WKibic

Myślenice: Miejska Biblioteka nosi imię ks. Jana Kruczka

 • 24.02.2017 - 22:02
  taki_gość napisał/a:
  czym się różni funkcja wikariusza od wikarego?
  Wikary to pomocnik proboszcza, wikariusz zaś zastępuje biskupa w określonych spraw ach. Sarkazm zbyteczny, bo z niewiedzy wynikający.

Co tam Panie w polityce?

 • 22.02.2017 - 12:44
  krowka123 napisał/a:
  Jak zwykle rżniecie głupa że nie widzieliście fragmentów które były publikowane w mediach a zostały usunięte po postraszeniu procesem o ochronę praw autorskich?
  Większość mediów o tym mówiła więc nie o dewotki chodzi.Jeżęli dla was to sztuka to gratuluję dobrego smaku.Dlaczego nienawiść do PiS odbiera obiektywne spojrzenie na rzeczywistość?
  Czy dla katolika (bono za takiego się uważa co nieraz podkreślał)te sceny nie są bulwersujące?
  Jeżeli piszecie od siebie to mamy wolność i każdy ma swoje poglądy a jeżeli dla pieniędzy sprzedajecie swoje poglądy to dokończcie sami jak takich ludzi można nazwać.
  Jeszcze raz proszę nie udajcie głupków że nie wiecie o co chodzi.
  Kto ocenia sztukę na podstawie fragmentów, niech lepiej chwali dobrą zmianę.
 • 22.02.2017 - 10:24
  Ależ ja niczego nie porównuję. Żeby porównywać, trzeba znać obydwie sztuki. Zupełnie nie rozumiem, co ma "miłość" ma wielka do PiS -u z opinią o sztuce. "Sztukę kochania" sprzedano w większej ilości niż wydania Biblii czy "Pana Tadeusza". W katolickim kraju. C' est la vie. Film też warto obejrzeć. Skandaliści zaś byli i będą. Pour epatee les bourgeois.
 • 22.02.2017 - 9:16
  Na początek polecam obejrzeć " Sztukę kochania". W kinach od 27 stycznia. Wisłocka wydana w 7 mln egzemplarzy już w 1976 roku powiedziała: " To ja jestem rewolucją seksualną i nadchodzę". Każda epoka ma swoje rewolucje. Zeus miał Ganimedesa. Nhil nogi.
 • 18.02.2017 - 12:15
  Obligacje to jedna z prób ukrytego ratowania pogarszającej się sytuacji ekonomicznej, budżetu. Kombinacje z OFFE, ZUS-em.Penalizacja wszystkiego co się rusza. Najgorsze efekty przyniesie upolitycznienie wiodących spółek skarbu państwa. Nie rachunek ekonomiczny tam się będzie liczył. Można nie lubić PO, ale tam umieszczali menedżerów branżowych, którzy bronili zdrowego rozsądku. Swoich, ale fachowców. Mirosław Bieliński nie był z PO,ale jako prezes Energi, uczynił ją czwartą spółką na giełdzie. PiS mianuje już piątego prezesa i w ciągu roku wartość akcji spółki spadła o 7%. Jedyny sukces, to powierzenie Energi opiece Matki Boskiej za jedyne 12 tys. zł, które zainkasował proboszcz i powierzenie spółki piątemu już Misiewiczówi nie z branży, ale z legitymacją PiS. Obligacje mogą i już są zastępowane eksploatacją najlepszych spółek, czyli ich skubaniem wbrew logice ekonomicznej.
 • 18.02.2017 - 11:31
  Walker84 napisał/a:
  Zejdź na ziemię w końcu człowieku. wiem że jesteś opłacanym pismakiem platformianym ale to już jest karygodne co ty tutaj wypisujesz.
  Zapomniało ci się jak kilku lewaków z UE z pół roku temu próbowało Polsce dyktować warunki ? Taki z ciebie patriota ?
  Proponuję jakąś herbatkę na uspokojenie.
  Zostaw słowo patriota, bo nie tylko PiS-owi dane. Waszczykowski, Duda szkodzą Polsce. Ty też na nich głosując. McCain zgasił w Monachium Dudę, liżącego się do Trumpa i ryjącego pod Tuskiem, Timmermans ośmieszył Waszczykowskiego. Tyle macie do powiedzenia, a łamiecie konsytucję, szanujcie własną konstytucję, a potem się wygłupiajcie. Tusk broni honoru Polski. Jako Przewodniczący Unii Europejskiej nie może zdradzić wartości Unii. Kaczyński chce go zmusić, aby poparł rząd PiSu , łamiący prawo i wykluczających Polskę z grona demokratycznych państw Zachodu. Usługi broni wartości i jest za delikatny wobec rządu PiSu. Inny przewodniczący bardziej zasadniczo przeciw PiSowi ( nie Polsce ) będzie występował. Niech się Kaczyński modli, że mamy Tuska. Najgorsze przed nim. Tusk broni honoru Polski poprzez szacunek do wartości demokratycznych, Kaczyński niszczy Polskę i przynosi na! Wstyd.
 • 12.02.2017 - 18:16
  krowka123 napisał/a:
  Jak zwykle konkretnie i nie na temat.
  Zimtzicke.
 • 11.02.2017 - 17:48
  Nie ma się z czego cieszyć. Żal i szkoda 21 - latka. Te cotygodniowe rajdy czegoś, co nijak kolumną nazwać nie można, mogły się gorzej zakończyć. Ne śmiej się dziadku z cudzego wypadku. Nikt się nie śmieje, ale i żałuje właściwą osobę.
 • 11.02.2017 - 14:51
  albert7575 napisał/a:
  popieram,wyłapać lemingów i wywieść do... Berlin a,wszak to ich stolica i tylko jej służą i jej sie kłaniają,tylko nie za bardzo rozumie co robią w tym kraju.....,ach tak,V kolumna,załosne ale prawdziwe
  prostak
 • 09.02.2017 - 15:14
  Zostawcie Wałęsę. Podstawiam nowego do opluwania. Kaczyński i duda widać mało go opluli, bo : Premier Donald Tusk odebrał w Berlinie niemiecką Nagrodę im. Walthera Rathenaua za zasługi dla pogłębienia integracji europejskiej. W swoim przemówieniu premier apelował o solidarność w UE oraz konsekwentną politykę wobec Ukrainy.

  Laudację na cześć Tuska wygłosiła kanclerz Angela Merkel. Jej zdaniem szef polskiego rządu to dalekowzroczny, a także przekonany i dynamiczny Europejczyk, który przyczynił się do tego, iż Polska zajęła ważne miejsce w środku Europy.

  Twoje polityczne działanie wyrasta z woli zwalczania bezprawia, utorowania drogi postępowi społecznemu oraz przeforsowania i wdrażania odpowiednich reform politycznych - powiedziała niemiecka kanclerz.

  Przypomniała o działalności Tuska w Solidarności i podkreśliła, że wydarzenia w Polsce w latach 80. działały jak pobudka dla całej Europy. Bez odważnego zaangażowania wielu ludzi w Europie Środkowej i Wschodniej na rzecz życia w wolności i samostanowieniu również zjednoczenie Niemiec byłoby niewyobrażalne. Za odwagę i wolę do wolności my, Niemcy, jesteśmy i pozostaniemy wdzięczni z całego serca - oświadczyła kanclerz Niemiec.

  Jej zdaniem również dziś, w czasie kryzysu w UE, Polska, która w latach 90. przeprowadziła trudne reformy strukturalne, może służyć w Europie za wzór.

  Nagroda dla polskiego premiera była jednak uznaniem przede wszystkim jego zaangażowania podczas polskiej prezydencji UE w ub. roku. Zdaniem Merkel przewodnicząc Unii przez pół roku, Polska zadbała o nową siłę postępową, dała dobry impuls, zwłaszcza taki, który był bardzo potrzebny w tych trudnych czasach kryzysu.

  Dziękując za wyróżnienie, Tusk przyznał, że patron nagrody Walther Rathenau - minister spraw zagranicznych Republiki Weimarskiej, przemysłowiec i eseista pochodzenia żydowskiego, który w 1922 r. został zamordowany przez skrajnie prawicowych terrorystów - pewnie by się zdziwił, gdyby dowiedział się, iż to polski premier otrzymał nagrodę jego imienia.
 • 04.02.2017 - 17:44
  Zostawmy Wałęsę. On symbolem przemian i Solidarności zostanie choćby się Kaczyński i PiS wściekli. Ograł komunistów, ograł Kaczyńskich. Polska ma tym zyskała. Teraz Kaczyński niszczy Polskę, bo chce przejść do historii jako Zbawca Ojczyzny. Wałęsie noc nie zrobi,ale Polskę zrujnuje. Za to odpowiadają wyborcy PiSu i biskupi.
 • 03.02.2017 - 12:11
  G...o mnie obchodzi, co podpisał młody robotnik Wałęsa 46 lat temu. Doktor praw UJ Duda podpisuje na co dzień ustawy niszczące demokrację w Polsce. Demokrację dzięki której prezydentem został. Duda powinien Wałęsę po stopach całować. I drań z niego jest wielki. Ci, co go wybrali odpowiadają za niszczenie państwa polskiego. To jest problem. Nie Wałęsa. Wałęsa to Wałęsa. Nigdy nie był jednoznaczny i tylko ktoś taki mógł ograć komunistów. Jak Kiszczak na niego klął? Jak go wyzywał?. Cechy Wałęsy mogą budzić zastrzeżenia, ale to dzięki nim komunę rozwalił. Oszukał Kiszczaków. Kaczyński wtedy spał. Tego Cenckiewicz nie podnosi. Korzysta tylko z tych dokumentów bezpieki, które są wygodne do zniszczenia Wałęsy jako symbolu. Cała działalność IPN obecnego, to udowadnianie mitu założycielskiego dobrej zmiany. Polska jest niepodległa dopiero od listopada 2015 roku. Cenckiewicz jest niewiarygodny. Profesor Andrzej Friszke doskonale to udowadnia. Polecam poczytać. proszę przeczytać ustawę lustracyjną , zanim się o sądach zacznie pisać. Wałęsa ma status pokrzywdzonego zgodnie z tą Ustawą. I to jest prawda. Coś podpisał, ale się wykręcił, ograł komunistów i jest bohaterem Solidarności. Jako prezydent oceniany może być źle, ale w to go Kaczyńscy wrobili. mickiewicz podpisał, Kościuszko podpisał, Piłsudski podpisał. Kaczyński spał, bo nawet podpisu od niego nie chcieli. Dlatego Polska ma z nim i PiSem dziś problem. Od listopada 2015 roku wolna Polska jest szczególnie dla arcybiskupa Leszka Sławoja Głódzia, który stopnia generała się dochrapał, z Kwaśniewskim popijał i pierońską odprawę z budżetu państwa dostał, aby hodować szynszyle. Dziś orędownik dobrej zmiany i Ojca Dyrektora.

"PÓŁ ŻARTEM I CAŁKIEM NA SERIO"

 • 20.02.2017 - 9:21
  Pan Kazimierz to turpista. G...O, kupa, d...A doczekały się mobilizacji.
 • 13.02.2017 - 12:06
  To nie jest śmieszne. Macierewicz tak samo "kupuje" wojsko. Najbardziej wyszkolonych oficerów się pozbywa, sprzętu nie kupuje, a pieniądze rozdaje na podwyżki szeregowcom i podoficerom, daje możliwość szybkiego awansu. Roz...la wojsko, ale to się podoba i glosy na pis utrzymują się ciągle na tym samym poziomie. Urawniłowka.Dobra zmiana to skok na koryto. Bezczelny, chamski skok. Mrugają okiem. Tamci kradli, my wam dajemy. Pieniądze są, lecz były źle dzielone. kto sprawdzi sprawność wojska, a żołnierzy kupią. Tak kupują nauczycieli, dzielą i kupują. ZNP będzie miało problem, bo Solidarność całkowicie oddała doopę PiS-wi za ochłapy w postaci podwyżek. Podzielili środowisko. Ludzie się świnią. To nie ma perspektyw, ale na razie pozwala rządzić. Patrioci. Co na to biskupi? No, ale oni też dostali.
 • 13.02.2017 - 9:03
  to tylko delirium tremens

CZEKAJ NA PARAGON

 • 18.02.2017 - 11:10
  Endrju napisał/a:
  W urzędzie skarbowym zgłaszasz miejsce zamieszkania i ze wzgledu na ten adres jest pobierany podatek. Mogę się teraz zameldować w Gdańsku, ale jak adresu zamieszkania nie zmienię, to podatki będę płacił w Myślenicach.
  Z tego 37,89 % ( realnie )trafia do gminy z Twojego PiT i 6,71 % cit, jeżeli siedziba firmy jest na terytorium gminy. Osoby zamieszkałe pod Warszawą, a pracujące w Warszawie wzbogacają swoje gminy, a nie Warszawę.
 • 17.02.2017 - 10:34
  Gmina otrzymuje zwrot podatków z pit i cit w subwencji. Ma wpływ. Ale po co tyle krzyku? Siódme przykazanie. W naszych pisowskich powiatach powinno być idealnie. Złodzieje to ci z PO , ubeckie dzieci. Pręgierze niemieckich miast zrobiły swoje. Za mało pręgierzy mieliśmy. Raczej kuny, gdzie zakuwano niewiasty zdradzające swych mężów. Przed kościołem Mariackim w Krakowie takowe się zachowały. To też po tych wstrętnych Niemcach, bo kościół do XVI wieku w ich rękach był i po niemiecku się modlono. Na owe kobiety niecne w Lewo czy na Słowacji zachowała się klatka. Też niemiecki wymysł. PiS antyniemiecki, to i siódmego przykazania wdrażał nie będzie. Kraść to takie nasze, takie rodzime. Na to trzeba przymknąć oko. Kradną tylko ci z PO. Nasi nie kradną, jak co, to umorzyć warunkowo.
  Ko

Były wójt Pcimia został nowym prezesem Grupy Energa

 • 17.02.2017 - 15:25
  Kościół oświetlony w firmowych barwach i banery reklamowe z logo grupy przy pomnikach świętych. Właśnie taka oprawa towarzyszyła uroczystości oddania spółki Energa pod opiekę Matki Bożej. Po co? By nigdy nie zabrakło "boskiego prądu". Dziś wiadomo już, ile kosztowała uroczystość. Notowana na giełdzie spółka zapłaciła za nią 12 tys. zł, same dary dziękczynne były warte ponad 5 tys. zł – donosi Gazeta Wyborcza.

  Uroczystość miała miejsce na początku lutego w gdańskim kościele Opatrzności Bożej. Poczet pracowników składał pod ołtarzem kosze z darami, a księża dziękowali za ofiarę.

  Treść aktu odczytał p.o. prezesa Energi i były poseł PiS Jacek Kościelniak: "Bogurodzico Dziewico, Bogiem Sławiona Matko, dzisiaj przed tobą staje wspólnota pracowników Grupy Energa". Z kolei wiceprezes firmy (działacz PiS) wyraził nadzieję, że na drodze spółki nie zabraknie "tego boskiego bożego prądu, tego bożego światła" oraz, że firma będzie "chroniona bożą pomocą, pomocą wszystkich świętych
 • 15.02.2017 - 9:17
  bono napisał/a:
  A gdyby był Kowalski z pod Radomia, z podobnym życiorysem to było by cacy?
  Nie szalejcie, standardy PiS ma jakie ma. Jak ma być Kowalski z pod Radomia, to lepiej Obajtek od nas.
  Niech narodowa zazdrość nie zachwaszcza wam umysłu.
  Akceptacja zła, bo swoje? Ciekawa filozofia. Pisiejesz?. Ani ten spod Radomia, ani ten z Pcimia z takim życiorysem tam być nie powinien. Energetyk z doświadczeniem w zarządzaniu poświadczonym odpowiednim wykształceniem i stażem, bez bagażu podejrzeń o korupcję z postawionymi zarzutami. Energa spisiona doszczętnie, do sprzątaczki. To już ich czwarty prezes. Odprawy idą w miliony. Obajtek ma zadanie specjalne ratować rząd przed górnikami poprzez transfery pieniędzy na górnictwo. To czysty ruch partyjny. Kaczyński lubi tych, na których ma haka. Haka każdy widzi. Wkrótce usłyszymy o warunkowym umorzeniu. Niech będą swoi, ale fachowcy. Ktoś musi być. Misiewicz z Radomia , a magistra sobie nie załatwił. Nie zdążył. Uczelnię padła. Za duże obciążenie produkcyjne było w tym Radomiu na tychże studiach.
 • 12.02.2017 - 10:47
  A co się mogło stać z zarzutami wobec pisowskiego działacza w państwie PiS? Nie rżnij głupa. Ale skoro mnie wywołałeś do tablicy. Prokuratura Ziobry we wrześniu wycofała te oskarżenia z sądu, odsunięto poprzedniego prokuratora. Do pół roku nastąpi, o ile nie nastąpiło warunkowe umorzenie. Resztę doczytać w necie, bo temat głośny. Warunkówe umorzenie musi nastąpić bodajże do 5 marca. Obajtek to problem PiS-u. Dla opozycji przykład Misiewicza i przykład upartyjanie prokuratury. Czemu strzelają sobie sami gole? Walkera ,tyś powinien być lepiej zorientowany. Czemu zaś północ, bo bliżej do Szlacheckiego Gniazda,gdzie Obajtki obecnie inwestują.

"Dobra zmiana" PiS

 • 17.02.2017 - 11:48
  krowka123 napisał/a:
  Czekałam długo aż ktoś wreszcie ośmieszy "uniwersytet w każdej gminie" i wreszcie wybitny nauczyciel zauważył że nie wszystkie uczelnie są równe.W takim razie jaki poziom reprezentują nasze lokalne "uniwersytety" ?
  Dokładnie taki jak awansowani przez PiS Misiewicze.
 • 15.02.2017 - 11:47
  Nie tylko w Radomiu dyplomy załatwiano.Jarosław Kaczyński nakazał ministrowi uzupełnić braki w wykształceniu - mówi WP osoba znająca kulisy motywacji ministra w zdobywaniu tytułu magistra. Przez zabiegi o wykształcenie dorobił się on też przezwiska "Licencjat".

  Andrzej Adamczyk jeszcze w 2014 r. ukończył Społeczną Akademię Nauk w Łodzi. Zdobył w ten sposób tytuł licencjata. Następnie zaczął studia magisterskie (w oddziale zamiejscowym w Olkuszu) i w 2016 r. został też magistrem. SAN jest jedną z największych w Polsce uczelni niepublicznych, ma uprawnienia - jako jedna z kilku - do prowadzenia zajęć poza granicami Polski. Posiada też wiele oddziałów zamiejscowych w małych miastach, zatem studenci w SAN uczą się od Garwolina po Londyn. Wśród absolwentów jednym z najgłośniejszych nazwisk jest Mariusz Pudzianowski, który osobiście promował tę uczelnię. SAN jest liderem w Polsce, jeśli chodzi o liczbę studentów przyjmowanych na studia niestacjonarne: w rekrutacji na rok akademicki 2016/17 przyjęto 3491 osób.

  Aktualnie prace licencjacka i magisterska Adamczyka nie są publicznie dostępne. Aby były, absolwent sam musi wyrazić zgodę na wgląd. Póki co, znajdują się w archiwum SAN w Łodzi. Podstawą prawną do odmawiania ujawnienia prac jest prawo autorskie i ustawa o ochronie danych osobowych. Minister - mimo że o jego pracy krążą już legendy - nie zdecydował się na jej upublicznienie.
 • 12.02.2017 - 16:06
  bono napisał/a:
  Przeciwnicy pis to zdrajcy!!!.
  Jawohl. Hier ist der Hund begraben. Wir sind Schwaben.
 • 10.02.2017 - 10:34
  Walker84 napisał/a:
  Stan Państwa po 8 latach rządów tych krętaczy i nieudaczników jak każdy widzi . Jeżeli ty oceniasz gospodarkę po nie skończonych autostradach za przepłacone kredyty jak ten kabareciarz bono to gratuluję poczucia humoru.
  Syf na każdym kroku i w każdej płaszczyźnie życia zostawiła ta szkodliwa dla RP ekipa przez 8 lat.
  Ruina, syf. To już było. Duda i Szydło w kampanii. Nie nadążasz albo ściągi nie dostałeś. Teraz się mówi o sukcesach własnych w stylu przez rok udało się zrobić więcej niż poprzednikom przez 8 lat. Złośliwi dodają: " Napsuć". Takie kładki nad Zakopianką rosną jak grzyby po deszczu, napisał uczestnik tego forum i przypisał zasługi obecnemu posłowi, bo poprzedni, według niego, tylko jabłka spożywał. Cud. Istne cuda się dzieją. Wszystko rośnie i to od podstaw, od razu, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Wyjątkowi bajkopidarze bronią PiSu, a żądni sukcesu jak ryba wody. Nasz poseł wnioskował o metropolię warszawską, sam zdumiony wnioskiem, który in blanco podpisał. Metropolis rodzi się w bólach, ale kładki rosną . Boże, ale towarzystwo. Czy oni się nie czytają, czy nie słyszą?
 • 10.02.2017 - 7:22
  bono napisał/a:
  Reasumując stan w jakim obecna ekipa zastałą Polską gospodarkę
  -kartki na żywność, ocet na półkach, hiperinflacja, handel na łóżkach w centrach miast, kartki na buty i alkohol, PEWEX na zakup szynki konserwowej, dźurawe drogi i jazda do Berlina przez Gliwice po płytach, czyli kompletną ruinę w 2015 roku,

  sytuacja obecna jest całkiem dobra. I powinno być coraz lepiej.
  Będzie autostrada A2, A1, A4, będzie droga szybkiego ruchu do Lubnia i Kielc i obwodnica Krakowa. A bramki na A4 Kraków Katowice będą zniesione, to osobisty wkład Pani Premier Beaty Szydło, która inaczej niż poprzedni premierzy, będzie miała coś do powiedzenia, no i mówi ile wlezie, wszędzie i na każdy temat, konkurując zresztą z najlepszym prezydentem RP w temacie krasomówstwa i tu idą łeb w łeb.
  Za tę kompletną ruinę gospodarki w 2015 roku walkerowi się medal za bon mot roku należy. Może administrator wzorem PiSu i prawicowych mediów jakieś tytuły by wymyślił i plebiscyt ogłosił. Kandydatów widzę wielu. Na sam początek Kazimierz za poetyckie rymy kalwaryjski.

Kocham PiS

 • 16.02.2017 - 10:24
  Dura lex sed lex - mawiali starożytni Rzymianie. Europa na prawie rzymskim i kulturze greckiej stoi. Z łaciny zostały nam duraki, a z greki filozof grecki. Morawiecki to i durak, i filozof grecki.

Antonio Che Gevara

 • 15.02.2017 - 10:17
  HosezSanEscobar napisał/a:
  No właśnie on mówił o takich jak ty i tobie podobnych "prawdziwych Polakach"
  Norman Davies stwierdził, że Piłsudski takich jak Kaczyński i jego wyznawcy by w więzieniach zamykał.
 • 12.02.2017 - 16:03
  bono napisał/a:
  Niechętni Kaczyńskiemu to zdrajcy!!!
  Jawohl. Hier ist der Hund begraben.

Smoleńsk - zamach czy katastrofa?

 • 11.02.2017 - 17:51
  bono napisał/a:
  Chyba rozmnożyłeś tych zabitych, chyba że w dziesiętnicę umarł jakiś kolejny pisowiec.

  Gdyby dotyczyło innego kraju np. Anglii, gdzie zamordowano Liwinienko, to Anglicy domagali się międzynarodowego śledztwa, pewnie w Polsce w Niemczech lub USA- ale ty pieprzysz.
  Daj sobie spokój. Desipere Est iuris gentium.

Tak będzie wyglądać nowa siedziba starostwa

 • 06.02.2017 - 8:14
  Bolek Warszawski narzeka, że za mały gabinet dla niego zaprojektowano.
Pokaż więcej komentarzy