Mysleniczanin007

O sobie

Orbis Non Sufficit

Myślenice: Wracał nocą do domu. Na środku ulicy skopało go trzech bandytów [WIDEO]

 • 19.07.2018 - 23:46
  mknp napisał/a:
  @Rutger - broń palna jest w Polsce legalna i żeby zdobyć pozwolenie nie trzeba się jakoś dużo bardziej wysilać niż na prawo jazdy, żeby utrzymać w przypadku pozwolenia do celów sportowych, trzeba co rok brać udział w zawodach sportowych
  Rutgerowi chodziło wyłącznie o "legalne noszenie broni palnej". Pozwolenie na rozładowaną i zamkniętą w sejfie jest raczej bezużyteczne gdy napadną Cię w nocy na ulicy. Lepszy teleskopowy baton.
 • 18.07.2018 - 22:33
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Gdy kota nie ma, myszy harcują...
  Autorowi tego minusa chętnie wytłumaczę ręcznie na czym polega rola "kota".
 • 18.07.2018 - 22:13
  Gdy kota nie ma, myszy harcują...

Jakie wykształcenie powinien mieć radny? Prawie dwie trzecie z nich nigdy nie była na studiach

 • 14.07.2018 - 23:18
  TRUSKAWKA napisał/a:
  Pełna zgoda ograniczyć im tylko diety a problem radnych się sam rozwiąże że chętnych czy to wykształcony czy nie trzeba będzie szukać .
  No to już jest konkretne pytanie dla "namaszczonego". Zapytajcie Halka czy "przytnie" urzędnikom pensje albo czy wymieni tych ze "stażem" na młodych i prężnych z lepszym wykształceniem (za mniejsze pieniądze). Ciekawe co Wam odpowie...
 • 13.07.2018 - 13:59
  Tylko po co im te "habilitaty" jak i tak klepią co im każe pryncypał.

  zdjecie

Ktoś nie śpi aby spać mógł ktoś.

 • 03.07.2018 - 13:56
  adzygmunt napisał/a:
  Witaj Luna Posty "starych" użytkowników z reguły bywały życzliwe mimo że stawały w kontrowersji do interlokutora. Dialog zbliża ludzi nawet o odmiennych poglądach. Minusy nie powinny być wyrażeniem dezaprobaty. Bo tak jak w moim ostatnim poście nie wiem czy odnoszą się do osoby, czy do tematu.
  Uważam, że nadszedł czas aby zlikwidować możliwość +/-. Wówczas osoby chcące coś powiedzieć muszą odkryć swoją przyłbicę, nie mogą zostać anonimowe. Nie jest /chyba/możliwe zidentyfikować autorów +/-, Tutaj kłania się RODO.
  Część internautów odpadnie, ale zyska forum na przybycie nowych dyskutujących.
  Uważam, że plus i minus to przeżytek i redakcja forum wzorem innych mediów powinna od tego odstąpić.
  Adz, tak między nami to nie sądzę aby portal zrezygnował z tej formy "oceny". Zauważ że jest to kolejny nabijacz "click count". Obaj wiemy że dla takich stronek liczy się"przepustowość" a nie treść. Ciekawe że nigdy nie otrzymałem odpowiedzi dlaczego zlikwidowano na tym portalu blogi. (Nie wymagam odpowiedzi bo znam ją doskonale).
 • 01.07.2018 - 23:21
  Luna napisał/a:
  Konwersacja może być przyjemnością, może być okazją do poszerzenia horyzontów myślowych oraz do przeżycia miłych chwil. Czy ktoś tu jeszcze zagląda?
  Im człowiek bardziej poświęca się dla innych tym mniej czasu ma dla siebie. Rozpadło się TWA, nawet Cygnus pisze od "ruskiego roku". Oczywiście nie w tym temacie. Ja też zaglądam "dorywczo" bo głowa pełna zgiełku lotnisk, uśmiechów stewardes i huku samolotów, nawet nie ma o czym pisać ;)

Strażacy do imprezowiczów: „W niczym nam nie pomagacie, to chociaż nie dodawajcie pracy”

 • 01.07.2018 - 20:06
  Baxter napisał/a:
  Oczywiście. Brak szacunku dla wspólnego mienia... Nikt nikomu nie zabrania zapalić grilla, napić się piwa, spotkać z przyjaciółmi. Na całym świecie tak można. Tylko dlaczego we własnym kraju nie potrafimy się zachować, czy szanować porządek, przecież to nie jest takie trudne. W Niemczech, Austrii dostali by taki mandat za zasmiecanie, że by się nie pozbierali, we własnym domu nie potrafią. Dlatego jeszcze raz apel do służb mundurowych - zrobić z tym porządek!!!!!!
  Konkludując dochodzimy do tych samych wniosków: Wysoka kara czy to pieniężna czy też w innej formie skutecznie uczy kultury osobistej na zachodzie, dlaczego nie miałaby zadziałać również u nas?
 • 01.07.2018 - 16:59
  mysleniczaninzdziada napisał/a:
  zakładam ze nie urodziłeś się wczoraj i wiesz też w jaki sposób w naszym kraju respektuje sie niektore przepisy. policja dostala narzedzia do tego aby karac, ale to policja powinna byc dla mieszkancow i reagowac stosownie do zagrozenia na jakie napotyka. czyms innym jest pomalowanie elewacji jak w jaworniku a inna wage ma wypite piwo na lawce w parku. kto wyrzadza wieksza szkode?
  I w tym właśnie problem, społeczeństwo zwłaszcza młode nie ma żadnego "respektu" zwłaszcza do własnego otoczenia.
  Malowanie grafitti czy rozbijanie butelek po imprezie ma taką samą szkodliwość społeczną - jest to dewastacja cudzego mienia, nie zależnie czy prywatnego czy "państwowego". Niestety w obu przypadkach ktoś musi po delikwentach posprzątać automatycznie ponosząc dodatkowe koszta którymi powinni zostać obciążeni wspomniani delikwenci.
  Wyobraź sobie taką sytuację:
  Idziesz sobie z kolegami wypić piwo "pod chmurką" w parku. Nagle zza krzaka wyskakuje patrol Straży Miejskiej i wlepia Wam wszystkim po tysiaku za picie i zaśmiecanie w miejscu publicznym. Oczywiście protestujecie. A oni Wam na to że nie będzie mandatu ale za to posprzątacie wszystkie "spoty" po imprezowiczach w całym parku. Teraz, zaraz. I jak będzie?
  Napiszesz mi pewnie że to nie Wy porozbijaliście butelki i nie Wy zrobiliście syf gdzie indziej i ja się z tym zgadzam. Ale skoro robicie sobie imprezkę w parku to podejmujecie ryzyko kary która jeżeli jasno sformułowana, skutecznie zniechęci Was do picia w parku. Jeszcze raz powtarzam, zawsze możecie "wpaść do kumpla na ogródek". Tam utrzymacie czystość "z automatu" i nikt Was nie będzie "pouczał".
 • 01.07.2018 - 16:15
  mysleniczaninzdziada napisał/a:
  Bez przesady z tym karaniem. Wszystko jest dla ludzi. Jeśli siedzą dwie-trzy osoby czy to nad rzeką czy w parku i piją piwo nikomu nie wadząc, nie zaczepiając ludzi, a wokół nich nie ma sterty śmieci to niech siedzą. Jeśli za takim zachowaniem idzie kultura, posprzątanie po sobie - to przecież po to mamy te rzeki, lasy i urokliwa okolicę aby z niej korzystać. Tylko ludzie! Z szacunkiem do innych, do pracy jaką ktoś wkłada w to, żeby teren wyglądał schludnie i środowiska. Zaniosłeś butelkę nad wodę - to zabierz ją ze sobą. Wyniosłeś coś do lasu - posprzątaj. Gdyby w opisywanym przypadku zadziałał ten odruch - czyli odrobina kultury osobistej - to w ogóle nie byłoby problemu. Pewnie strażakom nie przeszka na co dzień, że ktoś tam siedzi, a jak widać - to że ktoś im dokłada pracy i ich nie szanuje
  Jakie siedzenie "z piwkiem w parku czy nad rzeką"????!!!
  http://miasto-info.pl/myslenice/12168,lubisz-wyskoczyc-na-piwko-lub-flaszke-w-plener-przygotuj-sie-na-mandat.html
  Mandat powinien być tak wysoki żeby odechciało się delikwentom śmiecić. Niech idą na "domówkę" i zostawią taki burdel u kolegi na ogrodzie, ciekawe czy sie ucieszy i jeszcze raz zaprosi.
  Dodatkowo nakaz sprzątania takich miejsc w szykownych odblaskowych kamizelach.

IRON MAIDEN... Koncert w Tauron Arena.

Burmistrz - wyrok sądu w sprawie ZUO

 • 25.06.2018 - 19:19
  bono napisał/a:
  Do żadnej, jestem kibicem, każde dobre mecz mnie interesuje. Jak mam gwarancje lepszej drużyny od obecnej, to jestem za, jeżeli zaś mamy zmienić skład, bo tak, (stawiając na amatorów, którym może się uda) to mnie takie tak- nie interesuje.
  Bono, pozwole sobie użyć cytatu który powinieneś już znać chociaż widzę że łatwiej Ci go zignorować. Zresztą nie tylko Tobie:

  Mysleniczanin007 napisał/a:
  04.11.2010 - 0:49
  Widze że kwestia "doswiadczenia" obecnego burmistrza osiągnęła kuriozum patosu. Doświadczenie które nie stanowi żadnej wymiernej wartości z wyjątkiem gloryfikacji na stronie internetowej kandydata Ostrowskiego lub też nagminnie powtarzane po tysiąckroć na tym forum.

  Zastanówmy się o jakie doświadczenie tutaj chodzi, bo tak samo jak większość czytelników tego forum nigdzie nie mogłem uzyskać wyczerpującej odpowiedzi na to nurtujące pytanie. Przez ponad osiem lat można nauczyć sie, przepraszam, zdobyć doświadczenie na różnych szczeblach umiejętności zarządzania gminą, zwłaszcza gdy prowadzi się władzę koncentryczną, skupioną wokół jednej osoby - burmistrza.
  Zaczynam rozumieć że pierwszym nabytym doświadczeniem była rezygnacja z urzędu zastępcy w celu uniemożliwienia manewru który sam wspomniany młody, dobrze zapowiadający się zastępca wykorzystał, by zasiąść na fotelu po burmistrzu Kurowskim.

  Kolejnym doswiadczeniem jakie przychodzi mi na myśli jest umiejętny dobór protektorów. Myślę że kto śledził poczynania prężnego burmistrza wie o czym piszę. Protekcja jednak ma skutki uboczne i jak doświadczenie na to wskazuje kosztuje pewne przysługi - mniejsze lub większe, w postaci umów, wynajmu, zatrudnienia czy choćby tak błacha sprawa jak przymknięcie oka na niektóre opinie. Jednak z czasem doświadczenie staje się na tyle uciążliwe że pozostanie w tym układzie grozi wypłynięciem pewnych spraw na światło dzienne. I tu pojawią się kolejne cenne doświadczenie jakim jest "zmiana układu". Robi się pod publiczkę roszadę na lokalnej scenie politycznej wywołuje szum w mediach rozdmu*****ąc jedną sprawę a w tym samym czasie "załatwia" sie po cichu kilka innych. Zeby nie być gołosłownym przytoczę choćby farsę z PKS Myślenice.

  Doswiadczene w prowadzeniu przetargów też jest bardzo ważnym elementem pracy burmistrza. Trzeba wiedzieć kto i jakie złożył oferty, kto ma zarobić a kto zapomnieć o jakimkolwiek udziale w funduszu gminnym. Tu muszę przyznać obecny Burmistrz i jego współpracownicy osiągnęli bardzo wysoki poziom doświadczenia.

  Następnym doświadczeniem które przychodzi mi na myśl jest doświadczenie w załatwianiu petentów sensus stricte. Nie dotyczy to oczywiście ich spraw. Doświadczenie nabyte przez lata urzędowania pozwala na statystyczne podejście do mieszkańca, oczywiście istnieją wyjątki, jednak nie odchodźmy za daleko od tematu skupiając się na samym doświadczeniu. Wiadomo, każdy kontakt z urzędem dla przeciętnego mieszkańca ogranicza się do podstawowych podań na dziennik podawczy, trudności zaczynają sie w momencie gdy prowadzi się działalnośc gospodarczą, zwlascza tą "niewygodną" dla przyjaciół gminy. Doswiadczenie pozwala na utrudnianie drogi urzędowej przeciągając sprawy w nieskończoność zmuszając do wielokrotnego odwoływania sie co często kończy się w urzędach rejonowych lub też na szczeblu wojewódzkim.

  Doswiadczeniem jest również umiejętne wykorzystywanie funduszy z kasy gminnej. Na różnego rodzaju promocje, imrezy, festyny czy choćby niedoszłe, tegoroczne Dni Myślenic. Ostatnio modne stało się również promowanie gminy z wykorzystaniem wizerunku kandydata na kolejną kadencję.

  Ostatnim przykładem nabytego doświadczenia które nasuwa mi się na myśl jest kwestia sztuki lawirowania odpowiadając na trudne pytania lub nie udzielanie odpowiedzi tłumacząc to później przepracowaniem i brakiem życia prywatnego.

  Zastanawiam się którego z tych doświadczeń brakuje Wiktorowi Kielanowi? Jakim byłby on burmistrzem gdyby zrezygnował z szeregu wspomnianych przeze mnie doświadczeń obecnego burmistrza. W kwestii doświadczenia w swiadomości funkcjonowania samorządu jestem pewien że Wiktor Kielan, jako szanowany architekt ma jak nie równe to podejrzewam że i większe doświadczenie niż Maciej Ostrowski. Dlaczego tak twierdzę? Otóż jako przedsiębiorca prowadzący firmę projektową z pewnością posiada umiejętności menadzerskie. Oczywiście nie robi wszystkiego sam, są wspólnicy, pracownicy informacja i współpraca w takim kolektywie to źródło jego sukcesu, czyli mogę śmiało napisać że posiada doświadczenie w zarządzaniu pracownikami. Kolejnym doświadczeniem jest umiejętność analizy i doboru wykonawców, materiałów dla wykonywanych projektów, znając Wiktora wiem że robi to sam. Nie stroni od twardej polemiki gdy jest problem jak również jest świetnym mediatorem szukającym kompromisu, co już niejednokrotnie udowodnił na spotkaniach z mieszkańcami nie tylko jako kandydat na fotel burmistrza.

  Doświadczenie przejawia się również na negocjacjach i kontaktach z większością instytucji samorządowych, miejskich, gminnych, powiatowych, wojewódzkich czy też krajowych. Wynikiem tych doświadczeń są rozpoznawalne projekty, doradztwo i nagrody przyznawane przez instytucje prywatne jak i państwowe.

  Więc nie rozumiem na jakiej podstawie piszący tutaj zdanie "Będe głosował na Ostrowskiego a nie na kogoś kto nie ma żadnego doświadczenia więc wyluzujcie.", wyciąga wnioski o braku doświadczenia Wiktora Kielana kandydata na fotel burmistrza? Osobiście zdaję sobie sprawę że jest to jedynie marna próba dyskredytacji Wiktora w oczach potencjalnych niezdecydowanych lub też wachających sie mieszkańców gminy, jednak zapewniam że czytając powyższe porównanie większość z czytelników zmieni zdanie na temat "Doświadczenia i jego braku" obu kandydatów.
  A teraz zamiast "Wiktor Kielan" wstaw sobie imię i nazwisko nowych kandydatów. Nietety Krzysio Halek już zdobył "doświadczenie" dlatego tak chętnie jest promowany przez obecny układ. Nie dziwi nic.
 • 24.06.2018 - 11:08
  bono napisał/a:
  Nie wymieniajcie nazwiska, bo spalicie człowieka.
  bono napisał/a:
  Znam to nazwisko. Ale podanie go teraz do publicznej wiadomości zrobiło by mu niedźwiedzią przysługę.
  Ty się Bono zastanów do której bramki grasz.
 • 21.06.2018 - 9:04
  malina napisał/a:
  Tu nie mowa co robisz . odpowiedz na pytanie ?
  chcesz opowiedzieć pochwalić się tym co robisz to bloga załóż :)
  Tak jak to Maciej "założył bloga" na którym nie napisał nic przez osiem lat? http://maciej.ostrowski.myslenice.pl/blog/?p=56#more-56
  Widocznie "jego Myślenice" przestały go obchodzić po wygraniu wyborów...
  Niestety część komentarzy zostałą usunięta lub nigdy się nie pojawiła na tym blogu, jednak można poczytać je sobie tutaj:
  http://forum.miasto-info.pl/myslenice/1010,cenzura-na-blogu-jakich-pytan-boi-sie-burmistrz.html
 • 19.06.2018 - 23:56
  Malina a może Ty w ramach pomocy społecznej pójdziesz sama do maestro od wodociągów i zapytasz o co chodzi z tym "rocznicowym abonamentem"? Też coś zrób od siebie a nie wymagaj od innych. Czekam jutro na sprawozdanie...
 • 19.06.2018 - 23:08
  malina napisał/a:
  Działaj !! jak chcesz coś zmienić ?
  Może mam w avatarze 007 ale mężatki mnie nie interesują.
  Ponawiam pytanie, podaj choć jedną gminę która pobiera "rocznicowy abonament", będę wdzięczny...
 • 19.06.2018 - 22:44
  malina napisał/a:
  [cytat=Mysleniczanin007]A w której innej gminie mają "rocznicowy abonament"?


  Wystarczy wpisać w Google?
  Masz takie same odpowiedzi jak kiedyś użytkownik "Podziemie". Tyle samo treści. Napisz konkretnie, tylko nie wymiguj się znów bielizną...
 • 19.06.2018 - 21:42
  malina napisał/a:
  A w której gminie jest coś za darmo ? Wymień?
  A w której innej gminie mają "rocznicowy abonament"? No wymień...
 • 16.06.2018 - 18:31
  malina napisał/a:
  O tym też mówię ,nie wytykaj komuś czegoś czego mu nie udowodniono!
  Mówisz to nie Ja!
  A ja mówię zrób coś Ty dobrego! A nie patrz na innych ! To tak ciężko zrozumieć!
  Umiesz wytykac powielać to co mówią na mieście A nie widzisz co dobrego jest zrobione ! Naprawdę nic wszystko źle!
  Widzę że fakty spędzają sen z Twoich powiek. I wcale się nie dziwię: cały sztab UMiG nie będzie spał po nocach żeby zakrzykiwać wypowiedzi takie jak moje. Czym sie da: Obrażać, wykpiwać, podważać autorytet czy sprowadzać rozmowę na boczny tor. Klasyczny trolling.

  Zamiast tego proszę napisz co zrobił burmistrz, którego tak zaciekle bronisz by mieszkańcom naszej gminy było wygodniej, taniej i bezpieczniej? Nie wymagam zbyt wiele, prawda?

Myślenice: To skrzyżowanie zniknie z mapy. W jego miejscu powstanie park

 • 25.06.2018 - 19:12
  Skończcie te oratoria do burmistrza. Za całą akcję odpowiada powiat. Już wielokrotnie wskazywano na niebezpieczne połączenie Żeromskiego i Słowackiego na wysokości mostu na Bysince. W końcu doczekaliśmy się rozwiązania.
  Jestem absolutnie za, reorganizacja nie powinna zmienić przepustowości nowego rozjazdu jednak powinien sie pojawić dodatkowy znak ograniczenia prędkości od strony zachodniej nitki Ul. Słowackiego którego nie ma na projekcie.

Temat offtopowy , czyli czego teraz słuchasz ?

Maciej Ostrowski nie będzie kandydował na burmistrza. Rekomenduje Krzysztofa Halka

 • 21.06.2018 - 22:47
  malina napisał/a:
  Podpytałam i usłyszałam, ze ten beton to w twojej głowie się znalazł hehehehehehehehehehehehheehehhe
  Przepraszam ale nie jestem w stanie nawiązać rozmowy na poziomie cztero latka. Współczuję mężowi.
 • 18.06.2018 - 22:02
  malina napisał/a:
  Adwokatuje bo mam inne zdanie?
  A jak z Ciebie taki prokurator to zajmij się sprawa A nie wyreczaj się innymi. A zaskoczyć to ja mogę męża mojego ukochanego nowa bielizna:)
  To jak już go zaskoczysz, to może popytaj jak to było z tym betonem pod ZUO. Może coś usłyszał "na mieście"...
 • 17.06.2018 - 21:13
  malina napisał/a:
  To pytanie nie do mnie ja nie gmina . Naprawdę tak trudno Ci się wybrać do gminy i zapytać.?
  Adwokatujesz więc się wyręczam. Tak trudno Ci odpowiedzieć? Bo personalne teksty, sypiesz jak z rękawa.
  Pokaż na co Cię stać! Zaskocz mnie.
 • 17.06.2018 - 14:35
  malina napisał/a:
  Jak nie widzisz co zrobił to już Twój problem ;) a komu zrobił dobrze to już musisz jego zapytać ale brak Ci jaja żeby to zrobić :)
  I znów nic, puste słowa - "Mowa, trawa".
  Zadam konkretne pytanie: Jakimi kategoriami kierowała się Gmina w wyborze materiałów do projektu "Czysta Woda dla Krakowa"???
 • 16.06.2018 - 22:55
  malina napisał/a:
  . Dla mnie Ostrowski po prostu jest dobrym burmistrzem i [bold][underlined]zrobił wiele dobrego[/bold][/underlined],to moje zdanie i mogę je wyrazić .
  Konkretnie napisz co a nie jakieś ogólniki i slogany. I komu zrobił dobrze też napisz. Może dowiemy się czegoś nowego...

Jak zyskac na koncie bankowym

 • 17.06.2018 - 15:37
  pirimka napisał/a:
  Czy na zwykłym koncie w banku można zarobić w jakiś sposób? nie wiem sama jak, ale może są jakieś sposoby, wiem, ze np była kiedyś taka opcja że w nocy pieniądze tarfiały na taką niby lolkatę. Ktoś ma jakieś sposoby?
  Można. Banki robią to od stuleci - zarabiają na klientach. Masz konkretną gotówkę to zainwestuj w waluty, złoto czy nieruchomości . Nie słyszałem nigdy żeby bank dał komuś zarobić.
Pokaż więcej komentarzy