Mysleniczanin007

O sobie

Orbis Non Sufficit

Wybory Samorządowe 2018: Grażyna Ambroży kandyduje na burmistrza Myślenic. Co proponuje?

 • 24.09.2018 - 21:09
  Bagietka napisał/a:
  Nie zabolało. Wręcz przeciwnie i dziękuję za komplementy. Bo tak to odebrałam. Może na kolejne wybory zdecyduję się na start. Jeżeli burmistrzem będzie Pan Szlachetka, będzie to miało sens. W obecnej klice półgłówków nie potrafiłabym się odnaleźć ;)
  Ale to ma sens! Jak ciężko było burmistrzować bez dyrektora urzędu a teraz dają radę!
  Dawno się tak nie uśmiałem, dziękuję! ;)

  Z Facebooka: "Ostrowski & Halek"
  Pytanie - "Czy mogę zapytać, jaką rolę w duecie "Ostrowski & Halek" będzie pełnił p.Ostrowski?"

  Odpowiedż - "Pół burmistrza"

  Teraz już rozumiem.
 • 24.09.2018 - 16:40
  PiterOlek napisał/a:
  Oczywiście że ma to znaczenie przynajmniej dla mnie. Wie jak żyją ludzie zwykli. Ani poseł ani dzisiejsi rządzący Myślenicami nie wiedzą jak się żyje oni fruwają nad posadzkami od imprezki do imprezki, od wieńców i wierszyków do chwał jakie słysza na swój temat.
  No właśnie. A ilu z tych "zwykłych ludzi" słyszało o Cyrankiewiczu, Gomułce, Gierku? To też byli "nasi, zwykli ludzie" tylko partię mieli "złą". I możemy tak do wieczora...
  Jakoś filmiki reklamowe Pani Grażyny zbliżone do propozycji Duetu OH! - Zero konkretu, masło maślane. A bohaterka sprawia wrażenie że sama nie wierzy w to co czyta. Już lepiej wygląda czytający z tablic (PU) protégé Macieja, chociaż gestykulacja i mowa ciała wyraźnie wskazują że to tylko puste obietnice.
 • 24.09.2018 - 15:05
  PiterOlek napisał/a:
  Ambroży ma jedną wielką zaletę jest "nasza" zwykła z ulicy.
  Ostro pojechane po bandzie. Skoro jej "wielką zaletą" jest to że "jest z ulicy" to gratuluję świetnego PR.
 • 22.09.2018 - 18:47
  Lula napisał/a:
  Bagietko, są granice prostytucji.Mimo to pozdrawiam.
  zdjecie
  A oni walczą mimo wszystko...
 • 21.09.2018 - 22:24
  Bagietka napisał/a:
  Sugerujesz "czarnego konia" czyli obecnego burmistrza?
  To byłaby dopiero jazda ;)
  Jemu to sugeruje dobrego adwokata. ;)
 • 21.09.2018 - 21:57
  Bagietka napisał/a:
  Pani Grażynka jest tylko nic nie wnoszącą ciekawostką.
  Dla Ciebie Hypergigant a dla innych Gwiazda Lśniąca Blaskiem. (Pi)
  ;)
  Moim zdaniem Gwiazda zbyt późno wzniosła się nad horyzont. Wnioskując po liczbie "like'ów" na stronie FB grupy formalnej Bez Układów nie wróżę tej gwieździe zbytniego blasku.
  Próbować trzeba mimo wszystko. Proponuje jednak spędzić więcej czasu na wybór nazw kampanii, sloganów i innych pierdół PR.
  Bez Układów to ktoś kto jest niezależny od UMiG, Starostwa, partii jednej, drugiej czy trzeciej. Ktoś kto nie uczestniczy czynnie w życiu politycznym okręgu jednak zna się na kruczkach i sztuczkach politycznych i gospodarczych. Jest ktoś chętny?
  Pozostali dwaj Panowie to wiadomo kto, wałkujemy obu, razem z ich entourage'm już od dawna.
  Czy doczekam się konkretnego kandydata na którego oddałbym swój głos? Pozostało jeszcze 5 dni. Może ten "czarny koń" lokalnych wyborów zdecyduje się i stanie do wyścigu o fotel burmistrza w tym roku. Oby, przydałby się nam taki lokalny Donald Trump.

Wybory Samorządowe 2018

 • 24.09.2018 - 20:04
  "Samżeś" to Pan wymyślił? Bo chyba nie we własnej osobie "poruszyłeś" Pan ideę organizacji debaty? A tytuł proponowanego spotkania od razu proponuję zmienić z "O przyszłości Gminy Myślenice" na "Walka o Naszą Przyszłość w lokalnej polityce" , od razu uczciwie stawia "kawę na ławę".


  zdjecie
 • 20.09.2018 - 18:16
  Roger napisał/a:
  Nie napisałem, że chodzi mi o pracę. Nieważne.
  Sądzę, że Twoim zadaniem jest wytykanie błędów przeciwników myślenickiego PiSu, umniejszanie ich roli w naszym (nie Twoim) społeczeństwie, oczywiście wychwalaniu posła Szlachetki, co w efekcie ma jemu i całej reszcie, zapewnić stołki. Proste.
  A wykręcając się pizzeriami i busami potwierdziłaś, że mam rację.
  Ciekawe że nie chcesz dać szansy Szlachetce. Słusznie zresztą, bo to obawa o ciepłe posady które zakończą się tak szybko jak szybko zasiądzie na fotelu burmistrza. Drugą sprawą będą problemy finansowe kiedy za sprawy sądowe trzeba będzie płacić z własnej kieszeni a nie z kasy gminy. A adwokaci kosztują...
 • 19.09.2018 - 22:55
  t-34 napisał/a:
  A tak jaśniej o co ci chodzi ??? Nie każdy ma czas siedzieć na kompie 24/h i śledzić kto gdzie i z kim...
  Bo jak spojrzysz na listę nazwisk kandydatów do Rady Miasta to od razu widać skąd hasło wyborcze Ostrowski&Halek - "Rodzina, Bezpieczeństwo"

  zdjecie
 • 19.09.2018 - 18:11
  mboolee napisał/a:
  Kandydowanie, męża z żoną do samorządu gminnego, a załatwianie znajomym, rodzinie fuszek i posadek, to zupełnie co innego Droga Pani.
  To może wytłumaczysz na podstawie obecnego układu?
 • 18.09.2018 - 23:09
  incognito napisał/a:
  Na stronach gazetakrakowska.pl ukazał się artykuł z listami kandydatów do rady gminy oraz na fotel burmistrza (3 nazwiska) Hmm, zobaczymy....
  Bardzo Nowoczesne podejście do tematu. Już zacieram ręce na obiecane debaty.
 • 15.09.2018 - 21:53
  bono napisał/a:
  Ale przecież to ludzie wybierali wiec nic o nas bez nas jest bezzasadne.
  A twoje pomysły wdroży PiS? Bo w programie ich, tego nie znalazłem.
  Wnioskuj o debatę to ich razem o to zapytamy.
 • 15.09.2018 - 17:42
  bono napisał/a:
  Myślimy innymi kategoriami.
  Przywołujesz Wałęsę z lat 90 tych, on reprezentował ówczesny stan umysłu wiedzy i wykształcenia i mentalności większości Polaków, więc bym tego przykładu, z dzisiaj nie przykładał.

  To nie były lata cudów, niemniej lepszych, gdzie indziej nie znajdziesz. Przeszliśmy to i nie ma co za sobą palić mostów. Tak po prostu było. Mogło być jak na Ukrainie, bez Balcerowicza.

  Kupę błędów robili, przekrętów też, naprawiajmy to więc i mówmy o przyszłości, a nie nakręcajmy społeczeństwo ciągłymi żalami i podpuszczaniem jednych na drugich.
  Międzyzdrojów nie zrobi z Myślenic ani jeden ani drugi, stawianie na człowieka z PiS jako cudotwórcę, jest błędem, nie będzie cudotwórcom. Najwyżej zamieni tamtych swoich na swoich, swoich.
  Myślę, że część osób liczy na załapanie się na nowe stanowiska do Urzędu, i nie dziwię się, bo zmiany dobrze robią, nawet w korporacjach. W Urzędach ludziom wydaje się , że są tam usadowieni już raz na zawsze.

  A wracając do odpowiedzi, że Ci ludzie są wszędzie. Pewnie są, ale jaki masz pomysł, internowanie, zakaz awansu, itd?
  Byli członkowie NSDAP też gdzieś się załapali i to zarówno w rodzimym kraju jak i w całym świecie.

  Za chwilę ci co dzisiaj idą ze sztandarami odnowy, będą wypędzani jako dorobkiewicze, ci którzy państwowe mają jak swoje itd.
  Tego się nie da nigdy zmienić. Zawsze ktoś kogoś będzie ścigał, rozliczał............
  Wbrew pozorom jest to wykonalne. Zapytasz w jaki sposób?
  Otóż w bardzo prosty:
  Przywołujesz system korporacyjny i bardzo dobrze:
  Samorządy powinny działac właśnie jako korporacje z udziałem obligatoryjnym. Mówi Ci to coś?
  Jak w każdej korporacji mamy Radę Członkowską desygnowaną przez udziałowców jako ich reprezentacja. Stanowi ona gwarant kontroli nad korporacją. A tak nie jest. Burmistrz wywiera wpływ na naszych przedstawicieli którzy "klepią" jak Pan każe.
  I tak zachwiana jest struktura korporacji. Zapominamy, jako "udziałowcy" tej gminnej korporacji że najważniejszym członem tego tworu jest Rada Miasta. Burmistrzowie, dyrektorzy czy też urzędnicy powinni być "wymienialni" tak jak wspomniała Bagietka.
  Radni też powinni stale czuć oddech mieszkańców na swoich karkach. Bo to oni reprezentują nas albo nie. Decyzja należy do nas.
  Jak to pieknie kiedyś brzmiało: "Nic o nas, bez nas"
  Ja nie mam nic przeciwko "dorobkiewiczom", jeżeli jesteś dobrym fachowcem na którym zarabia korporacja - zasługujesz na dobrą posadę i nagrodę. Nie widzę nic zdrożnego w takim działaniu? Chyba tu sie zgadzamy, prawda?
  I odwrotnie, nie sprawdzasz się - do widzenia! A zanim odejdziesz zgodnie z obligatoryjną zasadą udziałową, pokrywasz straty które powstały w wyniku zaniedbań czy błędach decyzyjnych.
  Nie widzę chętnych na taki układ a Ty?
  Zwłaszcza nauczycieli Historii czy Zajęć Praktycznych lub Nauki Pływania.
  Widzę ekonomistów, analityków z wykształceniem lub doświadczeniem. Naturalna selekcja.
  A na radnych wybrać przedstawicieli społeczeństwaa którzy na codzień ryzykują własnymi pieniędzmi. Gwarantuje to minimalne błedy w decydowaniu jak wydawać i na co nasze wspólnie zarobione pieniądze.
  Nie dzieje się tak jak powyżej dlatego że nie interesujemy się tym co dzieje się w urzędzie. Wybieramy nieodpowiedzialnych "klepaczy" którzy nie odpowiadają niczym za swoje decyzje, dalej idąc w gorę - żadnej kontroli i odpowiedzialności.
  Jeżeli sie to nie zmieni, nie będziemy mieli my jako mieszkańcy wpływu na nasze otoczenie.
 • 15.09.2018 - 15:49
  bono napisał/a:
  Stwierdzam tylko fakty. Jeżeli potrafisz udowodnić , że ci ludzie nie są farbowani, to do roboty.
  Pamiętam taką prezydencką konferencję prasową pomiędzy Wałęsą a Tymińskim, w pewnym momencie redaktor Maziarski pyta Tymińskiego:
  "Mówi pan najpierw że współpracuje ze specjalistami, fachowcami - ludźmi kompetentnymi. Proszę ich ujawnić. Polsce potrzebni są ludzie kompetentni."
  Tymiński odpowiada:
  "Chodzi Panu o fachowców którzy pracują w moim sztabie? Są to ludzie którzy wypełniają funkcje zapotrzebowania sztabu w zależności od ich umiejętności."
  Ujawnić personalia - krzyczy ktoś z tłumu.
  "Ależ proszę państwa na przykład w Kanadzie, bezprawne jest pytanie o przeszłość. Chodzi o fachowość. Polska jest krajem europejskim a w Europie nie ma dyskryminacji prawda? Ze względu na pochodzenie, kolor skóry czy przynależność polityczną z przeszłości. Chodzi o wyniki, prawda?"
  Wałęsa:
  "Proszę państwa, ja elektoratu Mazowieckiego nie będę przekonywał. Jestem przekonany że przekonam ten elektorat kiedy dam propozycję: Wszystkich ludzi w Polsce, maksymalnie nawet wszystkich trzeba uruchomić do pracy nad krajem bo jest naprawde źle. I w propozycjach uwzględnie wszystkich którzy bedą chcieli pracować w tym kierunku o którym ja mówie - przyspieszenia i tak dalej."

  Jak przeanalizujesz wypowiedzi z tego "teatrzyku" to wniosek nasuwa się sam. Obaj mówią to samo ubierając swoje wypowiedzi w inne słowa.
  Udowadniam Ci teraz że Ci ludzie są wszędzie - w każdej grupie politycznej. A to z tego względu że cała szopka z Wałęsą i "demokratycznymi" rządami post Solidarnościowymi to była mżonka i teatrzyk dla społeczeństwa które dzieki temu uwierzyło że coś się zmieniło.
  To tak jak teraz starają się przekonać myśleniczan że jak wybiorą Halka to zrobi z Myślenic te Międzyzdroje Małopolski gdzie będzie bezpiecznie, rodzinnie a z kranów popłynie Johnnie Walker. A tak naprawdę nie zmieni się nic i nikt.
  Teraz rozumiesz?
 • 15.09.2018 - 14:27
  bono napisał/a:
  A tak dla jasności farbowani ludzie PIS, byłe komuchy,
  bo pis tak się komuchami rzekomo brzydzi:

  1. Andrzej Kryże - Wiceminister Sprawiedliwości IV RP- członek PZPR do jej końca. Skazywał działaczy opozycji w stanie wojennym.

  2. Wojciech Jasiński - Minister Skarbu IV RP, członek PZPR w latach 1976-1981, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB. Zasłynął umorzeniem milionowych długów PC, byłej partii Jarosława Kaczyńskiego.

  3. Karol Karski (PiS) - działacz władz centralnych socjalistycznego ZSP na Wydziale Prawa i Administracji UW. Pod koniec lat 80 startował z poparcia PRON (organizacji utworzonej przez PZPR w stanie wojennym) w wyreżyserowanych i sfałszowanych przez komunistów wyborach do rad narodowych.

  4. Andrzej Aumiller - Minister Budownictwa IV RP, zasłużony komunista, wieloletni członek PZPR.

  5. Anna Kalata - Minister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Członek PZPR jak i SLD, a dalej w Samoobronie.

  6. Zbigniew Graczyk - Wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP - przez 20 lat należał do PZPR będąc między innymi członkiem jej Komitetu Wojewódzkiego w Szczecinie. Był również w kierownictwie nomenklaturowej spółki Interster, która była folwarkiem partyjnych dygnitarzy, m. in. Sekuły i Rakowskiego.

  7. Marek Grabowski - Wiceminister Zdrowia IV RP (członek PZPR i SLD) dzięki rekomendacji SLD był zastępcą głównego inspektora sanitarnego w rządach Leszka Millera i Marka Belki.

  8. Ewa Sowińska - Rzecznik Praw Dziecka IV RP. W latach 1977-1980 należała do PZPR.

  9. Krzysztof Zaręba - Wiceminister Środowiska IV RP, były członek PZPR, od 2005 roku w Samoobronie.

  10. Bogdan Socha - Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP - był do samego końca członkiem PZPR.

  11. Romuald Poliński - kolejny Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Przez wiele lat członek PZPR, a w rządach SLD doradca ministra Kołodki

  12. Maciej Łopiński - Rzecznik Prezydenta IV RP; w okresie 1975 - grudzień 1981 należał do PZPR

  13. Ryszard Siewierski - Zastępca Komendanta Głównego Policji IV RP - członek PZPR do końca (1990).

  14. Stanisław Kostrzewski - od 25.02.2006 skarbnik i finansista PiS - był aktywnym członkiem PZPR do końca jej działalności.

  15. Henryk Biegalski - nominowany na szefa Centralnego Zarządu Służby Więziennej IV RP, był członkiem PZPR od 1969 r. do końca lat 80.

  16. Jerzy Bahr - 19.05.2006 mianowany ambasadorem RP w Moskwie. W latach 1976 - 1980 w randze I sekretarza pracował w Ambasadzie PRL w Bukareszcie. Do stanu wojennego był członkiem PZPR.

  17. Krzysztof Czabański - mianowany 01.07.2006 na prezesa Polskiego Radia S.A. - były dziennikarz m.in. 'Sztandaru Młodych' i 'Zarzewia'. W latach 1967-1980 należał do PZPR.

  18. Stanisław Podlewski - mianowany 17.07.2006 dyrektorem departamentu rybołówstwa w ministerstwie rolnictwa - należał do PZPR do końca jej istnienia.

  19. Marcin Wolski - 21.07.2006 mianowany został dyrektorem I programu PR - od 1975 roku do końca był w PZPR, będąc m.in. sekretarzem POP w PR.

  20. Jan Sulmicki - kandydat na prezesa Narodowego Banku Polskiego, zgłoszony 11.12.2006 przez Kaczyńskiego - były aktywista PZPR w SGPiS (obecnie SGH), także w stanie wojennym.

  21. Janusz Kaczmarek - szef MSWiA, prokurator krajowy z ramienia PiS - Członek PZPR od 1986 r.

  22. Piotr Cybulski - poseł PiS. Były członek ZSMP i PZPR

  23. Aleksander Chłopek - poseł z Gliwic. Członek PZPR od roku 1978. W latach 80. był członkiem egzekutywy Komitetu Miejskiego PZPR.

  24. Halina Molka - posłanka na Sejm RP V kadencji. Były członek PZPR. Od 23 sierpnia 2007 posłanka PiS

  25. Stanisław Piotrowicz - W 1978 rozpoczął pracę w Prokuraturze Rejonowej w Dębicy, następnie w 1980 został przeniesiony do Prokuratury Wojewódzkiej w Krośnie, na początku lat 80. przeniesiony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie. Od 1978 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Był członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie.

  26. Katarzyna Łaniewska- W czasie studiów należała do socjalistycznej organizacji młodzieżowej ZMP, donosiła na kolegów. Następnie należała do PZPR.

  ps. prywatnie myślę, że gdyby Jaruzelski zapisał się do PIS i wspierał Kaczyńskiego, jeszcze w latach 2000, to też byłby przez PIS zrehabilitowany.
  Odpowiem cytatem:

  zdjecie

Praca zagraniczna

 • 24.09.2018 - 18:00
  enigma napisał/a:
  Witam,
  Pytanie brzmi: Czy chciałby ktoś wyjechać do pracy, zagranicę ? do Holandii ? Sama wyjeżdżam i szukam osoby towarzyszącej, bo razem raźniej. Osobiście pracowałam już kilkukrotnie w Holandii i w Niemczech. Wyjazd na okres nieco dłuższy, ok 6 mies. Pozdrawiam
  Poczekaj do Grudnia, myślę że będzie sporo kandydatów z doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych, dodatkowo po Zarządzaniu Funduszami Unijnymi.
  Chętnie nauczą się jak zamast wydawać, należy własnymi rękami zarobić i zarządzić ciężko zarobionymi pieniędzmi. Najlepiej właśnie na arenie europejskiej.

Pogłębienie koryta Raby, albo budowa ciągu kąpielisk to pomysł Krzysztofa Halka na wypoczynek

 • 21.09.2018 - 20:56
  taki_gość napisał/a:
  Ja spytam tylko za co to Pan zrobi. Panie Halek?
  Za głosy przyjacielu, za głosy...
 • 21.09.2018 - 13:43
  "Rodzina. Bezpieczestwo, Pogłębienie Koryta" - Hasło wyborcze trzydziestolecia! Allejuja i do produ...

Krzysztof Halek: Deklaruję wprowadzenie dopłat za wodę i ścieki, aby ich cena była niższa [WIDEO]

 • 20.09.2018 - 14:45
  wert napisał/a:
  Wodociągi to nie zakład produkcyjny, więc nie piszcie bredni. zadaniem wodociągów jest zaopatrzenie mieszkańców w wodę i odbiór ścieków a nie wypracowywanie zysku.
  A to ciekawe stwierdzenie o którym "nie miałem pojęcia". Czyli jak według Ciebie nazwać ten zakład pobierający za darmo wodę z rzeki, oczyszczający i "zaopatrujący" mieszkańców w tę wodę za opłatą, "odbierający" od nich ścieki za opłatą oczyszczając je i wprowadzający do wtórnego obiegu jako wodę "zaopatrując" w nią mieszkańców za opłatą?

  wert napisał/a:
  Nie piszcie o rzeczach o których nie macie pojęcia.
  A tu masz obrazowo wytłumaczony ten proces: https://www.kierunekenergetyka.pl/artykul,33343,produkcja-wody-czy-oczyszczanie-sciekow-kontrola-zasolenia-wody-i-sciekow-w-procesie-prowadzonym-przy-uzyciu-technik-membranowych.html
 • 19.09.2018 - 19:45
  malina napisał/a:
  Mówia od lat ale bez konkretów chce je usłyszeć w końcu . KOnkrety ??? dokładnie podanane konkrety ! jakie rozwiaznie na obniżenie stawek za wode ??????????????
  Masz w artykule. Masz alternatywny pomysł że startujesz do Rady Miasta?
 • 19.09.2018 - 15:19
  Bagietka napisał/a:
  Niektórym skończą się synekury.
  Dziękuję za "synekurę", człowiek uczy się każdego dnia. ;)
 • 18.09.2018 - 23:11
  Vivaldi napisał/a:
  Przecież to jeden wielki układ w MZWiK. To teraz zauważyli i ceny wody i nawet zauważyli budżet? A gdzie byli do tej pory? A dlaczego nie było zgody na kontrole w MZWiK co do gospodarności. Panom już dziękujemy. Za późno......

  https://www.youtube.com/watch?v=ff-XVdiepTo
  Jaki budżet Panie? Jedyne słowo na "B" rozpoznawane przez Prezesa to "Bankiet"...
 • 18.09.2018 - 13:43
  Bagietka napisał/a:
  co to za wyliczenia?

  Weźmy Bochnię i bezpośrednio ze strony http://mpwikbochnia.pl

  http://mpwikbochnia.pl/index.php/taryfy-oplat

  Proszę mi napisać w jaki sposób obliczyłeś 35,02 zł gdy z cennika wychodzi 4,40+4,82+16,20=25,42


  Kolejny przykład Skawina - 23,65zł. Skąd 42,90 ???
  http://zwik.skawina.pl/!data/attachments/taryfy_2017.pdf


  Może Kraków?
  Proszę bardzo. https://wodociagi.krakow.pl/strefa-klienta/taryfa-i-cenniki.html

  Kraków za 1m sześcienny woda, ścieki i opłata abonamentowa miesięczna - 15,23zł

  Niezmiernie ciekawe jest też to, że wszędzie opłata stała abonamentowa występuje jako jedna a u nas są to dwie oddzielne, które w sumie robią jedną stałą

  Myślenice
  Woda i ścieki 13,82 za m3 plus abonamenty co miesiąc rozdzielone na 5,88zł - woda i 17,91 - ścieki czyli 23,79zł łączny abonament miesięczny

  Czy tylko ja widzę, że u nas sam abonament miesięczny bez wody i ścieków jest wyższy niż w Skawinie woda, ścieki i abonament łącznie?
  U Andrzeja tak już jest - zaskoczyć wyliczeniami z niewiadomoskąd a Ty sie głów i udowadniaj że tak nie jest.
  Już nie raz wykazywałem "Bill'owi" na tym forum że podaje naciągane dane. Naciągane z okazju okoliczności wyborów.
  Na debacie chciałbym zobaczyć jak Andrzej tłumaczy kandydatom te dane podane przez Bill'a.
 • 17.09.2018 - 21:55
  prywatnie napisał/a:
  Hmm, brawo :-). I co, jesteś zadowolony z mckiej rady? A zajrzyj do Pcimia - no jak, kogo widzisz?

  Tylko niezależni ludzie, pilnujemy swoich portfeli i tyle. Niech rośnie świadomość, nie dajemy sobie dmuchać w kaszę :-ppp
  Na takie spotkania kontrolne mógłby przyjść każdy, nie tylko ci uprzywilejowani. Wspólna dyskusja, pytania do burmistrza - to jest kultura samorządowa.

  https://www.forbes.pl/opinie/zbedni-radni-po-co-polsce-kilkadziesiat-tysiecy-radnych/rxld4e8
  A co mnie obchodzi Pcim? Nie mieszkam tam i nie prowadzę interesów na terenie tamtej gminy. A o myślenickiej radzie nie raz pisałem ze to "klepacze". Radny powinien dbać o swoje okręgi przez konsultacje ze swoimi wyborcami jakie podejmuje się ważne dla mieszkańców decyzje a nie o swoją pozycje w Radzie Miasta czy przychylność Pryncypała (czytaj święty spokój).
  Właśnie postawa taka jak Twoja pozwala im na taką bezkarność.
  Zacznij się interesować najpierw własnym podwórkiem bo stracisz wątek i kontrolę nad sytuacją, co właśnie przed chwilą udowodniłeś swoim postem.
 • 17.09.2018 - 21:29
  prywatnie napisał/a:
  Dobrze byłoby stworzyć coś na kształt komisji obywatelskiej, która kontrolowałaby i wydawała opinie na temat decyzji samorządu. Nasza kasa, nasza przyszłość.
  Wychodzi Twoja ignorancja polityczna na szczeblu lokalnym. Ta komisja to Rada Miasta i Gminy. Po to wybieramy radnych żeby reprezentowali i kontrolowali a nie "klepali" co im podsunie Pryncypał.
  I tacy ludzie jak Ty dyskutują o polityce lokalnej. Nie mam słów.
 • 17.09.2018 - 13:54
  Ceny "zatwierdzone" nie są cenami wymaganymi. Nie musimy zaraz do nich równać prawda Panie Andrzeju? A tak na prawdę tu chodzi o niebotyczny ABONAMENT! Cena wody jedno a "koszta, koszta" drugie.
  A te "dopłaty" to w jakiej formie i skąd "wezmą" się na to fundusze?
  Debaty pora zacząć....

Będzie debata? Jarosław Szlachetka odpowiada i rzuca wyzwanie Krzysztofowi Halkowi

 • 18.09.2018 - 20:15
  Bagietka napisał/a:
  Moim drugim miastem jest Łódź. Tam studiowałam i mieszkałam przez pewien czas i jak widać kandydaci dają sobie radę pomimo, że organizuje ją neoliberalna antypisowska stacja radiowa.
  Da się? Czego boi się Halek i Ostrowski?

  https://www.facebook.com/tokfm/videos/472142329957841/
  A gdzie w studiu radiowym schowasz suflera?

Rudnik: Radiowóz jechał na sygnale. Zderzył się z półciężarówką. Cztery osoby ranne

 • 18.09.2018 - 17:38
  Radiowóz poświęcony z wielką pompą i orkiestrą. Nie pomogły gusła i sie "rozdupcył". "Święcenia" okazały się nieskuteczne i pora złożyć reklamacje do kurii.
  I przestać "święcić" bo to wyrzuć pieniądz. Jak widać nie pomaga...

  zdjecie

Wiatr czy nieznani sprawcy? Kto zniszczył tablice z projektem nowego Rynku

 • 18.09.2018 - 14:51
  Sami pewnie przewrócili i robią sobie PR...

"Dobra zmiana" PiS

 • 16.09.2018 - 17:41
  bono napisał/a:
  A w USA jest na odwrót i ogólnopaństwowe (cytuję Was bo nie wiem czy TVN, Trwam, Republika, Polsat , Nasz Dziennik, Rzeczpospolita są ogólnopaństwowe), to te media w USA jadą po Trampie ile wlezie.
  Bono, proponuje sprawdzić fakty zanim staniesz się niewiarygodny.
Pokaż więcej komentarzy