Powodzianin_

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka kandydatem PiS na burmistrza Myślenic [WIDEO]

 • Dzisiaj 15:30
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Prawie dwadzieścia ostatnich postów to "off topic" a Ty piszesz że konflikty lokalnych "bojówek" są nie na temat. Ciekawe...
  Gdybym chciał je upubliczniać to bym to dawno zrobił. Widocznie nie mam ochoty tego upubliczniać i/lub chcę uciąć "off topic". Nie aspiruje do bycia Tobą na tym forum. Pzdr.
 • Dzisiaj 13:19
  Lambzer napisał/a:
  A z góry zdyskredytowales moją sugestię, że politykom mogą przyświecać szczytne cele. Możesz mieć ku temu podstawy ale nigdy przecież nie będziesz miał pewności ;).
  Obawiam się, że będę. Trzeci raz piszę, że mam doświadczenie z młodzieżówek partyjnych. Chciałem coś robić, oni woleli na spotkaniu zastanawiać się jak dosrać drugiej stronie w MCE. :)
  Ale to nie na temat i zostawiam już tą tematykę. Szczególnie, że nie mam dobrej opinii o Myślenickich działaczach - być może mam ku temu powody i nie chce ich upubliczniać w tej dyskusji - jest to ZUPEŁNIE nie na temat. Jak cię to ciekawi, to użyj wiadomości prywatnych przez portal. Pzdr.
  EDIT:
  A w temacie tworzenia "opinii" w internecie polecam ten link:

  https://mobile.twitter.com/PatrykSlowik/status/1030008019306864640
 • Dzisiaj 12:55
  Lambzer napisał/a:
  To radzę uważać, bo pewność własnego zdania to jedno i jest OK, ale można stracić wiarygodność zakładając z góry, że zna się prawdziwe intencje innych osób.
  Wskaż w którym miejscu założyłem prawdziwe intencje osób? Wiarygodność w internecie? Przecież to tylko forum internetowe :).
 • Dzisiaj 12:34
  Mnie chodzi o co innego - wspieranie rodzimych producentów. To jest dobry kierunek, choć bardzo irytuje zachodnich członków UE. Bardzo.
  Wspieram każdego rodzimego przedsiębiorce, który płaci swoim pracownikom godnie i nie jest przysłowiowym "Januszem".

  Wg mnie idą/wracają dobre czasy - oby...
  Oby, choć po ilości biedronek i lidlów, intermarsze i innych tesko, śmiem wątpić.

  Ziemia pewnie pozostanie płaska, ale życie nauczyło mnie pokory i jestem ostrożny w zakładaniu z góry, że jestem czegoś pewny ;)
  Warto być pewnym swojego zdania, szczególnie jeśli się ma konkretne argumenty i dane na jego potwierdzenie. To pomaga w życiu unikać bycia wyzyskiwanym i oszukiwanym. Społeczeństwo obywatelskie polega też na tym, że ludzie mówią "Sprawdzam".

  Pozdrawiam.
 • Dzisiaj 12:15
  Monopol monopolem ale znam wiele rodzin które nawet z dziećmi i bagazami wolą jechać nad morze pendo, bo choć drożej to jednak wygodniej, bezpieczniej i szybciej niż samochodem. Jakość też tam jest, a opóźnienia zdarzają się w każdym rodzaju komunikacji.
  Znam wiele ludzi, którzy wolą samochód, a i ja do nich dołączyłem w tym roku i nie było źle :). I mogłem też pojechać na miejscu bez zważania na zbiorkom :).
  Wszystko ma swoje wady i zalety.

  NS - gdy w Polsce somsiad pomaga somsiadowi to trzeba docenic :D. Dobrze że przykład zaczyna iść z góry
  - choć podobno w stołówce sejmowej np. nadal jedzą duński lurpak, brrr...
  Powiedz to głównej księgowej, która tam ma 3500 brutto, a w Krakowie ma tyle stażysta w dziale księgowości w dużej firmie. Jak więc zatrzymać młodych w Polsce małomiasteczkowej? To powoduje dysproporcje w rozwoju kraju.

  Heh, tylko spójrz na nasze osiedlowe warzywniaki - wg mnie kwitną, a nie upadają!
  W Krakowie, Gliwicach, Zabrzu nie jestem wstanie znaleźć dobrego warzywniaka, bo wszystko zastąpione Lidlami i Biedrami. w Zabrzu miejski targ utrzymuje się tylko dzięki starszemu pokoleniu, bo młodzi lecą do Lidla kilometr dalej.

  Tym bardziej docenmy tych którzy zamiast sluchac promotorow i innych gurów, w przeciwieństwie do nas, wolą rozdawać kiełbasę wyborczą. Może faktycznie mają szczytne cele?
  A Ziemia jest płaska i Darwin się mylił.
 • Dzisiaj 11:42
  1. W obecnej formie 500+ jest niesprawiedliwe, bo kobieta która pracuje nie dostaje kasy, a dostają ją dnie korpobiurwy. W założeniu ma likwidować ubóstwo. To po co dostają je zamożni, których na dzieci stać? Poza tym efektu wzrostu demograficznego już nie ma. Zmieniła się przede wszystkim mentalność ludzi co do posiadania dzieci.

  2. Nie znam szczegółów finansowych, nie będę się więc wypowiadać. Dywidenda + cena transferowa to najpopularniejsze legalne znane mi metody wyprowadzania zysku zagranicę.

  3. Jeśli jest tylko 1 podmiot to ma monopol. Masz 4 spółki energetyczne główne sprzedające prąd. Są państwowe. Jakoś zawsze mają klientów. Ups, a czy zrezygnujesz z prądu w gniazdku? No raczej nie. Wyboru więc dużego nie masz. *celowo nie wliczam Innogy bo jest niemieckie.

  4. NS to słaby przykład, bo ci ludzie co z tego, że miliarderowie, jak swoim ludziom płacą grosze? I generalnie to Ty odbiegasz od tematu:) więc może tu zakończmy? Czekam na Bagietkę.

  5. Jest taniej. Dlaczego małe sklepiki nawet w MCE updają, a Biedronki i Lidle rosną? Bo ludzie nie idą do "Janusza" mającego drożej towary, a idą tam gdzie jest taniej. O jakości mówiłem w innym kontekście - przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem.

  Mnie też nie do końca podoba się to że Obajtki robią kariery pomimo braku wykształcenia, ale to nie jest raczej wina bagietki ale konstytucji (złej), która za taki system odpowiada. Więc zamiast bagietki może raczej atakuj obrońców konstytucji ;) .
  Teraz robisz się obrońcą naszej gwiazdy? Ja jej nie atakuje - ja z nią próbuje rozmawiać, to ona pisze pogardliwie o Polakach będąc sama Polką. Zauważ, że z mojej strony nie padło tutaj ani jedno pogardliwe określenie w stosunku do żadnej ze stron. O opozycji, która jest beznadziejna rozmawiać mi się nie chce, bo jak ich widzę to mi się płakać chce.

  Inna sprawa że prezes ma dość krótką ławkę kompetentnych ludzi którym może zaufać, ale Powodzianinie wszystko w Twoich rękach - Szlachetka zaprasza do współpracy ;) , no właśnie... może winni są Ci kompetentni ludzie którzy są ale trzymają się z dala od polityki - nikt ich tam siłą nie zaciągnie :(
  Pisałem wyżej, że gdybym chciał być uwłaszczony przy państwowym korycie zrobiłbym to dużo wcześniej, bo jako nastolatek byłem w młodzieżówkach partii politycznych. Nie chce współpracować z Panem Szlachetką, wolę kontakty z ludźmi innymi - jak np. mój promotor.

  Pozdrawiam.
 • Dzisiaj 9:34
  1. Nie przyjmuje tego tłumaczenia. Swój stosunek do pomocy rodzicom podałem wyżej. Uważam, że lepiej pomagać matce bezdzietnej niż dwojgu korpoBiurwom, które kasę mają i mówię to jako korpoBiurwa. W obecnej formie ten program jest niesprawiedliwy społecznie.

  2. Nie jedyny, ale najpopularniejszy. I szeroko stosowany przez duże korporacje. Wystarczy mieć minimum wiedzy i poprzeglądać sprawozdania finansowe spółek zagranicznych notowanych na GPW - są one publiczne.
  Drugim sposobem są dywidendy, ale raczej nie dziwie się, że ktoś inwestując swoją kasę chce zwrot ze swojej inwestycji, a tym jest dywidenda.

  3. PKP to nie jest bardzo wysoka jakość. To jakiś oksymoron. Byłem na wyjeździe służbowym w Warszawie, płaciła firma za Pendolino - do Krk dojechaliśmy ze spóźnieniem godzinnym xD. W Pendolino nie ma Wifi, nie ma zasięgu LTE/3G podczas gdy jadąc 2 lata temu z Ostrawy do Pragii za 60 CZK drugoligowym Leo Express wszystko tam było, a i szersze siedzenia były, pociąg jechał 3/4 trasy 200km/h a nie tylko przez ok 70km... No cóż... Może teraz monopol zostanie zachwiany i w końcu ktoś się tam weźmie do roboty.

  4. Solaris jest wystawiony na sprzedaż i na 90% wkrótce przestanie być Polską firmą, podobnie jak Zelmer przestał być polski gdy przejął go Bosch.

  5. Przeczytaj ze zrozumieniem o czym pisałem. Jakość polska bywa mizerna, bo biznes Polski konkuruje ceną. Z drugiej strony, gdy Polacy dostają rodzime dobre produkty, np. warzywa, to wolą iść do Lidla, bo jest taniej i Polacy nie chcą więcej płacić za rodzime - droższe produkty. Więc Polski biznes nie ma jak pozyskać kapitału na dalszy rozwój.

  6. Przecież o tym pisze

  7. Uwaga o górnikach jest ogólna - moja narzeczona jest Ślązaczką, a przyszły teść górnikiem. Doskonale znam mentalność tych ludzi.

  PS. A Obajtkowi się należało bo prezes mu ufa... W naszym systemie politycznym to jest wystarczające.
  No, ale ja pisałem do Bagietki, czy aby na pewno wynagrodzenie jest zasadne do kwalifikacji. O zaufaniu nic nie było :). Chciałbym żeby politbiuro się z tym zmierzyło. W PiS Małopolskim (kadry pis, ludzie powiązani - dodaje dla uściślenia) jest sporo osób z dużo wyższymi kwalifikacjami, np. mój były promotor pracy magisterskiej: KIBR, ACCA, MBA, profesor, przed 50tką, angielski biegle, uniwersytety krakowskie. No czymże to jest... w starciu z Radomiem.

  Jak my mamy być wiodącą gospodarką regionu jeśli decyzje dotyczące strategicznych podmiotów POLSKICH podejmowane są w oparciu o ZAUFANIE ;-)?
 • Dzisiaj 7:27
  1. Wpływ 500+ na dzietność jest mizerny, o ile wiem obecnie już go nie ma
  http://forsal.pl/artykuly/1053256,efekt-500-plus-hamuje-spadek-urodzen-rok-do-roku.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter
  https://oko.press/morawiecki-nie-da-sie-przecenic-sukcesow-pis-w-walce-z-pulapka-demograficzna-oko-press-sukcesy-sie-skonczyly-wciaz-jestesmy-w-pulapce/

  Dzieci nie rodzą się, bo ludzie mają pieniądze, tylko bo ludzie tego chcą. Niemcy, gdzie statystyczny obywatel jest 3.5-4 bogatszy od statystycznego Polaka mają równie zła dzietność niż my, ratowaną jedynie przez imigrantów, którzy w większości są nierobami.

  https://data.worldbank.org/indicator/SP.DYN.TFRT.IN?year_high_desc=true

  W czołówce krajów z najniższym wskaźnikiem urodzeń są Niemcy. W czołówce krajów z najwyższym wskaźnikiem jest np. Nigeria, która ma ok. 200mln mieszkańców, a jej nominalne PKB jest prawie 2 razy mniejsze niż PKB 38mln kraju - Polski.

  Do tego nie da się zlikwidować ubóstwa ustawą. To podejście socjalistyczne. Ubóstwo likwiduje się pracą, ponieważ pieniądze nie rosną na drzewie i nie wyskakują ze ściany. Do tego w obecnej formie program 500+ jest dalece niesprawiedliwy społecznie, gdyż daje pieniądze ludziom, którzy ich nie potrzebują. Np. uważam osobiście, że koleżanka w pracy mająca 5000 zł netto i jej mąż zarabiający 6000 netto nie muszą otrzymywać 500zł na drugie dziecko, gdy samotna matka/ojciec urabiająca sobie ręce w Biedronce tego nie otrzyma, ponieważ tak jest skonstruowana ta ustawa. Przykład jest autentyczny.


  2. Nie wiem. Obecne uszczelnienie systemu bardziej dożyna MŚP niż korporacje. System powinniśmy robić w tym kierunku, żeby firmy chciały u nas się lokować i płacić podatki u nas. Żeby takie Apple zamiast mieć biuro główne w Dublinie i sklep apple.com/pl działał i płacił podatki do Dublina, żeby się rejestrował u nas.
  Wygląda to tak obecnie ponieważ duże firmy chcą zatrzymać zyski. Czy to więc spółka w Niemczech czy to w Polsce płaci ona za markę, logo, know-how do społki powiązanej np. w Singapurze pieniądze zostają wewnątrz "grupy" (na poziomie skonsolidowanym), ale na poziomie jednostkowej spółki z danego kraju tych pieniędzy w Niemczech i Polsce nie ma. Dzięki temu grupa płaci niski CIT w Polsce i Niemczech, a od tego co dostaje płaci jakieś śmiesznie pieniądze w kraju przyjmującym pieniądze z tych faktur. Ceny transferowe są prawnie usankcjonowane od 2000 roku jako jeden z elementów dostosowania prawa RP do prawa gospodarczego UE

  https://en.wikipedia.org/wiki/Transfer_pricing


  Choć trzeba przyznać PiSowi, że znalazł też pośrednie rozwiązanie problemu - stawia na rodzimych przedsiębiorców, którzy siłą rzeczy nie wytransferują nic zagranicę. Np. w ostatnim czasie w pociągach PKP wymieniono podawane napoje: herbaty z Liptona na Herbapol, kawy z Nescafe na MK Cafe (Izraelczycy, ale produkują w Poznaniu), a wody z Nałęczowianek na Ostromecko (Food Care). Niby drobiazg, ale Zachód to boli. Ostatnio sprawdzałem w zagranicznej prasie, jak naprawdę odbierana jest ta nasza szopka z sądami i natrafiłem na felieton, którego autor oczywiście narzekał na polski rząd i zarzucał mu 2 rzeczy - nie żadne sądy, bo co ich to tak naprawdę obchodzi, ale: 1. że nie przyjęliśmy uchodźców, 2. że PiS wspiera rodzimych przedsiębiorców... Kasa. Nie po to nas przyjmowali do UE, żeby nasza gospodarka zakwitła, ale żeby mieli łatwiejszy dostęp do naszych zasobów oraz rynku zbytu...
  To nie jest żadne rozwiązanie. Podróż PKP jest tak mizerna, że w tym roku do 3city zamiast Pendolino jechałem samochodem, bo się to bardziej opłaca.
  Jeśli jakość Polskich produktów będzie lepsza to super, często jest gorsza, co widzą sami Polacy którzy nie chcą kupować Polskich wyrobów.


  Jakoś polska jest tak dobra jak np. tramwaje PESY w Krakowie. "Krakowiaki" przez pierwsze 1.5 roku non stop się psuły i nie było dnia, żeby jakiś tramwaj Pesy się nie rozwalał gdzieś w Krakowie na torowisku. Miasto przycebuliło. Podczas gdy niemiecko-kanadyjskie Bombardiery nawet te z 2000 roku nadal działają bez zarzutu.

  I nie mów mi, że to jakieś dobro wyższe ( bo poczuje się jak na wykopie ). Z tej wątpliwej jakości firmy z Bydgoszczy wynikało to, że kilkukrotnie musialem piechotą iść do pracy, bo torowiska były zablokowane ;). Ot taka jakość. Oczywiście to przykład, ale raczej obrazujący że jeżeli za Polskimi produktami nie będzie szła jakość, to nawet wsparcie rządowe im nie pomoże. Dlaczego Górnicy tak narzekają na wynagrodzenia i ceny? Ale nie pójdą kupić do Polaka mającego warzywa na targu tylko lecą do lidla, biedry, tesco czy innego kauflanda.....? Ano dlatego, że jest TANIEJ, póki się mentalność Polaków nie zmieni i nie przestawi na ekonomiczny patriotyzm na nic tu "rządowe działania".


  Naprawdę nie wiesz, gdzie jest sprawiedliwość w przypadku kariery p. Obajtka? ;)
  Szczerze mówiąc to mam to gdzieś, ale doprowadza mnie do szału gdy polityczni demagodzy się wykłócają, że "KASA SIĘ NOLEZY"


  Chciałbym tylko zaznaczyć, że to nie wątek w którym powinniśmy dyskutować o "rozwiązaniach politycznych" i nie interesuje mnie co KUKIZ prezentuje. Czekam na komentarz Begietki, ponieważ to ona tak zajadle ze wszystkimi walczy. Jeśli wybaczysz w tym wątku niech ona będzie tą Gwiazdą :). Ok, my sobie pofilozofujemy innym razem :P.
 • 14.08.2018 - 14:41
  Tłumaczenie kryzysem jest nie na miejscu. PO zawsze jak coś słabo wyglądało, szukało problemu w kryzysach. Nikt już w to nie wierzy, widząc jakie setki miliardów przelatywały im przez ręce. Słabe wytłumaczenie podobnie jak to Rostowskiego, że "piniedzy nie ma i nie będzie"
  Swoją drogą jak chciał by pieniądze się znalazły gdy wszystko oddawali w ręce obcego kapitału, który całe zyski transferował za granicę? Powiesz, stary idiotyczny frazes Balcerowicza "że pieniądze nie mają narodowości" tylko kto w to wierzył? Chyba tylko ekonomiści pokroju Balcerowicza, który robił wszystkich w jajo.
  Dlaczego nie na miejscu, nie gospodarka nie jest zamknięta tylko otwarta (polecam sprawdzenie definicji), co oznacza że zewnętrzne czynniki na nią wpływają. Czynniki makroekonomiczne jakie wpływają na Twój portfel możesz wyguglować, to nie jest tak, że władza działa jakby żyła na bezludnej wyspie.

  Co do transferu pieniędzy zagranicę, to nie chcę Cię rozczarowywać, ale tak działają firmy w dużych krajach. Nazywa się to ceną transferową (jestem certyfikowanym specjalistą ds. cen transferowych). O ile wiem, rząd PiS w żaden sposób nie ukrócił tego procederu. Nadal na drugim monitorze widzę w księgach swojego pracodawcy takie faktury: za logo, za markę, za dostęp do sieci korporacyjnej, które obniżają wynik podlegający opodatkowaniu. Z tym się nie da rozsądnie walczyć, bo inaczej firmy uciekają. Moglibyśmy się stać drugim Luksemburgiem, Irlandią albo Singapurem, gdyby rząd robił ułatwienia dla firm, żeby one zamiast transferowac zyski do Luksa, albo Singapuru poprzez faktury za ceny transferowe, chcieli je transferować do nas. No cóż, żadna władza w tym kraju nie wpadła na taki pomysł. Szkoda.

  A pomyślałeś co się stanie z tymi ludźmi jak nie będą mieli tych 500zł i państwo wpadnie w kryzys? Nie będzie im co odbierać i zaczną z powrotem hasać tak promowane przez Platformę parabanki i inne Providenty i Bociany bez zasad? Wszystko można odwrócić by było zgodne z ideologią, ale to są ludzie nie przedmioty. Platforma chowała sobie trzodę do pracy a gdy nie było pracy, wyganiała za granicę by pracowali na PKB innych rządów, ew licytowała poprzez swój system zadłużania, komorników i wywłaszczania. Zawsze cel był jeden. Złupić lub się pozbyć ew oba na raz.
  Czy moglibyśmy rozmawiać o faktach ekonomicznych, a nie o tym co platforma/pis chciała? Fakty są takie, że gdy będzie kryzys, to ludzie nie będą mieli pracy, a państwo wpływów (Państwo ma tyle ile zabierze obywatelom - M. Thatcher), jak ludzie będą się zadłużać w parabankach, to będzie im to co mają zabierane. Ekonomia jest nieubłagana. Wenezuela o tym wie najlepiej.

  Ludzie to nie przedmioty, to fakt, ale nikt się nad nimi rozczulać nie będzie: nie będzie kasy na 500+, to pieniędzy nie dostaną. Lub inaczej: dostaną papier, który będzie nic nie wart (pieniądz papierowy ma wartość UMOWNĄ, ponieważ nie jest oparty na parytecie złota - układ z Bretton Woods). O ile wiem moi i Twoi rodzice już kupowali w milionach i miliardach. Może i do tego dojść. Wenezuela, Kuba, Zimbabwe, a obecnie Argentyna i Turcja są tego dobitnymi przykładami.


  Nie podpieraj się Wenezuelą bo najpierw musiałbyś poznać jej historię zadłużania i konfidencji w poprzednich jej rządach. Możesz to w sumie porównywać z rządami PO_PSL i poprzednimi, bo faktycznie są pewne podobieństwa poza jednym kluczowym, Polska nie jest płynąca ropą i ogromnymi, darmowymi zasobami, które trzeba było tylko wydobyć. Wenezuelę doiły Stany Zjednoczone od powojnia, nas doiły Sowiety a po przemianie wszyscy mający kapitał do momentu wejścia do EU. Wtedy doiły nas już tylko państwa jądra Unii.
  Przyczyną biedy Wenezueli jest polityka socjalistów - rozdawanie pieniędzy i regulowanie rynku, wywłaszczenia, nacjonalizacja i brak inwestycji w gospodarkę. Owszem, my nie mamy opartej gospodarki na 1 surowcu, ale ostatnio dość mocno "polonizujemy", dajemy dużo pieniędzy bez pokrycia w wytworzonych usługach/pracy, zachęcamy ludzi do wypadania z rynku pracy (wczesna emerytura) itd. To samo tam się działo. Co z tego, że ludzie pracują tam 2 dni w ciągu tygodnia (w pozostałe nie ma prądu, więc nie pracują), otrzymują za to wynagrodzenie jak za cały tydzień pracy skoro te pieniądze są nic nie warte? Dobrobyt bierze się z pracy, a nie z bumelowania i oglądania kurskiTV.

  Czuję zawiść i zazdrość w stosunku do Obajtka. Cóż, tak się potoczyła jego kariera. Prezesi strategicznych koncernów SSP będą i muszą zarabiać ogromne pieniądze. Tak jest na całym Świecie i tak zapewne będzie nadal. Rosja sobie bardzo ostrzyła pazurki na Lotos i taki Pawlak chętnie by się z nimi układał tak jak z Gazpromem, któremu umorzył ponad miliard długu za przesył gazu.
  Te rzeczy pewnie ci nie przeszkadzały a Platforma i Tusk nie mieli z tym nic wspólnego?
  XD XD XD

  Zawiść? Za co, że nie jestem uwłaszczony przy Państwowym korycie? Pewnie, gdybym siedział w młodzieżówce któreś z partii, to koryto dla mnie by się znalazło. Niestety, wybrałem inaczej i nie żałuje.
  Gdybyś tak mogła się odnieść to tego co napisałem wcześniej o kwalifikacjach - merytorycznie - a nie stosować argumenty ad personam byłoby super. I tak, mnie przeszkadzają te rzeczy u każdej władzy. Ale pan Daniel jest z powiatu i jest mi szczególnie bliski - po prostu urodziliśmy się w tym samym powiecie i jego kariera jest mi po prostu znana. Pewnie dla mieszkańców Opolszczyzny tak samo ważny jest Patryk Jaki.

  Nie odpowiedziałeś na temat ustawy o KRS i niezgodności z Konstytucją. Czekam.
  To czekaj dalej, bo ja na temat KRS się tu nie wypowiadałem.

  Tak się tworzy człowieka sowieckiego czego efektem dzisiaj są tacy z KOD i Obywatele RP. Zwykły motłoch, homo sowietikus, któremu tylko wydaje się, że są elitą a są niżem intelektualnym.
  Musisz być ogromnie sfrustrowaną osobą, gdy o współobywatelach, którzy tak jak Ty są Polakami, wypowiadasz się w tak pogardliwy sposób.

  Jednakże przyglądając się całej dyskusji z boku uważam, że jesteś osobą z fabryki internetowych "twórców nastrojów".

  Jakbyś pisała 1 komentarz, a dobry to by wszystkim ułatwiło dyskusje. Lepiej przemyśleć dobrze co się chce powiedzieć niż wrzucać jak nakręcona komentarze - raczej to świadczy o tym, że nie należysz do osób stabilnych emocjonalnie.
 • 14.08.2018 - 13:20
  Zapomniałeś o tym, że pomimo braku programu 500+ cały czas wprowadzano nowe podatki? Dzisiaj najłatwiej jest łączyć to bezpośrednio z 500+ bo to ma zadziałać na nieświadomych ludzi.
  Zgoda. Tylko, że rząd PO funkcjonował przez większość czasu w trudnym otoczeniu makroekonomicznym - rozszalał się kryzys, europejskie kraje się zaczęły chwiać i to nie tylko Grecja, ale: Irlandia (tamtejsze banki się sypały A. Irish Bank wyprzedał nawet swoją kurę znoszącą złote jaja - BZWBK), Włochy (ludzie z UE np. chcieli obalić Berlusconiego i spekulowali długiem Włoskim), Hiszpania i Portugalia czy Islandia, której system bankowy padł i na prawie 10 lat wprowadzono kontrole przepływu kapitału (nie można było płacić w obcej walucie z Islandii, przyjmowane były jedynie takie płatności do Islandii).

  Oni podnieśli w cholerę podatków, mają swoje za uszami, ale rządzili w dość trudnych czasach.

  PiS rządzi w okresie największej hossy. W takim czasie powinno się oszczędzać, żeby mieć poduszkę bezpieczeństwa na przyszłość. Tymczasem jako jeden z NIELICZNYCH krajów UE, nie mamy nadwyżki budżetowej tylko stały deficyt. STAŁY.

  W tym momencie z bonusem rocznym zarabiam 131 100 zł brutto rocznie, to daje netto 89 442,76 ale gdy dodamy do tego koszt pracodawcy wynoszący 158 119,8 wychodzi, że rocznie oddaje państwu w podatkach i ubezpieczeniach społecznych 68 677,04. Dzięki PiS, nie mam kwoty wolnej od podatku (podwyżka podatku), próg 32% od nadwyżki 85 528 brutto również od lat jest niezmieniony (podwyżka podatku), oraz umowy B2B, od 2019 będą konkretnie OZUSOWANE, czyli nie mogę "uciec", przed podatkami. VAT 23% został utrzymany na wysokim poziomie, kiedy spokojnie można by to zmienić. Cóż, jeszcze ludzie mogliby w sklepie więcej kupić... Opłaty do prądu, wody, podatki, "daniny" toteż podatki, chociaż się nie nazywają podatkami (według PiS).

  Bardzo bym chciał znaleźć odpowiedź na pytanie ilu ludzi biorących 500+, ale tych z gorszym wykształceniem, zdaje sobie sprawę, że gdy Państwo wpadnie w kryzys te pieniądze zostaną im zabrane. Albo oficjalnie poprzez anulowanie tego podatku, albo poprzez inflacje i będą mogli sobie za to kupić jedno wielkie G. Tak jak Wenezuelczycy, którzy mają hiperinflacje i rano płacą za chleb dajmy na to 2 zł, a wieczorem 3 zł...

  Co do prezesa Orlen, naprawdę uważasz, że 26 tys miesięcznie to ogromne pieniądze? Popatrz w inne miejsca gdzie bez odpowiedzialności zarabia się więcej
  Od stycznia 2017 r. prezes i członkowie zarządu PKN Orlen zarabiają o połowę mniej niż wcześniej. Maksymalnie może to być równowartość od 7 do 15 średnich wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw. W praktyce w 2018 r. jest to maksymalnie ok. 70 tys. zł miesięcznie.

  nawet gdy przyjmiemy, że zarabia tylko 7 krotność wynagrodzenia średniego to w czerwcu 2018 wyniosło ono 4848,16 zł. nijak nie daje 26 tys. miesięcznie.

  To dużo i mało. Osobiście dałbym i nawet 500 tys. miesięcznie, gdyby osoba miała odpowiednie wykształcenie. Ten Pan skończył szkołę wyższą z Radomia. Nie ma studiów MBA, nie chwali się znajomością j. angielskiego czy innego j. obcego, nie ma przeszkolenia typu KIBR/SKWP/ACCA/CIMA/CFA.

  Ludzie spędzają po 15 lat swojego życia, najlepszych lat, żeby mieć te "skróty literowe", a zarabiają często 1/8 tego co ten Pan. Czy uważasz, że to sprawiedliwe? Bo ja nie.
 • 12.08.2018 - 7:59
  obserwator 3 napisał/a:
  Poseł Szlachetka jako specjalista od wychowania fizycznego wprowadzi obowiązkową gimnastykę dla mieszkańców miasta i wsi. Na tym się na pewno zna. Dzięki temu wyborcy PiS będą zdrowsi.
  Super, specjalista od BMI.
 • 10.08.2018 - 20:20
  bono napisał/a:
  To mnie zaskoczyła ta kandydatura. Myślałem, że będziemy mieć ministra, członka rządu lub prezesa państwowej spółki, a tu tylko burmistrz za 7-8 tyś miesięcznie. Po dochodach posła to degradacja.
  Liczyłem na kolej z Swoszowic do Myślenic, ale to była lipa. Burmistrz to sobie może zbudować ogródek dla dzieci, wykosić park na Zarabiu i mianować prezesa wodociągów. Może też wybrać Sławomira na koncert, ale kolei nie zrobi.
  Tu jest potrzebny poseł z jajami, a Szlachetka z poselstwa rezygnuje. Nie wróży to dobrze, bo nic nie zrobił jako poseł, to pewnie będzie takim samym burmistrzem.
  Te dochody to brutto czy netto dla burmistrza miasta?

  Panu Jarosławowi tylko jedno można powiedzieć - trochę średnio z tematem związane, ale tak mi się nasunęło czytając życiorys pana Jarosława -> Absolwenci AWF powinni dbać o tężyznę fizyczną.

Planowana podwyżka za Wodę - jak długo będą nas doić?

 • 04.08.2018 - 12:56
  sabała napisał/a:
  bedą doić dopóki nie wygra wyborów ktoś z PIS i zrobi z tym porządek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Tak jak Mateusz nie podnosi podatków? Weźcie zrobicie wypad z ta opłacona propaganda. Widzę ze konto masz nowe. Musicie więcej klikać, Polacy coraz mniej dają się nabrać na te bzdury.
 • 02.08.2018 - 5:08
  Chwila, moment. Nie odwracam kota ogonem, naucz się czytać ze zrozumieniem! To zarządzający doprowadzili do tego co się dzieje na Słonecznej, to zarządzający zrobili z tego rejonu to czym jest, to zarządzający zrobili z myślenic miasto, gdzie spora część przelotowych autobusów nie wjeżdża. Dostanie do Nowego Targu jest raczej trudne. No bo skoro mamy taki "dworczyk", gdzie jest parę stanowisk na krzyż, ale są sklepy no to sorry, a keidyś tu był taki duży dworzec.
  Jeśli nadal nie rozumiesz - naucz się czytać ze zrozumieniem. Nie mogę ci pomoc.
 • 01.08.2018 - 19:58
  max1999 napisał/a:
  Ty na serio to porównujesz?
  Moze jeszcze liczyłeś zgony i urodzenia, zameldowania, wymeldowywania itp. ??
  nie szukaj juz na sile.
  A busy ze są nie myte to tez wina Myślenic? ze pala w busach tez wina Myślenic? serio sie pytam?
  Brak komunikacji miejskiej to wynik złego zarządzania, tak samo jak wydanie zgody by z ulicy Słonecznej zrobić "to coś" czym jest teraz.

  Co do danych - dane są z potwierdzengo źródła, są zgony, mało urodzeń, ujemne saldo migracji - liczba mieszkańców Myślenic maleje. Dowody masz. Jak do Ciebie nie docierają to pozdrów Panią od polskiego. Poniosła klęskę.
 • 01.08.2018 - 16:59
  Bill, tutaj masz moje rozliczenie z Krk, porównaj sobie z tymi z Myślenic.

  http://oi68.tinypic.com/2ir841u.jpg
 • 01.08.2018 - 15:27
  Nie jestem PiSowcem, swoje urojenia zostaw w kieszeni.

  mieszkańców, w tym Myślenice wraz z Chełmem 17.987
  http://gazeta.myslenice.pl/mniej-mieszkancow-myslenic

  MIASTO MYŚLENICE: 17 792
  http://www.myslenice.pl/miasto/liczba-mieszkancow

  No jak byk mieszkancow Myslenic ubywa.


  Mowimy o miescie Myslenice, a nie o gminie Myslenice. To dwa rozne podmioty.
 • 01.08.2018 - 14:11
  bill napisał/a:
  No to porównajmy.
  Cena wody obecnie:
  1) Myślenice - 3,69 zł/m3
  2) Kraków - 3,90 zł/m3

  Cena wody 2021:
  1) Myślenice - 3,69 zł/m3
  2) Kraków - 4,11 zł/m3

  Źródło:
  https://wodypolskie.bip.gov.pl/articles/index/rzgw-w-krakowie-taryfy/page:18

  Liczba mieszkańców 31.12.2017 r. - 43.411 osób
  Liczba mieszkańców 31.12.2006 r. - 40.906 osób

  Źródło:
  http://www.myslenice.pl/miasto/liczba-mieszkancow
  https://docplayer.pl/7943031-Plan-rozwoju-lokalnego-miasta-i-gminy-myslenice-na-lata-2007-2015.html

  Ale wg ciebie ludzie z Myślenic uciekają a cena wody w Krakowie jest niższa niż w Myślenicach. KŁAMSTWO EWIDENTNE od lat powtarzane przez zwolenników PIS i nie mające nic wspólnego z faktami. ŁYSO CI !!!
  Nie, nie lyso, bo moge ci wrzucic zrzut ekranu z mojego rozliczenia wody - wiec wybacz, ale swoje dane wsadz sobie do kieszeni. Po raz kolejny podkreslam, ze nie jestem zwolennikiem PiSu. Czy do was to nie dociera? Bezradna opozycja, ktora nie mysli logicznie Mowiac waszym jezykiem: w dupie mam wasze podzialu na pis i po. Guzik mnie obchodzi za czym jestes, rozmawiam o FAKTACH, a nie o polityce.

  Z jednym trole pokroju Rutgera maja racje - na sama mysl, ze utracicie koryto na rzecz innych ktorzy sie do niego dorwa, dostajecie sraczki. Smieszne.


  Ludzie z Myslenic uciekaja, to widac na ulicach. Meldunki sobie wsadz do d, bo oficjalnie w Krk mieszka 767tys osob, nieoficjalnie 1m, bo nikt sie nie melduje, a z Myslenic sie ludzie nie wymeldowuja. Zobacz po ulicach, zobacz po ilosci klas w szkolach, zobacz po tym jak wiele osob idzie do szkol gdzie indziej, zobacz jak malo osob wraca cie tutaj po studiach.


  O ludziach wyjezdzajacych z miasta typu krakow pod miasto mi nie mow - jest ich malo, z reszta doniedawna w myslenicach zadne nowe mieszkania nie powstawaly.
 • 01.08.2018 - 12:03
  bill napisał/a:
  To najlepsze co możesz zrobić nie znając faktów - nie dyskutować. Zawsze to lepsze niż kłamać i ubliżać.
  Jak na razie to wy mi ublizacie. A faktow nie zakrzyczysz - Myslenice maja chore ceny za wode i sie nie rozwijaja w tempie godnym miasta tej wielkosci. Ludzie z niego uciekaja, bo pracy dobrej nie ma. MIasto jest sypialnia dla Krakowa. Nawet coraz wiecej mlodziezy idzie do szkol licealnych do Krakowa!
 • 01.08.2018 - 9:47
  bill napisał/a:
  No i trafiłem w dychę!!! Widać że Myśleniczanina i Powodzianina zabolało, no bo jak tu dyskutować z faktami. Jak zwykle popisali brednie, chociaż nie znam zwolenników Prawa i Sprawiedliwości, którzy by napisali coś mądrego. Najbardziej jednak uśmiałem się z gościa który krzyczy że ma 30 lat i jest tak strasznie doświadczony i wszystko pamięta. Ha, ha, ha, ha, ha ...............
  Nie jestem zwolennikiem prawa i sprawiedliwosci. Mozna bez problemu znalezc moje komentarze krytykujace randych-bezradnych z PiSu. Czy dla was swiat dzieli sie tylko na PO i PiS? Jak tak to jestescie ograniczeni. Na tym poziomie dyskutowac nie bede. A odnoszenie sie do argumentu wieku - podkreslam - swiadczy o waszej malosci i braku kontrargumentow na to co napisalem.
 • 01.08.2018 - 5:30
  ze co?????? analogicznie. jesteś młody wiec nie wiesz jak było kilkanaście lat wcześniej, wiec co porównujesz??
  Argument wieku jest inwalidą. Mam prawie 30 lat, doskonale pamiętam Myślenice lat 90tych, 2000cznych i obecnie. Dalej nie idź tą drogą, bo się ośmieszasz.

  To wyjeżdżaj do Krakowa np. to sie dowiesz jak jest....
  Przecież wyżej napisałem ceny wody w moim mieszkaniu w Krakowie. Wiem więc DOSKONALE jak jest w Krakowie, a to nie jest temat o Krakowie, a o MYŚLENICACH. Czytanie ze zrozumieniem w starszym pokoleniu kuleje?


  a najlepiej za granice jak tak Ci zle.
  Nie muszę jechać na saksy, mam wystarczająco dobrą pracę tutaj.


  w Krakowie w cale nie ma śmierdzących busów? powiem Ci ze masz jeszcze śmierdzące tramwaje...a to wina komunikacji czy ludzi którzy sie nie myją?
  Jak widać trzeba pisać łopatologicznie, bo w narodzie myślenie zanika.
  Busy śmierdzą ponieważ
  a) busiarze ich nie myją
  b) busiarze palą w busach jak czekają na swój kurs - nie wychodzą, palą w środku z otwartym oknem, bus więc śmierdzi papierosami
  c). trzeba być 140cm człowiekiem, aby mieć jakikolwiek komfort jazdy busem - sprinterki są ciasne po prostu
  d). w Krakowie w komunikacji miejskiej się nie pali, 60% pojazdów jest klimatyzowanych, pojazdy są sukcesywnie wymieniane na nowe. W Myślenicach nic się nie zmieniło odkąd dojeżdżałem na studia do Krakowa. Te same rozklekotane pojazdy. Ci sami niemili kierowcy - np. słynny siwy Pan.

  polityka pro eco ? powiedz ludziom żeby nie palili syfem...
  Ludzi się edukuje, a nie udaje, że tematu nie ma. Ludziom się pomaga i daje dopłaty na np. lepszej jakości piece. Inaczej wszyscy będziemy zdychać na choroby płuc czy astmę.

  młodzież ucieka ale tylko dlatego ze każdy chce zarabiać min 3 tys netto z jak najmniejszym wkładem pracy taka prawda...
  To jest największe kuriozum jakie wypowiedziałeś. Jesteś Januszem Biznesu? Ja tutaj widzę oferty pracy dla ludzi po studiach, kursach i 5 letnim doświadczeniu za 1800-1900zł netto. (W mojej branży). Gdzie w Krakowie tacy ludzie dostaną 2500 na stażu, a potem te kwoty im dalej rosną do np. 7000zł netto. Czy to coś złego, że ludzie chcą dobrze zarabiać mając wykształcenie? Nie. Na tym polega bogacenie się społeczeństwa. Skoro więc Januszeksy z powiatu nie płacą dobrze, to młodzież ucieka, albo do dużego miasta, albo zagranicę. Niedługo to w tym powiecie sami emeryci i renciści zostaną - smutne, ale prawdziwe.

  Brak zakładów przemysłowych, brak konkurencji, brak wizji dla biznesu, brak polityki przedsiębiorczości wśród młodzieży - odpływ ludności.

  choć jedna powiatowa drogę widziałeś? piszesz zeby pisać.
  Tak widziałem. I to niejedną.
 • 31.07.2018 - 19:10
  bill napisał/a:
  Obecni samorządowcy to najlepsze co mogło się przytrafić Myślenicom. Ich dbanie o mieszkańców gminy widać na każdym kroku. Nie ma takiej drugiej gminy w Polsce, która by się tak pozytywnie zmieniła przez ostatnie 15 lat i zawdzięczamy to właśnie obecnym włodarzom.
  Dlatego należy zrobić wszystko żeby nie dopuścić żadnej mafii do "odbicia" władzy w Myślenicach. Jak ktoś wychodzi z założenia że przecież "mu się należy", to czeka nas wyłącznie skok na koryto w niewyobrażalnym rozmiarze, a nie dbanie o interesy gminy i jej mieszkańców.
  ŻEEEEEEE COOOOO XXXXXXDDDDDDDD????


  Co takiego się w Myślenicach zmieniło na lepsze?
  - czy szkoły mają kasę na kredy? za moich czasów rada rodziców musiała dopłacać na kredy?
  - czy drogi powiatowe są proste, równe, bezpieczne, ochodnikowane?
  - istnieje komunikacja zbiorowa będąca alternatywą dla śmierdzących busów?
  - ulica Słoneczna i jej rejon robiący za centrum handlowe powiatu jest wydolna i zdolna obsłużyć ruch?
  - Myślenice posiadają duży, wygodny dworzec autobusowy obsługujący komunikacje w różnych kierunkach? Parę lat temu, jak chciałem jechać do NT to musiałem pojechać do Krakowa i dopiero do NT
  - Woda, ścieki, śmieci są cenowo tańsze niż w Krakowie? To ewenement, że woda, którą się transportuje 35km jest tańsza niż ta 10km od ujęcia!!!
  - koryto Raby jest pogłębione, wyczyszczone tak, że po wezbraniach i powodziach lat 2010 (5 razy), 2011, 2014, 2018 (po jednym razie) nie ma śladu? Przypominam iż od mostu w górnej Stróży do zalewu Dobczyckiego Raba nie jest objęta obszarem natura 2000 i można czyścić jej koryto!
  - czy mamy dużo inwestorów dających miejsca pracy wartościowsze niż te za 2300-2600 netto i zatrzymujących młodzież, która stąd ucieka???
  - czy mamy politykę pro-eco walczącą ze smogiem i paleniem syfem?


  to tylko pytania zwyczajnego człowieka. jak już piszecie peany na temat władzy to miejcie przynajmniej jakieś dowody na to, bo się ośmieszacie.

  Jest tak dobrze w tym mieście i powiecie, że większość młodych w moim wieku się spakowała i pojechała!!!
 • 24.07.2018 - 11:12
  Kraków, nowe budownictwo, ciepła woda w kranie (węzeł CO jest w bloku).
  Opłaty jak poniżej:
  Podgrzanie zimnej wody do ciepłej - 8,44zł/m3
  Zimna woda do podgrzania i ścieki - 8,32zł/m3
  Zimna woda i ścieki - 4,49zł/m3

Nieprawidłowe parkowanie to nie wszystko. Komendant chce,aby policja była obecna w życiu mieszkańców

 • 24.07.2018 - 6:55
  Proponuje więcej akcji policji na zasadzie "upatrzmy sobie łosia i znajdźmy na niego paragraf". Z 4 lata temu nasi szanowni Panowie, tak przejechali za mną całe Myślenice i gdy już mialem włączać się do Zakopianki zaprosili mnie na "rozmowe" ;D.


  *Tak, odebrałem telefon na 8 sekund, tak to niezgodne z przepisami, tak mandat był słuszny. Nie rozumiem jednak, czemu zamiast od razu mnie zaprosić na rozmowę Panowie przejechali za mną całe Myślenice :). Czyżby szukali większej ilości wykroczeń do mandatu :)?

Tanie pożyczki

 • 18.07.2018 - 6:47
  iwona47 napisał/a:
  Firmy pożyczkowe tez maja teraz fajne propozycje i na plus u nich jest to, że tez osoby zadłużone moga pozyczyc drobne kwoty bez formalności i pytań jak w banku. Poczytaj o pożyczkach na https://www.lm.pl/aktualnosci/informacja/112564/pozyczki_pozabankowe_dla_zadluzonych_bez_bik_i_krd_-_concashpl ze to możliwe.
  Iwona, Ile placa za takie wpisy - 60 groszy? Przeciez to powinno byc karane. Pozyczki sa fajne bo sa bez bank ui BIKu?

  Nie, firmy pozyczkowe nie sa spoko. Powinno sie na nie uwazac, a kredyt powinno sie brac w instytucji ktora jest pod kontrola regulatora rynku czyli KOMISJI NADZORU FINANSOWEGO.

Jakie wykształcenie powinien mieć radny? Prawie dwie trzecie z nich nigdy nie była na studiach

 • 13.07.2018 - 13:15
  bono napisał/a:
  Społecznik, to nie kwestia wyższego wykształcenia. Nawet trochę ten status wykształcenia, może przeszkadzać, (ale nie musi) w kontakcie z autochtonami.
  Niemniej średnie wykształcenie wydaje się tym minimum. człowiek musi rozumieć co się od niego wymaga i za czym głosuje, ze skutkami takimi a takimi.
  W sensie spolecznika, ktory pomaga innym - tak, to nie kwestia wyksztalcenia. W sensie kgoos kto zarzadza budzetem, edukacja, infrastruktura, inwestycjami i polityka spoleczna - wyksztalcenie pomaga.
  Raczej nie wyobrazam sobie zeby osoba po podstawowce (a sa tacy radni w powiecie, wystarczy poszuakac), miala jakies duze pojecie o zrownowazonym rozwoju, ochronie przyrody, inwestycjach i zarzadzaniu budzetem gimny.
 • 13.07.2018 - 11:07
  Jak mozna oczekiwac dobrego zarzadzania. jesli ktos ma wyksztalcenie podstawowe :)? A tacy radni tez sa.

Cracovia

 • 11.07.2018 - 4:24
  ksgrzes napisał/a:
  Mała poprawka MY Jesteśmy Operatorem Obiektu a wy wynajmujecie.
  Jacy Wy, przepraszam czy ja jestem z Wisły? Nie, nie jestem. Od razu się napuszyłeś i założyłeś, że jestem kibicem Wisły.

  Jeszcze raz: macie podpisany wynajem i tytuł operatora, opłacacie wszystkie koszta funkcjonowania stadionu (analogia do tego jak osoba prywatna wynajmuje mieszkanie). Stadion nie jest jednak waszą własnością, a własnością Miasta Krakowa, czyli jego mieszkańców i osób płacącym tam podatki (tak, w tym mnie).

  Nieprawdą jest więc to co napisałeś, że macie swój stadion, bo w księdze wieczystej jest ktoś inny. To tak jakbyś mówił o wynajmowanym mieszkaniu, że "mam mieszkanie", Nie, nie masz. Wynajmujesz.

  Wisła również nie ma stadionu, bo stadion jest miejski. Tylko go wynajmowała na godziny - analogia z hotelem na godziny. Dlatego miała drożej niż Cracovia.

  Dziękuje, możesz się puszyć dalej.
 • 10.07.2018 - 20:52
  ksgrzes napisał/a:
  Bez snajpera klasy Krzysia Piątka......to będzie CUD. Ale przynajmniej mamy Swój stadion ....hehehe.
  Mała poprawka macie podpisany wynajem i nie macie zadłużenia. Stadion nie jest własnością Cracovii, a Miasta Krakowa.

Zajęcia, półkolonie dla przedszkolaków

 • 01.07.2018 - 15:19
  Myślę, że jesteś nieco przewrażliwiona na swoim punkcie. Tyle z mojej strony.
Pokaż więcej komentarzy