bono

O sobie

obywatel

Co tam Panie w polityce?

 • Dzisiaj 16:51
  Znowu chcą na siłę zamienić nam złote na euro.

  Nie powinniśmy na to nigdy się zgadzać!
  Słowacy, Słoweńcy Bałtowie oni wszyscy chcą powrotu do narodowych walut.
  Nie chcą już jeździć do Polski na zakupy. Bo od dzisiaj się im to nie opłaca. Euro po 4 zł dolar po 3,7 zł. Podrożało w tej Polsce mówi mi jeden Słowak, jak cholera i już nie opłaca się jeździć. Na granicy z Litwą pustki.
  Czekają aż kapitał spekulacyjny zacznie realizować zyski i sprzedawać pln.
  Może dojdzie do 4,5 mówi Litwin, przyzwyczajony do marnej złotówki.
  Wszyscy oni dobrze nam nie życzą, czekają na jakiś kryzys, że za euro dostaną 5 zł, a wtedy Polska znowu będzie tania jak barszcz.

  Myślałem- opowiadał mi Słowak, że w Polsce naraz taka ekonomia, że złoty taki mocny, ale gdzie tam. Wszystkie waluty naraz poszły w górę; forint, korona, kuna a nawet turecka waluta, to coś mi tu śmierdzi dużą spekulacją na słabych walutach.
 • 15.05.2017 - 22:42
  m_markos napisał/a:
  Obajtek to jest typ. Rozpierdzielił przetarg w ARMIR i uciekł stamtąd. Jeśli przyjdzie kara z UE to kazał bym mu ją osobiscie płacić. Tak samo odsetki od całej opóźnionej kasy która jest dla rolników.

  Kolejny Misiewicz, bierze się za rządzenie czymś o czym nie ma najmniejszego pojęcia.

  http://wyborcza.pl/7,155287,21797760,niesprawny-system-arimr-uderzyl-w-wies-wyplata-doplat-dla-rolnikow.html
  Ale siedzieć nie pójdzie.
  Za to Tuska posadzą, na parę lat, że oddając śledztwo Rosjanom, współuczestniczył w zbrodni smoleńskiej i ma na rękach krew nie tylko poczciwego prezydenta, ale też swojego przyjaciela Karpiniuka, kolegi Szmajdzińskiego i wielu bardzo porządnych obywateli, którzy jednak na pomnik nie zasługują.
  Postawa jego była haniebna, bo przekazując śledztwo Rosjanom, udowodnił, że jest współudziałowcem zbrodni.
  Jest też odpowiedzialny za lot poniżej kryteriów bezpieczeństwa, bo nie wyszkolił ludzi obsługujących prezydenta, tak, aby ci z prezydentem latali wyżej niż horyzont.
  Nie nauczył pilotów samodzielności i zasad bezpiecznego lotu.

  Oddając śledztwo Rosjanom, udowodnił, że nie chce aby za zbrodnię odpowiadali Rosjanie.
  Przecież mogli wysłać miga, aby ten uniemożliwił lądowanie i zapobiegł zagładzie samolotu.

  Gdyby jednak Tusk z haniebny sposób wywinął się odpowiedzialności za tą zbrodnię, posadzimy dziada za zbrodnię Amber Gold, którego działalność, kojarzona jest również z niezrealizowanymi lotami.
  Sprawiedliwość musi być był premierem, musi siedzieć.
 • 15.05.2017 - 10:05
  Walker84 napisał/a:
  Nie kręć. To że masz fioła na punkcie Szlachetki i Obajtka widać odkąd jesteś na forum. Musiałeś faktycznie coś z nimi przegrać .
  Odnośnie zarzutów to powiedz mi dlaczego nikt go nie posadził na podstawie tych "dowodów" przed erą pisiorów ? Przecież to się zaczęło wcześniej . .
  Szlachetka to nie mój konik, ale o Obajtku wiem, że rżnął swojego wujka na grubą kasę, będąc zaufanym dyrektorem wujka firmy.
  Jeżeli rżniesz najbliższych, którzy dają ci chleb, awans i stanowisko, to o czym my mówimy?.

  Chyba, że moralność pisiaków jest podobna do Obajtka- rżnąć ile wlezie, tak żeby rżnięty nie wiedział
  a przedstawiać się jako najuczciwszym człowiekiem na świecie.

  Coś mi się wydaje, że tak postrzegacie i sprawiedliwość, i morale, i wiarę w Boga.
 • 14.05.2017 - 20:56
  albert7575 napisał/a:
  napisz po ludzku bo sam bełkot,jak przeczytasz jeszcze raz to co napisałeś sam pewnie tego nie zrozumiesz
  Dobrze- poprawiam tekst wysłany z tabletu.

  Trochę naiwnie postrzegasz świat. Wielcy (finansowo), zawsze rządzili innymi. Ty i twój Kaczyński chcecie kopiować Niemców, a jednocześnie uważasz, że oni to największe zło.

  Co do pomocy rodzinie, gdyby Tusk chciał zaoferować podobną za swoich rządów , to ślady powodzi która nawiedziła kraj za jego kadencji, były by widoczne do dzisiaj. A pogrzeby po samobóju prezydenta , odbywały by się jeszcze teraz. Stadiony budowane na ME były by jeszcze nie ukończone w całości do dzisiaj.
  Do Gliwic jeździlibyśmy do dzisiaj po betonowych płytach, a nad morze dojazd trwały tyle co do Bułgarii , zaś na Ukrainę była by wyprawa dwudniowa, do Drezna trzydniowa, a do Wrocławia korek ciężarówek zaczynał by się w Jaworznie a kończył na płytach betonowych omijających Wrocław.
  Kaczor a właściwie trójca rządząca, nie musiała by równoważyć biedy, bo wszyscy bylibyśmy biedni,
  Jak widzisz, nie można mieć wszystkiego naraz. Twoi idole nie budują nic. I pewnie Warszawa Kaczyńskiego, polegała by na wyburzeniu Pałacu Kultury i zbudowaniu na wyboistych drogach traktu do muzeum Powstania Warszawskiego.
  A BMW, Audi czy Mercedesy którymi się teraz rozbijają pisiaki, musiały by być zastąpione Jeepami , które by mogły pokonywać pisowskie dziurawe drogi.
 • 14.05.2017 - 7:47
  albert7575 napisał/a:
  no i tu jest zasadnicza różnica miedzy wami a nami,jak na razie stawiacie na tych ktorzy po wojnie oddali włądze Ruskim twierzdac że sami9 sobie nie damy rady
  a to czy damy sobie rade zależy tylko od nas,a w tym wypadku od politykow czy maja na to sposob wiedza jak to zrobić i co najwazniejsze czy im sie chce
  i jesli znajde troche czasu powklejami ci linki o POlsce okresu 20 lecia miedzy woijjennego okresu krotkiego aczkolwiek znaczacego.
  POWTARZAM CI JESZCZE RAZ,SUKCES ZACHODU TO TYLKO KWESTIA POLITYKIA KONKRETNIE STREFY WPLYWOW PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ,ZACHÓD OBJAŁ PLAN MARSHALA POLSKA I INNE KRAJE WPADŁY W RECE WPŁYWÓW ZSRR,W LATACH 70 CZASU OGROMNEGO WZROSTU TECHNICZNEGI I GOSPODARCZEGO OPIERAJACEGO SWOJA GLOWNA SILE NA WEGLU POLSKA SPRZEDAWALA WEGIEL RUSKIM ZA POLPOL DARMO
  GDYBY RUSCY OBJELI SWOJA STREFA WPOLYWOW CALE NIEMCY TO BMW DZAIALALO I WYGLADALO BY JAK WARTBURG,GDYBY RUSCU STREFA WPLYWOW OBJELY FRANCJE TO RENAULT WYGLADALO BY JAK DACIA


  kiedys zostałem posadzony o antagonizm (choc ja to uwazam za krytyke) w stosunku do Niemcow
  http://fakty.interia.pl/swiat/news-prof-schwan-kaczynski-ma-powody-do-krytyki-niemiec,nId,2393448

  w tym linku znajdziecie przyczyne mojego krytycznego podejscia w ich kierunku:


  Gesine Schwan: - Jarosław Kaczyński ma powody do krytyki. Krytycznie patrzę na niemiecki rząd, gdzie polityka europejska określana jest przez dwoje polityków - Angelę Merkel i Wolfganga Schaeuble, którzy w sposób bezwstydny doprowadzili do niemieckiej dominacji. Ich działania obliczone są na krótką metę, koncentrują się na tym, co przyniesie im sukces wyborczy, a w sprawach europejskich opowiadają Niemcom to, co jest im miłe.
  totalna bzdura,od 20 lat strasza ze emerytury beda bardzo niskie,jesli kobieta przejdzie w wieku 60 lat na emeryture to przez 7 lat smiao bedzie mogla sobie dorobic do tej skromnej emerytury i o wiele lepiej na tym wyjdzie i totalna bzdura jest ze gdyby pracowala przez te 7 lat to miala by o wiele wieksza emeryture skoro przez 40 lat pracy jej nie wypracowała,ale w takie rzeczy tylko POwcy uwierza

  a tak apropo,skoro nie ma pieniedzy w ZUSie i trzeba podniesc wiek emerytalny to skad saie wezma pieniadze na 13 emeryture?


  a co do obietnic PO.....to ze oni obiecuja to nie znaczy ze te obietnice spełnia,3 miesiace po wyborach stwierdza ze sie nie da i zamiast
  -600 zł na kazde dziecko wezmą cały program 500+
  -mówią o 13 emeryturze,wezmą tą 12 za grudzien,
  powedzą "bo innaczej sie nie da" leming bedzie szczesliwy (a swoja drogą leming to mentalność nieszcześnika)
  skutkiem bedzie spadek demografi a co za tym idzie znowu wysnuja wniosek ze trzeba podniesc wiek emerytalny do 72 lat,
  i znowu bedzie "panstwo teoretyczne" i "ch...doopa i kamieni kupa",a kogo za to wszystko obwinią? ludzi....bo ci nie oszczedzaja,nie kupuja,nie rodza....

  mam prosbe do elektoratu PO i Nowoczesnej,skoro wychodzicie z zalozenia ze Polska ma być tyliko wasalem zachodu to jedzcie na zachod
  Trochę naiwnie poszczegasz świat. Wielcy-kasowe, zawsze rrządzili innymi. Ty i twój Kaczyński chcecie kopiować Niemców, a jednocześnie uważasz, że to największe zło.

  Co do pomocy rodzinie, hym gdyby Tusk chciał podobna zaoferować w swoim czasie , po powodzi która nawiedziła kraj za jego kadencji, były by ślady do dzisiaj. A pogrzeby po samobóju prezydenta i wiernych mu ludzi, odbywały by się do dzisiaj. Kopalibysmy piłkę na stadionach zbudowanych w polach a miszczostwa Europy pozostawiły by po sobie do dzisiaj nie ukończone stadiony.
  Do Gliwic jeździlibyśmy do dzisiaj po betonowych płytach, a nad morze dojazd trwały tyle co do Bułgarii , zaś na Ukrainę była by wyprawa dwu dniowa, do Drezna trzydniowa .
  Kaczor a właściwie h. wie kto - raczej trójca święcie rządząca, nie musiała by równoważyć biedy, bo wszyscy bylibyśmy biedni, a do Wrocławia korek ciężarówek zaczynał by się w Jaworznie a kończył na betonowej drodze pod Wrocławiem, gdzie sobieslaw zasada w latach siemdziesiątych na fiat 125p ustanawia rekord długości jazdy.
  Jak widzi, nie można mieć wszystkiego naraz. Twoi idolem nie budują nic. I pewnie Warszawa Kaczyńskiego, polegała by na wyburzeniu pałacu kultury i zbudowaniu na wyboistych drogach traktuje do muzeum powstania warszawskiego.
  A bmw, audi czy mercedesy którymi się teraz rozbijają, musiały by być zastąpione jeepami , które pokonywać by pisowskie dzurawe drogi.
 • 11.05.2017 - 6:22
  Dzisiaj aby wygrać wybory, musisz obiecywać. Społeczeństwo analfabetow przedwojennych nie wymagało gadania bzdur, obecne wykształcone rzada gruszek na wierzbie. Czyli;
  jesteśmy mądrzy i zdolni i należy nam się to, tamto i owo. Kto to zapewni, wygrywa wybory. Stąd dewaluacja walut świata, bo aby dać złudzenie spełnienia obietnic, nowowybrani drukują waluty bez pokrycia i ludza rzekomym dobrobytem a za walutę z każdym rokiem kupujesz coraz mniej.
 • 10.05.2017 - 6:37
  Piję o wiele szerzej. A mianowicie że wyborcy dają się idiotom, z dobrą gadanią a nie z wynikami.
  I tak w sejmie mamy samych historyków, prawników i politologow.
  Ludzi którzy budują autostrady wieżowce, samochody czy samoloty, tam nie znajdziesz. Ale fachowców znających się na każdym temacie, "specjalistów" ze szkoły medialnej od wszystkiego- tak.
 • 08.05.2017 - 21:14
  albert7575 napisał/a:
  no i prosze,opozycja serwuje Polske innym krajom,Polska ma być takim krajem jakim sobie wymarzyły inne kraje,ot i mentalność i rozumowanie leminga
  właśnie dlatego głosuje na PIS aby tacy ludzie jak ty i opozycja trzymali jak najdalej łapska od spraw Polski bo za waszą sprawa nic dobrego jej nie spotka."Państwo teoretyczne "i "ch...doopa i kamieni kupa" to sa rzeczy na które tylko was stać

  no chyba że robicie "przestrzeń zyciowa" dla Niemców o która tak walczyli i dalej im sie marzy

  a Trybunał Stanu jak nic należy sie całej opozycji ,a wnioskuje to po przeczytaniu twojego postu
  swoimi kompleksami narodowosciowymi moglibyście obdarować cała Afryke,bo w Europie czy w Ameryce nie spotkasz kraju ,a raczej z jego mieszkanców tak nałądowanych narodowosciowymi kompleksami
  LEMINGI!!!!!!!!!!!NAJPIERW IDZCIE SIE WYLECZYĆ A PÓŻNIEJ DOPIERO MOŻECIE GŁOSOWAĆ
  Rządzący robią z wyborców durni, bo nie sądzę aby historycy i prawnicy czy byli nauczyciele, mieli pomysł na bogactwo Polski. Albo improwizują, że niby mają pomysł na bogactwo, albo co gorsze wierzą, że są wizjonerami.
  Nie znam nauczyciela który zrobił biznes, dlatego żaden z nich nie idzie ze swymi pomysłami do własnego biznesu, tylko realizuje idiotyczne swoje pomysły o potędze za nasze pieniądze.

  Jeżeli nasi wizjonerzy z PiS są tacy doskonali, to dlaczego żaden z nich nic na prywatnym koncie nie dokonał, poza przelewami na swoje konto majątku państwowych spółek?
 • 08.05.2017 - 12:29
  W obcych telewizjach informacje o Przewodniczącym Rady Europy, wymawia się pełną nazwą.
  U nas w Kurski TV jest Pani Premier Beata Szydło i Tusk.
  A więc Pani Premier Beata Szydło nie ma wątpliwości że przeciwstawienie się kandydaturze Tuska miało sens,
  bo Tusk zrobił show z przyjazdu do Polski.

  ps.
  Tusk powinien przybyć w worku pokutnym i przyznać się do szpiegostwa na rzecz Rosjan, ale też aby nie musiał jeździć 10 razy, do stworzenia przestępczej organizacji Amber Gold, do zamachu smoleńskiego i wielu innych przestępstw, których się dopuścił on i jego rodzina oraz dziadek i prababcia .
 • 06.05.2017 - 8:36
  Coraz bardziej lubię tych narodowych konserwatystów, bo jak się odciąć od korzeni? Nasze przywary narodowe musza być pielęgnowane i żadne wzorce zachowań innych narodów, nawet najbardziej słuszne, nie powinniśmy zapożyczać bo utracimy tożsamość.
  I tak od przyjęcia chrztu, naszą tożsamością narodową jest to że jesteśmy gnębieni. I niech tak zostanie, bo aż się boję jaki będzie efekt, gdy wrócimy do pogaństwa, bo tylko wtedy gnębieni nie byliśmy, każdy robił co chciał i każdy maczugę miał.

  Teraz jesteśmy pod zaborem Unii Europejskiej, wcześniej pod zaborem sowieckim, na krótko pod zaborem żydowskim no i zabory trzech mocarstw, a jeszcze wcześniej królowie mieli zabór papieski, czyli kierownictwo jedynie słuszne było w Rzymie. (Watykan powstał za Mussoliniego).
  To może niech PiS nie kombinuje z tym powrotem do pogaństwa?
  Bo nie mamy tradycji bycia samodzielnymi, po tysiącletniej przerwie.
 • 04.05.2017 - 10:27
  A tam się sprzeczacie czy faszyści czy nie.
  Ważne, że maja wspólnego wroga. Tu nie chodzi o idee, ma się walczyć przeciw komuś tam; wróg to już kwestia wyboru. Dzisiaj komunista, jutro żyd a po jutrze drugi sort.
  Ważnym jest aby kogoś bić i mieć koniecznie wroga.
  Walczą dla tych, którzy ich chronią i tyle.

  Jak PO nie będzie głupia i nie będzie szła z hasłem demokracji, też poprze twór innych zakapiorów pod nazwą np. nocne wilki do lania swoich wrogów.
  Rozpieprza nocą wszystkie pomniki rodziny pis, powołają brata np Schetyny i zrobią z niego prezydenta, tak że będzie rząd rodzinny.
  Będą obijać gęby inaczej myślącym, za to PO otoczy ich parasolem ochronnym.
  Każda grupa rządząca miała takich piesków, komuna miała ORMO, pis ma ONR, tylko głupole z PO nie otoczyli się takimi, ale myślę, że to nadrobią.
 • 03.05.2017 - 7:15
  Duda zna jezyk, to dobrze. Bronek zostal prezydentem w miejsce Sikorskiego, bo Polacy lubia przecietnosc.
  Zas najwiekszym osiagnieciem Dudy,mpoza znajomoscia jezyka, jest nie podanie reki Putinowi i prawdopodobnie na tym jego dorobek sie skonczy.
  nie zaliczam do jego dorobku krasomowstwa i otwierania kolejnych prowincjonalnych uroczystosci
 • 01.05.2017 - 21:36
  No Bronek miał przeszłość w opozycji, kiedy Duda do góry sikał i kończył podstawówkę, miał też doświadczenie w postaci ministra i marszałka sejmu, był też po. prezydenta.
  Duda był posłem i adiutantem Lecha.

  Gadane ma lepszą od komora bo pieprzy co mu ślina na język niesie typu "Potomkowie zdrajców nadal zajmują w Polsce eksponowane stanowiska"
  Jak by mówić że, potomkowie Judasza do dziś piastują stanowiska w kościele.
  Takie ble ble, gdyby babka miała wąsy to by dziadkiem była.
 • 30.04.2017 - 13:18
  m_markos napisał/a:

  Wasz prezydencik nie ma i nie miał żadnych zasług dla Polski. Jego dorobek jest nijaki.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Duda

  .
  Jedyną zasługą prezydencika, jest to że pracował dla Lecha Kaczyńskiego, że nie zadawał pytań, że nie miał własnego programu, że zgodził się być marionetką i że lubi narty.

"Dobra zmiana" PiS

 • Dzisiaj 13:24
  A ten Wodecki, to też dziecko komuny. Śpiewał Pszczółkę Maję,
  dla dzieci PRL, sławiąc ten ustrój.
  Tak naprawdę, to wszystkich urodzonych w PRL, powinno się internować albo dać do rezerwatów.
  Ale kto wtedy rządził by w PIS? tylko pierwszy sort który, wyssał wrodzoną opozycję z mlekiem matki?

  Np. ten Pietrzak został wpisany do partii bezwiednie, drugi sort go do PZPR wpisał, i jak się Pietrzak o tym dowiedział, naprawiał grzech komunisty całe życie, nawet chciał odpokutować jako prezydent, ale wyborcy inaczej go ocenili -skrajnie niesprawiedliwie.
  Kurski chciał go zrehabilitować w Opolu, że jak Kmicic Babinicz, zrozumiał swoje grzechy i kabaretem je odkupywał.
  Ale wredna zmowa, wrednej opozycji, kułaków i wrogów ludu,
  pseudo artystów, zniszczyła koncert prawdziwego artysty, choć amatora- z zawodu żołnierza.
  Ale on swoją twórczością przypadł do gustu, pierwszemu sortowi, który uznał, że każdy ma mieć takie wartości jakie sort pierwszy uzna za narodowe. A gust oj ten sort ma prze wybredny , od Pietrzaka, do Martyniuka.
  Przy nich Wodecki to zwykły klakier.
 • Wczoraj 20:22
  Walker84 napisał/a:

  A odnośnie prowokatorki tych zdarzeń niejakiej kayi to ona już wcześniej zaczęła bawić się w politykę chodząc na spędy kodziarzy :
  http://www.se.pl/rozrywka/gwiazdy/kayah-na-marszu-kod-dyskusja-w-sejmie-przelala-czare-goryczy_894989.html
  Żeby nie widzieć tego że to wszystko jest robione na potrzeby antypisowskiej propagandy trzeba być albo głupcem albo mieć sporo złej woli..
  I tu się z tobą zgadzam. Dla wichrzycieli chodzących na spędy kodziarzy, w PiS- miejsca nie ma.
  A Pis to prawo, to rozrywka, to festiwale, to wolność i kabaret i nawet gust muzyczny. I tutaj jedna zmiana odróżniająca pis od komuny. Pis jest prawnym przedstawicielem narodu i to pis decyduje co się narodowi należey, czego słuchać i jaki mieć gust.
  PZPR robiła błąd dopuszczając do festiwali np. Laskowika i inne kabarety i wichrzycieli z pod znaku Perfekt i Lady Pank, Młynarskich, Sztura czy Dańca.

  Pis takiej niestosowności nigdy nie zrobi.
  Lepiej przenieść festiwal do innego miasta, aniżeli pozwolić na występ obywateli tego państwa, którzy źle życzą władzy ludowej, a władzą wybrana przez lud jest PiS.
 • Wczoraj 7:31
  Walker84 napisał/a:
  To bardzo dobrze . Klakierzy i inne mendy poprzedniego systemu nie powinni się pojawiać na tym festiwalu. Zresztą oprócz Nosowskiej reszta to pseudo-artyści muzyczni.
  Nowy System Ponad Wszystko!
  Potrzebujemy przestrzeni życiowej.
  Mein PiS- diatryba.
  Jarosław ty nas prowadź!

  Precz z klakierami i innymi mendami poprzedniego systemu!

  Masz już mundur PIS mana ?
  nakrycie głowy: czarna czapka, gryząca, materiał szorstki nieprzyjemny w zetknięciu ze skórą,
  mundur brunatny.
 • 20.05.2017 - 7:11
  Kaczyński odsłania kolejny pomnik i wygłasza kolejną martyrologiczną naukę.
  Zadaję proste pytanie, czy gdyby w samolocie zamiast Lecha Kaczyńskiego, ukochanego brata prezesa, był prezydent o innym nazwisku, czy prezes by równie żarliwie , robił z niego pomnik polskiej martyroloii.
  Wtedy by to uchodziło .
  Nie uchodzi z syna, żony, męża, brata wykorzystując swoją pozycję czy stanowisko, robić funkcjonariuszem państwowym a tym bardziej robić z brata bliźniaka symbolu narodowego.
  Jakim cudem można być obiektywnym w stosunku do najbliższych, zwłaszcza jeżeli w temacie jesteśmy umoczeni.
 • 18.05.2017 - 16:20
  Ton artykułu, który ukazał się w czwartek w niemieckim "FAZ", jest obraźliwy i ma zepsuć atmosferę przed wizytą w Polsce prezydenta Niemiec. Takie publikacje uderzają w rozwój polsko-niemieckich stosunków - uważa europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski.

  Autor materiału, warszawski korespondent "FAZ" Konrad Schuller zaznacza, że Polacy widzieli w Dudzie przez długi czas "miłego chłopca w eleganckim niebieskim garniturze, którego Kaczyński przed wyborami prezydenckimi w 2015 roku wyczarował z kapelusza, by był +przyjazną twarzą+ katolicko-narodowej rewolucji".

  "Od czasu przejęcia dwa lata temu władzy przez patriotyczno-klerykalną prawicę Duda podpisywał ochoczo właściwie wszystko to, co zepchnęło Polskę na peryferie Europy. Wspierał ujednolicenie publicznych mediów, odmówił zaakceptowania sędziów Trybunału Konstytucyjnego legalnie wybranych przez poprzedni liberalny parlament, a zamiast tego zaprzysiągł podczas upiornej akcji nocnej listę kandydatów zastępczych, przedłożoną mu na jesieni 2015 roku przez Kaczyńskiego. Potem popierał wszystkie ustawy, za pomocą których prawica opanowała polski TK" - pisze Schuller.

  Zdaniem autora pod koniec drugiego roku urzędowania z Dudą "dzieje się coś dziwnego". "Nagle stał się nie tylko miły" - zaznacza niemiecki dziennikarz, dodając, że prezydent udowadnia, że jest w stanie powiedzieć "nie". "Czasami wygląda na to, że rzeczywiście robi, co chce, jakby nitki w bunkrze, z którego Kaczyński steruje swoimi marionetkami, się poplątały" - czytamy w "FAZ".

  Wyliczając przypadki, które jego zdaniem świadczą o usamodzielnianiu się polskiego prezydenta, Schuller wskazuje na jego konflikt ze "strażnikiem pieczęci konserwatywnych ultrasów", jak nazywa ministra obrony Antoniego Macierewicza. Autor przypomina też polemikę z kancelarią premier Beaty Szydło, dotyczącą wymiany listów, oraz zmiany personalne w Pałacu Prezydenckim.

  Schuller podkreśla, że chociaż Duda nie zdecydował się dotąd na zawetowanie jakiejś ustawy, to przez samo publiczne wyrażenie wątpliwości wstrzymał kilka inicjatyw ustawodawczych. W tym kontekście niemiecki dziennikarz wymienia pomysł wprowadzenia dwukadencyjności na stanowiskach burmistrzów czy reformy wymiaru sprawiedliwości.

  Dowodem na pogorszenie relacji z kierownictwem PiS jest, zdaniem Schullera, wysunięta przez prezydenta propozycja referendum w sprawie konstytucji, która "uderzyła jak torpeda odpalona z łodzi podwodnej". Autor zwraca uwagę na argument, do którego odwołał się Duda, uzasadniając swoją inicjatywę - głosy niemal 9 mln wyborców. "Mam mocny mandat do rozpoczęcia takiej debaty" - cytuje prezydenta "FAZ", oceniając, że "tak nie mówi notariusz".

  Zdaniem Schullera, nigdy przedtem Duda nie mówił z taką pewnością siebie o swoim mandacie. "Od tego momentu Duda przejął inicjatywę" - ocenia autor, przytaczając opinię anonimowych współpracowników Dudy, że prezydent nie ma zamiaru pozbawiać PiS i Kaczyńskiego władzy, ale "jest mocno zdecydowany, by od tego czasu współkształtować politykę". "W jubileuszowym roku 2018 prezydent chce, by naród widział właśnie w nim, a nie w kimś innym, najważniejszego partnera w wielkim dialogu o kolejnym polskim stuleciu" - podsumowuje Schuller.

  Zdzisław Krasnodębski powiedział PAP, że nie ma nic przeciwko krytycznym tekstom w gazetach, ale ton artykułu w "FAZ" jest "obraźliwy". Odbieram to jako artykuł, który chce zepsuć atmosferę przed wizytą w Polsce (prezydenta Niemiec Steinmeiera - PAP). (...) Dla mnie to świadectwo, że są jednak jakieś kręgi, do nich chyba należy gazeta +FAZ+, które starają się przeszkodzić temu, aby stosunki między rządem Niemiec i rządem Polski rozwijały się pozytywnie. Dlatego publikuje się tego rodzaju bardzo obraźliwy artykuł - powiedział.

  Zaznaczył, że w artykule prezydent Andrzej Duda jest przedstawiony jak niesamodzielny polityk, który staje się samodzielny, który zaczyna podejmować decyzje. Oczywiście główny atak skierowany jest na Jarosława Kaczyńskiego i widać, że jest to polityk, którego ta gazeta, ale także inne gazety, zwalczają, tak jak zwalczają pewnie ten rząd. Postanowiła się ta gazeta przyczynić do odpowiedniego przygotowania wizyty prezydenta swojego kraju w Warszawie - powiedział.

  Krasnodębski dodał, że przykładowo przed poniedziałkową wizytą prezydenta Francji Emmanuela Macrona w Berlinie nie ukazywały się artykuły przedstawiające go w sposób złośliwy i karykaturalny. Jego zdaniem w Niemczech są media, które są zainteresowane tym, aby polsko-niemieckie relacje nie były przyjacielskie. W zasadzie od lewej strony do prawej większość mediów jest bardzo krytyczna - powiedział.

  Krasnodębski podkreślił, że ukazują się tam artykuły, które przekraczają granicę dobrego smaku po to, żeby psuć relacje między krajami. Czy mamy to ignorować? Czy mamy reagować? Moim zdaniem trudno tego nie zauważać. (...) Powinniśmy z tego wyciągnąć wnioski i być może niemiecka strona rządowa powinna wyciągnąć z tego wnioski - powiedział.

  Obrażają się ortodoksi z PiS na potęgę, jakby dziennikarz napisał nieprawdę.
  Ale tak już ma ten konserwatywny polityczny twór. Jak w domu przedwojennym, gdzie ojciec zawsze miał rację, a jak nie miał, latał w około stołu jak Felicjan Dulski.
  A że autorytetu ten twór nie ma, posługuje się autorytetem kościoła, a ten przywraca władzę kościelną nad świecką.
  Nie dziwię się, wbrew temu co się pisze o zeświedczałym zachodzie, że nie chcą się dzielić władzą z klerem, który ma na wszystko receptę, pod warunkiem , że wykona to kto inny.
  Toteż jak komuniści doszli do władzy, odcięli kościołom pępowinę, zaś zachód dmucha na zimne, aby kandydaci do udziału we władzy, nie powrócili.


 • 06.05.2017 - 18:30
  PiS chwali się sprzedażą samochodów, że bije rekordy,
  a ja pytam co PiS robi dla tych samochodów? bo nie słyszałem nawet o kilometrze budowanej drogi, poza bajdurzeniem o via Baltice. Może niech pierwej zrobią via Bielarusia, bo z Warszawy do granicy, dla geniuszy z PiS to bardziej realistyczne zadanie.
 • 06.05.2017 - 8:51
  Parę rzeczy, robione przez PiS, bym zaakceptował.
  Np. sądownictwo: postulaty PiS są właściwe, ale wykonawstwo?
  No właśnie, można coś robić cywilizowanie, jak Bóg przykazał, a można na "chłopa", czyli dać chłopu palec to całą rękę weźmie.

  Choć zgadzam się że wyrosła nam klasa prawników, kontrolowanych przez siebie samych i postulat zmian jest dobry, to jednak, żeby napić się mleka nie trzeba kupować krowy, a pis chce z jednej krowy i mięso i mleko.
 • 04.05.2017 - 11:33
  Ta tkanka nigdy zdrowa nie była. Bo gdzie w którym państwie rządzi, rządzi dynastia bliźniaków?
  To jakaś kpina z ludzi, że brat wyświęca brata za państwowe pieniądze, brat wmawia ludziom jaki to jego bliźniak miał zasługi i kim to nie był?
  To jak Tramp robi doradcą córkę to jest raban i bunt, a jak by zrobił premierem jeszcze żonę, to to samo co kawaler bliźniak robi dla brata bliźniaka, a nawet jeszcze bardziej podpadające, bo z bliźniakiem więzy łączą go do końca życia, a żonę można zmienić.
 • 02.05.2017 - 7:43
  ....I ty za młodu nie dorżnięta
  Megiero, co masz taki tupet,
  Że szczujesz na mnie swe szczenięta;
  Całujcie mnie wszyscy w dupę.
  ...


  I ty fortuny *****u,
  Gówniarzu uperfumowany,
  Co splendor oraz spleen Londynu
  Nosisz na gębie zakazanej,
  I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
  A srać chodziłeś pod chałupę,
  Ty, wypasiony na Ikacu,
  Całujcie mnie wszyscy w dupę.

  Item ględziarze i bajdury,
  Ciągnący z nieba grubą rętę,
  O, łapiduchy z Jasnej Góry,
  Z Góry Kalwarii parchy święte,
  I ty, księżuniu, co *****a
  Zawiązanego masz na supeł,
  Żeby ci czasem nie pohasał,
  Całujcie mnie wszyscy w dupę.

  I wy, o których zapomniałem,
  Lub pominąłem was przez litość,
  Albo dlatego, że się bałem,
  Albo, że taka was obfitość,
  I ty, cenzorze, co za wiersz ten
  Zapewne skarzesz mnie na ciupę,
  Iżem się stał świntuchów hersztem,
  Całujcie mnie wszyscy w dupę !…
 • 01.05.2017 - 21:25
  Putin też robi wszystko dla dobra narodu i wspiera go cerkiew.
 • 30.04.2017 - 13:21
  m_markos napisał/a:


  Kolejna patologia. Marsz ONR w Warszawie i księdz wspierający go.
  Wszystkie dyktatury, miały błogosławieństwo kleru!
  Nie mylić z kościołem, bo kościół to my, 90% społeczeństwa, zaś kler to administracja kościelna.

Kocham PiS

 • 06.05.2017 - 18:22
  Endrju napisał/a:
  Jak gazeta dotarła do listy nieruchomości, to pewnie może i sprawdzić, kiedy owe nieruchomości były zakupione a być może i za ile...
  Dlaczego tych informacji nie ma?
  Bo kopiują w metodzie informacji TV TRWAM.
 • 06.05.2017 - 9:34
  Wacław Berczyński dostał przed laty dwa kredyty od Boeinga o łącznej wartości 200 tys. dolarów - ustalił "Super Express". Czy to za te pieniądze człowiek, który chwalił się "wykończeniem caracali" w rządowym przetargu, kupił w USA nieruchomości warte obecnie ponad 4 mln dolarów?

  Dom w Springfield, trzy kamienice w Filadelfii, dwa apartamenty i dom w New Jersey, dom w Richmond - to wykaz nieruchomości należących do byłego szefa podkomisji smoleńskiej, do którego dotarła gazeta.

Jak wam się podoba TVP TRWAM?

 • 05.05.2017 - 7:32
  "żeby być chrześcijaninem, trzeba najpierw mieć ludzką naturę, trzeba być człowiekiem".
Pokaż więcej komentarzy