WKibic

"Dobra zmiana" PiS

 • Wczoraj 14:02
  bono napisał/a:
  Lepiej być szydercom, niż szmaciarzem działającym z ukrycia i kryjącym swoją tożsamość a wyszukującym i publikującym papiery na ideowo innych , wykorzystując ich tożsamość.
  Trudno się z tym nie zgodzić.
 • 20.02.2019 - 16:14
  Jacek Fedorowicz zmianom rządowym w PRL-u rzucał hasło: Rotuj się , kto może. Wtedy zamiast do UE na odstawkę szło się w ambasadory.
 • 20.02.2019 - 10:57
  "Dobra zmiana" rusza do Brukseli. Buraczana ekipa z Szydło na czele. Kaczyński wykorzystuje prokuraturę do obrony dobrego imienia i wmawia, że w interesie publicznym to robi. O tempora, o mores. Kto uwierzy prokuraturze Ziobry? Bajtki wzięły się za przekop Mierzei Wiślanej. Wykonają wszystko podobnie jak Kujda. Prezes tylko szufladę otwiera i zamyka. Do czasu. Nosił wilk razy kilka, poniosą i wilka. Prezes dał się nagrać. I to kuzynowi. Wyborca PiS zaczyna wątpić w moc Prezesa. Ziobro ma go w łapach jako Prokurator Generalny. Się porobiło. Matołuszek wkurzył Prezesa, który stwierdził, że w sprawach międzynarodowych ten porusza się jak słoń w składzie porcelany. Na razie poleci Ciaputowicz, bo premiera przed wyborami nie czas zmieniać. Ziobro zaciera ręce. Mistrzostwo świata w dyplomacji zagrać jednocześnie i z Iranem, i z Izraelem, zrazić UE i tak już zrażoną i kupić od Amerykanów broń dla Amerykanów. Cały czas pod prąd. Prezes lubi jazdę pod prąd. Wierzyłem w Prezesa. Żadne pińcet plus nie pomogą. Prezes roz...li wszystko. Tym razem jemu samemu zaczyna się palić koło rzyci. Rozkład tej amoralnej zbieraniny pod kryptonimem Zjednoczona Prawica będzie żałosny. Szuflada i służby państwa przeciw swoim uruchomione zostaną jeszcze bardziej. Bajtki kopią dalej. Cena jaką zapłacimy wszyscy za tę dobrą zmianę jest olbrzymia. Dewastacja wielka. Czy Prezes zdąży otworzyć szufladę na wszystkich Bajtków, czy wcześniej delfiny połkną prezesa? Oto jest pytanie.
 • 04.02.2019 - 17:04
  Magdalena Ogórek to nie PiS. To niezależna dziennikarka niezależnej telewizji publicznej odzwierciedlającej pluralizm i dla podkreślenia tego narodową telewizją zwanej. Była kandydatka na prezydenta RP z ramienia SLD wynaleziona przez samego Leszka Millera. Niezależność z niej aż kipi. Na ulicy atakują i tych, i tych. Jest to naganne.
 • 04.02.2019 - 13:13
  Vivaldi napisał/a:
  no ale czy nie śmiesznie wygląda Twój guru skaczący (w odosobnieniu) jak pajac? A u Antoniego bez zmian, miał swojego Misiaczka i swoje pokazali. Dali mu zajęcie też w odosobnieniu i jest święty spokój :-) ważne, że "Ci moi" reagują a nie udają zielonej wyspy :-) ....z popularnymi dinozaurami :-)
  Giertych jest doskonałym adwokatem. Niech sobie skacze , gdzie popadnie. Kaczyńskiego zna podobnie jak Dorn, Marcinkiewicz i cała świta jeszcze przyzwoitość zachowująca, stąd poza PiS-em. Giertych działa na swój rachunek. Kto ma święty spokój po zamkniëciu Misiaczka? Ty i PiS? Z Misiaczka to cyrk był i jest. Pupilek Macierewicza, Ojca Dyrektora z Torunia. Dopuszczenie takiego człowieka do MON, firm zbrojeniowych to zbrodnia. Kto rozliczy Macierewicza za brednie smoleńskie za ciężkie pieniądze na podkomisję dla koleżków ściąganych aż zza oceanu dla ciemnego ludu, aby achał jakie to profesory. To był cyrk jeszcze większy od Misiaczka. Święty spokój powiadasz, na KOD ujadadz. Czy tyś taki cynik, czy bezrozumny wyznawca "dobrej zmiany"? Takich cyrków "dobra zmiana" dostarcza co dzień po kilka, a Ty dalej : patrioci, Polacy, katolicy, wartości w cenie mający. Jakie wartości? Pytam jako Polak z dziada pradziada oraz katolik. Wstyd przynosicie Polsce i niszczycie wartości dla mnie istotne. Kpicie z tych wartości. Ośmieszanie wartości. Ciemną polską duszę obnażacie i jeszcze się z nią obnosicie. Szlachetność, przyzwoitość dziś jest po stronie przeciwników PiS.
 • 01.02.2019 - 14:36
  Stefan Niesiołowski to jedyny gość z oskarżonych o nawiedzenie łóżka Anastazji P., który wygrał z nią proces o zniesławienie. Inni albo olali ( Miller, Kwaśniewski ), albo coś na rzeczy było. Hrabina łowiła skutecznie. Prokuratura Ziobry na siłę szuka haków na PO - wców, prowokując przestępców do współpracy. Tak, że " jurny Stefan" jurny wcale być nie musi. t-34, czas zmienić nick. PiS dostarcza takiej amunicji, że kaliber na t-55 co najmniej zmienić trzeba. Na razie. T-72 tuż tuż. Ten t- 55 to w zasadzie t-54 + wkładka przeciwatomowa jedną tonę dodająca. Jako czołgista o tym wiesz. Atomowe wieści nas dochodzą. T-55 jeździłem, na t-72 się nie przesiądę. Chyba zapiecek mi pozostanie. Batalia większa od tej pod Kurskiem się szykuje. Skoro o Kursku mowa, to przypomnę, że Tusk miał jednego dziadka w Wehrmachcie, a Kurski, ten od TVPiS, dwóch. I tak jest ze wszystkim. Licytacja. Tusk to Niemiec, śp. Adamowicz też słyszałem i słyszę w naszym powiecie. Im dalej na południe tym bardziej. Kaszubi volkslisty podpisywać nie chcieli. Do Wehrmachtu na siłę ich wcielano. Goralenvolk to 17% górali. W Szczawnicy w 1942 roku akces do volkslisty podpisało 80% mieszkańców. Tego w szkole nie uczono. Dziś chełpią się poparciem PiS. Różnie to w historii bywało. Obserwuję zajadłość pisowską byłych członków PZPR, dziś usytuowanych po radach parafialnych i gardłujących za PiSem. Patrzę czasem na koleżanki i kolegów. Macham ręką i myślę : " Dałbyś (łabyś)" sobie spokój.
 • 31.01.2019 - 17:58
  Vivaldi napisał/a:
  A ty słyszałeś i słuchałeś co mówił? I dlaczego nie powstanie?
  Akurat kompletna kompromitacja z podesłania tego nagrania, w mojej ocenie własnie PiS zyskał, podobnie jak pozamiatanie Miśka tylko się wojna z Tadeuszem szykuje a to twardy i bezpardonowy gracz polityczny.
  Dlaczego nie powstanie?.... Może dlatego: " Przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji stanął Robert Nowaczyk. Warszawski adwokat podczas przesłuchania mówił m.in. o terenie przy Srebrnej 16. Nie zabrakło także zaskakujących wątków, w tym pijackich ekscesów Mariusza Kamińskiego.
  Robert Nowaczyk został nazwany przez media „rekinem reprywatyzacji”. O prawniku specjalizującym się w odzyskiwaniu warszawskich nieruchomości głośno stało się za sprawą afery reprywatyzacyjnej. Teraz stanął przed komisją, której przewodniczy Patryk Jaki. Świadek mówił m.in. o nieruchomości przy ulicy Srebrnej 16, przy której miały powstać dwa wieżowce biurowca spółki Srebrna.
  Dochody w zamian za opiekę CBA?
  Podczas przesłuchania pojawiał się wątek Jakuba R., czyli byłego wicedyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami, który odpowiadał za przygotowywanie i podpisywanie decyzji zwrotowych. – Jak R. mi opowiadał, to głównym celem rekomendacji i celem, żeby R. był w tym urzędzie, było załatwienie Srebrnej 16 – powiedział Nowaczyk cytowany przez Onet. – Problem Srebrnej 16 polega na tym, że tam są otwarte roszczenia reprywatyzacyjne i dopóki te roszczenia reprywatyzacyjne nie będą zamknięte, to nie ma prawnej możliwości, żeby ktokolwiek na tym coś wybudował, dostać kredyt etc. – dodał.
  Świadek zeznał, że Jakub R. prosił go o próbę skupienia roszczeń do Srebrnej 16 „żeby można je włożyć do szuflady i wtedy spółka Srebrna 16 miałaby czystą sprawę”. Pojawił się także wątek CBA. Zdaniem Nowaczyka, Jakub R. w 2016 roku miał go zapewnić, że jeśli ten „odda 30 proc. swoich dochodów z reprywatyzacji, to CBA będzie miało nad nim pieczę”. – Na pytanie, czy to jest w ogóle prawdziwe, Jakub R. opowiadał mi, że w czasie swoich spotkań z przedstawicielami CBA w swoim mieszkaniu na ulicy Włodarzewskiej dochodziło do takich pijaństw, że niejaki Mariusz Kamiński był tak pijany, że chodził na czworaka i całował się z jego psem bokserką. Mówię to pod przysięgą – dodał. "

 • 30.01.2019 - 12:21
  Szkoda, że dobra zmiana Warszawy nie dosięgła, bo Srebrna Tower nie powstanie. Kaczyński dał sië nagrać, jak dziecko. Międzynarodowy spekulant. PRL wraca na całego.

PIS się już PAKUJE!!!

 • Wczoraj 10:31
  Zjednoczona opozycja wygrywa z PiS – w nowym sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRIS) dla Radia ZET.
  Badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (IBRIS) daje zjednoczonej opozycji (czyli koalicji PO, Nowoczesnej, SLD, PSL, Zielonych i Inicjatywy Polskiej Barbary Nowackiej) 38,5 proc. głosów. Drugie miejsce w sondażu zajmuje PiS – 34,7 proc. głosów, a trzecie Wiosna Biedronia 8,9 proc. głosów.
  Jeśli taki wynik dałyby wybory parlamentarne, Prawo i Sprawiedliwość, aby dalej rządzić musiałoby wejść w koalicję z Kukiz'15, które w sondażu zajmuje czwarte miejsce (6,6 proc. głosów).
  Kolejne miejsce zajmują Koalicja Propolska (Grzegorz Braun, KORWiN, Ruch Narodowy, Kaja Godek) – 3,7 proc. głosów i Partia RAZEM – 1,7 proc. głosów.
  W badaniu IBRIS, na pytanie o preferencje partyjne 5,9 proc. ankietowanych wybrało odpowiedzieć "Nie wiem/Trudno powiedzieć".
  Badanie przeprowadzono w dniach 18-19 lutego br.

Budujemy razem Polske

 • 20.02.2019 - 12:43
  bono napisał/a:
  "Ale aksamitna rewolucja to symbol czeskiego pragmatyzmu…

  Przecież oni mogli rozjechać tę aksamitną rewolucję w pięć minut! To było całkowicie realne. Petr Zelenka mi opowiadał, jak podczas strajku studenckiego zastanawiali się, kiedy wjadą czołgi. Ale czołgi zostały w koszarach tuż za miastem, bo czerwoni też chcieli wyskoczyć z komunizmu, chcieli wreszcie zostać realnymi właścicielami tego państwowego majątku, którym od czterdziestu lat rządzili jak swoim, i przekazać forsę dzieciom.

  A wie pan, gdzie jest dziś najwięcej czynnych prokuratorów, dawnych komunistów? W Czechach, tak, w tych rzekomo zdekomunizowanych Czechach! A kto jest dziś premierem Czech? Nomenklaturowy miliarder, były agent bezpieki, który rządzi dzięki poparciu niezreformowanej partii komunistycznej i prezydenta, będącego narzędziem i tubą Kremla. Nie warto idealizować czeskich przemian. "

  mówi w rozmowie z Onetem Aleksander Kaczorowski, bohemista, slawista, pisarz, tłumacz literatury czeskiej.
  Prawicą tak skorumpowała Czechy, że komuniści wrócili po odbębnieniu 20- letniej karencji. "Dobra zmiana" idzie w tym samym kierunku. Mimo różnych błędów poprzednicy PiS-u starali się cywilizowane demokratyczne pañstwo stworzyć. Należało doskonalić. Wówczas sam bym PiS chwalił. Klaus w Czechach z UE wojował, a korupcję rzædową i państwową tworzył. Nieprzypadkowo z Czechami jesteśmy w UE. Organ nacjonalista i prawie dyktator, korupcja w Rumunii, Bułgarii. Jedynie Bałtowie do Zachodu zmierzają. Czesi wolą Zemana, Babisza od prawicowych do korupcji skłonnych oszołomów. Szkoda Polski, bo instytucje demokratyczne usprawniane w dalszym ciągu stawiałoby nas w szeregu demokratycznych krajów UE.
 • 17.02.2019 - 8:10
  Antoni Słonimski mawiał: " Nie siada się do gry w brydża z tymi, co umieją grać tylko w dupaka". Na Dzikim Zachodzie załatwiał to rewolwer. Tu wystarczyłyby kije. Koniecznie na Rynku pod Tereską. Na marginesie dokumentów. Taki wykaz bzdetów można by znaleźć w każdej gminie, ale ktoś ukochał jedną lub jednego. Takie wypracowanie ocenione na pięć czerwone od braku przecinków. Epatować można byle bzdurami. *****izja przykładem. Ciemny lud wszystko połknie. Kompetentny nie. IPN, CBA, prokuratury, urzędy opanowane przez PiS. Przecieki stanowią obecnie potężny oręż. Szukajcie, a znajdziecie. To dopiero budowanie.
 • 16.02.2019 - 17:14
  Vivaldi napisał/a:
  ale nie mierz wszystkich miarą swoich znajomych co tam zostali i sobie chwalą ..... jakby Ci to powiedzieć, pojechałem na gotowe :-) czaisz ? Taki był warunek, że jadę z rodziną na gotowe albo wcale. Ty Polak warunek postawił ....ale jazda :-) nie do pomyślenia, zazwyczaj to warunki myśmy spełniali aby móc w płaszcz ucałować i wyjść z zacofania z kraju w którym białe niedziwedzie po ulicach chodzą.

  Merytorycznie to się bawimy tu od kilku dobrych tematów i nic do Was nie dociera. Wpada merytoryka to zmieniacie temat i od nowa w kółko. Co do historii Andrzeju to jak tam na UJ-cie za PRLu uczyli tak i umiesz do dzisiaj. Czy patriotyzmu nauczyli w technikum kolejowym?
  A co Warszawiaków już jednego wybrali, przyszedł i zmienił na AL bo o dekomunizacji podobnie jak Ty nic nie słyszał. A ja nic o wyborze Warszawiaków takiej nazwy nie słyszałem. Kiedy ich o to zapytał?
  Żenada. Bono Cië wypuszcza , a Ty ekshibicjonizm odstawiasz. Mnie nie interesuje, kim jesteś w realu. Dla mnie jesteś typowym wyborcą PiS z Polski powiatowej. Potwierdzasz jedynie moje zdanie o mentalności tego środowiska. Dziękuję Ci za to. To wartość dodana z naszej dyskusji na forum. Te wstawki ad personam są tak poniżej pasa, że dech zapiera. Nie podejrzewałem Cię o podłość. Gęba pełna frazesów o wartościach, a zasady masz nieco niżej, w d. Także zasady na forum. Fanatyzm wyzuwa z zasad. To taka uwaga na koniec, abyś miał co dziatkom swym przekazywać. Wyżej Cię oceniałem. Co się będzie działo, jak PiS przegra w jesieni? Zaczynam sië o Ciebie martwić. Bez odbioru.
 • 15.02.2019 - 22:23
  Vivaldi napisał/a:
  do tego się ograniczę tylko. Oto bezprawie w ocenie WKibic :

  "ul. Armii Ludowej , w ocenie Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu nazwa powyższa powinna zostać zmieniona jako wypełniająca normę art. 1 Ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej (Dz.U. RP z 2016 r. poz. 744)."

  Mieszkańcy Warszawy już wybrali przedstawiciela....."gratulujemy" wyboru.

  http://www.wykop.pl/ramka/1544871/armia-ludowa-klamstwo-i-propaganda/
  tu masz rozwinięte jak Ci wykop nie odpowiada
  http://www.sww.w.szu.pl/index.php?id=polska_armia_ludowa

  Czy możesz nic nie mówić o historii i jeszcze doklejać patriotyzm do tego?

  Jakiej jakości niepodległość wnieśli i przenieśli Twoi przodkowie do czasów Twojej osoby? To co mówisz i piszesz świadczy o tym, pomyśl zatem jak przekazujesz to dalej i czy jakiegoś zaniedbania w wartościach nie było w Twoim dziedzictwie (na podstawie tego co napisałeś) genealogicznym.

  No i mamy WKibica Andrzeja. To się nazywa frustracja a nie patriotyzm. Mylisz Pan stany umysłu.
  Nie baw się w Freuda, lecz obal moje zarzuty wobec rządów PiS. Merytorycznie obal. Nie w ten sposób, że zamiast udowodnić właściwość trybu zmian nazw ulic [ ustawa ] , oceniasz AL. Ja mam swoją ocenę i znam jej historię. Prawo wyboru zaś mają warszawiacy.
 • 15.02.2019 - 20:41
  Vivaldi napisał/a:
  Co Wy macie z Kibicem z tymi drzewami genealogicznymi? Coś Was trapi? Martwicie się? Jeden o przodkach spod Cedyni, drugi o Wicie Stwoszu? Nie dość, że retoryka dziwnie spójna to jeszcze jakaś schiza kto jest bardziej polski niż Polak. Jakiś problem sami ze sobą? Czy może razem wersję ustalacie czym by zagrać?

  Do tego jako potwierdzenie na bałagan i wprowadzanie przez Was dezinformacji weź i wróć na pierwszy Twój post z zapoczątkowania tego tematu Razem Budujemy Polskę, zacytuję "Trump mówi....." - czyli my się błąkamy? - później było trochę o Polsce ale, że od tematu uciekaliście to bono na str.3 wypalił ni w pi...de ni w oko o Natanjahu, ot tak znikąd. Temat o Polsce był niewygodny więc klasycznie wrzucił jakiś "komentarz dnia" tak dla ucieczki. Teraz jak hipokryta twierdzi, że my mamy jakiś problem Między Tel Awiwem a Waszyngtonem?

  Na pewne tematy nie odpowiadacie. Wrzuciłem o PiS jako o rządzie który ciężko przekupić trzeba fake newsami zniszczyć - to cisza, wrzuciłem o Waszej twarzy czyli powrocie do ulicy Armii Ludowej to tez od razu zasypane jakimś off topikiem.

  Identyczni jak Wasz idol. Grzesiu się jorgnął, że może coś ugrać bo był ostatnio wyciszony, ale jorgnął się już po sprostowaniu więc mają go za pacynkę z opóźnionym zapłonem.

  https://fakty.interia.pl/swiat/news-schetyna-slowa-netanjahu-obrazaja-pamiec-tysiecy-polakow,nId,2837979

  Dlaczego to wkleiłem? Dokładnie tak samo działacie czołg, bono i kibic. Byleby puścić bąka na forum, zasypać literowym gównem o słabej wartości.

  Pogadamy w końcu o tych Waszych faworytach tak zachwalanych jeszcze dwa dni temu o Biedroniu (zabrał PO sporo głosów, oj będzie płacz i lament), o Rafałku z jego powrotem do PRLu na ulicy AL ? Noooo tak ale to wyborcy PiS są ciemnogrodem, który cofa Polskę i ją niszczy - takie własnie Wasze wartościowe wartości :-))) ale za to ustaliliście, że są to Polskie wartości bo po mieczu albowiem po pradziadku spod Cedyni co żółtą ciżemkę za ołtarzem Wita Stwosza zgubił :-)))) ......zabawnie jest z Wami :-)))
  Na wszystkie stawiane przez Ciebie pytania znajdziesz odpowiedź w naszych wcześniejszych postach. Nie chcesz tego przyjąć do wiadomości, to Twoja sprawa, ale nie zarzucaj, żeśmy nie dali odpowiedzi. Nie będziemy powtarzać. Kto chciał przeczytał i zrozumiał. Nie śmiej się z cudzych przodków. Chcemy jedynie uzmysłowić, że Naród polski obecnie tworzą także spolonizowani przedstawiciele obcych Tobie nacji. Tyle i aż tyle. Różnorodność leżała u podstaw polskiej państwowości i była żródłem jej potęgi. Nacjonalizm prowadzi Polskę na margines. Dziedzictwo kulturowe nasze wspólne jest przebogate. PiS i jego wyborcy je zawężają do wybranych , wyselekcjonowanych postaci. To zubożenie. Tak jest z ową ul. Armii Ludowej, której nazwę zmieniono niezgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. Przywrócenie okazuje się likwidacją bezprawia. O nazwie mieszkańcy Warszawy mogą zawsze podyskutować i ewentualnie zmienić w trybie określonym prawem. Tak jest z TK, KRS-em i wielu innymi sprawami. Generalnie psuciem instytucji państwa przez rządzący PiS. Czy mogę to prościej wyrazić? Główny problem leży w tym, że PiS i jego wyborcy uważają, że wygrali wybory i mogą wszystko robić. To nieprawda. Muszą działać w granicach określonych prawem. Każda władza , każdego szczebla w Polsce musi działać w granicach określonych prawem. To podstawa państwa demokratycznego, które PiS niszczy. O Misiewiczach, Nikodemach Dyzmach , także lokalnych, łapczywości na kasę, nagrodach ministrów, bizantyjskiej rozrzutności pisaliśmy i co dzień media dostarczają nowych wiadomości w tym względzie. Polska polityka zagraniczna legła w gruzach. Zawsze przed PiS-u rządami była zgodność wszystkich co do jej prowadzenia i konsultacje przed ważnymi dla Polski sprawami. Nasza dyplomacja wycięta w pień, zastąpiona Misiewiczami i Dyzmami przynosi takie owoce, że USA i Izrael robią z nas durnia, a zraziliśmy do siebie UE. Rosja ręce zaciera. Kreml się cieszy z tego, jak nas Kaczyński rozkłada. Politykę zagraniczną trzeba prowadzić dwutorowo i profesjonalnie. Racja stanu najważniejsza. PiS chce uzyskać doraźne korzyści polityczne kosztem racji stanu Polski. Czego Vivaldi przykładem. O nieprzekupności zamilcz w kontekście afery za aferą, SKOK-i, Srebrna, Misiewicz, nagrody ministrów, zrzuty na Rydzyka z każdego ministerstwa, Kujdy TW i tak dalej i tak dalej. Lista jest długa. Zniszczenie telewizji publicznej i nazwanie jej narodową, to kpina z Narodu. O prawości lokalnych karierowiczów napisano na tym forum tysiące słów. Prokuratura Ziobry wycofuje z sądu, umarza i gościa się wpycha aż do trzech spółek skarbu państwa, aby robił czystki i politykę Nowogrodzkiej wcielał. Kompetencje nabyte naprędce na uczelni po drodze do stolicy, która prawdopodobnie już tych kwalifikacji dawać nie może, bo upadła. Bylejakość, amoralność, niekompetencja. I tak jest w każdej reformowanej instytucji, prokuraturze, sądownictwie, spółkach skarbu państwa etc. To norma. Fachowcy nie chcą z tą władzą współpracować. Szanują swoje kwalifikacje i doświadczenie. O tym już napisano tu dużo. W telegraficznym skrócie to przypominam, bo drzesz japę, że nie odpowiadamy na pytania. Patriotyzm i część dokonań przodków zarówno Bono, jak i ja podajemy, li tylko po to, bo robi się z nas zdrajców, kapusiów do Brukseli, kosmopolitów, na banicję wygania. Jestem uczniem Nitscha, Brucknera, Kleinera. Lindego, Estreichera, Weissa i tak by można wymieniać wybitnych polonistów, nie żydowskiego bynajmniej pochodzenia. Czytam wiersze Tuwima, Słonimskiego, Leśmiana, Jana Lechonia,. że wymienię tylko kilku poetów żydowskiego pochodzenia. Polska to wielka rzecz. Za wielka na PiS-owskie zawężone podejście do polskości. Jeden z potomków moich praszczurów spod Cecory [ mylisz z Cedynią, ale u Was już tak jest ], spod Połocka, Wielkich Łuków, Chocimia był arcybiskupem Grazu i jako jedyny biskup austriacki został uwięziony przez Hitlera po wchłonięciu Austrii. Przeciwnik Hitlera, lecz lekki antysemita kościelny. Miał odwagę. Nosił także piękne polskie nazwisko i imię do końca, końców. O taką Polskę nam z Bonem chodzi PiS-owsy patrioci.
 • 15.02.2019 - 7:24
  Pierwsze reperkusje obłędnej polityki polskiego rządu. Europa jest wierna porozumieniu z Iranem, Polska liże d. Trumpowi, który znalazł w niej przyczółek. Rząd Izraela znalazł głupków do robienia kampanii wyborczej. Pisałem, że za tym stoi Izrael, to ze mnie antysemitę robiono. Krytyka obecnego rządu Izraela nie ma nic wspólnego z antysemityzmem. Mieli bronić godności narodu polskiego, a opluto Polskę w biały dzień na własne życzenie w Polsce. USA wspierają Izrael i Arabię Saudyjską przeciw Iranowi. Taki jest podział sił na Bliskim Wschodzie. Dziwnie milczy się o roli Rosji w tym wszystkim. CYRK w WARSZAWIE. Tak Irańczycy określili tę konferencję.
  - Dobre imię Polski w Iranie właśnie legło w gruzach. W tej chwili jestem całkowicie zablokowany na tym rynku. Nie mogę ani eksportować, ani importować – mówi Witold Gapik, właściciel firmy Caspian Trade. Do Iranu wysyłał polskie płytki ceramiczne. Z Iranu importował cement.
  „Nasz rząd nie ma wyczucia. Ma za to syndrom małego dziecka, które za wszelką cenę chce przybić piątkę z Donaldem Trumpem”. To już Michał Paca, prezes warszawskiej spółki Bioelektra Development. W irańskiej prowincji Chuzestan chciał postawić innowacyjny zakład przetwarzania odpadów.
  Inwestycja za 150 mln zł miała być sfinansowana przez irańskie banki. – Nawiązaliśmy współpracę z Irańczykami, opracowaliśmy projekt, dokumentację i mieliśmy ruszać z pracami – tłumaczy. Paca wydał na przygotowanie inwestycji 0,5 mln zł. Już wie, że pieniądze się nie zwrócą, bo w Chuzestanie zakład przetwarzania odpadów zamiast Polaków postawią Chińczycy.
 • 14.02.2019 - 19:29
  Zostawmy podróże, migrantów, religie, obce kraje i obce obyczaje. Mniej mnie ciekawi kto kogo na Rynku po d. będzie całował niż fakt, że to Prezes do Ziobry znalazł drogę. Ruszył d. z Nowogrodzkiej. Kierunek uległ zmianie. To fakt godzien odnotowania. Glapiński też prezudenta Dudę odwiedził. Wcześniej z Kaczyńskim Dudę by na Nowogrodzką wezwali. Dzieje się. Zamiast wieżowców Prezes ma Pałac Saski odbudowywać. Lizanie d. czy robienie laski, jak kto woli, Trumpowi siéga zenitu. Skompromitowane w Europie władze PiS i też skompromitowamego prezydenta Dudę Trump ogrywa jak dzieci. Irangate mamy.
 • 14.02.2019 - 14:55
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  I tyle w temacie.
  Amen. Salam alejkum.
 • 13.02.2019 - 18:01
  Piszący ruską czcionką, opłacany przez Sorosa, w gumofilcach z wystającą zeń słomą z polskiego pola, żyjący dalej za żelazną kurtyną, nie wychylający nosa na Zachód etc. Tom sië dorobił. Napisałem, że Niemcy znam, bo Cejrowski Vivaldiego przewagi w tym względzie wykazywał. A ten, że to Daviesowa w czasach PRL_u mnie Zachodu nauczyła i tak mi zostało. O religiach, o kulturze różnych krajów i nacji się nie wypowiadam, a Ci swoje, że powinienem jechać i poznać na miejscu. Ruszyłem uchodźców, bo problem współgra z tym, co z przyszłą Polską. Uwagi prof. Normana Daviiesa są cenniejsze niż życie wśród migrantów w Niemczech czy Papuasów w Nowej Gwinei. To inna perspektywa. Uwagi dotyczące historii Polski , a tym bardziej Wielkiej Brytanii. To są moje źródła. Podałem, bo medialne powtarzanie mi zarzucano. Herbert, Davies i wielu innych intelektualistów , komentatorów . Z perspektywy buszu nie zrozumiesz do końca problemów buszu. A Marysię Korzenie wicz naprawdę poznałem w latach siedemdziesiątych na solidnym polskim uniwersytecie. Norman wówczas do niej podchodził, studiując w Polsce. Mądry ten Walijczyk, ale nie cierpi PiS_u. Vivaldi, Ty zagłosujesz na PiS, ja nie. Ktoś te wybory w jesieni wygrać musi. My sië z tym pogodzić musimy. Po co tak ubliżasz Biedroniowi? Czemu się tak emocjonujesz? Migracje też będą, świat się globalizację, do różnorodności się przyzwyczajać musimy. Nie ma innej drogi. Nie wygonisz milionów Arabów z Francji, Turków z Niemiec czy Hindusów z jeszcze Wielkiej Brytanii. Ich relacje trzeba cywilizować. Musimy się nauczyć współżyć, chcąc należeć do lepszego świata. Izolacja, którą promujesz nie jest żadnym wyjściem. Niemcy wkalkulowały koszty uboczne migracji i wyszło im, że się opłaca. Oni naprawdę potrafią liczyć. Francuski model jest bardziej uciążliwy. Brytyjczycy zrobili to najlepiej. Świat się zmienia. Imperia upadają przez migracje. Rzym wykończyli Wandalowie. Z najpotężniejszego imperium w historii świata Wielkiej Brytanii pozostanie Republika Anglii. W majpotëżniejszej armadzie świata w Królewskiej Marynarce jest obecnie więcej admirałów niż okrętów. Co bëdzie z UE? Zbliżenie USA Rosja jest nieuchronne. Chiny stanowią problem dla USA. Uchodźcy to koszt uboczny wielkiej polityki i nimi się gra. Jedni chcą poprzez ich najazd zniszczyć UE, drudzy na lęku przed nimi zdobywają władzę. Imperium Brytyjskie rozwali nacjonalizm angielski. W Cesarstwie Austriackim najsilniejszy był nacjonalizm niemiecki. Niemcy stanowili w nim mniejszość. Coś z tego w Austriakach pozostało. Nacjonalizmy są groźne dla UE, problem uchodźcy je wzmacnia, ale UE oparta jest na innych zasadach niż Imperium Brytyjskie i Cesarstwo Austriackie, które przecież trwały setki lat. Ile lat ma UE? Vivaldi, odpocznij niemnożko. Żeby Cię uspokoić, nadmienię, że piszę z tableta. Taka mała rzecz, a takie turbulencje. I tak jest ze wszystkim.
 • 13.02.2019 - 15:53
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Ciekawe że zamiast odnieść się do tematu, czepiasz się mnie że podróżuje, poznaję świat zamiast siedzieć przy komputerze w tym sfrustrowanym mieście. Tolerancji przyjacielu nie nauczysz się z TVN'u, TVP, Onetu, Interii czy Discovery Channel. Zanim znowu zaczniesz coś konfabulować o religiach i uchodżcach/emigrantach jedź do kraju z którego pochodzą, pomieszkaj tam chwilę i później porozmawiamy jak równy z równym bo na razie to różnica dziesięciu pięter. Widzisz, ja nie mam ochoty prowadzić polemiki z kimś kto wszystkie sprawy "zna z telewizji czy internetu". Co wystaje z Twoich tekstów jak przysłowiowa słoma z gumowego obuwia. Czy to w sprawie Niemiec (co punktuje Ci Vivaldi na każdym kroku) czy to w sprawie Trumpa. Przepisujesz bzdury za Twoimi źródłami których rzetelności nie sprawdzasz bo skoro na kilku portalach piszą to samo to widocznie musi być prawda. Wójek Joseph byłby dumny.

  Nie chcę Wam więcej zaśmiecać tego wątku off-top'ami jak powyższy. W końcu to temat o budowaniu Polski a nie o podróżach. Ja zresztą muszę wziąść się do jakiejś "roboty" bo wyjazdy kosztują a im dalej tym drożej. Mnie za klepanie bzdur na internecie nikt jeszcze nie płaci więc kończe w tym temacie bo nie chcę skończyć jak Alonso z Cervantesa.
  A tak nawiasem mówiąc, z doświadczenia wiem że Twoja tolerancja zaczyna się tam gdzie gdzie kończy się moja i tego mój drogi, choćbyś chciał to nie zmienisz.
  Nie o Twoje podróże mi chodziło, lecz styl dyskusji, który potwierdzasz tymi 10 piętrami. Czytaj ze zrozumieniem i podróżuj do woli. Zostanie nam Sancho Pansa. Wójek Joseph lepiej czuje się wśród Cejrowskich. W jednym się zgadzam to temat o budowaniu Polski, nie o podróżach. Polski z uchodźcami lub bez. Jakoś tak swojsko się poczułem z tą polską słomą wystającą z gumowego obuwia, w które mnie ubrałeś. Chyba się do PiS - u zapiszę. Ciekawe zestawienie. Człowiek w gumofilcach broniący różnorodności kulturowej i obieżyświat chcący z Polski robić skansen, getto. Szariat jest zaraźliwy. Mentalność fundamentalisty też. Z Vivaldiego znajomością Niemiec rywalizować nie zamierzam, bo temat nie dotyczy podróży. Zapewniam, że w Niemczech widziałem nie tylko migrantów . Gościłem w domach bawarskiego bauera, domu nauczyciela religii i burmistrza zarazem, inżyniera z klasy średniej, domu architekta, domu naukowca i artysty zarazem. Z żoną Normana Daviesa rozmawiałem jeszcze w czasach PRL-u. To są moje źródła. Głupio się poczułem, gdy członek najbliższej rodziny praktykujący w EdF-ie w czasie studiów w Paryżu opowiadał, jak w czasie dejeuner francuski inżynier bez ogródek powiedział mu, że o Polakach mówią złodzieje. Nie chciał go urazić. Był szczery do bólu i dziwił się. że ten nie wykonuje pracy typu Vivaldi w Niemczech i "podziwia" tych brudnych Arabów. Z 10 piëter w Dubaju tego nie widać. Pozdrawiam.
 • 13.02.2019 - 0:35
  "Ot to Wasza wizja i nie opowiadajcie pierdół z WKibicem o kuzynostwie które walczyło nawet pod Monte Casino bo mi by było wstyd przyznać się że zaprzepaszczam wszystko o co przodkowie walczyli (z resztą dla mnie to mocno naciągana teoria o patriotyzmie i przodkach na wszystkich frontach a opowiadanie o tolerancji która zwalcza kulturę, religię i obyczaje przodków). " Tolerancja zwalcza kulturę, religię i obyczaje przodków. Co mam na to rzec? Ma rację, bono, mocno Ci się, Vivaldi, w głowie kręci. Nawet von Jungingena z grobu wyciągasz i sprzymierzeńcem robisz, bo nosił krzyż. Emocje. Ostudź emocje. Kukiz łazi do PiS-u . Już wiedzą, że koalicjanta będą potrzebować po jesieni. A przed jesienią Wiosna. Kibicuję Biedroniowi, bo jest w parlamencie potrzebny. Kibicuję, choć dotąd kibicowałem temu, co płot przeskoczył i styropianowym kombatantom. W końcu ze mnie kibic. Vivaldi napisał, że jest nas dwóch, bo chyba nie dwoje, co taką destabilizację Polski , jego Polski, PiS-0wskiej Polski robimy i w ogóle jesteśmy chorzy. Nam chodzi jeno o to, aby w jesiennych wyborach Polacy odstawili PiS do lamusa. W demokratycznych wyborach. Przecież na tym demokracja polega. Was też jest dwoje, bo forumowy Cejrowski się objawił, obieżyświat żywcem z powieści Juliusza Verne'a wzięty. Ubogaca dyskusję zwrotami typu: "piszesz Pan bzdury"," Reszty nie skomentuję bo nie interesuje mnie bulgot o polityce","Ledwo przebrnąłem przez ten propagandowy bełkot", " wydajesz się mało zorientowany". Zachęta do dialogu naszego Obieżyświata sakramencka. Kultura dyskusji wzorcowa. A prawda jest taka, że USA się dzielą na zwolenników Trumpa i przeciwników tegoż. W Zjednoczonym Królestwie na zwolenników Brexitu i jego przeciwników, w Polsce na PiS i AntyPis. Połowa profesorów UJ popiera rząd PiS-u. Dane za prof. Normanem Daviesem. USA bez Trumpa już kooperację z Rosją musi robić, aby pozycję mocarstwową zachować. Przeciw Chinom, oczywiście. UE wbrew głupim nadziejom Kaczyńskiego, Trumpa się nie rozpadnie, ale na pewno rozpadnie się Wielka Brytania. I to być może w najbliższym dziesięcioleciu. Najpierw odejdzie Szkocja, potem Irlandia Północna. Mała Walia pozostanie przy Anglii. Głównym rozsadnikiem jest angielski nacjonalizm. Nacjonalizm, o którym tak niektórzy marzą w Niemczech, Francji, Włoszech i Polsce. Dobranoc.
 • 11.02.2019 - 22:09
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Ledwo przebrnąłem przez ten propagandowy bełkot, niektóre zdania czytałem po dwa razy starając się zrozumieć (kładąc nacisk na słowo "starając"). Widzę że konkretnie nie porozmawiamy więc napiszę tylko moje wnioski dotyczące lektury powyższego postu.

  Twoja wypowiedz jest pełna sprzeczności- startując z uchodźcami "straszenie uchodźcami" a później zaraz "kryzys migracyjny".
  Patriotyzm wpisujesz w nacjonalizm a nawet wpisujesz w faszyzm co jest pojęciem bardzo modnym i propagowanym przez takich profesorów jak Herbert. Dlatego panicznie boją się rozpadu UE bo patriotyzm narodu niemieckiego wzrasta w bardzo szybkim tempie, głównie dzięki opozycjonistom niekontrolowanej migracji. Herbert którego tu tak namiętnie cytujesz opiera się na niemieckiej konstytucji która "zapewnia" decentralizacje władzy którą zmodyfikowano w okresie powojenny. Dlatego też takie oburzenie gdy PIS zaczął poprawiać konstytucje w Polsce. Nagle okazuje się że zestaw praw można zmienic gdy władzę obejmie odpowiedni układ rządzący i to Herbertowi i jemu podobnym spędza sen z powiek.

  Nie odniosłeś sie w odpowiedzi do Iranu tylko przeskoczyłeś na Syrię i Izrael. To że jesteś antysemitą da się odczuć z Twoich wypowiedzi, zauważ jednak że anty-semityzm nie odosi sie jedynie do Izraela czyli znów podważasz własną argumentację. Wbrew pozorom, gdy władze w Iranie objął Ruhollah który podsycany przez rosyjskich agentów i dostawy broni dokonał przewrotu który obalił Sacha Pahlaviego nagle komunistyczne władze PRL'u przypomniały sobie o Perskich braciach i ożywiła się współpraca gospodarcza z Techeranem.
  Masz racje, islam nie jest powodem by atakować Araba w autobusie ale islam jest powodem że Arab coraz częściej wysadza ten autobus zgodnie z zasadą Chomeiniego który twierdził że "Właściwe nauczanie islamu przekształca wszystkich uczniów w mudżahedinów. Żeby przepędzić wroga (szacha) jesteśmy gotowi umierać tysiącami."
  Teraz za szacha wstaw sobie chodźby "chrześcijan, europejczyków, innowierców i masz odpowiedź.
  Żeby rozwiać Twoją nadzieję o nieistniejącym naziźmie w Niemczech proponuję poczytać fascynującą książkę Stefana Ihrig'a która otworzy Ci oczy na obecną sytuację imigracyjną Niemiec i jak odnosi się ona do nazistowskich- socjaldemokratycznych Niemiec 3 Rzeszy. Serdecznie polecam.

  Piszesz o Breiviku nie podając konkretu o co mu chodziło i kogo zamordował. Bądźmy uczciwi i trzymajmy się kontekstu.
  W sprawie "migracji" też sobie przeczysz - weź pierwszy z brzegu przykład Izraela i widzisz niespójność w Twojej wypowiedzi. Żeby postawić kropkę nad "I" zorientuj się co dzieje się teraz w RPA i Kenii, jak afrykańczycy traktują rdzennych imigrantów z Europy a potem porozmawiamy o tolerancji, chociaż czytając dwa ostatnie zdania Twojego postu mam wrażenie że moje nadzieje są złudne.
  Za bardzo postawiłeś nacisk na słowo "starając się". Należało postawić na zrozumieć i czytać wielokrotnie każde zdanie, aby pojąć. Z tego powodu wnioski Twoje dotyczące mego postu fałszywie przewrotne. Nie zrozumiałeś nic z mego przekazu, bełkotem propagandowym nazywając to, czego nie rozumiesz. Z tym antysemityzmem wyskoczyłeś, jak Filip z konopi. Twoje nadzieję są złudne. Nie pogadamy. Czekaj na odrodzenie nazizmu w Niemczech przez niemieckich patriotów i rozwałkę UE. Ja wolę poczytać prof. Herberta i jemu podobnych, posłuchać prawdziwych przyjaciół Polski i Polaków typu Timmermans. RPA i Kenię odwiedź. Potomków Burów pociesz.
 • 11.02.2019 - 17:52
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Z reguły nie wtrącam się pomiędzy wódkę a zakąskę jednak teraz śmiem skomentować bo piszesz Pan bzdury.

  Tak proszę Pana z jednym wyjątkiem, za PRL'u Iran to był "normalny" kraj który niczym nie różnił się od prosperujących krajów zachodniej Europy czy Stanów Zjednoczonych. Gdybyś się tam przejechał w latach 60-70 tych to czułbyś się jak za zachodzie - piękne słońce, uśmiechnięte dziewczyny, amerykańskie samochody i alkohol w reastauracjach. Niestety od 1979 Iran stał się podległy prawu szariatu i piekny kraj się skończył. Jedź teraz i sobie popatrz jak Islam cofnął ten kraj o 300 lat wstecz. A teraz pchają się do Europy.

  A może napisz w jakich okolicznościach zginęli ci obcokrajowcy bo to ma znaczenie, jak wyciągniesz jedno zdanie z kontekstu zmieniasz przekaz. "Teraz nikt nie zginął" według jakich informacji?
  Nazizm w Niemczech ma się bardzo dobrze, wystarczy jedna zapałka i zapłoną pochodnie tak samo jak we Francji.

  Ponad 65% Polaków żyje w Stanach nielegalnie dlatego im "nie śpieszno". Dlatego też mamy wizy do stanów, właśnie dzięki tym "wiecznym turystom". Relatywnie na zachodzie europy Polonia nie jest "u siebie", nie utożsamia się z krajem w którym zarabia Euro zamiast złotówek więc robią swoje unikając konfliktów. Dziwnym trafem wszyscy moi znajomi mieszkający i pracujący na północy i zachodzie Europy nie podzielają Twojego zdania i nie są to zwolennicy PIS'u żeby było klarownie. Nie jest tak "pozytywnie" jak starasz się nas przekonać.

  Reszty nie skomentuję bo nie interesuje mnie bulgot o polityce o której nie mam pojęcia.
  Dane o 49 obcokrajowcach zamordowanych w Hoyerswerdzie,,Roztoku i innych miastach byłej NRD podałem za prof. Ulrichem Herbertem z uniwersytetu z Freiburga. Po uzyskaniu wolności Niemcy z NRD nie chcieli się nią dzielić z obcymi. Główny powód. Przyczyny prawdopodobnie charakterystyczne dla krajów komunistycznych Środkowej Europy odizolowanych od krajów demokracji zachodniej. W Polsce te przyczyny mogą być politycznie wykorzystane. Straszenie uchodźcami temu służy. Kryzys uchodźczy spowodował takie ataki obecnie w byłej NRD. Tym razem ofiar śmiertelnych nie było. To dane prof. Herberta. AfD otwiera się na neonazistów i to jest groźne, ale Niemcy nie staną się już nigdy narodowosocjalistyczne. Podobnie PiS otwiera się na ONR. Trumpa Herbert nazywa strasznym błaznem i przestrzega przed Le Pen, wielbicielami Mussoliniego we Włoszech. Denazyfikacja Niemiec jest tak głęboką, że neonaziści nie mają szans. Herbert ciekawie o niej pisze i odważnie brał udział w jej wdrażaniu. Denazyfikację Niemiec uważa za cud większy od ekonomicznego, choć uważa Niemcy za obrzydliwie bogate. Polecam jego monografię o III Rzeszy " DAS Dritte Reich: Geschichte einer Diktatur".
  Iran Pahlavich jpod wpływami USA nie podobał się władzom PRL. Szariat nie jest powodem, aby atakować Araba w polskim tramwaju czy autobusie. Mnie chodzi o uchodźców z ogarniętej wojną Syrii. Zraziliśmy świat arabski do siebie przez głupotę obecnego rządu. Idziemy na pasku tego błazna Trumpa, bo nie USA i zarażamy do siebie zupełnie niepotrzebnie Iran, robiąc beznadziejną konferencję w Warszawie. Izrael stoi za tym.
  Co do krajów północnej i zachodniej Europy to przypominam , że na wyspie Utoya mordował niebieskooki Breivik. Nazizm, rasizm to zaraza. Podobnie terroryzm islamski. Nie należy go wzmacniać po żadnej ze stron. Migracje wymuszają koegzystencję. Bez migracji współczesny świat istniał nie będzie. Problemy ze współistnieniem trzeba cywilizować, a nie wzmacniać. Studiującą w Heidelbergu przyrodnią siostrę prezydenta Obamy w latach siedemdziesiątych Niemcy z RFN oglądali jak małpkę w zoo. W ogóle nie rozumieli Afryki z Kenią na czele. Użala się biedna w jednym z wywiadów. W NRD jeszcze w latach dziewięćdziesiątych mordowano obcych. Co prowokuje Kavzyński.? Obcość to nie tylko kolor skóry. Jak Anglicy zaczną prać Twoich kolegów, to to zrozumiesz. Może za to, że się nie chcą asymilować.
 • 11.02.2019 - 9:36
  Vivaldi napisał/a:
  Staram się Ciebie zrozumieć. Skoro tyle nas łączy, a nawet więcej niż tyle (bo i rdzeń i brak teczek w UB i ikona Solidarności) to co dzieli? Wychodzi na to, że nie jest to ani partia (ponieważ PiS także ma wady choć uważam, że dość sprawnie je zauważa i pracuje nad tym a przynajmniej stara się mnie nie okradać i wmawiać, że moja praca jest gówno warta jak to robiło PO - wielokrotnie o tym pisałem), nie dzieli nas ekonomia skoro koniunktura trwa. Wiedzę, że dzieli nas pierwszy człon : "różnorodność, wielokulturowość, pluralizm, tolerancja". Dlaczego dzieli? Sporo widziałem i z niejednego pieca chleb jadłem. Jeśli to jak chcesz postrzegać Polskę patrząc przez pryzmat Niemiec, Francji czy choćby supersocjalnej Szwecji (to najlepszy przykład, bo w Niemczech czasem jeszcze odstrzelą pajaca) to niestety dwoje Polaków się nie dogada. Mówisz o tolerancji a spotkałeś się w tym wspaniałym świecie z nietolerancją? Mojej najbliższej rodzinie podczas spaceru w Niemczech podeszła jakaś kobieta (coś z wyglądu muzumańskiego) i żądała aby schowała krzyżyk lub go zdjęła (miała na golfie na wierzchu. Czy takiej tolerancji oczekujesz? Mój syn chodził w Niemczech do podstawówki, niestety brutalne prawa narzucają tam na pewno nie Niemcy. Czy to jest ta różnorodność? Dobrze, że ma charakter i krzepę bo ciężko mi sobie wyobrazić abyś był wdzięczny za to, że dostajesz po mordzie codziennie z innego koloru ręki. Chyba nigdzie nie byłeś poza wycieczkami i kurortami skoro nie wiesz, że mamy w Polsce raj w Europie. Turyści to zauważają mówiąc, że już nie wiedzą co to znaczy po 22:00 spokojnie pospacerować po mieście, czy komunikacją pojeździć bez gazu w torebce. O tym gettcie które jest na zachodzie chcesz czerpać w wielokulturowości? Nadal uważam na tej podstawie, że piszesz pod dyktando. Osobiście kocham wszystkich, mogą koło mnie mieszkać jeśli tylko moje prawa i swobody nie będą gwałcone. To jest moja tolerancja i jak dla mnie może być nawet kontrolowana przez nacjonalistów skoro prawo w Europie robi się na tyle liberalne, że gwałty rozwiązuje się legalną aborcją zamiast wyrywaniem jaj z kręgosłupem niezaleznie od legalności aborcji.

  Szkoda duzo pisać. Tu jest ta Twoja Polska nie ta Twojego dziada i pradziada ani nawet ojca, ta Twoja. Kliknij pod paskiem ikonkę napisy :
  https://www.youtube.com/watch?v=d2srGgfdT4A

  ogladnij to krótsze a oddaje wszystko :
  https://www.youtube.com/watch?v=E9SDDi9In-w

  Teraz mi odpowiedz dlaczego chcesz "Twoją Polską" zdestabilizować "moją Polskę" ? To, że sobie nie poradzisz gdy będzie za późno to wiadomo. Nie zrobisz nic w imię wyrozumiałości i tolerancji, nawet jak ja Ci nasram na głowę powinieneś być tolerancyjny ponieważ jestem różny, jestem inny. Większość ludzi robi kupę w ubikacji, ja Tobie zrobię na głowie . Co Ty na to? To nie są rzeczy wymyślone a w "Twojej Polsce" nie będzie idyllicznie - przykłady z całej UE o tym świadczą - więc skąd u Ciebie takie wzorce i dążenie do destabilizacji i osłabienia. To nie partie osłabiają i rujnują. Wasze myślenie (nie mam pojęcia czy oplacone, czy sterowane ale na pewno płytkie i krótkie) może doprowadzić do tego co w prasie europejskiej nie zobaczysz (i nawet nie zaczynaj gadać o sterowanych mediach). Wyjedź, wyprowadź się na kilka lat, wróć proś o wybaczenie. Poszanuj co masz, bo wszystko można odbudować ale godność kraju czasami jest niemożliwa do odbudowy.
  Nie ma mojej zgody dla Ciebie abyś pod sloganami patriotyzmu, zdestabilizował moje życie. Lubie zmiany umiem się dostosować ale o tym o czym ty śnisz jest zbyt radykalne. Aby to osiągnąć wcześniej Ty się wyprowadzisz do multikultury niż ja dam w moim zasięgu zgodę aby zaistniała wśród nas w tej formie jaką ja widziałem.
  Przestań pieprzyć o Twoim patriotyzmie, o dziedzictwie, o zasadach. Nie wiesz o czym mówisz.

  .....oba filmy polecam innym .....ku przestrodze jeśli tak bardzo Wam źle tu i teraz.
  Zacząłeś podle grać. Wzorem rządu uchodźcami. Dzięki Jałcie staliśmy się prawie jednym narodem bez mniejszości. Gomułka, Moczar nacjonalizmem mimo to grali. PRL-bis. Spadkobierców mamy w PiS-ie. Straszenie uchodźcami w chrześcijańskim narodzie. Podłość Szydło, Kaczyńskiego wredna. Twój instynkt i wielu innych pobudzili. Nawet w PRL nie nazywano Arabów, Hindusów etc. ciapatymi, nie atakowano w miejscach publicznych. Teraz owoce tego straszenia mamy. Polska staje się niebezpieczna dla tego typu turystów. Konflikt z krajami muzułmańskimi, w tym z Iranem jest sprzeczny z polską racją stanu. Te kraje zawsze były nam przyjazne. Wydaje się, że wstajæcy z kolan wyznawcy PiS znaleźli swojego mocodawcę w równie nacjonalistycznym Izraelu poprzez uwielbianego rzez nich Trumpa. Z Polski getta nie da się zrobić. Miliony Polaków żyją w USA i krajach Zachodu i jakoś ciapaci im nie przeszkadzają. Do kraju im nie śpieszno. Podobnie mnie na Zachód. PiS-owski patriotyzm oparty na walce z uchodźcami. To wredne i niepolskie. Wbrew naszej tradycji. Tradycji Jagiellonów. W Rzeczpospolitej moich dziadów Polaków sensu stricte było mniej niż 50%. Dlatego była mocarstwem. Nacjonalizm był jej obcy. Moi przodkowie pod Cecorą z Żółkiewskim i Chocimiem z Chodkiewiczem bronili państwa przed Imperium Osmańskim, Sobieski pod Wiedniem bronił Europy przed państwem osmańskim. Kaczyński i reszta znęca się nad uchodźcami.Syndrom uchodźcy u nas pokutuje. W latach 1990-1993 w dawnym NRD zginęło 49 obcokrajowców z rąk skrajnej prawicy. Teraz nikt nie zginął. Niemcy nie obawiają się odrodzenia nazizmu. Ordnung zaś wprowadzić potrafią. Nie martw się Ty za nich. Polak, który się cieszy z AfD w Niemczech, że skrajnej prawicy w Austrii ( gdzie nazizm nie został rozliczony), Marie Le Pen sukcesach na usługach Kremla czy wzrostu znaczenia jawnych wielbicieli Mussoliniego we Włoszech to gnojek. Liczenie na to, że problemy z azylantami rozwalą UE to sk...o. Wbrew interesom Polski.Interes ma PiS i wyznawcy. Władzę na tym budują. To jest PiSowski patriotyzm. On potrzebuje wroga. Póki co są nim ciapaci. Wstyd. Z Trumpa mamy to, że zamiast Brukseli mamy Tel Aviw.
 • 10.02.2019 - 19:39
  Vivaldi napisał/a:
  Wy tyczyło się do Was dwoje - zagorzałych przeciwników tylko w takim razie czego? Zatem skoro jest nas dwóch bez domieszki to kto Ci teraz miesza we łbie? PO nie bo mdli, PiS nie bo wg Ciebie niszczą, KOD nie ale szanujesz (nie wiem za co bo bronią demokrację która demokratycznie wybrała PiS, nie widzisz, że to narzucony bełkot za pieniądze? ), Biedroń też nie bo to raczej taki dodatek bardziej do przytulenia i zabawy. Kompletnie nie wiem co Ci przeszkadza i za ile byś się sprzedał skoro historię niby znasz ale nie wyciągasz wniosków. Powymieniałeś ich trochę ale nie odpowiedziałeś kim Ty jesteś i jak tą Twoją Polskę widzisz skoro nie patriotyczną. Pasowała Ci ta nie patriotyczna za PO? Jeśli tak to po co Ci historia?
  Chyba, że czekasz z której strony stanąć.
  https://www.youtube.com/watch?v=YIdjJq8Pee0

  Coś mi się wydaje, że PiS Ci coś zabrał z czym trudno Ci się pogodzić (wielu takich znam którym zabrano zgodę na robienie dziadostwa i własnych wałów) ci najbardziej PiSioczą o dramacie naszego kraju podczas gdy cała reszta postrzega to inaczej, cyfry wskazują inaczej (ale tłumaczy się, że prawie po 3ch latach to zasługa PO :-))) ), ciągnie do nas pół zachodu abyśmy dla nich pracowali, kraj wskoczył do rozwiniętych, zadłużenie wygląda coraz lepiej w sensie niżej, PKB tez pracuje jako jedno z najlepszych w UE. O jakiej Ty degradacji Polski mówisz? Własnej małej? Za rękę złapali? Lizaka zabrali czy kręcone lody na ziemie Ci upadły? Zacietrzewiony jesteś mocno. Jest jakaś rysa ewidentnie co u Ciebie było a co jest.
  Skoro się nie sprzedałem, to wystawiam d...ę do sprzedania. Wszystko w kategoriach kupna sprzedaży. Każdego można kupić, upodlić, na każdego haka trzeba mieć. To jest Wasz PiS-wski system wartości w praktyce, choć ideały na ustach i hałas o wartości wielki. Coraz więcej osób PiS przeziera. Czekam, z której strony stanąć? Żartujesz. Ja już wybrałem i mój wybór jest klarowny. Zawsze był. Do PiS "przekonałem" się w latach 2005- 2006. Dziś co dzień uzyskuję potwierdzenie słuszności wyboru. Skoro słuszny, to nie ma zań ceny, za którą bym się sprzedał. Nie mam czego żałować. To mój wybór. Osobiście PiS nie zrobił mi nic. Szkodzi Polsce, a ja jestem Polakiem. Argumenty podawałem wielokrotnie, na czym to szkodzenie polega. Nie czas powtarzać. "Polska patriotyczna". Co to takiego? To dzieli. Jedna jest Polska jak jeden Bóg w niebie - uczył mnie poeta. Różnorodność, wielokulturowość, pluralizm, tolerancja dla inności to jest moja Polska i mój patriotyzm. Patrioci, prawdziwi Polacy, prawdziwi katolicy - to wyklucza. Patriotą może być wyborca PO, Biedronia, SLD etc. a także wyznawca PiS-u. Pozycja Polski to zasługa wielu pokoleń Polaków. PiS zdegradował Polskę i Polaków w cywilizowanym świecie Zachodu, łamiąc zasady demokratyczne ( wielokrotnie o tym pisałem ). Wyprowadza nas z kręgu krajów demokratycznych. Koniunktury na razie nie zepsuł, ale to bomba z opóźnionym zapłonem. Żebyś był bardziej zdziwiony, jeszcze raz powtarzam, PiS nie zabrał mi osobiście nic, żadnego lizaka. Wręcz odwrotnie jakiś odprysk z jego populizmu do mnie też trafił. Nie należę do sbecji, rodzice też nie należeli, wręcz odwrotnie jestem człowiekiem Solidarności, nie należę do oderwanych od żłobu, bo mój żłób od polityki ogólnej nie zależał, układów biznesowych też mi nie przecięto, bo ich nie miałem. PiS niszczy mój kraj i dlatego głośno wrzeszczę, podobnie jak wrzeszczałem w PRL-u. Protestuję, o dziwo, przeciw tym samym metodom. Bolszewia, klientelizm, jedynowładztwo, amoralność, zawłaszczanie państwa przez jedną partię. Bez odbioru, bo z dotychczasowego Twego pisania wynika, że tego nie zrozumiesz. Pozostań w zdziwieniu. To już dobrze. Na tę chwilę. Nie chciałem narzucać siebie, ale przez to pokazać, kim są przeciwnicy PiS-u.
 • 10.02.2019 - 15:33
  Vivaldi napisał/a:
  Lepiej się zapytaj skąd na wiosnę znaleźli pieniądze. Z takimi trzymasz i takim wtórujesz. Opowiadając o świeckich wizjach i polskiej polskości patriotycznej z którą macie niewiele wspólnego.

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/zamiast-wehrmachtu-niemieckie-fundacje-i-robert-biedron-2019-02

  Mało jest ludzi którzy dając cokolwiek a zwłaszcza pieniądze nic nie oczekują w zamian (a Niemiec nawet ze wzruszenia płakał jak dawał), a KOD nawet nie skacze za darmo :-) i nie wiem czy wy nierozgarnięci jesteście, czy gracie takich jak marionetki. Nie pasuje Wam Kaczyński bo nagrano, że kasa ma być czysta i się zgadzać, kto wyciągnie łapę jest ubijany a nie jak za PO chroniony i układany w Amber, nie pasował Wam Olszewski bo nieliczni potrafią pracować i bronić za darmo słabszych widząc zagrożenie, nie pasuje Wam PiS bo ciężko ich skorumpować, kupić i zastraszyć.

  Mniej więcej chyba wiem jak to się powoli układa a na pewno finansowo a to ta sama ścieżka : KOD jak się okazało stracił swojego "klarownego i wspaniałego" demokratę Kijowskiego, który sam swoich wyrolował, pogubili się deko, nie było przewodnika, nie było się pod kogo podpiąć. Zostali wchłonięci w odłamie przez totalną opozycję. Siła malała a kłody trzeba było rzucać aby w zmianach łatwo nie było. Konieczne było stworzenie czegoś i kogoś laickiego, świeckiego kto by wyrwał takich jak Wy przyjął w swoje szeregi. Pod płaszczykiem nowego, świeżego powiewu wiosny niczym Lenor mówi podobne sprzeczności jak Rychu kiedyś z Nowoczesnej. Z resztą po części są to ludzie zassani. Chłop grzęźnie nie wiedząc w co. Postulaty internet dla wszystkich :-))) , mocne wezwanie :-) , dalej aborcja dla wszystkich nie wiedząc , że to już jest poukładane konstytucyjnie i akurat tu w tej kwestii jest niedouczony, nic nie ugra. Dalej pokrzyczy sobie w kraju katolickim o małżeństwach homo to tak jakby w Afryce zacząć się drzeć o rasie białych panów. No kręci sobie - chłop czy tam baba, bo nie znam preferencji - bacik ale z piasku i na siebie. Ale dajcie mu jeszcze kwartalik i będzie po sprawie.

  Ciekawe kogo stworzycie następnego ? Jest już jakiś plan B ? Gwarantuje Wam, że plan A nie wypali. Z resztą już się sondaże wypłaszczają. Już zawojowaliście Polskę laicką, świecką, bez moralności, bez zasad z dziada pradziada. Byli już więksi, przez 100lat nawet modlić się nie pozwalali i mówić po Polsku i teraz sądzicie, że gej to samo wprowadzi? :-))))

  https://www.youtube.com/watch?v=BCG_C-gGlkI

  Takich jak wy historii trzeba uczyć choć i wnioski macie już własne, zapłacone więc nie wiem czy to coś da.
  https://www.youtube.com/watch?v=_7cBBHiRPao

  Moge Wam prywatnie powiedzieć :
  https://www.youtube.com/watch?v=GdSF31H0sfo
  Używasz , towarzyszu, zwrotu Wy jak starzy dobrzy towarzysze z PZPR. PZPR- bis potwierdzasz. Skoro Wy, to i ja. Otóż, towarzyszu, powtarzam, że nie jestem lewakiem. Nie należę do KOD-u, choć jego obronę demokracji szanuję. Jestem katolikiem z dziada pradziada i Polakiem, tak się złożyło, że raczej bez domieszki krwi obcej po mieczu i kądzieli. Takich są miliony. Nie łącz mnie z żadnym Sorosem, zakładałem Solidarność, wtedy, kiedy tacy jak Ty ,w pieluszki robili. Z patriotyzmem się nie obnoszę, bo i po co. Jak trzeba było to przodkowie krew dawali za Rzplitą pod Połockiem z BATORYM, Cecorą Żółkiewskim etc. NIE podoba mi się, że PiS niszczy mój kraj i protestuję. Przeraża mnie pisowską ohydna twarz Polski. Chcę pokazać inną. W imię miłości do kraju, ludzi. Podział podobny w wielu krajach występuje. U nas Piłsudski - Dmowski umownie nazywając. I nie ucz mnie synu historii , bo jej nie znasz i stąd Kaczyńskiego wyznawcą Ci lepiej być. Umiem bronić takich, jak Ty. Francja ma Marie Le Pen, Austriacy Jarderów, Włosi neofaszystów etc. Polska nie jest czymś nadzwyczajnym, ale krew mnie zalewa jak widzę ONR z podniesionymi rękami maszerującą po cmentarzu, jakim jest Warszawa. Jeszcze bardziej wk...ą tłumy pod biało- czerwonymi flagami w Marszu Niepodległości udające, że tego nie widzą. To jest wredne. To nie patrioci, skoro się od tego odciąć nie potrafią. Polskę można kochać inaczej. Zrozum to, chłopie i nie obrażaj innych i nie odbieraj im polskości i z KK nie wyrzucaj. Kim Ty jesteś? Proste pytania Ci zadaję. Biedroń jest dla mnie za radykalny obyczajowo i za populistyczny społecznie. Kibicuję mu, bo jest potrzebny w parlamencie. Boję się, że sam sobie radykalizmem szkodzi. Sojusz KK z PiS_em jest jego Ojcem, podział lewicy Matką. Zaznaczam, że wyznawców Kaczyńskiego patriotyzm staram się zrozumieć i często bronię tych omotanych *****izją, Ojcem z Torunia biednym ludziom pod warunkiem, że nie wychodzą z nich podłe instynkty, na których ci grają.
 • 09.02.2019 - 20:57
  Vivaldi napisał/a:
  Jak jesteś modny, ślepy i głuchy lub głupi to posłuchaj o stoczniach i każdym innym działaniu UE, Niemiec a Polski i rzadzących w Polsce któzy nie dość, że na to pozwolili to jeszcze poklepywali "przyjaciół" z UE których celem było jedno a zarazem to co ich teraz boli : wstawanie z kolan mimo co rusz dokładaniu na barki kolejnego balastu jak nie KODu, to totalnej opozycji, jak nie opozycji to fałszywe aferki jedna czy druga, zawłaszczeniu majątków w zamian za stanowiska w Brukseli. Po prostu Polacy MAJĄ nie mieć nic! Ich prawem jest praca na zielonej wyspie Tuska za najniższe stawki, dziękowanie za możliwość śmieciowej, głodowej pracy (noooo chyba, że wyjadą do Niemiec wtedy mają podsypane troszkę więcej aby ich wybór był oczywisty, wybór niby samoistny). Tłukło się nam od lat że jesteśmy takimi tumanami, że UE musi straaaasznie się napracować i nałożyć pieniędzy aby cokolwiek tych debili z Polski nauczyć, nawet prostej pracy na mopie. Problem w tym, że prawo Teraz musza nas uczyć praworządności i co to jest konstytucja i demokracja......śmiech na sali patrząc co się wyprawia w UE.

  posłucha, innych wypowiedzi Olszewskiego też. Nie masz wrażenia, że obecnie dzieje się to samo?
  https://www.youtube.com/watch?v=qLt3pvCYIZM
  Nie bolą Cię ścięgna od tego prężenia muskułów? Wszyscy nas krzywdzą. My im pokażemy. Polska cierpi za miliony. Nam się należy. Mesjaszem narodów MY, bo Żydzi narodem wybranym. Kaczyński robi z Polski XIX -wieczny grajdoł. Wokół Kaczyńskiego są dzisiaj ludzie absolutnie mu posłuszni, bez żadnej refleksji na temat szerszego kontekstu, pozbawieni wiedzy o prawdziwych wyzwaniach, niezwykle oportunistyczni. Dworskie zależności, relacja patron- klient, koncentracja na marginalnych problemach społecznych, brak respektu dla wiedzy naukowej, przyrody, faktów i metodologii, życie z ministrami, którzy grożą palcem dziennikarzom. W XXI wieku w centrum Europy to wstyd. Wydaje się, że suweren to zmieni w jesieni nie bez udziału Tuska, czy się to Tobie podoba czy nie. Premiera Olszewskiego suweren odwołał. Ten wg PiS-u pierwszy niekomunistyczny rząd był mniejszościowym. Miał jedynie 114 posłów z trudem stworzonej koalicyjki. Wykorzystywanie rozmów koalicyjnych z tego czasu do dzisiejszych rozgrywek jest niefortunne. Tusk miał prawo się targować za poparcie tego lichego rządu. Olszewski sam rezygnował, dopiero po kupieniu PSL-u za kilka stanowisk wiceministrów storzył tę koalicyjkę mniejszościową. Odwołać go chciano wcześniej niż Macierewicz teczkami zagrał. Dziś temu rządowi się cuda przypisuje, budując mit założycielski IV RP. Najwięcej Olszewskiemu przeszkadzał Jarosław Kaczyński szef PC, który rywalizował z nim personalnie. On wichrzył i rył, a dziś poczciwego Premiera Olszewskiego próbuje filarem obozu patriotycznego robić. Powtarzam. Rząd Olszewskiego mizerny z poparciem 114 posłów odwołany został legalnie przez większość sejmową. Na noc zapracował Macierewicz i sam Premier Olszewski. Przyśpieszyli jeno proces odwoływania, który już trwał. Mnie nie trzeba filmików Kurskiego i *****izji, aby to pamiętać.
 • 08.02.2019 - 15:24
  Vivaldi napisał/a:
  Bono chcesz dalej o Tusku. Niestety w tle dzisiejszej śmierci prawdziwego patrioty Jana Olszewskiego wydzwięk tego co robi Tusk jest jeszcze mocniejszy. Właśnie m.in.Tusk obalił zalążek jednego z lepszych rządów
  https://wpolityce.pl/polityka/338295-jan-olszewski-wspomina-tusk-z-kld-zaproponowali-mi-w-1992-roku-swoje-dalsze-wsparcie-ale-pod-warunkiem-ze-zapewnimy-im-nietykalnosc

  https://www.polskieradio.pl/130/5553/Artykul/1771040,25-lat-po-nocnej-zmianie-Rozmowa-z-Janem-Olszewskim

  https://wpolityce.pl/polityka/397111-26-rocznica-nocnej-zmiany-pamietne-slowa-jana-olszewskiego-dzisiaj-widze-ze-to-czyja-bedzie-polska-to-sie-dopiero-musi-rozstrzygnac-wideo?strona=2

  Masz bono jakieś obiekcje co do zmiany w KNFie, nocne wymiany bez których Kaczyński z Dudą skończyliby jak Olszewski. A możesz mi powiedzieć co się stało i co zrobił Tusk w 92r? Czego się bał? Dlaczego od 92r wygląda to do 2015 jak czas dzikiej prywatyzacji, tworzenie prawa pod wyprzedaż, karuzel VAT czy paliw wygladało to jako kontynuacja tego co Tusk rozpoczął w 1992r (wystapienie przeciw porządkowi, wyprzedaż naszego majątku i dobra) bo i wtedy nikt nie dał Tuskowi zgody nietykalność. Wystąpienie Tuska przeciw Olszewskiemu pozwoliło tylko odłożyć w czasie jego nietykalność. Przyszedł czas rozliczeń w 2016r to mamy Tuska na "uchodźstwie". Poklepujący się z największymi de facto przegranymi w Europie. Wzywający do zadym, rozrób i buntów (deja vu 1992r ?), szerzący fake newsy za pośrednictwem totalnej opozycji itd itd. Chcesz jeszcze coś powiedzieć w obronie Tuska? No chyba, że w 92roku miałeś 7 lat i łapałeś równowagę na nocniku a Twoja świadoma historia zaczęła się wraz z wyborami Tuska na premiera to wtedy rozumiem Twoje podejście.
  Przestań już pitolić na temat Tuska, bo jedynie zostało Ci dodać, że jest zoofilem. Śp Olszewskiego też zostaw. Chłop na boskim sądzie. Zdążył jednak przekonać się, że "dobra zmiana" dobrą nie jest. Jarosław Kaczyński i wyznawcy na siłę chcą Wałęsę zastąpić Lechem Kaczyńskim, a z Olszewskiego zrobić przywódcę obozu "patriotycznego". Że szkodą dla tych postaci. Brat krzywdzi brata. Gdyby śp Lech Kaczyński żył, nigdy by na to nie pozwolił. Podobnie Olszewski nie chciał mieć nic wspólnego z dobrą zmianą. Krytykował jej rządy.
 • 05.02.2019 - 11:34
  Strozaninek napisał/a:
  Zdajesz sobie sprawę, ze PO, koalicja obywatelska, PSL mogą nie reprezentować wszystkich poglądów, a SLD jest skompromitowane i ludzie mogą nie chcieć głosować na nich?

  Odpowiedz proszę mi na pytanie, która z partii powyżej wrzuciła choćby projekt ustawy na temat:

  refundacja in vitro
  związki tej samej plci
  likwidacja/renegocjacja konkordatu
  usunięcie religii ze szkół, wzmocnienie nauki języków, matematyki
  uniezależnienie od brudnej energii
  edukacja włączająca
  edukacja seksualna
  decentraizacja i debiurokratyzacja

  Cel „wszyscy na PiS” niby zacny, ale jak go ma zrealizować Biedron idąc ramie w ramie z Niesiołowskim ( https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/niesiolowski-problemy-gejow-sa-fikcyjne,39644.html ) dla którego fakt ze pary jednopłciowe dziedziczą ale musza płacić podatek, nie mogą się wspólnie rozliczać, nie mogą decydować o zdrowiu i życiu drugiego, nie zostaną poinformowani w przypadku gdy jednemu się coś stanie przez szpital, nie zostaną dopuszczeni do odwiedzin w szpitalu gdy drugi będzie nieprzytomny...
  Fakt ten jest deprecjonowany przez Stefana.
  Nikt nie chce na nich już głosować, bo każdy wie, ze to takie same „katole” jak PiS. Chyba się zgodzisz ze najwyższa pora na trzecia sile, lewicowa skoro PO nie realizuje żadnych postulatów lewicowych i nie potrafi się określić czy jest partia centrum czy prawicy?

  SLD przemilczmy, gdyż oni tez nie wprowadzali postulatów lewicowych, jedynie sobie nimi wycierali buzie.
  Wyraziłem obawy w dobrej wierze. Zakałą polskiego życia publicznego jest PiS. PO nie zrealizowała postulatów światopoglądowych lewicy. Wszelkie próby w nią i Komorowskiego biły. Wypłynął PiS w sojuszu z KK. Wydaje się, że to dla lewicy lepiej. Powinna zyskiwać. Nie umie tego wykorzystać. PiS i sojusz z KK jeszcze mocny. Biedroń wydaje się za radykalny światopoglądowo. Na tym etapie. Oby nie podzielił losu Palikota a przede wszystkim PO i jej próby skrętu w lewo w tych sprawach. W socjalu Biedroń wydaje się populistyczny. Idealna sytuacja byłaby , gdyby KO zdobyła 20-25%, PSL 6-8%, a Biedroń 15%. Biedroń jako języczek u wagi w koalicji z KO mógłby problemy światopoglædowe ruszyć. Pomógłby KO. Na razie pozwólmy narodowcom dokuczać PiS-owi z prawa i sojuszowi tronu i ołtarza wkurzać Polaków. Wydaje się za wcześnie. Młodzież wsparła Dudę i narodowa się wydaje. Dobrze jak pobudzono innych młodych, których obłuda PiS wkurza. Młodzi nie wystarczą. Polacy dłużej żyją. Rzesze emerytów i 50+ zadecydują. O nich Biedroń nie pomyślał. Vivaldi udawadnia, że jeszcze za wcześnie. Samym sobą. Taki zapyziały, obłudny moralnie elektorat to wciąż około 30%. Zostaw go, bo emocje odbierają mu zdrowe myślenie. Ciekawy egzemplarz wytwór TVPiS i PiSowskiej wyborcy. Emocje będą mu puszczały coraz bardziej, bo "dobra miana" okazała się bandą cynicznych cwaniaczków, tœrzy rzucili się na dobro wspólne,a Kaczyński stworzył UKŁAD, jakiego Polska nie widziała. Sam hersztem.
 • 04.02.2019 - 13:34
  Wałęsa tak postawił na lewą nogę, że lewica do dziś nie może się pozbierać. Zamiana ról. Przejęła prawicowe pieniactwo i rozdrobniła się beznadziejnie. PiS rządzi samodzielnie dziéki temu. Wiosna w jesieni blednie. Jesienią trzy bloki powinny wystartować D'Hondt o tym przypomina. Koalicja Obywatelska, PSL z przybudówkami i blok lewicowy contra PiS. Biedroń , nolens volens, wspiera PiS. Idee? Idee są ideami. Przechył prawicowy mamy. Rozdrabnianie lewicy to szaleństwo. PiS powinni rozwalić narodowcy. Już to robią, a tu Biedroń się wciska i przeszkadza. Sukcesem Biedronia byłoby stworzenie bloku lewicowego. Inaczej zagra na PiS.
Pokaż więcej komentarzy