bono

O sobie

obywatel

"Dobra zmiana" PiS

 • 24.04.2018 - 18:45
  Protesty opiekunów niepełnosprawnych.
  Już pisałem, że jeżeli mnożymy osoby niepełnosprawne, przez zakaz aborcji, to idźmy im z pomocą. Czyli nie może tak być, że nakazujemy ci rodzić niepełnosprawne dziecko i radź sobie sam.
  Taki stosunek można było mieć do osób które świadomie płodzą dzieci niepełnosprawne, ale dla pozostałym którym takie dzieci każe się rodzić wbrew ich woli należy zapewnić pełną pomoc, opiekę, wypłatę do końca życia.
  Nie ma, że tylko coś nakażemy. Nakazaliśmy firmom prywatnym płacić wyższe stawki ok, ale panowie z rządu nie przewidzieli do podwyżek swoich pracowników zatrudnionych w szpitalach, urzędach itd.
  Ta ekipa jest ślepa, widzi tylko złodziei i krwiopijców, zaś sami stali się krwiopijcami i chciwymi jegomościami uwłaszczający się na państwowym majątku.
  Kościół-, ta instytucja jest jak piekło, wybrukowana dobrymi radami.
  Dobrze radzą - aborcja stop i wychowuj sam. Tak sobie myślę, na kościół możesz liczyć tylko w gadaniu, radzeniu i pokucie. W pozostałych sprawach przerzucają wszystko na społeczeństwo. Ale moralizatorzy to z nich, że ho ho.

  A upośledzonych będzie lawinowo przybywało, nasze dzieci, będą miały upośledzonych rówieśników 3-4 razy więcej. Ktoś ich musi utrzymywać, ani kościół ani ten rząd nie powiedzieli jak.
 • 17.04.2018 - 21:46
  Tak sobie myślę, że trzy rzeczy pis zrobił z moją akceptacją:
  uszczelnienie vat,
  postawienie się Żydom
  i 500+ ale ta akceptacja była bez przekonania.

  Reszta to młocka informacyjna, pranie mózgu ludziom leniwym tzn. takim którym się nie chce myśleć, albo na to myślenie nie mają chęci.
  Gdyby Tusk nic nie zrobił to jakby oni by wieźli dzisiaj prezesa do Gliwic z Krakowa po płytach betonowych z uskokiem 10 cm to prezesowi by plomby z zębów powypadały jeżeli zęby jeszcze ma, bo inaczej corega tabs stosowany do sztucznej szczęki musiał by mieć oznaczenie "forte".
  Do Berlina Duda by się przeprawiał pancernym BMW . Jechał by na kogutach przez centra wszystkich miejscowości drogą wojewódzką przez 7 godzin.
  Gdyby musieli budować stadiony i ratować upadające państwowe molochy, dzisiaj nie było by afery vatowskiej, bo nie było by z czego kraść vatu, nie było by 500+ nie było by na niego pieniędzy.

  Jeszcze nie mieli powodzi stulecia i katastrofy i jej skutków. Wizyt, sprowadzania ofiar, pogrzebu na Wawelu i pozostałych nieprzespanych nocy.
  Już widzę Maciarewicza w prosektorium w Moskwie, zamiast Ewy Kopacz.
  Nie wiem czym by sprowadzali ofiary katastrofy bo zakup samolotów wojskowych nawet typu Casa to nie ich hobby.
  Za to mieli by luksusowe limuzyny i samoloty dla obsługi siebie. Te standardy uznali natychmiast. Lubią czuć się bezpiecznie, co pokazuje królewska ochrona prezesa.
  Ich propaganda szczyci się nie swoimi dokonaniami. Jeszcze nie oddali ani jednej inwestycji, są co najwyżej w planie lub przetargu,tylko zakopianka jest w budowie ale zaplanowana przez poprzedników.
  Dzisiejsze rozdawnictwo i chwalenie się osiągnięciami gospodarczymi to zasługa nie tej władzy.
  Jest niewątpliwą zasługą tej władzy zatrzymanie wypływu pieniędzy z Vat i tutaj mam problem, dlaczego tamci nad tym pracowali tak wolno.
 • 16.04.2018 - 7:04
  Na facebook, często się przekomarzamy w dyskusji politycznej z moim kolegą z lat szkolnych. On jest głębokim prawicowcem , który dąży do gospodarki socjalistycznej, ja demokratą w stylu Tony Blair, który dąży do gospodarki rynkowej.
  Ostatnio zadzwonił do mnie i mówi, że jego rodzice szukają domu starców, dla babci i ośrodek państwowy w Pcimiu kosztuje 4 tyś zł miesięcznie, a o wiele lepszy prywatny Osieczany 3800. I mówi, coś tu nie gra. Państwowy idzie po kosztach a prywatny jeszcze na tym zarabia.
  A ja do niego- wszystko gra, znacjonalizujemy Pesę, Solarisa, stocznie i kopalnie, a może jeszcze galerie handlowe, to efektywność naszej gospodarki będzie taka, że jakość i cena ośrodka seniora z Pcimia.

  Dla mnie nie gra, że kapitał polski rozgląda się komu by się sprzedać . Zrobiły to już, RMF, Radio ZET, TVN, krakowski Wawel, Allegro, szukają- Pesa, Solaris, Piotr i Paweł i podobno Polsat itd.
 • 10.04.2018 - 7:40
  Ewangelia polityczna.

  Brak pieniędzy dla miasta Buska – wina Tuska.
  Premier ma złote usta – wina Tuska.
  Nagrody z psiaków prezes łuska –
  Premierowi Unii nie wyszła szóstka –
  Zaszkodziła Mu kapustka –
  Prezesowi siada trzustka –
  A w Smoleńsku rosła brzózka –
  Dudzie w gardle uwięzła kluska –
  Pękła mu opona u rządowego wózka –
  Limuzyny rządowe tłuką jak waza etruska –
  Czarny marsz deszcz w kamery TVP pluska – wina Tuska.
  Łzy Maciarewicza ociera chustka –
  Połamała nóżki kózka –
  Polska to kolonia ruska – wina Tuska.

  Hanno Walc, przywróć mieszkania ubogim
  a tych którzy kamienicą przywrócili blask, rozprosz.
  Spraw aby ubodzy mieszkali w odrapanych kamienicach, bez czynszu, w centrum stolicy,
  zaś by wielbiciele złotego cielca, zostali wygnani za jej mury.


  To katechizm jest prześliczny rządzącej dziś partii politycznej .
 • 09.04.2018 - 23:10
  Jak słucham TVP - Michał Tusk, to sprawca afery Amber Gold,
  Jan Paweł II przy Lechu Kaczyńskim to postać drugoplanowa.
  Atak chemiczny w Syrii, potępiły potęgi mi.:
  USA, Francja i Polska.
  Gierek, Urban mogli by się od towarzyszy z PiS uczyć zasad propagandy.

  Jesteśmy tak dobrzy, że UE nie przyzna nam funduszy pomocowych, bo potęgom się nie pomaga i oczywiście będzie to wina kogo?
  Oczywiście, że Tuska.
 • 06.04.2018 - 8:28
  Przeglądnąłem wcześniejsze swoje teksty i 2016 r. Pisałem wtedy do wielbicieli PiS, że każdemu należy patrzyć na ręce także tym których chętnie wybieraliśmy. Taka zasada ograniczonego zaufania.

  Obraziło się na mnie 99% pisorów, jak mogę nie ufać ich wybrańcom i dostałem serię minusów.
  I co? grabią jeszcze bardziej. Tak że ośmiorniczki w dobrej restauracji konsumowane przez poprzednią ekipę, wydają się herbatnikami.
  Obecni nie lubią ośmiorniczek, kochają żywą gotówkę a apetyty, że im się należy mają, oj mają.
  A do wyborów szli z ewangelią na ustach,
  wydawało się, że to rodzina Matki Teresy z Kalkuty.
 • 04.04.2018 - 21:32
  Jadę samochodem i słucham PR 24, to taka rządowa stacja info radio.
  I słyszę komentarz, na temat budowy centralnego portu lotniczego, gdzie redaktor porównuje budowę lotnisk w Radomiu i Kielcach, które zbudowano w euforii i trzeba je zamknąć, że obecny pomysł nie został poprzedzony badaniami rynku. A LOT nie wypełni lotniska sam bez innych linii lotniczych, których ofert w tej chwili brak.

  Nie całkiem się z tym zgadzam. Lotniska w Radomiu i Kielcach budowano za PO, a to co innego niż, odpowiedzialne rządy PiS.
  Temu rządowi wszystko się udaje wiec takie lotnisko to strzał w dziesiątkę.

  Podobnie jak zakup za 100 mln euro Damy z Gronostajem od Jezus Maria Zamoyskiego z Sewilli, obywatela Hiszpanii noszącego po przodkach nazwisko Zamoyski.
  Mimo, że obraz nie mógł być poza Polską, (takie zapisy fundacji), minister Gliński zrobił złoty interes. Teraz jak Muzeum Narodowe wypożyczy obraz na wystawę, to będą mogli mówić, że są właścicielami a nie dysponentami.
  Za te dwa słowa warto było wydać te 100 mln euro i to się nazywa złoty interes bo ten rząd ma farta i dobrą rękę.

Wolne niedziele dla wybranych...

 • 08.04.2018 - 7:58
  -mknp- masz całkowitą rację,
  twój rozmówca reprezentuje opcję klerykalną i nie będzie wam nigdy po drodze. Wszystko co proponuje i robi kościół dla niego jest dogmatem.

  Przecież można zatrudnić w niedzielę ateistów i po temacie.

  I jest obecnie propozycja Kaczyńskiego, dofinansowania kościoła poprzez przesunięcie pieniędzy którymi się pisiory obdarowały, na Caritas.
  Ta organizacja chłonie pieniądze jak gąbka
  Caritas prowadzi domy seniora, ale żeby się do niego dostać sprawdzają twój stan posiadania, jeżeli masz wartościową nieruchomość, musisz ją zapisać kościołowi inaczej do takiego ośrodka się nie dostaniesz.

  Co się dzieje z pieniędzmi przekazanymi Caritas, poza propagandowymi komunikatami i o pomocy dla tego czy owego, czyli o drobnych, mówią ci przy każdej okazji.
  Nigdy się nie dowiesz o dużych pieniądzach, które zasilają tę instytucję.
  Pozostaje wiara, że bawią się tymi pieniędzmi z głową.
 • 18.03.2018 - 23:39
  Ja z kolei w rozmowie z kelnerką miałem jej pytanie: dlaczego tylko sprzedawcy a reszta większość musi robić w niedziele. Tak ze podzielono społeczeństwo.
  W Bonarce pustki ale sprzątaczki polerują balustrady.
  Pracownik Maca, mówi mi że z takiej niedzieli to tylko z ich punktu samego vatu odprowadzali z niedzieli parędziesiąt tysięcy do budżetu, a przecież nikt w sobotę nie zje za niedzielę. Tak że trzeba będzie policzyć ewentualne straty budżetu i poczekać na ocenę i wpływ tego wolnego na finanse Państwa. Bo dzisiaj prawdopodobnie nie zarobili na samych siebie.

  Miasta turystyczne mają czarne niedziele, bo gość z Krupówek mówi, że niedziele dawały zysk na czynsz i na koszty prowadzenia geszeftu.
  Ci z Krakowa z Rynku mówią, że cudzoziemcy w niedzielę przylatywali również na masowe zakupy, być może na samą gorzałę nie będzie im się opłacało.

  Do plusów zaliczyć można to, że np. Kraków dzisiaj był pusty, można było szybciutko przejechać nawet przez centrum i wrócić do Myślenic.
 • 18.03.2018 - 10:18
  Ktoś z rodziny opowiadał mi, że takie czasy już były.
  Nie szło się do sklepów, bo te świeciły pustkami a więc musiały być zamknięte, za to po kościele szło się do Ponurskiego w komunie nazwana Turystyczną i tam spotykała się męska populacja dorosłych Myśleniczan. Powroty na obiad były chwiejne, po obiedzie szło się spać. Czyli turystyka była uprawiana.

  Czas odtworzyć te zwyczaje, nie możesz pieniędzy wydać w sklepie, chodź na gorzałę.
  Pewnie gastronomia będzie teraz przeżywać niebywały rozkwit.
  Oby to były bary przy schroniskach turystycznych.
 • 17.03.2018 - 19:38
  Byłem dzisiaj w Lidlu w Krakowie. Jakie nieziemskie kolejki, sam odstałem 20 min do kasy a moją kolejkę obsługiwały dwie kasy.
  Ci z pozostałych stali dwa razy dłużej. Wyszedł bym ze sklepu, ale się nie da bo trzeba wyjść przez kasy a w tej sytuacji nie ma szans.

  Już bym przystał na markety przykościelne. Niech sobie parafie dorobią i otworzą swoją sieć sklepów przyparafialnych, albo przykościelnych. Bo to chore, że możesz być obsłużony na autostradzie, w restauracji, na wyciągu narciarskim, w transporcie, hotelu, na basenach, właściwie to wszędzie a nie możesz być obsłużony w handlu. To jakaś paranoja.

  Zastanawiam się, czy w Częstochowie zamknięte są też sklepy z dewocjonaliami.
 • 07.03.2018 - 11:56
  aga_ napisał/a:
  Jak ktoś nie chodził do kościoła to na pewno nie zacznie chodzić teraz. Poza tym - do kina pójdę, do restauracji pójdę, do żabki również. Nie zrobię pewnie dużych zakupów, ale jeżeli czegoś będę potrzebowała do niedzielnego obiadu, to sobie kupię. A do kościoła nie muszę iść tylko dlatego, że zamknęli centrum handlowe.
  Ale kupisz sobie jakąś nową kreację, to gdzie w niej pokażesz, w Żabce?
  W kinie jest ciemno i nikt Cię nie zna, w restauracji czasem na znajomych można trafić. Centra handlowe w niedzielę zamknęli,
  a w kościele- całe miasto Cię zobaczy.

Niedziela z otwartymi sklepami. Jak oceniacie zmianę przepisów?

 • 25.03.2018 - 20:46
  Apel do pracujących w niedzielę.
  Olewajcie pracę, udajcie że robicie, pozorujcie pracę i tu apel przede wszystkim do policjantów z drogówki, pozorujcie pracę w niedzielę.
  Salowe, odpuście sobie, pielęgniarki też, ratownicy, kierowcy, kolejarze restauratorzy, kucharze, kelnerzy, ochroniarze, piekarze, rolnicy i pozostali- olewajcie pracę w niedzielę.
 • 25.03.2018 - 12:54
  Jako katolik postuluję, aby skończyć z dyskryminacją i przestać zatrudniać w niedziele pozostałą większość społeczeństwa.
  Czy tylko sprzedawcy mogą się cieszyć wolną sobotą? a inni to co zadeklarowali ateizm?
  Niech w niedzielę pracują tylko kościoły, bez handlu kościelnego, chyba że rozdawanie dewocjonaliów, za tzw, co łaska .
  Reszcie społeczeństwa należy się wolna niedziela i świętowanie a nie niedzielna harówa.
  Praca w niedzielę jakakolwiek to obraza boska.
  „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”

KATOLICYZM W ZYCIU CODZIENNYM

 • 25.03.2018 - 12:41
  Gorąca temat aborcji.
  Sądzę, że za zakazem pójdą pieniądze dla opiekunów na wychowywanie dzieci kalekich, pieniądze na lekarstwa, na ośrodki opiekuńcze, że powstaną szpitale specjalistyczne dla tych dzieci, ośrodki opiekuńcze, gdy zemrą rodzice, że nie zostawimy samych sobie ludzi obciążonych takim nieszczęściem i że nie przypiszemy im ustawami tylko obowiązek opieki a my zamkniemy oczy na tragedię rodzin, przypisując sobie dobry uczynek w związku z zaakceptowaniem zakazu aborcji.

  Należy przeznaczyć fundusze na samotne matki opuszczone przez partnerów. Przewidzieć katorgę niejednej kobiety i pomóc jej, nie ustawą, ale bezpośrednią pomocą.
  Myślę, że rząd razem z kościołami muszą pomóc takim rodzinom
  i samotnym matkom, a może nawet dziadkom, gdy rodzice podrzucą im dzieci.

  Nie wiem kto zajmie się dorosłymi upośledzonymi, gdy rodzice odejdą z tego świata, a sądząc po ostatnich wypowiedziach zainteresowanych tym tematem, tych upośledzonych będzie się teraz rodziło dużo i zasilało w przyszłości nasze społeczeństwo, które musi im zapewnić egzystencję, bo rodziców w przyszłości nie będzie.
 • 05.03.2018 - 11:28
  Przeczytałem jakiegoś blogera, gdzie ten sugeruje, że podejmie za jałmużną chodzić na pielgrzymki w imieniu płacącego mu pokutnika. I że jak kiedyś były płatne odpusty, to jeżeli on za pieniądze wiernego pójdzie w jego imieniu na pielgrzymkę, to on zarobi i zrobi dobry uczynek, i osoba w której imieniu pójdzie poczuje się spełniona.
  Bo są miejsca w których Boga jest więcej niż w pozostałych.

  Tak mnie ta jego narracja zaskoczyła, że postanowiłem się z nią podzielić.

Lubisz wyskoczyć "na piwko" lub "flaszkę" w plener? Przygotuj się na mandat

 • 17.03.2018 - 19:18
  I po co, i po co nam żyć
  kiedy nie będzie, nie będzie nam wolno juz pić

  Dopóki Ciebie, Ciebie nam pić
  Póty jak w niebie, jak w niebie nam żyć
 • 17.03.2018 - 8:43
  To taki rodzaj myślenia, że jak się okien w domach nie otworzy to we wsi będzie świeże powietrze.
 • 17.03.2018 - 8:16
  mirekm napisał/a:
  niedlugo w tym kraju bedize mozna isc tylko do kosciola
  I o to chodzi.

Myslenice smog wiekszy niż w krakowie

 • 17.03.2018 - 9:00
  Ten smog to natychmiast rozwiązała by właściwa opcja polityczna.
  Wystarczy w najbliższych wyborach samorządowych głosować na PiS, a po ogłoszeniu wygranej PiS smog się rozejdzie.

Tak będzie wyglądać myślenicki Rynek w 2020 roku. Na jego przebudowę gmina otrzymała 25 mln zł

 • 17.03.2018 - 8:28
  Pola napisał/a:
  bono marycha ci zryła beret !
  Mamusie spełniają wszelkie zachcianki swoich milusińskich, a jak zwierzak się znudzi, szukają schroniska, czyli podrzucają kłopot innym.
  Odpowiedzialny miłośnik zwierząt nie potrzebuje schroniska. Karać należy miłośników zwierząt, którzy po roku zwierzęcia już nie posiadają i nie potrafią wytłumaczyć co się z nim stało.

Euro za i przeciw

 • 16.03.2018 - 11:40
  Import wzrasta przy słabnącym eksporcie. Fachowcy mówią o firmach powyżej 200 pracowników, które mogą odwrócić te tendencje. Drobni przedsiębiorcy nie mają wpływu na eksport.

  U drobnych, narasta frustracja, badania wykazują, że większość chciała by pracować w korporacjach, te są zaś w większości obce, a więc te do których nie ma rząd zaufania.

  Wzrastają koszty pracownicze, wzrastają przywileje pracownicze i te nowe oczekiwania społeczeństwa są w stanie zaspokoić tylko korporacje. Małe firemki nie stać na utrzymanie pracowników, bo koszty rosną lawinowo a na rynku jest równowaga i nie ma możliwości powiększenia dochodu. Nie potrafią też sobie radzić z nową kadrą pracowniczą.
  Toteż mimo planów Morawieckiego o polonizacji produkcji i dochodów, zaczęła się tendencja odwrotna.
  Tylko duzi mogą zaspokoić roszczenia płacowo socjalne, a ci w większości są z Niemiec i pozostałej części UE.
  Czesi już nie kupują naszych towarów (spadek o 30%).
  Pesa - producent tramwajów, pada. Pewnie będzie nacjonalizowana.
  Państwo przejmuje coraz więcej przedsiębiorstw.

  Nietrafione inwestycje w z nacjonalizowanych przedsiębiorstwach, będą coraz częstsze, bo np. Pan Obajtek nie trafi z pomysłem. na który wyda miliardy, to go odwołają, państwo czyli my, zapłaci i powołają następnego, który ma zero odpowiedzialności, za to lubi się sowicie nagradzać.

  Tak, że ta socjalizacja kraju, daje efekt krótkoterminowy, ale bez wielkich polskich korporacji, których nie ma, marzenie o dogonieniu UE, to mrzonka.
  Przychody np. Grupy Volkswagen, przerastają budżet naszego państwa.
  Albo będziemy orać jak Korea, albo skończymy jak Grecja i własna waluta nam nie pomoże.

Myślenice: Zakaz wjazdu na Rynek? Tak, ale od 1 kwietnia

 • 15.03.2018 - 23:42
  Czytam, że Rynek bez samochodów opustoszeje. Czy gdyby plyte rynku w calosci zamieniono w parking to Myślenice by na tym zyskało?

droga zachodnia/obwodnica myślenic

 • 15.03.2018 - 6:54
  Jeżeli Myślenice ma się rozwijać, to taka droga jest niezbędna. Obecnie tereny inwestycyjne, mieszkaniowe to jedynie Osieczany. Północ zamyka obwodnica, południe Raba i zakopianka.
  Obwodnica to uruchomienie na tereny mieszkaniowe zachodnich zasobów Myślenic. Od Szubiennej po Mikołaja, kończąc na Jasienicy.

Pizzeria w myślenicach

 • 14.03.2018 - 11:56
  Dorota1993 napisał/a:
  (tak dobrą jadłam jeszcze będąc w Chorwacji), składniki są bardzo dobrej jakości, ciasto cienkie :)
  Z tą Chorwacją jest tak, że jak wieczorem po kąpieli, piwie i całym dniu idziesz na obiad, to zjadłbyś konia z kopytami.

Inwestycja koło Jana

 • 14.03.2018 - 11:51
  Bury18 napisał/a:
  jakaś sieciówka.
  jak sieciówka, to pewnie Spontiusz.

Będzie wojna

 • 06.03.2018 - 17:16
  Endrju napisał/a:
  A już myślałem, że wygiel przywieźli.

  https://m.youtube.com/watch?v=rE-X9zvOvbE
  Wyngla nie mogą przywieźć Kaczyńskiemu, bo była by wojna.

  A teraz pokuszę się na podsumowanie władzy Kaczyńskiego i jego obozu:
  Polityka patriotyczna +3
  Polityka ekonomiczna 3 mimo spadku bezrobocia
  Polityka socjalna 4
  Polityka zagraniczna 2
  Polityka wizjonerska 1

  Plany na przyszłość- wielka niewiadoma.

  Zalety: polityka socjalna, patriotyczna-umiarkowanie.
  Wady:
  brak dyplomacji, propaganda sukcesu, zawłaszczanie państwa,
  indoktrynacja poprzez media, zawłaszczenie mediów, brak pluralizmu, kompleks tzw. kubański (świat na nas czyha), syndrom zaborczy (UE nowy zaborcom), nieumiejętność grania w zespole.

  Wnioski:
  Dobrze, że jesteśmy w UE i oby ta, przekształciła się jedno państwo, w którym my jesteśmy dobrze zakorzenieni. Zbiorowe społeczeństwo w którym my znakomicie się odnajdujemy.
  Być może niektóre państwa z UE odejdą, ale to nas w UE wzmocni.

  Strach pomyśleć gdybyśmy w UE nie byli, i bez zastosowania norm przez UE nam narzuconych a z władzą konserwatywną (typu PiS),
  zostalibyśmy mentalnie, kulturowo, gospodarczo i cywilizacyjnie,
  zakonserwowani w kulturze Słowian wschodnich, których zachowawczą kulturę obserwujemy do dzisiaj w mentalności ludzi zaboru rosyjskiego.
  Dzisiaj rządzący podpierają się, opiniami naukowców głównie z Lublina.
  Warszawa, Kraków, Łódź , Poznań, Wrocław to ośrodki naukowe, które obecna władza skutecznie pomija.
 • 05.03.2018 - 13:12
  Fix4K napisał/a:

  Może ta kasjerka woli jednak pracować bo coś się dzieje nie siedzi w domu i nie patrzy w TV gdzie 35 minut to reklamy a reszta głupie programy typu dlaczego ja.
  Ale jest program na TVPinfo jest bez reklam,
  np. " Bez Retuszu"
  i podobne, gdzie zapraszają całe spektrum polityczne kraju,
  czyli- sami politycy i dziennikarze grający z PiS i jednego dziennikarza Andrzeja Stankiewicza z ONET.
  I jest bój wszyscy na jednego. Gość żeby się przebić musi mówić bardzo szybko i potokiem słów, bo minimalna przerwa powoduje, że prowadzący odbiera mu głos i przekazuje, drużynie rządowej, a jej przedstawiciel np. Semka-Sieci czy jakiś inny Gość Niedzielny, Nasz Dziennik, Gazeta Polska, mogą mówić do woli.
  Nawet ludzi w studiu dobiera się tych samych i zawsze ten sam ma zadawane pytania i gotowca na odpowiedz.


  Niech nie zapraszają z Gazety Wyborczej czy z PO bo powodują u nich alergię.

  Są gazety: Wprost- które przed wyborami pomagało Pisowi. Rzeczpospolita, Polityka. Ta ekipa takich dziennikarzy nie zaprosi.
  To jest demokracja PiS, a ja chcę demokracji:
  oznaczanej jako ustrój polityczny istniejący w niektórych greckich polis, w szczególności w Atenach, przeciwstawiany monarchii (rządom jednej osoby).

  Jak ma być taka wolność, to ja wybieram tą którą mi daje w prezencie UE, czyli stara sprawdzona demokracja a nie chcę
  wolności PiSowskiej, jej to ja mam już po dziurki w nosie.

  "Im mniejszy kraj, tym jego politycy bardziej pamiętliwi, bardziej małostkowi, bardziej ograniczeni." -cytat z Chińczyka.
 • 05.03.2018 - 8:54
  sh_ma napisał/a:
  A ja w sobotę słyszałem jak kasjerka cieszyła się że tylko w pierwszą niedzielę marca idzie do pracy
  Najbardziej by się cieszyła, gdyby był rządowy program zamiany pracy na pensję.
  "Zadeklaruj, że nie będziesz pracował a my wypłatę zastąpimy ci zasiłkiem "wypłata plus"."
 • 04.03.2018 - 21:17
  To co by się działo, gdyby sprawiedliwie wszyscy pracowali 5 dni w tygodniu, czyli gdyby zamknąć sklepy również w sobotę?

  Mam pomysł, zakaz handlu powinien obejmować tylko obywateli polskich, niech zasłużenie odpoczywają. Gazarbaiter mógłby pracować cały tydzień.
  Ściągnąć na weekend innowierców i niech robią.
Pokaż więcej komentarzy