Mysleniczanin007

O sobie

Orbis Non Sufficit

Temat offtopowy , czyli czego teraz słuchasz ?

Euro za i przeciw

 • Wczoraj 17:44
  Strozaninek napisał/a:
  Ze swoim czasem będę robić to na co mam ochotę. Jak przestaniesz trollować i kłamać i zaczniesz rozmawiać normalnie to ci odpuszczę. Idź na spacer i wymyśl kim dzisiaj będziesz: emigrantem z US, czy wiernym pieskiem pani Merkel i Makrona.

  To się nazywa w medycynie schizofrenią albo osobowością dysocjacyjną.


  Mam nadzieje, że pomogłem.
  Znalazłem w sieci zdjęcie Bono z pracy na emigracji:
  zdjecie
  Okres, miejsce pracy jej charakter by się zgadzały:
  "Świat Według Kiepskich"
  Tytuł odcinka: 312 Niestabilność
  Premiera: 7.10.2009
 • 22.03.2019 - 17:53
  Seneka napisał/a:
  Nie jestem ekonomistą. Nie będę się wymądrzał w tym temacie. Szydłowa mnie do ojro przekonała, skoro ciężko pracuje na razie za lichą pensyjkę wicepremier nagrodami wzmacnianą, aby się do PE i ojro dorwać.
  Nie kłam, przekonał cię Tusek. Tylko że Tusek się na Ciebie wypiął i myknął do Brukseli a teraz winisz Beatę że "zielonej wyspy" brak.
  Jedź za Tuskiem, zarób, przywieź- panem bądź.
  Jak to śpiewał klasyk- "Nie żałuj róż gdy płonie las".
 • 22.03.2019 - 13:18
  bono napisał/a:
  Nie chcę zarabiać jak zachodni europejczycy, bo nie mamy tej produkcji co oni, ale też jak zarabiam pln nic dla mnie nie zmienia.
  Nie zgadzam się jedynie z demagogią, że własna waluta jest lekarstwem na wszystko, bo gdyby tak było wszystkie gospodarki z własną walutą biły by na łeb te wielkie obszary z walutą wspólną, a tak nie jest.
  zdjecie
  No comment...
 • 22.03.2019 - 12:49
  bono napisał/a:
  A ja chciałbym zarabiać w euro, planować w euro, mieć oszczędności w euro i wydawać w euro.
  Czymże jest w czasie kryzysu spadek kursu lokalnej waluty, który ma stymulować gospodarkę ,jak nie utratą dochodów.
  (USA, to też nie monolit gospodarczy upadek- Detroit, Chiny, Brazylia, Indie....)
  Stare dane masz, Chiny, Brazylia czy Indie może i chylą się ku gospodarczemu upadkowi ale to głównie dzięki największemu rynkowi zbytu który powoli zamyka się na ich produkty. Nawet to Twoje ulubione Detroit (zniszczone nota bene przez lewacką gospodarność) zaczyna wstawać z kolan.
  Lokalna waluta (Euro) straci na wartości jeżeli nie będzie komu sprzedawać produktów wytworzonych w Unii. (Patrz komentarz Vivaldiego powyżej).
  Chcesz wszystko w "ojro" ale mieszkać w Polsce bo przebicie 4 krotne. To też Ci Vivaldi przedstawił ale zignorowałeś i zmieniłeś temat. Nie można zjeść ciastka i mieć ciastko drogi Bono.
 • 20.03.2019 - 14:16
  Patrzcie no jak to niemiaszki kwiczą jak Wielki Brat im przykręca śrubę. https://fakty.interia.pl/swiat/news-wiceprzewodniczacy-bundestagu-zada-wydalenia-ambasadora-usa,nId,2893992

  A Polska to już nie suweren? I tu politycy europejscy moga sie wpie@#alać i dyktować? Gdzie jest ten słynny ordnung muss sein!??
  Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o piniądze: "Bo co może być ważniejszego od mojego piniędzy!!!!?"

Jarosław Szlachetka: Pod moim adresem wysłano groźby pozbawienia życia

 • 20.03.2019 - 19:59
  prywatnie napisał/a:
  Coś słabo z tymi zarzutami w stosunku do Ostrego, gdzie ci prokuratorzy, tak małe ma chody Szlachetny u Zebry, czy faktycznie nie ma merytorycznych podstaw? Szlachetny póki co robi coś innego - sam feruje wyroki.

  Więc ja proponuję sąd rejonowy przenieść do budynku z zegarem, będzie wszystko pod ręką a wyroki pójdą od ręki.
  Tak jak robił to "Ostry"?. Sam sobie strzelasz w kolano.
 • 20.03.2019 - 14:43
  bono napisał/a:
  Jeżeli jesteśmy faszerowani wiadomościami o przestępcach
  i aferach a nikogo nie aresztowano i nie wszczęto postępowań, to na taką politykę, odpowiadam ironią.

  Jak będzie informacja, że prokuratura wszczęła postępowanie wobec poprzednika przedstawiając mu zarzuty i są wymienione,
  będzie absolutna powaga i czekanie na wyrok.
  Przywoływanie innych porównań jest zasadne, bo ta opcja polityczna działa schematycznie - oskarżać bez dowodów, niech się złodziejstwo innych utrwala w umysłach obywateli.My jesteśmy dobrem.
  Szkopuł w tym że teraz nie będzie się za co bronić. Bo widzisz Bono, jak prokuratura prowadziła postępowanie przeciwko Ostrowskiemu za podkładanie dokumentów umożliwiających zakup działek po zawyżonych cenach to za adwokatów płacił grube miliony z kasy Gminy więc umorzyli ze względu na "małą szkodliwość społeczną". Czyli jak nazwiesz utrwalanie braku winy w umysłach obywateli - przekręt w dokumentach po to by zawyżyć koszta zakupu działek i narażenie Gminy na milionowe koszta procesu? A teraz mydlisz ludziom oczy o braku winy pomimo faktów wynikających z pierwszego audytu. Z góry zakładasz że "oskarżenia" są bez dowodów? Przecież pisze czarno na białym kto dawał, kto brał i ile wziął. Zamiast pisać "dla pisania", wróć! Utrwalania braku winy w umysłach obywateli - skup się na żenujących żartach bo te wychodzą Ci najlepiej.
 • 17.03.2019 - 23:47
  prywatnie napisał/a:
  Co z wami niektórymi? Czytaj kolego ze zrozumieniem. Póki co tylko jedna osoba w tym powiecie z imienia i nazwiska wypuszcza w eter coraz to nowe medialne insyuacje. O co halo, albo nie halo...
  To się pięknie przedstaw i będą dwie.
 • 17.03.2019 - 23:32
  prywatnie napisał/a:
  Najpierw że były burmistrz i układ be, a teraz że mieszkańce niedobre. Coś tu nie halo.
  Czy Twój umysł potrafi "ogarnąć" fakt że są to te same osoby??!! Ci zależni od Ostrowskiego którzy stracili albo stołki albo koneksje. Wiem że się nie chce ale czasem pomyśl...
 • 17.03.2019 - 15:13
  "Nienawiść nie potrzebuje instrukcji, wystarczy ją tylko sprowokować" - K.A. Porte

  Po odcięciu pępowiny zawsze rozlega się wrzask.
  Realizacja utraty stałego źródła dobrobytu zagłuszona w pierwszej chwili szokiem niedowierzania, narasta wraz z czasem który wzmaga nienawiść. Większość z czasem szuka nowych rozwiązań i możliwości, jest jednak są tacy, którzy nie potrafią pogodzić się ze stratą - lub co gorsza, nie mogą.

  Są takie gry w których zawsze gra się na bank bo każde rozdanie jest ustawione a karty którymi się gra są znaczone więc nie można przegrać. A jednak.
  Taka przegrana boli najbardziej.
  Narasta frustracja, gniew. Gracze nie obwiniają gry ani tego kto rozdawał karty tylko tego nowego który usiadł do stołu, miał przegrać z kretesem a on wygrał i rozwalił system. A przy okazji ze stołu znikła cała pula która nie trafi już do kieszeni "stałych bywalców".
  Jak mawiał klasyk "Sprawa się rypła".
  Na dodatek jeszcze wygrzebał w dokumentach zasady gry: Jak raz grano "na dyrektora", raz "na kierownika", raz na "prezesa" a cały czas w puli kasa gminna. Kto siedział przy stole brał nagrody za "krzesełkowe". Kasa była hojna. Najgorsze jest to że część graczy miało obiecane to i owo więc ufając znanym zasadom gry, poszli na całość. I przegrali wszystko.
  I co z tym fantem teraz zrobić??!!
  Frustracja narasta. Świadomość straty, niemożność działania powoduje złość - nienawiść. Zwłaszcza że tracą grunt pod nogami - numery telefonów są ciągle zajęte a wierzyciele zaczynają deptać po piętach.
  Resztę dopisuje samo życie.
  Jazgot na forum to jedno - bezpodstawne pomówienia, podważanie autorytetu, prowokacja. Drugie to realne groźby takie jak ten mail.

  Z przerażeniem czytam wypowiedzi niektórych, bagatelizujących sprawę. Padają słowa o "zbieraniu burzy", "wracaniu ze zdwojoną siłą".
  Moi drodzy, zastanówcię się przez chwilę.
  Szlachetka był "nieszkodliwy" kiedy kandydował na stanowisko Burmistrza. Wracając do forum i wypowiedzi niektórych piszących tu forumowiczów, był on wyśmiewany przed i podczas kampanii wyborczej. Wystarczy wejść na profil coponiektórych i sprawdzić ich posty z tamtego okresu.
  Jakże ton pisania postów się zmienił po wyborach kiedy Szlachetka wygrał wybory.
  Sprawdźcie to bo warto.

  Trywializacja zagrożenia jakie niesie taki mail, czy jest on skierowany do Prezydenta, Burmistrza czy do prezesa firmy powoduje afirmację tego typu zachowań. Negacja może sprowokować dalsze działanie.
  Niestosowna jest spekulacja realności zagrożenia, zatrważające jest samo jego wystąpienie.
  Do wszystkich powyżej którzy lekceważąco podchodzą to tego zjawiska napisze tylko tyle:
  Inaczej potraktowalibyście temat kiedy to do Was czy Waszych bliskich ktoś napisałby taki mail. Nie życzę nikomu, nawet największemu wrogowi.

"Dobra zmiana" PiS

Co powie Ryba która psuje się od ogona?

 • 20.03.2019 - 12:57
  bono napisał/a:
  Przecież ci już odpowiedziałem tym samym, czyli na bajkę odpowiedziałem bajką.
  Jakbyś się przez chwilę zastanowił, tylko przez "momęcik" to rozpoznałbyś że oba teksty to nie bajki tylko smutna rzeczywistość której Ty starasz się nie zauważać. No ale czego się spodziewać po kimś kto ignoruje rzeczywistość.

  zdjecie
 • 20.03.2019 - 12:19
  Seneka napisał/a:
  Ten Twój tekst bardziej skomplikowany niż audyt.
  Nie przejmuj się, z góry założyłem że nie skomentujesz. Przecież nie jesteś islamofobem.
  Na Bona komentarz też nie liczyłem bo on jak nie wie co napisać to pisze jakiś bezsensowny żart.
  Dziwi mnie że nikt nie zapytał jak to krótkie opowiadanie się kończy - chociaż podejrzewam że każdy dokładnie wie, łącznie z Tobą "feniksie". Na marginesie dodam że audyt jest bardzo przejrzysty zwłaszcza fragmenty dotyczące "nagród z okazji Święta Samorządowca", utworzenia posady "Dyrektora Urzędu" i towarzyszącemu temu stanowisku benefitowi.
  Chcesz to Ci wyjaśnię obrazowo tylko w temacie dotyczącym audytu.
 • 20.03.2019 - 1:46
  bono napisał/a:
  Po kolei:

  -Czyli nie idzie się na księdza tylko co??? ktoś go do tej pedofilii powołuje? (ten % ale jak?)

  Rzeczywiście szukamy innych ludzi!!!!
  ---------------------------------------------------

  -Jak złodziej mnie w domu okrada to ja mam odejść i oddać mu dom? A złodziej to taki sam człowiek jak ksiądz
  (wg. ciebie i obecnie hierarchów, mówiących że księża są jak reszta społeczeństwa)

  Czy pałam do kary.... czy kobieta gwałcona ma ci wybaczyć
  i gdybyś gwałcicielem był ty, namawiał byś ją do czytania ewangelii wybaczenia i cytował byś jej słowa o rzucie kamieniem i do sędziów też byś maił obronę ewangeliczną.
  Człowiecze. Masz otwarte drzwi w domu i wchodzą emigranty bez pytania i zasiadają Ci na kanapie przed telewizorem bo takie dyrektywy z Unii. Sięgają do lodówki i mowią że nie ma sznycli halal i wyrzucają Twoje kotlety i sznycle, Twój bekon też ląduje w koszu. Nie protestujesz bo nie chcesz być islamofobem. Aż tu z rana budzi Cię glos muezina chwalącego allaha o 4 nad ranem. I wszystkie Twoje emigranty modlą się w Twojej sypialni i przedpokoju. Nie przeszkadza Ci to bo przecież łączysz się z Twoimi braćmi w wierze. Nie jesz śniadania bo nie zostało nic w lodówce oprócz lodu.
  Zanim wychodzisz do pracy jeden z emigrantów wręcza Ci listę zakupów dla uchodźców. No bo oni co dopiero przyjechali ze swoich krajów i nie pracują tak jak Ty. I tak rozpoczynasz nowy dzień.
  Po skończonym dniu pracy i po zakupach wracasz styrany do domu, otwierając dzwi zastajesz mieszkanie przemeblowane a część Twoich mebli na klatce schodowej. Pytasz o co chodzi a główny szef Twoich uchodźców oznajmia Ci że Twoje mieszkanie nie spełniało warunków Islamu więc meble które się nie nadawały zostały wyrzucone. Nie protestujesz bo nie jesteś islamofobem.
  Twoje zakupy zostają skonsumowane a Tobie zostaje jedynie chleb i woda z kranu, której emigranty nie piją bo nie jest halal.
  Twoja córka tekstuje Ci że nie wraca do domu ze szkoły bo wczoraj próbowało ją zgwałcić kilku Twoich emigrantów więc zostanie na noc u koleżanki albo dłużej. Może wcale nie wróci do domu.
  Nie przeszkadza Ci to bo nie jesteś islamofobem.
  Zanim położysz się spać musisz wynieść śmieci, umyć wannę i posprzątać kuchnię bo tak nakazuje prawo islamu. Nie masz nic przeciwko temu bo nie jesteś islamofobem.
  Twoja żona myje więc łazienkę i kuchnie ku uciesze Twoich emigrantów którzy wykrzykują coś w swoim języku. Nie rozumiesz i nie chcesz rozumieć bo nie jesteś islamofobem.
  Kładziecie się z żoną do spania i już zasypiacie gdy budzi Was szef Waszych emigrantów i mówi że jutro potrzebują Twojego samochodu żeby jechać po zasiłki. Więc zgadzasz się bo nie jesteś islamofobem.
  O 4 nad ranem budzi Cię wycie muezina, wstajesz i czekasz w kolejce do kibla bo przed Tobą jest kilku Twoich emigrantów. Nie przeszkadza Ci to bo nie jesteś islamofobem. Nie jesz śniadania bo nie ma nic oprócz chleba i wody z kranu która nie jest halal. Wychodzisz z domu i jedziesz autobusem do pracy.
  Po pracy jedziesz do marketu na zakupy i z kilkoma siatkami wsiadasz do autobusu.
  W autobusie siedzi już kilku emigrantów i coś tam dziamga w swoim języku wyraźnie śmiejąc sie na głos na Twój widok tekstując na telefonie. Nie obchodzie Cie to jednak bo nie jesteś islamofobem.
  Kiedy wysiadasz oni wysiadają z Tobą i co się okazuje idą razem z Tobą do Twojego mieszkania. Nie protestujesz bo przecież nie jesteś islamofobem.
  Okazuje się że ci nowi to przyjaciele Twoich emigrantów którzy właśnie przyjechali do kraju i dzięki telefonii komórkowej odnaleźli Twoich emigrantów w Twoim domu. Szef Twoich emigrantów oznajmia Ci że w związku z tym bedziesz z żoną spał na balkonie. Nie przeszkadza Ci to bo nie jesteś islamofobem. W końcu trzeba sobie pomagać prawda?
  W między czasie okazuje się że ser który kupiłeś w markecie nie jest kozi tylko krowi więc musisz jeczać kupić inny. Nie protestujesz bo nie jesteś islamofobem.
  Jedziesz więc autobusem do hipermarketu po kozi ser.
  Wróciwszy do domu okazuje się że któryś z emigrantów zgwałcił Twoją żonę. Na dodatek nie wiadomo który chociaż Twoja żona twierdzi że nie był to tylko jeden emigrant.
  Nie robisz awantury i nie dzwonisz na policję bo nie jesteś islamofobem. Zresztą szef Twoich emigrantów przekonuje Cię że kobieta to tylko zwierzę czy mebel potrzebny do rekreacji i prokreacji więc nie widzisz problemu, nie jesteś przecież islamofobem.
  Jednak Twojej żony to nie przekonuje, dostajesz w pysk i burzę wyzwisk. Szef Twoich emigrantów mówi że nie kontrolujesz swojej żony i nie jesteś godzien aby wrócić do swojego domu w związku z tym. Nie protestujesz bo nie jesteś islamofobem. Jednak kochasz swoją żone więc godzisz się na to aby spędzić noc poza domem.
  Śpicie na klatce. O 4tej nad ranem budzi Was wołanie muezina. Drzwi do Waszego mieszkania otwierają się i szef Waszych imigrantów podaje Ci kartkę z zakupami i pyta o hasło do wi-fi.
  Oczywiście dzielisz się hasłem bo nie jesteś islamofobem.
  Po wyjsciu na parking okazuje się że Twoje auto miało wczoraj wypadek, wgnieciona maska i zarysowana strona pasażera.
  Wsiadasz i jedziesz do pracy.
  W drodze zatrzymuje Cie drogówka. Okazuje się że Twoje auto wjechało wczoraj w tłum ludzi. Jest kilka ofiar śmiertelnych i kilkanaście osób rannych. Oczywiście zaprzeczasz jakiemukolwiek związkowi z wypadkiem, jednak policja ma wszelkie dowody że to Ty, jako jedyny użytkownik pojazdu miałeś dostęp do kluczyków.
  Nie sypiesz swoich emigrantów bo przecież nie jesteś islamofobem a nawet gdyby, to kto Ci uwierzy że z własnej woli oddałeś kluczyki obcym Tobie ludziom.
  Miłej nocy przyjacielu, mam nadzieje że nie obudzi Cię muezin o 4 nad ranem...
 • 17.03.2019 - 23:45
  Seneka napisał/a:
  https://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,7990,franciszek-prosi-nas-o-modlitwe-wyrazam-moja-solidarnosc-z-bracmi-muzulmanami.html
  A o tym Ci papież wspominał czy zapomniał? A jak traktują Twoich afrykańskich braci w wierze to wogóle nie pamiętał. A mógł jechać i nawracać Boko Haram, za 20 metrowym watykańskim murem to każdy cwaniak. Ale poczekaj, przyjdzie lato i znów popłyną pontonami na Sycylię te jego ukochane imigranty. Nie chciał jechać ich pojednać to oni przyjadą i będa jednać włochów.
 • 11.03.2019 - 4:19
  Wstaje dzień więc: بارك الله في اليوم الجديد

ceny ziemi

 • 20.03.2019 - 12:47
  robkop napisał/a:
  Mam działkę budowlana 19ar 600m od rynku na ul.Sredniawskiego/Sikorskiego z starym murowanym domem który ma potencjał do rozbudowy ,przebudowy, remontu i chce za nią 1.5mln zł.
  Teraz trochę późno, bańka sto poszła za działkę w Głogoczowie...

Stacja benzynowa

 • 20.03.2019 - 12:40
  Vivaldi napisał/a:
  "Gienia Ty się jeszcze jakich języków przy mnie nauczysz" :-))) ale nie złapałeś bo prawidłowo jest franczyza, nie martw się większość popełnia ten błąd.
  Bono tylko po francusku. Trochę gdzieś, coś liznął...

Myślenice: Nie ma chodnika, nie ma przejścia. Na ul. Sobieskiego jest kłopot. Jak go rozwiązać?

 • 20.03.2019 - 12:37
  taki_gość napisał/a:
  Dow***** niskiego lotu :(
  Taki dyżurny Strasburger.

Myślenicki Alarm Smogowy: Mamy smogu po dziurki w nosie

 • 12.03.2019 - 17:52
  Lambzer napisał/a:
  prywatnie,

  zobacz jaki news, rozwiazuje 3 Twoje problemy i ponownie każe zapytać, czemu ma służyć alarm smogowy, jeśli nie tylko promocji jego twórców?

  1. konkretne rozwiązanie problemu jest wdrażane, czyli kasa na zmniejszenie emisji;

  2. program rozpoczęto jeszcze przed kadencją p. Szlachetki, więc śmiało możesz popierać te działania ;)

  3. ani słowa o burmistrzu a głos zabiera urzędnik...

  http://myslenice.pl/nie-truj-wymien-piec-postepy-programu,art-998?fbclid=IwAR3RYlCcsK01m0G_AjE1Suu1Id7qP-HHe7v3odGHsCwnLvLxIz3yjnNeSTQ

  Czy Magistrat nas czyta? ;)
  Myślę że czyta, poprzedni też to robił.
  A tak z innej beczki to ci dwaj Panowie już są popularni w sieci. Ciekawe kiedy trafią na słynny portal zdjęciowy "wiocha". Nasze miasto jest tam bardzo często spopularyzowane...

Wichura nad powiatem myślenickim: Bez prądu pozostaje 4 tys. domów

Burmistrz Jarosław Szlachetka prezentuje wyniki audytu.„W Urzędzie istniał układ towarzyski”[WIDEO]

 • 11.03.2019 - 13:13
  Lula napisał/a:
  Myśleniczaninie007, na temat ZUO nic więcej nie powiem.Nawet jakbyś mnie przypalał gorącym żelastwem. Jesteś Pan inteligentny. Wystarczy domyślić się.
  Robi się ciekawie, jeden LGBT teraz BDSM. Zaraz pojawi się nick "proboszcz" albo "majkel dżekson" i będzie komplet.

O audycie jakby cisza.

 • 11.03.2019 - 4:09
  Vivaldi napisał/a:
  Rosa pulchra est :-))) do dzisiaj zostało :-) i generalnie koniec rumakowania :-)
  Nulla ratio!
 • 10.03.2019 - 23:57
  Vivaldi napisał/a:
  Jakieś delikatne skrzywienie? Dowartościowanie? Samozachwyt? Próba zdystansowania od plebsu? Budujemy bariery? O co Ci chodzi z tymi łacińskimi wstawkami? Nie da się napisać adwokat diabła?

  Cztery lata mi tłukli łacinę do głowy więc to nie powód abym czuł się wypozycjonowany inaczej.
  Mi tym nie zaymponujesz.....postaraj się bardziej, słabo, bardzo słabo, taki tani chwyt, taka choinka
  sosnowa zapachowa w kiblu udająca, że jest wysprzątane przy czym nie rozumiesz że zapachu nie zniwelowało i jak wstawiasz łacińskie stawki dla podbicia wpisu to pachnie to jak gówno w lesie.
  Scapula, i wszystko jasne ;)
 • 10.03.2019 - 22:56
  Seneka napisał/a:
  Wazeliną trąciło.
  Prowokujesz czy oczekujesz?
 • 10.03.2019 - 22:35
  Strozaninek napisał/a:
  "Zdolny człowiek lubi się uczyć, a głupi – nauczać."
  Jak już sobie tak słodzimy to tu należy się plus.
 • 10.03.2019 - 21:32
  bono napisał/a:
  I Tobie też dam +.
  Nie dziękuję, Tak jak Vivaldi - nie biorę ;)
Pokaż więcej komentarzy