WKibic

Co tam Panie w polityce?

 • 22.01.2017 - 19:11
  krowka123 napisał/a:
  Szybko zniknął wątek o UB ku a tu za tydzień będzie można poczytać więcej ale już mozna sobie poszukać znajomych utrwalaczy władzy ludowej lub obrońców demokracji.
  http://katalog.bip.ipn.gov.pl/main.do?katalogId=2
  Na miejscu IPN zastanowiłabym się nad ujawnianiem zbioru zastrzeżonego aby nie doszło
  http://wpolityce.pl/polityka/324344-walesa-przekracza-moralne-bariery-instrumentalne-wykorzystywanie-smierci-dziecka-dla-celow-politycznych-jest-obrzydliwe
  Cenckiewicz ubecki syn, Terlecki syn TW. Nie chcę, aby tacy ludzie IPNu twarzami byli. IPN staje się niewiarygodny. O Bukowskim i jego rozróbach w gronie niepodległościowych organizacji głośno było onegdaj w Krakowie. Podli ludzie opanowali IPN, po prof.Paczkowskim i Friszke. Ludzie nie wciskajcie nam kitu. Olgierda Terleckiego jeszcze pamiętamy, o jego synu hippisie Psem w Krakowie zwanym zamilkniemy. Faktem zaś jest z PZPR blisko do PiSu. Bolszewicka mentalność.
 • 22.01.2017 - 10:51
  bono napisał/a:
  Różnica między USA a Polską jest taka, że tam są masowe protesty przeciw legalnie wybranej władzy ,
  a u nas prezes boi się Muchy i ogłasza zamach stanu, pucz i jest o krok od wprowadzenia stanu wojennego.

  Gdybym miał scharakteryzować te dwie osobowości, to :
  Tramp- świeżość umysłu mimo wieku, pewność siebie i świadomość swojej potęgi i własnej klasy.

  Kaczyński to ratlerek ujadający na wszystko co jest większe od niego a chowający za ochroną. Mocny w grupie,
  gdybym spotkał samego bez ochroniarzy na chodniku i bym przytupnął i krzyknął - uciekał by w popłochu aż by się kurzyło.

  Tak ma od lat, że nie chodził bez ochrony nawet, gdy miał mniejsze znaczenie niż Petru i Mucha. Tamci poruszają się publicznie samodzielnie i nie mają fobii, Kaczyński ma ciągły lęk prze innymi z poza jego obozu.

  Trampowi dobrze z oczu patrzy, Kaczyński ma spojrzenie "spode łba".
  Widzę, że wracasz do formy. Tak trzymać. Krówka123 to typ dychotomiczny. Sama sobie przeczy i jedzie dalej. Kierunek ma stały. Nie daj się nabrać. Ta dychotomia jest jednak na swój sposób urokliwa.
 • 19.01.2017 - 0:01
  Endrju napisał/a:
  Nie napisałem, że jest jak Lisicki czy Zdort a tym bardziej, jak Karnowscy. Ale mimo wszystko uważam, że bliżej mu do PiSu, niż PO. Przynajmniej, dopóki rządziła poprzednia ekipa. U mnie zawsze był w tej samej szufladce, co Lisicki czy Zaremba, bardzo blisko Ziemkiewicza. Ale to mój subiektywny odbiór.
  Ja też go tak odbieram, ale rzetelność dziennikarska, którą prezentuje od wymienionych przez Ciebie go oddala. I chyba jest uczciwy.
 • 13.01.2017 - 14:58
  Kaczyński się bawi, Ty się cieszysz, a co ma z tego Polska? Rechot samobójców, raczej ojczyznobójców. Na takie rectum nie ma odpowiedzi. Bawcie się i cieszcie. Mnie destrukcja nie bawi i to ona jest dziełem "ociekających jadem płomieni nienawiści". Odwracanie kota ogonem to podstawa propagandy pisowskiej, której powiewy alpejskiego powietrza nie zmienią. Brak szacunku dla faktów eliminuje Cię jako polemikę. Emocje i zemsta dopełniajá reszty. Nie wart jesteś polemiki. Żegnaj Waść.
 • 13.01.2017 - 11:26
  Tak liczyłem na to, że śwoeźe alpejskie powietrze przewietrzyć Twój umysł, żebyś tak prostą rzecz zrozumiał, że nikt nie neguje faktu wygrania wyborów i nie odmawia PiSowi legalności rządzenia. Tylko sam PiS się tego pozbawia, łamiąc Konstytucję i działa niezgodnie z obowiązującym prawem. Deformuje system, bo zdarzało się tu i ówdzie złamać przepisy konstytucji. To wymusza obywatelskie nieposłuszeństwo. Szlag mnie trafia jak z uporem maniaka powtarzasz za PiSem, że im ktoś odmawia prawa do rządzenia i kwestionuje wybory. Kłamiesz.
 • 10.01.2017 - 20:49
  pan Kracy napisał/a:
  Na jakiej podstawie ta ocena? Skąd ta opinia?
  A ten brak szacunku to Ci się udziela od kogo... od M. Szczerby, czy R. Petru?
  Już nie mówię o funkcji jaką pełni, ale jest jeszcze kobietą.
  No cóż... czekaj tylko jak ten brak szacunku z nawiązką wróci do Ciebie.
  Ocenę druzgocącą sędzi Przyłébskiej wydał sąd okręgowy w Poznaniu i nie przyjął jej do pracy. Żeby prezydent mógł zrobić ją prezesem TK złamano wielokrotnie konstytucję. Wybrana została z naruszeniem prawa. Lege Artis Prezesem nie jest. Brak szacunku wynika z tych faktów. Obywatelskie nieposłuszeństwo jest przyjęte w demokracji i Prezydent , który łamie konstytucję jest "prezydentem", premier- "premierem", etc. Takiej sytuacji w naszej emokracji jeszcze nie było. Obywatelom pozostało obywatelskie nieposłuszeństwo, bo wybrana legalnie władza łamie ład konstytucyjny. Takiej władzy mam prawo nie uznawać. Jest to świadome z mojej strony. Nie literacki styl w polemikach i publicystyce także dozwolony ,( pomijanie tytułów nie mające nic wspólnego z pogardą ).
 • 10.01.2017 - 14:17
  W PRL u notable też unikała mediów. W zaciszu gabinetów. Przyłębska, według przełożonych, nie nadaje się na sędziego rejonowego. Jak tu stanąć w świetle kamer? Miernoty kochają kurtyny.
 • 10.01.2017 - 13:30
  W PRL-u pewna Rada Narodowa podjęła uchwałę w prywatnym mieszkaniu na imieninach. Prawnicy rozważali , czy uchwała jest ważna, czy nie - bo nie wszyscy radni obecni, bo nie wiadomo, czy obecni byli trzeźwi. Ale władza uznała, że głosowanie było ważne - więc było. PRL wraca. Sprawdzić czy poseł Szlachetka miał na czym siedzieć w Sali Kolumnowej.
 • 06.01.2017 - 21:52
  Dumały i dumały pisowskie hejtery z kręgów posła i Kazimierza Błażeja nam podesłały miast Kibla z Vegi. Niech się chłop produkuje.

MAREK SOWA w Myślenicach 19.01.2017

 • 20.01.2017 - 11:47
  pan Kracy napisał/a:
  gościł poseł Rafał Trzaskowski. W MOKiSie brakło miejsc. A poseł Szlachetka jutro w LO uczniów będzie bałamucił.

  A Trzaskowski to nie bałamucił? Ten Pan już pokazał ile jest wart jak był szefem kampanii.
  "Wszyscy daliśmy ciała". Przegrana kampania Komorowskiego :

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/rafal-trzaskowski-w-piaskiem-po-oczach-w-tvn24,547007.html

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/trzaskowski-szefem-kampanii-tomczyk-rzecznikiem-rzadu,551984.html
  Trzaskowski---Szlachetka . Samo zestawienie śmieszy. Niezależnie od opcji. Problemem PiSu jest niekompetencja. Likwidacja konkursów i Służby Cywilnej, zaniżanie wymagań w każdej dziedzinie i na każdym stanowisku. Ci ludzie nie są w stanie dokonać dobrej zmiany. W Polsce jest tylu mądrych , wykształconych ludzi. Gdyby PiS poobsadzał nimi choć 10% stanowisk, wygrałby wiele. Dwa miesiące kursu , uległość wobec Misiewicza i zostaje się generałem. Prezydent Duda wszystko zaakceptuje. Niszczą Polskę. Tak się daleko nie dojedzie. wrogiem PiSu jest PiS. Nie koncentrujcie się na opozycji. Zwolennik Szlachetki wyszedł w połowie spotkania z Trzaskowskim z twarzą czerwoną jak burak i pełną nienawiści. Może to Ty byłeś? to jest Wasz problem. I przegrać musicie. Mam nadzieję, że do katastrofy typu Smoleńsk nie dojdzie, bo Wasze rządy trwać będą krótko.
 • 20.01.2017 - 10:23
  Napisałem, że z uczniami, czyli w szkole to sprawa delikatna. W czasie kampanii wyborczej prawo zabrania. Posłowie bywali w szkołach. Szlachetka nie pierwszy. Wydaje się jednak, że w obecnej gorączce nie uniknie się agitacji i lepiej byłoby, gdyby poseł zorganizował sobie spotkanie z młodzieżą poza szkołą. Nawet przy zobiektywizowaniu spotkań, zapewnieniu pluralizmu na teren szkoły przenosić się będzie walka polityczna. Na zajęcia wosu zaprosić naukowca. Nie unikniemy wątpliwości typu, kto zaprasza, kogo zaprasza, po co zaprasza. Rodzice mają wpływ na życie szkoły i to z nimi nauczyciele winni sprawę przedyskutować. Przenoszenie emocji politycznych do szkół zaszkodzi podstawowej jej funkcji. Co do historii? Programy zmieniają pod pisowską wersję. Jako rodzice możemy aktywnie protestować w ramach autonomii, które w szkołach mimo ich personalnego pisienia mieć będziemy. W domu też wiele zdziałać można. Indoktrynacja wulgarna przynieść może skutki odwrotne. Vide Owsiak. Wiele zależy od nauczycieli, których poddawać będą indoktrynacji w pierwszej kolejności. Na razie wychowują prokuratorów, biorą się za sędziów, itd. Wszędzie znajdą słabsze jednostki, które skrzętnie wykorzystają. Bazują na niekompetencji i słabości ach ludzkich. Pedagog z prawdziwego zdarzenia zostawi poglądy polityczne poza murami szkoły i potrafi przemycić między wierszami prawdę o historii w przypadku jej programowego fałszowania. Myślę, że wcześniej sobie zęby powybijają. Casus posła Szlachetki wykorzystać należy pozytywnie do usprawnienia pracy sxkół. Takich ludzi jak on lepiej do szkół nie wpuszczać. Opcja obojętna. Czyżby ambony nie wystarczały? Może księża przejrzeli na oczy?
 • 20.01.2017 - 8:20
  Ci asystenci posła latają po spotkaniach innych posłów z wyborcami, bronią posła na forum. Liczą uczestników, nadstawiajæ ucha i prowokują. Z uczniami to sprawa delikatna. Wszystko za leży od kultury i klasy posła ( w przypadku pana Szlachetki, w ogóle posłów PiSu, mam wątpliwości ), obiektywizmu nauczycieli. Rozmowa o Polsce, o pracy organów państwa, oparcie się na obiektywnej wiedzy bez agitacji. To szalenie trudne. Ucznia łatwo zgasić. Metodę z zebrań poseł zastosował. Straszenie dpowiedzialnością karną. Przecież to szkoła i uczeń tylko pyta. Nie tylko dawchor na spotkaniu był. Powyższa wypowiedź dawcjora świadczy, że nie należy posła Szlachetki do szkół wpuszczać. To ciency agitatorzy. Sami się demaskują.
 • 19.01.2017 - 0:10
  Dziś w Myślenicach gościł poseł Rafał Trzaskowski. W MOKiSie brakło miejsc. A poseł Szlachetka jutro w LO uczniów będzie bałamucił. Albo monologi ,albo uczniowie. Czemu szkoły pozwalają na pisowską indoktrynację?

Sympatycy ruchu społecznego KOD MYŚLENICE

 • 18.01.2017 - 9:19
  ksgrzes napisał/a:
  Podobno Prezesa Alimenciarza chce Zarząd kodu odwołać........Freak Show
  Wielebny, KOD to naturalny protest dziesiątek tysięcy ludzi przeciw rządom PiS. Dziś Kijowski, jutro Kowalski. Popatrz jakie szuje nami rządzą. Popatrz na twarze wokół Jarosława Kaczyńskiego. Na ten mierny cyniczny, niekompetentny zestaw . Miernotę zastępującą autorytety w ramach dobrej zmiany. Magistrów Ziobrów niszczących zasłużonych profesorów prawa, bylejakich Jakich, Kempy i innych Przekupki zastępy. Taką swołocz wyborcy PiSu Polsce zaserwował i. W demokratycznych wyborach. Kijowskiego wyniosła ulica i ulica go obali lub nie. O alimrnciarzach, rozwodnik ach , komunistch, złodziejach dobrej zmiany nie piszę, bo już tu wiele napisano. O szaleńca CH typu Macierewicz, o graniu smoleńskimi trupami, o katolickim głosie w każdym domu i roli Ojca Dyrektora i jego mediów też. To jest problemem Polski. Kijowskim to chcecie zakryć?
 • 14.01.2017 - 23:02
  Człek reklamuje, porównuje do Smolenia, a ten w ogóle nie docenia, tylko rzuca potwarze, ćmokiem, niedoszłym sołtysem, kmiotkiem przezywa i jeszcze dziękować każe. Ale i tak mam szczęście, bo nie nazwał mnie komunistą ani złodziejem. A to mu tak łatwo przychodzi. Mam duże szczęście.
 • 14.01.2017 - 21:18
  pan Kracy napisał/a:
  WKibic, prawo ponad wszystko i tyle w temacie.
  Nie podoba się porządek bo za POprzedników był luzik, tak???
  "My wam pozwalamy bo wy nam pozwalacie" ? Tak już nie będzie, zapomnij....
  Skoro prawo ponad wszystko, to niech Kaczyński bzdur nie opowiada, że posłom można prokuratorskie zarzuty postawić, Błaszczak , że 10 lat grozi. Za protest w sejmie mogą podlegać tylko karom regulaminowym. Po co androny pleść. Immunitet materialny posiadają. Ale przy prokuraturze Ziobry wszystkiego można się spodziewać. Sędzia Przyłębska niezgodnie z prawem powołała wiceprezesa TK. I tak jest ze wszystkim, a twardy elektorat PiSu się cieszy, że Kaczyński im pokazał.
 • 13.01.2017 - 10:46
  To tylko metafora, ale Wy tylko karać . Paragrafy i karać. Posłów karać, sędziów karać, internautów karać, media eliminować, cenzura. Siwak i inni w PRLu też nie lubili mediów. PRL wraca. Ba, wraca coś gorszego.
 • 13.01.2017 - 10:12
  KOD jest tworem nowym i społecznymi pieniędzy obraca. To tysiące oburzonych na rządy PiSu ludzi. A Wy tylko Kijowskiego widzicie. Ruch się dotrze organizacyjnie albo i nie, ale oburzonych przybywa mimo błédów także opozycji parlamentarnej. Tego nie zatrzymacie. Kaczyński się pogrąża, nie wygrywa. To pyrrusowe zwycięstwo w Sejmie. Polska zapłaci okrutnie. Ja Kaczyńskiego nie dorwę, ale jego wyborcy w powiecie mogé napluć w twarz. Już wkrótce. KACZYŃSKI NISZCZY MOJÆ OJCZYZNĘ i tego Ci,wyborco, nie wybaczę.
 • 11.01.2017 - 18:27
  Mnie też przeraża średnia wieku sympatyków KOD u. Przez 26 lat demokracja w Polsce się nie zakorzeniła. Młodzi, urodzeni w wolnej Polsce w ogóle nie zgłębili zasad demokracji. Im wystarcza, że ona jest. Uważają, że tak zawsze było i będzie. Nie czują zagrożeń. Korzystają z demokracji, nie rozumiejąc, że wkrótce jej może nie być. To też wina protestujących, że demokrację słabo wdrożyliśmy. Korzystają ze swobody i nie reagują na ekscesy PiS -u. Niszczone są autorytety, a to młodzieży zawsze się podobało. Kukiz, wcześniej Palikot, narodowcy mają tu pole do popisu. Kaczyński bazuje jednak przede wszystkim na też starym elektoracie radiomaryjnym, na ludziach sfrustrowanych, którzy w czasach transformacji nie zyskali, płytkości religijnej większości katolików, na płytkim kibolsko - stadionowym patriotyźmie, na mieszkańcach prowincji, ludziach słabiej wykształconych. Przykre, ale do tej prowincji zaliczyç można wielu magistrów - nauczycieli, szczególnie w powiatach Polski Wschodniej, Małopolski. Nauczyciel, który nie reaguje na łamanie Konstytucji, niszczenie słabych jeszcze instytucji prawnych państwa, to nieuk lub koniunkturalista. Solidarność, hierarchowie Kościoła katolickiego nie bronią państwa prawa, które niszczy Kaczyński. Na , obrońców demokracji zdrajcami nazywają, jak mantra powtarzają, że PiS wygrał wybory i może wszystko. Nie wymagajmy od młodych. Oni szybko dojrzeją. Zło i podłość tkwi w osobach i instytucjach wyżej wymienionych. Ci, co pamiętają PRL bardziej widzą, że Kaczyński tworzy PRL -bis. Zbliża nas do Białorusi i Rosji. To prawdziwi zdrajcy. Wyborcy PiSu, którzy na to pozwalają ,szkodzą Polsce.
 • 08.01.2017 - 10:38
  Co tam antyKomor. Tęsknię za wierszykiem myślenickiego Smolenia.
 • 07.01.2017 - 21:16
  Kijowski spełnił swoją rolę, musi odejść. Zastąpi go Władek Frasyniuk. Puszkowanie przed nami.
 • 07.01.2017 - 13:20
  Sam profesor Nowak, autor powyższej filipiki, ostro krytykował pisowskie RABUNKOWe postępowanie ministra Glińskiego z muzeum w Gdańsku. Tylko krowa nie zmienia poglądów. Ważne jak to robi. PiS rozdaje wszystkim, biedocie 500+, prawicowych mediom, Rydzykowi, Kościołowi i magnatom, Czartoryska, Radziwiłłów, jeden ministrem i pałac sprywatyzowany, drugi nagle w fundacji Czartoryskich pomaga Glińskiemu głupotę kosztem nas wszystkich zrobić. Patrioci z Fundacji spotkali się z patriotami z PiSu. Księżna Izabela w grobie się przewraca, podobnie jak generał Anders, widząc, co córka wyrabia.
 • 07.01.2017 - 12:17
  PiS chce przejąć WFOŚ, aby dalej grabież robić. Zarówno w NFOŚ jak i WFOŚ były zasady i kryteria. Przyznają to samorządowcy z PiS. Minister Szyszko i Prezes Kujda to łajdacki skok na kasę dla swoich. Łamanie prawa, ustawianie konkursów, uwłaszczenie kolegiów. Pisowcy nie kradną, oni rabują. Polska oddana w ręce wygłodniałych wilków bez zasad, byle wierni PiSowi. Biskupi przeprosić naród za poparcie tej niemoralnej ekipy.

25 Finał WOŚP. W Myślenicach zebraliśmy rekordowe 124 140,27 zł

 • 16.01.2017 - 12:11
  Chapeau bas!

"Dobra zmiana" PiS

 • 16.01.2017 - 11:02
  krowka123 napisał/a:
  Uczony z forum napisał" Z Owsiakiem walczy ciemna masa."
  Taki kulturalny język przeciwnika PiS który na szczęście dostał kopa od wyborców.
  Kultury można się nauczyć a ..... człowiek się rodzi.
  Ja tylko zacytowałem klasyka," ciemny lud to kupi". Masa, bo nie cały lud kupuje.
 • 16.01.2017 - 9:25
  m_markos napisał/a:
  Telewizja i wiadomości są od rzetelnego informowania o tym co się dzieje w kraju. Ale takie umyślne "przeoczenie" setek tysięcy ludzi zaangażowanych w tą akcję to już tylko "żałość".

  Mogą nie mieć patronatu, nie wspierać, ich prawo. Ale takie cyrki polityczne to tylko z PISiakami.
  I dziwić się oporowi ludzi do płacenia abonamentu.
  Caritas poparł akcję Owsiaka. Tylko Caritas Ordynariatu Polowego WP podobnie jak wojsko podległe PiSowi nie mogli. Wielu księży przeciera na oczy. PiS traci. W Warszawie i innych miastach ludzie do komunii przystępują że znaczkami Orkiestry.Sam widziałem u dominikanów w kościele św. Jacka w Warszawie. Z Owsiakiem walczy ciemna masa.
 • 14.01.2017 - 10:29
  Widzę, że pyrrusowe zwycięstwo Kaczyńskiego w Sejmie ożywiło naszą brać pisowską na forum. To normalne, bo Kaczyńskiego straszenie karami bez możliwości realizacji i fortel Ziobry skierowane są do twardego pisowskiego elektoratu. Łapie. Całe zaś fotele i propaganda zaryć ma łamanie prawa przez PiS, Prezydenta, Premier, posłów etc. Twardy elektorat to kupi, ale forteli Ziobry nie kupi Komisja Wenecka, Komisja Europejska, ani większa część opinii społecznej w Polsce. Jak się zaczęło kręcić, to trzeba brnąć dalej. Ogłaszanie dalej sukcesy, cieszcie się. Faktycznie zaś Kaczyński pogrąża oboż rządzący. Czy wykorzysta to Petru czy Schetyna czy ktoś nowy o już drugorzędna rzecz. Może Kaczyński temu nowemu pomaga?
 • 09.01.2017 - 19:20
  Kolejny protest przeciw niszczącym Polskę rządom PiS, Misiewiczom, Macierewiczowi, Piotrowiczom pod biurem posła na Rynku. Albo pod KiKiem lub sadybą Gazety Polskiej i kół Radia Maryja. Te środowiska nam zgotowały takie paskudne i szkodliwe rządy. Patrioci. Katolicy. Solidarność lokalna też nie bez winy.
 • 09.01.2017 - 14:01
  trekk napisał/a:
  Cóż, budowniczowie IV RP, wielcy kaczyści? - Myśleliście, że macie u stóp całą Polskę, a lud będzie oddawał wam hołd i bił pokłony?

  Chciałoby się rzec: a nie mówiłem (raczej "piasałem").

  Buta i chciwość zaślepia, kłamstwo początkiem klęski. Wiadomości serwowane przez was w TVP to coraz większa szopka.

  Dlaczego nie można dodawać otwartych komentarzy na facebookowym profilu posła Szlachetki? Kto zacz?

  Szlachetka, Hajduk, Obajtek - ci ludzie winni się znaleźć tam, gdzie ich miejsce.
  "Poseł", po łamaniu konstytucji, na którą przysięgał, przestał być posłem, krytyki nie znosi. Oni tylko monolog w zamkniętym gronie. To metoda PiSu w Pcimiu wypróbowania. Manifestacje przed biurem poselskim mu zrobić. Protestować głośno, bo robią z Polski bananową republikę.

Smoleńsk - zamach czy katastrofa?

 • 13.01.2017 - 10:02
  Prezes na miesięcznicy rzekł, że jesteśmy coraz bliżej prawdy, ktôra jest w grobach. Trupami to PS grać potrafi. Tę metodę zastosowali w Sejmie ze śp Komołowskim i resztą. Obrzydliwe jest też to przeplatane modlitw z politycznym więcej na tych miesięcznicach. Symbole mojej wiary w przestrzeni publicznej są bezczeszczone, a hierarchowie milczą.
Pokaż więcej komentarzy