bono

O sobie

obywatel

Kocham PiS

 • Wczoraj 22:04
  Podobno coś się zmieniło nasz dziennik pisze, że wszyscy nas kochają, że jesteśmy ulubieńcem narodów, potęg i wielkich tego świata.
  Kochają nas za prawdomówność , uczciwość, wartych polecenia, uczciwych i wierzących z zasadami.
  Większość badanych chciała by być Polakiem.
  Warto z nami robić interesy i wierzyć nam na słowo, że chęć oszustwa i kradzieży w Polsce należy do najniższych, że wiarygodność nasza jest duża, że honor jest nasza sprawą obywatelską, a szlachetność wyróżnikiem.
  Prawda to czy fałsz?
 • 25.06.2017 - 23:06
  krowka123 napisał/a:
  Panie Andrzeju.przepraszam Drogi WKibicu krówka nie ma bzika na punkcie wykształcenia bo dziękuje Bogu że nie uczył jej tak wybitny nauczyciel.Fakt że w tamtych czasach kto chciał skończyć studia a nie za dobrze szło mu w liceum wybierał albo uczelnię wojskową albo pedagogiczną i stąd powiedzenie nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera,nauczyciela...Na temat honoru raczej nie rozmawiajmy bo jak można rozmawiać z kimś o czym on nie ma zielonego pojęcia.
  Reszta widać w normie wyjazd o słomie w butach itp.wzorem swojego wybitnego profesora chociaż trzeba przyznać że trochę WKibicowi jeszcze brakuje do wzorca kultury,obiektywizmu i honoru
  https://www.youtube.com/watch?v=aggDGlusAEY
  Tak trzymać a powrót na upragnione stanowisko przy wsparciu Bono gwarantowany.
  Cała krowka123
  Dobre wykształcenie, pewność siebie i swoich osiągnięć, kultura, obiektywizm i trzeźwa ocena sytuacji.
  To wszystko, co potrzebne jest wzorowemu obywatelowi państwa pis. I ty to masz.
 • 25.06.2017 - 12:20
  WKibic napisał/a:
  Bono, krówka 123 ma kompleks wykształcenia i bzika na punkcie honoru. Apeluje o te wartości, których zwolennikom PiS-u brakuje. Udziela ich innym wedle uznania. Pogubiła nam się krówka123. Tak by chciała, a tu wychodzi słoma z butów. Zabawne jest jednak to jej staranie. Dystansuje się od PiS-u, a PiS-em jedzie od niej na kilometr. Ona nie, skądże znowu. Asekuracja godna obłudnika. Zrozumieć klimaty Galicji czy Kongresówki może jedynie yntelygent, że użyję terminologii krówki123. Dla niej to terra incognita.
  Do tej pory wirus z centralnej Polski, nas omijał, ale bakterie z Mazowsza przekroczyły granice Galicji i atakują słabsze organizmy.
 • 24.06.2017 - 18:50
  A tak o tej tępej masie z zaboru rosyjskiego z nazwiskami obecnej prawicy.
  Spieszę wyjaśnić, że równie tępe pały z wielokulturowej Galicji, dają się ogłupiać tępocie z Kongresówki tekstami przenoszonymi z propagandy z zaboru rosyjskiego, którymi ten czyli carat, faszerował społeczeństwo tego zaboru.

  Otóż Galicja to był zlepek wielokulturowości, by przywołać chociażby Veit Stoß-a znanego u nas pod nazwą Wit Stwosz, albo Matejkę. Jeden i drugi to cudzoziemcy pracujący dla Krakowa. Pierwszy Niemiec, drugi Czech.
  Zresztą cała aleja zasłużonych dla Krakowa to Ditetl, Leo i wystarczy poczytać na Rakowickim nazwiska na wiekowych grobach.
 • 24.06.2017 - 18:29
  krowka123 napisał/a:
  Nie ma w języku przyzwoitych ludzi słów na określenie takiego .....
  Masz się za wykształconego yntelygenta ale swoimi wpisami dajesz prawdziwe świadectwo kim naprawdę jesteś.
  Za to jest określenie takiej....... - świętojebliwa.
 • 16.06.2017 - 17:29
  Walker84 napisał/a:
  Nadajesz cały czas na Kler a na procesje chodzisz .
  Hipokryzja piękna !
  Szydzę z naszej pobożności, która jest taka jak te przysiady w trakcie podniesienia.
  Niby wszyscy pobożni, a nas Bóg doświadcza w Smoleńsku.
  Przypadek? czy lekcja?

  A może to nie polega na deklaracji wiary, tylko na przyzwoitości?
 • 16.06.2017 - 7:24
  Po procesji Bożego Ciała w której brałem czynny udział, mam takie spostrzeżenia;
  Jeżeli ludzie klęczą siedząc na pięcie nogi czy przykucając, to profanują ideę klęczenia. To lepiej stać z pochyloną głową w pokorze aniżeli robić komedię z kucaniem.

  A drugie to ewangelia:
  z nakarmieniem czterotysięcznego tłumu.
  Apostoł Andrzej wskazał chłopca, który przyniósł ze sobą pięć chlebów jęczmiennych i dwie ryby. Chrystus, po wzniesieniu oczu do nieba i odmówieniu dziękczynienia rozmnożył chleby i ryby. Tak nakarmiono 5000 mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci.
  Zebranymi ułomkami napełniono dwanaście koszów.

  Zastanawia mnie skąd wzięły się te kosze? Czy na spotkanie religijne przyniesiono kosze w nadziei że coś będzie do zabrania?

CZEKAJ NA PARAGON

 • Wczoraj 8:29
  Taki mały opis mentalności i zwyczajów, odróżniających nas od innych Słowian;
  Kiedyś na spotkaniu biesiadnym jeden z utrzymujących rodzinę z Austrii rzekł, że my ich tu wymienił Jugoli nie lubimy, a dlaczego zapytałem - a bo byli naszymi szefami, bo mieli legalny pobyt i pracę.

  W innym zestawieniu na urlopie zagranicą miejscowa zaproponowała załatwienie elektryka (coś nawaliło w domku), na co rodziny z Czech przystały z radością a rodziny z Polski zebrały się i rzuciły temat, że ktoś chce na nas zarobić, że może chcą nas oszukać.......

  Kolejny znajomy opowiada jak stał w korku na Słowenii przed granicą do Chorwacji i paliwo zaczęło mu wołać , że ma jeszcze 10 km. Wystraszony (starszy pan) wyszedł z samochodu i poszedł do robotników pracujących przy autostradzie i zawołał, że daje 50 Euro za 5 litrów benzyny. Panowie poruszeni propozycją, mówią że mają tylko ropę. Ale po chwili przychodzą z trzema litrami z jednego urządzenia, wlali mu do baku. On daje obiecane 50 euro, a oni że nie wystarczy 10 euro i tyle wzięli.
  Nie byli to polscy robotnicy, ci mają apetyt na każdą sumę.

Co tam Panie w polityce?

 • 26.06.2017 - 19:44
  Nie wiem skąd na nasz naród umęczony i sponiewierany, pada tyle niechęci.
  Wokoło źle nam życzą, a To Niemcy, teraz też Francuzi, Anglicy nas wywłaszczają, Czesi , Słowacy i Węgrzy się nie solidaryzują, pozostała UE ma nas tam gdzie słońce nie dochodzi, Rosjanie to wrogowie, Ukraińcy -banderowcy, Białorusini- dyktatura, aż się boję myśleć co będzie jak Tramp, zostawi nas w poczekalni.
  I przypomniało mi się opowiadanie lumpa z nad Raby, który mówił, że jak miłość Kaczyńskiego wzięło na wspomnienia i pyta go:
  pamiętasz Jareczku, jak mnie UE olała-byłeś przy mnie,
  a jak dostałam 21:1 byłeś przy mnie,
  a jak nas Wyszehrad olał -byłeś przy mnie ,
  a jak mnie Niemcy, Francuzi, Angole olali- byłeś przy mnie,
  a jak Putin puścił bąka przy mnie- wspierałeś mnie.

  Wiesz co ty to mi chyba pecha przynosisz!
 • 18.06.2017 - 10:37
  RELATYWIZM MORALNY
  Zaszokowany jestem szerzącym się moralnym relatywizmem w Polsce. Zasady, głoszone i wymagane od innych, nie obowiązują „swoich”.
  Na przykład kłamstwo, podjudzanie przeciw bliźniemu, fałszywe świadectwo. Jeśli „swój” łże jak najęty, wówczas doradcy teologiczni zawsze znajdą moralne usprawiedliwienie tej obrzydliwości.
  Gdyby jednak tego rodzaju rzecz przydarzyłaby się komuś, kto stoi po drugiej stronie, wówczas zagrzmią działa, które moralnie zniszczą nie tylko grzech ale i grzesznika.
  Prawda też przeżywa dziwną ewolucję wsteczną. Dzisiaj media „tego świata” przekazują więcej prawdy niż media głoszące swą lojalność wobec katolicyzmu. Te wręcz potrafią faktami tak manipulować, że prawda staje się kłamstwem a kłamstwo prawdą.
  Przykłady tego zjawiska można mnożyć...
  Na ustach moralizatorów nieustannie pojawia się krytyka moralności sytuacyjnej we współczesnej kulturze Zachodu. Chyba tylko po to, by ukryć swój własny moralny relatywizm.
  Żeby kwestię wyrazić jaśniej pozwolę sobie na dygresję – nie jest prawdą, że droga do nieba prowadzi przez PiS i Radio Maryja wraz z TV Trwam! Tego rodzaju przekonanie zrodzone i szerzone w kraju, jest po prostu okropną herezją … nie, nie herezją lecz prymitywną głupotą. Prawdopodobnie łatwiej trafisz „do nieba”, stojąc na dystans od tych formacji.
 • 17.06.2017 - 10:55
  Walker84 napisał/a:
  Taa . Zaraz się dowiem ze w Polsce żyją sami Żydzi i sam jestem też Żydem. ..
  Nie nie sami żydzi.
  Tylko ci źli są żydami, reszta to żydzi dobrzy.

  A ty i ja dajemy się nabierać tej populacji raz głosując na dobrych a drugi raz na złych żydów.
 • 17.06.2017 - 10:23
  Walker84 napisał/a:
  Z nienawiści do Kaczyńskiego Tuski i inne idole Bona , markosa i tego zakutego czołgisty całkowicie pogłupiały :

  https://wpolityce.pl/polityka/344514-nasz-wywiad-jonny-daniels-o-nagonce-na-premier-szydlo-to-odrazajace-co-z-ta-wypowiedzia-zrobili-politycy-opozycji-w-polsce
  http://www.fzp.net.pl/opinie/reakcja-na-wypowiedz-szydlo-czyli-jak-zaslepienie-nienawiscia-odbiera-ludziom-przyzwoitosc

  Zastanawiam się jaką głupotę mogą zrobić jeszcze żeby uderzyć w Rząd ?
  Stopień auto-kompromitacji coraz wyższy. I widać jak te platformiane gady leżą w sondażach ..
  Co do żydów, to ja się nie wypowiadam, bo to jest wojna w rodzinie.
  Dla mnie z jasną karnacją, zamiana jednych żydów na drugich jest bez znaczenia. Wybieram tę opcję, z której kraj ma więcej korzyści.

  Czym się różnią Michniki czy Kuronie od Kczyńskich Wdlsteinów, Maciarewiczów i : https://www.youtube.com/watch?v=Ok9nirbKxSU
 • 05.06.2017 - 20:44
  Endrju napisał/a:
  Kiedyś @bono PO obiecała taki rząd - rząd ekspertów. A co dali? Grabarczyków, Nowaków, Muchy, Szejnfeldów, Arłukowiczów.
  No to niech ten też brnie w obiecankach?
  Czy to usprawiedliwia kolejne grabienie pod siebie?

  A może, kierując się tą filozofią, niech Rydzyk zacznie organizować siły nowej inkwizycji, fanatyków katolickich, stworzy obozy naboru i szkolenie w nienawiści do islamistów i robi im szkolenie zabijania tychże.
  Przecież oni też tak robią. O to chodzi?
 • 05.06.2017 - 8:25
  Kolejna inscenizacja Kaczyńskiego w TVP.

  Jeżeli jest taki uczciwy, prawy i sprawiedliwy i dobrze życzył Polsce a nie sobie, to jego grupa mogła postulować nowy rząd, nie związany z żadną z grup.
  Zmieniamy ustrój i wybieramy ludzi z poza naszego kręgu a nie dzielimy łupów.
  Zamiana UW na PC to zwykły podział łupów, czyli nam się należy rządzenie a nie wam, bo myśmy nie współpracowali.

  Powinno być: schodzimy razem na drugi plan a wybieramy rząd czysty jak łza stworzony z ludzi prześwietlonych, nie zaangażowanych politycznie- ekspertów w dziedzinie.
  Sami zaś z boku tworzymy nowe struktury partyjne na przyszłość, pod wybór społeczny.

  Teraz to jest czyste odtworzenie grupy interesu, czyli podział łupu po komunie. Oni brali przedtem- niesprawiedliwie bo konfidenci,
  a my bierzemy teraz bardziej sprawiedliwie bo my konfidenci ale w słusznej sprawie.

  A może panowie dopuście do władzy ludzi nie umoczonych ani w komunę ani w solidarność?
 • 05.06.2017 - 7:46
  Czasem lepiej nie wiedzieć!
  Gdybym ja miał bliską osobę, która zginęła w katastrofie smoleńskiej, pogodził bym się z wolą bożą, bolejąc nad tragedią,
  jednak nie domagając się szczegółów i detali związanych z ciałem bliskiej osoby. Na pewno nie chciałbym znać szczegółów poszczególnych części ciała do niej należącej.
  Podobnie jak rodzice sapera w większości nie mają życzenia poznawania szczegółów.

  To może głupie porównanie, ale przecież jedząc szynkę, czy kiszkę, nie chcemy znać szczegółów procesu jej wytwarzania od stajni, poprzez rzeźnię, posadzkę rzeźni i jej kanał odpływowy, następnie poprzez rodzaj zastosowanych noży i gabarytów maszynki do mielenia kości itd.

  Dochodzenie szczegółów obnaża obraz, który nie jest dla nas przeznaczony.

  Nawet jak dowiadujemy się o zdradzie małżeńskiej, nie chcemy znać pikantnych szczegółów.
 • 04.06.2017 - 8:39
  Taki Jan Pietrzak (lat 80), amator kabareciarz. Trafił do Hybryd w latach 60 tych, jako członek ZMP i PZPR. Tam poznał młodych zdolnych: Osiecka, Młynarski, Kofta, Fridman itd. Pokazał im jak się organizuje klub, który ma widownię.(znał to z organizacji imprez w wojsku)
  Międzyczasie skończył w Wyższej Szkoły Nauk Społecznych przy KC PZPR.
  Wartościowa postać, obalająca ustrój od wewnątrz. Podobnie jak Marcin Wolski też członek PZPR w Polskim Radiu, zjednoczyli siły by komuna upadła i robili audycje, programy i kabarety dywersyjne, obalające ustrój.
  Przyczynili się do obalenia ustroju bardziej niż podziemie Solidarności, bo działali legalnie i na oczach publicznych.

  Toteż gdy stary system upadł, natychmiast przenieśli się do nowego systemu, do prawdziwych patriotycznych czasopism -Gazeta Polska, kotynuując wspaniały patriotyczny program.

  Za swoją dywersyjną działalność w komunie zostali uhonorowani jeden stanowiskiem dyr TVP, drugi uroczystym koncertem- laudacją na cześć wspaniałej postawy- głównych piewców Polski PIS.
  Jedynie sprawiedliwej i jedynie wolnej jaką daje uczestnictwo, działalność, wsparcie i wyznawanie wolności przez zawierzenie kraju liderom PIS.
 • 01.06.2017 - 10:57
  I jeszcze jedno.
  Mamy wzrost PKB powodowany wyrostem konsumpcji, po prostu ludzie uciekają z pieniędzmi, kupują głównie mieszkania na potęgę.
  Bezrobocie najniższe w historii, ale to zagadka nierozwiązywalna nawet przez najtęższe ekonomiczne umysły, ponieważ w 2016 był spadek inwestycji, obecnie wyhamował, ale nie ma żadnych nowych inwestycji, również nie wchodzi do nas kapitał powiększający skalę inwestycji, jedynie zatrzymujący spadek. To trwa nadal.
  Gdyby ludzie zatrzymali pieniądze na kontach, i PKB i bezrobocie nie były by takie optymistyczne. Ale wobec braku inwestycji, kiedyś przyjdzie wyhamowanie i to ostre, bo pieniądze się nie mnożą, a drukowanie przez rząd i rzucanie na rynek pieniędzy skończy się jak w azjatyckich tygrysach, ostrym hamowaniem i prośbą o pomoc.

  Kończone są inwestycje drogowe, zaczęte przez poprzedników.

  Ta ekipa gada bajki o obwodnicy północnej Krakowa, o Kielce Kraków o via Baltice, i takie tam, w zależności od ostatniego snu osoby wygłaszającej koncert życzeń, o lotnisku centralnym, ale od razu dodają, że oni w tej kadencji nic nie zrobią i muszą mieć jeszcze trzy kadencje aby zacząć choć jedną realizację snu nocy letniej.
  Jutro się Maciarewicz obudzi i wygłosi tekst o bombie atomowej, która się nam należy i że będziemy najsilniejszą armią regionu i będziemy chronić Bałtów, Bałkany i Europę Środkową, a nawet Gruzję, a Ukraińcom damy pieniądze na odebranie Krymu.

  Merkel i Macron za 10 lat, będą musieli paść przed nami na kolana, bo my i USA, będziemy trzonem porządku świata.
 • 01.06.2017 - 6:59
  Każdy rządzący robi coś dobrego. PiS też ma jakieś zasługi. Ważne aby bilans dobrej roboty był dodatni nad bilansem roboty złej.
  Trudno było by przypisać temu rządowi zasługę wzrostu PKB . Bo niby w czym mała by być ta zasługa ? Jeżeli w 500 plus, to Grecy by już dawno to wprowadzili by dostać kopa.
  Jedynie uszczelnianie VAT jest zasługa tej ekipy , ale czy ten jeden czynnik zadecydował o wzroscie PKB ?
  Inwestycje stoją, pozostają obiecanki cacanki dla naiwniakow, codziennie zmieniane na inne .
  A to przekopanie mierzei a to lotnisko centralne, a to kolej na Słowację ,a to zakup helikopterów, na drugi dzień łodzi podwodnych, w kolejnym tunel do Świnoujścia i takie tam sraly muszki będzie wiosna, dla ciemniakow .
 • 31.05.2017 - 6:05
  Głupi naród wszystko kupi!
  Są ludzie, których natura obdarzyła dziwną pewnością siebie, że wszyscy ludzie mają inteligencję identyczna i wrażliwość tez.
  Ci ludzie zakładają, że aby pozostali myśleli i czuli tak jak oni, wystarczy tym pozostałym narzucić swoje wartości i swoją wrażliwość i swój odbiór otaczającej nas rzeczywistości.
  Tę ich filozofię życiową, pozostali muszą kupić, bo są takimi samymi ludźmi jak my.

  Mylą się ci przytepawi ludzie bardzo, traktując innych swoją miarą. Stąd też nagle przewrót, rewolucję i próby wyzwolenia się od tych uzdrawiaczy narodu.

  Wydawało się, że jak naród wykształcimy, to tępe pały znikną. Nic podobnego, tępy umysł pozostaje niezależnie od wykształcenia.
  Wykształcenie, uczy zawódu , poszerza wiedzę, ale nawyzej łagodzi tępy umysł, bądź odwrotnie,
  Daje tępemu umyslowi, możliwość rozwijania tej tępoty. Przykładem naukowcy SS, a u nas - Pawłowicz, Glinski, Maciarewicz, Kurski itp.
 • 30.05.2017 - 9:56
  Krążą plotki, że niemiecka telewizja, chce podkupić Klaudiusza Pobudzina, dla swoich wiadomości.
  Nowy szef ma przekonać widzów, że Niemcy nie uczestniczyli w II wojnie światowej.
 • 25.05.2017 - 9:36
  Zakładam, że imigracja zmieniła kanały przerzutu i teraz płyną przez Bałtyk do Polski.
  Na początku lokujemy ich w koszarach nadmorskich i dostajemy pomoc od UE na wykarmienie przybyszów.
  Zaczyna być ich dużo, a Grecja, Włochy, Węgry nie chcą ich u siebie rozlokować. Niemcy mają ich tak dużo, że zaczynają mówić w języku dla siebie obcym.
  Robimy plan zatapiania łodzi z uchodźcami na Bałtyku, wysyłamy jachty zawracające ich na pełne morze i grodzimy wybrzeże Bałtyku.
  Nasze łodzie patrolowe spychają pontony w kierunku Kaliningradu a tam nie przyjęte na ląd po kilku nocach znikają pod wodą.
  Państwa UE, obwiniają nas za śmierć uchodźców, ale uważają, że to nasz problem i zamykają swoje granice.
  Exodus trwa i ostatnie łodzie toną w Bałtyku,. Nie ma już odważnych przemytników podstawiających pontony, bo ostatni utopili się u wybrzeży Polski.
  Powoli problem uchodźców znika, ale świat oskarża nas o holokaust.

  Napisz inny scenariusz?
 • 24.05.2017 - 8:26
  Nowak łze, jak bura suka. Nie przyznaje się do Adama Adamowicza. A na zdjęciu jest. Wrodzona inteligencja posła PiS Suskiego. Po raz drugi przenikliwoscią, wykazał zdolności śledcze.
  Raz przy carycy Katarzynie, u której wykrył nazwisko, a drugi raz udowadniając Nowakowi , że ten jednak Adamowicza znał. A że Piotra, ważne, że Adamowicz, a Nowak do każdego Adamowicza, przyznać się nie chce. Urodzeni złodzieje z genem oszusta.
  A jednak wyższa rasa np. aryjska, z której wywodzi się pis - jest faktem. I dlatego te dwie rasy z Niemiec i Polski są w konflikcie.
 • 23.05.2017 - 16:51
  Znowu chcą na siłę zamienić nam złote na euro.

  Nie powinniśmy na to nigdy się zgadzać!
  Słowacy, Słoweńcy Bałtowie oni wszyscy chcą powrotu do narodowych walut.
  Nie chcą już jeździć do Polski na zakupy. Bo od dzisiaj się im to nie opłaca. Euro po 4 zł dolar po 3,7 zł. Podrożało w tej Polsce mówi mi jeden Słowak, jak cholera i już nie opłaca się jeździć. Na granicy z Litwą pustki.
  Czekają aż kapitał spekulacyjny zacznie realizować zyski i sprzedawać pln.
  Może dojdzie do 4,5 mówi Litwin, przyzwyczajony do marnej złotówki.
  Wszyscy oni dobrze nam nie życzą, czekają na jakiś kryzys, że za euro dostaną 5 zł, a wtedy Polska znowu będzie tania jak barszcz.

  Myślałem- opowiadał mi Słowak, że w Polsce naraz taka ekonomia, że złoty taki mocny, ale gdzie tam. Wszystkie waluty naraz poszły w górę; forint, korona, kuna a nawet turecka waluta, to coś mi tu śmierdzi dużą spekulacją na słabych walutach.

Interwencja POLICJI

 • 25.06.2017 - 12:16
  A ja uważam, że Ziobro ich nie ułaskawi, prezydent też i dostaną dożywocie. A policjanci medale za zasługi obronności kraju.

"Dobra zmiana" PiS

 • 14.06.2017 - 22:28
  A to Janowski nie został członkiem PiS?
  Dureń, podpisał by lojalkę i by został.
 • 24.05.2017 - 9:49
  Zastanawiam się, czym się różni śmierć Staszka Pyjasa od śmierci Igora Stachowiaka. Jednego zepchneli ze schodów, a drugiego zameczyli paralizatorem. W obu przypadkach zrobili to stróże prawa.
  Jeden jest ikona męczeństwa, drugi nieistotny wypadek przy pracy. Jeden za komuny, drugi za PiS.
 • 24.05.2017 - 8:30
  Inicjały pani Pawłowicz PK, tłumaczone jako pożyteczna kretynka. Jeżeli innych wysyła do obozów, ja oddał bym do schroniska dla zwierząt.

Humor polityczny

 • 01.06.2017 - 6:35
  Zastanawia mnie ta gorliwia religijność posłów PiS , którzy w kościołach składą śluby dozgonne, a teraz mają kolejne żony. Jakoś, to poslancom bożym i Piotrowi naszych czasów czyli Rydzykowi, nie przeszkadza, by z nich czynić autorytety kościelne.
Pokaż więcej komentarzy