co do Niemców źle Ci się wydaje. Skoro zostali tam Ci co musieli za chlebem jechać to cieszę się, że mogli się tam najeść i przeżyć w namiastce ludzkich warunków a nie mając do czego wracać. Zapewniam Cię, że ja za chlebem nie jechałem :-))) a standard miałem/mam wyższy u nas niż tam w wynajętym (bardzo ładnym, dużym, z wyjściem na ogród) mieszkaniu ;-) więc nie pisz bzdur.....po raz kolejny.
  Co do LOT to za cienki jesteś żeby z Tobą ten temat zgłębiać.
  Co do Niemiec, to widzę, że szukałeś z dupą szczęścia, chciałeś mieć jeszcze więcej i zachłanność została surowo doświadczona i dobrze. Widzę, że tam twoich zdolności nie cenią.

  A reszta to konserwa, zostań w swoim świecie, i pilnuj, aby go nikt nie zmienił.
 • 13.02.2019 - 21:41
  Vivaldi napisał/a:

  A co do spółek SP to bredzisz. Jak Ty widzisz kontrolę społeczeństwa? Tzn co robimy forum w Orlenie i każdy mówi sprawdzam? Każdy klika z pytaniem? A czymże jest demokratyczny wybór posła, posłanki, partii, rządu jak nie demokratycznym wyborem społecznym z mandatem zaufania do kontroli spółek? Taki mandat dostało wcześniej PO a po nich PiS. Ty wybrałeś poprzednio i obdarzyłeś zaufaniem i w Twoim imieniu mieli gospodarzyć a ja teraz. Było nas więcej. Widzisz tu coś sprzecznego z demokracją? Pożyjemy zobaczymy. Tylko nie zaczynaj licytacji od nowa bo znów zaczniemy a Orlen, a Amber, a LOT, a Janów Podl., a dolomity, a autostrady....kto ukradł więcej a kto mniej.
  A co do UE. Jeżeli ktoś od początku w myśl super idei budował sobie rynek zbytu i roboli wokół 2-3 państw to nie dziw się , że rozpieprzy się to wszystko od środka, ponieważ chcąc pilnować porządku trzeba zacząć....od siebie. Popatrz jak mało się mówi o Włoszech, czyli państwo starej unii. Wg ich prawideł widziałeś gdzieś przetargi nad PKB? Gdyby to było u nas byłby larum, że nieroby, że się nie nadają, że wiecznie trzeba pomagać tym nieudacznikom w Polsce. A tu proszę Włosi a Unia się układa z nimi negocjując PKB :-))) jaja na kołach. UE gospodarczo przetrwa ale ideologicznie i prawnie rozwali się od środka. Tylko nie próbuj już teraz mówić, że Polacy rozwalili unię i wszystko znów k...wa przez ten PiS, aż tak gruby PiS nie jest aby UE rządzić. Bruksela zaczęła zjadać własny ogon, niestety także ekonomicznie. Kryzysik mamy tuż tuż, jak masz szansę pospłacaj kredyty do pół roku bo (znów) przeżyjemy go w oparciu o popyt wewnętrzny Polski.
  Coś mi się wydaje, że ci z Niemcy dali Ci kopa, bo mam tam całą grupę znajomych i chwalą, powiodło im się i nie mają nawet snów o powrocie. Musiałeś podpaść i dali Ci w dupę, i będziesz ich wyzywał do końca życia.

  Co do spółek, piszesz o bredzeniu... nie będę Ci odpowiadał tym samym, bo nie każdy musi mieć wiedzę i umiejętności,( u Ciebie to się zdarza b. często, ale przymknijmy na to oczy) ale jest coś takiego, co pewnie do twojej aureoli nie dotarło, że są poza partyjnymi Nikodemami Dyzma z np. Pcimia , ludzie nauki, managerowie, fachowcy czy inni ludzie sukcesu, których się podbiera z firm w których coś pokazali np. Mikosz z LOT (znowu bredzisz o LOT mimo moich wykładów, ale ty jak katarynka, nakręcony jesteś na jeden tekst, wiedza ma do Ciebie ograniczony dostęp),
  więc przyjmijmy za Tobą, że jak w PO był Nowak, to w PiS musi być jeszcze mniej ciekawy umysł (tu PiS rywalizuje na wielkość tępych managerów), jeżeli o to chodzi to masz rację.

  Wierz mi, i może to do twojego światłego umysłu dotrze, że stara UE bez Polski przetrwa i da sobie radę, Polska będzie mieć pod górkę i będzie bardzo musiała uważać aby się nie stoczyć.
  Ta twoja buńczuczność połączona z zrozumiałością o mądrej PiSowskiej Polsce, przypomina powiedzenie-dać chłopu palec a on weźmie całą rękę. Twoja mądrość zresztą ludowa, opiera się na tym przysłowiu. Dopiero wymalowaliśmy niedawno drogi w pasy i postawiliśmy znaki terenu zabudowanego, a tacy jak Ty już uczą UE jak należy działać.
  Chłopie to tak jak byś Cupiała uczył robić biznes, ale pewnie dla niego rady też masz. Choć na tym zgniłym zachodzie cudów nie pokazałeś, a Kaczyński nie szukał w Polsce do robienia biznesu rodziny podobnej do Ciebie, tylko zwrócił się do Austriaka. To co w Polaka nie uwierzył?

  Jak będziesz miał rację, że UE na wojnie gospodarczej, mentalnej, cywilizacyjnej, kulturowej, obronnej i w czasie kryzysu- to my wyjdziemy obronną ręką, to ucałuję w geście pokuty Twój goły tyłek publicznie na Rynku po sumie.
 • 13.02.2019 - 17:04
  Ta dyskusja poszła w skrajność, grupa gorących i bezkrytycznych zwolenników PiS przypisuje nam chęć otwarcia się na pontony przypływające do Europy, i że to niechętni PiS, utworzą korytarz dla zakwaterowania ludzi z tych pontonów w Polsce.

  No więc nie, aż tyle w tych, niechętnych PiSowi miłosierdzia nie ma, aż tak biblijnej gościnności nie mamy i tu raczej ja bym wsłuchiwał się w wykładnię gościnności (dla innowierców) głoszonej przez kościół i przez PiS. Tutaj rozbieżności nie ma.

  Natomiast, przy tej blokadzie obcych do Polski, wróciłbym do demokratycznych zasad zarządzania.
  Aby zablokować uchodźców, może być normalna publiczna TVP, może być w niej pluralizm, mogą kabarety działać w TVP i znów się można śmiać z rządzących ( nawet za komuny mogły, teraz nie), może być społeczna w miejsce partyjnej kontrola w Spółkach Skarbu Państwa, nie musimy wychodzić z UE (teraz wychodzimy systematycznie, aż do uzyskania w sondażu większości za wyjściem), i nie musimy zamieniać się z miejscami z Turcją w miejscu zajmowanym w tej części Świata.
 • 13.02.2019 - 15:42
  Vivaldi napisał/a:
  najprawdopodobnie piszecie na zlecenie, momencie, teksty są zlecone. .
  Nie wiem, jak WKibic, bo on pracuje dla konkurencyjnej agencji, ja robię robotę bezpośrednio dla Brukseli, a pośrednio dla Tusk i dalej dla Angeli Merkel.
  Mam za psie pieniądze podróże, samoloty i takie tam... , ale nie mam krewnych w spółkach Skarbu Państwa i niestety nie biorę udziału w nowym podziale dóbr, i nie wiem czy dobrego pracodawcę wybrałem. Gdybym się załapał do PiS, byłbym beneficjentem, nie tego dziadostwa pokomunistycznego, które zajęli ci z lewej strony okrągłego stołu. Im prawa strona podrzuciła, puste hale fabryczne i bankrutujące banki,
  zaś dzisiaj będąc u tych po prawej stronie okrągłego stołu, brałbym udział w przejmowaniu kwitnących, bogatych i nowoczesnych Spółek Skarbu Państwa. Co tam CPN, który tamci dostali, ja dzisiaj miałbym ORLEN i PKO SA zamiast BPH.....
  Co do uchodźców- jestem przeciw, również sraniu psów na trawnik.
  Co do Niemców, jestem za, niech będą dalej naszymi sąsiadami, ktoś musi produkować, aby w basenie Morza Śródziemnego miał kto czyścić roboli z północy z pieniędzy, niech robią i się dzielą.
  Nie wiem jaki tam będzie obowiązywał język w przyszłości i jakie imina będą popularne- może Ahmed, ale to ich problem, może Niemki potrzebowały zmieszania krwi.....

  Może przeniosą cały przemysł do Polski, ale niech się nie przesiedlają, bo za chwilę miasta mówiły by po niemiecku i do Kościoła Mariackiego mogły by wrócić kazania po niemiecku, a przecież tego nie chcemy. Niech się krzyżują z tymi ciapatymi i najwyżej w przyszłości zrobi się im deexit i mur jak na granicy USA Meksyk, damy radę.
  Mercedesy, będą mieć polski rodowód a inne europejski, a do Niemiec będziemy jeździć na kebaba i na bazar.
 • 13.02.2019 - 13:43
  Vivaldi napisał/a:


  Powtórzę : mojej zgody nie ma aby jeden czy drugi zdestabilizował moje (lokalne) życie, ani przeinaczając znaczenie słów ani czynami.
  Twoja zgoda ma takie znaczenie jak moja na Kaczyńskiego.
  Jest kolejna partia która popieram fair play Gwiazdowsliego. Będzie się działo . Kaczyński będzie wkoncu mógł być deweloperem , tylko kasiora darmowa z banku nie popłynie.

"Dobra zmiana" PiS

 • 20.02.2019 - 21:59
  Vivaldi napisał/a:
  ło matko jaka fala frustracji, co Ci się stało, kto Cię aż tak skrzywdził że bije Ci na dekiel aż tak mocno.

  Tu masz swojego rudego lisa z 2014r: "Donald Tusk
  Lepiej być rudym lisem, niż naciągaczem ze srebrnej.
  Świat -ten szlachetny, budowany jest na zaufaniu. Gość który nie płaci za robotę jest ...... nawet jak jest to kobieta niewypłacająca sprzątaczce. Polityk naciągacz, jest spalony po wsze czasy.
  Nikt z takim już interesu nie będzie robił.
  PiS się pakuje, wiedzą, że przegrają i się ewakuują do znienawidzonej UE, to jest dopiero szmaciarstwo i naciąganie tych z którymi się nie gra do tej samej bramki, na wyjelenienie, to taka etyka niewykształciuchów.
 • 20.02.2019 - 21:49
  Vivaldi napisał/a:
  Jeeeesssstttt !!!! I oto loża szyderców powróciła. Komentatorzy dnia dzisiejszego :-))) z nimi budujcie kraj : czołg, bono, WKibic i wafel Biedronia ze Stróży ......ELYTA budowniczych z gówna i piasku !!! :-)))

  Teraz będzie łatwiej z innych tematów wystarczy Ctrl+C i Ctrl+V ......jaaaaadziem :-))) sznurek podać ? Tzn podlinkować?
  Lepiej być szydercom, niż szmaciarzem działającym z ukrycia i kryjącym swoją tożsamość a wyszukującym i publikującym papiery na ideowo innych , wykorzystując ich tożsamość.
 • 20.02.2019 - 11:41
  Brakuje mi w tej ekipie ruszającej do Brukseli, Jarosława Kaczyńskiego. I z kolanem by zrobił i od smogu odpoczął.

Myślenice: Malować linie pomocnicze, czy nie? Zarząd Dróg Powiatowych odpowiada na uwagi eksperta

 • 17.02.2019 - 9:33
  Viking napisał/a:
  Niestety to prawda - społeczeństwo idiocieje. Codziennie obserwuję kierowców, którzy w ogóle nie zwracają uwagi na oznakowanie (zapytani o to jaki był wcześniej znak odpowiadają że nie wiedzą), o znajomości przepisów już nie wspomnę (przykład - parkuje ktoś między skrzyżowaniem a przejściem dla pieszych, do tego wzdłuż podwójnej ciągłej linii i na zwrócenie uwagi reaguje wielkim zdziwieniem - "A to tu nie wolno parkować?").kierowców blokujących skrzyżowania. Obserwuję też takich, którzy pędzą przez miasto ignorując przepisy i stwarzając niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu, a później tych samych kierowców doganiam na którymś skrzyżowaniu bo musieli komuś ustąpić pierwszeństwa albo skrzyżowanie się zakorkowało. Jaki jest sens stwarzać niebezpieczne sytuacje na drodze? Jaki jest sens ryzykować skoro i tak zyskamy niewiele czasu albo nawet wcale nie zyskamy? Lubię płynną i sprawną jazdę, nieraz zdarza mi się przekroczyć dopuszczalną prędkość, ale zawsze staram się myśleć za kierownicą i jechać bezpiecznie.
  Są dwie szkoły, albo szkoła zachodnioeuropejska, gdzie nawet miejsca do parkowania zaznaczone są innym kolorem (żółty, niebieski), a makijaż drogowy, jest jak z salonu kosmetycznego,
  albo szkoła wietnamska, gdzie każdy włącza się do ruchu gdzie chce.
  My jesteśmy gdzieś pośrodku.
 • 17.02.2019 - 9:24
  azxc napisał/a:
  poprosić policje staną i nauczą za drobną opłatą bo chyba każdy egzamin na prawo jazdy jakiś miał
  To moje zdanie...
  Podoba mi się ta propozycja, to tak jak z wizytą u lekarza, diagnoza i 200 zł.

  To za dzień diagnoz, policja może zebrać jakieś 20tyś ( ze sto diagnoz za 12h.)
  Za to można wymalować skrzyżowanie, i reszta już diagnoz nie będzie potrzebować.

Ekipa budowlana

 • 12.02.2019 - 21:38
  Helmut, musisz szukać u siebie, bo od nas wyjechali.
Pokaż więcej komentarzy