WKibic

Co tam Panie w polityce?

 • 17.09.2017 - 8:05
  Jarosław Kaczyński, Ojciec Rydzyk i Macierewicz to demony, które niszczą Kościół i Polskę. Maria Kaczyńska to była bardzo mądra kobieta. Lecha cywilizowała, bo też narwaniec, ale przyzwoity, był uczciwym człowiekiem, choć miernym prezydentem. Największą krzywdę Jarosław im zrobił. Ojciec Dyrektor nazwał Marię Kaczyńską czarownicą i nie o aborcję chodziło, chodziło o wpływ na męża, nie pozwalający Rydzykowi nim sterować.
 • 04.09.2017 - 17:43
  ksgrzes napisał/a:
  Eurodeputowani? Bronią Honoru? Niczym się nie różni od TW Bolka i innych..... Szarpią się bo nie CHCEMY uchodźców imigrantów Bandytów Zboczeńców Gwałcicieli a dla Matki Chrzestnej Angeli Chrześniak i jego Rodzinka z Koryta Zrobi Wszystko!!! PiS może nie Jest Kryształowy ale Robi Duuużo Więcej niż Te Wieśniaki Po-Psl.....Tyle w Temacie.
  To się księżunio spocił. Zboczeńców, bandytów, gwałcicieli bez Arabów mamy dość. Tacy ludzie, jak Ty przynoszą Polakom wstyd. ISIS z takiego myślenia, jak Twoje się narodził. Prostactwo umysłowe, fanatyzm religijny ksenofobią podszyty. Takich, jak Ty tępić, trzeba w zarodku.
 • 02.09.2017 - 7:58
  ksgrzes napisał/a:
  Boni........WTF????
  https://www.youtube.com/watch?v=Pj2jNAH4ePY
  Tacy eurodeputowani bronią honoru Polski. Demonstrują, że Polska to nie PiS i jego wariackie łamanie konstytucji. Tyle szkód , co Polsce wyrządził Pis to zdrada narodowa. Ta partia powinna być przez Polaków pociągnięta do odpowiedzialności za zdradę Narodu i kompromitację Polski. Dobrze, że Boni i inni pokazują inne oblicze Polski. Te tłumy protestujących też muszą mieć swoich przedstawicieli. Dyskusja w parlamencie europejskim nijak zdradą nazwana być nie może. To nasz wspólny europejski parlament. Nie jest winą Boniego, że zamiast dyskusji o rozwoju Unii o korzyściach dla Polski rozważa się praworządność w naszym kraju i Polska stała się czarną owcą. To jest wstyd. I to Wy wyborcy PiS-u zgotowaliście nam ten wstyd. To Wy jesteście zdrajcami interesu narodowego dla korzyści partyjnych i rządzenia w kraju. To Wy zdradziliście nasz kraj. Do jednego zgoda. Rozliczyć Was trzeba w kraju. Tłumy znów pojawią się na ulicach, gdy nie zaprzestaniecie łamać konstytucji i systemu demokratycznego, a wybory powinny wyciąć PiS w pień. Los Le Pen przed Wami. Każdy zaś powinien wobec dalej się przy PiS-ie opowiadającego zdrajcą bezpośrednio nazywać. Prosto w oczy i w kraju.
 • 10.08.2017 - 20:56
  Powodzianin_ napisał/a:
  http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,22209478,mlodziez-z-liceow-nie-pozna-wierszy-czeslawa-milosza-nie-ma.html#MTstream

  Tak wyglądają ich reformy.
  Młodzi ludzie powinni czytać tylko martyrologie, nic ciekawego i pozytywnego. Ból cierpienie, krew wojna walka o niepodległość, romantyzm - do zarzygania.

  Może dlatego, lekcje języka polskiego i lektury zawsze wydawały mi się tak strasznie nudne i nie dotykające problemów mojego pokolenia?
  Miłosz by odpowiedział:" Zaglądali do kufrów, zaglądali do waliz, lecz nie zajrzeli do dupy. Tam miałem socjalizm".
 • 10.08.2017 - 16:41
  Znajomi z zagranicy. On Francuz, ona Polka. Czworo dzieci wychowywanych w polskości. Co roku w wakacje poznają zakątki kraju matki. Młody student mówi, że musiał zmienić sposób opowiadania o Polsce, że spotyka się z niechęcią rówieśników. Był dumny z Polski i to było przyjmowane z sympatią. Co się w Polsce podziało? - pyta. Ojciec próbuje tłumaczyć, że kążdy kraj ma wyborców Le Pen, ale też jest zdegustowany tym, co się w Polsce dzieje. Tłumaczy Macrona niechęć do polskiego rządu. Merkel nie wypada, więc poprosiła Macrona. W reakcji są zgodni. Siedzę że spuszczoną głową. Nie mogę bronić. Sam mam kryzys patriotyzmu. Wydawało mi się, że rozumiem to pojęcie. Polska wizerunkowo straciła krocie. Francuz nadmienia, że zaczną się negocjacji budżetowe w Unii. Zmieniam temat.
 • 09.08.2017 - 7:40
  To szalona mobilizacja przestraszonego elektoratu, który uwierzył, że rząd chcą obalić. Te marsze w obronie sądów takim rykoszetem się odbiły. Oprócz żelaznego elektoratu, kupieni 500=, rodziny leśników kupionych podwyżkami, górników docenionych podwyżkami, woskowych niższego szczebla kupionych podwyżkami i awansami postawionymi na głowie etc. To się podskórnie dzieje. Oni cały czas po cichu kupują ludzi. Skutki zaś ich brojenia w Sejmie odłożone są w czasie. Na razie pieniądze unijne spływają, o karach się tylko sygnalizuje, inwestycje poprzedników sobie przypisują, Morawiecki projektami mami, spadek bezrobocia i dobrą sytuację w gospodarce też przypisują sobie. Pisowski ludek pieje z zachwytu nad Morawieckim, wizytę Trumpa też za sukces przyjęto. najbardziej jednak chwyciło, że obronili kraj przed terrorystami, blokując uchodźców. PO za Gronkiewicz , za ekshumacje, za miliony uchodźców, które według wyborcy PiS chciało przyjąć, odgrzewane podsłuchy z Sowy, Amber Gold i nne drobne nagłaśniane w *****izji i tak mało straciło. Zaskakuje niski wynik N. Tam jest sporo mądrych kobiet. SLD i PSL niedoszacowane. Na pewno wyjdą ponad 5%. Wyborcy PiS-u jeszcze nie zajarzyli. PiS rozsadza się od środka. Iskrzy na linii Prezydent Duda PiS. Episkopat wyraźnie stanął po stronie swego PUPILKA Andrzeja Dudy. Rydzyk po stronie Kaczyńskiego, ale jeszcze się dość nie obłowił i łagodzi. To luidzie niedojrzali do kompromisu. Powykańczają się sami. Dajmy im czas. 40% przy takim populizmie to normalka. Bono, warto pisać i obnażać. W Poznaniu w centrum miasta baner z posłami PiS-u głosującymi za rozwała SN wisi. Może przed biurem Szlachetki taki powiesić na naszym Rynku. To jest zdrajca demokracji. On podpisał projekt, do którego nikt się przyznać nie chce. Tych ludzi trzeba napiętnować we vwłasnych środowiskack, wskazywać palcem, bo szkodzą Polsce. Proboszczowie też wzorem Episkopatu też Szlachetki na plebanie nie wpuszczać.
 • 03.08.2017 - 18:33
  Nie chcę nikogo etykietować. Prowokuję ( owo advocatus diaboli ), aby pobudzić, ożywić dyskurs. Łamię czasem zasady,gdzie indziej za zbrodnię uchodzące. Takim chuliganem forumowych się robię. Oczywiście, plagiat dla osobistych korzyści jest złodziejstwem, podawać źródła należy i ortografię temu przynależną stosować. Ja tu świntuszę pro publico bono. Masz prawo do ocen. Polubiłem Twoją asertywność albo nawet nadasertywność. Zadziorność w dyskursie to jest to. Twoje osiągnięcia zawodowe i wiedza ekonomiczna cieszy. Prowokowałem, aby się o tym przekonać. Wańkowicz cenił szczenięce lata, inny klasyk pisał o młodości chmurnej, ale dumnej. Młodości, ty nad poziomy wylatuj. Ale, ad REM. Zostawmy osobiste wycieczki. Komentujemy rzeczywistość, która skrzeczy, co by się markos nie wkurzył.
 • 03.08.2017 - 10:05
  Profesora Hausnera szanuję za uczciwość i jego ekonomię społeczną. Rozumiem, o czym mówi, co w przypadku wielu ekonomistów jest rzadkie. Potrafi przekazać wiedzę, jest dobrym pedagogiem, robi to z żarem. Parę jego wykładów zaliczyłem. Taki Kołodko, dla przykładu, należy do tych, którzy tego nie potrafią. Z mleka matki PRL ssali i Balcerowicz, i Kołodko, i Hausnera i wielu innych. Zostawmy polonistów. Ekonomię polityczną socjalizmu wszyscy studenci zaliczyć musieli, także Bajorowa. Wykładowca przezywał ich od Eugeniuszów Onieginów i zaliczał. Oni to mieli w doopie, on wiedział, poprzezywał i zaliczał. Niewiele tej ekonomii wyssali. Czy to źle, czy dobrze?. Niektórzy się tym chlubią i za bohaterów i kombatantów uważają. Reasumując, Hausnera szanuję, a Morawieckiego - nie, choć PRL- u nie liznął.
 • 02.08.2017 - 7:58
  Mój ulubiony wokalista BONO i zespół U2 zawsze są z nami Polakami w trudnych chwilach. Tak było również w stanie wojennym, DZIĘKUJĘ BONO. Forumowy BONO też nie zawodzi. Pisz te swoje " fraszki", nie zrażaj się. Ja też przekleję od czasu do czasu coś w necie znalezionego, by dyskurs ożywić. Czasem coś od siebie dodam. Dowolność tego forum jest jego zaletą. Inni niech się silą na wypracowania naukowe, widocznie mają ich niedosyt. to nie miejsce na felietony. Twoje " fraszki" zaś na miejscu i moje advocatus diaboli wydaje się, że też. Od "buców" wyzywać się nie będziemy, bośmy konwencję zrozumieli i przyjęli. Miejmy też wyrozumienie dla poczynań szczeniackich i kibicujmy im. One też mogą na tym forum zaistnieć, no i zabawne są. Przynajmniej dla nas. Czołem.

Kocham PiS

 • 30.08.2017 - 15:24
  Słowa Beaty Szydło rozwścieczyły ks. Wojciecha Lemańskiego, który zabrał głos na swoim Facebooku. "Do tej wypowiedzi traktowałem panią premier jako niezbyt zdolną, pozbawioną inwencji kobietę, którą prezes postawił na ważnym państwowym odcinku, który ją po wielokroć przerasta. Zdolna na swój sposób jest, to znaczy jest zdolna uzasadnić każde, najgłupsze nawet posunięcie swoich ministrów, którzy ostentacyjnie pokazują jej, że ta pani w tym rządzie nie ma nic do powiedzenia" – napisał.
  Dalej duchowny stwierdził, że premier jest podporządkowana "naczelnikowi" – Jarosławowi Kaczyńskiemu. "Ta marionetka, która porażkę nazywa zwycięstwem, niedorajdę - geniuszem, tchórza spod Smoleńska - reformatorem polskiej armii, a niedouczonym prawnikom pozwala demontować polski system sądownictwa" – pisze o Beacie Szydło ks. Lemański.
  "Skoro ta osoba zdecydowała się tysiącom ludzi, którzy wyszli na ulice i place polskich miast i miasteczek by stanąć w obronie niezależności sądów - zdecydowała się publicznie napluć w twarz i oskarżyć nas o to, że protestowaliśmy wtedy za pieniądze i pod czyjeś dyktando. To powiem o tej nieporadnej, zakompleksionej i mijającej się z prawdą na każdym kroku kobiecie, słowami byłego marszałka Dorna - 'łże jak bura suka'" – kończy swój wpis suspendowany ksiądz
 • 30.08.2017 - 7:25
  I napisane jest po pierwsze:
  "Nie będziesz brał imienia Pana Boga swego na daremno. i po drugie " Nie będziesz mówił fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu". :-)) Doskonale pasuje do Szydło, Dudy i całego PiS-u, no i *****izji. Obnoszą się z religijnością, afiszują, klęczą tu i ówdzie, a łamią nie tylko ósme przykazanie. Prymas Polak wygarnął im to wprost na Jasnej Górze. Takiej wrednej kłamczuchy jak Pani Premier jeszcze nie było. Jej obłuda poraża. Tu religijność , a tu przewrotność, kłamstwa i brak empatii. Obrzydliwa baba.

"Dobra zmiana" PiS

 • 27.08.2017 - 7:32
  bono napisał/a:
  Ja chyba nie rozumiem tego świata zupełnie. Włączam rządowe wiadomości, a tam sami muzułmanie wokół nas, gwałcą Polki, strzelają do ludzi, autami rozbijają tłumy, już się boję włączać tego horroru, a po tym światowym horrorze, horror krajowy, przygłup Schetyna i przygłupy z Nowoczesnej i reszta też nie mądra.

  Chciałbym się dowiedzieć jak Polscy wypoczywają za granicą, bo przecież wakacje, chciałbym zobaczyć jakieś miłe zdarzenia, ale ja chyba nie jestem normalny.
  Jak można coś pokazywać fajnego jak całą Europę atakuje islam, rodacy przestali wyjeżdżać z kraju, masowo jeżdżą po Polsce i stąd te wypadki śmiertelne codziennie na drogach nie równoważą tragedii z rąk islamistów, bo tamci zabijają tych co chcą żyć, a na drogach giną ci którzy też chcą żyć, ale im nie wyszło. A że tych co dzień ginących jest tak dużo, że zabójstwa islamistów to epizod, stąd myślę, że islam musi poprawić plan zabijania i przybliżyć go do ilości śmierci w wyniku wypadków drogowych.

  Niemniej, zaczynam mieć niepokój wychodząc z domu a już o wyjeździe za granicę nie ma mowy.
  Rząd co prawda zapewnia, że nas ochroni bo to dobry rząd i pracuje nad ideologią ochrony przed mniejszościami narodowymi.
  Już taki rząd był i te mniejszości jakby ucichły, ale tamten rząd robił błąd, że robił to tylko dla jednego narodu, też wybranego.

  Nasz rząd robi to w sposób internacjonalistyczny, czyli chce oczyścić całą Europę od zarazy muzułmańskiej. Ideologia, którą rozpowszechnia nasz rząd kiedyś zostanie przyjęta powszechnie przez inne narody, bo jest słuszną. Na wzór płomiennych ideologii ze wschodu, nasz rząd musi nieść nowinę wyzwolenia dla społeczeństw całej Europy.
  Nie wiem jak ta ideologia będzie nazywana jak się już przyjmie w pozostałych społeczeństwach, ale u nas się rozwija i ma coraz więcej zwolenników.
  Rząd w swoich wiadomościach podał, że zlecił przeprowadzenie badań nad swą ideologią i liczba zwolenników jego ideologii lawinowo rośnie. Myślę, że zarazimy też tą ideologią pozostałe narody, czego temu rządowi życzę.

  Co prawda muzułmanów na chodnikach u nas na razie nie widzę
  a poczucie bezpieczeństwa upatruję w działaniach rządu, polegającej na napuszczaniu populacji męskiej na muzułmanów, stąd każdy podejrzany o inność, jest od razu powalany na ziemię bez potrzeby użycia sił specjalnych.

  Tymczasem mam info od znajomego wypoczywającego nad Morzem Śródziemnym; stary jest fajnie, nie ma żadnej Polki mizdrzącej się do miejscowych, a i rodaków można policzyć na palcach jednej ręki. Miejscowi są zniecierpliwieni, bo lubili słowianki.
  Podobnie, wczoraj pod nieobecność żony [ przy niej jest to niemożliwe] włączyłem tvp info. Gwałty, muzułmanie, islam [ tu Kukizowcy dają czadu ], wychwalanie budżetu i Morawieckiego przez jakiegoś nieznanego doradcę finansowego, i Magdalena Ogórek z programem opluwającym samorządy. Publiczność zgromadzona w jej programie poraża, to zacięcie, ta nienawiść, pobudzenie, te twarze pełne nienawiści. Magdalena umiejętnie wypuszcza i Ci jadą, oj jadą równo po opozycji, samorządach. To nie telewizja, to tuba propagandowa rządu , Prezydenta i PiS-u. Poziom dziennikarstwa urągający wszelkim normom. Telewizja PRL-u , mimo propagandy miała renomę i warsztat dziennikarski był o niebo wyższy. Kaczyński uruchamia najniższe instynkty i upodlonych przez siebie ludzi; Kurski całujący go po podeszwach, klękający i żebrzący zrobi wszystko, aby rozwód i kochankę zaspokoić. Prominentny działacz Solidarności Nauczycielskiej , broniąc PiS-u, takie metody pochwala. Na potwierdzenie podaje niby żartem, że najwięcej Rosjan wymordował...krwawy Felek, czyli Dzierżyński. Podli ludzie lub fanatycy zrobią wszystko. I ten pseudosolidarnościowiec nie rozumie, czemu nie rechoczę z jego niby dow*****u o Dzierżyńskim. Na marginesie, porównanie PiS-u do bolszewików zasadne. Obecna Solidarność z Dudą i i Proksą z Solidarności Nauczycielskiej to cyniczna [ pragmatyczna mówią ] przybudówka PiS-u. Nie ma nic wspólnego z Solidarnością z 1980 i 1989 roku.
 • 31.07.2017 - 17:55
  - Byłoby dobrze, gdyby głos w sprawie działań prezydenta zabrała premier Beata Szydło w związku z rozdźwiękiem między dwiema partiami tworzącymi rząd: PiS i Solidarną Polską - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Jak stwierdził, słowa ministra sprawiedliwości stoją w kontrze do słów prezesa PiS. - Pan prezydent najwyżej będzie mógł się w przyszłości cieszyć rolą młodego komentatora z własną ochroną - ocenił Zbigniew Ziobro... znalezione w necie.
 • 31.07.2017 - 9:40
  Brawo TY!!!
 • 31.07.2017 - 7:24
  Po dwóch latach rozciągania giętkiego kręgosłupa prezydent nieoczekiwanie zgubił długopis. Niedawni koledzy partyjni, traktujący go jak popychadło Prezesa, oniemieli. Andrzej Duda - "Mysz, która ryknęła".

  Ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa dla obozu władzy były zupełnie kluczowe. Zainwestował w nie swój autorytet sam Prezes. I pomimo kompromitacji sejmowym wystąpieniem o "zdradzieckich mordach", które przeszły do potocznej polszczyzny jak kiedyś "mordo ty moja" ze spotu PiS (co oni mają z tymi mordami?), Kaczyński poniósł klęskę na całej linii. Każdy, kto protestował w tych dniach przeciw ustawom służącym upartyjnieniu sądów, może dumnie nosić głowę. To było realne, a nie tylko moralne zwycięstwo.
  Oczywiście ustawy wrócą, zapewne już po wakacjach, zmienione w kilku punktach. O ile będą to te, które wygaszają kadencje sędziów i podporządkowują ich Ziobrze, ich szkodliwość zostanie znacznie ograniczona. Jednak lipcowe obywatelskie zwycięstwo pod Sądem Najwyższym ma znaczenie wybiegające poza doraźną obronę wymiaru sprawiedliwości. W polskiej polityce pojawił się - być może już na stałe - czynnik nadziei.
  Demokrację od tyranii odróżnia między innymi poszanowanie prawa. Dwa lata rządów PiS to nieustające pasmo deptania prawa w imię siły, dla niepoznaki nazywanej mandatem od suwerena. Parafrazując Stalina - który zapytał z lekceważeniem, ile dywizji ma papież - można by zadać pytanie, ile dywizji ma konstytucja? Polska kultura polityczna sprawia, że niestety niewystarczająco wiele. Opozycja parlamentarna okazała się słaba nie tylko w wymiarze osobowo-programowym, ale i systemowym. Wobec władzy, która nie uznaje reguł parlamentaryzmu i ustawy zasadniczej, jej opór budził śmieszność swoją nieadekwatnością.
  Najwznioślejsze idee muszą przegrać z brutalną rzeczywistością faktów dokonanych, o czym, dzięki lekcjom języka ojczystego i historii, wie każde polskie dziecko. Władza PiS trzyma się mocno w znacznej mierze dlatego, że w projekcji jej zwolenników i przeciwników nie istniał do tej pory żaden sposób, żeby ją skutecznie powstrzymać - przynajmniej do wyborów w roku 2019. "Zdrada" Andrzeja Dudy - i to nie w zaciszu gabinetów, ale pod presją tysięcy protestujących, oznacza, że jedynowładztwo Kaczyńskiego nie jest już rzeczą tak stuprocentowo pewną, jak było jeszcze dziesięć dni temu.
 • 30.07.2017 - 5:51
  Kaczyński na miesięcznicy:- Żadne próby przeciwstawienia się prawdzie nic nie pomogą. Tak, w Polsce jest ogromnie rozbudowana agentura obcych państw i musimy się z tym liczyć, ale to nie zmieni faktu, że prawda zwycięży, że zwycięży Polska, zwycięży niepodległość.
  W sprawie tej wypowiedzi Marcin Kierwiński wysłał pismo do premier Beaty Szydło. Pytał w nim m.in. o to, "czy Jarosław Kaczyński zdążył poinformować (ją – red.) że w Polsce funkcjonują agentury obcych państw? Skąd Jarosław Kaczyński zdobył takie informacje? Jakie kroki zostały podjęte w tej sprawie przed 10 czerwca 2017 r. Czy Jarosław Kaczyński złożył już odpowiednie zeznania w związku z tym, że posiada konkretne i rzetelne informacje na temat funkcjonowania w naszym kraju agentów obcych państw? Kiedy Jarosław Kaczyński był przesłuchiwany w tej sprawie?". Kierwiński spytał w końcu, "czy bezpieczeństwo naszego kraju jest zagrożone".
  Odpowiedź nadeszła po ponad miesiącu. Koordynator ds. służb specjalnych zapewnia w niej, że "służby specjalne na bieżąco wypełniają swoje obowiązki".
  Mariusz Kamiński pisze, zwracając się do parlamentarzysty PO: "Z przykrością stwierdzam, że w mojej ocenie Pan poseł nie zrozumiał sensu cytowanej przez siebie wypowiedzi. Pragnę również wyjaśnić Panu posłowi, że rolą Ministra Koordynatora Służb Specjalnych nie jest komentowanie wypowiedzi o charakterze politycznym funkcjonujących w przestrzeni publicznej".
 • 23.07.2017 - 22:29
  Minister sprawiedliwości Niemiec Heiko Maas powiedział gazecie "Bild", że jest zaniepokojony sytuacją wymiaru sprawiedliwości w Polsce i ostrzegł, że brak poszanowania dla praworządności może doprowadzić do politycznej izolacji kraju w UE. A Szlachetka z lokalnymi pisowcami wmawiają ludowi, że reforma na wzór niemiecki robioną jest. Kłamstwo goni kłamstwo. Każdy kraj Unii ma swój ustrój prawny i porównywanie go automatycznie z polskim to krętactwo godne PiS-u. Nie Ci winni, co sankcje prowokują, kraj izolują, lecz ci, co przed tym przestrzegają. Wszystkiemu będzie winien Tusk, ale po protestach ludzie w to nie uwierzą. Miano zdrajcy Tuskowi przypisywane przejdzie na PiS, a Tusk okaże się kołem ratunkowym w Unii. Kaczyński umacnia Tuska, gnoi Dudę i Szydło. Wzmacnia także lewactwo, z którym tak rzekomo walczy. Istnieje jednak granica kłamstw nawet w propagandzie. Skopać rzyć takiej krówce123, podającej fałszywie fakty dotyczącej forumowiczów by należało. Łże jak z nut. On, ona?
 • 23.07.2017 - 22:10
  Nawet Ziemkiewicz, Janke i Romaszewska nawołują do weta. Jest kilka silnych argumentów – różnej mocy - za skorzystaniem przez Prezydenta z prawa weta. Nie wiem, czy wobec wszystkich trzech ustaw, ale, generalnie, w taki sposób, aby reforma sądownictwa musiała wrócić do Sejmu i być przeprocedowana w normalny sposób
  1) Ustawa jest zwyczajnie zła, nieprzemyślana, będzie powodować problemy. Rozsądek nakazuje ją naprawić raczej teraz, niż wprowadzać złe prawo i od razu je nowelizować. Tym bardziej, że partia rządząca nie przedstawiła żadnego argumentu, dlaczego projekt, który czekał rok, nagle musi wejść w życie jeszcze przed świtem.
  TAK WAŻNA REFORMA POWINNA BYĆ W NAJWIĘKSZYM STOPNIU, JAK TO TYLKO MOŻLIWE, ZABEZPIECZONA PRZED PODEJRZENIEM, IŻ SŁUŻY CZEMUKOLWIEK INNEMU NIŻ DOBRU PUBLICZNEMU.
  2) Tryb procedowania ustaw w Parlamencie był skandaliczny, sprzeczny z prawem i to on w największym stopniu uprawdopodabnia wszelkie, nawet całkowicie histeryczne zarzuty, i sprawia, że w protesty włączyło się wielu ludzi normalnych, a nie tylko te same co zwykle sfanatyzowane grupy „totalnej opozycji” (np. pomiędzy czwartkową demonstracją w Warszawie pod Pałacem a ludźmi pod Sejmem widać było gołym okiem zasadniczą jakościową różnicę). Jeśli w procedowanej na chybcika ustawie nie uniknięto tak elementarnego błędu jak sprzeczność między poszczególnymi artykułami co do liczby kandydatów spomiędzy których wybiera Prezydent I prezesa SN to podpisywania tak pośpiesznie i nieudolnie sfastrygowanej ustawy jest kompromitujące dla państwa.
  3) Doświadczenie z Trybunałem Konstytucyjnym pozwala doskonale przewidzieć skutki ew. podpisania ustaw w formie przedstawionej przez parlament. Opozycja i wspierające ja media oraz ośrodki zagraniczne dostaną mocny argument do podważania orzeczeń SN i całego porządku prawnego państwa, co może doprowadzić do bardzo złych skutków, a na pewno spotęguje chaos, pogłębi podziały i ułatwi anarchizowaniem życia publicznego. Weto Prezydenta zaś zapobiegnie temu i pozwoli uspokoić rozhuśtane przez politycznych macherów emocje. Jeśli reforma wróci do Sejmu jako przedłożenie rządowe, zostanie przeprowadzona lege artis – czemu nic nie stoi na przeszkodzie, przecież PiS nadal będzie miał w parlamencie większość – anarchizowanie Polski, które jest jedynym programem „opozycji totalnej”, stanie się dużo trudniejsze.
  4) Politycznie weto wzmocni prezydenta i przekona Polaków o jego samodzielnej roli. Wprawi też w duży kłopot „totalną opozycję”, utrudniając jej poniżanie i deprecjonowanie Prezydenta. Dla uważnego obserwatora jest oczywiste, że PO i Nowoczesną dąży do destabilizacji państwa, sparaliżowania władzy, a nawet – choć to wydaje się celem nieosiągalnym – doprowadzenie do siłowego przewrotu, jej strategia zaś oparta jest na zasadzie „im gorzej, tym lepiej”. Wezwanie przez nią prezydenta do weta, jeśli weto istotnie będzie, okaże się politycznym samobójem; oczywiście nie przestanie go atakować „marionetka Kaczyńskiego, przestępca

Strażacy z Myślenic pomagali poszkodowanym w nawałnicy na Pomorzu

 • 27.08.2017 - 7:14
  Rutger napisał/a:
  Strażacy - bohaterowie którzy niejednokrotnie narażali i narażają własne zdrowie i życie aby ratować i pomagać innym w potrzebie. Chwała strażakom za ich bohaterstwo i trud. Gratulacje dla strażaków z Myślenic!
  A taki oszołom , bezczelny typ , ''knajacki lwowski żulik'' niejaki szetyna po ostatnich nawałnicach w Polsce bezczelnie atakuje strażaków, zarzucając im, że nie ratowali umiejętnie harcerzy w Suszku. Szkoda słów. Chwała Bogu że już nigdy do władzy nie dojdą te bandziory , anty-polacy z PełO-ZŁO. Strażacy wam tego nie zapomną ''knajacki żulu''
  Jedyna rzecz knajacka, to Twój język na forum. Nie mieszaj strażaków do polityki. To apolityczna formacja mająca służyć ludziom. I , jak widać, służy. Schetyna zaś, nie atakował strażaków, lecz rząd. I ma do tego prawo, bo to jest rolą opozycji. Krętactwo , aby zdyskredytować, nie popłaca. Strażacy przy okazji mieli okazję zobaczyć, jak mili są zwolennicy PO [ Pomorze , Kaszubi ] od Niemców przez takich Rutgerów przezywani.

Humor polityczny

 • 03.08.2017 - 18:53
  Com napisał, napisałem. Dlaczego? Oto jest pytanie.
 • 02.08.2017 - 20:17
  Jakoś mi to do humoru nie pasuje. Płakać raczej należy. Klub Gazety Polskiej to wstyd dla naszego miasta. Procedować a la Szlachetka, łamać konstytucję , na którą się przysięgało, z religijnością się obnosić. Dożyliśmy pruderii. Wyszło co w nas najgorsze. Byle na krótko.
 • 25.07.2017 - 13:32
  Między Andrzejem Dudą a PiS zaczęła się wojna, przez którą prezydent może stracić szanse na drugą kadencję, a Zbigniew Ziobro może być odwołany z funkcji ministra – mówi w wywiadzie dla Wirtualnej Polski Ludwik Dorn. Według niego sytuacja w PiS, które traktowało dotąd prezydenta, jak ”zapijaczonego notariusza”, przypomina ”pożar w burdelu w trakcie powodzi”.
 • 24.07.2017 - 16:46
  Procedowanie na Szlachetkę. Urzędnicy ministerstwa przygotowują gniota prawnego w postaci projektu ustawy. Szuka się odpowiednią ilość Szachetków. Ci gniota podpisują
  I zgłaszają jako projekt poselski. Taki Szlachetka musi nie znać się na dziedzinie, której dotyczy ustawa. Najlepiej jak podpisze on blanco, co by go czytać nie kusiło.Nauczyciele - Szlachetki podpisują projekty dotyczące reformy służby zdrowia, drogowcy - Szlachetki projekty dotyczące oświaty, pozostała hołota - ustroju prawnego. Później tryb nocny i bubel gotowy. Senat przyjmuje ten bubel bez poprawek, aby legislacji nie opóźnić, prezydent nocą podpisuje. Coś się jednak podziało. Prezydent ten tryb a la Szlachetka popsuł. Nam w powiecie po pośle Się tyle zostanie. Procedowanie a la Szlachetka. To już lepszy był poseł Jabłko.

Czy PiS zabierze Polakom wolność?

 • 31.07.2017 - 23:46
  Weta prezydenta to nacisk Episkopatu. Kaczyński w Toruniu u Ojca Dyrektora, Prezydent Duda na Jasnej Górze. Może być ciekawie. Może nareszcie biskupi wezmą się za Ojca Rydzyka? Episkopat zastępuje prezesa. Andrzej uległy jest.
 • 24.07.2017 - 18:55
  Przypominają JPII, ale tylko w trosce o PiS i Prezydenta, których wyforowali przerażeni ludźmi na ulicach. Nauczanie JPII już dawno odrzucili.

Ustawa o inwigilacji przegłosowana przez PIS

 • 29.07.2017 - 12:52
  Głównym zarzutem dla członków opozycji w PRL-u był zarzut " próba obalenia ustroju PRL." Czasem dodawano siłą. Mnie zaś wpisano, że " utrzymywałem stosunki z członkiniami Solidarności". Jak tu negować fakt, , że był to najweselszy barak w obozie socjalistycznym. Odpowiadałem, że lepiej mieć stosunki, niż być donosicielem. Nasyłana na mnie przezacna postać, jak mogła to starała się, aby dotarło, że ona mnie nachodzi, bo jej każą. W tamtym systemie po stronie władzy mieliśmy ludzi sprzyjających nam po cichu. Otumanieni przez PiS są niereformowalni i groźni. To może być bolszewia przypominającą tę z lat pięćdziesiątych, gdy tylko da im się instrumenty.
Pokaż więcej komentarzy