WKibic

"Dobra zmiana" PiS

 • 12.10.2018 - 7:27
  bono napisał/a:
  Bardzo dobrze panowie się prezentują.
  Janecki bardziej poprawnie farbuje włosy i brodę od Zienkiewicza
  ( trochę brązem zalatuje), bo Zienkiewicz raz jest blond innym razem jest siwy.
  Ale Janecki jak na tego za którego redakcji jako naczelnego Wprost, ten tygodnik upadł i Król musiał się go szybko pozbyć, to tutaj prezentuje się dla nie komunistów i złodziei, całkiem poprawnie, więc do bankructwa TVP nie doprowadzi, bo ta jest dotowana z pieniędzy mafii watowskiej.
  (Chyba tą mafię w jakimś procencie Morawiecki zachowa, bo TVP musi być dotowana)

  Zienkiewicz w radiu Plus, był taki ostrożny, cedził słowa i bał się kogoś urazić, a tu proszę rozwinął skrzydła i jedzie po bydle.

  Magdalena Ogórek to wielka wartość, podobnie jak nasza Bagietka.
  Obydwie na każdy temat mogą porozmawiać i mają wielką wiedzę.
  To wartościowe panie redaktor.
  Potwierdzam, Magdalena Ogórek to wartość naddana. Toż to dyjament, kryształt w *****izji. Ma odwagę ściągać największe prawicowe i nie tylko męty, oszołomów od Słomki poprzez miesięcznicowe osobistości z Krakowskiego Przedmieścia, frustratów z całej Polski po Ikonowicza. Ta mieszanka kiedyś tak p...nie, że Ogórek na Księżyc wyleci, Już ledwie panuje nad tą zgrają. Ziemkiewicz zaś bożyszczem księży narodowców typu jezuita Kowalczyk i etatowy komentator TVP xiądz Zieliński się stał. Uroku tej gawiedzi populistyczno- narodowej spod różnych znaków dodaje stary PZPR- owiec Kik politolog z Kielc. To taki Piotrowicz w TVP. Bono, Ty za poparcie konstytucji i Tuska obłapianie powinieneś być wywalony z tego forum. Niech tylko dobra zmiana opanuje Myślenice.
 • 06.10.2018 - 11:21
  Lula napisał/a:
  Na mieście mówi się, że Bagietka, to jest Szanowny Pan Poseł Jarosław Szlachetka. Żarliwość wpisów pozwala tak myśleć. W końcu pomiędzy sesjami Sejmu ma trochę wolnego czasu...
  Czyżby pan poseł wycofał harcowników typu krówka 123, Walker et consortes i sam ruszył do boju? Między sesjami Sejmu i wpisem na forum zdąży jeszcze projekt ustawy demolującej sądownictwo podpisać. Podpisuje wszystko jak Adrian. Walkera szykują na wiceburmistrza, a krówkę na szefa propagandy miejskiej. Wieść gminna niesie.
 • 03.10.2018 - 7:20
  Bagietka napisał/a:
  Nie ma żadnych nagrań w sprawie rzekomych słupów.
  Nagrali jakieś tam rozmowy o niczym, które były od dawna powszechnie znane.


  PiS nie będzie nikogo po sądach ganiał, bo by musiał w sądach spędzić całą kampanię.
  KOBIETO, OGARNIJ SIĘ, BO TO DOPIERO POCZĄTEK, WIERZCHOŁEK GÓRY LODOWEJ. PIS LODY KRĘCIĆ POTRAFI I KRĘCI.
 • 24.09.2018 - 22:57
  Bagietka napisał/a:
  Dzisiejsze spotkanie Schetyny w Berlinie. Jak myślicie co przywiezie? Może ponownie kilka siatek z pieniędzmi jak za czasów KLD?

  Wyborcy KO i miłośnicy KOD może potrafią zrozumieć ostanie działania Platformy, bo ja już się poddałam.

  Przekaz Platformy, chronologicznie

  1. PiS to agentura Rosji co dowodzą bzdury z książki Piątka.
  2. PiS odsuwa nas od Europy zacieśniając stosunki z USA, które są obecnie wrogiem Rosji i Niemiec
  3. Cieszymy się z baz amerykańskich ale nie kosztem przenoszenia wojsk z Niemiec, które czerpią z położenia baz USA, miliardowe zyski.
  4. jesteśmy przeciwni przekopu Mierzei bo nie jest to w interesie Rosji.
  5. mamy jako Platforma problem z określeniem się do NS2, bo to uderza w interesy Niemiec i Rosji.
  6. PiS nie chce rozmawiać z Rosją więc my jako Platforma musimy zacieśnić stosunki z Moskwą i dążyć do usunięcia sankcji (to było przekaz z wczoraj)
  7. Musimy jechać do Berlina po nowe zalecenia. Może Merkel pomoże nam w odsunięciu PiSu od władzy. (to z dzisiaj)

  Schetyna i KO to już całkowite opary absurdu czy można ich działania jakoś wytłumaczyć, poza oczywiście ich programem wyborczym, który zawiera się w jednym zdaniu "odsunąć PiS od władzy"
  Skoro PO , KO itp. takie "opary absurdu" , to dlaczego PiS ma problem wygrać z nimi w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie, Białymstoku i wielu, wielu innych miastach? Czemu ludzie ich wybierają? Nawet pińcet plus nie działa.

KOD - Komitet Obrony Demokracji

 • 06.10.2018 - 11:23
  bono napisał/a:
  Nie było by Ronda Kaczyńskiego, nie było by baneru.
  Przecież na Rondzie np. Obajtka.. nikt by baneru nie wieszał.

  Stanowiska w nowym UMiG już rozdane. Część aktywistów tego forum, ma już przydział. Trwa jeszcze batalia o stanowisko prezesa Wodociągów.
  Wymieniane są dwa nazwiska.
  Bono, Ty nie kpij, bo Obajtek ma być starostą.
 • 14.09.2018 - 18:13
  Lech Kosyjan napisał/a:
  Bagietko! Nie zrozumiałaś. To walenie cepami nie było do Ciebie. Napisałem to w tym sensie, że nasi przeciwnicy, którzy zamiast szabli stosują cepy i walą w plecy (to przenośnnia dotycząca ich malo inteligentnych argumentów). Tak się pojedynkują ludzie nie mający zasad. To było więc do tych mędrków, a Tobie życzyłem powodzenia wyrażając go slowem wytrwałość. Pozdrawiam Bagietkę i jeszcze raz życzę wytrwałości.
  Kodeks Boziewicza dla takich krętaczy przewidywał kije. Zdolności honorowej PiSowskie ciury nie mają. Kije. Nie myśl ich z cepami. To skądinąd przydatne narzędzie. Krętactwo szabli niegodne. Dwadzieścia kijów pod Tereską ku uciesze gawiedzi.
 • 10.09.2018 - 13:33
  Lech Kosyjan napisał/a:
  Mędrek mnie zaczepia. Jeden mi mówi bym poczytał Monteskiusza a inteligentny człowiek by zauważył, że wcześniej "bagietka" dokładnie o tym napisała. Więc niepotrzebne były powtórzenia. Momentalnie też epitetami obdarzył Wiktora Organa. Pisałem żeby nie stosować zdań ocennych w stylu: on jest głupi, matoł. populista, zaściankowy typu Węgry,pokłady nacjonalizmu i sobkostwa oraz zaściankowości, kpiny z Polski żeście zrobili itd. Ręce opadają jak się to czyta. Wiktor Orban ma ogromne poparcie rodaków. To co mówi to nie indywidualna postawa. Wyraża swoimi słowami i przede wszystkim czynami to czego życzy sobie zdecydowana większość Węgrów. To że to się nie podoba "elitom" lewicowym w UE i naszym mędrkom powyżej jest bez znaczenia. Wieczna tęsknota tych elit "skrojenia" Europy na ich modłę i wprowadzenia w życie tych pomysłów przyniosła w historii ogromne tragedie społeczeństwom, Wystarczy przypomnieć Lenina i komunizm, czy też Pol-Pota i Kambodżę, Koreę Pn., Kubę. Oni jednak z uporem wiedzą co jest dla ludzi najlepsze. Próbuję na się przy pomocy inżynierii społecznej wrócić do tych pomysłów.Mniejszość ma terroryzować większość. Marzy się im publiczne obściskiwanie facetów w stringach, uczynienie dwunastoletnich dziewczynek kobietami, urządzenie dzieciom w przedszkolu "kącików samogwałtu" itd. itd. A najlepiej wrócić do pomysłu komunistów i odbierać "oszołomom katolickim" dzieci i wychować ich w duchu tolerancji, wolnej miłości i wmówić im, że mogą sobie wybrać płeć. Jak w każdym stworzeniu jest część ludzi, którzy z różnych powodów mają skrzywiony ogląd rzeczywistości. Na drzewie jest część jabłek robaczywych i rozsądny sadownik nie roznosi robaki na wszystkie jabłka by wszystkie były robaczywe. Są też grubi i chudzi, są chorzy i zdrowi, są wysocy i niscy, są inteligentni i mający ograniczenia intelektualne i żaden lewicowiec tego nie wyrówna. Taki jest nasz los i to szanujemy. My Polacy mamy wspaniałą historię i tradycję. Jesteśmy dumni, że największym Polakiem w historii jest Jan Paweł II. Wiara naszych Ojców jest wielką częścią przekazu kulturowego. Chcemy kontynuować dorobek pokoleń, które z takim uporem dążyły do wolności. Naród, który zrezygnuje ze swojej tożsamości nie przetrwa a jego obywatele przez pokolenia będą usługiwać innym. Jeśli mędrek radzi mi czytać Monteskiusza, choć zapewniam, że studiowałem go z niezłym rezultatem, w rewanżu proponuję mu by poczytał co sądzili o demokracji Platon i Arystoteles. Znowu się mędrek m_markos odezwał i przywołuje "konstytucję". Konstytucję trzeba napisać na nowo. To ustawa zasadnicza pisana przez Kwaśniewskiego, Geremka i Mazowieckiego na zamówienie "łże elit". Więcej mędrkom nie odpowiadam.
  Bagietka Monteskiusza " zgwałciła". Populista nie musi być matołem. Wręcz odwrotnie - wyrafinowanym cynikiem. Węgrzy leczą kaca po Wersalu. Izolują się przez to i wrogów naokoło mają. Nie podoba się to nie tylko lewicowym elitom UE, ale przede wszystkim sæsiadom; Czechom, Słowakom, Ukraińcom, Rumunom. Z nimi daleko nie zajdziemy. Izolacja.Na rzekomą lewicowość elit UE lekarstwem nie może być nacjonalizm, sobkostwo, ksenofobia, brak solidarności i brzydka PiSowska twarz Polski. Dumę Polski i z Polski rozmienia PiS na drobne. Wstajemy z kolan, ładując łebem w sufit. Arystoteles po PiSowsku się marzy? PiSowskie elity. Widzimy tych Misiewiczów, Ziobrów i innych niedouczonych . Nie matura , lecz chęć szczera. PiSowskie elity. Szambo wypłynęło. Ty je jeno w patriotyczny sos przystrajasz. Śmierdzi potwornie. Konstytucja.
 • 09.09.2018 - 17:05
  Lech Kosyjan napisał/a:
  Kolejny mędrek, jakiś m_markos wylewa żale i wyssane z brudnego paluch "mądrości" próbując siać zamieszanie. Nie wiem czy celowo czy to jest granica jego intelektualnych możliwości? Taki mur o który tłucze głową i nie może się przebić. Ten mur był kiedyś realny, w Berlinie. Dzielił świat normalny i rzeczywistość tworzoną przez ówczesnych "mędrków", którzy jak współczesne różne pokraczne hybrydy lewicowe (KOD-y, sieroty po PRL-u, Nowoczesna i oczywiście PO) próbują skolonizować lewicową chorobą umysły ludzi i wprowadzić je w życie. Przecież wiedzą lepiej co obywatelowi jest potrzebne. Tak i ten mędrek m_markos wie lepiej. Wiedział lepiej Marks, Lenin, Józef Wisarionowicz, Pol-Pot, Che-Guevara itd. Spadkobiercami tych pomysłów jest również niestety część elit Zachodu, którym tak podlizuję się rodzime mędrki i stamtąd oczekują wsparcia, wbrew woli większości. Jakże daleko odeszli (elity Zachodu) od idei ojców założycieli UE. Ukochanym słowem tych swojskich mędrków jest słowo- zaklęcie: "postęp" ale również wolność, równouprawnienie, homofobia, nietolerancja, którymi żonglują by pogrążyć przeciwnika. Postępem wg nich jest wszystko to co niszczy tradycję, rodzinę i zasady i oczywiście szczególnie mędrki atakują katolicyzm. To zasady zdrowego społeczeństwa. Chore, pokręcone umysły to bardzo uwiera. Teraz wróćmy do wywodów mędrka. Jak każdy z brakami wykształcenia nadrabia pseudo-prawnymi wywodami, posługują się i przytaczając rzekomo potwierdzające jego wywody w punktach zarzuty "totalnej opozycji". Słuchaj więc mędrku. Demokracja to forma rządzenia i system rządzenia, w którym suweren aktem wyborczym decyduje, którzy jego przedstawiciele będą sprawować władzę. Wybierają członków Parlamentu. Parlament tworzy prawo. Sądy działają na podstawie tworzonego prawa i w jego granicach (zasada legalizmu). Są niestety tacy, którzy nie przyjmują do wiadomości wyników ostatnich wyborów parlamentarnych. Kończy się im świat gdy bezkarnie okłamywali współobywateli i na potęgę ich okradali. Teraz próbują ocalić enklawy minionej bezkarności. Szanowna Bagietko! Nie odpowiadaj na zaczepki tych co muszą odejść w niebyt. To węże, które zjadają własne ogony.
  Kaczyński staje się polskim Adenauerem? Kpisz Waść. Kaczyński i Orban to populiści, którym bliżej do Putina i Erdogana. PiS Polsce wstyd przynosi, uwłacza naszemu wkładowi w rozwój demo0kracji, kompromituje. Tworzy z Polski ksenofobiczny, zaściankowy kraj typu Węgry. Oni byli z Hitlerem, Polska nie. I to nas uratuje. To pokłady nacjonalizmu i sobkostwa oraz zaściankowości, które przy PiS-ie wypłynęły i w euforii, że je suweren wybrał wyją i wyją. Jednak już coraz niepewniej poruszają się po kraju. Została im tylko prowincja, ale i tu ludzie przezierają na oczy. Przykre, ale PiS pokazał brzydką twarz Polski i Polaka. Sporo tego jest, ale to niecała Polska. Monteskiusza to sobie postudiuj i trójpodział władzy też, bo bredzisz po pisowsku. Ta ich nowomowa i dualizm prawny tworzy chaos, który najbardziej Polsce szkodzi. Patrioci? Kpiny z Polski żeście zrobili.
 • 09.09.2018 - 10:25
  maciej27luis napisał/a:
  KOD z tego co się orientuje to jakaś nawiedzona grupa fanatyków których piecze i boli dupka bo ich ukochana partia nie wygrała wyborów, a Ci wielcy wasi politycy was wysyłają byście walczyli o demokracje, a sami siedzą i pierdzą w stołki, jesteście najmniej szanowaną grupą w Polsce, już parady homoseksualne są bardziej sensowne i poważne niż ten wasz cyrk xD gardzę wami totalnie, gardzę tą całą polityką i pis i po to dla mnie to ta sama mafia, ale wy pokazujecie jakimi jesteście amebami umysłowymi xD mam nadzieje że wasz bóg tusk was tak wygrzmoci że nie będziecie się rozmnażać xD nawet mi was nie żal
  a mnie Ciebie żal, bardzo...

Wybory Samorządowe 2018: Sprawdź kto kandyduje do rady powiatu

 • 26.09.2018 - 13:32
  Bagietka napisał/a:
  Nie znalazł się na listach więc odszedł. Teraz ma szanse na wpisanie go na listę KO.
  Szkoda, że nie wspominasz o radnych, którzy od miesięcy rzucają legitymacją Platformy.
  Z KO startuje działacz Solidarności Pikul, zaś z PiSu prokurator stanu wojennego Piotrowicz, który go prześladował. KOD podał obecną Solidarność za nazwanie jego zarządu esbekami do sądu. Tam stara Solidarność. PiS to trzeci garnitur i nieudacznicy życiowi, którzy spali z kotem, wtedy gdy odwagi trzeba było. Teraz nadrabiają.
 • 25.09.2018 - 11:55
  Mądrala napisał/a:
  Mieliśmy już przez kilka kadencji jednego PAJKĘ BOLESŁAWA Gość ma w tej chwili 67lat (raz już zdradził PIS) z Pcimia- wystarczy!!!!
  Pan Bolesław już w 2010 roku obronił powiat przed PiSem. Połączenie Sobieskiego i Konrada Wallenroda. Ciekawe, co teraz wymyślą, aby PiS zastopować? Wygrać, nie znaczy rządzić. Ile takich Bolesławów drzemie wśród kandydatów PiSu?

Wybory Samorządowe 2018: Grażyna Ambroży kandyduje na burmistrza Myślenic. Co proponuje?

 • 22.09.2018 - 21:13
  trekk napisał/a:
  Kolego Vivaldi, proszę o ścisłość w podawanych informacjach. Nie piszesz o cenach surowca.

  2012 - 2014 cena ropy naftowej to 100+ $ za baryłkę, cena ropy 2018 to 70+ $ za baryłkę. Alternatywnie cena paliwa w PL w latach 2012-1014 około 6 zł, cena paliwa dziś około 5 zł. Obawiam się, że rzetelny rachunek może okazać się dosyć śliski i nie koniecznie na korzyść PiS.

  Do pozostałych rzeczy się nie odnoszę, szkoda czasu na bzdury.
  Dołączam.
 • 21.09.2018 - 20:31
  Vivaldi napisał/a:
  Kibic chyba zapomniałeś kto ogłosił zieloną wyspę ale zapomniał wtedy powiedzieć, mimo wszystko w tamtej Polsce na 5 pracę ciężko było znaleźć a jak już to za 5.....zł na godzinę. Za nic była ciężka praca, świetne doświadczenie, jeszcze większa wiedza i masę chęci. Przedsiębiorcę topiła konkurencja albo gigantów albo lokalna z cenami po karuzelach, a urząd jeszcze nogę podstawił gdzie lepiej było mieć kasę fiskalną z przestawioną godziną bo urzędnik z mandatem wyjść musiał jak nic nie znalazł. Ci natomiast pracownicy u pracodawcy po 14 godzin na umowach śmieciowych traktowani jak śmiecie. O czym Ty piszesz? Przecież Donald twierdził, że to była zielona wyspa? Jak żyć .....obecnie w tym zestawieniu?

  A może byś się zainteresował dlaczego np banki (czyli krwioobieg gospodarki) które były wszystkie sprzedane za 1 zł dziś trzeba było odkupić za 100zł (przykład dla zrozumienia) za PeKaO ? Dlaczego przed odkupem banków nie był możliwy do uzyskania żaden kredyt ani poręczenie na realizację inwestycji ogólnopolskich? Jak masz jakiekolwiek pojęcie to dotrą do Ciebie te liczby
  https://wspieramrozwoj.pl/artykul/64/banki-w-polsce-ktore-to-polskie-banki

  A może wiesz dlaczego tak bardzo zachód chciał zatrzymać konsolidację Getin i Idea? Wyjaśnię, ponieważ po dokonaniu stał się numerem 1 w obsłudze leasingów w Europie. Polska dźwignia finansowa numerem jeden. Musiało im mocno przeszkadzać, przecież to pieniądze które można było wyssać z Polski płacąc za bank garścią miedziaków. Tak ta Twoja zielona wyspa wtedy wyglądała i funkcjonowała, więc jak się bierzesz za rozmowę o to co kto, ile i z czyjego wydaje to najpierw troszkę się podszkol po co się strategicznie inwestuje. Jeśli w ogóle tego "nie łapiesz" to masz krótkowzroczne plany dokładnie tak jak poprzednicy.

  z resztą niezłe podsumowanie jest tutaj :
  https://twitter.com/twitter/statuses/1038388611203428353
  Ja o niebie, Ty o chlebie. Typowe PiSowskie mijanie tematu. O bankowości, bezrobociu, trudnych początkach biznesu nie pisałem. Podniecałeś się uzyskami z VATu i tego dotyczyła ma odpowiedź.
 • 21.09.2018 - 14:31
  wert napisał/a:
  nie uszczelniać tylko upraszczać. Działania poprawające ściągalność VAT ciągną za sobą koszty i rozbudowę uprawnień fiskusa. Za kilka lat możemy mieć odwrotną patologię, że opresyjny aparat fiskalny oraz niejasne i niejednoznaczne prawo podatkowe będą stanowiły największą barierę dla biznesu. Pamiętajmy, że dochód nie wypracowywany jest przez rząd, co nam próbował wmówić kiedyś Tusk a teraz Morawiecki ale przez masę drobnych i średnich firm. Przykład macie w Wenezueli -zabili socjalizmem prywatną inicjatywę i mają kryzys.
  Jeśli podatek Vat będzie prosty a jego wysokość odpowiednio ustalona pole do kombinacji będzie niewielkie i fiskusowi byłoby łatwo obserwować potencjalne obszary wyłudzeń. To samo tyczy się akcyzy.
  Tu pełna zgoda.
 • 21.09.2018 - 13:53
  Vivaldi napisał/a:
  Bo sukces ma wielu ojców - porażka jest sierotą. To jest to o czym napisałem wyżej : przywództwo nie poznajesz po tym co obiecuje ale czy i jak szybko ucieka w chwili kiedy się pali. Miał swoje sukcesy nie można mu tego ujmować i należy o tym pamiętać, choćby nawet strefa przemysłowa, ogólny wizerunek urbanistyczny i wizualny miasta i kilka innych widocznych ale niestety okraszone zbyt dużą liczbą niejasnych powiązań, zbyt dużą ilość nieprawidłowości.

  Przypominam, że takie same jajca mieli na poziomie krajowym Ci co postawili na PiS w 2015roku, a samorządowym zrobią dopiero na jesień albowiem samorządy są w rękach PO. Zatem "przez osiem ostatnich lat 8lat" :-) ktoś miał pieniądze i władzę ale roztrwonił je i rozkradł a "pieniędzy w budżecie na nic po prostu nie było"
  https://www.youtube.com/watch?v=DAHIQtroWzs
  https://www.youtube.com/watch?v=192HbEtfikI

  Czyli kompletnie nie rozumiem Twojego wpisu, bo czyli pieniądze przyniósł PiS ze sobą w reklamówkach z Biedronki? Pieniądze były i są - wystarczy nie kraść. W mojej branży zwinęło się sporo konkurencji, która miała ceny towarów nie wiadomo skąd wzięte, z czasem okazało się, że z karuzeli różnorakich od VATu po ZUS, nie wypłacenia pracownikom, oszukania dostawcy itp. Wszyscy boją się uszczelnienia systemu. Dziwne tylko, że boją się Ci którzy kręcili największe wałki. Ja jestem gorącym orędownikiem uszczelnienia systemu VATu bo zauważyłem, że Ci co konkurowali ze mną na wałkach zaniżając cenę chodzą już teraz na bosaka a do nich ustawiła się kolejka wierzycieli. Ich nawet nie trzeba zamykać (bo po co ich jeszcze chronić) wierzyciele sami zrobią z nimi porządek. To samo jest na poziomie samorządowym ....wyobrażasz sobie jaki panuje strach i co wyjdzie w MZWiK, ZOZie i innych instytucjach o powiązaniach nie wspominając. Zadaj sobie pytanie dlaczego tak heroicznie jest broniony obecny układ lokalny? Ale nie boją się finansowo, bo są w stanie kupić niemal każdego lub go zastraszyć szantażem, boją się tego że nie będzie po zmianie komu dać.

  A tak to mniej więcej wygląda także lokalnie
  https://www.youtube.com/watch?v=EDyHo1-VK8I

  jeśli ktoś nie płaci to ktoś inny musi zapłacić za niego. Ktoś ukradł to inni muszą się zrzucić. Proste. Proste na każdym poziomie od budżetu domowego po budżet ogólnopolski.
  Uszczelniać system podatkowy trzeba. Polska w tej dziedzinie za rządów PO-PSL mieściła się gdzieś w środku. Problem ze ściągalnością VAT-u ma cała UE. Uszczelnianie przygotował minister Szczurek i PiS miał gotowy program. Wprowadza. Ulegasz jednak propagandzie PiS-owskiej i za nią powtarzasz, jakoby 500+ , obniżenie wieku emerytalnego czynione było z oszczędności na VAT. Tak nie jest. Pomaga dobra koniunktura gospodarcza i 400 mld zł z UE wydawane aktualnie. Ponadto wiele populistycznych zadań finansowane jest bezmyślnie z eksploatacji spółek skarbu państwa, funduszy celowych, NBP z łamaniem zasad, celów i reguł gospodarczych. Mimo to duża część idzie z kredytów. Odbije się to fatalnie na polskiej gospodarce i finansach w przyszłości. Dobrą koniunkturę należy wykorzystać do inwestycji rozwojowych, a nie przejadać pieniędzy pod wybory. Komuniści i złodzieje. To nie tak. Morawiecki jeżdzi i łże, że aż wstyd na Premiera. Rozdadzą wszystko i nie będzie czego uszczelniać. To w skrócie, aby ostudzić Twoje dobre samopoczucie. Misiewicze rozgrabią tej kraj. Ziobry i niedouczone prawniki już sprowadzily nas na manowce Europy i cywilizowanego świata. A Ty taki idealizm. Naiwność godna odnotowania, bo dotyczy rzeczy realnych.

Wybory Samorządowe 2018

 • 15.09.2018 - 14:04
  Endrju napisał/a:
  PO jest totalnie bez pomysłu i bez werwy. Widać, jedynym ich programem i pomysłem było straszenie PiSem. Teraz to nie przejdzie.
  PO i .N , czyli Koalicja Obywatelska to świeży twór. Pojawia się mnóstwo nowych postaci, których nie dostrzegasz. Wybory samorządowe będą sprawdzianem, czy w naszych małych ojczyznach 500+ też zadziała. Rząd, rozdaje w terenie , co mu tylko zostało. Upycha po strażakach, kościołach ołtarze odświeża, gospodyniom wiejskim chusty etc. To było, ale bez rozgłosu w ramach konkursów, zasad. Teraz z naciskiem, to PiS Wam daje, głosujcie na nas. Skala tego jest naprawdę duża. Kampania PiS też nachalna. Jeżdżą od województwa do województwa i obiecują, kokietują i rozdają bez składu i ładu. Gdy KO i PSL uda się obronić połowę samorządów wojewódzkich to będzie jej sukces. PiS mimo wygranej, w wielu rządził nie będzie. Duże miasta raczej są poza zasięgiem PiS. Wybory parlamentarne są dopiero za rok i wtedy KO musi pokazać werwę. Te wybory jeszcze tego nie wymagają. Są specyficzne i różnie może być. Czadu daje lewica. To ona zagwarantowała PiS-owi większość bezwzględną i mandaty milionów Polaków, którzy PiS mają w doopie. Spokojnie. Większość Polaków nie chce PiS-u. Parlament tego nie oddaje. W tym problem. Mają rok do stworzenia jednego bloku, aby PiS za darmo mandatów nie dostawał i to od wyborców, którzy go nie cierpią.

Pcim: KOD zakłócił rozpoczęcie roku szkolnego z udziałem wicepremier Beaty Szydło [WIDEO]

 • 12.09.2018 - 9:13
  Vivaldi napisał/a:
  rozejdźmy się w pokoju nie prowokując krzyków. Z mojej strony prośba która ponowię : PROSZĘ !!! mnie nie ratujcie. Od takich przyjaciół Boże chroń, bo z wrogami sobie poradzę.

  A co do linku druga wtopa jaką zaliczyłeś :-))) pewnie nie pierwsza i nie ostatnia - a myślę, że zdajesz sobie sprawę kto jest właścicielem natemat.pl (dla innych : Tomasz Lis i wszystko jasne) a całość portalu i jego tematy kręcą się w podobnm tonie jak z waszym "liderem" :-))) nooo to "poważne" źródło informacji :-)))
  https://wmeritum.pl/mateusz-kijowski-udzielil-rozpaczliwego-wywiadu-dla-natemat-pl-byly-lider-kod-dramatycznej-sytuacji-finansowej-ktos-przywozi-mi-zakupy-spozywcze/211221

  Ty oooo mam pomysł i robotę dla Was : nie uratowalibyście Kijowskiego? Chłop się spalił w jego małej prywatnej wykrzyczanej demokracji domowej. Nie pokrzyczelibyście u niego w mieszkaniu : wolność, równość, demokracja :-))) myślisz, że zrozumiałby co krzyczycie i czy rozumiał jak krzyczał z wami ?
  To tak w tematyce podawanych linków przez Ciebie, jeden mniej wiarygodny od drugiego a całość z wami na czele dość komicznie wygląda.


  na pewno idei nie czerpałem z tych samych źródeł co Ty i za to jestem rodzicom wdzięczny : Bóg, Honor, Ojczyzna. Dla Ciebie z tego co użyłeś w kolejności jesteś Europejczykiem. Słuchaj czy mógłbyś w tej hierarchii która sam podałeś spakować się z kolegami z KODu i przeprowadzić do Niemiec lub Francji? Jak byś się darł tak w którymkolwiek mieście to uspokoili by Cię bez wazeliny ciemnoskórzy tez Europejczycy z długimi....kijami. A Twojego dupska nie uratowaliby twoi europejscy przyjaciele z powodu proeuropejskiej poprawności politycznej. Obecnie wieczorem już nie pospacerujesz po Monachium, Stuttgardzie, czy Malme w Szwecji. A jak byś Europejczyku widział Wiedeń 10lat temu a obecnie to byś przestał pierdoły o Europie opowiadać. Obecnie w Wiedniu np w X Bezirku (o XV szkoda gadać bo już 10 lat temu było słabo) jest brud, smród i ubóstwo. Chcesz mi też powiedzieć, że Ci sami biali i wykształceni "Europejczycy" co dzisiaj głośno krzyczą aby uczyć się od Polski jak walczyć z karuzelami VATowskimi nie wiedzieli dokąd wyjeżdżają cysterny z olejem opałowym bez VATu i akcyzy skoro wzięli za nie kasę w gotówce? Ci sami którzy potrafią znaleźć 1 worek z nieposortowanymi śmieciami u siebie a zdziwieni któż to mógł wysyłać ciężarówki śmieci do Polski? Ohhhh jakież to nie etyczne i nie ekologiczne a jakież nie demokratyczne we wspólnej Europie.....i nikt o tym nie wiedział? A zainteresuj się tematem wysyłki "brudnego" prądu z elektrowni wiatrowych i wielkiego larum kiedy my i Czesi założyliśmy dławiki na sieci energetyczne z Niemiec. Nie mam nic przecie Europie ale przeciw takim "Europejczykom" jak oni i ty już tak. Nie ma na to mojej zgody. Weźcie wy się spakujcie i zamieszkajcie w osobnej Europie, najlepiej bezludnej. Przynajmniej wam pomysłów nie zabraknie jakby tu jeden drugiego wyr....chać.
  .......wdrażać szczytne idee zacznij od siebie, najlepiej bardzo blisko siebie, te najprostsze na początek. Proponuje zacząć od najprostszej formy, od dekalogu. To tylko 10 punktów.
  Nie szafujmy tym Bóg Honor Ojczyzna. Żyjemy tu i teraz. Skazani jesteśmy na siebie. Nie wyganiajmy z Polski inaczej myślących. Nie straszmy Europą i uchodźcami. Na Europę jesteśmy zdani, tak jak na siebie nawzajem. Trzeba w tej Europie się umieć znaleźć , Europie z całym bagażem nabrzmiałych problemów. Solidarności międzyludzkiej, której nam brak wobec siebie, zaczyna nam brakować wobec Europy. I , proszę, nie zamartwiajmy się problemami Wiednia, Monachium etc. Oni sobie poradzą. U nas uchodźców niby nie ma, na dekalogu niby wychowani, a tu gwałt okrutny, tu morderstwo, tu zuchwała kradzież, tam dantejskie sceny w rodzinach etc. I nie robią tego ciemnoskórzy Europejczycy. do dekalogu to odeślij całą zjednoczoną prawicę i większość popierającego ją duchowieństwa. Narodowy, egoistyczny katolicyzm, okopy świętej Trójcy, zapyziałość, płytkość religijna, ksenofobia, nieuzasadniona duma z naszej głupoty i niezwykłości, obłuda, nadużywanie symboli religijnych do niecnych celów, wykorzystywanie religii do polityki wbrew dekalogowi. Zacznij od siebie. Przemodeluj swoje na dekalogu niby oparte wnętrze.
 • 06.09.2018 - 12:15
  Bagietka napisał/a:
  Nie będzie mniejszość ustalała prawa większości bo to już nie jest demokracja. Większość wybrała i zmienia zasady. Ma do tego prawo i mandat demokratyczny. Nikt praw podstawowych mniejszości nie odbiera a wręcz przeciwnie. Chodzą sobie i krzyczą. Nikt ich nie pałuje więc niech się cieszą, że nie osoba taka jak Schetyna stoi za MSWiA. Wtedy by się nie odważyli protestować bo ze zdjęć widać kto tam występuje.
  Przepraszam za polską szkołę, że tak podstawowej wiedzy Cię nie nauczyła. Od Prezydenta w dół obecnie rządzący wbrew wszystkim demokratom to głoszą. PiS wygrał wybory i PiS może robić wszystko. Do tego dochodzi prostacka rozkosz z dorwania się do władzy. Wejścia na salony. Słoma z butów wychodzi. Euforia ta jest wręcz zwierzęca. W ludzi jakby diabeł wskoczył. za 5oo+ Kaczyński zrobił fanatyków z przyzwoitych dotąd sąsiadów, krewnych, znajomych. Oczom nie wierzę. Diabeł miesza. Przykre, ale z udziałem akceptujących to księży w większości. Od zachłyśnięcia można się udławić. Tego Wam nie życzę, ale opamiętania tak.
 • 05.09.2018 - 20:54
  Demokracja to rządy ludu poprzez przedstawicieli w ramach określonych przez ten lud. Jak przedstawiciele owi przekraczają te ramy lud się burzy. Podstawą demokracji jest zagwarantowanie praw mniejszości, bo zawsze mniejszością można zostać. KOD powstał, bo te reguły zostały złamane. Gdyby mniejszość nie reagowała na to, mielibyśmy dyktaturę. Obowiązkiem obywatela jest protestować. Demokracja prawo do protestu gwarantuje. Obywatelskie nieposłuszeństwo. Z Kuronia, Michnika i innych w komunię też drwiono. Prekursorzy nie znajduje uznania. Z KODu w Pcimiu zrobiono komunistów i esbeków, bo tak *****izja i PiS chcą. Szydło grozi Trybunał Stanu, Dudzie też. Obywatele mają prawo do jej bojkotowania. Obecność abp. to wstyd dla KK. Nie szukaj oksymoronów. To bardzo proste.
 • 05.09.2018 - 11:52
  Bagietka napisał/a:
  Kolega albo nie odrobił lekcji albo nie chciał jej odrobić.
  W KOD jest stara Solidarność. Większej głupoty jeszcze nie słyszałam. Chyba, że kolega ma na myśli tą część Solidarności oddelegowaną przez służby bezpieczeństwa Kiszczaka? Wtedy się zgodę.
  Kolega odrobił lekcję, zakładając swego czasu Solidarność. To był tak dawno, że młodzież o tym nie wie, bo w szkole za mało o tym było. Dlatego Kaczyńskiemu, który spał wœwczas, dziś tak łatwo idzie bałamucenie i zmienianie historii pod swego śp. brata, bo pod siebie jeszcze nie czas. Szefem KODu jest Łoziński. Tobie , zapewne ,to nic nie mówi. Doczytaj.
 • 05.09.2018 - 10:46
  Vivaldi napisał/a:
  Czy ś ty jest człowieku normalny? Jak masz urodziny lub wigilie czy inne swoje święto czy ktoś Ci się drze nad głową na zasadzie "ziemi dla ziemniaków". Czy jakbyś miał święto swojego dziecka to zaprosisz KOD do okrzyków ?
  I jeszcze mówisz o kradzieży publicznych pieniędzy? Ejjjj a może warto zacząć naprawę świata od siebie ? Jest takie staropolskie powiedzenie, że "złodziej krzyczy najgłośniej".

  Poza tym dlaczego ja mam wrażenie jakby ta grupka pomyliła uroczystości......resortowe? Ciekaw jestem ilu z nich było w starym resorcie, bo robią takie wrażenie.
  Szkoła jest miejscem publicznym prawem chronionym. To nie urodziny czy wigilia. Premier zamiast pracować, robi kampanię wyborczą, wykorzystując szkołę. PiSowscy działacze kandydaci w wyborach samorządowych też. KOD nie wszedł na teren szkoły czy kościoła. Demonstrował przeciw urzëdującej wicepremier w ramach protestu spontanicznego zgodnie z prawem. Policja była na miejscu i to akceptowała. Dyrdymały moralne o skrzywdzonych dzieciach adresujemy do tych, co ich na to narazili. Siatka dyrektor- była poseł PiSu, wójt PiS, poseł PiS, arcypiskup etc. Zaliczanie członków KOD do komunistów i bezpieki przeczy Twojej inteligencji. Tam jest 80% starej Solidarności. Wspaniali ludzie, którzy walczą o demokrację. Z PiSem bez zasad i popierajæcym ten brak zasad kościołem nie da się inaczej walczyć skutecznie. Brawo KOD.
 • 05.09.2018 - 9:38
  Uważajmy, bo z Pcimia ruszy atak pisowski na Myślenice. Ten były nauczyciel fizyki wyprzedza atak. Swoją drogą pomieszali Ci "ormowcy" z KODu szyki i kampanii wyborczej PiSu w szkole wyszły nici. Widok abp. bezcenny.

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka przedstawił program. Nazwał go „Planem dla Myślenic”

 • 09.09.2018 - 10:56
  Podobno w Myślenicach jakiś szewc niesamowicie politykuje. Nawet mieszkańców Pcimia uszy bolą.
 • 05.09.2018 - 10:16
  Ukrycie to zrobili, bo KOD nie zdążył. W Pcimia w szkole wyszła szopka. Zamiast otwarcia szumnego boiska, wstęg przecinania z abp w roli głównej rozpoczęcie roku i to po cichu, bo sygnalizatory doniosły, że ten wstrętny KOD zjedzie to i rodziców niewielu. Jedynie radni dopisali. Mina abp. Jędradzewskiego bezcenna. A tak chciał się Szydło odwdzięczyć za stołek w Krakowie. SZOPA. Kardynał to jednak nie w jej zasięgu. I przestańcie na KOD najeżdżać. Zrobił w Pcimia kawał dobrej roboty. Młodzież też wyraz konstytucja poznała i dwie zwrotki hymnu, bo ci "patrioci" z PiS tak zajęci kręceniem lodów, że co tam konstytucja, co tam hymn.

Myślenice: Kto załatwił pieniądze na szpital? Awantura wokół dotacji na remont [WIDEO]

 • 06.09.2018 - 8:28
  Wiesiek Bagieta napisał/a:
  Ciekawe czy starosta by jarka zaprosił na coś za czym chodził i co ZAŁATWIŁ (tak bo bez wsparcia szlachetki dostalibysmy kopa w pupe a nie kase) i co najważniejsze, już widzę jak starosta, który twardo twierdzi, że jest pacjentem szpitala i probuje sie utoższamiać przed wyborami z mieszkańcami, stoi w kilkugodzinnych kolejkach jak zwykli ludzie, już to widzę. Ten co pierwszy zabiera glos to ten nauczycielinda wf z dobczyc, ktory mysli ze jest wybitnym myslenickim strategiem politycznym ?

  Kolejny argument za tym zeby glosowac na Szlachetkę Jarosława. Widać, że z gościem się liczą, widać, że zna i obraca sie w wpływowych środowiskach RP dzięki czemu może ściągnąć miliony dla miasta i gminy. Ten gość dla Myślenic zrobi bardzo dużo i jestem tego pewny ! I co najważniejsze, widać, że dzisiejsze elyty się go boją a skoro się go boją to bardzo dobry znak ! JAREK ! Myśleniczanie są z Tobą !!!!

  Jedno mnie zszokowało, że krzyska pod szpitalem nie bylo, a moze był i trzymał kamere, albo Maciek nie pozwolił ?


  Widocznie posel nie zwykł, jak twoi koledzy z urzedu zakładać miliona kont i uprawiac propagande na tym forum ;) idzie lepsze !
  Poseł Jarecki już dawno mówił , że zabiega. Od tego biegania go mózg boli. Dobrze opracowany wniosek otrzymuje akceptację i Premier nie ważne z jakiej opcji przyznaje pieniądze. Wykorzystywanie tego przez posła w kampanii wyborczej do samorządu to korupcja polityczna. Oni psują państwo. Niszczą instytucje. Nienawidzą instytucji i zasad. To MY dajemy. Pamiętajcie. Dorwali się i chapia w spółkach skarbu państwa pod siebie a w agendach niszcząc zasady obdzielają swoich. Biegają po plebaniach, ołtarze fundują. Księża popierający to dziadostwo stają się tez amoralni.

Wybory Samorządowe 2018: Burmistrz Sułkowic Piotr Pułka potwierdza udział w wyborach

 • 25.08.2018 - 10:57
  Ten się od PiS-u sprytnie dystansuje.

Wybory Samorządowe 2018: Krzysztof Halek przedstawia filary swojego programu

 • 25.08.2018 - 10:50
  PiS to populiści. pogódźcie się panowie. Konserwatystów krakowskich i republikanów zhańbili Duda, Szczerski, Legutko, Bernacki i JAN MARIA R[K] OKITA. Klub Jagielloński zhańbiony, Biały Kruk zhańbiony. Mają wydać dzieła zebrane Obajtka.
 • 25.08.2018 - 7:48
  prywatnie napisał/a:
  Dajmy zarobić "najbiedniejszemu posłowi". Chudzinka yes. Szla-chet-ka! Szla-chet-ka!

  http://krakow.wyborcza.pl/krakow/56,44425,22022525,najbiedniejsi-poslowie-jaroslaw-szlachetka,,4.html
  Karier ę robił w Pcimiu. Nawet radnym tej gminy go głoszą. Do Orlenu powinien trafić, aby chudzinka się wzmocniła. Myślenic szkoda, bo taka chudzinka że wspólnikami chapać będzie, oj chapać. Już sobie ostrzą zęby. Wymienią wszystko do sprzątaczki. W Pcimiu upartyjnił wszystko jednym ruchem. Że starych komuchów i pociotków radnych PiSu porobił.

Kocham PiS

 • 24.08.2018 - 22:49
  wert napisał/a:
  Przestańcie już obrażać ludzi ubogich. dla nich 500+ to ratunek, to środki na jedzenie, opłaty czy leki. Siedzicie w internecie i nawalacie jaki głupi naród ci Polacy, że głosował na PIS. Głosowali na nich bo nie mieli wielkiego wyboru: wytrawni złodzieje kontra początkujący. 500+ ja traktuję jako zwrot pieniędzy zagrabionych mi w podatkach zusach i innych złodziejskich daninach. A i nie biadolcie mi nad losem tych zagranicą. tam zarabiają, wypracowują bogactwo Niemiec czy WB a jak choroba dopadnie to do Polski i bo tu im się należy bezpłatna opieka.
  POPISowska sitwa ma was głęboko w ....., wykorzystuję tylko waszą zarozumiałość i przekonanie o byciu lepszym.
  500+ jest dla wszystkich. Nie tylko ubogich. Uboga może być osoba(y) z 1 dzieckiem. Politykę prorodzinną trzeba prowadzić poprzez ulgi podatkowe i umożliwienie dobrze płatnej pracy przy żłobkach i przedszkolach za darmo etc. Co z zagranicy niech w d...ę dostaną, bo na PiS i Kukiza głosowali, nacjonalizm ( nie mylić z patriotyzmem) im w głowie. Populiści z PiSu Grecję i Turcję nam gotują. W tym sęk
 • 13.08.2018 - 21:53
  Raz zdobytej władzy nie oddamy. PiS musi zrobić wszystko, aby drugą kadencję mieć w kieszeni. Co zrobi? Przegrana oznacza dla niego odkręcenie całych reform systemowych i TRYBUNAŁ STANU dla DUDY, SZYDŁO, MORAWIECKIEGO i wielu innych. Kaczyńskiemu chodziło i chodzi tylko o władzę. Nic nie znaczył w opozycji, na świętej pamięci bracie wypłynął, Wałęsa go przejrzał. ^- krotnie przegrał wybory. Ma jedyną okazję. Nie mając większości konstytucyjnej rękami Dudy, Szydło i Morawieckiego oraz posłów typu Szlachetka rozwala system demokratyczny. Idzie na całego. Bez niego PiS mógł spokojnie rządzić nawet 16 -lat. Większości konstytucyjnej nie zyska, ale wygrać musi. Dobrze o tym wie. niszczy instytucję za instytucją. Nienawidzi demokratycznych instytucji, nie potrafi dzielić się władzą, nie znosi pluralizmu. to największy chuligan, jaki mógł się Polsce przytrafić. Agent Muszyński zniszczył Trybunał Konstytucyjny, bo Przyłębska nie nadaje się na przekupkę na myślenickim Rynku, Kurski Zniszczył TVP, Teraz Muszyński ma zniszczyć SN , obejmując Izbę Karną.Misiewicze - Obajtki niszczą spółki skarbu państwa, wyciskając z nich na populistyczne programy i Ojca Rydzyka, co się da, nie licząc się z ekonomią zarządzania, Macierewicz zniszczył wojsko itd. itp. Prezes , goniąc czas wprowadza z pośpiechem swe ideologiczne mrzonki, a Misiewicze - Obajtki i cała gawiedź pisowska chapie , ile się da, byle nachapać się przed wyborami. Na co czekać? Węgrami pachnie. Wybory samorządowe wygra ta partia, która wygra Warszawę, Gdańsk, Poznań, Łódz, Wrocław i inne duże miasta. Do Sejmików Wojewódzkich PiS poprawi swoje wyniki, co nie znaczy, że nawet przy wygranej , je opanuje. Zacięty bój stoczy z PSL-em. Od tej konfrontacji wiele tu zależeć będzie. Rządził będzie jedynie tam, gdzie uzyska ponad 50% mandatów. Kilka województw może opanować. Teraz ma tylko Podkarpacie i to ledwie. Polska to jednak nie Węgry. Polska powiatowa nie może zdominować wielkich i średnich miast, których jest więcej niż na Węgrzech.
Pokaż więcej komentarzy