bono

O sobie

obywatel

Burmistrz - wyrok sądu w sprawie ZUO

 • 16.06.2018 - 23:00
  malina napisał/a:
  Bono Myślenice to jedno A wsie ?mówmy o całej gminie . My tu na wsi to w ogóle nic nie mamy ,drogi uklepane zero chodników oswietlen, przystanków,baryjer ochronnych jeśli mowa o bezpieczeństwie . Szkoły przedszkola zaniedbane no nic ten Ostrowski nie zrobił .
  Ano musiał wyrównać szansami Myślenice z jawornikiem. Bo poprzednik Kurowski z jawornika robił lidera polskiej wsi.
 • 16.06.2018 - 20:27
  Fakt przez te trzy kadencje nic się nie zmieniło. Normalna komuna. Jaka strzelnica, basen zuo niepotrzebne nikomu. Co do finansów fakt nie potanił benzyny i nie obniżył podatków nie zadziałał aby myslenoczanie mieli najwyższe zarobki. Jak widzę zdjęcia z myslenic z lat osiemdziesiątych to jest tak samo a wtedy było nawet lepiej bo była parkowa a teraz nie ma się gdzie bawić. Basen czy strzelnica takiego szczęścia jak parkowa nie dadzą. Nabudowaliśmy ronda niepotrzebne nikomu, jakieś tam drogi może trochę asfaltu żeby nie urywać podwozi może jeden chodnik. Tak naprawdę możemy Myślenice porównać tylko z jakimś miastem z Ukrainy . Bo już do limanowej Wieliczki suchej czy Wadowic nie mamy szans. Tamte powiaty kwitną na poziomie niemieckich odpowiedników. Myślenice to najwyżej Brześć białoruski albo co jeszcze gorszego. No i jeszcze jedno mysleniczanin na umig nic nie zarabia, nic ten urząd nam nie wypłaca a powinien zarabiać jak telefonika, to ja pytam- gdzie ku. wa ta kasa jest?
 • 16.06.2018 - 7:36
  Burmistrz powinien poddać się dobrowolnej karze, która powinna być wyrokiem śmierci.
  W ten sposób mieszkańcy oczekujący krwi byli by uspokojeni. Ich równowaga psychiczna odnalazła by spokój i ukojenie, na jakiś czas. Nowy burmistrz miałby spokój przez 24 miesiące a później ci sami ludzie poczują żądze krwi i zacznie się kolejne polowanie na burmistrza. To stan emocjonalny tych ludzi nimi kieruje i nie pożyją jak komuś nie dołożą . Bez nich świat byłby nudny, taki nieznośny idealizm , wszyscy dla siebie mili, uczynni i radośni. Ale by to było nudne!
 • 07.06.2018 - 20:38
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Do poczytania Zwłaszcza dla Bono, polecam ostatni wpis w komentarzach.
  Przeczytałem. Jest CBA, jest śledztwo.
  A teraz nazwisko ewentualnych następców, abyśmy wiedzieli czy to nie kolejny kandydat na śledztwo.
  Jeżeli masz postać godną polecenia - zrób to.
  Ja mam:
  Tadeusz Jarząbek- obecny dyr. Gimnazjum.
 • 07.06.2018 - 7:11
  Jestem za zmianą burmistrza.
  Zróbmy ranking następców.
 • 05.06.2018 - 10:11
  Czech mówił mi, że u nich nie zmienia się często władz samorządowych, które mają dobre efekty rządzenia, w myśl zasady-ci już się obłowili a nowi będą chcieli mieć jeszcze więcej, więc na takiej zmianie gmina tylko traci.
  Chyba, że jest pewny sprawdzony kandydat, gwarantujący jeszcze lepszy rozwój, przy zaspokojonym apetycie własnym.
  Mamy takiego kandydata?

  Bo widzę, że kampania wyborcza na forum już ruszyła.

Maciej Ostrowski nie będzie kandydował na burmistrza. Rekomenduje Krzysztofa Halka

 • 13.06.2018 - 7:46
  Konto usunięte napisał/a:
  Do prywatnie zwolennika PiSu :) Przecież halek to dziecko pisu to ustawy będzie na kolanie podpisywał
  Dziwie się dlaczego ty jeszcze nie atakujesz dziecko pisu , bo przyjaciel ostrowskiego?

  W Myślenicach to jest tak Maski opadły PiS i PO jedno ZŁO!

  wszyscy to karierowicze!

  Wyborcy oczyśćmy tą stajnie Augiasza (władze i radę gminy) ze starych pro po-pisowskich układów!
  Wskaż taka osobę która oczyści.Oczysci z jednych a ustawi innych. Będą idealistami przez pierwsze miesiące. Później o nich zaczniesz pisać to co zawsze piszesz o aktualnie wybranych. Bo i ci nowi szybko nasiąkną kariera . Punkt widzenia zmienia się po zmianie punktu siedzenia., u każdego!!!!
 • 11.06.2018 - 7:58
  TRUSKAWKA napisał/a:
  A jeszcze jedno jakie zyski przynosi na Zarabiu baza sportowa Wisły Kraków na którą UM wyłożył 20 mil. i czy Wisła na bieżąco płaci czynsz do UMiG.
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Razem z Luną czekamy na konkrety:
  Przypomnijcie mi jeszcze raz - które "inwestycje" sfinansowane przez unijne dotacje generują zysk (saldo dodatnie) dla gminnej kasy.

  Bo skoro taka "Prężna, trzecia w Polsce Gmina" to powinno być u nas Małopolskie Eldorado. A gdzie jesteśmy na liście najbardziej zadłużonych gmin w Polsce? Też pewnie na trzecim miejscu, a może już na drugim? Ktoś przypomni?
  A może nam nie potrzebny burmistrz tylko manager. Powiat takiego ma, to pan Obajtek który napędził kasy PGE a teraz napędza kasę ORLEN.
  Tylko że takiej wysokiej klasy manager musi zarobić minimum z 80 000 zł miesięcznie na rękę.
  Czy stać Miasto na takiego fachowca?
  Ale jakby rozhulał zyski miasta, to moglibyśmy konkurować z Kleszczowem :http://www.dzienniklodzki.pl/aktualnosci/a/kleszczow-najbogatsza-gmina-w-polsce,12350859/

  Jest też nie zadłużona gmina koło Limanowej określana najbiedniejszą gminą w Polsce:http://limanowa.naszemiasto.pl/artykul/lukowica-najbiedniejsza-gmina-w-polsce,2194874,art,t,id,tm.html

  Tu i tu są ludzie szczęśliwi.
  Można następnego burmistrza wybrać na warunkach, że ma nie brać już kredytów i pieniędzy z UE, za to ma spłacić długi i rozwój zacząć od gminnych odłożonych pieniędzy pieniędzy.
 • 10.06.2018 - 9:31
  Jeszcze proponował bym listę życzeń do przyszłego burmistrza.
  Proszę wpisywać czego od niego oczekuje-cie/my.

  Może się zdarzyć, że po przeczytaniu takiej listy oczekiwań, nie będzie kandydata na burmistrza?
 • 10.06.2018 - 8:45
  Ja bym proponował, aby KIK (Klub Inteligencji Katolickiej) zaproponował jakiegoś niezależnego kandydata, bo klubu "trwa" z niektórymi nazwiskami , dłużej niż telewizja TRWAM i Radio Maryja
  Prezydium Zarządu Klubu:

  Zbigniew Syrek (prezes), Barbara Perek, Danuta Tula (wiceprezesi), Janina Panuś (skarbnik), Teresa Kowalcze (sekretarz), Bolesław Stożek, Antoni Paciorek (członkowie Zarządu)
  Komisja Rewizyjna:
  Maria Bocian (przewodnicząca), Marek Mikoś (wiceprzewodniczący),Anna Sokołowska-Łątka.
  http://sanktuarium.myslenice.pl/grupy-parafialne-2/grupy-dla-doroslych/kik-klub-inteligencji-katolickiej/kontakt/

  Znają ludzi jak nikt, bo oni też trwają od lat, niech przedstawią swojego kandydata nie powiązanego z partią polityczną.

  Jest też rada parafialna, o której wierni niewiele wiedzą i też ma część składu z wyboru parafian.
  Nie brałem udziału w takim wyborze nigdy, Może jest na którejś mszy ale z ambony o takich wyborach nigdy nie słyszałem, " może stałem za filarem."-jak w Wizycie Księdza (Kabaret Moralnego Niepokoju)
  http://sanktuarium.myslenice.pl/grupy-parafialne-2/grupy-dla-doroslych/rada-parafialna/
  Tak że, mamy dywersyfikację możliwości proponowania kandydata na burmistrza z wielu źródeł.
 • 09.06.2018 - 23:56
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Bo większość burmistrzów doskonale sobie zdaje sprawę że dotacje unijne tylko obciążają kasę gminy czy miasta i nie zaciągają kredytów na durne "inwestycje" - strzelnice klubowe, hale gigantyczne czy kina nierentowne. Za to mają sprawny transport, tańsze śmieci czy wodę. I oto chodzi Bono.
  Bo nie sztuka dostawać nagrody za "wykorzystywane dotacje i prężnie rozwijającą sie gminę" gdy obciąża się w nieskończoność kieszeń mieszkańców. Zapytaj gdzie są bardziej zadowoleni mieszkańcy w Dobczycach czy Myślenicach?
  I nie zajmuj sobie głowy lotniskami, zajmij się dogłębnie kwestią myślenickiego PKS i jak w magiczny sposób podcięto firmie nogi a działkę ekspresowo sprzedano Koźmińskiemu i jak obiecywano że powstanie dworzec a wybudowano galerię. Przysłużysz sie mieszkańcom a przy okazji dowiesz się jak w małym miasteczku kręci sie grube lody.
  Stary, widzę że wiesz o co chodzi, znasz temat i robotę, kumasz jak dobrze rządzić miastem.
  Startuj na burmistrza, masz moje poparcie i mój głos.
  Większość bierze udział w wyborach a nie ma takiego programu jak ty. Odwagi.

  No chyba, że ty też jesteś nauczycielem........................
 • 09.06.2018 - 20:06
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Bono, kto jak kto ale Ty powinieneś wiedzieć dlaczego okres burmistrzowania Ostrowskiego był taki "udany". Myślę że każdy z poprzedników, no może oprócz Kurowskiego i Kota też "porządziliby" gdyby mieli dostęp do tych wszystkich unijnych dotacji o których tak trąbi w tym wątku Pan Zgoda.
  Przypomnijcie mi jeszcze raz - które "inwestycje" sfinansowane przez unijne dotacje generują zysk (saldo dodatnie) dla gminnej kasy.
  Tylko prosze pojedynczo, nie wszyscy na raz.
  Wszyscy się ślinili jak Dobczyce przyciągają do siebie inwestorów. Pawlak robił furorę, w Myślenicach była Telefonika i RPGK, US UMiG i Starostwo. Teraz robotnik w Myślenicach jest droższy niż w Krakowie, bo wszyscy mają pracę m.i. na lewym brzegu Raby. Są miasta równe Myślenicom- Skawina, Wieliczka i mimo dotacji o których piszesz, nadal są zapyziałe. Tak, że kasiora o której piszesz nie do wszystkich idzie.
  Jeżeli piszesz " które "inwestycje" sfinansowane przez unijne dotacje generują zysk (saldo dodatnie) dla gminnej kasy. ", to wskaż mi miasta, które taki strumień pieniędzy dla gminnej kasy kierują.

  Bo tak to mówimy o pobożnych życzeniach i o chciejstwie. Tak jak o trzecim w Europie lotnisku w Polsce, które ma wznosić w powietrze Niemców, Rosjan, Bałtów,Węgrów, Bułgarów i Albańczyków i Skandynawów, bo tylko 9% Polaków spędza urlop z dolotem, a 70% nie było poza Polską, więc budujemy lotnisko dla innych nacji, które zadeklarowały odloty z Polski, bo tak.
 • 09.06.2018 - 14:03
  Weźmy obiektywnie.
  Coś gość-M.Ostrowski jako burmistrz coś jednak robił, bo nie dociągnął by do obecnej kadencji. Przypomnijmy poprzedników- Nowacki, Kurowski, Kozłowiecki, Moszumański, Kot....
  Starostą był Paniak, Chorobik, Gomularz.
  Czy tamtych jeszcze ktoś pamięta? , czy coś po sobie zostawili w naszej pamięci?
  Dlaczego ich nie wybieraliśmy na kolejne kadencje?
  Żarli się goście między sobą na wyżynach partyjnych bądź burmistrz -starosta. G. zostawili po sobie (poza Nowackim, Chorobikiem).
  Te ostatnie kadencje były udane, może już przydługie i czas na zmiany, ale nie mieszajmy człowieka z błotem i nie powielajmy standardów centrali PiS , TVP info i Wiadomości. To plucie na siebie wzajem, nigdy nikomu na dobre nie wyszło.
 • 08.06.2018 - 9:00
  Wygląda mi na to, że jedynymi managerami w Myślenicach są nauczyciele.
  Biada innym starającym się o ten Urząd. Nie są rozpoznawalni, nie mają "gadane", nie prowadzą wywiadówek i konferencji.
  A tak na marginesie jedyni który wizerunkowo biją nauczycieli to księża. Ambona ma przewagę nad katedrą szkolną. Gdyby duchowni mogli startować, a jeszcze mieli błogosławieństwo "prymasa" z Torunia, wygrywali by w każdej parafii.
  Bo u nas głosuje się nie na kompetencje, ale na rozpoznawalność.

"Dobra zmiana" PiS

 • 09.06.2018 - 7:35
  Bagietka napisał/a:
  to nie Kościół tego nie widzi ale wyżsi hierarchowie KK zasiadający na w kuriach, diecezjach i archidiecezjach. To oni ustalają zasady do których muszą się dostosować księża w parafiach.
  Sami księża są lepsi lub gorsi ale na pewno większość w głębi, ma inne zdanie co do poprawnego kierunku w którym zmierza KK.
  Ale napadli wrogowie ustroju na tego Głodzia.
  On nie był konfidentem, duchowny nie ma grzechów, bo staje się przez swoje duchowieństwo nieskazitelny.
  Biada tym którzy jego brudy wyciągają na światło dzienne. To grzesznicy, wrogowie kościoła.
  Pasterze kościoła nie grzeszą, tylko służą, przeważnie tym, którzy dają im poczucie wolności i KK państwa (sobiepaństwa). Byli nimi różni:
  faszyści, komuniści - taki kurs, jak to powiedział jeden z promotorów kościoła:
  "Nie jest ważne, czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy będzie dobrobyt – najważniejsze, aby Polska była katolicka. ..."

  Ku-wa, ale ten kościół hierarchiczny upada.
 • 01.06.2018 - 21:01
  Coraz bardziej lubię ten PiS, dają mi takie właściwe poczucie wartości i pewność siebie. Cieszy mnie, jak słucham zapowiedzi rządowych, że lotnisko centralne nad Łodzią będzie trzecim lotniskiem w Europie, a nie jak wciąż nie oddane w Berlinie- trzecie w Niemczech.
  Słucham o uchodźcach, że robią tyle zła, ale przecież nie u nas, więc jeżeli rozkładają Niemcy czy Francję których my nie lubimy
  - to chyba dobrze. Należy Niemców i całą północ, z którą nam nie po drodze zalewać tą stonką, a wtedy my będziemy rządzić Europą.

  Cieszymy się , że we Włoszech wygrali przeciwnicy Unii, cisza na temat zmiany rządu w Hiszpanii, gdzie premierem został socjalista i może zamieszać.
  Jestem na pikniku i starszy pan mówi do mnie, że Tusk będzie siedział. Ja mówię - to niedobrze, bo po Pisie będą siedzieli Szydło i Morawiecki i kolejny premier PiS, bo tak działa prawo odwetu.
  Wolałbym- mówię, aby żaden z nich nie siedział, bo to już było na Ukrainie jak wsadzili Tymoszenko.
  Ktoś inny mówi Pis musi odejść- ja, to byłby błąd. Znowu dwa lata nic tylko zmiana planów , przetargów, stanowisk itd.,
  niech zbudują to trzecie lotnisko w Europie, tą Via karpatię, niech skończą z Łodzi co Pyrzowic A1, zbudują te zapowiedziane mosty w całej Polsce i drogowe tunele, których ma być przynajmniej pięć.
  Niechże zbudują dwupasmówkę z Krakowa do Kielc i obwodnicę północną Krakowa. Niechże zbudują kolej z Podłęża do Chabówki i skrócą o 30 min dojazd koleją do Zakopanego.

  Ja się osobiście fascynuję sukcesami PiS, trochę mnie razi obsesja na punkcie Niemiec - czyli żeby byli Grecją.
  I z tym zawsze z moim ojcem polemizuję. Fajnie być kimś, mówię ojcu. A ten mi mówi, że oni już to mieli- czuli się kimś, byli dowartościowani i dumni. Zapewnił im to Gierek. Ale po kilku latach dowiedzieli, że to lipa. I że tak jak oni żyje tylko Argentyna i Kuba.

  Trochę ojciec mi namieszał i sam nie wiem co o tym sądzić. Ojciec mi puścił dodatkowo Smolenia z Laskowikiem z 80 roku "z tyłu sklepu warzywnego"
  https://www.youtube.com/watch?v=cjMArLqDxvY
 • 01.06.2018 - 7:26
  Bagietka napisał/a:
  to nie Kościół tego nie widzi ale wyżsi hierarchowie KK zasiadający na w kuriach, diecezjach i archidiecezjach. To oni ustalają zasady do których muszą się dostosować księża w parafiach.
  Sami księża są lepsi lub gorsi ale na pewno większość w głębi, ma inne zdanie co do poprawnego kierunku w którym zmierza KK.
  Ale niechęć odczują parafie, więc bunt wobec książąt i królewiczów kościoła musi nastąpić w śród kleru.
  Muszą pozbyć się tych Hoserów, Głodzów, Michalików, Pezów itd.
  marzących o feudaliźmie kościelnym.
 • 31.05.2018 - 9:07
  Bagietka napisał/a:
  A Konkordat to czyja sprawka? Miller i Kwaśniewski z tego co pamiętam.
  Pisu bym nie mieszała w tą degrengoladę kościelną. To syjonizm na najwyższych szczeblach władzy KK, robi tą całą krecią robotę.
  To fakt. Konkordat podpisywali poprzednicy, niech będzie syjoniści.
  I oddawali kościołowi co popadnie, parki, skwery i dowolną ilość ziemi.
  Jeżeli to syjoniści chcą powrotu feudalizmu kościelnego, to celują w przyszłość. Rozbudują wpływy kościoła i poczekają, aż ludzie go znienawidzą.
  Dziwi mnie tylko to, że kościół tego nie widzi i chętnie zagarnia wpływy z przed stu laty.
  Pis, mądre ugrupowanie, powinien ich uświadomić o nadchodzącej rewolucji.
 • 11.05.2018 - 21:04
  WKibic napisał/a:
  To przemieszanie purpuratów i rządu PiS to tragifarsa że szkodą dla Kościoła. Są siebie warci. To wyszło.
  Dzisiaj jest rocznica podpisania konkordatu.
  Zauważam w innych państwach katolickich, prymat narodowy nad prymatem watykańskim.
  Mianowicie znam państwa w których wisi przy kościele-parafii, flaga narodowa i ślubom kościelnym towarzyszy flaga narodowa.
  W naszym kraju Watykan jest ewidentnym władcą kościoła, czuje się to w oflagowaniu parafii. Narodowa polska flaga w polskich parafiach nie istnieje. Natomiast żółto biała watykańska pokazuje czyj jest kościół.
  No cóż wygląda na to, że terytorium kościelne jest jak obca ambasada na terenie naszego kraju a polscy księża- pracownikami tych watykańskich ambasad, pracują dla obcego pracodawcy.
 • 26.04.2018 - 20:22
  Idze telewizor, jak zwykle i słucham mimochodem Wiadomości:
  że Angole mordują polskie (tak myślałem) dziecko na oczach świata.
  Myślę sobie znowu krzywdzą polską rodzinę i nie pozwalają wyleczyć ich synka. I tak od wczoraj na okrągło z TVP słyszę te wiadomości o chłopcu z Anglii.
  Dzisiaj przed chwilą popatrzyłem w tv wiadomości i zainteresowałem się dzieckiem naszego rodaka, któremu TV polska poświęca wszystkie wiadomości informacyjne.
  Ku mojemu zdziwieniu, to nie Polak walczy z obcym zwyrodniałym krajem o dalsze leczenie dziecka, to nie polska rodzina. Cholera pomyślałem, na świecie codziennie umiera kilka dzieci z podobnymi problemami, dlaczego my upatrzyliśmy sobie chłopca z Angielskiej rodziny. A może w Rosji , Chinach, Indi trzeba komuś pomóc a może z Azji, Afryki, Ameryki Południowej potrzebują pomocy. Czyżby to pierwsze na - nie nasze- dziecko umierało na świecie?
  Śmierdzi mi to okrutną propagandą, wchodzimy w skórę matki Teresy, bo to się dobrotliwie kojarzy.
  Taki teraz przeporządny mamy rząd, któremu nie umknie żadna krzywda tego świata, nawet trzy razy bardziej rozwiniętego cywilizacyjnie i mentalnie a pewnie i kulturowo od nas kraju.
  Staliśmy się moralizatorem świata, taki rządowy episkopat a ministrowie to prawie purpuraci.
 • 24.04.2018 - 18:45
  Protesty opiekunów niepełnosprawnych.
  Już pisałem, że jeżeli mnożymy osoby niepełnosprawne, przez zakaz aborcji, to idźmy im z pomocą. Czyli nie może tak być, że nakazujemy ci rodzić niepełnosprawne dziecko i radź sobie sam.
  Taki stosunek można było mieć do osób które świadomie płodzą dzieci niepełnosprawne, ale dla pozostałym którym takie dzieci każe się rodzić wbrew ich woli należy zapewnić pełną pomoc, opiekę, wypłatę do końca życia.
  Nie ma, że tylko coś nakażemy. Nakazaliśmy firmom prywatnym płacić wyższe stawki ok, ale panowie z rządu nie przewidzieli do podwyżek swoich pracowników zatrudnionych w szpitalach, urzędach itd.
  Ta ekipa jest ślepa, widzi tylko złodziei i krwiopijców, zaś sami stali się krwiopijcami i chciwymi jegomościami uwłaszczający się na państwowym majątku.
  Kościół-, ta instytucja jest jak piekło, wybrukowana dobrymi radami.
  Dobrze radzą - aborcja stop i wychowuj sam. Tak sobie myślę, na kościół możesz liczyć tylko w gadaniu, radzeniu i pokucie. W pozostałych sprawach przerzucają wszystko na społeczeństwo. Ale moralizatorzy to z nich, że ho ho.

  A upośledzonych będzie lawinowo przybywało, nasze dzieci, będą miały upośledzonych rówieśników 3-4 razy więcej. Ktoś ich musi utrzymywać, ani kościół ani ten rząd nie powiedzieli jak.
 • 17.04.2018 - 21:46
  Tak sobie myślę, że trzy rzeczy pis zrobił z moją akceptacją:
  uszczelnienie vat,
  postawienie się Żydom
  i 500+ ale ta akceptacja była bez przekonania.

  Reszta to młocka informacyjna, pranie mózgu ludziom leniwym tzn. takim którym się nie chce myśleć, albo na to myślenie nie mają chęci.
  Gdyby Tusk nic nie zrobił to jakby oni by wieźli dzisiaj prezesa do Gliwic z Krakowa po płytach betonowych z uskokiem 10 cm to prezesowi by plomby z zębów powypadały jeżeli zęby jeszcze ma, bo inaczej corega tabs stosowany do sztucznej szczęki musiał by mieć oznaczenie "forte".
  Do Berlina Duda by się przeprawiał pancernym BMW . Jechał by na kogutach przez centra wszystkich miejscowości drogą wojewódzką przez 7 godzin.
  Gdyby musieli budować stadiony i ratować upadające państwowe molochy, dzisiaj nie było by afery vatowskiej, bo nie było by z czego kraść vatu, nie było by 500+ nie było by na niego pieniędzy.

  Jeszcze nie mieli powodzi stulecia i katastrofy i jej skutków. Wizyt, sprowadzania ofiar, pogrzebu na Wawelu i pozostałych nieprzespanych nocy.
  Już widzę Maciarewicza w prosektorium w Moskwie, zamiast Ewy Kopacz.
  Nie wiem czym by sprowadzali ofiary katastrofy bo zakup samolotów wojskowych nawet typu Casa to nie ich hobby.
  Za to mieli by luksusowe limuzyny i samoloty dla obsługi siebie. Te standardy uznali natychmiast. Lubią czuć się bezpiecznie, co pokazuje królewska ochrona prezesa.
  Ich propaganda szczyci się nie swoimi dokonaniami. Jeszcze nie oddali ani jednej inwestycji, są co najwyżej w planie lub przetargu,tylko zakopianka jest w budowie ale zaplanowana przez poprzedników.
  Dzisiejsze rozdawnictwo i chwalenie się osiągnięciami gospodarczymi to zasługa nie tej władzy.
  Jest niewątpliwą zasługą tej władzy zatrzymanie wypływu pieniędzy z Vat i tutaj mam problem, dlaczego tamci nad tym pracowali tak wolno.
 • 16.04.2018 - 7:04
  Na facebook, często się przekomarzamy w dyskusji politycznej z moim kolegą z lat szkolnych. On jest głębokim prawicowcem , który dąży do gospodarki socjalistycznej, ja demokratą w stylu Tony Blair, który dąży do gospodarki rynkowej.
  Ostatnio zadzwonił do mnie i mówi, że jego rodzice szukają domu starców, dla babci i ośrodek państwowy w Pcimiu kosztuje 4 tyś zł miesięcznie, a o wiele lepszy prywatny Osieczany 3800. I mówi, coś tu nie gra. Państwowy idzie po kosztach a prywatny jeszcze na tym zarabia.
  A ja do niego- wszystko gra, znacjonalizujemy Pesę, Solarisa, stocznie i kopalnie, a może jeszcze galerie handlowe, to efektywność naszej gospodarki będzie taka, że jakość i cena ośrodka seniora z Pcimia.

  Dla mnie nie gra, że kapitał polski rozgląda się komu by się sprzedać . Zrobiły to już, RMF, Radio ZET, TVN, krakowski Wawel, Allegro, szukają- Pesa, Solaris, Piotr i Paweł i podobno Polsat itd.
 • 10.04.2018 - 7:40
  Ewangelia polityczna.

  Brak pieniędzy dla miasta Buska – wina Tuska.
  Premier ma złote usta – wina Tuska.
  Nagrody z psiaków prezes łuska –
  Premierowi Unii nie wyszła szóstka –
  Zaszkodziła Mu kapustka –
  Prezesowi siada trzustka –
  A w Smoleńsku rosła brzózka –
  Dudzie w gardle uwięzła kluska –
  Pękła mu opona u rządowego wózka –
  Limuzyny rządowe tłuką jak waza etruska –
  Czarny marsz deszcz w kamery TVP pluska – wina Tuska.
  Łzy Maciarewicza ociera chustka –
  Połamała nóżki kózka –
  Polska to kolonia ruska – wina Tuska.

  Hanno Walc, przywróć mieszkania ubogim
  a tych którzy kamienicą przywrócili blask, rozprosz.
  Spraw aby ubodzy mieszkali w odrapanych kamienicach, bez czynszu, w centrum stolicy,
  zaś by wielbiciele złotego cielca, zostali wygnani za jej mury.


  To katechizm jest prześliczny rządzącej dziś partii politycznej .

KATOLICYZM W ZYCIU CODZIENNYM

 • 23.05.2018 - 6:41
  Przeczytałem, że kard. Wyszyński ma zostać ogłoszony błogosławionym.
  Poniżej wkleiłem synonimy błogosławieństwa.

  "Kościół w akcie beatyfikacji zezwala na publiczny kult takiej osoby w skali lokalnej np. diecezji lub ograniczonej do pewnej grupy wiernych np. zakonu czy zgromadzenia zakonnego."
  błogosławiony

  "w kościele katolickim: człowiek zmarły, będący przedmiotem oficjalnego kultu lokalnego"

  A ponieważ Lech Kaczyński, też był człowiekiem kościoła - nie był po seminarium, ale człowiekiem kościoła był- czy on też nie powinien być ogłoszony błogosławionym, bo synonimy boskości spełnia.

  Widział bym też Józefa Piłsudskiego w grupie błogosławionych.

  Albo dla cywili będących przedmiotem oficjalnego kultu lokalnego powinno się stworzyć nową nazwę np. "uwielbiony" i podnosić tych zmarłych do rangi uwielbionych.

  Bo tak to mi pachnie kampanią zawodową. My jesteśmy ponad wszystkimi bo jesteśmy z zawodu duchownych.
  Takie wywyższanie ponad ludzkie. Niby jesteśmy ludźmi z tych samych matek z tymi samymi grzechami a jednak jesteśmy ponad wami maluczkimi. Jak ja duchowny, uratuję komuś życie mogę być świętym, cywil może uratować tysiące istnień i może być tylko dobrym i przyzwoitym człowiekiem.

Eurowizja

 • 15.05.2018 - 19:42
  Pablo napisał/a:
  Całkiem dobry początek...
  Od połowy ciężko ogarnąć, o co Ci chodzi....

  Może jakoś trzebaby dokończyć ten wywód...?
  Powodzianin już to wyjaśnił.
 • 15.05.2018 - 19:38
  Powodzianin_ napisał/a:
  Masakra Bono, coraz gorzej z Tobą.
  .
  Ja tam nie narzekam.

  Co do fałszowania tekstu, to jest to festiwal muzyki, oceniają a publika głosuje na estetykę muzyczną. Były piosenki Marino Mariniego, którego ciężko było zrozumieć, a były przebojami. W piosence o jej popularności decyduje muzyka, a nie La Cucaracha.

  Co do organizatora, głupio było by gdybyś w Lizbonie, miał kopię Szwedzkiej estetyki.
  Bezpieczeństwo: to że idiota wbiegł na scenę.... musiała by być odgrodzona od widowni drutem kolczastym, nawet do papieża podbiegł świr i do prezydentów, a nie jeden dostał pomidorem.

  Co do reszty, zgoda.
 • 14.05.2018 - 9:25
  Tegoroczny konkurs miał bardzo wysoki poziom wokalny. Nie przebił się polski przebojowy, dobry utwór, bo braki wokalne obnażyły umiejętności naszego solisty.
  I nie ma co mówić, że ktoś nas nie lubi, bądź jest zmowa wielkich.
  Moim faworytem była Anglia, świetna wokalistka znakomicie radząca sobie w sytuacji ekstremalnej, po wyrwaniu mikrofonu przez idiotę.
  Świetnie jako organizator ( wbrew temu co czytam na naszych portalach) spisała się Portugalia. Drugi mikrofon był jakby stworzony dla piosenkarki z Anglii co czyniło cały incydent jakby wyreżyserowanym.
  Angielka od jury otrzymała marne oceny, co przeczy zmowie wielkich, dopiero głosy widzów przeniosły ją do czołówki .
  Natomiast jury wysoko oceniło Cypr, czyli taką naszą Margaret.
  Nieporozumieniem dla mnie jest wygrana Izraela. Ale społeczność
  Izraelska jest jak społeczność Rosji,
  Putin żartuje: granica Rosji nie kończy się nigdzie .

 • 14.05.2018 - 9:23
  Tegoroczny konkurs miał bardzo wysoki poziom wokalny. Nie przebił się polski przebojowy, dobry utwór, bo braki wokalne obnażyły umiejętności naszego solisty.
  I nie ma co mówić, że ktoś nas nie lubi, bądź jest zmowa wielkich.
  Moim faworytem była Anglia, świetna wokalistka znakomicie radząca sobie w sytuacji ekstremalnej, po wyrwaniu mikrofonu przez idiotę.
  Świetnie jako organizator ( wbrew temu co czytam na naszych portalach) spisała się Portugalia. Drugi mikrofon był jakby stworzony dla piosenkarki z Anglii co czyniło cały incydent jakby wyreżyserowanym.
  Angielka od jury otrzymała marne oceny, co przeczy zmowie wielkich, dopiero głosy widzów przeniosły ją do czołówki .
  Natomiast jury wysoko oceniło Cypr, czyli taką naszą Margaret.
  Nieporozumieniem dla mnie jest wygrana Izraela. Ale społeczność
  Izraelska jest jak społeczność Rosji,
  Putin żartuje: granica Rosji nie kończy się nigdzie .

FORUM PODRÓŻNIKA

 • 07.05.2018 - 18:30
  Znajomi wrócili z majówki ze Środkowej Dalmacji w Chorwacji.
  Mówią na przykładzie lodów. Te lodziarnie które się jeszcze nie otworzyły, bo tu dopiero zaczęli prace budowlane związane z sezonem turystycznym, który zaczyna się od 16.06., na witrynach mają zeszłoroczne ceny, z ceną za gałkę 8 kn.
  Teraz obowiązuje cena 10 kn i o taki mniej więcej procent wzrosła pozostała gastronomia.
  Bywalcy Chorwacji zastanawiają się, kiedy apetyt Chorwatów na podwyżki cen zostanie zaspokojony.
Pokaż więcej komentarzy