WKibic

Kocham PiS

 • 20.03.2017 - 17:13
  Zapomniałaś dodać, że dziadek był w UB, a ojciec TW. Brak argumentów, to argumentum ad hominem. Analizujemy obecną sytuację polityczną w kraju. Z kimś kto myli instytucje stojące na straży demokracji typu TK że spółkami skarbu państwa o obsadzaniu tychże nie warto dyskutować. Chaos, populizm i niekompetencja to nie mój świat. To nieuczciwe i nieprzyzwoite. Stąd z PiS -em mi nie po drodze od 2005 roku.Jeszcze PO - PIS, ale nidy nie PiS. Czy to takie trudne, aby trafiło do krówki główki. To mój wybór. Żadni wyborcy tu nie mieli nic do powiedzenia. Szanuję wszystkie wybory, ale zachowuję sobie prawo do krytyki. Przede wszystkim prawo do zabierania głosu w sprawach mojego kraju. Kaczyński i PiS to wredni ludzie, niebezpieczni dla Polski, stąd moja aktywność wzrasta. Gdyby nie niszczyli podstaw demokracji mojego kraju, nie obniżali jego rangi w Europie ,znosiłbym ich jak znosił em wiele ekip w moim życiu. Teraz założyłem futro i podskakuję. Z szacunku do wiary moich przodków nie mieszam do tego różańca ani krzyża, nie profanuję pieśni religijnych na Krakowskim Przedmieściu i nie szkaluję cudzych dzieci za grzechy ojców. Salem alejkum.
 • 20.03.2017 - 12:27
  Zarówno w Solidarności jak i w KOD-ie liczyła się masa i zryw jako protest przeciw komunistom teraz PiS-owi. To za nami. PiS-u nie pokona ani ulica, ani zagranica. Masa przeciwników to zrozumiała. Protest był potrzebny, teraz czas wytężonej pracy, aby w wyborach pożegnać Kaczyńskiego. Schetyna od początku o tym wiedział i buduje opozycję , która Pis pokona. PO idzie w gorę w sondażach. PiS traci jednak nie dzięki Schetynie tylko Kaczyńskiemu, Macierewiczowi, Ziobrze , Szyszce i innym nawiedzonym. Mogli rządzić wiele kadencji, ale oni nie chcą rządzić, to Mesjasze, oni chcą zbawiać. Skoro nie chcą rządzić, to suweren im podziękuje. Schetyna wyśmiewany, lekceważony, niby bez charyzmy okaże się za dwa lata lepszy od PiS-u. PO wróci w innej wersji. Zdyscyplinowana, uporządkowana, kompetentna i nieskorumpowana. Sam Schetyna nigdy papierowym Premierem nie będzie. Polska na tym jedynie zyska. To inny format niż Szydło czy Duda. Walker i krówka niech dalej Kijowskim się zajmują. Kijowski już zrobił swoje. Może odejść. Kaczyński, Macierewicz, Szyszko też. Nie czas się nimi zajmować. Co powiedział Kaczyński? On już wystarczająco dużo nagadał i naubliżał wielu. Zresztą niech gada dalej. Opozycja zyska. W przyszłym Sejmie będzie więcej ugrupowań, większa polaryzacja. Taka większość będzie miała moralne prawo rozliczyć PiS i poobsadzać zniszczone instytucje uzgodnionymi ludźmi, aby błędów PiS-u nie popełniać. To jest przyszlość. Zawiedzeni PO i, a teraz PiS-em będą mieli na kogo zagłosować i zrobią to wówczas skutecznie. Taki Endrju, markos i reszta. Walker, krówka umrzą z PiS-em i szkoda z nimi polemizować. O błędach rządach PO też nie warto, bo liczy się przyszłość. Szczególnie dla mnie, młodego [ duchem ] człowieka.
 • 16.03.2017 - 21:00
  t-34 napisał/a:
  Ostrzegam mocne !!! Czytasz na własną odpowiedzialność !!

  Skąd wiedzę o Polsce i świecie czerpie minister środowiska Jan Szyszko? Minister wyjawił to dziennikarce Polsat News na konferencji prasowej w Sieradzu, pytany przez nią o wycinkę drzew.

  Minister odwiedził Sieradz, by spotkać się z samorządowcami. Rozmawiał z nimi na temat jakości powietrza i projektów geotermalnych, które mogą mieć na nią znaczący wpływ. Na konferencji prasowej dziennikarze pytali jednak nie tylko o geotermię, ale również o ustawę, która zapoczątkowała masową wycinkę drzew w Polsce.

  - Czy czuje się pan odpowiedzialny za wszystkie nielegalne wycinki drzew? - zapytała dziennikarka ministra środowiska Jana Szyszkę.

  Minister odparł, że co prawda pytanie nie jest związane z tematem konferencji, ale "rozumie prawa dziennikarskie". - Tylko chciałem się pani zapytać, skąd ma pani takie wiadomości. Co pani czyta i co pani ogląda, bo gdyby pani czytała to co ja czytam i oglądała to co ja oglądam... - mówił minister. Dziennikarka natychmiast zapytała więc co czyta i co ogląda Jan Szyszko.

  - Telewizję Trwam, Radio Maryja, Nasz Dziennik, Gazetę Polską i tam nie ma tego rodzaju informacji, o które się pani pyta - odparł szczerze Jan Szyszko. - W związku z tym pierwsze pytanie: skąd ma pani takie wiadomości? - dodał minister.

  Dziennikarka odparła, że z Komisji Europejskiej. - Z Komisji Europejskiej? To niech pani pyta się Komisji Europejskiej - odparł minister.
  Oni się sami wykończą. Jurgiel, Szyszko, Macierewicz zamknięci w świecie mediów Rydzyka, Karnowskich, Pośpieszalskiego, *****izji. Sami ulegają własnym łgarstwom. Podobnie Szydło, Kempa, Duda, Szczerski sami sié zaszczekają.
 • 11.03.2017 - 9:01
  Kaczyński dotąd gra, póki wygrywa. Potem przewraca stolik i zmienia zasady. Zasady dobre, gdy są jego. Unią mu pokazała, gdzie jego miejsce. Fico po spotkaniu z Kaczyńskim i Szydło, przeraził się wielce. Jak najdalej od tych wariatów.
 • 10.03.2017 - 14:01
  To nie jest zabawne. Polska traci. Ta nowomowa jednak łapie. *****izja i inne robią swoje. Co się podziało z mądrością polskiego społeczeństwa? Ten pokrętny pisowski bełkot omamia ponad 20% społeczeństwa. Trzeba się policzyć. Polska w oślej ławce. Trzeba rozliczyć PiS w kraju. Wyborców PiS napiętnować. Wstyd nie mają.
 • 09.03.2017 - 21:40
  bono napisał/a:
  Ojciec do mnie zadzwonił rozradowany i mówi, że czuje się tak jak po wygraniu w głosowaniu kontraktowym przed uzyskaniem niepodległości, gdzie zabraliśmy wszystkie możliwe głosy.
  Dla ojca Kaczyński to sługus Rosji. A ogranie go to jak pierwszy duży krok do odzyskanie niepodległości.
  Mówi, że telefony przyjaciół wzajemnie sobie gratulujących zwycięstwa nie pozwalały mu aby wcześniej zadzwonić.

  Mówi, że aż się chce wyjść na miasto radować ze zwycięstwa.
  Fajnego masz Tatusia, podzielam jego radość.
 • 16.02.2017 - 10:24
  Dura lex sed lex - mawiali starożytni Rzymianie. Europa na prawie rzymskim i kulturze greckiej stoi. Z łaciny zostały nam duraki, a z greki filozof grecki. Morawiecki to i durak, i filozof grecki.

Co tam Panie w polityce?

 • 20.03.2017 - 12:32
  m_markos napisał/a:
  Coś się zmienia. PISowskie "zwycięstwo" podczas głosowania na Tuska chyba się czkawką zaczęło odbijać.

  http://www.rp.pl/Kraj/303199942-Maleje-przewaga-PiS-nad-PO.html
  Jak Prezes Przyłębską i sędziego Muszyńskiego zobaczyli, tysięcy Misiewiczów na co dzień nie widzą. Przyłębska powinni codziennie pokazywać.
 • 14.03.2017 - 18:39
  WKibic napisał/a:
  Krzysztof Łoziński emerytowanym nauczycielem nie jest. To pisarz, alpinista, działacz Solidarności. Zgadzam się z jego słowami. To są fakty. Kaczyński niszczy Polskę. Poziom moralny, ale przede wszystkim intelektualny posłów , senatorów PiSu, pani Premier, prezydenta Dudy porażający. O Misiewiczach nie wspomnę, o obłędzie Macierewicza, niedouczeniu Ziobry, też. Ci ludzie Polsce i Polakom przynoszą. W kraju i za granicą. Sam nie mogę uwierzyć, że po 26 latach demokracji tacy ludzie wypłynęło.
  Przynoszą WSTYD.
 • 14.03.2017 - 18:37
  Krzysztof Łoziński emerytowanym nauczycielem nie jest. To pisarz, alpinista, działacz Solidarności. Zgadzam się z jego słowami. To są fakty. Kaczyński niszczy Polskę. Poziom moralny, ale przede wszystkim intelektualny posłów , senatorów PiSu, pani Premier, prezydenta Dudy porażający. O Misiewiczach nie wspomnę, o obłędzie Macierewicza, niedouczeniu Ziobry, też. Ci ludzie Polsce i Polakom przynoszą. W kraju i za granicą. Sam nie mogę uwierzyć, że po 26 latach demokracji tacy ludzie wypłynęło.
 • 14.03.2017 - 12:40
  Krzysztof Łoziński: Pamiętam z czasów szkolnych typowy temat wypracowania: „Co miał autor na myśli…?”. Zawsze myślałem: - a co mnie to obchodzi, co miał na myśli? Ważne co napisał. W końcu za którymś razem, gdy polonistka spytała mnie przy tablicy: - co miał Mickiewicz na myśli pisząc „a imię jego 44”? – wypaliłem: - cenę kaszanki po podwyżce! Więcej już mnie tak nie pytano.
  Dlaczego to wspominam? Dziś ciągle słyszę rozważania, co chciał Kaczyński i jego partia osiągnąć, robiąc tę całą demolkę? A g… mnie obchodzi, co chciał. Ważne jest to, co zrobił i jakie są tego skutki:

  Nie mamy prezydenta, tylko zdalnie sterowany uchwyt do długopisu;
  zniszczono Trybunał Konstytucyjny. Została atrapa całkowicie posłuszna PiS-owi. Do orzekania nie są dopuszczani prawidłowo wybrani sędziowie, w orzekaniu biorą natomiast udział osoby, które sędziami TK nie są, bo wybrano je niezgodnie z prawem;
  prezesa TK, Julię Przyłęcką, wybrało troje sędziów TK (w tym ona sama) i trzy osoby nie będące sędziami TK, z powodów, jak wyżej. Wcześniej prezydent, o przepraszam – uchwyt, nie uznał uchwały zgromadzenia ogólnego 9 sędziów TK, a uznał uchwałę 3 sędziów i 3 nie sędziów;
  zlikwidowano Służbę Cywilną i obsadzono tysiące stanowisk niekompetentnymi miernotami spośród wszystkich krewnych, ciotków i pociotków polityków PiS (o ile tych wytresowanych klakierów można nazwać politykami). Takiego kumoterstwa, nepotyzmu, korupcji i skoku na kasę nie było w naszym kraju od wieków.
  złamano pochodzącą jeszcze z 1505 roku (konstytucja „nihil novi”) zasadę, że wszystkie akty prawne musza być publikowane;
  przywrócono przywiązanie chłopa do ziemi, czyli zniesiono wolny handel ziemią, wcześniej zlikwidowany ostatecznie w 1834 roku (w zaborze rosyjskim, w pozostałych dawno go nie było). Tą sama ustawą pozbawiono prawie całą ludność wiejską prawie całego majątku, sprowadzając wartość większości nieruchomości wiejskich praktycznie do zera (z drobnymi tylko wyjątkami);
  upolityczniono prokuraturę, podporządkowując cel jej istnienia „polityce karnej” (czyli temu, co w krajach praworządnych jest jednym z największych przestępstw przeciwko prawu);
  w ustawie o prokuraturze zapisano, iż prokurator wykonując polecenie przełożonego, może popełniać przestępstwa i pozostaje bezkarny;
  zmianami w kodeksie postępowania karnego ustanowiono, że informacje zdobyte nielegalnie mogą, a nawet muszą, być uznane przez sąd za dowody. W ten sposób, w połączeniu z ustawowym zapisem o bezkarności prokuratora łamiącego prawo, przywrócono legalność stosowania tortur w śledztwie, czyli stan, który w naszym kraju zlikwidowano w 1776 roku (zakaz tortur i uznawania nielegalnych dowodów, jako w drugim kraju świata);
  projektowany jest pomysł przymusowej pracy katorżniczej, za darmo (mają „budować hale fabryczne” – Ziobro) dla więźniów;
  zdemolowano polskie wojsko, doprowadzając je do stanu praktycznej niezdolności do walki:
  a. zerwano umowę na zakup śmigłowców wielozadaniowych i nie zawarto żadnej nowej;
  b. wyrzucono z wojska prawie całą doświadczoną kadrę dowódczą;
  c. marnuje się fundusze, potrzebne na zakupy sprzętu i obsadzenie ponad 40 tysięcy wolnych etatów żołnierskich, budując Obronę Terytorialną, formację archaiczną i całkowicie nie przydatną we współczesnej wojnie. Istnieje podejrzenie, że mają być to w istocie sfanatyzowane ultraprawicowe bojówki do walki z opozycją polityczną (coś jak początki SS w nazistowskich Niemczech). Zwraca uwagę całkowity niemal brak szkolenia wojskowego (zatem i dyscypliny) oraz praktyczny brak struktur dowodzenia.
  minister spraw wewnętrznych, i inni politycy PiS, niemal jawnie wzywają do przemocy wobec opozycji. Organizacje jawnie faszystowskie są nie tylko tolerowane, ale wręcz faworyzowane;
  media publiczne zamieniono w tubę propagandową oraz narzędzie notorycznego kłamstwa i ogłupiania;
  trwają próby przejęcia lub likwidacji nielicznych wielkonakładowych niezależnych gazet, stacji telewizyjnych i radiowych. Wolnym mediom maksymalnie utrudniany jest kolportaż;
  wprowadzono deformę, bo przecież nie reformę, systemu edukacji. Naród nie ma być wykształcony, tylko głupi i posłuszny;
  zaciągnięto szereg poważnych zobowiązań finansowych (obniżenie wieku emerytalnego, 500+, zadłużenie państwa…) na które wkrótce nie będzie pokrycia;
  rozpoczął się atak na niezawisłość sądów, na niezależność i niezawisłość sędziów (przypominam, że sędziami są również członkowie Państwowej Komisji Wyborczej);
  przygotowywany jest atak na samorządy;
  projektowane jest zdemolowanie służby zdrowia, likwidacja NFZ, pozbawienie finansowania prywatnych szpitali i wielu prywatnych gabinetów lekarskich (w praktyce ich likwidacja);
  rozpoczyna się proces wyprowadzania Polski z Unii Europejskiej.
  Czy o czymś jeszcze zapomniałem?
  Proszę państwa, na co czekamy? Na to, aż wszyscy obudzimy się w łagrach? Na to, że nie będziemy już w UE, tylko w strefie wpływów Federacji Rosyjskiej?
  Pobudka. Bierzmy udział we wszystkich akcjach protestu przeciw PiS, nie patrząc, kto je organizuje (jaki region KOD, nie KOD, dziewuchy, ZNP, partie polityczne, inne organizacje…). Wszyscy do boju!
  A do organizacji (wszelkich) mam apel: koniec podziałów – zawiążmy Konfederację Wszyscy Przeciw PiS. Jak nadal będziemy osobno, to powieszą nas razem.
  Na początek wszyscy, kto żyw, na 18 marca do Warszawy:
  Warszawa, KPRM, al.Ujazdowskie 1/3. 18.03.2017, godz 15:00 - 18:00, #WolneSądy#WolneSamorządy #KODMazowsze #ReferendumWarszawskie
  Musimy wytłumaczyć Prezesowi (bo widać nie rozumie): nie wygrasz, a nie jesteś Janukowyczem, nie masz dokąd uciec, Art. 127. kk ciągle obowiązuje:

  Art. 127. § 1. Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
  Krzysztof Łoziński
  P.S. Oczywiście zapomniałem o paru jeszcze sprawach, w tym o bardzo ważnych, jak atak na prawa kobiet (bądź co bądź połowy społeczeństwa), zaprzestanie finansowania programu in vitro, dewastacji przyrody, ataku na ekologiczne źródła energii (ustawa antywiatrakowa), wycofanie się z programu ograniczania emisji dwutlenku węgla, rzezi drzew w miastach i szalonym wyrębie lasów państwowych, zniszczeniu stadnin koni...
  Ciekawe co jeszcze? Zniszczenia wywołane polityką PiS są tak ogromne, że nawet ja ich nie ogarniam.
 • 08.03.2017 - 13:19
  Z okazji Dnia Kobiet , wszystkim krówkom dobrej zmiany życzę.
 • 04.03.2017 - 10:53
  Miała być dobra zmiana. Komunistów i złodziei zastąpić mieli ludzie prawi i sprawiedliwi. Mamy dno. Podstawy państwa prawa Kaczyński niszczy przy pomocy komunistycznego prokuratora Piotrowicza, TK zniszczony. Prezesem Przyłębska, która reprezentuje poziom dna. Na sędziego rejonowego się nie nadaje. W TK dzieją się niegodne , wredne rzeczy przy udziale kolegi Przyłębskich sędziego Muszyńskiego, który też o współpracę z organami PRLu podejrzany jest. Mąż podpisał deklarację współpracy dobrowolnej i ambasadorem w Niemczech jest. Mali, podli i niekompetentni ludzie zastępują autorytety prawne. Kaczyński chce dokonać dobrej zmiany przy pomocy szyi, bandy Misiewiczów, niedouczonych Ziobrów, Mularczyków, Jakich i Obajtków z zarzutami korupcyjnymi. Tacy zroą wszystko. Kaczyński mści się na Polsce. Dom wariatów. Przykre, ale dzięki pisowskim wyborcom to mamy. Skok na stołki, pazerność, brak zasad, niekompetencja i bezczelność plus zemsta. Ot, cała dobra zmiana. Niszczą Polskę. A walkera i krówka przeklejają pisowskie gadzinówki i agitują. Mimo, że Kaczyński panem się ogłasza, do wyższej półki zalicza, opozycję drugim sortem nazywa, to poziom tego tałatajstwa żałosny. Walkera i krówka też pewnego pułapu nie są w stanie przeskoczyć. Zabawne jest to ich staranie. To podskakiwać od.
 • 22.02.2017 - 12:44
  krowka123 napisał/a:
  Jak zwykle rżniecie głupa że nie widzieliście fragmentów które były publikowane w mediach a zostały usunięte po postraszeniu procesem o ochronę praw autorskich?
  Większość mediów o tym mówiła więc nie o dewotki chodzi.Jeżęli dla was to sztuka to gratuluję dobrego smaku.Dlaczego nienawiść do PiS odbiera obiektywne spojrzenie na rzeczywistość?
  Czy dla katolika (bono za takiego się uważa co nieraz podkreślał)te sceny nie są bulwersujące?
  Jeżeli piszecie od siebie to mamy wolność i każdy ma swoje poglądy a jeżeli dla pieniędzy sprzedajecie swoje poglądy to dokończcie sami jak takich ludzi można nazwać.
  Jeszcze raz proszę nie udajcie głupków że nie wiecie o co chodzi.
  Kto ocenia sztukę na podstawie fragmentów, niech lepiej chwali dobrą zmianę.
 • 22.02.2017 - 10:24
  Ależ ja niczego nie porównuję. Żeby porównywać, trzeba znać obydwie sztuki. Zupełnie nie rozumiem, co ma "miłość" ma wielka do PiS -u z opinią o sztuce. "Sztukę kochania" sprzedano w większej ilości niż wydania Biblii czy "Pana Tadeusza". W katolickim kraju. C' est la vie. Film też warto obejrzeć. Skandaliści zaś byli i będą. Pour epatee les bourgeois.
 • 22.02.2017 - 9:16
  Na początek polecam obejrzeć " Sztukę kochania". W kinach od 27 stycznia. Wisłocka wydana w 7 mln egzemplarzy już w 1976 roku powiedziała: " To ja jestem rewolucją seksualną i nadchodzę". Każda epoka ma swoje rewolucje. Zeus miał Ganimedesa. Nhil nogi.
 • 18.02.2017 - 12:15
  Obligacje to jedna z prób ukrytego ratowania pogarszającej się sytuacji ekonomicznej, budżetu. Kombinacje z OFFE, ZUS-em.Penalizacja wszystkiego co się rusza. Najgorsze efekty przyniesie upolitycznienie wiodących spółek skarbu państwa. Nie rachunek ekonomiczny tam się będzie liczył. Można nie lubić PO, ale tam umieszczali menedżerów branżowych, którzy bronili zdrowego rozsądku. Swoich, ale fachowców. Mirosław Bieliński nie był z PO,ale jako prezes Energi, uczynił ją czwartą spółką na giełdzie. PiS mianuje już piątego prezesa i w ciągu roku wartość akcji spółki spadła o 7%. Jedyny sukces, to powierzenie Energi opiece Matki Boskiej za jedyne 12 tys. zł, które zainkasował proboszcz i powierzenie spółki piątemu już Misiewiczówi nie z branży, ale z legitymacją PiS. Obligacje mogą i już są zastępowane eksploatacją najlepszych spółek, czyli ich skubaniem wbrew logice ekonomicznej.
 • 18.02.2017 - 11:31
  Walker84 napisał/a:
  Zejdź na ziemię w końcu człowieku. wiem że jesteś opłacanym pismakiem platformianym ale to już jest karygodne co ty tutaj wypisujesz.
  Zapomniało ci się jak kilku lewaków z UE z pół roku temu próbowało Polsce dyktować warunki ? Taki z ciebie patriota ?
  Proponuję jakąś herbatkę na uspokojenie.
  Zostaw słowo patriota, bo nie tylko PiS-owi dane. Waszczykowski, Duda szkodzą Polsce. Ty też na nich głosując. McCain zgasił w Monachium Dudę, liżącego się do Trumpa i ryjącego pod Tuskiem, Timmermans ośmieszył Waszczykowskiego. Tyle macie do powiedzenia, a łamiecie konsytucję, szanujcie własną konstytucję, a potem się wygłupiajcie. Tusk broni honoru Polski. Jako Przewodniczący Unii Europejskiej nie może zdradzić wartości Unii. Kaczyński chce go zmusić, aby poparł rząd PiSu , łamiący prawo i wykluczających Polskę z grona demokratycznych państw Zachodu. Usługi broni wartości i jest za delikatny wobec rządu PiSu. Inny przewodniczący bardziej zasadniczo przeciw PiSowi ( nie Polsce ) będzie występował. Niech się Kaczyński modli, że mamy Tuska. Najgorsze przed nim. Tusk broni honoru Polski poprzez szacunek do wartości demokratycznych, Kaczyński niszczy Polskę i przynosi na! Wstyd.

KRUS dobra zmiana

 • 17.03.2017 - 10:36
  Znam wielu urzędników zatrudnionych w wyniku konkursu. Konkurs sprawę upublicznia i mimo wszystko podnosi skalę wymagań. Problemem jest tworzenie etatów pod swoich lub reorganizowanie urzędów pod swoich oraz skala wymiany.

Ponad 6 milionów na drogi w powiecie myślenickim

 • 09.03.2017 - 11:39
  Rutynowe działanie. Zasługa i poprzedniego i obecnego rządu. PiS nie grał zalewem, za to grał pewną Paniæ z Dobczyc że skutkiem ( smrodem ) widocznym. W tym stylu gra obecnie Saryuszem - Włoskim.

"Dobra zmiana" PiS

 • 02.03.2017 - 21:01
  A nasz ambasador w Berlinie to TW "Wolfgang". Mąż Pani Prezes Przyłębskiej z TK. Ma PiS szczęście do ludzi. Sędzia Muszyński też zataił współpracę z organami PRL. "Komuniści i złodzieje" Budziński krzyczał. Na swoich.
 • 02.03.2017 - 14:57
  Różne są rodzaje gwałtu, ale niektórym wszystkie się z jednym kojarzą.Nie każda zaś krytyka musi mieć w tle PiS. Gwałt na naturze stanowi niekontrolowana wycinka drzew. Mickiewicz napisał:" Gwałt niech się gwałtem odciska". Człowiek szlachetny staje po stronie słabszego. I tyle. Współżyć z bliźnim też należy. Aż się boję tych słów, bo krówka123 oskarży mnie o namawianie do rozwiązłości, które nie przystoi ponoć emerytowi. Albo o krytykę PiSu. I tu by miała rację, bo ten nie umie współżyć z nikim. I dlatego go szlak wkrótce trafi.
 • 02.03.2017 - 9:44
  stefano napisał/a:
  Wobec ostatnich częstych głosów krytyki, czy planowany jest protest na miarę : "moja macica moja sprawa", tym razem jednak:
  "Moja działka, moja sprawa"?
  Rozumiem ze lepiej protestować aby mozna było "wyciąć" dziecko, ale juz barbarzyństwem jest możliwość wycięcia drzewa na własnej działce?
  Myli Ci się wszystko. Nikt nie wycina dziecka dla korzyści tylko w dramatycznej sytuacji. Protestujący też są za życiem i jego ochroną. Szkodzi to tylko właścicielce macicy. Wycinka zaś drzew łamać może zasady współżycia społecznego, a te są prawnie chronione. Czy łamie, czy nie musi rozstrzygnąć ktoś trzeci, nie właściciel działki. Z uczciwy mi wycinkami nie było problemu. Trzeba tylko było się pofatygować do urzędu. Gdyby Tobie ktoś nasadził dębów tuż przed oknami, a państwo zabroniło wycinki tychże, co by było. Żyłbyś z tymi dębami? Wycięcie drzewa może być barbarzyństwem z gwałtem porównywalnym.
 • 17.02.2017 - 11:48
  krowka123 napisał/a:
  Czekałam długo aż ktoś wreszcie ośmieszy "uniwersytet w każdej gminie" i wreszcie wybitny nauczyciel zauważył że nie wszystkie uczelnie są równe.W takim razie jaki poziom reprezentują nasze lokalne "uniwersytety" ?
  Dokładnie taki jak awansowani przez PiS Misiewicze.

W czym wasz facet chodzi po domu?!?

 • 28.02.2017 - 9:13
  Miś to Misiewicz.

Myślenice: Miejska Biblioteka nosi imię ks. Jana Kruczka

 • 24.02.2017 - 22:02
  taki_gość napisał/a:
  czym się różni funkcja wikariusza od wikarego?
  Wikary to pomocnik proboszcza, wikariusz zaś zastępuje biskupa w określonych spraw ach. Sarkazm zbyteczny, bo z niewiedzy wynikający.

"PÓŁ ŻARTEM I CAŁKIEM NA SERIO"

 • 20.02.2017 - 9:21
  Pan Kazimierz to turpista. G...O, kupa, d...A doczekały się mobilizacji.

CZEKAJ NA PARAGON

 • 18.02.2017 - 11:10
  Endrju napisał/a:
  W urzędzie skarbowym zgłaszasz miejsce zamieszkania i ze wzgledu na ten adres jest pobierany podatek. Mogę się teraz zameldować w Gdańsku, ale jak adresu zamieszkania nie zmienię, to podatki będę płacił w Myślenicach.
  Z tego 37,89 % ( realnie )trafia do gminy z Twojego PiT i 6,71 % cit, jeżeli siedziba firmy jest na terytorium gminy. Osoby zamieszkałe pod Warszawą, a pracujące w Warszawie wzbogacają swoje gminy, a nie Warszawę.
 • 17.02.2017 - 10:34
  Gmina otrzymuje zwrot podatków z pit i cit w subwencji. Ma wpływ. Ale po co tyle krzyku? Siódme przykazanie. W naszych pisowskich powiatach powinno być idealnie. Złodzieje to ci z PO , ubeckie dzieci. Pręgierze niemieckich miast zrobiły swoje. Za mało pręgierzy mieliśmy. Raczej kuny, gdzie zakuwano niewiasty zdradzające swych mężów. Przed kościołem Mariackim w Krakowie takowe się zachowały. To też po tych wstrętnych Niemcach, bo kościół do XVI wieku w ich rękach był i po niemiecku się modlono. Na owe kobiety niecne w Lewo czy na Słowacji zachowała się klatka. Też niemiecki wymysł. PiS antyniemiecki, to i siódmego przykazania wdrażał nie będzie. Kraść to takie nasze, takie rodzime. Na to trzeba przymknąć oko. Kradną tylko ci z PO. Nasi nie kradną, jak co, to umorzyć warunkowo.
  Ko

Były wójt Pcimia został nowym prezesem Grupy Energa

 • 17.02.2017 - 15:25
  Kościół oświetlony w firmowych barwach i banery reklamowe z logo grupy przy pomnikach świętych. Właśnie taka oprawa towarzyszyła uroczystości oddania spółki Energa pod opiekę Matki Bożej. Po co? By nigdy nie zabrakło "boskiego prądu". Dziś wiadomo już, ile kosztowała uroczystość. Notowana na giełdzie spółka zapłaciła za nią 12 tys. zł, same dary dziękczynne były warte ponad 5 tys. zł – donosi Gazeta Wyborcza.

  Uroczystość miała miejsce na początku lutego w gdańskim kościele Opatrzności Bożej. Poczet pracowników składał pod ołtarzem kosze z darami, a księża dziękowali za ofiarę.

  Treść aktu odczytał p.o. prezesa Energi i były poseł PiS Jacek Kościelniak: "Bogurodzico Dziewico, Bogiem Sławiona Matko, dzisiaj przed tobą staje wspólnota pracowników Grupy Energa". Z kolei wiceprezes firmy (działacz PiS) wyraził nadzieję, że na drodze spółki nie zabraknie "tego boskiego bożego prądu, tego bożego światła" oraz, że firma będzie "chroniona bożą pomocą, pomocą wszystkich świętych
Pokaż więcej komentarzy