WKibic

"Dobra zmiana" PiS

 • Dzisiaj 13:17
  robert napisał/a:
  Zapomniałeś Pan jak marnym byłeś Pan wójtem i nauczycielem i za co Pana w szkole wysłali na wcześniejszą emeryturę, nie jeden były uczeń i mieszkaniec Pcimia chętnie Pana by jak to Pan powiedział zlał po pysku co niewątpliwie się Panu należy. I mimo że to forum nie jesteśmy na ty.
  Uderz w stół... Do rosołu ukradkiem naplułeś. nie zapomnij przymilnie się uśmiechnąć do pana, którego scharakteryzowałeś powyżej, jak go spotkasz na ulicy. Brawo TY.
 • Wczoraj 21:54
  Ciekawe to zbliżenie Vivaldiego i Bono poprzez wybór mniejszego zła oraz rezygnację z zacietrzewienia. Przynajmniej próba. Pro publico bono celem. Oby. Tylko, że to nihil novi. Zgrabne ukrywanie swojej stałości i wierności jednej ze stron podpierające się dobrem publicznym. Pakiet PO bardziej bluzgał, KOD to dno od Sorosa. To tę zgrabną mistyfikację burzy. Może, Vivaldi, zostać sobą? Obecny pakiet dostał szansę i ją zmarnował. Pakiet PO i dno od Sorosa nie są temu winne. Mogli rządzić trzy kadencje. Przez głupotę, raczej szaleństwo im to nie grozi.Sami na to zapracowali. Mnie to nie martwi, ale zaskoczyło. Problem w tym, że przecięli i to mocno. Skoro tego nie dostrzega Vivaldi, to znaczy, że dobra publicznego nie rozumie albo dobro publiczne to dobro obecnego pakietu. Tak czy siak twardo za obecnym pakietem obstaje. Kler zostawmy. On bez władzy w Polsce obejść się nie może. Przez alians z PiSem szalenie traci i będzie coraz gorzej. Boga do tego nie mieszajmy. Zostawmy go w sercu.
 • Wczoraj 15:50
  robert napisał/a:
  Ja myślę Panie Wkibic że należy Pana wyszczelać po pysku, to się Panu należy jak nikomu. W końcu Pan się doigra i Pana miejscowi w Pcimiu obiją i będzie demokracja w praktyce
  W pysk się leje lub po pysku bije. " Szczelać" to możesz w krzaki. Desantowcem ani PZPR, ani PiS nie byłem i nie jestem, aby mnie w Pcimiu mieli obić. Lanie w pysk to przenośnia. Widać to nie na Twój kaczy mózg.
 • Wczoraj 15:30
  Bagietka napisał/a:
  A kto pisze w ogóle o Horale? Oceniam czyny. Zresztą Rostowskiego pięknie podsumował Modzelewski. Rostowski w ekonomii mógłby mu buty czyścić.
  Poza tym minister Hojna-Duch wszystko pięknie powiedziała podpierając wszystko dokumentacją.
  Modzelewski na usługach PiS. Nieźle mu płacą. Broni finansów swoich podobnie jak senator Bierecki. Chojna - Duch w ogóle pięknie mówi. Postaraj się w sprawie VAT bazować na wiedzy obiektywnej. Politycy mówią swoje. Horała zaś to mój ulubieniec. Kwintesencja obłudy i chęci dokopania panu. Wassemanówna jako blondynka rozpraszała, Horała jest bezbłędny.
 • 12.12.2018 - 21:31
  Widzę, że się im udaje. Mowa o Rostowskim, Horale itp. a VAT wyparował. Dziura zaś istnieje i dobrze się czuje. Lubimy igrzyska. Z dwojga złego wolę Rostowskiego. Horała ze swą fizjonomią i zachowaniem to typowy prowincjonalny PiSowiec. Ten kontrast obecnie mamy na dłoni. ZEMSTA ludzi pachnących rosołem na elitach. Fałszywie przymilny uśmieszek i chytre plucie ukradkem do rosołu przygotowanego dla pana. Syndrom pańszczyźnianego chłopa. Chłop potrzebuje w pysk, aby poczuł pana. Angielska flegma i inteligenckie wybryki KOD a także niemrawość opozycji wobec chuligaństwa bez zasad nie są w stanie z PiSem wygrać. Po pysku powiadam. Niech poczują pana. Kaczyńskiemu strach zagląda w oczy. To inteligencik i to mierny i bez autorytetu, któremu się dla władzy zachciało uruchomić to szambo. Pierwszy utonie w nim. To nie Wałęsa, który doskonale znał ten syndrom, bo sam z niego wyrósł . Intuicja go nie zawodzi. Nie pozwoli sobie do rosołu napluć. Kaczyński nie czuje choć stara się wykorzystać Polskę prowincjalną z syndromem chłopa pańszczyźnianego. Ta Polska jest chytrzejdza od Prezesa. Tylko Wałęsa wie jak ją ucywilizować. Dlatego go tak nie lubią, bo jest jednym z nich. Przechytrzył komunistów, wyczuwa doskonale wyborców PiS. PiS to mentalność. Wykształcenie nie ma tu nic do rzeczy. Vide proboszczowie i większość duchowieństwa. Ten sam syndrom choć w dobrobycie się pławiący. Zawsze można liczyć, że ukradkiem do zupy panu naplują.
 • 25.11.2018 - 20:21
  Nieufność, podejrzliwość, kundelkowe szczekanie to niecała twarz ludzi PiSu. Małostkowość, zazdrość, sobkostwo, uwielbienie własnego ciepełka, lęk przechodzący w agresję wobec obcych, innych, celebrowanie porażek, podkreślanie wyjątkowości z nich wynikającej itp. Kiszenie się we własnym sosie. Chocholi taniec. Stawianie wszystkiego na ostrzu noża. Nawet błahostek. Po przejęciu elektoratu Samoobrony, LPR, teraz narodowców PiS pokazuje paskudną polską duszę. Twarz traci Porozumienie Centrum i historyczne PiS, które za typową partię prawicową uznać można było. Teraz ohyda. Co, ludzie zawsze byli, ale teraz się panoszą, są u władzy, rozpiera ich energia. Ja uważam, że dobrze, że wypłynęli, bo przekonają niezdecydowanych do pójścia do urn i pozbawienia władzy tej twarzy Polski. Wyciąć w pień się nie da. To istniało i istnieje w każdym społeczeństwie. Ważne, aby nie doszło do władzy i procentowo stanowiło jak najmniejszą część społeczeństwa.
 • 14.11.2018 - 20:54
  t-34 napisał/a:
  Koledzy wymyślili nową grę. Włączają wiadomości TVP i za każdym razem jak prowadzący powie jakieś głupstwo albo kłamstwo to piją setkę wódki. Jest tylko jedna wada tej gry..... o 20.00 nie ma już kto wyłączyć telewizora......
  A tak na poważnie, to co ty za głupoty piszesz panie Bono...... korupcja u prawych i sprawiedliwych ?!?! czyś ty na głowę upadł ???? korupcja to tylko w PO !!!!
  Ja, odwrotnie. Oglądając tvp-info, leczę wątrobę i żołądek. Polskiego szewca i siarczyste przekleństwa sobie przypominam. Łacinę też. Żona czuwa nad dawką, wyłączając telewizor. O tempora, o mores.
 • 26.10.2018 - 13:26
  Bagietka odzwierciedla PiSowski kwik w naszym powiecie. PiS wygrał, PiS wygrał. Słyszę wokół siebie. Cieszą się, że rzeź w urzędach będzie. W Myślenicach, w UM w Krakowie. Bajzel i bałagan zapanuje. Zaszkodzi to i Myślenickim i Małopolsce. Ale nasi się dorwali. Problem w tym, że awansowane Obajtki typu pogodynek rozłożą wszystko na łopatki. Tak było w latach 2005,6 z wojewodą. Ale suweren rechocze i cieszy się. To nie populiści, to bolszewicy. Jednak to musiało w Małopolsce i w Myślenicach wypłynąć, aby wielu zrozumiało. Z tego szamba w przyszłości narodzi się coś lepszego. I w tym nadzieja. Najazd Pisowski u Hunów przeżyć trzeba. Godnie przeżyć, nie wchodząc z tą hołotą w żadne układy.
 • 12.10.2018 - 7:27
  bono napisał/a:
  Bardzo dobrze panowie się prezentują.
  Janecki bardziej poprawnie farbuje włosy i brodę od Zienkiewicza
  ( trochę brązem zalatuje), bo Zienkiewicz raz jest blond innym razem jest siwy.
  Ale Janecki jak na tego za którego redakcji jako naczelnego Wprost, ten tygodnik upadł i Król musiał się go szybko pozbyć, to tutaj prezentuje się dla nie komunistów i złodziei, całkiem poprawnie, więc do bankructwa TVP nie doprowadzi, bo ta jest dotowana z pieniędzy mafii watowskiej.
  (Chyba tą mafię w jakimś procencie Morawiecki zachowa, bo TVP musi być dotowana)

  Zienkiewicz w radiu Plus, był taki ostrożny, cedził słowa i bał się kogoś urazić, a tu proszę rozwinął skrzydła i jedzie po bydle.

  Magdalena Ogórek to wielka wartość, podobnie jak nasza Bagietka.
  Obydwie na każdy temat mogą porozmawiać i mają wielką wiedzę.
  To wartościowe panie redaktor.
  Potwierdzam, Magdalena Ogórek to wartość naddana. Toż to dyjament, kryształt w *****izji. Ma odwagę ściągać największe prawicowe i nie tylko męty, oszołomów od Słomki poprzez miesięcznicowe osobistości z Krakowskiego Przedmieścia, frustratów z całej Polski po Ikonowicza. Ta mieszanka kiedyś tak p...nie, że Ogórek na Księżyc wyleci, Już ledwie panuje nad tą zgrają. Ziemkiewicz zaś bożyszczem księży narodowców typu jezuita Kowalczyk i etatowy komentator TVP xiądz Zieliński się stał. Uroku tej gawiedzi populistyczno- narodowej spod różnych znaków dodaje stary PZPR- owiec Kik politolog z Kielc. To taki Piotrowicz w TVP. Bono, Ty za poparcie konstytucji i Tuska obłapianie powinieneś być wywalony z tego forum. Niech tylko dobra zmiana opanuje Myślenice.
 • 06.10.2018 - 11:21
  Lula napisał/a:
  Na mieście mówi się, że Bagietka, to jest Szanowny Pan Poseł Jarosław Szlachetka. Żarliwość wpisów pozwala tak myśleć. W końcu pomiędzy sesjami Sejmu ma trochę wolnego czasu...
  Czyżby pan poseł wycofał harcowników typu krówka 123, Walker et consortes i sam ruszył do boju? Między sesjami Sejmu i wpisem na forum zdąży jeszcze projekt ustawy demolującej sądownictwo podpisać. Podpisuje wszystko jak Adrian. Walkera szykują na wiceburmistrza, a krówkę na szefa propagandy miejskiej. Wieść gminna niesie.
 • 03.10.2018 - 7:20
  Bagietka napisał/a:
  Nie ma żadnych nagrań w sprawie rzekomych słupów.
  Nagrali jakieś tam rozmowy o niczym, które były od dawna powszechnie znane.


  PiS nie będzie nikogo po sądach ganiał, bo by musiał w sądach spędzić całą kampanię.
  KOBIETO, OGARNIJ SIĘ, BO TO DOPIERO POCZĄTEK, WIERZCHOŁEK GÓRY LODOWEJ. PIS LODY KRĘCIĆ POTRAFI I KRĘCI.
 • 24.09.2018 - 22:57
  Bagietka napisał/a:
  Dzisiejsze spotkanie Schetyny w Berlinie. Jak myślicie co przywiezie? Może ponownie kilka siatek z pieniędzmi jak za czasów KLD?

  Wyborcy KO i miłośnicy KOD może potrafią zrozumieć ostanie działania Platformy, bo ja już się poddałam.

  Przekaz Platformy, chronologicznie

  1. PiS to agentura Rosji co dowodzą bzdury z książki Piątka.
  2. PiS odsuwa nas od Europy zacieśniając stosunki z USA, które są obecnie wrogiem Rosji i Niemiec
  3. Cieszymy się z baz amerykańskich ale nie kosztem przenoszenia wojsk z Niemiec, które czerpią z położenia baz USA, miliardowe zyski.
  4. jesteśmy przeciwni przekopu Mierzei bo nie jest to w interesie Rosji.
  5. mamy jako Platforma problem z określeniem się do NS2, bo to uderza w interesy Niemiec i Rosji.
  6. PiS nie chce rozmawiać z Rosją więc my jako Platforma musimy zacieśnić stosunki z Moskwą i dążyć do usunięcia sankcji (to było przekaz z wczoraj)
  7. Musimy jechać do Berlina po nowe zalecenia. Może Merkel pomoże nam w odsunięciu PiSu od władzy. (to z dzisiaj)

  Schetyna i KO to już całkowite opary absurdu czy można ich działania jakoś wytłumaczyć, poza oczywiście ich programem wyborczym, który zawiera się w jednym zdaniu "odsunąć PiS od władzy"
  Skoro PO , KO itp. takie "opary absurdu" , to dlaczego PiS ma problem wygrać z nimi w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie, Białymstoku i wielu, wielu innych miastach? Czemu ludzie ich wybierają? Nawet pińcet plus nie działa.

Walka ze smogiem - apel do Burmistrza.

 • 11.12.2018 - 7:42
  taki_gość napisał/a:
  A Maciej się śmieje......
  a miał czy ma przecież siedzieć, Ziobro ma go załatwić.

Myślenice: Burmistrz powołał swojego zastępcę. Został nim Mateusz Suder

 • 10.12.2018 - 16:49
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Nie porozmawiam z kimś kto z braku argumentów, trywializuje moje wypowiedzi. Nie jesteśmy w przedszkolu a ja nie mam zamiaru się przekomarzać. Ja wiem że ciężko jest uwierzyć że istnieje inny świat niż ten z TVN'u czy Wybiórczej, a ja nie chcę niczego udowadniać.
  Tradycyjny podział na Republikanów i Demokratów w USA został zaburzony. Trump to chuligan, populista.Republikanie go tolerują z musu, a Demokraci nie mogą znaleźć broni na tego chuligana bez zasad. Podobnie jest w Polsce. Kaczyński to chuligan bez zasad. Populizm prowadzi do tyranii albo tragifarsy.

Powiat: Andrzej Pułka wicestarostą. Zobacz kto zasiądzie w zarządzie [WIDEO]

 • 07.12.2018 - 15:51
  Mądrala napisał/a:
  Nadeszła nowa kultura polityczna, gdzie radni na stanowiska głosują sami na siebie, bo to wynika z matematyki 13 za. Takich cyrków to nie było nawet za głębokiej komuny. Zawsze taki kandydat dla przyzwoitości wstrzymywał się od głosu na siebie samego. Ale teraz podobno mamy pełną demokrację i przyzwoitość.
  Jajcarz z Ciebie. Zarząd musiałby być spoza Rady. Zastanów się, kto zawalił kampanię, że PiS przegrał powiat. To wyjątkowa sztuka, aby tak PiSowski powiat przegrać. Dać się tak ograć , dziecinnie wspomagając konkurencję w Pcimiu. Gdyby PiSowscy wójtowie mieli jaja to powiat byłby w rękach PiS. Tokarnia, Pcim.

Myślenice: Radni ustalili wysokość pensji burmistrza [WIDEO]

 • 01.12.2018 - 19:04
  Prezes zanotował Myślenice wygrane. Powiat przegrany. Tokarnia przegrana. Sułkowice przegrane. Jedynie Raciechowice na otarcie łez zdobyli.Pyrrusowe zwycięstwo. Myślenice, Pcim i Raciechowice PiSowska wyspa wśród 9 samorządów. Wrzód na d..e. Wstyd za nasze miasto, bo Pcim został skolonizowany przez Pisowskichu spadochroniarzy.

Powiat: Radni wybrali starostę. Na trzecią kadencję został nim Józef Tomal [WIDEO]

 • 21.11.2018 - 15:25
  qleeg napisał/a:
  To teraz burmistrz będzie się musiał wykazać nie lada dyplomacją :-DDDDD Czarno to widzę :-D
  Burmistrz na usługach partii. Nie ma czasu na Myślenice. W poniedziałek podobno po Pcimiu Suchej jeździł. Szukał Bolka Warszawskiego i błagał, aby na PiSowskie łono powrócił. Wieść gminna niesie, że Bolka owego starostą PiS zrobić chciał. Kupczą w całej Polsce. Z Pcimia atak na Myślenice i pow8at szedł i Pcim PiS w powiecie wykończył. Na własne życzenie, Obajtki Bolka i Eska wyhodował. O tempora, o mores.

Wybory Samorządowe 2018: Wybraliśmy sześciu nowych gospodarzy gmin. W trzech bez zmian

 • 27.10.2018 - 13:12
  Pcim tylko zyska. Aparatczyków PiS się pozbywa po kolei. Szlachetka, teraz prawdopodobnie Kurowski. Obajtek, a teraz Hajduk wyhodowali na własnej piersi żmije, które PiS w powiecie wykończyły. Panowie Pajka i Zadora sprytnie wójtów Pcimia i Tokarni załatwili. PiS-owskich wójtów. W Pcimiu mniej wyborców głosuje na PiS niż w Lubniu i Tokarni. Samorząd tylko spisili. Aparatczyki zrobiły swoje i wracają do Myślenic.

Wybory Samorządowe 2018: Pełne wyniki do Rady Powiatu

 • 27.10.2018 - 13:03
  bono napisał/a:
  Ostrowski ma mocną pozycję negocjacyjną, świetny wynik, 7 radnych i podobną pozycję w Radzie Miasta.
  Jest czym grać, popieramy was w Gminie, a wy nas w powiecie i tak dotychczasowy starosta już nie rozdaje kart.
  Teraz głównym rozgrywającym jest Ostrowski może pogodzić Powiat z Gminą.
  bono, jajcarz z ciebie. Kpiarz to mało powiedziane.

Wybory Samorządowe 2018: Zobacz kto będzie rządził w Sejmiku. Mamy tam dwóch reprezentantów

 • 25.10.2018 - 16:44
  Dobrze, że pan Bisztyga jest w Sejmiku. Świadczy o pluraliźmie. Nawet w naszym powiecie. Tylko PiS słychać w naszych wioskach, bo w miastach po rôwno. W takim środowisku zdobyć mandat z KO to sukces. Przejść z PiSu żaden problem. Pan Bylica to przyzwoity człowiek i to też mnie cieszy.

Wybory Samorządowe 2018

 • 24.10.2018 - 13:07
  Ja myślę, że na początek Rada Myślenic powinna już burmistrzowi Szlachetce najniższe uposażenie uchwalić. Nie chciał gaży posła, to znaczy poświęca się dla Myślenic. Starosta Ostrowski z gospodarzami innych gmin swoim pupilkom Szlachetce i Hajdukowi żywot umilać. Trzeci front, który otwarty wkrótce będzie, czyli walka z Urzędem , to gwóżdż do trumny Szlachetki. Szydło nie pomoże, bo nic nie może, Rząd zajęty będzie turbulencjami powyborczymi i unijną reakcją na łamanie konstytucji. Sejmik zanim się ogarnie, to pieniądze unijne się skończą, a i tak zakontraktowane przez PO-PSL. Jednym słowem Szlachetka ugotowany przez jeden telefon z Nowogrodzkiej. Wyborcy zaś jego zgotowali Myślenicom chaos. Po latach rozwoju, chaos .
 • 15.09.2018 - 14:04
  Endrju napisał/a:
  PO jest totalnie bez pomysłu i bez werwy. Widać, jedynym ich programem i pomysłem było straszenie PiSem. Teraz to nie przejdzie.
  PO i .N , czyli Koalicja Obywatelska to świeży twór. Pojawia się mnóstwo nowych postaci, których nie dostrzegasz. Wybory samorządowe będą sprawdzianem, czy w naszych małych ojczyznach 500+ też zadziała. Rząd, rozdaje w terenie , co mu tylko zostało. Upycha po strażakach, kościołach ołtarze odświeża, gospodyniom wiejskim chusty etc. To było, ale bez rozgłosu w ramach konkursów, zasad. Teraz z naciskiem, to PiS Wam daje, głosujcie na nas. Skala tego jest naprawdę duża. Kampania PiS też nachalna. Jeżdżą od województwa do województwa i obiecują, kokietują i rozdają bez składu i ładu. Gdy KO i PSL uda się obronić połowę samorządów wojewódzkich to będzie jej sukces. PiS mimo wygranej, w wielu rządził nie będzie. Duże miasta raczej są poza zasięgiem PiS. Wybory parlamentarne są dopiero za rok i wtedy KO musi pokazać werwę. Te wybory jeszcze tego nie wymagają. Są specyficzne i różnie może być. Czadu daje lewica. To ona zagwarantowała PiS-owi większość bezwzględną i mandaty milionów Polaków, którzy PiS mają w doopie. Spokojnie. Większość Polaków nie chce PiS-u. Parlament tego nie oddaje. W tym problem. Mają rok do stworzenia jednego bloku, aby PiS za darmo mandatów nie dostawał i to od wyborców, którzy go nie cierpią.

KOD - Komitet Obrony Demokracji

 • 06.10.2018 - 11:23
  bono napisał/a:
  Nie było by Ronda Kaczyńskiego, nie było by baneru.
  Przecież na Rondzie np. Obajtka.. nikt by baneru nie wieszał.

  Stanowiska w nowym UMiG już rozdane. Część aktywistów tego forum, ma już przydział. Trwa jeszcze batalia o stanowisko prezesa Wodociągów.
  Wymieniane są dwa nazwiska.
  Bono, Ty nie kpij, bo Obajtek ma być starostą.
 • 14.09.2018 - 18:13
  Lech Kosyjan napisał/a:
  Bagietko! Nie zrozumiałaś. To walenie cepami nie było do Ciebie. Napisałem to w tym sensie, że nasi przeciwnicy, którzy zamiast szabli stosują cepy i walą w plecy (to przenośnnia dotycząca ich malo inteligentnych argumentów). Tak się pojedynkują ludzie nie mający zasad. To było więc do tych mędrków, a Tobie życzyłem powodzenia wyrażając go slowem wytrwałość. Pozdrawiam Bagietkę i jeszcze raz życzę wytrwałości.
  Kodeks Boziewicza dla takich krętaczy przewidywał kije. Zdolności honorowej PiSowskie ciury nie mają. Kije. Nie myśl ich z cepami. To skądinąd przydatne narzędzie. Krętactwo szabli niegodne. Dwadzieścia kijów pod Tereską ku uciesze gawiedzi.

Wybory Samorządowe 2018: Sprawdź kto kandyduje do rady powiatu

 • 26.09.2018 - 13:32
  Bagietka napisał/a:
  Nie znalazł się na listach więc odszedł. Teraz ma szanse na wpisanie go na listę KO.
  Szkoda, że nie wspominasz o radnych, którzy od miesięcy rzucają legitymacją Platformy.
  Z KO startuje działacz Solidarności Pikul, zaś z PiSu prokurator stanu wojennego Piotrowicz, który go prześladował. KOD podał obecną Solidarność za nazwanie jego zarządu esbekami do sądu. Tam stara Solidarność. PiS to trzeci garnitur i nieudacznicy życiowi, którzy spali z kotem, wtedy gdy odwagi trzeba było. Teraz nadrabiają.
 • 25.09.2018 - 11:55
  Mądrala napisał/a:
  Mieliśmy już przez kilka kadencji jednego PAJKĘ BOLESŁAWA Gość ma w tej chwili 67lat (raz już zdradził PIS) z Pcimia- wystarczy!!!!
  Pan Bolesław już w 2010 roku obronił powiat przed PiSem. Połączenie Sobieskiego i Konrada Wallenroda. Ciekawe, co teraz wymyślą, aby PiS zastopować? Wygrać, nie znaczy rządzić. Ile takich Bolesławów drzemie wśród kandydatów PiSu?

Wybory Samorządowe 2018: Grażyna Ambroży kandyduje na burmistrza Myślenic. Co proponuje?

 • 22.09.2018 - 21:13
  trekk napisał/a:
  Kolego Vivaldi, proszę o ścisłość w podawanych informacjach. Nie piszesz o cenach surowca.

  2012 - 2014 cena ropy naftowej to 100+ $ za baryłkę, cena ropy 2018 to 70+ $ za baryłkę. Alternatywnie cena paliwa w PL w latach 2012-1014 około 6 zł, cena paliwa dziś około 5 zł. Obawiam się, że rzetelny rachunek może okazać się dosyć śliski i nie koniecznie na korzyść PiS.

  Do pozostałych rzeczy się nie odnoszę, szkoda czasu na bzdury.
  Dołączam.
 • 21.09.2018 - 20:31
  Vivaldi napisał/a:
  Kibic chyba zapomniałeś kto ogłosił zieloną wyspę ale zapomniał wtedy powiedzieć, mimo wszystko w tamtej Polsce na 5 pracę ciężko było znaleźć a jak już to za 5.....zł na godzinę. Za nic była ciężka praca, świetne doświadczenie, jeszcze większa wiedza i masę chęci. Przedsiębiorcę topiła konkurencja albo gigantów albo lokalna z cenami po karuzelach, a urząd jeszcze nogę podstawił gdzie lepiej było mieć kasę fiskalną z przestawioną godziną bo urzędnik z mandatem wyjść musiał jak nic nie znalazł. Ci natomiast pracownicy u pracodawcy po 14 godzin na umowach śmieciowych traktowani jak śmiecie. O czym Ty piszesz? Przecież Donald twierdził, że to była zielona wyspa? Jak żyć .....obecnie w tym zestawieniu?

  A może byś się zainteresował dlaczego np banki (czyli krwioobieg gospodarki) które były wszystkie sprzedane za 1 zł dziś trzeba było odkupić za 100zł (przykład dla zrozumienia) za PeKaO ? Dlaczego przed odkupem banków nie był możliwy do uzyskania żaden kredyt ani poręczenie na realizację inwestycji ogólnopolskich? Jak masz jakiekolwiek pojęcie to dotrą do Ciebie te liczby
  https://wspieramrozwoj.pl/artykul/64/banki-w-polsce-ktore-to-polskie-banki

  A może wiesz dlaczego tak bardzo zachód chciał zatrzymać konsolidację Getin i Idea? Wyjaśnię, ponieważ po dokonaniu stał się numerem 1 w obsłudze leasingów w Europie. Polska dźwignia finansowa numerem jeden. Musiało im mocno przeszkadzać, przecież to pieniądze które można było wyssać z Polski płacąc za bank garścią miedziaków. Tak ta Twoja zielona wyspa wtedy wyglądała i funkcjonowała, więc jak się bierzesz za rozmowę o to co kto, ile i z czyjego wydaje to najpierw troszkę się podszkol po co się strategicznie inwestuje. Jeśli w ogóle tego "nie łapiesz" to masz krótkowzroczne plany dokładnie tak jak poprzednicy.

  z resztą niezłe podsumowanie jest tutaj :
  https://twitter.com/twitter/statuses/1038388611203428353
  Ja o niebie, Ty o chlebie. Typowe PiSowskie mijanie tematu. O bankowości, bezrobociu, trudnych początkach biznesu nie pisałem. Podniecałeś się uzyskami z VATu i tego dotyczyła ma odpowiedź.
 • 21.09.2018 - 14:31
  wert napisał/a:
  nie uszczelniać tylko upraszczać. Działania poprawające ściągalność VAT ciągną za sobą koszty i rozbudowę uprawnień fiskusa. Za kilka lat możemy mieć odwrotną patologię, że opresyjny aparat fiskalny oraz niejasne i niejednoznaczne prawo podatkowe będą stanowiły największą barierę dla biznesu. Pamiętajmy, że dochód nie wypracowywany jest przez rząd, co nam próbował wmówić kiedyś Tusk a teraz Morawiecki ale przez masę drobnych i średnich firm. Przykład macie w Wenezueli -zabili socjalizmem prywatną inicjatywę i mają kryzys.
  Jeśli podatek Vat będzie prosty a jego wysokość odpowiednio ustalona pole do kombinacji będzie niewielkie i fiskusowi byłoby łatwo obserwować potencjalne obszary wyłudzeń. To samo tyczy się akcyzy.
  Tu pełna zgoda.
 • 21.09.2018 - 13:53
  Vivaldi napisał/a:
  Bo sukces ma wielu ojców - porażka jest sierotą. To jest to o czym napisałem wyżej : przywództwo nie poznajesz po tym co obiecuje ale czy i jak szybko ucieka w chwili kiedy się pali. Miał swoje sukcesy nie można mu tego ujmować i należy o tym pamiętać, choćby nawet strefa przemysłowa, ogólny wizerunek urbanistyczny i wizualny miasta i kilka innych widocznych ale niestety okraszone zbyt dużą liczbą niejasnych powiązań, zbyt dużą ilość nieprawidłowości.

  Przypominam, że takie same jajca mieli na poziomie krajowym Ci co postawili na PiS w 2015roku, a samorządowym zrobią dopiero na jesień albowiem samorządy są w rękach PO. Zatem "przez osiem ostatnich lat 8lat" :-) ktoś miał pieniądze i władzę ale roztrwonił je i rozkradł a "pieniędzy w budżecie na nic po prostu nie było"
  https://www.youtube.com/watch?v=DAHIQtroWzs
  https://www.youtube.com/watch?v=192HbEtfikI

  Czyli kompletnie nie rozumiem Twojego wpisu, bo czyli pieniądze przyniósł PiS ze sobą w reklamówkach z Biedronki? Pieniądze były i są - wystarczy nie kraść. W mojej branży zwinęło się sporo konkurencji, która miała ceny towarów nie wiadomo skąd wzięte, z czasem okazało się, że z karuzeli różnorakich od VATu po ZUS, nie wypłacenia pracownikom, oszukania dostawcy itp. Wszyscy boją się uszczelnienia systemu. Dziwne tylko, że boją się Ci którzy kręcili największe wałki. Ja jestem gorącym orędownikiem uszczelnienia systemu VATu bo zauważyłem, że Ci co konkurowali ze mną na wałkach zaniżając cenę chodzą już teraz na bosaka a do nich ustawiła się kolejka wierzycieli. Ich nawet nie trzeba zamykać (bo po co ich jeszcze chronić) wierzyciele sami zrobią z nimi porządek. To samo jest na poziomie samorządowym ....wyobrażasz sobie jaki panuje strach i co wyjdzie w MZWiK, ZOZie i innych instytucjach o powiązaniach nie wspominając. Zadaj sobie pytanie dlaczego tak heroicznie jest broniony obecny układ lokalny? Ale nie boją się finansowo, bo są w stanie kupić niemal każdego lub go zastraszyć szantażem, boją się tego że nie będzie po zmianie komu dać.

  A tak to mniej więcej wygląda także lokalnie
  https://www.youtube.com/watch?v=EDyHo1-VK8I

  jeśli ktoś nie płaci to ktoś inny musi zapłacić za niego. Ktoś ukradł to inni muszą się zrzucić. Proste. Proste na każdym poziomie od budżetu domowego po budżet ogólnopolski.
  Uszczelniać system podatkowy trzeba. Polska w tej dziedzinie za rządów PO-PSL mieściła się gdzieś w środku. Problem ze ściągalnością VAT-u ma cała UE. Uszczelnianie przygotował minister Szczurek i PiS miał gotowy program. Wprowadza. Ulegasz jednak propagandzie PiS-owskiej i za nią powtarzasz, jakoby 500+ , obniżenie wieku emerytalnego czynione było z oszczędności na VAT. Tak nie jest. Pomaga dobra koniunktura gospodarcza i 400 mld zł z UE wydawane aktualnie. Ponadto wiele populistycznych zadań finansowane jest bezmyślnie z eksploatacji spółek skarbu państwa, funduszy celowych, NBP z łamaniem zasad, celów i reguł gospodarczych. Mimo to duża część idzie z kredytów. Odbije się to fatalnie na polskiej gospodarce i finansach w przyszłości. Dobrą koniunkturę należy wykorzystać do inwestycji rozwojowych, a nie przejadać pieniędzy pod wybory. Komuniści i złodzieje. To nie tak. Morawiecki jeżdzi i łże, że aż wstyd na Premiera. Rozdadzą wszystko i nie będzie czego uszczelniać. To w skrócie, aby ostudzić Twoje dobre samopoczucie. Misiewicze rozgrabią tej kraj. Ziobry i niedouczone prawniki już sprowadzily nas na manowce Europy i cywilizowanego świata. A Ty taki idealizm. Naiwność godna odnotowania, bo dotyczy rzeczy realnych.
Pokaż więcej komentarzy